Alışveriş Merkezi İşletmeciliği

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Alışveriş Merkezi İşletmeciliği"

Transkript

1 Katalog

2

3 HAKKIMIZDA TCS Global ( TCS Global Lojistik San.Tic.Ltd.) günümüz küresel ticaretinde; üreticilerin, ihracatçı ve ithalatçı firmaların risklerini minimize ederek, satış ve alımlarını en ekonomik seviyelerde yapmalarını sağlayan, anahtar teslim hizmet veren bir şirkettir. TCS Global, Türk üretici ve ihracatçısının, yeni pazarlara girebilmelerini yada var oldukları pazarlarda pazar paylarını artırmalarını sağlar. Firmaların sürdürülebilir bir ticaret yapmaları için, üretim bandından nihai tüketiciye kadar olan teknik, bürokratik ve operasyonel süreci yönetmektedir.

4 Alışveriş Merkezi İşletmeciliği

5 Alışveriş Merkezi İşletmeciliği İstanbul merkezli TCS Global, Alışveriş Merkezi sektöründe Avrupa lideri olan partner şirketi ile birlikte ANAHTAR TESLIM ALIŞ VERİŞ MERKEZİ İŞLETMECİLİĞİ hizmetleri sunmaya başlamıştır. Bir yatırım ve hizmet firması olan TCS GLOBAL, Alışveriş Merkezlerinin geliştirilmesi ile ilgili olarak mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, Alışveriş Merkezi yönetimi, Eğitim, Denetim, bütçeleme hizmetleri ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında toplamaktadır. Türkiye nin en prestijli Alışveriş Merkezleri, TCS Global in partner firması tarafından başarıyla yönetilmektedir. TCS GLOBAL farklı ve etkin yönetim anlayışı ile perakende dünyasına yön verirken, yeni yatırımları, geliştirmekte olduğu projeler ve yenileme projeleri ile Orta Doğu, Avrasya ve Afrika pazarında büyümeye devam etmektedir. Firmanın inşaat ve planlama aşamasında pek çok projesi de mevcuttur. TCS Global, pazardaki köklü tecrübesi, projeye özel sunduğu hizmetler, yenilikçi konseptler, her bir projeye göre farklılaşan marka ve kiracı karması, yüksek profesyonelliği, uzmanlığı, müşteri odaklı stratejisi ve güçlü performansı ile perakende sektörünün geleceğine yatırım yapmaktadır.

6 Hizmetlerimiz» Hukuk ve Sigorta Hizmetleri» Gümrük Müşavirliği ve Gümrükleme» Uluslararası Depo ve Antrepo» Uluslararası Nakliye» Ticaret Merkezi ve Alış Veriş Merkezi İşletmeciliği» Danışmanlık» Reklam ve Marka Yönetimi» Fuar ve Organizasyon» Standardizasyon ve Sertifikasyon» Devlet Yardımları ve Teşvikleri

7 TCS Global;» Uluslararası tecrübeye sahip, ticaret hukuku avukatlarımız, her türlü hukuksal işlemleri gerçekleştirmekte,» Yabancı şirketlerle yapılacak sözleşmeleri, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde tanzim etmek, bu ilişkiden ötürü ileride doğabilecek olası ihtilafları göz önüne alarak gerekli hükümleri derç etmekte, Hukuk ve Sigorta» Yurtdışında yapılacak yatırımlarda, yatırım yapılacak ülkenin ticaret, yabancı sermaye, vergi, iş ve sair mevzuatı hakkında hukuki görüş verme, şirket kurma, birleşme ve devralma işlemlerini gerçekleştirmekte,» Yabancı şirketlerle doğan ihtilaflarda gerek Türk hukuku, gerekse uluslararası kaideler çerçevesinde hukuki değerlendirme yapmakta; görüş ve tavsiye vermekte,» Franchising, distribütörlük ve sole agency anlaşmalarını hazırlamakta,» Ayrıca ürün ve hizmetlerin sigortalanmasını sağlayarak firmaların ve ürünlerinin uluslar arası alanda risklerini en aza indirgemektedir.

8 Gümrük Müşavirliği ve Gümrükleme Hizmetleri» TCS Global, Türk ve Uluslararası çözüm ortakları ve uzman kadrosu ile gümrük müşavirliği hizmeti vermektedir.» Tam entegre lojistik yazılımı ile interaktif gümrükçülük hizmeti sunmakta, her türlü takip, raporlama hizmetlerini elektronik ortamda gerçekleştirmektedir.» Oluşturduğu bilgi bankası ile müşterilerinin gümrük işleyişlerini izlemekte ve gerektiğinde yeniden düzenlemektedir.» Sahip olduğu network ve çözümler ile yüksek maliyetli gümrük vergilerini optimum seviyelere çekebilmektedir.

9 Uluslararası Depo ve Antrepo Hizmetleri» Türkiye de ve yurt dışında depo ve antrepoculuk hizmetleri vererek, firmalarımızın mallarının gümrüklü ya da gümrüksüz depolarda güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktadır.» Rusya da Vunukova Havaalanına ve Şeremotova hava alanına yakın bölgelerde A sınıfı depolarda, otomotiv, makine, iş makineleri ve yedek parçaları, inşaat malzemeleri, tekstil, hazır giyim, mobilya, beyaz eşya, gıda, yaş meyve ve sebze ürünleri, kimyasal ürünler, hızlı tüketim ürünlerinin depolanacağı iklimlendirme sistemlerine sahip A tipi depoculuk hizmetleri ve özel Petro kimya ürünlerinin depolandığı, depolama hizmetleri vermektedir.» İran da Tahran Serbest Bölgesinde ve Tebriz Aras Serbest Bölgesinde Gümrüklü depolarda her türlü ürünün depolanıp, gümrük işlemlerinin yapıldığı anahtar teslim bir depolama hizmeti vermektedir.

10 Uluslararası Nakliye Hizmetleri Karayolu Taşımacılığı Firmaların ihracat ve ithalat süreçlerinde en uygun, hızlı ve güvenilir bir şekilde Nakliyelerinin yapılmasını sağlamaktadır. Kara Taşımacılığında, Avrasya ve Orta Doğu coğrafyasında yaygın acente ağı, deneyimli kadrosu ve kalite standartlarına uygun araç filosu ile, müşterilerine zamanında, güvenilir hizmet sunmaktadır. Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Avrasya ve Asya ülkeleri ile Türkiye arasında parsiyel ve komple araç taşımacılığı hizmeti vermektedir. Euro 5 standartlarında çevre dostu araçlar ile firmalara güvenilir hizmet vermektedir.

11 Uluslararası Nakliye Hizmetleri Hava Taşımacılığı Rusya, İran ve Türkiye arasında, havayolları ve acenteleri ile müşterilerine ekonomik, güvenilir hizmet ve fiyat avantajı sağlamaktadır.» Havayolu taşımacılığı hizmetleri» Tehlikeli madde taşımacılığı» Canlı hayvan taşımacılığı» Charter (Uçak Kiralama)» Kapıdan kapıya teslimat» Bozulabilir kargo taşımacılığı» Multi model taşımacılık Transit taşımacılık Değerli Kargo Taşımacılığı

12 Uluslararası Nakliye Hizmetleri Deniz Taşımacılığı Yaygın acenta ağı vasıtasıyla tüm dünya limanlarından kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Uzman kadroları ve teknolojik altyapısı ile FCL (Full Container Loading) ve LCL (Less Than Container Load) taşımacılıklarda müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Komple(FCL) ve parsiyel (LCL) yüklerde standart, highcube, open top, refeer, flatrack, tank konteyner ve daha pek çok taşıma aracıyla ulaştırmanın en ekonomik, en hızlı ve en güvenilir yolu TCS Global tarafından verilmektedir.

13 Uluslararası Nakliye Hizmetleri Demir Yolu Taşımacılığı» Türkiye, Rusya ve İran ile Avrupa ülkeleri arasında;» 45 lik konteynerlerle multimodel, kapıdan kapıya taşıma çözümleri,» Konvansiyonel vagon yüklemeleri,» CIS ülkelerine multimodal taşıma çözümleri,» Blok tren organizasyonları,» Vagon tahmil, tahliye ve elleçleme,» Sağlamlaştırma (Lashing),» Demiryoluyla başta Petro Kimya ürünleri, gübre, çimento, maden cevheri, demir-çelik ürünleri, proje yükleri, sıvı yükler, buğday, hurda metal, ağır makineler olmak üzere her türlü kuru ve sıvı yük taşıma hizmetleri verilmektedir.

14 Danışmanlık Hizmetleri» Üretici ve ihracatçıların hangi pazarlara girmek istediklerini,» Hedef Pazar ın standart ve sertifikasyonuna göre üretim yapmaları gerektiği,» Pazarlamada kullanacakları yöntem ve networklerin belirlenmesi,» Operasyonel sürecin nasıl ve kimler ile yapılması gerektiği,» Hukuk ve Sigorta hizmetlerinin nasıl olması ve yapılması gerektiği,» Firma ve ürünlerin dağıtım ağlarının nasıl oluşturulacağı,» İşletme ve yönetim hizmetlerinin nasıl olması gerektiği,» Türkiye de ve yurt dışında yatırım yapmak isteyen firmalara yatırım danışmanlığı,» Uluslararası Finans ve Kambiyo hizmetleri TCS Globalin yerli ve yabancı uzman kadroları tarafından verilmektedir.

15 Reklam ve Marka Yönetimi Hizmetleri Üretici ve İhracatçı firmaların yurt dışında markalaşma ve mağazalaşma süreçlerinde ürünlerini geniş kitlelere ulaştırabilmeleri için yazılı, görsel ve PR hizmetleri sunmaktadır. Ürünlerin marka bilinirliğini artırmak için, ülke içinde gerekli tanıtım, organizasyon ve PR hizmetleri, Devlet yardımları ve TURQUALITY kapsamında yapılarak, firmaların maliyetleri optimum seviyelere çekilmektedir.

16 Fuar ve Organizasyon Hizmetleri Hedef pazar ülkelerde yapılacak olan milli katılım kapsamında ya da uluslararası fuarlara yönelik firmalarımızın katılımlarını sağlıyor, ayrıca firmamız tarafından düzenlenen fuarlarda firmalarımızı ve ürünlerini tanıtarak, alım heyetleri ve ticaret heyetleri düzenleyerek Türk ve yabancı firmaların bir araya gelmelerini ve ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlıyoruz.

17 Standardizasyon ve Sertifikasyon» Firmalar hangi pazara girmek istiyorlarsa, o pazarın standartlarına göre üretim yapmaları sağlanmakta,» Üretici firma kayıtları yapılmakta,» Hedef Pazarın gerektirdiği sertifikalar firmalar adına en hızlı ve ekonomik bedellerde alınmaktadır.

18 Devlet Yardımları ve Teşvikleri Firmaların, 2010/ 6 sayılı Yurt Dişi Birim, Marka Ve Tanitim Faaliyetlerinin desteklenmesi Hakkinda Tebliğ çerçevesinde Ofis, Mağaza, Depo ve Reyon kiralamaları desteklerinden faydalanmaları sağlanmaktadır. Firmalar adına bütün süreç TCS Global tarafından yürütülmekte ve yönetilmektedir.

19 ÇÖZÜMLERİMİZ KİRALAMA Yurt dışında işletmesini yaptığımız AVM, ticaret merkezlerimiz, lojistik merkezlerimiz ve showroomlarımızda, Firmalar ürünlerine uygun yerlerde ofis, mağaza, reyon ve depo kiralayabilmekte, kendi ürünlerini kendi belirledikleri kar marjları ile satabilmelerini sağlamaktayız. TCS Global, Hedef Pazar ülkede firmalar adına her türlü, kiralama, kurulum ve yasal işlemleri yapmaktadır.

20 ÇÖZÜMLERİMİZ BAYİLİK Yurt dışında güvenilir bayii ve dağıtım ağı arayan firmalara, TCS Global ın Anahtar Teslim Hizmet Şartlarında, ana bayiler, bayiler ve dağıtım ağları buluyoruz. Bayilik hizmetinden faydalanmak isteyen firmaların alış ve satış risklerini yöneterek anahtar teslim hizmet almalarını sağılıyoruz. Firmaların Türkiye den yada diğer ülkelerden almak istedikleri ürün temsilciliği, ana bayilik yada bayilik taleplerinde, firmalar adına üretici firmaların bayiliklerini alarak yada firma eşleştirmesi yaparak, her iki tarafın anlaşma yapmalarını sağlıyoruz. Bayilik alma ve verme sürecinde taraflara, belirli aralıklarda raporlar sunuyor, onlar adına gözetim, denetim ve gerekirse yönetim işlemlerini yapıyoruz.

21 ÇÖZÜMLERİMİZ SATIŞ - PAZARLAMA Ürünlerinin yurt dışı pazarlarda satılmasını isteyen firmalar adına; TCS Global olarak pazar ve müşteri araştırması ve alım-satım işlemleri yapıyoruz. Firmaların talep etmeleri durumunda, Ticaret Merkezlerimizde, showroom ve mağazalarımızda reyon ve yer kiralayan firmaların ürünlerini onlar adına pazarlıyor ve operasyonlarını yönetiyoruz.

22 NEDEN BİZ? TCS GLOBAL profesyonel kadrosu ile uluslararası ticarete dair bütün riskleri minimum düzeye indirerek, firmalara uluslararası çözüm ortaklarını kullanarak en kısa sürede en fazla verimi sunar. Uzman ekipler tarafından yönetilen ticari operasyonlarda, risk düzeyi en düşük seviyede tutularak müşteri memnuniyeti ve kalite hedeflenir. Bu süreç içerisine koordineli bir şekilde hareket eden uzmanlarımız en etkili sonuçları en kısa sürede elde eder. TCS GLOBAL; bünyesinde bulundurduğu uzman ekipler ve çözüm ortakları ile birlikte tüm hizmetleri anahtar teslim bir sistem olarak sunar. Hukuk, sigorta, lojistik, nakliye, danışmanlık, gümrükleme, depo ve antrepo hizmetleri, standardizasyon ve sertifikasyon hizmetlerinin yanı sıra, yurt dışında fuar ve organizasyon hizmetleri, AVM, Ticaret Merkezi ve Lojistik Merkezi işletmeciliğini kullanarak, firmalara üretici, tedarikçi ve müşteri bulma işlemlerini bir arada sağlar. Müşteri memnuniyeti ve risk yönetimleri tek merkezden koordineli bir şekilde yapılır. Anahtar teslim ticari çözümler sloganıyla kurulan bu sistem ticari işlemlerde hız ve etkin yönetim sağlayarak verimliliği en üst düzeyde tutar.

23

24 Merkez Mah. 29 Ekim CAD. Vizyonpark A-1 Blok Ofis : Yenibosna Bahçelievler - İSTANBUL

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ ŞİRKET PROFİLİ 1992 yılında Uluslararası Nakliye sektöründe hizmet vermeye başlayan Grupaj Servis, Dünya ticaretinin globalleşmesi ve ülkelerin sanayici ve dış ticarete yönelik girişimci bir yapıya kavuşması

Detaylı

Hakkımızda. www.kita.com.tr. KITA, 1995 te kurulmuş entegre bir lojistik hizmet üreticisidir.

Hakkımızda. www.kita.com.tr. KITA, 1995 te kurulmuş entegre bir lojistik hizmet üreticisidir. İstanbul, 2013 Hakkımızda KITA, 1995 te kurulmuş entegre bir lojistik hizmet üreticisidir. KITA, taşıma ve lojistik hizmetlerinde mükemmelliği hedef alarak ve kalifiye insan kaynağını en etkin şekilde

Detaylı

Grubumuza Ait Bazı Rakamlar

Grubumuza Ait Bazı Rakamlar Grup Şirketleri NET Lojistik hizmetler A.Ş ( NETLOG, FMCG ve Zincir Market Dağıtım Kanalında Türkiye nin en büyük Lojistik firmasıdır. Bunun yanında Plasiyer Kamyon yönetimi, katma değerli depolama hizmetleri,

Detaylı

Grubumuza Ait Bazı Rakamlar

Grubumuza Ait Bazı Rakamlar Grup Şirketleri NET Lojistik hizmetler A.Ş ( NETLOG, FMCG ve Zincir Market Dağıtım Kanalında Türkiye nin en büyük Lojistik firmasıdır. Bunun yanında Plasiyer Kamyon yönetimi, katma değerli depolama hizmetleri,

Detaylı

Sürdülebilir Büyüme Hedefi...3. Kurumsal Değerlerimiz...4. Ekol Hakkında...5. Ekol ve Sosyal Sorumluluk...20. Çalışanlara karşı sorumluluk...

Sürdülebilir Büyüme Hedefi...3. Kurumsal Değerlerimiz...4. Ekol Hakkında...5. Ekol ve Sosyal Sorumluluk...20. Çalışanlara karşı sorumluluk... İÇİNDEKİLER Sürdülebilir Büyüme Hedefi...3 Kurumsal Değerlerimiz...4 Ekol Hakkında...5 Ekol ve Sosyal Sorumluluk...20 Çalışanlara karşı sorumluluk...22 Çevreye karşı sorumluluk...28 Topluma karşı sorumluluk...38

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ

SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ SİZİ DİNLİYORUZ ve SİZE UYGUN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ ÜRETİYORUZ INTERMARK BUSINESS CONSULTANCY 1 www.intermark.com.tr INTERMARK YÖNETİM DANIŞMANLIĞI olarak bizler, 10 yıli aşkın süredir müşterilerimize nitelikli

Detaylı

Ucuz Hızlı Kaliteli Biz sadece ikisini garanti edebiliriz! PETEK LOJİSTİK Your Logistics Solutions Partner 2015

Ucuz Hızlı Kaliteli Biz sadece ikisini garanti edebiliriz! PETEK LOJİSTİK Your Logistics Solutions Partner 2015 Ucuz Hızlı Kaliteli Biz sadece ikisini garanti edebiliriz! PETEK LOJİSTİK Your Logistics Solutions Partner 2015 HAKKIMIZDA Petek Lojistik 2001 yılının 11 Eylül'ünde İstanbul'da Bostancı'daki ofisinde forwarder

Detaylı

1935'den beri... Bir Ersan Grup iştirakidir.

1935'den beri... Bir Ersan Grup iştirakidir. 1935'den beri... Bir Ersan Grup iştirakidir. Kurumsal 1935 yılında İşyurdu Nakliyat Ambarı olarak Devlet Demir Yolları tarafından Malatya ya taşınan ve üçüncü şahıslara ait parsiyel ticari emtiayı yük

Detaylı

Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu

Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu Ekol Lojistik Küresel ilkeler Sözleşmesi Ilerleme Raporu 1997 2012 İÇİNDEKİLER Daha İyi Bir Dünya İçin...4 Kurumsal Değerlerimiz...5 Ekol Hakkında...6 Ekol ve Sosyal Sorumluluk...17 Çalışanlara karşı sorumluluk...18

Detaylı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı

Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı 1 Bölüm 1 - Raporun Amaç ve Kapsamı İlerleme Bildirimi Bu rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi için yıllık ilerleme bildirim (COP) koşullarını ve gelişimini açıklamayı hedeflemektedir.

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU Adres Ülke Yetkili Kişi Yetkili Kişinin Pozisyonu İrtibat Numarası Tarih : 09.03.2010 Üyelik Tarihi : 01.12.2007 Personel Sayısı : 1038 Sektör : Lojistik : Merkez

Detaylı

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov. 2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.tr İhracatı artırmak lazım Markalaşma Pazar Çeşitlemesi İnovasyon/AR-GE

Detaylı

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER

KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER İstanbul 2014 KOBİ LER İÇİN TEŞVİKLER Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap Tasarımı Şendoğan Yazıcı Üretim Müdürü Haydar Kartal

Detaylı

Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik 11 kalem ve alt başlıklarında çeşitli destek. programları bulunmaktadır.

Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik 11 kalem ve alt başlıklarında çeşitli destek. programları bulunmaktadır. İhracat Destekleri Devletimiz çeşitli kurumlar vasıtasıyla 11 konu başlığında ihracata yönelik destekler vermektedir. Her bir destekte kendi içinde çeşitli alt başlıklara ayrılmaktadır. Bundan dolayı hangi

Detaylı

Devlet YarDımları İstanbul 2013

Devlet YarDımları İstanbul 2013 D I Ş T I C A R E T D E S T E K S E R I S I - 1 DEVLET YARDIMLARI Devlet Yardımları İstanbul 2013 Devlet Yardımları Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı

Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı İçindekiler Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı Bölüm 1: Kurumsal Profil 1.1.Tarihçe 1.2.Yönetim Stratejisi ve Politikalar 1.2.1.Vizyon ve Misyon 1.2.2.Kurumsal Değerler 1.2.3.Kurumsal

Detaylı

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI 2011 KARINCA LOJİSTİK A.Ş. İLERLEME BİLDİRİM RAPORU İÇİNDEKİLER Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı Yönetim Mesajı BÖLÜM 1 KURUMSAL PROFİL 1.1. Tarihçe 1.2. Yönetim Stratejisi ve

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU www.kibar.com İÇİNDEKİLER RAPOR HAKKINDA 3 MesajLAR 4 Kibar Grubu 6 Çalışma Hayatı Çevre Bilincimiz Topluma Kattığımız Değer 16 19 24 2 RAPOR HAKKINDA Bu rapor, Küresel İlkeler

Detaylı

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.

2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI. Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov. 2023 HEDEFİ YOLUNDA İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI Dr. Yasemin GÖRÜM T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yrd. gorumy@ekonomi.gov.tr DESTEKLEME FİYAT VE İSTİKRAR FONU DFİF Kapsamında Yapılan

Detaylı

İHRACAT DESTEKLERİ Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik olarak aşağıdaki 11 kalem ve alt başlıklarında TEBLİĞ ADI

İHRACAT DESTEKLERİ Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik olarak aşağıdaki 11 kalem ve alt başlıklarında TEBLİĞ ADI İHRACAT DESTEKLERİ Devletimiz Yurtdışında iş yapan Türk Firmalarına yönelik olarak aşağıdaki 11 kalem ve alt başlıklarında çeşitli destek programları bulunmaktadır. TEBLİĞ ADI 1 Uluslararası 2 Çevre Maliy

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ Bu çalışmada güncel Ekonomi Bakanlığı desteklerinin derlenmiş listesi bulunmaktadır. Derlenen bilgiler Ekonomi Bakanlığı nın web sitesinden alıntıdır. Doğu Karadeniz Kalkınma

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 1. Uluslararası Nitelikteki Yurt İçi İhtisas Fuarlarının Desteklenmesi Amaç: Uluslararası nitelikteki yurtiçi

Detaylı

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET (EKONOMİ BAKANLIĞI) DESTEKLERİ Hasan YÜKSEK Eylül 2012 SUNUM PLANI I. ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME (AR-GE) YARDIMLARI II. ULUSLARARASI NİTELİKTEKİ YURT İÇİ FUARLARIN

Detaylı

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ?

DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? PH Bağımsız Denetim & Yeminli Mali Müşavirlik DESTEK VE TEŞVİKLERİ BİLİYOR MUSUNUZ? Türkiye nin ekonomik görünümü, bölgesel

Detaylı

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI LERİ (İhracat Destekleri) Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik

Detaylı

başaran 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı fuar gazetesi Kimya Sektörü nün Türkiye ve Avrasya daki

başaran 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı fuar gazetesi Kimya Sektörü nün Türkiye ve Avrasya daki ve Bileşenleri Özel Bölümü www.chcistanbul.com 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı 16-18 Ekim 2014 fuar gazetesi www.pharmaist.net İlaç Hammaddeleri, Bileşenleri ve Teknolojileri Hall: 9-10-11-12 Kayıt

Detaylı

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ

BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI (BAKA) DIŞ TİCARET DESTEKLERİ Sadettin DİKMEN Şubat 2015 SUNUM PLANI I. ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME (AR-GE) YARDIMLARI II. ULUSLARARASI NİTELİKTEKİ YURT İÇİ FUARLARIN DESTEKLENMESİ

Detaylı

Sedat GÜMÜŞOĞLU. Ümit TÖREDİ. Harika GÜLBULAK. Merter - Abdül Fettah DOĞAN. Ankara Lojistik Üssü 4. Yılına Girdi Ankara LOJİSTİK ÜSSÜ

Sedat GÜMÜŞOĞLU. Ümit TÖREDİ. Harika GÜLBULAK. Merter - Abdül Fettah DOĞAN. Ankara Lojistik Üssü 4. Yılına Girdi Ankara LOJİSTİK ÜSSÜ Aralık 13/sayı 11 Ankara Lojistik Üssü 4. Yılına Girdi Ankara LOJİSTİK ÜSSÜ Ak Parti Başkan Yardımcısı Menderes TÜREL T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Ankara Merkez

Detaylı

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU TANITIM KİTİ UĞUR ȘİRKETLER GRUBU Uğur Șirketler Grubu nun temeli, amiral gemisi olan Uğur Soğutma nın 1954 te Nazilli de dondurma makineleri üretimine bașlaması ile atılmıștır. Geçen yıllar içinde soğutmadan,

Detaylı