SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ"

Transkript

1 SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ

2

3 Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla dolu bir dünyanın başladığı kırsal bölgelerde olsun... Yeni Yeti ile şehrinizin sokaklarında dolaşabilir ve sokakları farklı bir bakış açısından görebilir ya da kimsenin gitmediği yerlerde macera arayabilirsiniz. Ayrıca, çeşitli motor seçenekleri, önden veya 4 tekerlekten çekiş ve ayrıca aksesuar yelpazesi ile aracınızın karakterini şekillendirebilirsiniz. Doğal olarak, her Yeti öncelikle ve en önemlisi birer ŠKODA otomobilidir. Bu da geniş hacminin, işçilik kalitesinin ve emniyetinin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına geliyor. Aynı zamanda en güncel trendleri yansıtan en son teknolojilere sahip ve Green Line versiyonuyla fazlasıyla çevre dostu. Son olarak, Simply Clever çözümleriyle dolu. Yeni ŠKODA Yeti ile yeni maceralar sizi bekliyor.

4 Her iki versiyonun da kendine güvenen görünümleri, şeritleri lambanın alt kısmına konumlandırılan LED gündüz sürüş lambaları ile donatılmış Bi-Xenon farlarla güçlendirildi. LED'ler (Işık Yayan Diyotlar), ön kısmın kristali andıran tasarımına çok iyi uyum sağlıyor ve aynı zamanda enerji tasarrufu ile uzun kullanım ömrü sunuyor. Sis lambalarının şekli ve konumu, ŠKODA'nın mevcut tasarım dilini yansıtıyor ve köşe dönüş işleviyle sunuyor. Çift C biçiminde aydınlatma sağlayan arka lambalar, park ve fren lambası işlevini yerine getirebilen yüksek güçlü LED diyotlarıyla donatılabilir. Ön koltukların üzerinde geniş bir açık alan yaratmanıza olanak sağlayan elektrikli olarak ayarlanabilen panoramik cam tavan* ile yeni maceralar aramaktan daha da fazla keyif alacaksınız. Yeti, dev tamponu ve siyah parçaların içerisinde mükemmel bir şekilde öne çıkması nedeniyle gözden kaçırmanızın mümkün olmadığı gümüş koruyucu kaplama ile sizi cezbedecek. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

5 Yeni ŠKODA Yeti'de önden çekiş ile dört tekerlekten çekiş arasında seçim yapabilirsiniz. Off-Road sistemi ile birlikte dört tekerlekten çekişi tercih ederseniz, zorlu arazilerde kolayca yol alabilirsiniz. Arazi seçeneği, yokuş iniş yardımı, ABS (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi), ASR (Patinaj Önleme Sistemi) ve EDS (Elektronik Diferansiyel Sistemi) gibi sürüş koşullarına uyum sağlayan elektronik sistemleri ve daha hassas bir gaz pedalı konfigürasyonunu kapsıyor. Harika bir yardımcı olduğunu kanıtlayacak bir başka sistem ise, aracı yokuş yukarı harekete geçirmenize yardımcı olan kalkış yardımcısı. 4 tekerlekten çekiş ve motora bağlı olarak 6 veya 7 ileri versiyonları bulunan otomatik DSG (Doğrudan Geçişli Şanzıman) ile donatılmış olan araçlar, en son teknolojilerden ikisinin kombinasyonunu sunuyor. DSG, size harika ivmelenme sunuyor ve motoru en uygun devirde tutmanıza olanak sağlıyor. Ekonomik bir sürüş stilini benimsemeniz halinde, daha düşük yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak daha düşük CO 2 emisyonları elde edebilirsiniz. Off-Road düğmesine bastığınızda, zorlu arazileri emniyetli bir şekilde aşmanıza olanak sağlayan işlevler etkinleşir. Dört tekerlekten çekiş, bir akslar arası Haldex kavrama aracılığıyla sağlanır. Arka aks kaplini otomatiktir, bu sayede normal koşullarda araç önden çekişin avantajlarından ve ekstrem koşullarda dört tekerlekten çekişin mükemmel yol tutuşundan yararlanabilir. Yeni deneyimler yaşamak için çıktığınız heyecan verici bir yolculukta, panoramik cam tavan* size sınırsız alan ve özgürlük hissi veriyor. Açılır tavanın ön kısmı kaldırılarak geriye kaydırılabiliyor. Arka kısmı sağlam bir şekilde tavana sabitlenmiş durumda. Her iki parça için de renklendirilmiş cam kullanılması, ışık ve ısı geçişini azaltıyor ve aracın içinde optimum iklimin ve konforun yaratılmasına yardımcı oluyor. Gerekli ise, tüm cam tavanı elektrikli olarak ayarlanabilen stor perde ile örtebilirsiniz.

6 Standart olarak sunulan VarioFlex arka koltuk sistemi, kabini mevcut durumunuza ve gereksinimlerinize uyarlamanıza olanak sağlar. Üç adet bağımsız arka koltuktan oluşur ve sadece her birini ayrı olarak yatırmanıza değil, aynı zamanda bunları kolayca sökmenize de olanak sağlar.

7 Tüm kabin konsepti Simply Clever olduğundan, daha yakından incelediğinizde pek çok saklama alanı ve bölmesi bulabilirsiniz. Anahtarlar, cep telefonları, gözlükler, otopark fişleri, haritalar, içecekler ve aracınızda taşıdığınız diğer gerekli şeyler dahil olmak üzere, gereksinim duyduğunuz her şeyin kabinde bir yeri var. En önemlisi de her zaman bunları nerede bulacağınızı biliyorsunuz. Gözlük bölmesi, tavan panelinde, dikiz aynasının üzerinde bulunuyor, bu şekilde sürücü her zaman güneş gözlüklerine veya araç kullanırken taktığı gözlüklere kolaylıkla erişebiliyor. Yolculuğunuzda yanınıza içecek almak isterseniz, orta konsoldaki ikili içecek tutucu mutlaka hoşunuza gidecek. Ön camın kenarındaki otopark fişi tutucusu, otopark fişinizin her zaman fazlasıyla görünür bir konumda olmasını sağlayacak pratik bir ayrıntı. Ön yolcunun önünde bulunan torpido gözü, klima tarafından soğutulabilir ve yolculuğunuz sırasında içecekleriniz soğuk tutulabilir. Ön göğsün üst kısmında yer alan ve küçük nesnelerin saklanması için kullanılabilen saklama bölmesi, kapağa hafifçe dokunularak kolaylıkla açılabiliyor. Arka koltukta oturan yolcuların konforu, çakmak ve küllükler gibi diğer aksesuarlarla birlikte işlev paketinin parçası olan içecek tutucu ile daha da artırıldı.

8 GreenLine araçları, CO 2 emisyonlarını düşürmeye yönelik kesintisiz çabalarımızı yansıtıyor. Çok gelişmiş teknik çözümler, sizin için çevre ile sürüş konforu arasında olağanüstü bir denge oluşturmamıza olanak sağlıyor. Yeti GreenLine, diğer değişikliklerin yanı sıra, Çalıştırma-Durdurma sistemine, fren enerjisi geri kazanma sistemine, düşük dönüş dirençli lastiklere ve daha alçak bir şasiye sahip. Gücünü, 4,6 l/100 km ortalama tüketime ve 119 g/km CO 2 emisyonuna sahip 1,6 TDI CR DPF/105 PS dizel motordan alıyor. GreenLine versiyonu, ön ızgarada bulunan özgün logosu ile anında ayırt edilebiliyor. Yeti GreenLine versiyonunda, 16" Forest veya Helix* alaşım jantlar ile düşük dönüş direncine sahip lastikler (205/55 R16) sunulmaktadır. GreenLine logosu, aynı zamanda aracın arkasında da bulunuyor. Çalıştırma-durdurma sistemi, trafik ışıklarında beklerken veya bir araç kuyruğunda ağır hareket ederken motoru otomatik olarak durduruyor. Kavrama pedalına basıldığında motor otomatik olarak yeniden çalışıyor. Sürücü, orta konsolda yer alan bir düğme aracılığıyla sistemi devre dışı bırakabiliyor. Enerji geri kazanma işlevi, motorun yükünü azaltıyor ve daha ekonomik kullanıma olanak sağlıyor. İşlev, aküyü şarj etmek için otomobilin kinetik enerjisini etkin biçimde kullanıyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

9 Geleceğimizi düşünüyoruz. Doğa dostu ŠKODA Yeti GreenLine.

10 İster her gün işe giderken, ister macera ararken olsun, Yeti size azami emniyeti sağlıyor. Yeti, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) gibi gelişmiş sistemlere bağlanabilecek mükemmel yol tutuşuna ek olarak, ekstrem koşullarda yolcuları korumakla görevli olan çok sayıda pasif emniyet özelliğine sahip.

11 Etkinleştiğinde yan camlar boyunca bir "duvar" oluşturan perde hava yastıkları, önde ve arkada oturan yolcuların başlarını koruyor. Sürücü diz hava yastığı,* çarpışma anında ön göğsün alt kısmıyla teması önlüyor. Sürücü hava yastığı direksiyon simidinde gizli ve yolcu hava yastığı da ön göğüste bulunuyor. Ön yan hava yastıkları, bir yandan çarpışma durumunda, sürücü ile yolcunun kalça ve göğüs bölgelerini koruyor. Yükseklik ayarlı WOKS ön kafalıklar, arkadan çarpışma durumunda boynu korumak üzere tasarlandı. Yandan çarpışma durumunda etkinleşen arka yan hava yastıkları,* arka yan koltuklarda oturan yolcuların kalça ve göğüs bölgelerini koruyor. Çift gölgelik,* sürücüyü ve önde oturan yolcuyu hem önden hem de yandan gözlerini kamaştıran güneş ışınlarından koruyor. Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, 65 km/s'nin üzerindeki hızlarda güç destekli direksiyon sensörlerinden alınan verileri değerlendiriyor. Sistem, sürücünün yorgun olabileceğine işaret eden davranışlar (örneğin, direksiyon simidi ile daha yoğun sürüş yönü düzeltmeleri gibi) saptadığında, mola verilmesini öneriyor. Arka koltuktaki üçüncü kafalık, yükseklik ayarlı ve orta koltukta oturan yolcunun emniyetini artırıyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

12 - Görsel Türkiye donanım paketiyle farklılık göstermektedir.

13 Aracı park etmenin stresini önemli ölçüde azaltmak istiyorsanız, Otomatik Park Yardımcısı* harika bir özellik. Uygun bir park yeri seçebilir, dikine ve paralel olarak park edilmiş araçların arasına park edebilir ve hatta bir sıra paralel park edilmiş aracın arasından çıkabilir. Paralel park sırasında, aracın kendisinden sadece 60 cm daha uzun bir alana gereksinim duyuyor (resimde Maxi DOT ekrandaki Otomatik Park Yardımcısı görülüyor). Önerilen vites değişimi işlevi, Maxi DOT ekranın sağ üst köşesinde veya yol bilgisayarı ekranında görüntüleniyor. Gelişmiş teknoloji, sürücünün aracı kontrol etmesini kolaylaştırıyor ve yolcu konforunu artırıyor. İşte bu nedenle yeni Yeti model serisi, radyolar, navigasyon ve park sistemleri ile direksiyon simitleri gibi geniş bir opsiyon yelpazesi sunuyor. Yeti'yi sadece birkaç farklı versiyonu bulunan 3 kollu direksiyon simidi ile kullanabilirsiniz. Deri kaplamalı ve radyo ile telefon kumandalarını içeren çok işlevli direksiyon simidi, en üst seçeneği oluşturuyor. Otoyoldaki uzun yolculuklarda, sabit bir hızı otomatik olarak koruyabilen hız sabitleyicinin avantajlarından mutlaka tam anlamıyla yararlanmak isteyeceksiniz. Ayrıca, pedalları kullanmadan hızı artırma veya azaltma olanağına da sahipsiniz. Bu işlev, sabit hız kontrolü kolunun yanındaki bir düğme aracılığıyla kontrol ediliyor. Yeti model serisinin yeni özelliklerinden biri, aracı anahtarsız olarak kullanmanıza olanak sağlayan KESSY sistemi* (Anahtarsız Giriş, Çalıştırma ve Çıkış Sistemi). Motoru çalıştırmak ve durdurmak için tek yapmanız gereken, Çalıştırma/ Durdurma düğmesini kullanmak. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

14 Yan aynalara entegre edilen kaldırım aydınlatması tarafından biniş alanının aydınlatılması, tam karanlıkta bile araca binerken ve araçtan inerken emniyetinizi sağlıyor. Aracınızı şehrin sokaklarında park ederken, aracı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanan yan aynalar sizin için özellikle çok kullanışlı olacak. Elektronik olarak kontrol edilen ve otomatik hava sirkülasyonu gerçekleştiren çift bölgeli Climatronic klima sistemi, size kabinin sol ve sağ kısımları için farklı sıcaklıklar ayarlama seçeneğini sunuyor. Elektrikli olarak ısıtılan ön cam,* buzu veya buharı hızla gideriyor ve her hava koşulunda size açık bir görüş alanı sağlıyor. Özgün çelik pedal kaplamaları,* hissettiğiniz konforu artırıyor. Elektrikli olarak ayarlanan sürücü koltuğu,* bellek özelliğine sahip ve koltuk ile yan aynalar için üç farklı konumu kaydedebiliyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

15 Şeker Beyazı (Opak) Lazer Beyazı (Opak) Corrida Kırmızısı (Opak) Pasifik Mavisi (Opak) Ay Beyazı (Metalik) Gümüş (Metalik) Kil Turuncusu (Metalik) Tropik Yeşil (Metalik) Kapuçino Bej (Metalik) Mato Kahverengi (Metalik) Metal Grisi (Metalik) Lav Mavisi (Metalik) Rosso Kırmızısı (Metalik) Manyetik Kahverengi (Metalik)* Büyülü Siyah (Metalik) Yeti renkli tavan kombinasyonu örnekleri Büyülü Siyah Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Kil Turuncusu (Metalik) Gümüş Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Lav Mavisi (Metalik) Metal Grisi Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Büyülü Siyah (Metalik) * Sadece L&K versiyonunda mevcuttur.

16 Elegance ekipman seviyesi, siyah kumaş döşeme ve siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip ön göğüsle veya Gobi Sand kumaş döşeme ve siyah/gobi Sand renk kombinasyonuna sahip ön göğüsle sunuluyor. Ön göğüste Elegance dekoratif kaplamaları bulunuyor. Ayrıca, bu ekipman seviyesinde aşağıdaki kabin seçeneklerini sunuyoruz: siyah veya Gobi Sand renginde deri/suni deri veya siyah veya Gobi Sand renginde Alcantara/deri/suni deri. Her ikisinde de kabin rengi seçeneğine bağlı olarak siyah/siyah veya siyah/gobi Sand renk kombinasyonuna sahip ön göğüs bulunuyor. Ayrıca, kırmızı veya gümüş kumaş döşemeli Sport kabini tercih edebilirsiniz. Ambition ekipman seviyesi, siyah veya Terracotta kumaş döşeme ile sunuluyor. Siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip olan ön göğüste Ambition dekoratif kaplamaları bulunuyor. Ayrıca, bu ekipman seviyesinde aşağıdaki kabin seçeneklerini sunuyoruz: siyah veya Terracotta renginde deri/suni deri veya siyah renkli Alcantara/deri/suni deri, her ikisinde de siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip ön göğüs. Ayrıca, kırmızı veya gümüş kumaş döşemeli Sport kabini tercih edebilirsiniz. Temel Active ekipman seviyesi için iç mekan detayları siyah kumaş döşeme, siyah/siyah ön göğüs ve Active dekoratif kaplamalarından oluşur.

17 225/50 R17 lastikler için 7.0J x 17" Matterhorn* alaşım jantlar 225/50 R17 lastikler için cilalı yüzeye sahip 7.0J x 17" Annapurna* alaşım jantlar 225/50 R17 lastikler için 7.0J x 17" Origami alaşım jantlar 215/60 R16 lastikler için 7.0J x 16" Forest alaşım jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) 215/60 R16 lastikler için 7.0J x 16" Helix* alaşım jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) 215/60 R16 lastikler için Satellite kapaklı 7.0J x 16" çelik jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

18 ,446 1,437 1,027 Teknik özellikler Motor 1.2 TSI/105 PS 4x2 1.4 TSI/122 PS 4x2 1.6 TDI CR DPF/105 PS 4x2 1.6 TDI CR DPF/105 PS 4x2 2.0 TDI CR DPF/170 PS 4x4 GreenLine Green tec Turboşarjlı benzinli motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi Turboşarjlı benzinli motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi Silindir sayısı/hacmi (cc) 4/1,197 4/1,390 4/1,598 4/1,598 4/1,968 Azami performans/devir (PS/dak -1 ) 105/5, /5, /4, /4, /4,200 Azami tork/devir (Nm/dak -1 ) 175/1,550 4, /1,500 4, /1,500 2, /1,500 2, /1,750 2,500 Emisyon standardı EU5 EU5 EU5 EU5 EU5 Yakıt Kurşunsuz benzin, 95/91* oktan Kurşunsuz benzin, asgari 95 oktan Gövde 5 koltuk, 5 kapı, iki hacimli Dış Ölçüler Hava sürtünme katsayısı C w Motor versiyonuna bağlı olarak Uzunluk (mm) 4,222 Genişlik (mm) 1,793 Şasi Yükseklik (mm) motor versiyonuna bağlı olarak 1,671; 1,691 Ön aks Altta üçgen salıncaklı ve torsiyon viraj demirli McPherson süspansiyon Dingil mesafesi (mm) - motor versiyonuna bağlı olarak 2,578 Arka aks Çok bileşenli aks, uzunlamasına ve yanlamasına salıncaklar, torsiyon viraj demiri Ön/arka aks açıklığı (mm) 1,541/1,537 Fren sistemi Çift Oranlı sistem ile vakum destekli hidrolik çift diyagonal devreli fren sistemi Yerden yükseklik (mm) motor versiyonuna bağlı olarak 180; 155 ön frenler İçten soğutmalı disk frenler, tek pistonlu yüzer tip kaliper arka frenler Disk frenler Kabin Ölçüleri Direksiyon Elektro-mekanik güç destekli doğrudan kremayer direksiyon Ön/arka genişlik (mm) 1,446/1,437 Jantlar 7.0J x 16" Ön/arka etkin baş mesafesi (mm) 1,034/1,027 Lastikler Motor versiyonuna bağlı olarak 215/60 R16; 205/55 R16 Bagaj hacmi (azami l) stepne olmadan, arka koltuk sırtlıkları dik/yatırılmış/sökülmüş 416/1,580/1,760 Depo Kapasitesi (l) Motor versiyonuna bağlı olarak 55; 60 stepne mevcut ise değerler 95 l daha düşüktür * Düşük oktanlı yakıt kullanılması motor performansını etkileyebilir. ( ) Otomatik şanzıman için geçerlidir. Yakıt tüketimine ve CO 2 emisyonlarına ilişkin değerler, ekstra ekipmanın ağırlığına bağlıdır. Dizel Dizel Dizel Performans Azami hız (km/s) 175 (173) (197) km/s hızlanma (sn) 11.8 (12.0) (8.6) Yakıt tüketimi 99/100 (l/100 km) şehir içi 7.1 (7.2) (7.7) şehir dışı 5.4 (5.5) (5.4) ortalama 6.0 (6.1) (6.3) CO 2 emisyonları (g/km) 140 (142) (164) Dönüş çapı (m) Güç Aktarımı Tip Önden çekiş Önden çekiş Önden çekiş Önden çekiş Dört tekerlekten çekiş Kavrama Şanzıman Hidrolik tek disk kavrama (Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim) Manuel 6 ileri (Otomatik 7 ileri DSG) Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim Hidrolik tek disk kavrama Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim Haldex kavrama Otomatik 7 ileri DSG Manuel 5 ileri Otomatik 7 ileri DSG Manuel 6 ileri (Otomatik 6 ileri DSG) Ağırlık Boş ağırlık - sürücü için 75 kg dahil standart versiyon (kg) 1,340 (1,365) 1,410 1,410 1,445 1,540 (1,565) Yük kapasitesi - sürücü ve ekstra ekipman dahil (kg) Toplam ağırlık (kg) 1,885 (1,910) 1,955 1,955 1,990 2,110 (2,135) Frensiz römork yükü (azami kg) 670 (680) Frenli römork yükü - %12 (azami kg) 1,200 1,300 1,400 1,400 2,100 1,691 1,034 1, l 1,541 1,793 1, , ,793 4,222

19 Çift taraflı halı, bagaj bölmesinin tabanı için evrensel bir çözüm sağlıyor. Kadife tarafı kirlenmeye karşı standart koruma sağlarken, diğer tarafındaki kaydırmaz plastik, kirli ve ıslak nesnelerin taşınmasına olanak sağlıyor. Yüksek kenarlı plastik bagaj havuzu, aracın döşemesinin kirlenmesini veya zarar görmesini önlüyor. Havuz kolaylıkla çıkarılarak boşaltılabiliyor veya silinerek temizlenebiliyor. Koruyucu arka tampon örtüsü, nesnelerin yüklenmesi veya boşaltılması sırasında çizilmeyi önlüyor. Şapkalığın altındaki file, sadece bir şemsiye için değil, diğer bagajlardan ayrı tutmak istediğiniz her şey için uygun bir saklama alanı sağlıyor. Folyo arka tampon örtüsü, arka tamponu ve aynı zamanda yükleme eşiğini korurken, üçgen şeritler aracınızın görünürlüğünü artırıyor. Alüminyum plakalı dekoratif kapı eşiği kaplamaları, kapı eşiklerini araca binerken ve araçtan inerken oluşan mekanik hasara karşı etkin biçimde koruyor. Paçalıklar, şasiyi çamurdan ve sıçrayan taşlardan koruyor. Elbise askısı, özellikle işe giderken takım elbise giyenler için fazlasıyla pratik bir aksesuar. Zarif ve sportif tarza sahip 17" Blossom alaşım jantlar, Yeti modelinin her iki versiyonunun da tasarımını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Sökülebilen çekme demiri, motor versiyonuna bağlı olarak, kiloya kadar frenli bir römorku çekmenize olanak sağlıyor.

20 Škoda Auto nun en önemli amaçlarından biri, geri dönüşümlü malzemelerin seçimine büyük önem vererek, kullanım evreleri boyunca mümkün olduğu kadar çevre dostu olan ürünlerin gelişimi ve üretimidir. Škoda otomobillerimiz, en sıkı kriterleri karşılayan modern üretim tesislerinde gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilir. Araçların boyalı kısımlarının paslanmazlık özellikleri, kurşun içermeyen katoforez (KTL) ve su bazlı boyalar ile sağlanmaktadır. Şirket stratejimiz, yakıt tüketimini ve emisyonları sınırlandırmayı içerir. Bunun sonucunda, Škoda Auto nun motorları mevcut emisyon düzenlemelerini karşılar. Ayrıca, Dizel Partikül Filtreli (DPF) dizel motorlar da sunmaktayız. Škoda Auto tarafından üretilen tüm ürünler, toprağın ve suyun korunması ile ilgili yasalara ve düzenlemelere uygundur. Bu faaliyetlerin sonucunda, Škoda otomobilleri teknik, güvenlik, kalite ve çevre gereksinimlerini karşılar. Škoda Auto, temiz çevrenin korunmasına katkıda bulunur ve müşterilerine mobilite ve konfor sağlar. Doğa dostu logo, Škoda Auto nun sorumluluk bilincini, hayata ve doğaya olan dostça yaklaşımını ve firmanın sürdürülebilir kalkınma teşebbüsünü ifade eder. Bu katalogda yer alan araç modellerine ilişkin belirtilen özellikler hiçbir taahhüt teşkil etmez. Bazı modeller, standart donanımda bulunmayan bazı ilave opsiyonel ekipmanlarla donatılabilir veya standart donanımda gösterilen bir takım donanımlar çıkarılabilir. Ayrıca, ürünlerin aynı tip olmaları halinde bile farklı versiyon ve modeller arasında farklılık olabilir. Üretici firma ve Yüce Auto, önceden haber vermeksizin, bireysel model donanımlar veya teknik parametrelerdeki değişiklikler dâhil olmak üzere aracın tip ve spesifikasyonlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Standart ve ilave donanımlar, mevcut fiyatlar ve teslimat koşulları bağlayıcı olmayıp ayrıntılı bilgi almak için lütfen Skoda Yetkili Satıcısına başvurunuz. ŠKODA Yetkili Satıcınız: Y /14 facebook.com/skodaturkiye

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Rapid

SIMPLY CLEVER. Rapid SIMPLY CLEVER ŠKODA RapId Rapid Aynı anda birden fazla görevinizin olması her zaman sizin seçiminiz olmaz. Aynı anda hem koca hem de baba olan herhangi bir adama sorabilirsiniz. Aynı anda bir kaç yerde,

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠkodaOctavia. Octavia

SIMPLY CLEVER. ŠkodaOctavia. Octavia IMPLY CLEVER ŠkodaOctavia Octavia Göz alıcı krom çerçeveye ve klasik dikey kaburgalı yapıya sahip ön ızgara, dış donanımın en çarpıcı tasarım elemanlarından birini temsil eder. Ön tarafın güçlü görünümü,

Detaylı

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI.

HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. Yeni Tiguan HAYATI TÜM RENKLERİYLE YAŞAYIN DİYE TÜM VOLKSWAGENLERİN YETENEKLERİ ONDA TOPLANDI. İÇİNDEKİLER. 04 DONANIM & TEKNOLOJİLER. 10 Trend & Fun 11 Sport & Style 12 White Night 14 Dış donanım 16 İç

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2

www.landrover.com.tr PERFORMANS İÇ MEKAN TÜM KOŞULLARDA TASARIM Sayfa 12 Sayfa 16 Sayfa 8 Sayfa 2 RANGE ROVER EVOQUE www.landrover.com.tr TASARIM TÜM KOŞULLARDA PERFORMANS İÇ MEKAN Sayfa 2 Sayfa 8 Sayfa 12 Sayfa 16 ÖNEMLİ UYARI: Land Rover, araçlarının teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre.

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Yeni Dacia Sandero Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir

Detaylı

İÇİNDEKİLER 21. YÜZYILIN BEETLE I 04 BİR OTOMOBİL NASIL BİR İKONA DÖNÜŞTÜ? 16. PERFORMANS 24 Şanzıman 30. İLETİŞİM VE EĞLENCE 32 Ses sistemi 42

İÇİNDEKİLER 21. YÜZYILIN BEETLE I 04 BİR OTOMOBİL NASIL BİR İKONA DÖNÜŞTÜ? 16. PERFORMANS 24 Şanzıman 30. İLETİŞİM VE EĞLENCE 32 Ses sistemi 42 THE BEETLE İÇİNDEKİLER 21. YÜZYILIN BEETLE I 04 BİR OTOMOBİL NASIL BİR İKONA DÖNÜŞTÜ? 16 PERFORMANS 24 Şanzıman 30 İLETİŞİM VE EĞLENCE 32 Ses sistemi 42 DETAYLAR VE ÖZGÜNLÜK 44 Design donanım 46 Beetle

Detaylı

YENİ DISCOVERY SPORT

YENİ DISCOVERY SPORT YENİ DISCOVERY SPORT ÖNEMLİ UYARI: Jaguar Land Rover Limited araçlarının, teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini geliştirmenin yollarını sürekli olarak aramakta olup devamlı şekilde değişiklikler

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı