GEREKSİNİM VE HAYALLERİNİZDEN İLHAM ALIYORUZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GEREKSİNİM VE HAYALLERİNİZDEN İLHAM ALIYORUZ"

Transkript

1

2

3 GEREKSİNİM VE HAYALLERİNİZDEN İLHAM ALIYORUZ Küresel ekonominin en önemli firmalarından yenilikçi genç şirketlere, tavanı 4 metre yüksekliğe sahip kurumsal ofislerden, ev ofislere kadar tüm yaşam alanları yeniden tanımlanıyor. Çalışanlarınıza verdiğiniz değerin bir yansıması, onlar için ayırmış olduğunuz alanda onlara sunduklarınızın altında gizli. Kullanıcıyı anlamak ve ihtiyaçlarının neler olduğunu bilmek bir gerekliliktir. Kullanıcı ihtiyaçlarını iyi anlayan ve hatta kullanıcılara yeni alışkanlıklar sunan ürünler her zaman fark yaratır.

4 RAKAM BAŞARM TUTKUM güven 1927 miras tecrübe güvenilirlik m 2 kapasite teknoloji kalite sürdürülebilirlik >40 küresel lokasyon tasarımcı 37uluslararası

5 LARLA A >45 ödülü UZtasarım > mutlu insan devam farklı kültürler için sonsuz çözümler :) edecek...

6 nurus ürün kataloğu 4/5 Nurus insanları, 1927 yılından beri aynı etik değerlere sadakatle sahip çıkıyor. Derin kökler... Nurus, 1927 yılından günümüze kadar profesyonel mobilyaların yönetimi ve tasarımı alanlarında çağdaş bir yaklaşım sergileyerek fark yaratmaya devam ediyor. Nurus üretimini kullanıcı odaklı ve çevresel normlara uygun olarak gerçekleştiriyor. Nurus, kurulduğu ilk günden beri aynı etik değerlere sadakatle sahip çıkan; çalışanlardan, tasarımcılardan, tedarikçilerden ve çözüm ortaklarından oluşan çok büyük bir aile. Güven ve sadakat duyguları ailenin üyelerini birbirine bağlıyor.

7 KÜRESEL VARLIK Fikirlerin, ürünlerin ve insanların buluşma noktası. Sektör içinde yenilikçiliğiyle tanınan ve dünya çapında lider bir marka olan Nurus 1927 yılından bu yana, 40'dan fazla bayiisi ile 30'u aşkın ülkede uzmanlığını müşterileriyle paylaşıyor ve bölgesel lider olmak hedefiyle mağazalarının sayısını artırarak, körfez ülkelerindeki konumunu güçlendiriyor. Firmanın çalışmaları, stratejik bir adım atılarak Dubai de açılan Nurus Ortadoğu ve Kuzey Afrika odaklı yönetim merkezi sayesinde güçleniyor. Avrupa nın lojistik ve finans merkezlerinden biri olan Münih te açılan yönetim ve satış merkezi ile global adımlarına devam ediyor. Bağımsız jüriler tarafından bir çok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Nurus, Türkiye deki tüketicilerin, üreticilerin ve tasarımcıların gözünde ödüllendirme sistemlerine dair farkındalık oluşturmak konusunda çok önemli ve etkin bir role sahip. Nurus Genel Merkez 1. Organize Sanayi Bölgesi Osmaniye Mh. Oğuz Cd Ankara / Türkiye Nurus DMCC Orta Doğu Jumeirah Lakes Towers (JLT) Indigo Icon Tower, Office No.2304 Dubai, UAE P.O Box Nurus Almanya Riesstrasse Munich, Germany Nurus İhracat Büyükdere Cad. Karakol Sok. No Levent, İstanbul, Türkiye

8 nurus ürün kataloğu 6/7 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İnsan olmak, kendi ihtiyaçlarımız kadar bizden sonrakileri de düşünebilmektir. Nurus insanları anlar, ona destek olur ve onunla empati kurar; ileri görüşlülüğü ve hayatın sürekliliği sayesinde, üretim sürecinin her aşamasında sorumluluklarını özenli bir biçimde yerine getirir. Günışığından olabildiğince fazla yararlanan, bahçesini sulamak için yağmur suyu kullanılan, havanın kalitesini ve binanın içerisindeki temiz hava miktarını artıran, ısıtma-soğutma sistemleri ve gelişmiş akustik yönetimi sayesinde yeşil bina kriterlerine uyan mimari özelliklere sahip bir binada üretim gerçekleştirilir.

9 Nurus, üretimde sadece uluslararası norm ve standartlara uygun, lisanslı, geri dönüştürülebilir ve çevre dostu maddeler kullanır. FIRA ve BIFMA üyesi Nurus un, 1996 dan bugüne EN ISO 9001:2001, 2004 den itibaren EN ISO 14001:2004 ve 2007 yılından bugüne OHSAS 18001:2007 sertifikaları bulunuyor.

10 nurus ürün kataloğu 8/9 YENİLİKÇİ YAKLAŞIM Nurus Design Lab diğer tasarımcılarla birlikte uyum ve işbirliği içinde çalışır. Nurus Design Lab, markanın tasarım stratejisinin belirlenmesinden ürünün pazara sunulmasına kadar her aşamada etkilidir. Ürün geliştirme aşamasında, Nurus Design Lab diğer tasarımcılarla birlikte uyum ve işbirliği içinde çalışır. Kullanıcının ihtiyaçları ve işlevsellik, Nurus un tasarımlarının başlangıç noktasını oluşturur. Bu aşama, ergonomi, sürdürülebilirlik ve estetik kaygılar göz önüne alınarak sürdürülür ve teknolojik gelişmeler takip edilerek her zaman güncelliğini korur.

11 Yenilikçi tasarımlar ve çağın ötesinde ürünler. Nurus için tasarım bir başlangıç değil, ihtiyaçla başlayan bir sürecin son noktasıdır. Nurus, insanların değişmekte olan ihtiyaçlarını anlar ve araştırma-geliştirme üzerine kurulu yenilikçi yaklaşımı sayesinde geleceği şekillendiren ürünler tasarlayarak çağının ötesinde çözümler üretir. Tasarım ve mühendisliğin bütünleşmesi. Nurus un geliştirdiği NurusLinks sayesinde, elektronik cihazlarınızı Nurus ürünleri ile eşleştirebilir, cihazınızdan bilgi aktarıp, görüntülü bir toplantı organize edebilirsiniz. Cihazınızı hızlı bir şekilde şarj edebilir ya da dilerseniz Nuruslinks'in multi-medya özellikleri sayesinde işinizi rahatlıkla çözebilirsiniz.

12 nurus ürün kataloğu 10/11 DIGITAL CHAIN Nurus Çözümleri sıfır hata payı ile çalışır. Nurus çözümleri, eğitimden ulaşıma kadar çeşitli alanlardaki projelerde sıfır hata payı ile çalışır. Proje aşamasından ürünlerin kullanım aşamasına kadar gelişen sürecin her adımı dijital platformda denetlenir. Nurus un geliştirdiği Digital Chain, özel projeler için kapsamlı çözümler sağlar. Nurus, tedarikten üretime, ambalajlamadan dağıtıma kadar yürüttüğü çalışmalarının çevresel etkilerini en hafife indirgemek için sistematik bir süreç yönetimi gerçekleştirir.

13 Nurus Digital Chain sistemi entegre proje yönetimi ve lojistik hizmetlerinin bir parçası olarak, enerji ve doğal kaynakları korurken aynı zamanda yüksek kalitede gerçekleştirdiği üretimini sürdürmek amacıyla Nurus tarafından geliştirilmiştir. 01 Nurus Planner 02 Nurus Tracker Mekân Tanımlama/Kodlama. Ürün Konfigürasyonu. Yerleşim Planlama. Bütçe Planlama ve Yönetimi. 3D Görselleme ve Sunum araçları. Teklif/Sipariş süreçleri. 03 Nurus Commissioner Üretim Yönetimi. Proje Planlamasına Uygun Yükleme Yönetimi. Araç/Konteyner Yönlendirme. Araç /Konteyner Konum Doğrulama. Bağımsız Yükleme Denetimi. 04 Nurus Maintainer Araç/Konteyner Boşaltma. Hasar Kontrolü ve Yönetimi. Ürünün Konumlandırılması ve Montajı. Proje Eşleştirmeleri. Kabul Dokümanlarının Oluşturulması. Müşteri Demirbaş Kayıtlarının Oluşturulması/Eşleştirilmesi. Nurus Veri Tabanlarına Erişim. Ürün Hayatı Yönetimi.

14 nurus ürün kataloğu 12/13 ÖDÜLLER Doğru olanı yaptığınız zaman, tüm dünya sizi ödüllendirir İyi Tasarım Ödülü Nurus Tasarım Yönetimi Taklamakan U Too product design award 2001 product design award 2004 I/X Kiss Sema 2010 İyi Tasarım Ödülü 2010 İyi Tasarım Ödülü 4U Flat Me Too 2012 İyi Tasarım Ödülü Pitstop Onda Mare

15 2012 İyi Tasarım Ödülü Caria Pila Tan Have a Break Picnic Inno Greta Uneo Alava Eon Ashbury Isola

16 nurus ürün kataloğu 14/15 TASARIMCILAR Alper Böler Andreas Ostwald Arik Levy Atilla Kuzu Zirvedeki tasarımcılar! Nurus, kullanışlı ve şık ürünlerini ödüllü yönetim ekibi ve dünyaca ünlü tasarımcılar ile birlikte hayata geçirir. Can Yalman Charles Pollock Claus Breinholt Defne Koz CuldeSac Dorigo Design Fabrizo Batoni Ece Yalım Design Studio Fritz Frenkler & Anette Ponholzer

17 Aziz Sarıyer İnci Mutlu Jacob Thau Koral Erat Lievore Altherr Molina Dominique David Murat Tabanlıoğlu & Melkan Gürsel Monica Förster Noe D. Lawrance Nurus Design Lab Flippo Mambretti Ömer Ünal Paolo Favaretto Radice Orlandini Shelly Shelly Martin Ballendat Giancarlo Bisaglia Silvia Suardi & Sezgin Aksu Stefan Brodbeck Studio Zetass Tanju Özelgin Yves Behar

18 nurus ürün kataloğu 16/17 TARİHÇE Bilgi, Tecrübe ve Tutku ile İlk atölye Nurettin Kunurkaya tarafından kuruldu İlk satış mağazası Ankara, Mithatpaşa da açıldı Üretim tekniği İskandinav tarzında üretime geçildi.

19 1974 Atölye büyüdü ve 2400 m 2 lik bir üretim tesisi haline geldi Ofis mobilyaları alanında uzmanlaşılma kararı alındı Marka kimliği Kurumsal bir marka kimliği oluşturma çalışmaları başlatıldı. Nurus A.Ş. böylece kurulmuş oldu FIRA üyeliği Nurus, FIRA nın (Mobilya Endüstrisi Araştırma Geliştirme Kurumu/Furniture Industry Research Association) bir üyesi oldu Tesis genişletildi ve m 2 lik alanı ile dünyadaki en modern tesislerden biri haline geldi.

20 nurus ürün kataloğu 18/ Nurus ihracata başladı Üretiminin %45 ini ihraç etmeye başladı KALDER üyeliği Nurus, KALDER in (Türkiye Kalite Derneği) bir üyesi oldu Mobilyada ISO9000 Türkiye deki mobilya sektöründe ISO9000 sahibi olan ilk firma ünvanı aldı. Ayrıca İstanbul, Esentepe mağazası açıldı Üretimde yeterlilik TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından verilen Üretimde Yeterlilik belgesinin sahibi oldu Fuarın en iyisi Nurus, Şikago daki 1. Neocon Fuarı nda Fuarın En İyisi seçildi.

21 Nurus, günümüzde 40 tan fazla ülkedeki on binlerce tüketicisini, ofis yaşamına yönelik yenilikçi ürünleri ve ofis çözümleri ile buluşturuyor Sağlık ve güvenlik Nurus stratejisini, ofis çalışanlarının sağlığı ve güvenliği üzerine oluşturdu İlk in Milano Nurus, ilk in Milano sergisinin organizatörü ve sponsoru oldu Teknoloji altyapısı m 2 lik teknoloji tabanlı üretim tesisi Ankara da faaliyete geçti Nurus Dubai Nurus Dubai idari ofisi Ortadoğu pazarında faaliyete geçti Nurus Münih İdari ofisi ve mağazası açıldı. Design Management Institute (Tasarım Yönetimi Enstitüsü) tarafından verilen Şeref Ödülü nün sahibi oldu. Nurus tasarım literatürünü, Turkish Touch in Design (Tasarıma Türk Dokunuşu) isimli kitapta toplayarak, Türkiye de bir ilke daha imza attı.

22 nurus ürün kataloğu 20/21 Nurus Çözümleri Eğitim Çözümleri Sağlık Çözümleri Eğitimde Yenilikçi Ürünler. Nurus, global pazarlardaki büyük ölçekli proje tecrübelerinden de beslenerek, eğitimin değişen dinamiklerine uygun yenilikçi ürünler tasarlar. Bir moda tasarım okulu ile mekatronik teknisyeni yetiştiren bir okulun ihtiyaçlarındaki farkları doğru okuyarak, eğitimcilerin hedef ve gereksinimlerine uygun projeler geliştirir. Nurus, projelere özel tasarladığı ürünler ve standart ürün gamıyla, bir tek nokta tedarikçisidir. Geliştirdiği Nurus Digital Chain ile projelere özel jenerik çözümler üretir. Sağlık Sektörüne Ergonomik Çözümler. Her detayı teknoloji, deneyim ve özenle tasarlayan Nurus, kullanıcısına kişisel konfor sunan ürünleri ile sağlık sektörüne uygun çözümler üretir. Nurus, hem çalışanların hem de hastaların ihtiyaçlarını anlayarak, yenilikçi çözümler sunar. Nurus Digital Chain sistemi, eğitimden ulaştırmaya, ofis binalarından sağlık kurumlarına kadar her projenin başlangıcından teslimatına kadar sıfır hata payı ile çalışmasını sağlar.

23 Terminal Çözümleri Ofis Çözümleri Kontrat Projeler Akılcı Ürünler. İnsan trafiğinin en yoğun olduğu terminaller, çalışanlar ve yolcular için farklı gereksinimler doğurur. Teknolojinin değişim hızıyla birlikte, insan davranış ve alışkanlıkları da aynı hızla değişir. Nurus ürünleri, hem yolcular hem de terminal çalışanlarının ihtiyaçlarına, yenilikçi tasarımları ile yanıt verirken; Nurus Digital Chain, adaptasyon kabiliyeti ile her proje için özgün çözümler üretir. Mutlu Ofisler. Nurus, kurumsal ofislerden ev ofislere, yeni başlangıçlardan köklü kurumlara kadar birçok farklı yapıda ve sektördeki müşterilerin değişen ihtiyaçlarını analiz ederek, değişen çalışma gereksinimlerine uygun çözümler sunar. Ergonomik, fonkiyonel, verimliliği ve motivasyonu olumlu yönde etkileyen tasarımlarıyla, 'mutlu ofisler' için insan odaklı ofis çözümleri üretir. Bilgi birikimi ve uzmanlığıyla sektörün öncü markası olarak, geleceğin çalışma hayatına yön verirken, Nurus Digital Chain sistemi sayesinde üretimden teslimata kadar bütünleşik ve hatasız bir süreç yönetimi sağlar. Nurus Uzmanlığı. Nurus, farklı iş alanlarındaki uzmanlığını, teknolojik üretim altyapısıyla birleştirerek özel kontrakt projeler için anahtar teslim çözümler sunar. Otellerden hastanelere, ofislerden üniversitelere ve hatta havaalanlarına kadar bir çok farklı projeye yönelik özel çözümleri, sabit ve hareketli mobilya seçenekleriyle kullanıcı gereksinimlerini karşılar. Nurus, geliştirdiği Nurus Digital Chain sistemi sayesinde müşterilerine tek nokta tedarikçisi olarak projenin büyüklüğü ve kompleks yapısına uygun toplam çözüm sunar.

24

25 01. Çalışma Koltukları

26 nurus ürün kataloğu 24/ Çalışma Koltukları Oturmak kaçınılmaz... İnsanlar hayatlarının en az 15 yılını oturarak geçirirler. Nurus, bu süreci daha sağlıklı bir şekilde geçirebilmeniz için iş yaşamına yönelik yenilikçi ve akıllı çözümler üretir. Her bir detayı teknoloji, tecrübe ve özenle tasarlanan çalışma koltuklarını keşfedin.

27

28 nurus ürün kataloğu 26/ Çalışma Koltukları Alava Me Too Waves Uneo

29 Me Too

30 nurus ürün kataloğu 28/ Çalışma Koltukları Sacha Inno Uneo Core M Chair

31 Breeze

32 nurus ürün kataloğu 30/ Çalışma Koltukları Aura Mia D Chair Alava

33 Alava

34

35 02. Bekleme & Lounge

36 nurus ürün kataloğu 34/ Bekleme & Lounge Keyifli ve konforlu anlar. Kullanıcıların duygusal ve fiziksel ihtiyaçları gözetilerek ortak kullanım alanları için tasarlanan Nurus bekleme-lounge ürünlerini keşfedin İyi Tasarım Ödülü 2012 İyi Tasarım Ödülü 2010 İyi Tasarım Ödülü 2012 Üstün Tasarım Ödülü

37

38 nurus ürün kataloğu 36/ Bekleme & Lounge Cork Connect Pitstop Stone Edgar Greta Edgar

39 4U

40 nurus ürün kataloğu 38/ Bekleme & Lounge Peak Tau Onda Fly Stone Edgar, Sema

41 Stone, Tara To

42 nurus ürün kataloğu 40/ Bekleme & Lounge U Too Stone To Aura Stone Nurus Links

43 Taklamakan

44

45 03. Koltuklar & Kanepeler

46 nurus ürün kataloğu 44/ Koltuklar & Kanepeler Yaşam alanlarınızın vazgeçilmez üyeleri. Oturma alanlarınızda şıklık ve rahatlık için yer açın. Modern çizgileriyle çalışma alanlarına, sosyal alanlara veya evlerdeki tüm alanlara değer katan koltukları ve kanepeleri keşfedin İyi Tasarım Ödülü 2010 İyi Tasarım Ödülü

47

48 nurus ürün kataloğu 46/ Koltuklar & Kanepeler Luna Drop CP1 Atlantic Ashbury To Flat

49 Flat Mono To

50 nurus ürün kataloğu 48/ Koltuklar & Kanepeler Chiara Tan To Juna To Mono

51 Loft Tan

52 nurus ürün kataloğu 50/ Koltuklar & Kanepeler Tara Greta U Too Vika

53 Tan Loop Lounge Tau

54 nurus ürün kataloğu 52/ Koltuklar & Kanepeler Atlantic Beetle Hi&Lo Hi&Lo G Chair

55 To To To

56

57 04. Yönetici Serileri

58 nurus ürün kataloğu 56/ Yönetici Serileri 1+1= 5 Her ne kadar teknoloji, işlevsellik ve zariflik yöneticilerin ortak paylaştıkları noktalar olsa da, tarz kişiseldir.

59

60 nurus ürün kataloğu 58/ Yönetici Serileri M Chair I/X Inno Inno I/X I/X I/X Me Too

61 Ashbury Sacha

62 nurus ürün kataloğu 60/ Yönetici Serileri Ashbury Alava, Me Too Ashbury I/X Flat, Greta Mono Next Me Too Next Ashbury Sacha

63 Inno Me Too Tan To Inno

64 nurus ürün kataloğu 62/ Yönetici Serileri Inno Me Too Tara, Tan Inno Tara, Greta Hi&Lo I/X Ashbury

65 I/X U Too To

66

67 05. Toplantı & Konferans

68 nurus ürün kataloğu 66/ Toplantı & Konferans Büyük fikirler için ilham verici bir atmosfer. Daha geleneksel ya da yenilikçi toplantılar için çözümler sunan Nurus toplantı ve konferans ürünlerini keşfedin. product design award 2004

69

70 nurus ürün kataloğu 68/ Toplantı & Konferans Picnic Isola Meeting Nurus Links Pitstop Tune Nurus Links Waves U Too

71 Inno Sacha

72 nurus ürün kataloğu 70/ Toplantı & Konferans XXL Pitstop Nurus Links Isola Meeting Nurus Links Picnic Nurus Links

73 Pitstop Waves Pila

74 nurus ürün kataloğu 72/ Toplantı & Konferans Nest Tune Picnic Mono Picnic, Isola Media Wall Have a Break Bobo

75 Waves Pila

76

77 06. Çalışma Sistemleri

78 nurus ürün kataloğu 76/ Çalışma Sistemleri Güç Siz de! Ortak çalışmayı güçlendirirken aynı zamanda bireyselliğe de saygı duyan çalışma alanları, uzun süren takım çalışmalarının eğlenceli, mutlu ve verimli geçmesinde önemli rol oynar. Takım ruhunu kazanç ve değere dönüştüren Nurus çalışma sistemlerine bir göz atın.

79

80 nurus ürün kataloğu 78/ Çalışma Sistemleri Gate Breeze Isola Uneo Lunar D Chair Greta U Too Breeze Fe2

81 Pila Breeze

82 nurus ürün kataloğu 80/ Çalışma Sistemleri Plato Mia Tools Pila Breeze Silva Me Too Cube

83 Isola Uneo

84 nurus ürün kataloğu 82/ Çalışma Sistemleri Isola Uneo U Too Me Too U Too Me Too Fe2 Isola Waves

85 Silva Picnic Breeze Cube

86

87 07. Sandalyeler

88 nurus ürün kataloğu 86/ Sandalyeler Günlük yaşamın renkli kahramanları. Evler, konferans ve toplantı odaları, yemekhane ve kafeteryalar, eğitim kurumları ve sosyal alanlar gibi farklı yerler için renkli çözümler sunan Nurus sandalyelerine göz atın.

89

90 nurus ürün kataloğu 88/ Sandalyeler Fiorellina Drop Table Graf Drop Chair, Bobo Tune Nest

91 R2

92 nurus ürün kataloğu 90/ Sandalyeler Aro Tune Nest R2 Eon Breeze Pila Tau

93 Eon

94 nurus ürün kataloğu 92/ Sandalyeler R2 Eon Eon Breeze U Too Trea

95 Forest

96

97 08. Depolama Sistemleri

98 nurus ürün kataloğu 96/ Depolama Sistemleri Verimliliğin Anahtarı. Çalışma alanlarınızda, evinizde veya ortak alanlarda düzeni yeniden sağlamanızda ve eşyalarınızı depolamanızda size yardımcı olacak Nurus depolama sistemlerini keşfedin.

99

100 nurus ürün kataloğu 98/ Depolama Sistemleri Fe2 U Too Me Too Cube Mono U Too U Too Fe2

101 Silva Mono Eon, R2

102 nurus ürün kataloğu 100/ Depolama Sistemleri Basic Box Me Too Silva Fe2 Silva Fe2 Mono Connect

103 Cube

104

105 09. Aksesuarlar

106 nurus ürün kataloğu 104/ Aksesuarlar Görüntüyü tamamlar. Aksesuarlar, iş alanlarını zenginleştirerek motivasyonun artmasına yardımcı olur. Misafirlerinizi daha konforlu bir ortamda ağırlamanızı sağlayacak ve yaşam alanlarınıza renk katacak Nurus aksesuarlarına yakından bakın.

107

108 nurus ürün kataloğu 106/ Aksesuarlar Sema Tools Edgar Sema, Edgar Tara, Greta

109 Edgar Greta

110 nurus ürün kataloğu 108/ Aksesuarlar R2 Edgar Greta Drop Greta Sema Greta Edgar Greta

111 Tara, Greta Edgar

112

113 10. Duvar Ayırıcılar

114 nurus ürün kataloğu 112/ Duvar Ayırıcılar Alan içinde alan. Yaşam alanınızı ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmenize, dinlenme, sosyalleşme, toplantı ve bireysel çalışma alanları yaratarak mekan içinde mekan oluşturmanıza olanak sağlar.

115

116 nurus ürün kataloğu 114/ Duvar Ayırıcılar Kiss Kiss Tara Sema Varto U Too Fe2 Varto Basic Box

117 Varto Basic Box

118 KATEGORİ SİMGELERİ: Çalışma Koltukları Bekleme Lounge Koltuklar-Kanepeler Yönetici Serileri Toplantı & Konferans Çalışma Sistemleri Sandalyeler Depolama Sistemleri Aksesuarlar Duvar Ayırıcılar

119

120

TASARIM ÖDÜLLERİ DESIGN AWARDS

TASARIM ÖDÜLLERİ DESIGN AWARDS 2014 Geleneklerine bağlı bir aile şirketinin çağdaş yönetim ve tasarım anlayışı içinde, 1927 den günümüze NURUS ta her bir ürün markanın girişimci ruhundan gelen tutku ile hayat buluyor. Since 1927, every

Detaylı

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu VESTEL ELEKTRONİK 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA VESTEL ELEKTRONİK 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Vestel in Küresel Operasyonu 6 2011 Yılına Hızlı Bir Bakış 8 Bir Bakışta Zorlu Grubu DEĞERLENDİRMELER

Detaylı

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / SİSTEM ENTEGRASYONU E-KURUM UYGULAMALARI TAHSİLAT ÇÖZÜMLERİ İÇERİK YÖNETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SİSTEM YÖNETİMİ İŞ UYGULAMALARI KİOSK ÇÖZÜMLERİ Amaç daha fazla hizmetse...

Detaylı

McDonalD s TÜRKİYE sürdürülebilirlik RapoRu 2011 2012

McDonalD s TÜRKİYE sürdürülebilirlik RapoRu 2011 2012 McDonald s TÜRKİYE sürdürülebilirlik Raporu 2011 2012 İçindekiler Raporumuz Hakkında İletİşİm Bİlgİlerİmİz 2 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Anadolu PROFİLİMiZ Restoran 3 İşletmeleri Ltd. Şti. Paydaşlarımıza Mesajımız

Detaylı

BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014

BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014 BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME BİLDİRİMİ-2014 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS -2014 İçindekiler 1. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlkeler 2. Çilek Mobilya A.Ş. Hakkında Kurum

Detaylı

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi Nisan-Haziran 2012 Yıl: 1 Sayı: 1 Yıldız ürün G-Ext Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar Gentaş Grup'tan Eğitime Tam Destek 35. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2-6 Mayıs 2012

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010

Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010 Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Vestel Beyaz Eşya: Konforlu Yaşam Uzmanı 1 2010 da Rakamlarla Vestel Beyaz Eşya 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 46 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI sunuş 01 Geleceğin adresi: Levent 199 Zorlu Dergi nin elinizde tuttuğunuz sayısı

Detaylı

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009 S/1 Faaliyet Raporu 2009 Vestel Faaliyet Raporu 2009 S/2 Faaliyet Raporu 2009 İçindekiler 4 Vestel: Dünyaya ve Geleceğe Dost Teknoloji... 6 Özetle Zorlu Grubu 7 Vestel Şirketler Grubu nun yapılanması 8

Detaylı

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline. Çelikten Gelecek 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.com İçindekiler Türk Demir Çelik Sektörünün Öncü Kuruluşu

Detaylı

2013 yılına ait sera gazı emisyonlarımızı Bureau Veritas firmasına ISO 14064-1:2006 standartına uygun olarak doğrulattığımız ve bu kapsamda

2013 yılına ait sera gazı emisyonlarımızı Bureau Veritas firmasına ISO 14064-1:2006 standartına uygun olarak doğrulattığımız ve bu kapsamda RAPOR HAKKINDA Sürdürülebilirlik performansımızı olumlu ve olumsuz tüm sonuçlarıyla açıkladığımız raporlama uygulamamızı paydaşlarımızın değişen beklentileri ışığında her geçen yıl geliştirmeyi taahhüt

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

Vestel Faaliyet Raporu 2010

Vestel Faaliyet Raporu 2010 Vestel Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Kurumsal Profil 2 2010 da Rakamlarla Vestel 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 8 İcra Kurulu 12 Özetle Zorlu

Detaylı

Bursa ya örnek bir iş oteli

Bursa ya örnek bir iş oteli Bursa ya örnek bir iş oteli CROWNE PLAZA BURSA NIN PROJE ORTAKLARI BAHÇE BUTİK CANSU KOZMETİK DAIKIN EKS EMK ETA MELCO FİBROBETON GELİŞİM TEKNİK HASKUL HALI İNOKSAN LG ELECTRONICS MEKANİK PROJE MODASLAN

Detaylı

MİGROS SİZE İYİ GELECEK...

MİGROS SİZE İYİ GELECEK... MİGROS SİZE İYİ GELECEK... İÇİNDEKİLER 2 FORMATLARIMIZ 4 KURUMSAL PROFİL 4 VİZYON-MİSYON-STRATEJİLER- İLKELER 5 BİR BAKIŞTA 2014 YILI 8 BAŞLICA GÖSTERGELER 10 TARİHÇE 12 BAŞKAN MESAJI 14 EKONOMİK DEĞERLENDİRME

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

Herkes için teknoloji

Herkes için teknoloji Herkes için teknoloji 2012 FAALİYET RAPORU BİR BAKIŞTA TEKNOSA Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! 1 Yeni ufuklara açılıyoruz! 2 TAV 2014 FAALİYET RAPORU Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! Yeni ufuklara açılıyoruz! Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde küresel ölçekte

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

Sektörel Haberler Reklam İndeksi Giriş İçmimarlar Odası ndan Haberler Proje Üniversite Tanıtım Portre Söyleşi Makale Üniversite Haber Portre Tanıtım

Sektörel Haberler Reklam İndeksi Giriş İçmimarlar Odası ndan Haberler Proje Üniversite Tanıtım Portre Söyleşi Makale Üniversite Haber Portre Tanıtım İçindekiler Sektörel Haberler 6 Giriş Hüseyin Tolga Koyuncugil 37 İçmimarlar Odası ndan Haberler Oğuz Yalım - Ece Yalım Söyleşisi 38 Resim ve Çizimler - Öncüoğlu + ACP - Engin Öncüoğlu 43 Sertifikalı Bilirkişilik

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2007-2009 2 Zorlu Holding Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009 İçindekiler 01 Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) 03 Raporun Kapsamı 04 Zorlu

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ HERKES İÇİN TEKNOLOJİ 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Bir Bakışta TeknoSA 04 Kısaca TeknoSA 07 Vizyon Misyon ve Değerler 08 2013 Gelişmeleri 12 Kilometre Taşları 14 Temel Finansal ve Operasyonel Göstergeler

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu. Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı

Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu. Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 6 Yönetim Kurulu 8 İcra Kurulu

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

Geleceğe ulaşmak için yaşanabilir dünya. 2012-2013 Sürdürülebilirlik Raporu

Geleceğe ulaşmak için yaşanabilir dünya. 2012-2013 Sürdürülebilirlik Raporu Geleceğe ulaşmak için yaşanabilir dünya 2012-2013 Sürdürülebilirlik Raporu İçindekiler Rapor Hakkında Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Mesajı Kurumsal Profil 2020 Sürdürülebilirlik Hedefleri İlerleme

Detaylı

OTOKAR Sürdürülebilirlik Raporu 2014

OTOKAR Sürdürülebilirlik Raporu 2014 OTOKAR Sürdürülebilirlik Raporu 2014 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında... 2 Genel Müdür Mesajı... 4 Otokar Hakkında... 8 Sürdürülebilir Gelişim Odaklı, Sorumlu Yönetim... 12 İstikrarlı Büyüme, Sürekli Gelişim...

Detaylı