Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu"

Transkript

1 Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu Genç Donörler Proje Takımı Aralık 2004 tarihleri arasında Güney Kampüs Özger Arnas Salonu nda Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi işbirliği, Dimes ve Saray Muhallebicisi işbirliği ile I. Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası gerçekleştirilmiştir. Kampanya süresince aralarında öğrenci dekanımız Doç. Dr. Ali Tekcan ın da bulunduğu 363 başvuru sahibinden 210 u kan bağışlayarak hayat kurtarma yolunda bir adım atmıştır. 1.Kampanya öncesinde Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi organizatörleri tarafından 9 Aralık Cuma günü ÖFB de Kan Bağışı-Sorular&Cevaplar Konferansı gerçekleştirilmiştir. Kampanya için yoğun bir tanıtım faaliyetine girişilmiş,tanıtım aşamasında; o 6-10 Aralık 2004 tarihleri arasında Güney Kampüs Teras Kantinde stand açılmış, o 200 adet renkli afiş,700 adet renkli kağıda afiş bastırılmış,kampüslerle birlikte Hisarüstü ndeki dükkanlara asılmıştır. o 3000 adet el ilanı,3000 adet kan bağışı hakkında bilgilendirici kitapçık dağıtılmıştır. o Radyo Boğaziçi nde kampanyamızın anlatıldığı bir radyo programına konuk olunmuştur. o Rektörümüz ve fakülte dekanlarımıza özel davetiye bastırılmış,bu davetiyeler elden kendilerine ulaştırılmıştır. o Basın kuruluşlarına faks çekilmiş,kampanya esnasında gelen Hürriyet ve Anadolu Ajansı muhabirlerine ropörtaj verilmiştir. o Hürriyetim.com da kampanya ile ilgili haber çıkmıştır. Kan Bağışı Anketleri SPSS programı yardımı ile değerlendirilmiş, 469 kişilik bir kitleye ulaşıldığı hesaplanılmıştır.anket sonuçları rapor haline getirilmiştir. Kampanya sonrasında Zeynep Kamil Kan Merkezi yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda kampanyanın başarılı olduğu konusunda görüşbirliğine varılmıştır. Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından düzenlenen ödül töreninde BUSOS un aldığı ilk plaket olması nedeniyle ayrı bir öneme haiz olan plaket kulüp adına kabul edilmiştir. Anket çalışması, Eşgüdüm ve Eğitim Toplantısı ve II. Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası olmak üzere 3 aşamadan oluşması öngörülen proje Türk Kızılay Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı na sunulmuştur. TOG V. Gençlik Konseyi nde projenin tanıtımı yapılmış, katılımcı üniversitelilerin soruları cevaplandırılmıştır. I. Ulusal Üniversiteler Kan Bağışlıyor Kampanyası Aralık 2004 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilmiştir. ORGANİZASYONDA AMAÇ : Genç ve potansiyel bir donör kitlesine ulaşmak, Öğrencilere Türk Kızılayı nı ve Kan Bağışını en doğru şekilde anlatmak, Öğrencilerin ileriki yaşamlarında ve çalışma alanlarında da kan bağışını destekleyen bireyler olmalarını sağlamak,

2 Böyle bir Organizasyonun üniversite bünyesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilecek bir kampanya olmasını sağlamak, Organizasyonun ülke çapında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyona örnek olmasını sağlamaktır. ORGANİZASYON ÖN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI AFİŞ,BROŞÜR HAZIRLAMA VE DAĞITIM Boğaziçi Üniversitesi matbaasında bastırılan toplam 700 adet afiş ve 3000 adet el ilanı, Bu Kampanyaya özel öğrencilerle işbirliği yapılarak 3 çeşit olarak hazırlanan renkli baskıda Boğaziçi Üniversitesi matbaasında bastırılan 200 adet afiş, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan Hediyeniz Bir Ünite Hayat Olsun broşürü, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan Gönüllü Kan Bağışçıları Aranıyor broşürü, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan el ilanı, 1 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan I.Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası bez afişi, 100 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan renkli afişler, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs,Kuzey Kampüs, Sarıtepe Kampüsü ve Rumelihisarüstü civarındaki dükkanlarda asılmış ve dağıtılmıştır. İLETİŞİM Anadolu Ajans,Cihan Haber Ajansı ve bir çok gazeteye haber verilmiş,bültenler gönderilmiş ve destekleri istenmiştir.anadolu Ajans ve Hürriyet gazetesi ilk gün gelmiştir. SPONSORLAR Dimes Meyve suları, Saray Muhallebicisi kampanya sponsoru olmuştur. Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezinin rutin ikramları olan çokoprens,taç kraker ikramı da sağlanmıştır. DONÖR TEŞVİK VE PROMOSYON ÇALIŞMALARI Her kan bağışçısına kalem ve bloknot hediye edilmesi, Her kan bağışçısı için ayrı ayrı düzenlenen Teşekkür Belgelerinin hazırlanması, Kan bağışladığı anda her kan bağışçısı adına düzenlenen Kan Bağışı Takip Formlarının hazırlanması, Her Kan Bağışçısının yakasına Kan Damlası Rozeti takılması Kızılay Kan Merkezi tarafından sağlanmıştır. DONÖR EĞİTİM ÇALIŞMALARI BUSOS üyelerine öncelikle Donör Eğitimi verilmiştir. Radyo Boğaziçinde Gönüllü Organizatörlerinde katıldığı Kan Bağışı konulu radyo programına katılarak gençlerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılmış,ilgileri çekilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Konferans Salonunda Donör Eğitimi verilmiş ve öğrencilerin soruları cevaplanmıştır.

3 ORGANİZASYON PLANLAMA AŞAMASI Organizasyon gününden önce organizasyonun gerçekleştirileceği salon tespit edilmiş olup salon hazırlanmıştır. Salona giriş çıkışlarda galoş kullanılmıştır. Salon sabah akşam ve öğle aralarında dezenfektan madde ile temizlenmiştir. Donör yatakları, danışma,form doldurma,donör muayene,donör kayıt ve dinlenme masaları kampanya öncesinde hazırlanmıştır. ORGANİZASYONUN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ Kampanya Aralık 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.üniversite içinde yapılan afişleme çalışmaları,el ilanı dağıtımları ve internet üzerinden gönderilen duyurularla yaklaşık 3000 kişiye ulaşılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve aralarında öğrenci dekanında bulunduğu akademisyenlerin katılımında 363 kişi başvuruda bulunmuş,210 ünite kan bağışı kabul edilmiştir.kampanya süresince kişiler ve kurumlar arasında hiçbir sorun yaşanmamıştır. ORGANİZASYONUN DEĞERLENDİRİLMESİ Organizasyonun amacına bakacak olursak başarılı bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.çünkü temel amacımız gençleri kan bağışı konusunda eğitmekti ve bu amaçla 3000 kişiye ulaşıldı.katılım düşük gibi görünsede öğrencilerin yaş aralığı, bu yaştaki fiziksel durumları düşünülürse daha eğitim aşamasında elemelerin kendiliğinden gerçekleşmiş olacağı sonucuna varılır.zaten form doldurarak elenen 153 adayın büyük bölümü kız öğrenciler olup red nedenleri de hemoglobin ve kilo düşüklüğüdür. KAN BAĞIŞI ANKET ÇALIŞMASI DEĞERLENDİRMESİ Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübünün çabalarıyla gerçekleştirilen anket çalışmasında üniversitelilerin Kan Bağışı ve Kan Bağışı Kampanyalarına bakış açılarını saptamak amaçlanmıştır.anket çalışması kampanya öncesi 3 haftalık bir zaman diliminde yapılmış olup 469 öğrenciye ulaşılmıştır.anket çalışması kan bağışı konusunda eğitim verdiğimiz Gönüllü Organizatörler tarafından yönetilmiştir.anket soruları ve değerlendirmeleri ilerleyen bölümde verilmiştir. DONÖR DEVAMLILIĞININ SAĞLANMASI ÇALIŞMALARI Her Kan Bağışçısına Teşekkür Belgesi düzenlenmiş ve Bağış Takip Kartları verilmiştir.böylece onları önemsediğimiz ve bağışlarını takip edeceğimiz mesajı verilmiştir. Her kan bağışçının adresleri form doldurma esnasında alınmış kendileri adına düzenlediğimiz Kan Sigorta Kartlarını BUSOS tarafından her bağışçıya kartını alabileceği kişi ve yer mail yoluyla bildirilmiştir. Sosyal Hizmet Kulübü temsilcileri madalya törenimize davet edilmiş ve plaket verilerek öğrenciler onore edilmiştir. Anket sonuçları gelecek kampanyalarda yol gösterici olacaktır.

4 4. ÖSS Eğitim Proje Takımı TOG la yapilan gorusmeler sonucunda projenin Kavacik Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezin de yapilmasina karar verildi. Projeye basvuran 181 adaya BUSOS Insan Kaynaklari Birimi nin hazirladigi formlar uygulandi ve bu formlar BU Egitim Fakultesi ogretim uyelerinin de destegiyle degerlendirilip 64 egitmen secildi. Beykoz daki bir lisede gelmesi gereken 200 ogrenciden 80 ine bir seviye tespit sinavi yapildi.sinav sonuclarina gore 64 ogrenci secildi Rehberlik egitmenleri Final Dergisi Dersaneleri Besiktas Subesi ne giderek buradaki rehberlik hizmetlerinde gorevli kisilerden egitim aldi. Her ders icin mufredatlar belirlendi ve mumkun oldugunca konularin mufredatta yazili tarihlerde islenmesine dikkat edildi..her egitmenin ders saatleri belirlendi. Her egitmenin derslerine duzenli olarak devem etmesine,gelemeyecegi durumlarda ise daha onceden haber vermesine ve bu sekilde onun yerine uygun egitmenin bulunmasina karar verildi. BUSOS Kısa Dalga Yüksek Frekans Proje Takımınının yardımıyla derslerin basladigi hafta Pembe Ev de kutuphane duzenlemesi yapildi. Beykoz Kaymakaligi ile egitmenlerin yol masraflari hakkinda gorusuldu ve her ay egitmenlerin banka hesap numaralarina 35 YTLnin Kaymakamlik tarafindan yatirilmasina karara verildi. Ogrenciler 3 EA, 2 SAY sinifa ayrildi. Yari yil tatilinde ogrencilere 2 deneme sinavi yapildi.bunun disinda tarihinden itibaren her hafta bir dersten tarama testi yapilmasina karar verildi.ilk sinavlar mat-geo ve Turkce derslerinden yapildi. Ogrencilerin gerekli seviyeye gelebilmesi icin ek ders yapilmasina karar verildi. Buna bagli olarak; a)ogrenciler BU ye cagirilarak burada ek ders yapildi b)egitmenler Pembe Ev e giderek orada ek ders yapti c)yari yil tatilinde hizlandirilmis program uygulandi Rehberlik eğitmenleri öğrencilerin boş zamanlarında ve ders eğitmenlerinin ders saatlerinde öğrencileri bilgilendirmek ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla çalışmalar yaptı.. 5. projede Pembe Ev deki sınıfların nasıl kullanılacağı BUSOS tarafından belirlendi. Binaya bir sınıf daha eklenmesi kararı alındı ve sınıfın planı BUSOS tarafından çizildi. 5. proje için sponsor olabilecek firmalarla iletişime geçilmeye başlandı.

5 BUSOS 5. ÖSS Eğitim Projesi Hazırlık Evresi 18 Mayıs Okul Ziyaretleri Birinci Etap Raporu Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nden, okulları gezmek için gerekli iznin, Özlem Süer in desteğiyle, 15 Mayıs 2005 tarihinde alınmasıyla bir an önce harekete geçilmesi kararlaştırıldı. En ivedi organizasyonun 18 Mayıs Çarşamba gününe hazırlanabileceği düşünüldü ve gönüllüler haberdar edildi. Birinci ve İkinci Etap gönüllü listeleri hazırlandı ve geçen proje toplantısında yapılan planlama gözden geçirildi. Afiş ve broşürler hazırlandı ve çoğaltıldı. Beykoz ilçesinde sadece iki lise olduğu öğrenildi. Bu iki lisenin (Ferit İnal Lisesi ve Fevzi Çakmak Lisesi) erişim numaraları ve adresleri bulundu ve okul müdürleri ve müdür yardımcıları haberdar edildi. Okullarda sabahçı-öğlenci uygulamasının varlığı bilindiğinden, rota ve zaman planlaması buna göre yapıldı. (Sabahçı öğrenciler 7:00-13:00 arası, öğlenci öğrenciler 13:00-19:00 arası ders işlemektedir.) Ayrıca Üsküdar ve Ümraniye ilçelerindeki liseler de araştırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yle irtibata geçildi, ama zaman yetersizliği sebebiyle sonuç alınamadı. Ancak Milli Eğitim Müdürleri nin ilgili olduğu gözlendi. Gelecek projelerde, yeterince zaman ayırılırsa destek verecekleri tahmin ediliyor. Üsküdar daki liselerden Pembe Ev GEM e ulaşımın oldukça kolay olduğu not edildi. Hedeflenenler Afiş asılması Sınıfların her birinde kısa bir tanıtım yapılması ve broşür dağıtımı Okul idarecilerinin mülakat konusunda ne kadar yardımcı olabileceklerinin (mülakat için oda ayrılması, öğrencilerin derslerinden izinli çıkarılması) öğrenilmesi Yapılanlar Ferit İnal Lisesi Müdür yardımcıları afiş asma görevini üstleneceklerini söylediler. Afişlerin kısa bir süre içinde asılmış olduğu gözlendi. Sabah 3, öğlen 6 olmak üzere 9 sınıfta duyuru yapıldı ve broşürler dağıtıldı. İdareciler, Lise3 öğrencileri okula gelmediğinden, mülakat için yer bulmakta sorun yaşanmayacağını, ellerinden geldiğince yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Fevzi Çakmak Lisesi Afiş asılmasına izin alındı ve Lise2 sınıflarının bulunduğu yerler afişlendi. Sabah 4, öğlen 6 olmak üzere 10 sınıfta duyuru yapıldı ve broşürler dağıtıldı. Müdür, seçtiğimiz haftalarda sınavlar olduğu gerekçesiyle öğrenci seçimi yapmamıza izin veremeyeceğini söyledi. En iyi hamlenin, ilgilenen öğrencileri konferans salonunda toplayıp sunum yapmak, ardından Başvuru Formları nı dağıtmak ve mülakatları Pembe Ev GEM de gerçekleştirmek olduğuna karar verildi. Notlar İzlenimler Ferit İnal Lisesi nde bir matematik öğretmeni, öğrenci seçiminde bize yardımcı olabileceğini söyledi. Öğrencileri tanıyan birinin desteği faydalı olabilir. Ferit İnal Lisesi öğlenci öğrencilerinden biri, geçen sene ÖSS ye girip üniversiteyi kazanamamış bir akrabasının katılıp katılamayacağını sordu. Bir dahaki gelişimizde cevap verebileceğimizi ifade ettik. Fevzi Çakmak Lisesi nde bir öğrenci, karnesinde 5 tane zayıf notunun bulunduğunu söyledi, bunun seçilmesi sırasındaki etkisini sordu. Aranan niteliklerin -sırasıyla- maddi yetersizlik, isteklilik ve başarı olduğu, başarıdan önceki kriterleri yerine getirdiğine ikna

6 olunduğu takdirde şansının bulunduğu, ancak son kararın proje ekibinin toplantısında çıkacağı cevabı verildi. Ferit İnal Lisesi idarecilerinin daha ilgili oldukları dikkatimizi çekti. Fevzi Çakmak Lisesi nde nispeten soğuk bir tavırla karşılandık. Ferit İnal Lisesi nin Pembe Ev GEM e yakın olduğu görüldü. Her iki okulda da öğrencilerin oldukça ilgili oldukları gözlendi. Ferit İnal Lisesi nde 30 Mayıs Pazartesi günü gezi olduğu öğrenildi. Sonuç Fevzi Çakmak Lisesi yle görüşüp 31 Mayıs 1 Haziran tarihlerinden hangisinin daha uygun olduğu sorulacak, hatta mümkünse saat belirlemeleri ve öğrencilerine de saat ve tarih duyurmaları istenecek. Başvuru Formları ve Mülakat Soruları hazırlanacak. Mümkünse 5. ÖSS Projesi için (seneye de devam etmek üzere) düzenli toplantı günü belirlenecek. Projenin haftasonu oluşu ve gelişmelere yanıt vermek konusunda bürokratik bir hantallaşma gerçekleşmemesi için Pazartesi ve Salı günlerinden birinin seçilmesi talep edilmektedir. Faruk Ünal ile irtibata geçilip, Beykoz Kaymakamlığı ndan servis ayarlanması rica edilecek. Projenin Devamlılığı İçin Gerekenler Dersaneler ve diğer kuruluşlarla sponsorluk için görüşmelere hız verilmesi gerekmektedir. Uğur Dersanesi ile sözleşme yapılmalı, Beşiktaş Final Dergisi Dersanesi ile olan sözleşme (gerekliyse) yenilenmelidir. Ulaşım ve kırtasiye sponsoru arayışı hızlandırılmalıdır eğitim döneminde, öğretmen seçimini takiben proje aktarımı ve öğretmenlik eğitimi yapılması planlanmaktadır. Bunun için Eğitim Fakültesi öğretmenlerinden destek istenmesi gerekmektedir. Haziran ın 3. haftası Kavacık ta öğrencilere Pembe Ev GEM, BUSOS ve Eğitim Projesi oryantasyonu yapılması, ardından da öğrencilere yönelik Yaz Aylarını Değerlendirme Semineri verilmesi planlanmaktadır. Bunun için destekçi dersanelerden bir rehberlik öğretmeni rica edilmelidir. Kısa Dalga Yüksek Frekans Proje Takımı Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezi Kütüphanesi Kurulması 1- Hazırlık: Pembe Ev GEM in ÖSS Kitabı ihtiyacını ve Orbay İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Murat Bey in bize ulaşan okula kütüphane isteğini karşılamak için Boğaziçi Üniversitesi genelinde bir Kitap Toplama Kampanyası başlatıldı Kasım 2004 tarihleri arasında Güne YADYOK ta ve Kasım 2004 tarihleri arasında Kuzey Kantin ile Teras Kantin de stand açıldı. Toplanan kitaplar bir yandan kullanım amaçlarına kolilere yerleştirildi. 2- Uygulama: 4 Aralık 2004 ten önce toplanan ÖSS kitapları Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderildi. 4 Aralık 2004 Cumartesi günü toplam 16 kişi Güney Kapı da ve Kadıköy de olmak üzere iki ayrı yerde buluşulup Pembe Ev e gidildi. İki ayrı grup kitapları derslere göre tasnif etti. 10 kişilik bir grup arılan kitapları etiketleyip listeledi. Diğer 6 kişi ise kitapları her ders için ayrılan raflara yerleştirdi. Son olarak genel bir temizlik yapıldı.

7 Kitap toplama kampanyasının okulda devam ettirdik ve çeşitli kitap evlerini aradık. Toplanan kitapları sınıfladık. Öss kitapları ile 4 Aralık 2004 de Pembe Ev de kütüphane kurduk. Kasımpaşa Orbay İlköğretim Okulu Kütüphanesi Kurulması HAZIRLIK: Pembe Ev GEM in ÖSS kitabı ihtyacını ve Orbay İlköğretim okulu Türkçe öğretmeni Murat Bey in bize ulaşanokula kütüphane isteğini karşılamak içinboğaziçi Üniversitesi genelinde bir kitap toplama kampanyası başlatıldı.3-11 Kasım 2004 tarihleri arasında Güney YADYOK ta ve Kasım tarihleri arsında Kuzey Kantin ile Teras Kantin de standlar açıldı.toplanan kitaplar bir yandan kullanım amaçlarına göe ayrılıp kolilere yerleştirildi.özellikleilköğretime yönelik ve okula yardımcı kitağlar bulmak için yayın evleri takım üyeleri arasında paylaştırılıp arandı.pan ve Scala yayınevleri teklifimize olumlu yaklaştılar ve birer koli kitap göndermeyi kabul ettiler.kitapların Yurtiçi Kargo aracılığıyla yerlerine ulaştırıldı. UYGULAMA: 08.Okuldaki yaklaşık ve 8. sınıf öğrencisi ile birlikte okul kütüphanesindeki açık raflarda bulunan ansiklopedi ciltleri onarıldıktan ve temizlendikten sonra kapaklı raflara yerleştirildi.bu arada fazla ansiklopediler sınıflara yerleştirilmek üzere ayrıldı.daha sonra raflar temizlenip,okulda bulunan kitaplar kitap kampanyasında toplanan ve Pan Yayınevinden Yurtiçi Kargo aracılığıyla ulaştırılan kitaplar birleştirilip;çocuk kitapları,roman,büyük kitapları,yüz temel eser,atatürk kitapları,ingilizce,dünya Klasikleri,Öğretmen kitapları,lgs ye ve Okula yardımcı kitaplar şeklinde tasnif edildi.her grup kendi içinde numaralandırılıp bilgisyara geçirilmek üzere listelendi.kitaplar raflara yerleştirildi. Kasımpaşa Orbay İlköğretim Okulu Öğrencileri sekizinci sınıflar 15 Nisan da gelip okulumuzu gezdiler üniversite ortamını tanıdılar. Onlara Güzel Sanatlar kulübü, Müzik kulübü ve kendi kulüp odamızı gösterdik, Su altı araştırmaları Kulübü de bir dia gösterisi sundu. Hisarüstü Gizli Yardım Projesi İhtiyaç belirleme anketi Rumeli Hisarüstü Muhtarlığının yardımıyla 87 aileye yapıldı. 60ı ihtiyaç sahibi olarak belirlendi. Rumeli Hisarüstü ne paketlerin dağıtıldığı Hayalet projemizi 13 Nisan günü gerçekleştirdik. Bir gün önce Migros un yolladığı, içinde çeşitli kuru gıda ve temizlik malzemelerinin bulunan, 120 (60x2) paketin on ikisi sabahtan, Migros tan gelen FilizErsöz ile birlikte, dağıtıldı. Paketlerin geri kalanı ise akşam Rumeli Hisarüstü mahallesi muhtarı ve 20 kişilik bir gönüllü grubu tarafından evlere bırakıldı. İnsanlara mümkün olduğunca kim olduğumuzu belli etmemeye çalıştık ve başarıyla paketlerin tamamını sahiplerine teslim ettik. Sivil Toplum Kuruluşları Borsası Dünya Bankası tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenen yarışma finalinde ilk 24 proje arasına girmeyi başaran "STK Borsası" adlı proje ödül almaya hak kazandı. Kaynak sıkıntısından dolayı projelerini gerçekleştirmekte zorluk çeken STKlarla kurumsal sosyal sorumluluk bütçeleri olan firmaların buluştukları bir platform yaratmayı amaçlayan proje B.Ü Mezunlar Derneği (BÜMED) ortaklığıyla hayata geçirilecek. Projenin Dünya Bankası tarafından verilen fonu ABD Doları.

8 BUSOS Çocuk Proje Takımı tarihinde Sabancı Üniversitesinden Psikolog Ekrem Düzel Çocuk Projelerinin Üff ve Püf Noktaları adlı bir eğitim verdi. 20 kasım tarihinde derslere başladık. Güzel Sanatlar: Dalinin düzenlediği resim yarışması için resimler yapıldı. Artık malzemeleri değerlendirerek çocukların hayal güçleri ve malzemelerle kısıtlı maketler yaptırıldı Çocuklarla birlikte oyun hamuru yapıldı ve kutuı süslemesi yapıldı. Drama: Powerpoint sunumu eşliğinde Shakespeare tanıtımı yapıldı ve onun oyunlarının biri üzerine çalışma yapıldı. Perküsyonlar hazırlanarak ritm çalışmaları yapıldı. Çocukların Fındıkkıran oyunundan esinlenerek yazdığı metnin şenlikte sahnelenmesi için hazırlıklar sürüyor. Genel Kültür: Ülkemizi tanımak ve illerin meşhur özelliklerini öğrenmek için illerimiz oyunu oynandı. Münazara kavramını anlatmak amaçlı çocuklarla münazara yapıldı. Genel kültür yarışması yapıldı.(televizyondakilerin formatına benzer) Okulumuzun spor kurulundan alınan spor malzemeleri eşliğinde değişik spor dalları tanıtıldı. Her des başında haftanın iyi haberi ve kötü haberi kısmı getirildi. Dönem başında yapılan duyuruyla dönem sonunda sunum hazırlayıp sunmaları söylendi.sunumlar hazırlık aşamasında. İngilizce: Basit cümle yapıları öğretildi. Renk,sayı kavramları üzerinde duruldu İngilizce şarkılar öğretildi Proje sonunda hazırlayacağımız kitapçığın 1.dönem kısmı hazır bu dönemde büyük bir hızla raporlar eşliğinde hazırlık devam ediyor. 12 Mart günü çocuklarımızı Sabancı Üniversitesinden Hazalın arkadaşı yardımıyla AKM ye fındıkkıran oyununu izlemeye gittik. 26 aralık Pazar günü cocuklarımızı okulumuza getirip İbrahim Bodurdaki yılbaşı partisiyle bu döneme veda ettik. Yuva Projesi Yaptıklarımız 1) KEDV in 10 kişilik bir takım ile Kağıthanedeki mahalle yuvasında (3 6 yaş grubu) projeye başladık. 2) Proje öncesi proje metni hazırlandı ve yuva sorumlular tarafından görülmeye gitti. 3) YK temsilcisi ve sorumlu tarafından hazırlanan 3 6 yaş grubu çocuklarla ilgili eğitim 21 mart tarihinde uygulandı.

9 4) Projemizdeki çocuklar uygun haftalık müfredatlar hazırlandı.bu konuda her hafta Çarşamba günleri BÜ yuvadanyelda hanımdan eğitimler alınmaya devam ediliyor. 5) Projedeki çocuklarda BUSOS Çocuk un 17 nisandaki çocuk şenliğine katıldılar. 6) Proje tamamlandı. Diğer Yapılanlar: Türkan Şoray ilköğretim öğrencilerinden yaklaşık 50 kişi Akm de Oz büyücüsü oyununa götürüldü.farklı 50 kişi ise Fulya bilim müzesine götürüldü.bilet ve ulaşım Sabancı Üniversitesindeki Ümit Bostancı tarafından organize edilmiştir. İnsancıl Proje Takımı Türkiye de GDO ve Tüketici Hakları Paneli Tarih: 9 Aralık :00-17:30 Yer: Demir Demirgil Salonu Panelistler: Av. Bülent Deniz Tüketiciler Birliği Mehmet Barak TTKD Levent Gürsel Alev GDO ya Hayır Platformu Fuat Engin TÜBİDER Ümit Sinan Topçuoğlu-----TÜKODER Yöntem: Her paneliste 15 er dakika konuşma süresi verildi. Ardından soru cevap kısmına geçildi. Oturum başkanlığını biz yaptık. Ayrıntılar: Panele Anadolu Ajansı, Akşam Gazetesi, Zaman Gazetesi dahil basın mensupları katıldılar Tarihinde panel Akşam Gazetesi nde haberleşti. Panel sırasında TÜBİDER in ve GDO ya Hayır Platformu nun getirdiği broşür ve kitapçıklar dağıtıldı. Panelde, Marmara, Sabancı Üniversiteleri ve birçok farklı kurumlardan katılımcılar yerlerini aldılar. Control Arms Uluslararası Af Örgütü nün dünya çapında gerçekleştirdiği silahların denetlenmesi için Birleşmiş Milletlerin 2006 yılında Silahların Denetlenmesine Dair Konvansiyon çıkarması amacıyla yapılan 1 Milyon Yüz Kampanyası-Control Arms kampanyası Kilyos-Sarıtepe ve Güney Kampuslerde acilan standlarla ve toplanan 150ye yakın fotografla desteklendi. Türkiye de en çok resim toplayan üniversite örgütü olduk. Toplum Gönüllüleri Demokrasi ve Haklarımız Projesi 4 kulüp üyemizden 1i demokrasi oyunu hazırlanmasında görev almıştır. 3 üyemiz ise 5 günlük bir eğitimden sonra Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitmeni olmuşlar ve Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine yönelik eğitimler vermeye başlamışlardır. 3.Sivil Toplum Kuruluşları Sempozyumu Proje Takımı İnsan Hakları Yaşamın İçinde! Tarih: Mayıs 2005 Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1.Gün -23 Mayıs 2005-

10 1. Oturum: Eğitim Hakkı ve Eğitimde İnsan Hakları Yer: Demir Demirgil Salonu Saat:14:30-16:00 Prof. Dr. Rıfat Okçabol Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kenan Çayır İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Melike Türkan Bağlı Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi 2.Gün -24 Mayıs Oturum: Uluslararası Hukuk ve Barış Hakkı Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 13:00-15:00 Dr. Ayşe Gül Altınay Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Tarhanlı İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Dekanı 3. Oturum: İnsan Hakları Aktivizmi Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 15:30-17:00 Emel Kurma Helsinki Yurttaşlar Derneği Proje Geliştirme Koordinatörü İnsan Haklarında Yeni Taktikler Proje Koordinatörü Özlem Dalkıran Uluslararası Af Örgütü Türkiye Eski Temsilcisi 3.Gün -25 Mayıs Oturum: İnsan Haklarının Tarihsel Gelişimi: 1., 2. ve 3. Kuşak Haklar Nelerdir? Yer: İbrahim Bodur Oditoryumu Saat:14:00-16:00 Prof. Dr. Zeynep Davran Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi 4.Gün -26 Mayıs Oturum: Vatandaşlık Hakları ve Yoksulluk Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 10:00-12:00

11 Prof. Dr. Ayşe Buğra Kavala Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürol Irzık Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Toplum Gönüllüleri Vakfı Demokrasi ve İnsan Hakları Projesi Atölyesi Tarih: 23 Mayıs 2005 Yer: Özger Arnas Salonu Saat: 12:00-14:00 Gülesin Nemutlu Toplum Gönüllüleri Vakfı Eğitim Koordinatörü Laden Yurttagüler İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma Birimi Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? -Atölye Tarih: 26 Mayıs 2005 Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 13:00-14:30 Yard. Doç. Dr. Zafer Yenal Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? Projesi Editörü Tayfun Polat Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? Projesi Sergi Sorumlusu Afganistan/Savaşa Hayır İFSAK Fotograf Sergisi (25-26 Mayıs Kırmızı Salon) Sempozyum rektörümüz Prof. Dr. Ayşe Soysal ın kapanış konuşmasıyla başarıyla sona erdi. Sempozyuma Türkiye nin bir çok üniversiteden katılım sağlandı. (Trakya, Ankara vb.) Sempozyum boyunca video ve ses kaydı tutuldu. BU Yayınevi ile kitaplaştırma konusunda görüşmeler sürüyor. Dişler Yolunda Proje Takımı Diş Dostu Derneğiyle ortak başlatılan projede 10 gönüllümüz eğitim alarak ilköğretim okullarını gezerek eğitimlerine başlama safhasında. Bilinçli Toplum Proje Takımı 27 Şubat Pazar günü Çocuk Psikolojisi ve Sağlıklı Aile İlişkisi konulu seminer Kavacık Spor Kulübü Lokalinde yaklaşık 55 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Semineri ÇARE-DER den bir uzman ve Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü nden bir öğretim üyesi verdi. 19 Mart Cumartesi günü Depreme Hazırlık konulu seminer Kavacık Spor Kulübü Lokalinde yaklaşık 30 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Semineri AKUT tan ve Kandilli Rasathanesi nden birer uzman verdi. Seminerlerin sonunda değerlendirme anketleri uygulandı. Basit İlkyardım Kuralları konulu üçüncü seminerin Kavacık Spor Kulübü Lokalinde 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. BUSOS İnsan Kaynakları Birimi Uygulanan çalışmalar: ÖSS Eğitmen seçimi anketleri,

12 BUSOS Perfomans değerlendirme anketleri, BUSOS yönetim kurulu anketi, BUSOS proje takımı değerlendirme anketi, Hisarüstü ihtiyaç belirleme anketi, Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezi halkın beklentileri anketi, BUSOS önkayıt öğrenci tanıma anketi. BUSOS Dış İletişim Birimi Tüm aktivitelerimizin duyuruları, basın bültenlerinin yazılması ve medya kuruluşlarına İletilmesi gerçekleşmiştir. Ekte bazı medyada yer alan haberlerimiz mevcuttur. BUSOS Geleceğe Yatırım Yönetim Kurulu olarak eski Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çakaloz dan misyon ve vizyon çalışması yapıldı. Yönetim Kurulu üyelerinden F.Dilara Demir ve Volkan Yılmaz İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Kuruluşları Eğitim ve Araştırma Birimi nin düzenlediği Açık Toplum Enstitüsünün desteklediği STK Eğitim Programına öğretim üyelerimizin desteğiyle katılmayı hak kazanan ilk öğrenci topluluğu temsilcileri olmuşlardır. (Diğer kabul edilenler: Greenpeace, Uluslararası Af Örgütü, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri vb.) Program 3 ayi askin sure boyunca surmus ve arkadaslarimiz basariyla tamamlamislardir. BUSOS tum üyeleriyle sivil toplum konusunda gerçekleşen bir çok seminer/sempozyuma katılmışlardır. BUSOS, Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Konseyine ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Ulusal Buluşmasına Boğaziçi Üniversitesini temsilen 2şer uye gondermiştir. BUSOS Eğitim Birimi Toplum Gönüllüleri Vakfı akran eğitimleri kapsamında gönüllülerimize: 5 kez (yaklaşık 100 kişi) Sivil Toplum ve Gönüllülük Eğitimi 3 kez (yaklaşık 70 kişi) Proje Yazma Eğitimi 2 kez (yaklaşık 50 kişi) Takım Çalışması Eğitimi verilmiştir. BUSOS Bilişim Teknolojileri Birimi sayfası açılmıştır. 3.sempozyum kayıtları internet üzerinden alınmıştır.

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARININ EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARININ EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. TOKAT VALİLİĞİ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARININ 2012-2013 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ SNO YAPILACAK FAALİYETLER TARİHİ Ramazan Bayramı 18 Ağustos 2012 Cumartesi

Detaylı

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL 01 EYLÜL 2014 Sene başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı 08 EYLÜL 2014 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI KİRAMİ REFİA ALEMDAROĞLU ANADOLU LİSESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ ANKARA-2017 SIRA NO TARİH ETKİNLİK SORUMLU BİRİM E Y L Ü L 1 05.09.2017 salı Öğretmenlerin

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 37. Dönem Çalışma Raporu. TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI TEMSĠLCĠLĠK ve ÜYE TOPLANTILARI ENEL ELEKTRONİK İŞ YERİNDE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI ENEL Elektronik iş yerinde meslektaşlarımızla 7 Temmuz 2010 tarihinde oda çalışmalarını değerlendirmek ve İşyeri temsilcisini

Detaylı

KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU

KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU ALMATI (20-23 KASIM 2015) 20 Kasım 2015 Cuma: İlk gün konu ile ilgili öğrenci haricinde konunun ilgililerinin katıldığı bir panel düzenlendi.

Detaylı

OCAK-MART 2015 3 AYLIK SOMA VE DURSUNBEY PSİKOSOSYAL DESTEK MERKEZLERİ FAALİYET RAPORU

OCAK-MART 2015 3 AYLIK SOMA VE DURSUNBEY PSİKOSOSYAL DESTEK MERKEZLERİ FAALİYET RAPORU APHB AFETLERDE PSİKOSOSYAL HİZMETLER BİRLİĞİ SOMADA PSİKOSOSYAL DESTEK MERKEZLERİ PROJESİ OCAK-MART 2015 3 AYLIK SOMA VE DURSUNBEY PSİKOSOSYAL DESTEK MERKEZLERİ FAALİYET RAPORU YÖNETİCİ ÖZETİ SOMADA projesi

Detaylı

İAFİP İSTANBUL ATATÜRK FEN İŞ PLATFORMU İAFEST 14 SPONSORLUK DOSYASI

İAFİP İSTANBUL ATATÜRK FEN İŞ PLATFORMU İAFEST 14 SPONSORLUK DOSYASI İAFİP İSTANBUL ATATÜRK FEN İŞ PLATFORMU İAFEST 14 SPONSORLUK DOSYASI 1 Birlikte Daha Güçlüyüz! İAFL ortak paydasında bir araya gelerek dayanışma ve yardımlaşma kültürümüzü geliştirmek önceliğimizdir. İş

Detaylı

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM (Association for Computing Machinery) 100.000 i aşkın üyesiyle alanında dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip, eğitsel ve bilimsel bir bilişim topluluğudur. 1947

Detaylı

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası Öğrenmek İstiyorum Kampanyası TRABZON DA KAMPANYAYA İLGİ ARTIYOR sağlık üreme sağlığı bilgilerinin girmesine yönelik olarak başlanan Öğrenmek İstiyorum Kampanyası kapsamında Trabzon da ilgi gün geçtikçe

Detaylı

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı. Gönül Elçileri İletişim Stratejisi

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı. Gönül Elçileri İletişim Stratejisi T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gönül Elçileri İletişim Stratejisi Gönül Elçiliği tanımı Gönül Elçiliği: İnsana ve insanlığa hizmet için karşılık beklemeden emek veren kişi ve gruplar için kullanılan

Detaylı

ÇALIŞMALARIN DEĞERLENDİRİLECEĞİ FAALİYET ALANLARI. 10.Kurum Kültürünün Geliştirilmesi ile İlgili Çalışmalar

ÇALIŞMALARIN DEĞERLENDİRİLECEĞİ FAALİYET ALANLARI. 10.Kurum Kültürünün Geliştirilmesi ile İlgili Çalışmalar İ İ İ Ğİ İ Ğ ğ ş ğ ÇALIŞMALARIN DEĞERLENDİRİLECEĞİ FAALİYET ALANLARI Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi 1.Eğitim Öğretim Faaliyetleri 2.Sosyal-Kültürel Sportif Faaliyetler 3.Sosyal Okul Proje

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ 8. KARİYER GÜNLERİ VE BİLİM ŞENLİĞİ 20-21 MAYIS 2015 SPONSORLUK DOSYASI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ 8. KARİYER GÜNLERİ VE BİLİM ŞENLİĞİ 20-21 MAYIS 2015 SPONSORLUK DOSYASI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ 8. KARİYER GÜNLERİ VE BİLİM ŞENLİĞİ 20-21 MAYIS 2015 SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşımız, 20-21 Mayıs 2015 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi

Detaylı

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Aralık 2014 AÖF Sınavları İlçemizde İlk Defa Yapıldı. Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için tüm alt yapı hizmetleri;

Detaylı

KAYSERİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (KAYHAM) STRATEJİK PLAN ( )

KAYSERİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (KAYHAM) STRATEJİK PLAN ( ) KAYSERİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (KAYHAM) STRATEJİK PLAN (2014 2016) MİSYON Kayseri nin geçmişini doğru anlayarak, bugünü verimli/iyi değerlendirerek ve geleceğini akıllı planlayarak, Kayseri nin

Detaylı

T.C. ADIYAMAN VALİLİĞİ Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü. Sayı: / Konu: İlmihal Işığında Gençlik yarışması

T.C. ADIYAMAN VALİLİĞİ Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü. Sayı: / Konu: İlmihal Işığında Gençlik yarışması T.C. ADIYAMAN VALİLİĞİ Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Sayı: 973329-310/ 12.01.2017 Konu: İlmihal Işığında Gençlik yarışması ADIYAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE Mimar Sinan Mesleki

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Üniversiteyi Tanıma (Oryantasyon) Programı (1.Gün) (SARITEPE KAMPÜS) 29 Eylül 2015 Salı

Boğaziçi Üniversitesi Üniversiteyi Tanıma (Oryantasyon) Programı (1.Gün) (SARITEPE KAMPÜS) 29 Eylül 2015 Salı Üniversiteyi Tanıma (Oryantasyon) Programı (1.Gün) (SARITEPE KAMPÜS) 29 Eylül 2015 Salı Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu Rektör Prof. Dr. Ayşe Mumcu Rektör Yardımcısı/Eğitim-Öğretim Prof. Dr. Biray Kolluoğlu

Detaylı

SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı. SPoD Nefret Suçları Yasa Kampanyası Platformu nun Basın Açıklamasındaydı

SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı. SPoD Nefret Suçları Yasa Kampanyası Platformu nun Basın Açıklamasındaydı SPoD İnsan Hakları Örgütlerinin Kasım Ayı Buluşmasına Katıldı İnsan Hakları Derneği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Helsinki Yurttaşlar Derneği, Af Örgütü ve Hakikat Adalet Hafıza Derneği'nin her ay düzenledikleri

Detaylı

TOBB ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

TOBB ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU TOBB 2013 ETÜ MED YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1-ÜYE SAYIMIZ 2013 yılı sonu itibari ile 48% artış ile 372 üyeye ulaşmış bulunuyoruz. 2010: 93 2011: 132 2012: 252 2013: 372 2014: 397(Haziran ayı itibari

Detaylı

İbrahim Çeçen ilkokulu

İbrahim Çeçen ilkokulu 2015 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU BESLENME DOSTU OKULLAR KONULU YILLIK EYLEM PLANI nin oluşturulması Okul Müdürü İsmail DURAK Beslenme dostu okul projesi yıllık planın hazırlanması Beslenme

Detaylı

ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme 2015 Eylem Planı

ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme 2015 Eylem Planı ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme 205 Eylem Planı NO ETKİNLİĞİN TÜRÜ ETKİNLİĞİN KONUSU ETKİNLİK NO ETKİNLİĞİN ADI SORUMLU KURUM/KİŞİ TARİH İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ-28 EKİM 2015 CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ 29 Ekim 2015 Perşembe günü öğrencilerimiz her gün olduğu gibi saat 08:30 da serbest kıyafetle okulda olacaklar, sınıf yoklamalarının alınmasının

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI AMAÇ VE HEDEFLER AMAÇ 1: Kaliteli bir eğitim öğretim ortamı için okulun fiziki yapısını, araç - gereç ve donanımını

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

İLKYAR 2009 Faaliyet Raporu Özet -

İLKYAR 2009 Faaliyet Raporu Özet - İLKYAR 2009 Faaliyet Raporu Özet - Mart başında İstanbul da, gecen hafta da Ankara'da yıllık toplantılarımızı yaptık... Bu akşam da toplantıya katılamayanlara 2009 Faaliyet Raporumuzun kısaca başlıklarını

Detaylı

T.C TUNCELİ VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C TUNCELİ VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C TUNCELİ VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 0-06 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ EYLÜL AYI ÇALIŞMANIN ADI/TÜRÜ TARİHİ-SAATİ Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları 0 06 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı;.Öğretmenler

Detaylı

ARAŞTIRMA BİLGİ SİSTEMLERİ VE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ ŞUBESİ TARAFINDAN TAMAMLANMIŞ VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER

ARAŞTIRMA BİLGİ SİSTEMLERİ VE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ ŞUBESİ TARAFINDAN TAMAMLANMIŞ VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER 1 ARAŞTIRMA BİLGİ SİSTEMLERİ VE SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ ŞUBESİ TARAFINDAN TAMAMLANMIŞ VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER 2 MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KAYNAKLARIYLA YÜRÜTÜLMEKTE OLAN PROJELER: 3 Sağlığın Adresi Spordan

Detaylı

YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ

YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ YENİDEN YAŞAMA KATKI KAMPANYASI PROJE TEKLİFİ İçerik: 1. Amaçları, hedefleri ve hedef grubu 1.1. Hangi değişiklikleri oluşturmaya çalışacak? 1.2. Neden bu proje yürütülecek? 1.3. Beklenen sonuçlar ne?

Detaylı

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA DUYURU Sayın Velilerimiz, Okullarımızda (Okul Öncesi- İlkokul-Ortaokul-Lise) 2013-2014 Öğretim yılı 2. Dönem haftalık veli- öğretmen görüşmelerimiz, 09 Haziran 2014 Pazartesi

Detaylı

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ

GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYI BÜLTENİ 31 MAYIS 2014 GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cad.(Dereboyu Cad.) Alaca İş Merkezi 39/8 Şişli, İstanbul GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Öğretim Üyemizden Seminer Üniversitemiz İİBF öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat AYAN fakültemiz öğrencilerine hizmet kalitesi ile ilgili seminer verdi.

Detaylı

11. Boğaziçi Buluşması

11. Boğaziçi Buluşması SEMPOZYUM 11. Boğaziçi Buluşması Kadın Perspektifleri: Beden, Şiddet ve Aktivizm 12 13 Aralık 2014 BAŞVURULAR BAŞLADI Türkiye de üniversite gençliğinin özelde Türkiye nin Avrupa Birliği ile ilişkileri,

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Yıl:2016 Sayı:2 29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve ardından istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törenin ardından beden eğitimi öğretmenimiz Levent

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

Yayın Sağlama ve Sipariş İşlemleri Birimi ile Görme Engelliler Birimi

Yayın Sağlama ve Sipariş İşlemleri Birimi ile Görme Engelliler Birimi Yayın Sağlama ve Sipariş İşlemleri Birimi ile Görme Engelliler Birimi Sıra No Kullanıcılardan gelen yabancı dildeki kitapların sipariş bilgileri tamamlanmıştır. Kullanıcılardan gelen Türkçe kitapların

Detaylı

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5 AĞUSTOS 2012 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Yeni Kayıt Öğrenciler için İngilizce Kursu başlar (1.-6.sınıflar). (:00-12:00) 2 30 ZAFER 31 EYLÜL 2012 1 2 3 4 5 KAYIT

Detaylı

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ. 2. Soma Ziyareti Değerlendirme Raporu

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ. 2. Soma Ziyareti Değerlendirme Raporu ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2. Soma Ziyareti Değerlendirme Raporu ODTÜ MD, Soma Çalışma Grubu Ankara, Eylül 2014 İçindekiler ÖZET 3 ZIYARET ÖNCESI HAZIRLIKLAR 4 SOMA ZIYARETI 6 Namık Kemal İlkokulu... 6 Ayşe

Detaylı

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday EYLÜL 1. Sınıf ve Nakil Öğrenci Oryantasyon ve Veli Bilgilendirme 1 2 3 4 5 Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 1.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 2.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 3.Gün

Detaylı

Sevim AYTEMİZ GÜLER. [Kılavuz Yenilikçi Görsel Sanatlar Öğretmeni, Ressam, Grafik Tasarımcı] 22 Haziran 1976. Sivas

Sevim AYTEMİZ GÜLER. [Kılavuz Yenilikçi Görsel Sanatlar Öğretmeni, Ressam, Grafik Tasarımcı] 22 Haziran 1976. Sivas Sevim AYTEMİZ GÜLER [Kılavuz Yenilikçi, Ressam, Grafik Tasarımcı] Kişisel Bilgiler Doğum Tarihi 22 Haziran 1976 Doğum Yeri Sivas Deneyimler Kılavuz Yenilikçi Görsel Sanatlar Öğretmeni MEB - Eğitim Teknolojileri

Detaylı

YAHYA KEMAL BEYATLI YILI ETKİNLİKLERİ

YAHYA KEMAL BEYATLI YILI ETKİNLİKLERİ YAHYA KEMAL BEYATLI YILI ETKİNLİKLERİ ONUR KURULU Sn. M. Celalettin LEKESİZ Hatay Valisi Sn. Prof. Dr. H. Salih GÜDER MKÜ Rektörü Sn. Osman ŞİMŞEK Hatay İl Milli Eğitim Müdürü YAHYA KEMAL YILI YÜRÜTME

Detaylı

T.C İZMİT KAYMAKAMLIĞI 7. BORU İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ

T.C İZMİT KAYMAKAMLIĞI 7. BORU İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ T.C İZMİT KAYMAKAMLIĞI 7. BORU İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ OKULUMUZUN TEŞKİLAT ŞEMASI VE İŞ AKIŞI OKUL İDARESİ Hakan KOÇAR Okul Müdürü Zeki ZENGİN Müdür Yardımcısı Mehtap TOKAT Müdür Yardımcısı Zeki ZENGİN

Detaylı

SORUMLU YURTTAŞIM. Projemizde Beklediğimiz Sonuçlar

SORUMLU YURTTAŞIM. Projemizde Beklediğimiz Sonuçlar SAYI 1 Yurttaşım Sorumluluklarımın Farkındayım - TR2009/0136.01-02/287 SORUMLU YURTTAŞIM Seçilecek 45 öğrenci 45 öğrencinin seçeceği 12 öğrenci arkadaşı Öğretmen, yönetici ve çalışanlar ile toplamda 577

Detaylı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı 2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı EYLÜL 2014 Sorumluluk Sınavları Öncesi Senebaşı Öğretmenler Kurulu 1-15 Eylül Eğitim- Öğretim Hazırlık Seminerleri; Uygulama Anasınıfı

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ a) Ortaöğretim Kurumları Zümre Başkanlarının 02 Eylül 2013 Pazartesi 1 b) Orta Öğretim Kurumları Zümre Toplantıları ve Yıllık Planların Hazırlanması 03-08 Eylül 2013 tarihleri arasında c) Orta Öğretim

Detaylı

TR www.gencyasaminsesleri.org

TR www.gencyasaminsesleri.org 2014 YILI FAALİYETLERİ GENÇ YAŞAMIN SESLERİ DERNEĞİ 2014 YILI FAALİYETLERİ TR www.gencyasaminsesleri.org BİZ KİMİZ? 2009 yılında kurulan derneğimiz Kastamonu gençliğinin ufkunu genişletmek, özgüvenlerini

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ a) Ortaöğretim Kurumları Zümre Başkanlarının 02 Eylül 2013 Pazartesi 1 b) Orta Öğretim Kurumları Zümre Toplantıları ve Yıllık Planların Hazırlanması 03-08 Eylül 2013 tarihleri arasında c) Orta Öğretim

Detaylı

TÜRKİYE İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI 2003 YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI 2003 YILI FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI 2003 YILI FAALİYET RAPORU REF : TIKAV-FAAL.RAP.2003 A. YÖNETİM KURULU 1. Şafak AKIN Başkan Koza sok. No: 22 GOP ANKARA 2. Hamdi AKIN Başkan Vekili Koza sok.

Detaylı

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ S. NO FAALİYETİN ADI TARİHİ a) Ortaöğretim Kurumları 2010-2011 Eğitim Öğretim Sorumluluk 26 Ağustos 2010 Perşembe Sınavı Öncesi Öğretmenler Kurulu 1 b) Ortaöğretim

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 20 KASIM 2015 Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç olan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, onlara minnetlerimizi sunuyoruz. VELİLERİMİZ

Detaylı

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5 AĞUSTOS 2012 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ŞEKER 1 ŞEKER 20 ŞEKER 21 ŞEKER 22 23 24 25 26 27 28 Yeni Kayıt Öğrenciler için İngilizce Kursu başlar (1.-6.sınıflar). (:00-12:00) 2 30 ZAFER 31

Detaylı

A L T I N F İ K İ R L E R A K A D E M İ S İ S P O N S O R L U K D O S Y A S I

A L T I N F İ K İ R L E R A K A D E M İ S İ S P O N S O R L U K D O S Y A S I A L T I N F İ K İ R L E R A K A D E M İ S İ S P O N S O R L U K D O S Y A S I www.jciturkiye.org www.facebook.com/jcitrafa İÇİNDEKİLER 1. Junior Chambers International Tanıtımı 2. Altın Fikirler Akademisi

Detaylı

ŞU ANA KADAR NELER YAPTIK

ŞU ANA KADAR NELER YAPTIK T.I.M.E proje ekibi olarak 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı Aralık ayında hazırladığımız ve yine aynı yıl Şubat ayında Ulusal Ajansa sunduğumuz Okul Ortaklığı Projemiz kabul edildikten sonra gerek okul içinde

Detaylı

Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001)

Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001) Adı ve Soyadı : Gökhan TENİKLER Doğum Tarihi : 11/10/1974 Medeni Durumu : Evli Uyruğu : T.C. Askerlik Durumu : Tamamladı (20.11.1999-20.03.2001) EĞİTİM DURUMU İlk ve Ortaöğrenimini İzmir de Tamamlamıştır.

Detaylı

HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI

HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI HAZİRAN 2016 AYI KOMİSYONLARA HAVALE EDİLEN TOPLANTI GÜNDEM MADDELERİ-SONUÇLARI 1.GÜNDEM MADDESİ: 5393 SAYILI Belediye kanununun 76.maddesi gereğince İçişleri - Darıca lı Gençlerin genç yaşta tecrübe edinmeleri

Detaylı

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL 2012 ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ RENKLERİN DİLİ İDARİ İŞLER PDR ÇALIŞMALARI ZÜMRE FAALİYETLERİ HAFTASONU/TATİL KDS-GTS-YAZILI EKDERS-ETÜT REHBERLİK

Detaylı

TEMMUZ 2016 AĞUSTOS 2016

TEMMUZ 2016 AĞUSTOS 2016 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL BİLGE ATABEY İLKOKULU/ORTAOKULU ÇALIŞMA TAKVİMİ tesi rtesi TEMMUZ 2016 TEMMUZ 2016 4 11 18 25 1 Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Öğretmenlerin Tatile Girmesi 01 Temmuz

Detaylı

ULU ONDER ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ 2012-2014 CHOICES FOR LIFE

ULU ONDER ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ 2012-2014 CHOICES FOR LIFE ULU ONDER ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ 2012-2014 CHOICES FOR LIFE (HAYATTAKİ SEÇİMLERİMİZ ) HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI 2012 Teklif Çağrısı kapsamında İngilizce öğretmenimiz AYSE YILMAZ tarafından yapılan

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLEMEVE DESTEKLEME İLKELERİ YÖNERGESİ Amaç Madde 1- Başkent Üniversitesinin Fakülte, Meslek Yüksekokulu, Konservatuvar, Enstitü ve Merkezler gibi akademik birimleri

Detaylı

ÜNYE TİCARET BORSASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU ARALIK

ÜNYE TİCARET BORSASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU ARALIK 2012 YILI FAALİYET RAPORU ARALIK 2012 İÇİNDEKİLER 1-Projeler 2-Temsil-Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri 3-Heyet ve ziyaretler 4-Törenler-Sergiler 5-Borsa Seminer ve eğitimler 6-Yayın Çalışmaları 7-Tescil

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ TEMMUZ 2014 T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Örgün ve Yaygın

Detaylı

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI AY TARİH KONU SORUMLU EKİM EYLÜL AĞUSTOS 01.07.2015 14.08.2015 Okulda çalışan veya çalışacak personelden görevden ayrılan ya da

Detaylı

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ TED OKULLARI ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMLERİ İNGİLİZCE BÖLGESEL 10.01.2015 tarihinde TED okullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla TED Samsun Koleji nde Bölgesel

Detaylı

www.yerel.tv BOSS PRP GROUP kuruluşudur.

www.yerel.tv BOSS PRP GROUP kuruluşudur. Seyretmek için nedeniniz var www.yerel.tv bir BOSS PRP GROUP kuruluşudur. Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 5 Plaza Kat: 5 Ataşehir İstanbul Tel.: +90 216 455 98 44 Faks : +90 216 548 19 72

Detaylı

ZİRVE EV SAHİBİ / STRATEJİK ORTAK (46.500 )

ZİRVE EV SAHİBİ / STRATEJİK ORTAK (46.500 ) ZİRVE EV SAHİBİ / STRATEJİK ORTAK (46.500 ) SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK SPONSORU (25.500 ) ANA SPONSORLAR (21.500 ) SPONSORLAR (17.000 ) ÖĞLE YEMEĞİ EV SAHİPLİĞİ / AKŞAM KOKTEYLİ EV SAHİPLİĞİ/ İKRAM EV SAHİPLİĞİ

Detaylı

Psiko- Sosyal Destek Hizmetleri. Prof. Dr. Orhan Derman Rektör Danışmanı

Psiko- Sosyal Destek Hizmetleri. Prof. Dr. Orhan Derman Rektör Danışmanı Psiko- Sosyal Destek Hizmetleri Prof. Dr. Orhan Derman Rektör Danışmanı 18 Haziran 2012 de Rektörlük Danışmanlığına atanma Acil Eylem Planı 100.gün hedefinde SKS bünyesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ. Doç.Dr. Yunus KOÇ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ Doç.Dr. Yunus KOÇ TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRETİM ÜYESİ SAYILARI/İSTATİSTİKLER Görevlendirme: 1 profesör (yabancı

Detaylı

Đsmail Hilmi Adıgüzel

Đsmail Hilmi Adıgüzel Đsmail Hilmi Adıgüzel Gençlik Platformu / Kurcu Başkan Marka Yönetimi Derneği / Yönetim Kurulu Üyesi Türkiye Fotoğraf Gönüllüleri / Genel Koordinatör Đnternet Medya ve Bilişim Federasyonu / Yönetici Gravga

Detaylı

T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU

T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU T.C AHİLER KALKINMA AJANSI 2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI VE PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ RAPORU İZLEME VE DEĞERLENDİRME BİRİMİ 31.07.2015 GİRİŞ Ahiler Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Enerji

Detaylı

T.C. SARIYER KAYMAKAMLIĞI İstinye Anadolu Lisesi Müdürlüğü

T.C. SARIYER KAYMAKAMLIĞI İstinye Anadolu Lisesi Müdürlüğü SIRA NO AY TARİHİ YAPILACAK İŞ 1 AĞUSTOS 14 Ağustos 2015 Cuma akşamı sona erer Mesleki Eğitim Merkezlerinde Güz Dönemi Sınav Öncesi Kalfalık ve Ustalık Sınavları Başvurularının Sona Ermesi 2 AĞUSTOS Ağustos

Detaylı

T.C ALTINDAĞ KAYMAKAMLIĞI Atatürk Kız Teknik Ve Kız Meslek Lisesi Müdürlüğü EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ ANKARA-2011

T.C ALTINDAĞ KAYMAKAMLIĞI Atatürk Kız Teknik Ve Kız Meslek Lisesi Müdürlüğü EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ ANKARA-2011 T.C ALTINDAĞ KAYMAKAMLIĞI Atatürk Kız Teknik Ve Kız Meslek Lisesi Müdürlüğü 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ ANKARA-2011 SUNUŞ İddialı okullar öğrenci merkezlidir, zengin akademik ortama sahiptir,

Detaylı

2009 / 2010 Yılı Özet Raporu

2009 / 2010 Yılı Özet Raporu 2009 / 2010 Yılı Özet Raporu Diyarbakır Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak 17 Mart 2009 tarihinde kurduğumuz Diyarbakır Habitat Bilişim Akademisinde neler yaptık? Temel Bilgisayar ve Ms Office 2007 Eğitim

Detaylı

İLKADIM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PROGRAMI YAPILMASI PLANLANAN UYGULAMALAR

İLKADIM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PROGRAMI YAPILMASI PLANLANAN UYGULAMALAR İLKADIM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PROGRAMI SIRA NO YAPILMASI PLANLANAN UYGULAMALAR TARİH 1 Açık Öğretim Kurumları İş Takvimi * Bakanlıkça belirlenecektir. 2 Yönetici

Detaylı

AMASYA ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ

AMASYA ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ AMASYA ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ÇALIŞMA TAKVİMİ 1 Özel Okulların Yıllık Çalışma Takvimlerini Onaylamak Üzere Bağlı Bulundukları İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Göndermeleri 01 Ağustos 2017-31

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf 1 Perşembe. Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu

5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf 1 Perşembe. Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu EYLÜL 2016 1 Perşembe Ara sınıf Nakil Velilere yönelik Rehberlik Birimi Sunumu 2 Cuma 3 Cumartesi 4 Pazar 5 Pazartesi 2016-2017 Birinci Dönemin Başlaması / Hazırbulunuşluk Sınav Haftası 5-9 Eylül / Rehberlik

Detaylı

2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ SAMSUN Ö N S Ö Z 2012 2013 eğitim öğretim yılına sizlerle başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim. Tüm eğitim

Detaylı

Etkinlik hakkında. Enver ALTIN. Y. Boran PUHALOĞLU. enver.altin@linux.org.tr. boranp@cs.bilgi.edu.tr

Etkinlik hakkında. Enver ALTIN. Y. Boran PUHALOĞLU. enver.altin@linux.org.tr. boranp@cs.bilgi.edu.tr Etkinlik hakkında Türkiye'nin en büyük Özgür Yazılım ve Linux odaklı etkinliklerini 2002 yılından beri gerçekleştiren İstanbul Bİlgi Üniversitesi ve Linux Kullanıcıları Derneği'nin, 2. defa tek çatı ve

Detaylı

V. LOJİSTİKTE BİLİŞİM SEMPOZYUMU Yeni Trendler Yeni Teknolojiler SPONSORLUK DOSYASI

V. LOJİSTİKTE BİLİŞİM SEMPOZYUMU Yeni Trendler Yeni Teknolojiler SPONSORLUK DOSYASI 23 Mayıs 2017 SPONSORLUK DOSYASI Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Caferağa Mah. Gn. Asım Gündüz Cad.No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy / İstanbul Telefon : 0216 337 70 41 e-posta : ist@tbd.org.tr 23 Mayıs

Detaylı

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 3 4 7 0 3 4 7 *Akademik kadronun göreve başlaması *Açılış Kahvaltısı 0 4 30 ZAFER BAYRAMI 3 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi EYLÜL 3 4 7 Eve Dönüş.30

Detaylı

www.sosyalmedyaodulleri.com.tr

www.sosyalmedyaodulleri.com.tr 2015 Sosyal Medya Kulübü SMÖ 2015 Takvim Dijital Dünya da Biz Benzer Etkinlikler Sponsorluk Türleri Ana Sponsorluk Platin Sponsorluk Gold Sponsor Silver Sponsorluk Kategori Sponsorlukları Diğer Sponsorluklar

Detaylı

Kültür Dairesi 2013 Yılı Mart Ayı Etkinlikleri

Kültür Dairesi 2013 Yılı Mart Ayı Etkinlikleri Kültür Dairesi 2013 Yılı Mart Ayı Etkinlikleri - ByBalon Organizasyon Firması tarafından düzenlenen Della Miles konseri için gerekli çalışmalar yapılarak organizasyona destek verildi ve ekibin ülkeyi gezip

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. KARABÜK VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ 1 2015-2016 EĞITIM ÖĞRETIM YILI ÖĞRETMENLERIN GÖREVE BAŞLAMASI 01 Eylül 2015 Salı 2 Örgün Eğitim Kurumlarındaki

Detaylı

Barışçıl Okuldan Toplumsal Barışa - Demokratik Yurttaş Eğitimi

Barışçıl Okuldan Toplumsal Barışa - Demokratik Yurttaş Eğitimi Barışçıl Okuldan Toplumsal Barışa - Demokratik Yurttaş Eğitimi Avrupa Birliği Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi (DVİHE) Hibe Programı Proje No: TR2009-0136.01-02-136 (HRE-136) Bu yayının

Detaylı

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok Ankara Üniversite Oryantasyon Gezisi Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 9. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin, birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını

Detaylı

I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI

I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI I. ULUSAL ÜNİVERSİTELER ÇEVRE MERKEZLERİ TOPLANTISI 20.05.2009 tarih ve 27233 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Adnan Menderes Üniversitesi Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma ve Uygulama

Detaylı

İSTANBUL MARMARA ROTARY KULÜBÜ Kuruluş Tarihi 11 Nisan 1978 Charter Tarihi 26 Mart 1980

İSTANBUL MARMARA ROTARY KULÜBÜ Kuruluş Tarihi 11 Nisan 1978 Charter Tarihi 26 Mart 1980 ROTARY Tarih:17.02/2014 Pazartesi Sevgili Rotaryen Dostlarımız, Dönemimizin 32 uncu, Kulübümüzün 1743 ıncı Toplantısını 17.02.2014 tarihinde Marmara Yelken Kulübü nde gerçekleştirdik. Guvernör Yardımcımız

Detaylı

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler w İçindekiler Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler Çalışma Grupları Eğitim Programları İhtisas Programları Anadolu Seminerleri Kurumsal Yönetim Kütüphanesi Yayınlar Zirve ve Paneller

Detaylı

EK- 3/B T.C İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İMAM HATİP LİSELERİ OKUL YILLIK GELİŞİM MODELİ ÇALIŞMA PLANI GÜN KONU EYLEMLER EYLEM GERÇEKLEŞME SAYISI

EK- 3/B T.C İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İMAM HATİP LİSELERİ OKUL YILLIK GELİŞİM MODELİ ÇALIŞMA PLANI GÜN KONU EYLEMLER EYLEM GERÇEKLEŞME SAYISI EK- 3/B T.C İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İMAM HATİP LİSELERİ OKUL YILLIK GELİŞİM MODELİ ÇALIŞMA PLANI Çalışma Ayı: 2016 - NİSAN AYI Sorumlu Birim: Okul Yöneticisi GÜN KONU EYLEMLER EYLEM GERÇEKLEŞME

Detaylı

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ S. NO FAALİYETİN ADI TARİHİ a) Ortaöğretim Kurumları 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Sorumluluk Sınavı Öncesi Öğretmenler Kurulu,Zümre Başkanları 05 Eylül 2011 Pazartesi Seçimi ve Zümre Başkanları 1 b)ortaöğretim

Detaylı

İTALYAN OKULLARI NASIL DÜZENLENMİŞTİR?

İTALYAN OKULLARI NASIL DÜZENLENMİŞTİR? İTALYAN OKULLARI NASIL DÜZENLENMİŞTİR? Eğitim Kaç yıldan oluşur? Eğitim 6 yaşından itibaren 16 yaşına kadar zorunlu olup, bölümlere ayrılmıştır: İlkokul 5 yıl Ortaokul 3 yıl Lise 2 yıl 6 yaşından önce

Detaylı

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Aşağı Nohutlu Mahallesi, Sakarya Caddesi, Açıkgöz Apt Kat:2 Nu:4 Web:www.yozgattb.org.tr Tel: l:(0354)2129677 Fax:(0354)2170164 email: yozgattb@tobb.org.tr GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Borsamızın da Katılımıyla

Detaylı

OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP)

OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP) 50. YIL İLKOKULU OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ (OKAP) 2015 YILI OCAK AYI RAPORU Hazırlayan Muharrem YILMAZ Müdür Yardımcısı 50. YIL İLKOKULU OKUL EĞİTİMİ KALİTESİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ

Detaylı

ETKİNLİK RAPORU. Turnuva tarihi :27.05.2014. Turnuva saati :09:00-16:30

ETKİNLİK RAPORU. Turnuva tarihi :27.05.2014. Turnuva saati :09:00-16:30 ETKİNLİK RAPORU Turnuva tarihi :27.05.2014 Turnuva saati :09:00-16:30 Turnuva yeri :İstanbul Lisesi İSTANBUL ORTAOKULLAR ARASI MANGALA TURNUVASI FAALİYET AÇIKLAMALARI 1-Resmi yazışmaların yapılması 1.1-İlçe

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı