Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu"

Transkript

1 Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü 2004 Faaliyet Raporu Genç Donörler Proje Takımı Aralık 2004 tarihleri arasında Güney Kampüs Özger Arnas Salonu nda Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi işbirliği, Dimes ve Saray Muhallebicisi işbirliği ile I. Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası gerçekleştirilmiştir. Kampanya süresince aralarında öğrenci dekanımız Doç. Dr. Ali Tekcan ın da bulunduğu 363 başvuru sahibinden 210 u kan bağışlayarak hayat kurtarma yolunda bir adım atmıştır. 1.Kampanya öncesinde Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi organizatörleri tarafından 9 Aralık Cuma günü ÖFB de Kan Bağışı-Sorular&Cevaplar Konferansı gerçekleştirilmiştir. Kampanya için yoğun bir tanıtım faaliyetine girişilmiş,tanıtım aşamasında; o 6-10 Aralık 2004 tarihleri arasında Güney Kampüs Teras Kantinde stand açılmış, o 200 adet renkli afiş,700 adet renkli kağıda afiş bastırılmış,kampüslerle birlikte Hisarüstü ndeki dükkanlara asılmıştır. o 3000 adet el ilanı,3000 adet kan bağışı hakkında bilgilendirici kitapçık dağıtılmıştır. o Radyo Boğaziçi nde kampanyamızın anlatıldığı bir radyo programına konuk olunmuştur. o Rektörümüz ve fakülte dekanlarımıza özel davetiye bastırılmış,bu davetiyeler elden kendilerine ulaştırılmıştır. o Basın kuruluşlarına faks çekilmiş,kampanya esnasında gelen Hürriyet ve Anadolu Ajansı muhabirlerine ropörtaj verilmiştir. o Hürriyetim.com da kampanya ile ilgili haber çıkmıştır. Kan Bağışı Anketleri SPSS programı yardımı ile değerlendirilmiş, 469 kişilik bir kitleye ulaşıldığı hesaplanılmıştır.anket sonuçları rapor haline getirilmiştir. Kampanya sonrasında Zeynep Kamil Kan Merkezi yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda kampanyanın başarılı olduğu konusunda görüşbirliğine varılmıştır. Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından düzenlenen ödül töreninde BUSOS un aldığı ilk plaket olması nedeniyle ayrı bir öneme haiz olan plaket kulüp adına kabul edilmiştir. Anket çalışması, Eşgüdüm ve Eğitim Toplantısı ve II. Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası olmak üzere 3 aşamadan oluşması öngörülen proje Türk Kızılay Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı na sunulmuştur. TOG V. Gençlik Konseyi nde projenin tanıtımı yapılmış, katılımcı üniversitelilerin soruları cevaplandırılmıştır. I. Ulusal Üniversiteler Kan Bağışlıyor Kampanyası Aralık 2004 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilmiştir. ORGANİZASYONDA AMAÇ : Genç ve potansiyel bir donör kitlesine ulaşmak, Öğrencilere Türk Kızılayı nı ve Kan Bağışını en doğru şekilde anlatmak, Öğrencilerin ileriki yaşamlarında ve çalışma alanlarında da kan bağışını destekleyen bireyler olmalarını sağlamak,

2 Böyle bir Organizasyonun üniversite bünyesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilecek bir kampanya olmasını sağlamak, Organizasyonun ülke çapında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyona örnek olmasını sağlamaktır. ORGANİZASYON ÖN HAZIRLIK ÇALIŞMALARI AFİŞ,BROŞÜR HAZIRLAMA VE DAĞITIM Boğaziçi Üniversitesi matbaasında bastırılan toplam 700 adet afiş ve 3000 adet el ilanı, Bu Kampanyaya özel öğrencilerle işbirliği yapılarak 3 çeşit olarak hazırlanan renkli baskıda Boğaziçi Üniversitesi matbaasında bastırılan 200 adet afiş, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan Hediyeniz Bir Ünite Hayat Olsun broşürü, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan Gönüllü Kan Bağışçıları Aranıyor broşürü, 500 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan el ilanı, 1 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan I.Üniversiteliler Kan Bağışlıyor Kampanyası bez afişi, 100 adet Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezi tarafından hazırlanan renkli afişler, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs,Kuzey Kampüs, Sarıtepe Kampüsü ve Rumelihisarüstü civarındaki dükkanlarda asılmış ve dağıtılmıştır. İLETİŞİM Anadolu Ajans,Cihan Haber Ajansı ve bir çok gazeteye haber verilmiş,bültenler gönderilmiş ve destekleri istenmiştir.anadolu Ajans ve Hürriyet gazetesi ilk gün gelmiştir. SPONSORLAR Dimes Meyve suları, Saray Muhallebicisi kampanya sponsoru olmuştur. Kızılay Zeynep Kamil Kan Merkezinin rutin ikramları olan çokoprens,taç kraker ikramı da sağlanmıştır. DONÖR TEŞVİK VE PROMOSYON ÇALIŞMALARI Her kan bağışçısına kalem ve bloknot hediye edilmesi, Her kan bağışçısı için ayrı ayrı düzenlenen Teşekkür Belgelerinin hazırlanması, Kan bağışladığı anda her kan bağışçısı adına düzenlenen Kan Bağışı Takip Formlarının hazırlanması, Her Kan Bağışçısının yakasına Kan Damlası Rozeti takılması Kızılay Kan Merkezi tarafından sağlanmıştır. DONÖR EĞİTİM ÇALIŞMALARI BUSOS üyelerine öncelikle Donör Eğitimi verilmiştir. Radyo Boğaziçinde Gönüllü Organizatörlerinde katıldığı Kan Bağışı konulu radyo programına katılarak gençlerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılmış,ilgileri çekilmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Konferans Salonunda Donör Eğitimi verilmiş ve öğrencilerin soruları cevaplanmıştır.

3 ORGANİZASYON PLANLAMA AŞAMASI Organizasyon gününden önce organizasyonun gerçekleştirileceği salon tespit edilmiş olup salon hazırlanmıştır. Salona giriş çıkışlarda galoş kullanılmıştır. Salon sabah akşam ve öğle aralarında dezenfektan madde ile temizlenmiştir. Donör yatakları, danışma,form doldurma,donör muayene,donör kayıt ve dinlenme masaları kampanya öncesinde hazırlanmıştır. ORGANİZASYONUN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ Kampanya Aralık 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.üniversite içinde yapılan afişleme çalışmaları,el ilanı dağıtımları ve internet üzerinden gönderilen duyurularla yaklaşık 3000 kişiye ulaşılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve aralarında öğrenci dekanında bulunduğu akademisyenlerin katılımında 363 kişi başvuruda bulunmuş,210 ünite kan bağışı kabul edilmiştir.kampanya süresince kişiler ve kurumlar arasında hiçbir sorun yaşanmamıştır. ORGANİZASYONUN DEĞERLENDİRİLMESİ Organizasyonun amacına bakacak olursak başarılı bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.çünkü temel amacımız gençleri kan bağışı konusunda eğitmekti ve bu amaçla 3000 kişiye ulaşıldı.katılım düşük gibi görünsede öğrencilerin yaş aralığı, bu yaştaki fiziksel durumları düşünülürse daha eğitim aşamasında elemelerin kendiliğinden gerçekleşmiş olacağı sonucuna varılır.zaten form doldurarak elenen 153 adayın büyük bölümü kız öğrenciler olup red nedenleri de hemoglobin ve kilo düşüklüğüdür. KAN BAĞIŞI ANKET ÇALIŞMASI DEĞERLENDİRMESİ Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübünün çabalarıyla gerçekleştirilen anket çalışmasında üniversitelilerin Kan Bağışı ve Kan Bağışı Kampanyalarına bakış açılarını saptamak amaçlanmıştır.anket çalışması kampanya öncesi 3 haftalık bir zaman diliminde yapılmış olup 469 öğrenciye ulaşılmıştır.anket çalışması kan bağışı konusunda eğitim verdiğimiz Gönüllü Organizatörler tarafından yönetilmiştir.anket soruları ve değerlendirmeleri ilerleyen bölümde verilmiştir. DONÖR DEVAMLILIĞININ SAĞLANMASI ÇALIŞMALARI Her Kan Bağışçısına Teşekkür Belgesi düzenlenmiş ve Bağış Takip Kartları verilmiştir.böylece onları önemsediğimiz ve bağışlarını takip edeceğimiz mesajı verilmiştir. Her kan bağışçının adresleri form doldurma esnasında alınmış kendileri adına düzenlediğimiz Kan Sigorta Kartlarını BUSOS tarafından her bağışçıya kartını alabileceği kişi ve yer mail yoluyla bildirilmiştir. Sosyal Hizmet Kulübü temsilcileri madalya törenimize davet edilmiş ve plaket verilerek öğrenciler onore edilmiştir. Anket sonuçları gelecek kampanyalarda yol gösterici olacaktır.

4 4. ÖSS Eğitim Proje Takımı TOG la yapilan gorusmeler sonucunda projenin Kavacik Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezin de yapilmasina karar verildi. Projeye basvuran 181 adaya BUSOS Insan Kaynaklari Birimi nin hazirladigi formlar uygulandi ve bu formlar BU Egitim Fakultesi ogretim uyelerinin de destegiyle degerlendirilip 64 egitmen secildi. Beykoz daki bir lisede gelmesi gereken 200 ogrenciden 80 ine bir seviye tespit sinavi yapildi.sinav sonuclarina gore 64 ogrenci secildi Rehberlik egitmenleri Final Dergisi Dersaneleri Besiktas Subesi ne giderek buradaki rehberlik hizmetlerinde gorevli kisilerden egitim aldi. Her ders icin mufredatlar belirlendi ve mumkun oldugunca konularin mufredatta yazili tarihlerde islenmesine dikkat edildi..her egitmenin ders saatleri belirlendi. Her egitmenin derslerine duzenli olarak devem etmesine,gelemeyecegi durumlarda ise daha onceden haber vermesine ve bu sekilde onun yerine uygun egitmenin bulunmasina karar verildi. BUSOS Kısa Dalga Yüksek Frekans Proje Takımınının yardımıyla derslerin basladigi hafta Pembe Ev de kutuphane duzenlemesi yapildi. Beykoz Kaymakaligi ile egitmenlerin yol masraflari hakkinda gorusuldu ve her ay egitmenlerin banka hesap numaralarina 35 YTLnin Kaymakamlik tarafindan yatirilmasina karara verildi. Ogrenciler 3 EA, 2 SAY sinifa ayrildi. Yari yil tatilinde ogrencilere 2 deneme sinavi yapildi.bunun disinda tarihinden itibaren her hafta bir dersten tarama testi yapilmasina karar verildi.ilk sinavlar mat-geo ve Turkce derslerinden yapildi. Ogrencilerin gerekli seviyeye gelebilmesi icin ek ders yapilmasina karar verildi. Buna bagli olarak; a)ogrenciler BU ye cagirilarak burada ek ders yapildi b)egitmenler Pembe Ev e giderek orada ek ders yapti c)yari yil tatilinde hizlandirilmis program uygulandi Rehberlik eğitmenleri öğrencilerin boş zamanlarında ve ders eğitmenlerinin ders saatlerinde öğrencileri bilgilendirmek ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla çalışmalar yaptı.. 5. projede Pembe Ev deki sınıfların nasıl kullanılacağı BUSOS tarafından belirlendi. Binaya bir sınıf daha eklenmesi kararı alındı ve sınıfın planı BUSOS tarafından çizildi. 5. proje için sponsor olabilecek firmalarla iletişime geçilmeye başlandı.

5 BUSOS 5. ÖSS Eğitim Projesi Hazırlık Evresi 18 Mayıs Okul Ziyaretleri Birinci Etap Raporu Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nden, okulları gezmek için gerekli iznin, Özlem Süer in desteğiyle, 15 Mayıs 2005 tarihinde alınmasıyla bir an önce harekete geçilmesi kararlaştırıldı. En ivedi organizasyonun 18 Mayıs Çarşamba gününe hazırlanabileceği düşünüldü ve gönüllüler haberdar edildi. Birinci ve İkinci Etap gönüllü listeleri hazırlandı ve geçen proje toplantısında yapılan planlama gözden geçirildi. Afiş ve broşürler hazırlandı ve çoğaltıldı. Beykoz ilçesinde sadece iki lise olduğu öğrenildi. Bu iki lisenin (Ferit İnal Lisesi ve Fevzi Çakmak Lisesi) erişim numaraları ve adresleri bulundu ve okul müdürleri ve müdür yardımcıları haberdar edildi. Okullarda sabahçı-öğlenci uygulamasının varlığı bilindiğinden, rota ve zaman planlaması buna göre yapıldı. (Sabahçı öğrenciler 7:00-13:00 arası, öğlenci öğrenciler 13:00-19:00 arası ders işlemektedir.) Ayrıca Üsküdar ve Ümraniye ilçelerindeki liseler de araştırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yle irtibata geçildi, ama zaman yetersizliği sebebiyle sonuç alınamadı. Ancak Milli Eğitim Müdürleri nin ilgili olduğu gözlendi. Gelecek projelerde, yeterince zaman ayırılırsa destek verecekleri tahmin ediliyor. Üsküdar daki liselerden Pembe Ev GEM e ulaşımın oldukça kolay olduğu not edildi. Hedeflenenler Afiş asılması Sınıfların her birinde kısa bir tanıtım yapılması ve broşür dağıtımı Okul idarecilerinin mülakat konusunda ne kadar yardımcı olabileceklerinin (mülakat için oda ayrılması, öğrencilerin derslerinden izinli çıkarılması) öğrenilmesi Yapılanlar Ferit İnal Lisesi Müdür yardımcıları afiş asma görevini üstleneceklerini söylediler. Afişlerin kısa bir süre içinde asılmış olduğu gözlendi. Sabah 3, öğlen 6 olmak üzere 9 sınıfta duyuru yapıldı ve broşürler dağıtıldı. İdareciler, Lise3 öğrencileri okula gelmediğinden, mülakat için yer bulmakta sorun yaşanmayacağını, ellerinden geldiğince yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Fevzi Çakmak Lisesi Afiş asılmasına izin alındı ve Lise2 sınıflarının bulunduğu yerler afişlendi. Sabah 4, öğlen 6 olmak üzere 10 sınıfta duyuru yapıldı ve broşürler dağıtıldı. Müdür, seçtiğimiz haftalarda sınavlar olduğu gerekçesiyle öğrenci seçimi yapmamıza izin veremeyeceğini söyledi. En iyi hamlenin, ilgilenen öğrencileri konferans salonunda toplayıp sunum yapmak, ardından Başvuru Formları nı dağıtmak ve mülakatları Pembe Ev GEM de gerçekleştirmek olduğuna karar verildi. Notlar İzlenimler Ferit İnal Lisesi nde bir matematik öğretmeni, öğrenci seçiminde bize yardımcı olabileceğini söyledi. Öğrencileri tanıyan birinin desteği faydalı olabilir. Ferit İnal Lisesi öğlenci öğrencilerinden biri, geçen sene ÖSS ye girip üniversiteyi kazanamamış bir akrabasının katılıp katılamayacağını sordu. Bir dahaki gelişimizde cevap verebileceğimizi ifade ettik. Fevzi Çakmak Lisesi nde bir öğrenci, karnesinde 5 tane zayıf notunun bulunduğunu söyledi, bunun seçilmesi sırasındaki etkisini sordu. Aranan niteliklerin -sırasıyla- maddi yetersizlik, isteklilik ve başarı olduğu, başarıdan önceki kriterleri yerine getirdiğine ikna

6 olunduğu takdirde şansının bulunduğu, ancak son kararın proje ekibinin toplantısında çıkacağı cevabı verildi. Ferit İnal Lisesi idarecilerinin daha ilgili oldukları dikkatimizi çekti. Fevzi Çakmak Lisesi nde nispeten soğuk bir tavırla karşılandık. Ferit İnal Lisesi nin Pembe Ev GEM e yakın olduğu görüldü. Her iki okulda da öğrencilerin oldukça ilgili oldukları gözlendi. Ferit İnal Lisesi nde 30 Mayıs Pazartesi günü gezi olduğu öğrenildi. Sonuç Fevzi Çakmak Lisesi yle görüşüp 31 Mayıs 1 Haziran tarihlerinden hangisinin daha uygun olduğu sorulacak, hatta mümkünse saat belirlemeleri ve öğrencilerine de saat ve tarih duyurmaları istenecek. Başvuru Formları ve Mülakat Soruları hazırlanacak. Mümkünse 5. ÖSS Projesi için (seneye de devam etmek üzere) düzenli toplantı günü belirlenecek. Projenin haftasonu oluşu ve gelişmelere yanıt vermek konusunda bürokratik bir hantallaşma gerçekleşmemesi için Pazartesi ve Salı günlerinden birinin seçilmesi talep edilmektedir. Faruk Ünal ile irtibata geçilip, Beykoz Kaymakamlığı ndan servis ayarlanması rica edilecek. Projenin Devamlılığı İçin Gerekenler Dersaneler ve diğer kuruluşlarla sponsorluk için görüşmelere hız verilmesi gerekmektedir. Uğur Dersanesi ile sözleşme yapılmalı, Beşiktaş Final Dergisi Dersanesi ile olan sözleşme (gerekliyse) yenilenmelidir. Ulaşım ve kırtasiye sponsoru arayışı hızlandırılmalıdır eğitim döneminde, öğretmen seçimini takiben proje aktarımı ve öğretmenlik eğitimi yapılması planlanmaktadır. Bunun için Eğitim Fakültesi öğretmenlerinden destek istenmesi gerekmektedir. Haziran ın 3. haftası Kavacık ta öğrencilere Pembe Ev GEM, BUSOS ve Eğitim Projesi oryantasyonu yapılması, ardından da öğrencilere yönelik Yaz Aylarını Değerlendirme Semineri verilmesi planlanmaktadır. Bunun için destekçi dersanelerden bir rehberlik öğretmeni rica edilmelidir. Kısa Dalga Yüksek Frekans Proje Takımı Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezi Kütüphanesi Kurulması 1- Hazırlık: Pembe Ev GEM in ÖSS Kitabı ihtiyacını ve Orbay İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Murat Bey in bize ulaşan okula kütüphane isteğini karşılamak için Boğaziçi Üniversitesi genelinde bir Kitap Toplama Kampanyası başlatıldı Kasım 2004 tarihleri arasında Güne YADYOK ta ve Kasım 2004 tarihleri arasında Kuzey Kantin ile Teras Kantin de stand açıldı. Toplanan kitaplar bir yandan kullanım amaçlarına kolilere yerleştirildi. 2- Uygulama: 4 Aralık 2004 ten önce toplanan ÖSS kitapları Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderildi. 4 Aralık 2004 Cumartesi günü toplam 16 kişi Güney Kapı da ve Kadıköy de olmak üzere iki ayrı yerde buluşulup Pembe Ev e gidildi. İki ayrı grup kitapları derslere göre tasnif etti. 10 kişilik bir grup arılan kitapları etiketleyip listeledi. Diğer 6 kişi ise kitapları her ders için ayrılan raflara yerleştirdi. Son olarak genel bir temizlik yapıldı.

7 Kitap toplama kampanyasının okulda devam ettirdik ve çeşitli kitap evlerini aradık. Toplanan kitapları sınıfladık. Öss kitapları ile 4 Aralık 2004 de Pembe Ev de kütüphane kurduk. Kasımpaşa Orbay İlköğretim Okulu Kütüphanesi Kurulması HAZIRLIK: Pembe Ev GEM in ÖSS kitabı ihtyacını ve Orbay İlköğretim okulu Türkçe öğretmeni Murat Bey in bize ulaşanokula kütüphane isteğini karşılamak içinboğaziçi Üniversitesi genelinde bir kitap toplama kampanyası başlatıldı.3-11 Kasım 2004 tarihleri arasında Güney YADYOK ta ve Kasım tarihleri arsında Kuzey Kantin ile Teras Kantin de standlar açıldı.toplanan kitaplar bir yandan kullanım amaçlarına göe ayrılıp kolilere yerleştirildi.özellikleilköğretime yönelik ve okula yardımcı kitağlar bulmak için yayın evleri takım üyeleri arasında paylaştırılıp arandı.pan ve Scala yayınevleri teklifimize olumlu yaklaştılar ve birer koli kitap göndermeyi kabul ettiler.kitapların Yurtiçi Kargo aracılığıyla yerlerine ulaştırıldı. UYGULAMA: 08.Okuldaki yaklaşık ve 8. sınıf öğrencisi ile birlikte okul kütüphanesindeki açık raflarda bulunan ansiklopedi ciltleri onarıldıktan ve temizlendikten sonra kapaklı raflara yerleştirildi.bu arada fazla ansiklopediler sınıflara yerleştirilmek üzere ayrıldı.daha sonra raflar temizlenip,okulda bulunan kitaplar kitap kampanyasında toplanan ve Pan Yayınevinden Yurtiçi Kargo aracılığıyla ulaştırılan kitaplar birleştirilip;çocuk kitapları,roman,büyük kitapları,yüz temel eser,atatürk kitapları,ingilizce,dünya Klasikleri,Öğretmen kitapları,lgs ye ve Okula yardımcı kitaplar şeklinde tasnif edildi.her grup kendi içinde numaralandırılıp bilgisyara geçirilmek üzere listelendi.kitaplar raflara yerleştirildi. Kasımpaşa Orbay İlköğretim Okulu Öğrencileri sekizinci sınıflar 15 Nisan da gelip okulumuzu gezdiler üniversite ortamını tanıdılar. Onlara Güzel Sanatlar kulübü, Müzik kulübü ve kendi kulüp odamızı gösterdik, Su altı araştırmaları Kulübü de bir dia gösterisi sundu. Hisarüstü Gizli Yardım Projesi İhtiyaç belirleme anketi Rumeli Hisarüstü Muhtarlığının yardımıyla 87 aileye yapıldı. 60ı ihtiyaç sahibi olarak belirlendi. Rumeli Hisarüstü ne paketlerin dağıtıldığı Hayalet projemizi 13 Nisan günü gerçekleştirdik. Bir gün önce Migros un yolladığı, içinde çeşitli kuru gıda ve temizlik malzemelerinin bulunan, 120 (60x2) paketin on ikisi sabahtan, Migros tan gelen FilizErsöz ile birlikte, dağıtıldı. Paketlerin geri kalanı ise akşam Rumeli Hisarüstü mahallesi muhtarı ve 20 kişilik bir gönüllü grubu tarafından evlere bırakıldı. İnsanlara mümkün olduğunca kim olduğumuzu belli etmemeye çalıştık ve başarıyla paketlerin tamamını sahiplerine teslim ettik. Sivil Toplum Kuruluşları Borsası Dünya Bankası tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenen yarışma finalinde ilk 24 proje arasına girmeyi başaran "STK Borsası" adlı proje ödül almaya hak kazandı. Kaynak sıkıntısından dolayı projelerini gerçekleştirmekte zorluk çeken STKlarla kurumsal sosyal sorumluluk bütçeleri olan firmaların buluştukları bir platform yaratmayı amaçlayan proje B.Ü Mezunlar Derneği (BÜMED) ortaklığıyla hayata geçirilecek. Projenin Dünya Bankası tarafından verilen fonu ABD Doları.

8 BUSOS Çocuk Proje Takımı tarihinde Sabancı Üniversitesinden Psikolog Ekrem Düzel Çocuk Projelerinin Üff ve Püf Noktaları adlı bir eğitim verdi. 20 kasım tarihinde derslere başladık. Güzel Sanatlar: Dalinin düzenlediği resim yarışması için resimler yapıldı. Artık malzemeleri değerlendirerek çocukların hayal güçleri ve malzemelerle kısıtlı maketler yaptırıldı Çocuklarla birlikte oyun hamuru yapıldı ve kutuı süslemesi yapıldı. Drama: Powerpoint sunumu eşliğinde Shakespeare tanıtımı yapıldı ve onun oyunlarının biri üzerine çalışma yapıldı. Perküsyonlar hazırlanarak ritm çalışmaları yapıldı. Çocukların Fındıkkıran oyunundan esinlenerek yazdığı metnin şenlikte sahnelenmesi için hazırlıklar sürüyor. Genel Kültür: Ülkemizi tanımak ve illerin meşhur özelliklerini öğrenmek için illerimiz oyunu oynandı. Münazara kavramını anlatmak amaçlı çocuklarla münazara yapıldı. Genel kültür yarışması yapıldı.(televizyondakilerin formatına benzer) Okulumuzun spor kurulundan alınan spor malzemeleri eşliğinde değişik spor dalları tanıtıldı. Her des başında haftanın iyi haberi ve kötü haberi kısmı getirildi. Dönem başında yapılan duyuruyla dönem sonunda sunum hazırlayıp sunmaları söylendi.sunumlar hazırlık aşamasında. İngilizce: Basit cümle yapıları öğretildi. Renk,sayı kavramları üzerinde duruldu İngilizce şarkılar öğretildi Proje sonunda hazırlayacağımız kitapçığın 1.dönem kısmı hazır bu dönemde büyük bir hızla raporlar eşliğinde hazırlık devam ediyor. 12 Mart günü çocuklarımızı Sabancı Üniversitesinden Hazalın arkadaşı yardımıyla AKM ye fındıkkıran oyununu izlemeye gittik. 26 aralık Pazar günü cocuklarımızı okulumuza getirip İbrahim Bodurdaki yılbaşı partisiyle bu döneme veda ettik. Yuva Projesi Yaptıklarımız 1) KEDV in 10 kişilik bir takım ile Kağıthanedeki mahalle yuvasında (3 6 yaş grubu) projeye başladık. 2) Proje öncesi proje metni hazırlandı ve yuva sorumlular tarafından görülmeye gitti. 3) YK temsilcisi ve sorumlu tarafından hazırlanan 3 6 yaş grubu çocuklarla ilgili eğitim 21 mart tarihinde uygulandı.

9 4) Projemizdeki çocuklar uygun haftalık müfredatlar hazırlandı.bu konuda her hafta Çarşamba günleri BÜ yuvadanyelda hanımdan eğitimler alınmaya devam ediliyor. 5) Projedeki çocuklarda BUSOS Çocuk un 17 nisandaki çocuk şenliğine katıldılar. 6) Proje tamamlandı. Diğer Yapılanlar: Türkan Şoray ilköğretim öğrencilerinden yaklaşık 50 kişi Akm de Oz büyücüsü oyununa götürüldü.farklı 50 kişi ise Fulya bilim müzesine götürüldü.bilet ve ulaşım Sabancı Üniversitesindeki Ümit Bostancı tarafından organize edilmiştir. İnsancıl Proje Takımı Türkiye de GDO ve Tüketici Hakları Paneli Tarih: 9 Aralık :00-17:30 Yer: Demir Demirgil Salonu Panelistler: Av. Bülent Deniz Tüketiciler Birliği Mehmet Barak TTKD Levent Gürsel Alev GDO ya Hayır Platformu Fuat Engin TÜBİDER Ümit Sinan Topçuoğlu-----TÜKODER Yöntem: Her paneliste 15 er dakika konuşma süresi verildi. Ardından soru cevap kısmına geçildi. Oturum başkanlığını biz yaptık. Ayrıntılar: Panele Anadolu Ajansı, Akşam Gazetesi, Zaman Gazetesi dahil basın mensupları katıldılar Tarihinde panel Akşam Gazetesi nde haberleşti. Panel sırasında TÜBİDER in ve GDO ya Hayır Platformu nun getirdiği broşür ve kitapçıklar dağıtıldı. Panelde, Marmara, Sabancı Üniversiteleri ve birçok farklı kurumlardan katılımcılar yerlerini aldılar. Control Arms Uluslararası Af Örgütü nün dünya çapında gerçekleştirdiği silahların denetlenmesi için Birleşmiş Milletlerin 2006 yılında Silahların Denetlenmesine Dair Konvansiyon çıkarması amacıyla yapılan 1 Milyon Yüz Kampanyası-Control Arms kampanyası Kilyos-Sarıtepe ve Güney Kampuslerde acilan standlarla ve toplanan 150ye yakın fotografla desteklendi. Türkiye de en çok resim toplayan üniversite örgütü olduk. Toplum Gönüllüleri Demokrasi ve Haklarımız Projesi 4 kulüp üyemizden 1i demokrasi oyunu hazırlanmasında görev almıştır. 3 üyemiz ise 5 günlük bir eğitimden sonra Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitmeni olmuşlar ve Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine yönelik eğitimler vermeye başlamışlardır. 3.Sivil Toplum Kuruluşları Sempozyumu Proje Takımı İnsan Hakları Yaşamın İçinde! Tarih: Mayıs 2005 Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1.Gün -23 Mayıs 2005-

10 1. Oturum: Eğitim Hakkı ve Eğitimde İnsan Hakları Yer: Demir Demirgil Salonu Saat:14:30-16:00 Prof. Dr. Rıfat Okçabol Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kenan Çayır İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Melike Türkan Bağlı Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi 2.Gün -24 Mayıs Oturum: Uluslararası Hukuk ve Barış Hakkı Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 13:00-15:00 Dr. Ayşe Gül Altınay Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Tarhanlı İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Dekanı 3. Oturum: İnsan Hakları Aktivizmi Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 15:30-17:00 Emel Kurma Helsinki Yurttaşlar Derneği Proje Geliştirme Koordinatörü İnsan Haklarında Yeni Taktikler Proje Koordinatörü Özlem Dalkıran Uluslararası Af Örgütü Türkiye Eski Temsilcisi 3.Gün -25 Mayıs Oturum: İnsan Haklarının Tarihsel Gelişimi: 1., 2. ve 3. Kuşak Haklar Nelerdir? Yer: İbrahim Bodur Oditoryumu Saat:14:00-16:00 Prof. Dr. Zeynep Davran Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi 4.Gün -26 Mayıs Oturum: Vatandaşlık Hakları ve Yoksulluk Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 10:00-12:00

11 Prof. Dr. Ayşe Buğra Kavala Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürol Irzık Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Toplum Gönüllüleri Vakfı Demokrasi ve İnsan Hakları Projesi Atölyesi Tarih: 23 Mayıs 2005 Yer: Özger Arnas Salonu Saat: 12:00-14:00 Gülesin Nemutlu Toplum Gönüllüleri Vakfı Eğitim Koordinatörü Laden Yurttagüler İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma Birimi Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? -Atölye Tarih: 26 Mayıs 2005 Yer: Demir Demirgil Salonu Saat: 13:00-14:30 Yard. Doç. Dr. Zafer Yenal Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? Projesi Editörü Tayfun Polat Tarih Vakfı Hikayemi Dinler Misin? Projesi Sergi Sorumlusu Afganistan/Savaşa Hayır İFSAK Fotograf Sergisi (25-26 Mayıs Kırmızı Salon) Sempozyum rektörümüz Prof. Dr. Ayşe Soysal ın kapanış konuşmasıyla başarıyla sona erdi. Sempozyuma Türkiye nin bir çok üniversiteden katılım sağlandı. (Trakya, Ankara vb.) Sempozyum boyunca video ve ses kaydı tutuldu. BU Yayınevi ile kitaplaştırma konusunda görüşmeler sürüyor. Dişler Yolunda Proje Takımı Diş Dostu Derneğiyle ortak başlatılan projede 10 gönüllümüz eğitim alarak ilköğretim okullarını gezerek eğitimlerine başlama safhasında. Bilinçli Toplum Proje Takımı 27 Şubat Pazar günü Çocuk Psikolojisi ve Sağlıklı Aile İlişkisi konulu seminer Kavacık Spor Kulübü Lokalinde yaklaşık 55 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Semineri ÇARE-DER den bir uzman ve Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü nden bir öğretim üyesi verdi. 19 Mart Cumartesi günü Depreme Hazırlık konulu seminer Kavacık Spor Kulübü Lokalinde yaklaşık 30 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Semineri AKUT tan ve Kandilli Rasathanesi nden birer uzman verdi. Seminerlerin sonunda değerlendirme anketleri uygulandı. Basit İlkyardım Kuralları konulu üçüncü seminerin Kavacık Spor Kulübü Lokalinde 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. BUSOS İnsan Kaynakları Birimi Uygulanan çalışmalar: ÖSS Eğitmen seçimi anketleri,

12 BUSOS Perfomans değerlendirme anketleri, BUSOS yönetim kurulu anketi, BUSOS proje takımı değerlendirme anketi, Hisarüstü ihtiyaç belirleme anketi, Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezi halkın beklentileri anketi, BUSOS önkayıt öğrenci tanıma anketi. BUSOS Dış İletişim Birimi Tüm aktivitelerimizin duyuruları, basın bültenlerinin yazılması ve medya kuruluşlarına İletilmesi gerçekleşmiştir. Ekte bazı medyada yer alan haberlerimiz mevcuttur. BUSOS Geleceğe Yatırım Yönetim Kurulu olarak eski Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çakaloz dan misyon ve vizyon çalışması yapıldı. Yönetim Kurulu üyelerinden F.Dilara Demir ve Volkan Yılmaz İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Kuruluşları Eğitim ve Araştırma Birimi nin düzenlediği Açık Toplum Enstitüsünün desteklediği STK Eğitim Programına öğretim üyelerimizin desteğiyle katılmayı hak kazanan ilk öğrenci topluluğu temsilcileri olmuşlardır. (Diğer kabul edilenler: Greenpeace, Uluslararası Af Örgütü, Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri vb.) Program 3 ayi askin sure boyunca surmus ve arkadaslarimiz basariyla tamamlamislardir. BUSOS tum üyeleriyle sivil toplum konusunda gerçekleşen bir çok seminer/sempozyuma katılmışlardır. BUSOS, Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Konseyine ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Ulusal Buluşmasına Boğaziçi Üniversitesini temsilen 2şer uye gondermiştir. BUSOS Eğitim Birimi Toplum Gönüllüleri Vakfı akran eğitimleri kapsamında gönüllülerimize: 5 kez (yaklaşık 100 kişi) Sivil Toplum ve Gönüllülük Eğitimi 3 kez (yaklaşık 70 kişi) Proje Yazma Eğitimi 2 kez (yaklaşık 50 kişi) Takım Çalışması Eğitimi verilmiştir. BUSOS Bilişim Teknolojileri Birimi sayfası açılmıştır. 3.sempozyum kayıtları internet üzerinden alınmıştır.

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi 4 Temmuz - Ağustos eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi içindekiler 3 eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi Mayıs - Haziran Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Dergisi HABERLER 2 İki Ayda Bir Yayımlanır

Detaylı

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010 1 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2010 MİSYONUMUZ Vakfın amacı eğitim, bilim, kültür, sağlık, çevre gibi sosyal alanlarda KAMU YARARINA ÇALIŞAN VE KAR AMACI GÜTMEYEN GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR olarak Türk Medeni

Detaylı

TEMMUZ 2013 SAYI: 3. Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI. Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI

TEMMUZ 2013 SAYI: 3. Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI. Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI SAYI: 3 Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA nın İZMİR ZİYARETİ İZMİR ÇALIŞTAYI Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN ile RÖPORTAJ İÜP WEB SAYFASI İçindekiler nisan-mayıs-haziran 2013 İZMİR ÜNİVERSİTELERİ PLATFORMU BÜLTENİ Editörden

Detaylı

6. DÖNEM FAALİYET RAPORU

6. DÖNEM FAALİYET RAPORU 6. DÖNEM FAALİYET RAPORU 20 EKİM 2005 26 OCAK 2007 GENEL MERKEZ FAALİYETLERİ 20 Ekim 2005 26 Ocak 2007 2 I. KA-DER Kurumsal Kapasite Güçlendirme ve Eğitim Çalışmaları a. Toplumsal Cinsiyet ve Kota Eğitici

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi 327 KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre Belediyemiz idari anlamdaki yapılanmasını norm kadrosu kanununa ve mevzuat

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU Ekim 2014-ANKARA Türk Kütüphaneciler Derneği 25. Dönem Genel Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ. 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri

1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ. 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri 1.2. İNSANİ VE SOSYAL GELİŞME GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 1.2.1. Sosyal Projeler Koordinatörlüğü nün Proje ve Faaliyetleri 1.2.1.1. Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) Projenin amacı; kadınların sorunlarının

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2011 1 TEGV de Çocuklar Mutlu, Gelecekten Umutlu Merhaba, Yeni bir eğitim yılı daha başlamak üzere. Bugün Türkiye de, yalnızca ilköğretim

Detaylı

Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır.

Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır. Bu broşür Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından British Council ın desteğiyle yayımlanmıştır. 2008 Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği BM Binası, Birlik Mahallesi, 2.

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU İSTANBUL

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU İSTANBUL TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU 2012 Mart, 2013 İSTANBUL İçindekiler İÇİNDEKİLER... İ ÖNSÖZ... 1 YÖNETİCİ ÖZETİ... 3 1. KOMİTENİN VİZYON VE MİSYONU...

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2012 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE

Detaylı

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... 2009 Çalýþma Raporu MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2009 İşbirliklerimiz: İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON 2009 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU 1

Detaylı

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ

sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ . sunuş İSTANBUL DAN DÜNYA YA AÇILAN YENİ NESİL DEVLET ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Edebiyat Fakültesi Fen Fakültesi Hukuk Fakültesi Siyasal Bilgiler

Detaylı

YEREL GÜNDEM 21 ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU KUŞADASI YAZ OKULU BİNYIL KALKINMA HEDEFLERİNİN YERELLEŞTİRİLMESİ VE GENÇLİĞİN ROLÜ

YEREL GÜNDEM 21 ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU KUŞADASI YAZ OKULU BİNYIL KALKINMA HEDEFLERİNİN YERELLEŞTİRİLMESİ VE GENÇLİĞİN ROLÜ YEREL GÜNDEM 21 ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU KUŞADASI YAZ OKULU BİNYIL KALKINMA HEDEFLERİNİN YERELLEŞTİRİLMESİ VE GENÇLİĞİN ROLÜ 17-21 EYLÜL 2006 Türkiye Yerel Gündem 21 Programı IV. Aşaması, Türkiye Yerel

Detaylı

32 12.Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması. 36 Bugün Günlerden. Mayıs... 7 den 70 e Eczacıyı Anlattık. Ankara Eczacı Odası Nöbet Komisyonu Toplandı

32 12.Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması. 36 Bugün Günlerden. Mayıs... 7 den 70 e Eczacıyı Anlattık. Ankara Eczacı Odası Nöbet Komisyonu Toplandı İçindekiler Sahibi Ankara Eczacı Odası Adına Ecz.Süleyman GÜNEŞ Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Prof.Dr.Mustafa ASLAN Editör Prof.Dr.Mehtap UYSAL Editör Yardımcısı Ecz.Mustafa Tansu GÜLSOY Ecz.Mustafa Buğra

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 601 17-23 EKİM 2011 2011-2012 Akademik Yılı 13 Ekim Günü Atatürk kültür ve Sanat Merkezi nde Düzenlenen Törenle Açıldı Türkiye

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 1 Fotoğraf: XXXXXXXX 2 15. Yılımızı Geride Bırakırken... Merhaba, Eğitim sisteminin etkililiğinin önemli ölçütlerinden biri olarak

Detaylı

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2006 2008 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU. 2008 Genel Kurulu - Ankara

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2006 2008 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU. 2008 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2006 2008 DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2008 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2008 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi: Çoğunluklu : 17 Mayıs 2008 Cumartesi, 12:30 Çoğunluk aranmaksızın

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI DERGİSİ B A K I Ş Yayın Sahibi İbrahim Çeçen Vakfı adına Ayşe Günseli Çeçen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aslı Türkan Çeçen Yayın Koordinatörü Dr. Meral Dinçer Yayın Danışmanları Aysel

Detaylı

14 14 raporu raporu eport eport 14

14 14 raporu raporu eport eport 14 faaliyet raporu 14 IÇINDEKILER TSPB Birlik Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Disiplin Komitesi Birlik Üst Yönetimi Birim Müdürleri Çalışanlarımız 2014 e Bakış Sermaye Piyasasını Geliştirme

Detaylı

Küre Dağları Milli Parkı Örnek Uygulamalar Programı başlıyor Bilenler bilmeyenlere öğretmeye hız verdi

Küre Dağları Milli Parkı Örnek Uygulamalar Programı başlıyor Bilenler bilmeyenlere öğretmeye hız verdi Sayı: 65 Mayıs 2011 Dostluk treni ile İstanbul'dan Kars'a seyahat Küre Dağları Milli Parkı Örnek Uygulamalar Programı başlıyor Bilenler bilmeyenlere öğretmeye hız verdi Türkiye nin yeni İklim Değişikliği

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı