YENİ NESİL SERİ 6.30

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENİ NESİL SERİ 6.30"

Transkript

1 YENİ NESİL SERİ 6.30 Genel Tanımlar - Tanımları sayfasına Dosyası varsayılan değerlenin tanımlanabilmesi ve mail gönderim işlemi esnasında bu pencerenin sorulup sorulmaması özellikleri eklendi. - Program dili İngilizce seçildiğinde Ana Menü ekranında Türkçe ifadeler geliyordu, gerekli değişiklikler yapıldı. - Liste tanımlarına, Listelerde Filtreler Liste alınırken sor gelsin / gelmesin parametresi eklendi. Kullanıcı Alan Tanımları - Alan boyuna database uzunluğundan büyük bir değer girilmemesi sağlandı. Kullanıcı Tanıtımı - Referans Kodu alanı eklendi.programa girerken eğer kullanıcı kodu on karakterden uzunsa aşağıda görünen mesaj ekrana gelir.

2 Referans Kodunun tanımlanabilmesi için bu mesaja onay verilir ve aşağıdaki pencere ekrana getirilir. Referan Kodu bilgisi girildikten sonra kayıt düğmesiyle kaydedilir. Anamenü ekranını alt kısmında yer alan durum çubuğunda kullanıcı kodunun tamamı ve parantez içerisindede referans kodu bilgisi gösterilir. Referans Kodu bilgi girişlerinde Kullanıcı Kodu olarak kabul edilir ve sisteme Giren/Son Değiştiren kullanıcı bilgisi olarak kayıt edilir. Yeni Şirket Hazırlama - Yedek alırken sıkıştırma işleminin yapılması için Yedek Dosyasını = Sıkıştır / Sıkıştırma parametresi eklendi. - Yönetici Şifresi = İlk İşlemde Sorulsun / Her İşlemde Sorulsun parametresi eklendi. İlk İşlemde Sorulsun, ilk işlemde sa şifresi sorulur. Sonraki işlemlerde sorulmaz. Her İşlemde Sorulsun, her işlemde sa şifresi sorulur. Çok Amaçlı Bilgi Transferi - Stok Hareket,Cari Hareket ve Muhasebe Fişi bilgi transfer işleminde, transfer parametrelerine "Dosyada Mevcut Olmayan Alan Öndeğerleri" tanımları eklendi.bu kısımda yer alan alanlar aktarılacak dosyada olmasa bile burada tanımlanarak transfer işlemi gerçekleştirilir.

3 Çok Amaçlı Form Tasarımı - Genel sayfasına Baştan Boş Satır parametresi eklendi. Baştan Boş Satır Bırakma seçilirse herhangi bir işlem yapılmaz. Baştan Boş Satır Bırak seçilmişse yan tarafta açılan satır sayısı alanına girilen değer kadar her sayfada baştan satır eklenerek döküm alınır.bu şekilde form tasarımında tüm satırları aşağı kaydırmak yerine bu özellik kullanılabilir.baştan Boş Satır Sil seçilmişse yan tarafta yer alan satır sayısı alanına girilen değer kadar her sayfada satır eksiltilerek döküm alınır.bu şekilde tüm tanımlar aynı satır sayısında yukarı çekilmek istenirse yani satır sayısı eksiltilmek istenirse bu özellik kullanılabilir.

4 - Dizayn sayfasında yer alan dizayn araç çubuğuna Sola Hizala, ve Sağa Hizala düğmeleri eklendi.control tuşuyla hizalanması istenen alanlar işaretlenerek Sola Hizala veya Sağa Hizala komutuyla ilk işaretlenen (Siyah Renkle gösterilir, sonra işaretlenenler kırmızı renkle gösterilir) alana göre hizalanır. - Alacak Senet Çek Sistemi Özel Alanlara; Son Verildiği Yer, Son Verildiği Yer Ünvan-1, Son Verildiği Yer Ünvan-2, Son Verildiği Yer Adres-1, Son Verildiği Yer Adres-2 ve Son Verildiği Yer Adres-3 alanları eklendi.

5 - Alan Özelliklerine 'Basılmasın' onay kutusu eklendi.bu tanım seçilerek döküm alındığında alanın değeri basılmaz. Diğer Program Tanımları - Yeni Nesile bağlı çalışan (örn. Çok Amaçlı.Net ve Finansal Muhasebe Analizi gibi) veya farklı programların kısayol tanımları oluşturularak Ana Menüde bu başlık altından çalıştırılmasını sağlar.

6 Tanım ekranı; Yeni Nesil İşlemler\Sistem Tanımları\Diğer Program Tanımları seçeneğinden girilir - Program adı yazıldıktan sonra ekle düğmesine basılır.gelen ekrandan çalıştırılacak program dosyası seçilerek sol kısımda yer alan seçenekler listesine eklenir.seçenekler listesinden bir seçeneği çıkarmak istersek ilgili seçeneğin üzerine konumlanıp düğmesine basılır. Alt ve üst yön tuşlarıyla seçeneklerin sırası değiştirilebilir.mevcut seçeneğin adını güncellemek için seçeneğin üzerine konumlandıktan sonra Program Adı değiştirilerek düğmesine basılarak seçenek adı güncellenir.yapılan işlemlerin kaydeilmesi için araç çubuğunda yer alan Kaydet düğmesiyle kaydedilir. Yine araç çubuğunda yer alan Tümünü Sil düğmesi ile tüm kayıtlar toplu halde silinebilmektedir.

7 Çok Amaçlı Listeler - Filtre özelliklerine Filtre Değerinin liste başlığında basılması özelliği eklendi. Basılmasın, seçildiğinde Filtre bilgisi rapor başlığında basılmaz. Rapor Başlığından Sonra Basılsın, Rapor Başlığının alt satırında yazılır Alan Başlıklarından Önce Basılsın, Alan başlıklarının üst satırında yazılır - Excele alınan listede 2.ve 3. liste başlıklarınında basılması sağlandı. - Personel listelerinde işyeri detayı listelensin seçilerek excele liste alındığında, ilk işyeri bilgileri kolon başlıklarından sonra basılıyordu, önce basılması sağlandı. - Cari Hareket Dosyası e-fatura alanlarının isimleri daha anlaşılır olması için yeniden düzenlendi. - Toplu değer değişikliğinde sorulan onay mesajının öndeğeri "Hayır" olarak değiştirildi. Yeni Nesil Çok Amaçlı Listeler - Gruplama alanı özelliği eklenerek çalışması sağlandı. - Kayıtlı rapor farklı isimle kayıt edildiğinde Filtrenin de yeni isimle kayıt edilebilmesi sağlandı. - Genel Tanımlarda sistem dili İngilizce seçildiğinde bazı açıklamalarda Türkçe ifadeler geliyordu, gerekli değişiklikler yapıldı. - Rapor ekranında kolon genişliklerinde yapılan değişikliklerin kaydedilmesi sağlandı. Ynmaster Veritabanı - Yedek alma işleminde şifre sorulmaması sağlandı.

8 MUHASEBE SİSTEMİ Çalışma Parametreleri / Değişiklik / İptal İşlemleri - Kontrol Şekli parametresi eklendi.geriye Dönük parametresi "Verilen Günden Öncesine Kadar İşlem Yapılsın" seçilmişse bu parametrede yapılan tanıma göre kontroller çalışır. Verilen Tarih veya Güne göre; Mevcut durum tarih veya gün girilir Bir Önceki ayın verilen günü; Gün girilir.güne 25 girildiyse bir önceki ayın 25'inden önceye kayıt girilemez ve değişiklik yapılamaz. Bir önceki ayın son günü; Bir önceki ayın son günü 28,30 veya 31 olabilir aya göre kontrol yapılır İki önceki ayın verilen günü; Gün girilir.güne 25 girildiyse bir önceki ayın 25'inden önceye kayıt girilemez ve değişiklik yapılamaz İki önceki ayın son günü; İki önceki ayın son günü 28,30 veya 31 olabilir aya göre kontrol yapılır

9 Çalışma Parametreleri / Genel Parametreler - Fiş Girişinde Fiş No Parametresine "Hergün 1'den Başlasın (AAGG00001)" parametre tanımı eklendi.bu parametre seçili olduğunda muhasebe fişinde fiş numarasına günün tarihine göre formatlama yapılarak otomatik değer set edilir.örnek, Fiş tarihine girilmişse ve bu tarihte fiş mevcut değilse Fiş Numarası şeklinde değer alır.bu fiş kaydedildikten sonra yeni fişe geçiş yapıldığında Fiş numarası şeklinde gelir.fiş tarihi değiştirildiğinde fiş numarası yine girilen tarihe uygun şekilde değer alır. Çalışma Parametreleri / Entegrasyon Parametreleri - Entegrasyon İşleminde Fiş No Parametresine "Hergün 1'den Başlasın (AAGG00001)" parametre tanımı eklendi.bu parametre seçili olduğunda enttegrasyon işleminde muhasebe fişinin fiş numarasına günün tarihine göre formatlama yapılarak otomatik değer set edilir.örnek; tarihinde entegrasyon işlemi gerçekleşiyorsa ve bu tarihteki ilk fiş ise Fiş Numarası şeklinde değer alır.aynı güne ikinci fiş entegre olurken bu sefer değerini alır ve bu şekilde artarak devam eder.tarih değiştiğinde yine o günde fiş varmı bakılır yoksa 1 den başlanarak aynı mantıkla işleme devam edilir.

10 Alt Hesap Planı - Vergi Hesap Numarasında eş zamanlı pencere açılması sağlandı. Muhasebe Fişi - Mevcut Muhasebe Fişinin Geçici fiş olarak kaydedilmesi özelliği eklendi. Fiş Numaralarını Düzenleme - Kayıt sayısı fazla olan şirketlerde yavaşlık vardı, hızlandırma yapıldı Mizan - Ana Hesapların Mavi renkte listelenmesi sağlandı. Mal ve Hizmet Alımları Bildirimi (Form Ba) - Listeleme Şekli= Tutar sahasına göre sıralı / Ünvan sahasına göre sıralı parametresi eklendi Tutar sahasına göre sıralı parametresi mevcut listeleme şeklidir.form Bs kayıtları Tutara göre büyükten küçüğe sıralı şekilde listelenir. Ünvan sahasına göre sıralı parametresi seçildiğinde Form Bs kayıtları Ünvana göre sıralı şekilde listelenir. - Excele listeleme işleminde Vergi Hesap No ve TC Kimlik No alanlarının ayrı kolonlarda listelenmesi sağlandı. Mal ve Hizmet Satışları Formu (Form Bs) - Listeleme Şekli= Tutar sahasına göre sıralı / Ünvan sahasına göre sıralı parametresi eklendi Tutar sahasına göre sıralı parametresi mevcut listeleme şeklidir. Form Bs kayıtları Tutara göre büyükten küçüğe sıralı şekilde listelenir. Ünvan sahasına göre sıralı parametresi seçildiğinde Form Bs kayıtları Ünvana göre sıralı şekilde listelenir. - Excele listeleme işleminde Vergi Hesap No ve TC Kimlik No alanlarının ayrı kolonlarda listelenmesi sağlandı. Demirbaş - Muhasebe Entegrasyonu - Aylık amortisman takibi yapılan şirketlerde, Aylık Amortisman entegrasyonunun yapılabilmesi sağlandı.dönem bilgisinin yanında o döneme ait ayların bilgisi gösterilir.ay bilgisi seçilerek, seçilen aya ait amortisman bilgileri entegre edilir.

11 PERSONEL SİSTEMİ İşyeri Kartı - Adres alanlarının boyu 40 haneye çıkarıldı. Personel Kartı - Adres alanlarının boyu 40 haneye çıkarıldı. - Mevcut Personel Kartı üzerinden yeni kart açıldığında SGK yıllık bilgilerin yeni karta taşınması sağlandı. Transferi (IBAN a göre) - İşbankasına Maaş Transferine Excele Transfer özelliği eklendi. Diğer Bildirimler\İhbar ve Fesih Bildirimi Tebligatı - İhbar ve Fesih Bildirimi Tebligatı seçeneği eklendi. İş akdine işveren tarafından son verilecek olan personele verilmesi gereken İhbar ve Fesih Bildirimi Tebligatı dökümünün alınmasını sağlar.

12 Diğer Bildirimler\ Muhtasar Beyannamesi Listesi - Muhtasar Beyannamesi Listesi seçeneği eklendi.muhtasar Beyannameye eklenen İşyeri Bilgilerine ait dökümün alınmasını sağlar. TFRS Kıdem Tazminatı Yükümlülüğü - Kıdem Tazminatı Karşılığı - Listelenen bilgilerin CTRL_E tuşu ile excele listelenmesi sağlandı.

13 FATURALAMA SİSTEMİ Parametreler\Döviz Parametreleri - İrsaliyeleşen/Faturalaşan Sipariş/İrsaliye hareketleri pamaetresindeki Döviz Kuru ifadesi Döviz Bilgileri olarak değiştirildi. Parametreler\Sistem Parametreleri ve Öndeğerleri - Sipariş, İrsaliye ve Fatura Parametreleri seçeneklerinin 2.sayfasına, Son Evrak Seri No ve Tarih Kontrolü parametresi eklendi. Uyarı Mesajı Versin, uyarı mesajı verilir ve işleme devam edilir. İşleme İzin Vermesin, uyarı mesajı verir işlem durdurulur. Yapma, seçilmişse Kontrol işlemi yapılmaz.

14 Parametreler\Sistem Parametreleri ve Öndeğerleri\Fatura Parametreleri\Parametreler - "Faturalaşan İrsaliye Tarih Kontrolü" parametresi eklendi.fatura tarihi ile faturalaştırlan irsaliyelerin tarihleri karşılaştırılır. Eğer irsaliye tarihi fatura tarihinden büyük olan kayıt varsa kontrol işlemi çalışır.eğer 'Yapma' tanımı seçilmişse Kontrol işlemi yapılmaz.'uyarı Mesajı Versin' seçilmişse uyarı mesajı verilir ancak işleme devam edilir.'işleme İzin Vermesin' seçilmişse uyarı verir ve işlem durdurulur. Online Entegrasyon Parametreleri - E-Alım Faturası seçeneği eklendi.seçenek işaretlenirse E-Alım Faturası transferinde kayıt işlemi esnasında fiş bilgileri penceresi gelir. Alım Faturası - İthalat Numarası alanında, İthalat Dosya Kartında açılan kayıtların F9 arama penceresinde gösterilmesi ve seçilebilmesi sağlandı.

15 Ödeme Kaydedici Cihaz Alım Fişi - Ödeme Kaydedici Cihaz Alım Fişi evrağının girilebilmesi için eklenmiştir.kullanım şekli satış faturaları menüsünde yer alan Ödeme Kaydedici Cihaz Fişi seçeneğiyle aynıdır. Fatura - Döviz Birim Fiyatı alanında stok kartı döviz fiyatlarının seçilebilmesi sağlandı. - Mal kalemleri kolon düzeninde stok kartı Mal Kodu -2 alanının seçilebilmesi sağlandı.eş zamanlı pencereden ve F9 arama penceresinden arama yapılabilmesi sağlandı. Satış Faturası - Fatura Öndeğerleri sayfasına İhracat Numarası alanı eklendi.ihracat Dosya Kartında açılan kayıtların F9 arama penceresinde gösterilmesi ve seçilebilmesi sağlandı.

16 E-Alım Faturası Transferi - Genel Tanımlar sekmesi eklendi.tanımların hepsi tek ekranda toplandı. - Genel Tanımlar / Genel sekmesine Vergi Kimlik No ve Müşteri Numarasına göre arama yapılsın tanımı eklendi. Fatura görüntülenmek istendiğinde e-fatura sisteminden gelen vergi hesap no ve müşteri no bilgilerine uygun olan cari hesap kartı getirilir. - Öndeğerler sayfasına Açıklama,Açıklama-2,Masraf Merkezi Kodu ve İthalat Numarası alanları eklendi. - Mal kalemlerine Açıklama,Açıklama-2,Masraf Merkezi Kodu, Karşı Muhasebe Kodu ve Kod-1 'den 12 ye kadar kod alanları eklendi ve bilgi girilebilmesi sağlandı. - Hesap Kodu alanında F5 tuşuyla Cari Hesap Kartına gidilmesi sağlandı - Mal Kodu alanındayken F5 tuşuyla stok kartına gidilmesi sağlandı. - Kaydedilen e-alım faturlarının Orjinal halinin görüntülenebilmesi için kayıtlı faturaların listelendiği alt bölümde en son sütüna Gib logosu kolonu eklendi.gib logosu fare ile tıklandığında orjinal fatura görüntülenir. - İthalat Numarası alanında, İthalat Dosya Kartında açılan kayıtların F9 arama penceresinde gösterilmesi ve seçilebilmesi sağlandı.

17 - Öiv' li faturalarda Öiv bilgilerinin kaydedilmesi sağlandı - Genel Tanımlar ekranında Genel sayfasına Posta Kutusu Etiketini Filtreden Çıkar parametresi eklendi.bu parametre seçilmemişse eskisi gibi çalışır.yani e-alım Faturaları listelenirken yeni nesil şirketi firma tanıtımı e-fatura bilgilerinde yazan posta kutusu etiketine uyan kayıtlar listelenir.eğer bu parametre seçilirse posta kutusu etiketine uyan uymayan tüm kayıtlar listelenir. - Genel Tanımlar ekranına 'ÖTV'li Fatura' sekmesi eklendi.shell firması gibi bazı firmalardan ÖTV Tutarı ve İskonto Tutarı mal bedeline dahil olan ÖTV`li Faturalar gelebilmektedir.bu şekilde gelen faturaların sistemede bu şekliyle kaydedilebilmesi için bu parametre tanımları eklenmiştir.faturayı kesen firmaya göre bu uygulama değiştiği için Vergi Kimlik Numarasına göre tanım yapılması sağlandı.ilgili firmanın Vergi Kimlik Numarası girilerek ÖTV' li Faturalarda Ötv ve İskonto tutarlarının dahil olması isteniyorsa onay kutularına işaret konularak düğmesiyle tanım eklenir.ekli bir tanım silinmek isteniyorsa VKN numarası işaretlenip düğmesiyle çıkarılır.tüm bu değişikliklerin geçerli olması için düğmesiyle kaydedilmesi gerekmektedir.

18 Karşılaştırmalı örnek e-alım Fatura görüntüsü

19 İthalat / İhracat Dosyası - İthalat Dosya Kartı ve İhracat Dosya Kartı Seçenekleri eklendi.ithalat ve İhracat Dosyalarına ait bilgi girişi bu seçeneklerde yapılır. - İthalat Dosya Kartında girilen kayıtlar Alım Faturası İthalat Numarasında açılan F9 arama pencerelerinde listelenir. - İhracat Dosya Kartında girilen kayıtlar Satış Faturası İhracat Numarasında açılan F9 arama pencerelerinde listelenir. Not: İthalat / İhracat Dosyası seçeneğine ilişkin detaylı bilgi YNS097_KSM.pdf (Asgari Kayıt Saklama Modülü) döküman dosyasında yer almaktadır.

20 STOK TAKİP SİSTEMİ Parametreler / Son Evrak Numaraları - Son Üretim Evrak Seri No alanı eklendi.en son yapılan üretim işleminde kaydedilen Evrak Seri Numarası buraya yazılır. Stok Takip Kartı - Son Alım/Satış Fatura Bilgileri sayfasına KDV Muafiyet Nedeni alanı eklendi.kalemde KDV uygulanan faturalarda Kdv Muafiyet Nedenine öndeğer olarak getirilir. Stok Hareket Girişi - Mal Seri no alanı 30 haneye çıkarıldı

21 Dövizli Stok Ekstresi - Özel alanlara Döviz Net Tutarı alanı eklendi. Stoktaki Mal Maliyeti Listesi - Excele alınan dökümde maliyet tarihininde listelenebilmesi sağlandı. Satılan Mal Maliyeti Listesi - Liste Basım Alanları varsayılan alanlara Birim Maliyet alanı eklendi. Üretim Modülü / Entegre Mamül Hareketi - Sayfa 2' ye Hammadde Mamül Kodu alanı eklendi.alanda açılan listede yer alan kod alanlarından hangisi seçilmişse Hammadde çıkış hareketlerinde seçilen kod alanına üretimi yapılan Mamülün Kodunun set edilmesi sağlanır. - Üretim işlemine otomatik Evrak Seri No takibi yapılması sağlandı.parametrelerde Son Evrak Numaraları seçeneğinde Son Üretim Seri No bir artırılarak Giriş ve Çıkış Evrak Seri No alanlarına getirilir. - Sayfa 3' e Alternatif Mal Kullanımı = Tümü alternatif maldan kullanılsın / Eksik kalan miktar alternatif maldan kullanılsın parametresi eklendi. Tümü alternatif maldan kullanılsın seçildiğinde mevcut sistemdeki gibi çalışır. Eksik kalan miktar alternatif maldan kullanılsın seçildiğinde stok miktarı sıfırlanana kadar mevcut hammaddeden kalan kısım alternatif maldan kullanılır.

22 Üretim Modülü / Mamül Maliyet Raporu - Sayfa 2' ye Alternatif Mal Kullanımı = Tümü alternatif maldan kullanılsın / Eksik kalan miktar alternatif maldan kullanılsın parametresi eklendi. Tümü alternatif maldan kullanılsın seçildiğinde mevcut sistemdeki gibi çalışır. Eksik kalan miktar alternatif maldan kullanılsın seçildiğinde stok miktarı sıfırlanana kadar mevcut hammaddeden kalan kısım alternatif maldan kullanılır.

23 CARİ HESAP SİSTEMİ Cari Hesap Kartı - Fatura Öndeğerleri sayfasına KDV' den Muaf Cari Hesap onay kutusu eklendi.onaylı olan cari hesaplara satış faturası girilirken KDV satırının hesaplanmaması sağlandı. - Fatura Öndeğerleri sayfasında İrsaliye ve Fatura Form Tasarım Adı alanlarında F9 tuşuyla arama özelliği eklendi. Havale/EFT Girişi - E-Defter Bilgileri Onay kutusu eklendi.e-defter Bilgileri Belge Tipi Boş veya Diğer seçilebilir. Onay kutusu işaretli gelir ve Öndeğer olarak Belge Tipi = Diğer, Belge Tipi Açıklama = Havale/EFT Fişi, Ödeme Yöntemi = Banka, Belge Tarihi = Fişin Tarihi ve Belge No= Fiş No şeklinde getirilir. İstenirse değiştirilebilir. Onay kutusu işaretli olduğunda e-defter bilgileri fiş içerisinde girilen tüm satırlara otomatik olarak kaydedilir. Onay kutusu işaretlenmez ise o zaman satıra girilirken e-defter penceresi sorulsun seçilmişse e-defter bilgileri penceresi gelir.

24 Cari Hesap Ekstresi - Stoklu Cari Hesap Ekstresinde Stok Kartı Birim-1 sahasının listelenebilmesi sağlandı. Fatura Listesi - Kdv matrahı yuvarlamadan dolayı hatalı olabiliyordu, stok hareketlerinde kontrol edilerek Kdv matrahının doğru listelenmesi sağlandı. Dövizli Cari Hesap Ekstresi - Hesap Toplamlarının altında, Hareket detaylarında yer alan Döviz Cinslerine göre Toplam Tutarların gösterilmesi sağlandı Fatura Listesi - Prametreler sayfasında yer alan Ayrı Kolonlarda Listelenecek İskonto ve KDV Bilgileri bölümüne Hesaplanan KDV alanı eklendi. Faturaya ait Hesaplanan Toplam KDV Tutarı gösterilir.kdv Tevkifatlı Faturalarda bu alanın listelenmesine ihtiyaç duyuluyordu. Genel Borç/Alacak Listesi - Liste Basım Alanlarına Bak. Ort. Vadesi (Gün) alanı eklendi.bakiyenin Ortalama Gün bilgisini gösterir.

25 Masraf Fişi - Masraf Fişi seçeneği eklendi.masraf hareketlerinin bir fiş içerisinde toplu olarak tek bir evrak bazında veya detaylı şekilde girilebilmesini sağlar.masraf hareketi tek satırda KDV Dahil veya Hariç olarak girilebilir.fişte tek hareket gisterilir ancak Cari harekete Gider ve Gider KDV işlem tipleriyle ayrı satır olarak kaydedilir.aşağıda örnek kayıt girişi yer almaktadır. - Masraf Fişi onay kutusu işaretlenerek giriş yapıldığında fiş içerisinde e-defter Bilgilerine uğramaz ve başlıkta seçilen değerler otomatik kayıt edilir.bu şekilde girilen masraf fişleri entegrasyon tablosunda uygun olan aktarma şekli seçimine bağlı olarak aynı fişe yazılır. - Masraf Fişi onay kutusu işaretlenmez ise başlık bilgilerindeki e-defter alanları pasif olur.fiş içerisindeki e-defter alanlarına bilgi girilebilir hale gelir.satır bazında e-defter bilgileri farklı girilebilir.bu kayıtların muhasebe fişleri belge bazında ayrı fiş olacak şekilde oluşturulur. - Çok Amaçlı Form Tasarımı kullanılarak döküm alınabilir. Masraf Fişi onay kutusu işaretlenerek giriş yapıldığında Örnek :

26 Bu kaydın sonunda oluşan cari hareket bilgileri ise şu şekildedir. Muhasebe Fiş kaydı ise aşağıdaki gibidir.

27 Masraf Fişi onay kutusu işaretlenmeden giriş yapıldığında Örnek : Bu kaydın sonunda oluşan cari hareket bilgileri ise şu şekildedir.

28 Muhasebe Fiş kayıtları ise aşağıdaki gibi belge bazında ayrı ayrı oluşmaktadır.

29 SENET ÇEK SİSTEMİ Borç Çekleri Çıkış Bordrosu - Banka bilgileri Ünvan-2 alanından getiriliyordu, banka bilgilerinden getirilmesi sağlandı.

30 DEMİRBAŞ SİSTEMİ Genel - Demirbaş Kartı, Satış Girişi, Aktifleşmeden Önce Yapılan Harcamalar ve Gider Girişi seçeneklerinde Evrak Seri No alanı 16 karaktere çıkarıldı

Genel Muhasebe LOGO Ocak 2013

Genel Muhasebe LOGO Ocak 2013 Genel Muhasebe LOGO Ocak 2013 İçindekiler Genel Muhasebe... 7 Ana Kayıtlar... 8 Muhasebe Hesapları... 9 Muhasebe Hesabı Bilgileri... 11 Bağlantılar/Kontroller... 13 Finansal Tablolar... 15 Muhasebe Hesabı

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

GO Plus Stok LOGO Kasım 2014

GO Plus Stok LOGO Kasım 2014 GO Plus Stok LOGO Kasım 2014 İçindekiler Stok Takibi... 5 Stok İşlemleri... 6 Sipariş Fişi ve İrsaliye Bilgileri... 6 Sipariş Fişi, İrsaliye Başlık Bilgileri... 7 Cari Hesap Bilgileri... 8 Sipariş, İrsaliye

Detaylı

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri... 9 Cari Hesap

Detaylı

Cari Hesap LOGO Haziran 2008

Cari Hesap LOGO Haziran 2008 Cari Hesap LOGO Haziran 2008 İçindekiler Cari Hesap...5 Cari Hesaplar...6 Cari Hesap Kayıt Türleri...8 Cari Hesaplar Listesi'nde İşlem Özellikleri...9 Grup Şirketleri, Hiyerarşi Kodları ve Grup Ağacı...10

Detaylı

Cari Hesap LOGO Ocak 2012

Cari Hesap LOGO Ocak 2012 Cari Hesap LOGO Ocak 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Kasım 2014

GO Plus Banka LOGO Kasım 2014 GO Plus Banka LOGO Kasım 2014 İçindekiler Banka... 3 Banka Fişleri... 4 Banka Fiş Türleri... 6 Banka Fiş Bilgileri... 7 Banka Fişleri Başlık Bilgileri... 8 Banka Fişleri Satır Bilgileri... 10 Rusya, Azerbaycan

Detaylı

Finans LOGO Ocak 2011

Finans LOGO Ocak 2011 Finans LOGO Ocak 2011 İçindekiler Finans... 9 Finans Parametreleri... 11 Ana Kayıtlar... 29 Cari Hesaplar... 30 Cari Hesaplar Listesi'nde İşlem Özellikleri... 33 Cari Hesap Kayıt Türleri... 34 Cari Hesap

Detaylı

Dış ticaret Modülünde ihracat uygulaması ek modül olarak desteklendi. Detay Bilgi

Dış ticaret Modülünde ihracat uygulaması ek modül olarak desteklendi. Detay Bilgi Ticari Genel Yeni Ürün Konfigüratörü ekranları ile sıfırdan bir ürün ağacı oluşturmak veya mevcut bir ürün ağacını değiştirerek yeni ürünler türetmek, görsel işlemler kullanılarak pratik ve hızlı bir şekilde

Detaylı

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 6 Hesap Özeti Grafiği... 7 Kasa Döviz Toplamları... 8 Kasa Ekstresi... 9 Kasa İşlemleri... 10 Ekle... 10 Değiştir...

Detaylı

Yönetim LOGO KASIM 2012

Yönetim LOGO KASIM 2012 Yönetim LOGO KASIM 2012 İçindekiler Genel Bilgiler... 4 Yönetim... 5 Tanımlar... 6 Terminal Tanımları... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 7 Gruplar... 7 Grupta yer alacak kullanıcılar...

Detaylı

GO Plus Cari Hesap LOGO Mart 2012

GO Plus Cari Hesap LOGO Mart 2012 GO Plus Cari Hesap LOGO Mart 2012 İçindekiler Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 10 Grup Şirketleri, Hiyerarşi Kodları ve Grup Ağacı... 11 Cari hesabın ait olduğu grup şirketinin

Detaylı

Cari Hesap LOGO Ocak 2007

Cari Hesap LOGO Ocak 2007 LKS2 Cari Hesap LOGO Ocak 2007 içindekiler Cari Hesap... 4 Cari Hesap Kartları... 5 Cari Hesap Bilgileri... 6 Cari Hesap İletişim Bilgileri... 7 Cari Hesap Ticari Bilgileri... 7 Cari Hesap Risk Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012

GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012 GO Plus Muhasebe LOGO Kasım 2012 İçindekiler Muhasebe... 6 Hesap Planı... 7 Hesap Bilgileri... 9 Bağlantılar/Kontroller... 11 Finansal Tablolar... 13 Hesap Kartı Bütçe Bilgileri... 14 Hesap Kartı İzleme

Detaylı

GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012

GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012 GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012 İçindekiler Muhasebe...7 Hesap Planı...8 Hesap Bilgileri...10 Bağlantılar/Kontroller...13 Finansal Tablolar...15 Hesap Kartı Bütçe Bilgileri...16 Hesap Kartı İzleme Pencereleri...18

Detaylı

Faturalar LOGO Haziran 2008

Faturalar LOGO Haziran 2008 Faturalar LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO - GO Faturalar...4 Alım ve Satış Faturaları...5 Alım ve Satış Fatura Türleri...7 Fatura Bilgileri...8 Fatura Başlık Bilgileri...9 Fatura Satır Bilgileri...10

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

GO Plus Fatura LOGO Kasım 2012

GO Plus Fatura LOGO Kasım 2012 GO Plus Fatura LOGO Kasım 2012 İçindekiler Fatura... 5 Satınalma ve Satış Faturaları... 6 Satınalma ve Satış Fatura Türleri... 9 Fatura Bilgileri... 10 Fatura Başlık Bilgileri... 11 Fatura Satır Bilgileri...

Detaylı

GO Plus Muhasebeleştirme

GO Plus Muhasebeleştirme GO Plus Muhasebeleştirme LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Muhasebeleştirme... 3 Muhasebe Bağlantı Kodları... 4 Muhasebe kodlarının kartlar üzerinden girilmesi... 4 Muhasebe bağlantı kodları

Detaylı

Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008

Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008 Alım-Satım Tanımları LOGO Haziran 2008 İçindekiler İçindekiler... 1 İçindekiler...2 Alım Satım Tanımları...4 Ödeme / Tahsilat Planları...5 Ödeme/Tahsilat Planı Bilgileri...6 Ödeme/Tahsilat Planı Satır

Detaylı

Fatura LOGO Kasım 2009

Fatura LOGO Kasım 2009 Fatura LOGO Kasım 2009 İçindekiler LOGO - GO Faturalar...5 Alım ve Satış Faturaları...6 Alım ve Satış Fatura Türleri...8 Fatura Bilgileri...9 Fatura Başlık Bilgileri...10 Fatura Satır Bilgileri...11 Fatura

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

Kasa LOGO Kasım 2009

Kasa LOGO Kasım 2009 Kasa LOGO Kasım 2009 İçindekiler Kasalar...3 Kasa Bilgileri...4 Kasa Hesap Özeti...6 Hesap Özeti Grafiği...7 Kasa Döviz Toplamları...8 Kasa Ekstresi...9 Kasa İşlemleri...10 Kasa İşlem Türleri...12 Kasa

Detaylı

KASA LOGO Haziran 2008

KASA LOGO Haziran 2008 KASA LOGO Haziran 2008 İçindekiler Kasalar...3 Kasa Bilgileri...4 Kasa Hesap Özeti...6 Hesap Özeti Grafiği...7 Kasa Döviz Toplamları...8 Kasa Ekstresi...9 Kasa İşlemleri...10 Kasa İşlem Türleri...11 Kasa

Detaylı

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Fatura... 5 Satınalma ve Satış Faturaları... 6 Satınalma ve Satış Fatura Türleri... 10 Fatura Bilgileri... 11 Fatura Başlık Bilgileri...

Detaylı

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 Temel Form Yapısı... 9 Ayarlar... 9 Kartlar... 10 Fişler... 10 Raporlar... 10 Programın Kullanım Kolaylıkları ve Özelleştirme...10

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 İçindekiler Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi... 11 Banka Hesapları...

Detaylı

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama

ERP 16 Mart 2015 Sürümü. Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama ERP 16 Mart 2015 Sürümü Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama 1 44756 Ana Kayıtlar - ler Özellik Değeri satırlarına Açıklama2 veya Özel Kod alanı eklenmeli. özellik değeri satırlarına "Açıklama 2" alanı eklenmiştir.

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Mart 2012

GO Plus Banka LOGO Mart 2012 GO Plus Banka LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi...

Detaylı