GİRİŞ ROTA STARTER KIT

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GİRİŞ ROTA STARTER KIT"

Transkript

1 1 GİRİŞ Rota şirketine hoş geldiniz. Eğer bu kitapçığı okuyorsanız, siz de Rota Business bağımsız temsilcisi olarak ilk adımlarınızı atıyorsunuz demektir. Rota nın iş adamları ve iş kadınları bu başlangıç kitapçığı ile işe nasıl başlayacaklarını öğrenecekler ve yapacakları bu harika reklam organizasyonunu kurarken püf noktaları edineceklerdir. Bugüne kadar içinizde taşıdığınız potansiyel ve fikirler sayesinde buradasınız. Diğerlerinden parmak uçlarınıza kadar farklı olduğunuz gibi potansiyel ve fikirlerinizde aynı şekilde farklıydı. Bu farklılıklar sizi Rota nın vizyonu ile inanılmaz başarılara sürükleyecek. Bu kitapçık elinizde ise belli ki geleceğinizi gerçekten önemsiyorsunuz. Bilmeniz gereken en önemli şey bu yolda her zaman yanınızda ve yakınınızda olup her an destek olacağımızdır. Artık kendiniz için çalışmayı, parayı sizin için çalıştırmayı öğreneceksiniz. Patron kelimesini unutup yerine yardımcı kelimesini benimseyeceksiniz. Kazanmanın, aynı zamanda kazandırmanın nasıl bir duygu olduğunu göreceksiniz.

2 2 ROTA İNTERNET HİZMETLERİ LTD. ŞTİ Rota, ticaret sistemine internet çağına uygun bir şekilde yenilik getirme amacı ile kurulmuştur. Bağımsız temsilcileri ile birlikte Türkiye ekonomisinin büyük bir parçası olmayı hedefleyen bir bakış açısına sahiptir. İnsanlarda dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin onlarla çalışır ve onlara hizmet eder. Panarota markası ile bağımsız temsilcilere inanılmaz bir avantaj sunar. E- ticaret e yeni bir soluk getiren yapısı ile onları Panarota nın bir sahibi, bir yöneticisi konumuna getirir. Panarota nın kar payı havuzu sayesinde reklamını yapan herkesin hakkını ödemiş olur.

3 3 E-ticaret / Affiliate ve Network Marketing Rota, Panarota ile inovatif bir e-ticaret sistemi kurmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda son kullanıcılara hem uygun fiyat ile her çeşit ürünü temin edebilmek hem de online alışverişin güven konusundaki handikabını ortadan kaldırmak için çağa uygun bir bakış açısı ortaya koymuştur. 1. E-Ticaret E-ticaret, insanların kolaylıkla ürünlerin fiyat-kalite endeksinde araştırmalar yapabilmesine ve uygun bulduğu ürünleri satın alabilmesine yarayan yüzyılımızın en gelişmiş ticaret modelidir. Ancak insanların geçmişten gelen alışkanlıkları ve ürünü satın aldıkları an elde edememeleri online alışverişe mesafeli durmalarına neden olmaktadır. Bu sektörde firmalar bu tarz handikapları yenebilmek için çok özel reklam yolları ve çözüm şekilleri üretmeye çalışmakta fakat gelişmekte olan bu sektörde hala yeterli paya erişememektedirler. Rota, online alışverişte ile piyasada en ideal online platform olmayı hedeflemiş ve bu yolda 2010'dan beri gerekli ve yeterli tecrübeleri edinerek şu an içinde bulunduğunuz e-mağaza sistemini geliştirmiştir.

4 4 E-mağaza sistemi, Rota nın halihazırda E-ticaret yapmakta olduğu Panarota sitesinin bütün haklarını bireyler ve kurumlar ile paylaşmak için kurulmuştur. Bu sistem, online yapılan alışverişlerde reklam ve güven noktasında son kullanıcıların rahat alışveriş yapabilmelerine ve e-mağaza sahiplerinin yani bağımsız temsilcilerin para kazanabilmelerine yarar. Çoğu insan, E-ticaret gibi revaçta olan sektörlere bilinçsizce atılarak, ticaretin en önemli kurallarından biri olan tecrübeyi ve yoğun emek sürecini yanlış algılayıp başarısız olmaktadırlar. Ancak, Panarota online alışveriş sitesi, vizyonu büyük ve inovatif kişilerin yönetiminde piyasada gücünü artırarak sürekli büyümektedir. Bağımsız temsilciler, e-mağaza sahibi olduklarında; şirket kurulumu, site hazırlıkları, yetkin bireylerler ile çalışma, ürün tedarikleri, kargo işlemleri, SEO, reklamlar ve daha sayılacak birçok imkana kolayca sahip olurlar. Aynı zamanda bunları profesyonel ekiplerin geliştirdikleri planlar dahilinde yürütürler. 2. Affiliate ve Network Marketing Rota, E-ticaret sistemindeki en önemli unsur olan reklamı, en güçlü yöntemlerden biri olan referans satışı ile kullanmaktadır. İnsanların psikolojik olarak beğendiği veya etkilendiği her şeyi paylaşma ihtiyacı vardır. Bunu da hayatlarının her aşamasında farklı şekillerde yapmaktadırlar. Aynı zamanda ticari reklamları da dolaylı yoldan yapmış olurlar.

5 5 Günümüzden yüz yıl öncesine kadar tavsiyenin ticaret ile olan dolaylı ilişkisi kullanılsa da doğrudan bireyleri ticari olarak buna iten bir sistem anlayışı yoktu. Fakat insanların doğrudan referanslarını kullanarak yapılan ticaret sistemlerinin ortaya çıkması ile insanlar artık referans olduğunda bundan kazanç elde etmeye başladı. Affiliate ve Network marketing gibi ticari sistemler de tam bu konuda reklam sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Affiliate ve Network marketing sistemlerinin sunduğu ticari yöntem olan aracılıktan para kazanma, yani referans satışı, E-ticaret ile birleşince bugün içinde bulunduğunuz Rota Business ortaya çıkmış oldu. Rota Business ile beraber bireyler E-ticaret aracılığını referanslarının reklam gücü ile yaparak güven handikabını yenmekte ve ticaretlerini yaparken kendilerini organizasyon yönetimi ve E-ticaret konusunda uzmanlaştırma imkanı elde etmektedirler. Bireylere veya kurumlara e-mağaza satışı yaparak kurulan organizasyonlar ve bu sayede oluşan reklamlar yolu ile Rota Business bağımsız temsilcileri 3 şekilde kazanç elde etme imkanına sahiptir. a)reklam Organizasyonu Bireyler veya kurumlar Rota nın e-mağaza paketlerinin satışlarına referans olduklarında bireylerden veya kurumlardan oluşan bir reklam organizasyonu da kurmuş olurlar. Reklam organizasyonunu büyütmek veya onlara liderlik etmek tamamen şahsi kararlara bağlıdır. Bu organizasyondan da şirketin belirlediği şekil ve oranlar ile reklam primi elde ederler. Bu primleri isterlerse Panarota da alışveriş yaparak kullanabilirler veya şahsi banka hesaplarına yasalarda belirlenen vergiler düşülerek aktarabilirler.

6 6 b) E-mağaza dan referans satışları Bireyler veya kurumlar, üzerinden oluşturulan üyeliklere, kendi e-mağaza kodu ile referans olma hakkına sahiptir. Referansları ile oluşan üyeliklerden verilen siparişlerden şirketin belirlediği oranlarda ve Panarota da ürünlerin üzerinde rota puan rp olarak belirtilen ve 1rp=1tl olacak şekilde satış primi elde ederler. Bu primleri isterlerse Panarota da alışveriş yaparak kullanabilirler veya şahsi banka hesaplarına yasalarda belirlenen vergiler düşülerek aktarabilirler. c)kar payı ortaklığı Bireyler veya kurumlar, üzerinden bütün ürünlerin satışına dolaylı olarak referans oldukları veya reklamını broşür, sticker, sosyal medya paylaşımı vs. yollarla yaptıkları için bağımsız temsilcilik kademelerine göre hesaplarına, Panarota online alışveriş sitesi üyelerinin yaptığı alışverişlerden kar payı aktarılır. ÇALIŞMA PLANIMIZ VE KAZANÇ ŞEKİLLERİ Reklam Organizasyonu Kurmak ve Büyütmek Organizasyon, belirli bir amaca yönelik toplanmış kişilerin oluşturduğu bir birimdir. Günümüzde insanlar çeşitli organizasyonlar ile çeşitli faaliyetler yapar. Yaptıkları faaliyetler kar amaçlı veya amaçsız olabilir. Topluluklar her zaman insanların doğasından kaynaklanan yapılardır. İnsanlar varoluşlarından beri sürekli aileler, kabileler ve devletler gibi yapılar kurmuştur. İnsanlar topluluklardan her zaman yararlanıp, çoğunlukla da onu güç

7 7 olarak görmüştür. Toplulukların oluşturduğu kavramlar, bireylerin oluşturduğu kavramlardan her zaman daha güçlü ve yayılımı yüksek olmuştur. İnternet çağı insanların topluluklar üzerindeki düşünce yapılarını farklı boyutlara taşımıştır. Artık herhangi bir akıma ait toplulukları temsil eden bireylerin yani liderlerin yaptıkları davranışlar, satın aldığı şeyler, sosyal medya paylaşımları özenilen durumlar haline gelmiştir. Reklam sektörü, doğası gereği insanların gelişimine ve değişimine ayak uydurmak zorundadır. İnsanlar artık tercihlerini kendini ait hissettiği topluluğa veya onun liderine göre yapmaya başlamıştır. Birçok toplum bilimci ve pazarlama gurusu bu konunun üzerine yazılar yazarak ve videolar düzenleyerek reklama ve ticarete olan etkilerini vurgulamışlardır. Affiliate ve Network marketing sektörleri tam bu noktalarda ticaretin yeni gözdesi olmayı başarmışlardır. Rota bu yeniliklere uygun şekilde nasıl reklam organizasyonu kurulacağı ve büyütüleceği üzerine en iyi tecrübelere sahip uzmanlar ile çalışarak eğitimler vermektedir. Aşağıda başlangıç aşamasındaki bir bağımsız temsilcilinin kaliteli bir reklam organizasyonunu kurması için gerekli olan en önemli bilgiler verilmiştir. Bir organizasyon sıfırdan nasıl kurulur? Başlangıç aşamasında bulunan bir bağımsız temsilci yani bir Starter, ilk olarak onu referans eden kişi (upline) ile 8 temel kuraldan oluşan Temel Eğitimi almalıdır.

8 8 Eğitim süresi sınırsızdır, bir bağımsız temsilci kendi isteği ile kurmaya başladığı organizasyon büyüdükçe geldiği kademelerde yeterli olabilmek için sürekli upline ve liderlerinden eğitimler almaya dikkat etmelidir. Bütün yapılacaklar ayrıntısı ile ve şahsi araştırmalarla geliştirilecek şekilde Temel Eğitim de bulunmaktadır. Bu kitapçıkta Temel Eğitim de ki kuralların başlıklarına kısaca değinilerek hem eğitime hazır olmanız hem de eğitimde anlatılan uygulama kısımlarına daha hızlı adapte olmanız sağlanmaya çalışılacaktır. 1) Hayaller ve Hedefler belirlenerek, ulaşılmak istenen noktaya göre iş planı hazırlanmalıdır. Bu yapılırken mutlaka bir Upline ile kararlar alınmalı ve şirket tarafından gönderilen Rota Business Defter ine not edilmelidir. 2) Çalışma saatleriniz, yöntemleriniz, upline ve/veya liderler ile yapılacak toplantılara katılma ihtimalleriniz belirlenmelidir. Toplantılara katılmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. 3) İşe girildiği ilk andan itibaren sosyal medya paylaşımları ve işteki kademenizi belirten durumları güncelleyerek, ilk önce kendi çevrenize reklamınızı yapmalısınız. 4) En azından haftada 3 kez sosyal medya hesaplanırınızda iş aktivitelerinizi paylaşmanız, insanların dikkatini çekecek, işe başlarken ve devamında sizi güçlü ve iradeli gösterecektir. 5) En az 100 kişilik isim listesi belirlemeli, oradaki isimlerle önce sosyal medyada beğeni ve yorumlarla daha sonra bulunduğunuz ortamlarda iletişim kurarak ön hazırlığınızı yapmalısınız.

9 9 6) Ön hazırlığını iletişim yolları ile tamamladığınız kişilere upline nınız ile planladığınız günlerde, Rota Business Presenter larından sunum saati randevusu alarak davet yapmalısınız. Davet yaparken Panarota dan daha önce sosyal medya, broşür vs yollarla bilgisi olan kişilere, Panarota nın ürünlerinden ve özel yanlarından bahsederek, nasıl bir iş görüşmesine çağırdığınızı belirtmelisiniz. 7) Rota Business Presenter larından aldığınız randevu saatlerinde, aday ile beraber bulunmalı, mutlaka upline ınızı da çağırarak 4 kişilik bir ortamda iş planını görüşmelisiniz. Presenter verdiği bilgilerden sonra soruları cevaplar. Burada en önemli nokta Presenter ın sözlerini bölmeden konuşmalara dahil olmak ve vaktini çok almayarak Presenter saygınlığına dikkat çekmektir. Çoğu soruyu size en yakın upline ile cevaplamaya çalışmak adayın sizi daha rahat anlamasını sağlayacaktır. 8) Sunum bittikten sonra, tercih ederse Presenter kalabilir ancak bu aşamada adayın Panarota ve bağımsız temsilcilik üzerine bilgilerini sizden alması daha yararlı olur. Sunumdan sonra e-mağaza paketi almak isteyen adaya, gerekli işlemlerin anlatılması, ödemedeki kolaylıkların ve eğitimlerin üzerinde durulması fayda sağlayacaktır. 9) Sunumlardan hemen sonra sosyal medya paylaşımları yapmak aday e-mağaza paketini aldıktan sonra eğitime gelene kadar bekleyeceği aşamada, ona sizin onun yanında olduğunuzu hissettirir. Ayrıca paylaşımlar adayın işe başlamasında ve hızlı başarılar elde etmesinde önemli rol oynar. 10) İlk iki e-mağaza satışını referans olarak gerçekleştirdikten sonra, artık reklam organizasyonda ilk kademesini atlar ve Starter Plus

10 10 olursunuz. Yani Starter kademesinde sizden eğitim ve bilgi desteği almaya başlayacak iki kişilik bir reklam organizasyonunuz olur. Bundan sonraki süreçte yönlendirme ve öğrediklerinizi öğretmeye başlama aşamasına geçersiniz ve isterseniz sorumluluklarınız artmaya başlar. 11) İletişim en önemli organizasyon kurallarından biridir ve günümüzde yolları oldukça farklılaşıp zenginleşmiştir. Telefon görüşmeleri, toplantılar, aktiviteler ve sosyal medya paylaşımları ile organizasyonunuzu zinde tutar, onlara ihtiyaçları olan desteği verirsiniz. Organizasyonunuz ile geçirdiğiniz vakit arttıkça aranızdaki iletişimin kalitesi de artacaktır. 12) Öğrendiklerinizi öğretmenin bu kadar yararlı ve kazançlı bir yolu neredeyse yoktur denebilir. Siz bilgilerinizi aktardıkça organizasyonunuz büyür ve kalitesi artar, böylece bağımsız temsilciliğinizi en başarılı yapmış olursunuz.

11 11 Kazanç türleri ve Bağımsız temsilcilik kademeleri Rota Business bağımsız temsilcileri 3 tür kazanç imkanı ile iş yaparlar. Reklam organizasyonu ve kar payı ortaklığından elde edilen gelirler birbiri ile ilişkili olup, referans satış geliri tamamen şahsidir. a) Reklam Organizasyonu ve Kar ortaklığı Bağımsız temsilcilikte organizasyonunuzun büyüklüğü ve dengesine göre kademeler belirlenmiştir.bu kademeler ve kar payından alınacak oranlar aşağıda verilmiştir. B.T kademeleri Reklam Org. Dengesi (kişi sayısı) Kar payından alınacak oran (55x) 1-Starter x 2-Starter Plus 1-1 9x 3-Presenter 3-3 8x 4-Presenter Plus 7-7 7x 5-Mentor x 6-Leader x 7-Star Leader x 8-Time Leader x 9-Master Leader x 10-Royal Leader x Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi Rota nın bağımsız temsilcilerinin reklam organizasyonlarının büyüklüğü ile Panarota nın kar payı havuzundan alınacak prim oranı doğru orantılıdır. Buradaki temel mantık reklamın büyüklüğü ile Panarota ya kazandırılan üyelerin sayısının paralel olmasıdır. NOT:Panarota kar payı havuzundan alınacak pay; oranın verildiği kademelerdeki kişi sayıları ile paylaştırılacaktır.

12 12 b) Referans Satışı Bağımsız temsilciler Panarota online alıveriş sitesindeki ürünlerden bireysel kazanç elde edebilmek için, kendi e-mağaza kodları ile Panarota ya ücretsiz üyeler kazandırabilir. Bu üyelikler ile alışveriş yapan bireylerden dolayı da her ürün kategorisine göre değişen oranlarda rota puan kazanılır. Bağımsız temsilcilerin Panarota nın e-mağazasını daha etkili kullanarak daha fazla kazanç elde etmeleri için Rota, uzman kişiler ve en güncel kaynaklardan yararlanarak E-ticaret Kiti hazırlamıştır. Özenle hazırlanan E- ticaret Kiti, bireysel e-mağaza kodları ile üye kazandırmanızı ve profesyonel bir bakış açısı ile E-ticaret yapmanızı sağlayacaktır.

13 13 E-TİCARET KİTİ GİRİŞ İlerleme yoksa gerileme vardır. Hiçbir şey yerini öylece koruyamaz. Bu olgu, her çağda geçerliliğini korumuşsa da, anlam ve önem açısından içinde yaşadığımız bilgi çağında kaçınılmaz bir gerçeklik halini almıştır. Bu gerçekliği idrak edebilmiş olan bireyler ve toplumlar, kendilerini ilerleme ve gelişmelerin, altını imzalarken bulmuşlardır. İşte bu noktada, hem bir çözüm hem de olmazsa olmaz bir gereklilik olarak, etkin birey modeli karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde her türlü başarının temelinde bu etkin birey olgusunu görmekteyiz. Bağımsız temsilcilerin başarılı olmasının yolu, bu olguyu iyi anlamak ve yaşamlarına en iyi şekilde aktarmaktır. Etkin birey, çağın gereklerini iyi bilen, imkanlarını en iyi şekilde kullanan, sahip olduğu bilgi altyapısını sürekli geliştirerek yetenekleri doğrultusunda kullanabilen, gerek kendi iç dünyasında gerekse sosyal, aile ve iş yaşantısında her zaman için aktif bir gayret içerisinde olan 21. yüzyılın ideal insan tipidir. 21. yüzyıl ortamı içerisinde başarı, liderlik, kalite, yenilik, ve gelişmenin bayrağını bu tipte insanlar taşıyor ve taşımaya devam edecekler. Rota, eğitim niteliğinde hazırlanmış olan bu kitapçığın bu bölümünü bağımsız temsilcilerin daha başarılı ve daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için söz konusu etkin birey modelini esas alarak, bağımsız temsilcilerin, e-mağaza kodları ile referans olduğu üyelerin yaptığı alışverişlerden olan kazancını, kısaca referans satışlarını artırabilmeleri için hazırlamıştır. Rota şirketi, bağımsız temsilcilerinin her zaman yanında ve destekçisi olacaktır.

14 14 BAŞLARKEN Bağımsız temsilcilerin referans satışlarını en iyi şekilde yapabilmeleri için, birey olarak sahip oldukları güç ve toplum yapısı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaları gerekir. Toplum yapısı, canlı bir organizma niteliğindedir. Birbirini tamamlayan birbirinden etkilenen bir organizma. Eski çağlarda genel olarak toplum, bireyi şekillendirirken, 21. Yüzyılda bireyler, yaptıkları kaliteli ve farklı işleri daha hızlı ve daha kolay yayabildikleri için tek bir kişinin bile tüm toplumu yönlendirebilme imkanı ortaya çıkmıştır. Bu durum, eğlence, siyaset, sosyal sorumluluk vb. alanlarda olduğu gibi iş dünyasında da kendini göstermektedir. Bağımsız temsilcilerin, yaptıkları işlerde sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanmaları, hem sahip oldukları değerleri yaygınlaştırmak hem de başarılı olabilmeleri adına olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

15 15 ETKİN BİREY MODELİ Kişilerin hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için işleyen ve işletmeleri gereken süreçler vardır. Kişilerin karakter yapıları, sahip oldukları bilgi zemini ile yeteneklerinin bir araya gelmesi sonucu oluşur. Bu karakter yapısı sırasıyla karar alma ve strateji üretme sürecini ortaya çıkarır. Karakter yapısının sağlamlığı karar alma ve strateji belirlemede sağlamlığı ölçüsünde pozitif sonuçlar ortaya koyar. Strateji belirleme içerisinde değerlendirme ve uygulama mekanizmaları devreye girmesiyle hedefe ulaşma süreci tamamlanmış olur. Kişi bu olguları ne kadar iyi benimserse yaptığı işlerde o derece muvaffak olur.

16 16 HEDEFLERİ GERÇEKLEŞTİRME Hedefler başarılı bir yaşamın en önemli belirleyicileridir. Amaca ulaşmada basamak teşkil eden kritik unsurlardır. Amaç ve hedeflerin yokluğunda insan, kendisini bir kaos, boşluk ve melankoli içerisinde bulur. Amaç ve hedeflerin varlığı, insanı hayata bağlar ve güçlü kılar. Ancak hedeflerin varlıkları tek başına yeterli değildir. İnsan aynı zamanda kendisi üzerinde sağlam bir disiplin, irade ve otokontrol mekanizması da kurmalıdır. Bağımsız temsilciler, etkin birey modelinin tüm unsurlarını anlar ve uygularlarsa hedeflerine daha iyi bir şekilde ulaşacaklardır.

17 17 BİLGİ İnsan, hayatı boyunca üzerine doğru akıp gelen bir zaman olgusuyla karşı karşıyadır. Ancak attığı doğru adımlar ile sürekli bir aksiyon içinde bulunarak, zamanı lehine işletebilir. Bilgi sahibi olmak, kişiyi her noktada kendisine, çevresine ve hayata karşı daha sorumlu bakmaya yönlendirir. Bu da insanların hayat serüvenlerine daha doğru alınmış kararlar ve ders alınmış tecrübeler katar. Özetle; bilgi zemininin sağlamlığı sayesinde kişi, yetenekleri doğrultusunda kendi bilinçli kararlarını alır ve bu sayede hayatın ya da başkalarının dayattıklarını değil tercih ettiklerini yaşar.

18 18 YETENEK Kişinin yeteneklerini bilmesi, hayat amacını belirlemede kullandığı en önemli unsurdur. İnsan, yeteneklerini iyi bilmekle kendisini daha iyi tanımlar ve kalıplaşmış ve dayatılmış bir çerçevede dünyayı algılamak zorunda kalmaz. Her canlının kendine özgü bir yeteneği vardır. Doğadan örnekle; kartallar uçar, aslanlar güçlüdür ve balıklar yüzer.bir balıktan asla bir koyun sürüsünü koruması beklenemez. Buradan hareketle; kişinin benlik algısının doğruluğu ve kendisini doğru tanımlayabilmesi, kişiye hedeflerini ve çalışma alanını olması gerektiği tayin edebilme ayrıcalığını sunar. Bu nedenlerle kişi yeteneklerini açığa çıkarabilmek için yoğun gayret sarf etmelidir.

19 19 KARAKTER Karakter, insanın sahip olduğu bilgi zemini ve yeteneklerinin toplamıdır. Karar alma, öncelikleri belirleme, araştırma yapma, taraf olunacak hususları seçebilme gibi yaşam içerisinde hayati önem arz eden fonksiyonların yeterlilik derecesini belirleyen kavram karakterdir. Uygulamaların kalitesini ve kişinin toplumdaki rol ve statüsünü belirlemesi, insanın kişi, olay, olgu ve kavramlara karşı duruşunu ve kişiliğinin kalitesini belirlemesi açısından sağlam bir karaktere sahip olmak, başarılı ve huzurlu bir yaşam sürmek açısından önemlidir. Sağlam karakter sahibi kişilerin hayatları incelendiğinde basit problemlerle tüketilmiş ömürler yerine önemli olaylar için harcanmış hayatlar göze çarpmaktadır.

20 20 KARAR ALMA Karar almanın mecburiyet ile olan ayrım ve ilşkisini tanımlamak önemlidir. Bu ayrım ve ilişki, başarmak ve günü kurtarmak arasındaki farkı ortaya koyar. Karar alma, alternatifler arasından seçim yapmaktır. Mecburiyet için bunu söylemek mümkün değil. Ayrımı bu şekilde tanımladıktan sonra, karar alma ve mecburiyet arasındaki ilişkiye bakılacak olursa karar, alındıktan sonra daha iyi bir seçenek ortaya çıkmadıkça kararın uygulanması mecburidir. Başarı; Karar alma imkanı varken mecburiyet durumuna düşmeyi beklememekle gelir. Başarı, alınan kararı yerinde ve zamanında eksiksiz bir şekilde uygulamakla gelir. Kısacası, karar almayı bilme ve alınan karara sadık kalmayla gelir. İnsanı bu ölçünün dışına çıkaran başlıca unsurlar, önemsememe hissi ve tembelliktir. İşte bu noktada çözüm olarak, öncelikleri belirlemek hususu insanın imdadına yetişmektedir. Öncelikleri belirlemek bir alışkanlık haline getirilirse tembellik ve önemsememe hissi azalacaktır. Geri kalan kısımda insanın üzerine düşen şahsi gayret, meselenin en önemli kısmıdır.

21 21 STRATEJİ Strateji, alınan kararları değerlendirme ve uygulama noktasında seçeneklerin belirlenerek üzerinde çalışılmasıdır. Rota, bağımsız temsilcilerin geliştirmesi gereken stratejileri, iyi düşünülmüş ve tecrübe edilmiş bir şekilde bağımsız temsilcilere sunar. Ancak uygulama noktasında, bağımsız temsilcilerin de üstlerine düşen pek çok durum mevcuttur. Rota, şirket olarak satışlarını artırmak adına gerekli SEO, tanıtım ve sosyal medya çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yürütür. Bu, Rota nın şirket amaçları doğrultusunda geliştirmiş olduğu stratejilerin bir parçasıdır. Bağımsız temsilcilerin de kendi amaçları doğrultusunda stratejiler geliştirmesi ve bu yönde değerlendirme ve uygulama çalışmaları olmalıdır. Örneğin; bir e-mağaza sahibi olarak bağımsız temsilci, a binlerce hatta on binlerce kişiyi kendi e-mağaza kodu ile üye yapabilir. Bu sayılarda hedefler belirleyip bu hedefleri gerçekleştirmek için e-mağaza kodunu ulaşabildiği herkese ulaştırabilir. Ulaşamadığı noktalara ise sosyal medyanın tüm imkanlarını zorlayarak, kendi e-mağazası üzerinden yağılacak alışverişleri artırmak için gayret gösterebilir.

22 22 DEĞERLENDİRME Alınan kararlar için harekete geçmek ve kararları uygulamak için var olan çeşitli imkanların irdelenmesidir. E-mağaza üzerinden ürün satışı yapmak için bakıldığında sosyal medya başta olmak üzere, sosyal ortamlar, yakın- uzak çevre ve hedef-koşul ilişkisi unsurları, bağımsız temsilciler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. SOSYAL MEDYA Günümüzde sosyal medya; bireylerin duygu ve düşüncelerini paylaşması gibi mikro bir ölçekten, devletlerin politikalarına etki etmesi gibi makro ölçeklere kadar geniş bir alana yayılmıştır.

23 23 İnsanlar, sosyal medya yolu ile isteyerek ya da istemeyerek milyonlarca insana ulaşabilmektedir. Bu durum insanların, amaçlarını gerçekleştirmeleri doğrultusunda fikirlerini yayabilmeleri adına ciddi seviyede imkan ve kolaylık sağlımaktadır. Bununla birlikte bireysel ya da kurumsal fark etmeksizin her türlü ticari faaliyetin de sosyal medyadan bağımsız bir şekilde sağlıklı olarak yürütülmesi artık imkansız hale gelmiş durumdadır. İnsanlar, başka birisi tarafından tavsiye edilmemiş hiçbir şeyi satın almaya yanaşmamaktadır. Kurumsal tavsiyeler ve reklamlardan çok, bireysel yönlendirme ve tavsiyelere değer vermektedir. Tam bu noktada e-mağaza sahibi olan bağımsız temsilciler, bireysel kimliklerini kullanarak hem diğer insanlara ürün-hizmet satın almalarında referans olarak yol göstermekte; hem de bundan dolayı kazanç sağlamaktadırlar. Sosyal medya yoluyla paylaşılan bir bilginin anında yüzlerce kişiye, saatler içinde de milyonlarca kişiye ulaştırılabildiği düşünüldüğünde, bağımsız temsilcilerin yaptıkları faaliyetlerde başarılı olabilmelerinin yüksek oranda sosyal medyayı etkin ve yoğun kullanıp kullanmadıklarına bağlı olduğu görülmektedir. *Ülkemizde bazı sosyal medya verilerine bakıldığında önemi ortaya daha net çıkmaktadır. Aktif internet kullanıcı sayısı 37.7 milyon iken aktif sosyal medya kullanıcı sayısı 40 milyon civarındadır. Aynı zamanda 40 milyon sosyal medya hesabının 32 milyonunu da mobil cihazlar oluşmaktadır. *Türkiye de internet kullanıcıları, internette geçirdikleri vaktin yarısından fazlasını sosyal medyada geçirmektedir. Sonuç olarak, yeni nesillerin ülke nüfusundaki oranının her geçen gün arttığı düşünüldüğünde gelecek 10 yıl sonunda nüfusun %70 i aktif internet ve sosyal medya kullanıcısı olacağı tahmin edilmektedir. Görüldüğü üzere, sosyal medya en büyük tanıtım ve insanlara ulaşma aracı haline dönüşmüştür.

24 24 UYGULAMA Uygulama aşaması, değerlendirme bölümünde ele alınan başlıkların hayata geçirilmesi ve bunun nasıl yapılacağını içerir. Değerlendirme süreci genel olarak düşünsel bir süreçtir. Bu nedenle bu süreç sonunda bir sonuç beklenmez. Değerlendirmede ortaya çıkan varsayımlar, kişiyi motive eder. Uygulama aşamasında da canlı tutulması gereken en önemli unsur motivasyondur. Dikkat edilmesi gereken nokta, uygulamada atılacak olan adımların kalitesini motivasyon düzeyinin belirlemesidir. Aynı şekilde motivasyonun da devamlılığı için atılacak olan adımların kalitesinin yüksek olması önemlidir. Bu kaliteyi belirleyecek olan husus, bağımsız temsilcinin yaptığı işin yeterlilik seviyesinden önce kendisinin memnun olmasıdır.

25 25 SOSYAL MEDYA Sosyal medya kullanımının önemi hakkında değerlendirme bölümünde üzerinde çokça durulmuştur. İçinde bulunduğumuz çağda, sosyal medyadan bağımsız gerçekleştirilmeye çalışılan faaliyetlerin neredeyse hepsi başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Sosyal medyanın uygulama bölümünde, bağımsız temsilcilerin panarota.com üzerindeki e-mağazalarının satışlarını artırabilmeleri için, sosyal medya kullanımı hakkında ayrıntılı taktik ve yaklaşımlar ortaya koyulmuştur. Unutulmaması gereken nokta, sosyal medya bir bağımsız temsilci için kendi televizyon kanalı görevini görmektedir. Reytingler, kullanımın yoğunluğuna ve kalitesine bağlıdır. Bağımsız temsilcilerin, referans satışlarından gelir edebilmeleri oldukça ideal bir sistemle sunulmaktadır. E-mağaza kodu ile üye olan müşterilerin yaptığı bütün alışverişler, bağımsız temsilcinin referansı kabul edildiğinden dolayı sadece bu kodu düzgün yöntemler ile insanlara vermesi yeterli olacaktır.en iyi yöntem ise üzerinde durulduğu gibi sosyal medyanın efektif kullanılmasıdır. Bağımsız temsilcilerin kullanması gereken başlıca sosyal medya platformları Facebook,Twitter, instagram ve Pinterest tir. Bu platformların her birinde yer almak son derece önemlidir.

26 26 FACEBOOK Facebook, sosyal medya kullanıcılarının en geniş miktarda katılım gösterdiği platformdur. Facebook, diğer sosyal medya platformlarının sağladığı imkanların neredeyse tümünü tek başına sağlayabilmektedir. Bağımsız temsilerin e-mağazalarına facebook ile müşteri çekebilmeleri için; Panarota ve Rotabusiness sayfaları için arkadaş listeleri beğeni önerisi yapılması:bunu her ay tekrarlamak, arkadaş listesine yeni katılan kişileri de etkileyecektir. Bu tekrarlamalar, bir önceki beğeni önerisinde buna dikkat etmemiş olan kişilerin dikkatini çekecektir. Tüm gönderi paylaşımlarında #panarota, #rotabusiness ve kendi emağaza kodu #TR.. şeklinde etiketleyerek belirtilmesi: Bağımsız temsilcileri tanıyan veya tanımayan kişiler üzerinde bu etiketler sayesinde merak uyandırılmış olacaktır. Panarota.com üzerindki ürünlerin paylaşımının e-mağaza koduyla birlikte yapılması: Maksimum 2-3 gün aralıklarla sürekli olarak yapıldığında fayda sağlayacaktır.kampanyalı veya Panarota ya üye olunması ihtimalini yükselteceği düşünülen ürünler, e-mağaza kodu ile paylaşılabilir.

27 27 Facebook üzerinde arkadaş olunan başka insanların gönderilerini beğenilmesi ve yorum yapılması: Bu tip gönderilere yorum olarak gönderideki konu ile alakalı düşünceleri belirtmek aktif ve güvenilir sosyal medya kullanıcısı olduğunuzu gösterir. Beğeni ve yorumların yoğun tutulması, bağımsız temsilcinin profili üzerinden, e-mağazasına dikkat çekecektir. Profil bilgileri içerisinde panarota.com ve Rotabusiness ile ilgili bilgilerin bulunması: Hakkında bölümünde Panarota ve Rotabusiness sitelerinin bağımsız temsilcisi olunduğunun gösterilmesi, bu konuda bilgi verilmesi ve e-mağaza kodunun herkesin görecebileceği ve anlayacağı şekilde belirtilmesi önemlidir. Bağımsız temsilcinin profilinden görerek panarota.com a giren bir kullanıcı e-mağaza kodunu bilmediği takdirde alışılagelmiş şekilde alışverişini yapacaktır. Bu durumda bağımsız temsilci kazanç elde edemeyecektir. Geçmişten tanınan kişilerin arkadaş listesine eklenmesi

28 28 INSTAGRAM Instagram, günümüzün en hızlı büyüyen sosyal medya platformudur. Aynı zamanda satış ve tanıtım yapan kişi ve kurumların en yoğun olarak kullandığı platformdur. Bağımsız temsilcilerin e-mağazalarını tanıtım ve satışları açısından en çok verim alacakları alan instagramdır. Ürün satışı yapılan hesapların kategori bazlı takip edilmesi: Panarota.com üzerinden satışı yapılan ürün kategorilerinin her birinde satış ve tanıtım yapan Şirket in sosyal medya ekiplerinin yürüttüğü instagram hesapları mevcuttur. Bu hesapları takip etmek ve paylaşımlarını yapmak sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda kendi e- mağazanıza yönlendirmede kolaylık sağlayacaktır. Satış ve tanıtım amacıyla açılmış diğer hesaplar üzerinde linkinin paylaşılması: Panarota,Rotabusiness ve ürünlerle ilgili yoğun paylaşım yapılması: Paylaşımlar yapılırken #panarota ve #rotabusiness etiketlerinin kullanılması faydalı olacaktır.

29 29 TWITTER Twitter, facebooktan sonra en fazla kullanıcının yer aldığı platformdur. Twitter hesapları facebook ve instagram hesaplarına göre, kullanıcılar tarafından daha çok benimseniyor ve sahipleniliyor. Bu nedenle Twitter üzerinden yapılan paylaşımlar, daha etkili olabiliyor. Twitter kullanımının önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Yapılan paylaşımlar daha önemli olarak algılanıyor. Twitter daki takipçi sayısının artırılması: Fenomenlerin takip edilmesi: Fenomen hesaplarının takip edilmesi, paylaşımlarının retweetlenmesi ve favorilere eklenmesi, takipçi sayınızı artıracaktır. Gündem etiketlerinin kullanılması: Gündem etiketlerinin kullanılması takipçisayısını artıracaktır. Bununla birlikte #panarota ve #rotabusiness etiketlerinin kullanılması panarota.com ve rotabusiness.com sitelerine girişleri artıracak ve aşinalık yaratacaktır. Ürün satışı amacıyla açılmış twitter hesaplarının takip edilmesi Panarota ve Rotabusiness ve ürün içerikli paylaşımların dışında da paylaşım yapılması: Güncel olaylara, bağımsız temsilcilerin kendi yaşam, duygu ve düşüncelerine dair paylaşımlarının yoğun olarak yapılması, e- mağaza ve satış içerikli paylaşımların etkisini artıracaktır.

HIZLI SORULARA -> HIZLI CEVAPLAR

HIZLI SORULARA -> HIZLI CEVAPLAR HIZLI SORULARA -> HIZLI CEVAPLAR Rota Ticaret Sistemi Nedir? İnsanların alışveriş yaparken aralarındaki gerçek güvene dayalı olarak yapılan özgün bir ticaret sistemidir. Mantığı basittir Panarota online

Detaylı

Dijital pazarlama bir satış yöntemi değil; ulaşılan sonuçları sayesinde satış artışı sağlayan, bir ilişkilendirme ve iletişim sürecidir.

Dijital pazarlama bir satış yöntemi değil; ulaşılan sonuçları sayesinde satış artışı sağlayan, bir ilişkilendirme ve iletişim sürecidir. Dijital pazarlama bir satış yöntemi değil; ulaşılan sonuçları sayesinde satış artışı sağlayan, bir ilişkilendirme ve iletişim sürecidir. Dijital Pazarlama, rekabet avantajı için yeni kaynaklara ulaşımı

Detaylı

İNOVANKA TANITIM DOKÜMANI. Dijital Dünya da zirveyi arzulayan işletmelerin adresi

İNOVANKA TANITIM DOKÜMANI. Dijital Dünya da zirveyi arzulayan işletmelerin adresi İNOVANKA TANITIM DOKÜMANI Dijital Dünya da zirveyi arzulayan işletmelerin adresi Türksat ın Tercihi İnovanka Türksat A.Ş, Kablo Tv, Uydu Net, E-devlet sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlarına tarafımızca

Detaylı

E-Ticaret Kiti Satış Ortaklığı Tavsiyeleri

E-Ticaret Kiti Satış Ortaklığı Tavsiyeleri E-Ticaret Kiti Satış Ortaklığı Tavsiyeleri Ürün Sitesi www.eticaretkiti.com Ürün Fiyatları 1797 TL - 2397 TL - 3497 TL Satış Başına Kazanç %20 Satış Oranı Satış Ortaklığı Başvuru Satış Artıran Etkenler

Detaylı

SEO ve Sosyal Medya Tanıtım Semineri SEMİNER SÜRESİ 2 SAAT BİLGİYAZAN YAZILIM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

SEO ve Sosyal Medya Tanıtım Semineri SEMİNER SÜRESİ 2 SAAT BİLGİYAZAN YAZILIM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SEO ve Sosyal Medya Tanıtım Semineri SEMİNER SÜRESİ 2 SAAT BİLGİYAZAN YAZILIM EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Eğitim Ücreti: Ücretsiz Eğitim Programının Amacı: SEO Sosyal Medya Dijital Pazarlama Sanatı

Detaylı

Tanıtım Kitapçığı. Gayrimenkul Sektörü Değişime Startkey Çatısı Altında Hazırlanıyor

Tanıtım Kitapçığı. Gayrimenkul Sektörü Değişime Startkey Çatısı Altında Hazırlanıyor Tanıtım Kitapçığı Gayrimenkul Sektörü Değişime Startkey Çatısı Altında Hazırlanıyor Değerli Girişimcilerimiz STARTKEY, 2013 yılında, gayrimenkul sektöründe 10 yılı aşkın zamandır deneyime sahip olan Yönetim

Detaylı

SOSYAL MEDYA MÜHENDİSLİĞİ

SOSYAL MEDYA MÜHENDİSLİĞİ SOSYAL MEDYA MÜHENDİSLİĞİ SEOPSİ Sosyal medya hesaplarının, doğru ve etkin kullanımı Sosyal medya, son zamanlarda öne çıkan bir araç olarak önümüzde durmaktadır. Peki, kurumsal anlamda sosyal medyanın

Detaylı

Makul bütçelerle, maksimum verim sağlamak bizim işimiz değil, hobimiz.

Makul bütçelerle, maksimum verim sağlamak bizim işimiz değil, hobimiz. TANITIM DOSYASI Makul bütçelerle, maksimum verim sağlamak bizim işimiz değil, hobimiz. TANITIM DOSYASI BİZ KİMİZ? Başarı Bilişim, web sitesi tasarımı ve dijital pazarlama konularında 18 yılı aşan tecrübe

Detaylı

3D SOSYAL YAŞAM PROJESİ

3D SOSYAL YAŞAM PROJESİ 3D SOSYAL YAŞAM PROJESİ 1 PROJE TANIMI : İnsanların, internet ortamında gerçekçiliği ve sosyal hayatı ön planda tutarak keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için oluşturulan bir yazılımdır. Proje birebir

Detaylı

Konu: Bilgi Paylaşım Araçları. Aydın MUTLU İstanbul

Konu: Bilgi Paylaşım Araçları. Aydın MUTLU İstanbul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6.Sınıf Konu: Bilgi Paylaşım Araçları 8.-14.Hafta Aydın MUTLU 2016 - İstanbul 1- İŞBİRLİKLİ YAZARLIK İçeriğinin kullanıcıların katkılarıyla oluşturulduğu bilgi paylaşım

Detaylı

Marka ya üyelik farklılık yaratır

Marka ya üyelik farklılık yaratır Marka ya üyelik farklılık yaratır bestwestern.com Best Western, dünyanın en büyük otel zincirine katılmanın avantajları. Best Western bağımsız kişiler tarafindan sahip olunan ve yönetilen bir otelciler

Detaylı

ONE Bilgi Sistemleri A.Ş., 18 yılı aşan tecrübesiyle muhtemel sorunlardan uzak durmanıza, taleplerinize çözüm olmaya birebir

ONE Bilgi Sistemleri A.Ş., 18 yılı aşan tecrübesiyle muhtemel sorunlardan uzak durmanıza, taleplerinize çözüm olmaya birebir ONE Bilgi Sistemleri A.Ş., 18 yılı aşan tecrübesiyle muhtemel sorunlardan uzak durmanıza, taleplerinize çözüm olmaya birebir Kurucu ikinci ortak da Siemens dünyasında çalışmaya başlıyor. Lorem ipsum sit

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK. Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK 1

Yrd. Doç. Dr. Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK. Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK 1 Yrd. Doç. Dr. Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK 1 Gökçe BECİT İŞÇİTÜRK 2 Kullanıcıların site içeriğini belirlemede rol oynadığı, Dinamik, Teknik bilgi gerektirmeyen, Çok yönlü etkileşim sağlayan,

Detaylı

Neden Sosyal Medyanın Geleceği Reklam Değil, Yayıncılık?

Neden Sosyal Medyanın Geleceği Reklam Değil, Yayıncılık? Neden Sosyal Medyanın Geleceği Reklam Değil, Yayıncılık? Bu pazarlamacılar, sosyal medya 'uzmanları' ve PR uzmanlarının her gün konuştuğu konu; Sosyal medyanın geleceği nasıl gözüküyor? 1. Geleneksel medya,

Detaylı

PERYÖN İNSAN YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ FARK YARATAN İK PROJELERİ TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

PERYÖN İNSAN YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ FARK YARATAN İK PROJELERİ TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ 2016-2017 PERYÖN İNSAN YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ FARK YARATAN İK PROJELERİ TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ 11/9/2017 White Paper / PERYÖN Yayınlar 2017.22 2016-2017 PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri Fark Yaratan İK Projeleri

Detaylı

İnteraktif Pazarlama Stratejimiz. www.grafiketinteractive.com

İnteraktif Pazarlama Stratejimiz. www.grafiketinteractive.com İnteraktif Pazarlama Stratejimiz amaç Neden İnteraktif Pazarlama? Günümüz Dünyasında internet, hızlı bilgi paylaşımı ve iletişimin yanısıra, pazarlama ve satış alanında çok ciddi avantajlar geliştirmiştir.

Detaylı

2011 yılında yeni konsepti ve büyüyen ekibiyle şu anki yüzüne kavuşmuştur.

2011 yılında yeni konsepti ve büyüyen ekibiyle şu anki yüzüne kavuşmuştur. 2002 2005 2008 2011 2014 2016 Adjans Kimdir Dijital reklam ajansı olan Adjans, 2002 yılında dijital dünya sektörüne giriş yapmış ve sektörde hızla yükselerek adını duyurmuş prestijli bir kuruluştur. Markanızı

Detaylı

Biz Kimiz? Ekibimizi yakından tanıyın: adresgezgini.com/ekibimiz

Biz Kimiz? Ekibimizi yakından tanıyın: adresgezgini.com/ekibimiz Biz Kimiz? Ekibimizi yakından tanıyın: adresgezgini.com/ekibimiz 2007 Ekip 35 kişiye, müşteri sayısı 10.000'e ulaştı. Global All-Star Ödülü kazandı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknoloji Geliştirme

Detaylı

Ajans Sunumu İstanbul, 2015

Ajans Sunumu İstanbul, 2015 Ajans Sunumu İstanbul, 2015 Biz Kimiz? Dijital dünyanın afacanları, sorunlarınızın çözüm ortaklarıyız. Minik ofisimize sığdırdığımız kocaman dünya ile deli dolu, enerjik bir ekibiz. Tüm bu enerjimizi,

Detaylı

DİJİTAL PAZARLAMA. İnternet çağının yeni pazarlama yöntemi

DİJİTAL PAZARLAMA. İnternet çağının yeni pazarlama yöntemi DİJİTAL PAZARLAMA İnternet çağının yeni pazarlama yöntemi DİJİTAL ÇAĞ Dijitalleşme süreci internetin günlük hayatımıza girmesi ile başladı. Bu ilk dönemde şirketler tek taraflı iletişim sağlayan kurumsal

Detaylı

Kısaca. Müşteri İlişkileri Yönetimi. Nedir? İçerik. Elde tutma. Doğru müşteri 01.06.2011. Genel Tanıtım

Kısaca. Müşteri İlişkileri Yönetimi. Nedir? İçerik. Elde tutma. Doğru müşteri 01.06.2011. Genel Tanıtım Kısaca Müşteri İlişkileri Yönetimi Genel Tanıtım Başar Öztayşi Öğr. Gör. Dr. oztaysib@itu.edu.tr 1 MİY Genel Tanıtım 2 MİY Genel Tanıtım İçerik Müşteri İlişkileri Yönetimi Nedir? Neden? Tipleri Nelerdir?

Detaylı

Hashtag ile ilgili bilmeniz gereken herşey Ne zaman hashtag yapmalıyım, nasıl hashtag oluşturmalıyım? HASHTAG KULLANIM REHBERİ

Hashtag ile ilgili bilmeniz gereken herşey Ne zaman hashtag yapmalıyım, nasıl hashtag oluşturmalıyım? HASHTAG KULLANIM REHBERİ HASHTAG KULLANMA REHBERİ 1 Hashtag ile ilgili bilmeniz gereken herşey Ne zaman hashtag yapmalıyım, nasıl hashtag oluşturmalıyım? #HASHTAG Hangimiz günlük olarak kullandığımız sosyal medya platformlarında

Detaylı

SHARKUTERİ MEDYA Genel Sunum 2016

SHARKUTERİ MEDYA Genel Sunum 2016 SHARKUTERİ MEDYA Genel Sunum 2016 STRATEJİK DİJİTAL MEDYA PLANLAMA MEDYA SATIN ALMA SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ KREATİF TASARIM ÇALIŞMALARI Stratejik Planlama Nedir? Dijital, gerçek zamanlı, tam detaylı ve

Detaylı

PINGPONG. Kurumsal Sunum / Aplikasyon Tanıtım

PINGPONG. Kurumsal Sunum / Aplikasyon Tanıtım PINGPONG Kurumsal Sunum / Aplikasyon Tanıtım 1 Sunum İçeriği Biz Kimiz? Kuruluş amacımız ve gelişim sürecimiz. PINGPONG Sistem ve İşleyiş Çalışma modeli, aplikasyon işleyişi ve sistemimiz. PINGPONG Nedir?

Detaylı

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ CRM

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ CRM MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ CRM Küreselleşme ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler sonucunda ortaya çıkan değişim işletmelerin müşteri profilini de değiştirmiştir. Müşteriler eskiden pazarda ne bulursa

Detaylı

bonprix sonunda Türkiye de!

bonprix sonunda Türkiye de! bonprix sonunda Türkiye de! Thomas Carroux İstanbul, 18 Ekim 2011 BONPRIX YE Titel der Präsentation HOS GELDİNİZ bonprix» Hesaplı moda satan uluslararası çok kanallı perakende satış mağazasıdır.» 22 ülkede

Detaylı

Başarıya Bağlılık Taahhüdü

Başarıya Bağlılık Taahhüdü Başarıya Bağlılık Taahhüdü İyi İş uygulamaları Lider olan BENİMLE başlar. QuestNet TM Bağımsız Temsilcisi olarak QNet ile olan görüşmelerimde dürüst ve adil olacak; tüm profesyonel etkinliklerimi, kendi

Detaylı

Türkiye E-Ticaret Sistemleri

Türkiye E-Ticaret Sistemleri Türkiye E-Ticaret Sistemleri Türkiye E-Ticaret Sistemleri E-Ticaret Sorunları E-Ticaret Sorunları Dağıtılan bilgi üzerindeki denetim eksikliği Bilginin çalınması ve yayılması üzerindeki denetim eksikliği

Detaylı

DESKPORT. Bilișim Hizmetleri. 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu

DESKPORT. Bilișim Hizmetleri. 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu 2014 Yılı Hizmet Tanıtım Kataloğu info@deskport.net BİZ KİMİZ? Biz Kimiz? Deskport Bilişim ekibinin karakteristik özellikleri olan; özgüven, çalısma azmi, tecrübe ve liderlik vasıflarımızla amacımız, müşterilerimizi

Detaylı

Pazarlama Otomasyonu Kullanırken Unutulmaması Gereken 5 Nokta

Pazarlama Otomasyonu Kullanırken Unutulmaması Gereken 5 Nokta f Pazarlama Otomasyonu Kullanırken Unutulmaması Gereken 5 Nokta Reklamın satmadığı dönemlere çoktan girdik. Markalar satış ve pazarlama stratejilerini bunun üzerine kurduğu, odaklandırdığı devirler de

Detaylı

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI Sosyal medya yönetimine artık diğer pazarlama aktivasyonları gibi stratejik bir bakış

Detaylı

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler

Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri. Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Mektep Eğitimleri Yerel İşletmeler Marketing Anadolu Platformu, üretici Anadolu sanayicisine satışı artırıcı bir fonksiyon olarak pazarlama ve bileşenleri konusunda yön göstermek amacıyla

Detaylı

Online Videoların Marka Metrikleri Üzerindeki Etkisini Ölçme

Online Videoların Marka Metrikleri Üzerindeki Etkisini Ölçme Online Videoların Marka Metrikleri Üzerindeki Etkisini Ölçme Yayınlanan Nisan 2015 Konular Reklâm Etkileşim metrikleri kullanıcıların online videolara nasıl tepki verdiğini gösterir. Ancak marka metrikleri

Detaylı

e-mikro MBA Sertifika Programı Eğitim Fiyatları ve Bilgilendirme Broşürü 2014

e-mikro MBA Sertifika Programı Eğitim Fiyatları ve Bilgilendirme Broşürü 2014 Mikro MBA Sertifika Eğitim Fiyatları 1. Kategori Perfect Eğitim Paketi (10 Eğitim) 279,00 TL! 2. Kategori Plus Eğitim Paketi (5 Eğitim) 159,00 TL! 3. Kategori Pro Eğitim Paketi (3 Eğitim) 109,00TL! 4.

Detaylı

SİZE SUNACAĞIMIZ ÇOK İYİ BİR ÇÖZÜMÜMÜZ VAR!

SİZE SUNACAĞIMIZ ÇOK İYİ BİR ÇÖZÜMÜMÜZ VAR! Geleceğinizin güvence altında olduğunu düşünüyor musunuz? Kendinize ve sevdiklerinizle yeterince zaman ayırabiliyor musunuz? Etikete bakmadan alışveriş yapabiliyor musunuz? Daha kaliteli bir yaşam tarzı

Detaylı

herkesin bir reklamı olmalı

herkesin bir reklamı olmalı bilgi@herkesinreklami.com www.herkesinreklami.com herkesin bir reklamı olmalı herkesin bir reklamı olmalı Günümüzde reklam ve tanıtım gibi faaliyetlerin öneminin herkes farkında. Ancak çok zaman bu işler

Detaylı

KARGEM DEN KARLILIK VE VERİMLİLİĞE %100 ETKİLİ YARATICI EĞİTİMLER

KARGEM DEN KARLILIK VE VERİMLİLİĞE %100 ETKİLİ YARATICI EĞİTİMLER MAĞAZA MAĞAZA Mağaza Yöneticileriniz 2012 ye hazır mı? Hepimiz biliyoruz ki, perakende sektörünün kalbi mağazalarda atar. Müşteri mağazadadır, ürün mağazada görücüye çıkar, en büyük hareketlilik mağazada

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI. Sürdürülebilirlik vizyonumuz SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI Sürdürülebilirlik vizyonumuz 150 yıllık bir süreçte inşa ettiğimiz rakipsiz deneyim ve bilgi birikimimizi; ekonomiye, çevreye, topluma katkı sağlamak üzere kullanmak, paydaşlarımız

Detaylı

MÜHENDİSLİK KARİYERİ Mühendislik Kariyeri Mezun olduktan sonra çalışmak için seçtiğiniz şirket ne olursa olsun genelde işe basit projelerle başlayacaksınız. Mühendis olmak için üniversitede 4 yıl harcamanıza

Detaylı

Müşteri taleplerini genişletir ve projenin her aşamasında hem müşteriye hem de kullanıcıya fayda getirecek yenilikleri kurgular ve uygular.

Müşteri taleplerini genişletir ve projenin her aşamasında hem müşteriye hem de kullanıcıya fayda getirecek yenilikleri kurgular ve uygular. Euro-DMC Kimdir? Enerjisini başarılı olmanın verdiği hazdan ve eğlenerek çalışabilmesinden alan Euro/DMC ekibi, müşterilerine sağladığı esnek çözümler, keskin hedefler ve hedef kitleyi markayla bütünleştirebilme

Detaylı

İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ.

İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ. Yeni nesil dijital liderlik ajansı İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ. Dijital yolculukta, 48 milyon sabit internet kullanıcısı, 45.3 milyon mobil internet kullanıcısı 8 milyon aktif

Detaylı

Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler

Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler Tüm Kurumsal İşlerinizde Profesyonel Çözümler www.faktorgrup.com İşlerinizde Profesyonel Çözümler Değerli yöneticiler, Bildiğiniz gibi, içinde yaşadığımız yüzyılda modern işletmecilik kavramı beraberinde

Detaylı

Dijital Pazarlama Planı

Dijital Pazarlama Planı 2015 için güncellendi 2015 Dijital Pazarlama Planı Değişen pazarlama kurallarını yakından takip eden markalar, internet pazarlama çabalarını kalıcı kılmak ve elde ettikleri sonuçları takip etmek için uğraşmaktadır.

Detaylı

Yönetim Kurulu Strateji Belgesi

Yönetim Kurulu Strateji Belgesi Yönetim Kurulu Strateji Belgesi AĞUSTOS 2017 1 "Kamu Yönetiminin Yapısal ve İşlevsel Sorunlarına Çözüm Üreterek Katkı Sağlamak amacıyla yola çıkan Kamu Yönetimi Araştırma Derneğinin Haziran 2017 döneminde

Detaylı

Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz

Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz Türkiye nin En Büyük Online Mağazacılık Sistemine Hoşgeldiniz MARPAR Ev Gereçleri San.ve Tic. Ltd. Şti. 2001-2009 tarihleri arasında ulusal ve uluslararası alanda bilinen markaların Karadeniz ve Doğu Anadolu

Detaylı

Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda!

Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda! SUNUMUMUZA HOŞGELDİNİZ Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda! Haber ve bilgi verme amacı başta olmak

Detaylı

NU SKIN SOSYAL BİR TİCARETTİR NU SKIN SOCIAL MEDIA GUIDELINES

NU SKIN SOSYAL BİR TİCARETTİR NU SKIN SOCIAL MEDIA GUIDELINES NU SKIN SOSYAL BİR TİCARETTİR NU SKIN SOCIAL MEDIA GUIDELINES 1 DOĞRUDAN SATIŞ; ORJİNAL SOSYAL AĞ OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR İş modelimiz yüz yüze satış temeline dayanmaktadır sözlü olarak, ağızdan ağıza

Detaylı

İKONCAN TV PROGRAMI İKONCAN PROGRAMI. Potansiyel Hedef Kitle. 14 yaş ve üstü A,B,C,D,E özellikle kadın-erkek genel TV. izleyicisi

İKONCAN TV PROGRAMI İKONCAN PROGRAMI. Potansiyel Hedef Kitle. 14 yaş ve üstü A,B,C,D,E özellikle kadın-erkek genel TV. izleyicisi İKONCAN TV PROGRAMI HEDEF KİTLE Potansiyel Hedef Kitle 14 yaş ve üstü A,B,C,D,E özellikle kadın-erkek genel TV. izleyicisi Programın Hedef Kitlesi 14-65 yaş A,B,C,D,E özellikle kadın genel TV. izleyicisi

Detaylı

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi Sayı : Tarih : 11.1.216 Diploma Program Adı : MEDYA VE İLETİŞİM, ÖNLİSANS PROGRAMI, (UZAKTAN ÖĞRETİM) Akademik

Detaylı

6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı

6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı 6. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu İzmir de Başladı Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı(ISSA) işbirliği ile Stratejik İnsan Kaynakları Politikaları ve İyi Yönetişim

Detaylı

Yüzyılın Fırsatı. Sürekli kazanç imkanı. Üreticiden Tüketiciye Herkes Sürekli Kazanacak

Yüzyılın Fırsatı. Sürekli kazanç imkanı. Üreticiden Tüketiciye Herkes Sürekli Kazanacak Yüzyılın Fırsatı Sürekli kazanç imkanı Üreticiden Tüketiciye Herkes Sürekli Kazanacak Ücretsiz Üyelik = %25 Bireysel Kazanç = %25 Sermayesiz Ticaret = %25 Lisanslı Kazanç %40 - %80 Sürekli kazanç imkanı

Detaylı

Dijital Markanıza İYİ Gelir: Dijital Reklamın Markaya Etkisi Araştırması

Dijital Markanıza İYİ Gelir: Dijital Reklamın Markaya Etkisi Araştırması Dijital Markanıza İYİ Gelir: Dijital Reklamın Markaya Etkisi Araştırması Türkiye dijital ekosistemi büyümeye devam ediyor. NÜFUS İNTERNET SOSYAL MEDYA AKILLI TELEFON 80 Milyon kişi* 49 Milyon kişi** 48

Detaylı

İç Kontrol ve Risk Yönetimi Sisteminiz Stratejik Yönetim ve Planlama Sürecinize Katkı Sağlayabilir

İç Kontrol ve Risk Yönetimi Sisteminiz Stratejik Yönetim ve Planlama Sürecinize Katkı Sağlayabilir İç Kontrol ve Risk Yönetimi Sisteminiz Stratejik Yönetim ve Planlama Sürecinize Katkı Sağlayabilir Kurumlarımızda kullanılmakta olan önemli yönetim araçlarımız bulunmakta; İç Kontrol, Risk Yönetimi, Stratejik

Detaylı

Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık Online Bilgi Platformu

Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık Online Bilgi Platformu Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık Online Bilgi Platformu Hakkımızda Tasarım Akademi, tasarıma dair temel bilgileri bulabileceğiniz online bir bilgi platformudur. Tasarım tarihine geçeceğini düşündüğümüz

Detaylı

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi

T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜFREDAT FORMU Ders İzlencesi Sayı : Tarih : 11.10.2016 Diploma Program Adı : HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM, LİSANS PROGRAMI, (UZAKTAN ÖĞRETİM)

Detaylı

BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. İşbirlikli Yazarlık Çoklu Ortam Paylaşımları Web Günceleri Etiketleme ve Sosyal İmleme Sosyal Medya Dijital Kimlik

BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. İşbirlikli Yazarlık Çoklu Ortam Paylaşımları Web Günceleri Etiketleme ve Sosyal İmleme Sosyal Medya Dijital Kimlik BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI İşbirlikli Yazarlık Çoklu Ortam Paylaşımları Web Günceleri Etiketleme ve Sosyal İmleme Sosyal Medya Dijital Kimlik İŞBİRLİKLİ YAZARLIK İçeriğinin kullanıcıların katkılarıyla oluşturulduğu

Detaylı

SOSYAL MEDYADA BOŞA VAKİT HARCAMAYIN!

SOSYAL MEDYADA BOŞA VAKİT HARCAMAYIN! SOSYAL MEDYADA BOŞA VAKİT HARCAMAYIN! ANIL ALTAŞ EĞİTMEN/DANIŞMAN 14 TEMMUZ 10 BÜMED AŞİYAN SALONU Sosyal Medya ile dünya artık düz! 2 Icons courtesy of Sosyal medya Katsayınızı biliyor musunuz? Test Sonucu

Detaylı

Satış Servisi Müşterilerinizin soru ve problemlerine satıştan önce ve sonra nasıl cevap vereceksiniz?

Satış Servisi Müşterilerinizin soru ve problemlerine satıştan önce ve sonra nasıl cevap vereceksiniz? Web Sitesi Hazırlarken İş Stratejisi Birçok firma başarısını web sitesine olan ziyaret sayısı ile ölçer. Hâlbuki gerçek başarı genel olarak belirlenen strateji ile ilgilidir. Web tasarımcıları ile çalışmaya

Detaylı

17 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil RTB Harcamaları %459 Artış Gösterdi emarketer tahminlerine göre RTB harcamaları (tüm reklam çeşitleri dahil) 2018 yılında toplamda $12 milyar a ulaşacak.

Detaylı

İnsan Kaynakları ve İtibar Yönetimi Oturumu Burçak PAK YILMAZ

İnsan Kaynakları ve İtibar Yönetimi Oturumu Burçak PAK YILMAZ İnsan Kaynakları ve İtibar Yönetimi Oturumu Burçak PAK YILMAZ İşveren Markası ve İtibar Yönetimi 18 Ekim 2012 Burçak Pak Yılmaz Yenibiris.com Portal Koordinatörü İşveren Markası İşveren Markası İletişim

Detaylı

Digital Age. Yeni Nesil Mutluluk Araştırması. Nisan, ZENNA Digital Age Yeni Nesil Mutluluk Araştırması Nisan, 2017

Digital Age. Yeni Nesil Mutluluk Araştırması. Nisan, ZENNA Digital Age Yeni Nesil Mutluluk Araştırması Nisan, 2017 Digital Age Yeni Nesil Mutluluk Araştırması Nisan, 2017 Digital Age Yeni Nesil Mutluluk Araştırması, ZENNA Kurumsal Marka Yönetimi Araştırmaları ve Danışmanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir. Araştırma

Detaylı

Veriye dayalı pazarlamayla dönüşüm oranlarınızı artırın.

Veriye dayalı pazarlamayla dönüşüm oranlarınızı artırın. Veriye dayalı pazarlamayla dönüşüm oranlarınızı artırın. Satışlarınızı ve müşteri bağlılığını, reklam yatırımlarına oranla en yüksek seviyeye çıkarmak için pazarlama teknolojileri geliştiriyoruz. Amacımız,

Detaylı

Şirketlerde Liderlik Araştırması Rapor Sunumu 12 Şubat 2015 İnsan Kaynakları Zirvesi. GfK 2015 Şirketlerde Liderlik Araştırması Şubat 2015 1

Şirketlerde Liderlik Araştırması Rapor Sunumu 12 Şubat 2015 İnsan Kaynakları Zirvesi. GfK 2015 Şirketlerde Liderlik Araştırması Şubat 2015 1 Şirketlerde Liderlik Araştırması Rapor Sunumu 12 Şubat 2015 İnsan Kaynakları Zirvesi GfK 2015 Şirketlerde Liderlik Araştırması Şubat 2015 1 İnsan Kaynakları nın ajandasında neler var? Hiyerarşik yapıdan

Detaylı

"İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması" Katılım Koşulları. A) YARIŞMANIN KONUSU ve AMAÇ

İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları. A) YARIŞMANIN KONUSU ve AMAÇ "İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması" Katılım Koşulları A) YARIŞMANIN KONUSU ve AMAÇ Sağlıklı ve güvenli ortamda çalışma hakkı en temel insani haklardan biridir. İş sağlığı ve güvenliğinde temel

Detaylı

İŞ YERİNDE GELİŞİM. Yeni, gelişmiş iletişim teknolojilerine adapte olma

İŞ YERİNDE GELİŞİM. Yeni, gelişmiş iletişim teknolojilerine adapte olma İŞ YERİNDE GELİŞİM Yeni, gelişmiş iletişim teknolojilerine adapte olma İş gücünüz, müşterileriniz, ortaklarınız ve tedarikçileriniz, farklı konumlara dağılmış durumda ve hareketli. Akıllı telefonlar ve

Detaylı

IRMAK HANDAN iarslanoglu@boomads.com. : @irmakhandan

IRMAK HANDAN iarslanoglu@boomads.com. : @irmakhandan IRMAK HANDAN iarslanoglu@boomads.com : @irmakhandan What s yours? Bulunduğumuz çağın ekosisteminin özünde «paylaşmak» ve «konuşmak» yer alıyor. TÜKETİCİ HİKAYELERİ HİKAYELERİN GÜCÜ NEREDEN GELİYOR? EĞLENCELİ

Detaylı

Proje Çevresi ve Bileşenleri

Proje Çevresi ve Bileşenleri Proje Çevresi ve Bileşenleri 1.3. Proje Çevresi Proje çevresi, proje performans ve başarısını önemli ölçüde etkiler. Proje takımı; sosyoekonomik, coğrafı, siyasi, yasal, teknolojik ve ekolojik gibi kuruluş

Detaylı

Bir şey değişir, herşey değişir. KOÇLUK HİZMETLERİMİZ.! Hizmet Kataloğu / MART www.martgeldi.com

Bir şey değişir, herşey değişir. KOÇLUK HİZMETLERİMİZ.! Hizmet Kataloğu / MART www.martgeldi.com KOÇLUK HİZMETLERİMİZ Hizmet Kataloğu / MART www.martgeldi.com Gelişim Koçluğu Gelişim Koçluğu, bireyin isteği doğrultusunda, mevcut durumundan arzu ettiği duruma gerçekçi hedeflerle ulaşmasını sağlayan

Detaylı

Zirve Takvimi

Zirve Takvimi 2016-2017 Zirve Takvimi İK profesyonellerinin buluşma noktası... 2016-2017 Zirve Takvimi 13. Seçme Yerleştirme & Yetenek Yönetimi Zirvesi 5-6 Ekim 2016, İstanbul Marriott Hotel Asia Performans, Ücret ve

Detaylı

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu ACM (Association for Computing Machinery) 100.000 i aşkın üyesiyle alanında dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip, eğitsel ve bilimsel bir bilişim topluluğudur. 1947

Detaylı

SOSYAL MEDYA. Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Araçları Nelerdir? Sosyal Medyayı Kullanırken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar Nelerdir?

SOSYAL MEDYA. Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Araçları Nelerdir? Sosyal Medyayı Kullanırken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar Nelerdir? SOSYAL MEDYA Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Araçları Nelerdir? Sosyal Medyayı Kullanırken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar Nelerdir? Sosyal Medya Nedir? Sosyal medya, kişilerin internet üzerinden birbiriyle

Detaylı

ISSAI UYGULAMA GİRİŞİMİ 3i Programı

ISSAI UYGULAMA GİRİŞİMİ 3i Programı ISSAI UYGULAMA GİRİŞİMİ 3i Programı 3i Programme Taahhütname ARKA PLAN BİLGİSİ Temel denetim alanları olan mali denetim, uygunluk denetimi ve performans denetimini kapsayan kapsamlı bir standart seti (Uluslararası

Detaylı

etwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Dr. Hülya BAL

etwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Dr. Hülya BAL etwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Dr. Hülya BAL etwinning Avrupa Okulları İçin Ağ etwinning faaliyeti, Avrupa ülkelerinde yaşayan öğretmen ve öğrencilerin, internet aracılığıyla herhangi bir konu

Detaylı

Gürc r an n B ange g r

Gürc r an n B ange g r Gürcan Banger Hareket Noktası Kendi işini kurmaya karar vermede başlıca etkenler şunlardır: 1. İşini kaybetmek, 2. İşsizlik döneminin uzun sürmesine tepki, 3. Bir iş fırsatının belirlenmesi, 4. Daha çok

Detaylı

ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Hollanda, Avustralya, Yeni Zelanda.

ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Hollanda, Avustralya, Yeni Zelanda. VerdeTaks dünya çapında vergi iadeleri hizmeti veren yeni kurulmuş bir şirkettir. Şirketimiz finansal, müşteri hizmetleri, pazarlama ve satış alanlarında 14 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Uzmanlarımızın

Detaylı

GÜNLÜK KONU TEKRARLARI NE KADAR OLMALIDIR?

GÜNLÜK KONU TEKRARLARI NE KADAR OLMALIDIR? GÜNLÜK KONU TEKRARLARI NE KADAR OLMALIDIR? Soruları doğru çözmenin temelinde konuyla ilgili yeterli bilgilere sahip olmak yatar. Kazanılan bilginin daha uzun süreli hafızada kalabilmesi için mutlak anlamda

Detaylı

KULLANIM ÖRNEĞİ KATALOĞU. Yammer'ı sosyal çalışma alanınız olarak kullanın ve iş birliği, yenilik ve katılımın başlamasını sağlayın.

KULLANIM ÖRNEĞİ KATALOĞU. Yammer'ı sosyal çalışma alanınız olarak kullanın ve iş birliği, yenilik ve katılımın başlamasını sağlayın. KULLANIM ÖRNEĞİ KATALOĞU Yammer'ı sosyal çalışma alanınız olarak kullanın ve iş birliği, yenilik ve katılımın başlamasını sağlayın. Yammer Kullanım Örneği Kataloğu Yammer, güncelleştirmeleri paylaşmanızı,

Detaylı

Al Haibah Boya ve MacunÜretim Şirketi

Al Haibah Boya ve MacunÜretim Şirketi (Başarı Hikayesi) Al Haibah Boya ve MacunÜretim Şirketi Cidde - Suudi Arabistan Anlatan Mühendis Fahmi Almasa bi Şirket Yöneticisi Başarımız: Onyx Pro Sistemleri ile işimizin bilgisayarlaştırılması Al

Detaylı

Aydın MENEK blog@aydinmenek.com.tr

Aydın MENEK blog@aydinmenek.com.tr Aydın MENEK blog@aydinmenek.com.tr Gerek birey gerekse kuruluşların, standartları belirli iletişim ağları üzerinden ses, video, yazılı metin vb verilerin iletişimi ile fiziksel değiş-tokuş işlemi yapmadan

Detaylı

Enerjide alternatif bir yaklaşım

Enerjide alternatif bir yaklaşım alternatifenerji.com temiz enerji, enerji verimliliği, eko binalar, yeşil ulaşım, enerji mevzuatı konularında çalışma yapan profesyoneller, yatırımcılar ve bu konularda bilgi sahibi olmak isteyen herkes

Detaylı

www.campaignwall.com

www.campaignwall.com #Hashtag li kampanyalar ve etkinlikler için her türlü iç/dış ekranda kullanılabilen; Tweet leri, Insagram / Facebook Post larını izleme, sayma, gereğinde filtreleme, yönetme ve infografikle raporlama sistemidir.

Detaylı

2KiloMavi de. Misafir Yazarlık. Eylül 2012. 2kilomavi.wordpress.com

2KiloMavi de. Misafir Yazarlık. Eylül 2012. 2kilomavi.wordpress.com de Misafir Yazarlık Eylül 2012 de Misafir Yazarlık Nedir? Misafir yazarlık, de yazar olmayan takipçilerimizin yazdıkları herhangi bir yazılarının de yayınlanması anlamına gelir. Kendi bloğunuz olsun ya

Detaylı

Forex Ek Kazanç Sistemi

Forex Ek Kazanç Sistemi 106 Forex Ek Kazanç Sistemi Bu anlatacağımız sistem Türkiye de tamamen yasal ve 4 aydır uygulamada olan ve giderek büyüyen bir sistem. ProjeX ProjeX Nedir? ProjeX bir kazanç sistemi; şu şekilde çalışıyor

Detaylı

ÜRETİCİ BİRİM ONAY BÜYÜK ÇİFTLİK BAŞVURU SÜRECİ 2015-16 SEZONU

ÜRETİCİ BİRİM ONAY BÜYÜK ÇİFTLİK BAŞVURU SÜRECİ 2015-16 SEZONU AMAÇ ÜRETİCİ BİRİM ONAY BÜYÜK ÇİFTLİK BAŞVURU SÜRECİ 2015-16 SEZONU Bu doküman 2015-16 pamuk üretimi sezonunda IPUD ile birlikte çalışarak Türkiye de Better Cotton üretimi gerçekleştirmek isteyen kurumlar

Detaylı

www.maviperde.com Elektronik ticaret e-ticaret

www.maviperde.com Elektronik ticaret e-ticaret www.maviperde.com 1995 li yıllardan sonra Dünyada ve Türkiye'de elektronik ticaretin ön plana çıkmasıyla ve gelecek yıllarda mekanik perde sistemi pazarının çoğunu elektronik ticaretle olacağı varsayımı

Detaylı

LOVE EAT SUNUM E-RESTAURANT KETTE START HERE. Contact Us Taner Çolak tr.linkedin.com/in/tanercolak/

LOVE EAT SUNUM E-RESTAURANT KETTE START HERE. Contact Us Taner Çolak tr.linkedin.com/in/tanercolak/ LOVE EAT E-RESTAURANT KETTE START HERE SUNUM Taner Çolak / İÇERİK İş Fikri 1 Misyon. 2 Vizyon.. 2 Nedir. 3 Konsept.. 4 Ürün Hizmet Tanıtım. 5 Ülke Profili 6 Yer Şeçimi. 7 Paket Servis Şehir Bilgi... 8

Detaylı

İSTATİSTİKLERİ MEHMET ÖZÇELİK

İSTATİSTİKLERİ MEHMET ÖZÇELİK GİRİŞ TÜRKİYE DE İNTERNET KULLANIMI ve E-TİCARET Günümüz teknoloji çağında 2000 li yılların başından itibaren, özellikle bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, bilgi toplumunun oluşmasına büyük katkı

Detaylı

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ VE BARACK OBAMA ÖRNEĞİ

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ VE BARACK OBAMA ÖRNEĞİ SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ VE BARACK OBAMA ÖRNEĞİ Sosyal medya zaman ve mekan sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir iletişim şeklidir. Wikipedia sosyal medyanın özelliklerini

Detaylı

Günümüzün karmaşık iş dünyasında yönününüzü kaybetmeyin!

Günümüzün karmaşık iş dünyasında yönününüzü kaybetmeyin! YAKLAŞIMIMIZ Kuter, yıllardır dünyanın her tarafında şirketlere, özellikle yeni iş kurulumu, iş geliştirme, kurumsallaşma ve aile anayasaları alanlarında güç veren ve her aşamalarında onlara gerekli tüm

Detaylı

Henüz bir Mobil Şubeniz Yokmu?

Henüz bir Mobil Şubeniz Yokmu? Henüz bir Mobil Şubeniz Yokmu? Mobil Şubenizi Açın İşlerinizi Kolaylaştırın! www.mobilsubem.com Mobil Şubeniz Her an Yanınızda! Bu E-Kataloğumuzda Mobil Şubem Hizmetlerinin genel bir tanıtımını bulabilirsiniz.

Detaylı

DİJİTAL KİMYA TEKNOLOJİLERİ GAZETESİ medyakit 2017 / 2018

DİJİTAL KİMYA TEKNOLOJİLERİ GAZETESİ medyakit 2017 / 2018 www.chemlife.com.tr DİJİTAL KİMYA TEKNOLOJİLERİ GAZETESİ medyakit 2017 / ChemLife Kimya Teknolojileri Gazetesi nin amacı; kimya bilimi, sanayisi ve bağlı alt sektörlerin gelişmesine katkıda bulunarak,

Detaylı

Expokent Medya Bilişim

Expokent Medya Bilişim Expokent Medya Bilişim Expokent.com - Markaların Sosyal Ağı. Kısaca görevimiz: Markalara, şirketlere ve kuruluşlara internetin sınırsız dünyasında iş yapma ve kendilerini tanıtma imkanı sunmak. Kısaca

Detaylı

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek Tarih: 19.01.2013 Sayı: 2014/01 İSMMMO dan Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı Raporu Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek İSMMMO nun Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı adlı

Detaylı

Sosyal Medya Kılavuzu

Sosyal Medya Kılavuzu Sosyal Medya Kılavuzu 1 DOĞRUDAN SATIŞ: ORİJİNAL SOSYAL AĞ Bizim iş modelimiz kişiden kişiye satış bazlıdır kullandığınız sözcüklerin önemi işimiz için büyüktür. Teknoloji sürekli olarak değişmeye devam

Detaylı

Pazarlamanın Önemi. Toplumsal açıdan önemi. İşletmeler açısından önemi. Para Uzmanlık Pazar - 1. BBY 465, 6 Ekim 2015

Pazarlamanın Önemi. Toplumsal açıdan önemi. İşletmeler açısından önemi. Para Uzmanlık Pazar - 1. BBY 465, 6 Ekim 2015 Pazarlamanın Önemi Toplumsal açıdan önemi Para Uzmanlık Pazar İşletmeler açısından önemi - 1 Pazarlamanın Topluma Sağladığı Katkılar Toplumun gereksinim ve isteklerini karşılama hizmeti görür Ekonomik

Detaylı

Biz Kimiz? Yıllık. Ciro. Ülke. 5 Milyar $

Biz Kimiz? Yıllık. Ciro. Ülke. 5 Milyar $ İş Sunumu Biz Kimiz? 2 HİPPER; uzun yıllar bir arada çalışan, patentli projeler üreten, birçok kurumsal firmaya yazılım ve danışmanlık hizmeti sağlayan, bilişim sektöründe kendini fazlasıyla kanıtlamış

Detaylı

KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ (KRY) EĞİTİMİ KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ: KAVRAMSAL VE TEORİK ÇERÇEVE

KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ (KRY) EĞİTİMİ KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ: KAVRAMSAL VE TEORİK ÇERÇEVE KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ (KRY) EĞİTİMİ KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ: KAVRAMSAL VE TEORİK ÇERÇEVE SUNUM PLANI 1. RİSK VE RİSK YÖNETİMİ: TANIMLAR 2. KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ 3. KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ DÖNÜŞÜM SÜRECİ

Detaylı

1 ÇALIŞMANIN NASIL SUNULACAĞINI İŞARETLEYİNİZ

1 ÇALIŞMANIN NASIL SUNULACAĞINI İŞARETLEYİNİZ ÇALIŞMAYA DAİR BİLGİLER 1 ÇALIŞMANIN NASIL SUNULACAĞINI İŞARETLEYİNİZ SUNUM:(X) ATÖLYE ÇALIŞMASI: ( ) 2 UYGULAMADA YER ALAN DİĞER PAYDAŞLAR(DERSLER/KURUMLAR) Tüm derslerde uygulanabilecek bir çalışmadır.

Detaylı

*Öğrencilere adaptasyonlarının ilk aşamasında destek ve öğretimin düzenli bir şekilde yürümesini sağlamak

*Öğrencilere adaptasyonlarının ilk aşamasında destek ve öğretimin düzenli bir şekilde yürümesini sağlamak 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİL DERSHANELERİ REHBERLİK HİZMETLERİ YILLIK ÇERÇEVE PROGRAMI AY HAFTA YAPILACAK FAALİYETLER AMAÇLAR YÖNTEM- TEKNİKLER KAYNAKLAR SINIFLAR EYLÜL *Oryantasyon amaçlı Rehberlik

Detaylı

Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP) Çalışma Usulleri Belgesi

Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP) Çalışma Usulleri Belgesi Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP) Çalışma Usulleri Belgesi 1. BAŞLIK Platformun adı: Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP) 2. AMAÇ SİTAP ın kuruluş amacı, afet risklerinin azaltılması, afet sonrası müdahale

Detaylı