Bağış yapmak hiç bu kadar kârlı olmamıştı. Sloganı ile yola çıktık ve u hayata geçirmek için adım attık.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bağış yapmak hiç bu kadar kârlı olmamıştı. Sloganı ile yola çıktık ve www.modazion.com u hayata geçirmek için adım attık."

Transkript

1

2 Private Shopping söktörüne yeni bir soluk getirebilecek farklı bir sistem modazion.com sistem daha fazla marka daha fazla kullanıcı sayısı ve daha kolay marka anlaşması sağlayabilmek amacı ile geliştirilmiştir. Üyeler hem kullanmadıkları eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaşması için adım atacak hem de bunu yaparken anlaşmalı markalardan indirim kazanacaklar. Bağış yapmak hiç bu kadar kârlı olmamıştı. Sloganı ile yola çıktık ve u hayata geçirmek için adım attık. Biz hem tüketicinin hem de üreticinin yanındayız projemizin amacı herkesi mutlu etmek.

3 Canan UÇAK Doğum tarihi ve yeri :12/07/1982 Ankara İş deneyimleri: 12 yıllık İş hayatımın son 5 yılında e-ticaret sektöründe görev almaktayım. Şuan da faal durumda bir teknoloji firmam bulunmakta. Neden size bu iş planını sunuyorum. Öncelikle sunumu mu incelediğiniz için teşekkür ediyorum. Size ve e-ticaret sektöründeki deneyimlerinize, bilginize ihtiyacım var.

4 1-Tedarik ve teslim sorunu. 2-Defolu ürün gönderimi 3- Fiyat kontrollerinin olmaması 4- Para iadesinde gecikmeleri. 5- Orijinal olmayan ürünleri satıyorlar. Türkiye de 36 milyonun üzerinde internet kullanıcısı bulunuyor bunların 7 milyondan fazlası internet üzerinden alışveriş yapıyor. İnternet üzerinden alışverişin gün geçtikçe artmasının sebebi çalışan insanların alışverişe vakit ayıramaması 2. sebebi ise daha uygun fiyata alışveriş yapma seçeneklerinin bulunması. Fakat gün geçtikçe private shopping sitelerinin artık ürünleri zor temin etmesi, ürünleri ulaştırmadaki sıkıntılar, teslim edilemeyen ürünler, ücret iadelerinin yapılamaması ve tüketicilerin daha fazla arayışa geçmesi ile private shopping siteleri yetersiz kalmaktadır. Bu soruna çözüm üretmek isteyen n11.com un zorlandığı kısım ise markalar lle anlaşma sağlayamamasıdır. Soruna çözüm bulunamamasının sebebi üzerine gidilip yaratıcı bir fikirler geliştirilememesidir fakat böyle bir sorunun var olduğu gerçektir ve çözümü de burada üretebiliriz. Soruna çözüm bulurken yaşanan sıkıntılar. Private Shopping devlerinin ürün bulmakta çok zorlandıkları söylenemez fakat piyasaya birden çok yeni rakipler çıkmaya çalışıyor bu yeni oyuncular bundan fazlasıyla sıkıntılı markalar artık ellerindeki stokları konsinye olarak değil nakit olarak vermek istiyor veya n11. com gibi yeni bir çözüm ile doğrudan temin olarak yapmak istiyorlar. Fakat bunu da yapabilmek göründüğü kadar kolay değil markalar tüm ürünleri vermek istemez ve hatta çoğu marka bir amacı olmadan böyle bir yükün altına girmek istemeyeceklerdir.

5 Modazion.com Olarak biz ne yaptık. Bugün insanlar sadece zor durumda kaldıkları zaman tek yürek olabiliyorlar. Fakat bugün Türk Kızılay ı bir çok noktaya giyim bağış kutusu koyarak eski giysileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gibi güzel bir görevi üstlenmiştir. Bunu günümüz teknolojisi ile uyarlayıp daha kolay ve aynı zamanda kazançlı hale getirirsek, daha fazla geri dönüş almış oluruz. Peki nasıl yaparız biz modazion.com olarak Türk Kızılay ı, Toplum Gönülleri Vakfı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ile görüşüp insanların iyi durumda olmak şartı ile giymedikleri, kullanmadıkları ve ihtiyaç duymadıkları ürünleri toplayıp kendilerine ulaştırma görevini üstlenerek onlarında bize desteği ile bu projeyi yapmaya karar verdik. Peki biz bu ürünleri üyelerden nasıl talep edeceğiz sorusuna ise şu şeklide bir açıklama getirdik. Siz iyi durumdaki kullanmadığınız ürünlerinizi ayırın ve dolabınızda yer açın hem anlaşmalı olduğumuz markalardan indirim kazanın, hem de ihtiyaç sahiplerine bağış yapmanın mutluluğunu yaşayın. Bizde bağışladığınız ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırma görevini üstlenerek, Türk Kızılay ı, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ile ortak çalıştığımızı belirttik. Peki üyelerden kullanmadıkları ürünleri nasıl toplayacağız sattığımız ürünleri nasıl teslim edeceğiz. MNG Kargo ile görüştük ve ürün tesliminde bağış yapılan ürünü alma görevini de üstlendiler.

6 Peki biz modazion olarak ürünleri nasıl temin edeceğiz. Biz markalar ile anlaşma yapacağız Türk Kızılay ı, Toplum Gönülleri Vakfı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ile ortak çalıştığımızı ve üyelerimizin kullanmadıkları ürünlerini ihtiyaç sahiplerine ileteceğimizi belirtip Modanın Melekleri arasında olup Mağaza kirası, elektrik, su ve personel giderleri ödemeden bir amaca hizmet etmek adına yeni sezon, eski sezon olarak, belirli gün ve belirli %de oranında indirim talebimiz oldu markalar hem ürünlerini satmış oldular hem de modanın melekleri arasında yer aldılar. Ve böylece n11.com un doğrudan teminde yaşadığı sıkıntıyı aşmış olduk.

7 Private shopping siteleri 6 milyar dolarlık pazar hacmine sahip. Rakiplerin sürekli olarak çoğaldığı. Yüzde 1 lik bir pazar kaybını bile es geçilmesinin istenmediği private shopping sektörü dikey büyümeye geçti. Kimi yan siteler yarattı, kimi sadece belli kategoride satış yapan dikey sitelerle ihtisaslaşmaya gitti, kimi de kendi markasını yarattı. E-ticarette bugüne kadar görülmeyen rekabetin fitilini ateşleyen private shopping siteleri, ünlü caddelere hatta alışveriş merkezlerine bile kafa tutuyor de e-ticaretin perakende sektöründeki toplam cirodan aldığı pay %5 in üzerinde bulunmakta. Ve bu pay gün geçtikçe de artmaktadır. Verilerin kaynakları İstanbul kalkınma ajansı ve Webrazzi den alınmıştır.

8 Ozan ÖZDEMİR Yazılım mühendisi (Markafoni) Yaşar BUDAK Yazılım Mühendisi (Ahmet Yesevi Üniv.) Ersen SARI Bilgisayar Programcılığı (Ege Üniv.) Gültekin YAMAN Bilg. Tekn. Öğrt. (Anadolu üniv.) Erhan Kemal Uçak Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Anadolu üniv.) (Groupon - İstelezzet.com - indimarka.com - e-pttavm.com) Ceyhun ATİK Orta Düzey Yönetici (Media Markt) Serkan AYAR Marka Müdürü (SARAR Bölge Müdürü) Simge YILDIRIM Marka Müdürü (yakala.co) Emin DUMAN Marka Müdürü (Nike - Rolex) Seylan TASALI Kurumsal İletişim Uzmanı (Darüşşafaka) Canan UÇAK Elektronik ( Multinet kurumsal hizmetler Mavi giyim Sanayi) Takımımız yukarıda belirttiğimiz gibi kendi alanlarında tecrübeli insanlardır fakat ticarette atılacak bir sonraki adımlarda sizin bilginize ve deneyimlerinize ihtiyacımız bulunmaktadır.

9 Bugün e-ticaret sektöründe bir çok teknoloji kullanılmakta ve artık hazır e-ticaret yazılımları bile bulunmakta fakat biz kesinlikle hazır e-ticaret yazılımlarını kullanmayacağız kendimize özel yazılım yapacağız daha güvenli, daha hızlı ve daha kolay kullanıma sahip, bir site yaratacağız ve çoğu rakibimizde bizden örnek alacaktır. Güvenlik açısından üst düzey olacak bunun sebebi hala Türkiye nüfusunun sadece %6 sı online alışverişi kullanmakta bu rakamlar Avrupa da %10 iken Amerika da ise %15 dir. Peki bu rakamı Türkiyede de neden yükseltmeyelim. Araştırdık ve birden fazla ödeme sistemi ile çalışmaya karar verdik. Bu ödeme şekillerinin hepsini kapsayan ÖDEME KORUMA SİSTEMİ ile üyelerimiz alışverişi tamamlayıp onay verdikten sonra paraları almış oldukları ürüne ait olan markanın hesabına aktarılacaktır. Bu süreçte paraları modazion.com koruması altında olacaktır. Bir diğer kullandığımız teknoloji ise şu soruna açıklık getiriyor. Bugün sektörün en büyük sorunu ürünü ulaştıramama, tek bir ürünü birden fazla üyenin alması ve kargoyu ulaştıramamanın vermiş olduğu büyük sıkıntı bunları fazlası ile da görebilirsiniz biz markalarla anlaşmamızda aynı gün kargo edileceğin tahhütünü aldık ve bu teknolojiyi kullandık B2C (Şirketten kişiye).b2c mümkün olduğu için hem vergi kaybını, hem de üyelerimizin mağduriyetini engellemiş ve sorumluluk almış oluyoruz.

10 En iyi fiyat garantisini veriyoruz çünkü kullanıcılarımız mağazaya gidip yeni sezon veya eski sezon bir ürünü incelediklerinde mağazadaki aynı ürün kodunu un sitesindeki arama çubuğuna yazıp ürünü incelediklerinde göreceklerdir. En iyi fiyatı nasıl veriyoruz markalarla anlaşmamızda markaların tüm ürünlerini aynı kod ile sitemizde sergileyebiliyoruz ne mağaza kirası ne de elektrik su ve personel giderleri ödemeden daha fazla kullanıcıya sergiliyoruz ve bunun yanı sıra üyelerimiz bağışladıkları eski ürünlerine destek kampanyasında markaların Türk Kızılay ı, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği işbirliği içinde olduğumuzu belirtiyoruz. Bunların karşılığında indirim talebimiz oluyor ve böylece üyelerimize en iyi fiyat garantisini rahatlıkla sunmuş oluyoruz. Başka bir sorun ise piyasadaki sahte ürün ve biz direk markalar ile çalıştığımız için %100 Orijinal ürüne destek kampanyamızda ön planda bulunuyor. Ve biz güveniliriz çünkü sitemizin ilk sayfasında bugüne kadar bağış yapılan ürün adedi ve bugüne kadar kazandırdığımız toplam indirim tutarı bulunmaktadır.

11

12 E-ticaret kullanım haritası. (veriler Webrazzi den alınmıştır) Türkiye deki 36 milyon internet kullanıcısının 10 milyonu online alışveriş yapmış. Bunların yüzde 75 i yaş arasında ve yüzde 45 i kadın. E-ticaret müşterilerinin yüzde 31 i İstanbul da yaşıyor. Ardından ise sırasıyla yüzde 11 ile Ankara, yüzde 8 ile İzmir ve yüzde 4 ile Bursa geliyor. Türkiye internet penetrasyonu açısından yüzde 47 ile dünyada 11. sırada ve 36 milyon ile en çok internet kullanıcısına sahip 20. ülke. Online pazar çekiciliği, online alt yapı yeterliliği, dijital kanun ve yönetmelikler ile perakende sektörü gelişmişliği 4 ayrı kriter olarak ele alınarak yapılan puanlamada Türkiye 43 puanla 9. sırada yer alıyor. Bu listenin zirvesinde 78 puanla Çin, hemen arkasında ise 77 puanla Brezilya geliyor. Online perakende satışlarının yıllar başına büyüme oranında 2008 ile 2012 arasında tüm dünya ortalaması yüzde 18,7 iken, aynı dönemde Türkiye de yüzde 35,5 olması da Türkiye nin e-ticaret alanındaki büyük potansiyelinin diğer bir göstergesi. Burada geliri üzerinden satışa sunduğumuz ürünlerden %5 ve %10 arasında komisyon bedeli alarak kâr elde edeceğiz. En iyi fiyat garantisi vermemiz private shopping sitelerinin arasında rağbet görmemizi sağlayacaktır. Aynı zamanda ise yardım kuruluşları ile çalışmamızdan dolayı tercih sebebi de olacağız ve üyelerimiz yeni sezon ürünleri indirimli olarak alacaklar. Şuan bunu sunabilen örnek bir girişim yok.

13

14

15 Reklam stratejimizi online ve sosyal medya üzerinden yapmaya yönelik kurguladık. Şuanda bile 2 günlük bir çalışma ile sosyal medya sayfalarımızı sitemiz üzerinden görebilirsiniz. Neden sosyal medya? Birçok sloganımız ile hem e-ticaret hem de bir nevi sosyal sorumluluk projesi olan modazion.com u sosyal medya üzerinden hem takipcisi, hem de üye sayısı diğer rakiplerimizden daha fazla olacaktır. Sloganlarımız ; Bağış yapmak hiç bu kadar kârlı olmamıştı. Sizin ihtiyacınız olmayan bir ürüne bir başkasının çok ihtiyacı olabilir. Alış verişinizi yapın sosyal sorumluluğunuzu bilin. Dolabınız da yer açma zamanı. Biz online ve e-ticarete destek veren bir siteyiz. Neden gazetelerde ve Tv de reklam verelim. Sadece sosyal medyadayız bizi oradan takip edebilirsiniz. Klasik yöntemlerle çok para ödeyerek reklama karşıyız. Markalara nasıl ulaşırız. Markalar ile görüşme yapmamız ve ulaşmamız oldukça kolay olacaktır hem onları büyük maliyetten kurtarıp daha fazla satış imkanı sunacağız hem de bir sosyal sorumluğun içinde büyük bir rol oynama imkanı sağlayacağız. Takımı incelediğiniz üzere markalar ile iç içe olan bir takımımız mevcut ve rahatlıkla markalarla anlaşma yapıp doğru takvimlendirme ile doğru markalarla yayına çıkacağız.

16 Biz Private shopping sektöründe bir soruna çözüm bulmaya çalıştık ve bir benzerimiz bulunmuyor fakat bizim rakiplerimiz Private Shopping sektöründe faaliyet gösteren firmaların tümüdür hedefimiz en iyi ve en güvenilir olmak. Rakiplerimiz ; Markafoni Trendyol Morhipo n11 1V1Y enmoda limango Peki ne kadar süre bağış alacağız? Sürekli tüketim olacağından sürekli geri dönüşümü de olacaktır. Tüketim devam ettiği sürece bağış sistemi de devam edecektir. Biz private shopping sektörüne iddaalı bir şekilde giriyoruz nasıl başlarsak o şeklide hep devam edecektir markalarla düzenli çalışma üyelerin üst düzey memnuniyeti ile akılda en iyi olarak kalma çabasındayız belirli bir süre sonra markaların bizden aldığı geri dönüş ile indirim oranlarımız artacaktır. Üyelerimiz ürün bağışlamadan dahi yeni sezon olsun eski sezon olsun en iyi fiyatı bizde bulacaktır. Biz bu konuda iddaalıyız. Peki neden iddaalıyız? B2C yöntemini kullanarak hem daha fazla ürün seçeneğimiz olacak hem de markalar ile anlaşmamızda aynı gün kargo taahhütünü almamız dolayısıyla ertesi gün kargolarını karşılarında gören üyelerimiz bir dahaki alışverişlerinde ilk tercihleri de biz olacağız.

17 7/24 Çağrı merkezi hizmeti üyelerimiz ve markalar istediklerinde bize ulaşabilir sorunlarını paylaşabilir ve anında çözüm bulabilir. %70 e varan indirim kampanyalarımız ile firmaların seri sonu ürünlerine de kolaylıkla ulaşabileceğiz. Böylelikle bu da tercih sebebi olmamızı sağlayacaktır. Tahmini indirim oranları yeni sezonda %15 %20 %30 %40 oranlarında, seri sonu ürünleri eski sezon ürünler için %40 %50 %60 %70 oranında indirimler. Markalar indirimleri rahatlıkla vereceklerdir kargo şirketi ile anlaşmamızın olması nedeni ile kargo bedeli de ödemeyeceklerdir. Ve ürünlerini sattığımız içinde ekstra bir komisyon ödemeyecekler. Ve yardım söz konusu olunca oranlar daha da farklı olacaktır. Kargo ve ulaşım giderleri sosyal sorumluluk projesini de içinde barındıran modazion.com un kargo şirketleriyle rakiplerinden daha avantajlı anlaşmalar sağlayacaktır. Böylelikle her alanda şirket giderlerini minumum a düşürerek kârlılığını da üst seviyede tutacaktır. Hedefimiz ilk yılda un üzerinde ürün satmak anlaştığımız elit markaların indirimlerine indirim sezonu öncesinde sergileyerek hem markalara zarar vermeden kısa süreli yayınlar ile sitenin reyting haritasını da yüksek tutmuş olacağız hem de kısa süreli marka anlaşmaları ile markalara fazla zarar vermeden ürünlerini tanıtma imkanı ve satma imkanı sağlayacağız. Biz hem tüketicinin hem de üreticinin yanındayız projemizin amacı herkesi mutlu etmek.

18

19 Gelir Gider Açıklamalarımız ; Anlaşmalı markalarımızın sitemiz üzerinden satılan ürünlerinden aldığımız indirim tutarının %5 lik kısmını kendimize kâr olarak bırakacak şeklide yayınlayacağız. ÖRNEK: Koton ceket : ürün bedeli 200 TL markadan aldığımız indirim tutarı %30 yayında çıkan bedel 150 TL elde edilen kâr 10 TL Üyenin kazancı 50 TL ürünün yayında kalma süresi 2 gün. İlk yıl hedefimiz 2 milyonun üzerinde ürün satışı sağlamak ve 60 Milyon TL ciro elde etmek. Toplam cirodan elde edilecek kâr oranımız %5 ve %10 arasında dır. Yıllık Personel Giderleri ; İ.T Departmanı : 192,000 TL Satış ve Pazarlama : 120,000 TL Finans ve Muhasebe : 60,000 TL Call Center : 132,000 TL Sosyal Medya ve Reklam : 48,000 TL Yıllık Ofis ve Genel Giderler ; Ofis ve Genel giderler ; 120,000 TL

20 İlk yıl kâr : 4 Milyon 200 Bin TL İlk Yıl Giderlerin Toplamı ; 564 Bin TL İlk Yıl Sonu eldeki nakit ; 3 Milyon 363 Bin TL

21

22

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor

Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI MAYIS-HAZİRAN 2013 SAYI: 68 Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor Günlük kiralama bizim açımızdan önemli bir satış kanalı Haydar YENİGÜN Ford

Detaylı

Frankfurt Otomobil Fuarı nda hedef: Yüksek kalite ve fazla model OYDER Antalya Bölge. Toplantısı gerçekleştirildi

Frankfurt Otomobil Fuarı nda hedef: Yüksek kalite ve fazla model OYDER Antalya Bölge. Toplantısı gerçekleştirildi EYLÜL 2013 SAYI: 52 OYDER - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yayın Organıdır. DİYALOG GAZİANTEP 15 YETKİLİ SATICILAR TOPLANTISI OYDER Gaziantep Bölge Toplantısı gerçekleştirildi TEB Cetelem Araştırması:

Detaylı

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ İktisadi Araştırmalar Bölümü Nisan 2013 Aslı G. Şat Sezgin Uzman Bütün yayınlarımıza http://ekonomi.isbank.com.tr adresinden erişebilirsiniz. 1 E-Ticaret Nedir?

Detaylı

KOMISYON. DAHA HIZLI İŞLEM YAPMAK İÇİN www.kombiklimashop.com SİTEMİZİ KULLANABİLİRSİNİZ. KOMBİ KLİMA SHOP olarak Tek

KOMISYON. DAHA HIZLI İŞLEM YAPMAK İÇİN www.kombiklimashop.com SİTEMİZİ KULLANABİLİRSİNİZ. KOMBİ KLİMA SHOP olarak Tek TÜM BİREYSEL KREDİ KARTLARINA TÜM TAKSİTLERE Tek Çekime %0 5 Taksite %0 6 Taksite %0 7 Taksite %0 8 Taksite %0 9 Taksite %0 KOMISYON 9 TAKSIT BÜLTEN SAYI : 2 NEDEN KOMBİ KLİMA SHOP? KOMBİ KLİMA SHOP ta

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER Bekleyen üyeleriyle telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir (yüz yüze görüşmeler için de düzenlenebilir). ÖNEMLİ! Bu çalışmaya

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ.

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ. T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ Pelin KIROĞLU Ana Bilim Dalı : İKTİSAT Programı : YÖNETİM EKONOMİSİ

Detaylı

NEBİM HABER. "Nebim ile gerçekleştirdiğimiz altyapı çalışmaları kontrol ve takip mekanizmamızın itici gücünü oluşturuyor."

NEBİM HABER. Nebim ile gerçekleştirdiğimiz altyapı çalışmaları kontrol ve takip mekanizmamızın itici gücünü oluşturuyor. NEBİM HABER AĞUSTOS 2010 Sayı:12 Sedat Taşçı, Nebim: " Nebim; Uzun Vadeli İş Birlikleriyle Fark Oluşturuyor, Verim Artırıyor." Murat Demiroğlu, Nebim: " Perakendedeki Trendler ve Nebim'in Ar-Ge Vizyonu"

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

DİYALOG ESKİŞEHİR YETKİLİ SATICILAR TOPLANTISI

DİYALOG ESKİŞEHİR YETKİLİ SATICILAR TOPLANTISI OYDER - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yayın Organıdır. KASIM 2011 SAYI: 30 Yetkili satıcılar övgüye değer satış adetleri gerçekleştiriyorlar Ali Asgar SERİN Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi Müdürü

Detaylı

İNTERNETİN İKTİSADÎ HAYATTAKİ YERİ

İNTERNETİN İKTİSADÎ HAYATTAKİ YERİ 2007/193 İNTERNETİN İKTİSADÎ HAYATTAKİ YERİ SEMİNER AÇIŞ - TEBLİĞ - PANEL İSTANBUL, 2007 1 İşbu kitap, 19 Ocak 2007 Cuma günü, Kadir Has Üniversitesi Konferans Salonu n da gerçekleştirilen Seminerin açış

Detaylı

KİAŞ-DENİZBANK İŞBİRLİĞİ İLE KUYUMCUKENTLİLERE UCUZ ALTIN KREDİSİ

KİAŞ-DENİZBANK İŞBİRLİĞİ İLE KUYUMCUKENTLİLERE UCUZ ALTIN KREDİSİ OCAK 2014 KİAŞ-DENİZBANK İŞBİRLİĞİ İLE KUYUMCUKENTLİLERE UCUZ ALTIN KREDİSİ Kiloda 1,75 gr İstanbul Kuyumcular Odası Başkan Adayı Ahmet Karbeyaz; SEKTÖRDE BİRLEŞTİRİCİ ROL OYNAYACAĞIZ 2013 KASIM u KUYUMCUKENT

Detaylı

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te.

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği Sayfa 15 te Xerox kalitesi Kıbrıs ta Sayfa 7 de Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği Sayfa 5 te Ocak 2009 Ücretsizdir 2009 da hep birlikte daha iyiye... 2 Ocak

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

GİRİŞİMCİLER İÇİN SINIRSIZ TİCARET: E-TİCARET

GİRİŞİMCİLER İÇİN SINIRSIZ TİCARET: E-TİCARET Girişimcinin Gündemi GİRİŞİMCİLER İÇİN SINIRSIZ TİCARET: E-TİCARET Giriş Doç. Dr., Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İ.İ.B.F., İşletme Bölümü mehmetmarangoz48@hotmail.com İnternet kullanıcılarının

Detaylı

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa

e-ticaret 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa 10 TR LYON DOLARLIK DEV PAZAR Dünya e-ticaret hacmi, net olarak hesaplanamasa da, istatistikler rakam n 10 trilyon dolar aflt n gösteriyor. Türkiye deki e-ticaret hacmi ise 2011 de yüzde 52 art flla 22,9

Detaylı

20 Ocak 2015, Salı İstanbul Sanayi Odası, Odakule Toplantı Salonu. Özet Kitabı

20 Ocak 2015, Salı İstanbul Sanayi Odası, Odakule Toplantı Salonu. Özet Kitabı 20 Ocak 2015, Salı İstanbul Sanayi Odası, Odakule Toplantı Salonu Özet Kitabı Özet Kitabı İÇİNDEKİLER AÇILIŞ KONUŞMASI 3 Erdal Bahçıvan, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı 3 ALTERNATİF FİNANSMAN

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

OYDER Antalya Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. E-Fatura uygulamasına geçmeye hazır mısınız? OYDER Ortak Satın Alma Platformu TEMMUZ 2013 SAYI: 50

OYDER Antalya Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. E-Fatura uygulamasına geçmeye hazır mısınız? OYDER Ortak Satın Alma Platformu TEMMUZ 2013 SAYI: 50 TEMMUZ 2013 SAYI: 50 OYDER - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yayın Organıdır. E-Fatura uygulamasına geçmeye hazır mısınız? OYDER Ortak Satın Alma Platformu DİYALOG ANTALYA 14 YETKİLİ SATICILAR TOPLANTISI

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Alternatif Ödeme

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı