En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN?"

Transkript

1

2

3 En Girişimci OLMAYA HAZIR MISIN?

4 Değerli Girişimci, Yeni girişim arayışınızda RE/MAX i düşündüğünüz için teşekkür ederiz. Tüm dünyada olduğu gibi, RE/MAX'in Türkiye deki faaliyeti de işletme sahipleri ile büyüyor. RE/MAX; 1997 yılından bu yana Türkiye de gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermekte olup, dünyanın en ileri franchising sistemleri arasında yer almaktadır. RE/MAX; kurulduğu 1973 yılından bugüne kadar, her geçen gün artan bir performans göstererek istikrarlı bir şekilde büyüyen ve bugün 100 ülkede franchise ofisi, gayrimenkul danışmanı ile hizmet veren dünyanın en büyük gayrimenkul franchising zinciridir. Markamızın arkasındaki başarısının en büyük etkenlerinden birisi de, girişimde çığır açan RE/MAX Franchising sistemidir. Bugün RE/MAX Franchising sisteminde RE/MAX Broker/Owner ı olarak, bir yandan kendi işinizin patronu olma şansını yakalarken, diğer yandan 42 yıllık deneyim ve bilgi birikimi sayesinde her alanda sunulan destek ve eğitim ile büyük bir zincirin halkası olacaksınız. Bu katalogdaki sayfaları çevirdikçe, dünyada franchise sistemini en başarılı şekilde uygulayan 10 marka arasında yer alan RE/MAX i inceleyecek, RE/MAX'in Türkiye deki başarılarını, RE/MAX Franchising sistemini ve RE/MAX in hizmet anlayışını daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Hepinizi, kendi gücünüzle RE/MAX in gücünü birleştirmeye ve RE/MAX in franchise fırsatlarını keşfetmeye davet ediyorum. Saygılarımla, Murat Goldştayn RE/MAX Türkiye Kurucu ve Genel Müdür

5

6 RE/MAX Sıcak Hava Balonu 1973 yılında Dave Liniger ve Gail Main RE/MAX'i kurduklarında, dört bir yanları onların cesaretini kırmaya çalışanlarla ve eleştirenlerle çevriliydi. Buna rağmen Dave, Gail ve çekirdek kadrolarını oluşturan Bob Fisher ve Daryl Jesperson gibi kişiler, karşıtlarının yanılgısını ispatladı. Şirketin temeli; çalışkanlık, inanç ve azim üzerine kuruldu ve bundan sonra sevindiren gelişmeler birbirini izledi. Büyümeye başlayan RE/MAX, 1975'te Dennis Curtis'in Kansas City'de bir franchise almasıyla Colorado dışına taştı. Bundan iki yıl sonra ise, Calgary-Alberta'daki ilk Kanada ofisinin açılmasıyla RE/MAX, uluslararası bir marka haline geldi. 1978'de, New Mexico'daki Bölge Direktörü'nün aklına gelen bir tanıtım fikri sayesinde RE/MAX Sıcak Hava Balonu, Albuquerque Balon Festivali'nde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bundan bir sene sonra sıcak hava balonu, RE/MAX'in resmi logosu oldu; artık küresel bir marka doğmuştu. RE/MAX, Gayrimenkul sektöründe dünyanın en ileri franchising sistemidir. Ayrıca RE/MAX, dünyanın en büyük sıcak hava balonu filosuna sahiptir.

7 RE/MAX ABD Kurucusu ve Ceo Dave Liniger RE/MAX Eş Kurucu Gail Liniger RE/MAX Avrupa Kurucusu Frank Polzler RE/MAX Avrupa Kurucusu Walter Schneider

8 Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

9 Misyonumuz Her ailenin bir RE/MAX li Gayrimenkul Danışmanı olması. Vizyonumuz Girişimcilikte çığır açarak öncü olmak.

10 Dünyada hiç kimse RE/MAX ten daha fazla gayrimenkul satmıyor.

11 Temel İlkelerimiz İnsana saygı, Girişimcilik, Yenilikçilik Müşteri odaklılık, Yaratıcılık, Sürekli gelişme Ekip ruhu, Heyecan, Dürüstlük, Şeffaflık Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

12 Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

13 Dünyada RE/MAX 1973 yılında kurulan RE/MAX, bugün 100 ülkede yaklaşık franchise ofisi ve Gayrimenkul Danışmanı olan ve dünyada en çok gayrimenkul satışını yapan bir şirket haline geldi. 40 yılı aşkın tecrübesi, vizyonu, değerleri ve profesyonel ekipleri ile RE/MAX, bugün gayrimenkul pazarının lider markasıdır.

14 Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

15 Türkiye de RE/MAX Uzman ve eğitimli Gayrimenkul Danışmanlarımız ve modern ofislerimiz ile sektörün fark yaratan, öncü markası olduk. Yeni iş kurmak veya kendini gayrimenkul sektöründe geliştirmek isteyenlere muhteşem fırsatlar sunduk, yıllara dayanan tecrübemiz ve eğitimli kadromuz ile sektörde birçok ilke imza attık. Bugün ise Türkiye'nin dört bir yanındaki 250'ye yakın franchise ofisimiz ve 2250 Gayrimenkul Danışmanımız ile lideri olduğumuz sektörde, girişimcilere yepyeni fırsatlar ve çözümler sunmaya devam ediyoruz.

16 Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

17 İlklerin Öncüsüyüz RE/MAX olarak gayrimenkul sektöründe öncülüğünü yaptığımız birçok yenilik sayesinde "ilklerin markası" olduk. Gayrimenkul sektöründe; Dünyanın en büyük sıcak hava balon filosuna sahip ilk marka Dünyada 100 ülkede ofisleri bulunan ilk marka Dünyayı değiştiren 50 firma arasında, gayrimenkul sektöründeki ilk marka Türkiye de 250 ofis ve 2500 e yakın Gayrimenkul Danışmanıyla hizmet veren ilk marka Ulusal ve uluslararası alanda Ödüllendirme Sistemi'ne sahip ilk marka TV reklamını kullanan ilk marka Gayrimenkul Rehberi (sektörümüzde ofislere özel yaptığımız dergimiz. Tüketicilere yönelik sektörden haberlerin yer aldığı, aynı zamanda ofislerin portföylerinin yer aldığı bir yayın) RE/MAX Sistemi'nde başarı sağlamış ofis sahiplerinin gerçek başarı hikayelerinin yer aldığı Gayrimenkul Liderleri isimli kitaba sahip olan ilk marka Gayrimenkul Eğitim Akademisi olan ilk marka Sektörde en fazla eğitim sayısına sahip ilk marka RE/MAX Web TV ile sürekli eğitim veren ilk marka Sosyal sorumluluk bilincine sahip ilk marka Teknolojiye önem veren ve bu alanda sürekli yatırım yapan ilk marka RE/MAX Camiası içerisinde, sosyal medyada en fazla beğenilen ilk ülke Fotoğraflı kartvizit ve branda kullanan ilk marka Sözleşmeli portföy sayısı en fazla olan ilk marka Sms li branda kullanan ilk marka Müşterilerinden en çok sayıda olumlu geri bildirim mesajı alan ilk marka

18 17,8 ortalamasıyla RE/MAX, ABD gayrimenkul sektöründe GD başına işlem sayısı ile liderliğini sürdürmektedir. Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

19 GAYRİMENKUL DANIŞMANI BAŞINA İŞLEM SAYISI (ABD) RE/MAX Gayrimenkul Danışmanı, rakiplerine oranla yıllık 17.8 işlem gerçekleştirerek sektörde açık ara farkla liderliğini sürdürmektedir. RE/MAX Gayrimenkul Danışmanları, geçen yıl diğer marka danışmanlarının iki katı sayıda satış gerçekleştirmişlerdir.* RAKİP 9 RAKİP 8 RAKİP 7 RAKİP 6 RAKİP 5 RAKİP 4 RAKİP 3 RAKİP 2 RAKİP 1 * Sıralamalar, ABD'deki en büyük gayrimenkul ofisinin raporladığı 2013 işlem sayıları baz alınarak, 2014 REAL Trend 500 araştırma verilerine dayanılarak oluşturulmuştur. Prudential, Berkshire and Real Living verileri Home Services Of America verilerini içermektedir RE/MAX,LLC. Tüm hakları saklıdır.

20

21 Konut İşlem Sayısı (ABD) Marka Bilinirliği (ABD) Reklam Payı (ABD) Ülke Sayısı Dünyada Ofis Sayısı Dünyada GD Sayısı % 31.7% RAKİP 1 RAKİP 2 RAKİP 3 RAKİP 4 RAKİP 5 RAKİP % 29.5% % 1.0% % 14.4% % 0.0% % 11.8% % 1.6% RAKİP 7 RAKİP % 0.1% % 0.2% RAKİP 9-0.1% 0.0%

22 RE/MAX in Markaları Bir RE/MAX'linin Commercial çalışabilmesi için belirli bir ciro limiti ve Ticari Gayrimenkul Pazarlama eğitimini başarı ile tamamlaması gerekmektedir. Bunun sonucunda danışman ticari of is de ticari bölüm açabilir. Kriterlere uyulursa ticari ofis haline getirilebilir. Lüks konut piyasası için RE/MAX'in geliştirdiği yeni markadır. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de lansmanı yapılacaktır. Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

23 RE/MAX Uluslararası Ödüllendirme Sistemi RE/MAX franchise ofislerinin kendi içlerinde aylık ve yıllık olmak üzere dönemsel olarak düzenlediği ödül törenlerini destekleyerek, gayrimenkul danışmanlarımızın motive olmalarını ve ofislerimizin bilinirliğinin üst seviyelere yükselmesini sağlıyoruz.

24 Girişimci Geliştirme Merkezi RE/MAX Akademi! RE/MAX olarak, kurulduğumuz günden bu yana verdiğimiz ve girişimcilere yol gösteren eğitimlerle gayrimenkul sektöründe fark yarattık. Yurt içinden ve yurt dışından, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen ve tüm ofislerimizde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizle Broker ve Gayrimenkul Danışmanlarımıza, dünyada uygulanan pazarlama teknikleri ve trendleri, teknolojideki son yenilikler, sistemin işleyişi ve sektörde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgilerini yenileme fırsatı sunuyoruz. Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

25 RE/MAX Akademi RE/MAX Kariyeriniz&Power Up Eğitimi Gayrimenkul Başarınızı Geliştirmek (Dres) CRS Gayrimenkulde İleri Uygulamalar Genel Tapu&Hukuk Eğitimi Succeed Broker Eğitimi Succeed Gayrimenkul Danışmanı Eğitimi Başarılı Stratejiler Eğitimi Motivasyonun Şifreleri Eğitimi Topluluk Karşısında Konuşma Eğitimi RE/MAX Yeni Broker Eğitimi RE/MAX İleri Broker Eğitimi Broker Staj Programı (Franchise Ofislerinde) Sales Power Eğitimi Gayrimenkul Fotoğraflama Eğitimi Konut Projeleri Satış Eğitimi Ofis Asistanı Eğitimi Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Eğitimi Müşteri Memnuniyeti Eğitimi Müzakere ve Satış Kapama Eğitimi CCIM Ticari Gayrimenkul Pazarlama Eğitimi Stres ve Öfke Yönetimi Eğitimi Empire İleri Yöneticilik Eğitimi Organizasyonlar Belirli aralıklarla düzenlediğimiz ve tüm RE/MAX'lilerin katılabildiği RE/MAX organizasyonlarımız ile alanında uzman eğitmenleri, ünlü konuşmacıları, iş ortaklarımızı ve çalışanlarımızı; başarıları ödüllendirmek, motivasyon arttırmak, sinerji, bilgi ve tecrübe paylaşmak için bir araya getiriyoruz. Recharge (Motivasyon toplantımız) Broker Kampı (Sadece Franchise ofis sahiplerimizin katıldığı bir etkinliğimiz) Ulusal Kongre (Franchise sahiplerimiz ve Gayrimenkul Danışmanlarımız katılım sağlarlar. RE/MAX Türkiye nin en büyük organizasyonudur ve 2 senede bir gerçekleşir.) Ödül Gecesi (RE/MAX Türkiye nin ikinci en büyük organizasyonudur. Yine tüm RE/MAX liler katılım sağlar. Kongre olmadığı yıl ödül gecemiz gerçekleşir) Avrupa Kongresi (Her yıl tüm RE/MAX lilerin katıldığı etkinlik) RE/MAX İnternational Kongresi (Genellikle Las Vegas ta gerçekleşen Uluslararası RE/MAX Kongresi) Yaz Partileri ve Kortej RE/MAX Türkiye Broker Bölgesel Toplantılar Piknik ve Oryantiringler Workshop Çalışmaları

26

27 TEKNOLOJİ YATIRIMLARI RE/MAX Türkiye, teknolojinin araçlarını kullanarak, tüm dünyada kendi alanındaki bilgiyi milyonlarca insanla paylaşıyor. Bugün mobil, web ve tablet mecralarında online sunduğu hizmetlerle, teknoloji yatırımlarını gerçekleştiriyor. Global.remax.com sayesinde yabancı yatırımcılar, Türkiye deki RE/MAX lilerin portföylerine dünyanın her yerinden ulaşabilmekte, kendi dillerinde arama ve görüntüleme yapabilmektedir. Türkiye de gayrimenkul sektöründeki ilk internet sitesi olan RE/MAX lilere özel ofis yönetim programı, Gayrimenkul Danışmanlarının yararlanacağı CRM programı, Brokerların yararlanabileceği ayrı bir CRM programı BrokerTools, sektörün ilk video eğitim portalı olan ilk recruiting ve daha pek çok teknolojik girişim ile RE/MAX Türkiye, sunduğu hizmetin yüksek teknolojiyi kullanımıyla çok daha güçleneceğine inanmaktadır. BR-Tools remaxwebtv Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

28 Kurumsal Gayrimenkul Bölümü Dünyanın en çok gayrimenkul satan markası olarak tecrübemiz ve uzmanlığımızla tüm kurumların hizmetindeyiz! RE/MAX Kurumsal ile satış süreci nasıl gerçekleşir? RE/MAX Kurumsal, talebiniz üzerine size özel Gayrimenkul Yatırım Porföyünüzü oluşturur. Merkez online sistem üzerinden değerlendirilecek gayrimenkulle ilgili, o gayrimenkule en uygun ofis ve Gayrimenkul Uzmanları yetkilendirilir. Online ortamda paylaşmak üzere dosya bazında detaylı düzenleme yapılır. Yetkilendirilen ofis ve Gayrimenkul Uzmanları, değerlendirilecek gayrimenkulün araştırma ve ekspertizini yapıp, online sistem üzerinden RE/MAX Türkiye Genel Müdürlüğü ve müşteri ile paylaşır. RE/MAX Türkiye Genel Müdürlüğü'nün denetiminde uzun ve kısa vadeli fiyatlar belirlenir. RE/MAX Kurumsal hizmetinin her aşaması, merkez tarafından takip edilir. Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

29 RE/MAX Kurumsal aracılığıyla yararlanabileceğiniz gayrimenkul uzmanlık alanları; Ticari/Yatırım Danışmanlığı Arsa Ofis/Plaza İş yeri Endüstriyel/Sektörel Uzmanlık AVM Karma Projeler Varlık Yönetimi Pazar Araştırması Yer Seçimi Gayrimenkul Değerlendirmesi Fizibilite Çalışması Yatırım Analizi

30 Franchising Nedir? Franchise veya franchising; bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, süreli ve sürekli bir iş ilişkisidir. RE/MAX Franchising Sahibi Olmanın Farkları RE/MAX Franchise sahibi olarak bir yandan kendi işletmenizin sahibi olurken, diğer yandan RE/MAX in dünyada ve Türkiye de sahip olduğu marka bilinirliğine ortak olabilirsiniz. RE/MAX Desteği Her Zaman Sizinle RE/MAX'te, sizin başarınızın kendi başarımız olduğuna inanıyoruz. İşte bu yüzden ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. Ofis dizaynı ve yapılan yönlendirmeler, danışmanlık hizmeti ile danışmanlarımızı sürekli destekliyor, operasyonel eğitimler ile gelişiminizin sürekli olmasını sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde Franchise Bölge Sorumlularımız, RE/MAX ofislerinin performanslarını geliştirme, günlük işleyişe ve RE/MAX Ofislerinin hedef realizasyonlarına sahada sürekli iletişim ve katkıda bulunuyor. RE/MAX Akademi, Gelişiminize Katkı Sağlar RE/MAX işletme sahibi olarak, hem kendi işinizin patronu olur hem de uluslar arası markanın size sunduğu bilgi ve tecrübeden yararlanabilirsiniz. Franchising Süreci ve Değerlendirilmesi RE/MAX in başarısında büyük rolü olan Franchise sahibi Broker/Ownerlar ımızı seçerken çok titiz davranırız.

31 Bir RE/MAX Franchise Ofis Sahibi Olmak İçin; Sistem ve Bütçe Toplantısı RE/MAX Ofis Ziyareti RE/MAX Türkiye tarafından Franchise adayına iletilen Franchise Başvuru Formu nun değerlendirilmesi İkinci Yüz Yüze Görüşme ve Profil Değerlendirilmesi gerekmektedir. RE/MAX Franchise Sahibi Broker/Owner larımızdan Beklediğimiz Temel Özellikler; Üniversite mezunu olması Girişimci bir ruha sahip olması Sürekli gelişim ve başarma tutkusu Liderlik vasfına sahip olması Tüm zaman ve enerjisini Franchise Yönetimi için harcama isteği ve imkanına sahip olması RE/MAX Franchise ının gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olması Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir.

32 Her ofis bağımsız bir Franchise İşletmesidir. CİNSİYETE GÖRE DAĞILIM Bay %70 Bayan %30 EĞİTİM DURUMU Yüksek Lisans %13 Lisans %58 Ön Lisans %5 Meslek Okulu %2 Lise %20 YAŞ ARALIĞI Yaş % Yaş %31 40 Yaş ve Üstü %48 Belirtilmemiş %13 MEDENİ DURUM Evli %66 Bekar %23 Belirtilmemiş %11 YABANCI DİLLER Bir Yabancı Dil %37 İki/fazla Yabancı Dil %9

33 CİNSİYETE GÖRE DAĞILIM Bay %57 Bayan %43 EĞİTİM DURUMU Yüksek Lisans %6 Lisans %47 Ön Lisans %11 Meslek Okulu %3 Lise %33 YABANCI DİLLER Bir Yabancı Dil %29 İki/Fazla Yabancı Dil %7 YAŞ ARALIĞI Yaş % Yaş %33 40 Yaş ve Üstü %46 Belirtilmemiş %6 MEDENİ DURUM Evli %57 Bekar %40 Belirtilmemiş %3

34 SOSYAL SORUMLULUK

35 RE/MAX TÜRKİYE OLARAK, SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ İLE ÇEVREYE DUYARLI ÜLKEMİZİN YAŞAM KALİTESİNİ İYİLEŞTİRMEK AMACIYLA "TEMA VAKFI" VE "BİR DİLEK TUT" VAKFI İLE ÇEVREMİZİN GELİŞTİRİLMESİNE KATKIDA BULUNUYOR, AYNI ZAMANDA ÇOCUKLARIN HAYALLERİNİ TÜM RE/MAX'LİLER İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.

36 Nükhet ÇETİN ALP 1) RE/MAX ten önceki iş hayatınızda neler yaptınız? N.A.: RE/MAX benim profesyonel iş hayatımın başlangıç noktasıdır. Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra RE/MAX ile tanışıp gayrimenkul sektörüne adım attım. E.U.: Ben de Nükhet gibi üniversiteyi bitirdikten hemen sonra RE/MAX ile tanıştım. İşletme Fakültesi mezunuyum yılında RE/MAX ile tanıştığımda yapmak istediğim, hedeflerime hızla ulaşabileceğim, girişimci ruhuma hitap eden mesleği bulduğumu anlamıştım. 2) Neden RE/MAX? N.A.-E.U.: Dünyanın en başarılı gayrimenkul firmalarından biri, ayrıca kendi içindeki sinerjisi, sahip olduğu disiplin, gayrimenkul danışmanlarına ve ofislerine verdiği değer açısından diğer markaların çok önünde. Yenilikçi bir marka olması, rakiplerine göre eğitime ve müşteri memnuniyetine çok önem veriyor olması, gözümüzde daha değerli hale gelmesini sağlıyor. Ayrıca Türkiye pazarında ciddi bir bilinirliği olan en güçlü gayrimenkul firması. Rakiplerine göre daha uzun zamandır Türkiye pazarında ve sürekli yükselen bir ivmeye sahip. Gayrimenkul danışmanı olmak veya ofis açıp daha büyük bir organizasyon kurmak için pazardaki marka değeri açısından girişimciye büyük destek sağlayacak güce sahip. 3) RE/MAX Sisteminin avantajları nelerdir? N.A.: RE/MAX Sisteminin avantajı; kurulduğu yıl olan 1973'ten beri sistemine yatırım yapmış, tecrübelerini de her defasında sistemini mükemmelleştirmek için kullanmış bir yapıya sahip olmasıdır. E.U.: RE/MAX in Türkiye pazarındaki liderliği ve marka imajı, iş yapabilirliğinizi oldukça etkiliyor. Tüketicinin gözündeki yeri ve bu marka altında hizmet veriyor olmanız sizi pazarda çok daha kurumsal kılıyor. 4) RE/MAX i farklı kılan nedir? N.A.: Bir ürün, bir hizmet almak için mevcut pazara şöyle bir bakarsınız ve ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verecek olanı bazen ilk görüşte fark edersiniz ve bu, içinizde bir etki, bir kıvılcım yaratır. Sonra bir de derinlemesine araştırırsınız emin olmak için; yine aynı şeyi bulursunuz. Artık tereddüte hiç yer kalmamıştır. İşte bu, gayrimenkul sektöründe RE/MAX'tir. E.U.: En önemli farkının Gayrimenkul Danışmanlığını sektöre gerçek bir meslek olarak tanıtması ve profesyonel, etik ve eğitime önem veriyor olması olduğunu düşünüyorum. RE/MAX LOTUS MALTEPE/ALTAYÇEŞME

37 Elvin UMUT 5) RE/MAX in sunduğu en önemli gelişim fırsatları nelerdir? N.A.: İster bir RE/MAX danışmanı olun ister ofis sahibi, işinizde ilerlemeye her ihtiyaç hissettiğinizde karşınızda bununla ilgili iyi bir RE/MAX eğitimi bulursunuz. E.U.: RE/MAX olarak Amerika ve Avrupa daki tecrübeler, eş zamanlı olarak Türkiye de de eğitimlerimize yansıyor. Böylece sektörün nereye gideceğini, neler yapılması gerektiğini sahadaki bir çok yerel oyuncudan daha önce biliyoruz ve hem danışmanlarımızı hem de müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Gerçek bir danışmanlık veriyoruz. 6) RE/MAX te yüksek performans ortamını nasıl sağlıyorsunuz? N.A.: RE/MAX büyük ve birleştirici bir camia. Birçok da başarılı insan var. Bir RE/MAX üyesi, büyük bir başarı elde ettiğinde, diğer RE/MAX üyeleri biraz daha büyüğünü başarmanın mümkün olduğunu bilincine yerleştirir. Bu izi gerçekten takip ettiğinizde bir de bakmışsınız siz de daha önce imza atılmamış bir büyük başarıyı yakalamışsınız. E.U.: 2002 yılından bu yana sektörde, RE/MAX markası altında olan biri olarak söyleyebilirim ki; 12 yıl boyunca gerek satış seviyesi olsun gerekse bireysel cirolar olsun çıta çok yükseldi. Gayrimenkul sektöründeki en önemli unsur, danışmanlara huzurlu ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlanması. Kendisini güvende hissettiği, profesyonel, mesleği ile ilgili her konuda yardımcı olabilecek bir brokera sahip olması, yüksek performansın en önemli etkenleri olduğunu düşünüyorum. 7) Girişimci adaylar neden RE/MAX i tercih etmelidir? N.A.: Girişimciler bence sadece ve sadece başarı odaklı iseler, kendileri ve aileleri için kaliteli bir gelecek kurguluyorlar ise RE/MAX'i tercih etmeli. E.U.: Marka bilinirliği, marka değerinin yüksek olması, ülke genelindeki yaygın ağı ve know-how ı işin diğer katma değerleri. Kendi işini yapmak ve maksimum sonuçlar almak isteyen herkes, RE/MAX ve başarılı danışmanları ile mutlaka tanışmalı. 8) Girişimci adaylara önerileriniz nelerdir? N.A.: Bence bir insan hangi işi yapıyor olursa olsun, hedef sadece para olmamalı. Bu kulvarda para kazanırken kendinizden, yaşamınızdan, ailenizden, değerlerinizden vazgeçmek durumunda kalmıyorsunuz. Tüm bunlar bana şunu düşündürüyor: "Ben işimi seviyorum, işim de beni seviyor." Bence bir girişimci, kendisine bunu dedirtecek bir iş yapmalı. E.U.: Girişimci bir ruhunuz varsa ve kendi işinizi yapıp, hayatınıza kendiniz yön vermek istiyorsanız seçenekleriniz arasına RE/MAX'i mutlaka eklemelisiniz. Mutlaka başarılı bir RE/MAX ofisini ziyaret edin. Hiçbir şey kaybetmezsiniz, ancak hayatınızı değiştirebilirsiniz.

38 Kemal BAKIR 1) RE/MAX ten önceki iş hayatınızda neler yaptınız? İnsan ilişkileriyle uğraştım. Turizm, otelcilik ve müteahhitlik sektöründe faaliyet gösterdim. 2) Neden RE/MAX? En iyi sektör hizmet sektörüdür. Hizmet sektöründeki en iyi bölüm de Gayrimenkul Danışmanlığı dır. Çünkü rantı çok yüksektir. Bunu bir marka altında yapmak yanlış olmasa gerek. Bu markalar arasındaki en iyi kurumsal firma ise RE/MAX tir. RE/MAX markasına araştırma yaparak ulaştım. 3) RE/MAX Sisteminin avantajları nelerdir? RE/MAX; kurumsal, profesyonel, eğitime dayalı, lokal emlakçının bütün ezberlerini bozan ve satıcı tarafında daha sağlıklı çalışılabilen, en az sermayeyle büyük bir network ağından faydalanma ve bu network ağında başarılarınızla çok kısa ve hızlıca kariyer elde etme imkanı sunar. RE/MAX markası altında adınız da markalaşır. Sinerji ve paylaşımı tamdır. 4) RE/MAX i farklı kılan nedir? Türkiye deki RE/MAX Türkiye çalışanları ve vizyonu çok yüksek bölge direktörümüzün olması, en önemli farklılıktır. Ofisler arasındaki adaleti sağladığını görürüz. Gelişime ve değişime açıktır. 5) RE/MAX in sunduğu en önemli gelişim fırsatları nelerdir? RE/MAX markası altında, bireysel olarak markalaşmak, RE/MAX Üniversitesi ve uluslar arası çapta eğitim ve etkinlikler olması çok önemli fırsatlardandır. En önemlisi de RE/MAX kültüründen etkilenmek ve katkı sağlayabilmek. 6) RE/MAX te yüksek performans ortamını nasıl sağlıyorsunuz? Eğitimler, etkinlikler, ödüllendirme, ekip ruhu, sahiplenme duygusu, güven, özgür bir ortamda çalışabilme ve ödülle motive olan insanlar topluluğu; performansı arttıran en önemli unsurlardır. Bunu yüksek kazançla taçlandırmak, örnek olabilmek de bu faktörler arasındadır. 7) Girişimci adaylar neden RE/MAX i tercih etmelidir? En az sermayeyle en yüksek oranda kazanabilmek, RE/MAX markasını, ofis markasını ve kendi markanızı birlikte yaratabilmek, pazara kolay ulaşabilmek ve kendi işlerini bağımsızca yapabilmek için RE/MAX'i tercih etmeliler. 8) Girişimci adaylara önerileriniz nelerdir? İnsana ve bilgiye dayalı bir sektör olduğu için sağlıkları elverdiği müddetçe bu işi yapmalılar. Yaşam tarzı aynı zamanda iş tarzıdır. İki tarzın bir arada yaşandığı tek sektördür. RE/MAX ARMONİ KADIKÖY/SAHRAYICEDİT

39 İbrahim AKMAN 1) RE/MAX ten önceki iş hayatınızda neler yaptınız? 1994 yılından itibaren Açıkhava Reklamcılığı sektörünün mecra satış kısmında, satış ve pazarlama departmanlarında profesyonel olarak çalıştım yılı ve sonrasında Açıkhava Reklamcılığı sektörüne baskı, mecra satış ve üretim alanlarında kurucu ortağı olduğum Basımevi, TR90, CBA ve Üniversite Medya markaları ile hizmet verdim. 2) Neden RE/MAX? 2013 yılında birçok sektör araştırması yaptım. Gayrimenkul Danışmanlığı sektörü üzerinde yoğunlaştım ve RE/MAX dedim. Mayıs 2013, faaliyete başlama tarihimiz oldu. RE/MAX'in sektöründe lider bir marka olması, profesyonel yaklaşımı ve marka yönetimi tercihimde önemli rol oynadı. 3) RE/MAX Sisteminin avantajları nelerdir? RE/MAX Sisteminin hazırlık, işleyiş ve karlılık olarak son derece iyi planlanmış ve motive eden bir enerjiye sahip olması, paylaşıma açık olması, bunun yaygınlaştırılması ve ödüllendirmesi, büyük, güçlü, tecrübeli ve kazanan bir yapının içinde gelişime açık olması ve büyüme ve kazanmanın gözlenebilir olması en önemli avantajlarındandır. 4) RE/MAX i farklı kılan nedir? Kurumsal büyüme isteği ve kararlılığının olması, eğitimlerinin çeşitliliği, yurt içi ve yurt dışında birçok organizasyon yapması, çözüm merkezli olması ve sistemindeki broker ve gayrimenkul danışmanı profilinin oldukça güçlü olması. 5) RE/MAX in sunduğu en önemli gelişim fırsatları nelerdir? Eğitimleriyle girişimcilere tam destek sağlayıp, onlara rehberlik yapması, gayrimenkul sektöründe yeni olanlar için yepyeni yatırım fırsatları sunması, ofis ve gayrimenkul danışmanlarının istikrarlı bir kariyer edinmesini ve marka bilinci ile hareket etmesini sağlaması RE/MAX'in sunduğu en büyük gelişim fırsatlarındandır. 6) RE/MAX te yüksek performans ortamını nasıl sağlıyorsunuz? RE/MAX kural ve tavsiyeleri çerçevesinde hareket ederek, ofis içi ve RE/MAX Türkiye eğitim ve toplantılarına maksimum katılım sağlayarak, doğru portföy odaklı ve tek yetkili olarak çalışarak ve takım bilinci ile hareket ederek sağlıyoruz. 7) Girişimci adaylar neden RE/MAX i tercih etmelidir? Çünkü RE/MAX; büyüme süreçlerini tamamlamış ve güçlü bir know-how a sahip olan, bilinirliği ve memnuniyeti en yüksek olan, mutlak müşteri memnuniyetini hedefleyen ve bunu ölçümleyebilen, yatırım geri dönüşümü en hızlı olan, şeffaf, güvenli, hızlı ve teşvik edici bir sistem sunan bir markadır. 8) Girişimci adaylara önerileriniz nelerdir? Sektöre yeni girecek arkadaşlara cesur, kararlı ve dengeli olmalarını, uzun vadeli düşünüp, planlı hareket etmelerini, hem müşterilerine hem de kendilerine zaman tanımalarını öneririm. RE/MAX MEKAN ALTUNİZADE/ÜSKÜDAR

40 Malik BAYIR 1) RE/MAX ten önceki iş hayatınızda neler yaptınız? 1989 yılında farklı bir sektörde başlayan profesyonel iş hayatımda, uzun yıllar kurumsal şirketlerin ulusal ölçekli satış kadrolarında görev aldım. Bu süreçte 7 yılı sahada, 16 yılı da yönetim kadrolarında olmak üzere; 23 yıl bilfiil yoğun rekabet ortamında profesyonel çalışma hayatım oldu. 2) Neden RE/MAX? RE/MAX'in tam da benim duymak istediğim sektörü değiştirmek iddiası ile pazarda yer aldığını görmek, uzun arayışlarımın sonunda beni gerçekten heyecanlandıran ve bir girişimci adayı olarak profesyonel çalışma hayatımdaki uzun yılların ardından istifa ederek kendi işimi kurmak üzere harekete geçmemi sağlayan tetikleyici slogan oldu. Çünkü bu misyonun ve pastanın büyüklüğü, bende asla kaçırılmaması gereken bir fırsat ve heyecan hissi doğurmuştu. 3) RE/MAX Sisteminin avantajları nelerdir? REMAX Sisteminin bana göre en önemli avantajı; yatırım-kazanç çizgisinde sağladığı olağan dışı avantaj.çünkü RE/MAX Sistemi, size bir yatırımcı olarak minimum sermaye ile maximum kazanç olanağı sunuyor. Üstelik orta ve uzun vadedeki negatif finansal sürprizlerden de büyük ölçüde uzak olmanızı sağlıyor 4) RE/MAX i farklı kılan nedir? Aslında ben bu sorunun birden fazla cevabı olduğunu düşünüyorum. Bunlar; RE/MAX'in marka gücü ve bilinirliği. Burada bilinirliği sadece bilinmek olarak değil; güvenilirlik, saygınlık gibi olumlu referanslar anlamında bilinirlik olarak özellikle ayırt etmek gerektiğini düşünüyorum. Kurumsallık Şeffaflık Eğitimlere verdiği önem ve süreklilik Etik değerler anayasası (ki sanıyorum sistemin omurgasını teşkil ediyor) Müşteri memnuniyetine verdiği mutlak önem Globallik ve her konuda dünya ile entegrasyon. 5) RE/MAX in sunduğu en önemli gelişim fırsatları nelerdir? Mevcut teknolojik altyapısının da yardımıyla Türkiye'nin ve dünyanın pek çok noktasındaki portföyler için etkin paylaşım ve birlikte kazanç olanağı, tüm RE/MAX üyeleri için en önemli gelişim fırsatını teşkil ediyor bence. 6) RE/MAX te yüksek performans ortamını nasıl sağlıyorsunuz? Ofis içinde verdiğimiz eğitimlerle, performans değerlendirme ödülleriyle, belirli aralıklarla yaptığımız etkinliklerle, koçluk ve mentorluk destekleriyle, arkadaşlarımızın doğum günü vs. gibi özel günlerinde yaptığımız etkinliklerle sağlıyoruz. 7) Girişimci adaylar neden RE/MAX i tercih etmelidir? Pek çok özelliğinin yanı sıra RE/MAX'in sektördeki liderliği, vizyonu ve sınırsız eğitim imkanları, diğer rakipleri ile karşılaştırılamayacak kadar ayrı bir yere sahip. Öyle ki; halen sektörde farklı markaların çatısı altında hizmet veren pek çok profesyonelin de geçmişte RE/MAX'in eğitimlerini alarak bu sektöre katıldığı ve bir dönem RE/MAX çatısı altında hizmet verdiği göz önüne alındığında, markanın aslında bir okul niteliği taşıdığını söylemek de yanlış olmaz. 8) Girişimci adaylara önerileriniz nelerdir? Bu sektör disiplinli, azimli, kararlı ve en önemlisi dürüstçe gerçekten çalışan insanlar için inanılmaz fırsatlar barındırıyor. Bu konuda onlara söyleyebileceğim şey şudur: Dün bu sektöre katılmak üzere karar aşamasında iken, benden önce yola çıkmış ve başarılı olmuş örneklere bakarak; Onlar başardıysa ben de başarabilirim diyerek harekete geçmiştim. Bugün aynı aşamada aynı tereddüt ve heyecanı yaşayanlara söyleyebileceğim şey de aslında yine aynıdır; Bizler başardıysak sizler de başarabilirsiniz. RE/MAX GUIDE 1. LEVENT/BEŞİKTAŞ

41 Ümit KAVANİ 1) RE/MAX ten önceki iş hayatınızda neler yaptınız? 1964 yılında Ankara'da doğdum yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldum yılları arasında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, İDEA-ASENKRON (ileri düzey programlama dilleri ve bilgisayar donanımı) eğitimi aldım. RE/MAX ten önce eczanem vardı, onu işletiyordum. 2) Neden RE/MAX? İşin profesyoneli olması, franchise zenginliği ve eğitimleri gibi nedenler, REMAX'te çalışmam için beni cezbetti. Kuralsızlıkların hakim olduğu bir ülkede, RE/MAX'in kendine ait oturtulmuş kuralları var. 3) RE/MAX Sisteminin avantajları nelerdir? Gayrimenkul danışmanı kendi işine odaklanarak büyüyor, broker işini ve ofisini büyütmek için mücadele veriyor. RE/MAX'in paylaşım sistemi ile herkes kazançlı çıkıyor. 4) RE/MAX i farklı kılan nedir? Eğitimleri olması, birliktelik içinde hareket edilmesi, dayanışması, takım çalışması, gelişmiş sistemi ve internet ağı RE/MAX'i gayrimenkul sektöründe farklı kılıyor. 5) RE/MAX in sunduğu en önemli gelişim fırsatları nelerdir? Bölgenin hakimi olmak daha kolay. Ayrıca memnun müşteriler yaratarak büyümek ve sürekli yeni gelişmelere tanık olmak, RE/MAX'in sunduğu en önemli fırsatlardandır. 6) RE/MAX te yüksek performans ortamını nasıl sağlıyorsunuz? Sürekli eğitimler vererek (meslek içi, kişisel gelişim vs.), bölge takibi ile uzmanlaşıp bölgeye hakim olarak ve en önemlisi de müşteri memnuniyeti ile sağlıyoruz. 7) Girişimci adaylar neden RE/MAX i tercih etmelidir? RE/MAX, gayrimenkul sektöründe rakipsiz bir firmadır. Türkiye'de RE/MAX'e rakip olabilecek firmaların sistemleri bile oturmuş değil. 8) Girişimci adaylara önerileriniz nelerdir? Kesinlikle RE/MAX'i tercih etmeliler. Çünkü başka yerlerde hayallerle uğraşmak yerine RE/MAX ile başarı kaçınılmazdır. RE/MAX ADA HATAY/İSKENDERUN

Kurallar Yeniden Belirleniyor

Kurallar Yeniden Belirleniyor Kurallar Yeniden Belirleniyor Y Kuşağı büyüdükçe ve daha etkin olmaya başladıkça iş hayatının kuralları baştan yazılıyor. İşte bu gençlerin en gözde şirketleri! 4 4 Şu anda en yaşlısı, en genci ise yaşında

Detaylı

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris.

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris. 1 2 3 Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN Yazı İşleri Nur GÜN Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com İletişim editor@yenibiris.com Ofset Hazırlık ve Baskı ÖMÜR MATBAACILIK A.Ş. Haramidere

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2013 F AALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta Odeabank 02 Kısaca Odeabank 04 Bank Audi Grubu Hakkında 05 Misyon, Vizyon ve Değerler 07 Stratejik Hedeflerimiz 08 Başlıca Göstergeler 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK

DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK LOSS PREVENTION MANAGEMENT Sayı 7 - Ekim 2014 MESLEĞE ADANMIŞ ÖMÜRLER EKONOMİK KALKINMAYI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMANIN YOLU DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA HAYATI OLUŞTURMAK E D İ T Ö R İmtiyaz Sahibi Muammer Ay Sorumlu

Detaylı

bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu

bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu bir Aksigorta 2011 Faaliyet Raporu KURUMSAL Profil Gücüne güç katan, büyümeye ve kârlılığa odaklı bir şirket 2011 yılı, Aksigorta nın tarihi için önemli bir kilometre taşına işaret etmektedir. Şirket in

Detaylı

Türkiye Operasyonel Kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 10 Milyar TL'yi aştı. Günlük araç kiralama hayatlarımızı değiştiriyor

Türkiye Operasyonel Kiralama sektörünün aktif büyüklüğü 10 Milyar TL'yi aştı. Günlük araç kiralama hayatlarımızı değiştiriyor TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI MAYIS-HAZİRAN 2014 SAYI: 74 Kazan-Kazan prensibiyle hareket ediyoruz Önder GÖKER Hyundai Assan Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası ndan sorumlu Genel Müdürü

Detaylı

H A L K B A N K T A. l Öz kaynak kârlılığında lideriz! l Çizgi romanların ve ikinci ellerin dünyası. Kasım - Aralık 2013 Sayı: 42-43 Ocak - Şubat 2014

H A L K B A N K T A. l Öz kaynak kârlılığında lideriz! l Çizgi romanların ve ikinci ellerin dünyası. Kasım - Aralık 2013 Sayı: 42-43 Ocak - Şubat 2014 Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır H A L K B A N K T A Kasım - Aralık 2013 Sayı: 42-43 Ocak - Şubat 2014 42 43 l Öz kaynak kârlılığında lideriz! l Çizgi romanların ve ikinci ellerin

Detaylı

2 0 1 4 F A A L I Y E T R A P O R U

2 0 1 4 F A A L I Y E T R A P O R U 2014 FAALIYET RAPORU BÖLÜM I - GENEL BILGILER 02 Yönetim Beyanı 04 Özet Finansal Bilgiler 06 Vizyon, Misyon ve Hedefler 08 Kısaca MetLife 10 MetLife Değerleri 12 MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. nin Tarihsel

Detaylı

Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık işbirliğinden doğan En Gözde Şirketler araştırması sonuçlandı. Bu yıl beşincisi yapılan

Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık işbirliğinden doğan En Gözde Şirketler araştırması sonuçlandı. Bu yıl beşincisi yapılan ÜNİVERSİTELİLER S Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık işbirliğinden doğan En Gözde Şirketler araştırması sonuçlandı. Bu yıl beşincisi yapılan araştırmamız kapsamında Türkiye genelinde

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

haber EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR OCAK 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır EROĞLU HOLDİNG YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR EROĞLU GİYİM 29 YILDA SEKTÖRÜN ZİRVESİNE YÜKSELDİ EROĞLU GAYRİMENKUL 2012 de 5 YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor

Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI MAYIS-HAZİRAN 2013 SAYI: 68 Günlük kiralama büyük bir potansiyel barındırıyor Günlük kiralama bizim açımızdan önemli bir satış kanalı Haydar YENİGÜN Ford

Detaylı

Cazip işler ve sektörler

Cazip işler ve sektörler Yeni Mezunun İş Rehberi Cazip işler ve sektörler Tepe yöneticilerden mektuplar Kariyerine nasıl başlayacaksın? Şirketler Başlangıç ücretleri 2013 Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin

Detaylı

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te.

Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği. Xerox kalitesi Kıbrıs ta. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği. Sayfa 7 de. Sayfa 5 te. Xerox ve IBM den global ölçekli iş birliği Sayfa 15 te Xerox kalitesi Kıbrıs ta Sayfa 7 de Xerox ve Vodafone un yeni iş birliği Sayfa 5 te Ocak 2009 Ücretsizdir 2009 da hep birlikte daha iyiye... 2 Ocak

Detaylı

Faaliyet Raporu 2013

Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Raporu 2013 1 2 İçindekiler Kurumsal Profil 4 Finansal Göstergeler 5 Doğuş Otomotiv Tarihinden Kilometre Taşları 6 Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu 8 Doğuş Otomotiv İcra Kurulu 9 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

ULUSLARARASI KURUMSAL PROMOSYON STEP BY STEP YAPILANMA24 COCA-COLA NIN PROMOSYON

ULUSLARARASI KURUMSAL PROMOSYON STEP BY STEP YAPILANMA24 COCA-COLA NIN PROMOSYON www.promoturk.org 06 ULUSLARARASI KURUMSAL PROMOSYON STEP BY STEP YAPILANMA24 COCA-COLA NIN 34 PROMOSYON 28 İş Dünyası Liderlerinin Dergisi Türkiye'nin En Güçlü CEO ve İş İnsanlarının Geleceğe Bakışları

Detaylı

PERAKENDENİN EĞLENCELİ YÜZÜ

PERAKENDENİN EĞLENCELİ YÜZÜ Güncel PERAKENDENİN EĞLENCELİ YÜZÜ Eurometall in yeni ürünlerinin tanıtımı için Türkiye nin birçok bölgesinden gelen bayiler calimera nil s tavernada eğlendi. Perakende sektörünün birçok ihtiyacına kısa

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

Türkiye Operasyonel Kiralama Sektörünün aktif büyüklüğü 10 milyar TL'ye ulaştı

Türkiye Operasyonel Kiralama Sektörünün aktif büyüklüğü 10 milyar TL'ye ulaştı TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI OCAK-ŞUBAT 2014 SAYI: 72 "Terzi usulü, müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz" Şükrü BEKDİKHAN Mercedes-Benz Türk Otomobil Pazarlama ve Satış

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte

Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013. Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte Roche Türkiye Kurumsal Sorumluluk Raporu 2013 Yaşamı iyileştirmek - şimdi ve gelecekte 2013 te öne çıkanlar Üst üste 5. kez DJSI sektör lideri Etik ve uyum konusunda en üst düzeyde çaba Medikal ve Tedarikçi

Detaylı

SAP TÜRKİYE NİN 10.YILI

SAP TÜRKİYE NİN 10.YILI Sayı 1/Ekim 2011. SAP TÜRKİYE NİN 10.YILI Başarılı bir 10 yılı geride bırakan SAP Türkiye, gelecek 10 yıla hazır SAP FORUM 2011 DE ÖNE ÇIKANLAR Şimdi işletmeler için mobilite zamanı... HANA ile dönüşüme

Detaylı

Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI

Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI Güvenliğin Kale si şimdi yepyeni SAYI 25 2015 TE DE GÜVENLIĞIN KALESI OLMAYA DEVAM EDECEĞIZ aberlerimiz gurur verici; 2014 te farklı kanallarda büyümemizi sürdürmenin heyecanını yaşıyoruz. 2014 yılında

Detaylı

İçindekiler. Bölüm I : Sunuş

İçindekiler. Bölüm I : Sunuş Faaliyet Raporu 2012 İçindekiler Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 9 Faaliyet Raporu Hazırlanma Esasları ve Yasal Dayanağı 10 Yönetim Kurulu ndan 11 Yapı Kredi Emeklilik Anonim Şirketi nin 21 Mart

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2014. Zorlu Grubu, tüketicinin nabzını tutuyor

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2014. Zorlu Grubu, tüketicinin nabzını tutuyor 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2014 45 Zorlu Grubu, tüketicinin nabzını tutuyor sunuş 01 Müşterimiz işimizin asıl patronudur Zorlu Grubu olarak, insana

Detaylı

10 kata kadar daha fazla koruma!*

10 kata kadar daha fazla koruma!* Mart 2014 önsöz 10 kata kadar daha fazla koruma!* Opet Fuchs Ailesi'nin Değerli Üyeleri, 2014 yılının başından bu yana devam eden döviz kurundaki dalgalanmalar, otomotiv segmentinde yaşanan vergi artışı

Detaylı

Kiralama sektörü oyuncularını iyi bir iş ortağı olarak görüyoruz Merih TÜZÜN Peugeot Satış Direktörü

Kiralama sektörü oyuncularını iyi bir iş ortağı olarak görüyoruz Merih TÜZÜN Peugeot Satış Direktörü TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI KASIM-ARALIK 2014 SAYI: 77 Kiralama sektörü oyuncularını iyi bir iş ortağı olarak görüyoruz Merih TÜZÜN Peugeot Satış Direktörü Bireylere yönelik her ürünümüzde,

Detaylı