KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48"

Transkript

1 MOTORLU BESLEYİCİ KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48 Emniyetiniz için, aletleri çalıştırmadan önce Kullanım Talimatlarını okuyunuz.

2 JPF-3 / 34 / 44 / 38 / 48 UYGUNLUK BEYANI Sorumluluk bize ait olmak üzere, bu ürünün 98/37/EWG, 98/79/EWG, 89/336/EWG, 93/68/EWG, 73/23/EWG yönetmeliklerine uygun olduğunu ve EN 292-1, EN 292-2, EN 294, - EN 349, EN 55014, EN standartları dikkate alınarak tasarlandığını beyan ederiz.

3 İÇİNDEKİLER ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI MOTORLU BESLEYİCİ İÇİN EK EMNİYET KURALLARI MONTAJ VE DELME POZİSYONUNUN BULUNMASI MONTAJ ÇALIŞTIRMA KONTROLLERİ GÜÇ BAĞLANTISI VE TOPRAKLAMA BESLEME HIZI AYARI MERDANENİN DEĞİŞTİRİLMESİ YAĞLAMA VE BAKIM BESLEYİCİNİN MAKİNELERDE KULLANILMASI NOTLAR VE DAĞITILMIŞ RESİM

4 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI UYARI: Bu kurallara uyulmaması ciddi kişisel yaralanmaya sebep olabilir. Ahşap işleme, emniyetli ve doğru çalıştırma prosedürleri uygulanmazsa tehlikeli olabilir. Aletin özenli ve dikkatli bir şekilde kullanılması kaza olasılığını önemli ölçüde azaltır. MUTLAKA KURALLARA UYUN, SAĞDUYUNUN SESİNE KULAK VERİN VE DİKKATLİ OLUN. UNUTMAYIN: Kişisel emniyetiniz sizin sorumluluğunuzdur. KULLANIM KILAVUZUNU OKUYUN. Kılavuzu kolay başvuru için makinenin yakınında bulundurun. ÖNEMLİ KİŞİSEL EMNİYET NOTU: Emniyet gözlüğü takın - göz koruması. Toz maskesi takın - solunum koruması. Kulak tıkaçları takın - işitme koruması. Uygun giysi giyin - sarkık giysiler, giymeyin, eldiven, kolye, takı takmayın. Uyuşturucu madde, alkol ve ilaç etkisi altındayken çalışmayın. ALETİ TEHLİKELİ ORTAMLARDA KULLANMAYIN. Çalışma alanını iyi havalandırın ve aydınlatın. Nemli veya ıslak mahallerden uzak durun. Oda sıcaklığı C, nem %30-95, rakım 1000 m, voltaj sapması ±%5 olmalıdır. İŞ TEZGAHINI VE ALANINI TEMİZ TUTUN. Tezgahta bırakılan sabitlenmemiş el aletleri veya dağınık çalışma alanı kazalara davetiye çıkarır. BAKIM GEREKLERİNE UYUN. Doğru çalıştırma ve bakım için kullanım kılavuzuna uyun. ALETİ GÜÇ KAYNAĞINDAN AYIRIN. Takım değiştirmeden, tamir yapmadan veya bakım yapmadan önce aletin fişini prizden çekin. HER BAKIM VEYA ONARIMDAN SONRA SON İNCELEMEYİ YAPIN. Aleti tekrar çalıştırmadan önce bütün parçaların doğru takılmış, sıkılmış ve hizalanmış olduğunu kontrol edin. YANLIŞLIKLA ÇALIŞMASINI ÖNLEYİN. Aletin fişini prize takmadan önce anahtarın OFF konumunda olduğunu kontrol edin. ÇOCUKLARI İŞYERİNDEN UZAK TUTUN. Asma kilitler, ana şalterler veya uzaktan çalıştırma anahtarları kullanın. Çocukları veya yetkisiz kişileri aletlerden uzak tutun. Bütün ziyaretçiler çalışma alanından emniyetli bir mesafede tutulmalıdır. ALETİ ÇALIŞIR HALDE BIRAKMAYIN. Aleti kapatın. Alet tamamen durmadan aleti elinizden bırakmayın.

5 MOTORLU BESLEYİCİ İÇİN EK EMNİYET KURALLARI Kesme aletleri besleme yapılmadan önce dönüyor olmalıdır. Kesme aletini çok hızlı besleyerek aşırı yüklemeyin. Ellerinizi daima dönen parçalardan uzak tutun. Uzun malzemeler için tablanın çıkış ucunda destek bulundurun. Kesme aletini durdurmadan önce besleyiciyi durdurun. Tamir veya ayarlama yapmadan önce güç kaynağını ayırın. MONTAJ VE DELGE POZİSYONUNUN BULUNMASI A) MONTAJ POZİSYONUNUN BULUNMASI 1. Üniversal Stantların yüksekliği ve uzunluğu (Bkz: RESİM 2 & 3, HP, besleyicinizin motor kapağında gösterilmiştir.) 2. Besleyiciyi bir planyaya, tablalı testereye veya birleştiriciye monte ederken yardım almak için RESİM 27, 28, 29'a bakın. 3. Küçük makine tablası için bir uzatma desteği (aletle birlikte verilmez) kullanmanız önerilir (Bkz: RESİM 4). B) DELME POZİSYONUNUN BULUNMASI Delme kolaylığı ve hassasiyeti için, aletle birlikte 1:1 ÖLÇEKLİ KENDİNDEN YAPIŞKANLI DELME ŞABLONU verilmiştir (RESİM 5). 1. MONTAJ BAZASINI paketten çıkarın. Bu bazayı, delme pozisyonunun delme şablonu üzerinde doğru olduğunu görmek için kullanın set cıvata ve yaylı rondela (aletle birlikte verilmez) hazırlayın. CIVATA ÖLÇÜSÜ Hafif-ağır Hizmet & Ağır Hizmet ( 1/2 HP) M12 CIVATA UZUNLUĞU Montaj Bazası (kalınlık) + Tabla üstü (kalınlık). 3. Tabla kirişlerinden kaçının ve tablanın altından destekleyin. 4. KENDİNDEN YAPIŞKANLI DELME ŞABLONUNU kullanın. Şablonu doğru pozisyona yapıştırın. Ortasını zımbayla işaretleyin.

6 5. DELİN VE HAFİFÇE VURUN. MONTAJ (RESİM 6, 7, 8) UYARI: Yardım alın! Besleyici ağırdır. Kendi başınıza yapmayı denemeyin.

7 A) BAZA'yı (1) tablaya tespit edin. B) "STANT"ı BAZA'ya (1) takın. KOLU (11) monte edin. (Bakınız: 6-1). C) ÜST KOLU (2) ASANSÖR MESNEDİNE (3) takın. ÇARKI (4) birkaç tur çevirin. LÖVYEYİ (5) sıkın. D) Motorun konumunu ayarlayın. 4 vidayı gevşetin. (Bakınız: Şekil 7). E) KONTROL MAFSALINI (6-2) motor boynuna monte edin. (Bakınız: Şekil 6). VİDAYI (6) ve LÖVYEYİ (7) sıkın ve her iki yanda eşit boşluk bırakın. Böylece, LÖVYE gevşetildiğinde, besleyici VİDAYI (6) gevşetmeye gerek olmadan kendi ekseni etrafında dönebilir. (Bakınız: 6-2). MOTOR KELEPÇESİ AÇIKLIĞI, YUVAYA PARALELDİR. (Bakınız: 6-2)

8 LÖVYEYİ (8) gevşetin ve KONTROL MAFSALINI YUVAYA 90 DİK OLACAK ŞEKİLDE ayarlayın. LÖVYEYİ (8) sıkın. (Bakınız: 6-3). F) BESLEYİCİYİ ÜST KOLA (2) monte edin. VİDALARI (9) sıkın. LÖVYENİN (10) merkezi, ÜST KOLUN (2) merkeziyle aynı hizada olmalıdır. (Bakınız: 6-4). G) BESLEYİCİYİ, LÖVYEYİ (10) gevşeterek istenen konuma getirin. Yüksekliği (11 ve 12) ve uzatmayı (4 ve 5) buna göre ayarlayın. H) Bütün LÖVYELERİ sıkın. ÖNEMLİ: ASANSÖR KAMASI VE MESNET YİVİ arasında belli bir OYNAMA payı vardır. Beslemenin sağlam olması için, BESLEYİCİYİ içeri besleme yönüne karşı çekin, sonra LÖVYEYİ (12) sıkın. (Bakınız: Şekil 8). Bunu "HER AYARDA" yapın. ÇALIŞTIRMA KONTROLLERİ (ŞEKİL 9 ve 10) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın.

9 A) STANT: (ŞEKİL 9) ÜST KOL (2) dönüşü. LÖVYEYİ (13) gevşetin. ÜST KOL (2) aşağı-yukarı hareketi. LÖVYEYİ (12) gevşetin ve ÜST ÇARKI (11) çevirin. ÜST KOL (2) ileri-geri hareketi. LÖVYEYİ (5) gevşetin ve YAN ÇARKI (4) çevirin. B) KONTROL MAFSALI: (ŞEKİL 10) KOL MESNETİ (14) VİDALARI (9) gevşetin. AÇI MAFSALI (15). LÖVYEYİ (10) gevşetin. MOTOR KELEPÇESİ (16). LÖVYEYİ (8) gevşetin. MOTOR KELEPÇESİ (16). LÖVYEYİ (7) gevşetin. C) MERDANENİN TESVİYELENMESİ: Besleyiciyi tablaya indirin. (Bakınız: ŞEKİL 9). LÖVYEYİ (8) gevşetin. AÇI MAFSALINI (15) ayarlayın. (ŞEKİL 10). VİDALARI (9) gevşetin. KOL MESNEDİNİ (14) ayarlayın. (ŞEKİL 10). Hafif bir hiza kaçıklığına izin verilir. (Bağımsız süspansiyonla telafi.) D) YAN BESLEME: (Bakınız: ŞEKİL 9, 10 ve 11) LÖVYEYİ (13) gevşeterek BESLEYİCİYİ kendi ekseni etrafında tabladan öteye çevirin. LÖVYEYİ (8) gevşetin, BESLEYİCİYİ size dönük MERDANELERLE yere 90 olacak şekilde döndürün. LÖVYEYİ (8) sıkın. LÖVYEYİ (7) gevşetin, BELEYİCİYİ size dönük ŞALTER KUTUSUYLA 90 olacak şekilde döndürün. LÖVYEYİ (7) sıkın. LÖVYEYİ (10) gevşetin, BESLEYİCİYİ istenen pozisyona getirin. LÖVYEYİ (10 ve 13) sıkın. UYARI: Her ayardan sonra bütün Lövyeleri sıkın. GÜÇ BAĞLANTISI VE TOPRAKLAMA (ŞEKİL 12, 13 ve 14) UYARI: Elektrik akımının motor spesifikasyonuna uygun olduğundan emin olmanız gerekir (motorun kapağına bakınız).

10 UYARI: Açma/kapama anahtarının "OFF" konumunda olduğunu kontrol edin. A) CE GEREKEN ÜLKELER: Besleyici, frezeyle, tablalı testereyle, birleştiriciyle vb. birlikte kullanılan tamamlayıcı bir alettir. Besleyicinizi, ulusal veya yerel elektrik yönetmeliğine uygun olarak bağlanmış bir makineyle birlikte kullanmanız önerilir. Besleyicinizi makinenize özel tasarlanmış akım terminallerinden bağlayın, böylece makinenizin açma/kapama ve acil durdurma butonları besleyicinizin güç kaynağını kontrol edebilir. Ayrıca, akım terminalinde bir aşırı yük ve düşük voltaj koruması vardır. Nominal Akım Listesi Model /408 34/44/38/48/04/54/C3/MX 30/40 Akım 1.5A 2A 2.5A 3A Elektrik bağlantısı mutlaka ehliyetli bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır. B) DİĞER ÜLKELER: Besleyiciniz için ayrı bir elektrik çıkışı kullanmanız gerekir. Bu devre #12'den düşük olmamalıdır. Bağlantıyı yerel yönetmeliklere ve talimatlara uygun olarak bağlayın ve topraklayın. Devreyi 15 Amp gecikmeli sigortayla veya devre kesiciyle koruyun. Uzatma kablosu kullanıyorsanız: 30M (100Ft), 12# Tel kullanın; 46M (150Ft), 10# Tel kullanın. Bütün bağlantılar iyi temas etmelidir. Düşük voltajlı akım motora zarar verir. Elektrik çarpması riskini azaltmak için motoru usulünce topraklayın. Motorda bir topraklama iletkeni bulunur (sarı şeritleri olan veya olmayan yeşil tel). Emin değilseniz, ehliyetli bir elektrikçi çağırın.

11 BESLEME HIZI AYARI UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. A) Etkin ve kaliteli bir işleme için doğru besleme hızının seçilmesi önemlidir. Besleme hızı, makinenizin hızıyla, kesicinin keskinliğiyle, kaldırılacak malzemenin sertliğiyle ve kalınlığıyla yakından alakalıdır. Kesme takımınızın sesini dinleyerek, numune parçalarınızı yakından inceleyin. (Aşağıdaki besleme hızı tablosu yalnızca başvuru için verilmiştir) B) Kullanılabilecek besleme hızı, MOTOR HIZLARININ (ŞEKİL 15) ve DİŞLİ AYARLARININ (ŞEKİL 16-1, 16-2) bir kombinasyonuyla ayarlanır. JPF-3 Modeli (3 Fazlı): (B) + DİŞLİ AYARLARI JPF-3 Modeli (1 Fazlı): (C) + DİŞLİ AYARLARI JPF-34/44: (B) + DİŞLİ AYARLARI ŞEKİL 16-1 JPF-38/48 Modeli: (C) + (D) + DİŞLİ AYARLARI. ŞEKİL 16-2 NOT: DİŞLİ HIZI KONTROL LÖVYESİ (D), motor çalışır halde olmadıkça çalışmaz. NOT: DİŞLİLERİNİZDE bir GÖBEK varsa, zincir tahrikinde hasar meydana gelmemesi için GÖBEĞİN ŞAFTA dönük olması gerekir. (ŞEKİL 17) NOT: Besleyicideki mevcut hız aralığını genişletmek için, bayinizden ekstra dişli seti alabilirsiniz. [Ağır hizmet için XG-4+4 (Modeller: 34/ = 8)] C) DİŞLİ KUTUSU KAPAĞININ iç tarafından bir dişli düzeneği ve besleme hızı tablosu vardır (Bakınız: ŞEKİL 16-1, 16-2). D) DİŞLİ KUTUSU KAPAĞINI çıkarmak için, iki TOPUZU çıkarın. (ŞEKİL 18)

12 E) DİŞLİLERİ sökerek yeniden düzenlemek için, ALTIGEN SOMUNLARI sökün. (ŞEKİL 19) MERDANENİN DEĞİŞTİRİLMESİ (ŞEKİL 20) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. VİDALARI sökerek MERDANEYİ (VEYA MERDANELERİ) değiştirin. Değiştirdiğiniz her merdaneyle birlikte vidaları da değiştirin. NOT: Merdanelerin yerlerini periyodik olarak değiştirirseniz merdanelerin ömrü uzar. MERDANE LASTİĞİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ (ŞEKİL 21, 22 VE 23) (Ağır hizmet modelleri, 3 veya 4 merdaneli) 1. 4 VİDAYI sökün (ŞEKİL 21) 2. MERDANE ÇARKLARINI kanırtarak çıkarın. MERDANEYİ tabla üzerine vurun. (ŞEKİL 22) 3. FRIENDLY MERDANEYE yeni LASTİĞİ (ŞEKİL 23), içten ERKEK ÇARKI (M işaretli) ve dıştan DİŞİ ÇARKI (F işaretli) takın. Her iki çarkın vida dişli olmayan deliklerini hizalayın x 40 mm vidayı vida dişli olmayan deliklerin içine tamamen sokun (ŞEKİL 23). 5. Yeni merdaneleri yuvaya takarak sıkın x 20 mm vidayı geriye kalan deliklere takarak sıkın. 7. Bütün vidaları sıkın.

13 8. Yeni lastiklerin biraz oynamasına aldırmayın. Zamanla alışacaktır. 9. Bütün vidaları kontrol ederek ilk çalıştırmadan sonra yeniden sıkın. YAĞLAMA VE BAKIM (ŞEKİL 25) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. A) MERDANELER: Gres tabancasını kullanarak fittinglerden her 200 saatte (30 gün) bir gresleyin. Önerilen Gres: #2 GRES. (Shell - Alvania Grease R2 veya muadili) B) DİŞLİLER VE ZİNCİRLER: Gresle periyodik olarak yağlayın. Önerilen Gres: #2 GRES. (Shell - Alvania Grease R2 veya muadili) C) DİŞLİ KUTUSU: İlk 200 saatten (30 gün) sonra yağı değiştirin. Her 1000 saatte (6 ay) bir yağı değiştirin. Önerilen Dişli Yağı: MOBİL Mobilgear 630, Shell/Omala 150 BP, Energol GR-XP 150 veya muadilleri. Yukarıdaki öneri günde 8 saat çalışmaya göre yapılmıştır. D) YAĞ DEĞİŞİMİ: (Bakınız: ŞEKİL 6) LÖVYEYİ (13) gevşetin ve BESLEYİCİYİ tabladan öteye çevirin. AÇI MAFSALINDAKİ LÖVYEYİ (8) gevşetin. BESLEYİCİYİ baş aşağı çevirin, YAĞ KAPAĞINI gevşetin ve yağın boşalmasını bekleyin. E) MODEL VE YAĞ SEVİYESİ: JPF CC (42 mm, 1-5/8") JPF-34/ CC (38 mm, 1-1/2") JPF-38/ CC (38 mm, 1-1/2") F) BAKIM: Her kullanımdan sonra iş artıklarını (talaş, testere tozu vb) besleyiciden hava tabancasıyla temizleyin.

14 MOTORLU BESLEYİCİNİN MAKİNELERDE KULLANILMASI 3 merdaneli model, kesikli çizgilerle gösterilen 4 merdaneli modelle birlikte gösterilmiştir. A) FREZEDE: ŞEKİL 27 Merdane Pozisyonu Kesiciye Karşı ŞEKİL 27 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-1 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-1 B) TABLALI TESTEREDE: ŞEKİL 28 Merdane Pozisyonu Testere Bıçağına Karşı ŞEKİL 28 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-2 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-2 C) BİRLEŞTİRİCİDE: ŞEKİL 29 Merdane Pozisyonu Kesici Bıçağa Karşı ŞEKİL 29 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-1 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-2

15

16

17 MODEL JPF-3 (308/408) YUVA GRUBU

18 Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet #6003 B Bilyeli yatak (rulman) (#6003) 1 08B-2 H Mil 1 16B-5 N13-012R Somun 1 #6203 B0Z-6203 Bilyeli yatak (rulman) (#6203) 1 08B-3 R Düz pul 1 17B 17B Şanzıman dişlisi takım 01B 01B Süspansiyon - takım 08B-4* N13-012R Somun 1 17B-1 D Şanzıman mili 1 01B-1 U Yağlama kanalı 1 09B 09B Gövde takım 17B-2 H Şanzıman mili muylu 01B-2 C Yay 1 09B-1 C Gövde 1 17B-3 P Kama 01B-3 U Kapak 1 09B-2 A Kovan 1 17B-4 R Düz pul 1 01B-4 U Vida 1 09B-3* S Vida dişli çubuk 3 17B-5 N13-012R Somun 1 01B-5* S Kapak 2 10B 10B Gövde takım 18A U Kilit vidası 2 02B 02B Süspansiyon - takım 10B-1 C Gövde 1 18B 18B Kapak 1 02B-1 U Yağlama kanalı 1 10B-2 A Kovan 1 18B-1 Q Conta 1 02B-2 C Süspansiyon 1 10B-3* S Vida dişli çubuk 4 18B-2 C Kapak 1 02B-3 U Yay 1 11B U Kapak 1 18B-3 Q Conta 1 02B-4 U Kapak 1 12B C Kapak 1 18B-4* S Vida 4 02B-5* S Vida 2 13B 13B Mahrut takım 19B 19B Tahrik dişlisi - takım 03B 03B Poyra takım 13B-1 A Mahrut 1 19B-1 A Tahrik dişlisi (20Z) 1 03B-1 IA Poyra 1 13B-2 R Yaylı rondela 3 19B-2* A Tahrik dişlisi (40Z) 1 03B-2 JA Dişli 1 13B-3* S Vida 3 20B 20B Tahrik dişlisi - takım 03B-3 R Yaylı rondela 2 14B 14B Zincir dişlisi / zincir 20B-1 A Tahrik dişlisi (34Z) 1 03B-4 S Vida 2 14B-1 A Zincir dişlisi 1 20B-2* A Tahrik dişlisi (26Z) 1 03B-5 R Yaylı rondela 2 14B-2 A Zincir dişlisi 3 21A 21A Yağ kapağı takım 03B-6* S Vida 2 14B-3 A Ara halkası 1 21A-1 U Yağ kapağı 1 04B L Zincir (22G) 4 14B4 L Zincir (36G) 1 21A-2* Q O halka 1 05B 05B Manşon takım 14B-5* L Zincir (22G) 1 25B1 25B1 Bir fazlı motor, anahtarsız 05B-1 G Manşon 1 15B 15B Zincir dişlisi / zincir J25B3 25B3 Üç fazlı motor, anahtarsız 05B-2* R Seger halka 1 15B-1 A Zincir dişlisi 2 26B 26B Anahtar 1 06B 06B Dişli mil (vites mili) - takım 15B-2 A Zincir dişlisi 4 36A Q O halka 1 06B-1 H Dişli mil (vites mili) 1 15B-3 A Ara halkası 1 46A 46A Anahtar gövdesi 1 06B-2* R Seger halka 1 15B-4 L Zincir (52G) 2 59A 59A Kapak takım 07B 07B Dişli mil - takım 15B-5* L Zincir (26G) 1 59A-1 Q O halka 1 07B-1 H Dişli mil 1 16B 16B Şanzıman dişlisi takım 59A-2 C Kapak 1 07B-2 R Düz pul 1 16B-1 D Şanzıman mili 1 59A-3 Q Conta 1 07B-3* N13-012R Somun 1 16B-2 H Şanzıman mili muylu 1 59A-4* S Vida 3 08B 08B Mil - takım 16B-3 P Kama 1 RO-10 C İtme silindiri 3/4 08B-1 U Yağlama kanalı 1 16B-4 R Düz pul 1

19 MODEL: US/02 HAFİF-AĞIR HİZMET ÜNİVERSAL STANT

20 Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet 50B 50B Teleskopik ayak - takım 57B 57B Travers takım 50B Teleskopik ayak 1 57B-1 A Travers 1 50B-2 S Vida dişli çubuk 1 57B-2 G Kilitleme cıvatası 1 50B-3 R Düz pul 1 57B-3 HA-0307 Kulp 1 50B-4 HA1306 Kulp 1 57B-4 P Yay mili 1 51B 51B Teleskopik ayak - takım 57B-5 R Düz pul 1 51B-1 G Teleskopik ayak 1 57B-6* S Vida 1 51B-2 G Kılavuz çubuk 1 58B 58B Travers takım 51B-3* S Vida 3 58B-1 A Travers 1 52B 52B Travers - takım 58B-2 G Kilitleme cıvatası 1 52B-1 G Travers 1 58B-3 HA-0307 Kulp 1 52B-2 G Kılavuz çubuk 1 58B-4 P Yay mili 1 52B-3* S Vida 4 58B-5 R Düz pul 1 53B 53B Konsol takım 58B-6* S Vida 1 53B-1 A Konsol 1 59B 59B Döner mafsal takım 53B-2 S Vida dişli çubuk 2 59B-1 A Döner mafsal 1 53B-3 R Düz pul 2 59B-2 G Kilitleme cıvatası 1 53B-4* HA-1306 Kulp 2 59B-3 HA-0307 Kulp 1 54B G Vida dişli çubuk 1 59B-4* P Yay mili 1 55B G Vida dişli çubuk 1 60B T Allen anahtarı 1 56B 56B Üst bağlantı takım 86A 86A El çarkı - takım 56B-1 C A Üst bağlantı 1 86A-1 U A El çarkı 1 56B-3* S Vida 3 86A-2* P Yay mili 1 87A U Sap 1

21 MODEL: JPF-34 / 38 / 44 / 48 YUVA GRUBU

22 Ürün no Kod no. Açıklama Adet Ürün no Kod no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet #6203 BOZ-6203 Rulman (#6003) 1 24A 24A Çerçeve Kiti (44/48) 32A-2 R Rondela 1 01A 01A Dişli Çark Karteri Kiti-sağ 24A-1 C Çerçeve 1 32A-3 N13-01R Somun 1 01A-1 U Gres Memesi 1 24A-2 A Kovan 1 32A-4 H Sonsuz Dişli Şaftı 1 01A-2 C02/0332 Dişli Çark Karteri 1 24A-3 S Vida 4 32A-5 P Kama 1 01A-3 U Yay 1 26A 26A Transmisyon Kiti (34/38) 32A-6* R Yay Halka 1 01A-4* U Karter Kapağı 1 26A-1 A Dişli Çark 2 33A 33A Hız Kolu Kiti (38/48) 02A 02A Dişli Çark Karteri Kiti-sol 26A-2 L Zincir (62S) 1 33A-1 H Dişli Kolu 1 02A-1 U Gres Memesi 1 26A-3 A Çift Dişli Çark 2 33A-2 P Kilit Pimi 1 02A-2 C02/0332 Dişli Çark Karteri 1 26A-4* L Zincir (40S) 1 33A-3 Q O-ring 1 02A-3 U Yay 1 27A 27A Transmisyon Kiti (44/48) 33A-4 U Çelik Bilye 1 02A-4* U Karter Kapağı 1 27A-1 A Dişli Çark 2 33A-5 U Yay 1 03A 03A Merdane Destek Kiti 27A-2 L Zincir (62S) 1 33A-6 U Hız Kolu 1 03A-1 C A Merdane Desteği 1 27A-3 A Çift Dişli Çark 2 33A-7 R Yaylı Rondela 1 03A-2 A Dişli Çark 1 27A-4* L Zincir (40S) 1 33A-8* S Vida 1 03A-3 R Yaylı Rondela 1 28A 28A Sonsuz Dişli Kiti-50Hz (34/44) 34A 34A Transmisyon Kolu Kiti (38/48) 03A-4 S Vida 2 28A-1 D Sonsuz Dişli 1 34A-1 Q O-ring 1 03A-5 R Yaylı Rondela 2 28A-2 R Rondela 1 34A-2 A Dişli Kolu Soketi 1 03A-6* S Vida 2 28A-3 N13-012R Somun 1 34A-3* S Vida 2 04A L Zincir (26S) 4 28A-4 H Sonsuz Dişli Şaftı 1 35A 35A Dişli Kiti (25T, 40T) 05A 05A Tüp Kiti 28A-5 P Kama 1 35A-1 A Dişli 25T (Kamalı) 1 05A-1 G Tüp 1 28A-6* R Yay Halka 1 35A-2* A Dişli 40T (Kamalı) 1 05A-2* R Yay Halka 1 29A 29A Sonsuz Dişli Kiti-50Hz (38/48) 36A Q O-ring 1 06A 06A Dişli Çark Şaftı (Sol) 29A-1 A Dişli (31T) 1 37A 37A Sonsuz Dişli Kiti-60Hz (38/48) 06A-1 H Dişli Çark Şaftı 1 29A-2 A Sonsuz Dişli 1 37A-1 A Dişli (31T) 1 06A-2* R Yay Halka 1 29A-3 A Dişli (17T) 1 37A-2 A Sonsuz Dişli Şaftı 1 07A 07A Dişli Çark Şaftı Kiti (Sol) 29A-4* A Kovan 1 37A-3 A Dişli (17T) 1 07A-1 H Dişli Çark Şaftı 1 30A 30A Kavrama Mili Kiti (38/48) 37A-4* A Kovan 1 07A-2 R Rondela 1 30A-1 A Rulman 1 38A U Gres Tabancası 1 07A-3* N13-012R Somun 1 30A-2 A Dişli (20T) 1 45A1 45A1 Motor (1HP Tek Fazlı) 1 08A 08A Merdane Mili Kiti (Sol) 30A-3 A Kavrama 1 45A3 45A3 Motor (1HP 3 Fazlı) 1 08A-1 U Gres Memesi 1 30A-4 H Transmisyon Şaftı 1 46A 46A Şalter Kutusu Kiti (Sol) 1 08A-2 H A Merdane Mili 1 30A-5 A Dişli (34T) 1 47A 47A Şalter Kiti 1 08A-4* R Yaylı Rondela 1 30A-6 R Rondela 1 72A 72A Sonsuz Kapak Kiti 18A U Topuz 2 30A-7* N13-012R Somun 1 72A-1 Q O-ring 1 21A 21A Yağ Kapağı Kiti 31A 31A Sonsuz Dişli Kutusu Kapağı Kiti 72A-2 U Kapak 1 21A-1 U Yağ Kapağı 1 31A-1 Q O-ring 1 72A-3* S Vida 2 21A-2* Q O-ring 1 31A-2 C Sonsuz Dişli Kutusu Kapağı 1 94A U Arka Kapak (34/38) 1 22A 22A Çerçeve Kiti (34/38) 31A-3 Q Yağ Contası 1 95A U Arka Kapak (44/48) 1 22A-1 C Çerçeve 1 31A-4* S Vida 4 RO/120A RO/120A Merdane (120D x 60, PCs) 3/4 22A-2 A Kovan 1 32A 32A Sonsuz Dişli Kiti-60Hz (34/44) RO/12F C Merdane Çarkı 3/4 22A-3* S Vida 3 32A-1 D Sonsuz Dişli 1 RO/120 U Merdane Lastiği (PCs) 3/4

23 MODEL: US/13 AĞIR HİZMET ÜNİVERSAL STANT

24 Ürün Kod no. Açıklama Miktar Ürün no. Kod no. Açıklama Miktar Ürün no. Kod no. Açıklama Miktar no. 76A 76A Dikey Kolon Kiti 78A-4* HA-1306 Kol 2 84A G Asansör Vidası 1 76A-1 G Dikey Kolon (560 mm) 1 79A 79A El Çarkı Kiti 84B 84B Üst Kol Kiti (1050 mm) 76A-2 G Kama 1 79A-1 U El Çarkı 1 84B-1 G Üst Kol (1050 mm) A-3 S Vida 2 79A-2* P Kilit Pimi 1 84B-2 G Rak (980 mm) A-4* S Vida 1 80A 80A Pinyon Kiti 84B-3* S Vida 5 76AK 76AK Dikey Kolon Kiti 80A-1 G Pinyon 1 85A 85A Kolon Başlığı Kiti 76AK1 G Dikey Kolon (850 mm) 1 80A-2 S Vida 1 85A-1 C02- Kolon Başlığı A 76AK2 G Kama 1 80A-3 R Yaylı Rondela 1 85A-3* S Vida 3 76AK3 S Vida 2 80A-4* N13-008R Somun 1 86A 86A El Çarkı Kiti 76AK4* S Vida 1 81A 81A Üst Kol Konisi Kiti 86A-1 U01- Asansör Çarkı A 77A 77A Üst Kol Kiti (720 mm) 81A-1 A Üst Kol Konisi 1 86A-2* P Kilit Pimi A-1 G Üst Kol (720 mm) 1 81A-2 G Saplama 1 87A U Çark Kolu 1 77A-2 G Rak (650 mm) 1 81A-3 HA-0307 Kol 1 98A 98A Kaide Kiti 77A-3* S Vida 4 81A-4 P Kilit Pimi 1 98A-1 A Kolon Kaidesi AK 77AK Üst Kol Kiti (850 mm) 81A-5 R Rondela 2 98A-2 S Saplama 1 77AK1 G Üst Kol (850 mm) 1 81A-6* S Vida 2 98A-3 R Rondela 1 77AK2 G Rak (650 mm) 1 82A 82A Döner Koni Kiti 98A-4* HA-1306L Kol (200 mm) 1 77AK3* S Vida 4 82A-1 A Döner Koni 1 99A 99A Motor Kelepçesi Kiti 4 78A 78A Asansör Mesnedi Kiti 82A-2 G Saplama 1 99A-1 A Motor Kelepçesi A-1 A Asansör Mesnedi 1 82A-3 HA-0307 Kol 1 99A-2 S Vida 1 78A-2 S Saplama 2 82A-4* P Kilit Pimi 1 99A-4* U Çekme Kolu 1 78A-3 R Rondela 2

KIRICI VE DELİCİ MATKAP

KIRICI VE DELİCİ MATKAP KIRICI VE DELİCİ MATKAP MODEL RTM232 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 3 4 5 1 6 2 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. YAN SAP 3. KIRICI DELİCİ SEÇİM ANAHTARI 4. YAĞ KAPAĞI 5. ANAHTAR 6. DEVİR AYARI NOT: BU ÜRÜN

Detaylı

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM215 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZ 1 3 4 5 7 6 2 8 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. SDS UÇ MANDRENİ 2. İLAVE SAP 3. DERİNLİK MESNEDİ SIKIŞTIRMA VİDASI 4. DARBELİ / DARBESİZ SEÇİM ANAHTARI

Detaylı

TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU PROFİL KESME MAKİNASI 5 MODEL -RTM695- TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 8 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 2. KORUYUCU KAPAK 3. TUTMA KOLU 4. KESME DİSKİ 5. MAKİNA TABANI 6. AKTİF KORUMA 7. TAŞ KİLİTLEME

Detaylı

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ AĞAÇ KESME MAKİNASI MODEL RTM902 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 9 8 1 4 5 3 6 2 7 10 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. ELEKTRİK KABLOSU 2. TUTMA KOLU 3. EL SİPERİ(FREN KOLU) 4. ÖN TUTMA KOLU 5. KLAVUZ 6. TESTERE

Detaylı

SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU

SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU SÜTUNLU MATKAP MODEL RTM613 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU 8 6 10 9 7 5 4 3 2 1 1. TABAN 2. ÇALIŞMA TABLASI 3. ÇALIŞMA TABLASI MANDALI 4. SÜTUN 5. MANDREN 6. AÇMA/KAPAMA BUTONU 7. TUTMA KOLU 8. KASNAK SİSTEMİ

Detaylı

ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ZIMPARA TAŞ MOTORU MODEL RTM415A RTM417A RTM420A TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA /KAPAMA ŞALTERİ 2. İŞ PARÇASI TABLASI 3. KIVILCIM/ÇAPAK KORUYUCU 4. ZIMPARA TAŞI 5. ZIMPARA TAŞI

Detaylı

MODEL RTM 389 KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM 389 KULLANIM KILAVUZU MERMER KESİCİ MODEL RTM 389 KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER Gerilim Frekans 220V 50Hz Giriş Gücü 1400 W Yüksüz Hız 15000 Devir/dk (+/- %10) Testere Çapı φ110/115 φ20 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. ÇALIŞTIRMA

Detaylı

TAŞLAMA MAKİNASI MODEL RTM118 RTM123 RTM126 RTM129 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

TAŞLAMA MAKİNASI MODEL RTM118 RTM123 RTM126 RTM129 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TAŞLAMA MAKİNASI MODEL RTM118 RTM123 RTM126 RTM129 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 6 7 4 3 2 5 1 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. KORUYUCU KAPAK 2. KORUYUCU KAPAK SIKIŞTIRMA KOLU 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. İLAVE SAP

Detaylı

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ

ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ ELEKTRİKLİ EL MİKSERİ MODEL RTM394 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 6 3 6 2 1 5 4 2 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA/KAPAMA ŞALTERİ 2. AÇMA /KAPAMA ŞALTER KİLİTLEYİCİ 3. HIZ AYAR DÜĞMESİ 4. VİTES AYAR DÜĞMESİ 5.

Detaylı

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM226 TANITIM VE KULLANMA KILAVUZ

KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM226 TANITIM VE KULLANMA KILAVUZ KIRICI DELİCİ MATKAP MODEL RTM226 TANITIM VE KULLANMA KILAVUZ 1. Mandren 2. Darbeli / Darbesiz seçim anahtarı 3. Yan tutma kolu 4. Sağ/sol dönüş ayar kolu 5. Anahtar kilitleme butonu 6. Çalıştırma anahtarı

Detaylı

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ ÇİT BUDAMA MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER -RTM925- VOLTAJ 230V~50HZ GİRİŞ GÜCÜ 710W BIÇAK UZUNLUĞU 530MM DEVİR HIZI 1600 R/MİN DİŞ ARALIĞI 20MM MAX KESİLECEK ÇALI

Detaylı

HAVA ÜFLEME MAKİNASI

HAVA ÜFLEME MAKİNASI HAVA ÜFLEME MAKİNASI MODEL RTM301 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 2 3 5 CİHAZIN ÜNİTELERİ 4 1. HIZ AYAR DÜĞMESİ 2. TETİK KİLİTLEME BUTONU 3. ÇALIŞTIRMA ANAHTARI 4. HAVA EMİŞ YERİ 5. HAVA ÜFLEME BORUSU TEKNİK

Detaylı

PM-70143 (MONOFAZE) MATKAP TEZGAHI KULLANIM KILAVUZU

PM-70143 (MONOFAZE) MATKAP TEZGAHI KULLANIM KILAVUZU PM-70143 (MONOFAZE) MATKAP TEZGAHI KULLANIM KILAVUZU UYARI: Lütfen bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyup, gerektiğinde tekrar faydalanabilmeniz için saklayınız. Rev. 3.2 Kullanım Ağırlığı hafif, ufak

Detaylı

SUNTA KESME MAKİNASI

SUNTA KESME MAKİNASI SUNTA KESME MAKİNASI MODEL RTM384 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 6 2 3 5 4 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 2. TUTMA KOLU 3. AÇI ÖLÇEĞİ 4. AÇI AYAR KOLU 5. TESTERE KORUMASI 6. LAZER AÇMA / KAPAMA

Detaylı

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI

HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI HAVALI SOMUN SIKMA MAKİNASI MODEL RTM 0125 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ KOVANI 2. ÇALIŞTIRMA TETİĞİ 3. HAVA GİRİŞİ 4. BASINÇ AYARLAYICI 5. SAĞ SOL BUTONU TEKNİK VERİLER Hız Maks.

Detaylı

Kalıpçı taslama makinası

Kalıpçı taslama makinası Kalıpçı taslama makinası 906 ÖZELLİKLER Model 906 Sıkma somunu boyutu...6 mm veya 1/4 Maksimum uç çapı... 19 mm Yüksüz hız (devir/dakika)... 25,000 Toplam uzunluk... 283 mm Net ağırlık... 0.9 kg Sürekli

Detaylı

2SG5, küçük, elektrikli yarım dönüşlü aktüatörler

2SG5, küçük, elektrikli yarım dönüşlü aktüatörler 2SG5, küçük, elektrikli yarım dönüşlü aktüatörler SIPOS 5 İşletim Kılavuzu Eki Basım 05.13 Değişiklik yapma hakkı saklıdır! İçindekiler SIPOS 5 İşletim Kılavuzu Eki İçindekiler İçindekiler 1 Temel bilgiler...

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU DARBELİ MATKAP MODEL RTM151 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. ÇALIŞTIRMA ANAHTARI 3. DEVİR AYARI 4. SAĞ SOL MANDALI 5. ANAHTAR KİLİTLEME BUTONU 6. HAVALANDIRMA ARALIKLARI TEKNİK

Detaylı

TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRİKLİ MATKAP MODEL RTM154 TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU 6 1 2 4 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. MANDREN 2. HAVALANDIRMA ARALIKLARI 3. GERİ/İLERİ DÖNÜŞ ŞALTERİ 4. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 5. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEBRİYAJ GRUBU Mamül kodu : 41-3601213 Mamül adı : 40M ECO TARAL TİP ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEBRİYAJ GRUBU Mamül kodu : 41-3601213 Mamül adı : 40M ECO TARAL TİP ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET Grup : DEBRİYAJ GRUBU Mamül kodu : 41-3601213 1 3601213 Debriyaj komple 40M-41M-41S 1 2 3611154 Debriyaj kampanası 40M-41S 1 3 0101059 Civata 6Kö.B. M8x30 4 4 0103004 Rondela A8,4 TS 79/2 6 5 0102029 Somun

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı Seramik Kesme Makinası. Art.-Nr.: 43.012.62 I.-Nr.: 01029 RT-TC 430 U

Orjinal Kullanma Talimatı Seramik Kesme Makinası. Art.-Nr.: 43.012.62 I.-Nr.: 01029 RT-TC 430 U Orjinal Kullanma Talimatı Seramik Kesme Makinası Art.-Nr.: 43.012.62 I.-Nr.: 01029 RT-TC 430 U TR 2 TR 3 TR 4 TR 5 TR 6 Dikkat! Yaralanmaları ve maddi hasarı önlemek için aletler ile çalışırken bazı iş

Detaylı

TC16 KULLANIM KILAVUZU

TC16 KULLANIM KILAVUZU TC16 KULLANIM KILAVUZU i Makineyi kullanmadan önce emniyet talimatlarını dikkatle okuyup kavrayın. Bu Kullanım Kılavuzunu ileride referans olarak kullanmak üzere saklayın. DİKKAT Bu Kullanım Kılavuzu TC16

Detaylı

: ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / Mamül adı : 20M TARAL R200 BENZİNLİ ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

: ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / Mamül adı : 20M TARAL R200 BENZİNLİ ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET Grup : ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / 3681000 SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET NO KODU 1 3681021 Tapa yağ 35x8 1 2 3681022 Tapa yağ 47x8 1 3 0102029 Somun 6 kö.emn.m8 37 4 3681031 Saplama M8x52

Detaylı

EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU

EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU EPS 6400 PERÇİN SIVAMA PRESİ KULLANMA KILAVUZU PRESMAK MAKİNA SAN. İTH. İHC. LTD. ŞTİ Rami Kışla Cad. Gündoğar 1 İş Mrk no:279 Topçular- Eyüp/İSTANBUL TEL.0212 501 77 76-0212 612 81 21 FAX. 0212 612 21

Detaylı

: ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / 3681000 Mamül adı : 651B EKOSTAR TARAL (ZS168FB Konik)ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

: ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / 3681000 Mamül adı : 651B EKOSTAR TARAL (ZS168FB Konik)ÇAPA TRAKTÖRÜ SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET Grup : ŞANZIMAN GRUBU Mamül kodu : 41 / 3681000 1 3681021 Tapa yağ 35x8 1 2 3681022 Tapa yağ 47x8 1 3 0102029 Somun 6 kö.emn.m8 37 4 3681031 Saplama M8x52 5 5 0103021 Rondela yaylı M8 38 6 3681019 Debriyaj

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : DİŞLİ KUTUSU HAREKET MEKANİZMASI : 40 / 40402-3600359 : 40S EL TRAKTÖRÜ (ANTOR 6 LD 400) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : DİŞLİ KUTUSU HAREKET MEKANİZMASI : 40 / 40402-3600359 : 40S EL TRAKTÖRÜ (ANTOR 6 LD 400) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET : DİŞLİ KUTUSU HAREKET MEKANİZMASI Mamül kodu : 40 / 40402-3600359 1 0109136 Kopilya 2x20 6 2 3691025 Geri vites çubuğu 40S 2 3 3691026 1.ve 2. vites mili 40S 1 4 3601032 Çelik bilya 5/16 3 5 3601033 Yay

Detaylı

PLANYA MAKİNASI MODEL RTM391 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

PLANYA MAKİNASI MODEL RTM391 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU PLANYA MAKİNASI MODEL RTM391 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELER 1. AÇMA KAPAMA ANAHTARI 2. ANAHTAR KİLİTLEME BUTONU 3. KAYIŞ MUHAFAZASI 4. PLANYA TABANI 5. DERİNLİK AYAR KOLU TEKNİK VERİLER

Detaylı

9S-75 ZF ORİJİNAL YEDEKLERİ

9S-75 ZF ORİJİNAL YEDEKLERİ 9S-75 ZF 1308 304 111 SENKROMEÇ GÖBEĞİ 3/4 (607) (107) 22935 EURO 63,65-1308 304 110 SENKROMEÇ GÖBEĞİ 1/2 (608) (106) 18098 EURO 72,20-1308 304 077 SENKROMEÇ FLANŞI 1/2 18095 EURO 52,50-1308 304 078 SENKROMEÇ

Detaylı

Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA. www.arline.com.tr

Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA. www.arline.com.tr Montaj Kılavuzu PERGOLA KAMELYA GİRİŞ Elinizdeki kılavuzda Arline Pergola kurulumuna başlamak için ihtiyacınız olan bilgiler mevcuttur. Montaj ve kurulum tekniklerinin anlatıldığı bu kılavuz ürünlerimizin

Detaylı

Açılı taşlama makinası

Açılı taşlama makinası Açılı taşlama makinası 100 mm MODEL 9560/9563 115 mm MODEL 9561/9564 125 mm MODEL 9562/9565 ÖZELLİKLER Model 9560 9561 9562 Basıkmerkezli çark çapı...100 mm 115 mm 125 mm Mil dişi...m10 M14 M14 Yüksüz

Detaylı

PARÇA ADI - STANDART NO ADET

PARÇA ADI - STANDART NO ADET Grup : DİŞLİLER GRUBU Mamül kodu : 41 / 3601001 Mamül adı : 51S TARAL IŞIKLI EL TRAKTÖRÜ SIRA NO PARÇA KODU PARÇA ADI - STANDART NO ADET 1 0106029 Yağ Keçesi Ø17xØ40x7 L3 1 2 3601098 Priz direk 1 3 0108014

Detaylı

GÖNYE KESME MAKİNASI MODEL RTM621 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

GÖNYE KESME MAKİNASI MODEL RTM621 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU GÖNYE KESME MAKİNASI MODEL RTM621 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 1 2 3 12 5 4 11 10 6 9 7 8 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 2. ÇALIŞTIRMA KİLİDİ 3. TUTMA KOLU 4. DAİRE TESTERE 5. TESTERE KORUMASI

Detaylı

HUPF/HUP Serisi. Honeywell UNIVERSAL GAS VALVES UYGULAMA

HUPF/HUP Serisi. Honeywell UNIVERSAL GAS VALVES UYGULAMA UNIVERSAL GAS VALVES HUPF/HUP Serisi GAZ BASINÇ REGÜLATÖRLERİ FİLTRELİ VEYA FİLTRESİZ UYGULAMA KULLANMA KILAVUZU Karışımlı, birleşik sistemler ve endüstriyel dağıtım sistemleri dahil tüm gaz yakıcılardaki

Detaylı

Lumination LED Armatürler

Lumination LED Armatürler GE Lighting Solutions Montaj Kılavuzu Lumination LED Armatürler Askılı LED Bağlantı Elemanı (EP14 Serisi) Özellikler Uzun ömürlü (50.000 saat nominal ömür) 5 yıl garanti IP30 Kuru yere uygun BAŞLAMADAN

Detaylı

KULLANMA KLAVUZU No.: 0107004

KULLANMA KLAVUZU No.: 0107004 ASANSÖR MAKİNASI KULLANMA KLAVUZU Uzundere Artvin Cad. No:70 81458 Sultanbeyli / İSTANBUL Tel: 0 16-398 46 10 / 419 68 78 KULLANMA KILAVUZU MAKİNA - MOTOR GENEL BİLGİLERİ KULLANMA KILAVUZU TEMEL İKAZ BİLGİLERİ

Detaylı

Kısmi dönüşlü aktüatörler SQ 05.2 SQ 14.2/SQR 05.2 SQR 14.2 SQEx 05.2 SQEx 14.2/SQREx 05.2 SQREx 14.2 ayak ve kollu

Kısmi dönüşlü aktüatörler SQ 05.2 SQ 14.2/SQR 05.2 SQR 14.2 SQEx 05.2 SQEx 14.2/SQREx 05.2 SQREx 14.2 ayak ve kollu Kısmi dönüşlü aktüatörler SQ 05.2 SQ 14.2/SQR 05.2 SQR 14.2 SQEx 05.2 SQEx 14.2/SQREx 05.2 SQREx 14.2 ayak ve kollu Sadece kullanma kılavuzuyla bağlantılı olarak kullanın! Bu kısa talimat, kullanma kılavuzu

Detaylı

Hazırlıklar: Aracı, motor bloğundaki motor kodu yardımıyla tanımlayın (Şekil 1). Aracın akü bağlantısını çıkarın.

Hazırlıklar: Aracı, motor bloğundaki motor kodu yardımıyla tanımlayın (Şekil 1). Aracın akü bağlantısını çıkarın. Technical Info www contitech de Triger kayışı değişimi montaj tavsiyeleri Renault Clio II 1,6 16V, motor kodu K4M 748 örneği Clio II 1,6 16V motoru - çeşitli motor hacimlerinde olmak üzere - Renault markasının

Detaylı

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Teknik özellikler. Aletler. Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir.

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Teknik özellikler. Aletler. Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir. Genel Genel Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir. Teknik özellikler Belirtilen ağırlıklar içinde sıvı olmayan şanzımanı gösterir. Şanzımanın ağırlık merkezi sıvı filtre kapağının aşağı

Detaylı

HAVALI ZIMBA MAKİNASI

HAVALI ZIMBA MAKİNASI HAVALI ZIMBA MAKİNASI MODEL RTM0116 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. TUTMA KOLU 2. HAVA ENJEKTÖRÜ 3. TETİK 4. ŞARJÖR DEĞİŞTİRME DÜĞMESİ 5.ZIMBA TELİ ŞARJÖRÜ TEKNİK VERİLER 1. TAVSİYE EDİLEN

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. BENZİNLİ JENERATÖR MODEL RTM9665 KULLANIM KILAVUZU NOT: BU ÜRÜN PROFESYONEL KULLANIM İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.. 1) Yakıt deposu 9) Boru çerçeve 2) Egzost susturucu 10) Buji 3) Toprak 11) Yakıt Kapağı 4) Devre

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU (Çeviri) Kaldırma tablası Tip 1097.0,75 1097.1,25 8718.0,2

KULLANIM KILAVUZU (Çeviri) Kaldırma tablası Tip 1097.0,75 1097.1,25 8718.0,2 1. Kullanıcı grupları Görevler Kullanıcı Kullanım, Gözle kontrol Uzman personel KULLANIM KILAVUZU (Çeviri) Kaldırma tablası Tip 1097.0,75 1097.1,25 8718.0,2 Montaj, sökme, Onarım, bakım TR Kalifikasyon

Detaylı

2SB5 doğrusal aktüatörler

2SB5 doğrusal aktüatörler 2SB5 doğrusal aktüatörler SIPOS 5 İşletim Kılavuzu Eki Basım 03.13 Değişiklik yapma hakkı saklıdır! İçindekiler SIPOS 5 İşletim Kılavuzu Eki İçindekiler İçindekiler 1 Temel bilgiler... 3 1.1 İşletim kılavuzuna

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : DEBRİYAJ VE MUHAFAZA GRUBU : 40 / 40402-3600362 : 40S EL TRAKTÖRÜ MARŞLI (ANTOR 3LD 400) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : DEBRİYAJ VE MUHAFAZA GRUBU : 40 / 40402-3600362 : 40S EL TRAKTÖRÜ MARŞLI (ANTOR 3LD 400) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET : DEBRİYAJ VE MUHAFAZA GRUBU Mamül kodu : 40 / 40402-3600362 Mamül adı : 40S EL TRAKTÖRÜ MARŞLI (ANTOR 3LD 400) 1 9000517 Motor 6LD 400 Marşlı Lombardini 1 2 3601214 Debriyaj gövdesi 40M-41M-41S 1 3 3658017

Detaylı

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI İÇİNDEKİLER İNGİLİZCE 8 VERİ 13 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI Elektrikli bir cihazı kullanırken, aşağıdakiler dahil temel önlemleri daima alın : CİHAZI KULLANMADAN

Detaylı

DEKUPAJ TESTERE MODEL RTM360 TANITIM VE KULLANMA KLAVUZU

DEKUPAJ TESTERE MODEL RTM360 TANITIM VE KULLANMA KLAVUZU DEKUPAJ TESTERE MODEL RTM360 TANITIM VE KULLANMA KLAVUZU 6 1 2 4 3 7 5 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. Açma/kapama tetiği 2. Devamlı çalışma butonu 3. Kesici bıçak mahfazası 4. Toz tahliye çıkışı 5. Pandül ayar düğmesi

Detaylı

HVBS-712K METAL ŞERİT TESTERE TR

HVBS-712K METAL ŞERİT TESTERE TR HVBS-712K METAL ŞERİT TESTERE TR Kullanım Kılavuzu HVBS-712 Uygunluk Beyanı Sorumluluk bize ait olmak üzere, **EN 292-1, EN 292-2, EN 294, EN 349, EN 55014, en 60204-1 standartları dikkate alınarak üretilen

Detaylı

5.JENERATÖRÜ ÇALIŞTIRMA

5.JENERATÖRÜ ÇALIŞTIRMA BENZ İ NL İ JENERAT Ö R DİKKAT 1.GÜVENLİK İÇİN İPUÇLARI 2.PARÇALARIN VE ANA BİLEŞENLERİN TANITIMI 3.TEKNİK ÖZELLİKLER 4.ÇALIŞTIRMA ÖNCESİ KONTROLLER 1 3 4 5 5.JENERATÖRÜ ÇALIŞTIRMA 6. ELEKTRİK BA LANTISI

Detaylı

ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ PN 80 PANTOGRAF MAKİNE KULLANMA KLAVUZU

ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ PN 80 PANTOGRAF MAKİNE KULLANMA KLAVUZU ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ PN 80 PANTOGRAF MAKİNE KULLANMA KLAVUZU 39cm PN 80 Pantograf Makinenin Paketlenmesi; Nemden korumak için bir naylon torba içerisine konur. Kalın karton kutularla etrafı strofer

Detaylı

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU Add: 11F,No.402,Sec.1, Ren-Ai Rd., Linkou Shiang, Taipei County 244, Taiwan (R.O.C) Tel : 886-2-2603-3311 Fax : 886-2-2603-6622 E-Mail:

Detaylı

MC37,40 KULLANMA KILAVUZU

MC37,40 KULLANMA KILAVUZU MC7,40 KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER!. TEKNİK VERİLER VE ÖZELLİKLER... @. BİLEŞENLERİN MONTAJI VE İŞLEYİŞİ.... MC40 bağlantı kolunun montajı.... Bağlantı kolu hava vanası MC40 in ayarlanması.... Kumaş

Detaylı

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU

ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU ST-100 KONDİSYON KÜREĞİ KULLANIM KILAVUZU 1 GÜVENLİK TALİMATLARI 1. Çalışmaya başlamadan önce bu el kitabını iyice okuyunuz ve daima yanınızda bulundurunuz. 2. Bir egzersiz programına başlamadan önce sağlığınızı

Detaylı

MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ

MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ MONTAJ TALİMATLARI DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ TAKIMLAR Elektrikli matkap Matkap uçları Delik testeresi Vidalı uçlar Ø 2,5 mm (3/32") Ø 3 mm (1/8") Ø 3,5 mm (9/64") Ø 4 mm (5/32") Ø 5 mm (3/16")

Detaylı

203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU

203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU 203 İRİS MAMA SANDALYESİ KURULUM ve KULLANMA KILAVUZU TS EN 14988 Kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyup muhafaza ediniz. Verilen talimatlara uymadığınız zaman çocuğunuz güvende olmayabilir. Lü en verilen

Detaylı

Şanzıman, hibrid araç. Sökme UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın.

Şanzıman, hibrid araç. Sökme UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. Not: Büyük miktarda soğutma suyunun sızmaması için, motor soğutma sistemi ve otobüs ısıtma sistemi arasındaki muslukları kapatın.

Detaylı

KULLANIM TALİMATLARI

KULLANIM TALİMATLARI KULLANIM TALİMATLARI UYGUNLUK BEYANI Bu ürünün aşağıda belirtilen direktiflerin* hükümleri gereğince aşağıdaki standartlara** uygun olduğunu sorumluluk yalnızca tarafımıza ait olmak üzere beyan ederiz.

Detaylı

TEZGAH ÇALIŞTIRMA VE BAKIM TALİMATI

TEZGAH ÇALIŞTIRMA VE BAKIM TALİMATI TEZGAH VE BAKIM TALİMATI PRES TEZGAHI 1.Malzemeye uygun olarak kurs ayarı ve koç masa arası mesafe ayarını yap. 2. Kalıpları tezgaha monte et. 3.Tezgahın şalterini aç. 4.Tezgahta çalışmaya başla. 5.Presleme

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10 Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI Art.-Nr.: 101013 DB 1050-10 TR İKAZ yaralanma riskini azaltmak için Kullanma Talimatını okuyunuz Kulaklık takın. Çalışma esnasında oluşan gürültü işitme kaybına

Detaylı

DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X

DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X DAVLUMBAZ TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU HCT 60 1/X HCT 90 1/X 1 2 3 4 5-1 - 6 7 8 9 10-2 - 11 12 14 13 15-3 - 16 17 A B C D E 18 19 20 04307553/1N - KB170s.n. - 4 - KURULUM VE KULLANIM TALIMATLARI TANIMLAMA

Detaylı

ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI

ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI ELEKTRİKLİ ZIMBA MAKİNASI MODEL KULLANIM KILAVUZU ALETİN UNİTELERİ 1- Derinlik ayar düğmesi 2- Elektrik kablosu 3- Açma Kapama tuşu 4- Kaldıraç 5- Tetik 6- Basınç 7- Burun 8- Güvenlik 9- Şarjör 10- Tutturmaç

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. Mamül kodu : 41 / 2009400 Mamül adı : 4-MIX 54cc (ATOMIC) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. Mamül kodu : 41 / 2009400 Mamül adı : 4-MIX 54cc (ATOMIC) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET Mamül kodu : 41 / 2009400 Mamül adı : 4-MIX 54cc (ATOMIC) 1 2009079 Plastik muhafaza (Atomizör) 1 2 2008902 Starter kapağı 1 3 2008987 Starter komple 1 4 2008909 Plastik buji kapağı 1 5 2009012 Özel civata

Detaylı

sebep olabilir. 4. Haznesinden gaz sızıntısı olursa elektrik fişini takmayın veya çekmeyin. Kıvılcım ve yangın çıkmasına sebep olabilir.

sebep olabilir. 4. Haznesinden gaz sızıntısı olursa elektrik fişini takmayın veya çekmeyin. Kıvılcım ve yangın çıkmasına sebep olabilir. Genel Bu tip buzdolabı genelde otel, ofis, öğrenci yurdu ve ev gibi yerlerde kullanılır. Çoğunlukla meyve ve sebze gibi yiyecekleri soğutmak ve saklamak için uygundur. Küçük boyutunun, hafifliğinin, düşük

Detaylı

ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KS50 ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KULLANMA KLAVUZU

ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KS50 ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KULLANMA KLAVUZU ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KS50 ANAHTAR İŞLEME MAKİNESİ KULLANMA KLAVUZU KS50 Anahtar İşleme Makinesinin Ambalajlanması ve Nakliye; Nemden korumak için bir naylon torba içerine konarak kalın karton kutulara

Detaylı

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU

T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU T150 MOTORLU SWG BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU 1 İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ TURNİKE GÜVENLİK TALİMATI TURNİKE KULLANIM TALİMATI T150 MOTORLU SWG TURNİKE TEKNİK ÖZELLİLERİ T150 MOTORLU SWG TURNİKE SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Detaylı

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation Installation instructions, accessories Talimat No 31428064 Sürüm 1.0 Parça No. 31428062 Park yardımı, kamera, arka IMG-350196 Volvo Car Corporation Park yardımı, kamera, arka- 31428064 - V1.0 Sayfa 1 /

Detaylı

C-TEK CNC FREZE MERKEZİ KULLANMA KLAVUZU

C-TEK CNC FREZE MERKEZİ KULLANMA KLAVUZU C-TEK CNC FREZE MERKEZİ KULLANMA KLAVUZU MODEL : KM-80D KM-100D KM-150D KM-200D KM 2085 KM-2585 İMALATÇI FİRMA: C-TEK TECHNOLOGY CORPORATION No. 23-2, LUNG HSING LANE, SEC.2, FENG HSING RD., TANTZU, TAICHUNG,

Detaylı

2SC5 yarım dönüşlü aktüatörler. SIPOS 5 Flash. İşletim Kılavuzu Eki. Basım 04.12 www.sipos.de Y070.028/TR Değişiklik yapma hakkı saklıdır!

2SC5 yarım dönüşlü aktüatörler. SIPOS 5 Flash. İşletim Kılavuzu Eki. Basım 04.12 www.sipos.de Y070.028/TR Değişiklik yapma hakkı saklıdır! 2SC5 yarım dönüşlü aktüatörler SIPOS 5 Flash İşletim Kılavuzu Eki Basım 04.12 www.sipos.de Y070.028/TR Değişiklik yapma hakkı saklıdır! İçindekiler SIPOS 5 Flash İşletim Kılavuzu Eki 2SC5 yarım dönüşlü

Detaylı

02.01.2012. Freze tezgahında kullanılan kesicilere Çakı denir. Çakılar, profillerine, yaptıkları işe göre gibi çeşitli şekillerde sınıflandırılır.

02.01.2012. Freze tezgahında kullanılan kesicilere Çakı denir. Çakılar, profillerine, yaptıkları işe göre gibi çeşitli şekillerde sınıflandırılır. Freze ile ilgili tanımlar Kendi ekseni etrafında dönen bir kesici ile sabit bir iş parçası üzerinden yapılan talaş kaldırma işlemine Frezeleme, yapılan tezgaha Freze ve yapan kişiye de Frezeci denilir.

Detaylı

ENTEGRE ELEKTRİKLİ MODÜL TC/DC (Seramik ocak ile)

ENTEGRE ELEKTRİKLİ MODÜL TC/DC (Seramik ocak ile) ENTEGRE ELEKTRİKLİ MODÜL TC/DC (Seramik ocak ile) Kurulum Talimatları Bu cihazın bir parçasını değiştirirken, belirlediğimiz güvenlik ve performans şartnamelerine uyduğundan emin olduğunuz yedek parçaları

Detaylı

GD 110 KULLANIM TALİMATI

GD 110 KULLANIM TALİMATI GD 110 KULLANIM TALİMATI İÇİNDEKİLER İngilizce 3, 4, 5, 6 Temel talimatlar, sadece İngiltere için 7 Veriler 20 21 Servis 22-23 Resimlerde gösterilen aksesuarlar modele göre değişebilir. TOZ TORBASI VE

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B

Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI. Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B Orjinal Kullanma Talimatı SDS MAX KIRICI Art.-Nr.: 101014 DB 11-1500 B TR İKAZ yaralanma riskini azaltmak için Kullanma Talimatını okuyunuz Kulaklık takın. Çalışma esnasında oluşan gürültü işitme kaybına

Detaylı

AKÜLÜ MOTOSİKLET C051

AKÜLÜ MOTOSİKLET C051 AKÜLÜ MOTOSİKLET C051 Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. İleride referans olması için saklayınız. Parça Listesi Seri no İsim adet 1 Ana gövde 1 2 Ön gövde 1 set 3 Şarj aleti 1 4

Detaylı

İpuçları, test ve onarım bilgileri: Kampanalı frenler

İpuçları, test ve onarım bilgileri: Kampanalı frenler İpuçları, test ve onarım bilgileri: Kampanalı frenler 15. Fren kampanası montajı Tekerlek poyrasının temizlenmiş, parlak, metalik yüzeyine yağlayıcı, macun veya boya sürmeyin. Fren kampanasını takın. Fren

Detaylı

Yiv Açma YİV AÇMA. Boru Kapasitesi. Model No. Tip. Sayfa

Yiv Açma YİV AÇMA. Boru Kapasitesi. Model No. Tip. Sayfa Yiv Açma Yangın hatları ve diğer endüstriyel tesisatların hız ve verimliliğini geliştirmek için tasarlanmıştır. Maksimum 24" çapındaki uygulamalar için geniş mekanik ve hidrolik ünite seçeneği. Tip No

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 4CH 1800W Max Güç Yüksek Performans Klas-AB Amplifikatör MASSIVE OTO SİSTEMİ TEBRİKLER Tebrikler! En iyi oto amplifikatörü olan MASSIVE MS Serisi Amplifikatör satın

Detaylı

TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TÜRKÇE DP-2100/IP-420 GÜVENLİK ÖNLEMLERİ UYARI : ❶ ❷ ❶ ❷ ❸ ❸ ❶ ❷ ❸ i GÜVENLIK ÖNLEMLERI - ii iii iv GÜVENLI ÇALIŞMA İÇIN 1. Elektrik çarpmasından kaynaklanan kazaların önüne geçmek için güç anahtarı açık

Detaylı

R.J.W. LTD. Turkish Motorize CNB KULLANMA TALİMATI. 10. Charpy/Izod Çentiği Açmak İçin Güvenli Çalışma

R.J.W. LTD. Turkish Motorize CNB KULLANMA TALİMATI. 10. Charpy/Izod Çentiği Açmak İçin Güvenli Çalışma 10. Charpy/Izod Çentiği Açmak İçin Güvenli Çalışma 10mm numune, 2mm V Çentik Uyarılar a) CİHAZI AŞIRI YÜKLEMEYİNİZ! ÇOK SERT BİR NUMUNEYİ KESMEYE VEYA KÖRELMİŞ BROŞLA KESMEYE ÇALIŞMAK MAKİNEYİ AŞIRI ZORLAYIPDURDURUR

Detaylı

BD2A CİLALAMA MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU

BD2A CİLALAMA MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU BD2A CİLALAMA MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU 1 DİKKAT 1. Bu cihaz fiziksel olarak yetersiz durumda olan, zihinsel sorunları bulunan ve çocukların kullanımı için üretilmemiştir. 2. Çocukların cihazla oynamadıklarından

Detaylı

SERVĐS BÜLTENĐ BĐLGĐ C

SERVĐS BÜLTENĐ BĐLGĐ C SERVĐS BÜLTENĐ BĐLGĐ C Eylül 2010 MODEL: SERĐSĐ TRAKTÖRLER KONU: ÖZEL TAKIMLAR AÇIKLAMA: Servis işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla üretilen ve kullanılması gerekli olan özel takımlar ekli listede verilmiştir.

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50026-2000077 Mamül adı : ATOMIC 5026 MPG SIRT ATOMİZÖRÜ SIRA NO

MAMÜL PARÇA LİSTESİ MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50026-2000077 Mamül adı : ATOMIC 5026 MPG SIRT ATOMİZÖRÜ SIRA NO MAMÜL LİSTESİ Grup : DEPO GRUBU ADI - STANDART ADET 1 2002601 İlaç deposu atomic 26 lt. 1 2 2002614 Depo süzgeci 1 3 2002627 Conta kapak atomic 1 4 2002616 Depo kapağı 1 5 2002691 Havalandırma nipeli 1

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000093 Mamül adı : ATOMIC 6314 TPG SIRT ATOMİZÖRÜ SIRA NO PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ. : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000093 Mamül adı : ATOMIC 6314 TPG SIRT ATOMİZÖRÜ SIRA NO PARÇA ADI - STANDART NO ADET MAMÜL LİSTESİ Grup : DEPO GRUBU Mamül kodu : 40-50014-2000093 Mamül adı : ATOMIC 6314 TPG SIRT ATOMİZÖRÜ ADI - STANDART ADET 1 2002602 İlaç deposu atomic 14 lt. 1 2 2002614 Depo süzgeci 1 3 2002627 Conta

Detaylı

Paslanmaz Çelik Ürünler

Paslanmaz Çelik Ürünler Paslanmaz Çelik Ürünler Grup kodu Ürün adı 016 Kabin kilidi 11 Kabin kilidi 060 Çeyrek dönüşlü yaylı kilit 066 Mini çeyrek dönüşlü yaylı kilit 064 Çeyrek dönüşlü yaylı kilit 040 Sıkıştırmalı kilit 110

Detaylı

Bu Addendum Kullanıcı El Kitabı'na

Bu Addendum Kullanıcı El Kitabı'na Oksijen sensörünün değiştirilmesi Giriş Oksijen sensörünün her iki senede bir ya da gerekirse daha kısa aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Genel onarım talimatları Ventilatöre bakım yaparken, ventilatör

Detaylı

MAK-204. Üretim Yöntemleri. Frezeleme Đşlemleri. (11.Hafta) Kubilay ASLANTAŞ Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğt.

MAK-204. Üretim Yöntemleri. Frezeleme Đşlemleri. (11.Hafta) Kubilay ASLANTAŞ Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğt. MAK-204 Üretim Yöntemleri Freze Tezgahı Frezeleme Đşlemleri (11.Hafta) Kubilay ASLANTAŞ Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğt. Bölümü Freze tezgahının Tanımı: Frezeleme işleminde

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

Onarım kiti: İçinde sizin için her şey var!

Onarım kiti: İçinde sizin için her şey var! Onarım kiti: İçinde sizin için her şey var! Wacker Neuson Light Equipment için onarım kitleri. Hızlı hareket etmek gerektiğinde her conta halkasını, her vidayı kim düşünür? Wacker Neuson Light Equipment

Detaylı

Inspiron 24. Servis El Kitabı. 5000 Series. Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004

Inspiron 24. Servis El Kitabı. 5000 Series. Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004 Inspiron 24 5000 Series Servis El Kitabı Bilgisayar Modeli: Inspiron 24 5459 Resmi Model: W12C Resmi Tip: W12C004 Notlar, dikkat edilecek noktalar ve uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı

Detaylı

TR- BG-CG 3,6 li. Akülü Çit Budama Makinası. Art.-Nr.: 34.104.40 I.-Nr.: 11020 BG-CG 3,6 Li

TR- BG-CG 3,6 li. Akülü Çit Budama Makinası. Art.-Nr.: 34.104.40 I.-Nr.: 11020 BG-CG 3,6 Li Akülü Çit Budama Makinası Art.-Nr.: 34.104.40 I.-Nr.: 11020 BG-CG 3,6 Li 2 TR- BG-CG 3,6 li 3 4 TR İlk kez kullanmadan önce çalıştırma talimatlarını ve emniyet bilgilerini okuyun ve bunlara uyun. mönemli!

Detaylı

KURULUM KILAVUZU DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ

KURULUM KILAVUZU DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ KURULUM KILAVUZU DİNAMİK TRİM KONTROL SİSTEMİ S SERİSİ TAKIMLAR Elektrikli matkap Matkap uçları Delik testeresi Vidalı uçlar Ø 2,5 mm (3/32") Ø 3 mm (1/8") Ø 3,5 mm (9/64") Ø 4 mm (5/32") Ø 5 mm (3/16")

Detaylı

Yarway Model 20 Pnömatik diyaframlı aktüatör Montaj, Çalışma ve Bakım Talimatları

Yarway Model 20 Pnömatik diyaframlı aktüatör Montaj, Çalışma ve Bakım Talimatları Kurulumdan önce, bu talimatların tümü okunmuş ve anlaşılmış olmalıdır Çalışma ilkesi Doğrudan etkili diyafram aktüatöründe, yükleme basıncının artırılması, yaya baskı uygulayarak aktüatör milini aşağı

Detaylı

MODEL RTM635 KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM635 KULLANIM KILAVUZU GÖNYE KESME MAKİNASI MODEL RTM635 KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER RTM635 GERİLİM VE FREKANS : 230V/50Hz GİRİŞ GÜCÜ : 1200W YÜKSÜZ HIZ : 2800r/min BIÇAK ÇAPI : 255 mm BIÇAK EBATLARI : 255X30X60T ALETİN

Detaylı

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : FAN KOMPLE (TARAL) TONLUK : : TA 1600 TÜRBO ATOMİZÖR (COMER-TARAL) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET

MAMÜL PARÇA LİSTESİ : FAN KOMPLE (TARAL) TONLUK : : TA 1600 TÜRBO ATOMİZÖR (COMER-TARAL) SIRA PARÇA PARÇA ADI - STANDART NO ADET : FAN KOMPLE (TARAL) TONLUK Mamül kodu : 40-13000-2300067 1 2301758 Fan kafesi örgülü (Taral) 1 2 2301761 Divüzör (Taral) 1 3 2301762 Pervane muhafaza (Taral) 1 4 0101108 Civata 6Kö.B 8,8 M8x16 28 5 0102029

Detaylı

Gömme kapılar ve alüminyum profiller için menteşeler (Bölüm 4B)

Gömme kapılar ve alüminyum profiller için menteşeler (Bölüm 4B) 2 Mekanizmalar Çıkıntılı kapılar için menteşeler (Bölüm 4A) 4A-120 4A-121 4A-130 4A-135 4A-136 4A-137 4A-138 4a-140 4A-150 4A-160 4A-170 4A-190 4A-210 4A-215 4A-220 120 135 /180 120 120 /135 125 115 180

Detaylı

421 A/B 510 B. Kullanma Talimatı

421 A/B 510 B. Kullanma Talimatı 421 A/B 510 B Kullanma Talimatı Giriş Bu talimatlar makineyi tanımanıza ve doğru bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Makineyi kullanmadan önce talimatları okuyun. Teknik değişiklik yapma hakkımız

Detaylı

WWW.ER-CE.NET Rev. 2011 SUPERCOMBINATA SC1 40/1. İŞLEME ÇAPLARI ( Ø 42 mm den Ø 400 mm ye kadar) AKSESUARLAR. EKSTRA KiTLER. Kod Açıklama.

WWW.ER-CE.NET Rev. 2011 SUPERCOMBINATA SC1 40/1. İŞLEME ÇAPLARI ( Ø 42 mm den Ø 400 mm ye kadar) AKSESUARLAR. EKSTRA KiTLER. Kod Açıklama. SUPERCOMBINATA SC1 40/1 ( Ø 42 mm den Ø 400 mm ye kadar) SUPERCOMBINATA serisi ağır ekipmanların yenileştirme ve onarım hizmetlerinde artan taleplere cevap verebilmek için imal edilmiştir. Portatif makinalarımız

Detaylı

Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ET22 ve ET14 Kiti İçin)

Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ET22 ve ET14 Kiti İçin) Montaj Kılavuzu Lumination TM Yüzeye Montaj Kiti (ET Serisi Yüzeye Montaj ve Kiti İçin) BAŞLAMADAN ÖNCE Bu talimatların tümünü dikkatli bir şekilde okuyun. ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ Her türlü inceleme, montaj

Detaylı

BORU MENGENELERİ VE SEHPALARI. Model No. Sayfa. inç. mm inç. mm. Mengeneler. Boru Standları. Taşınabilir ÜÇ AYAKLI

BORU MENGENELERİ VE SEHPALARI. Model No. Sayfa. inç. mm inç. mm. Mengeneler. Boru Standları. Taşınabilir ÜÇ AYAKLI Boru Mengeneleri ve Sehpaları Geniş yelpazeye sahip borulama aksesuarları tek parça gibi çalışacak şekilde tasarlanmışlardır. Yıllarca güvenilir şekilde hizmet etmesi içi dayanıklı gövde. Mengeneler No

Detaylı

Orjinal Kullanma Talimatı Kompresör. Art.-Nr.: 40.052.20 I.-Nr.: 01029 BT-AC 80

Orjinal Kullanma Talimatı Kompresör. Art.-Nr.: 40.052.20 I.-Nr.: 01029 BT-AC 80 Orjinal Kullanma Talimatı Kompresör Art.-Nr.: 40.052.20 I.-Nr.: 01029 BT-AC 80 Uyarı - Yaralanma riskini azaltmak için kullanım kılavuzunu okuyunuz. Kulaklık takınız Ses seviyesi duyma bozukluğuna yol

Detaylı

MODEL SM - 55 YD SM - 60 YD SM-55 YH / SM-60 YH HIZ KONTROLLÜ

MODEL SM - 55 YD SM - 60 YD SM-55 YH / SM-60 YH HIZ KONTROLLÜ Şengün Makina YUFKA YEDEK HAMURU AÇMA MAKİNALARI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU MODEL SM - 55 YD SM - 60 YD SM-55 YH / SM-60 YH HIZ KONTROLLÜ www.sengunmakina.com - info@sengunmakina.com İÇİNDEKİLER BÖLÜM

Detaylı