KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48"

Transkript

1 MOTORLU BESLEYİCİ KULLANIM TALİMATLARI JPF-3 JPF-34 JPF-38 JPF-44 JPF-48 Emniyetiniz için, aletleri çalıştırmadan önce Kullanım Talimatlarını okuyunuz.

2 JPF-3 / 34 / 44 / 38 / 48 UYGUNLUK BEYANI Sorumluluk bize ait olmak üzere, bu ürünün 98/37/EWG, 98/79/EWG, 89/336/EWG, 93/68/EWG, 73/23/EWG yönetmeliklerine uygun olduğunu ve EN 292-1, EN 292-2, EN 294, - EN 349, EN 55014, EN standartları dikkate alınarak tasarlandığını beyan ederiz.

3 İÇİNDEKİLER ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI MOTORLU BESLEYİCİ İÇİN EK EMNİYET KURALLARI MONTAJ VE DELME POZİSYONUNUN BULUNMASI MONTAJ ÇALIŞTIRMA KONTROLLERİ GÜÇ BAĞLANTISI VE TOPRAKLAMA BESLEME HIZI AYARI MERDANENİN DEĞİŞTİRİLMESİ YAĞLAMA VE BAKIM BESLEYİCİNİN MAKİNELERDE KULLANILMASI NOTLAR VE DAĞITILMIŞ RESİM

4 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI UYARI: Bu kurallara uyulmaması ciddi kişisel yaralanmaya sebep olabilir. Ahşap işleme, emniyetli ve doğru çalıştırma prosedürleri uygulanmazsa tehlikeli olabilir. Aletin özenli ve dikkatli bir şekilde kullanılması kaza olasılığını önemli ölçüde azaltır. MUTLAKA KURALLARA UYUN, SAĞDUYUNUN SESİNE KULAK VERİN VE DİKKATLİ OLUN. UNUTMAYIN: Kişisel emniyetiniz sizin sorumluluğunuzdur. KULLANIM KILAVUZUNU OKUYUN. Kılavuzu kolay başvuru için makinenin yakınında bulundurun. ÖNEMLİ KİŞİSEL EMNİYET NOTU: Emniyet gözlüğü takın - göz koruması. Toz maskesi takın - solunum koruması. Kulak tıkaçları takın - işitme koruması. Uygun giysi giyin - sarkık giysiler, giymeyin, eldiven, kolye, takı takmayın. Uyuşturucu madde, alkol ve ilaç etkisi altındayken çalışmayın. ALETİ TEHLİKELİ ORTAMLARDA KULLANMAYIN. Çalışma alanını iyi havalandırın ve aydınlatın. Nemli veya ıslak mahallerden uzak durun. Oda sıcaklığı C, nem %30-95, rakım 1000 m, voltaj sapması ±%5 olmalıdır. İŞ TEZGAHINI VE ALANINI TEMİZ TUTUN. Tezgahta bırakılan sabitlenmemiş el aletleri veya dağınık çalışma alanı kazalara davetiye çıkarır. BAKIM GEREKLERİNE UYUN. Doğru çalıştırma ve bakım için kullanım kılavuzuna uyun. ALETİ GÜÇ KAYNAĞINDAN AYIRIN. Takım değiştirmeden, tamir yapmadan veya bakım yapmadan önce aletin fişini prizden çekin. HER BAKIM VEYA ONARIMDAN SONRA SON İNCELEMEYİ YAPIN. Aleti tekrar çalıştırmadan önce bütün parçaların doğru takılmış, sıkılmış ve hizalanmış olduğunu kontrol edin. YANLIŞLIKLA ÇALIŞMASINI ÖNLEYİN. Aletin fişini prize takmadan önce anahtarın OFF konumunda olduğunu kontrol edin. ÇOCUKLARI İŞYERİNDEN UZAK TUTUN. Asma kilitler, ana şalterler veya uzaktan çalıştırma anahtarları kullanın. Çocukları veya yetkisiz kişileri aletlerden uzak tutun. Bütün ziyaretçiler çalışma alanından emniyetli bir mesafede tutulmalıdır. ALETİ ÇALIŞIR HALDE BIRAKMAYIN. Aleti kapatın. Alet tamamen durmadan aleti elinizden bırakmayın.

5 MOTORLU BESLEYİCİ İÇİN EK EMNİYET KURALLARI Kesme aletleri besleme yapılmadan önce dönüyor olmalıdır. Kesme aletini çok hızlı besleyerek aşırı yüklemeyin. Ellerinizi daima dönen parçalardan uzak tutun. Uzun malzemeler için tablanın çıkış ucunda destek bulundurun. Kesme aletini durdurmadan önce besleyiciyi durdurun. Tamir veya ayarlama yapmadan önce güç kaynağını ayırın. MONTAJ VE DELGE POZİSYONUNUN BULUNMASI A) MONTAJ POZİSYONUNUN BULUNMASI 1. Üniversal Stantların yüksekliği ve uzunluğu (Bkz: RESİM 2 & 3, HP, besleyicinizin motor kapağında gösterilmiştir.) 2. Besleyiciyi bir planyaya, tablalı testereye veya birleştiriciye monte ederken yardım almak için RESİM 27, 28, 29'a bakın. 3. Küçük makine tablası için bir uzatma desteği (aletle birlikte verilmez) kullanmanız önerilir (Bkz: RESİM 4). B) DELME POZİSYONUNUN BULUNMASI Delme kolaylığı ve hassasiyeti için, aletle birlikte 1:1 ÖLÇEKLİ KENDİNDEN YAPIŞKANLI DELME ŞABLONU verilmiştir (RESİM 5). 1. MONTAJ BAZASINI paketten çıkarın. Bu bazayı, delme pozisyonunun delme şablonu üzerinde doğru olduğunu görmek için kullanın set cıvata ve yaylı rondela (aletle birlikte verilmez) hazırlayın. CIVATA ÖLÇÜSÜ Hafif-ağır Hizmet & Ağır Hizmet ( 1/2 HP) M12 CIVATA UZUNLUĞU Montaj Bazası (kalınlık) + Tabla üstü (kalınlık). 3. Tabla kirişlerinden kaçının ve tablanın altından destekleyin. 4. KENDİNDEN YAPIŞKANLI DELME ŞABLONUNU kullanın. Şablonu doğru pozisyona yapıştırın. Ortasını zımbayla işaretleyin.

6 5. DELİN VE HAFİFÇE VURUN. MONTAJ (RESİM 6, 7, 8) UYARI: Yardım alın! Besleyici ağırdır. Kendi başınıza yapmayı denemeyin.

7 A) BAZA'yı (1) tablaya tespit edin. B) "STANT"ı BAZA'ya (1) takın. KOLU (11) monte edin. (Bakınız: 6-1). C) ÜST KOLU (2) ASANSÖR MESNEDİNE (3) takın. ÇARKI (4) birkaç tur çevirin. LÖVYEYİ (5) sıkın. D) Motorun konumunu ayarlayın. 4 vidayı gevşetin. (Bakınız: Şekil 7). E) KONTROL MAFSALINI (6-2) motor boynuna monte edin. (Bakınız: Şekil 6). VİDAYI (6) ve LÖVYEYİ (7) sıkın ve her iki yanda eşit boşluk bırakın. Böylece, LÖVYE gevşetildiğinde, besleyici VİDAYI (6) gevşetmeye gerek olmadan kendi ekseni etrafında dönebilir. (Bakınız: 6-2). MOTOR KELEPÇESİ AÇIKLIĞI, YUVAYA PARALELDİR. (Bakınız: 6-2)

8 LÖVYEYİ (8) gevşetin ve KONTROL MAFSALINI YUVAYA 90 DİK OLACAK ŞEKİLDE ayarlayın. LÖVYEYİ (8) sıkın. (Bakınız: 6-3). F) BESLEYİCİYİ ÜST KOLA (2) monte edin. VİDALARI (9) sıkın. LÖVYENİN (10) merkezi, ÜST KOLUN (2) merkeziyle aynı hizada olmalıdır. (Bakınız: 6-4). G) BESLEYİCİYİ, LÖVYEYİ (10) gevşeterek istenen konuma getirin. Yüksekliği (11 ve 12) ve uzatmayı (4 ve 5) buna göre ayarlayın. H) Bütün LÖVYELERİ sıkın. ÖNEMLİ: ASANSÖR KAMASI VE MESNET YİVİ arasında belli bir OYNAMA payı vardır. Beslemenin sağlam olması için, BESLEYİCİYİ içeri besleme yönüne karşı çekin, sonra LÖVYEYİ (12) sıkın. (Bakınız: Şekil 8). Bunu "HER AYARDA" yapın. ÇALIŞTIRMA KONTROLLERİ (ŞEKİL 9 ve 10) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın.

9 A) STANT: (ŞEKİL 9) ÜST KOL (2) dönüşü. LÖVYEYİ (13) gevşetin. ÜST KOL (2) aşağı-yukarı hareketi. LÖVYEYİ (12) gevşetin ve ÜST ÇARKI (11) çevirin. ÜST KOL (2) ileri-geri hareketi. LÖVYEYİ (5) gevşetin ve YAN ÇARKI (4) çevirin. B) KONTROL MAFSALI: (ŞEKİL 10) KOL MESNETİ (14) VİDALARI (9) gevşetin. AÇI MAFSALI (15). LÖVYEYİ (10) gevşetin. MOTOR KELEPÇESİ (16). LÖVYEYİ (8) gevşetin. MOTOR KELEPÇESİ (16). LÖVYEYİ (7) gevşetin. C) MERDANENİN TESVİYELENMESİ: Besleyiciyi tablaya indirin. (Bakınız: ŞEKİL 9). LÖVYEYİ (8) gevşetin. AÇI MAFSALINI (15) ayarlayın. (ŞEKİL 10). VİDALARI (9) gevşetin. KOL MESNEDİNİ (14) ayarlayın. (ŞEKİL 10). Hafif bir hiza kaçıklığına izin verilir. (Bağımsız süspansiyonla telafi.) D) YAN BESLEME: (Bakınız: ŞEKİL 9, 10 ve 11) LÖVYEYİ (13) gevşeterek BESLEYİCİYİ kendi ekseni etrafında tabladan öteye çevirin. LÖVYEYİ (8) gevşetin, BESLEYİCİYİ size dönük MERDANELERLE yere 90 olacak şekilde döndürün. LÖVYEYİ (8) sıkın. LÖVYEYİ (7) gevşetin, BELEYİCİYİ size dönük ŞALTER KUTUSUYLA 90 olacak şekilde döndürün. LÖVYEYİ (7) sıkın. LÖVYEYİ (10) gevşetin, BESLEYİCİYİ istenen pozisyona getirin. LÖVYEYİ (10 ve 13) sıkın. UYARI: Her ayardan sonra bütün Lövyeleri sıkın. GÜÇ BAĞLANTISI VE TOPRAKLAMA (ŞEKİL 12, 13 ve 14) UYARI: Elektrik akımının motor spesifikasyonuna uygun olduğundan emin olmanız gerekir (motorun kapağına bakınız).

10 UYARI: Açma/kapama anahtarının "OFF" konumunda olduğunu kontrol edin. A) CE GEREKEN ÜLKELER: Besleyici, frezeyle, tablalı testereyle, birleştiriciyle vb. birlikte kullanılan tamamlayıcı bir alettir. Besleyicinizi, ulusal veya yerel elektrik yönetmeliğine uygun olarak bağlanmış bir makineyle birlikte kullanmanız önerilir. Besleyicinizi makinenize özel tasarlanmış akım terminallerinden bağlayın, böylece makinenizin açma/kapama ve acil durdurma butonları besleyicinizin güç kaynağını kontrol edebilir. Ayrıca, akım terminalinde bir aşırı yük ve düşük voltaj koruması vardır. Nominal Akım Listesi Model /408 34/44/38/48/04/54/C3/MX 30/40 Akım 1.5A 2A 2.5A 3A Elektrik bağlantısı mutlaka ehliyetli bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır. B) DİĞER ÜLKELER: Besleyiciniz için ayrı bir elektrik çıkışı kullanmanız gerekir. Bu devre #12'den düşük olmamalıdır. Bağlantıyı yerel yönetmeliklere ve talimatlara uygun olarak bağlayın ve topraklayın. Devreyi 15 Amp gecikmeli sigortayla veya devre kesiciyle koruyun. Uzatma kablosu kullanıyorsanız: 30M (100Ft), 12# Tel kullanın; 46M (150Ft), 10# Tel kullanın. Bütün bağlantılar iyi temas etmelidir. Düşük voltajlı akım motora zarar verir. Elektrik çarpması riskini azaltmak için motoru usulünce topraklayın. Motorda bir topraklama iletkeni bulunur (sarı şeritleri olan veya olmayan yeşil tel). Emin değilseniz, ehliyetli bir elektrikçi çağırın.

11 BESLEME HIZI AYARI UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. A) Etkin ve kaliteli bir işleme için doğru besleme hızının seçilmesi önemlidir. Besleme hızı, makinenizin hızıyla, kesicinin keskinliğiyle, kaldırılacak malzemenin sertliğiyle ve kalınlığıyla yakından alakalıdır. Kesme takımınızın sesini dinleyerek, numune parçalarınızı yakından inceleyin. (Aşağıdaki besleme hızı tablosu yalnızca başvuru için verilmiştir) B) Kullanılabilecek besleme hızı, MOTOR HIZLARININ (ŞEKİL 15) ve DİŞLİ AYARLARININ (ŞEKİL 16-1, 16-2) bir kombinasyonuyla ayarlanır. JPF-3 Modeli (3 Fazlı): (B) + DİŞLİ AYARLARI JPF-3 Modeli (1 Fazlı): (C) + DİŞLİ AYARLARI JPF-34/44: (B) + DİŞLİ AYARLARI ŞEKİL 16-1 JPF-38/48 Modeli: (C) + (D) + DİŞLİ AYARLARI. ŞEKİL 16-2 NOT: DİŞLİ HIZI KONTROL LÖVYESİ (D), motor çalışır halde olmadıkça çalışmaz. NOT: DİŞLİLERİNİZDE bir GÖBEK varsa, zincir tahrikinde hasar meydana gelmemesi için GÖBEĞİN ŞAFTA dönük olması gerekir. (ŞEKİL 17) NOT: Besleyicideki mevcut hız aralığını genişletmek için, bayinizden ekstra dişli seti alabilirsiniz. [Ağır hizmet için XG-4+4 (Modeller: 34/ = 8)] C) DİŞLİ KUTUSU KAPAĞININ iç tarafından bir dişli düzeneği ve besleme hızı tablosu vardır (Bakınız: ŞEKİL 16-1, 16-2). D) DİŞLİ KUTUSU KAPAĞINI çıkarmak için, iki TOPUZU çıkarın. (ŞEKİL 18)

12 E) DİŞLİLERİ sökerek yeniden düzenlemek için, ALTIGEN SOMUNLARI sökün. (ŞEKİL 19) MERDANENİN DEĞİŞTİRİLMESİ (ŞEKİL 20) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. VİDALARI sökerek MERDANEYİ (VEYA MERDANELERİ) değiştirin. Değiştirdiğiniz her merdaneyle birlikte vidaları da değiştirin. NOT: Merdanelerin yerlerini periyodik olarak değiştirirseniz merdanelerin ömrü uzar. MERDANE LASTİĞİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ (ŞEKİL 21, 22 VE 23) (Ağır hizmet modelleri, 3 veya 4 merdaneli) 1. 4 VİDAYI sökün (ŞEKİL 21) 2. MERDANE ÇARKLARINI kanırtarak çıkarın. MERDANEYİ tabla üzerine vurun. (ŞEKİL 22) 3. FRIENDLY MERDANEYE yeni LASTİĞİ (ŞEKİL 23), içten ERKEK ÇARKI (M işaretli) ve dıştan DİŞİ ÇARKI (F işaretli) takın. Her iki çarkın vida dişli olmayan deliklerini hizalayın x 40 mm vidayı vida dişli olmayan deliklerin içine tamamen sokun (ŞEKİL 23). 5. Yeni merdaneleri yuvaya takarak sıkın x 20 mm vidayı geriye kalan deliklere takarak sıkın. 7. Bütün vidaları sıkın.

13 8. Yeni lastiklerin biraz oynamasına aldırmayın. Zamanla alışacaktır. 9. Bütün vidaları kontrol ederek ilk çalıştırmadan sonra yeniden sıkın. YAĞLAMA VE BAKIM (ŞEKİL 25) UYARI: Besleyiciyi güç kaynağından ayırın. A) MERDANELER: Gres tabancasını kullanarak fittinglerden her 200 saatte (30 gün) bir gresleyin. Önerilen Gres: #2 GRES. (Shell - Alvania Grease R2 veya muadili) B) DİŞLİLER VE ZİNCİRLER: Gresle periyodik olarak yağlayın. Önerilen Gres: #2 GRES. (Shell - Alvania Grease R2 veya muadili) C) DİŞLİ KUTUSU: İlk 200 saatten (30 gün) sonra yağı değiştirin. Her 1000 saatte (6 ay) bir yağı değiştirin. Önerilen Dişli Yağı: MOBİL Mobilgear 630, Shell/Omala 150 BP, Energol GR-XP 150 veya muadilleri. Yukarıdaki öneri günde 8 saat çalışmaya göre yapılmıştır. D) YAĞ DEĞİŞİMİ: (Bakınız: ŞEKİL 6) LÖVYEYİ (13) gevşetin ve BESLEYİCİYİ tabladan öteye çevirin. AÇI MAFSALINDAKİ LÖVYEYİ (8) gevşetin. BESLEYİCİYİ baş aşağı çevirin, YAĞ KAPAĞINI gevşetin ve yağın boşalmasını bekleyin. E) MODEL VE YAĞ SEVİYESİ: JPF CC (42 mm, 1-5/8") JPF-34/ CC (38 mm, 1-1/2") JPF-38/ CC (38 mm, 1-1/2") F) BAKIM: Her kullanımdan sonra iş artıklarını (talaş, testere tozu vb) besleyiciden hava tabancasıyla temizleyin.

14 MOTORLU BESLEYİCİNİN MAKİNELERDE KULLANILMASI 3 merdaneli model, kesikli çizgilerle gösterilen 4 merdaneli modelle birlikte gösterilmiştir. A) FREZEDE: ŞEKİL 27 Merdane Pozisyonu Kesiciye Karşı ŞEKİL 27 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-1 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-1 B) TABLALI TESTEREDE: ŞEKİL 28 Merdane Pozisyonu Testere Bıçağına Karşı ŞEKİL 28 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-2 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-2 C) BİRLEŞTİRİCİDE: ŞEKİL 29 Merdane Pozisyonu Kesici Bıçağa Karşı ŞEKİL 29 Besleyici Pozisyonu Çite Karşı ŞEKİL 30-1 Besleyici Baskısı Beslenen Malzemeye Karşı ŞEKİL 31-2

15

16

17 MODEL JPF-3 (308/408) YUVA GRUBU

18 Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet #6003 B Bilyeli yatak (rulman) (#6003) 1 08B-2 H Mil 1 16B-5 N13-012R Somun 1 #6203 B0Z-6203 Bilyeli yatak (rulman) (#6203) 1 08B-3 R Düz pul 1 17B 17B Şanzıman dişlisi takım 01B 01B Süspansiyon - takım 08B-4* N13-012R Somun 1 17B-1 D Şanzıman mili 1 01B-1 U Yağlama kanalı 1 09B 09B Gövde takım 17B-2 H Şanzıman mili muylu 01B-2 C Yay 1 09B-1 C Gövde 1 17B-3 P Kama 01B-3 U Kapak 1 09B-2 A Kovan 1 17B-4 R Düz pul 1 01B-4 U Vida 1 09B-3* S Vida dişli çubuk 3 17B-5 N13-012R Somun 1 01B-5* S Kapak 2 10B 10B Gövde takım 18A U Kilit vidası 2 02B 02B Süspansiyon - takım 10B-1 C Gövde 1 18B 18B Kapak 1 02B-1 U Yağlama kanalı 1 10B-2 A Kovan 1 18B-1 Q Conta 1 02B-2 C Süspansiyon 1 10B-3* S Vida dişli çubuk 4 18B-2 C Kapak 1 02B-3 U Yay 1 11B U Kapak 1 18B-3 Q Conta 1 02B-4 U Kapak 1 12B C Kapak 1 18B-4* S Vida 4 02B-5* S Vida 2 13B 13B Mahrut takım 19B 19B Tahrik dişlisi - takım 03B 03B Poyra takım 13B-1 A Mahrut 1 19B-1 A Tahrik dişlisi (20Z) 1 03B-1 IA Poyra 1 13B-2 R Yaylı rondela 3 19B-2* A Tahrik dişlisi (40Z) 1 03B-2 JA Dişli 1 13B-3* S Vida 3 20B 20B Tahrik dişlisi - takım 03B-3 R Yaylı rondela 2 14B 14B Zincir dişlisi / zincir 20B-1 A Tahrik dişlisi (34Z) 1 03B-4 S Vida 2 14B-1 A Zincir dişlisi 1 20B-2* A Tahrik dişlisi (26Z) 1 03B-5 R Yaylı rondela 2 14B-2 A Zincir dişlisi 3 21A 21A Yağ kapağı takım 03B-6* S Vida 2 14B-3 A Ara halkası 1 21A-1 U Yağ kapağı 1 04B L Zincir (22G) 4 14B4 L Zincir (36G) 1 21A-2* Q O halka 1 05B 05B Manşon takım 14B-5* L Zincir (22G) 1 25B1 25B1 Bir fazlı motor, anahtarsız 05B-1 G Manşon 1 15B 15B Zincir dişlisi / zincir J25B3 25B3 Üç fazlı motor, anahtarsız 05B-2* R Seger halka 1 15B-1 A Zincir dişlisi 2 26B 26B Anahtar 1 06B 06B Dişli mil (vites mili) - takım 15B-2 A Zincir dişlisi 4 36A Q O halka 1 06B-1 H Dişli mil (vites mili) 1 15B-3 A Ara halkası 1 46A 46A Anahtar gövdesi 1 06B-2* R Seger halka 1 15B-4 L Zincir (52G) 2 59A 59A Kapak takım 07B 07B Dişli mil - takım 15B-5* L Zincir (26G) 1 59A-1 Q O halka 1 07B-1 H Dişli mil 1 16B 16B Şanzıman dişlisi takım 59A-2 C Kapak 1 07B-2 R Düz pul 1 16B-1 D Şanzıman mili 1 59A-3 Q Conta 1 07B-3* N13-012R Somun 1 16B-2 H Şanzıman mili muylu 1 59A-4* S Vida 3 08B 08B Mil - takım 16B-3 P Kama 1 RO-10 C İtme silindiri 3/4 08B-1 U Yağlama kanalı 1 16B-4 R Düz pul 1

19 MODEL: US/02 HAFİF-AĞIR HİZMET ÜNİVERSAL STANT

20 Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet 50B 50B Teleskopik ayak - takım 57B 57B Travers takım 50B Teleskopik ayak 1 57B-1 A Travers 1 50B-2 S Vida dişli çubuk 1 57B-2 G Kilitleme cıvatası 1 50B-3 R Düz pul 1 57B-3 HA-0307 Kulp 1 50B-4 HA1306 Kulp 1 57B-4 P Yay mili 1 51B 51B Teleskopik ayak - takım 57B-5 R Düz pul 1 51B-1 G Teleskopik ayak 1 57B-6* S Vida 1 51B-2 G Kılavuz çubuk 1 58B 58B Travers takım 51B-3* S Vida 3 58B-1 A Travers 1 52B 52B Travers - takım 58B-2 G Kilitleme cıvatası 1 52B-1 G Travers 1 58B-3 HA-0307 Kulp 1 52B-2 G Kılavuz çubuk 1 58B-4 P Yay mili 1 52B-3* S Vida 4 58B-5 R Düz pul 1 53B 53B Konsol takım 58B-6* S Vida 1 53B-1 A Konsol 1 59B 59B Döner mafsal takım 53B-2 S Vida dişli çubuk 2 59B-1 A Döner mafsal 1 53B-3 R Düz pul 2 59B-2 G Kilitleme cıvatası 1 53B-4* HA-1306 Kulp 2 59B-3 HA-0307 Kulp 1 54B G Vida dişli çubuk 1 59B-4* P Yay mili 1 55B G Vida dişli çubuk 1 60B T Allen anahtarı 1 56B 56B Üst bağlantı takım 86A 86A El çarkı - takım 56B-1 C A Üst bağlantı 1 86A-1 U A El çarkı 1 56B-3* S Vida 3 86A-2* P Yay mili 1 87A U Sap 1

21 MODEL: JPF-34 / 38 / 44 / 48 YUVA GRUBU

22 Ürün no Kod no. Açıklama Adet Ürün no Kod no. Açıklama Adet Ürün no Sipariş no. Açıklama Adet #6203 BOZ-6203 Rulman (#6003) 1 24A 24A Çerçeve Kiti (44/48) 32A-2 R Rondela 1 01A 01A Dişli Çark Karteri Kiti-sağ 24A-1 C Çerçeve 1 32A-3 N13-01R Somun 1 01A-1 U Gres Memesi 1 24A-2 A Kovan 1 32A-4 H Sonsuz Dişli Şaftı 1 01A-2 C02/0332 Dişli Çark Karteri 1 24A-3 S Vida 4 32A-5 P Kama 1 01A-3 U Yay 1 26A 26A Transmisyon Kiti (34/38) 32A-6* R Yay Halka 1 01A-4* U Karter Kapağı 1 26A-1 A Dişli Çark 2 33A 33A Hız Kolu Kiti (38/48) 02A 02A Dişli Çark Karteri Kiti-sol 26A-2 L Zincir (62S) 1 33A-1 H Dişli Kolu 1 02A-1 U Gres Memesi 1 26A-3 A Çift Dişli Çark 2 33A-2 P Kilit Pimi 1 02A-2 C02/0332 Dişli Çark Karteri 1 26A-4* L Zincir (40S) 1 33A-3 Q O-ring 1 02A-3 U Yay 1 27A 27A Transmisyon Kiti (44/48) 33A-4 U Çelik Bilye 1 02A-4* U Karter Kapağı 1 27A-1 A Dişli Çark 2 33A-5 U Yay 1 03A 03A Merdane Destek Kiti 27A-2 L Zincir (62S) 1 33A-6 U Hız Kolu 1 03A-1 C A Merdane Desteği 1 27A-3 A Çift Dişli Çark 2 33A-7 R Yaylı Rondela 1 03A-2 A Dişli Çark 1 27A-4* L Zincir (40S) 1 33A-8* S Vida 1 03A-3 R Yaylı Rondela 1 28A 28A Sonsuz Dişli Kiti-50Hz (34/44) 34A 34A Transmisyon Kolu Kiti (38/48) 03A-4 S Vida 2 28A-1 D Sonsuz Dişli 1 34A-1 Q O-ring 1 03A-5 R Yaylı Rondela 2 28A-2 R Rondela 1 34A-2 A Dişli Kolu Soketi 1 03A-6* S Vida 2 28A-3 N13-012R Somun 1 34A-3* S Vida 2 04A L Zincir (26S) 4 28A-4 H Sonsuz Dişli Şaftı 1 35A 35A Dişli Kiti (25T, 40T) 05A 05A Tüp Kiti 28A-5 P Kama 1 35A-1 A Dişli 25T (Kamalı) 1 05A-1 G Tüp 1 28A-6* R Yay Halka 1 35A-2* A Dişli 40T (Kamalı) 1 05A-2* R Yay Halka 1 29A 29A Sonsuz Dişli Kiti-50Hz (38/48) 36A Q O-ring 1 06A 06A Dişli Çark Şaftı (Sol) 29A-1 A Dişli (31T) 1 37A 37A Sonsuz Dişli Kiti-60Hz (38/48) 06A-1 H Dişli Çark Şaftı 1 29A-2 A Sonsuz Dişli 1 37A-1 A Dişli (31T) 1 06A-2* R Yay Halka 1 29A-3 A Dişli (17T) 1 37A-2 A Sonsuz Dişli Şaftı 1 07A 07A Dişli Çark Şaftı Kiti (Sol) 29A-4* A Kovan 1 37A-3 A Dişli (17T) 1 07A-1 H Dişli Çark Şaftı 1 30A 30A Kavrama Mili Kiti (38/48) 37A-4* A Kovan 1 07A-2 R Rondela 1 30A-1 A Rulman 1 38A U Gres Tabancası 1 07A-3* N13-012R Somun 1 30A-2 A Dişli (20T) 1 45A1 45A1 Motor (1HP Tek Fazlı) 1 08A 08A Merdane Mili Kiti (Sol) 30A-3 A Kavrama 1 45A3 45A3 Motor (1HP 3 Fazlı) 1 08A-1 U Gres Memesi 1 30A-4 H Transmisyon Şaftı 1 46A 46A Şalter Kutusu Kiti (Sol) 1 08A-2 H A Merdane Mili 1 30A-5 A Dişli (34T) 1 47A 47A Şalter Kiti 1 08A-4* R Yaylı Rondela 1 30A-6 R Rondela 1 72A 72A Sonsuz Kapak Kiti 18A U Topuz 2 30A-7* N13-012R Somun 1 72A-1 Q O-ring 1 21A 21A Yağ Kapağı Kiti 31A 31A Sonsuz Dişli Kutusu Kapağı Kiti 72A-2 U Kapak 1 21A-1 U Yağ Kapağı 1 31A-1 Q O-ring 1 72A-3* S Vida 2 21A-2* Q O-ring 1 31A-2 C Sonsuz Dişli Kutusu Kapağı 1 94A U Arka Kapak (34/38) 1 22A 22A Çerçeve Kiti (34/38) 31A-3 Q Yağ Contası 1 95A U Arka Kapak (44/48) 1 22A-1 C Çerçeve 1 31A-4* S Vida 4 RO/120A RO/120A Merdane (120D x 60, PCs) 3/4 22A-2 A Kovan 1 32A 32A Sonsuz Dişli Kiti-60Hz (34/44) RO/12F C Merdane Çarkı 3/4 22A-3* S Vida 3 32A-1 D Sonsuz Dişli 1 RO/120 U Merdane Lastiği (PCs) 3/4

23 MODEL: US/13 AĞIR HİZMET ÜNİVERSAL STANT

24 Ürün Kod no. Açıklama Miktar Ürün no. Kod no. Açıklama Miktar Ürün no. Kod no. Açıklama Miktar no. 76A 76A Dikey Kolon Kiti 78A-4* HA-1306 Kol 2 84A G Asansör Vidası 1 76A-1 G Dikey Kolon (560 mm) 1 79A 79A El Çarkı Kiti 84B 84B Üst Kol Kiti (1050 mm) 76A-2 G Kama 1 79A-1 U El Çarkı 1 84B-1 G Üst Kol (1050 mm) A-3 S Vida 2 79A-2* P Kilit Pimi 1 84B-2 G Rak (980 mm) A-4* S Vida 1 80A 80A Pinyon Kiti 84B-3* S Vida 5 76AK 76AK Dikey Kolon Kiti 80A-1 G Pinyon 1 85A 85A Kolon Başlığı Kiti 76AK1 G Dikey Kolon (850 mm) 1 80A-2 S Vida 1 85A-1 C02- Kolon Başlığı A 76AK2 G Kama 1 80A-3 R Yaylı Rondela 1 85A-3* S Vida 3 76AK3 S Vida 2 80A-4* N13-008R Somun 1 86A 86A El Çarkı Kiti 76AK4* S Vida 1 81A 81A Üst Kol Konisi Kiti 86A-1 U01- Asansör Çarkı A 77A 77A Üst Kol Kiti (720 mm) 81A-1 A Üst Kol Konisi 1 86A-2* P Kilit Pimi A-1 G Üst Kol (720 mm) 1 81A-2 G Saplama 1 87A U Çark Kolu 1 77A-2 G Rak (650 mm) 1 81A-3 HA-0307 Kol 1 98A 98A Kaide Kiti 77A-3* S Vida 4 81A-4 P Kilit Pimi 1 98A-1 A Kolon Kaidesi AK 77AK Üst Kol Kiti (850 mm) 81A-5 R Rondela 2 98A-2 S Saplama 1 77AK1 G Üst Kol (850 mm) 1 81A-6* S Vida 2 98A-3 R Rondela 1 77AK2 G Rak (650 mm) 1 82A 82A Döner Koni Kiti 98A-4* HA-1306L Kol (200 mm) 1 77AK3* S Vida 4 82A-1 A Döner Koni 1 99A 99A Motor Kelepçesi Kiti 4 78A 78A Asansör Mesnedi Kiti 82A-2 G Saplama 1 99A-1 A Motor Kelepçesi A-1 A Asansör Mesnedi 1 82A-3 HA-0307 Kol 1 99A-2 S Vida 1 78A-2 S Saplama 2 82A-4* P Kilit Pimi 1 99A-4* U Çekme Kolu 1 78A-3 R Rondela 2

TÜRKÇE. LH-3500A Series KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE. LH-3500A Series KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE LH-00A Series KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER. TEKNİK ÖZELLİKLER.... MAKİNA AKSAM TANITIMI.... MONTAJ... -. Kurulum ve düzenleme sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar... -. Dikiş makinesi montaj...

Detaylı

KLM-PS Engraver Kullanım kılavuzu

KLM-PS Engraver Kullanım kılavuzu KLM-PS Engraver Kullanım kılavuzu KLM-PS (A4) Yarım boy KLM-PS (A3) Tam boy Engraver Kontrol Ünitesi Engraver Vakum Ünitesi Release: Dec. 15,07 1 / 17 KLM-PS Engraver Kullanım kılavuzu İçindekiler 1. Engraver

Detaylı

0212727tr 004 12.2009. Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS. Kullanma kılavuzu

0212727tr 004 12.2009. Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS. Kullanma kılavuzu 0212727tr 004 12.2009 Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS Kullanma kılavuzu Üretici Wacker Neuson SE Preußenstraße 41 80809 München www.wackerneuson.com Tel.: +49-(0)89-354 02-0 Fax: +49-(0)89-354

Detaylı

3707 3707F ÖZELLİKLER

3707 3707F ÖZELLİKLER Şekil verme testeresi 3707 3707F ÖZELLİKLER Model 3707/3707F Halka mandren kapasitesi... veya Yüksüz hız (1 / dakika)... 3.000 Toplam uzunluk... Net ağırlık... 1, kg Sürekli yapılan araştırma ve geliştirmelerden

Detaylı

MEB-3810N KULLANMA KILAVUZU

MEB-3810N KULLANMA KILAVUZU MEB-3810N KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1. TEKNİK ÖZELLİKLER...1 2. HER BİR PARÇANIN ADI...2 3. KURULUM...3 3-1. Masa...3 (1) Standın çizimi...3 (2) Masanın çizimi (Sabit masalı tip)...4 (3) Masanın çizimi(yarı

Detaylı

TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) Kırıcı - Delici HR2470 HR2470F HR2470FT HR2470T ÇİFT YALITIMLI. KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ: Kullanmadan Önce Okuyun.

TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) Kırıcı - Delici HR2470 HR2470F HR2470FT HR2470T ÇİFT YALITIMLI. KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ: Kullanmadan Önce Okuyun. TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) Kırıcı - Delici HR470 HR470F HR470FT HR470T ÇİFT YALITIMLI KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ: Kullanmadan Önce Okuyun. TÜRKÇE (Orijinal Talimatlar) ÖZELLİKLER Kapasiteler Sürekli yürütülen

Detaylı

4812161045_C.pdf 2015-07-02

4812161045_C.pdf 2015-07-02 Talimatlar kılavuzu Çalıştırma ve Bakım 4826045_C.pdf Vibrasyonlu silindir CC300 Motor Kubota V2203 Seri numarası 0000334x0A02586 - Orijinal talimatın çevirisi Değişiklik koşulu İsveç'te basılmıştır Içindekiler

Detaylı

ICC142-2TR2.pdf 2010-06-07

ICC142-2TR2.pdf 2010-06-07 Talimatlar kılavuzu ICC142-2TR2.pdf Çalıştırma ve Bakım Vibrasyonlu silindir CC142 Motor Deutz D2011 L03 I Seri numarası *60214252*, *60214255* - 10000309x0A000001 - Orijinal talimatların çevirisi Değişiklik

Detaylı

K-45 Kanal Açma Makinesi

K-45 Kanal Açma Makinesi Kanal Açma Makinesi K-45 Kanal Açma Makinesi U Y A R I Bu aleti kullanmadan önce Kullanıcı Kılavuzunu dikkatlice okuyun. Bu kılavuzun içeriğinin anlaşılmaması ve ona uyulmaması elektrik çarpması, yangın

Detaylı

KANAL AÇMA MAKİNASI MODEL RTM136 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU

KANAL AÇMA MAKİNASI MODEL RTM136 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU KANAL AÇMA MAKİNASI MODEL RTM136 TANITMA VE KULLANIM KLAVUZU CİHAZIN ÜNİTELERİ 1.Açma /Kapama tetikleme anahtarı. 2. Yardımcı kol takma yeri 3. Mil kilitleme düğmesi 4. Toz emiş bağlantı yeri 5. Kanal

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU SORULARINIZ İÇİN. Web sitemizi ziyaret edin www.iconsupport.eu DİKKAT. Model No. PFIVEX87212.0 Seri No.: Seri No.

KULLANICI KILAVUZU SORULARINIZ İÇİN. Web sitemizi ziyaret edin www.iconsupport.eu DİKKAT. Model No. PFIVEX87212.0 Seri No.: Seri No. Model No. PFIVEX87.0 Seri No.: KULLANICI KILAVUZU Seri No. Etiketi Referans için yukarıdaki boşluğa seri numarasını yazın. SORULARINIZ İÇİN Herhangi bir sorunuz veya eksik parça varsa, lütfen bizimle irtibat

Detaylı

GİRİŞ. Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz.

GİRİŞ. Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz. GİRİŞ Bu ürünü alarak,bize duymuş olduğunuz güven için size teşekkür etmek istiyoruz. Şu an SHERCO 250-300 SE/R nin sahibisiniz. SHERCO nun bu kılavuzda belirtmiş olduğu tavsiyeleri ve talimatları takip

Detaylı

Montaj ve İşletme Kılavuzu

Montaj ve İşletme Kılavuzu Tahrik tekniği \ Tahrik otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servis Montaj ve İşletme Kılavuzu R..7, F..7, K..7, S..7, SPIROPLAN W Serisi Redüktörler Baskı 03/2012 19336985 / TR SEW-EURODRIVE Driving the

Detaylı

78400/18400 Serisi. Masoneilan* LincolnLog* Yüksek Basınçlı Anti-Kavitasyon Kontrol Vanası Talimat Kılavuzu. GE Oil & Gas

78400/18400 Serisi. Masoneilan* LincolnLog* Yüksek Basınçlı Anti-Kavitasyon Kontrol Vanası Talimat Kılavuzu. GE Oil & Gas GE Oil & Gas 78400/18400 Serisi Masoneilan* LincolnLog* Yüksek Basınçlı Anti-Kavitasyon Kontrol Vanası Talimat Kılavuzu GE Veri Sınıflandırması: Halka açık BU TALİMATLAR, MÜŞTERİYE/OPERATÖRE VERİLEN NORMAL

Detaylı

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ KULLANIM KILAVUZU BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ GASOLINE CHAIN SAW / OU-GS5200 2.8 BG MOTOR GÜCÜ! 2.8 BG 52 CC 50 CM 21 BP Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz... Motor Gücü Silindir Hacmi Pala

Detaylı

Montaj kılavuzu Menteşe tipi palet-zincirli konveyör sistemleri CS SL

Montaj kılavuzu Menteşe tipi palet-zincirli konveyör sistemleri CS SL İçindekiler 1 Genel bilgiler... 5 1.1 Hakların saklı kalması... 5 1.2 Güvenlik işaretlerinin açıklaması... 5 2 Amacına uygun kullanım... 6 2.1 Montaj beyanı... 7 3 Genel işletim şartları... 8 4 Teknik

Detaylı

TÜRKÇE AE-200A KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE AE-200A KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE AE-00A KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER!. ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE ALINACAK ÖNLEMLER... Kullanımla ilgili önlemler... @. MAKÝNENÝN KURULUMU... #. GENEL BAKIŞ...3. Özellikler... 3. Spesifikasyonlar... 3 $.

Detaylı

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Çok turlu aktüatörler SA 07.2 SA 16.2/SAR 07.2 SAR 16.2 Kontrol ünitesi: elektro mekanik Aktüatör kontrol ünitesi ile birlikte AUMATIC Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Kullanma talimatı

Detaylı

B 40 C Bp B 40 W Bp. Register and win! www.kaercher.com 59641620 08/13

B 40 C Bp B 40 W Bp. Register and win! www.kaercher.com 59641620 08/13 B 40 C Bp B 40 W Bp Register and win! www.kaercher.com 59641620 08/13 2 Cihazın ilk kullanımından önce bu orijinal kullanma kılavuzunu okuyun, bu kılavuza göre davranın ve daha sonra kullanım veya cihazın

Detaylı

Kullanma kılavuzu. Elektrikli kırıcı tabanca 25, 65, 75. 0226245tr / 003

Kullanma kılavuzu. Elektrikli kırıcı tabanca 25, 65, 75. 0226245tr / 003 Kullanma kılavuzu Elektrikli kırıcı tabanca EH 25, 65, 75 04.2011 0226245tr / 003 Üretici Wacker Neuson SE Preußenstraße 41 80809 München www.wackerneuson.com Tel.: +49-(0)89-354 02-0 Fax: +49-(0)89-354

Detaylı

RB517(CE) RB397(CE) RB217(CE)

RB517(CE) RB397(CE) RB217(CE) RB517(CE) RB397(CE) RB217(CE) DEMİR BAĞLAMA ARACI RB517 RB397 RB217 KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU TÜRKÇE UYARI BU ALETİ KULLANMADAN ÖNCE, GÜVENLİK UYARI VE TALİMATLARINI YERİNE GETİRMEK İÇİN BU KILAVUZU OKUYUN.

Detaylı

HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI

HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI İÇİNDEKİLER No Konu Sayfa Giriş 1 1 Emniyet kuralları 4 1.1 Eğitim 4 1.2 Hazırlıklar 4 1.3 Çalışma 5 1.4 Bakım

Detaylı

2750 515-1 tr, Sür. 12. Transformatör geçit izolatörleri, tip GOE ve GOE(2) Montaj ve bakım kılavuzu

2750 515-1 tr, Sür. 12. Transformatör geçit izolatörleri, tip GOE ve GOE(2) Montaj ve bakım kılavuzu 2750 515-1 tr, Sür. 12 Transformatör geçit izolatörleri, tip GOE ve GOE(2) Montaj ve bakım kılavuzu Orjinal talimat Bu doküman, yazılı iznimiz olmadan kopyalanamaz ve içindekiler yetkisiz amaçlar için

Detaylı

İndüksiyon Motorları ve Jeneratörleri Kılavuzu

İndüksiyon Motorları ve Jeneratörleri Kılavuzu İndüksiyon Motorları ve Jeneratörleri Kılavuzu Güvenlik Talimatları AMA, AMB, AMG, AMH, AMI, AMK, AMZ, HXR, M3BM, NMI, NXR 1. Genel Genel güvenlik yönetmelikleri, her çalışma yeri için yapılan belirli

Detaylı

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU İçindekiler İçindekiler Giriş... 2 Paketi inceleyin... 2 Birimi inceleyin... 2 Güvenlik... 3 Güvenlik terminolojisi ve işaretleri... 3 Çevresel güvenlik... 4

Detaylı

Paketten Çıkartma ve Kurulum Kılavuzu

Paketten Çıkartma ve Kurulum Kılavuzu Paketten Çıkartma ve Kurulum Kılavuzu Güvenlik Talimatları.........................1 Kutunun İçindekileri Kontrol Etme.............3 EPSON Stylus Pro 9880/9880C/9450'yi Paketinden Çıkartma ve Birleştirme......3

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Silindir RD 16. 0178395tr 005 0610

Kullanım Kılavuzu. Silindir RD 16. 0178395tr 005 0610 Kullanım Kılavuzu Silindir RD 16 0178395tr 005 0610 Telif hakkı bildirimi Telif Hakkı, 2010 Wacker Neuson Corporation. Bütün haklar, çoğaltma ve dağıtım hakları dahil, saklıdır. Bu yayın, makinenin orijinal

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU SORULAR? DİKKAT. Model No. NTEVEL79908.4 Seri No. Seri numarasını referans olarak yukarıdaki alana yazın.

KULLANICI KILAVUZU SORULAR? DİKKAT. Model No. NTEVEL79908.4 Seri No. Seri numarasını referans olarak yukarıdaki alana yazın. Model No. NTEVEL79908.4 Seri No. Seri numarasını referans olarak yukarıdaki alana yazın. KULLANICI KILAVUZU Seri Numarası Etiketi (çerçevenin alt kısmında) SORULAR? Sorularınız veya hasarlı veya eksik

Detaylı

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle Kanuni Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle birlikte verilmelidir. Bu kılavuzda, motosikleti

Detaylı

TÜRKÇE AB-1351 KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE AB-1351 KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE B-1351 KULLNIM KILVUZU * CompactFlash(TM), bir.b.d şirketi olan SanDisk Corporation a ait ticari bir markadır. İÇİNDEKİLER!. Makine (dikiş makinesi hakkında)...1 Kullanımla ilgili önlemler... 1

Detaylı