Sevgili Gençler; Gelecek ideallerinizin heyecanını birlikte paylaşmak dileğiyle, Başarılar

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sevgili Gençler; Gelecek ideallerinizin heyecanını birlikte paylaşmak dileğiyle, Başarılar"

Transkript

1

2

3 Sevgili Gençler; Teknolojinin sunduğu tüm olanaklara rağmen nitelikli insan kaynağı; işletmeler için hâlâ önemini koruyor. İletişimden tekniğe, ticaretten turizme, ekonomiden havacılığa kadar kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren tüm işletmeler bilgi ve uygulamaya eşit ölçüde hâkim elemanlara kapılarını açıyor. Çağın penceresinden bakacak olursak meslek yüksekokullarında sunulan 2 yıllık ön lisans eğitiminin; uzmanlaşmaya önem veren gençler için oldukça değerli fırsatlar sunduğunu belirtmek isterim. Her ülkede iş süreçlerinde bilgi birikimi ve uygulama yeteneğiyle fark yaratmayı hedefleyen genç insan kaynağı, Amerika ve Avrupa ülkelerinde de aranan eleman statüsünde yer alıyor. Eğitim içeriklerinde ve uygulamalarında küresel istihdam panoramasını dikkate alan İşletmecilik Meslek Yüksekokulumuz da akademik donanımın yanı sıra sektör deneyimi bulunan güçlü öğretim kadrosu, program çeşitliliği, merkezi konumu, yerleşke olanakları, sanayi işbirlikleri ve uluslararası bağlantılarıyla ara eleman kavramına yeni bir boyut getiriyor. Ön lisans eğitimini lisans eğitimine Amerika, Kanada, Bulgaristan da anlaşmalı üniversitelerde tamamlama olanağı da sunan İşletmecilik Meslek Yüksekokulumuz 10 programımızda burs, uygulamalı eğitim ve staj olanaklarıyla fark yaratıyor. Hedefiniz iş hayatının üretim, hizmet, sunum gibi dinamik süreçlerinde bilgi birikiminiz ve uygulama yeteneğinizle fark yaratmaksa İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksekokulu olarak sizinle tanışmaktan mutluluk duyacağız. Gelecek ideallerinizin heyecanını birlikte paylaşmak dileğiyle, Başarılar Prof. Dr. S. Semahat DEM R İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü

4 Sevgili Ö rencilerim, Bir yüksek öğrenim kurumunun başarısının en önemli göstergesi öğrencilerinin ve mezunlarının kalitesi, mezunlarının yaşamda göstereceği başarı performansıdır. Öğretimde, araştırmada yeniliğe ve en yüksek etik standartlara, içinde yaşadığımız toplumu sorgulamaya, ona esin kaynağı olmaya, teorik ve pratik açıdan özenli eğitim programları geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Bizim üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyor ve sizleri tek tek kutluyorum. Yüksekokulumuzda; öğrencilerin mesleki bilgilerle donatılmasının yanı sıra, uygulamalı iş becerilerinin geliştirilmesine de önem verilmektedir. Bu nedenle programlarımızda temel bilgilere ve meslek becerilerini artıracak uygulamalı derslere ağırlık verilmektedir. Eğitim programlarımız sektörün talep ve önerileri doğrultusunda sürekli olarak yenilenmektedir. Her bir program, alanında uzman öğretim üyeleri ve görevlileri liderliğinde ara kademe yönetici adaylarını iş dünyasına kazandırmaktadır. Mezunlarımız önlisans diplomasını aldıktan sonra Dikey Geçiş Sınavı na girerek yüksek öğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına sahiptirler. Ayrıca eğitimlerine yurt dışındaki lisans programlarında sürdürmek isteyen mezunlarımız ise lisans tamamlama programlarına da katılma hakkı elde etmektedirler. Değerli öğrencilerimiz meslek yaşamınız süresince birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, sizlere sonsuz başarılar diliyor ve her zaman benim ve ekibimin yanınızda olduğunu bilmenizi istiyorum. Sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Hoşgeldiniz. Prof. Dr. Fahamet AKIN İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü

5 BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI Program Ba kanı: Prof. Dr. Fahamet AKIN Programın Amacı: Bankalarda, firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerinde veya sigortacılık alanında çalışacak nitelikli ve donanımlı insan gücünü yetiştirmektir. E itim Süreci: Eğitim sürecinin I. ve II. yarıyılındaki dersler; Matematik, Hukuk, İktisat, Bankacılığa Giriş ve Temel Bankacılık Hizmetleri, Sigortacılığa Giriş ve Muhasebe alanlarındaki temel nitelikteki derslerden oluşmaktadır. III. ve IV. yarıyıllarda ise mesleki uzmanlaşmaya yönelik, Mesleki Yabancı Dil, Sigorta Hukuku, Bankacılıkta Fon ve Risk Yönetimi, Temel Kredi İşlemleri, Uluslararası Bankacılık, Hasar ve Risk Yönetimi, Yangın Sigortaları ve Bireysel Emeklilik-Hayat-Sağlık-Sorumluluk Sigortaları gibi belli başlı dersler okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır. Mezunlar: Kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarında, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin finans ve muhasebe departmanlarında kariyerlerini sürdürebilirler. Geleceğinizi Sigortalayan Meslek Bankacılık ve Sigortacılık İkinci öğretimi de bulunmaktadır. Sigortacı olarak çalışmak isteyenler mezunlar ise, sigortacılık hizmetlerinin sunulduğu kamu ve özel sektöre ait, kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler. Dikey Geçi Alanları: Program Mezunları; Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Ekonomi, Ekonometri, Ekonomi ve Finans, İktisat, İşletme, İşletme-İktisat, İşletme Enformatiği, Lojistik Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmektedirler.

6 BANKACILIK VE SİGORTACILIK Volkan AH N Bankacılık ve Sigortacılık Programı 2013 Mezunu: Bankacılık ve Sigortacılık Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Fahamet AKIN Prof. Dr. Merih Kemal OMAĞ Prof. Dr. Mehmet ÖZER Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Yrd. Doç. Dr. Begüm ERDİL ŞAHİN Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste ERDOĞRU Yrd. Doç. Dr. Şebnem URALCAN* Yrd. Doç. Dr. Bilgenur ERSON ASAR Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN Yrd. Doç. Dr. Serab SEZER Öğr. Gör. Dr. Hakan ÖZCAN* Öğr. Gör. Dr. Gizem AKYOL AYCAN Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ SAİTOĞLU Öğr. Gör. Tanju ESKİ* Öğr. Gör. Cahit YILMAZ* Öğr. Gör. Fahrettin ECEVİT* Okt. Dr. Feride GÜDER Okt. Aysun TOKEL AĞAN Okt. M. Taner PEKTAŞ LET M B LG LER Program Ba kanı: Prof. Dr. Fahamet AKIN Tel: E-posta: Program Danı manı: Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ SAİTOĞLU Tel: E-posta: 2011 yılında Kültür Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümüne giriş yaptım. Eğitimime devam ederken bölümümüm bana sağlayacağı tüm faydaları öğretim görevlilerimizden çok geniş bir şekilde öğrendim. ECB Sigorta Brokerliği nde yaptığım staj ile de mesleğime ilişkin tüm tecrübeleri edindim. Hem okulum hem de staj yaptığım kurum sayesinde bu bölümü ve üniversiteyi seçmekle çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Mesleğimin gerektirdiği tüm bilgileri güncel bir şekilde alıyor ve uyguluyorum. Sigorta sektörü, tüm sektörlere ait bilgileri güncel olarak takip etmeyi gerektirdiği için sürekli güncel olabiliyor ve gündemi takip edebiliyorum. Stajımı verimli bir şekilde tamamladığım için ECB sigorta Brokerliğinde çalışma hayatına devam ediyorum. Okul ve işyeri tercihimde çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

7 DIŞ TİCARET PROGRAMI Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. E. İldem DEVELİ Geleceğin Üniversite Adayları Bizimle Dışa Açılmaya Ne Dersiniz? İkinci öğretimi de bulunmaktadır. Programın Amacı: Yoğun rekabet ortamında gelişen pazarlara yönelen başta Küçük ve Orta Boy İşletmeler (KOBİ) olmak üzere sanayinin ihracat hamlesine cevap verecek, dış ticaret konularında yetkin düzeyde pratik bilgiye sahip, gümrük mevzuatına hakim, çözüm odaklı dış ticaret uzmanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. E itim Süreci: Programın içeriği; Dış Ticaret İşlemleri, Gümrük İşlemleri, Genel Muhasebe, Temel Hukuk, Mikro Ekonomi, İşletme, Bankacılık ve Kambiyo İşlemleri, Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi, Lojistik, Uluslararası Finansman, Elektronik Ticaret, Uluslararası Pazarlama, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar, İşletme Yönetimi, Makro Ekonomi, Ticari Matematik, Yabancı Dil, Mesleki Yabancı Dil, Ticaret Hukuku, Uluslararası İktisat, Tedarik Zinciri Yönetimi, Serbest Bölgeler gibi mesleki eğitim odaklı derslerden oluşmaktadır. Mezunlar: Dış ticaretle uğraşan işletmelerde, bankaların kambiyo bölümlerinde, gümrük komisyoncuları yanında, uluslararası lojstik firmalarında ve sınavlarda başarılı oldukları takdirde B Karnesi alarak Gümrük Müşaviri Yardımcısı ünvanı ile çalışabilirler. Dikey Geçi Alanları: Program Mezunları; Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İktisat, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası denetim ve Derecelendirme, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmektedirler.

8 DIŞ TİCARET Nil Seda KESER Dı Ticaret Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Fahamet AKIN Doç. Dr. Hanife ÖZTÜRK Yrd. Doç. Dr. E. İldem DEVELİ Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Yrd. Doç. Dr. Güleda YÜCEDOĞAN Yrd. Doç. Dr. Begüm ERDİL ŞAHİN Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste ERDOĞRU Yrd. Doç. Dr. Fırat ŞİMŞEK Yrd. Doç. Dr. Levent POLAT Yrd. Doç. Dr. Serab SEZER Yrd. Doç. Dr. Yeliz BOZKURT Yrd. Doç. Dr. Emine MINDIZ SEVİMLİ Öğr. Gör. Dr. Evren KİPMAN Öğr. Gör. Dr. Abdülkadir TEKİN Öğr. Gör. Tanju ESKİ Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ SAİTOĞLU Öğr. Gör. Tuğba ÇEDİKÇİ FENER Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Neslihan TOKAT OZAN Öğr. Gör. Ayşegül KILIÇ Öğr. Gör. Fulya AYDIN BERBEROĞLU Öğr. Gör. Cihan İrfan ÖZDURU Öğr. Gör. Mine YILDIRIM Öğr. Gör. Zafer ERKOÇ Öğr. Gör. Dilek SARIALİOĞLU Okt. Dr. Gizem AKYOL AYCAN Okt. Feride GÜDER Okt. Selçuk ATAÇ Okt.Hasan Hüseyin ZEYREK Okt. Zeynep LAÇİN AKTAŞ Okt. Aysun TOKEL AĞAN LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. E. İldem DEVELİ Tel: E-posta: Program Danı manı: Yrd. Doç. Dr. Begüm ERDİL ŞAHİN Tel: E-posta: Öğr. Gör. Neslihan TOKAT OZAN Tel: E-posta: Dı Ticaret Programı 2011 Mezunu Dış Ticaret Programı birçok alanda iş bulabileceğim, zevkle okuyabileceğim bir bölüm olduğu için, yaptığım araştırmalar sonucu Kültür Üniversitesi nin verdiği eğitimin diğer üniversitelere göre daha kaliteli ve daha güvenilir olması dolayısıyla ilk tercihim Kültür Üniversitesi Dış Ticaret Programı oldu. 2 yıllık öğretim hayatı boyunca Dış Ticaret ile ilgili neredeyse her konuda eğitim aldım. Bunun yanında üniversitenin sağladığı imkanlar sayesinde gerek üniversite içinde gerekse İstanbul un çeşitli yerlerinde bize birçok konuda yol gösterecek seminerler, konferanslar ve sertifika programlarına katıldım. Dış Ticaret Programı ndan 2011 yılında mezun oldum. Hocalarım okul sonrasında da desteklerini esirgemeyip her konuda yanımda oldular. Şu an lojistik ve kargo hizmetleri veren bir firmada, kargo bölümünde yönetim-gözetim müdürü olarak çalışmaktayım. Kısa sürede iş hayatında bu kıdeme ulaşmamdaki önemli etkenler üniversitemin bana verdiği eğitim, hocalarımın mezun olduktan sonraki sonsuz destekleri ve üniversitede edindiğim başarılı bir yabancı dil eğitimidir. Siz de eğer bu üniversiteyi ve bu bölümü tercih ettiyseniz çok iyi bir tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

9 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMI Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Güleda YÜCEDOĞAN Programın Amacı: Bilimsel yöntemler ışığında iletişim çalışmalarını gerçekleştirecek nitelikli, becerileri gelişmiş, etik değerlere sahip profesyoneller yetiştirmektir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı sizi sadece bir mesleğe değil, hayata hazırlayan bir programdır. E itim Süreci: Programda halkla ilişkiler ve tanıtım üzerine iletişim literatüründe yer alan kurumsal bilginin yanı sıra, uygulamaya yönelik becerilerin kazanılması önem taşımaktadır. Bu nedenle I. ve II. yarıyılda temel bilgilere III. ve IV yarıyılda meslek becerilerini artıracak uygulamalı derslere ağırlık verilmektedir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı nda I.ve II. yarıyıllarda Reklamcılığa Giriş, Temel Fotoğrafçılık, Halkla İlişkilere Giriş, İletişim Tarihi, Kurumsal Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Uygulamaları niteliğindeki dersler öğrencilere verilmektedir. III.ve IV.yarıyıllarda ise öğrencilerin uzmanlaşmak istediği alanlar göz önünde tutularak; Medya Planlaması, Kitle İletişimi, İletişim Hukuku, Yaratıcılık, Halkla İlişkiler Kampanyaları, Tüketici Davranışları, Bilgisayarda Yaratıcı Çalışmalar, Kamuoyu ve Etkili İletişim, Halkla İlişkiler ve TV de Sponsorluk, İnteraktif Reklamcılık gibi derslerle mezuniyet öncesi etkin bir vizyon ve uygulamaya yönelik yetkinlikler kazandırılmaktadır. İş Hayatında İyi Bir İletişim İçin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı nı Seçin Mezunlar: Mezunlarımız kamu ve özel sektörde çeşitli kurum ve kuruluşların iletişim, kurumsal iletişim departmanlarında çalışabilecekleri gibi medyada, halkla ilişkiler ve iletişim ajanslarında, medya planlama gibi departmanlarda çalışma olanağı bulabilmektedirler. Dikey Geçi Alanları: ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavında Tanıtım Programı Mezunları; Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler ve Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü ne dikey geçiş yapabilirler.

10 Halkla li kiler ve Tanıtım Programı Akademik Kadro: Prof.Dr. Fahamet AKIN Öğr. Gör. Benian KALAFATOĞLU* Prof. Dr. Mehmet ÖZER Öğr. Gör. Kutlu ALTUN* Yrd. Doç. Dr. GüledaYÜCEDOĞAN Öğr. Gör. Yakup SAĞIROĞLU Yrd. Doç. Dr. Serab SEZER Okt. Dr. Gizem AKYOL AYCAN Yrd. Doç. Dr. Neyir YAZICI Okt. Dr. Feride GÜDER Yrd. Doç. Dr. Özge SIRMA Okt. Dr. Pınar ALPTEKİN Yrd. Doç. Dr. E.İldem DEVELİ Okt. Dr. Selçuk ATAÇ Yrd. Doç. Dr. Özge SOYSAL Okt. Dr. Zeynep LAÇİN AKTAŞ Yrd. Doç. Dr. Cemil GÜLSEREN Öğr. Gör. Dr. M.Evren KİPMAN Öğr. Gör. Fulya AYDIN BERBEROĞLU Öğr. Gör. Oktay VEREL Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Tuğbe FENER Öğr. Gör. Yeliz SEVİM SAİTOĞLU Öğr. Gör. Serpil KARAKUŞ Öğr. Gör. Ayşegül KILIÇ Öğr. Gör. Seren AHEN AKCENGİZ Öğr. Gör. Kaya ORAL* Öğr. Gör. İsa ÇELİK* Öğr. Gör. Mehmet SAKA* Duygu DUMANLI Halkla li kiler ve Tanıtım Programı mezunu, Sanat Tasarım Fakültesi Ara tırma Görevlisi İstanbul Kültür Üniversitesi, İşletmecilik Meslek Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü nde, alanında uzman ve desteğini öğrencilerinden hiçbir zaman esirgemeyen, birbirinden değerli hocalardan eğitim alma şansını yakaladım. Bölümü mü bölüm birinciliği ile tamamlayarak mezun oldum. Dikey geçiş yaparak 2009 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları Bölümü nü de bölüm birincisi olarak tamamladım. Yüksek lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bilim Dalı nda bitirdim. Şimdi ise; İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bilim Dalı nda Doktora Eğitimimi sürdürmekteyim. Ayrıca, İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları Bölümü nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktayım. Tüm üniversite öğrencisi adaylarına; ideallerinin peşinde yılmadan ve disiplinli bir şekilde çalışarak gitmelerini öneriyorum. Başarı dileklerimle. HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Güleda YÜCEDOĞAN Tel: E-posta: Program Dan manı: Öğr. Gör. Dr. M.Evren KİPMAN Tel: E-posta:

11 GRAFİK TASARIM PROGRAMI Program Ba kanı: Öğr. Gör. Dr. M. Evren KİPMAN Programın Amacı: Yaratıcılık Eğitiminin Temeli Kültürdür Grafik tasarımı ve reklamcılık konusunda bilgi ve beceri ile donatılmış, dünyanın güncel yapısıyla iletişim kurabilecek nitelikte grafik tasarımcı ve reklamcı adayları yetiştirmektir. E itim Süreci: Grafik Tasarım Programı nın ders içerikleri sektördeki güncel gelişmeler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Toplumun sürekli değişen taleplerini karşılayabilmek için sosyal, kültürel ve sanatsal temel oluşturacak şekilde planlanan dersler, İKMEP ile uyumlaştırılarak eğitim sürecimizin temeli oluşturulmuştur. Bu nedenle öğrencilere I. ve II. yarıyıllarda temel bilgilere III. ve IV yarıyılda meslek becerilerini artıracak uygulamalı derslere ağırlık verilmektedir. Grafik Tasarım Programı nda I.ve II. yarıyıllarda Grafik Desen, Temel Tasarım, Sanat Tarihi, Bilgi İletişim Teknolojisi, Özgün Baskı, Görsel Tasarım, Baskıya Hazırlık, Meslek Etiği, Temel Fotoğraf dersleri verilmektedir. III.ve IV.yarıyıllarda ise öğrencilerin uzmanlaşmak istediği alanlar göz önünde tutularak; İllüstrasyon, Ambalaj Tasarımı, Yayın Grafiği, Web Tasarımı, Türk Sanatı Tarihi, Mesleki Gelişmeler gibi dersler hazırlanmıştır. Mezunlar: Program mezunları; reklam ve iletişim ajanslarında, matbaalarda, özel ve resmi kuruluşların reklam ve tanıtım birimlerinde, medya kuruluşlarında sanat danışmanı veya grafik tasarımcısı olarak çalışabilecekleri gibi illüstrasyon, animasyon, reklam fotoğrafçılığı, web tasarımı, video-film, sinema, masaüstü yayıncılık alanlarında da kariyerlerini sürdürebilirler. Dikey Geçi Alanları: Program mezunları; Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Grafik, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmektedirler.

12 Grafik Tasarım Programı Akademik Kadro: Yrd. Doç. Dr. Güleda YÜCEDOĞAN Yrd. Doç. Dr. Neyir YAZICI Öğr. Gör. Dr. Evren KİPMAN Öğr. Gör. Fulya AYDIN BERBEROĞLU Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Neslihan TOKAT OZAN Öğr. Gör. Seren AHEN AKCENGİZ Öğr. Gör. Serpil KARAKUŞ Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ Öğr. Gör. İsa ÇELİK* Öğr. Gör. Kaya ORAL* Öğr. Gör. Selahattin SÖNMEZ* Öğr. Gör. Gürsel AKSU* Okt. Hasan Hüseyin ZEYREK LET M B LG LER Program Ba kanı: Öğr. Gör. Dr. M. Evren KİPMAN Tel: E-posta: Program Danı manı: Öğr. Gör. Dr. M. Evren KİPMAN Tel : E-posta: Gürsel AKSU Grafik Tasarım Programı 2010 Mezunu İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım bölümü mezunuyum. Grafik tasarım bölümünü üçüncülükle tamamladım. Bölümde görsel iletişim konuları dışında teorik bir çok ders aldım. Afiş, bilboard, kurumsal kimlik, kitap tasarımları, çoçuk kitapları resimlemeleri her türlü görsel iletişim mecralarında yer alan ilan ve reklam tasarımları, plak, kaset ve işlevsel tasarımlar üretmeye yönelik eğitim aldım. Kültür üniversitesinden mezun olduğumda, sektörde tek başına iş yapacak kadar deneyim kazanmış oldum. Kısa süre içinde dikey geçiş sınavına girip Güzel sanatlar akademisinde dört yıllık grafik tasarım lisans eğitimine tamamladım. Sosyal bilimler enstitüsü grafik anasanat dalında yüksek lisans eğitimine devam ediyorum. Üniversitedeyken bir çok ajansta çalıştım ve okuluma devam edip eğitimimi tamamladım. Reklam ajansı deneyimlerinden sonra bağımsız çalışmayı seçtim. Ajanslarla dışardan serbest olarak çalışıyorum. Bir çok alanda uzmanlaştım ve yoğun olarak kurumsal kimlik ve film, dizi afişleri üzerinde çalışıyorum. Bir çok karma sergilere bu sayede katıldım. GRAFİK TASARIM

13 İŞLETME YÖNETİMİ PROGRAMI Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Programın Amacı: İşletme Yönetimi Programının amacı, işletmelerin ihtiyaç duyduğu, küresel dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceri ile donatılmış nitelikli insan gücü gereksinimini karşılayacak mezunlar yetiştirmektir. İşletme Dünyasına Bir Yönetici Gözüyle Bakabilme Fırsatı E itim Süreci: Programın içeriği; İşletme, Genel Muhasebe, Temel Hukuk, Mikro Ekonomi, Bilgisayar Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Finansal Yönetim, Ticaret Hukuku, Paket Programlar, Finansal Analiz, Finansal Muhasebe, Perakendecilik Yönetimi, Makro Ekonomi, Tüketici Davranışları, Yönetim Bilişim Sistemleri, Üretim Yönetimi, Pazarlama, İnsan Kaynakları Yönetimi, Sermaye Piyasaları ve Menkul Kıymet Yatırımlarının Yönetimi, Ticari İletişim, Uluslararası İşletmecilik, Marka Yönetimi, Yabancı Dil, Mesleki Yabancı Dil ve Uluslararası Pazarlama gibi mesleki derslerden oluşmaktadır. Mezunlar: Program mezunları, iş dünyasında özel sektörde veya kamu kesimi de dahil olmak üzere bütün işletmelerde pazarlama, finans, muhasebe, halkla ilişkiler, insan kaynakları departmanlarında uzman, araştırmacı, denetçi ve yönetici olarak çalışma imkanına sahiptirler. Dikey Geçi Alanları: Program Mezunları; Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sermaye Piyasası, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedirler.

14 letme Yönetimi Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Fahamet AKIN Öğr. Gör. Deniz CEYLAN* Prof. Dr. Mehmet ÖZER Öğr. Gör. Cahit YILMAZ* Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Öğr. Gör. Nurcan FENERCİ Yrd. Doç. Dr. Fırat ŞİMŞEK Öğr. Gör. Z. Mine YILDIRIM Yrd. Doç. Dr. E.İldem DEVELİ Öğr. Gör. Kutlu ALTUN* Yrd. Doç. Dr. Güleda YÜCEDOĞAN Okt. Dr. Feride GÜDER Yrd. Doç. Dr. Serab SEZER Okt. Zeynep LAÇİN AKTAŞ Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste ERDOĞRU Okt. Hasan Hüseyin ZEYREK Yrd. Doç. Dr. Neyir YAZICI Okt. Gonca YILDIRIM Yrd. Doç. Dr. Çağla KANDIRALIOĞLU Okt. Pınar ALPTEKİN Yrd. Doç. Dr. Aytaç ÖZELÇİ Yrd. Doç. Dr. Cemil GÜLSEREN Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN Yrd. Doc. Dr. Begüm ERDİL ŞAHİN Öğr. Gör. Dr. Evren KİPMAN Öğr. Gör. Dr. Özdem ÖZAYDIN Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ Öğr. Gör. Ayşegül KILIÇ Öğr. Gör. Tahir ÖZOKTAŞ* Öğr. Gör. Emine EREN ÇAĞLAR* Öğr. Gör. Gizem AKYOL AYCAN LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Tel: E-posta: Program Danı manı: Yrd. Doç. Dr. Fırat ŞİMŞEK Tel: E-posta: Özlem SUGET REN İşletme Yönetimi Programı 2011 Mezunu İşletme Yönetimi Programı nda okuduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. Kültür Üniversitesi ni seçmemde etkili nedenlerden bazıları şöyle; ilk neden üniversitesinin verdiği eğitimin kalitesinden emin olmamdı, bir diğer neden ise meslek yüksekokulundan daha önce menzun olan kardeşim sayesinde üniversitenin ne kadar sıcak ve iyi bir ortama sahip olduğunu bilmemdi. Kardeşim Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı ndan mezun oldu ve şu anda Türkiye nin önde gelen denetim firmalarından birinde çalışıyor. İşletme Yönetimi Programı nda okuyan öğrenciler yani bizler hocalarımızla konuları tartışarak akıl yürüterek yorumlayarak ezber yapmadan, bilgileri sindirerek öğreniyoruz. Aynı zamanda hocalarımız bizleri hayata en iyi şekilde hazırlamak için yorum yapmayı, araştırmayı ve kendimize güvenmeyi öğretiyorlar. Benim hayalim okulumu en iyi derece ile bitirmek ve eğitimime lisans düzeyinde devam etmekti. Bunu başardım ve şu an Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. İŞLETME YÖNETİMİ

15 LOJİSTİK PROGRAMI Lojistik Sizi Geleceğe Taşır Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN İkinci öğretimi de bulunmaktadır. Programın Amacı: Lojistik sektörü ülkemizde son yıllarda hızla gelişme gösteren genç ve dinamik bir sektördür eğitim öğretim yılında sektörün mevcut ve büyümeye devam eden nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Lojistik Programı nın temel önceliği; dış ticaret, gümrük, taşımacılık ve benzeri konulara hakim, nitelikli yönetici adayları yetiştirmektir. E itim Süreci: İşletme disiplinleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra lojistik sektöründeki hizmet yüklenici firmaların gereksinim duyduğu, sektöre özgü temel bilgilerin aktarıldığı Lojistik Programı dahilinde, alana yönelik spesifik dersler uzman öğretim kadrosu tarafından sunulmakta; program öğrencileri, alanında tanınmış firmalara yapılan teknik ziyaretlerle tüm süreçleri yakından görerek tanıma imkanı bulmaktadır. Uygulama Çalı maları ve Staj: İstanbul Kültür Üniversitesi Lojistik Programı öğrencilerinin; mesleklerinin sahadaki uygulama alanlarını görmek, eğitim sürecinde edindikleri bilgileri kullanabilmek amacıyla 40 iş günü süreyle staj yapma zorunlulukları vardır. Mezunlar: İstanbul Kültür Üniversitesi Lojistik Programı mezunları için son derece geniş bir çalışma alanı yaratmaktadır. Mezunlarımız, lojistik alanında faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşlarla, lojistik hizmeti veren ya da satın alan kurum ve kuruluşlarda kariyerlerini sürdürebilirler. Lojistik Programı öğrencileri sektörün önde gelen firmalarından gelen profesyonel öğretim görevlileri sayesinde teorik dersleri yanısıra mesleğe ve sektöre ait pratik ve uygulamaya dayalı bilgiler de edinmekte, stajlarıyla eğitimlerini destekleyerek iş hayatına bir an önce atılabilmaktedir. Dikey Geçi Alanları: Lojistik Programı Mezunları; Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Havacılık İşletmeciliği, İşletme, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Finansman gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmektedirler.

16 Lojistik Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Fahamet AKIN Yrd. Doç. Dr. Serab SEZER Yrd. Doç. Dr. İldem DEVELİ Yrd. Doç. Dr. Hacer Neyir YAZICI Yrd. Doç. Dr. Cemil GÜLSEREN Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Ayşegül ÖZTÜRK Öğr. Gör. Emine EREN ÇAĞLAR Öğr. Gör. Dr. Hakan ÇINAR* Öğr. Gör. Emre ÇİZMECİOĞLU* Öğr. Gör. Serhat ÖZTÜRK* Öğr. Gör. Gülgün DİLLİOĞLUGİL* Öğr. Gör. Kutlu ALTUN* Öğr. Gör. Tuğba ÇEDİKÇİ Okt. Dr. Gizem AKYOL AYCAN Okt. Dr. Feride GÜDER Okt. Zeynep Laçin AKTAŞ Okt. Selçuk ATAÇ Okt. Hasan Hüseyin ZEYREK LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Damla AYHAN Tel: E-posta: Program Danı manı: Öğr. Gör. Tuğba ÇEDİKÇİ FENER Tel: E-posta: Ünal FEY ZO LU Lojistik Programı 2013 Mezunu Geleceğin parlayan yıldız sektörlerinden biri olan Lojistik Programı istediğim bir programdı. Üniversite tercih dönemlerinde yaptığım uzun araştırmalar sonucu bu programda doğru üniversitenin İstanbul Kültür Üniversitesi olduğuna kesin olarak karar verdim. Lojistik programında okuduğum için, yeni gelişen büyüyen sektörün ilk adımlarını bu üniversitede başlattığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İşletmecilik Meslek Yüksekokulu nda düzenlenen çeşitli konferanslara, seminerlere ve sertifika programlarına katıldım ve öğrenci olarak gönüllü bir şekilde bölüm hocalarımıza destek verdim. Uygulanan programlar, müfredat ve eğitim kalitesinden fazlasıyla memnun kaldığımı söyleyebilirim. Bunun en birinci ve önemli sebebi ise; sektörden gelen uzman eğitim kadrosuyla ve başarılı müfredatıyla üniversitemiz bizi, iş hayatına lojistik sektörüne adım adım hazırlamaktadır. Buradan da üniversitemizin öğrencilerine verdiği önemi bizzat yaşayarak gördüm. Staj yaptığım süre içinde üniversitede öğrenmiş olduğum teorik ve pratik bilgileri uygulama ve iş hayatını yakından tanıma fırsatım oldu. Üniversitemizin yurtdışında staj yapma olanağı sağlayan Erasmus programı kapsamında olması, biz öğrencilere büyük bir avantaj sağlamakla beraber yurtdışında staj yapmak hem dil gelişimi hem de farklı kültürlerle tanışma olanağı sağladığından önemli bir fırsattır. Lojistik Programı, ben ve benim gibi birçok idealist gencin İstanbul Kültür Üniversitesi nin sağladığı imkanlardan en iyi şekilde yararlanıp sektörde meslek edinebileceği bir programdır. Bundan sonraki hedefim ilk fırsatta iş hayatına atılıp daha sonra Dikey Geçiş Sınav sistemiyle lisans eğitimime yine İstanbul Kültür Üniversitesi nde devam etmektir. Sizde hayallerinizi gerçekleştirmek ve kendinizi sektöre hazırlamak için tercihinizi Lojistik Programı ndan yana kullanırsanız; geleceğe sağlam emin adımlarla ilerlersiniz ve iş hayatında da bir adım önde olursunuz. LOJİSTİK

17 TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste ERDOĞRU Programın Amacı: Programın öncelikli amacı Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bakış açısına sahip, profesyonel nitelikli, kültürlü, ülkesini iyi bir biçimde temsil edip tanıtabilecek, turizm ve kültür konu alanlarında çağın gerektirdiği kavramlara hâkim, gelişmeleri takip edip kendi konu alanında uygulayabilen ve değişimleri izleyerek gerekliliklerini yerine getirebilen kişiler yetiştirmektir. Globalleşme süreci içinde Türkiye açısından en hızlı büyüyen ve gelişen sektör özelliği taşıyan turizm sektörü, arzını oluşturan tüm alt sektörlerde daha profesyonel bir yönetim anlayışı ve yöneticileri gerekli kılmaktadır. Artan turist sayısına paralel olarak sayıları her geçen gün artmakta olan konaklama ve seyahat işletmelerine kalifiye personel, orta ve üst kademe yönetici ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda analitik, teknik ve yönetimsel becerilere, esnek ve global bir bakış açısına sahip, ilgili sektörlerde gelişmeye açık lider yöneticiler yetiştirilmesi hedeflenmektedir E itim Süreci: İstanbul Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı nda bilimin evrensel ilkeleri, Avrupa Birliği ve Yükseköğretim yeterlikler çerçevesi, mesleki ve teknolojik gelişmeler ile Yükseköğretim Kurumlarının ilgili mevzuat hükümlerine göre uygulanır. Programda uygulanan meslek dersleri, modüller ve seçmeli dersler belirlenirken; sektör talepleri, bölgesel ihtiyaçlar, eğitim kurumunun koşulları ve öğrenci yönelimleri ve talepleri dikkate alınır. Derslerin içerik ve süreleri; yeterlik tablosu, ders bilgi formları, modül bilgi formları ve işlem analizlerindeki açıklamalar doğrultusunda planlanmakta olup, MEB Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı tarafından, YÖK ile birlikte koordineli bir şekilde yürütülmekte olan İNSAN KAYNAKLARININ MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ (İKMEP) kapsamındaki dersler kurumsal ve uygulamalı olarak verilmektedir Ultra Herşey Dahil Turizm Eğitimi Eğitim süresi toplam 2 yıldır. İngilizce Hazırlık eğitimi öğrenci talebine bağlı olarak düzenlenmektedir. Mezunlar: Mezunlar Turizm Meslek Elemanı unvanını kazanırlar. Turizm meslek elemanı, turistlik işletmelerde müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılamak için gerekli düzenlemeleri yapmada turizm işletmecisine yardımcı olur. Başarıları doğrultusunda turizm hizmeti veren otel, tatil köyü, yiyecek içecek işletmeleri, havayolu işletmeleri, çeşitli ulaştırma şirketleri, turizm bakanlığı, kongre ve konferans merkezleri, turizm enformasyon merkezlerinde Orta ve Üst düzey Yönetici pozisyonunda çalışabilirler Dikey Geçi Alanları: OSYM tarafından düzenlenen DGS sınavında İstanbul Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Mezunu öğrencilerimiz; İşletme- İktisat, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Rehberlik Programlarına dikey geçiş yapabilirler.

18 stanbul Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel letmecili i mezunu, Fort Hays State Üniversitesi letme Lisans Mezunu ve halen aynı üniversitede Yüksek Lisans Ö rencisi Baturalp Gürsoy Turizm ve Otel letmecili i Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Mahmut PAKSOY Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste ERDOĞRU Yrd. Doç. Dr. İldem DEVELİ Yrd. Doç. Dr. Neyir TEKELİ Yrd. Doç. Dr. Tayfun KAYNAŞ Yrd. Doç. Dr. Arzu ECEOĞLU Öğr. Gör. Burcu İŞGÜDER Öğr. Gör. Yeliz SEVİMLİ Öğr. Gör. Fırat ŞİMŞEK Öğr. Gör. Raif BAKOVA Öğr. Gör. Zafer ERKOÇ Öğr. Gör. Tülay İÇBUDAK* Öğr. Gör. M. Emre TAŞÇI* Öğr. Gör. Dilara NOROUZİ* Öğr. Gör. Duygu BESNİLİ EKŞİOĞLU* Öğr. Gör. Sevda TAŞÇI* Öğr. Gör. Ulukan ULUN* Öğr. Gör. Velaaddin KILIÇ* Öğr. Gör. Dr. Anıl URAL* Öğr. Gör. Afet ANAPA* Öğr. Gör. Ali TÜRK* Öğr. Gör. Ahmet UĞUZLUOĞLU* Öğr. Gör. Cansu YÖRÜKOĞLU* Okt. Zeynep LAÇİN Okt. Selçuk ATAÇ Okt. Taner PEKTAŞ Okt. Dr. Feride GÜDER LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd. Doç. Dr. Burcu Beste Erdoğru Tel: E-posta: Program Danı manı: Öğr. Gör. Nilgün DEMİRHAN Tel: E-posta: İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği programından 2010 yılında mezun oldum. Halen Üniversitenin anlaşmalı olduğu Amerika nın Kansas Eyaletinde bulunan Fort Hays State Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı yapmaktayım yılında mezun olduktan sonra 4 yıllık eğitimime İşletme bölümünde devam etmek için bu üniversiteye geçiş yaptım. Geçiş yapmamdaki esas sebep İstanbul Kültür Üniversitesi nin Fort Hays State Üniversitesi ile yapmış olduğu işbirliğiydi. Kültür Üniversitesinde aldığım dersler kabul görerek İşletme Lisans diplomasını 2,5 yıllık eğitimden sonra Fort Hays Üniversitesinden aldım ve başarılarımdan ve kampüs içi çalışmalarımın performansından dolayı aynı üniversitenin Yüksek Lisans Programından %100 burs kazandım ve halen bu üniversitede hem yüksek lisans eğitimimi tamamlıyorum hem de Uluslararası İlişkiler departmanında çalışıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesi verdiği iyi eğitimin yanı sıra kurmuş olduğu yurtdışı bağlantıları dolayısıyla benim tercihimdi ve bu tercihim karşısında hiçbir pişmanlık duymadığım gibi hayatıma istediğim şekilde yön verebildim. Bu bağlamda da hem aileme hem de Kültür Üniversitesine teşekkür ederim. Yasemin AKPINAR Turizm ve Otel letmecili i Programı 2012 Mezunu İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Mezunuyum. Okumuş olduğum programda teorik bilginin yanı sıra konferanslar ve uygulamalı pratik bilgiler ile birlikte bizlere en iyi şekilde eğitim verilmektedir. Otel işletmeciliği programında aynı zamanda sektörde üst düzey yöneticilik yapan hocalarımız sayesinde otel ve teknik gezilerle desteklenen profesyonel bir eğitim almaktayız. 2 Yıl boyunca hocalarımızın yardımı ile yaz dönemi stajlarımızda 5 yıldızlı otellerin farklı departmanların da staj yapma fırsatı bularak bütün otelcilik kavramını öğrenme fırsatı yakaladım. Şu anda 5 yıldızlı bir otelde iyi bir pozisyonda çalışıyorsam bunun sebebi bana mesleğimi öğrenirken sevdiren hocalarım ve üniversitemdir Bütün içtenliğim ile okulumu ve Programımı ilgilenen herkese tavsiye ediyorum TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ

19 HAVACILIKTA YER HİZMETLERİ YÖNETİMİ PROGRAMI Program Ba kanı: Yrd. Doc. Dr. Neyir YAZICI Programın Amacı: Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi programının amacı; Bilet satış işlemlerini, yolcu trafik işlemlerini, kargo ve uçak yük-denge analizlerini, tüm apron ramp hizmetlerinin koordinesi ve uçuş operasyonun gerekliliği ile ilgili işleri planlayıp yürütecek elemanları yetiştirmektir. Bu bilgi ve beceriler ile donatılmış bireyler sektördeki analitik düşünebilen ve yönetsel beceriye sahip uzman ihtiyacını karşılayabilecektir. E itim Süreci: Programın içeriği; İşletme, Sivil Havacılığa Giriş, Yer Hizmetlerine Giriş, Temel Hukuk, Yolcu Hizmetleri I-II, RAMP I-II, Seyrüsefer ve Yardımcıları, Havacılık İngilizcesi, Hava Terminal Planlaması ve Yönetimi, Uluslararası Hava Hukuku, Harekat ve Performans, Tehlikeli Maddeler, Emniyet Yönetim Sistemleri, Havacılıkta Stratejik Yönetim, Hava Trafik Kuralları ve Hizmetleri, İkram ve Servis Hizmetleri, Havaalanı Donanım ve Faaliyetleri, CRS Uygulamaları, Havayolu İşletmeciliği gibi mesleki eğitim odaklı derslerden oluşmaktadır. Yerdeki En Havalı Meslek ve alanda kalacakları süreyi göz önüne alarak tespit eder, uçakların ayrılan yerlere park edilmeleri veya ikmal yerlerine götürülmeleri ile ilgili işleri yönetir. Ayıca Havacılık İşletmelerinde, Temsil, Yönetim, Gözetim hizmetleri, Yolcu Hizmetleri, RAMP, Kargo ve Posta Hizmetleri, uçuş hizmetleri, uçuş operasyon, Yük Kontrolü ve Haberleşme Hizmetlerinde çalışabilirler. Yer hizmetleri teknikeri olarak öğrencilerimiz iş hayatına THY da ve diğer havacılık kuruluşlarının yer-uçuş işletme bölümlerinde görev alabilirler. Ülkemizde hava taşımacılığı geliştikçe yer hizmetleri tekniklerine duyulan ihtiyaç da buna paralel olarak artmaktadır. Mezunlar: Bu programdan mezun olan öğrencilerimize Yer Hizmetleri Teknikeri unvanı verilir. Yer hizmetleri teknikeri, uçakların park edecekleri yerleri, uçak tiplerini Dikey Geçi Alanları: Havacılık İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümlerine dikey geçiş yapılabilmektedir.

20 Atalay ATALAY stanbul Kültür Üniversitesi, letme Yönetimi, Havacılıkta Yer Hizmetleri Ve Yönetimi Programı 2014 mezunu Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Programı Akademik Kadro: Prof. Dr. Fahamet AKIN Yrd.Doç.Dr. Neyir YAZICI Yrd.Doç.Dr. Begüm ERDİL ŞAHİN Yrd.Doç.Dr. Serab SEZER Yrd.Doç.Dr. Özdem ÖZAYDIN Öğr.Gör.Dr. Evren KİPMAN Öğr.Gör. Ayşegül KILIÇ Öğr.Gör. Yeliz SEVİMLİ SAİTOĞLU Öğr.Gör. Tuğba FENER Öğr.Gör. Oğuz GEZGİÇ * Öğr.Gör. Tevfik UYAR * Öğr.Gör. Ozan DURSUN * Öğr.Gör. Ahmet SAVAŞ * Okt.Dr. Gizem AKYOL AYCAN Okt. Feride Zeynep GÜDER Okt. Selçuk ATAÇ Okt. Görkem KULLUK LET M B LG LER Program Ba kanı: Yrd.Doç.Dr. Neyir YAZICI Tel: E-posta: Program Danı manı: Öğr.Gör. Ayşegül KILIÇ Tel: E-posta: Havacılıkta Yer Hizmetleri ve Yönetimi Programını seçme sebebim; gelişen ve büyüyen prestijli havacılık sektöründe kendime yer edinebilmek ve bu sektörde kariyer yapabilmektir. İstanbul Kültür Üniversitesini seçme sebebim ise hedeflerime ulaşmam için ihtiyacım olan eğitimi ve akademik kadroyu İstanbul Kültür Üniversitesinde bulabileceğime olan inancımdı. Sektörden gelen hocalarımız bizi sadece sektöre hazırlamakla yetinmiyor, kendi tecrübelerini bize aktarıyor, bize olaylara farklı açılardan bakabilmeyi ve pratik düşünmeyi öğretiyor, ve kariyer için bizlere sağlam adımları atmayı öğretiyorlar. Okulumuzun yardımıyla yaptığım stajlarda okulda öğrendiklerimi pekiştirdim ve mezun olmadan sektörü daha iyi tanıdım ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olarak tecrübe edindim. Stajlar ve dersler dışında Havalimanına yapılan teknik gezilerle, katıldığımız fuarlarla, Üniversitemizde düzenlenen Havacılık Günleri etkinlikleri de bana ayrı bir artı ve tecrübe kazandırdı. Eğer sizde gelişen, büyüyen ve prestijli olan havacılık sektöründe yer edinmek istiyorsanız Kültürlü olun ve araştırma yapın. HAVACILIKTA YER HİZMETLERİ YÖNETİMİ

Ek-1. İktisat Doktora BANKACILIK VE FİNANS / BANKACILIK VE FİNANSMAN Lisans Doğrudan Başvurabilir.

Ek-1. İktisat Doktora BANKACILIK VE FİNANS / BANKACILIK VE FİNANSMAN Lisans Doğrudan Başvurabilir. Ek-1 İktisat Doktora BANKACILIK İktisat Doktora BANKACILIK VE SİGORTACILIK İktisat Doktora EKONOMETRİ İktisat Doktora EKONOMİ İktisat Doktora İKTİSAT İktisat Doktora EKONOMİ VE FİNANS İktisat Doktora BANKACILIK

Detaylı

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 2015-DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME SUNUMU

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 2015-DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME SUNUMU SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 2015-DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME SUNUMU Dikey Geçiş Sınavı Nedir? Dikey Geçiş Sınavı, 4 senelik lisans öğrenimine geçiş yapmak için her sene ÖSYM tarafından

Detaylı

5105 Ekonomi ve Finans 4 5105 Ekonomi ve Finans 4 5106 Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları 4 3226 İşletme 4

5105 Ekonomi ve Finans 4 5105 Ekonomi ve Finans 4 5106 Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları 4 3226 İşletme 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 1245 Mobilya ve Dekorasyon 2 9077 Ağırlama Hizmetleri 2 5368 Turizm ve Otel İşletmeciliği

Detaylı

BİLGİ İşletme 2013-2014

BİLGİ İşletme 2013-2014 BİLGİ İşletme 2013-2014 Sosyal Medya Uzmanı Yeni işletme dünyasından birkaç örnek Etik Ticaret Yöneticisi Yeşil Pazarlama Danışmanı Sürdürülebilir Proje Uzmanı Veri bilimcisi Uluslararası Raporlama Uzmanı

Detaylı

2008-2009 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SONU YAZ ÖĞRETİMİNDE AÇILACAK OLAN DERSLER İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU. Elektronik Ticaret Önlisans Programı

2008-2009 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SONU YAZ ÖĞRETİMİNDE AÇILACAK OLAN DERSLER İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU. Elektronik Ticaret Önlisans Programı 2008-2009 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SONU YAZ ÖĞRETİMİNDE AÇILACAK OLAN DERSLER İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU Elektronik Ticaret Önlisans Programı ET 402 ULUSLARARASI PAZARLAMA 3 20 Öğr.Gör.Dr Evrim İldem

Detaylı

uygulamalı bilimler fakültesi

uygulamalı bilimler fakültesi KÜÇÜKYALI YERLEŞKESİ uygulamalı bilimler fakültesi ULUSLARARASI LOJİSTİK BÖLÜMÜ (İNGİLİZCE DESTEKLİ) HAVACILIK YÖNETİMİ Turİzm Yönetİcİlİğİ Bölümü (İNGİLİZCE DESTEKLİ) İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uygulamalı

Detaylı

ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI Banka ve Sigorta Yönetimi Bankacılık ve Sigortacılık A k t ü e r y a A k t ü e r y a Bilimleri Aktüerya ve Risk Yönetimi Bankacılık Bankacılık ve Finans Bankacılık ve Finansman Bankacılık ve Sigortacılık

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SANDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SANDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SANDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU 2017 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI EĞİTİM REHBERİ T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SANDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU e-posta subyo@aku.edu.tr

Detaylı

SUNU İÇERİĞİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSKOKULU

SUNU İÇERİĞİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSKOKULU SUNU İÇERİĞİ AMAÇ GENEL BİLGİLER BAŞVURU KOŞULLARI SINAV DEĞERLENDİRME AŞAMALARI DGS SORULARI KONU BAŞLIKLARI 2014 DGS SONUÇLARINA İLİŞKİN SAYISAL BİLGİLER YÜKSEKOKULUMUZDA YÜRÜTÜLEN PROGRAMLARA GÖRE ÖĞRENCİLERİN

Detaylı

MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE

MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE http://vs.ieu.edu.tr/tr http://www.ieu.edu.tr/tercih/tr/index.html Hakkımızda İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulumuz,

Detaylı

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PLUS. Programın Amacı: Yönetici Geliştirme Eğitimi. Yönetici Geliştirme Uzmanlığı Eğitim Konu Başlıkları. Kariyerinize Katkıları

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PLUS. Programın Amacı: Yönetici Geliştirme Eğitimi. Yönetici Geliştirme Uzmanlığı Eğitim Konu Başlıkları. Kariyerinize Katkıları YÖNETİCİ GELİŞTİRME 360 Yönetici Geliştirme Eğitimi İşletmelerde kalıcı başarının sağlanması, kurumun stratejik hedefleri ile uyumlu, yüksek performans göstermeye odaklanmış; motive olmuş takımları oluşturmak

Detaylı

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ NE HOŞGELDİNİZ

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ NE HOŞGELDİNİZ NE HOŞGELDİNİZ Sevgili Öğrencilerimiz; 2008 yılında kurulan Gümüşhane Üniversitesi nin dünyaya açılan penceresi sloganıyla kısa sürede büyük gelişim sağlayan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi,

Detaylı

Sütlüce YERLEŞKESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ. Halkla İlİşkİler Bölümü Görsel İletİşİm Tasarımı Bölümü Medya ve İletİşİm Sİstemlerİ Bölümü Reklamcılık Bölümü

Sütlüce YERLEŞKESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ. Halkla İlİşkİler Bölümü Görsel İletİşİm Tasarımı Bölümü Medya ve İletİşİm Sİstemlerİ Bölümü Reklamcılık Bölümü Sütlüce YERLEŞKESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ Halkla İlİşkİler Bölümü Görsel İletİşİm Tasarımı Bölümü Medya ve İletİşİm Sİstemlerİ Bölümü Reklamcılık Bölümü Bilginin sürekli bir gelişme içinde bulunduğu ve bilgi

Detaylı

TARİH SAAT DERSİN ADI. 21 Haziran 2016 10.00 Bankacılık Sistemi ve Mevzuatı. 22 Haziran 2016 10.00 Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi

TARİH SAAT DERSİN ADI. 21 Haziran 2016 10.00 Bankacılık Sistemi ve Mevzuatı. 22 Haziran 2016 10.00 Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi 2015-2016 ÖĞRETİM YILI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI I.SINIF(A - B ŞUBESİ) II.YARIYIL BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI 21 Haziran 2016 10.00 Bankacılık Sistemi ve Mevzuatı 21 Haziran 2016 16.00 Temel Yabancı

Detaylı

TUR181 Türk Dili I Zorunlu YDL183 Yabancı Dil I Zorunlu ISL101 İşletmeye Giriş Zorunlu

TUR181 Türk Dili I Zorunlu YDL183 Yabancı Dil I Zorunlu ISL101 İşletmeye Giriş Zorunlu Öğretim Planı 1. Yarıyıl AIT181 TBT181 Adı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I Temel Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı Zorunlu 2 0 0 2 2 Zorunlu 1 2 0 2 2 TUR181 Türk Dili I Zorunlu 2 0 0 2 2 YDL183

Detaylı

2014 DGS KILAVUZUNA GÖRE ÖNLİSANS PROGRAMLARINDAN DGS İLE GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

2014 DGS KILAVUZUNA GÖRE ÖNLİSANS PROGRAMLARINDAN DGS İLE GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI 2014 DGS KILAVUZUNA GÖRE ÖNLİSANS PROGRAMLARINDAN DGS İLE GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI ADALET Hukuk Fakültesi AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI Sağlık İdaresi AMELİYATHANE HİZMETLERİ Acil Yardım ve Afet Yönetimi

Detaylı

TİCARİ bilimler fakültesi

TİCARİ bilimler fakültesi Sütlüce YERLEŞKESİ TİCARİ bilimler fakültesi BANKACILIK VE FİNANS (İngİlİzce DESTEKLİ) İKTİSAT (TÜRKÇE/İNGİLİZCE) İŞLETME (TÜRKÇE/İNGİLİZCE) MUHASEBE VE DENETİM SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER

Detaylı

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI Adalet Meslek Etiği D E D A B B A B C D D B B D E A D E A E Adli Sosyal Hizmet A B D B D B E D C D A

Detaylı

3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 9075 Bilgisayar Teknolojisi (Devamı Arkada) 2

3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 9075 Bilgisayar Teknolojisi (Devamı Arkada) 2 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 9132 Acil Durum ve Afet Yönetimi 2 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri

Detaylı

Akademik Yılı Taban Puan ve Kontenjan Tablosu

Akademik Yılı Taban Puan ve Kontenjan Tablosu 2017-2018 Akademik Yılı ve Kontenjan Tablosu Burası öğrenerek, keşfederek, paylaşarak, hayatı dolu dolu yaşayacağın yer. 21 yıldır akademik ortamı ve kadrosuyla öncü ve yenilikçi olan BİLGİ, sana 7 fakülte,

Detaylı

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRETMENİ

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRETMENİ TANIM Çalıştığı eğitim, kurum ya da kuruluşlarında; öğrencilere konaklama işletmeciliği konularda bilgi, beceri, tutum ve davranışları kazandıran kişidir. A- GÖREVLER KULLANILAN ARAÇ, GEREÇ VE EKİPMAN

Detaylı

AMASYA ÜNİVERSİTESİ AMASYA SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

AMASYA ÜNİVERSİTESİ AMASYA SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU AMASYA ÜNİVERSİTESİ AMASYA SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU DIŞ TİCARET PROGRAMI TANITIM BROŞÜRÜ KURULUŞ 08.04.2010 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu`nda bölümümüzün birinci öğretimine 2010-2011 öğretim

Detaylı

Doç. Dr. Nazmiye Erdoğan,Program Başkanı 1

Doç. Dr. Nazmiye Erdoğan,Program Başkanı 1 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI TANITIM BİLGİ PAKETİ 1- Bölümün Puan Türü-Kontenjanı Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DIŞ TİCARET PROGRAMI BÜTÜNLEME SINAVLARI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DIŞ TİCARET PROGRAMI BÜTÜNLEME SINAVLARI DIŞ TİCARET PROGRAMI BÜTÜNLEME SINAVLARI İN ADI 17.06.2013 10:30 DŞT 1004 Gümrük İşlemleri Öğr. Gör. Ali YILDIZ 18.06.2013 11:30 DŞT 1006 Uluslararası Ticaret Hukuku Öğr. Gör. Ali YILDIZ 18.06.2013 14:30

Detaylı

GOÜ-ERBAA MESLEK YÜKSEKOKULU BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI 2015-2016 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ FİNAL/BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI

GOÜ-ERBAA MESLEK YÜKSEKOKULU BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI 2015-2016 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ FİNAL/BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI 2015-2016 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ /ÜNLEME SINAV PROGRAMI 1.SINIF NÖ DERS ADI YER İ ÜNLEME İ GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANI 1 Bankacılığa Giriş 139-138-137-136 15:00 04.01.2016

Detaylı

İŞLETME FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ

İŞLETME FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ İŞLETME FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ İşletme Fakültesi; 1992 yılında, Ege ve çevre bölgelerin alanında uluslararası tanınırlığa sahip, İngilizce eğitim veren yüksek öğretim kurumu ihtiyacını karşılamak amacıyla

Detaylı

Yrd.Doç.Dr.Evren Ersoy KALYONCU Yüksekokul Müdürü

Yrd.Doç.Dr.Evren Ersoy KALYONCU Yüksekokul Müdürü ARSİN MESLEK YÜKSEKOKULU Arsin Meslek Yüksekokulu şehir merkezine, üniversitemiz Kanuni yerleşkesine ve Arsin Organize Sanayi Bölgesine yakınlığı ile oldukça avantajlı bir konumdadır. İş dünyasının ihtiyaç

Detaylı

ARSİN MESLEK YÜKSEKOKULU

ARSİN MESLEK YÜKSEKOKULU ARSİN MESLEK YÜKSEKOKULU 1 ARSİN MESLEK YÜKSEKOKULU 2 3 Sevgili öğrenciler Arsin Meslek Yüksekokuluna Hoşgeldiniz Sevgili gençler, Yüksekokulumuz Eğitim- Öğretimde nicelikten çok niteliğe önem veren sevgi

Detaylı

MUHASEBE VE FİNANSMAN

MUHASEBE VE FİNANSMAN MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANIN TANIMI Muhasebe ve Finansman alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. ALANIN AMACI Muhasebe ve Finansman alanı

Detaylı

HARMANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU 3. NESİL ÜNİVERSİTE

HARMANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU 3. NESİL ÜNİVERSİTE HARMANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU 3. NESİL ÜNİVERSİTE http://www.uludag.edu.tr/harmancik 1 HARMANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU GENEL BİLGİ Meslek Yüksekokulumuz, 2008 2009 Yılında Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2016

Detaylı

YGS 1 Puanlı Lisans Programları (4 Yıllık Bölümler) YGS 2 Puanlı Lisans Programları (4 Yıllık Bölümler)

YGS 1 Puanlı Lisans Programları (4 Yıllık Bölümler) YGS 2 Puanlı Lisans Programları (4 Yıllık Bölümler) YGS Puanı ile Tercih Edilebilecek Bölümler aşağıdadır. YGS 1 Puanlı Lisans Programları (4 Yıllık Bölümler) Aktüerya 4 1 Basım Teknolojileri 4 1 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 1 Bilgisayar

Detaylı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ BEYPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM YILI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI I.SINIF(A-ŞUBESİ) II

ANKARA ÜNİVERSİTESİ BEYPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM YILI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI I.SINIF(A-ŞUBESİ) II 2015-2016 ÖĞRETİM YILI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI I.SINIF(A-ŞUBESİ) II. DÖNEM YARIYIL SONU SINAV PROGRAMI 30 Mayıs 2016 10.00 Bankacılık Sistemi ve Mevzuatı 30 Mayıs 2016 16.00 Temel Yabancı Dil

Detaylı

2013 - ÖSYS Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi. Erkan AYYILDIZ Koor.Rehber Öğretmen

2013 - ÖSYS Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi. Erkan AYYILDIZ Koor.Rehber Öğretmen 2013 - ÖSYS Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Erkan AYYILDIZ Koor.Rehber Öğretmen ÜNİVERSİTEYİ KAZANMADA 3 KURAL *YOLUNU KARARLI BİR ŞEKİLDE DOĞRU ÇİZ *ASLA KORKMA,UMUTSUZLUĞA DÜŞME *SENİ ENGELLEYEN

Detaylı

Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği en az 2 yıl tecil ettirmeyi taahhüt etmek,

Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği en az 2 yıl tecil ettirmeyi taahhüt etmek, THY A.O. Uzman Adayları Arıyor THY A.O. Uzman Adayları Arıyor Genel Kriterler T.C. vatandaşı olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten

Detaylı

EFES MESLEK YÜKSEKOKULU

EFES MESLEK YÜKSEKOKULU EFES MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ Efes Meslek Yüksekokulu; Dokuz Eylül Üniversitesi nin en yeni meslek yüksekokulu olarak Selçuk ilçesinde 2014 yılında kurulmuştur. Yüksekokul; Turizm ve Otel İşletmeciliği,

Detaylı

ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU

ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU MY YOGA STUDIO OTEL, LOKANTA VE IKRAM HIZMETLERI BÖLÜMÜ ADAY ÖGRENCI BROSÜRÜ Mugla Sitki Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu,Dalyan Yolu Üzeri 48600 Ortaca/ MUGLA Tel:

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA MESLEK YÜKSEKOKULU Yüksekokulda, 1989-1990 eğitim-öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait binada Turizm ve Otelcilik

Detaylı

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ADAY ÖĞRENCİLER TANITIM KATALOĞU Sevgili Öğrenciler Prof. Dr. İbrahim Attila ACAR İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerine

Detaylı

2008 ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL

2008 ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL 2008 ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL PUAN TÜRÜ SAY 1 TOPLAM : 23 SÖZ 1 EA 1 ALAN İÇİ OLARAK SEÇEBİLECEĞİNİZ LER Acil Yardım ve Afet Yönetimi Aktüerya Beslenme ve Diyetetik Bilgi Teknolojileri Bilgisayar Öğretmenliği

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU Lisans Öğrenimlerini Tamamlamayan veya Tamamlayamayanların Önlisans Diploması Almaları veya Meslek Yüksekokullarına İntibakları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uyarınca;

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR STAND ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR STAND ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR STAND ELEMANI MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2008 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin

Detaylı

II. YARIYIL TOPLAM TOPLAM D. KODU DERSİN ADI T U K AKTS IV. YARIYIL

II. YARIYIL TOPLAM TOPLAM D. KODU DERSİN ADI T U K AKTS IV. YARIYIL Adnan Menderes Üniversitesi KARACASU MEMNUNE İNCİ MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLAR DIŞ TİCARET DIŞ TİCARET (İkinci Öğretim) İŞLETME YÖNETİMİ İŞLETME YÖNETİMİ (İkinci Öğretim) KUYUMCULUK VE TAKI TASARIMI KUYUMCULUK

Detaylı

KAYSERİ TİCARET MESLEK LİSESİ ALAN-DAL TANITIMLARI SUNUSU

KAYSERİ TİCARET MESLEK LİSESİ ALAN-DAL TANITIMLARI SUNUSU KAYSERİ TİCARET MESLEK LİSESİ ALAN-DAL TANITIMLARI SUNUSU Okulumuzda MEGEP Sisteminde 2 alan ve bu alana bağlı 3 ayrı dalda eğitim-öğretim sürdürülmektedir. Eğitim süresi 4 yıldır. TİCARET MESLEK LİSESİ

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİNE LİSANS TAMAMLAMA KAPSAMINDA BAŞVURABİLECEK BÖLÜMLER/PROGRAMLAR

2014-2015 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİNE LİSANS TAMAMLAMA KAPSAMINDA BAŞVURABİLECEK BÖLÜMLER/PROGRAMLAR 2014-2015 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM,, FAKÜLTELERİNE LİSANS TAMAMLAMA KAPSAMINDA BAŞVURABİLECEK 1 2 3 4 5 6 7 ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARI AVRUPA BİRLİĞİ VE İLİŞKİLERİ AVRUPA TOPLULUĞU BANKACILIK BANKACILIK

Detaylı

İŞLETME MÜFREDAT PROGRAMI 1.DÖNEM DERSLERİ DERS ADI KODU S/Z TEORİ UYG. LAB. KREDİ AKTS 2.DÖNEM DERSLERİ DERS ADI KODU S/Z TEORİ UYG. LAB.

İŞLETME MÜFREDAT PROGRAMI 1.DÖNEM DERSLERİ DERS ADI KODU S/Z TEORİ UYG. LAB. KREDİ AKTS 2.DÖNEM DERSLERİ DERS ADI KODU S/Z TEORİ UYG. LAB. İŞLETME MÜFREDAT PROGRAMI 1.DÖNEM DERSLERİ İŞLETME BİLİMİNE GİRİŞ İŞL1101 ZORUNLU 4 0 0 4 6 HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI İŞL1103 ZORUNLU 3 0 0 3 5 İŞ ETİĞİ VE SOSYAL SORUMLULUK İŞL1105 ZORUNLU 2 0 0 2 5 İKTİSADA

Detaylı

ULUSLARARASI FİNANS UZMANI

ULUSLARARASI FİNANS UZMANI TANIM Bankalar ve diğer mali kuruluşlar ile işletmelerin uluslar arası finansal hareketlerini planlama, uygulama ve kontrol işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir. A-GÖREVLER Uluslararası

Detaylı

Öğr. Sayısı BESLENME İLKELERİ 16.11.2015 09:00 D201- Öğr. Gör. M. 81 TARİHİ I

Öğr. Sayısı BESLENME İLKELERİ 16.11.2015 09:00 D201- Öğr. Gör. M. 81 TARİHİ I OTEL LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ AŞÇILIK PROGRAMI (NORMAL VE II. ÖĞRETİM) ARA TARİHLERİ BESLENME İLKELERİ 16.11.2015 09:00 D201- Gör. M. 81 ÖZBAY TÜRK DİLİ I 17.11.2015 09:00 D201- Gör. M. 81 KARABACAK

Detaylı

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ TORUL MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ TORUL MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ TORUL MESLEK YÜKSEKOKULU NA HOŞGELDİNİZ Sevgili Öğrenciler, Gelişen ve Geliştiren Üniversitemizin bir şubesi olan Torul Meslek Yüksekokulu; bünyesinde bulunan programları ile ülkemizde

Detaylı

TARİH SAAT DERSİN ADI (02-06 Kasım 2015 Haftası) Bilgi ve İletişim Teknolojileri I. 06 Kasım 2015 16.00 Temel Yabancı Dil (İngilizce)

TARİH SAAT DERSİN ADI (02-06 Kasım 2015 Haftası) Bilgi ve İletişim Teknolojileri I. 06 Kasım 2015 16.00 Temel Yabancı Dil (İngilizce) 2015-2016 ÖĞRETİM YILI BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI I.SINIF (A- ŞUBESİ) I.YARIYIL ARA SINAV PROGRAMI TARİH SAAT DERSİN ADI (02-06 Kasım 2015 Haftası) Bilgi ve İletişim Teknolojileri I (Her grubun

Detaylı

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; temeli 1944 te kurulan Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu na dayanan bir fakültedir. Bu okulun ismi 1959 tarihinde İktisadi

Detaylı

MKÜ REYHANLI SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU GÜZ DÖNEMİ FİNAL SINAV TARİHİ SNV_Adı SNV_Tarihi SNV_Saati DH_Kodu DH_Adı DH_Bölümü Final

MKÜ REYHANLI SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU GÜZ DÖNEMİ FİNAL SINAV TARİHİ SNV_Adı SNV_Tarihi SNV_Saati DH_Kodu DH_Adı DH_Bölümü Final Final 09.01.2017 10:00 7502307 DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ YÖNETİMİ Bankacılık ve Sigortacılık Final 09.01.2017 10:00 7502311 BANKACILIK VE SİGORTACILIK HUKUKU Bankacılık ve Sigortacılık Final 09.01.2017 13:30

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2017 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ KONTENJAN ANABİLİM DALLARI TEZLİ YÜKSEK LİSANS TEZSİZ YÜKSEK LİSANS DOKTORA ALES Puan Türü ÖZEL KOŞULLAR T.C. YABANCI T.C. T.C. YABANCI

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BEYŞEHİR ALİ AKKANAT İŞLETME FAKÜLTESİ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BEYŞEHİR ALİ AKKANAT İŞLETME FAKÜLTESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BEYŞEHİR ALİ AKKANAT İŞLETME FAKÜLTESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BEYŞEHİR ALİ AKKANAT İŞLETME FAKÜLTESİ FAKÜLTE TANITIMI Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi, 2011-2012

Detaylı

PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler

PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler Puan Türleri MF-1 MF-2 MF-3 PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler 1. Matematik (%16) 2. Türkçe (%11) 3. Fen Bilimleri (%8) 4. Sosyal Bilimler (%5) YGS LYS (LYS-1 ve LYS-2) 1. Fen Bilimleri

Detaylı

GÜZ YARIYILI (DERS AŞAMASI) Dersin Dersin Adı Kodu SOE5901 Uzmanlık Alan Dersi Z SOE6904 Danışmanlık Z

GÜZ YARIYILI (DERS AŞAMASI) Dersin Dersin Adı Kodu SOE5901 Uzmanlık Alan Dersi Z SOE6904 Danışmanlık Z İŞLETME ANABİLİM DALI YÖNETİM VE ORGANİZASYON TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI GÜZ YARIYILI ( AŞAMASI) SOE5901 Uzmanlık Alan Dersi Z 8 0 8 0 8 SOE5903 Danışmanlık Z 0 1 1 0 1 YVO5001 Yönetim ve Organizasyonda

Detaylı

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı İşletme İşletme Bu program olup, toplam 30 kredidir. Program iki yarıyıldan oluşmaktadır. En fazla altı yarıyıla uzayabilir. Programın tamamlanabilmesi için gerekli derslerin tamamından başarılı olmak

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ FAKÜLTE TANITIMI Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik

Detaylı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı Yeni Nesil Devlet Üniversitesi SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans Programı 2015-2016 Tanıtım Broşürü Bölüm Hakkında Genel Bilgiler Kamu Yönetimi, işlevsel anlamda kamu politikaları

Detaylı

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti Ülkemizin turizm sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirme amacıyla 2008 yılında kurulan Erzincan Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, aynı yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği programı, sonrasında

Detaylı

FEN FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ AMACIMIZ

FEN FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ AMACIMIZ FEN FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ Fen Fakültesi; 1982 yılında Fen - Edebiyat Fakültesi adı altında kurulmuştur. Fakülte, 1991 yılında eğitim - öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2010 yılında Fen Fakültesi adını

Detaylı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ İSTATİSTİK BÖLÜMÜ. Telefon: M.Bahar BAŞKIR

BARTIN ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ İSTATİSTİK BÖLÜMÜ.  Telefon: M.Bahar BAŞKIR http://fen.bartin.edu.tr Telefon:0 378 501 10 00 M.Bahar BAŞKIR GENEL BİLGİLER: Eğitim Dili : Türkçe Eğitim Süresi : 4 Yıl 2013 yılı: 3 adet Öğretim üyesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim faaliyeti başladı. Mezuniyet

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ORDU Lisans Öğrenimlerini Tamamlamayan veya Tamamlayamayanların Önlisans Diploması Almaları veya Meslek Yüksekokullarına İntibakları Hakkındaki Yönetmelik hükümleri uyarınca;

Detaylı

İLETİŞİM TASARIMI UZMANI

İLETİŞİM TASARIMI UZMANI TANIM Kurum, kuruluş ve işletmelerin politikaları doğrultusunda, teknoloji kullanımını tasarım becerisiyle birleştirerek etkili mesaj hazırlayan ve bu mesajı sunan kişidir. A- GÖREVLER KULLANILAN ARAÇ,

Detaylı

Seçmeli Ders -2 Seçmeli

Seçmeli Ders -2 Seçmeli KODU BANKACILIK VE SİGORTACILIK PROGRAMI MÜFREDATI 1. SINIF 1. YARIYIL ADI 5318163 Bankacılığa Giriş Zorunlu 3 0 3 3 4 5318164 Sigortacılığa Giriş Zorunlu 2 0 2 2 3 5318165 Mikro İktisat Zorunlu 3 0 3

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DIŞ TİCARET PROGRAMI YARIYIL SONU SINAVLARI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DIŞ TİCARET PROGRAMI YARIYIL SONU SINAVLARI DIŞ TİCARET PROGRAMI YARIYIL SONU SINAVLARI İN ADI 27.05.2013 13:00 BİP 1802 Bilgi ve İletişim Teknolojisi II Uzaktan Eğitim 27.05.2013 16:30 DŞT 1004 Gümrük İşlemleri Öğr. Gör. Ali YILDIZ 28.05.2013 09:30

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR HOST/HOSTESİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR HOST/HOSTESİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ FUAR HOST/HOSTESİ MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2008 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ ALMUS MESLEK YÜKSEKOKULU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ ALMUS MESLEK YÜKSEKOKULU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ ALMUS MESLEK YÜKSEKOKULU OKULUMUZ HAKKINDA Okulumuz 1995 yılında Tokat İli nin bir doğa harikası olan Almus İlçesi nde kendisine tahsis edilen 32 dönüm kampüs alanı içerisinde

Detaylı

5. ÇEYREK DÖNEM. FİNS 511 Finansal Yönetim 4+0+0 3 7,5 İŞ 541 Çağdaş Yönetim 4+0+0 3 7,5 İŞ 551 Pazarlama Yönetimi 4+0+0 3 7,5 TOPLAM 9 22,5

5. ÇEYREK DÖNEM. FİNS 511 Finansal Yönetim 4+0+0 3 7,5 İŞ 541 Çağdaş Yönetim 4+0+0 3 7,5 İŞ 551 Pazarlama Yönetimi 4+0+0 3 7,5 TOPLAM 9 22,5 YÜKSEK LİSANS PROGRAMI TÜRKÇE/TEZLİ HAZIRLIK PROGRAMI* EKON 500 Ekonomi 4+0+0 0 7,5 İSTA 500 İstatistik 4+0+0 0 7,5 İŞ 510 Muhasebe 4+0+0 0 7,5 1. ÇEYREK DÖNEM FİNS 511 Finansal Yönetim 4+0+0 3 7,5 İŞ

Detaylı

Ön Lisans Mezuniyet Alanı Tercih Yapılabilecek Lisans Programları Eğitim Dili

Ön Lisans Mezuniyet Alanı Tercih Yapılabilecek Lisans Programları Eğitim Dili Ön Lisans Mezuniyet Alanı Tercih Yapılabilecek Lisans Programları Eğitim Dili Banka ve Sigorta Yönetimi Bankacılık Borsa ve Finans Dış Ticaret Dış Ticaret ve Avrupa Birliği e-ticaret Emlak ve Emlak Yönetimi

Detaylı

Kaydının Silindiği Öğretim Yerleştirilebileceği Öğretim Yükseköğretim Programı Süresi Yükseköğretim Programı Süresi

Kaydının Silindiği Öğretim Yerleştirilebileceği Öğretim Yükseköğretim Programı Süresi Yükseköğretim Programı Süresi ÖĞRETİM DİLİ YABANCI DİL OLAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ HAZIRLIK SINIFLARINDAN BAŞARISIZLIK NEDENİYLE KAYDI SİLİNENLERİN YERLEŞTİRİLEBİLECEKLERİ TÜRKÇE ÖĞRETİM YAPAN PROGRAMLAR (2010) Kaydının Silindiği

Detaylı

PROGRAM BİLGİLERİ. Amaç:

PROGRAM BİLGİLERİ. Amaç: PROGRAM BİLGİLERİ Amaç: Bu programın amacı; ekonominin temelinde dayandığı sermaye piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikleri öğrencilerimize kazandırmak adına finans, ekonomi, ekonometri, sosyal bilimler

Detaylı

AFŞİN MESLEK YÜKSEKOKULU. Tanıtım Sunumu

AFŞİN MESLEK YÜKSEKOKULU. Tanıtım Sunumu AFŞİN MESLEK YÜKSEKOKULU Tanıtım Sunumu Yüksekokulumuz, Yükseköğretim Kurulunun 14.02.1994 tarihli kararıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu adıyla eğitim öğretime başlamıştır.

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU TÜRKİYE CUMHURİYETİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞEBİNKARAHİSAR MYO RADYO TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ BİLGİ FORMU Bölüm Bölüm Başkanı Bölümün amacı Bölümün Hedefi Öğrenme Çıktıları RADYO TV TEKNOLOJİSİ Öğr.

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ 2010 ÖSYS PUAN TÜRLERİ

YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ 2010 ÖSYS PUAN TÜRLERİ YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS NIN 2010 ÖSYS PUAN TÜRLERİ PUAN TÜRÜ İLE ÖĞRENCİ ALAN YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS Aktüerya Bilimleri Astronomi ve Uzay Bilimleri Bilgisayar Bilimleri Finans Matematiği İlköğretim Matematik

Detaylı

Deneme. Doç.Dr. Güner Gürsoy. BASIM ve YAYIN TEKNOLOJİLERİ (YGS-5)

Deneme. Doç.Dr. Güner Gürsoy. BASIM ve YAYIN TEKNOLOJİLERİ (YGS-5) Deneme Doç.Dr. Güner Gürsoy BASIM ve YAYIN TEKNOLOJİLERİ (YGS-5) Basım ve Yayın Teknolojileri Basım ve Yayın Teknolojileri programı; dünyadaki gelişmeleri izleyerek tasarım, baskı öncesi, baskı ve baskı

Detaylı

Deneme. Doç.Dr. Güner Gürsoy. RADYO ve TELEVĠZYON PROGRAMCILIĞI (YGS-4)

Deneme. Doç.Dr. Güner Gürsoy. RADYO ve TELEVĠZYON PROGRAMCILIĞI (YGS-4) Deneme Doç.Dr. Güner Gürsoy RADYO ve TELEVĠZYON PROGRAMCILIĞI (YGS-4) Radyo ve Televizyon Programcılığı Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü günlük yaşamın her alanına giren radyolardan ve televizyonlardan

Detaylı

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 2015 2016 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 2015 2016 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ :00 : :00 : :00 : :00 : :00 : 0:00 0: 09: 0:00 0: KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 0 0 GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ AŞÇILIK PROGRAMI

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulutaş Konya / 2015 . Müfredat Toplam Kredi Programdan mezun olabilmek için Yükseköğretim

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI TANITIM BİLGİ PAKETİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI TANITIM BİLGİ PAKETİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI TANITIM BİLGİ PAKETİ 1- Bölümün Puan Türü-Kontenjanı Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI TANIM Çalıştığı kurumun tanınmasını, çalışmalarına karşı insanlarda olumlu izlenimler uyandırmasını, çevresiyle iyi ilişkiler kurmasını ve saygınlığını artırmasını sağlamak

Detaylı

2010-ÖSYS Puan Türü Yükseköğretim Lisans Programı * (MF-1, YGS-1) Aktüerya * (MF-2, YGS-2) Döküm Öğretmenliği * (MF-2, YGS-2) Kimya Öğretmenliği *

2010-ÖSYS Puan Türü Yükseköğretim Lisans Programı * (MF-1, YGS-1) Aktüerya * (MF-2, YGS-2) Döküm Öğretmenliği * (MF-2, YGS-2) Kimya Öğretmenliği * 2010-ÖSYS Puan Türü Yükseköğretim Lisans Programı * (, YGS-1) Aktüerya * (, YGS-2) Döküm Öğretmenliği * (, YGS-2) Kimya Öğretmenliği * (, YGS-2) Metal Öğretmenliği * (, YGS-2) Su Ürünleri Mühendisliği

Detaylı

GAZETECİLİK DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

GAZETECİLİK DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü GAZETECİLİK DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 2011 ANKARA ÖN SÖZ Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya

Detaylı

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARLARI Adalet Meslek Etiği A B E C D E A C D D A D B E D E C A E D Adli Sosyal Hizmet C C A D E B A C E D E

Detaylı

HALİÇ SENİ BEKLİYOR. T.C. HALİÇ ÜNİVERSİTESİ İşletme Fakültesi

HALİÇ SENİ BEKLİYOR. T.C. HALİÇ ÜNİVERSİTESİ İşletme Fakültesi TÜRKÇE İŞLETME İNGİLİZCE İŞLETME TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ULUSLARARASİ TİCARET ve İŞLETMECİLİK HALKLA İLİŞKİLER ve TANITIM SİYASET BİLİMİ ve ULUSLARARASİ İLİŞKİLER İŞLETME ENFORMATİĞİ HALİÇ SENİ BEKLİYOR TÜRKÇE

Detaylı

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ - 6 (GELİNLİK-DRAPAJ TEKNİĞİ İLE GELİNLİK- NİKÂH KIYAFETİ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ - 6 (GELİNLİK-DRAPAJ TEKNİĞİ İLE GELİNLİK- NİKÂH KIYAFETİ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ - 6 (GELİNLİK-DRAPAJ TEKNİĞİ İLE GELİNLİK- NİKÂH KIYAFETİ) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE

Detaylı

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ- 4 (DRAPAJ TEKNİĞİYLE ETEK-BLUZ-ELBİSE) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI)

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ- 4 (DRAPAJ TEKNİĞİYLE ETEK-BLUZ-ELBİSE) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ- 4 (DRAPAJ TEKNİĞİYLE ETEK-BLUZ-ELBİSE) MODÜLER PROGRAMI (YETERLİĞE DAYALI) 008

Detaylı

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN;

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN; İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN; Duyuru Başlama Tarihi : 4.07.207 Son Başvuru Tarihi : 28.07.207 Ön Değerlendirme Tarihi : 3.07.207 Sınav Giriş Tarihi : 02.08.207 Sonuç Açıklama Tarihi : 03.08.207

Detaylı

Havacılık İşletmeciliği. Programın Amaçları

Havacılık İşletmeciliği. Programın Amaçları Havacılık İşletmeciliği Programın Amaçları Havacılık İşletmeciliği Lisans Programının amacı, tüm havacılık faaliyet alanlarında (havayolu, havaalanı, yer hizmetleri, kargo, ikram, vb.) faaliyet gösteren

Detaylı

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ TARİHÇEMİZ Denizcilik Fakültesi; 1988 yılında Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu adıyla Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde, Türkiye de deniz işletmeciliği konusunda eğitim

Detaylı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Çiğli/İzmir Temmuz 2012 İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi; 14.07.2010 tarihinde kabul edilen ve 22.07.2010 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanan

Detaylı

Özel Yetenek Sınavı 2014

Özel Yetenek Sınavı 2014 Özel Yetenek Sınavı 2014 Özel Yetenek Sınavı Başvuru, Ön Kayıt ve Kesin Kayıt İşlemleri Başvuru Koşulları 2014 yılı Özel Yetenek Sınavına ön kayıt yaptırabilmek için, adayların 2014 YGS puan türlerinin

Detaylı

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ MESLEK ELEMANI

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ MESLEK ELEMANI SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ MESLEK ELEMANI TANIM Hava limanları ve terminallerin verimli bir biçimde yönetilmesinden sorumlu, yolcuların güvenli ve rahat bir biçimde seyahat etmelerini sağlayan

Detaylı

EFES MESLEK YÜKSEKOKULU

EFES MESLEK YÜKSEKOKULU EFES MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ Efes Meslek Yüksekokulu; Dokuz Eylül Üniversitesi nin en yeni meslek yüksekokulu olarak Selçuk ilçesinde 2014 yılında kurulmuştur. Yüksekokul; Turizm ve Otel İşletmeciliği,

Detaylı

Turizm Animasyonu ( Yüksekokul)

Turizm Animasyonu ( Yüksekokul) ORTA ÖĞRETİM ALAN ADI Acil Tıp Teknisyenliği Ağırlama ve Gıda Teknolojisi Animatörlük Ayakkabı Teknolojisi Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Ayakkabıcılık Bankacılık Besin Endüstrisi YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS

Detaylı

İŞLETMECİ TANIM A- GÖREVLER

İŞLETMECİ TANIM A- GÖREVLER TANIM İşletmeci; otel, banka, sigorta, maden, reklamcılık gibi mal ve hizmet üreten işletmelerde üretim, yönetim, para kaynakları, muhasebe, satış, pazarlama konularında çalışan küçük işletmeleri kuran

Detaylı

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Öğrenci Odaklı Üniversite Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve FATÜBAT tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Kongresi ni onurlandırmanızı diler, saygılar sunarım. Prof. Dr. M. Ramazan YİĞİTOĞLU

Detaylı

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ 22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ Memur alım sınavı 22 Şubat 2015 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Ankara Bölgesine bağlı iller Ankara, Çankırı ve Kırıkkale dir. Görev teklifleri

Detaylı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU

SİNOP ÜNİVERSİTESİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU SİNOP ÜNİVERSİTESİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU YÜKSEKOKULUMUZ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 31.12.2009 tarihli ve 27449 sayılı (7. Mükerrer) Resmi Gazetede yayımlanan,

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Fakültemiz 2809 sayılı Kanunun Ek 30. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulunun 02.06.2000 tarih ve 2000-854 sayılı kararnamesiyle kurulmuş, 2001-2002 Eğitim

Detaylı