KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ DÖNEMİ Sayı:10 Aralık Sevgili Üyeler,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:10 Aralık 2013. Sevgili Üyeler,"

Transkript

1 KTMMOB KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 1960 BÜLTENİ DÖNEMİ Sayı:10 Aralık 2013 Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Zihni Turkan Genel Sekreter İzzet Volkan Genel Sayman Hayati Benli Faal Üyeler Havva Yetkili Dr. Fevzi Özersay Bora Tüccaroğlu Nilden Bektaş Osman Eminel Arcan Ektal Oya Fedai Biler Demircioğlu Özgün Akcan Doğan Kerimel Emir Taşcıoğlu Mustafa Görener Azmi Öge Dr. Ertan Akün Cemil Karzaoğlu Ali Kanlı Ozan Özuyanık *** Danışman Üye Ahmet Ö. Çağnan *** Yüksek Onur Kurulu Hüseyin İnan Tünay Bengüsu Mehmet Ekdal Dr. Hasan Hacışevki Halil Akansel *** Denetleme Kurulu Ezcan Özsoy Selcan Akyel *** Bülten Memnune Turkan Sevgili Üyeler, Birbirinden ayıramayacağımız ülkemizin ve çalışmalarımızın yoğun gündemleri ile dolu dolu geçen bir yılın daha sonundayız. Birliğmiz de elliüç yılını geride bırakarak, yeni yılda, yeni yaşında hep daha güçlü, daha saygın hedefleri ile varlığını sürdürüp geleceğe yol alacaktır. Birliğimizi bugünlere taşıyan önceki Genel Başkanlarıma, Yönetim Kurulu Üyelerine ve her şekilde katkı koyan tüm üyelere teşekkür eder, aynı hassasiyetle katkılarının devamının, KTMMOB ne güç katacağı inancımı bildirmek isterim. Ülkemizde yıl boyunca, bir yandan sürekli artan ekonomik zorluklarla gelen yaşam standartımızdaki gerileme, diğer yandan ise Kıbrıs ın siyasi problemlerindeki çözümsüzlüğün devamının olumsuz getirileri, toplumumuzu olduğu gibi bizim de yaklaşık onbeşbin kişilik KTMMOB ailemizi etkilemektedir. Ancak tüm konu ve sorunlarda, çözüme yönelik katkılarımızın devamı ile geleceğe dair olumlu umutlarımızı hep koruyacağız. Yeni hükümet üyelerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle, mesleki ve bizlerle de çok yakın ilgisi olan ülkesel konularda görüş ve taleplerimizi aktararak, Birliğimizin de katılımıyla, çalışmalarına yarar sağlama arzularımızı belirttik. Kitlesel mücadeleden toplumsal mücadeleye kadar her aşamada başarılı olbilmek, birlikte harekete ve güçlü bir dayanışmaya bağlıdır. Bireysel çıkarlar yerine toplumsal çıkarların kazanımları hedef olmalıdır. Ancak bu yolla bireysel kazanımlarımızı sürdürülebilir kılmak mümkündür. Mesleklerimize ve meslek kuruluşumuza saygımız, kendimize olan saygının göstergesidir. Bu anlayışla saygılı ve içten bir birliktelikle Birliğimize sahip çıkmak ve güç katmak her üyenin görevi ve tabii ki camiamızda yönetim kadrolarındaki üyelerin özenle uygulayacağı bir görevdir. Yeni yılda hepinize en başta sağlık, ailelerinizle birlikte mutlu ve umutlu bir yaşam, bol şans diler, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dr. Zihni TURKAN KTMMOB Genel Başkanı

2 BAYINDIRLIK ve ULAŞTIRMA BAKANINA ZİYARET 07 Kasım 2013 tarihinde, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sn. Ahmet Kaşif e gerçekleştirilen ziyarette; Birliğimizin, yasa ve tüzük çalışmaları ile ilgili olarak resmi muhatabı olması nedeni ile Bakanlıkla ilişkilerin sağlıklı olması gereği belirtilerek, mevcut konu ve sorunlar hakkında görüş alış-verişi yapıldı. Birliğimiz bünyesindeki mesleklerle ilgili konular hakkındaki talepler, Sn. Ahmet Kaşif e iletildi. MECLİS BAŞKANI Dr. SİBEL SİBER e ZİYARET Birlik Genel Başkanı ile Birlik Genel Kurulu nca seçilmiş KTMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri, 13 Kasım 2013 tarihinde, Meclis Başkanı Sn. Sibel Siber i ziyaret ettiler. Ziyarette; meclisin, devlet olgusu içerisindeki önemli yeri ve çalışmaları değerlendirildi. Yasaların eksikliklerinin veya yanlışlarının giderilip güncelleştirilmesi, yasal uygulamalara yönelik denetim yapılması ve meclisin bağımsız kararlar için irade gösterilmesi talep edilirken, Birliğimizden istenmesi durumunda da meclis çalışmalarına, tüm teknik katkının yapılmasına hazır olunduğu bildirilmiştir. ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANI Sn. AZİZ GÜRPINAR a ZİYARET Birlik Yönetim Kurulu nu temsilen, Genel Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sayman, 17 Aralık 2013 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Aziz Gürpınar ı ziyaret ettiler. Ziyarette; Birliğimiz üyelerini de ilgilendiren ülkemizdeki iş güvenliği, iş sağlığı ve çalışma koşulları hakkındaki konular görüşülerek taleplerimiz iletildi. Ayrıca ülkemizde kayıt dışı çalışan teknik elemanlar için de radikal tedbirler istenerek, Bakanlığın bu konulardaki çalışmaları hakkında bilgi alındı.

3 MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI LABARATUVARI TEMEL ATMA TÖRENİ Makina Mühendisleri Odası nın, Lefkoşa Alayköy Sanayi Bölgesinde inşa edeceği Labaratuvar Binasının temeli, 4 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen törenle atıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Aziz Gürpınar ın da katıldığı törende, KTMMOB Genel Başkanı, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve Makina Mühendisleri Odası Başkanı ile Makina Mühendisi üyeler yer aldılar. Oda Başkanı Emir Taşcıoğlu nun açılış konuşmasının ardından, Birlik Başkanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı katılımcılara hitap ettiler. Makina Müh. Odası Başkanı Emir Taşcıoğlu konuşmasında; labaratuvar tamamlandığında, egzos emisyon ve kalibrasyon dahil birçok mesleki test ve kontrollarınyapabilecek durumda olacaklarını belirtti.temele ilk harcın atılmasından sonra inşaat alanında gerçekleşen kokteyl ile tören programı tamamlandı.

4 KTMMOB nin GENEL BAŞKANLARINDAN Sn. ERGÜN VEHBİ Uzun bir aradan sonra Birliğimizi ziyaret eden, KTMMOB nin Genel Başkanlarından Sn. Ergün Vehbi ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi, KTMMOB nin geçmiş dönemlerine ışık tutarken, Başkanımızı ve Başkanlığı döneminde yaşananları daha yakından tanıma fırsatı olmuştur. Ziyareti için teşekkür eder, kendisini sık periyotlarla aramızda görmeyi diliyoruz yılında İstanbul Teknik Üniversitesi nde yüksek öğrenimime başladım yılında İ.T.Ü. Makina Fakültesi nde yüksek öğrenimime başladım diyen Sn. Vehbi, üniversite yıllarındaki öğrenciliğinin de çok aktif geçtiğini vurguladı. Sn. Vehbi, 1962 yılından itibaren İstanbul Kıbrıs Türk Talebe Cemiyeti nin başkanı oldu ve 1963 yılında Kıbrıs ta başlayan toplumlararası olaylar sonrasında, Türkiye deki Kıbrıslı Türk üniversite öğrencilerinin Erenköy e çıkışı için bir dizi çalışmalar gerçekleştirdi yılı Şubat ayında kendisi de Erenköy e çıkan Sn. Vehbi, iki yıl Kıbrıs ta kaldı; 1966 yılında Türkiye ye döndü ve eğitimine kaldığı yerden devam ederek 1967 yılı sonunda Makina Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu sonu Kıbrıs a döndüm ve Sanayi Holding de göreve başladım. Mezuniyetten sonra Türkiye de gerçekleştirdiği evlilik ile birlikte orada yaşamı seçen Sn. Vehbi, özel sektörde işletme baş mühendisi olarak görev alır ve yedi yıl Türkiye de ikamet eder yılı Aralık ayında, Kıbrıs taki Türk Yönetimi yetkililerinden aldığı teklif üzerine adaya döner Ocak ayının sonunda Sanayi Holding de Grup Müdürü olarak çalışmaya başladım diyen Sn. Vehbi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan eşinin de Lefkoşa Devlet Hastanesi nde görev aldığını ancak eşinin, çok kısa bir süre sonra kamu görevinden ayrılıp Kadın Doğum Kliniği açtığını belirtti yılında KTMMOB Genel Başkanı oldum yılında KTMMOB Genel Başkanı olduğunu ve başkanlığının dört dönem (4 yıl) sürdüğünü belirten Sn. Vehbi, ilk önemli icraatlarının, 1975 yılında kurulan Kıbrıs Türk Federe Devleti nin Kurucu Meclisi ne, ortak bir kararla Sn. Alpay Durduran ı, KTMMOB temsilcisi olarak göndermek olduğunu söyledi. Başkan olduğum zaman Birlikte dokuz Oda ve binbeşyüz ile ikibin arası üye vardı. Benim dönemim, memleketin her konuda çalkalandığı dönemdi diyen Sn. Vehbi, ülkemizde CTP nden sonra diğer siyasi partilerin kurulmasının, ekonomik durumun biçimlenmesinin, kamu sektörünün oluşumunun hep bu dönemde gerçekleştiğini belirtti. Sn. Vehbi, Rumlardan kalan 227 adet fabrika ve küçük işletmenin de çalıştırılıp üretime

5 geçirilmesinin bu dönemde olduğunu vurguladı. Ülkenin tüm bu drumu içinde, KTMMOB nin yön vermek üzere görüş verdiğini ve çalışmalarda yer aldığını söyleyen Sn. Vehbi, O yıllarda KTMMOB, çok ses getirir bir konumda idi dedi. Ayrıca ülkedeki elektrik sorunu ve santral kurulması ile Güzelyurt ta yeraltı sularında tuzlanma sorunu, o dönemde Birliğin ilgili olduğu ve katkı çalışmaları yaptığı konulardandı. Başkanlığım sonrasında uzun süre Birlikle ilişkim kesilmedi 1979 da sonlanan Başkanlığım sonrasında, uzun süre Birlikle ilişkim kesilmedi diyen Sn. Ergün Vehbi, Sn. Bektaş Göze, Sn. Tamer Gazioğlu ve Sn. Hüseyin İnan ile olan yakın ilişkileri, onların başkanlık dönemlerinde de Birlikle yakınlığının sürdüğünü belirtti. Sn. Vehbi, başkanlığının ilk yıllarında, 1976 da Sanayi Holding deki görevinin sonlandırıldığını, 1978 e kadar bir özel sektörde çalışarak bu kuruma bir fabrika kurduğunu belirtti. Geçmişten itibaren hep siyasetin içinde olduğunu vurgulayan Sn. Vehbi, 1977 yılında Halkçı Parti nin kurucularından oldu ancak bu partinin ömrü kısa oldu. Bunu sonrasında CTP ne girdi ve 1980 de partinin Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Başkanı adayı olarak seçime katıldı de seçim kazanarak milletvekili oldu. 12 yıl milletvekilliği görevi yapan Sn. Vehbi, 1993 yılında Eti Teşebbüsleri Genel Müdürü oldu ya kadar süren bu görevini, yılları arasında da tekrarladı ve 2003 yılında emekli oldu. Sn. Vehbi bundan sonraki yaşamını, eşi ve çocukları 1985 yılından itibaren Türkiye de ikamet ettiğinden, kısmi zamanlı olarak Kıbrıs ve Türkiye de bulunmuştur yılında eşinin emekli olması ile artık sürekli Kıbrıs ta ikamet etmektedir. Birlik sürekli bir gelişme içindedir Son yıllarda yakın bir ilişkisi olmamasına rağmen, Birliğin sürekli bir gelişme içinde olduğunu gözlemlediğini belirten Sn. Vehbi, Birliğin, ülke sorunları ile ilgisini çok aktif olarak sürdürmesinin ve etkin olmaya devam etmesinin, camianın saygınlığının sürekliliği için önem arzettiğini vurguladı. Artık sürekli Kıbrıs ta olduğundan, Birlik ile ilişkisini de yeniden canlandırıp artıracağını söyleyen Sn. Vehbi, tüm arkadaşlarına selâm ve sevgilerini gönderdi.

6 GELENEKSEL BALO Her yıl Birliğimizin kuruluş yıldönümünde geleneksel olarak düzenlediği balosu, bu yıl da 07 Aralık 2013 Cumartesi akşamı, Acapulco Resort Convention SPA Otel Girne de gerçekleşti. Birliğimizin 53. (elliüçüncü) kuruluş yıldönümünün kutlandığı gecede, mesleklerinde 25 ve 50 yılını dolduran üyelere de plaket ve onur belgeleri takdim edildi. II. Cumhurbaşkanı Sn. Mehmet Ali Talât, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Aziz Gürpınar, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Sn. Kadri Fellahoğlu ile sevgili eşlerinin onur konukları olarak katıldığı gecede, Güney Kıbrıs tan, Kıbrıs İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Birliği (CCEEA) temsilcisi Sn. Antonis Pelekanos ve eşi de konuklar arasındaydı. Mağusa milletvekili mimar Hamza Ersan Saner, 25. yıl plaketini ve onur belgesini KTMMOB Genel Başkanından alırken, babası yük. müh. mimar Osman Saner e de meslekte 50. yıl plaketini kendisi takdim etti. Nitelikli bir katılımla ve nezih atmosfer içinde yaşanan geceye katılanlar, sosyal buluşmanın güzelliklerini yaşarken, güzel müzik eşliğinde de eylendiler.

7 Meslekte 50 yılını dolduranlar: Erdoğan Naim (elektrik müh. / KTMMOB Başkanlarından) Osman Saner (yük. müh. mimar) Tuna Veysi (mimar) Meslekte 25 yılını dolduranlar: Hamza Ersan Saner (mimar) Ahmet Zaifoğlu (inşaat müh.) Ali Yapıcıoğlu (mimar) Türkmen Yiğitcan (inşaat müh.) Emre Günce (mimar) Ahmet Atakara (inşaat müh.) Bora Turgut Muslu (mimar) Ahmet Recaioğlu (inşaat müh.) Erhan Onuralp (mimar) Mehmet Üçok (inşaat müh.) Tunç Adanır (mimar) Tamer Seval (inşaat müh.) Sevgül Borataş (mimar) Savaş Uzun (ziraat müh.) Manolya Sinemacıoğlu (makina müh.) Ediz Özer (elektrik müh.) Mehmet Kofalı (makina müh.) Aziz Zenginses (elektrik müh.) Şirin Dervişoğluları (elektrik müh.) Kâmil Dervişoğluları (elektrik müh.)

8

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013. Sevgili Üyeler,

KTMMOB 1960 BÜLTENİ KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ. 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013. Sevgili Üyeler, KTMMOB KIBRIS TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ 1960 BÜLTENİ 2012-2014 DÖNEMİ Sayı:7 Haziran 2013 Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Başkan Dr. Zihni Turkan Genel Sekreter İzzet Volkan Genel Sayman Hayati

Detaylı

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI

ERCİYES KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI 10 NİSAN 2013 KSMMMO ERCİYES Sayı: 10 NİSAN 2013 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ABDULLAH GÜL Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİK III. TÜRKİYE SEKTÖREL

Detaylı

Odamızın 57. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı

Odamızın 57. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı Odamızın 57. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı Odamız, 57. kuruluş yılını tüm şube ve birimlerinde coşku ve gururla kutladı. 1954 yılında kurulan, kurulduğu günden bu yana insan odaklı politikaları merkezine

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Ardından 8 Aralık tarihinde ise seçimlerimiz yapıldı.

Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Ardından 8 Aralık tarihinde ise seçimlerimiz yapıldı. EDİTÖR Sevgili okurlar; Dergimizde Genel Kurulumuz ve sonuçlarına yer veriyoruz. Genel Kurulumuzun açılışı 06 Aralık 2013 tarihinde protokol konuşmaları ile başladı. 7 Aralık tarihinde üye firmalarımızın

Detaylı

TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi sayı 204 / 15 haziran 2010 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YAYIN ORGANIDIR İMO İlk Danışma Kurulu 15 Haziran 2010 1 toplantısını gerçekleştirdi...2 de Sadık Gökçe röportajı...8 de İş Sağlığı ve Güvenliği

Detaylı

ERCİYES 8 OCAK 2012 KSMMMO

ERCİYES 8 OCAK 2012 KSMMMO 8 OCAK 2012 KSMMMO ERCİYES Sayı: 8 Ocak 2012 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku nda Son Değişiklikler Semineri yapıldı. Vergi Denetim Kurulu

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

ERCİYES 7 MAYIS 2011 KSMMMO

ERCİYES 7 MAYIS 2011 KSMMMO 7 MAYIS 2011 KSMMMO ERCİYES Sayı: 7 Mayıs 2011 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI 1 Mart Muhasebe Günü Kutlandı Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü ile

Detaylı

TEKNİK GÖREVLİ TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK GÖREVLİ TOPLANTISI YAPILDI 14 YÖNETİM KURULUMUZ DİSKİ Yİ ZİYARET ETTİ Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz DİSKİ Genel Müdürlüğü nü ziyaret ederek, su, kanalizasyon projelendirme ve kayıp-kaçak suyun önlenmesi konularında DİSKİoda işbirliği

Detaylı

OCAK MART 2013 OCAK MART

OCAK MART 2013 OCAK MART OCAK MART 1 Heyecanımız hiç bitmeyecek Selçuk Arslan Yönetim Kurulu Başkanı İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürüttüğümüz Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Merkezleri Projesi (UMEM)

Detaylı

ERCİYES. Tatil EĞİTİM ŞART! FUTBOL HEYECANI KAYSERİ SMMM ODASI NDA KSMMMO KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI

ERCİYES. Tatil EĞİTİM ŞART! FUTBOL HEYECANI KAYSERİ SMMM ODASI NDA KSMMMO KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI 5 TEMMUZ 2010 KSMMMO ERCİYES Sayı: 5 Temmuz 2010 KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 3 AYLIK YAYIN ORGANI KAYSERİ SMMM ODASI NIN 20. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI Hesapsız Kitapsız Bir

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi

genç-imo 8. Öğrenci Meclisi Antalya da gerçekleştirildi sayı 258/ 1nisan 2015 1 Nisan 2015 1 genç - İMO 8.öğrenci meclisi Antalya da gerçekleştirildi...2 de Japon meslektaşımızın intiharı mesleki ve insani ders niteliğindedir...4 te TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Bilanco. unvanı kalıcıdır. TKM de sanat dolu gece. Kirazlı da piknik keyfi

İÇİNDEKİLER. Bilanco. unvanı kalıcıdır. TKM de sanat dolu gece. Kirazlı da piknik keyfi İÇİNDEKİLER 4 6 8 10 11 12 14 15 16 18 22 25 26 28 29 30 36 42 43 44 46 48 50 52 54 56 58 62 65 66 74 78 81 86 91 100 103 120 Topcu: Yeni meclisten cesur adımlar bekliyoruz Gücümüze güç katıyoruz Çat kapı

Detaylı

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ ROPÖRTAJ ZİYARET TOPLANTI YARDIM EĞİTİM SERTİFİKA ANKET YÖNETMELİK ZİYARET EXPO BÜYÜKELÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM AKREDİTASYON FUAR YARDIM SEMİNER ÜNİVERSİTE KOSGEB sertifika GİRİŞİMCİLİK TOPLANTI RÖPÖRTAJ İŞ

Detaylı

Başkent OSB de eğitim seferberliği

Başkent OSB de eğitim seferberliği l Yıl:9 l Sayı: 33 l Temmuz 2013 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB de eğitim seferberliği l Şadi Türk: 2013 eğitim yılı olacak. l MEB Başkent OSB Eğitim Merkezi kuruldu. l Başkent OSB Meslek Yüksek Okulu açılıyor.

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Yeni Bir Yayın İle Karşınızdayız

Yeni Bir Yayın İle Karşınızdayız ÇSGB BÜLTEN ÇALIŞMA VE HABER BÜLTENİ Sayı:1 Mart-Nisan 2013 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Adına İmtiyaz Sahibi Mustafa APAYDIN Yazı İşleri Müdürü Muhammet ERGÜN Yayın Kurulu Kayhan ÜNAL Mehmet ÖZER

Detaylı

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu HİTİT HABER BAŞLARKEN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu yeni sayısında, değerli Hitit Üniversitesi Ailesi ni sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üstlendiği vizyon ve

Detaylı

içindekiler 38 arastirma basyazi kapak güncel bizden bizden makale güncel güncel güncel Ekonomi / Bizden

içindekiler 38 arastirma basyazi kapak güncel bizden bizden makale güncel güncel güncel Ekonomi / Bizden içindekiler Ekonomi / Bizden Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi Dergisi u Yıl: 3 Sayı: 9 u Sahibi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat SARSIK u Sorumlu Müdür Önder ALKAN

Detaylı

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi Kurumsal İletişim Gazetemiz KampüsHaber 1. yılını kutladı Çukurova Üniversitesi nin önemli kurumsal iletişim araçlarından biri olan KampüsHaber Gazetesi yayın hayatının birinci yılını coşkuyla kutladı.

Detaylı

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var

içindekiler Dernekten Vişnelik İzlencesi Koleksiyon Opera Sahnelerinden Spor Teknoloji Dosya Kavramlar ODTÜ den Bir Köşe Hocam İnecek Var Dernekten 2 4 1 içindekiler 6 Dernekten ODTÜLÜLER BÜLTENİ TEMMUZ-AĞISTOS 2014 Dernek Ad na Sahibi ve Yaz flleri Müdürü Himmet fiah N (EDS 83) Yay n Kurulu Tülay ÜNLÜEVCEK (PSY 83) fiule fiah N (PSY 85)

Detaylı

Değerli Tüpraş Ailesi, Tüpraş Dostları,

Değerli Tüpraş Ailesi, Tüpraş Dostları, 2011 YIL 5 SAYI 9 Yayın Türü Yaygın Yayın / G. Siyasi Tüpraş Adına İmtiyaz Sahibi Yavuz Erkut Yeni bir yılı karşıladığımız bu günlerde Rafine nin dokuzuncu sayısıyla yeniden karşınızdayız. Bu sayımız,

Detaylı

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi KIBRIS Yıl:1 Sayı:1 ŞUBAT 2013 Ücretsizdir. BÜLTEN T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, Türkiye

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 AKCEZ Genel Müdürü nden SEDAŞ ta yeni yapılanma Sevgili AKCEZ, SEDAŞ ve SEPAŞ Ailesi, 2009 yılında elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesiyle AKKÖK Holding ve CEZ Group

Detaylı

GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro

GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro gundem_930_layout 1 13.05.2015 20:54 Page 1 Gün dem oku, gün de miya ka la... GÜN DEM 15 Mayıs 2 015 Y l: 18 Haf talık Si ya si ve Ak tü el Ga ze te S ayı: 9 30 Fi yatı: 0. 80 Eu ro Koalisyonda cami»12,

Detaylı

İŞ BANKASI MAXİMUM, AKBANK AXESS, GARANTİ BONUS VE YAPI KREDİ WORLD KARTINIZA 12 AYA KADAR TAKSİT İMKANI

İŞ BANKASI MAXİMUM, AKBANK AXESS, GARANTİ BONUS VE YAPI KREDİ WORLD KARTINIZA 12 AYA KADAR TAKSİT İMKANI AiDAT ÖDEMELERiNiZDE İŞ BANKASI MAXİMUM, AKBANK AXESS, GARANTİ BONUS VE YAPI KREDİ WORLD KARTINIZA 12 AYA KADAR TAKSİT İMKANI İcindekiler 6 7 8 GÜNCE SUNUŞ BASINDA ŞUBEMİZ ŞUBEDEN HABERLER 10 Odamızın

Detaylı