Merkezi Toz Talaş Toplama Sistemleri. Modüler Toz Toplama Sistemleri. Mobil Toz Toplama Sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Merkezi Toz Talaş Toplama Sistemleri. Modüler Toz Toplama Sistemleri. Mobil Toz Toplama Sistemleri"

Transkript

1 Merkezi Toz Talaş Modüler Toz Mobil Toz

2 Merkezi Toz Talaş Özellikle, ahşap mobilya ve çimento üretimi sırasında yoğun miktarlarda toz ve talaş oluşan veya proses gereği yüksek debilerde hava emişi yapılması gereken tesislerin ihtiyacı olan merkezi toz talaş toplama sistemleri, firmamız bünyesindeki tecrübeli mühendis kadrosu tarafından, tesisin ihtiyaçları doğrultusunda optimum şekilde tasarlanarak projelendirilmektedir. Tasarımı yapılan sistem, komple anahtar teslimi olarak çalışır vaziyette teslim edilmektedir. Silolar POLİGONAL MODÜLER SİLO: Silolar, 18 m³ m³ kapasite aralığında değişik çap ve yüksekliklerde imal edilebilmektedirler. Tesisten çıkan toz talaş ve benzeri malzemelerin depolanmasında kullanılan silolar, modüler olarak imal edilmektedir. Modüler sistem sayesinde ihtiyaç halinde kapasitesi kolaylıkla arttırılabileceği gibi, silonun sökülüp başka yere taşınması da mümkün hale gelmektedir. Silo, zemine konulabileceği gibi, kazan dairesi üzerine de konulabilmekte ve bu sayede yerden tasarruf sağlanmaktadır. Silo üzerine, dışardan silonun bir parçası şeklinde görünen Jet puls veya mekanik silkelemeli tip filtre yerleştirilebilmektedir. Bu tasarım, silo estetiğini tamamlamaktadır Silo üzerine ihtiyaca göre, değişik aksesuarlar monte edilebilmektedir: Talaş sıkışmasını önleyici özel seviye şalterleri Patlama kapakları Yangın algılama sistemi Sulu yangın söndürme sistemi Gözetleme pencereleri, Hava sızdırmaz bakım ve temizleme kapıları Çatı korkulukları Emniyetli gemici merdiveni, çatı ve platform korkulukları

3 Merkezi Toz Talaş Silo Boşaltma Sistemleri SİLO KARIŞTIRICI - BOŞALTMA SİSTEMLERİ: Talaşın nem, yoğunluk, fiziksel, şekilsel özellikleri ile silodan sonra sevk edileceği yer ve mesafeye uygun olarak değişik boşaltma sistemleri üretilebilmektedir. Silo boşaltıcılar aynı zamanda karıştırma yaparak silo içinde kemer oluşumunu da önler. Talaş tam otomatik olarak, talaş yakıtlı kazana ve kamyona yüklenebileceği gibi roll off mekanizmalı taşınabilir konteynerlere de yüklenebilmektedir. Düşey silindirik silolar dışında, hidrolik, hareket eden tabanlı boşaltıcılar sayesinde, yatay beton silolardan da talaş tam otomatik olarak boşaltılabilmektedir. Ayrıca boşaltılan talaşın nakli için, Rotary Valf, Helezon Konveyor, Zincirli Konveyer ve Yüksek Basınçlı Blower ürünlerden oluşan özel tasarlanmış mekanik ve pnömatik transport sistem elemanların imalatı ve montajı yapılabilmektedir.

4 Merkezi Toz Talaş Filtreler Toz-talaşın havadan ayrıştırılmasında kullanılan filtreler, işletmelerin kapasite ve ihtiyaçlarına göre çok çeşitlilik göstermektedir. Filtreler, filtre edilecek tozun konsantrasyonu, fiziksel, kimyasal özelliklerine, sıcaklık, nem değerlerine göre en uygun temizleme tertibatı ve filtre dokumaları seçilerek özel olarak imal edilirler. Hava kalitesinin korunması yönetmeliğinde belirtilen sınır emisyon değerleri garanti edilebilmektedir. Filtre torbalarında, temizleme mekanizmasına göre, mekanik silkelemeli, jet puls ve ters hava yıkamalı tip filtre alternatifleri bulunmaktadır SİLO ÜSTÜ FİLTRELER: Dışarıdan silonun devamı şeklinde görünen silo segmanları içine monte edilen filtre dokumalarından meydana gelmiştir. Jet puls veya mekanik silkelemeli temizlemeli modelleri mevcuttur. JET PULS FİLTRELER: Yüksek toz tutma verimi gerektiren, ince tozların filtrasyonunda kullanılırlar. Filtre temizlemesi, basınçlı hava jeti ile ters yıkamalı olarak sağlanmaktadır Bu tip filtreler, fanlar çalışırken dahi etkin bir şekilde torbaları temizleyebilmektedir. Bu sayede işletme 7 gün 24 saat çalışabilir. Zincirli, konveyörlü, helezonlu modelleri olduğu gibi silo üstü modelleri de mevcuttur. MOBİL FANLI TERS HAVA TEMİZLEMELİ FİLTRELER: Filtre torbaları üstünde ileri geri giden vantilatör ile, filtre torbalarına ters hava basılarak temizleme yapar. Bu filtre de sürekli çalışmaya uygundur. Zincirli, konveyörlü, helezonlu modelleri mevcuttur. MEKANİK SİLKELEMELİ FİLTRELER Küçük ve orta ölçekli işletmelerde, kuru ve kaba talaşın filtrasyonunda kullanılırlar. Elektrikli ve pnömatik tahrikli vibromotorlu modelleri mevcuttur. Temizleme işlevini fan durduğunda yerine getirdikleri için, fanların toz konsantrasyonuna bağlı olarak -4 saatte bir durması gerekir. Bunker yerine şeffaf PVC biriktirme torbalarında talaş toplanan modeller de kullanılabilir. SİKLONLAR: Merkez kaç kuvveti prensibiyle çalışan siklonlar, kaba ve yaş talaşın filtre edilmesinde kullanılırlar. MULTİ SİKLONLAR: Bir çok, küçük siklonun, bir gövde üzerinde gruplanması ile oluşturulan multi siklonlar özellikle, baca gazı içerisindeki kurum ve katı partiküllerin tutulmasında kullanılırlar.

5 Merkezi Toz Talaş Vantilatör Talaş taşıma sistemleri için özel dizayn edilmiş tek emişli radyal vantilatörler, yüksek verimli ve kapasite garantilidir. Akışkan cinsi ve taşınacak malzeme özelliklerine uygun, malzemeden ve kanat rotor yapısında imal edilmektedir. DIN ve ISO standartlarına göre elektronik tezgahlarda hassas olarak statik ve dinamik balanslama yapılmaktadır. Fanlar ihtiyaca göre, kayış kasnak veya kaplin tahrikli olarak yapılabilmektedir. Vantilatörlerimiz için kompansatör, yüksüz yol verme klapesi gibi aksesuarlarımız ihtiyaca göre kullanılabilmektedir. Baca fanları için özel yatak soğutma sistemi kullanılmaktadır.

6 Merkezi Toz Talaş Kanallar Ayrım ve pantolon parçalar iki parça halinde yekpare sacdan kaynaksız olarak kenet birleştirmeli aerodinamik yapıda imal edilmektedir. Dirsekler, pnömatik talaş transport sistemine uygun olarak geniş radyusta imal edilmekte olup, düşük dirençlidir. Ayrıca, Pnömatik Klapeler Zincirli Klapeler Sürgülü Klapeler Parça Kapanları Zemin Temizlik Faraşları imalatlarımız arasında bulunmaktadır. PNÖMATİK TRANSPORT HAVA KANALLARI Pnömatik transport sistemi hava kanalları, silindirik formda galvanizli sacdan boyuna tekkenetli olarak imal edilmektedir. Kanal üst bölümüne getirilen kenet yeri sayesinde malzeme takılması ve tıkanma olmayacağı gibi, spiral hazır kanallara göre sürtünme direnci çok daha düşüktür. Punta kaynaklı imalatlarda, zamanla kaynak yerleri korozyona uğrayarak, açılmalar oluşmaktadır. Firmamızın, kanal ve fittings imalatları tamamen kenet birleştirmelidir.

7 Merkezi Toz Talaş Talaş Yakıt Kazanları İşletmenizin kurutma fırınlarında, üretim proseslerinde ve fabrika - ofis ısıtmasında ihtiyacı olan kızgın su, buhar, kızgın yağ veya sıcak su tam otomatik talaş yakıtlı kazanlar ile sağlanır kcal/h den kcal/h kapasite aralığında üretilen kazanlar yakıtın, nem, yoğunluk, ısıldeğer ve kül oranına göre, en uygun yanma hücresi dizaynı ile tam ve yüksek verimli yanma sağlanır. Kazanlar, pompa, vana, borulama, baca, baca fanı ile birlikte çalışır vaziyette anahtar teslimi olarak teslim edilebilmektedir. ENJEKSİYON TİP YANMA ODALI KAZAN: Nem orani % 15, kül oranı %1 den küçük ince zımpara tozlarını yakma da kullanılır. Yakıt yanma odasına yüksek basınçta bir fan ile püskürtülerek yakılır. HELEZON TİP STOKERLİ YANMA ODALI KAZAN: Nem oranı % 5 kül oranı %1 den küçük ahşap talaşlarını yakmada kullanılır. Yakıt yanma odasına, yakma teknesi içindeki helezon ile beslenir. Döküm ızgaralar arasından üflenen yanma havası ile verimli bir yanma sağlanır. HAREKETLİ IZGARALI YANMA ODALI KAZAN Nem oranı % 55 den küçük ve kül oranı % 1 den büyük ahşap talaşlarını yakmada kullanılır. Talaş hidrolik veya mekanik olarak hareket eden ızgara üstünde yakılır. Talaş yanma odasına helezon ile sevk edilir.

8 Modüler ve Mobil Toz Modüler Toz Toplama Sistemleri Ahşap toz ve talaşı için Modüler filtre üniteleri, geniş filtreleme yüzeyi (ahşap parlatma gibi) gerektiren toz toplamada en ekonomik ve az yer kaplayan çözümdür. Modüler filtreler, talaşı silolarda toplamanın gerekmediği, küçük talaşı küçük miktarlarda filtreleme için kullanılmaktadır m /h modülden başlayıp işletme yapısının büyümesine bağlı olarak kolaylıkla kapasitesi artırılabilen, bütün parçaları cıvatalı birleştirme olup, az alan kaplayan bir üründür. Ürün Kapasite TRM m /h TRM m /h TRM m /h TRM m /h Mobil Toz İşletme içerisinde rahatlıkla hareket edebilen, pratik çözüm üreten toz emme sistemleridir Daire testere ve benzeri tek çıkış ağızlı makinaların talaşını emmek için kullanılırlar. Makina yakınına konularak flexible hortumla makina talaş çıkış ağzına bağlanırlar. Benzerlerine göre sessiz ve titreşimsizdir Ürün Kapasite TRP m /h TRP m /h TRP m /h TRP m /h Oğuzlar Mah Sk. No: 4/9 Balgat / ANKARA Tel: Faks:

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER 235 YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER Rüknettin KÜÇÜKÇALI ÖZET Yüksek yapılar, Batı da olduğu gibi, Türkiye de de büyük şehirlerde daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan bir yapı cinsidir.

Detaylı

_ Sistem sınıflandırılması basit olmalı, her klima sistemi acık bir şekilde diğerinden farklı olmalıdır.

_ Sistem sınıflandırılması basit olmalı, her klima sistemi acık bir şekilde diğerinden farklı olmalıdır. 1. KLİMA SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI Binaların kullanım amaçları, bulundukları bölge ve bölgeye bağlı olarak dış hava şartları değişkendir. Yatırımcılar, bina sahipleri veya binayı kullananlar farklı

Detaylı

Arsen. ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- C U R L LISTED EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED ISO 9001:2008 OHSAS 18001

Arsen. ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- C U R L LISTED EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED ISO 9001:2008 OHSAS 18001 QUALITY MANAGEMENT SYSTEM CERTIFIED HEALTH & SAFETY MANAGEMENT SYSTEM Arsen ARSEN KİTAP (Tüm Ürünler) -2015 yayını- ISO 9001:2008 REGISTERED COMPANY C U R L LISTED US EN ISO 10380 PRODUCED AND TESTED OHSAS

Detaylı

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri Katalog 2010/2011 Kablo Döşeme Sistemleri Müşteri Hizmetlerine Hoş Geldiniz Servis telefonu: 0 23 73 / 89-1500 Başvurular için faks numarası: 0 23 73 / 89-77 77 Siparişler için faks numarası: 0 23 73 /

Detaylı

YAPILARDA YANGIN GÜVENLİĞİ VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

YAPILARDA YANGIN GÜVENLİĞİ VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dergisi, Cilt 8, Sayı 1, 2003 YAPILARDA YANGIN GÜVENLİĞİ VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ Muhsin KILIÇ * Özet: Bu çalışmada yapılardaki yangın güvenlik önlemleri

Detaylı

BSSBORAY. Business Solutions Systems

BSSBORAY. Business Solutions Systems www.bssboray.com GSM KONTEYNER Firma Profili Kalite Referanslar 2 3 4 A B C D E RÖMORK TİPİ MOBİL BTS Standart Konteyner Seperasyon Konteyner BSC Konteyner Multi - Operatör Konteyner Dekoratif Konteyner

Detaylı

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ Yayın No: 43 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak

Detaylı

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :...

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :... SKM SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...m³/h Man. Yükseklik :...m Motor Gücü :...kw Devir Sayısı :...d/dak BK SKM 0

Detaylı

ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ KAYNAK YÖNTEMLERİ

ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ KAYNAK YÖNTEMLERİ ÜRETİM VE İMALAT TEKNOLOJİLERİ Yrd. Doç. Dr. Afşın Alper Cerit Erciyes Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü Birleştirme Yöntemleri Çözülebilir birleştirme yöntemleri Çözülemeyen birleştirme

Detaylı

MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLIĞI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler. Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler, Esaslar

MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLIĞI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler. Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler, Esaslar MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLIĞI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar, İlkeler, Esaslar Amaç Madde 1- Bu Yönergenin amacı, MKE Kurumunun bütün

Detaylı

Arıtma tipine ve amacına göre, arıtma çamurlarının cinsleri farklılık gösterir. Bunlar;

Arıtma tipine ve amacına göre, arıtma çamurlarının cinsleri farklılık gösterir. Bunlar; 8. ÇAMUR ARITIMI VE UZAKLAŞTIRILMASI Atıksu arıtma sistemi çamur, kum ve köpük tutma birimlerini de ihtiva eder. Arıtma işlemi sonunda çıkan çamur genellikle sıvı veya yarı katı formda olup kullanılan

Detaylı

YAPI SEKTÖRÜ. İş Güvenliği El Kitabı. Yayın No: 44

YAPI SEKTÖRÜ. İş Güvenliği El Kitabı. Yayın No: 44 YAPI SEKTÖRÜ İş Güvenliği El Kitabı Yayın No: 44 ISBN : 978-975-455-166-2 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak temel amacımız, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak çalışma barışının

Detaylı

SANTRİFÜJ TEKNOLOJİLERİ KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI ÇIKARMA TESİSİ

SANTRİFÜJ TEKNOLOJİLERİ KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI ÇIKARMA TESİSİ KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI ÇIKARMA TESİSİ KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI ÇIKARMA TESİSİ TESİSİ OLUŞTURAN MAKİNE EKİPMAN LİSTESİ 1 Zeytin Taşıma Bandı ve Yıkama Makinesi 2 Zeytin Kırıcı 3 Malaksör 4 Dekantör

Detaylı

ÇATI TİPİ KLİMALARIN ÇALIŞMA PRENSİBİ

ÇATI TİPİ KLİMALARIN ÇALIŞMA PRENSİBİ ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA SU ŞARTLANDIRMA SU ARITIMI ENERJİ OTOMATİK KONTROL BİNA OTOMASYON İŞ YÖNETİMİ VE ORGANİZASYON MALİYE / FİNANS MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME PAZARLAMA

Detaylı

BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ

BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BARAJLAR VE HİDROELEKTRİK SANTRALLER YAPISAL TASARIM REHBERİ REHBER NO: 006 EKİM 2012 ANKARA ÖNSÖZ Birçok medeniyetin kesişme noktası

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler Önemli Kullanıcı Bilgileri Katı hal ekipmanları, elektromekanik ekipmanlara

Detaylı

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (Değişik:RG-1/4/2010-27539) (1) Bu Yönetmeliğin amacı, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının

Detaylı

ISITMA TESİSAT TEKNİĞİNİN TEMELLERİ

ISITMA TESİSAT TEKNİĞİNİN TEMELLERİ ISITMA TESİSAT TEKNİĞİNİN TEMELLERİ Seçkin GENÇLER Makina Mühendisi Hoşgeldiniz ISITMA TESİSAT TEKNİĞİNİN TEMELLERİ Program içeriği: Isıtma sisteminin komponentleri Kapalı ısıtma sistemleri: tek ve çift

Detaylı

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme Özellikleri

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ SU ALMA YAPILARI PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ SU ALMA YAPILARI PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ SU ALMA YAPILARI PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 2013 İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu nun 25.04.2013 tarih ve 13/341 sayılı kararı doğrultusunda uygun görülmüştür. İÇİNDEKİLER

Detaylı

TALAŞLI İMALATTA KULLANILAN PRESLERDE TSE STANDARTLARI VE İLGİLİ DİĞER MEVZUATIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNÜNDEN İNCELENMESİ

TALAŞLI İMALATTA KULLANILAN PRESLERDE TSE STANDARTLARI VE İLGİLİ DİĞER MEVZUATIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNÜNDEN İNCELENMESİ T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İş Teftiş Kurulu Başkanlığı TALAŞLI İMALATTA KULLANILAN PRESLERDE TSE STANDARTLARI VE İLGİLİ DİĞER MEVZUATIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNÜNDEN İNCELENMESİ İş Müfettişi

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR Cilt D Kısım 55 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait Esaslar 2005 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait

Detaylı

Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil.

Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil. Her türlü kirliliğe karşıyız, gürültü dahil. Yeni Bosch Relaxx x toz torbasız elektrikli süpürge, 71 db ile hem çok sessiz, hem çok güçlü. www.bosch-home.com/tr Etkili emiş gücüyle gerçek sessizlik bir

Detaylı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İş Teftiş Kurulu Başkanlığı TEKSTİL SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İş Müfettişi Yardımcılığı Etüdü Fatih UĞURLU İş Müfettişi Yardımcısı Adana-2011 İÇİNDEKİLER

Detaylı

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Village Marine Su Yapıcıları ve Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri Parker Hannifin Corporation ENGINEERING YOUR SUCCESS. En Zengin 300 şirket arasında yer alan ve 48 ülkede müşterileri bulunan Parker Hannifin

Detaylı