Hoş geldiniz. Twinspace Kılavuzu. Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hoş geldiniz. Twinspace Kılavuzu. Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır."

Transkript

1 Hoş geldiniz Twinspace Kılavuzu Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sizlere: - TwinSpace inize erişme - Profilinizi düzenleme - Proje aktiviteleri oluşturma - Öğrencileri katılmaya davet etme konularında yardımcı olacaktır. Bu kılavuzda, ayrıca, TwinSpace ana sayfasının temel özellikleri de anlatılacaktır.

2 Adım 1 Oturum Açın. sayfasına gidin ve Oturum Aç butonuna tıklayın.

3 Adım 1 Oturum Açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. Masaüstüne gidin. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın.

4 Adım 2 TwinSpace inize giriş yapın. Masa üstüne geldiğinizde, Projeler sekmesi üzerine tıklayın.

5 Adım 2 TwinSpace inize giriş yapın. Bir proje seçin. Projenin TwinSpace bölümüne ait bağlantıya tıklayın.

6 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri İpucu: TwinSpace in farklı bölümlerine gitmek isterseniz, üst kısımda yer alan yönlendirme sekmelerini kullanmak iyi bir fikirdir. TwinSpace inizin adını burada görebilirsiniz. Bu buton üzerine tıklayarak, TwinSpace inizden çıkış yapabilirsiniz veya TwinSpace profilinizi yönetebilirsiniz. Eğer ihtiyaç duyarsanız, burada TwinSpace inizin herkese açık olan bağlantısı bulunmaktadır.

7 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri Burası, TwinSpace inizin Gelen Kutusudur. etwinning projenizle ilgili mesajlar yollayabilir ve size gelen mesajları görebilirsiniz. En son Eylemler kutusunda, TwinSpace de gerçekleştirilen tüm faaliyetleri takip edebilirsiniz. Örneğin birisi yeni bir blog (ağ günlüğü) mesajı yayınladığında veya yeni bir üye davet ettiğinde burada görebilirsiniz. Burada, okul yılı boyunca aktivite planlayabildiğiniz TwinSpace takviminiz yer almaktadır. İpucu: Projenizin başlangıç aşamasında, ortak okulunuzun tatilde olacağı tarihleri öğrenmeniz iyi olur. Avrupa genelinde, okul tatilleri dönem olarak farklılık gösterir. Bu yüzden, ortaklarınız, sizin onların olmasını beklediğiniz zamanlarda proje çalışması için müsait olmayabilirler.

8 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri Eğer TwinSpace i daha önce hiç kullanmadıysanız, TwinSpace de yeni misiniz? üzerine tıklamanız ve daha sonra önerilen adımları takip etmeniz çok iyi olacaktır. Bu bölüm, yeni TwinSpace üyeleri davet etmek ve öğrencilerin şifrelerini değiştirmek de dahil olmak üzere üyeleri yönetmenize olanak sağlar. Burada, TwinSpace inize üye olan öğretmen, öğrenci ve ziyaretçilerin sayısını görebilirsiniz. Ayrıca, TwinSpace üyelerinin isimlerini ve siteye son kez giriş yaptıkları tarihleri de görebilirsiniz. İpucu: TwinSpace üyelerinizin tam listesini görmek için, Tümünü Görüntüle butonu üzerine tıklayın.

9 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri Kendinize ait bir fotoğrafı yükleyerek veya kendinizi ve/veya sınıfınızı tanıtan bir metin yazarak profilinizi güncelleyebilirsiniz.

10 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri Ayrıca, Proje Aktiviteleri Oluşturabilirsiniz. Proje Aktiviteleri, proje çalışmalarınızı saklayabileceğiniz dosya arşivleri ve projenizle ilgili resimleri görüntüleyebileceğiniz resim galerileri gibi bölümleri içerir.

11 TwinSpace Ana sayfasının özellikleri Elbette, proje çalışmalarınıza katılmak için başkalarını davet etmeniz de gerekir. İpucu: Projenizin diğer kurucu üyesi, otomatik olarak TwinSpace inizin üyesi olacak ve yönetim haklarını edinecektir. Ancak, etwinning e dahil olmayan ülkelerden öğrenciler ve öğretmenler, proje çalışmalarınızı görmeye ilgi duyan ebeveynler ve başka ziyaretçiler gibi diğer proje üyelerini davet etmek isteyebilirsiniz. Lütfen dikkat edin: etwinning e dahil olan ülkelerden meslektaşlarınızı veya öğretmenleri davet etmek isterseniz, bu kişileri TwinSpace yerine etwinning Masaüstü nden davet etmeniz gerekmektedir.

12 Adım 3 Profilinizi güncelleyin. Profilinizi güncellemek için, Git butonu üzerine tıklayın.

13 Adım 3 Profilinizi güncelleyin. TwinSpace inize daha kişiselleştirilmiş bir görünüş kazandırmak için, bir fotoğraf yükleyin. Bu, kendinize, okulunuza veya şehrinizdeki önemli bir yere ait bir fotoğraf olabilir. Kendinizi, öğretmenlik yaptığınız sınıfı veya ilgi alanlarınızı / hobilerinizi anlatan bir yazı yazın.

14 Adım 3 Profilinizi güncelleyin. Düzenle butonu üzerine tıklayarak, şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerin uygulanması için, Gönder butonu üzerine tıklamayı unutmayın.

15 Adım 3 Profilinizi güncelleyin. Profil Duvarınızı, en son aktivitelerinizdeki kişileri güncellemek için bir iletişim aracı olarak kullanabilirsiniz. Diğer üyelerin duvarlarında da mesaj gönderebilirsiniz. Duvarınıza bir mesaj göndermek için, Gönder butonu üzerine tıklayın.

16 Adım 4 Proje aktiviteleri oluşturun. Proje Aktiviteleri oluşturmak için, Git butonu üzerine tıklayın.

17 Adım 4 Proje aktiviteleri oluşturun. İpucu: Proje Aktiviteleri Oluşturun sayfası bu şekilde gözükmektedir. Proje Aktiviteleri sekmesine farklı bir renkle nasıl vurgu yapıldığına dikkat edin. Proje Aktiviteleri nelerdir? Projeniz, farklı türde aktivitelerle gerçekleştirilebilir. Örneğin, dijital simge kullanımı, bir ağ günlüğü veya işbirlikçi (ortaklaşa) yazma içerebilir. Proje aktiviteleri sayfaları, proje çalışmalarınızı saklamak için bir yerin yanı sıra, projeyi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz araçlara da erişim sağlar

18 Adım 4 Proje aktiviteleri oluşturun. Proje Aktiviteleri sayfanıza bir isim verin örneğin Sizi Tanıyalım veya Şehrimizin Resimleri Her sayfada olmasını istediğiniz aktivite türlerini seçin.

19 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Aktivite Bloğu (ağ günlüğü), proje üyelerinin belirli bir konu üzerine yazı yazmalarına imkan sağlayan bir yazma aracıdır. Metinler, öğrenciler tarafından bireysel olarak veya çiftler halinde / grup çalışmasıyla yazılabilir. Blog yayınlandığında, diğer proje üyeleri tarafından okunabilir.

20 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Dosya Arşivi, Word belgelerini, Excel tablolarını, videoları veya proje çalışmanızla ilgili diğer dosyaları depolayabileceğiniz yerdir. Maksimum dosya boyutu, 20MB dır.

21 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Forum, tartışmak için başlıklar oluşturabileceğiniz, proje görevlerini belirleyebileceğiniz veya En sevdiğim renk... gibi belirli konu alanlarına odaklanabileceğiniz bir yerdir.

22 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Resim Galerisi, proje çalışmanızla ilgili tüm fotoğraflarınızı veya dijital görsellerinizi (örneğin sanat ürünlerinin taranmış görüntüleri gibi) saklayabileceğiniz bir yerdir. Maksimum dosya boyutu, yine 20MB dır.

23 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Wiki, özellikle işbirlikçi yazma için faydalı olan bir araçtır. Blog gibi, diğer proje üyeleriyle paylaşılabilen metinler oluşturabilirsiniz. Blogtan farklı olarak, diğer proje üyeleri de sizin yazdığınız metni düzenleyebilirler ve kendi yazılarını ekleyebilirler.

24 Adım 4 Farklı aktiviteler nelerdir? Web içeriği aktivitesi, ilgili kodu yapıştırarak internetten içerik yüklemenize olanak sağlar. Örneğin, YouTube dan bir video (Yerel turizm yetkilileri tarafından oluşturulmuş bir video gibi) ya da zamanı veya yerel hava durumunuzu gösteren bir uygulama yerleştirebilirsiniz.

25 Adım 4 Proje Aktiviteleri Oluşturun. Seçmiş olduğunuz aktiviteyi bileceksiniz, çünkü aktivite kutusuna sarı renkle vurgu yapılmış olacak ve sağ alt köşede yeşil bir onay işareti göreceksiniz. İpucu: İstediğiniz kadar çok proje aktivitesi oluşturabilirsiniz, ancak en az bir tane seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca, seçimlerinizi daha sonra da düzenleyebilecek ve aktivite ekleyip çıkarabileceksiniz. Bir Proje Aktiviteleri sayfası oluşturmak için, Oluştur butonu üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

26 Adım 5 Üyeleri Davet Edin. Üyeleri davet etmek için, Git butonu üzerine tıklayın.

27 Adım 5 Yeni Öğrenciler Davet edin. Öğrencinin adını ve soyadını yazın. İpucu: Yeni Öğrenciler Davet Edin alanında, 3 isme kadar yer tanımlanmıştır, ama 3 sayısının altındaki küçük artı işaretine doğrudan tıklayarak daha fazla isim ekleyebilirsiniz. Gönder üzerine tıklayın.

28 Adım 5 Yeni Öğrenciler Davet edin. Sistem, öğrenciniz için bir oturum açma adı ve şifre önerecektir. Kullanıcı adını ve şifreyi beğendiğinizde, Gönder üzerine tıklayın. İpucu: Önerilen oturum açma adını ve şifreyi düzenleyebilirsiniz şifreyi, hatırlaması daha kolay olan bir şeyle değiştirmeniz faydalı olabilir.

29 Adım 5 Yeni Öğrenciler Davet edin. İpucu: Aşağı doğru açılan menü üzerine tıklayarak, öğrencinizin etwinning deki rolünü değiştirebilirsiniz TS Öğrenci ve TS Öğrenci Yöneticisi olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır daha fazla bilgi için, kutu içinde yer alan metne bakınız.

30 Adım 5 Yeni Öğrenciler Davet edin. İpucu: Öğrencilerinizin oturum açma ayrıntılarını içeren bir e-posta onayı alacaksınız bu e-postaya daha sonra yeniden ihtiyaç duyabileceğiniz için, güvenli bir yerde saklayın. Birçok öğretmen öğrencilerin kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazarak saklamayı da tercih etmektedirler. Öğrenci / öğrencilerinizi TwinSpace inize başarılı bir şekilde davet ettiğinizi doğrulayan bir ileti göreceksiniz. TwinSpace inize dönmek için Bitti üzerine tıklayın.

Oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın. Adım 2 Profilinizi

Detaylı

Kütüphan-e Türkiye Projesi

Kütüphan-e Türkiye Projesi Kütüphan-e Türkiye Projesi Eğitici Kitaplar Serisi: 1 GOOGLE DRIVE GKA, ODTÜ ITS İçindekiler 1. Başlangıç...3 1.1 Google Drive...3 2. Uygulamalar...6 2.1 Form...6 2.1.1 Oluşturma...6 2.2 Sunu...8 2.2.1

Detaylı

etwinning Koordinatörleri

etwinning Koordinatörleri etwinning Koordinatörleri Blog Kamp Merkezi Destek Servisi (CSS) Sohbet Odası Comenius Comenius Ortaklıkları Yenilikçi Ortak Alan Lisansı (CC) Konferans Diğer öğretmenlere destek vermek ve etwinning i

Detaylı

Gruplar. Kurulum ve Bakım

Gruplar. Kurulum ve Bakım Gruplar Kurulum ve Bakım 2 Bu Kılavuz hakkında Bir XING Grubu seçtiğiniz için teşekkür ederiz! Grubunuzun kurularak çalışmasını sağlayacak olan bazı temel adımları aşağıda okuyacaksınız. Bu kılavuzun ilk

Detaylı

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Rakiplerinizden bir adım önde olun Profiliniz ile dikkat çekin Performansınızı ölçün İçerik Oturumunuzu açın

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş

Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş Geçiş yapma İşletme için Office 365 Google Apps ten farklı görünür, dolayısıyla oturum açtığınızda, başlangıç yapabileceğiniz şu görünümle karşılaşırsınız.

Detaylı

WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI

WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI www.wikispaces.com WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI Wikispaces nedir? Wiki nedir? Herkesin üzerinde istediği gibi düzenlemeler yapabilmesine izin veren web sayfaları topluluğuna ve bu tür siteleri oluşturmak

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NING WWW.NİNG.COM TANıM Ning (Çince de barış anlamına gelir) eğitmenler arasında oldukça popülerdir ve istikrarlı, özellikler bakımından zengin bir iletişim platformudur. Dünya genelinden yüz binlerce

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

SmartCloud Docs. Sürüm 1.0

SmartCloud Docs. Sürüm 1.0 SmartCloud Docs Sürüm 1.0 ii SmartCloud Docs İçindekiler Belgelerle çalışma.......... 3 Belge oluşturma ve alma........... 3 Şablonlar hakkında............ 3 Şablonlardan belge oluşturma......... 4 Varsayılan

Detaylı

! ÖĞRETMEN!KILAVUZU!!

! ÖĞRETMEN!KILAVUZU!! ÖĞRETMENKILAVUZU İÇİNDEKİLER BAŞLAMADAN...5 BÖLÜMI...8 1.1.aPLaNetPROJESİ NİNTEMELKOŞULLARIYLATANIŞMA...8 KİŞİSELÖĞRENMEORTAMI(PLE)NEDİR...9 İNTERNETSOSYALAĞLARINELERDİR...9 KİŞİSELÖĞRENMEAĞI(PLN)NEDİR...9

Detaylı

LotusLive inotes. LotusLive inotes Kullanıcı Kılavuzu

LotusLive inotes. LotusLive inotes Kullanıcı Kılavuzu LotusLive inotes LotusLive inotes Kullanıcı Kılavuzu LotusLive inotes LotusLive inotes Kullanıcı Kılavuzu Not Bu bilgileri ve desteklediği ürünü kullanmadan önce Özel Notlar sayfa 43 başlıklı konudaki

Detaylı

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU SUNUCU KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Docsvault Sunucu Yöneticisini Başlatma...3 Sunucu Girişi...3 Hizmetler...4 Depolama Seçenekleri...6 Veritabanı Yedekleme...7 Yerel/Ağ Konumunda Elle Yedekleme...8 Otomatik

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı 1 İçindekiler Bölüm 1 Conrtibute CS3 Genel Bilgiler... 3 Bölüm 2 Conrtibute CS3 Başlangıç... 7 Bölüm 3 Kullanıcılar... 23 Bölüm 4 Web Sitenizdeki Sayfaları Düzenlemek...

Detaylı

Baştan Sona etwinning Yolculuğu

Baştan Sona etwinning Yolculuğu BAŞTAN SONA ETWINNING YOLCULUĞU Binlerce millik bir yolculuk, tek bir adımla başlar Laozi, Çinli filozof Baştan Sona etwinning Yolculuğu passenger carrier boarding pass seat date DESTINATION FLIGHT YAYINLAYAN

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ Hazırlayan: Doç. Dr. Yüksel GÖKTAŞ Arş. Gör. Turgay DEMİREL İÇİNDEKİLER Bloga Giriş...3 Blog nedir?...3 Terimler...3 Blog unuzu planlayın...3 Wordpress nedir?...4 WordPress

Detaylı

Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY

Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY Kurum Sitelerimiz Kullanım Kitapçığı Selim Erman DURANAY Bu el kitabı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık web sitesi www.tarim.gov.tr altında yer alan kurumsal sayfanızı hazırlamanız ve yönetmeniz için size rehberlik

Detaylı

AVG Anti-Virus Business Edition 2012

AVG Anti-Virus Business Edition 2012 AVG Anti-Virus Business Edition 2012 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2012.07 (3/1/2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Detaylı

IBM SmartCloud inotes. IBM SmartCloud inotes Kullanıcı Kılavuzu

IBM SmartCloud inotes. IBM SmartCloud inotes Kullanıcı Kılavuzu IBM SmartCloud inotes IBM SmartCloud inotes Kullanıcı Kılavuzu IBM SmartCloud inotes IBM SmartCloud inotes Kullanıcı Kılavuzu Not Bu bilgileri ve desteklediği ürünü kullanmadan önce Özel Notlar sayfa

Detaylı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı İÇİNDEKİLER Dreamweaver Temelleri İçerik Eklemek Stil Sayfaları Oluşturmak Bağlarla Çalışmak Resimlerle Çalışmak Tablolarla

Detaylı

expomed & labtechmed Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu

expomed & labtechmed Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu expomed & labtechmed Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almanın en etkin aracı Bir adım önde olma şansınızı arttırın, firma profilinizle alıcıları cezbedin ve performansınızı

Detaylı

TSOFT FACEBOOK STORE UYGULAMASI

TSOFT FACEBOOK STORE UYGULAMASI TSOFT FACEBOOK STORE UYGULAMASI GEREKSİNİMLER VE KURULUM YARDIMI GİRİŞ Facebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidir,

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR Avrasya Üniversitesi Moodle Sistemi Kullanım Klavuzu Hazırlayan Tuncay AYDEMİR Moodle Nedir? Moodle; Öğrenci eğitimci arasında internet ortamında paylaşımların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Eğitimci

Detaylı

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 11 Mart 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 lisans aktivasyonu...5 lisansını

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V.DİJİTALÖYKÜANLATıM ı DİJİTAL ÖYKÜ ANLATıMı,BİRKıSA ÖYKÜ ANLATMAK İÇİN, ANLATıYı RESİMSESVE VİDEO İÇEREN DİJİTAL İÇERİK İLE BİRLEŞTİRMEKTİR. DİJİTAL ÖYKÜNÜN İÇİNE KONULACAKÖĞELER,HEMENHEMENSıNıRSıZOLUP,ÖYKÜANLATıCıSıNA,YARATıCıBİR

Detaylı