TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU I.DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 2012-2013 I.DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU"

Transkript

1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU I.DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU EKİM AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Ekim ayında okul idaresi tarafından Eko Okul projesinde görevlendirilmiş olan koordinatör öğretmenler Gülay TURHAN ve Sümeyra PINARCIOĞLU tarafından okulumuz öğretmenlerine program hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Okulumuzda Atık Çöpler - Geridönüşüm, Su temaları başarı ile yürütülmesinin ardından bu yıl ENERJİ konusu ile projenin devamlılığına karar verildi. Eylem palanı öğretmenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda oluşturuldu. Hazırlanan eylem planı ve katılım payı ekim ayı sonunda TÜRÇEV e gönderildi. Bu yıl işlenecek enerji konulu eko okul eylem planı ve eko okul projesi hakkındaki genel bilgiler koordinatör öğretmenler tarafından bir sunum yapılarak tüm okula aktarıldı. TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU EKO - OKULLAR PROGRAMI KASIM AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Her sınıftan birer öğrenci seçilerek Eko Okullar Timi oluşturuldu. Ancak okulumuzda eko tim görevleri anaokulu programlarına uygunluğu düşünülerek tüm A2 sınıfları (2007 doğumlular) (10 sınıf ve her sınıfta 20 şer öğrenci toplam 200 kişi) kapsayacak şekilde planlanıp uygulamaların bu doğrultuda işlenmesi uygun görüldü. Tim grubunu sınıflar oluşturdu. A1 sınıfları ise ( 2008 doğumlular) ATIK- ÇÖP VE GERİDÖNÜŞÜM konusu ile eko okul etkinliklerini devam ettirdiler. Bu eğitim sırasında öğrencilerimizde aşağıdaki kazanımların oluşması beklendi. Okulda yapılan proje etkinliklerine katılmak, Enerjinin ne olduğunu anlamak ve önemini kavramak, Elektriğin gerektiği kadar kullanımı konusunda okulda ve çevresinde gerekli özeni göstermek, Enerji konusunda öğrendiklerini eve ve yakın çevresine aktararak örnek davranışlar sergilemek.

2 Kasım ayı içinde enerji konusunu temsil eden okul logosunu oluşturmak üzere tüm sınıflara sanat derslerinde, resim öğretmenleri tarafından enerji konulu resimler yaptırıldı. Seçilen resimler okul panosunda sergiledi. Resim elemeleri sonucunda aşağıdaki resimler logo olarak kullanıldı. Enerji tasarrufuna yönelik animason filmleri sınıf projeksiyonlarından izlendi.

3 Hafta sonu ödevi olarak öğrenciler ve veliler gazete ve dergilerden enerji konulu resimler araştırarak okula gönderdiler. Tüm sınıflar enerji konulu sınıf posterini hazırladı ve sınıf girişlerinde sergiledi. Öğrenciler evden getirdikleri resimleri arkadaşlarına anlattı. Tüm sınıflar enerji konulu sınıf sloganlarını oluşturdu. ELEKTRİK NEDİR? Elektrik Nasıl elde edilir? Elektrik ile Neler Yaparız? Elektriği tasarruflu kullanma yolları nelerdir? Koordinatör öğretmenler tarafından Elektrik konulu sunum hazırlanıp tüm sınıflarda projeksiyon ile izlendi. Elektriği nasıl kullanmalıyız? Beyin fırtınası yapıldı. Öneriler resimlendirilerek okul panosunda sergilendi.

4 Enerji Tasarufu konulu sunumun tüm sınıflarda projeksiyon ile izlenmesi sağlandı. ENERJİİ TASARRUFU Sınıflarda yapılan etkinliklerle Okulumuzun Kolej Sokağı ında Eko Okul panosu oluşturuldu. Öğrencilerimiz panoyu inceleyerek öğrendiklerini pekiştirme fırsatı buldu.

5 Aile Katılımı: Öğrencilere hafta sonu ödevi olarak; evlerinde elektrik ile çalışan ev aletlerini tesbit etmelerini, üzerlerine gerekmiyorsa kapalım kartları asmaları istendi. Uygulamayı yapan öğrenciler yaptıkları etkinliğin fotoğrafını sınıf maillerine göndererek arkadaşlarına neler yaptıklarını anlattılar. GEREKMİYORSA KAPATALIM Gerekmiyosa Kapatalım kartları okuldaki elektrik düğmelerine yapıştırıldı. 6 yaş grupları bu etkinliği kendi renklerindeki Buddy sınıfları ile paylaşarak ve okul koridorlarında söyleyerek sınıfta elektrik kullanımına dikkat çekildi. A2 sınıflarmız okulumuzun 10. yılı adına okul bahçemize liseli abi ve ablalarıyla birlikte okul bahçemize çam fidanı diktiler. Fidanların bakımını öğrencilerimiz kendileri yapıp, gözlem raporlarını kendileri tuttular.

6 ARALIK AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Tasarruf yollarını keşfedelim etkinlik sayfaları boyanıp resim hakkında düşünceler paylaşıldı. Konu: Enerji Tasarrufu Yönerge :Resimde Elektrikle Çalışanları Bulup Yıldızlarını Boyar Mısın? Elektrik Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sihirli Okul Otobüsü Işık ve Enerji konulu filmi izleyip Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını öğrendik. Ayrıca okul gazetesinde ilgili filmler ve animasyonların internet adresleri verilerek evde de öğrencilerin benzer veya aynı filmleri izlemeleri sağlandı. Öğrencilerimizin aileleri ile birlikte hazırlayıp kendi sınıflarında sundukları proje ile ilgili sunum ve diğer materyallerin tüm okul ile paylaşılması sağlandı. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SELEN GÖKÇE ÜLKAR Aile Katılımı: Atık pil toplama kampanyamızı başlattık. Pilleri okula getirirken nelere dikkat etmeliyiz konuştuk.

7 Fen Doğa atölyemizde fen öğretmenimiz tarafından pillerin geri dönüşümü ile ilgili film izlendi. (TAB DER.) Ayrıca geçen yıldan başlanan kapak toplama kampanyası bu yıl da devam ettirildi. Geri Dönüştürelim Etkinlik sayfası fen öğretmeni tarfından hazırlanıp öğrencilerimize yaptırıldı. Geri dönüştürülebilir maddeler ve geri dönüşüm nasıl olur? konusunda film izlenerek öğrencilerin geridönüşüm konusunda farkındalıkları arttırıldı.

8 Sınıflarda ve atölyelere geridönüşüm kutuları yerleştirildi. Üzerlerine geridönüşüm işaretleri yapıştırıldı. VELİLERİMİZDEN GELEN DESTEKLE PROJEMİZ DAHA DA GÜÇLENDİ. Aile katılımı: Sınıflara Aile Etkinlik Paylaşımı saatlerinde gelen veliler eko okul projemizi destekleyici deneyler yaptırdılar. A2 Lila sınıf velilerimizden İbrahim İbiş Statik elektrik deneyi yaptırdı. A2 Kırmızı sınıf velisi Yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgar ve su enerjisi ile ilgili deney yaptırdı. Göster - Anlat etkinliği olarak bir öğrencimiz Yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili sunum hazırladı. Bu sunumun tüm sınıflarla paylaşılarak izlemesi sağlandı.

9 İlgili tüm sunumlar Şubat ayında okul web sayfamızda projeler bölümümüzde yayınlanması planlandı. Henüz hazırlık aşaması devam ediyor. Aşağıdaki linkleri takip ederek web sayfamızdaki etkinlikler incelenebilir. (TED ANKARA- ANAOKULU-PROJELER- ULUSLAR ARASI PROJELER-ENERJİ) Anahtar Kavramlar Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yenilenemez Enerji Kaynakları OCAK AYINDA UYGULANAN EKO OKUL ETKİNLİKLERİ Küresel ısınma nedir? Konusu ocak ayında işlendi. İlgili sunum koordinatör öğretmenler tarafından hazırlanarak tüm sınıflar tarafından projeksiyon ile izlenmesi sağlandı. Sunumdan sonra resimlendirme çalışması yaptırıldı. Derleyen: Gülay TURHAN VELİLERİMİZDEN GELEN DESTEKLE PROJEMİZ DAHA DA GÜÇLENDİ. Aile Katılımı: Hafta sonu evde dakikamızı elektriksiz geçirelim ve bu sürede neler oldu ailelermizle paylaşım. Etkinliği yapan öğrenciler okula geldiklerinde neler olduğu ile ilgili paylaşımda bulundular. Aile Katılımı: Okulumuzun velilerinden Ebru Arıcan mesleği ile ilgili deneyimlerini birleştirerek okulumuzun çok amaçlı salonunda tüm A2 sınıflarına

10 Enerji Vermliliği hakkında sunum yaptı. Velimiz aynı zamanda çalıştığı kurum tarafından hazırlanan oyunu da oynatarak öğrencilerimizin enerji verimliliği konusunda öğrendiklerini pekiştirmelerini sağladı. Kampüs içinde tüm okulun aynı anda ışıkları kapatma etkinliği planlandı ancak o gün havanın aşırı karlı olması nedeniyle okuldan erken çıkış yapıldı. Yapılamayan etkinlik II. Dönem yapmak üzere ertelendi. Sınıflarda proje ile ilgili kitaplar incelendi, hikayeler okundu ve bazı hikayelerin resimlendirme çalışmaları yapıldı.

11 Fen doğa atölyemizde fen öğretmenimiz tarafından yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili deneyler ve etkinlik sayfaları yaptırıldı. Aile Katılımı: Aile katılım Etkinlikleri kapsamında isteyen velilerimiz projeyi desteklemek amacı ile Enerji Verimliliği konusunda sunum hazırladı. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz enerjiyi verimli kullanan ve kullanmayan dünya resimlerini boyadılar. Velimiz Kutay Törüner in Enerji Verimliliği konusunda hazırlağı sunum tüm A2 sınıfları ile paylaşıldı.

12 Sınıflarda izlenen tüm sunum, film ve aniasyonlarsunumların okul genelinde paylaşılması koordinatör öğretmenler tarfından sağlandı. Sınıflar tarfından Enerji tasarrufuna yönelik neler yapıyoruz? çalışması yapıldı eylem kapı girişlerine asıldı. A2...SINIF Bu sınıfta enerji tasarrufu için neler yapılır? Lambalarımızı gün ışığına göre kullanıp, sınıftan çıkarken elektrik düğmelerimizi kapatırız. Bir ışık düğmesini bantlayıp her zaman kapalı tutarız. Projeksiyon makinamızı işimiz bitince kapatırız. Kalorifer düğmelerimizi 3 sıcaklığına ayarlarız. Su vanalarımızı kısık ayarlatırız. Yetecek kadar su kullanırız. Kışın sınıf ısımız gidecek kadar camları açık bırakmayız Sınıflarda gün içinde tüketilen kağıt bardaklar, geridönüşüme gönderilmek üzere biriktirildi.

13 I. Dönem sonunda yapılan değerlendirmelerde öğrencilerin enerji konusunda beklenilen davranışları kazandıkları görüldü. II. dönemde de projenin devamlılını sağlamak üzere gerekli planmalar yapıldı. MERHABA, BEN MUTLU DÜNYA TED ANKARA KOLEJİ ANAOKULUNDAKİ TÜM EKO OKUL GÖNÜLLÜLERİNE VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... Raporu hazırlayanlar: Gülay TURHAN- Sümeyra PINARCIOĞLU I. DÖNEM

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 2012-2013 II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 2012-2013 II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU 2012-2013 II. DÖNEM ENERJİ KONULU EKO OKULLAR RAPORU Enerji, hayatımızın her yönünü etkilemektedir. Bütün dünya enerjinin üretim ve tüketim şeklini değiştirmeye başlamadığımız

Detaylı

ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU

ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU ÖZEL YENİMAHALLE PINAR ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKO OKULLAR PROGRAMI ÇÖP VE ATIK KONULU 2.DÖNEM RAPORU ŞUBAT Kentimizden Çöp Manzaraları konulu fotoğraf çekilmesi ve eko okul panosunda yayınlanması

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULLARI 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EKO-OKULLAR PROGRAMI EYLEM PLANI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULLARI 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EKO-OKULLAR PROGRAMI EYLEM PLANI GAZİ ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULLARI 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EKO-OKULLAR PROGRAMI EYLEM PLANI EKİM 2011 EKİM AYI EYLEM PLANI Eko-okullar programı kapsamında yapılması planlanan etkinliklerin

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU 1 SINIF İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK DUYGULARIMIZI TANIYALIM ÜNİTESİ Disiplinlerarası Tema: Biz Kimiz Anafikir: Öğrenciler

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

ÖNSÖZ. Rıza EPİKMEN Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

ÖNSÖZ. Rıza EPİKMEN Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ÖNSÖZ Yaşamımız boyunca ihtiyaçlarımızın hemen hemen tümünü, doğrudan veya dolaylı olarak doğadan elde etmekteyiz. Doğa ile olan bu etkileşimimiz düşünüldüğünde, çevrenin korunmasında ve doğal kaynakların

Detaylı

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır.

Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır. GİRİŞ Bu kitap, siz velilerimiz için, okulumuz hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM DESTEK MODELİ KILAVUZU

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM DESTEK MODELİ KILAVUZU KAYNAŞTIRMA / BÜTÜNLEŞT RMEN N ETK L L Ğ N ARTIRMAK Ç N POL T KA VE UYGULAMA ÖNER LER PROJESİ KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM DESTEK MODELİ KILAVUZU TOHUM OTİZM VAKFI Cumhuriyet Mahallesi Abide-i

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.ekookullar.org.tr İÇİNDEKİLER E-Bültenimiz Çıkarken... Mavi Bayraklı 397 Plajımız İle Dünya Üçüncüsü Olduk! 2014 En İyi Çevre Eğitim Etkinlik Ödülleri Belli

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2012 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE

Detaylı

ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL MERSİN İLKOKULU. BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ TELEFON NUMARALARIMIZ ve E-POSTA ADRESLERİMİZ ANASINIFI 4 YAŞ BİLGİ KILAVUZU

ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL MERSİN İLKOKULU. BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ TELEFON NUMARALARIMIZ ve E-POSTA ADRESLERİMİZ ANASINIFI 4 YAŞ BİLGİ KILAVUZU BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ TELEFON NUMARALARIMIZ ve E-POSTA ADRESLERİMİZ Sekreterlik: (0 324) 224 13 47 (0 324) 224 13 49 (0 324) 224 13 33 (0 324) 224 13 35 Web Adresi: www.odtugvo.k12.tr ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI

Detaylı

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA UYGULAMA - II

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA UYGULAMA - II OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA UYGULAMA - II 1 1. ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II PLANI 1.1. Uygulama Yeri: MEB e bağlı bağımsız anaokulu, ilkokullara bağlı anasınıfları ve özel anaokulları. 1.2. Uygulama Süresi:

Detaylı

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2005 Sunuş Özetleri

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2005 Sunuş Özetleri Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2005 Sunuş Özetleri Abbas Türnüklü, Deniz Hepözen, Özlem Başaran, Şermin Coşkun ve Fidan Korkut- Tevfik Fikret Okulları Davranış Yönetim Politikası Davranış Yönetim Politikası

Detaylı

Yolculuk Osman Önal İlkokulu Erasmus+ Proje Dergisi 2014 2015

Yolculuk Osman Önal İlkokulu Erasmus+ Proje Dergisi 2014 2015 Osman Önal İlkokulu eski müdürü Fatih TIRAŞ ve Erasmus+ Takımının hazırladığı "Yenilikçi Metotlarla Okulun Stratejik Inovasyonunu Artırma" projemiz, yenilikçi metotlar ve yabancı dil eğitimi yoluyla okulda

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU VELİ EL KİTABI KURULUŞ Sanatını evrensel boyutlara taşıyabilecek gençler yetiştirmek üzere 2004 yılında Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel

Detaylı

TALİM VE TERBİYE KURULU İLKÖĞRETİM MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU

TALİM VE TERBİYE KURULU İLKÖĞRETİM MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU T.C. RADYO VE TELEVİZYON ÜST KURULU İLKÖĞRETİM MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU ANKARA 2006 MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI

Detaylı

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri,

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine düşen sorumluluğun farkında olan, bu alana hizmet etmekten mutluluk duyan yenilikçi bir

Detaylı