ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA KONTENJANLARI (*)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA KONTENJANLARI (*)"

Transkript

1 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ VE DOKTORA KONTENJANLARI (*) PROGRAMLAR TEZLİ TEZSİZ DOKTORA TARİH (*) Yakınçağ Tarihi Yeniçağ Tarihi TÜRK DİLİ VE (*) Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Türk Dili KARŞILAŞTIRMALI EDEBİYAT (*) Karşılaştırmalı Edebiyat 5-4 TEMEL İSLAM BİLİMLERİ (*) Temel İslam Bilimleri FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ (*) Felsefe ve Din Bilimleri İSLAM TARİHİ ve SANATLARI(*) İslam Tarihi ve Sanatları İŞLETME (**) İşletme Pazarlama TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ (**) Turizm ve Otel İşletmeciliği ULUSLARARASI İLİŞKİLER (**) Uluslararası İlişkiler MALİYE(**) Maliye İKTİSAT(**) İktisat (*) İlan edilen kontenjanlarla ilgili Anabilim Dallarının özel şartları aşağıda belirtilmiştir. (*) Sözel ALES Puanı ile öğrenci alınacaktır. (**) EA ALES Puanı ile öğrenci alınacaktır. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BELGELER 1) Başvurmak istediği programı belirten dilekçe (Enstitüden temin edilecek.) 2) Özgeçmiş 3) Transkript 4) Lisans ya da yüksek lisans mezuniyet belgesi 5) Lisansını yurtdışında yapanlardan Yükseköğretim Kurulu Denklik Belgesi 6) 2 adet fotoğraf 7) Nüfus cüzdanı örneği 8) Yüksek lisans programlarına başvuru için, - ALES puanının en az 55 olması, - KPDS/ÜDS puanının özel şart belirtilmeyen programları için en az 40 olması, - Uluslararası İlişkiler Yüksek lisans programı için lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 4 üzerinden 2,5 olması gerekmektedir. Doktora programları için, - ALES puanının en az 55 olması,

2 - KPDS/ÜDS puanının özel şart belirtilmeyen programlar için ise en az 55 olması gerekmektedir. 9) Öğrencinin transkripti esasen 4 lük sisteme göre hazırlanmış ve 100 lük karşılığı ile beraber yazılmış ise 100 lük sistemdeki karşılığının hesabında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen not dönüşüm tablosu kullanılacaktır. BAŞVURU TARİHLERİ : 27 Ağustos-03 Eylül Adayların yüksek lisans ve doktora programlarına ön kayıt için yukarıda belirtilen tarihler arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular işleme konmayacaktır. KESİN KAYIT TARİHLERİ : Eylül 2012 Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler 1) İkametgâh ile ilgili beyanı 2) 6 Adet fotoğraf 3) Erkek adaylar için askerlikle ilgisi olmadığına dair belge Kesin Kayıtla İlgili Önemli Hususlar 1) Posta veya faksla kayıt yapılmaz. 2) Eksik belge ile kayıt yapılmaz. 3) İlan edilen tarihler arasında kayıt yaptırmayan adaylar bir hak iddia edemez. 4) Kesin kayıt yaptırıp kaydını sildiren öğrencilerin yatırmış oldukları öğrenim harçları iade edilmeyecektir. Adres: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Blok Kat: Meşelik Kampüsü / ESKİŞEHİR

3 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ, DOKTORA KONTENJANLARI VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI ANABİLİM DALI LİSANSÜSTÜ PROGRAM ADI KONTENJAN MEZUNİYET ALANI ŞARTLAR TARİH YAKINÇAĞ TARİHİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS 10 Beşeri ve Sosyal Bilimler alanlarından mezun olmak. Lisans mezuniyet alanı Tarih ve Tarih Eğitimi dışındaki öğrenciler, anabilim dalının öngöreceği Bilimsel Hazırlık Programını tamamlamak zorundadır. TARİH YENİÇAĞ TARİHİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS 10 Beşeri ve Sosyal Bilimler alanlarından mezun olmak. Lisans mezuniyet alanı Tarih ve Tarih Eğitimi dışındaki öğrenciler, anabilim dalının öngöreceği Bilimsel Hazırlık Programını tamamlamak zorundadır. ESKİ TÜRK TEZLİ 3 (2*+1**) *Türk Dili ve Edebiyatı, **Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olmak. * Bilim sınavından 100 üzerinden en az 60 almış olmak. ** Bilimsel hazırlık programı uygulanacaktır. YENİ TÜRK TEZLİ 6 (4*+1**+1***) *Türk Dili ve Edebiyatı, ** Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olmak. ***İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak. * Bilim sınavından 100 üzerinden en az 60 almış olmak. ** Bilimsel hazırlık programı uygulanacaktır *** Bilimsel hazırlık programı uygulanacaktır. TÜRK DİLİ TEZLİ 10 (8*+2**) *Türk Dili ve Edebiyatı, **Türkçe Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümü mezunu olmak. * Bilim sınavından 100 üzerinden en az 60 almış olmak. ** Bilimsel Hazırlık Programı uygulanacaktır.

4 ANABİLİM DALI LİSANSÜSTÜ PROGRAM ADI KONTENJAN MEZUNİYET ALANI ŞARTLAR * Eski Türk Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. DOKTORA 11 (2*+5**+3***+1****) ** Lisans mezunu olmak veya Yeni Türk Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. *** Eski Türk Dili alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Bilim sınavından 100 üzerinden en az 60 almış olmak. **** Yeni Türk Dili alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. KARŞILAŞTIR MALI EDEBİYAT KARŞILAŞTIRMAL I EDEBİYAT TEZLİ 5 1- Fen Edebi yat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olanlar, 2- İngiliz, Alman, Fransız vb. tüm Filoloji, Mütercim Tercümanlık, Doğu Dilleri ve Edebiyatları ile Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunları ile aynı bölümlerin yurt dışındaki eşdeğer programlarından mezunlar -Bu program ikinci yabancı dil şartı içermektedir (her iki yabancı dilde de ÜDS, KPDS veya bu sınavların uluslararası eşdeğerlerine katılmış ve en az 65 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir). -İkinci dil puanı bulunmayan adaylar İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ya da Farsça dillerinden birinden Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü tarafından yapılacak olan yabancı dil muafiyet sınavına katılırlar. Yapılacak sınavdan 65 ve üzeri puan alamayan adaylar, zorunlu yabancı dil (İngilizce, Almanca ya da Fransızca) hazırlık programına katılırlar. -Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları için ayrılan kontenjan dolmadığı takdirde, kalan kontenjanlar için diğer bölümlerden başvuranlar puan sırasına göre kabul edilecektir. -Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları dışındaki öğrenciler, anabilim dalının öngöreceği Bilimsel Hazırlık Programını tamamlamak zorundadır. -Mezuniyet alanında belirtilen (1) nolu kategori için 3 kontenjan, (2) nolu kategori için 2 kontenjan ayrılmıştır.

5 KARŞILAŞTIRMALI EDEBİYAT KARŞILAŞTIRMALI EDEBİYAT DOKTORA 4 1- Fen Edebi yat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olanlar, 2- İngiliz, Alman, Fransız, Rus vb. tüm Filoloji, Mütercim Tercümanlık, Doğu Dilleri ve Edebiyatları ile Türk Dili ve Edebiyatı yüksek lisans mezunları ile aynı anabilim dallarının yurt dışındaki eşdeğer programlarından mezunlar -Bu program ikinci yabancı dil şartı içermektedir (her iki yabancı dilde de ÜDS, KPDS veya bu sınavların uluslararası eşdeğerlerine katılmış ve en az 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir). -İkinci dil puanı bulunmayan adaylar İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça ya da Farsça dillerinden birinden Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü tarafından yapılacak olan yabancı dil muafiyet sınavına katılırlar. Yapılacak sınavdan 70 ve üzeri puan alamayan adaylar, zorunlu yabancı dil (İngilizce, Almanca ya da Fransızca) hazırlık programına katılırlar. -Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları için ayrılan kontenjan dolmadığı taktirde, kalan kontenjanlar için diğer bölümlerden başvuranlar puan sırasına göre kabul edilecektir. - Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları ikinci dil puanlarını belgelendirmek zorunda değillerdir. -Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunları dışındaki öğrenciler, anabilim dalının öngöreceği Bilimsel Hazırlık Programını tamamlamak zorundadır. -Mezuniyet alanında belirtilen (1) nolu kategori için 3 kontenjan, (2) nolu kategori için 1 kontenjan ayrılmıştır. TEMEL İSLAM BİLİMLERİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ TEZLİ 15 -İlahiyat Fakültesi, -Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü mezunları İlahiyat Lisans programı veya İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Lisans programı mezunu olmak.

6 FELSEFE ve DİN BİLİMLERİ FELSEFE ve DİN BİLİMLERİ TEZLİ 15 Lisans mezunları İSLAM TARİHİ ve SANATLARI İSLAM TARİHİ ve SANATLARI TEZLİ 5 - İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak, - Diğer Lisans mezunlarından temel Osmanlıca ve Arapça dersleri almış olmak, - Yüksek lisans mezunu olmak, - Yüksek lisans derecesini İşletme ve/veya İşletme Bilim Dallarından (Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe ve Finansman, Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Sayısal Yöntemler, Ticaret Hukuku vb.) herhangi birisinden almış olmak, İŞLETME İŞLETME DOKTORA 5 - İşletme lisans derecesine sahip, yüksek lisans derecesini İktisat, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler, Turizm İşletmeciliği vb. alanlarda almış olmak, İşletme doktora programına başvuranların KPDS-ÜDS puanının en az 60 olması gereklidir. - Lisans ve yüksek lisans derecelerinin her ikisini de İktisat, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler, Turizm İşletmeciliği vb. alanlarda almış olmak.

7 İŞLETME İŞLETME TEZLİ 25 Dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları -İ. İ. B. F. ve benzeri fakülte mezunları için 15, diğer fakülte ve yüksekokul mezunları için 10 kontenjan ayrılmıştır. -Farklı fakülte mezunlarından işletme konusunda yeterli düzeyde ders almamış öğrenciler, 2 yarıyıllık bilimsel hazırlık programına tabi tutulurlar. -Tahsis edilen kontenjanlardan biri dolmadığı takdirde, eksik olan kontenjan diğer dallarda başvuran öğrencilerin durumu dikkate alınarak doldurulacaktır. -İ. İ. B. F. ve benzeri fakülte mezunları için 10, diğer fakülte ve yüksekokul mezunları için 15 kontenjan ayrılmıştır. İŞLETME İŞLETME TEZSİZ 25 Dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları -Farklı fakülte mezunlarından işletme konusunda yeterli düzeyde ders almamış öğrenciler, 2 yarıyıllık bilimsel hazırlık programına tabi tutulurlar. -Tahsis edilen kontenjanlardan biri dolmadığı takdirde, eksik olan kontenjan diğer dallarda başvuran öğrencilerin durumu dikkate alınarak doldurulacaktır.

8 İŞLETME PAZARLAMA TEZLİ 8 Dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları -Farklı fakülte mezunlarından işletme konusunda yeterli düzeyde ders almamış öğrenciler, 2 yarıyıllık bilimsel hazırlık programına tabi tutulurlar. -İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İşletme Bölümü mezunları ile İletişim Fakültelerinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümleri mezunları Pazarlama yüksek lisans programına doğrudan katılabilir. -Farklı fakülte mezunlarından işletme konusunda yeterli düzeyde ders almamış öğrenciler, 2 yarıyıllık bilimsel hazırlık programına tabi tutulurlar. İŞLETME PAZARLAMA TEZSİZ 12 Dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları -İktisadi ve idari Bilimler Fakültelerinin İşletme Bölümü mezunları ile İletişim Fakültelerinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümleri mezunları Pazarlama yüksek lisans programına doğrudan katılabilir. TURİZM ve OTEL İŞLETMECİLİĞİ TURİZM ve OTEL İŞLETMECİLİĞİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS 10 - Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulundan, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulundan, Turizm Fakültesinden ya da başka fakülte ve yüksekokulların turizm ile ilgili bölümlerinden mezun olmak. - Lisans ortalamasının 4 üzerinden 2,75 veya 100 üzerinden 70 puan olması. ULUSLARARASI İLİŞKİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER TEZLİ 10 - Fakültelerin dört yıllık lisans programlarından mezun olmak. - Lisans ortalamasının 4 üzerinden 2,50 olması, - KPDS/ÜDS den en az 55 almış olmak, - Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olmayanların, programa kabul edildikten sonra 1 yıl süresince bilimsel hazırlık derslerini almaları gerekmektedir.

9 MALİYE MALİYE TEZLİ 20 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylı yurt dışındaki bir üniversiteden mezun olmak. - ÜDS ya da KPDS den en az 50 puan almış olmak. İKTİSAT İKTİSAT TEZLİ 30 - İ. İ. B. Fakültesi mezunları, - Dört yıllık lisans mezunları, - Dört yıllık Yüksek Okul mezunları - Dört yıllık Harp Okulu ve Polis Akademisi mezunları başvurabilirler. - İ. İ. B. F. ve benzeri fakülte mezunları için 20, diğer fakülte ve yüksekokul mezunları için 10 kontenjan ayrılmıştır. - Programa İktisat Bölümü mezunları dışından yapılacak başvurularda, Anabilim Dalı kurulunca belirlenen kriterler çerçevesinde yeterli görülmeyen adaylar, iki yarıyıldan oluşan İktisat Bilimsel Hazırlık Programına kabul edilirler.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDEN

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDEN ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDEN 2015-2016 öğretim yılı Güz Yarıyılında Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerine yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek üzere

Detaylı

Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık, Restorasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak.

Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık, Restorasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne 015016 EğitimÖğretim Yılı GÜZ Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda Lisansüstü

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAM İLANI

HİTİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAM İLANI HİTİT Sİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE PROGRAM İLANI 2015 2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN PROGRAMLARA YÜKSEK LİSANS VE Sİ ALINACAKTIR 10-14 Ağustos 2015 BAŞVURU

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 0304 EğitimÖğretim Yılı GÜZ Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda Lisansüstü

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı BAHAR Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda

Detaylı

E.A. E.A. Tüm lisans ve yüksek lisans mezunları başvurabilir. E.A. E.A. E.A. SÖZ. SÖZ.

E.A. E.A. Tüm lisans ve yüksek lisans mezunları başvurabilir. E.A. E.A. E.A. SÖZ. SÖZ. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK ANABİLİM DALLARI LİSANS Tezli Tezsiz ARKEOLOJİ KONTENJAN DOKTORA ALES Puan Türü Klasik Arkeoloji 10-5 - BASIN VE YAYIN 20-10 - ÖZEL KOŞULLAR Arkeoloji, Klasik Arkeoloji,

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ ARKEOLOJİ ANABİLİM DALLARI YÜKSEK LİSANS Tezli Tezsiz KONTENJAN DOKTORA ALES Puan Türü Klasik Arkeoloji 10 6 E.A. SÖZ. BASIN VE YAYIN 20 10 E.A.

Detaylı

T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Enstitülerinin aşağıda kontenjanları belirtilen anabilim dallarına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için yüksek lisans ve doktora

Detaylı

-T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

-T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ -T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına

Detaylı

T.C İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI ÖĞRENCİ ALIMI, KONTENJAN VE BAŞVURU KOŞULLARI

T.C İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI ÖĞRENCİ ALIMI, KONTENJAN VE BAŞVURU KOŞULLARI T.C İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI ÖĞRENCİ ALIMI, KONTENJAN VE BAŞVURU KOŞULLARI ANABİLİM DALI SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ TÜRK

Detaylı

Yatay Geçiş. Yab. Uyr. Alan Dışı. 15 - Herhangi bir Lisans programı mezunu olmak. 45-4 yıllık Lisans / Yüksekokul mezunu olmak.

Yatay Geçiş. Yab. Uyr. Alan Dışı. 15 - Herhangi bir Lisans programı mezunu olmak. 45-4 yıllık Lisans / Yüksekokul mezunu olmak. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALIMI, KONTENJAN VE BAŞVURU KOŞULLARI Anabilim / Anasanat Dalı Tezli

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ. Tezli Yüksek Lisans. Yük. Yabancı Dil Puan Şartı. Çevre Mühendisliği 12 1 40* -

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ. Tezli Yüksek Lisans. Yük. Yabancı Dil Puan Şartı. Çevre Mühendisliği 12 1 40* - HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılında Fen ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinin Anabilim Dallarına Yüksek ve Doktora programlarına öğrenci alınacaktır. Anabilim Dalı Tezli

Detaylı

Mülakat\Yazılı Sınav Tarihi 21 Temmuz 2015 Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların İlanı 24 Temmuz 2015 Kesin Kayıt Tarihleri 31 Ağustos 04 Eylül 2015

Mülakat\Yazılı Sınav Tarihi 21 Temmuz 2015 Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların İlanı 24 Temmuz 2015 Kesin Kayıt Tarihleri 31 Ağustos 04 Eylül 2015 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü Programlarına İlişkin Başvuru Koşulları ve Kontenjanlar İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI İlan T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Fen Bilimleri Enstitüsü 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü nün aşağıda

Detaylı

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, A- EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, A- EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 20132014 EğitimÖğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yükseklisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A EĞİTİM

Detaylı

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI 2014-2015 öğretim yılı bahar yarıyılı başında, aşağıda kontenjanları belirtilen Anabilim Dallarına Celal Bayar Üniversitesi üstü

Detaylı

2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ ARKEOLOJİ ANABİLİM DALLARI KONTENJAN Yüksek Lisans Doktora ALES Tezli Tezsiz Klasik Arkeoloji 10-6 BASIN VE YAYIN 20-10 ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR 2014-2015 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılında Sağlık Bilimleri Enstitüsünün Anabilim Dallarına Yüksek Lisans ve Doktora

Detaylı

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI KONTENJAN VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI) TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI 1 İnsan

Detaylı

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına ekli tabloda belirtilen Anabilim

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne 2014-2015 -Öğretim Yılı Güz yarıyılı için aşağıda belirtilen sayıda Anabilim Dallarına ve Doktora öğrencisi alınacaktır.

Detaylı

Kontenjan. ALES Puan Türü. ANABİLİMDALLARI/ PROGRAMLAR T.C. Uyruklu. Eğitim Türü. Yabancı Uyruklu. Yatay Geçiş. İşletme 1 60+90* 3 - SÖZ/EA/SAY

Kontenjan. ALES Puan Türü. ANABİLİMDALLARI/ PROGRAMLAR T.C. Uyruklu. Eğitim Türü. Yabancı Uyruklu. Yatay Geçiş. İşletme 1 60+90* 3 - SÖZ/EA/SAY YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI) Eğitim Türü Tezsiz Yüksek Lisans Programları

Detaylı

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 20152016 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacaktır.

Detaylı

Doktora - 4 - - 5 2 - 10 2

Doktora - 4 - - 5 2 - 10 2 Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü nün aşağıda yazılan anabilim dallarına 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacaktır. Adayların 19-23 Ocak 2015

Detaylı

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN,

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 20152016 EğitimÖğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A EĞİTİM

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI 2013-2014 EĞİTİM- YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI Açıklamalar Adayın; İlgili anabilim dalının ilan ettiği özel şartları taşıyor olması, Programa

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 20142015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU HAZİRAN2014 1 2014 2015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ

Detaylı

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ. Lisansüstü Programları İçin. Başvuru ve Kayıt Kılavuzu

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ. Lisansüstü Programları İçin. Başvuru ve Kayıt Kılavuzu KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ üstü Programları İçin Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Enstitüleri Başvuru ve Kayıt Kılavuzu 2014-2015 Güz Yarıyılı (10 Temmuz 2014 tarih, 58 sayılı Senato toplantısının 2 nolu

Detaylı

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI YABANCI UYRUKLU T.C. UYRUKLU ALAN DIŞI

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI YABANCI UYRUKLU T.C. UYRUKLU ALAN DIŞI ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ SOSYALBİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ANABİLİM/ANASANAT DALI- BİLİM DALI TEZLİ

Detaylı

DOKTORA İÇİN ALES TÜRÜ YAB UYR. ANABİLİM / ANASANAT DALI T.C UYR. YATAY GEÇİŞ PROGRAM ÖZEL ŞARTLARI MALİYE VE MALİ YÖNETİM ANABİLİM DALI 7 1 EA

DOKTORA İÇİN ALES TÜRÜ YAB UYR. ANABİLİM / ANASANAT DALI T.C UYR. YATAY GEÇİŞ PROGRAM ÖZEL ŞARTLARI MALİYE VE MALİ YÖNETİM ANABİLİM DALI 7 1 EA İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI DOKTORA ÖĞRENCİ ALIMI, KONTENJAN VE BAŞVURU KOŞULLARI ANABİLİM / ANASANAT DALI MALİYE VE MALİ YÖNETİM

Detaylı