T.C. NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLANI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ 2011 2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLANI"

Transkript

1 T.C. NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLANI Ssyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü öğretimi için eğitim-öğretim yılında açılacak prgramlar, kntenjanlar, başvuru işlemleri ve başarının değerlendirilmesinde dikkate alınacak kriterler ile başvuru dilekçesi ekinde istenecek belgeler aşağıda belirtilmiştir. Anabilim Dalı İşletme Anabilim Dalı a) Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra SOSYAL BİLİMLER ENSTİTİSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI Bilimsel Hazırlık II. Öğretim Yüksek Tezsiz Yüksek Lisans Lisans Dktra Yurtdışı ndan öğrenci kabulü (*)(***) 1(**) 1(*) b) İşletme Yüksek Lisans 10(*) 20(*) 3(**) 1(*) c) İşletme Tezsiz II. Öğretim 30 3(**) Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı a)turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans 15(*) 3(**) 1(*) b)turizm İşletmeciliği 5(*) 1(*) Tarih Yüksek Lisans 5(*) (*) 3(**) 1(*) Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans 10(*) (*) 10(**) 1(*) (*) Bu prgramlarda Mülakat sınavı yapılacaktır. (**) Yurtdışından kabul edilecek öğrenci kntenjanları, Genel kntenjanlara dahil değildir. ÜNİP Kntenjanları (***) Dktra kntenjanının üçü yüksek lisans biri lisans mezunları için lup, lisans mezunu larak müracaat eden veya şartları sağlayan aday bulunamaması halinde bu kntenjan için de yüksek lisans mezunları arasından seçim yapılacaktır.

2 ÖZEL ŞARTLAR 1. İşletme Anabilim Dalı A) Üretim Yönetim ve Pazarlama Dktra Prgramı (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. Yüksek Lisans Mezunu larak müracaat edecek adaylar için aranan şartlar: İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra prgramı için Akademik Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) Eşit Ağırlık Puanından en az 65 alması gerekir. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına müracaat edecek adayların KPDS veya ÜDS'den en az 55 puan aldıklarını belgelemeleri gerekmektedir. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına, Yüksek Lisans Tezini Pazarlama knuları içerisinde yapmış lan adaylar müracaat edebileceklerdir. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına müracaat edecek adayların, Yüksek Lisans Mezuniyet Nt Ortalamasının 100 tam puan üzerinden lması gerekmektedir. Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır. Lisans Mezunu larak müracaat edecek adaylar için aranan şartlar: İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına başvuracak adayların ALES den Eşit Ağırlık Puanından en az 70 puan alması gerekir. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına müracaat edecek adayların KPDS veya ÜDS'den en az 55 puan, Test f English as a Freign Language (TOEFL), Internatinal English Language Testing System (IELTS) ve Üniversitelerarası Kurul tarafından ÜDS ye eşdeğer kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından eşdeğer puan aldıklarını belgelemeleri gerekmektedir Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına Lisans Mezunu larak Müracaat edecek adayların lisans mezuniyet nt rtalamasının 100 tam puan üzerinden Yüzlük sistemde en az veya dörtlük sistemde en az 3.15 lması gerekir. İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Dktra Prgramına, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İşletme ve İktisat Bölümleri, İşletme Fakültesi, Turizm Fakültesinin Turizm İşletmeciliği Bölümü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekkullarının Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği Mezunları müracaatları kabul edilecek lup; Adaylar mülakat sınavı ile luşturulacak başarı ntuna göre yapılacak sıralama snucu asil ve yedek liste içerisinde ilan edilecektir.

3 B) İşletme Yüksek Lisans Prgramı. (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. İşletme Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına başvuracak adayların, Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Eşit Ağırlık puan türünden en az 55 puan alması gerekir. İşletme Tezli yüksek lisans, prgramına başvuracak adayların lisans mezuniyet nt rtalamasının 100 tam puan üzerinden Yüzlük sistemde en az veya dörtlük sistemde en az 2.29 lması gerekir. İşletme Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İşletme ve İktisat Bölümleri, İşletme Fakültesi, Turizm Fakültesinin Turizm İşletmeciliği Bölümü, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekkullarının Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği mezunları müracaat edebilecek, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Kamu Yönetimi, Çalışma Eknmisi ve Eknmetri Bölümleri, Turizm Fakültelerinin Turizm Rehberliği, Gastrnmi ve Mutfak Sanatları ve Rekreasyn Yönetimi Bölümü mezunlarının yanı sıra diğer Fakülte ve Yüksekkul mezunları ise Bilimsel Hazırlık Prgramına müracaat edebileceklerdir. İşletme Bilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına müracaat edecek adaylardan yabancı dil şartı aranmayacaktır. Ancak: İlk sıralamada ALES Puanının % 60 ı, lisans rtalamasının %20'si ve Yabancı Dil Puanının % 20 si alındığında puanı lmayanların % 20 si 0 (Sıfır) larak hesap edilecektir. Mülakat sınavına girecek adayların başarı puanlarının nasıl hesap edileceği başvuru ve giriş şartları içerisinde yer almaktadır. Bu prgramın açılması için en az 3 öğrencinin kesin kayıt yaptırması gerekir. İşletme Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır. C) İşletme II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Prgramı İşletme Anabilim Dalı II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans prgramına başvuracak adayların, Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Eşit Ağırlık puanından en az 55 puan alması gerekir. İşletme Anabilim Dalı II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans prgramı için yabancı dil şartı aranmayacaktır. Ancak başarı sıralamasında Yabancı Dil Puanı %20 larak etki edecektir. İşletme Anabilim Dalı II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Prgramı Ücreti Tplam (Dörtbin) Lira lup; iki eşit taksitte alınacaktır. I. Taksit İlk Kayıtlarda, II. Taksit Bahar Yarıyılı Kayıtlarında tahsil edilecektir İşletme Anabilim Dalı II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans prgramına müracaat edecek adayların, lisans mezuniyet nt rtalamasının 100 tam puan üzerinden yüzlük sistemde en az veya dörtlük sistemde en az 2.29 lması gerekir. Fakülte ve Yüksekkul mezunlarının müracaatları kabul edilecek lup; Adaylar mülakat sınavı ile luşturulacak başarı ntuna göre yapılacak sıralama snucu asil ve yedek liste içerisinde ilan edilecektir.

4 Bu prgramın açılması için en az 15 öğrencinin kesin kayıt yaptırması gerekir. Diğer hususlarda ayrıntılı bilgiye Sitemizdeki Lisansüstü Yönetmeliğimizden ulaşılabilir. 2. Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramı A) Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Prgramı (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Prgramına başvuracak adayların, ALES Eşit Ağırlık Puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Ticaret ve Turizm Eğitim Fakülteleri, Turizm Fakülteleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekkulları ile eşdeğerliği Enstitü Müdürlüğünce naylanacak Fakülte ve Yüksekkul mezunlarının müracaatları kabul edilecektir. Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Prgramı için KPDS veya ÜDS'den en az 50, Test f English as a Freign Language (TOEFL), Internatinal English Language Testing System (IELTS) ve Üniversitelerarası Kurul tarafından ÜDS ye eşdeğer kabul edilen diğer yabancı dil sınavınlarından eşdeğer puan aldıklarını belgelemeleri gerekmektedir.. Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Prgramına başvuracak adayların Lisans Mezuniyet Ntu 100 tam puan üzerinden 65 veya dörtlük sistemde 2,50 lması gerekmektedir. Turizm İşletmeciliği Yüksek lisans prgramında Bilimsel Hazırlık Prgramı açılmayacaktır. Adaylar mülakat sınavı ile luşturulacak başarı ntuna göre yapılacak sıralama snucu asil ve yedek liste içerisinde ilan edilecektir Bu prgramın açılması için en az 3 öğrencinin kesin kayıt yaptırması gerekir. Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır. B) Turizm İşletmeciliği Dktra Prgramı (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. Turizm İşletmeciliği Dktra Prgramına başvuracak adayların, ALES Eşit Ağırlık Puan türünden en az 65 puan almaları gerekmektedir. Turizm İşletmeciliği Dktra Prgramına başvuracak adayların, KPDS veya ÜDS den en az 60 puan Prgramı için, Test f English as a Freign Language (TOEFL), Internatinal English Language Testing System (IELTS) ve Üniversitelerarası Kurul tarafından ÜDS ye eşdeğer kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından eşdeğer puan aldıklarını belgelemeleri gerekmektedir. Yüksek Lisans Mezuniyet Nt Ortalamasının 100 Tam puan üzerinden en az 75 lması gerekmektedir. Turizm İşletmeciliği Dktra Prgramına Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Prgramı mezunları ile Eşdeğerliği Enstitü Müdürlüğünce naylanacak Yüksek Lisans Prgramı mezunlarının müracaatları kabul edilecektir. Turizm İşletmeciliği Dktra prgramında Bilimsel Hazırlık Prgramı açılmayacaktır. Prgramın açılması için her birine en az 2 öğrencinin kayıt yapması gerekir. Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı Dktra Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır.

5 3. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans prgramına başvuracak adayların, Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sözel puanından en az 55 puan alması gerekir. Lisansüstü prgramlara başvuracak adayların lisans mezuniyet nt rtalamasının 100 tam puan üzerinden yüzlük sistemde en az veya dörtlük sistemde en az 2.29 ve eşdeğeri lması gerekir. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Lisansüstü prgramına 10 Yabancı Uyruklu öğrenci alınacaktır. Öğrencilerin, KPDS, ÜDS,TOEFL ve dengi bir sınavdan en az 40 Puana Muadil (Herhangi bir yabancı dil ve edebiyat Prgramından(Rus Dili ve Edebiyatı gibi) mezun lanlar başka bir yabancı dilden lmak şartıyla bir yabancı dil belgesini tez önerisi vermeden önce Enstitümüze teslim etmeleri gerekmektedir. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Lisansüstü Prgramına, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ve Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümlerinden mezun lanların müracaatları kabul edilecektir Fakülte veya yüksekkulların dört yıllık Yunan Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı gibi fillji bölümleri mezunları, Turizm, Halkla İlişkiler, Rady ve Televizynculuk, Kütüphanecilik gibi bölümlerinden mezun lan adaylar Bilimsel Hazırlık Prgramına tabi tutulacaklardır. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Lisansüstü prgramına alınacak Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Türkçe Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Prgramlarının açılması için her birine en az 3 öğrencinin kayıt yapması gerekir. Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır. 4. ) Tarih Anabilim Dalı (*)Bu prgramda mülakat sınavı yapılacaktır. Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans prgramına başvuracak adayların, Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sözel puanından en az 60 puan alması gerekir. Tarih Tezli yüksek lisans, prgramına başvuracak adayların lisans mezuniyet nt rtalamasının 100 tam puan üzerinden Yüzlük sistemde en az veya dörtlük sistemde en az 2.29 lması gerekir. Bilimsel Hazırlık Prgramına Fen-Edebiyat Fakültelerinin Tarih Bölümü ve Eğitim Fakültelerinin Tarih Öğretmenliği bölümü dışındaki lisans mezunları başvurabileceklerdir. Yüksek Lisans Prgramına Fen-Edebiyat Fakültelerinin Tarih Bölümü ve Eğitim Fakültelerinin Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun lanlar alınacaktır. Öğrencilerin, KPDS, ÜDS,TOEFL ve dengi bir sınavdan en az 40 Puana Muadil (Herhangi bir yabancı dil ve edebiyat Prgramından(Rus Dili ve Edebiyatı gibi)

6 mezun lanlar başka bir yabancı dilden lmak şartıyla bir yabancı dil belgesini tez önerisi vermeden önce Enstitümüze teslim etmeleri gerekmektedir. Kntenjanlara Eğitim-Öğretim Yılında Bilimsel Hazırlık prgramını başarıyla tamamlayan ve Yüksek lisans prgramına geçmeye hak kazanan adaylar hariç tutulmuştur. Tarih Anabilim Dalı Lisansüstü prgramına 5 Yabancı Uyruklu öğrenci alınacaktır. Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans Prgramına Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuracak adaylar için bir kntenjan ayrılmıştır. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA BAŞVURU VE GİRİŞ ŞARTLARI 1. Dktra Prgramına başvuracak adaylarda: Yüksek Lisans Mezunu adayların anabilim dallarının istemiş lduğu Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puan türünden en az 65 alması gerekmektedir. Lisans Mezunu larak müracaat eden adayların anabilim dallarının istemiş lduğu Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puan türünden en az 70 almış lması gerekmektedir. 2-Tezli yüksek lisans, bilimsel hazırlık prgramlarına başvuran adayların başarı ntunun hesaplanmasında; a) Mülakat Sınavı Yapılanların; Başvuran adayların ALES puanının %60 ı, lisans mezuniyet ntunun %20'si, yabancı dil ntunun %20'si dikkate alınarak sıralama yapılacak, yapılan sıralama snucuna göre kntenjanın iki katı kadar aday mülakat sınavına alınacaktır. Diğer adaylar mülakat sınavına alınmayacaktır. Sınava alınan adayların ALES puanının %55'i, lisans mezuniyet ntunun %15'i, yabancı dil ntunun %15'i, mülakat/yazılı sınavı ntunun % 15'i dikkate alınarak sıralama yapılacaktır. Bu şekilde hesaplanan ntun en az 55 lması gerekmektedir. b) Mülakat Sınavı Yapılmayanların; ALES puanının %60'ı, lisans mezuniyet ntunun %20'si, yabancı dil ntunun %20'si dikkate alınarak sıralama yapılacaktır. Bu şekilde hesaplanan ntun en az 55 lması gerekmektedir. c) Üniversitelerarası İşbirliği (ÜNİP) kapsamında başvuran adayların başarı ntunun hesaplanmasında (a) ve (b) maddelerinde yazılı kriterler uygulanır. 3-Tezli yüksek lisans ve bilimsel hazırlık prgramlarına başvuran, ancak yabancı dil belgesi (KPDS, ÜDS, TOEFL) bulunmayan adaylar, yabancı dil puan katkısından yararlanamazlar. 4- Lisansüstü prgramlara kayıt yaptıracak erkek adayların, askerlikten tehirli veya askerlik görevi açısından bir sakıncasının lmaması gerekir. 5- Mülakat sınavına katılmayan adayların mülakat ntu sıfır larak değerlendirilecektir. 6- Yurtdışından Öğrenci Kabulü: Nevşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav yönetmeliğinin 19. maddesi ve Yönetmelikte bulunmayan Hususlar bakımından da Nevşehir Üniversitesi Yabancı Uyruklu öğrenci Yönergesi ve Üniversitemiz senatsunun bu knudaki kararları dğrultusunda uygulama yapılacaktır.

7 BAŞVURU İÇİN İSTENECEK BELGELER 1- Başvuru dilekçesi, Enstitü Müdürlüğü nden veya web adresinden alınabilir, 2-Yüksek Lisans Prgramları için Lisans diplmasının veya geçici mezuniyet belgesinin naylı ftkpisi, Dktra Prgramı için başvuranlarda Yüksek Lisans Mezunu lanlar için Yüksek Lisans Diplmasının aslı veya naylı ftkpisi, Lisans Mezunu larak başvuracak adaylardan ise Lisans Diplmasının veya geçici mezuniyet belgesinin naylı ftkpisi, 3- ALES snuç belgesi naylı ftkpisi, 4- Lisans nt durum belgesi naylı ftkpisi (4'lü sisteme tabi birimlerden mezun lup, nt rtalaması 100 lük sisteme çevirisi lmayanların nt çevirisi Yüksek Öğretim Kurulunun Nt Dönüşüm Tablsuna göre yapılacaktır), Dktra Prgramı için Başvuranlarda Yüksek Lisans mezunu lanlar için ek larak Yüksek Lisans nt durum belgesi naylı ftkpisi, 5- Nüfus cüzdanı naylı ftkpisi (TC Kimlik Numaralı lması gerekmektedir), 6-1 adet ftğraf (yürürlükteki mevzuata uygun, adayın klaylıkla tanınmasına imkan verecek şekilde lacaktır). 7- Yukarıda sayılan Belgelerin asıllarının getirilmesi halinde Belgeler Enstitümüz tarafından naylanmaktadır. 8- Başvuru ve Sınav giderleri larak Garanti Bankası Nevşehir Şubesi nezdindeki Ssyal Bilimler Enstitüsü numaralı hesabına 40 (Kırk) Türk lirasının yatırıldığına dair deknt.. 9- Başvuru için ödenen ücret hiç bir şekilde iade edilmeyecektir. 10-Müracaatlar Şahsen veya psta ylu ile yapılabilir. Psta ile yapılan Başvurularda meydana gelebilecek gecikmelerden Enstitümüz srumlu lmayacaktır. Başvuru tarihinden snra gelen pstalar işleme knulmayacak zarflar açılmadan adayın adresine iade edilecektir. Nt: Kesin kayıt bütün belgelerin asılları ile yapılacaktır

8 Başvuru Tarihleri: Yeri : Mülakat/yazılı Sınavına Girecek Adayların İlanı: Sınav Tarihi ve Yeri : Sınavı Snuçlarının ilanı: 26 Ağusts Ağusts 2011 tarihleri arasında Saat: 17,30 a kadar Ssyal Bilimler Enstitüsü Öğrenci İşleri Bürsu, Eğitim Fakültesi birinci Kat, 107 Nlu Oda. 17 Ağusts Ağusts 2011 Saat İlgili Anabilim Dalında Kesin Kayıt Tarihleri: Asıl Adayların Kayıtları Eylül 2011 Yedek Kntenjanların İlanı 12 Eylül 2011 Yedek Adayların Kayıtları Eylül 2011 Kesin Kayıt Yeri Ssyal Bilimler Enstitüsü Öğrenci İşleri Bürsu, Eğitim Fakültesi birinci Kat, 107 Nlu Oda. BİLGİ İÇİN: Nevşehir Üniversitesi Ssyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğünün / Numaralı telefnlarına başvurulabilir.

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN Enstitümüz lisansüstü öğretim programlarına 2013 2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için öğrenci alınacaktır. alınacak

Detaylı

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI KONTENJAN VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI) TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI 1 İnsan

Detaylı

Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık, Restorasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak.

Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Mimarlık, Restorasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne 015016 EğitimÖğretim Yılı GÜZ Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda Lisansüstü

Detaylı

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ. Lisansüstü Programları İçin. Başvuru ve Kayıt Kılavuzu

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ. Lisansüstü Programları İçin. Başvuru ve Kayıt Kılavuzu KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ üstü Programları İçin Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Enstitüleri Başvuru ve Kayıt Kılavuzu 2014-2015 Güz Yarıyılı (10 Temmuz 2014 tarih, 58 sayılı Senato toplantısının 2 nolu

Detaylı

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 20152016 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacaktır.

Detaylı

2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ ARKEOLOJİ ANABİLİM DALLARI KONTENJAN Yüksek Lisans Doktora ALES Tezli Tezsiz Klasik Arkeoloji 10-6 BASIN VE YAYIN 20-10 ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı BAHAR Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ ARKEOLOJİ ANABİLİM DALLARI YÜKSEK LİSANS Tezli Tezsiz KONTENJAN DOKTORA ALES Puan Türü Klasik Arkeoloji 10 6 E.A. SÖZ. BASIN VE YAYIN 20 10 E.A.

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIM İLANI 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI İLANIDIR.

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIM İLANI 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI İLANIDIR. mardin ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Dil Enstitüsü başvuru şartları ve kontenjanlar için

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAM İLANI

HİTİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAM İLANI HİTİT Sİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE PROGRAM İLANI 2015 2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN PROGRAMLARA YÜKSEK LİSANS VE Sİ ALINACAKTIR 10-14 Ağustos 2015 BAŞVURU

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 20142015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU HAZİRAN2014 1 2014 2015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ

Detaylı

Doktora - 4 - - 5 2 - 10 2

Doktora - 4 - - 5 2 - 10 2 Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü nün aşağıda yazılan anabilim dallarına 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacaktır. Adayların 19-23 Ocak 2015

Detaylı

E.A. E.A. Tüm lisans ve yüksek lisans mezunları başvurabilir. E.A. E.A. E.A. SÖZ. SÖZ.

E.A. E.A. Tüm lisans ve yüksek lisans mezunları başvurabilir. E.A. E.A. E.A. SÖZ. SÖZ. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK ANABİLİM DALLARI LİSANS Tezli Tezsiz ARKEOLOJİ KONTENJAN DOKTORA ALES Puan Türü Klasik Arkeoloji 10-5 - BASIN VE YAYIN 20-10 - ÖZEL KOŞULLAR Arkeoloji, Klasik Arkeoloji,

Detaylı

Kontenjan. ALES Puan Türü. ANABİLİMDALLARI/ PROGRAMLAR T.C. Uyruklu. Eğitim Türü. Yabancı Uyruklu. Yatay Geçiş. İşletme 1 60+90* 3 - SÖZ/EA/SAY

Kontenjan. ALES Puan Türü. ANABİLİMDALLARI/ PROGRAMLAR T.C. Uyruklu. Eğitim Türü. Yabancı Uyruklu. Yatay Geçiş. İşletme 1 60+90* 3 - SÖZ/EA/SAY YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI) Eğitim Türü Tezsiz Yüksek Lisans Programları

Detaylı

T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Enstitülerinin aşağıda kontenjanları belirtilen anabilim dallarına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için yüksek lisans ve doktora

Detaylı

-T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

-T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ -T.C. MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına

Detaylı

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI YABANCI UYRUKLU T.C. UYRUKLU ALAN DIŞI

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI YABANCI UYRUKLU T.C. UYRUKLU ALAN DIŞI ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ SOSYALBİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ANABİLİM/ANASANAT DALI- BİLİM DALI TEZLİ

Detaylı

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIMI. İstihbarat Araştırmaları Programı

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIMI. İstihbarat Araştırmaları Programı POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIMI A-LİSANSÜSTÜ PROGRAM KONTENJANLARI Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde faaliyet gösteren

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN üstü Programlarımıza 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Programlara kabul şartları, kontenjanlar ve başvuru ile

Detaylı

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına ekli tabloda belirtilen Anabilim

Detaylı

Tezsiz Yüksek Lisans ALES PUAN TÜRÜ

Tezsiz Yüksek Lisans ALES PUAN TÜRÜ T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ I ÖĞRENCİ KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI (2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI) Eğitim Türü Tezsiz Yüksek Lisans Programları Kontenjan

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 0304 EğitimÖğretim Yılı GÜZ Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda Lisansüstü

Detaylı

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bulunan Anabilim Dalları'na 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Güz Yarıyılında

Detaylı

BAŞVURU ŞARTLARI YÜKSEK LİSANS İÇİN; DOKTORA İÇİN;

BAŞVURU ŞARTLARI YÜKSEK LİSANS İÇİN; DOKTORA İÇİN; SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Enstitüsü ne 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alınacaktır. YÜKSEK

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ. Tezli Yüksek Lisans. Yük. Yabancı Dil Puan Şartı. Çevre Mühendisliği 12 1 40* -

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ. Tezli Yüksek Lisans. Yük. Yabancı Dil Puan Şartı. Çevre Mühendisliği 12 1 40* - HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılında Fen ve Sosyal Bilimleri Enstitülerinin Anabilim Dallarına Yüksek ve Doktora programlarına öğrenci alınacaktır. Anabilim Dalı Tezli

Detaylı

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ BASVURU KOSULLARI 2014-2015 öğretim yılı bahar yarıyılı başında, aşağıda kontenjanları belirtilen Anabilim Dallarına Celal Bayar Üniversitesi üstü

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR 2014-2015 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılında Sağlık Bilimleri Enstitüsünün Anabilim Dallarına Yüksek Lisans ve Doktora

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli ve Programlarının aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına 2014 2015 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılında öğrenci alınacaktır.

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI 2013-2014 EĞİTİM- YILI GÜZ DÖNEMİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÜSTÜ EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI ve KONTENJANLARI Açıklamalar Adayın; İlgili anabilim dalının ilan ettiği özel şartları taşıyor olması, Programa

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programları aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına 2014 2015 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında

Detaylı