ISBN NASIL ALINIR ISBN SİSTEMİNE İLK DEFA KAYIT OLACAKLAR İÇİN YAYIMCI KAYDININ YAPILMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ISBN NASIL ALINIR ISBN SİSTEMİNE İLK DEFA KAYIT OLACAKLAR İÇİN YAYIMCI KAYDININ YAPILMASI"

Transkript

1 ISBN NASIL ALINIR ISBN SİSTEMİNE İLK DEFA KAYIT OLACAKLAR İÇİN YAYIMCI KAYDININ YAPILMASI

2 ISBN sistemine kayıtlı olmayan, ilk defa ISBN alacak yayıncılarımızın öncelikle ISBN sistemine kaydının yapılması gerekmektedir. (Daha önce ISBN almış olan yayıncılarımızın üye no ve şifrelerini öğrenmek adresine e- posta ile yayımcı adlarını ve yayımcı ön sayılarını ya da aldıkları ISBN i yazarak göndermeleri halinde üye no ve şifreleri e-posta ile kendilerine bildirilecektir.)

3 SORGULAMA ISBN işlemleri yayıncının adına göre yönetilmektedir. Bu nedenle; ISBN sistemine yeni kayıt yapacak yayıncılarımızın (Şahıs yayıncılarımız bu kapsamın dışındadır.) kayıtlarını yapmadan önce, başvuracakları yayıncı ismi ile daha önce kayıtlı bir yayıncının olup olmadığını kontrol etmesi işlemlerin hızla sonuçlanmasını sağlayacaktır. Sorgulama işlemini yapan yayımcılarımız, Yayımcı bölümünün altında bulunan Yeni Başvuru kısmını seçerek, yayımcıya ait bilgilerini kaydetme işlemine başlayabilirler.

4 Sorgulama Sorgulama Yayımcı bölümünün altında bulunan, sorgulama kısmından, başvurusu yapılacak Yayımcı adını taramaları gerekmektedir.

5 Yeni Yayımc mcı Başvurusu YENİ YAYIMCI BAŞVURU Yayımcı bölümünün altında bulunan Yeni Başvuru kısmı seçilerek yayımcı kaydına başlanılır.

6 Yayımc mcı Türü Yayımcı Türü Yayımcı bilgilerinin güncelleme işleminde ilk işlem Yayımcı Türünün belirlenmesidir. Uygun yayıncı türünü seçiniz.

7 Yayımc mcı Türü Yayımcı Türü Yayımcının türü belirtilen seçeneklerin hiç biri ile uyuşmuyor ise Diğer seçilerek yayınevinin türü yazılabilir. Örnek : Federasyon

8 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Materyal Bilgi Formunun doldurulması sırasında istenilen bilgiler YARDIM kutucukları dikkate alınarak, tam ve doğru olarak doldurulmalıdır.

9 YAYIMCI BİLGİ FORMU

10 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Yayımcı Hukuki Adı: Yayımcı adının vergi levhasında görüldüğü şekilde ya da resmi yazışmalarda kullanılan tam adı yazılmalıdır. Örnek : Kültür ve Turizm Bakanlığı Örnek : Kitap Yayınları Tic. Ltd. Şti.

11 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Ticaret Sicil Numarası: Var ise kayıtlı olunan Ticaret Odasınca verilen ticaret sicil numaranızı yazınız. Ticaret Sicil Gazetesi Örneğini ya da Ticaret Odasınca verilen belgenin bir örneğini Ajansımıza göndermeniz gerekmektedir. Örnek : / (Kitap-Okur Yayınları) Örnek : (Okur Yayınları)

12 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Yayımcı Marka Adı: Yayınlanan materyallerin üzerinde gözüken yayımcı adı. Kullanılan marka Türk Patent Enstitüsünce onaylanmış ise onaylı markanız. Türk Patent Enstitüsünce onaylı bir markanız yok ise, yayınların üzerinde kullanılan yayımcı adı. Örnek: Yayımcının Hukuki Adı : Kitap- Okur Yayınları Tic. Ltd. Şti. Yayımcı Marka Adı : Kitap-Okur Yayınları Marka Tescil Numarası da sisteme girildiğinde Markanızın tescilli olduğu işareti ile gösterilecektir. Türk Patent Enstitüsünce verilen marka tescil belgeniz var ise belgenin bir örneğini Ajansımıza göndermeniz gerekmektedir. Yayımcı Marka Adı : Kitap-Okur Yayınları

13 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Kuruluş tarihi Yayımcının (Yayınevi, Dernek, Vakıf, Üniversite vb.) kuruluş tarihi. Örnek:

14 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Yayımcı Sertifikası Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan, 2007 yılı sonuna kadar tüm yayıncılar tarafından alınması mecburi olan, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri tarafından yürütülen sertifikalama işlemi. (Kendi kitaplarını yayınlayan şahıs yayıncılarımızdan sertifika istenmemektedir. ) Fikir ve Sanat Eserlerinin Tespit Edildiği Materyallerin Dolum, Çoğaltım ve Satışını Yapan veya Yayan İşletmelerin Sertifikalandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete Tarihi: Resmi Gazete Sayısı: /cb/

15 YAYIMCI BİLGB LGİLERİ Faaliyet Göstertiği Alan Yayımcı hangi alanda faaliyet gösteriyor ise, o alanı yazınız. Örnek : Bankacılık, Eğitim Kurumu, Kamu Kurumu, Belediye, Yayıncılık vb.

16 Yetkili Kişi i Bilgileri Yetkili kişi bilgileri Yayımcı adına imza yetkisi olan ve gerektiğinde yayınevi ve yayınlar ile ilgili bilgi verebilecek, sorumlu kişi. ISBN tahsis edilen her yayının başvuru ve onay bilgisi ilgili kişinin e-posta adresine de gönderilecektir.

17 Yayımc mcı İletişim im Bilgileri Yayımcı İletişim Bilgileri Yayıncı iletişim bilgileri tam ve doğru olarak doldurulmalıdır. Yayımcı iletişim bilgilerinde meydana gelen değişiklikler, yayımcılar tarafından ISBN sisteminden de değiştirilmelidir.

18 E-posta Yayıncılarımız ile iletişim bu bölümde verilecek bilgiler doğrultusunda kurulacaktır. Verilecek e-posta adresi, ISBN ve diğer bilgilerin bildirileceği, devamlı kullanılan ve aktif olan bir e-posta adresi olmalıdır. Örnek : [Bazı ücretsiz e-postalarda sorun çıkabilmektedir, mümkün ise kurumsal e-posta adreslerinizi kullanınız.] Yayımc mcı İletişim im Bilgileri

19 Yayımcılara ait bilgilerin ulusal ve uluslararası kataloglarda doğru bilgilerle yer alması ve tanıtımının yapılabilmesi için, yayımcılara erişmek isteyen kişi, kurum ve kuruluşları doğru yönlendirebilmek için web adresinin doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Örnek: Yayımc mcı İletişim im Bilgileri

20 Yayın n ve Yayınc ncı Bilgileri Yayınlanacak materyal sayısı (baskı adedi değil) 1. Daha önce yayınlanan (ISBN li ya da ISBN siz) materyal (ISBN kapsamına giren kitap, harita, sesli kitap, elektronik kitap vb.) sayısı (ilk yayın ise 1 yazılmalıdır). 2. Bu yıl yayınlanması düşünülen materyal sayısı, 3. Gelecek 10 yılda yayınlanacak tahmini materyal sayısı. DİKKAT! Yayımcıya tahsis edilecek ISBN grubu bu sorulara verilecek bilgilerle göre belirlenecektir. Eksik ya da yanlış bilgiler yayımcıya tahsis edilecek ISBN grubunu etkileyecektir. Yayımcılara tahsis edilecek grupları belirleme yetkisi ISBN Türkiye Ajansı na aittir.

21 Yayın n ve Yayınc ncı Bilgileri Yayımcı Logosu Yayınlanan eserlerin üzerinde yayınevini tanımlayan bir işaret (logo) kullanılıyor ise, kataloglarda kullanılmak üzere bu bölüme ekleyiniz. Örnek : Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü

22 Yayın n ve Yayınc ncı Bilgileri Yayın Yapılan Ortamlar Yayın yapılan ortamların belirlenmesi, yayıncı kataloglarında, yayımcıların ulusal ve uluslararası yayıncılarımızın yayıncı öncelikleri kataloglarında ve daha iyi uzmanlaştığı tanıtılmasında, yayın yayımcıların türlerinin öncelikli konuları belirlenmesinde ve uzmanlaştığı yayın istatistiksel türlerinin veri olarak belirlenmesini kullanılmasını sağlayacaktır.

23 Yayın n ve Yayınc ncı Bilgileri Yayımcı İlgi Alanları Yayıncılarımızın Yayımcıların en çok en çok yayın yaptığı ilk üç konunun tespiti, Yayıncılarımızın yayımcıların hangi hangi konuda daha çok kitap yayınlayarak o hangi konuda markalaşmaya konuda markalaşmaya gittiğinin belirlenmesi gittiğinin belirlenmesi ve ve yayın/yayıncı kataloglarında doğru olarak yayıncılarımızın tanıtılması doğru için en olarak çok yayın tanıtılması yapılan için ilk üç en çok konu yayın yazılmalıdır. yaptığınız ilk üç konuyu yazınız.

24 Kayıt Tüm bilgiler güncellendikten sonra, verilerin sisteme yüklenebilmesi için KAYDET düğmesine basılmalıdır.

25 Kayıt Kayıt onaylamadan, iptal seçilerek yayımcı bilgilerinde değişiklikler yapılabilir, tamam seçilerek bilgilerin ISBN sistemine gönderilmesi sağlanacaktır.

26 Kayıt Tamam seçilerek bilgilerin ISBN sistemine gönderilmesi sağlanacaktır.

27 YAYIMCI BİLGB LGİLERİNİN N AJANSA GÖNDERG NDERİLMESİ Kaydedilen Yayımcı Başvuru Formu nun çıktısı alınarak, kaşe/mühür ve imzalı olarak (şahıs yayıncılarımızın imzalaması yeterlidir) var olan diğer belgelerin örnekleri ile birlikte en geç 15 gün içinde posta-kargo ya da elden (faks kabul edilmemektedir) ISBN Türkiye Ajansı na ulaştırılmalıdır.

28 İSTENEN BELGELER Var ise Ticaret Sicil gazetesinin örneği, Var ise Yayımcı Sertifikasının örneği,(yayımcı sertifikasının 2008 yılına kadar alınmış olması gerekmektedir.) Var ise Markanızın Türk Patent Enstitüsünce verilmiş Marka Tescil Belgesinin örneğinin 15 gün içinde Ajansımıza ulaştırılması gerekmektedir. Belgeleri 15 gün içinde gelmemiş olan yayıncıların güncelleme bilgileri program tarafından otomatik olarak silinecektir.

29 ONAY İstenen belgelerden var olanlar Ajansımıza ulaştığında yayımcı bilgileri kontrol edilerek onaylanacaktır.

30 YAYIMCI ÖN N SAYISI, ÜYE NO VE ŞİFRE Uluslararası Yayıncı ön sayısı Üye No Şifre Yayımcı kaydınızın onaylanması, üye no ve şifrenizin bildirilmesi Yayımcı kaydında bildirmiş olduğunuz e-posta adreslerinize üye no ve

31 ISBN sistemine erişim Üye No Şifre Üye no ve şifre ile sisteme erişerek, yeni yayınlanacak materyaller için ISBN başvurusunda bulunulabilir.

32 ISBN Yeni Materyal Başvurusu Üye no ve şifre kullanılarak sisteme erişildiğinde, ISBN bölümünün altında bulunan Yeni Materyal Başvurusu kısmı seçilerek yeni yayınlanacak materyalleri için ISBN başvurusunda bulunulabilir.

KONU: E-Fatura ve E-Defter Uygulaması İle Bu Uygulamaya Dahil Olma Zorunluluğu Getirilen Mükellefler ve Başvuru Süreçleri:

KONU: E-Fatura ve E-Defter Uygulaması İle Bu Uygulamaya Dahil Olma Zorunluluğu Getirilen Mükellefler ve Başvuru Süreçleri: KONU: E-Fatura ve E-Defter Uygulaması İle Bu Uygulamaya Dahil Olma Zorunluluğu Getirilen Mükellefler ve Başvuru Süreçleri: I: GENEL OLARAK: Elektronik Fatura Uygulaması (e-fatura Uygulaması) ilk olarak

Detaylı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı EĞİTİM VE YETKİLENDİRME BİLGİ SİSTEMİ (EYBİS) DENETÇİ YETKİLENDİRME BAŞVURU ALANI KULLANICI KILAVUZU

Detaylı

.tr Alan Adları. Politikalar, Kurallar ve İşleyiş

.tr Alan Adları. Politikalar, Kurallar ve İşleyiş .tr Alan Adları Politikalar, Kurallar ve İşleyiş Sürüm 5.1.2 NIC.TR.tr Alan Adları Yönetimi Aralık, 2012 1/38 ALAN ADI POLİTİKALARI, KURALLAR VE İŞLEYİŞ Giriş İnternet alan adları (domain names), uluslararası

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

AVRUPA TOPLULUĞU (AT) YÜKLENİCİLERİ İÇİN KATMA DEĞER VERGİSİ (KDV) İSTİSNA SERTİFİKASI BAŞVURU VE KULLANMA REHBERİ

AVRUPA TOPLULUĞU (AT) YÜKLENİCİLERİ İÇİN KATMA DEĞER VERGİSİ (KDV) İSTİSNA SERTİFİKASI BAŞVURU VE KULLANMA REHBERİ AVRUPA TOPLULUĞU (AT) YÜKLENİCİLERİ İÇİN KATMA DEĞER VERGİSİ (KDV) İSTİSNA SERTİFİKASI BAŞVURU VE KULLANMA REHBERİ I- AT Yüklenicileri için Gelir İdaresi Başkanlığı ndan Katma Değer Vergisi İstisna Sertifikası

Detaylı

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ 213 SAYILI VERGİ USUL KANUNU İLE İLGİLİ OLARAK UYGULAMA BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA DAHA ÖNCE YAPILAN TAMİMLERİN GÜNCELLENMESİ

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI SERBEST BÖLGELER, YURT DIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

EKONOMİ BAKANLIĞI SERBEST BÖLGELER, YURT DIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKONOMİ BAKANLIĞI SERBEST BÖLGELER, YURT DIŞI YATIRIM VE HİZMETLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YURT DIŞI MÜTEAHHİTLİK VE TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ KAPSAMINDA YAPILACAK İHRACAT VE İTHALATA İLİŞKİN 2013/1 SAYILI

Detaylı

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ Ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütecekleri iş ve işlemleri, görevlendirdikleri sorumlu müdürlerinin kimlik bilgileri

Detaylı

T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI İKRAZ İSTEK FORM VE TAAHHÜTNAMESİ

T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI İKRAZ İSTEK FORM VE TAAHHÜTNAMESİ T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI İKRAZ İSTEK FORM VE TAAHHÜTNAMESİ Banka Adı Şube Adı Şube Kodu Banka Hesabı İBAN Numarası T R İKRAZ Türü İkraz Evlilik İkrazı

Detaylı

TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU

TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI YATIRIM VE İŞLETMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU Hazırlayan M.Turan TAŞLIÇAY Kültür ve Turizm Uzmanı 2012 ANKARA Bu yayının

Detaylı

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, elektronik iletişim araçlarıyla yapılan

Detaylı

2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG)

2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) 2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2014-İSG Mayıs Dönemi Sınavı 24 Mayıs 2014

Detaylı

İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR

İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2015 Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıkları İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2015-KİT İç Denetçi) SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2015 Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı

Detaylı

ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU (EYLÜL 2014)

ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU (EYLÜL 2014) ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU (EYLÜL 2014) Öğretmenlerin, Eylül 2014 iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî

Detaylı

- Alım ve/veya satım işlemine konu deniz, hava veya kara nakil vasıtalarının değeri yirmibin TL (20.000 TL) veya üzerinde olduğunda,

- Alım ve/veya satım işlemine konu deniz, hava veya kara nakil vasıtalarının değeri yirmibin TL (20.000 TL) veya üzerinde olduğunda, T.C. MALİYE BAKANLIĞI Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı 1. İLGİLİ MEVZUAT İlgili kanun, yönetmelik ve tebliğlere www.masak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. işlem yapılan şahısların da) kimlik

Detaylı

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU KULLANIM KILAVUZU 2012 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 1. GİRİŞ 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu nün 11. maddesinde iş kazası ve meslek hastalığının tanımı yapılmıştır.

Detaylı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ

İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ İPEK ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ Amaç MADDE 1. (1) Bu yönerge, temel olarak İpek Üniversitesinde verilecek bilgi hizmetlerini, kütüphane personelinin yetki, görev ve sorumluluklarını tanımlar. Bilgi

Detaylı

ilgili yayınlaraa ulusal ve uluslararası

ilgili yayınlaraa ulusal ve uluslararası MÜHENDİSLİK JEOLOJİSİ DERNEĞİ TÜZÜĞÜ BÖLÜM 1 DERNEĞİN ADI, MERKEZİ VE FAALİYET ALANI Madde 1-- Derneğin adı Mühendislik Jeolojisi Derneği olup, kısa adı MJD dir. Derneğin merkezi Ankara dır. Şubesi ve

Detaylı

DERNEK KURULUŞ BİLDİRİMİ..VALİLİĞİNE / KAYMAKAMLIĞINA.. Derneği tarafımızdan kurulmuştur. Gereğini arz ederim.. / / Vali/Kaymakam

DERNEK KURULUŞ BİLDİRİMİ..VALİLİĞİNE / KAYMAKAMLIĞINA.. Derneği tarafımızdan kurulmuştur. Gereğini arz ederim.. / / Vali/Kaymakam DERNEK KURULUŞ BİLDİRİMİ Ek-2.VALİLİĞİNE / KAYMAKAMLIĞINA.. Derneği tarafımızdan kurulmuştur. Gereğini arz ederim.. / / Vali/Kaymakam / / Saat: İmza Adı Soyadı Geçici Yönetim Kurulu Başkanı veya Üyesi

Detaylı

Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik

Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, gerçek ve tüzel kişilerin bilgi edinme

Detaylı

Elektronik İmza Kanununun Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

Elektronik İmza Kanununun Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Telekomünikasyon Kurumundan: Elektronik İmza Kanununun Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı; elektronik imzanın hukuki

Detaylı

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI, Ankara 2013 1 Bu Kılavuz uygulayıcılara ve ilgililere destek amacıyla hazırlanmıştır. ÖYP'ye başvuran adaylar ilgili mevzuatta

Detaylı

SIKÇA SORULAN SORULAR. 1- Gönüllü insanlar üzerinde yapılması planlanan klinik araştırma için izin alınması gerekir mi?

SIKÇA SORULAN SORULAR. 1- Gönüllü insanlar üzerinde yapılması planlanan klinik araştırma için izin alınması gerekir mi? 1- Gönüllü insanlar üzerinde yapılması planlanan klinik araştırma için izin alınması gerekir mi? Evet, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, Türk Ceza Kanunu 90. maddesi ve ilgili yönetmelik gereğince izin alınması

Detaylı

BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNUNUN UYGULANMASINA İLİŞKİN ESAS VE USULLER HAKKINDA YÖNETMELİK

BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNUNUN UYGULANMASINA İLİŞKİN ESAS VE USULLER HAKKINDA YÖNETMELİK BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNUNUN UYGULANMASINA İLİŞKİN ESAS VE USULLER HAKKINDA YÖNETMELİK Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 19/4/2004 No : 2004/7189 Dayandığı Kanunun Tarihi : 9/10/2003 No : 4982 Yayımlandığı

Detaylı

17 Temmuz 2009 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27291 YÖNETMELİK

17 Temmuz 2009 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27291 YÖNETMELİK 17 Temmuz 2009 CUMA Resmî Gazete Sayı : 27291 YÖNETMELİK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan: TELSİZ İŞLEMLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

HAVAALANLARI YER HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ (SHY-22) BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM

HAVAALANLARI YER HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ (SHY-22) BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM HAVAALANLARI YER HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ (SHY-22) BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu

Detaylı

GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Uygulama Esaslarının amacı; ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve

Detaylı

Ulusal Marker Uygulama Faaliyetleri ve Ulusal Marker Teslimine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Kararı Taslağı

Ulusal Marker Uygulama Faaliyetleri ve Ulusal Marker Teslimine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Kararı Taslağı Ulusal Marker Uygulamasına ilişkin olarak mevzuatta çeşitli düzenlemeler yapılması ve 02/12/2014 tarih ve 29193 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe

Detaylı

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGE

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLAMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGE Onay Tarihi : 07.01.2013 Onay Makamı : Emniyet Genel Müdürü BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Sorumluluk ve Tanımlar

Detaylı

TÜRKİYE DE YERLEŞMİŞ OLMAYANLAR (DAR MÜKELLEFLER) İÇİN KİRA GELİRİ REHBERİ

TÜRKİYE DE YERLEŞMİŞ OLMAYANLAR (DAR MÜKELLEFLER) İÇİN KİRA GELİRİ REHBERİ TÜRKİYE DE YERLEŞMİŞ OLMAYANLAR (DAR MÜKELLEFLER) İÇİN KİRA GELİRİ REHBERİ 2015 www.gib.gov.tr ÜCRETSİZDİR TÜRKİYE DE YERLEŞMİŞ OLMAYANLAR (DAR MÜKELLEFLER) İÇİN KİRA GELİRİ REHBERİ 2015 ÜCRETSİZDİR Bu

Detaylı