32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan"

Transkript

1

2 32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan İLGİLİ BAKANLIKLAR Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı RESMİ KURULUŞLAR Ankara Valiliği, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı, T.S.K Armoni Mızıkası FESTİVAL ONUR ÜYELERİ (*) Sabancı Vakfı, Kavaklıdere Şirketler Grubu, AND TTS ETKİNLİK SPONSORLARI (*) Mercedes Benz Türk A.Ş., Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., Aydıner İnşaat A.Ş, GAMA Holding, Garanti Caz Yeşili, NCY Müşavirlik DIŞ ÜLKE TEMSİLCİLİKLER - KÜLTÜR MERKEZLERİ (**) Avustralya Büyükelçiliği, İtalya Büyükelçiliği, Moldova Büyükelçiliği

3 AYNİ KATKI SPONSORLARI (**) Ankara Hilton SA, Class Hotel MEDYA SPONSORLARI (**) Andante, Ankara Life, Arkadaş, Bitter, Cumhuriyet, Issue, Kültür Sanat Haritası, Mag, Opus, Sabah, RADYO SPONSORLARI Radyo Bilkent, Radyo ODTÜ ULAŞIM SPONSORU Bektaşlar Turizm Ticaret Nakliyat A.Ş. İLAN KATKISI (**) Ayhan Mağazası, Polmak Sondaj Sanayii A.Ş. Bilet sat n alarak bireysel katk lar n esirgemeyen tüm Festival izleyicileri ne teşekkürlerimizi sunar z. (*) Katk pay na göre - eşit katk lar alfabetik - s ralanm şt r. (**) Alfabetik s ralanm şt r.

4 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nin açılış konserini gerçekleştirmek üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası şef Ender Sakpınar yönetiminde Ankara ya geliyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok festivalden davet alan orkestra Türkiye nin ilk Belediye Senfoni Orkestrasıdır. Orkestra bu bağlamda yerel yönetimlerin sanata ve kültüre önem vermesi gerektiğine çok güzel bir örnektir. Orkestra nın festival açılış konserinde solisti Brezilya kökenli, Almanya doğumlu keman sanatçısı Nicolas Koeckert. Montreal, Moskova, St. Petersburg gibi dünyanın önde gelen yarışmalarının birincisi olan sanatçı, son dönemin dikkat çeken kemancıları arasında yer alıyor.

5 04 CUMARTESİ NiSAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Ender Sakpınar, şef Nicolas Koeckert, keman Ertuğrul Oğuz Fırat Op.20 3 Kırın eserinden "Manuel De Falla nın anısına" başlıklı 1.Dans İlk seslendiriliş Eduardo Lalo İspanyol Senfonisi Nicolas Koeckert, keman *** M. Ravel Couperin'in Anıtı / Orkestra Suiti Manuel De Falla El Amor Brujo MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

6 Festivalin ilginç topluklarından biri olan Çin Henan Müzesi Huaxia Antik Müzik Topluluğu, bünyesinde barındırdığı antik enstrümanlar ile ülkelerine özel bir programla festivale konuk oluyor. Arkeologlar önderliğinde uzun süren titiz bir çalışma sonucu oluşan projede topluluk üyeleri, Çin in önemli müzisyenleri arasında gösteriliyor. Enstürümanlar yıl öncesinden antik dönemlerde kullanılanların birer kopyasıdır. İlk kez Türkiye de festival seyircisi ile buluşuyor.

7 NiSAN 07SALI ÇİN HENAN MÜZESİ HUAXIA ANTİK MÜZİK TOPLULUĞU etnik müzik Echo of the Ancient Times (Taş Devri / Stone Age) Book of Songs Sacrificial Odes of Shang Xuanniao (M.Ö ) Book of Songs Southern Zhou the Cooing Ospreys (M.Ö ) Hymns of Zhou King Wen's Temple (M.Ö ) An old fisherman Şiir: Liu Zongyuan (Tang Dynasty) (M.S ) Tang Music Rui-zhe-Gu and Qingbeile (Dunhuang Music) ( M.S ) Turkish folk music: Earl Gazi *** Marriage proposal to girl s parents Date in the moonlight Wedding Joking in the Bridal Chamber MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

8 Elektronik cihazlar, hayatın her alanında yer alıyor. Öyle ki sanatın soyut alanı olan müzikte dahi icracı olarak bu tür oluşumlar yer buluyor. İşte bu anlamda Şef Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent, İtalyan piyanist Roberto Prosseda tarafından tasarlanan ve programlanan "Teo-tronica" adlı robot Prosseda solistliğinde Gounod'un eseri ile sahne alacak. Teotronica Robot Mozart'ın KV 488 Piyano Konçertosu'nu seslendirerek bir ilke imza atacak. Kusursuz performansı ile öne çıkan bu robotun iddiası "notalarda yazılı olan her şeyi %100 kusursuz bir biçimde çalarım ve bu yüzden insana gerek yoktur". Ülkemizde ilk kez gerçekleşecek böylesine ilginç bir konser teknoloji ve klasik müzik hayranlarını da buluşturacak. Robot piyanist dünyada Berlin Filarmoni Orkestrasından sonra ilk kez 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivalinde.

9 08 ÇARŞAMBA NiSAN ROBOTİK KONSER ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT klasik müzik Ertuğ Korkmaz, şef Roberto Prosseda, piyano, pedal piyano Teotronica Robot, piyano W. A.Mozart Piyano Konçertosu No 23. La Majör, K 488 Teotronica Robot, piyano C. Gounod Pedal piyano ve orkestra için konçerto, Mi bemol Majör Roberto Prosseda, piyano Orkestra Akademik Başkent Ana Sponsoru MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

10 Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz büyük ses, usta sanatçı Ayhan Baran! Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli şan ve opera sanatçılarından biri olan Ayhan Baran, etkileyici bas sesi ve özgün yorumlama tekniğiyle opera dünyamızda kendine özel bir yer edinmiş nadir sanatçılarımızdandı yılında Vakfımız tarafından her yıl verilen Onur Ödülü Altın Madalyasına layık görülen ve herkesin opera sanatçısı olarak tanıdığı Ayhan Baran, aynı zamanda bir ressam, heykeltraş, fotoğraf sanatçısı, mimari tasarımcıydı Gerektiğinde de, kendi eşliğini en mükemmel biçimde yapacak düzeyde iyi bir piyanistti Geceye, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında adlarından başarıyla söz ettiren bas ve bariton sanatçılarımız Burak Bilgili, Zafer Erdaş, Güneş Gürle, Tuncay Kurtoğlu ve Gökhan Ürben sesleriyle hayat verecek. Ustanın yolundan ilerleyen dünyaca ünlü bas ve bariton sanatçılarımızın taçlandıracağı bu özel konser Ankara lı sanatseverlere büyülü bir akşam yaşatacak.

11 09 PERŞEMBE NiSAN AYHAN BARAN I ANMA GECESİ "BEŞ BAS KONSERİ" klasik müzik Burak Bilgili, bas-bariton Güneş Gürle, bas bariton Gökhan Ürben, bas Tuncay Kurtoğlu, bas Zafer Erdaş, bas Fügen Yiğitgil, piyano Handel, Saygun, Schubert, Loewe, Çaykovski, Verdi, İbert, Mozart, Massenet, Baran ve Donizetti nin Bas Aryaları MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

12 Ülkemizin en yetkin Senfoni Orkestraları ndan biri olan Bilkent Senfoni Orkestrası, her zaman dinleme fırsatı bulamadığımız barok dönemin seçkin şan ve orkestra eserlerinden oluşan bir programla festivalde Dünyaca ünlü blokflüt sanatçısı Maurice Steger in solist ve şefliğindeki orkestraya Pergolesi Stabat Mater de iki önemli Macar sanatçı solistlik yapıyor. Budapeşte Operası nın solisti mezzosoprano Judit Rajkve ve soprano Tünde Szaboki Barok Müzik üstadı olarak kabul edilen Maurice Steger ve Macar solistler ile özel bir barok gecesi Festival den barok severlere bir armağan

13 NiSAN 10CUMA BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Maurice Steger, şef-blokflüt Tünde Szaboki, soprano Judit Rajk, mezzo soprano Barok Aryalar L. Vinci Elpidia Uvertürü G.F. Handel Jül Sezar Sezar ın Aryası Dall'ondosoperiglio.. Aure, deh, perpieta Kleopatra nın Aryası Piangero la sortemia Kleopatra ve Sezar ın Düeti Caro! Bella! più amabile beltà A. Vivaldi Orlando Furioso, RV.819 Sol da te, miodolceamore G.F. Handel I. Richard Operası, HWV.23 Ilvolocosifido G.B. Pergolesi Stabat Mater BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

14 Ülkemizde klasik gitar yarışmaları ve organizasyonlarında öncü bir görev üstlenmiş olan pek çok klasik gitar etkinliğine aktif destekte bulunan Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bu sene genç sanatçılarımıza özel bir yer ayırıyor. Bu bağlamda düzenlenecek olan diğer bir proje de Genç Klasik Gitaristler gecesi Ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği gerek ulusal gerekse uluslararası birçok yarışmada ödül sahibi birbirinden değerli üç genç klasik gitaristi, özel bir gecede, aynı gecede ayrı ayrı dinleyebileceksiniz.

15 11 CUMARTESİ NiSAN GENÇ GİTARİSTLER GECESİ klasik müzik BAHAR TÜRKER J. S. Bach Lut Süiti /Lute Suite II Prelude Fugue Niccolo Paganini Capricce No.24 Agustin Barrios Choro da Saudade SİNAN KURŞUN G. F. Händel Klavsen (Harpsichord) Suiti No:7 Ouverture Allegro D. Aguado La Minör Rondo E. Granados La Maja De Goya A. Barrios Las Abejas *** EREN SÜALP Ertuğrul Bayraktar 6 Anadolu Parçası Ham Meyva/ Madımak / Naz Barı / Halay Odam Kireçtir / Süpürgesi Yoncadan Eren Süalp Raindrops / Yağmur damlaları Leo Brouwer Sonat No. 1. Fandangos y Boleros Sarabanda de Scriabin La Toccata de Pasquini BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

16 Yıllardır bir arada sayısız konser ve temsil yapmış olan Devlet Opera ve Bale Orkestrası nın başkemancı ve grup şeflerinin, oda müziği eserleri ile farklı dünya müziklerini icra etme isteğiyle biraraya gelerek kurdukları başkent Ankara nın yeni topluluğu... Klasik repertuarın dışında Çağdaş Türk bestecilerinin eserlerini de büyük bir çoşku ve başarıyla icra eden topluluk, Türkiye de ve Dünya da ilk seslendirilişlerin yer alacağı özel bir programla ilk kez festival seyircisi ile buluşuyor.

17 13 PAZARTESİ NiSAN ORKESTRA ANKARA klasik müzik Alessandro Cedrone, şef Cem Akçora, korno I. Keman Deniz Karakelle Sibel Başpınar Güçlü Gizem Aytöre Özge Erdem II. Keman Emel Özer Ceren Türkmenoğlu Zeynep İlayda Etem Çınar Yazgan Viyola Ercan Gören Yasemin Gören Yeliz Özkaya B. Bartok Yaylı Çalgılar Orkestrası için Divertimento, Sz. 113 Allegro non troppo Molto adagio Allegro assai O.Schoeck Korno ve Yaylı Çalgılar Orkestrası için Konçerto Op.65 Cem Akçora, korno Lebhaft, energish bewegt Rugih fliebend Rondo, Auberst schnell und leicht *** U. D. Artun Horon Türkiye'de ilk seslendiriliş A. Durdağ Anne Dünya'da ilk seslendiriliş Çello Demek Gökalp Gözde Yaşar Kontrabas Özgü Uluçınar Mert Nayan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

18 MusMA Projesi, 2010 yılında, Avrupa Festivaller Birliği ne üye, önde gelen on Avrupa festivali tarafından başlatılmış uluslararası bir girişim. Proje Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve TRT ile diğer dokuz ülkenin klasik müzik yayını yapan radyolarının da i şbirliği ile sürdürülmektedir. Projenin amacı, katılan ülkelerin genç besteci ve çalgıcılarının desteklenmesi ve Avrupa çapında tanıtılmasıdır. Uluslararası Ankara Müzik Festivali (Sevda- Cenap And Müzik Vakfı) projenin 2014 yılı ayağının temasına ev sahipliği yapmıştır. Su temasının işlendiği bu yaşamsal unsura yeni ifade biçimleriyle yeniden yaklaşılması hedeflenmiş olup, bu tema üzerinde bir nefesli sazlar beşlisi için 8 ilâ 12 dakikalık eserler sipariş edilmiş ve üye ülkeler tarafından sahnelendirilmesi sağlanmıştır.

19 NiSAN 14SALI MUSMA V NEFESLİ SAZLAR BEŞLİSİ çağdaş müzik Cem Önertürk, flüt Selçuk Akyol, obua Nusret İspir, klarinet Cem Akçora, korno Ozan Evruk, fagot Fazlı Orhun Orhon, şef Can Bekir Bilir Orazio Sciortino Daan Janssens Adrien Tsilogiannis Mikolaj Majkusiak Jani Golob Quintet II (Uluslararası Ankara Müzik Festivali) A song to Sing on the water (Emilia Romagna Festivali, İtalya) (Canto Klara Festival, Belçika) Lure of the Sea and the Roots (Festival de Wallonie, Belçika) Concerto on Air (International Festival Wratislavia Cantans, Polonya) Stream (Ljubljana Festival, Slovenia) H.Ü. ANK. DEV. KONS. KONSER SALONU / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

20 Dinleyici ile kurduğu duygusal ve entelektüel bağ ile kuşağının en iyi çellistlerinden biri kabul edilen Daniel Müller-Schott, Salzburg, Lucerne, Schleswig-Holstein ve Vancouver gibi dünyanın önde gelen tüm festivallerinin gözdesi... Dünya sahnelerinin yeni yıldızı, tekniği, yetkinliği ve yorumlarına kattığı duygusal derinlikle dinleyenlerin üzerinde kalıcı etki bırakan büyük bir müzisyen! Sanatçıya bu programda küçük yaşlardan itibaren katıldığı pek çok uluslararası yarışmanın ödüllü piyanisti, Lauma Skride eşlik edecek yılındaki Beethoven ödülünün de sahibi olan Lauma Skride Almanya nın son dönemdeki gözde solist piyanistlerinden. Bu iki özel yorumcu ilk kez birlikte Ankara da festival seyircisi ile buluşacak. Klasik müziğin özel bir gecesi!

21 15 NiSAN ÇARŞAMBA DANIEL MÜLLER SCHOTT, çello LAUMA SKRIDE, piyano klasik müzik L.V. Beethoven Piyano-Viyolonsel Sonatı, No:4 Do Majör, Op. 102 No. 1 C. Debussy Viyolonsel-Piyano Sonatı, Re Minör, (1915) R. Schumann Viyolonsel ve Piyano İçin Adagio ve Allegro, La bemol Majör, Op. 70 C. Franck Viyolonsel-Piyano Sonatı, La Major (1886) MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

22 Gençlerin eğitimleri ve performans olanakları konusunda uzun yıllardır yoğun çalışmalar yürüten Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bundan sonraki festivallerde de gelenekselleşerek devam edeceğine inandığı bir projeye imza atıyor. Her biri ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği ve ülkemizi başarıyla temsil eden genç yetenekleri festival seyircisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki başarıları ile adlarından söz ettiren ve bizleri gururlandıran gençler! Birbirinden yetenekli bu 4 sanatçı, Genç Yıldızlar Gecesi nin solistleri olarak çok özel bir konser serisini başlatmak üzere festivaldeler!

23 NiSAN 17CUMA GENÇ YILDIZLAR GECESİ klasik müzik Hasan Gökçe Yorgun, keman Elif Dimli, çello Can Çakmur, piyano Başar Can Kıvrak, piyano Başar Can Çakmur, piyano Sergei Prokofiev Piyano Sonatı No. 7, Op. 83 Si bemol Major Allegro inquieto, Andante caloroso, Precipitato Pablo Sarasate Faust Fantazi, Op. 13 Carmen Fantazi, Op. 25 Hasan Gökçe Yorgun, keman / Başar Can Kıvrak, piyano *** Cesar Frank La Majör Viyolonsel-Piyano Sonatı Allegro ben moderato, Allegro, Recitativo-fantasia (Ben moderato - Molto lento) Allegretto poco mosso Elif Dimli, viyolonsel / Başar Can Kıvrak, piyano Franz Liszt Transandantal Etüdler (Üstün İcra Etüdleri) No.12 "chasse-neige" andante con moto No.5 "feux follets" allegretto Mephisto Waltz Başar Can Kıvrak, piyano BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

24 Eleştirmenlerce tıpkı Amalia Rodrigues'in bir şarkısının sözlerinde olduğu gibi "Fado'yu yaşıyor ve fado ile nefes alıyor" diye tanımlanan Fado'nun Prensesi Cristina Branco Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak fado ya yeni bir kapı açan dünyaca ünlü bir sanatçı Ünlü Hollandalı şair Slauerhoff un ve Shakespeare'in birçok şiirini fado ile bir araya getiren Branco, fado'dan her zaman beklenen acı, hasret ve çaresizlik şarkıları yerine hayattan keyif alan şarkılara imza atıyor. İlk kez Ankara da konser verecek olan sanatçı festivalin özel konuklarından

25 18 CUMARTESİ NiSAN CRISTINA BRANCO dünya müziği Cristina Branco, vokal Ricardo Dias, piyano Bernardo Couto, Portekiz gitarı Bernardo Moreira, kontrbas MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

26 Çalışmalarını Amerika da sürdüren ünlü piyanistimiz Zeynep Üçbaşaran ile ülkemizin en saygın kemancılarından Cihat Aşkın ın müthiş birlikteliği Zeynep Üçbaşaran ve Cihat Aşkın birlikte seslendirdikleri Mozart ın keman-piyano eserleri ile Ankaralı sanatseverlere unutulmaz bir Mozart gecesi yaşatmaya geliyorlar. Yine özel bir gece!

27 20 PAZARTESİ NiSAN ZEYNEP ÜÇBAŞARAN, piyano CİHAT AŞKIN, keman klasik müzik W. A. Mozart Gecesi Keman ve Piyano için Sonat, KV 305 La Majör Keman ve Piyano için Hélas, j'aiperdumonamant" üzerine çeşitlemeler K 360 Keman ve Piyano için Sonat, KV 306 Re Majör *** Keman ve Piyano için La Bergère Célimène üzerine çeşitlemeler, KV 359 Keman ve Piyano için Sonat, KV 526 La major CSO / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

28 500 yıllık geçmişe sahip dünyanın en ünlü ve en etkileyici erkek çocuk korolarından biri olan Viyana Çocuk Korosu uzun bir aradan sonra yine Ankara Müzik Festivali nde konser verecek. Neredeyse Schönbrunn sarayı kadar kökleşmiş bir yapı olan Viyana Çocuk Korosu, müzikal anlamda yetenekli çocuklara en iyi müzik eğitimini vererek onlara bir gelecek sağlayan dünyanın en önemli müzik kurumlarından biri olarak kabul ediliyor. Fazla söze gerek yok! Çok özel ve sıra dışı bir konser!

29 NiSAN 21SALI VİYANA ÇOCUK KOROSU koro Oliver Stech, koro şefi Viyana'dan Ankara'ya / From Vienna to Ankara Besteciler François Couperin Antonio Caldara Joseph Haydn Felix Mendelssohn-Bartholdy Robert Schumann Franz Schubert Zoltán Kodály Carl Orff Richard Rogers Josef Strauss Johann Strauss Ülkeler Almanya Hırvatistan Macaristan Bulgaristan Ukrayna Avusturya Türkiye Kırgızistan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

30 İngiltere nin en önemli orkestralarının baş çalgıcılarının bir araya gelerek oluşturduğu seçkin bir nefesli sazlar beşlisi Yalnızca klasik müzik alanında değil, Tina Turner, Sting, Paul McCartney, Robbie Williams, Tom Jones Popüler müzik sanatçılarıyla da konserler veren London Brass, ilk kez Türkiye de Ankara Müzik Festivali nde konser verecek.

31 22 ÇARŞAMBA NiSAN LONDON BRASS klasik müzik Andrew Crowley, trompet Dan Newell, trompet Richard Bissill, korno Byron Fulcher, trombon Oren Marshall, tuba M. Praetorius Perilerin Dansları / Dances of Terpsichore (Düz: Paul Archibald) İlkbahar dansı /Spring Dance Kanarya Şarkısı /Canary Song Piliç dansı / Chicken Dance Bir Yaz Geceyarısı Dansı /Midsummmer Nights Dance D. Scarlatti Üç Sonat /Three Sonatas (Düz: Stephen Dodgson) Allegro Andante Vivace M. Arnold Bakır Üflemeli Beşli / Brass Quintet, Op. 73 Allegro Vivace Chaconne Finale Con Brio *** J.S Bach Toccata ve Fugue in D Minor (Düz. Roger Harvey) Karl Jenkins The Adiemus Collection (Düz: Tony Small) Salm O Dewi Sant Song of the Spirit I.Albeniz Espana (Düz: Richard Bissill) Prelude Tango Malaguena Zortzico MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

32 Festivalin bu seneki caz sanatçısı Amerika dan geliyor. Amerika nın son dönemdeki en parlak jazz sanatçılarından Eric Alexander tarafından kurulan grup, övgüye değer son çalışmaları Touching ile ilk kez Ankara Müzik Festivali nde 6 yaşında başladığı klasik müzik eğitimini piyano ile sürdüren sanatçı 9 yaşında klarinete geçtikten sonra 12 yaşında kendi deyimi ile hayatının enstrümanı tenor saksofonu seçmiş. Dünyaca ünlü cazcılarla birlikte çalışan bu sıra dışı sanatçıya, piyanoda soul caz müziğinin önemli isimlerinden Harold Mabern, bas gitarda New York caz dünyasının tanınmış müzisyenlerinden John Webber ve davulda da 100 e yakın albümde kayıtları bulunan Wynton Marsalis in davulcusu Joe Farnsworth eşlik edecek Caz severler için unutulmaz bir gece...

33 NiSAN 24CUMA ERIC ALEXANDER JAZZ QUARTET caz Eric Alexander, tenor saksafon Harold Mabern, piyano John Webber, bas gitar Joe Farnsworth, davul MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

34 JOC, Ulusal Akademik Folk Dans Topluluğu, Moldova nın en prestijli ulusal müzik ve dans topluluğudur yılında kurulan ve Moldova nın geleneksel müziğini ve sanatını en artistik biçimde yansıtan topluluk Moldova nın adeta bir kültür elçisi niteliğindedir. Topluluk adını kelime anlamı itibari ile neşe, oyun manasına gelen ve kökeni romance olan JOC dan alıyor. Sanatçıların sahneledikleri olağanüstü folklorik danslar, hayatın tüm güzelliklerini ve gerçeklilerini Balkan Müzikleri ile harmanlıyor. 70 kişilik dev ekipleri ile ilk kez festivalimizdeler

35 27 PAZARTESİ NiSAN JOC, MOLDOVA ULUSAL DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU dans Vladimir CURBET, koreografi Marian GHERAS, şef ORHEI DEKİ ÇİFTÇİLERİN HALAYI MĂRUNŢICA dansı (Horon halk oyunu tarzında) KARPAT DAĞLARINDAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİN SERİSİ CRĂIŢELE kadın dansı CĂLUŞARII erkek dansı MOLDOVA HALK MÜZİKLERİNİN BİR KOMPOZİSYONU KARPATLAR ÖTESİDEN MOLDOVA HALK MÜZİKLERİ - BALKAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİ SĂRBĂTOREASCA BAYRAM DANS SERİSİ MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

36 Her konser programı ilgi ve merakla beklenen, başarıları ile dünya klasmanında bir dörtlü olduğunu kanıtlayan Borusan Quartet, Avusturya nın başkenti Viyana da yaşayan dünyaca ünlü ikiz Türk piyanistler Ferhan ve Ferzan Önder ile birlikte ilk kez festival seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Programda Borusan Quartet ve Ferzan & Ferhan Önder için özel bestelenen Edirne den Kars a adlı eserin bestecisi Rus asıllı kemancı Aleksey Igudesman dır. Besteci, Richard Hyung Ki Joo ile birlikte gerçekleştirdikleri dünyada büyük yankı uyandıran komedi ve klasik müzik projesi ile festivalimizde yer almış Ankaralı ların yakından tanıdığı bir isimdir. Dinleyiciler, Edirne den Karsa yaylı sazlar dörtlüsü ve iki piyano eşliğinde uzanacak.

37 NiSAN 28SALI BORUSAN QUARTET & FERZAN-FERHAN ÖNDER klasik müzik Ferzan & Ferhan Önder, piyano Esen Kıvrak, keman Olgu Kızılay, keman Efdal Altun, viyola Çağ Erçağ, çello U.C.Erkin Yaylı Dörtlü Borusan Quartet F. Liszt Macar Rapsodisi no.2 Ferzan & Ferhan Önder, piyano A. Piazzolla Liebertango Ferzan & Ferhan Önder, piyano *** A. Igudesman Edirne'den Kars'a Ferzan & Ferhan Önder, piyano/ Borusan Quartet MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

38 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu yıl Avustralya dan modern dansı, klasik müziği, akrobasiyi, sirk görselliğinde buluşturan önemli bir topluluğu ağırlıyor. Circa! Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından 2002 dan bu yana 6 kıtada toplam 30 ülkede büyük performanslara imza atan topluluk ilk kez Türkiye ye geliyor. Avustralya nın en önemli topluluklarından biri olarak kabul edilen grup Avustralya Kültür elçileri olarak da biliniyorlar. Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından

39 29 ÇARŞAMBA NiSAN CIRCA & DEBUSSY QUARTET akrobatik dans OPUS Christophe Collette, keman Marc Vieillefon, keman Vincent Deprecq, viyola Fabrice Bihan, çello D. Shostakovich Yaylılar için Adagio (Elegy) D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 11 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 8 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 5 MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

40 Onursal başkanlığını Prof. Gürer Aykal'ın yaptığı, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, genç şef Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Başta Bilkent ve Hacettepe Üniversiteleri müzik bölümü öğrencileri ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası gibi Ankara'nın önde gelen müzik kurumları olmak üzere ülkemizin diğer müzik kurumlarının genç profesyonel müzisyenlerinden oluşmaktadır. Çalışmalarını Müzgender (Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği) ve Vakfımız himayesi ve çatısı altında sürdüren orkestranın kapanış konserindeki solisti Azerbaycan kökenli genç dahi kemancı Ankara doğumlu uluslararası bir çok ödülün de sahibi Elvin Hoxha Ganiyev, Azerbaycan Devlet Sanatçısı, Prof. Server Ganiyev'in de torunudur.

41 30 PERŞEMBE NiSAN ANKARA GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Fazlı Orhun Orhon, şef Elvin Hoxa Ganiyev, keman O. Türkmen Üvertür J. Brahms Keman Konçertosu *** A. Dvorak 9. Senfoni MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

42 BİLET SATIŞ... ( b LKEnt Dost K tabev Ankuva Al flverifl Merkezi No:18/19/20 Bilkent (Hafta içi ve Cumartesi 10:30-19:30 / Pazar 11:00-19:00) ÇAyyoLu Dost K tabev Arcadium Al flverifl Merkezi Karfl s 8. Cadde No: 179/1 Çayyolu (Hergün 10:00-19:00) KAVAKLIDERE Dost K tabev Atatürk Bulvar 237/14-15 Kavakl dere (Hafta içi ve Cumartesi 09:00-19:30 / Pazar 12:00-18:00) KIzILAy Dost K tabev Karanfil sokak 11 / A K z lay (Hafta içi ve Cumartesi 09:30-19:20 / Pazar 12:00-18:45) Konser mekanlar nda 1 saat öncesinden festival bilet sat ş yap lmaktad r.

43 İNDİRİMLER... ÖĞRENCİ İNDİRİMİ Öğrenci biletleri 10 TL indirimlidir. TOPLU BİLET Toplu Bilet alımında bilet arası %15, bilet arası ve üstü alımında %25 indirim sağlanır. Toplu bilet alımında Biletix çağrı merkezi ile irtibata geçiniz. Biletix çağrı merkezi: +90 (216) Çalışma saatleri: Hafta içi: 08:30-21:30 / Hafta sonu: 10:00-21:30 TÜM SALONLAR... H.Ü.A.D.K. - Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu BİLKENT - Bilkent Konser Salonu MEB - Milli Eğitim Bakanl ğ Şura Salonu CSO - Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sevda-Cenap And Müzik Vakfı festival programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

44

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Antik Tiyatro da başladı 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrum Antik Tiyatro da sanatseverlerle buluştu. 12 yıldır Bodrum un Gümüşlük beldesinde gerçekleştirilen

Detaylı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı 05 Aralık 2013 Stanislav Ushev Mario Hossen "Keman" Program: Niccolo Paganını Keman Konçertosu No.2 Manuel De Falla Üç Köşeli

Detaylı

Gümüşlük te Festival sahnesinde Keman Piyano düeti

Gümüşlük te Festival sahnesinde Keman Piyano düeti Gümüşlük te Festival sahnesinde Keman Piyano düeti Rus asıllı kemancı Olga Martinova ve Fransız piyanist Jean- Bernard Pommier çifti, 8 Ağustos Cuma akşamı 11. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Detaylı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Bursa da Klasik Müzik Keyfi Devam Ediyor

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Bursa da Klasik Müzik Keyfi Devam Ediyor Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Bursa da Klasik Müzik Keyfi Devam Ediyor Uludağ Premium sponsorluğunda faaliyetlerini sürdüren Bursa Filarmoni Derneği nin kente kazandırdığı Bursa Bölge Devlet

Detaylı

AASSM KONSERLERİ.

AASSM KONSERLERİ. AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr AASSM KASIM KONSERLERİ İZDSO & İZDOB KOROSU / ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ SARI ZEYBEK SAHNE KANTATI 10 KASIM 2017, CUMA Saat: 20:30 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / BÜYÜK

Detaylı

DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM

DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM DOĞUDA VE BATIDA ORYANTALİZM Bodrum Belediyesi nin etkinlik takviminde yerini alan ve yedincisi gerçekleşen olan Karsanat Barok Müzik Festivali, bu yıl da Antik Tiyatro da 9 ve 10 Eylül de halka açık ve

Detaylı

AASSM KONSERLERİ ÖZGÜR AYDIN & NAOKO SHIMIZU PİYANO VE VİYOLA RESİTALİ. 3 NİSAN 2017, PAZARTESİ Saat: 20:00

AASSM KONSERLERİ ÖZGÜR AYDIN & NAOKO SHIMIZU PİYANO VE VİYOLA RESİTALİ. 3 NİSAN 2017, PAZARTESİ Saat: 20:00 AASSM KONSERLERİ ÖZGÜR AYDIN & NAOKO SHIMIZU PİYANO VE VİYOLA RESİTALİ 3 NİSAN 2017, PAZARTESİ Saat: 20:00 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / KÜÇÜK SALON PROGRAM J.S. Bach / Süit No. 1 J. Brahms / Viyola

Detaylı

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi)

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi) TEZLER ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı -2000 (Lisans Tezi) ERMAN, A. İlköğretim IV. Sınıf Öğrencilerinin Çoklu Zeka Türlerindeki Dağılım ve Düzey Ölçümlerinin Müziksel

Detaylı

ÖN PROGRAM BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 1. BASKI

ÖN PROGRAM BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 1. BASKI ÖN PROGRAM 2017 2018 BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 1. BASKI BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 2017-2018 SEZONU ÖN PROGRAMI Borusan Sanat ın programda değişiklik

Detaylı

D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ

D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ D-MARİN DE, 3 TENOR U 3 BİN KİŞİ İZLEDİ Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu nun, Sanat Yönetmenliğini Yücel Canyaran ın üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 31 Temmuz/ 1-2-3

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ Adı - Soyadı: Kutup Ata Tuncer Doğum Tarihi: 22/02/1980 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Sanatta Yeterlik/Doktora Türk Müziği Haliç Üniversitesi Tez Aşaması Yüksek Lisans Eğitim

Detaylı

07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ ANKARA DEVLET ÇOK SESLİ MÜZİK KOROSU L. BACALOV TANGO MISSA A. COPLAND FANFARE FOR A COMMON MAN

07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ ANKARA DEVLET ÇOK SESLİ MÜZİK KOROSU L. BACALOV TANGO MISSA A. COPLAND FANFARE FOR A COMMON MAN İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2011-2012 SANAT SEZONU PERİYODİK KONSER PROGRAMI KONSER TARİHİ 06 EKİM 2011 GALA KONSERİ 07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ : AYA İRİNİ : ANDREW GREENWOOD : BURAK BİLGİLİ (BAS

Detaylı

AASSM KONSERLERİ.

AASSM KONSERLERİ. AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr FLÜT - ARP RESİTALİ 6 ARALIK 2016, SALI Saat: 20:00 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / KÜÇÜK SALON PROGRAM Bach Sonat Sol minör, BWV 1020 Allegro Adagio Allegro Faure

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI 2012-2013 AKADEMİK YILI 15 ŞUBAT 2012 TARİHİNDEN 17 EYLÜL 2012 TARİHİNE KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER I. MÜZİK BÖLÜMÜ AKADEMİK TEŞKİLAT ŞEMASI A)

Detaylı

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI SANAT SEZONU PERİYODİK KONSER PROGRAMI

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI SANAT SEZONU PERİYODİK KONSER PROGRAMI T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2017 2018 SANAT SEZONU I TARİHİ: : 6 EKİM 2017 SEZON AÇILIŞ KONSERİ : ALEXANDER RAHBARİ : :SERENAT BESTE:

Detaylı

21 Eylül Eylül Ekim Ekim Yer, Saat EXPO 2016 ANTALYA Kongre Merkezi, 20:00 Şef Gürer Aykal. Solist Zhang Zou Piyano

21 Eylül Eylül Ekim Ekim Yer, Saat EXPO 2016 ANTALYA Kongre Merkezi, 20:00 Şef Gürer Aykal. Solist Zhang Zou Piyano 2016 2017 21 Eylül 2016 Yer, Saat EXPO 2016 ANTALYA Kongre Merkezi, 20:00 Şef Gürer Aykal Zhang Zou Piyano P. İ. Çaykovski, 1. Piyano Konçertosu R. Korsakov, İspanyol Kapriçyosu F. Tüzün, Türk Kapriçyosu

Detaylı

AASSM KONSERLERİ.

AASSM KONSERLERİ. AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr 1 FESTİVAL İZMİR AÇILIŞ KONSERİ / SERTAB ERENER & İZMİR BIG BAND 17 EKİM 2017, SALI Saat: 20:00 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / BÜYÜK SALON HAKKINDA Türkiye'nin en

Detaylı

HAZIRLIK 1. SINIF. * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça

HAZIRLIK 1. SINIF. * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça PİYANO PROGRAMI DERS MÜFREDATI HAZIRLIK 1. SINIF * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça *CZERNY Op. 599 No 18 e kadar 1 Etüd *Serbest bir Parça *GAM Do, Sol, Re, La, Mi, Fa Majör

Detaylı

@ahmed_adnan_saygun

@ahmed_adnan_saygun AhmedAdnanSaygunSanatMerkezi @AASSM_ @ahmed_adnan_saygun Adres: Mithatpaşa Caddesi No:1087 Güzelyalı İzmir HALKLA İLİŞKİLER: 0 232 293 38 18 / 19 / 20 iletisim@aassm.org.tr www.aassm.org.tr AASSM KONSERLERİ

Detaylı

FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI

FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI FAZIL SAY BÜYÜK ALKIŞ ALDI Bu yıl 10 uncusu düzenlenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 31 Temmuz/1-2-3 Ağustos tarihleri arasında Bodrum da gerçekleştiriliyor. Festivalin açılış

Detaylı

Gümüşlük te genç kemancılardan konser

Gümüşlük te genç kemancılardan konser Gümüşlük te genç kemancılardan konser Bosch un eğitim sponsorluğunu üstlendiği Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında gerçekleştirilen keman ustalık sınıfına katılan 11 genç müzisyen, Toprak Ev de verdikleri

Detaylı

Fazıl Say, 14 Ocak 1970 Ankara doğumlu dünyaca ünlü besteci ve klasik müzik piyanisti.

Fazıl Say, 14 Ocak 1970 Ankara doğumlu dünyaca ünlü besteci ve klasik müzik piyanisti. On5yirmi5.com Fazıl Say kimdir? Fazıl Say, 14 Ocak 1970 Ankara doğumlu dünyaca ünlü besteci ve klasik müzik piyanisti. Yayın Tarihi : 1 Haziran 2012 Cuma (oluşturma : 1/26/2017) Üç yaşındayken Ali Kemal

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email: info@anset.com.tr "BEZİRGAN" Tiyatro Oyunu İstanbul Halk Tiyatrosu,

Detaylı

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası FİLMSO

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası FİLMSO 2010 yılında alanında en başarılı genç müzisyenlerden kurulan orkestra başta dünya ve yerli film müzikleri olmak üzere; barok, romantik ve klasik dönem tüm senfonik eserlerinden müzikal, vals ve tangolara

Detaylı

SERTİFİKA PROGRAMLARI PİYANO PROGRAMI MÜFREDATI 1. SINIF. * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça

SERTİFİKA PROGRAMLARI PİYANO PROGRAMI MÜFREDATI 1. SINIF. * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça SERTİFİKA PROGRAMLARI PİYANO PROGRAMI MÜFREDATI 1. SINIF * BEYER No: 78,80, 81, 82, 90, 91, 93, 94 ve sonrasından 1 parça Op. 599 No 18 e kadar 1 Etüd *Serbest bir Parça *GAM Do, Sol, Re, La, Mi, Fa Majör

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Belli bir düzeyde müzik eğitimi ve yaşamı olan ülkelerdeki Ulusal Gençlik Orkestrası kavramını Türkiye de de oluşturma

Detaylı

@ahmed_adnan_saygun

@ahmed_adnan_saygun AhmedAdnanSaygunSanatMerkezi @AASSM_ @ahmed_adnan_saygun AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr TAURUS STRING QUARTET 2 ŞUBAT 2017, PERŞEMBE Saat: 20:00 AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ / KÜÇÜK SALON PROGRAM

Detaylı

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır.

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır. GÖSTERİ SANATLARI Festivaller ve Yerel Etkinlikler MART Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri Her sene Mart ayında Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle düzenlenen Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri

Detaylı

Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor On5yirmi5.com Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor Bu yıl "Türkiye'de Çin Kültür Yılı"olması da dikkate alınarak, festival "Aslan" ve "Ejderha" sokak gösterileriyle başlıyor... Yayın Tarihi

Detaylı

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI ONAYLAYAN SÜRÜM NO SAYFA NO 1. TALİMAT DAYANAĞI: Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı. tarihli Konservatuvar Kurulu Kararı. 2. AMAÇ VE KAPSAM: Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email: info@anset.com.tr "BEZİRGAN" Tiyatro Oyunu İstanbul Halk Tiyatrosu,

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ "BEZİRGAN" Tiyatro Oyunu ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email: info@anset.com.tr İstanbul Halk Tiyatrosu,

Detaylı

Jerfi Aji. Piyanist. Johns Hopkins Üniversitesi Peabody Konservatuarı Doktora (D.M.A.), Piyano 2007 2011

Jerfi Aji. Piyanist. Johns Hopkins Üniversitesi Peabody Konservatuarı Doktora (D.M.A.), Piyano 2007 2011 JERFİ AJİ 1976 yılında İstanbul da doğdu. Lisans eğitimini İTÜ Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği bölümünde, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Piyanoya

Detaylı

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ PİYANO A. F. Chopin: Etüdler Aşağıda belirtilen etüdlerden bir tanesi: Op. 10 no: 1, 2, 4, 7,

Detaylı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı 2016 Mart Programı D E Ğ E R L İ K A D I K Ö Y L Ü L E R Yerel yönetim anlayışımızla kentin deneyimini bir araya getiren kültür politikalarımızı çeşitlendirmeyi sürdürüyoruz. Kurumsal olarak ilçemizde

Detaylı

Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT

Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT Öğr. Gör. Dr. Çiğdem YİĞİT Tel: +90 (224) 2940962 e-mail: cigdemyigit07@gmail.com Ankara da doğdu. Müzik eğitimine Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosunda şarkı söyleyerek başladı. 1992 yılında Gazi

Detaylı

26 Eylül 2014 Açılış Konseri 20:30 Muratpaşa Kent Meydanı

26 Eylül 2014 Açılış Konseri 20:30 Muratpaşa Kent Meydanı 20142015 26 Eylül 2014 Açılış Konseri 20:30 Muratpaşa Kent Meydanı Şef Antonio Pirolli Soprano Nurdan Küçükekmekçi Aydın Tenor Göksay Yaran Bariton Serhat Konukman Vincenzo Bellini, Giacomo Puccini, Jules

Detaylı

KLASİK DÖNEM MÜZİĞİ. Kazım ÇAPACI

KLASİK DÖNEM MÜZİĞİ. Kazım ÇAPACI Kazım ÇAPACI KLASİK DÖNEM MÜZİĞİ 1750-1827 Klasik dönemin evreleri Müzikte klasisizm, XVIII. yüzyılın ikinci yarısı ile XIX. yüzyılın başlarını kapsayan dönem müziğini karakterize eden estetik eğilimi

Detaylı

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com 1972 Bursa doğumlu olan Öğretim Görevlisi Z.Göknur Kara 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü nden

Detaylı

@ahmed_adnan_saygun

@ahmed_adnan_saygun AhmedAdnanSaygunSanatMerkezi @AASSM_ @ahmed_adnan_saygun Adres: Mithatpaşa Caddesi No:1087 Güzelyalı Konak / İzmir Halkla İlişkiler: 0 232 293 38 18/19/20 www.aassm.org.tr AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr

Detaylı

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri 2013-2014 Sezonu K A D I K Ö Y B E L E D İ Y E S İ SÜREYYA OPERASI ODA MÜZİĞİ KONSERLERİ 21 Nisan Pazartesi 18:00 Birsen Ulucan Piyano Sınıfı SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri Konuk Sanatçı: Özcan Ulucan 20

Detaylı

müziği bestekârlarındandır? sesliliğin adıdır?

müziği bestekârlarındandır? sesliliğin adıdır? A A 1 Doğal minör moddaki bir dizinin 7. Derecesi üzerine kurulacak bir uygu (akor) hangi nitelikte olur? 33954 A ) Majör B ) Minör C ) Artık D ) Eksik E ) Dominant 4 Geleneksel Türk Sanat Müziği'nde fasıl

Detaylı

Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu

Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu Gümüşlük te Gitaristler Antik Taş Ocağında buluştu Denizbank ana sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamındaki Kumda Gitar Konserleri serisinde sahne alan gitaristler,

Detaylı

OPERA VE BALE MARDİN DE

OPERA VE BALE MARDİN DE OPERA VE BALE MARDİN DE Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl aralık ayında Ankara Devlet Opera ve Balesi nin Mardin de sahnelediği dünyaca ünlü Azeri besteci

Detaylı

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl Adı Soyadı: Server ACİM Doğum Tarihi: 22 Nisan 1961 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl Lisans Müzik Bölümü Kompozisyon Anasanat Dalı Y. Lisans Müzik Anasanat Dalı / Kompozisyon Doktora

Detaylı

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AÇILIŞ KONSERİ

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AÇILIŞ KONSERİ İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AYA İRİNİ 09 EKİM 2015 CUMA AÇILIŞ KONSERİ HOWARD GRIFFITHS (DEVLET) İDİL BİRET (PİYANO) Devlet Sanatçısı SELİN UZUN (SOPRANO)

Detaylı

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI!

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! 11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! Her yıl büyük bir heyecanla beklenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 15-19 Ağustos tarihleri arasında

Detaylı

26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Gaziantep (Merkez), 1964

26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Gaziantep (Merkez), 1964 26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Adı Soyadı Dr. Kemal YILDIRIM Doğum Yeri/Yılı Gaziantep (Merkez), 1964 Lisans Yüksek Lisans Doktora Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi

Detaylı

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR:

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR: YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: Lisans bitirme tezi: "Kızılcahamam Düğün Gelenekleri ve Düğün Müzikleri" Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilimdalı

Detaylı

F. Mendelssohn String Quartet Op.80 in f-moll. L.v. Beethoven Op.74 String Quartet in f-moll 'Hafen'

F. Mendelssohn String Quartet Op.80 in f-moll. L.v. Beethoven Op.74 String Quartet in f-moll 'Hafen' Yaylı dörtlüsü Con Fuoco, üç farklı ülkeden müzisyenler tarafından 2005 yılında kuruldu. Türk keman sanatçıları İmge Tilif ve Güldeste Mamaç, Fransız viyola sanatçısı Marion Plard ve İspanyol çellist İris

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ I. GENEL KURALLAR 1) Bu yarışma Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenmiştir. 2) Yarışma tarihi: Haziran 2015 3) Yarışma Yeri:

Detaylı

@ahmed_adnan_saygun

@ahmed_adnan_saygun AhmedAdnanSaygunSanatMerkezi @AASSM_ @ahmed_adnan_saygun Adres: Mithatpaşa Caddesi No:1087 Güzelyalı Konak / İzmir Halkla İlişkiler: 0 232 293 38 18/19/20 www.aassm.org.tr AASSM KONSERLERİ www.aassm.org.tr

Detaylı

KABUL VE KAYIT KOŞULLARI

KABUL VE KAYIT KOŞULLARI MÜZİK AMAÇ Piyano, yaylı çalgılar, üflemeli ve vurmalı çalgılar ve şan ana sanat dallarından oluşan Müzik Programı orkestra enstrümanlarının hemen hemen bütün dallarında eğitim öğretim vermektedir. Batı

Detaylı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI. Müzik Bölümü. Lisans Ders Programı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI. Müzik Bölümü. Lisans Ders Programı 1 İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI Müzik Bölümü Lisans Ders Programı 1st Year 1st Semester (Fall) 2nd Semester (Spring) Code Course Name ECTS Code Course Name ECTS HIST 121 Medeniyet Tarihi I 5 HIST 122

Detaylı

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri 2013-2014 Sezonu K A D I K Ö Y B E L E D İ Y E S İ SÜREYYA OPERASI ODA MÜZİĞİ KONSERLERİ 21 Nisan Pazartesi 18:00 Birsen Ulucan Piyano Sınıfı SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri Konuk Sanatçı: Özcan Ulucan 20

Detaylı

Yarışma Sınavı. 5 Aşağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? A ) Figaro'nun Düğünü. C ) Fındıkkıran D ) Carmen E ) Idomeneo

Yarışma Sınavı. 5 Aşağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? A ) Figaro'nun Düğünü. C ) Fındıkkıran D ) Carmen E ) Idomeneo MÜZİK (SHNE SNTLRI) ÖĞRETMENİ 1 "Manon Lescavt" operasının bestecisi aşağıdakilerden hangisidir? G.Bizot G.Verdi W: Mozart G.Puccini Lv.Beethoven 5 şağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? Figaro'nun

Detaylı

2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ

2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ 2015 YILI ETKİNLİK LİSTESİ Konser 15 Ocak 2015 15 Ocak 2015 Antalya Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı Dönem sonu konseri gerçekleştirdi. Konser 16 Ocak 2015 16 Ocak

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 2007 yılında, türünün ülkedeki ilk örneği olarak Cem Mansur tarafından kuruldu.

Detaylı

ÇALIŞTIĞI EĞİTİMCİLER

ÇALIŞTIĞI EĞİTİMCİLER M. NEVRA KÜPANA ÖĞRENİM DURUMU 2008- : Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı Doktora Programı (Tez Aşaması) 2006 2008: Marmara

Detaylı

Yarışma Sınavı. 5 " Falsetto " nedir? A ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince. ses

Yarışma Sınavı. 5  Falsetto  nedir? A ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince. ses 1 " Carmina Burana " adlı yapıt kimindir? ) Beethoven B ) Mendelssohn C ) C. Orff D ) Mozart E ) Berlioz 5 " Falsetto " nedir? ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince ses

Detaylı

: Engin ŞEN. : Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Müzikoloji Anabilim Dalı:

: Engin ŞEN. : Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Müzikoloji Anabilim Dalı: Engin ŞEN Ad Soyad e-mail : Engin ŞEN : enginsen2011@gmail.com EĞITIM 50.Yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okulu: 1997-2004 Maltepe Ertuğrulgazi Yabancı Dil Ağırılıklı Lise: 2004-2008 Kocaeli Üniversitesi

Detaylı

Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, Genel Başarı Değerlendirmesi (2013-2014/Bahar)

Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, Genel Başarı Değerlendirmesi (2013-2014/Bahar) HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, (2013-2014/Bahar) 1 İçindekiler Sayfa Nr. Bale Anasanat Dalı Koreoloji Yüksek Lisans Programı

Detaylı

Turkish Jazz Week #5 Edition 2016 Official Concert Program

Turkish Jazz Week #5 Edition 2016 Official Concert Program - 12 Nisan 2016: Mercan Dede, Kırmızı Salon, Priştine - 14 Nisan 2016: Aydin Esen Trio, Kırmızı Salon, Priştine - 13 Nisan 2016: Eren Coşkuner Quarted, "Prenk Jakova" Music School, Yakova - 15 Nisan 2016:

Detaylı

Öğretim Görevlisi Zeynep Göknur YILDIZ

Öğretim Görevlisi Zeynep Göknur YILDIZ Öğretim Görevlisi Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 553 6594114 e-mail:zgkara@msn.com 1972 Bursa doğumlu olan Öğretim Görevlisi Z. Göknur Kara 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği

Detaylı

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. 201112 Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 2011-2012 Konser Sezonu

Detaylı

kültürü araştırmaya, incelemeye adayan ve muhteşem eserler

kültürü araştırmaya, incelemeye adayan ve muhteşem eserler n Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü nde uzun yıllar öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Erman Artun onuruna, kurumsal emeklilik töreniyle Aşıklık Geleneği ve Aşık

Detaylı

Y. Lisans Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1989. Sanatta Yeterlilik Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1994

Y. Lisans Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1989. Sanatta Yeterlilik Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1994 Adı Soyadı: Güldeniz EKMEN AGİŞ Doğum Tarihi: 01.08.1958 Unvanı: Yardımcı Doçent Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı İst. Teknik Üniv. 1979 Y. Lisans Türk Müziği İst.

Detaylı

Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ın iki bininci konseriyle başladı

Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ın iki bininci konseriyle başladı Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ın iki bininci konseriyle başladı Denizbank ana sponsorluğunda Gümüşlük tarihi taş ocağında 13. Uluslararası Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ın iki bininci konseriyle başladı.

Detaylı

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET SEZONU PROGRAMI. Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır.

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET SEZONU PROGRAMI. Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır. BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 2017-2018 SEZONU PROGRAMI Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır. SASCHA GOETZEL Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şef GÜRER AYKAL Onursal

Detaylı

Gümüşlük te müzik mevsimi başlıyor

Gümüşlük te müzik mevsimi başlıyor Gümüşlük te müzik mevsimi başlıyor 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 8 Temmuz 11 Ağustos tarihleri arasında Bodrum un sanat yaşamına renk katmaya hazırlanıyor. Gümüşlük te festival, klasikten

Detaylı

Bodrum Müzik Festivali, Yarımadayı Kültür Sanatla Doldurdu

Bodrum Müzik Festivali, Yarımadayı Kültür Sanatla Doldurdu Bodrum Müzik Festivali, Yarımadayı Kültür Sanatla Doldurdu Doğuş Grubu nun kurucu destekçisi olduğu, sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali, 12 farklı mekanda,

Detaylı

Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda

Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda Midtown Alışveriş Merkezinde 3. Yılını dolduran Midtown Orkestrası, 30 Ağustos Zafer Bayramı nda müthiş bir konserle sevenlerine veda etti. Her yıl

Detaylı

Yarışma Sınavı. 4 Çoksesli korolarda yer alan en kalın erkek sesi. A ) Tenor B ) Bariton C ) Alto D ) Soprana E ) Bas

Yarışma Sınavı. 4 Çoksesli korolarda yer alan en kalın erkek sesi. A ) Tenor B ) Bariton C ) Alto D ) Soprana E ) Bas 1 şağıdakilerden hangisi Doğa sevgisini dile getiren lirik şiirler ve bu şiirlerden bestelenen şarkıları ifade eder? Madrigal Koral Kantat Oratoryo Lirik 4 Çoksesli korolarda yer alan en kalın erkek sesi

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi & Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email:

Detaylı

Konser Sezonu Programı

Konser Sezonu Programı 2015 2016 Konser Sezonu Programı Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan

Detaylı

6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI

6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI D.E.Ü. DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE BALE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAV İÇERİĞİ 6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI 1) SOLFEJ OKUMA PARÇALARI: 1. Kategori:

Detaylı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜDÜRLÜĞÜ. Konservatuvar Kurulu Kararı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜDÜRLÜĞÜ. Konservatuvar Kurulu Kararı T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜDÜRLÜĞÜ Konservatuvar Kurulu Kararı Toplantı Tarihi: 26.03.2014 Başlama saati:14:00 Toplantı Sayısı: 03 Konservatuvar Kurulu 26.03.2014 tarihinde saat

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI LİSANS DÖNEMİ MÜZİK BÖLÜMÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNKAYIT ESASLARI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI LİSANS DÖNEMİ MÜZİK BÖLÜMÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNKAYIT ESASLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI LİSANS DÖNEMİ MÜZİK BÖLÜMÜ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNKAYIT ESASLARI Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü ne 2016-2017 öğretim yılında Lisans

Detaylı

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI LİSANS KAYIT KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar

Detaylı

GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR

GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR Enstitümüz bünyesindeki programlara ilişkin olarak, 2014-2015/Bahar Yarıyılı için yapılacak giriş sınavlarının tarih, saat

Detaylı

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise Işık Tünelinin Sonrası Fulya SanatMerkezinde birbirinden güzel etkinlikler sanatseverler ile buluşuyor. Aralıkayının ilk haftası yine yoğun programlarıyla FulyaSanat Merkezi odak noktasıydı. Bu etkinliklerden

Detaylı

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur.

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 17.07.2012 Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 1-15 Temmuz 2012 Pazar ÇOCUKLAR ARASI YETENEK YARIŞMASI

Detaylı

D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ, GÜMÜŞ STEVİE ÖDÜLÜ NE LAYIK GÖRÜLDÜ!

D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ, GÜMÜŞ STEVİE ÖDÜLÜ NE LAYIK GÖRÜLDÜ! D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ, GÜMÜŞ STEVİE ÖDÜLÜ NE LAYIK GÖRÜLDÜ! Doğuş Grubu nun kurucu destekçiliğiyle 10 yıldır düzenlenen; 2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri nde Yılın

Detaylı

Şanın Şaşaalı Dünyası'ndan... ŞEFİK KAHRAMANKAPTAN Yansımalar

Şanın Şaşaalı Dünyası'ndan... ŞEFİK KAHRAMANKAPTAN Yansımalar Şanın Şaşaalı Dünyası'ndan... ŞEFİK KAHRAMANKAPTAN Yansımalar Bir opera şarkıcısının yetişmesinde, hem öğrencinin, hem de hocasının ne emekler harcadığı genellikle gözardı edilir. Dinleyicinin çoğu ya

Detaylı

İLKÖĞRETİM 2 ve üstü sınıflar içinse müzikal algı (kulak) ile fiziksel uygunlukla birlikte enstrüman seviyesi aranır.

İLKÖĞRETİM 2 ve üstü sınıflar içinse müzikal algı (kulak) ile fiziksel uygunlukla birlikte enstrüman seviyesi aranır. Piyano Sanat Dalı Giriş Seviye Sınavları İLKÖĞRETİM 1. sınıf giriş sınavında adaylardan müzikal algı (kulak) ile piyano için fiziksel uygunluk şartı aranır. İLKÖĞRETİM 2 ve üstü sınıflar içinse müzikal

Detaylı

Oleksandr Samoylenko - Keman

Oleksandr Samoylenko - Keman Oleksandr Samoylenko - Keman 1968 yılında Ukrayna'da doğdu. 1995 yılında Kiev Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında Kiev Devlet Senfoni Orkestrası'nda 'başkemancı' olarak görev

Detaylı

İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN

İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN Çengelköy Mah. Bakırcıbaşı Sok. Ayanoğlu Apt. Daire No.1 Çengelköy, Üsküdar, İstanbul Cep telefonu : 0 537 554 86 32 E-posta : idilkucukdogan@yahoo.com KİŞİSEL BİLGİLER Uyruğu: T.C

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 2007 yılında, türünün ülkedeki ilk örneği olarak Cem Mansur tarafından kuruldu.

Detaylı

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI 1. TALİMAT DAYANAĞI: Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı tarihli Konservatuvar Kurulu Kararı. 2. AMAÇ VE KAPSAM: Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı

Detaylı

PİYANO ANASANAT DALI PİYANO SANAT DALI 11. SINIFA NAKİL VE GEÇİŞ SINAVLARI

PİYANO ANASANAT DALI PİYANO SANAT DALI 11. SINIFA NAKİL VE GEÇİŞ SINAVLARI DEÜ. DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK BÖLÜMÜ PİYANO ANASANAT DALI PİYANO SANAT DALI 11. SINIFA NAKİL VE GEÇİŞ SINAVLARI FARK DERSLERİ MÜFREDATLARI Konservatuvarlar arası geçiş sınavı için öğrenciler sadece

Detaylı

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI SANATTA YETERLİK GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI SANATTA YETERLİK GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI SANATTA YETERLİK GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ PİYANO A. F. Chopin: Etüdler Aşağıda belirtilen etüdlerden 1 tanesi: Op.l0 no: 1,2, 4, 7,

Detaylı

Antonio VIVALDI. 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana.

Antonio VIVALDI. 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana. Antonio VIVALDI 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana. İtalyan barok klasik müzik bestecisi, virtüöz kemancı ve rahip. "Kızıl rahip" lakabıyla tanınan Vivaldi, beş yüzden fazla konçerto bestelemiştir

Detaylı

HAKKIMDA EĞĠTĠM BĠLĠMSEL VE SANATSAL ETKĠNLĠKLER. A. Yayınlar. Makaleler: Atatürk ün Müzik AnlayıĢı Öner Sanat Dergisi Haziran 1995

HAKKIMDA EĞĠTĠM BĠLĠMSEL VE SANATSAL ETKĠNLĠKLER. A. Yayınlar. Makaleler: Atatürk ün Müzik AnlayıĢı Öner Sanat Dergisi Haziran 1995 HAKKIMDA Adı Soyadı : Ayhan HELVACI Doğum Yeri ve Tarihi : Ġnegöl, 1969 Unvanı : Öğretim Görevlisi, Doktor Yazışma Adresi : U.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 16059 Görükle/Bursa E-Posta

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Ece KAPTANOĞLU 2. Doğum Tarihi ve Yeri : 20.01.1982 AlaĢehir - MANĠSA 2. Öğrenim Durumu : Sanatta Yeterlik 3. Dil : Ġngilizce YDS puanı: 70 4. ĠletiĢim : Emek Mahallesi, Tuğra

Detaylı

GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI GLOBAL RUN 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI Bodrum, Global Run ile festival coşkusuna hazırlanıyor Global Yatırım Holding in, Bodrum Cruise Port ev sahipliğinde 4 üncü kez gerçekleştireceği Global Run Bodrum

Detaylı

YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1

YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1 YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1 Prof. Dr. Zerhan YÜKSEL CAN Ar. Gör. Y. Mim. Kasım Çelik Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Fiziği Bilim Dalı Yapı Fiziği dersleri ve konular Yapı Fiziği

Detaylı

DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı

DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı Genel Müdürlüğümüz Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacını karşılamak

Detaylı

TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ

TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ Bodrum oda orkestrası 29 ekim de Turgutreis Atatürk meydanında Tobav çoksesli korosunun da yer aldığı konserde yer alıyor. Konser Turgutreis mahalle meclisinin etkinlikleri

Detaylı

Derece Alan Üniversit. Yıl e Lisans Müzik ve Sahne Sanatları / Müzikoloji. Müzikoloji. Müzikoloji. Müzikoloji

Derece Alan Üniversit. Yıl e Lisans Müzik ve Sahne Sanatları / Müzikoloji. Müzikoloji. Müzikoloji. Müzikoloji 1. Adı Soyadı: Z. Gülçin Özkişi 2. Doğum Tarihi: 16.11.1981 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversit Yıl e Lisans Müzik ve Sahne Sanatları / Yıldız Teknik Üniversitesi 2004 Y.

Detaylı

10 Mar 20 Jun 30 Sep 10 Jan 22 Apr 2 Aug 12 Nov 22 Feb 4 Jun 14 Sep 25 Dec. Avg. Time on Site 00:02:15 Site Avg: 00:02:21 (-4.05%)

10 Mar 20 Jun 30 Sep 10 Jan 22 Apr 2 Aug 12 Nov 22 Feb 4 Jun 14 Sep 25 Dec. Avg. Time on Site 00:02:15 Site Avg: 00:02:21 (-4.05%) www.muzikent.net Keywords 10 Mar 2008-9 Apr 2011 Comparing to: Site Visits 60 60 30 30 0 0 10 Mar 20 Jun 30 Sep 10 Jan 22 Apr 2 Aug 12 Nov 22 Feb 4 Jun 14 Sep 25 Dec Search sent 10,970 total visits via

Detaylı