32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan"

Transkript

1

2 32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan İLGİLİ BAKANLIKLAR Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı RESMİ KURULUŞLAR Ankara Valiliği, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı, T.S.K Armoni Mızıkası FESTİVAL ONUR ÜYELERİ (*) Sabancı Vakfı, Kavaklıdere Şirketler Grubu, AND TTS ETKİNLİK SPONSORLARI (*) Mercedes Benz Türk A.Ş., Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., Aydıner İnşaat A.Ş, GAMA Holding, Garanti Caz Yeşili, NCY Müşavirlik DIŞ ÜLKE TEMSİLCİLİKLER - KÜLTÜR MERKEZLERİ (**) Avustralya Büyükelçiliği, İtalya Büyükelçiliği, Moldova Büyükelçiliği

3 AYNİ KATKI SPONSORLARI (**) Ankara Hilton SA, Class Hotel MEDYA SPONSORLARI (**) Andante, Ankara Life, Arkadaş, Bitter, Cumhuriyet, Issue, Kültür Sanat Haritası, Mag, Opus, Sabah, RADYO SPONSORLARI Radyo Bilkent, Radyo ODTÜ ULAŞIM SPONSORU Bektaşlar Turizm Ticaret Nakliyat A.Ş. İLAN KATKISI (**) Ayhan Mağazası, Polmak Sondaj Sanayii A.Ş. Bilet sat n alarak bireysel katk lar n esirgemeyen tüm Festival izleyicileri ne teşekkürlerimizi sunar z. (*) Katk pay na göre - eşit katk lar alfabetik - s ralanm şt r. (**) Alfabetik s ralanm şt r.

4 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nin açılış konserini gerçekleştirmek üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası şef Ender Sakpınar yönetiminde Ankara ya geliyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok festivalden davet alan orkestra Türkiye nin ilk Belediye Senfoni Orkestrasıdır. Orkestra bu bağlamda yerel yönetimlerin sanata ve kültüre önem vermesi gerektiğine çok güzel bir örnektir. Orkestra nın festival açılış konserinde solisti Brezilya kökenli, Almanya doğumlu keman sanatçısı Nicolas Koeckert. Montreal, Moskova, St. Petersburg gibi dünyanın önde gelen yarışmalarının birincisi olan sanatçı, son dönemin dikkat çeken kemancıları arasında yer alıyor.

5 04 CUMARTESİ NiSAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Ender Sakpınar, şef Nicolas Koeckert, keman Ertuğrul Oğuz Fırat Op.20 3 Kırın eserinden "Manuel De Falla nın anısına" başlıklı 1.Dans İlk seslendiriliş Eduardo Lalo İspanyol Senfonisi Nicolas Koeckert, keman *** M. Ravel Couperin'in Anıtı / Orkestra Suiti Manuel De Falla El Amor Brujo MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

6 Festivalin ilginç topluklarından biri olan Çin Henan Müzesi Huaxia Antik Müzik Topluluğu, bünyesinde barındırdığı antik enstrümanlar ile ülkelerine özel bir programla festivale konuk oluyor. Arkeologlar önderliğinde uzun süren titiz bir çalışma sonucu oluşan projede topluluk üyeleri, Çin in önemli müzisyenleri arasında gösteriliyor. Enstürümanlar yıl öncesinden antik dönemlerde kullanılanların birer kopyasıdır. İlk kez Türkiye de festival seyircisi ile buluşuyor.

7 NiSAN 07SALI ÇİN HENAN MÜZESİ HUAXIA ANTİK MÜZİK TOPLULUĞU etnik müzik Echo of the Ancient Times (Taş Devri / Stone Age) Book of Songs Sacrificial Odes of Shang Xuanniao (M.Ö ) Book of Songs Southern Zhou the Cooing Ospreys (M.Ö ) Hymns of Zhou King Wen's Temple (M.Ö ) An old fisherman Şiir: Liu Zongyuan (Tang Dynasty) (M.S ) Tang Music Rui-zhe-Gu and Qingbeile (Dunhuang Music) ( M.S ) Turkish folk music: Earl Gazi *** Marriage proposal to girl s parents Date in the moonlight Wedding Joking in the Bridal Chamber MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

8 Elektronik cihazlar, hayatın her alanında yer alıyor. Öyle ki sanatın soyut alanı olan müzikte dahi icracı olarak bu tür oluşumlar yer buluyor. İşte bu anlamda Şef Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent, İtalyan piyanist Roberto Prosseda tarafından tasarlanan ve programlanan "Teo-tronica" adlı robot Prosseda solistliğinde Gounod'un eseri ile sahne alacak. Teotronica Robot Mozart'ın KV 488 Piyano Konçertosu'nu seslendirerek bir ilke imza atacak. Kusursuz performansı ile öne çıkan bu robotun iddiası "notalarda yazılı olan her şeyi %100 kusursuz bir biçimde çalarım ve bu yüzden insana gerek yoktur". Ülkemizde ilk kez gerçekleşecek böylesine ilginç bir konser teknoloji ve klasik müzik hayranlarını da buluşturacak. Robot piyanist dünyada Berlin Filarmoni Orkestrasından sonra ilk kez 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivalinde.

9 08 ÇARŞAMBA NiSAN ROBOTİK KONSER ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT klasik müzik Ertuğ Korkmaz, şef Roberto Prosseda, piyano, pedal piyano Teotronica Robot, piyano W. A.Mozart Piyano Konçertosu No 23. La Majör, K 488 Teotronica Robot, piyano C. Gounod Pedal piyano ve orkestra için konçerto, Mi bemol Majör Roberto Prosseda, piyano Orkestra Akademik Başkent Ana Sponsoru MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

10 Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz büyük ses, usta sanatçı Ayhan Baran! Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli şan ve opera sanatçılarından biri olan Ayhan Baran, etkileyici bas sesi ve özgün yorumlama tekniğiyle opera dünyamızda kendine özel bir yer edinmiş nadir sanatçılarımızdandı yılında Vakfımız tarafından her yıl verilen Onur Ödülü Altın Madalyasına layık görülen ve herkesin opera sanatçısı olarak tanıdığı Ayhan Baran, aynı zamanda bir ressam, heykeltraş, fotoğraf sanatçısı, mimari tasarımcıydı Gerektiğinde de, kendi eşliğini en mükemmel biçimde yapacak düzeyde iyi bir piyanistti Geceye, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında adlarından başarıyla söz ettiren bas ve bariton sanatçılarımız Burak Bilgili, Zafer Erdaş, Güneş Gürle, Tuncay Kurtoğlu ve Gökhan Ürben sesleriyle hayat verecek. Ustanın yolundan ilerleyen dünyaca ünlü bas ve bariton sanatçılarımızın taçlandıracağı bu özel konser Ankara lı sanatseverlere büyülü bir akşam yaşatacak.

11 09 PERŞEMBE NiSAN AYHAN BARAN I ANMA GECESİ "BEŞ BAS KONSERİ" klasik müzik Burak Bilgili, bas-bariton Güneş Gürle, bas bariton Gökhan Ürben, bas Tuncay Kurtoğlu, bas Zafer Erdaş, bas Fügen Yiğitgil, piyano Handel, Saygun, Schubert, Loewe, Çaykovski, Verdi, İbert, Mozart, Massenet, Baran ve Donizetti nin Bas Aryaları MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

12 Ülkemizin en yetkin Senfoni Orkestraları ndan biri olan Bilkent Senfoni Orkestrası, her zaman dinleme fırsatı bulamadığımız barok dönemin seçkin şan ve orkestra eserlerinden oluşan bir programla festivalde Dünyaca ünlü blokflüt sanatçısı Maurice Steger in solist ve şefliğindeki orkestraya Pergolesi Stabat Mater de iki önemli Macar sanatçı solistlik yapıyor. Budapeşte Operası nın solisti mezzosoprano Judit Rajkve ve soprano Tünde Szaboki Barok Müzik üstadı olarak kabul edilen Maurice Steger ve Macar solistler ile özel bir barok gecesi Festival den barok severlere bir armağan

13 NiSAN 10CUMA BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Maurice Steger, şef-blokflüt Tünde Szaboki, soprano Judit Rajk, mezzo soprano Barok Aryalar L. Vinci Elpidia Uvertürü G.F. Handel Jül Sezar Sezar ın Aryası Dall'ondosoperiglio.. Aure, deh, perpieta Kleopatra nın Aryası Piangero la sortemia Kleopatra ve Sezar ın Düeti Caro! Bella! più amabile beltà A. Vivaldi Orlando Furioso, RV.819 Sol da te, miodolceamore G.F. Handel I. Richard Operası, HWV.23 Ilvolocosifido G.B. Pergolesi Stabat Mater BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

14 Ülkemizde klasik gitar yarışmaları ve organizasyonlarında öncü bir görev üstlenmiş olan pek çok klasik gitar etkinliğine aktif destekte bulunan Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bu sene genç sanatçılarımıza özel bir yer ayırıyor. Bu bağlamda düzenlenecek olan diğer bir proje de Genç Klasik Gitaristler gecesi Ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği gerek ulusal gerekse uluslararası birçok yarışmada ödül sahibi birbirinden değerli üç genç klasik gitaristi, özel bir gecede, aynı gecede ayrı ayrı dinleyebileceksiniz.

15 11 CUMARTESİ NiSAN GENÇ GİTARİSTLER GECESİ klasik müzik BAHAR TÜRKER J. S. Bach Lut Süiti /Lute Suite II Prelude Fugue Niccolo Paganini Capricce No.24 Agustin Barrios Choro da Saudade SİNAN KURŞUN G. F. Händel Klavsen (Harpsichord) Suiti No:7 Ouverture Allegro D. Aguado La Minör Rondo E. Granados La Maja De Goya A. Barrios Las Abejas *** EREN SÜALP Ertuğrul Bayraktar 6 Anadolu Parçası Ham Meyva/ Madımak / Naz Barı / Halay Odam Kireçtir / Süpürgesi Yoncadan Eren Süalp Raindrops / Yağmur damlaları Leo Brouwer Sonat No. 1. Fandangos y Boleros Sarabanda de Scriabin La Toccata de Pasquini BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

16 Yıllardır bir arada sayısız konser ve temsil yapmış olan Devlet Opera ve Bale Orkestrası nın başkemancı ve grup şeflerinin, oda müziği eserleri ile farklı dünya müziklerini icra etme isteğiyle biraraya gelerek kurdukları başkent Ankara nın yeni topluluğu... Klasik repertuarın dışında Çağdaş Türk bestecilerinin eserlerini de büyük bir çoşku ve başarıyla icra eden topluluk, Türkiye de ve Dünya da ilk seslendirilişlerin yer alacağı özel bir programla ilk kez festival seyircisi ile buluşuyor.

17 13 PAZARTESİ NiSAN ORKESTRA ANKARA klasik müzik Alessandro Cedrone, şef Cem Akçora, korno I. Keman Deniz Karakelle Sibel Başpınar Güçlü Gizem Aytöre Özge Erdem II. Keman Emel Özer Ceren Türkmenoğlu Zeynep İlayda Etem Çınar Yazgan Viyola Ercan Gören Yasemin Gören Yeliz Özkaya B. Bartok Yaylı Çalgılar Orkestrası için Divertimento, Sz. 113 Allegro non troppo Molto adagio Allegro assai O.Schoeck Korno ve Yaylı Çalgılar Orkestrası için Konçerto Op.65 Cem Akçora, korno Lebhaft, energish bewegt Rugih fliebend Rondo, Auberst schnell und leicht *** U. D. Artun Horon Türkiye'de ilk seslendiriliş A. Durdağ Anne Dünya'da ilk seslendiriliş Çello Demek Gökalp Gözde Yaşar Kontrabas Özgü Uluçınar Mert Nayan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

18 MusMA Projesi, 2010 yılında, Avrupa Festivaller Birliği ne üye, önde gelen on Avrupa festivali tarafından başlatılmış uluslararası bir girişim. Proje Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve TRT ile diğer dokuz ülkenin klasik müzik yayını yapan radyolarının da i şbirliği ile sürdürülmektedir. Projenin amacı, katılan ülkelerin genç besteci ve çalgıcılarının desteklenmesi ve Avrupa çapında tanıtılmasıdır. Uluslararası Ankara Müzik Festivali (Sevda- Cenap And Müzik Vakfı) projenin 2014 yılı ayağının temasına ev sahipliği yapmıştır. Su temasının işlendiği bu yaşamsal unsura yeni ifade biçimleriyle yeniden yaklaşılması hedeflenmiş olup, bu tema üzerinde bir nefesli sazlar beşlisi için 8 ilâ 12 dakikalık eserler sipariş edilmiş ve üye ülkeler tarafından sahnelendirilmesi sağlanmıştır.

19 NiSAN 14SALI MUSMA V NEFESLİ SAZLAR BEŞLİSİ çağdaş müzik Cem Önertürk, flüt Selçuk Akyol, obua Nusret İspir, klarinet Cem Akçora, korno Ozan Evruk, fagot Fazlı Orhun Orhon, şef Can Bekir Bilir Orazio Sciortino Daan Janssens Adrien Tsilogiannis Mikolaj Majkusiak Jani Golob Quintet II (Uluslararası Ankara Müzik Festivali) A song to Sing on the water (Emilia Romagna Festivali, İtalya) (Canto Klara Festival, Belçika) Lure of the Sea and the Roots (Festival de Wallonie, Belçika) Concerto on Air (International Festival Wratislavia Cantans, Polonya) Stream (Ljubljana Festival, Slovenia) H.Ü. ANK. DEV. KONS. KONSER SALONU / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

20 Dinleyici ile kurduğu duygusal ve entelektüel bağ ile kuşağının en iyi çellistlerinden biri kabul edilen Daniel Müller-Schott, Salzburg, Lucerne, Schleswig-Holstein ve Vancouver gibi dünyanın önde gelen tüm festivallerinin gözdesi... Dünya sahnelerinin yeni yıldızı, tekniği, yetkinliği ve yorumlarına kattığı duygusal derinlikle dinleyenlerin üzerinde kalıcı etki bırakan büyük bir müzisyen! Sanatçıya bu programda küçük yaşlardan itibaren katıldığı pek çok uluslararası yarışmanın ödüllü piyanisti, Lauma Skride eşlik edecek yılındaki Beethoven ödülünün de sahibi olan Lauma Skride Almanya nın son dönemdeki gözde solist piyanistlerinden. Bu iki özel yorumcu ilk kez birlikte Ankara da festival seyircisi ile buluşacak. Klasik müziğin özel bir gecesi!

21 15 NiSAN ÇARŞAMBA DANIEL MÜLLER SCHOTT, çello LAUMA SKRIDE, piyano klasik müzik L.V. Beethoven Piyano-Viyolonsel Sonatı, No:4 Do Majör, Op. 102 No. 1 C. Debussy Viyolonsel-Piyano Sonatı, Re Minör, (1915) R. Schumann Viyolonsel ve Piyano İçin Adagio ve Allegro, La bemol Majör, Op. 70 C. Franck Viyolonsel-Piyano Sonatı, La Major (1886) MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

22 Gençlerin eğitimleri ve performans olanakları konusunda uzun yıllardır yoğun çalışmalar yürüten Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bundan sonraki festivallerde de gelenekselleşerek devam edeceğine inandığı bir projeye imza atıyor. Her biri ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği ve ülkemizi başarıyla temsil eden genç yetenekleri festival seyircisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki başarıları ile adlarından söz ettiren ve bizleri gururlandıran gençler! Birbirinden yetenekli bu 4 sanatçı, Genç Yıldızlar Gecesi nin solistleri olarak çok özel bir konser serisini başlatmak üzere festivaldeler!

23 NiSAN 17CUMA GENÇ YILDIZLAR GECESİ klasik müzik Hasan Gökçe Yorgun, keman Elif Dimli, çello Can Çakmur, piyano Başar Can Kıvrak, piyano Başar Can Çakmur, piyano Sergei Prokofiev Piyano Sonatı No. 7, Op. 83 Si bemol Major Allegro inquieto, Andante caloroso, Precipitato Pablo Sarasate Faust Fantazi, Op. 13 Carmen Fantazi, Op. 25 Hasan Gökçe Yorgun, keman / Başar Can Kıvrak, piyano *** Cesar Frank La Majör Viyolonsel-Piyano Sonatı Allegro ben moderato, Allegro, Recitativo-fantasia (Ben moderato - Molto lento) Allegretto poco mosso Elif Dimli, viyolonsel / Başar Can Kıvrak, piyano Franz Liszt Transandantal Etüdler (Üstün İcra Etüdleri) No.12 "chasse-neige" andante con moto No.5 "feux follets" allegretto Mephisto Waltz Başar Can Kıvrak, piyano BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

24 Eleştirmenlerce tıpkı Amalia Rodrigues'in bir şarkısının sözlerinde olduğu gibi "Fado'yu yaşıyor ve fado ile nefes alıyor" diye tanımlanan Fado'nun Prensesi Cristina Branco Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak fado ya yeni bir kapı açan dünyaca ünlü bir sanatçı Ünlü Hollandalı şair Slauerhoff un ve Shakespeare'in birçok şiirini fado ile bir araya getiren Branco, fado'dan her zaman beklenen acı, hasret ve çaresizlik şarkıları yerine hayattan keyif alan şarkılara imza atıyor. İlk kez Ankara da konser verecek olan sanatçı festivalin özel konuklarından

25 18 CUMARTESİ NiSAN CRISTINA BRANCO dünya müziği Cristina Branco, vokal Ricardo Dias, piyano Bernardo Couto, Portekiz gitarı Bernardo Moreira, kontrbas MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

26 Çalışmalarını Amerika da sürdüren ünlü piyanistimiz Zeynep Üçbaşaran ile ülkemizin en saygın kemancılarından Cihat Aşkın ın müthiş birlikteliği Zeynep Üçbaşaran ve Cihat Aşkın birlikte seslendirdikleri Mozart ın keman-piyano eserleri ile Ankaralı sanatseverlere unutulmaz bir Mozart gecesi yaşatmaya geliyorlar. Yine özel bir gece!

27 20 PAZARTESİ NiSAN ZEYNEP ÜÇBAŞARAN, piyano CİHAT AŞKIN, keman klasik müzik W. A. Mozart Gecesi Keman ve Piyano için Sonat, KV 305 La Majör Keman ve Piyano için Hélas, j'aiperdumonamant" üzerine çeşitlemeler K 360 Keman ve Piyano için Sonat, KV 306 Re Majör *** Keman ve Piyano için La Bergère Célimène üzerine çeşitlemeler, KV 359 Keman ve Piyano için Sonat, KV 526 La major CSO / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

28 500 yıllık geçmişe sahip dünyanın en ünlü ve en etkileyici erkek çocuk korolarından biri olan Viyana Çocuk Korosu uzun bir aradan sonra yine Ankara Müzik Festivali nde konser verecek. Neredeyse Schönbrunn sarayı kadar kökleşmiş bir yapı olan Viyana Çocuk Korosu, müzikal anlamda yetenekli çocuklara en iyi müzik eğitimini vererek onlara bir gelecek sağlayan dünyanın en önemli müzik kurumlarından biri olarak kabul ediliyor. Fazla söze gerek yok! Çok özel ve sıra dışı bir konser!

29 NiSAN 21SALI VİYANA ÇOCUK KOROSU koro Oliver Stech, koro şefi Viyana'dan Ankara'ya / From Vienna to Ankara Besteciler François Couperin Antonio Caldara Joseph Haydn Felix Mendelssohn-Bartholdy Robert Schumann Franz Schubert Zoltán Kodály Carl Orff Richard Rogers Josef Strauss Johann Strauss Ülkeler Almanya Hırvatistan Macaristan Bulgaristan Ukrayna Avusturya Türkiye Kırgızistan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

30 İngiltere nin en önemli orkestralarının baş çalgıcılarının bir araya gelerek oluşturduğu seçkin bir nefesli sazlar beşlisi Yalnızca klasik müzik alanında değil, Tina Turner, Sting, Paul McCartney, Robbie Williams, Tom Jones Popüler müzik sanatçılarıyla da konserler veren London Brass, ilk kez Türkiye de Ankara Müzik Festivali nde konser verecek.

31 22 ÇARŞAMBA NiSAN LONDON BRASS klasik müzik Andrew Crowley, trompet Dan Newell, trompet Richard Bissill, korno Byron Fulcher, trombon Oren Marshall, tuba M. Praetorius Perilerin Dansları / Dances of Terpsichore (Düz: Paul Archibald) İlkbahar dansı /Spring Dance Kanarya Şarkısı /Canary Song Piliç dansı / Chicken Dance Bir Yaz Geceyarısı Dansı /Midsummmer Nights Dance D. Scarlatti Üç Sonat /Three Sonatas (Düz: Stephen Dodgson) Allegro Andante Vivace M. Arnold Bakır Üflemeli Beşli / Brass Quintet, Op. 73 Allegro Vivace Chaconne Finale Con Brio *** J.S Bach Toccata ve Fugue in D Minor (Düz. Roger Harvey) Karl Jenkins The Adiemus Collection (Düz: Tony Small) Salm O Dewi Sant Song of the Spirit I.Albeniz Espana (Düz: Richard Bissill) Prelude Tango Malaguena Zortzico MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

32 Festivalin bu seneki caz sanatçısı Amerika dan geliyor. Amerika nın son dönemdeki en parlak jazz sanatçılarından Eric Alexander tarafından kurulan grup, övgüye değer son çalışmaları Touching ile ilk kez Ankara Müzik Festivali nde 6 yaşında başladığı klasik müzik eğitimini piyano ile sürdüren sanatçı 9 yaşında klarinete geçtikten sonra 12 yaşında kendi deyimi ile hayatının enstrümanı tenor saksofonu seçmiş. Dünyaca ünlü cazcılarla birlikte çalışan bu sıra dışı sanatçıya, piyanoda soul caz müziğinin önemli isimlerinden Harold Mabern, bas gitarda New York caz dünyasının tanınmış müzisyenlerinden John Webber ve davulda da 100 e yakın albümde kayıtları bulunan Wynton Marsalis in davulcusu Joe Farnsworth eşlik edecek Caz severler için unutulmaz bir gece...

33 NiSAN 24CUMA ERIC ALEXANDER JAZZ QUARTET caz Eric Alexander, tenor saksafon Harold Mabern, piyano John Webber, bas gitar Joe Farnsworth, davul MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

34 JOC, Ulusal Akademik Folk Dans Topluluğu, Moldova nın en prestijli ulusal müzik ve dans topluluğudur yılında kurulan ve Moldova nın geleneksel müziğini ve sanatını en artistik biçimde yansıtan topluluk Moldova nın adeta bir kültür elçisi niteliğindedir. Topluluk adını kelime anlamı itibari ile neşe, oyun manasına gelen ve kökeni romance olan JOC dan alıyor. Sanatçıların sahneledikleri olağanüstü folklorik danslar, hayatın tüm güzelliklerini ve gerçeklilerini Balkan Müzikleri ile harmanlıyor. 70 kişilik dev ekipleri ile ilk kez festivalimizdeler

35 27 PAZARTESİ NiSAN JOC, MOLDOVA ULUSAL DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU dans Vladimir CURBET, koreografi Marian GHERAS, şef ORHEI DEKİ ÇİFTÇİLERİN HALAYI MĂRUNŢICA dansı (Horon halk oyunu tarzında) KARPAT DAĞLARINDAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİN SERİSİ CRĂIŢELE kadın dansı CĂLUŞARII erkek dansı MOLDOVA HALK MÜZİKLERİNİN BİR KOMPOZİSYONU KARPATLAR ÖTESİDEN MOLDOVA HALK MÜZİKLERİ - BALKAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİ SĂRBĂTOREASCA BAYRAM DANS SERİSİ MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

36 Her konser programı ilgi ve merakla beklenen, başarıları ile dünya klasmanında bir dörtlü olduğunu kanıtlayan Borusan Quartet, Avusturya nın başkenti Viyana da yaşayan dünyaca ünlü ikiz Türk piyanistler Ferhan ve Ferzan Önder ile birlikte ilk kez festival seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Programda Borusan Quartet ve Ferzan & Ferhan Önder için özel bestelenen Edirne den Kars a adlı eserin bestecisi Rus asıllı kemancı Aleksey Igudesman dır. Besteci, Richard Hyung Ki Joo ile birlikte gerçekleştirdikleri dünyada büyük yankı uyandıran komedi ve klasik müzik projesi ile festivalimizde yer almış Ankaralı ların yakından tanıdığı bir isimdir. Dinleyiciler, Edirne den Karsa yaylı sazlar dörtlüsü ve iki piyano eşliğinde uzanacak.

37 NiSAN 28SALI BORUSAN QUARTET & FERZAN-FERHAN ÖNDER klasik müzik Ferzan & Ferhan Önder, piyano Esen Kıvrak, keman Olgu Kızılay, keman Efdal Altun, viyola Çağ Erçağ, çello U.C.Erkin Yaylı Dörtlü Borusan Quartet F. Liszt Macar Rapsodisi no.2 Ferzan & Ferhan Önder, piyano A. Piazzolla Liebertango Ferzan & Ferhan Önder, piyano *** A. Igudesman Edirne'den Kars'a Ferzan & Ferhan Önder, piyano/ Borusan Quartet MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

38 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu yıl Avustralya dan modern dansı, klasik müziği, akrobasiyi, sirk görselliğinde buluşturan önemli bir topluluğu ağırlıyor. Circa! Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından 2002 dan bu yana 6 kıtada toplam 30 ülkede büyük performanslara imza atan topluluk ilk kez Türkiye ye geliyor. Avustralya nın en önemli topluluklarından biri olarak kabul edilen grup Avustralya Kültür elçileri olarak da biliniyorlar. Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından

39 29 ÇARŞAMBA NiSAN CIRCA & DEBUSSY QUARTET akrobatik dans OPUS Christophe Collette, keman Marc Vieillefon, keman Vincent Deprecq, viyola Fabrice Bihan, çello D. Shostakovich Yaylılar için Adagio (Elegy) D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 11 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 8 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 5 MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

40 Onursal başkanlığını Prof. Gürer Aykal'ın yaptığı, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, genç şef Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Başta Bilkent ve Hacettepe Üniversiteleri müzik bölümü öğrencileri ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası gibi Ankara'nın önde gelen müzik kurumları olmak üzere ülkemizin diğer müzik kurumlarının genç profesyonel müzisyenlerinden oluşmaktadır. Çalışmalarını Müzgender (Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği) ve Vakfımız himayesi ve çatısı altında sürdüren orkestranın kapanış konserindeki solisti Azerbaycan kökenli genç dahi kemancı Ankara doğumlu uluslararası bir çok ödülün de sahibi Elvin Hoxha Ganiyev, Azerbaycan Devlet Sanatçısı, Prof. Server Ganiyev'in de torunudur.

41 30 PERŞEMBE NiSAN ANKARA GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Fazlı Orhun Orhon, şef Elvin Hoxa Ganiyev, keman O. Türkmen Üvertür J. Brahms Keman Konçertosu *** A. Dvorak 9. Senfoni MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

42 BİLET SATIŞ... ( b LKEnt Dost K tabev Ankuva Al flverifl Merkezi No:18/19/20 Bilkent (Hafta içi ve Cumartesi 10:30-19:30 / Pazar 11:00-19:00) ÇAyyoLu Dost K tabev Arcadium Al flverifl Merkezi Karfl s 8. Cadde No: 179/1 Çayyolu (Hergün 10:00-19:00) KAVAKLIDERE Dost K tabev Atatürk Bulvar 237/14-15 Kavakl dere (Hafta içi ve Cumartesi 09:00-19:30 / Pazar 12:00-18:00) KIzILAy Dost K tabev Karanfil sokak 11 / A K z lay (Hafta içi ve Cumartesi 09:30-19:20 / Pazar 12:00-18:45) Konser mekanlar nda 1 saat öncesinden festival bilet sat ş yap lmaktad r.

43 İNDİRİMLER... ÖĞRENCİ İNDİRİMİ Öğrenci biletleri 10 TL indirimlidir. TOPLU BİLET Toplu Bilet alımında bilet arası %15, bilet arası ve üstü alımında %25 indirim sağlanır. Toplu bilet alımında Biletix çağrı merkezi ile irtibata geçiniz. Biletix çağrı merkezi: +90 (216) Çalışma saatleri: Hafta içi: 08:30-21:30 / Hafta sonu: 10:00-21:30 TÜM SALONLAR... H.Ü.A.D.K. - Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu BİLKENT - Bilkent Konser Salonu MEB - Milli Eğitim Bakanl ğ Şura Salonu CSO - Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sevda-Cenap And Müzik Vakfı festival programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

44

klasik keyifler Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos 2011 Kapadokya www.klasikkeyifler.org

klasik keyifler Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos 2011 Kapadokya www.klasikkeyifler.org 2011 Kapadokya Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos Temmuz / July : 9 Temmuz Cumartesi, 19:00 Gallery Cappadocia * Müzikal Bacchanalia / Musical Bacchanalia Ankara Üniversitesi Solistleri with

Detaylı

İŞ SANAT TA KLASİK, CAZ ve DANS 13-14

İŞ SANAT TA KLASİK, CAZ ve DANS 13-14 İŞ SANAT TA KLASİK, CAZ ve DANS 13-14 Yeni sezonu karşılarken Kaliteli müziğin ve sanat gündemini renklendiren etkinliklerin adresi olan İş Sanat konser salonumuzun 14. sezonunda, yaratıcı ve yenilikçi

Detaylı

KLASİK, CAZ ve DANS 14-15

KLASİK, CAZ ve DANS 14-15 KLASİK, CAZ ve DANS 14-15 15. sezonumuzu karşılarken... İstanbul un kültür ve sanat hayatına açılan penceresi İş Sanat, 15. yılını kutladığı yeni sezonuna merhaba diyor. Yıl boyu sanat, yıl boyu festival

Detaylı

AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM

AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM AÇILIŞ KONSERİ XXXXXX 00 BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU CEMİ İ CAN DELİORMAN

Detaylı

Sevgili Yarışmacılar. Yarışma Komitesi

Sevgili Yarışmacılar. Yarışma Komitesi Sevgili Yarışmacılar Genç piyanistlerimizin eğitim ve gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, ilerideki meslek kariyerlerine sağlam bir temel oluşturacağını düşündüğümüz bu yarışmanın, Türk sanat tarihinde

Detaylı

2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ

2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ 2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ Konser Yeri : Sismanoglio Megaro İstiklal Caddesi, No: 60 Galatasaray 34433 Beyoğlu, İSTANBUL T: +90 212 244 93 35 Bilgi İçin : İstanbul Filarmoni Derneği Gazeteci Erol Dernek

Detaylı

Sanata Farklı Bir Pencere. ABD de Şekillenen Kariyer

Sanata Farklı Bir Pencere. ABD de Şekillenen Kariyer mezunlardan haberler dergi@bilkent.edu.tr Sanata Farklı Bir Pencere Nazlı Berberoğlu (İşletme 2004), 20 nin üzerinde ülkede 500 ü aşkın sanatçının eserlerini sergileyen Fransa kökenli Carré d Artistes

Detaylı

F e s t i v a l S p o n s o r u

F e s t i v a l S p o n s o r u Festival Sponsoru 43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ 43 RD ISTANBUL MUSIC FESTIVAL 31 MAYIS/MAY 29 HAZİRAN/JUNE 2015 KÜLTÜREL MANZARALAR CULTURAL LANDSCAPES İstanbul Müzik Festivali Avrupa Festivaller Birliği

Detaylı

Mozart Bilkent te... Yorum. Geçen günlerde ölüm yıl dönümünü andığımız,

Mozart Bilkent te... Yorum. Geçen günlerde ölüm yıl dönümünü andığımız, 7 Yorum BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI 18 ARALIK CUMARTESİ 2010 Requiem, KV.626 W.A.Mozart Şef Klaus Weise Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Çoksesli Korosu Koro Şefi Cem i Can Deliorman Soprano Naira

Detaylı

AYO 2 ARALIK SALI 20.00. Ticket To The World

AYO 2 ARALIK SALI 20.00. Ticket To The World ARALIK 14 2 ARALIK SALI 20.00 AYO Ticket To The World 2006 yılında çıkardığı Joyful albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan folk-soul şarkıcısı Ayo Avrupa nın en büyük pop yıldızlarından biri

Detaylı

ŞUBAT ÖYLESİNE BİR DİNLETİ ÇOCUKLAR İÇİN 19 ŞUBAT PAZAR 15.00 19 ŞUBAT PAZAR

ŞUBAT ÖYLESİNE BİR DİNLETİ ÇOCUKLAR İÇİN 19 ŞUBAT PAZAR 15.00 19 ŞUBAT PAZAR ŞUBAT 13 19 ŞUBAT PAZAR 15.00 19 ŞUBAT PAZAR ÇOCUKLAR İÇİN ÖYLESİNE BİR DİNLETİ Felix Broede 1 ŞUBAT CUMA 20.00 ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS JANINE JANSEN yöneten/keman W. A. Mozart Senfoni No. 1,

Detaylı

klasik keyifler 2010 Kapadokya www.klasikkeyifler.org

klasik keyifler 2010 Kapadokya www.klasikkeyifler.org 2010 Kapadokya J.Stradivari 1714 Keman alt tahtası kalınlık haritası Luthier, Hans Pluhar www.violingraduation.com Temmuz 2010 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar 8 9 10 11 20:30 Açık

Detaylı

MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO. ayrıca her gösteride sürpriz konuklar...

MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO. ayrıca her gösteride sürpriz konuklar... 5 ŞUBAT PAZAR ar Için ada yanlar MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO 19 ŞUBAT PAZAR 15.00 19 ŞUBAT PAZAR ayrıca her gösteride sürpriz konuklar... ÇOCUKLAR İÇİN ÖYLESİNE BİR DİNLETİ Bildiğiniz

Detaylı

program programme Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director

program programme Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director program programme Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator ANA SPONSOR ULAŞIM SPONSORU BASIN SPONSORU konserler concerts 07.11 Cuma Friday Açılış

Detaylı

MADELEINE PEYROUX 5 ARALIK PERŞEMBE 20.00. The Blue Room

MADELEINE PEYROUX 5 ARALIK PERŞEMBE 20.00. The Blue Room ARALIK 13 Rocky Schenck 5 ARALIK PERŞEMBE 20.00 MADELEINE PEYROUX The Blue Room MADELEINE PEYROUX vokal, gitar JON HERINGTON gitar JASON REBELLO klavye BARAK MORI bas DARREN BECKETT davul SYLVIA D AVANZO

Detaylı

EMMANUEL PAHUD flüt YEFIM BRONFMAN piyano 8 ARALIK PERŞEMBE VIRTUOSO 20.00

EMMANUEL PAHUD flüt YEFIM BRONFMAN piyano 8 ARALIK PERŞEMBE VIRTUOSO 20.00 ARALIK Lou Denim EMI Classics 8 ARALIK PERŞEMBE VIRTUOSO 20.00 EMMANUEL PAHUD flüt YEFIM BRONFMAN piyano R. Schumann 3 Romans Op. 94 J. Brahms Sonat, Op. 120, No. 2, Mi bemol Majör W. A. Mozart Sonat No.

Detaylı

VİYANA ODA ORKESTRASI STEFAN VLADAR şef VALENTINA LISITSA piyano

VİYANA ODA ORKESTRASI STEFAN VLADAR şef VALENTINA LISITSA piyano MAYIS 14 13 MAYIS SALI 20.00 VİYANA ODA ORKESTRASI STEFAN VLADAR şef VALENTINA LISITSA piyano W. A. Mozart Divertimento KV 136, Re Majör W. A. Mozart Piyano Konçertosu No. 20, KV 466, Re minör P. İ. Çaykovski

Detaylı

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN ISTANBUL PHILHARMONIC ORCHESTRA

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN ISTANBUL PHILHARMONIC ORCHESTRA borusan kültür sanat 2013 2014 sezonuna daha mutlu giriyor, çünkü borusan istanbul filarmoni orkestrası 15 yaşında. ilk konserini 1999 yılında yıldız sarayı silahhane binası nda gürer aykal yönetiminde

Detaylı

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Müzik Teorisi, Kompozisyon, Şeflik Gürer Aykal Devlet Sanatçısı Gürer Aykal, Ankara Devlet Konservatuvarı nda Adnan Saygun ile çalışmış, lisansüstü derecelerini

Detaylı

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI!

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! 11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! Her yıl büyük bir heyecanla beklenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 15-19 Ağustos tarihleri arasında

Detaylı

GOTTLIEB WALLISCH ŞADİ ERDOĞAN. BIPO Debut CD. ile söyleşi. 2010-2011 sezonu sahnelerimizden haberler. Mersin'den bir yıldız geçti.

GOTTLIEB WALLISCH ŞADİ ERDOĞAN. BIPO Debut CD. ile söyleşi. 2010-2011 sezonu sahnelerimizden haberler. Mersin'den bir yıldız geçti. 5 GOTTLIEB WALLISCH Mersin'den bir yıldız geçti. Borusan Kültür İmparatorluğu Borusan's Cultural Empire ŞADİ ERDOĞAN ile söyleşi BIPO Debut CD BİFO, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'ndan ilk CD 2010-2011

Detaylı

mezunlardan haberler ABD de Sanat Üçüncü Albümü Çıktı Bilimin Işığında dergi@bilkent.edu.tr

mezunlardan haberler ABD de Sanat Üçüncü Albümü Çıktı Bilimin Işığında dergi@bilkent.edu.tr mezunlardan haberler dergi@bilkent.edu.tr ABD de Sanat Sanat yaşamını 1996 dan bu yana ABD de sürdüren Osman Akan (Grafik Tasarım 1994), Fragmenta adlı yapıtıyla Alaska eyaletine bağlı Anchorage şehrinin

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

Dear Concert-Goers, Değerli Müzikseverler,

Dear Concert-Goers, Değerli Müzikseverler, Değerli Müzikseverler, 2014-2015 konser sezonunda renkli bir program, yeni bir web sayfası, birçoğu Türkiye ye ilk kez gelecek şef ve solistlerle huzurunuzdayız. Keman ve piyanonun yanı sıra, nefesli ve

Detaylı

ÇAGDAŞ VOKAL GÜNLERİ 12-26 NİSAN 2013 TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI.

ÇAGDAŞ VOKAL GÜNLERİ 12-26 NİSAN 2013 TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI. ÇAGDAŞ VOKAL 020 ŞUBAT 4-27 NİSAN 2013 GÜNLERİ 12-26 NİSAN 2013 SERGİ - BAŞKALARININ HAYATI. TEKRAR VE HAYATTA KALMA. ALEJANDRA LABASTIDA DÜNYA CAZ GÜNÜ TULUĞ TIRPAN TRIO OLGUN AÇAR QUARTET 30 NİSAN SALI

Detaylı

DIANNE REEVES STRINGS ATTACHED featuring 5 MAYIS PERŞEMBE. RUSSELL MALONE gitar ROMERO LUBAMBO gitar CAZIN USTALARI 20.00

DIANNE REEVES STRINGS ATTACHED featuring 5 MAYIS PERŞEMBE. RUSSELL MALONE gitar ROMERO LUBAMBO gitar CAZIN USTALARI 20.00 MAYIS Christian Lantry 5 MAYIS PERŞEMBE CAZIN USTALARI 20.00 DIANNE REEVES STRINGS ATTACHED featuring RUSSELL MALONE gitar ROMERO LUBAMBO gitar Sahne ışıklarının altında Dianne Reeves ve iki tutkulu gitarist

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Belli bir düzeyde müzik eğitimi ve yaşamı olan ülkelerdeki Ulusal Gençlik Orkestrası kavramını Türkiye de de oluşturma

Detaylı

Gizem Gürkan. Haydar Çelik

Gizem Gürkan. Haydar Çelik İş yaşamına Manisa da başlayan yeni mezunlarımızdan Gizem Gürkan (Makine Mühendisliği 2013), Vestel Dış Ticaret A.Ş. de uluslararası satış mühendisi. Vestel in Almanya ofisine bağlı müşterilerinden ve

Detaylı

AVRUPA / BAHAR 2013 ALAN GILBERT ve NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 2 17 MAYIS 2013

AVRUPA / BAHAR 2013 ALAN GILBERT ve NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 2 17 MAYIS 2013 ACİL DAĞITIMI RİCA EDİLİR TARİH: 7 Şubat 2013 New York Filarmoni iletişim: Katherine Johnson +1 (212) 875-5700; johnsonk@nyphil.org Konzertdirektion Schmid iletişim: Meike Knoche +49 (0)30-5213702-25;

Detaylı

YENİ YIL KONSERİ 10.01.2013 PERŞEMBE LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 OCAK

YENİ YIL KONSERİ 10.01.2013 PERŞEMBE LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 OCAK YENİ YIL KONSERİ 10.01.2013 PERŞEMBE LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 OCAK XXXXXX 00 Yeni yıllar iyi dileklerle, büyük umutlarla başlar. Bizim için 2013 büyük bir kayıpla başladı. Sayın Asım Kocabıyık

Detaylı