32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan"

Transkript

1

2 32. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ ne katk da bulunan İLGİLİ BAKANLIKLAR Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı RESMİ KURULUŞLAR Ankara Valiliği, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı, T.S.K Armoni Mızıkası FESTİVAL ONUR ÜYELERİ (*) Sabancı Vakfı, Kavaklıdere Şirketler Grubu, AND TTS ETKİNLİK SPONSORLARI (*) Mercedes Benz Türk A.Ş., Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., Aydıner İnşaat A.Ş, GAMA Holding, Garanti Caz Yeşili, NCY Müşavirlik DIŞ ÜLKE TEMSİLCİLİKLER - KÜLTÜR MERKEZLERİ (**) Avustralya Büyükelçiliği, İtalya Büyükelçiliği, Moldova Büyükelçiliği

3 AYNİ KATKI SPONSORLARI (**) Ankara Hilton SA, Class Hotel MEDYA SPONSORLARI (**) Andante, Ankara Life, Arkadaş, Bitter, Cumhuriyet, Issue, Kültür Sanat Haritası, Mag, Opus, Sabah, RADYO SPONSORLARI Radyo Bilkent, Radyo ODTÜ ULAŞIM SPONSORU Bektaşlar Turizm Ticaret Nakliyat A.Ş. İLAN KATKISI (**) Ayhan Mağazası, Polmak Sondaj Sanayii A.Ş. Bilet sat n alarak bireysel katk lar n esirgemeyen tüm Festival izleyicileri ne teşekkürlerimizi sunar z. (*) Katk pay na göre - eşit katk lar alfabetik - s ralanm şt r. (**) Alfabetik s ralanm şt r.

4 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nin açılış konserini gerçekleştirmek üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası şef Ender Sakpınar yönetiminde Ankara ya geliyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok festivalden davet alan orkestra Türkiye nin ilk Belediye Senfoni Orkestrasıdır. Orkestra bu bağlamda yerel yönetimlerin sanata ve kültüre önem vermesi gerektiğine çok güzel bir örnektir. Orkestra nın festival açılış konserinde solisti Brezilya kökenli, Almanya doğumlu keman sanatçısı Nicolas Koeckert. Montreal, Moskova, St. Petersburg gibi dünyanın önde gelen yarışmalarının birincisi olan sanatçı, son dönemin dikkat çeken kemancıları arasında yer alıyor.

5 04 CUMARTESİ NiSAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Ender Sakpınar, şef Nicolas Koeckert, keman Ertuğrul Oğuz Fırat Op.20 3 Kırın eserinden "Manuel De Falla nın anısına" başlıklı 1.Dans İlk seslendiriliş Eduardo Lalo İspanyol Senfonisi Nicolas Koeckert, keman *** M. Ravel Couperin'in Anıtı / Orkestra Suiti Manuel De Falla El Amor Brujo MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

6 Festivalin ilginç topluklarından biri olan Çin Henan Müzesi Huaxia Antik Müzik Topluluğu, bünyesinde barındırdığı antik enstrümanlar ile ülkelerine özel bir programla festivale konuk oluyor. Arkeologlar önderliğinde uzun süren titiz bir çalışma sonucu oluşan projede topluluk üyeleri, Çin in önemli müzisyenleri arasında gösteriliyor. Enstürümanlar yıl öncesinden antik dönemlerde kullanılanların birer kopyasıdır. İlk kez Türkiye de festival seyircisi ile buluşuyor.

7 NiSAN 07SALI ÇİN HENAN MÜZESİ HUAXIA ANTİK MÜZİK TOPLULUĞU etnik müzik Echo of the Ancient Times (Taş Devri / Stone Age) Book of Songs Sacrificial Odes of Shang Xuanniao (M.Ö ) Book of Songs Southern Zhou the Cooing Ospreys (M.Ö ) Hymns of Zhou King Wen's Temple (M.Ö ) An old fisherman Şiir: Liu Zongyuan (Tang Dynasty) (M.S ) Tang Music Rui-zhe-Gu and Qingbeile (Dunhuang Music) ( M.S ) Turkish folk music: Earl Gazi *** Marriage proposal to girl s parents Date in the moonlight Wedding Joking in the Bridal Chamber MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

8 Elektronik cihazlar, hayatın her alanında yer alıyor. Öyle ki sanatın soyut alanı olan müzikte dahi icracı olarak bu tür oluşumlar yer buluyor. İşte bu anlamda Şef Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent, İtalyan piyanist Roberto Prosseda tarafından tasarlanan ve programlanan "Teo-tronica" adlı robot Prosseda solistliğinde Gounod'un eseri ile sahne alacak. Teotronica Robot Mozart'ın KV 488 Piyano Konçertosu'nu seslendirerek bir ilke imza atacak. Kusursuz performansı ile öne çıkan bu robotun iddiası "notalarda yazılı olan her şeyi %100 kusursuz bir biçimde çalarım ve bu yüzden insana gerek yoktur". Ülkemizde ilk kez gerçekleşecek böylesine ilginç bir konser teknoloji ve klasik müzik hayranlarını da buluşturacak. Robot piyanist dünyada Berlin Filarmoni Orkestrasından sonra ilk kez 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivalinde.

9 08 ÇARŞAMBA NiSAN ROBOTİK KONSER ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT klasik müzik Ertuğ Korkmaz, şef Roberto Prosseda, piyano, pedal piyano Teotronica Robot, piyano W. A.Mozart Piyano Konçertosu No 23. La Majör, K 488 Teotronica Robot, piyano C. Gounod Pedal piyano ve orkestra için konçerto, Mi bemol Majör Roberto Prosseda, piyano Orkestra Akademik Başkent Ana Sponsoru MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

10 Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz büyük ses, usta sanatçı Ayhan Baran! Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli şan ve opera sanatçılarından biri olan Ayhan Baran, etkileyici bas sesi ve özgün yorumlama tekniğiyle opera dünyamızda kendine özel bir yer edinmiş nadir sanatçılarımızdandı yılında Vakfımız tarafından her yıl verilen Onur Ödülü Altın Madalyasına layık görülen ve herkesin opera sanatçısı olarak tanıdığı Ayhan Baran, aynı zamanda bir ressam, heykeltraş, fotoğraf sanatçısı, mimari tasarımcıydı Gerektiğinde de, kendi eşliğini en mükemmel biçimde yapacak düzeyde iyi bir piyanistti Geceye, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında adlarından başarıyla söz ettiren bas ve bariton sanatçılarımız Burak Bilgili, Zafer Erdaş, Güneş Gürle, Tuncay Kurtoğlu ve Gökhan Ürben sesleriyle hayat verecek. Ustanın yolundan ilerleyen dünyaca ünlü bas ve bariton sanatçılarımızın taçlandıracağı bu özel konser Ankara lı sanatseverlere büyülü bir akşam yaşatacak.

11 09 PERŞEMBE NiSAN AYHAN BARAN I ANMA GECESİ "BEŞ BAS KONSERİ" klasik müzik Burak Bilgili, bas-bariton Güneş Gürle, bas bariton Gökhan Ürben, bas Tuncay Kurtoğlu, bas Zafer Erdaş, bas Fügen Yiğitgil, piyano Handel, Saygun, Schubert, Loewe, Çaykovski, Verdi, İbert, Mozart, Massenet, Baran ve Donizetti nin Bas Aryaları MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

12 Ülkemizin en yetkin Senfoni Orkestraları ndan biri olan Bilkent Senfoni Orkestrası, her zaman dinleme fırsatı bulamadığımız barok dönemin seçkin şan ve orkestra eserlerinden oluşan bir programla festivalde Dünyaca ünlü blokflüt sanatçısı Maurice Steger in solist ve şefliğindeki orkestraya Pergolesi Stabat Mater de iki önemli Macar sanatçı solistlik yapıyor. Budapeşte Operası nın solisti mezzosoprano Judit Rajkve ve soprano Tünde Szaboki Barok Müzik üstadı olarak kabul edilen Maurice Steger ve Macar solistler ile özel bir barok gecesi Festival den barok severlere bir armağan

13 NiSAN 10CUMA BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Maurice Steger, şef-blokflüt Tünde Szaboki, soprano Judit Rajk, mezzo soprano Barok Aryalar L. Vinci Elpidia Uvertürü G.F. Handel Jül Sezar Sezar ın Aryası Dall'ondosoperiglio.. Aure, deh, perpieta Kleopatra nın Aryası Piangero la sortemia Kleopatra ve Sezar ın Düeti Caro! Bella! più amabile beltà A. Vivaldi Orlando Furioso, RV.819 Sol da te, miodolceamore G.F. Handel I. Richard Operası, HWV.23 Ilvolocosifido G.B. Pergolesi Stabat Mater BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

14 Ülkemizde klasik gitar yarışmaları ve organizasyonlarında öncü bir görev üstlenmiş olan pek çok klasik gitar etkinliğine aktif destekte bulunan Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bu sene genç sanatçılarımıza özel bir yer ayırıyor. Bu bağlamda düzenlenecek olan diğer bir proje de Genç Klasik Gitaristler gecesi Ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği gerek ulusal gerekse uluslararası birçok yarışmada ödül sahibi birbirinden değerli üç genç klasik gitaristi, özel bir gecede, aynı gecede ayrı ayrı dinleyebileceksiniz.

15 11 CUMARTESİ NiSAN GENÇ GİTARİSTLER GECESİ klasik müzik BAHAR TÜRKER J. S. Bach Lut Süiti /Lute Suite II Prelude Fugue Niccolo Paganini Capricce No.24 Agustin Barrios Choro da Saudade SİNAN KURŞUN G. F. Händel Klavsen (Harpsichord) Suiti No:7 Ouverture Allegro D. Aguado La Minör Rondo E. Granados La Maja De Goya A. Barrios Las Abejas *** EREN SÜALP Ertuğrul Bayraktar 6 Anadolu Parçası Ham Meyva/ Madımak / Naz Barı / Halay Odam Kireçtir / Süpürgesi Yoncadan Eren Süalp Raindrops / Yağmur damlaları Leo Brouwer Sonat No. 1. Fandangos y Boleros Sarabanda de Scriabin La Toccata de Pasquini BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

16 Yıllardır bir arada sayısız konser ve temsil yapmış olan Devlet Opera ve Bale Orkestrası nın başkemancı ve grup şeflerinin, oda müziği eserleri ile farklı dünya müziklerini icra etme isteğiyle biraraya gelerek kurdukları başkent Ankara nın yeni topluluğu... Klasik repertuarın dışında Çağdaş Türk bestecilerinin eserlerini de büyük bir çoşku ve başarıyla icra eden topluluk, Türkiye de ve Dünya da ilk seslendirilişlerin yer alacağı özel bir programla ilk kez festival seyircisi ile buluşuyor.

17 13 PAZARTESİ NiSAN ORKESTRA ANKARA klasik müzik Alessandro Cedrone, şef Cem Akçora, korno I. Keman Deniz Karakelle Sibel Başpınar Güçlü Gizem Aytöre Özge Erdem II. Keman Emel Özer Ceren Türkmenoğlu Zeynep İlayda Etem Çınar Yazgan Viyola Ercan Gören Yasemin Gören Yeliz Özkaya B. Bartok Yaylı Çalgılar Orkestrası için Divertimento, Sz. 113 Allegro non troppo Molto adagio Allegro assai O.Schoeck Korno ve Yaylı Çalgılar Orkestrası için Konçerto Op.65 Cem Akçora, korno Lebhaft, energish bewegt Rugih fliebend Rondo, Auberst schnell und leicht *** U. D. Artun Horon Türkiye'de ilk seslendiriliş A. Durdağ Anne Dünya'da ilk seslendiriliş Çello Demek Gökalp Gözde Yaşar Kontrabas Özgü Uluçınar Mert Nayan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

18 MusMA Projesi, 2010 yılında, Avrupa Festivaller Birliği ne üye, önde gelen on Avrupa festivali tarafından başlatılmış uluslararası bir girişim. Proje Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve TRT ile diğer dokuz ülkenin klasik müzik yayını yapan radyolarının da i şbirliği ile sürdürülmektedir. Projenin amacı, katılan ülkelerin genç besteci ve çalgıcılarının desteklenmesi ve Avrupa çapında tanıtılmasıdır. Uluslararası Ankara Müzik Festivali (Sevda- Cenap And Müzik Vakfı) projenin 2014 yılı ayağının temasına ev sahipliği yapmıştır. Su temasının işlendiği bu yaşamsal unsura yeni ifade biçimleriyle yeniden yaklaşılması hedeflenmiş olup, bu tema üzerinde bir nefesli sazlar beşlisi için 8 ilâ 12 dakikalık eserler sipariş edilmiş ve üye ülkeler tarafından sahnelendirilmesi sağlanmıştır.

19 NiSAN 14SALI MUSMA V NEFESLİ SAZLAR BEŞLİSİ çağdaş müzik Cem Önertürk, flüt Selçuk Akyol, obua Nusret İspir, klarinet Cem Akçora, korno Ozan Evruk, fagot Fazlı Orhun Orhon, şef Can Bekir Bilir Orazio Sciortino Daan Janssens Adrien Tsilogiannis Mikolaj Majkusiak Jani Golob Quintet II (Uluslararası Ankara Müzik Festivali) A song to Sing on the water (Emilia Romagna Festivali, İtalya) (Canto Klara Festival, Belçika) Lure of the Sea and the Roots (Festival de Wallonie, Belçika) Concerto on Air (International Festival Wratislavia Cantans, Polonya) Stream (Ljubljana Festival, Slovenia) H.Ü. ANK. DEV. KONS. KONSER SALONU / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

20 Dinleyici ile kurduğu duygusal ve entelektüel bağ ile kuşağının en iyi çellistlerinden biri kabul edilen Daniel Müller-Schott, Salzburg, Lucerne, Schleswig-Holstein ve Vancouver gibi dünyanın önde gelen tüm festivallerinin gözdesi... Dünya sahnelerinin yeni yıldızı, tekniği, yetkinliği ve yorumlarına kattığı duygusal derinlikle dinleyenlerin üzerinde kalıcı etki bırakan büyük bir müzisyen! Sanatçıya bu programda küçük yaşlardan itibaren katıldığı pek çok uluslararası yarışmanın ödüllü piyanisti, Lauma Skride eşlik edecek yılındaki Beethoven ödülünün de sahibi olan Lauma Skride Almanya nın son dönemdeki gözde solist piyanistlerinden. Bu iki özel yorumcu ilk kez birlikte Ankara da festival seyircisi ile buluşacak. Klasik müziğin özel bir gecesi!

21 15 NiSAN ÇARŞAMBA DANIEL MÜLLER SCHOTT, çello LAUMA SKRIDE, piyano klasik müzik L.V. Beethoven Piyano-Viyolonsel Sonatı, No:4 Do Majör, Op. 102 No. 1 C. Debussy Viyolonsel-Piyano Sonatı, Re Minör, (1915) R. Schumann Viyolonsel ve Piyano İçin Adagio ve Allegro, La bemol Majör, Op. 70 C. Franck Viyolonsel-Piyano Sonatı, La Major (1886) MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

22 Gençlerin eğitimleri ve performans olanakları konusunda uzun yıllardır yoğun çalışmalar yürüten Vakfımız, 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali nde bundan sonraki festivallerde de gelenekselleşerek devam edeceğine inandığı bir projeye imza atıyor. Her biri ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği ve ülkemizi başarıyla temsil eden genç yetenekleri festival seyircisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki başarıları ile adlarından söz ettiren ve bizleri gururlandıran gençler! Birbirinden yetenekli bu 4 sanatçı, Genç Yıldızlar Gecesi nin solistleri olarak çok özel bir konser serisini başlatmak üzere festivaldeler!

23 NiSAN 17CUMA GENÇ YILDIZLAR GECESİ klasik müzik Hasan Gökçe Yorgun, keman Elif Dimli, çello Can Çakmur, piyano Başar Can Kıvrak, piyano Başar Can Çakmur, piyano Sergei Prokofiev Piyano Sonatı No. 7, Op. 83 Si bemol Major Allegro inquieto, Andante caloroso, Precipitato Pablo Sarasate Faust Fantazi, Op. 13 Carmen Fantazi, Op. 25 Hasan Gökçe Yorgun, keman / Başar Can Kıvrak, piyano *** Cesar Frank La Majör Viyolonsel-Piyano Sonatı Allegro ben moderato, Allegro, Recitativo-fantasia (Ben moderato - Molto lento) Allegretto poco mosso Elif Dimli, viyolonsel / Başar Can Kıvrak, piyano Franz Liszt Transandantal Etüdler (Üstün İcra Etüdleri) No.12 "chasse-neige" andante con moto No.5 "feux follets" allegretto Mephisto Waltz Başar Can Kıvrak, piyano BİLKENT / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

24 Eleştirmenlerce tıpkı Amalia Rodrigues'in bir şarkısının sözlerinde olduğu gibi "Fado'yu yaşıyor ve fado ile nefes alıyor" diye tanımlanan Fado'nun Prensesi Cristina Branco Portekiz geleneksel müziğini hem kendi ülkesinin hem dünyaca ünlü şairlerin sözleriyle buluşturarak fado ya yeni bir kapı açan dünyaca ünlü bir sanatçı Ünlü Hollandalı şair Slauerhoff un ve Shakespeare'in birçok şiirini fado ile bir araya getiren Branco, fado'dan her zaman beklenen acı, hasret ve çaresizlik şarkıları yerine hayattan keyif alan şarkılara imza atıyor. İlk kez Ankara da konser verecek olan sanatçı festivalin özel konuklarından

25 18 CUMARTESİ NiSAN CRISTINA BRANCO dünya müziği Cristina Branco, vokal Ricardo Dias, piyano Bernardo Couto, Portekiz gitarı Bernardo Moreira, kontrbas MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

26 Çalışmalarını Amerika da sürdüren ünlü piyanistimiz Zeynep Üçbaşaran ile ülkemizin en saygın kemancılarından Cihat Aşkın ın müthiş birlikteliği Zeynep Üçbaşaran ve Cihat Aşkın birlikte seslendirdikleri Mozart ın keman-piyano eserleri ile Ankaralı sanatseverlere unutulmaz bir Mozart gecesi yaşatmaya geliyorlar. Yine özel bir gece!

27 20 PAZARTESİ NiSAN ZEYNEP ÜÇBAŞARAN, piyano CİHAT AŞKIN, keman klasik müzik W. A. Mozart Gecesi Keman ve Piyano için Sonat, KV 305 La Majör Keman ve Piyano için Hélas, j'aiperdumonamant" üzerine çeşitlemeler K 360 Keman ve Piyano için Sonat, KV 306 Re Majör *** Keman ve Piyano için La Bergère Célimène üzerine çeşitlemeler, KV 359 Keman ve Piyano için Sonat, KV 526 La major CSO / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 30 TL. Öğrenci: 20 TL.

28 500 yıllık geçmişe sahip dünyanın en ünlü ve en etkileyici erkek çocuk korolarından biri olan Viyana Çocuk Korosu uzun bir aradan sonra yine Ankara Müzik Festivali nde konser verecek. Neredeyse Schönbrunn sarayı kadar kökleşmiş bir yapı olan Viyana Çocuk Korosu, müzikal anlamda yetenekli çocuklara en iyi müzik eğitimini vererek onlara bir gelecek sağlayan dünyanın en önemli müzik kurumlarından biri olarak kabul ediliyor. Fazla söze gerek yok! Çok özel ve sıra dışı bir konser!

29 NiSAN 21SALI VİYANA ÇOCUK KOROSU koro Oliver Stech, koro şefi Viyana'dan Ankara'ya / From Vienna to Ankara Besteciler François Couperin Antonio Caldara Joseph Haydn Felix Mendelssohn-Bartholdy Robert Schumann Franz Schubert Zoltán Kodály Carl Orff Richard Rogers Josef Strauss Johann Strauss Ülkeler Almanya Hırvatistan Macaristan Bulgaristan Ukrayna Avusturya Türkiye Kırgızistan MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

30 İngiltere nin en önemli orkestralarının baş çalgıcılarının bir araya gelerek oluşturduğu seçkin bir nefesli sazlar beşlisi Yalnızca klasik müzik alanında değil, Tina Turner, Sting, Paul McCartney, Robbie Williams, Tom Jones Popüler müzik sanatçılarıyla da konserler veren London Brass, ilk kez Türkiye de Ankara Müzik Festivali nde konser verecek.

31 22 ÇARŞAMBA NiSAN LONDON BRASS klasik müzik Andrew Crowley, trompet Dan Newell, trompet Richard Bissill, korno Byron Fulcher, trombon Oren Marshall, tuba M. Praetorius Perilerin Dansları / Dances of Terpsichore (Düz: Paul Archibald) İlkbahar dansı /Spring Dance Kanarya Şarkısı /Canary Song Piliç dansı / Chicken Dance Bir Yaz Geceyarısı Dansı /Midsummmer Nights Dance D. Scarlatti Üç Sonat /Three Sonatas (Düz: Stephen Dodgson) Allegro Andante Vivace M. Arnold Bakır Üflemeli Beşli / Brass Quintet, Op. 73 Allegro Vivace Chaconne Finale Con Brio *** J.S Bach Toccata ve Fugue in D Minor (Düz. Roger Harvey) Karl Jenkins The Adiemus Collection (Düz: Tony Small) Salm O Dewi Sant Song of the Spirit I.Albeniz Espana (Düz: Richard Bissill) Prelude Tango Malaguena Zortzico MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

32 Festivalin bu seneki caz sanatçısı Amerika dan geliyor. Amerika nın son dönemdeki en parlak jazz sanatçılarından Eric Alexander tarafından kurulan grup, övgüye değer son çalışmaları Touching ile ilk kez Ankara Müzik Festivali nde 6 yaşında başladığı klasik müzik eğitimini piyano ile sürdüren sanatçı 9 yaşında klarinete geçtikten sonra 12 yaşında kendi deyimi ile hayatının enstrümanı tenor saksofonu seçmiş. Dünyaca ünlü cazcılarla birlikte çalışan bu sıra dışı sanatçıya, piyanoda soul caz müziğinin önemli isimlerinden Harold Mabern, bas gitarda New York caz dünyasının tanınmış müzisyenlerinden John Webber ve davulda da 100 e yakın albümde kayıtları bulunan Wynton Marsalis in davulcusu Joe Farnsworth eşlik edecek Caz severler için unutulmaz bir gece...

33 NiSAN 24CUMA ERIC ALEXANDER JAZZ QUARTET caz Eric Alexander, tenor saksafon Harold Mabern, piyano John Webber, bas gitar Joe Farnsworth, davul MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

34 JOC, Ulusal Akademik Folk Dans Topluluğu, Moldova nın en prestijli ulusal müzik ve dans topluluğudur yılında kurulan ve Moldova nın geleneksel müziğini ve sanatını en artistik biçimde yansıtan topluluk Moldova nın adeta bir kültür elçisi niteliğindedir. Topluluk adını kelime anlamı itibari ile neşe, oyun manasına gelen ve kökeni romance olan JOC dan alıyor. Sanatçıların sahneledikleri olağanüstü folklorik danslar, hayatın tüm güzelliklerini ve gerçeklilerini Balkan Müzikleri ile harmanlıyor. 70 kişilik dev ekipleri ile ilk kez festivalimizdeler

35 27 PAZARTESİ NiSAN JOC, MOLDOVA ULUSAL DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU dans Vladimir CURBET, koreografi Marian GHERAS, şef ORHEI DEKİ ÇİFTÇİLERİN HALAYI MĂRUNŢICA dansı (Horon halk oyunu tarzında) KARPAT DAĞLARINDAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİN SERİSİ CRĂIŢELE kadın dansı CĂLUŞARII erkek dansı MOLDOVA HALK MÜZİKLERİNİN BİR KOMPOZİSYONU KARPATLAR ÖTESİDEN MOLDOVA HALK MÜZİKLERİ - BALKAN DANS SERİSİ HALK MÜZİKLERİ SĂRBĂTOREASCA BAYRAM DANS SERİSİ MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 20 TL. Öğrenci: 10 TL.

36 Her konser programı ilgi ve merakla beklenen, başarıları ile dünya klasmanında bir dörtlü olduğunu kanıtlayan Borusan Quartet, Avusturya nın başkenti Viyana da yaşayan dünyaca ünlü ikiz Türk piyanistler Ferhan ve Ferzan Önder ile birlikte ilk kez festival seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Programda Borusan Quartet ve Ferzan & Ferhan Önder için özel bestelenen Edirne den Kars a adlı eserin bestecisi Rus asıllı kemancı Aleksey Igudesman dır. Besteci, Richard Hyung Ki Joo ile birlikte gerçekleştirdikleri dünyada büyük yankı uyandıran komedi ve klasik müzik projesi ile festivalimizde yer almış Ankaralı ların yakından tanıdığı bir isimdir. Dinleyiciler, Edirne den Karsa yaylı sazlar dörtlüsü ve iki piyano eşliğinde uzanacak.

37 NiSAN 28SALI BORUSAN QUARTET & FERZAN-FERHAN ÖNDER klasik müzik Ferzan & Ferhan Önder, piyano Esen Kıvrak, keman Olgu Kızılay, keman Efdal Altun, viyola Çağ Erçağ, çello U.C.Erkin Yaylı Dörtlü Borusan Quartet F. Liszt Macar Rapsodisi no.2 Ferzan & Ferhan Önder, piyano A. Piazzolla Liebertango Ferzan & Ferhan Önder, piyano *** A. Igudesman Edirne'den Kars'a Ferzan & Ferhan Önder, piyano/ Borusan Quartet MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 50 TL. Öğrenci: 40 TL.

38 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu yıl Avustralya dan modern dansı, klasik müziği, akrobasiyi, sirk görselliğinde buluşturan önemli bir topluluğu ağırlıyor. Circa! Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından 2002 dan bu yana 6 kıtada toplam 30 ülkede büyük performanslara imza atan topluluk ilk kez Türkiye ye geliyor. Avustralya nın en önemli topluluklarından biri olarak kabul edilen grup Avustralya Kültür elçileri olarak da biliniyorlar. Topluluğa sahnede Fransa nın tanınmış klasik müzik dörtlüsü Debussy Quartet müzikleri ile eşlik ediyor olacak. Dünyanın önde gelen topluluklarından olan dörtlü bu özel gecenin mimarlarından

39 29 ÇARŞAMBA NiSAN CIRCA & DEBUSSY QUARTET akrobatik dans OPUS Christophe Collette, keman Marc Vieillefon, keman Vincent Deprecq, viyola Fabrice Bihan, çello D. Shostakovich Yaylılar için Adagio (Elegy) D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 11 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 8 D. Shostakovich Yaylı Dörtlü No: 5 MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

40 Onursal başkanlığını Prof. Gürer Aykal'ın yaptığı, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, genç şef Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Başta Bilkent ve Hacettepe Üniversiteleri müzik bölümü öğrencileri ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası gibi Ankara'nın önde gelen müzik kurumları olmak üzere ülkemizin diğer müzik kurumlarının genç profesyonel müzisyenlerinden oluşmaktadır. Çalışmalarını Müzgender (Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği) ve Vakfımız himayesi ve çatısı altında sürdüren orkestranın kapanış konserindeki solisti Azerbaycan kökenli genç dahi kemancı Ankara doğumlu uluslararası bir çok ödülün de sahibi Elvin Hoxha Ganiyev, Azerbaycan Devlet Sanatçısı, Prof. Server Ganiyev'in de torunudur.

41 30 PERŞEMBE NiSAN ANKARA GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI klasik müzik Fazlı Orhun Orhon, şef Elvin Hoxa Ganiyev, keman O. Türkmen Üvertür J. Brahms Keman Konçertosu *** A. Dvorak 9. Senfoni MEB ŞURA / Saat: 20:00 Bilet Fiyatı: 40 TL. Öğrenci: 30 TL.

42 BİLET SATIŞ... ( b LKEnt Dost K tabev Ankuva Al flverifl Merkezi No:18/19/20 Bilkent (Hafta içi ve Cumartesi 10:30-19:30 / Pazar 11:00-19:00) ÇAyyoLu Dost K tabev Arcadium Al flverifl Merkezi Karfl s 8. Cadde No: 179/1 Çayyolu (Hergün 10:00-19:00) KAVAKLIDERE Dost K tabev Atatürk Bulvar 237/14-15 Kavakl dere (Hafta içi ve Cumartesi 09:00-19:30 / Pazar 12:00-18:00) KIzILAy Dost K tabev Karanfil sokak 11 / A K z lay (Hafta içi ve Cumartesi 09:30-19:20 / Pazar 12:00-18:45) Konser mekanlar nda 1 saat öncesinden festival bilet sat ş yap lmaktad r.

43 İNDİRİMLER... ÖĞRENCİ İNDİRİMİ Öğrenci biletleri 10 TL indirimlidir. TOPLU BİLET Toplu Bilet alımında bilet arası %15, bilet arası ve üstü alımında %25 indirim sağlanır. Toplu bilet alımında Biletix çağrı merkezi ile irtibata geçiniz. Biletix çağrı merkezi: +90 (216) Çalışma saatleri: Hafta içi: 08:30-21:30 / Hafta sonu: 10:00-21:30 TÜM SALONLAR... H.Ü.A.D.K. - Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu BİLKENT - Bilkent Konser Salonu MEB - Milli Eğitim Bakanl ğ Şura Salonu CSO - Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sevda-Cenap And Müzik Vakfı festival programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

44

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2013-2014 Sanat Sezonu Konser Programı 05 Aralık 2013 Stanislav Ushev Mario Hossen "Keman" Program: Niccolo Paganını Keman Konçertosu No.2 Manuel De Falla Üç Köşeli

Detaylı

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi)

ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı Ankara-2000 (Lisans Tezi) TEZLER ERMAN, A. Suzuki Metodu Felsefesi ve Keman Eğitiminde Kullanılışı -2000 (Lisans Tezi) ERMAN, A. İlköğretim IV. Sınıf Öğrencilerinin Çoklu Zeka Türlerindeki Dağılım ve Düzey Ölçümlerinin Müziksel

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ Adı - Soyadı: Kutup Ata Tuncer Doğum Tarihi: 22/02/1980 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Sanatta Yeterlik/Doktora Türk Müziği Haliç Üniversitesi Tez Aşaması Yüksek Lisans Eğitim

Detaylı

07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ ANKARA DEVLET ÇOK SESLİ MÜZİK KOROSU L. BACALOV TANGO MISSA A. COPLAND FANFARE FOR A COMMON MAN

07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ ANKARA DEVLET ÇOK SESLİ MÜZİK KOROSU L. BACALOV TANGO MISSA A. COPLAND FANFARE FOR A COMMON MAN İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2011-2012 SANAT SEZONU PERİYODİK KONSER PROGRAMI KONSER TARİHİ 06 EKİM 2011 GALA KONSERİ 07 EKİM 2011 AÇILIŞ KONSERİ : AYA İRİNİ : ANDREW GREENWOOD : BURAK BİLGİLİ (BAS

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI 2012-2013 AKADEMİK YILI 15 ŞUBAT 2012 TARİHİNDEN 17 EYLÜL 2012 TARİHİNE KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER I. MÜZİK BÖLÜMÜ AKADEMİK TEŞKİLAT ŞEMASI A)

Detaylı

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır.

Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü nün Yunanlılara karşı kazandığı zaferler, İnönü de anılmaktadır. GÖSTERİ SANATLARI Festivaller ve Yerel Etkinlikler MART Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri Her sene Mart ayında Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle düzenlenen Eskişehir Ulusal Opera ve Bale Günleri

Detaylı

Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor

Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor On5yirmi5.com Uluslararası İzmir Festivali 28 Mayıs'ta başlıyor Bu yıl "Türkiye'de Çin Kültür Yılı"olması da dikkate alınarak, festival "Aslan" ve "Ejderha" sokak gösterileriyle başlıyor... Yayın Tarihi

Detaylı

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası FİLMSO

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası FİLMSO 2010 yılında alanında en başarılı genç müzisyenlerden kurulan orkestra başta dünya ve yerli film müzikleri olmak üzere; barok, romantik ve klasik dönem tüm senfonik eserlerinden müzikal, vals ve tangolara

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2011 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Belli bir düzeyde müzik eğitimi ve yaşamı olan ülkelerdeki Ulusal Gençlik Orkestrası kavramını Türkiye de de oluşturma

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ "BEZİRGAN" Tiyatro Oyunu ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) MART AYI ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email: info@anset.com.tr İstanbul Halk Tiyatrosu,

Detaylı

Jerfi Aji. Piyanist. Johns Hopkins Üniversitesi Peabody Konservatuarı Doktora (D.M.A.), Piyano 2007 2011

Jerfi Aji. Piyanist. Johns Hopkins Üniversitesi Peabody Konservatuarı Doktora (D.M.A.), Piyano 2007 2011 JERFİ AJİ 1976 yılında İstanbul da doğdu. Lisans eğitimini İTÜ Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği bölümünde, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Piyanoya

Detaylı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı

Aykurt NUHOĞLU Kadıköy Belediye Başkanı 2016 Mart Programı D E Ğ E R L İ K A D I K Ö Y L Ü L E R Yerel yönetim anlayışımızla kentin deneyimini bir araya getiren kültür politikalarımızı çeşitlendirmeyi sürdürüyoruz. Kurumsal olarak ilçemizde

Detaylı

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ

DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ DEÜ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK ANASANAT DALI YÜKSEK LİSANS GİRİŞ SINAVLARI İÇİN İSTENEN ESERLER LİSTESİ PİYANO A. F. Chopin: Etüdler Aşağıda belirtilen etüdlerden bir tanesi: Op. 10 no: 1, 2, 4, 7,

Detaylı

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com

Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com Zeynep Göknur YILDIZ Tel: +90 5336594114 e-mail: zgkara@msn.com 1972 Bursa doğumlu olan Öğretim Görevlisi Z.Göknur Kara 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü nden

Detaylı

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR:

YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: BĠLDĠRĠLER VE SUNUMLAR: YAPTIĞI ÇALIġMALAR: TEZLER: Lisans bitirme tezi: "Kızılcahamam Düğün Gelenekleri ve Düğün Müzikleri" Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilimdalı

Detaylı

müziği bestekârlarındandır? sesliliğin adıdır?

müziği bestekârlarındandır? sesliliğin adıdır? A A 1 Doğal minör moddaki bir dizinin 7. Derecesi üzerine kurulacak bir uygu (akor) hangi nitelikte olur? 33954 A ) Majör B ) Minör C ) Artık D ) Eksik E ) Dominant 4 Geleneksel Türk Sanat Müziği'nde fasıl

Detaylı

F. Mendelssohn String Quartet Op.80 in f-moll. L.v. Beethoven Op.74 String Quartet in f-moll 'Hafen'

F. Mendelssohn String Quartet Op.80 in f-moll. L.v. Beethoven Op.74 String Quartet in f-moll 'Hafen' Yaylı dörtlüsü Con Fuoco, üç farklı ülkeden müzisyenler tarafından 2005 yılında kuruldu. Türk keman sanatçıları İmge Tilif ve Güldeste Mamaç, Fransız viyola sanatçısı Marion Plard ve İspanyol çellist İris

Detaylı

26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Gaziantep (Merkez), 1964

26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Gaziantep (Merkez), 1964 26/08/2010 Hocamızı saygı ile anmaktayız... Adı Soyadı Dr. Kemal YILDIRIM Doğum Yeri/Yılı Gaziantep (Merkez), 1964 Lisans Yüksek Lisans Doktora Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi

Detaylı

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI!

11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! 11. D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ NİN PROGRAMI AÇIKLANDI! Her yıl büyük bir heyecanla beklenen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 15-19 Ağustos tarihleri arasında

Detaylı

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri 2013-2014 Sezonu K A D I K Ö Y B E L E D İ Y E S İ SÜREYYA OPERASI ODA MÜZİĞİ KONSERLERİ 21 Nisan Pazartesi 18:00 Birsen Ulucan Piyano Sınıfı SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri Konuk Sanatçı: Özcan Ulucan 20

Detaylı

OPERA VE BALE MARDİN DE

OPERA VE BALE MARDİN DE OPERA VE BALE MARDİN DE Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl aralık ayında Ankara Devlet Opera ve Balesi nin Mardin de sahnelediği dünyaca ünlü Azeri besteci

Detaylı

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl Adı Soyadı: Server ACİM Doğum Tarihi: 22 Nisan 1961 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl Lisans Müzik Bölümü Kompozisyon Anasanat Dalı Y. Lisans Müzik Anasanat Dalı / Kompozisyon Doktora

Detaylı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI. Müzik Bölümü. Lisans Ders Programı

İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI. Müzik Bölümü. Lisans Ders Programı 1 İPEK ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUVARI Müzik Bölümü Lisans Ders Programı 1st Year 1st Semester (Fall) 2nd Semester (Spring) Code Course Name ECTS Code Course Name ECTS HIST 121 Medeniyet Tarihi I 5 HIST 122

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL KEMAN YARIŞMASI 2015 ŞARTNAMESİ I. GENEL KURALLAR 1) Bu yarışma Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenmiştir. 2) Yarışma tarihi: Haziran 2015 3) Yarışma Yeri:

Detaylı

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AÇILIŞ KONSERİ

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AÇILIŞ KONSERİ İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 SANAT SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI AYA İRİNİ 09 EKİM 2015 CUMA AÇILIŞ KONSERİ HOWARD GRIFFITHS (DEVLET) İDİL BİRET (PİYANO) Devlet Sanatçısı SELİN UZUN (SOPRANO)

Detaylı

KABUL VE KAYIT KOŞULLARI

KABUL VE KAYIT KOŞULLARI MÜZİK AMAÇ Piyano, yaylı çalgılar, üflemeli ve vurmalı çalgılar ve şan ana sanat dallarından oluşan Müzik Programı orkestra enstrümanlarının hemen hemen bütün dallarında eğitim öğretim vermektedir. Batı

Detaylı

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri

SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri 2013-2014 Sezonu K A D I K Ö Y B E L E D İ Y E S İ SÜREYYA OPERASI ODA MÜZİĞİ KONSERLERİ 21 Nisan Pazartesi 18:00 Birsen Ulucan Piyano Sınıfı SICAK ÇİKOLATA Fuaye Konseri Konuk Sanatçı: Özcan Ulucan 20

Detaylı

Yarışma Sınavı. 5 Aşağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? A ) Figaro'nun Düğünü. C ) Fındıkkıran D ) Carmen E ) Idomeneo

Yarışma Sınavı. 5 Aşağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? A ) Figaro'nun Düğünü. C ) Fındıkkıran D ) Carmen E ) Idomeneo MÜZİK (SHNE SNTLRI) ÖĞRETMENİ 1 "Manon Lescavt" operasının bestecisi aşağıdakilerden hangisidir? G.Bizot G.Verdi W: Mozart G.Puccini Lv.Beethoven 5 şağıdakilerden hangisi bir opera eseri değildir? Figaro'nun

Detaylı

Yarışma Sınavı. 5 " Falsetto " nedir? A ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince. ses

Yarışma Sınavı. 5  Falsetto  nedir? A ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince. ses 1 " Carmina Burana " adlı yapıt kimindir? ) Beethoven B ) Mendelssohn C ) C. Orff D ) Mozart E ) Berlioz 5 " Falsetto " nedir? ) Nota yanlışlığı B ) Erkek şarkıcıların zorlanarak çıkardıkları en ince ses

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2012 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 2007 yılında, türünün ülkedeki ilk örneği olarak Cem Mansur tarafından kuruldu.

Detaylı

ÇALIŞTIĞI EĞİTİMCİLER

ÇALIŞTIĞI EĞİTİMCİLER M. NEVRA KÜPANA ÖĞRENİM DURUMU 2008- : Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı Doktora Programı (Tez Aşaması) 2006 2008: Marmara

Detaylı

Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, Genel Başarı Değerlendirmesi (2013-2014/Bahar)

Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, Genel Başarı Değerlendirmesi (2013-2014/Bahar) HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ Yüksek Lisans Programları: Başvuru Koşulları, Giriş Sınavları, (2013-2014/Bahar) 1 İçindekiler Sayfa Nr. Bale Anasanat Dalı Koreoloji Yüksek Lisans Programı

Detaylı

Y. Lisans Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1989. Sanatta Yeterlilik Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1994

Y. Lisans Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1989. Sanatta Yeterlilik Türk Müziği İst. Teknik Üniv. 1994 Adı Soyadı: Güldeniz EKMEN AGİŞ Doğum Tarihi: 01.08.1958 Unvanı: Yardımcı Doçent Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı İst. Teknik Üniv. 1979 Y. Lisans Türk Müziği İst.

Detaylı

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. 201112 Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 2011-2012 Konser Sezonu

Detaylı

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise Işık Tünelinin Sonrası Fulya SanatMerkezinde birbirinden güzel etkinlikler sanatseverler ile buluşuyor. Aralıkayının ilk haftası yine yoğun programlarıyla FulyaSanat Merkezi odak noktasıydı. Bu etkinliklerden

Detaylı

GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR

GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ GİRİŞ SINAVLARI: 2014-2015/BAHAR Enstitümüz bünyesindeki programlara ilişkin olarak, 2014-2015/Bahar Yarıyılı için yapılacak giriş sınavlarının tarih, saat

Detaylı

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ

SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ SINAV HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN KAYIT KABUL YÖNERGESİNİ OKUYUNUZ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI LİSANS KAYIT KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar

Detaylı

Konser Sezonu Programı

Konser Sezonu Programı 2015 2016 Konser Sezonu Programı Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan

Detaylı

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ

ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ (AKM) ve CAM PİRAMİT KONGRE VE FUAR MERKEZİ ETKİNLİK TAKVİMİ İletişim: Antalya Kültür Merkezi & Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi Tel: 0242 248 90 22 / Faks: 0242 243 92 82 / email:

Detaylı

6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI

6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI D.E.Ü. DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE BALE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAV İÇERİĞİ 6. SINIF NAKİL GEÇİŞ SEVİYE TESPİT SINAVI 1) SOLFEJ OKUMA PARÇALARI: 1. Kategori:

Detaylı

Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda

Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda Midtown Orkestrasından Zafer Bayramı Konseriyle Veda Midtown Alışveriş Merkezinde 3. Yılını dolduran Midtown Orkestrası, 30 Ağustos Zafer Bayramı nda müthiş bir konserle sevenlerine veda etti. Her yıl

Detaylı

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur.

Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 17.07.2012 Değerli Site Sakinleri; Hazırladığımız yaz etkinlikleri çerçevesinde Temmuz ve Ağustos ayı içinde kesinleşen programlar aşağıda sunulmuştur. 1-15 Temmuz 2012 Pazar ÇOCUKLAR ARASI YETENEK YARIŞMASI

Detaylı

HAKKIMDA EĞĠTĠM BĠLĠMSEL VE SANATSAL ETKĠNLĠKLER. A. Yayınlar. Makaleler: Atatürk ün Müzik AnlayıĢı Öner Sanat Dergisi Haziran 1995

HAKKIMDA EĞĠTĠM BĠLĠMSEL VE SANATSAL ETKĠNLĠKLER. A. Yayınlar. Makaleler: Atatürk ün Müzik AnlayıĢı Öner Sanat Dergisi Haziran 1995 HAKKIMDA Adı Soyadı : Ayhan HELVACI Doğum Yeri ve Tarihi : Ġnegöl, 1969 Unvanı : Öğretim Görevlisi, Doktor Yazışma Adresi : U.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 16059 Görükle/Bursa E-Posta

Detaylı

İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN

İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN İDİL BELGİN KÜÇÜKDOĞAN Çengelköy Mah. Bakırcıbaşı Sok. Ayanoğlu Apt. Daire No.1 Çengelköy, Üsküdar, İstanbul Cep telefonu : 0 537 554 86 32 E-posta : idilkucukdogan@yahoo.com KİŞİSEL BİLGİLER Uyruğu: T.C

Detaylı

Antonio VIVALDI. 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana.

Antonio VIVALDI. 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana. Antonio VIVALDI 4 Mart 1678; Venedik - 28 Temmuz 1741, Viyana. İtalyan barok klasik müzik bestecisi, virtüöz kemancı ve rahip. "Kızıl rahip" lakabıyla tanınan Vivaldi, beş yüzden fazla konçerto bestelemiştir

Detaylı

Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU

Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU Şef: CEM MANSUR 2013 FAALİYET RAPORU 1. TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 2007 yılında, türünün ülkedeki ilk örneği olarak Cem Mansur tarafından kuruldu.

Detaylı

Oleksandr Samoylenko - Keman

Oleksandr Samoylenko - Keman Oleksandr Samoylenko - Keman 1968 yılında Ukrayna'da doğdu. 1995 yılında Kiev Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında Kiev Devlet Senfoni Orkestrası'nda 'başkemancı' olarak görev

Detaylı

Orkestra Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni İstanbul Film Müzikleri Orkestrası

Orkestra Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni İstanbul Film Müzikleri Orkestrası İstanbul Film Müzikleri Orkestrası geçmişi, 2007 senesinde Kerem Esemen şefliğinde kurulan bir oda müziği topluluğuna dayanmaktadır. Zaman içerisinde repertuvarında klasik batı müziği eserlerinin yanı

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Ece KAPTANOĞLU 2. Doğum Tarihi ve Yeri : 20.01.1982 AlaĢehir - MANĠSA 2. Öğrenim Durumu : Sanatta Yeterlik 3. Dil : Ġngilizce YDS puanı: 70 4. ĠletiĢim : Emek Mahallesi, Tuğra

Detaylı

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 2016-2017 SEZONU ÖN PROGRAMI. Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır.

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 2016-2017 SEZONU ÖN PROGRAMI. Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır. BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI BORUSAN QUARTET 2016-2017 SEZONU ÖN PROGRAMI Borusan Sanat ın programda değişiklik yapma hakkı saklıdır. SASCHA GOETZEL Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şef GÜRER AYKAL

Detaylı

YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1

YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1 YAPI FİZİĞİ II HACİM AKUSTİĞİ 1 Prof. Dr. Zerhan YÜKSEL CAN Ar. Gör. Y. Mim. Kasım Çelik Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Fiziği Bilim Dalı Yapı Fiziği dersleri ve konular Yapı Fiziği

Detaylı

Kozmik AŞK ve Bir NEFES. Neslihan Yavuzcan'la Nefes Terapi ve Didem Balık'la Kozmik Enerji Sizi AŞK'a çağırıyor

Kozmik AŞK ve Bir NEFES. Neslihan Yavuzcan'la Nefes Terapi ve Didem Balık'la Kozmik Enerji Sizi AŞK'a çağırıyor Kozmik AŞK ve Bir NEFES Neslihan Yavuzcan'la Nefes Terapi ve Didem Balık'la Kozmik Enerji Sizi AŞK'a çağırıyor Aşk,sizi çağırınca onu takip edin. Halil Cibran Kendinize bir NEFES hediye verin Hayat o zaman

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Tuğçe RENDA. Doğum Tarihi ve Yeri : 3.06.198 - Ankara 3. Unvanı : Araştırma Görevlisi. Öğrenim Durumu : Yüksek Lisans Öğrencisi Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Keman Ana Sanat

Detaylı

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi. Aylık Elektronik Haber Servisi Ocak 2012 Sanatla dolu geçen bir dönem daha: Sevgi Gönül Kültür Merkezi Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon

Detaylı

Ajda Şenol YAYINLAR / BİLDİRİLER / RAPORLAR / SEMİNERLER. Uluslararası Dergilerde Çıkan Yayınlar

Ajda Şenol YAYINLAR / BİLDİRİLER / RAPORLAR / SEMİNERLER. Uluslararası Dergilerde Çıkan Yayınlar Ajda Şenol Tel: +90 (505) 805 93 62 e-mail: ajdasenol@gmail.com 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı Flüt Bölümüne Yrd.Doç. Çiler Akıncı nın öğrencisi olarak girdi. Uludağ

Detaylı

NEYZEN ERCAN IRMAK. 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir.

NEYZEN ERCAN IRMAK. 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir. 1 NEYZEN ERCAN IRMAK 1956 yılında Eskişehir de doğdu. He was born in 1956, in Eskişehir. 2 Müzik tutkusu, çocukluk yıllarında kaval çalarak başladı. Bu tutku onun önce Bursa ya, sonra İstanbul a yerleşmesine

Detaylı

İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 KONSER PROGRAMI

İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 KONSER PROGRAMI İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015-2016 KONSER I PERİYODİK KONSER TARİHİ : 2 Ekim 2015 AÇILIŞ KONSERİ : ANTONİO PİROLLİ : VERİKO TCHUMBURİDZE (Keman) DORUKHAN DORUK (Viyolonsel) YUNUS TUNCALI (Piyano)

Detaylı

Sergei Vasilievich RACHMANINOFF

Sergei Vasilievich RACHMANINOFF Kazım Çapacı Sergei Vasilievich RACHMANINOFF 1 Nisan 1873, Semionova, Rusya 28 Mart 1943 Beverley Hills, California, ABD. Tatar Kökenli Rus besteci, orkestra şefi, piyanist. XX.yy ın en büyük piyanist

Detaylı

hangi şehir ismi uygundur?

hangi şehir ismi uygundur? 1 Selçuklular döneminde kurulan Tabılhane, Osmanlı döneminde neye dönüştürülmüştür? ) Mevlevihane B ) Konservatuar C ) Mehterhane D ) Bando E ) Mızıka 4 Klasiık dönemde kuşkusuz Türk adını müzikte en çok

Detaylı

Gıda Teknolojisi 14 Eylül 2015 Pazartesi Saat 14.00. Atçılık ve Antrenörlüğü 14 Eylül 2015 Pazartesi Saat 14.00

Gıda Teknolojisi 14 Eylül 2015 Pazartesi Saat 14.00. Atçılık ve Antrenörlüğü 14 Eylül 2015 Pazartesi Saat 14.00 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI DİL YETERLİLİK SINAVI TARİHLERİ AÇIKLAMALAR Yabancı Uyruklu Öğrenci Türkçe Yeterlilik Sınavı 08 Eylül 2015 Salı Saat 10.00 Yabancı Dil Zorunlu Hazırlık Yeterlilik

Detaylı

GROVE MUSIC ONLINE. Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

GROVE MUSIC ONLINE. Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi GROVE MUSIC ONLINE 1 KAPSAM Bu veri tabanı ile aşağıdaki kaynaklara erişilebilmektedir: Grove Music Online The Oxford Dictionary of Music The Oxford Companion to Music 2 GROVE MUSIC ONLINE Grove Music

Detaylı

05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı

05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı 05-07 EKİM 2015 Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı DESTEK VERENLER FLÜTİSTAN HAKKINDA Flütistan, Türkiye de ilk kez gerçekleştirilecek olan uluslararası bir flüt buluşmasıdır. Alanının en iyi yorumcularını

Detaylı

w w w. a c d. o r g. t r w w w. a n k a racazfestivali . t r . o r g w w w. l e o. c o m medya raporu

w w w. a c d. o r g. t r w w w. a n k a racazfestivali . t r . o r g w w w. l e o. c o m medya raporu f13th international ankara j a z z 13. uluslararası ankara caz festivali l e s ti v a w w w. a c d. o r g. t r w w w. a n k a racazfestivali. t r. o r g w w w. l e o. c o m medya raporu 2010 f13th international

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE BALE ORTAOKULU MÜZİK BÖLÜMÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT ESASLARI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE BALE ORTAOKULU MÜZİK BÖLÜMÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT ESASLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK VE BALE ORTAOKULU MÜZİK BÖLÜMÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT ESASLARI 1- Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümüne 2015-2016 eğitim-öğretim

Detaylı

12.02.2015 TARİHLİ EĞİTİM KOMİSYONU KARARLARI

12.02.2015 TARİHLİ EĞİTİM KOMİSYONU KARARLARI 12.02.2015 TARİHLİ EĞİTİM KOMİSYONU KARARLARI Eğitim Komisyon Karar No: 776 Fen Bilimleri Enstitüsü Enstitü Kurulu nun İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı altında eğitim dili %100 İngilizce olarak İnşaat

Detaylı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2014-2015 Sanat Sezonu Konser Programı

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2014-2015 Sanat Sezonu Konser Programı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2014-2015 Sanat Sezonu Konser Programı 02 EKİM AÇILIŞ KONSERİ Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın 68.Kuruluş Yıldönümü- LER :BORUSAN KUARTET ESEN KIVRAK ''KEMAN'' OLGU

Detaylı

Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır. " M. Kemal ATATÜRK

Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.  M. Kemal ATATÜRK Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır. " M. Kemal ATATÜRK 2015-2016 Konser sezonunun, Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetleri

Detaylı

GİTAR YARIŞMASI. I. Tanım Amaç Katılma Koşulları Tarih ve Yer Bilgileri. TC uyruklu tüm klasik gitaristlere açık ulusal gitar yarışmasıdır.

GİTAR YARIŞMASI. I. Tanım Amaç Katılma Koşulları Tarih ve Yer Bilgileri. TC uyruklu tüm klasik gitaristlere açık ulusal gitar yarışmasıdır. GİTAR YARIŞMASI I. Tanım Amaç Katılma Koşulları Tarih ve Yer Bilgileri I.a Tanım: TC uyruklu tüm klasik gitaristlere açık ulusal gitar yarışmasıdır. I.b Amaç: Yarışma sürecinin ve bu süreci takip eden

Detaylı

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi

10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi 10.12.2014 Çarşamba İzmir Basın Gündemi Katip Çelebi'nin Rektörü Prof. Galip Akhan İzmir'in en genç devlet üniversitesi Katip Çelebi Üniversitesi'nde rektörlük seçimi sonuçlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Detaylı

2015-2016 Kurumsal Etkinlik & Düğün Sunum

2015-2016 Kurumsal Etkinlik & Düğün Sunum 2015-2016 Kurumsal Etkinlik & Düğün Sunum Sekiz Müzik Organizasyon,1996 yılından beri müzik piyasasında bir çok ünlü sanatçıya eşlik etmiş,orkestralarını kurmuş,yönetmiş,bir çok gecenin organizasyonunu

Detaylı

Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi.

Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. Uluslararası İzmir Film Festivalinin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11

Detaylı

KARSANAT BAROK MÜZİK FESTİVALİ

KARSANAT BAROK MÜZİK FESTİVALİ KARSANAT BAROK MÜZİK FESTİVALİ Karya Kültür ve Sanat Derneği nin (KARSANAT) düzenlediği VII. KARSANAT BAROK MÜZİK FESTİVALİ bu yıl ilk kez Kontrtenor Kaan Buldular ın Sanat Yönetmenliği nde, değerli sponsorlarımız

Detaylı

BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2011 2012 KONSER SEZONU

BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2011 2012 KONSER SEZONU 1 Yayına Hazırlayanlar Umut Çanakçı Sibel Ayhan Bayer Ali Bayram Özdemir BURSA BÖLGE / 3 Sanatçı, toplumda uzun çalışma ve çabalarından sonra alnında ışığı ilk hisseden insandır. 5 gönüllü olarak üstlenmistir.

Detaylı

3. Rönesans Müziğini Oluşturan Ekoller 4. Rönesans ta Toplu Müzik Yapma Anlayışı

3. Rönesans Müziğini Oluşturan Ekoller 4. Rönesans ta Toplu Müzik Yapma Anlayışı 3. Rönesans Müziğini Oluşturan Ekoller 4. Rönesans ta Toplu Müzik Yapma Anlayışı İçerik Rönesans Müziğini Oluşturan Ekoller Rönesans ta Toplu Müzik Yapma Anlayışı Rönesans Döneminde Başlıca Müzik Türleri

Detaylı

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında 23 Nisan 2014 Çarşamba 17:23 Devremülk Turizm inden Sağlık Turizm ine, madencilik ve mermerden gayrimenkule kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren

Detaylı

1974 Ankara Devlet Konservatuvarı bale bölümünden mezun oldu ve Ankara Devlet Balesi kadrosuna katıldı.

1974 Ankara Devlet Konservatuvarı bale bölümünden mezun oldu ve Ankara Devlet Balesi kadrosuna katıldı. Müride AKSAN 17.08.1955 /Ankara 1974 Ankara Devlet Konservatuvarı bale bölümünden mezun oldu ve Ankara Devlet Balesi kadrosuna katıldı. 1978 ADK Bale Bölümü Yüksek Devre sınavlarını vererek 11 yıllık bale

Detaylı

Tablo 4 Güzel Sanatlar Temel Alanı

Tablo 4 Güzel Sanatlar Temel Alanı Kod Bilim Alanı/Sanat Dalı Koşul No 411 Geleneksel Türk Sanatları 41 1 Müzik 42 4 Plastik Sanatlar 41 2 Sahne Sanatları 43 412 Sinema 41 6 Tasarım 41 413 Taşınabilir Kültür Varlıkları / Sanat Eserleri

Detaylı

Müziğin Mucizesi 'El Sistema' Her Yerde

Müziğin Mucizesi 'El Sistema' Her Yerde On5yirmi5.com Müziğin Mucizesi 'El Sistema' Her Yerde Söyleşiye bazı katılımcıların sosyal rehabilitasyon projeleri hakkında olumsuz portre çizmesi ve Türkiye'yi eleştirmesi damgasını vurdu. Yayın Tarihi

Detaylı

TRANSCENDENTAL. 4 Şubat February, 2015. Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall BAŞAR CAN KIVRAK CEM BABACAN PİYANO PIANO

TRANSCENDENTAL. 4 Şubat February, 2015. Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall BAŞAR CAN KIVRAK CEM BABACAN PİYANO PIANO BAŞAR CAN KIVRAK PİYANO PIANO CEM BABACAN PİYANO PIANO TRANSCENDENTAL 4 Şubat February, 2015 Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall Program F. Liszt 6 Transandantal Etüd 6 etudes

Detaylı

Konserin sonunda TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Pultaş ve orkestra şefi Prof. Rinat

Konserin sonunda TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Pultaş ve orkestra şefi Prof. Rinat 33 Konserin sonunda TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Pultaş ve orkestra şefi Prof. Rinat Halitov'a Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan ile Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Çelik ve Prof. Dr. Süheyla

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL PİYANO YARIŞMASI 2013 ŞARTNAMESİ

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL PİYANO YARIŞMASI 2013 ŞARTNAMESİ KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL PİYANO YARIŞMASI 2013 ŞARTNAMESİ Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Piyano Yarışması 2013 Şartnamesi 2 I. GENEL KURALLAR 1) Bu yarışma Kadıköy Belediyesi,

Detaylı

Festivalin Tarihçesi

Festivalin Tarihçesi Festivalin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11 yıl boyunca dünyadan ve

Detaylı

DEVLET OPERA VE BALESİ 4. ULUSLARARASI İSTANBUL OPERA FESTİVALİ 25 HAZİRAN DA BAŞLIYOR

DEVLET OPERA VE BALESİ 4. ULUSLARARASI İSTANBUL OPERA FESTİVALİ 25 HAZİRAN DA BAŞLIYOR BASIN BÜLTENİ 13 HAZİRAN 2013 DEVLET OPERA VE BALESİ 4. ULUSLARARASI İSTANBUL OPERA FESTİVALİ 25 HAZİRAN DA BAŞLIYOR Her yıl Türk ve dünya operalarının seçkin yapıtlarını sanatseverlerle buluşturan Uluslararası

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü, Piyano Anasanat Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Ece KAPTANOĞLU 2. Doğum Tarihi ve Yeri : 20.01.1982 AlaĢehir - MANĠSA 2. Öğrenim Durumu : Sanatta Yeterlik 3. Dil : Ġngilizce YDS puanı: 70 4. ĠletiĢim : Emek Mahallesi, Tuğra

Detaylı

ODA MÜZİĞİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA

ODA MÜZİĞİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA DOI: 10.7816/idil-02-08-06 ODA MÜZİĞİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA Gamze Elif TANINMIŞ 1 ÖZET Bu araştırmada yerli ve yabancı kaynaklar taranarak oda müziğinin tanımına ve ilk dönemlerinden günümüze kadar

Detaylı

Aralık Gün ANKARA İSTANBUL İZMİR MERSİN ANTALYA SAMSUN Gün

Aralık Gün ANKARA İSTANBUL İZMİR MERSİN ANTALYA SAMSUN Gün 0 T.C. Aralık BREMEN MIZIKACILARI KİTAP NA! ARȘIN MAL ALAN (*) TOSCA ATATÜRK EVİ KONSERİ HAYDİ ÇOCUKLAR OPERAYA IV. MURAT TANZİMAT TAN GÜNÜMÜZE OPERA SERÜVENİ (*) DANS GÖSTERİSİ (Dünya Engelliler Günü)

Detaylı

SINAVLA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR

SINAVLA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NDEN SINAVLA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun

Detaylı

ANKARA UNIVERSITESI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK PROGRAMI

ANKARA UNIVERSITESI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK PROGRAMI ANKARA UNIVERSITESI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK PROGRAMI Doğdu yetmiş yıl önce bozkırın ortasında Yaydı Anadolu'ya bilim sanat ve kültürü Yıktı karanlıkları aştı engelleri Yol verdi ışığa ulaşmak

Detaylı

MEDYA RAPORU 2008 FESTÝVAL PROGRAMI BASIN AÇILIÞ TÖRENÝ FOTOÐRAFLARI MEDYA GÖRÜNÜRLÜK RAPORU FESTÝVAL PROGRAMI FESTÝVAL PROGRAMI BASIN AÇILIÞ TÖRENÝ FOTOÐRAFLARI MEDYA GÖRÜNÜRLÜK RAPORU AÇILIÞ TÖRENÝ AÇILIÞ

Detaylı

Ş.BEGÜM KAŞDAN PİYANO (1998) ATSO GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ ETUDE- A. KHACHATURIAN ÖĞRETMENİ: DİLEK YALLIOĞLU

Ş.BEGÜM KAŞDAN PİYANO (1998) ATSO GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ ETUDE- A. KHACHATURIAN ÖĞRETMENİ: DİLEK YALLIOĞLU 2 HAZİRAN 2013 Ş.BEGÜM KAŞDAN PİYANO (1998) ETUDE- A. KHACHATURIAN ÖYKÜ ÖZCANİKLİ - FLÜT (1995) MİNUET AND DANCE OF THE BLESSED SPİRİTS C. W. V. GLUCK ÖĞRETMENİ: NURSEN EKİCİ İREM YALÇINER - PİYANO (1996)

Detaylı

Wedding & Event Music Management. orkestra_musicall

Wedding & Event Music Management. orkestra_musicall Wedding & Event Music Management orkestra_musicall Tuncay SEVİNDİK 1982 İstanbul doğumlu olan Tuncay SEVİNDİK, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi keman bölümü mezunudur. Akademik eğitiminin

Detaylı

Değişik müziksel etkinliklere karşı duygular sağlamak ve ilgi uyandırmak

Değişik müziksel etkinliklere karşı duygular sağlamak ve ilgi uyandırmak MÜZİK EĞİTİMİ GİRİŞ Müzik insan hayatının sürekli gereksinim ve kültürel gelişiminin bir parçası ve ihtiyacıdır. O, insanoğlu kimliği ve etkisiyle doğrudan ve yapıcı temas kurarak ses dünyasını, müzik

Detaylı

Bilim Dalı/Sanat Dalı. Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi

Bilim Dalı/Sanat Dalı. Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi ENSTİTÜ ADI: SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ Programın Adı Genel Kontenjan Yurtdışı Kontenjan ALES Puan Türü Anabilim Dalı/Anasanat Dalı TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI (*) Bilim Dalı/Sanat Dalı (Eski Türk

Detaylı

202 2000 ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ ÖĞRETİM PROGRAMLARINA GÖRE DAĞILIMI

202 2000 ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ ÖĞRETİM PROGRAMLARINA GÖRE DAĞILIMI 202 YÜKSEK PROGRAMLARININ PROGRAMLARINA GÖRE DAĞILIMI G E N E L T O P L A M 13615 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 240 EĞİTİM FAKÜLTESİ 120 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ 40 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ 4 40 GÜZEL SANATLAR ÖĞRETMENLİĞİ

Detaylı

İçindekiler. ÖKöşe / Doç. Dr. Ozan Tunca Klasik Müziği Nasıl Dinleyelim? Köşe / Şerif Can Ünver Bir Beethoven ki...

İçindekiler. ÖKöşe / Doç. Dr. Ozan Tunca Klasik Müziği Nasıl Dinleyelim? Köşe / Şerif Can Ünver Bir Beethoven ki... İçindekiler 4 7 8 9 10 13 14 20 26 27 30 32 38 40 42 43 44 46 47 48 ÖKöşe / Doç. Dr. Ozan Tunca Klasik Müziği Nasıl Dinleyelim? Köşe / Şerif Can Ünver Bir Beethoven ki... Sahnelerden Anna Karenina Balesi

Detaylı

PİYANO LİSANS GİRİŞ MÜFREDATI

PİYANO LİSANS GİRİŞ MÜFREDATI PİYANO LİSANS GİRİŞ MÜFREDATI Lisans Giriş Sınavı nda, Okulumuzun Lise devresinden mezun öğrencilerimiz Yıl Sonu Sınavından sonra Jürinin belirleyeceği Zorunlu Eseri çalacaklardır. Lisans Giriş Sınavı

Detaylı

MÜZİK EĞİTİMİ GİRİŞ UZAK HEDEFLER. Dersin amacı:

MÜZİK EĞİTİMİ GİRİŞ UZAK HEDEFLER. Dersin amacı: MÜZİK EĞİTİMİ haftalık 1, yıllık toplam 37 ders saati GİRİŞ Müzik insan hayatının sürekli gereksinim ve kültürel gelişiminin bir parçası ve de ihtiyacıdır. O, insanoğlu kimliği ve etkisi ile doğrudan ve

Detaylı

MÜZĐK ÖĞRETMENĐ (MTÖD) Yarışma Sınavı. 4 Müzikte, sforzando (Sf) işareti ne anlama

MÜZĐK ÖĞRETMENĐ (MTÖD) Yarışma Sınavı. 4 Müzikte, sforzando (Sf) işareti ne anlama 1 Çoğunlukla iki, ender olarak üç ölçüyü dolduran, en az iki sesi ve bir kuvvet merkezi bulunan ezgi tartım ve çokseslilik özelliklerini taşıyan en küçük müzik fikrine ne ad verilir? ) Dönem B ) Periyod

Detaylı

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi OTELLO, Shakespeare in geleneksel

www.besiktas.com.tr Günlük Kent Gazetesi OTELLO, Shakespeare in geleneksel 30-31 MART 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Otello Sahnede OTELLO, Shakespeare in geleneksel doğum günü tarihi olarak kutlanan 23 Nisan 2013 tarihlerinde saat 20.00'de Fulya

Detaylı