Augsburg Üniversitesi ile işbirliği

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Augsburg Üniversitesi ile işbirliği"

Transkript

1 e-bülten yeditepe ÜNİVERSİTESİ Augsburg Üniversitesi ile işbirliği 20 Mayıs / 2013

2 E-bülten Yeditepe E-bülten de 5 Augsburg Üniversitesi ile anlaşma imzalandı 7 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, TIP KULÜBÜ TWINNING PROJESİ 8 Kayıplarımız için anma ve ağaç dikme töreni

3 E-bülten bu hafta... 9 Stok fotoğrafçılığı, Yeditepe Üniversitesi nde masaya yatırıldı 10 Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencileri Bisan bisikletleri için yarıştılar 12 Gençlik Konseri

4 Ajanda 20 Pazartesi Metin Ayışığı nın konuk olduğu Atatürk ü Anlamak ve Anlatmak konferansı, 20 Mayıs pazartesi günü saatleri arasında Yeşil Salon da. Çarşamba 22 ÇeviriBilim Bölümü nün düzenlediği ÇeviriBilim in Üç Toplumsal Boyutuna Bakış başlıklı panel 22 Mayıs çarşamba günü, saatleri arasında Yeşil Salon da.

5 Anlaşma Augsburg Üniversitesi ile anlaşma imzalandı Augsburg (College) Üniversitesi (Minneapolis, MN, USA) ile üniversitemiz arasında kurulan yakın akademik ilişkilerin bir sonucu olarak, 13 Mayıs 2013 tarihinde bir anlaşma imzalanmıştır. Rektörümüz Prof. Dr. Nurcan Baç, Augsburg İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Magdelana Paleczny-Zapp, rektör yardımcısı Prof. Dr. Nedret K. Burçoğlu, Hukuk Fakültesi Dekanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yahyagil in katıldığı törenle imzalanan anlaşmayla, öğrenci ve öğretim üyesi değişiminin yanı sıra, çeşitli akademik etkinliklerin de yapılması mümkün olacaktır. İlk aşamada önümüzdeki yıl (2014) Bahar döneminde adı geçen üniversiteden bir grup MBA öğrencisi İşletme Bölümünün işletme yüksek lisans programına katılacaktır.

6 Anma Kayıplarımız için anma ve ağaç dikme töreni Yakın zamanda kaybettiğimiz öğrencilerimiz Tuğba Elbirlik, Ali Önder Oturan ve Aslı Ayan ı anmak ve onların adına birer ağaç dikmek için, 17 Mayıs günü üniversitemizde bir tören düzenlendi. Kaybettiğimiz öğrencilerimizin aileleri ve arkadaşlarını bir araya getiren, hüzün ve gözyaşı dolu törende trafik terörü lanetlendi.

7 Anma Kayıplarımız için anma ve ağaç dikme töreni

8 Proje Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Kulübü Twinning Projesi Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Kulübü şemsiyesi altında etkinliklerini sürdüren EMSA-European Medical Student Association; Vrije Üniversitesi Tıp Fakültesi (Hollanda) ile gerçekleştirdiği Twinning Projesinin ikinci aşamasını Tıp II öğrencisi Khalid Mahmoud koordinatörlüğünde gerçekleştirdi. Nisan ayında üniversitemizden Hollanda ya giden ve twin leri tarafından ağırlanan on beş öğrencimiz önceki hafta aynı öğrencileri İstanbul da ağırladılar. Eğitici programın yanı sıra sosyal programı da yoğun olan bu program sonrası, Hollandalı öğrenciler okulumuza yatay geçiş yapmak isteyebileceklerini söyleyecek denli mutlu olarak ayrıldılar.

9 Panel Stok fotoğrafçılığı, Yeditepe Üniversitesi nde masaya yatırıldı Türkiye de uluslararası düzeyde önemli satış rakamlarına ulaşan stok fotoğrafçıları olmasına rağmen, bu alandaki önemli bilgi eksikliğini gidermeyi amaçlayan Dijital Çağda Stok Fotoğrafçılığı paneli, 16 Mayıs Perşembe günü üniversitemizde gerçekleştirildi. Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Başar Hatırnaz ın moderatörlüğünde düzenlenen panele, Doç.Dr. Osman Ürper (Maltepe Üniversitesi iletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı), Akın Külhanbey (Fotolia Türkiye Temsilcisi), Özge Mardi Bayar (Akademisyen - VS Akademi Kurucusu), Kadir Bayar (Vectorel Studio Ajans Başkanı) ve Akın Yılmaz (Senior Art Director McCann istanbul) konuşmacı olarak katıldı. Osman Ürper stok fotoğrafçılığın geçmişten günümüze izlediği yolu anlatırken, Kadir Bayar ve Akın Yılmaz, stok fotoğrafçılığını reklam ajansları ve müşteri talepleri açışından değerlendirdi. Özge Mardi Bayar, iyi bir stok fotoğrafçısının nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatırken, Akın Külhanbey Fotolia hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

10 YUMAC Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencileri Bisan bisikletleri için yarıştılar Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü Uygulama ve Araştırma Merkezi YUVAM Reklam Odası ile İşletme Kulubü (YUMAC) ın, bu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan Bisan firmasının desteği ile düzenlediği Viral Reklam Filmi Yarışması sona erdi. Pazarlama iletişiminin vazgeçilmez bir parçası haline gelen sosyal medyanın etkin kullanımını irdeleyen öğrenciler, çektikleri viral reklam filmlerini Bisan firması yetkilisi ve diğer jüri üyelerinin beğenisine sundular. Birinci ve ikinci olan grup üyeleri Bisan bisikletlerini teslim alırken, isteyen öğrencilere staj imkanı sunulup, katılımcı sertifikası verildi.

11 En iyi Dekor Tasarımı Ödülü Yeditepe Üniversitesi nin Ödül İBB Gösteri Sanatları Merkezi tarafından bu yıl 11.'si düzenlenen Üniversitelerarası Tiyatro Festivali, 19 Mayıs gecesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Festival kapsamında verilen En İyi Dekor Tasarımı ödülüne Jacques İle Efendisi isimli oyunla üniversitemizden Berna Adıgüzel değer görüldü.

12 Konser Gençlik Konseri Şef Orhan Şallıel yönetimindeki Yeditepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Korosu, 17 Mayıs ta bir Gençlik Konseri gerçekleştirdi. Üniversitemizin öğretim görevlisi olan piyanist İslam Manafov, İSTEK Özel Acıbadem Lisesi nden Başak Tatlı (piyano) ve İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı ndan Selin Demirel in (viyolonsel) solo performanslar sergilediği konserde, Senfoni Orkestrası ve Korosu, türkülerden marşlara, popüler müzikten klasik müziğe kadar oldukça geniş bir yelpazede eserler seslendirdi.

13 Sosyal Ağlar Tweet Me! twitter.com/yeditepeuni Like Me! facebook.com/yeditepeuniversitesi Check Me! foursquare.com/yeditepeuni Join Me! tr.linkedin.com/in/yeditepeuni Pin Me! pinterest.com/yeditepeuni Watch Me! youtube.com/user/yeditepeuni Add Me! gplus.is/yeditepeuniversitesi Ask Me! formspring.me/7tepeuni Follow Me! yeditepeuniversitesi.tumblr.com

14 Yeni Çıkanlar Kitaplık Bilge Karasu / Halûk a Mektuplar / Metis Yayınları Halûk a Mektuplar, Bilge Karasu'nun dostu, şair ve eleştirmen Halûk Aker'e otuz yıl boyunca yazdığı mektuplarla, 1980'den itibaren Halûk Aker'in ona yazdığı mektupları bir araya getiriyor. "Bir yazarın okuru karşısına çıkarmağa karar verdiği metinlerin dışında kalanlar, o yazarın daha iyi anlaşılmasına, yazarlığı dışında 'insan' olarak özelliklerinin bilinmesine yardımcı olabilir diye düşünüyorum," diyor Halûk Aker kitaba yazdığı sunuşta. Yazı süreçleri, ders hazırlıkları, okunan, çevirilen kitaplar; yaşam parçaları, zorluklar, sevinçler: Edebiyatımızın bu büyük ustasını daha yakından tanımak, mektupların ışığıyla yapıtlarına daha derinden bakmak isteyecek okurlar için... László Krasznahorkai / Şeytan Tangosu / Can Yayınları Macar asıllı usta yönetmen Bela Tarr ın üç filmine ilham kaynağı olan ve Avrupa nın en çok okunan yazarı László Krasznahorkai, ilk kitabı Şeytan Tangosu (Satantango) ile ilk kez Türk okuru ile buluşuyor doğumlu Macar yazar Krasznahorkai nin 1985 de yayımlanan ilk romanı Şeytan Tangosu, Sovyetlerdeki kolhoz ya da İsrail deki Kibutz örneğine benzer terk edilmiş bir tarım kooperatifinde yaşayan yaklaşık on kişinin hikâyesini anlatıyor.

15 Yeni Çıkanlar Kitaplık Krasznahorkai nin tarzını delilik noktasından ele alınan gerçeklik olarak adlandırmak mümkün... Yazdıklarına mental fiksiyon denebilir. Romanlarının atmosferi apokaliptik, deşifre edilmesi zor mesajlar veriyor, karakterleri hep hayatları için belirleyici olacak bir idrakın eşiğinde, hatta Dostoyevski nin karakterleri için Tanrı neyse, Krasznahorkai için de idrak eşiği bu denebilir, ama onun yarattığı evrende Tanrı kesinlikle yok! Karakterlerin ne düşündüğünü anlamak da hayli zor çünkü dünyaları asla tam olarak ifşa edilmeyen bir gerçeğin kenarında sendeleyip duruyor. Özgün, obsesif, gizemli ve vizyoner bir yazar olan László Krasznahorkai, aynı zamanda politik tavrını koruyarak siyasi değişimlerin zalim ve kinik mekanizmasını da ifşa ediyor. Hilly Janes / Sütlü mü? Köpüklü mü? /NTV Yayınları Her gün sağlığımızı etkileyen yüzlerce yaşam tarzı tercihiyle karşı karşıyayız. Yaşadığımız ikilemler önemsiz görünebilir ama sağlıklı tercihi yapmak genel sıhhatimiz üstünde çok ama çok büyük bir fark yaratabilir. Ödüllü yazar Hilly Janes Sütlü mü?,köpüklü mü? kitabında kahvaltıda ne yeneceğinden tutun da iş yoğunluğuyla nasıl baş edileceğine kadar pek çok konuda, bu gündelik kararları inceliyor ve sağlık ve sağlayacağı yararlar açısından en iyi tercihi öneriyor. Bundan sonra akşam yemeklerinde menüye bakarken karasızlığa düşmeyecek, barda hangi içeceği seçeceğinizi düşünmeyeceksiniz. Bu akıllı kitap, savlarını bilimsel gerçekler ve çalışmalarla destekleyerek, iyi bir yaşamı aksatan zorlukları ortadan kaldırıyor ve size, küçük şeyler yüzünden strese kapılmadan, güvenle hayatınızı sürdürebilme fırsatı sunuyor.

16 Festival Yeditepe Spring Fest den Kareler

17 Festival Yeditepe Spring Fest den Kareler

18 Tanıtım Etkinlikleri Tanıtım Yeditepe Üniversitesi, hem eğitim fuarlarıyla hem de düzenlediği tanıtım toplantılarıyla öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu hafta üniversitemizi ziyaret edecek olan okul ve dershaneler: Toroslar Mersin Ticaret ve Sanayi Odası A.Lisesi Çorum Anadolu Lisesi İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi Mersin Mezitli İçel Anadolu Lisesi Ordu Özel Altaş Anadolu Lisesi Antalya Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Yeditepe Üniversitesi olarak katılacağımız fuarlar ise; Dilko Bakırköy Dershanesi-Kariyer Günleri Adıgüzel Eğitim Kurumları Kariyer Günü

19 Basında Yeditepe Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikrettin Şahin in konuşmacı olarak katıldığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen Genetiği Değiştirilmiş Mikroorganizmalar ve Gıda Güvenliği konulu panel, pek çok internet sitesinin yanı sıra 19 Mayıs tarihli Saygın Malkara Gazetesi nde de haber olarak yer aldı. Üniversitemizin Augsburg Üniversitesi ile imzaladığı anlaşma, Genç Üniversiteli internet sitesinde haber olarak yer aldı Mayıs tarihlerinde üniversitemizde gerçekleştirilen Edebiyatımızda Tarih Sempozumu, çeşitli internet sitelerinde haber olarak yer aldı. Üniversitemiz tarafından "Dünyanın Renkleri İstanbul'da" sloganı ile gerçekleştirilen 8. Uluslararası İstanbul Yeditepe Kültür ve Sanat Festivali, 17 Mayıs tarihli Havadis Gazetesi nde (Kıbrıs) haber olarak yer aldı. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları nda, Sutopu kategorisinde şampiyon olan üniversitemizin başarısı, çeşitli internet sitelerinde haber olarak yer aldı. Shell Eco-marathorı 2013'te yarışan Yeditepe Üniversitesi Elektrikli Araç Takımı "7Tepe Team" ve araçları "Cereyarı7"nin yarışmaya katılacağı haberi, 15 Mayıs tarihli Hürriyet Kampüs te yer aldı. Pegasus Kargo ve Yeditepe Üniversitesi iş birliğinde, 4 Nisan da düzenlenen "Uluslararası Hava Kargo Lojistik Konferansı" Trans Medya dergisinin Mayıs ayı sayısında haber olarak yer aldı. 16 Mayıs ta üniversitemizde gerçekleştirilen "Dijital Çağda Stok Fotoğrafçılığı" paneli, çeşitli internet sitelerinde haber olarak yer aldı.

20 Görüş ve önerileriniz için Yeditepe Üniversitesi Kurumsal İletişim Müdürlüğü İçerik Yönetimi: Sibel Çorbacıoğlu Telefon: Grafik Tasarım ve Uygulama: Mert Sarıyıldız Telefon: E-Posta: 2013 Yeditepe Üniversitesi Tüm hakları saklıdır.

Köln de sanat galerisi

Köln de sanat galerisi www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 546 31 MAYIS - 6 HAZİRAN 2010 Prof. Dr. Mumcu dan anayasa konferansı Tarih Kulübü nün düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak

Detaylı

İki Eylül de uçurtma şenliği

İki Eylül de uçurtma şenliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 589 30 MAYIS - 5 HAZİRAN 2011 TÜBA dan üniversitemize iki ödül birden İki Eylül de uçurtma şenliği İletişim Bilimleri Ensitüsü

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir.

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir. Çankaya Üniversitesi 20062007 akademik yılı mezunlarını Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi, evrensel ve bilimsel eğitimöğretimle, insan ve vermenin gururunu yaşıyor.

Detaylı

yeni adımızla karşıladık

yeni adımızla karşıladık Üniversitenin yatırımları hız kesmiyor! Yirmi yıllık bir üniversite olarak, pek çok bölümü eskiyen ve hızlı büyümesine paralel olarak da yeni fiziki alanlara ihtiyaç duyan Bülent Ecevit Üniversitesinin

Detaylı

Eğitim dinamik bir süreç

Eğitim dinamik bir süreç www.ahaber.anadolu.edu.tr HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 526 11-14 ARALIK 2009 Türkiye nin eksiği kültürel program Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 3 Aralık günü Olimpiyat Rüzgârı konulu bir panel

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı haber Nisan 2013 Sayı 6 ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK YILI RENKLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI 14 MART TIP BAYRAMI NI COŞKU İLE KUTLADIK HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNE ULUSLARARASI KONGREDE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ İlk

Detaylı

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu bir meslek yüksekokulu dergisi Sayı: 11 Yıl: 2015 Dosya Temiz enerji elimizin altında Yaşar ın kızları YİNE ŞAMPİYON Filelerin Blok Prensesi anlatıyor Bir ajans simülasyonu Yaşar Radyo Radyu Yalnız Hissetmek

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

Sürmeli ye Socrates Ödülü

Sürmeli ye Socrates Ödülü www.ahaber.anadolu.edu.tr? KAMPUSTE NELER VAR? 31 Mart Cumartesi ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 412 30MART-5NİSAN 2007 Sürmeli ye Socrates Ödülü Tiyatro Aşkın Karın Ağrısı Yer: AKM-Oda

Detaylı

Yunus Emre Ensitütü ile işbirliği

Yunus Emre Ensitütü ile işbirliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 579 21-27 MART 2011 Güç birliği içinde çalışıyoruz Açıköğretim Fakültesi İl Koordinatörlerini bir araya getiren arama konferansı

Detaylı

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci ÜCRETSİZDİR DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci Dünya genelinde yüksek eğitim kurumlarının web sayfalarını belirlenen ölçütler doğrultusunda değerlendiren ve sıralama yapan Eduroute isimli internet sitesi,

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

Takımı Antrenörü İlhan Bayısın katıldı. SAYFA8-9 SAYFA14-15

Takımı Antrenörü İlhan Bayısın katıldı. SAYFA8-9 SAYFA14-15 www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL GAZETESİ SAYI: 713 29 Eylül - 12 Ekim 2014 KÜRESEL ISINMA DÜNYAYI TEHDİT EDİYOR Küresel ısınma dünyayı tehdit eden en büyük çevre felaketlerinden

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

à MESOT Organ Nakli Öncülerinin Ödülleri Gala Yemeğinde Verildi

à MESOT Organ Nakli Öncülerinin Ödülleri Gala Yemeğinde Verildi 12 2014 à Organ naklinin öncüleri, MESOT un İstanbul Kongresi nde buluştu à MESOT Organ Nakli Öncülerinin Ödülleri Gala Yemeğinde Verildi Organ Nakli konusunda dünyanın öncü biliminsanı ve cerrahları,

Detaylı

İYTE den GAP a Jeotermal Projesi

İYTE den GAP a Jeotermal Projesi İYTE den GAP a Jeotermal Projesi Türkiye nin teknoloji üssü olmayı hedefleyen İYTE, GAP bölgesinin kalkınmasında rol oynayacak bir projede kilit rol üstlendi. Bölgenin jeotermal potansiyeli ekonomiye kazandırılacak.

Detaylı

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır.

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Yaşam Merkezi İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. 2 SAYI 17 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek

Detaylı

Darüşşafakamızın kapısını annesi hayatta olmayan çocuklarımıza da açtık

Darüşşafakamızın kapısını annesi hayatta olmayan çocuklarımıza da açtık Darüşşafakamızın kapısını annesi hayatta olmayan çocuklarımıza da açtık Değerli okuyucular, Darüşşafaka nın yönetimine geldiğimiz günden itibaren gündemimizde kaldı. Katılımcı ve uzlaşmacı bir yol izledik.

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2012 Fotoğraf: Mesut Yılmaz Sevgili TEGV Dostları, Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2012 bizim için hızlı, benim için

Detaylı

SAYI 29 YAZ 2010 SAN REMO FESTİVALİ

SAYI 29 YAZ 2010 SAN REMO FESTİVALİ SAYI 29 YAZ 2010 SAYI 29 YAZ 2010 SAN REMO FESTİVALİ İÇİNDEKİLER KULE 29 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar

Detaylı