EYP Kulübümüzün Başarısı. Fotoğrafçılık Kulübü Gezisi. Genç Girişimciler Kulübü. Şiir Dinletisi ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EYP Kulübümüzün Başarısı. Fotoğrafçılık Kulübü Gezisi. Genç Girişimciler Kulübü. Şiir Dinletisi ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR"

Transkript

1 ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR EYP Kulübümüzün Başarısı 11. Sınıf öğrencimiz Gürhan Camgöz Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Türkiye 13. Ulusal Seçim Konferansında seçilerek Hollanda EYP Uluslararası foruma katılma ve ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Fotoğrafçılık Kulübü Gezisi Fotoğrafçılık kulübümüz 14 öğrencisi ve 3 öğretmeni ile birlikte Nisan 2013 tarihleri arasında Safranbolu ya yatılı fotoğraf gezisi düzenledi. Genç Girişimciler Kulübü Okulumuzun JA (Genç Girişimciler) kulübü öğrencileri 13 Nisan 2013 Cumartesi günü Robert Kolej de düzenlenen Inovasyon Kampına katıldılar. Şiir Dinletisi 19 Nisan 2013 Cuma günü ünlü şairlerin şiirlerinden ve ünlü müzisyenlerin şarkılarından oluşan Herkes gider mi? adlı şiir dinletisi okulumuz tiyatro salonunda yapıldı.

2 Toplum Hizmeti Projesi Nisan 2013 tarihleri arasında kardeş okulumuz Zurich International School ve Adapazarı Enka Okulları öğrencileri Kayrancık İlköğretim Okulu nda yenileme çalışmalarını içeren bir toplum hizmeti projesi gerçekleştirdiler. Sınava Yönelik Konferans İstanbul Kültür Üniversitesi Genel Sekreteri Burak Kılanç 26 Nisan 2013 Cuma günü 10,11 ve 12. sınıf öğrencilerine Üniversiteye Yerleşmede Oyunun Kuralları başlıklı konferansı verdi. MU NICA Konferansı Öğrencilerimiz Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul Enka Okulları nda düzenlenen MU NICA Konferansına katıldılar. Öğrenciler Diversities and Minorities temalı konferansta gündemdeki sorunlara, ICA (Bilinçağı Konferansı) uzantısıyla gerçek hayata uyarlanabilir eylem planları ürettiler. Dans Şenliği Okulumuz Latin Dans Ekibi 28 Nisan 2013 günü Robert Kolej de beşincisi düzenlenen Berkol RC 98 de performansları ile seyircilerin beğenisini kazandı.

3 Kitap Atölyesi 29 Nisan 2013 Cuma günü Psikoterapist İskender Savaşır ın katıldığı 9.Sınıf kitap atölyesinde Turgenyev in Babalar ve Oğullar adlı eserinin tahlili yapıldı. Cihat Şener ile Söyleşi Eğitimci Cihat Şener 12. sınıf öğrencilerimizle 30 Nisan 2013 Salı günü LYS hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Step Takımımızın Başarısı Lise step takımımız 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü düzenlenen Okul Sporları Step Aerobik İl Birinciliği Müsabakalarında İl ikincisi oldu. Atletizm Başarımız 4 Mayıs 2013 tarihinde Bursa da düzenlenen atletizm bölge birinciliği yarışmalarında Hazırlık sınıfı öğrencimiz Hilal Kalkan sırıkla yüksek atlama branşında 3,50 atlayarak birinci oldu.

4 11. Enka Satranç Turnuvası 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Enka Satranç Turnuvası nın onbirincisi düzenlendi. 192 sporcunun katıldığı turnuvada okulumuz öğrencilerinden Mustafa Yılmaz Karabayır ikinci, Mert Burak Burabak dördüncü oldu. Bilgi Yarışması Liseden 4 öğrencimiz 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Orta Öğretim Okulları Arası Bilgi ve Kültür Yarışmasında 200 tam puanla grubunda birinci olarak il elemelerinde yarışacak 7 okul arasına girdi. İstanbul Enka Film Festivali Öğrencimiz Berat Karacalar filmi Siberalizm ile 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü İstanbul Enka Okulları Film Festivalinde En İyi Afiş ödülünü kazandı. TCK Ödül Töreni Adapazarı Özel ENKA Okulları işbirliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen Türk Coğrafya Kurumu Liselerarası Ulusal Proje\ Kısa Belgesel Yarışması nın ödül töreni 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü okulumuzda gerçekleştirildi.

5 Bilgi Yarışması 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü Ortaöğretim Kurumları Arası Bilgi ve Kültür Yarışmasında okulumuz 190 puanla birinci olarak finalde yarışmaya hak kazandı. Modern Village Day 15 Mayıs 2013 tarihinde hazırlık sınıfı öğrencilerinin hazırladığı Model Village Day etkinliği yapıldı. Atletizmde Başarımız Hazırlık sınıfı öğrencimiz Hilal Kalkan 15 Mayıs 2013 günü yapılan yarışlarda,sırıkla yüksek atlama branşında 3,20 mt atlayarak Türkiye ikincisi oldu. Kitap Atölyesi 11. sınıf öğrencileri kitap atölyesi için hazırladıkları Kimlik ve Eşcinsellik temalı forum tiyatro çalışmasını 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü gerçekleştirdiler.

6 İngilizce Münazara Münazara kulübümüz Mayıs 2013 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi nde 4 farklı ülkeden lise düzeyinde katılımın olduğu münazara turnuvasındaydı. MUN Konferansı Enka MUN Kulübü öğrencileri Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen Sabancı Üniversitesi MUN Konferansı na katıldılar. GETÜT Konferansı Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Açı Okulları nda yapılan GETÜT zirvesine 8 öğrencimiz ile katıldık. Latin Dans Festivali 18 Mayıs 2013 tarihinde 11.İstanbul Bilgi Üniversitesi Latin Dansları Festivali ne katıldık.

7 Bilgi Yarışması 19 Mayıs 2013 günü yapılan Ortaöğretim Kurumları Arası Bilgi ve Kültür Yarışması nda öğrencilerimiz birinci olarak, büyük bir başarı elde ettiler. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyoruz. Rusça Olimpiyatları Slav Yazını nın Yılı şerefine yapılan Rusça Olimpiyatlarına okulumuz öğrencileri de katıldılar. Yapılan sınav sonucunda Türkiye genelinde dereceye giren öğrenciler hatıra madalyası,diploma ve 3. günlük Moskova turu ile ödüllendirilecektir. Genç Girişimciler Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından Şirket Programı kapsamında, 19 Mayıs 2013 tarihinde Zeytinburnu Olivium Outlet Center da düzenlenen Ticaret Fuarı na Genç Girişimciler Kulübü öğrencilerimiz kendi yaptıkları yastık tasarımları ile katıldılar. Söyleşi 10.sınıf öğrencileriyle 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Sakarya OFİS Sanat Merkezi ne gidildi. Aşkın Okunulmaz Kıyıları adlı kitabın yazarı V. Holbrook, Divan Edebiyatı ve Şeyh Galib konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

8 Okuma Eylemi Bu yıl 5.si düzenlenen sessiz okuma eylemine ilkokul, ortaokul ve liseden çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı. Sessiz okuma eyleminin yanı sıra, bundan önceki yılların görüntülerinden oluşan fotoğraf sergisi ve velilerimizle yapılan okuma alışkanlığı konulu forum da büyük ilgi gördü. Enka Gençlik Parlamentosu ENKA MUN ve EYP Kulüplerinin ortaklaşa düzenlediği, toplumsal sorunlar için farkındalık ve çözüm yaratmayı amaçlayan ENKA GENÇLİK PARLAMENTOSU 23 Mayıs 2013 Perşembe günü Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi nde gerçekleştirildi. Ödül Programı 28 Mayıs 2013 Salı günü İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu nda düzenlenen Uluslararası Gençlik Ödülü Programı Ödül Töreni nde öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Türkiye Rusça Olimpiyatları Slav Yazını nın yılı şerefine 18 Mayıs 2013 tarihinde okulumuzda yapılan Rusça Olimpiyatları nın 1. tur sonuçlarına gore Melis Alver birinci, Selin Yılmaz ikinci, Güliz Aydoğdu üçüncü oldu.

9 Özyeğin Üniversitesi Tanıtımı Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut 30 Mayıs 2013 günü öğrencilerimizle Fark Yaratmak temalı söyleşiyi gerçekleştirdi. Ödül Töreni Sırıkla yüksek atlama branşında Türkiye ikincisi olan Hazırlık sınıfı öğrencimiz Hilal Kalkan 31 Mayıs 2013 tarihinde Valiliğin düzenlediği ödül törenine katıldı. Söyleşi 3 Haziran 2013 Pazartesi günü Bilkent Üniversitesi Öğrenci Dekanı Jale Gürzumar ve 11. sınıf öğrencilerimizle Ortaöğretim ve Yükseköğretimde Ödül ve Ceza Yaklaşımları üzerine bir söyleşi yaptı. 4. Genç Kadraj Ödül Töreni Liselerarası Genç Kadraj Kısa Film Yarışması ödül töreni 6 Haziran 2013 Perşembe günü Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi nde yapıldı.hazırlık sınıfı öğrencilerinden Berat Karacalar ın hazırladığı film En iyi afiş ödülünü aldı.

10 Kısa Filmde Başarımız Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Berat Karacalar ın hazırladığı Siberalizm filmi 7 Haziran 2013 Cuma günü Açı Okulları nın düzenlediği GESOS Gençlik Sosyal Reklam Yarışması nda MANSİYON ödülü aldı. GazetEnka nın Başarısı GazetENKA birimi öğrencileri 7 Haziran 2013 Cuma günü İstanbul Açı Okulları nın düzenlediği liseler ve üniversiteler arası TRAC(The Right Angle Challenge)Gazetecilik Yarışması nda EN İYİ RÖPORTAJ ödülünü kazandılar. İngiltere Yaz Okulu Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencilerinden akademik durumlarına göre ilk beşe giren öğrencilerimiz belirlendi. Bu öğrencilerimiz 7 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında İngiltere yaz okulu programına katılma hakkı kazandılar. Kişisel Proje Sunum ve Sergi Haziran 2013 tarihleri arasında, öğrencilerimiz yıl boyunca hazırladıkları proje çalışmalarını sunum ve sergi olarak paylaştılar.

11 Genç Münazırlar Okulumuz münazara kulübünün organize ettiği turnuva 13 Haziran 2013 Perşembe günü yapıldı. Farklı sınıflar düzeyinde 10 takımın maç yaptığı turnuvanın final konusu Beyin ölümü gerçekleşmiş bir hastanın organ bağışı zorunlu hale getirilmelidir. idi. Tiyatro Tiyatro kulübünün hazırladığı Kuraldışı Kural adlı oyun 18 Haziran 2013 Salı günü okulumuz tiyatro salonunda sergilendi. Başarı ve Onur Sertifikaları 17 Haziran 2013 Pazartesi günü onur kurulunun hazırladığı öğrenci setifikaları ile öğretmen teşekkür belgeleri törende takdim edildi. 20 Haziran 2013 Perşembe günü de bölümlerin hazırladığı başarı sertifikaları öğrencilere verildi. Portfolyo Günü 19 Haziran 2013 Çarşamba günü portfolyo sunumları veli ve öğrencilerimizin katılımı ile yapıldı.

12 English Fest 18 Haziran 2013 Sali günü 4.ve 5. ders saatlerinde Hazırlık sınıfı öğrencilerinin bir yıl boyunca İngilizce derslerinde öğrendiklerinden yola çıkarak hazırladıkları English Fest Programı okulumuz öğrencilerine sunuldu.

13 ÖĞRETMENLERİMİZE YÖNELİK ÇALIŞMALAR Yatılılık Sempozyomu Okul Psikoloğumuz 13 Nisan 2013 Cumartesi günü Robert Lisesi Yatılılık Sempozyumunda vaka sunumunu gerçekleştirdi. Türk Coğrafya Kurumu TCK Liselerarası Ulusal Proje Yarışması-6- Jüri değerlendirmesi 20 Nisan 2013 Cumartesi günü okulumuzda yapıldı. Rehberlik Buluşması Enka Rehberlik Buluşması-IV Ergenin Cinselliği temasıyla 20 Nisan 2013 tarihinde okulumuzda yapıldı. RCLTEN Robert Kolej de 3 Mayıs 2013 Cuma günü düzenlenen Learning Technology Exchange Network etkinliğine lise bilgisayar bölüm başkanımız katıldı.

14 Apple Etkinliği Öğretmenlerimiz, 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Çırağan Palace Kempinski de düzenlenen Apple Leadership Tour Etkinliği ne katıldılar. Konferansa Katılım Okulumuz öğretmenleri ve idarecileri 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü eğitimde Benim Bir Rüyam Var temalı TEDxIhlasCollegeED konferansına katıldılar. SharePoint Eğitimi Okulumuz öğretmenleri 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü Microsoft SharePoint eğitimi aldılar. Sempozyuma Katılım Lise Rehberlik Bölümü 17 Mayıs 2013 Cuma günü Fransız Kültür Merkezin de düzenlenen Gençlik Üzerine Tartışmalar -XIV Dışlanan Ergenler sempozyumuna katıldı.

15 Sosyal Bilimler Çalıştayı 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü Öğretmenlerimiz Yard. Doç. Dr. T. Ahmet Ertek ile Gebze Enka Teknik Okulları Sosyal Bilimler Çalıştayı na katıldılar. Toplum Hizmeti Görüşmeleri 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü toplum hizmeti çalışmalarını şekillendirmek ve iki okulun iş birliği yapması için Gebze Enka Teknik Okulları na ziyarete gidildi. MYP 31 Mayıs 2013 Cuma günü MYP Koordinatörlerimiz İstanbul Irmak Okulları nda düzenlenen IB toplantısına katıldılar. Toplantıda IB dünyasındaki son gelişmeler ve özellikle MYP deki yenilikler tartışıldı. Konferansa Katılım Lise Rehberlik Bölümü 31 Mayıs- 1 Haziran 2013 tarihinde Koç Üniversitesi nde düzenlenen Farklılığımız ve Çeşitliliğimiz Kadar Zenginiz konferansına katıldı.

16 Sempozyuma Katılım Lise Rehberlik Bölümü 9 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen Amanda Kottler in KOHUT UN İKİZLİK KAVRAMINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR konulu sempozyuma katıldı. Sempozyuma Katılım Haziran 2013 tarihleri arasında Antalya da yapılan 3.Uluslararası Coğrafya Sempozyumu nda Coğrafya ve Biyoloji öğretmenlerimiz sözlü bildiri sunumlarını yaptılar.

17 EĞİTİM GEZİLERİ Bilkent Üniversitesi Gezisi 11. sınıf öğrencilerimizden oluşan yedi kişilik bir grupla Nisan 2013 tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi ni ziyaret ettiler. Yalova Gezisi 11. Sınıf öğrencilerimiz 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü Yalova Sudüşen Şelalesi ve Karaca Arboretum a inceleme ve gözlem gezisine gittiler. Poyrazlar Gezisi 9.sınıf öğrencilerimiz 6 Mayıs 2013 Pazartesi günü Poyrazlar Gölü ne ekosistem inceleme ve gözlem gezisine gittiler. Pamukova Gezisi 9. Sınıf öğrencilerimiz 6 Mayıs 2013 Pazartesi günü Pamukova Hidroelektrik Santrali ne gözlem gezisine gittiler.

18 Kanal D Ziyareti 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü lise gazete,dergi,duvar gazetesi birimleri ile ortaokul basın-yayın kulübü öğrencileri Hürriyet gazetesi ve Kanal D televizyonunu ziyaret ettiler. Motivasyon Gezisi 23 Mayıs 2013 Perşembe günü 12.Sınıf öğrencilerimize yönelik LYS öncesi streslerini azaltmak, motivasyonlarını artırmak amacıyla Karasu Acarlar Longozu na motivasyon gezisi düzenlendi. Anıtkabir Ziyareti 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz İngilizce tanıtım yapan dijital rehber eşliğinde Anıtkabir i gezdiler.

19 Veliye Yönelik Çalışmalar Okul Aile Birliği Yemeği Okul Aile Birliklerimiz tarafından düzenlenen veli-öğretmen yemeği 24 Mayıs 2013 Cuma akşamı Seçkin Otel de gerçekleştirildi. Tablet Projesi Tanıtımı 18 Haziran 2013 Salı günü Hazırlık sınıfı velilerine eğitim öğretim yılında başlaması planlanan tablet projesinin tanıtımı yapıldı.

ZİS Ziyareti. İnceleme Gezisi. Uludağ Gezisi. İTÜ Gezisi

ZİS Ziyareti. İnceleme Gezisi. Uludağ Gezisi. İTÜ Gezisi EĞİTİM GEZİLERİ ZİS Ziyareti 2-8 Şubat 2013 tarihleri arasında, okulumuzdan 9 öğrenci ve 2 öğretmenle İsviçre deki kardeş okulumuz olan Zürih İnternational School a ziyarette bulunduk. Öğrencilerimiz bu

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Okul Öncesi Yerleşkeleri... 2 Akademik Program... 3 Okul Öncesi... 3 İlkokul... 3 Ortaokul... 4 Lise... 6 Öğretmen Eğitimi... 9 Online Eğitimler... 9 Yardımcı Rehber Öğretmen

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

Adapazarı Özel Enka Ortaokulu VELİ BÜLTENİ. Sayı:2

Adapazarı Özel Enka Ortaokulu VELİ BÜLTENİ. Sayı:2 Adapazarı Özel Enka Ortaokulu VELİ BÜLTENİ Sayı:2 ADAPAZARI ENKA OKULLARI MİSYONU Adapazarı Enka Okulları, eği"mde fırsat eşitliği sunarak tüm disiplinlerde eleş"rel düşünme ve ile"şim becerilerini kullanan,

Detaylı

IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ 26 Haziran Çarşamba günü, Irmak ekolüyle yetişerek hayata değer katacak 37 genci mezun etmenin gururunu yaşadık. Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenimiz; veliler,

Detaylı

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır. Değerli Velimiz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir vizyon ile öğrencilerimizi; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

B Ü L T E N. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı/ I. Dönem

B Ü L T E N. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı/ I. Dönem B Ü L T E N 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı/ I. Dönem ANAHTAR Konuşmak susmanın kokusudur. Ya sus-git, ya konuş-gel, ortalarda kalma. Yalan korkaklığın tortusudur. Dürüst kaba ol, eğreti saygılı olma. Özdemir

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER

AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER AÇI İLKÖĞRETİM OKULU E-HABER HAZİRAN 2012 Akademik Yaşam... 2 İlköğretimde Okuma Kültürü... 2 Geziler... 2 İngilizce Programı Hakkında... 3 İkinci Yabancı Dil: Fransızca... 3 Ev Çalışmalarında Yeni Soluk...

Detaylı

NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ

NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK VE TURİSTİK GEZİLERİ İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR PAZARLAMA PROGRAMI: Yüksekokulumuz İktisadi ve İdari Program Bölümü Pazarlama

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

ADAPAZARI ENKA OKULLARI MİSYONU

ADAPAZARI ENKA OKULLARI MİSYONU ADAPAZARI ENKA OKULLARI MİSYONU Adapazarı Enka Okulları, eği"mde fırsat eşitliği sunarak tüm disiplinlerde eleş"rel düşünme ve ile"şim becerilerini kullanan, sorgulayan, farklı dillerde kendini ifade eden,

Detaylı

Önce İyi İnsan Yetiştirir.

Önce İyi İnsan Yetiştirir. Önce İyi İnsan Yetiştirir. ŞUBAT 2015 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL OKUL BÜLTENİ FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı I. Yarıyıl Okul Bülteni

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ AR-GE BÜLTENİ - I OCAK HAZİRAN 2014 İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ İl Müdürü Dr. Muammer

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2013 YIL 2 SAYI 14 www.iszu.edu.tr Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim 2.Bahar Şenliği Coşkusu İSZÜ Dragon Boat Yarışlarında Üçüncü Oldu Günay, Üniversite

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MART - NİSAN BÜLTENİ KÖŞE YAZILARI İÇİNDEKİLER Günlük dilde ayrımına varmadan birbirinin yerine kullanılan okumayazma ve okuryazar kavramları... Aynur MUSLU Türk Dili ve Edebiyatı

Detaylı

Merhaba... Gelecek yıl buluşmak dileğiyle... Sevgi ve saygılarımızla. Özel Çakabey Okulları

Merhaba... Gelecek yıl buluşmak dileğiyle... Sevgi ve saygılarımızla. Özel Çakabey Okulları Merhaba... Bu yıl üçüncü kez yayınladığımız Yılsonu Dergimiz en sevdiğimiz geleneksel yayınlarımızdan biri halini almıştır. Her ay elektronik ortamda yayınladığımız Çakabey den Haberler isimli dergilerimizin

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:3 / YIL: 2012-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI Bir yılın ardından Değerli velilerimiz, sevgili öğretmen arkadaşlarım, Göreve geldiğimiz günden bugüne fiziksel ve

Detaylı

TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER TARLABAŞI TOPLUM MERKEZİ (TTM) FAALİYET RAPORU 2012 Ocak-Aralık 2012 döneminde merkeze yeni kayıt yaptıran sayısı: 0-6 yaş: 52 7-18 yaş: 118 18 yaş üstü: 177 Gönüllü: 282 MERKEZ İÇİNDE DÜZENLİ YÜRÜTÜLEN

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA

EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA 2012-2013 EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA 19-22 Ekim 2012 tarihleri arasında Bursa Özel Emine Örnek Lisesinde, Avrupa Gençlik Parlamentosu kapsamında yapılan Emine Örnek Ulusal Forumu na 7 öğrencimizle

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı