İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ"

Transkript

1 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes için geçerli değil. Bazı semtlerden ulaşım kolay sağlanabilirken bazı semtlerde servisler ara sokaklara girmekte sıkıntı yaşadılar ya da öğrencileri evlerine geri bırakmak zorunda kaldılar. Çarşamba günü 3 servisimizde sıkıntı yaşanırken, perşembe günü servisler açısından bir sıkıntı yaşanmadı. Aslında ulaşımdaki bu sıkıntı biz yöneticiler için büyük bir stres kaynağı. Özellikle küçük yaş gurubundaki çocukların evlerine gönderildikleri zaman evde birisinin onları karşıladığından emin olmamız lazım. Bu yüzden okulun erken tatil edilmesi ya da öğrencilerin bir saat eve erken gönderilmesi kararlarına her zaman olumlu bakmıyoruz. Veli çalışıyor olabilir, evde kimse olmayabilir, sms i görmemiş olabilir gibi birçok şeyi düşünmemiz gerekiyor. Bu şartlarda en önemlisi öğrencilerin güvenli bir şekilde eve teslim edilebilmeleri. Bu konuda çok hassas davrandığımızı bilmenizi isteriz. Velilerimizden revirin işleyişi ile ilgili sorular geldiği ve bazı konularda belirsizlik yaşandığı tarafımıza iletildiği için revir kuralları son hali ile en geç pazartesi günü web sitemizde ilkokul duyurular bölümüne konulacaktır. Okulumuzda öğrencilerimizin interaktif olarak katılımlarını sağladığımız sosyal sorumluluk projelerimiz devam ediyor. Siz velilerimize gösterdiğiniz duyarlılıktan ötürü teşekkür ederiz. En son Giresun a gönderdiğimiz yardım kolilerinden sonra bir süre için sizlere bu konularda göndermek istemiyorduk ancak Erzurum daki bir öğretmenimizden gelen ve öğrencilerin fotoğrafları kış şartlarının ağır yaşandığı bu ilimizdeki öğrencilere, bir an önce yardım eli uzatma sorumluluğumuzu bize hatırlattı. Bu bültenimizde öğretmenimizden gelen i ve fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim. Zaten ihtiyaçlar öğretmenimiz tarafından belirtilmiş. Okula getirdiğiniz veya göndereceğiniz eşyaları giriş katına koyacağımız üzerinde Erzurum yazılı kutulara bırakabilirsiniz. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Belma ASAM Okul Müdürü

2 Sayfa 2 İLKOKUL BÜLTENİ Merhaba! Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama içimdeki çocuklara karşı sevgim beni bu rahatsızlığa meylediyor.. İnanın yardım istediğim o kadar çok yer oldu ki ama ne acıdır ki kimse dönmedi... Beni ve çocuklarımı kaderimizle baş başa bıraktılar... Depremden sonra enkaz altında kalan insanları kurtarmak için canla başla çalışan kurtarıcıların ağzında tek bir cümle vardır sürekli: SESİMİZİ DUYAN VAR MI? ' Çocuklarım adına sesimizi duyun lütfen...size bu mesajı yazmanın hicabı içindeyim fakat bu çocuklar benim,bizim çocuklarımız... Çocuklarımın birkaç fotoğrafını sizinle paylaşmak istedim, ekte gönderiyorum size... Umarım SESİMİZİ duyarsınız... İyi çalışmalar... Okulumun İhtiyaçları: - Kışlık giysiler - 1 projeksiyon cihazı - 1 yazıcı - 80 tane güzel yazı defteri - Kırtasiye Malzemeleri ( Kalem, defter, silgi, boyalar vb.) Okulumun adresi: Çakmak İlkokulu Çakmak Köyü- Hınıs/ERZURUM Ümit Duman Merhaba, sesimizi duymanızın sevinç göz yaşları var şu anda gözlerimde, minnetarız size. Lale Hanım, bunu size söylerken bile içim burkuluyor lakin burdaki kış mevsiminin çook sert geçmesinden dolayı birçok çocuğumun elleri ve yüzleri çatladı.. Onların bu halini görünce ders işleyemeyecek hale geliyorum... Lale Hanım şu an en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler kışlık giysiler ve ayakkabılar... Çünkü burdaki kış mevsimi insan derisini çatlatacak cinsten geçiyor... İnanın sesimizi duymanızın sevincinden dolayı kelimelerim kifayetsiz kalıyor bağışlayın... Telefon numaramı aşağıda yazarak gönderiyorum size Lale Hanım, köyde bazen şebeke çekmeyebiliyor... Ulaşılamamam durumunuzda e-posta atarsanız ilçe merkezine döndüğümde mesajınızı alabilirim.. İyi çalışmalar... Saygılarımla... Telefon Numaram: Ümit Duman

3 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 3 18 Aralık Çarşamba günü öğleden sonra öğrencilerimiz Okul Orkestra ve Korosu tarafından sunulacak olan Yeni Yıl Konseri ni izleyeceklerdir. 19 Aralık Perşembe günü bir grup öğrenci ve öğretmen ile Beykoz Hayvan Barınağı nı ziyaret edecek; hayvan dostlarımız için toplanan yardımları götüreceklerdir. Okulumuzun ara tatili Aralık haftasındadır. 31 Aralık Salı günü öğrencilerimizle birlikte okulumuzda yeni yıl kutlaması yapılacaktır. Toplum Hizmeti Çalışmalarımız 2 Okul Aile Birliği Kermes Görüntüleri 4 Rehberlik Bölümü 5 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarımız 6-12 Fen Laboratuvarı Etkinliklerimiz İngilizce Zümresi Bilişim Teknolojileri Bölümü Kulüp Çalışmalarımız Görsel Sanatlar Bölümü 25

4 Sayfa 4 İLKOKUL BÜLTENİ

5 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 5 4. sınıflar rehberlik derslerinde Zorbalığa İzin Vermiyoruz konulu sunumların yanı sıra bilgisayar destekli Zorbalıkla Nasıl Mücadele Edilir, Zorbalıkla Karşılaşan Çocukların Duygusal Olarak Güçlenmesi, senaryo canlandırma çalışmaları, Doğru İletişim Kurma, Arkadaşlık ve Dostluğun önemi konulu çalışmalara yer verildi.

6 Sayfa 6 İLKOKUL BÜLTENİ Onluklar ve birlikler konusunda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

7 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 7

8 Sayfa 8 İLKOKUL BÜLTENİ Hayat Bilgisi dersimizde bir günümüzü planlamaya yönelik Zamanın Renkleri etkinliğini yaptık. Türkçe dersimizde eş anlamlı sözcükler ile ilgili Tarsia çalışması yaptık.

9 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 9 Kütüphanede tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi üzerinde durduk. Matematik dersimizde toplamları 10 olan sayılar etkinliğini grup çalışması ile gerçekleştirdik. Oyunlar oynadık, kar topu yaptık, eğlenceli bir şekilde haftayı tamamladık.

10 Sayfa 10 İLKOKUL BÜLTENİ Dersimiz Hayat Bilgisi ve konumuz Mevsimler, Yağış Çeşitleri, Isının Maddeye Etkileri, Erime- Donma okulumuzun bahçesinde kazanımlarımızı görerek, uygulayarak inceleyerek ve mevsimlerden kışın tadını çıkararak öğreniyoruz.

11 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 11 Hayat Bilgisi dersimizde Düny mızın Hareketlerini öğrendik. Öğrendiklerimizi resim çizerek anlattık. Yeni yıl hazırlıklarına başladık. Sınıfımızı süsledik.

12 Sayfa 12 İLKOKUL BÜLTENİ TERİM ANLAMLI SÖZCÜKLERİ ETKİNLİKLERLE ÖĞRENDİK. SÖZCÜKLERİ TOMBALADAN ÇEKTİK, TERİM ANLAMLI SÖZCÜKLERLE BİRLEŞTİRDİK. ÇOK EĞLENDİK.

13 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 13 DENGEYİ KURUYORUM, DEVRİLMEYEN KALEM KUTU TASARLIYORUM! 3.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında Teknolojik problem çözme yeteneğini kullanarak devrilmeyen bir kalem kutu tasarladılar. Tasarımlarında Cisimler neden düşer yada devrilirler? sorusuna cevap aradılar. Böylelikle yerçekiminin hareket ettirici etkisini hissetmiş oldular.

14 Sayfa 14 İLKOKUL BÜLTENİ EŞİT KOLLU TERAZİYLE CİSİMLERİN KÜTLELERİNİ BULUYORUM 4.sınıflar bu hafta Fen Laboratuvarında maddelerin kütlelerini eşit kollu teraziyle ölçtüler. Ölçümlerini yaparken kütle takımlarını kullandılar ve ölçüm sonuçlarını gram ve kilogram cinsinden ifade ettiler. Her cisim için bir tahminde bulundular. Tahminlerini ölçümleriyle kıyasladılar. Acaba nesnelerin şeklinin kütlesi üzerinde etkisi var mıydı?

15 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 15 Bu hafta öğrencilerimiz ile geçen hafta tamamladığımız ünitemiz hakkında bir değerlendirme testi yaptık. Öğrencilerimiz kendi okuma-anlama-yazma becerilerini uygulanan çalışma ile değerlendirmiş oldular. Bu küçük değerlendirmeden sonra All About Me ünitemize başladık. 3.ünitemize ait olan görev videomuzu izledik ve yeni ünitemiz hakkında ip uçları aldık. Long -short, big-small sıfatlarını ve yüzümüzün bölümlerini öğrendik ve konuyla ilgili çeşitli konuşma, okuma, yazma çalışmaları yaptık. Skills derslerimizde öğrencilerimiz ile beş duyu organımızı ve bu duyularımızı nasıl kullandığımızı öğrendik, konu hakkında aktiviteler yaptık, kütüphanemizi ziyaret ettik.

16 Sayfa 16 İLKOKUL BÜLTENİ Bu hafta Life Cycle of a Butterfly (Kelebeğin yaşam döngüsü) konusunu işledik. Kelebeğin yaşam döngüsünü gösteren bir video izleyip 4 farklı aşamada neler olduğunu öğrendik. İki kişilik gruplar halinde Life Cycle of A butterfly projemizi tamamladık ve çok eğlendik. Bu projede farklı aşamaları çizerek neler olduğunu yazdık ve sınıfta arkadaşlarımıza sunduk. Skills derslerimizde ise Sam and the Sunflower Seed isimli hikaye kitabımıza başladık. Geçen haftadan öğrendiğimiz kelimelere yenilerini ekleyerek tekrar ettik ve ayçiçeğini nasıl yetiştireceğimizi anlatan bir şarkı dinledik. Daha sonra gruplar halinde Sunflowers isimli bir proje yaptık. Ayrıca kütüphaneye giderek çok eğlenceli bir kitap okuduk.

17 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 17 Bu hafta ingilizce derslerimizde English Everywhere kitabımızdan mevsimler konumuzu destekleyen yeni çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızda kuzey ve güney yarımküredeki mevsimsel değişimleri inceledik. Dünyanın eğik oluşunun mevsimlerin değişimine olan etkilerini sınıfta tartıştık. Skills derslerimizde ise The Storm kitabımızı okumaya devam ediyoruz. Öğrencilerimiz, metindeki anahtar kelimeleri kullanarak bir fırtınaya yakalansalar neler yapacaklarını düşünerek kendi yaratıcı yazma çalışmalarını yaptılar. Buna ek olarak hazırladıkları projede sunmak üzere farklı fırtına türlerini de öğrendiler.

18 Sayfa 18 İLKOKUL BÜLTENİ 4. sınıflarımızda bu hafta vücudumuzun sistemleri ile ilgili öğrendiğimiz bilgileri bir kez daha Inside the Human Body isimli kitabımızı okuyarak pekiştiriyor ve yepyeni bilgiler öğreniyoruz. Ayrıca okuduğumuz kitabımızın DVD sini de izlemeye başladık. World Wonders kitabımızda 4. Ünitemize başladık. Bu ünitede günlük yaşamımızdaki rutinleri geniş zaman ve belirli soru cümlesi kalıplarını kullandığımız farklı aktivitelerle ifade edeceğiz. Skills derslerimizde öğrencilerimiz diyoramayla 3 boyutlu modellendirdikleri ve Voicethread kullanarak oluşturdukları hikâyelerini bitirdikten sonra sınıfta öğretmen ve arkadaşlarına sundular. Sözlü sunumlarının her aşaması rubriklerle değerlendirildi. Öğrencilerimizin yaptığı bu harika çalışmaları portfolyolarında görebileceksiniz.

19 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 19 3.Sınıf öğrencilerimizle bu hafta klavyelerimize daha yakından baktık. Klavyedeki bir tuşla birden fazla karakter yazabileceğimizi farkettik. SHIFT ve ALT GR tuşlarının klavye kullanımındaki görevlerini öğrendik. Oyun Zamanı isimli dosya üzerindeki konuşma balonlarını gerekli harf ve noktalama işaretlerini kullanarak doldurduk. Daha sonra kendi klasörlerimize yaptığımız çalışmaları kaydettik.

20 Sayfa 20 İLKOKUL BÜLTENİ 4. sınıf öğrencilerimiz Microsoft Word programını kullanarak Ulu Önder Atatürk ün kişisel özelliklerini gösteren bir tablo oluşturdular ve oluşturmuş oldukları bu tabloyu ve içerisindeki resimleri biçimlendirdiler

21 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 21

22 Sayfa 22 İLKOKUL BÜLTENİ Yemek Kulübü öğrencileri birbirinden lezzetli pasta, kurabiye ve böreklerini büyük bir zevkle yapıyorlar. Yaptıklarını dersin sonunda iştahla yiyorlar. Her derste yapılan yiyeceklerin tariflerini yazarak evde aileleriyle paylaşıyorlar.

23 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa Aralık 2013 Perşembe günü İlkokul Yemek Kulübü adına 4. Sınıf öğrencilerimizden Ahmet Eren Özkan elinde kulüp öğrencilerinin hep birlikte pişirdiği bir tabak pizza ile, başında şapkasıyla müdür yardımcıları ile toplantıda bulunan Ortaokul ve Lise Müdürümüz Sayın Füsun Ersoy a sürpriz bir ziyarette bulundu. Yöneticilerimiz Yemek Kulübünün bu değerli ikramı karşısında çok şaşırdılar, ama çok mutlu oldular. Müdürümüz Sayın Füsun Ersoy Eren den, ortaokulda öğrencilerin kendi istedikleri kulübü açabildiklerini belirterek önümüzdeki yıl 5. Sınıf olarak ortaokula geldiklerinde de arkadaşlarıyla birlikte Yemek Kulübü olarak faaliyetlerine mutlaka devam etmelerini istedi. Ellerinize sağlık Yemek Kulübü, yediğimiz en güzel pizza idi.

24 Sayfa 24 İLKOKUL BÜLTENİ SERAMİK KULÜBÜ Seramik kulübünde öğrencilerimiz ile birlikte "Kelebekler" konusunu işledik ve masamızın üzerine koyabileceğimiz süslü kelebekler yaptık. Çalışmamıza daha önce yapılmış olan farklı işleri inceleyerek başladık. "Kelebek " gibi bazı çalışmaların bütünden parçaya gidilerek nasıl birleştirilmesi gerektiğini öğrendik. Kelebeğin bazı bölümlerinde de daha önce öğrendiğimiz fitil tekniğini kullanarak süslemelerini yaptık. Önümüzdeki haftalarda da boyalar ve boyama tekniklerini öğreneceğimizi söyleyerek çalışmalarımızı kuruması için kaldırdık.

25 Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 Sayfa 25 Bu hafta öğrencilerimiz ile birlikte koridorlarımız için yılbaşı süsleri yaptık. Bu çalışmalarımızda kolaj tekniğini ve origami sanatını öğrendik. Yaptığımız yeni yıl ve kış resimleri ile panolarımızı süsledik. Karın beraberinde getirdiği güzellikleri hem yaşadık hem de resmettik. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME

İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME İHSAN DOĞRAMACI VAKFI ÖZEL BİLKENT İLKÖĞRETİM OKULU 1. SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME Okul öncesi dönemden okul yaşantısına adım atacak olan 1. Sınıf öğrencilerimizin bu yıl edinecekleri deneyimler ve bizim

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Tunca TOSUN 2C MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Editör Yüksel Altıntaş Nigar Tokat

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız,

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, TOHUM Tohum çeşitleri BİTKİLER Nasıl oluşur? o Bölümleri o Nerelerde yetişir? o Büyümek için nelere ihtiyacı vardır? Bu ayki temamızda

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı