Küçük Şeyler ÇOCUĞUNUZA ALDIĞINIZ OYUNCAKLAR KARAKTER GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR. Çocuk merak ve faaliyette bulunma gereksinimi ile oyun oynamaya

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Küçük Şeyler ÇOCUĞUNUZA ALDIĞINIZ OYUNCAKLAR KARAKTER GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR. Çocuk merak ve faaliyette bulunma gereksinimi ile oyun oynamaya"

Transkript

1 Küçük Şeyler MART AYININ KONUSU KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAŞAM BOYU GELİŞİM VE EĞİTİM AKADEMİSİNİN BİR MAR- KASIDIR. YÖNDER OKULLARI Atatürk Mah. Girne Cad. No: 6 6/1 Ataşehir- ISTANBUL Tel Faks: SAKARYA İstiklal Mah. 2. Cadde No:52 Serdivan/SAKARYA Tel: ESKİŞEHİR Sümer Mah. Ocakbaşı Sok. No: 1 ESKİŞEHİR TEL: ANKARA ORAN Rafet Canıtez Cad. Mustafa Fehmi Gerçeker Sok. No: 8 TEL : AYDIN Mimar Sinan Cad sok. No:1 AYDIN TEL: ADANA Süleyman Demirel Bulvarı Karslı Mah. Gölkonağı 16, Ticaret Borsası Lisesi Karşısı ADANA TEL: ÇOCUĞUNUZA ALDIĞINIZ OYUNCAKLAR KARAKTER GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR Çocuk merak ve faaliyette bulunma gereksinimi ile oyun oynamaya başlar. Bu deneme araştırma girişimlerini rahatlıkla yürütebileceği ortamın ve oyuncakların sağlanması önemlidir. Seçilen oyuncak çocukta merak uyandırmalı, kas gelişimini desteklemeli, girişimciliği ve düş gücünü arttırmalıdır. Daha da önemlisi çocuğu problem çözmeye yönlendirmelidir. Çocuğun isteyerek ve hoşlanarak içinde yer aldığı fiziksel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal gelişiminin temeli olan oyun, etkin bir öğrenme süreci olmasının yanı sıra çocuğun kendini ifade etmesine olanak sağladığı için de önemlidir. Çocuk oyun aracılığıyla duygusal yönden rahatlar ve çevresindeki bireylerle ilişkilerinde kendisine düşen rolü oynayarak kişilik gelişimini sürdürür. Oyuncakları yaşlara göre gruplandırdığımızda; bebeklik döneminde tüm duyuları uyaran renkli ve ses çıkaran çıngırak, dönence gibi oyuncaklar cazip gelmektedir. Bu dönemlerde merakları artmış olan çocuklar deneme yanılma yoluyla basit problemlerin çözümünü bulabilir, değişik şekil ve boyutlardaki tüm araç ve gereçleri oyuncak gibi kullanarak yeni oyunlar yaratabilmektedir. İSTANBUL BAHÇEŞEHİR Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi, Yamaç Çıkmazı Sok. No:16 Villa 7 Bahçeşehir/Istanbul TEL:

2 İSTANBUL ATAŞEHİR Atatürk Mah. Girne Cad. Ölmez Sok. No: 18 Ataşehir/İSTANBUL TEL: İSTANBUL GAZ KEMERBUR- Mithatpaşa Mah. Davutpaşa Korusu Mevkii, Kızılağaç Sok. No:10 Eyüp/İSTANBUL TEL: ANKARA GAZİOSMAN PAŞA (GOP) Çayhane Sok. No:4 Çankaya TEL: Yaşı büyüdükçe mutfak ve tamir malzemeleri, oyuncak bebekler, arabalar ve tabancalar da okul öncesi çocukların gözdesidir. Mutfak oyuncakları ile yemek yapması bir kız çocuğu için cinsiyet gelişiminde anneyi model olarak almasında etkindir. Aynı durum tamir oyuncakları ile oynayan erkek çocuk içinde babayı örnek almasında önemlidir. Çocuk büyüdükçe oyuncakları arasına satranç, kızmabirader gibi grup oyuncakları eklenmekte, hayal gücü ve yaratıcılığa fırsat veren legolar ve inşa oyuncakları ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Legolarla çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri yeniden kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi algılama duyusunu da geliştirir. Satranç, kızmabirader gibi akıl yürütmeye dayalı oyunlar ise mantık, rekabet, el ve göz koordinasyonunu geliştirirken aynı zamanda kazanma ve kaybetme gibi duyguları ortaya çıkarmaktadır. ANKARA ÜMİTKÖY Binsesin Sitesi 107. Sok. No: 7 Çayyolu Ümitköy/ANKARA TEL: KONYA Kürden Mah. Yaka Cad. No:131 Meram /KONYA TEL: : Görülüyor ki; çocuk içinde bulunduğu yaş döneminde edindiği becerileri geliştirecek olan oyuncaklara daha eğilimlidir. Oyuncak çocuğa kendine ait bir dünya yaratmanın yanı sıra ebeveyninde bu dünyaya katılmasını sağlayan bir kapıdır. Bir arada oyun oynayan anne baba ve çocuk arasında oyun ve oyuncak aracılığıyla bir iletişim kurulur. Birlikte oyun oynayan ailelerde anne babalar, aldıkları oyuncakların çocuk üzerindeki etkilerine tanık olarak çocuklarının karakterlerini olumlu yönde geliştirmeye yardımcı olur. BARTIN Gölbucağı Mah. Gölbucağı Cad. No:61 BARTIN TEL: Uzm.Psikolog Didem EVRE Rehberlik Hizmetleri Koordinatörü İSTANBUL FLORYA Şenlikköy Mah. Selvi Sk. No:15 FloryaBakırköy /İS- TANBUL TEL: Faks: SUADİYE Cami Sok. No:14 Bostancı / İSTANBUL TEL: /

3 İZMİR SAHİLEVLERİ Adres: Yenikale Sk. No:24 Sahilevleri Narlıdere/ İZMİR TEL: DENİZLİ Atakent Mah. Çilek Sok. No: 26 TEL: GAZİANTEP Güvenevler Mah. Polis Okulu Karşısı Şehitkamil/GAZİANTEP TEL: İZMİR BORNOVA Erzene Mah Sok. No:14/A Borrnova/İZMİR TEL: İSTANBUL/KARŞIYAKA Koşuyolu Mah Mehmet Akman Caddesi No:65 İSTANBUL TEL: Faks: BURSA İNEGÖL Yunus Emre Mah. Bağlar Cad. No:18 Alanyurt / İNEGÖL Telefon: İZMİR/KARŞIYAKA 6782/5 Sok. No: 11 Çiftehavuzlu/Çiğli TEL: ÇORLU Alipaşa Mah.Yücel Sok. No:4 Çorlu / TEKİRDAĞ Tel: Küçük Şeyler Anaokulları Rehberlik Hizmetleri Koordinatörlüğü görevine Uzm. Psikolog Didem Evre getirilmiştir. İSTANBUL ÇEKMEKÖY Mimar Sinan Mah. Yurtsever Sok. No:3 ÇEKMEKÖY TEL O BURSA Odunluk Mah. Lefkoşe Cad. No:131 Nilüfer/BURSA Tel:

4 KİTAP ÖNERİLERİ ÇILLI (COCCORICO) REDHOUSE KIDZ Özgün Adı: Coccorico Anlatan: Marisa Núñez Resimleyen: Helga Bansch Çeviren: Esin Güngör Anne tavuk, oğlu Çilli ve Yoluk Tüylü Kara Kedi arasında geçiyor bu hikaye. Çilli nin annesinden pasta istemesiyle başlıyor ve pişirmek için odun getirecek olan Çilli yi, Yoluk Tüylü Kara Kedi hakkında uyaran annesinin söyledikleriyle devam ediyor. Ancak Yoluk Tüylü Kara Kedi ye yakalanınca Çilli, pastanın yarısını ona verme sözüyle kurtuluyor elinden ÇIKOLATA (CHOCOLATA) REDHOUSE KIDZ Yazan: Marisa Núñez Resimleyen: Helga Bansch Çeviren: Esin Güngör Bir suaygırı olan Çikolata ve arkadaşlarının yaşadığı ormanda başlıyor öykü. Maymun Çitlembik in şehirde herkesin gittiği banyolar olduğunu duyması ve bunu Çikolata nın denemek istemesi üzerine kurulmuş. Şehre gitmesiyle tüm şartlara maharetle uyum sağlıyor Çikolata. Önce, farklı olmamak adına kıyafet alıyor kendine, sonra lokantada yemek yiyor...

5 BU AY NELER YAPTIK? Mart tarihleri arasında Sebzeler, Çiçekler, Ağaçlar isimli temaları işledik. Sebzeler teması ile farklı sebzelerle tanıştık, bu sebzelerden yapılmış farklı yemeklerin tadlarına baktık. Sebzelerin renkleri, yumuşaklık ve sertlikleri gibi çeşitli özelliklerini inceledik. Tekerlemeler, şarkılar ve bilmecelerle sebzelerin özelliklerini öğrendik. Çiçekler ve Ağaçlar temaları ile doğayı inceledik. Bitki çimlendirme, çiçek dikme deneyimlerinde bulunduk. Doğada gerçekleşen mevsimsel değişiklikleri gözlemledik. Yaşamda değişik canlıların da olduğunu fark ettirecek çalışmalar yaptık. Çeşitli oyunlar oynadık, bahçeye çıktık, şarkılar söyledik,, hikayeler okuduk. Oyuncak Müzemizi yaptık. Gene dolu dolu bir ay geçirdik. Sebzelerin vücudumuz için ne kadar faydalı olduğunu öğrenerek kokularına ve adlarına bakma fırsatı bulduk. Çiçeklerin isimlerini öğrendik, evden getirdiğimiz çiçeklerimizi her gün sulayarak sorumluluk duygumuzu pekiştirdik. Çevremizde, farklı ağaçlar oluğunun farkına vararak bahçemizdeki ağaçlara dokunma oyunu oynadık. Bizler çiçek, öğretmenimiz ise kelebek oldu. kon kon kelebek adlı şarkı eşliğinde kelebeğin çiçeklere konarak bal özlerini bulmasını sağladık.

6 SANAT DERSİ VE PROJE ÇALIŞMALARIMIZ Parmak boyaları ile patlıcan resmi dekore ettik Meyve ve sebze dergimizi yaptık Hamurdan meyveler yaptık Yırtma-yapıştırma tekniği ile sebzeler tamamladık Kese kağıdındaki sebze ve meyveleri yaptık Parmak baskısı ile papatya yaptık Peçetelerle çiçek yaptık Dairelerden çiçek yaptık Bahçe gezimizi resimledik Çiçek taçları yaptık Lale yaptık Çiçek kolaj çalışması yaptık Kağıt tabaktan çiçek sepeti yaptık Kelebek yaptık Tırtıl yaptık Ağaç dallarına çiçekler yaptık El baskısı tekniği ile ağaç yaptık Şişe baskısı tekniği ile ağaç yaptık Oyun hamurları ile çalışmalar yaptık *Peçeteleri farklı renklerde boyayarak güller oluşturduk. * Tırtıl şarkısını öğrendik tabaklardan yaptığımız tırtılımızı ağacımıza tırmanmasını sağladık. FEN ve MATEMATİK ETKİNLİKLERİMİZ Maydanoz çimlendirdik Eksik olanı bulma çalışması yaptık Altında-üstünde kavramlarını öğrendik Sebzeler ile boy ölçme çalışmaları yaptık Havuç çimlendirdik Kaybolan gül çalışması yaptık Çim ektik Gül kuruttuk Oyunlu sayma çalışmaları yaptık GEMS materyalleri ile çiçeğin içini inceledik Çiçek resimleri ile sıralama, gruplama yaptık Zar oyunları oynadık Bahçeye fide diktik Sıralama çalışmaları yaptık *Gems materyallerinden çiçek modelini inceleyerek eksik olan bölümlerini yerleştirdik. *Çiçekler ile sıralama çalışması yaptık.

7 İNGİLİZCE Bu ay İngilizce derslerimize sebzeleri tanıyarak başladık. Havuç, domates ve patates sebzelerini tanıdık, renklerini öğrendik. Öğrendiğimiz tüm sebzeleri, sınıfımızda oluşturduğumuz sebze köşesine ekledik. Sonrasında pikniğe gittiğimizde yanımıza alacağımız yiyecekleri öğrendik. Bir piknik sepeti hazırladık ve canlandırma yöntemi ile piknik üzerine konuştuk, diyaloglar kurmaya çalıştık. Oyunlar ve şarkılar ile konumuzu bolca pekiştirdik. Baharı yaşamaya başladığımız bu günlerde, çiçekleri ve hayvanları tanımayı da ihmal etmedik. El baskılarımızdan kelebek, parmak baskılarımızdan çiçekler yaptık. Uğurböceğinden taç yaptık, taçlarımızı takıp dans ettik. Bu güzel çalışma ile de keyifli bir ayı daha tamamlamış olduk. Yine eğlenceli ve öğretici çalışmalarda buluşmak dileğiyle. Bu ay öğrendiğimiz şarkılar; Hello-Good bye song Tasty tomato song Teddy bear s picnic Flutter, Flutter, Butterfly Ladybug song Touch song We made handprint flowers. While painting students hands they had so much fun! We learned fruits and vegetables then we coloured fruits. We watched Teddy bear s picnic video and we listened to the chants that we learned.

8 BRANŞ DERSLERİMİZ Denge ve hareket Etkinliği: *Kuyruğu yakala adlı oyunu oynadık. * Parkur oyunları oynadık. * Tranbolinde zıplayıp atlayarak, dengede durmaya çalıştık. * Hayvan yürüyüşleriyle çeviklik ve esneklik çalışmaları yaptık. Kuyruğu yakala adlı oyunu oynamak çok eğlenceli idi. Orff Etkinliği: *Ormanda bir kuş şarkısı tekton, masa zili ve tefler ile sıralı *takip çalışması yapılarak söylendi. * Sihirli Ormanda Gezen Kuş oyunu ile duyu ve işitsel çalışmaları yapıldı. * Fare ile Kedi tekerlemesi orff ensturmanları ile sıralı takip ve orkestra çalışması eşliğinde söylendi. * Ressam oyunu ile yavaş müzik, hızlı müzik çalışması yapıldı. Davul ile ritim tutarak hem şarkılar söyledik, hem de sesler arasında farklılıkları ayırt ettik. Seramik Etkinliği: * Sebzeleri öğrendik ve kocaman bir sebze tabağı hazırladık. (havuç, domates, patlıcan vs. *Yuvarlaklardan toplar hazırladık ve bu topları papatyalara dönüştürdük. *Öğrendiğimiz papatyalardan kocaman bir çiçek bahçesi yaptık. Anneler günü yaklaşıyor, küçük bir sürpriz için hazırlıklara başladık. Çamurdan kendi çiçeğimizi öğretmenimiz ile birlikte yaptık.

9 MUTFAK ETKİNLİKLERİMİZ Patates, süt ve margarin kullanarak sebzelerden yiyecekler hazırlandığını öğrendik. Hazırladığımız patates püresini arkadaşlarımız ile birlikte afiyetle yedik. Püre Yaptık Ihlamur çayı yaptık Sebzelerle ağaç şekilli yiyecekler yaptık Ihlamur çiçeğini kullanarak ıhlamur çayı hazırladık. Hazırlarken hem eğlendik, hem de faydalarını öğrendik. Ağaçlar hakkında bilgiler edindik, renklerini öğrendik, sebzeleri kullanarak kendi ağacımızı hazırladık Maruldan ağacımızın gövdesini, maydanozdan yapraklar, domatesten ise meyveler yapıp, afiyetle yedik.

10 KUTLAMA ve ÖZEL ETKİNLİKLERİMİZ... *Ankara çağdaş sanat tiyatrosu oyuncularının sergilediği Tahta Takır adlı tiyatro oyununu ilgiyle izledik. * Okulumuzda kurulan oyuncak müzesini ziyaret ettik. Okulumuzda kurulan oyuncak müzesini ziyaret ederek anne ve babalarımızın çocukken oynadıkları oyuncakları gördük. Tahta takır Adlı tiyatro oyununu severek izledik, oyun sonunda ise tiyatro oyuncuları ile dans ettik. Tiyatro oyununu izlerken çok dikkatli idik. GELECEK AY GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Küçük Şeyler. Ülkemizde ve pek çok ülkede çocukların okul dışındaki zamanlarının büyük bir

Küçük Şeyler. Ülkemizde ve pek çok ülkede çocukların okul dışındaki zamanlarının büyük bir Küçük Şeyler Küçük Şeyler ARALIK MART Ayının Konusu KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN DÖKMEN YAŞAM YAŞAM BOYU GELİŞİM VE EĞİTİM AKADEMİ- BOYU GELİŞİM VE EĞİTİM SİNİN BİR MARKASIDIR. AKADEMİSİNİN BİR

Detaylı

Küçük ġeyler OYUNCAK GÜNÜ

Küçük ġeyler OYUNCAK GÜNÜ Küçük ġeyler KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR. www.kucukseyler.com.tr Şubat Ayının Konusu ANKARA ÜMĠTKÖY: Binsesin Sitesi 5. Cd. 87.Sok. No:

Detaylı

Küçük ġeyler. Ocak Ayının Konusu. KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR.

Küçük ġeyler. Ocak Ayının Konusu. KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR. Küçük ġeyler KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR. www.kucukseyler.com.tr Ocak Ayının Konusu ANKARA ÜMĠTKÖY: Binsesin Sitesi 5. Cd. 87.Sok. No:

Detaylı

Küçük ġeyler ÇOCUKLAR SINIRLARA ĠHTĠYAÇ DUYARLAR

Küçük ġeyler ÇOCUKLAR SINIRLARA ĠHTĠYAÇ DUYARLAR Küçük ġeyler KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR. www.kucukseyler.com.tr ANKARA ÜMĠTKÖY: Mutlu kent Mah. 5. Cd. 87.Sok. No: 2 Çayyolu Ümitköy/Ankara

Detaylı

Küçük ġeyler OYUNCAK GÜNÜ

Küçük ġeyler OYUNCAK GÜNÜ Küçük ġeyler KÜÇÜK ġeyler ANAOKULU; ÜSTÜN DÖKMEN YAġAM BOYU GELĠġĠM VE EĞĠTĠM AKADEMĠ- SĠNĠN BĠR MARKASIDIR. www.kucukseyler.com.tr Şubat Ayının Konusu ANKARA ÜMĠTKÖY: Binsesin Sitesi 5. Cd. 87.Sok. No:

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır.

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Biz, aileler ve çocuklar için yola çıktık ve onlar için büyümeye devam ediyoruz. Değerli

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız,

MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, MAYIS ayı son bültenimizle ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, TOHUM Tohum çeşitleri BİTKİLER Nasıl oluşur? o Bölümleri o Nerelerde yetişir? o Büyümek için nelere ihtiyacı vardır? Bu ayki temamızda

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (17 ARALIK 2012 25 OCAK 2013)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (17 ARALIK 2012 25 OCAK 2013) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (17 ARALIK 2012 25 OCAK 2013) Sayın Velimiz, PYP çalışmaları kapsamında hazırladığımız, 17 Aralık 2012-25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki üçüncü temamıza ait bilgiler bu bültende

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2014 Sayı: 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2013 Sayı : 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ YERYÜZÜ Dünyamızı oluşturan unsurlar Dağlar Denizler Yeryüzü şekilleri Nehirler ÖĞRENDİKLERİMİZ DOĞAMIZ Doğamızı oluşturan unsurlar Canlıların yaşamak

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı