BUSINESS AVIATION. Oyun Kurucu: LEGACY 450. Brezilya da İş Havacılığı Patlaması. Phenom 100 & Yeni Özellik EklenEleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BUSINESS AVIATION. Oyun Kurucu: LEGACY 450. Brezilya da İş Havacılığı Patlaması. Phenom 100 & Yeni Özellik EklenEleri"

Transkript

1 BUSINESS AVIATION Sayı 14, Eylül 2013 Oyun Kurucu: LEGACY 450 Çin Yapımı İlk Legacy 650 Brezilya da İş Havacılığı Patlaması Phenom 100 & Yeni Özellik EklenEleri Embraer Ürün Destek Alanında Zirvede!

2 3 Brezilya da İş Havacılığı Patla- ması BUSINESS AVIATION MAGAZINE Sayı 14, Eylül 2013 İSTANBUL EGS Business Park, B3 Blok Kat- 4 No:191, Yeşilköy, Tel: ANKARA Cinnah Caddesi 106/6-8 Çankaya Tel: Çin Yapımı İlk Legacy 650 Embraer Ürün Destek Alanında Zirvede Phenom 100 & Yeni Özellik EklenEleri Oyun Kurucu Legacy 450!

3 BUSINESS AVIATION 3 Brezilya da İş Havacılığı Patlaması Brezilya daki olumlu ekonomik gelişmeler İş havacılığı sektörüne de beklenen etkiyi yapi İş JeE ne ev sa- hipliği yapan Brezilya aynı zamanda dünyanın üçüncü en büyük uçak üreecisi Embraer in de anayurdu olarak tanınıyor. İş Jetleri filosunu pasta olarak düşündüğümüzde en geniş payı giriş seviyesindeki iş jetlerinin almış olduğunu gör- mekteyiz. İlginçEr ki 2011 yılı sonunda ortalama 18 ile dünyadaki yaş ortalaması en yüksek filolardan biri olan Brez- ilya, 2013 yılına geldiğimizde önemli sayıdaki değişimle filosunu yenilemeyi ve gençleşermeyi başardı. Brezilya iş havacılığı pazarındaki büyüme tahminlerine göre önümüzdeki 20 yıl içinde filo büyüyerek uçaktan oluşacak ile 2021 yılları arasında filoya 985, 2022 ile 2031 yılları arasında ise uçağın kailması bekleni- yor. Bu büyüme ile birlikte Brezilya ve dahil olduğu LaEn Amerika global bağlamda en önemli pazarlardan biri haline gelecek. Aynı zamanda, halihazırda uçaklık bir filoya sahip olan LaEn Amerika Bölgesi, İş Havacılığının en hızlı büyüdüğü bölgelerden biri olma özelliğine de sahip. La8n Amerika İş Havacılığı Fuarı 2013 Embraer 2013 LaEn Amerika İş Havacılığı Fuarı nda (LABACE) ev sahibi olma avantajını kullanarak Congonhas Ha- valimanı nı geniş iş jee yelpazesiyle donaq. StaEk gösterimde, Lineage 1000, Legacy 650, Phenom 100 ve Phenom 300 ün yanında Mayıs ayındaki Avrupa İş Havacılığı Fuarı nda (EBACE) lansmanı gerçekleşerilen toplamda 300 uçuş saaeni dolduran Legacy 500 de yer aldı. Embraer İş Jetleri Başkanı Ernest Edwards Legacy 500 ün kağıt üzerindeki bir çizimden çıkıp bugün gerçek bir uçak olarak sergilenmesi Embraer için oldukça önemli bir kilometre taşıdır. Amacımız, sadece geniş gövdelerde sunulan donanımları tüm seviyelerdeki iş jetlerine taşımak ve bunu yaparak tüm sek- töre 21. Yüzyıl standartlarında yenilik geermek. şeklinde konuştu. Brezilya Amerika Birleşik Devletleri nden sonra uçak ile dünyanın en büyük sivil havacılık filosunu elinde bulunduran ülke olarak biliniyor.!

4 BUSINESS AVIATION 4 Çin Yapımı İlk Legacy 650 Embraer ve Çin ortaklığında oluşturulan Harbin- Embraer Uçak Endüstri ŞirkeE, ilk Çin yapımı geniş gövde Legacy 650 nin ilk uçuşunu tamamladığını duyurdu. Çin yapımı Legacy 650 nin teslimainın 2013 ün son çeyreğinde gerçekleşerilmesi planlanıyor. Embraer in test pilotları yaklaşık iki saat otuz dakika havada kalarak uçağın uçuş kontrol, ileeşim, navi- gasyon ve performans değerlerini test evler. teknoloji ürünü jetlerin birleşerilme aşamasının yapılabileceğini kanıtlaması açısından ve HEAI nin yet- kinliklerini göstermesi açısından da özel bir yere sahip. şeklinde konuştu yılında hizmete giren Legacy nm (7.223 km) menziliyle aktarmasız olarak Pekin- Dubai ve Hong Kong- Adelaide(Avustralya) uçuşlarını gerçek- leşeriyor. Kendi sınıwndaki en geniş kabine sahip olan uçak 3 ayrı kabin bölmesinden oluşuyor.kendi sınıwndaki, uçuş sırasında erişilebilen en geniş bagaj kapasitesine ve en geniş lavaboya de sahip olan Leg- acy 650 kabininde 14 kişiyi rahatça misafir edebiliyor. Çin e ilk Legacy 650 nin teslim edildiği tarih olan Şubat 2012 den iebaren, Embraer 21 i kesin 5 i opsiyonlu olmak üzere 26 sipariş aldı. Müşterilerine daha etkin ve kişiye özel hizmet sunabilmek için Embraer Çin deki servis ağını genişletme yairımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Törende konuşma yapan Embraer Çin Başkanı ve Embraer Başkan Yardımcısı Guan Dongyuan HEAI nin ilk Legacy 650 sinin bu başarılı ilk uçuşu sadece Embraer- AVIC (Çin Havacılık Endüstrisi) ortaklığının değil aynı zamanda Çin Havacılığının da önemli bir kilometre taşını oluşturdu. Legacy 650 Çin de bir- leşerilme aşaması tamamlanan ilk jet olma özelliğine sahip oldu.bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ederim. dedi. HEAI Başkanı Yuri Capi Bugünkü başarı Brezilya- Sino ortaklığının tohumu çok önceden ailmış başarılı bir meyvesidir.ilk uçuş Çin de tam donanımlı son! 2 Aralık 2002 de Embraer, Çin Havacılık Endüstri ŞirkeE nin (AVIC) işeraki olan Harbin Uçak Endüstri Grubu ile Çin de uçak üreemi amaçlı olarak bir ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşma sonucunda 2003 yılı Ocak ayında Harbin Embraer Uçak Endüstri ŞirkeE (HEAI) kuruldu ve ortaklık böylece ERJ 145 modellerini Çin de üretmeye başladı.bu tesis aynı zamanda Em- braer in anavatanı Brezilya dışındaki ilk üreem tesisi- ydi. Embraer ve HEAI girişimi başarılı bir Güney- Güney ortaklığına imza atarak Nisan 2012 de Çin Havayol- ları na 41 adet ERJ- 145 teslim ev. 2

5 BUSINESS AVIATION 5 Embraer Ürün Destek Alanında Zirvede Embraer İş Jetleri, Ürün Destek alanında en presejli anket araşirmalarından biri olarak adlandırılan AIN (Uluslar- arası Havacılık Haberleri) Dergisi tarawndan gerçekleşerilen Ürün Destek Araşirması 2013 tarawndan ödüle layık görüldü.bu ödülle birlikte, Embraer, tasarım, yenilik ve ürün destek alanlarında aldığı ödüllerin yanına bir yenisini daha ekledi. Sektörde ürün destek alanında en yakın rakibinden sadece 0.1 puan düşük not alarak ikincilik ödülüne layık görülen Embraer İş Jetleri, geçen yıl da yanı ödüle layık görülmüştü. Böylece iki yıl üst üste Ürün Destek alanında en başarılı üreecilerden biri seçilerek sektördeki yerini sağlamlaşirdı. Törende konuşma yapan Embraer İş Jetleri Başkanı Ernest Edwards Bu ödül dünyanın her yerinde büyük özveri ve sıkı çalışma ile kendilerini müşterilerimize karşı kanıtlamış olan tüm çalışanlarımızın emeğini yansıiyor. Bu ödül aynı zamanda müşterilerimizin bize olan güvenini göstermesi açısından da bizi onurlandırdı ve daha iyisini yap- mamız için yüreklendirdi. dedi. Çalışmada öncelikle Embraer İş Jetleri nin Yetkili Bakım Servislerindeki hizmet kalitesi ve Yedek Parça Maliyetleri değerlendirildi. Bu kategoride Embraer geçen yılki performansının 0.2 puan üzerinde bir başarı elde ev. Bu başarının alinda yedek parça depolarına yapılan önemli yairımların ve müşteri iheyaçlarına en hızlı ve etkin şekilde cevap vererek uçağın bakım zamanını azaltmamın önemli bir etkisi mevcut. Müşteri Hizmetleri ve Destek Bölümü de hizmet kalitesi ve teknik kılavuzların donanımları açısından sıralamada en üst yere sahip oldu. AIN ayrıca çalışmada Embraer in uluslararası müşteri hizmet ağına yapiğı yeni yairımları ve yeni bakım merkezler- ini de değerlendirmeye tabi tuyu. Embraer gelişerilme sürecinde bulunan ve sırasıyla 2014 ve 2015 yıllarında hizmete girecek olan Legacy 500 ve Legacy 450 uçakları için 17 bakım merkezi ile MoU (Anlaşma Akdi) imzaladı.dünya çapında 70 adet yetkili bakım merkezi bulunan Embraer müşterilerine her coğrafyada en hızlı ve verimli şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor.!

6 6 Phenom 100 & Yeni Özellik Eklen8leri Embraer İş Jetleri LaEn Amerika Havacılık Fuarı nda (LABCE) Phenom 100 için gelişerilen yeni standart ve opsiyonel özellikleri tanıq. Yeni özellikler arasında, çok amaçlı spoiler ve 11 yeni iç tasarım modeli dışında yeni depolama amaçlı kullanılacak dolap ve yüksek kaliteli konforlu koltuklar da bulunuyor. Çok amaçlı spoiler iki yeni özellik sunuyor, hem zemin spoiler ı olarak görev yapıyor hem de fren görevini görüyor. Sadece direnci arqrmakla kalmayıp aynı za- manda hız kesiyor ve yaklaşma sazasında sink- rate i arqrıyor. Embraer İş Jetleri Başkanı Ernest Edwards GelişErilen bu heyecan verici yenilikler müşterilerimizin ihe- yaçlarına en uygun şekilde cevap verme çabamızın bir göstergesidir.giriş seviyesi iş jetleri arasında en geniş kabine sahip ve en hızlı uçak olan Phenom 100 bu yeniliklerle birlikte daha lüks ve konforlu hale gelecek.böylece Phenom 100 ün öncelikli müşterisi olan kurumsal uçuş bölümlerinin, operatör sahiplerin ve his- seli uçak saişı yapan şirketlerin iheyaçlarına daha kolay yanıt verebileceğiz. Şeklinde konuştu. 11 yeni iç tasarım kolleksiyonu ise hem kabine farklı bir hava kaiyor hem de ahşap döşemeler ile konforu arqrıyor. Yüksek kaliteli konforlu yeni koltuklarda öne arkaya hareket etme kabiliyee ve yatay konuma geerme özelliği bulunuyor. Embraer ayrıca opsiyon olarak giriş kısmındaki standart dolabın yanında yeni bir içecek ünitesi sunuyor. Müşter- ilerden gelen geribildirimlerden yola çıkarak içecek, aişirmalık ve porselen takımları depolamak için ayrıca bir dolap da opsiyonlar arasındaki yerini aldı.bir diğer depolama aracı olarak isteğe bağlı olarak uçağın arka kısmındaki lavabo kısmına çekmecelerle kombine edilmiş bir dolap eklenebiliyor. Özellikle opsiyon olarak beşinci koltuğu tercih etmiş müşteriler için ideal bir seçim. Legacy

7 7 BUSINESS AVIATION Oyun Kurucu Legacy 450 Brezilyalı üreeci Embraer, iş jetleri sektöründe pazara bir oyun kurucu geereceği sözünü vermişe, Legacy 450 ile sözünü tuyu. Embraer in CEO u Frederico Fleury Curado 2007 Havacılık alanında, pervaneli modelleri ve bölgesel uçaklarıyla adını duyurmuş olan Embraer in iş jetleri pazarına girişi, ilk başlarda şüphe ile karşılanmışi. Pazara giriş ERJ- 135 ve E190 modellerine ekstra yakıt tankları eklenerek, kabin iç tasarımı düzenlenerek ve ses yalıim sistemi yerleşerilerek bu uçakların iş jeene dönüştürülmesi şeklindeydi. daha önce gelişerilmiş ürünlerin basit birer kopyaları Fakat Embraer, daha o zamanlar iş jetleri pazarındaki varlığının uzun süreli olacağını kanıtlar biçimde 4 yeni uçak modeli gelişerdiğini müjdelemişe. Ürün yel- pazesini giriş seviyesinden, ultra- geniş gövde uçaklara varıncaya kadar genişleten bu proje sayesinde Embraer uluslararası alanda üreem yapan bir uçak üreecisine dönüştü. Bugün giriş seviyesindeki Phenom 100 ve Phenom 300 uçaklarının parça- birleşerme aşaması ABD de Melbourne, Florida da yapılırken, ge- lişerilme sürecinde olan Legacy 500 ün test aşamaları Brezilyadaki ana merkezde yapılıyor. BUSINESS AVIATION - Sayı Legacy yılında, Legacy 500 ve Legacy 450 projelerinden bahs- ederken pazarda oyun kurucu ürünler olacaklarını, olmayacaklarını duyurmuştu. Embraer in kısa sürede iş jetleri pastasındaki payını arqrması da uyguladığı basit değer poliekasına day- anıyordu: daha az paraya daha çok değer.bu yöntem sayesinde Cessna nın pasta payından büyük bir ısırık alırken, Hawker Beechcra{ ın çöküşünü hızlandırdı ve Bombardier e korku saldı. Bu felsefe aynı şekilde ge- lişerilmekte olan Legacy 450 de de devam ediyor. Legacy 450 ve Legacy 500 kendi sınıflarındaki en geniş kabin sistemini oluşturan gövdeye sahipler. Legacy 450, Embraer in niş pazar olarak adlandırdığı mid- light yani orta- hafif sını{a tercihe göre 7 ila 9 yolcu taşıma kapasitesine sahip yepyeni bir tasarım. Bu sını{a pek görülmeyen bu nedenle lüks olarak ad- landırılan, tuvalet kısmında şık bir lavabo ve vakumlu tuvalet barındıran Legacy 450, aynı zamanda gerçek bir kapıya da sahip. Kabinde mu}ak olarak kullanılan alana, isteğe bağlı olarak 2 kişilik divan da entegre edi- lebiliyor. Legacy 450 nin mu}ak olarak adlandırılan galley bölümünde buz çekmecesi, 110 Volt elektrik sağlayan prizin yanında, 4 galonluk deposuyla sıcak ve soğuk suya sahip bir lavabo da mevcut. Opsiyonlar arasında ayrıca mu}ak kısmında ekran, espresso makinesi ve mu}ağın yanına entegre edilebilen bir koltuk da bulunuyor. DELTA AEROSPACE

8 BUSINESS AVIATION 8 Legacy 450: Konfor & Performans Legacy 450 nin bagaj bölümü, seyahate çıkarken büyük valiz tercih edenleri memnun edecek kadar büyük tasarlanmış. Böylece yolcular kayak takımlarını, golf çantalarını ve yanlarında geermek istedikleri herşeyi rahatça bagaja sığdırabiliyorlar. Honeywell OvaEon Select mulemedya- eğlence sistemi yolculara uçuş sırasında, ısı- sıcaklık derecesini, ışıklandırmayı ve eğlence sistemini, galley ekranını ve pencere gölgeliklerini kumanda etme özelliği sunuyor. Sistem aynı zamanda, ipod, MP3 Player, Apple Tv gibi cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. ekrana geerebilme özelliğine de sahip. Son teknoloji Rosen HD monitörler ile donailmış olan bu sistem yolculuğun keyfine arqrmak amaçlı olarak dizayn edilmiş. Kabin içi basınçlandırma sistemi ise Legacy 450 nin maksimum uçuş irefası olan feet de dahi feet düzeyinde kalarak uçuş yorgunluğunu minimuma indiriyor. Legacy 450 deki orta sınıfa devrim geeren yenilikler sadece kabin içiyle sınırlı değil. Kokpiyeki geleneksel lövye maniğı terk edilerek, yerine fly- by- wire sistemine uygun joyseckler geerilmiş. Fly by wire, yani kablolu uçuş sistemi uçuş komutları ile uçağın do- nailarını mekanik olarak birbirine bağlayarak, hem uçuşun güvenliğini arqrıyor hem de pilot yükünü azaliyor. İlk önce savaş uçaklarında hayata geçirilen bu sistem daha sonra Ecari uçaklara entegre edildi. İş jetlerinde ise sadece geniş gövde uçaklarda hizmete sunuldu. Bu nedenle Legacy 450 ve Legacy 500 orta- hafif ve orta sını{a fly- by- wire sistemine sahip ilk uçaklar olarak pazardaki yerlerini alacaklar. Rockwell Collins Pro Line Fusion aviyonik sisteminde 4 adet geniş LDC ekran göstergeleri pilotlara senteek gelişerilmiş görüş sunarken, MulEScan hava radarları, elektronik chartlar ve haritalar görüş açısının limitli olduğu yerlerde dahi güvenliği maksimuma çıkariyor. Opsiyonel olarak sunulan JetMap3HD harita sistemleri Ethernet uyumlu olarak uçuş sırasında, hava durumu haber ve spor haberi ayrınilarını Legacy

9 BUSINESS AVIATION 9 Legacy 450: Tasarım Harikası Legacy 450 son teknoloji ürünü her biri pound ieş gücüne sahip oldukça sessiz çalışan Honeywell HTF7500E motorları sayesinde feet yüksekliğe sadece 23 dakikada irmanabiliyor. Tüm bu donanımların yanında Embraer orta sınıf müşterisine de ondan daha fazla para harcayan geniş ve ultra- geniş sınıf müşterisine sunduğu ilgiyi göstermeyi amaçlıyor. Örneğin 2012 yılında Embraer İç Tasarım Bölümü kad- rosuna Jay Beever I kaq. Daha önce Gulfstream Aerospace de Tasarım Müdürü olarak görev yapan Jay Beever G450, G550 ve son olarak G650 uçaklarının iç tasarım projelerinde görev almışi. Böylece Embraer hem dekoraef hem de son teknoloji ürünü gelişerilmiş kabin tasarımlarını müşterilerinin beğenisine suncacak. Embraer İş Jetleri Saiş Bölümü Başkanı Robert Knebel Orta- sınıf müşterilerimize iç tasarımda 50 milyon USD değerindeki Lineage 1000 sahibi müşterilerimize sunduğumuz deneyimin aynısını yaşatacağız. şeklinde konuştu. LEGACY 450 Teknik Özellikler Yolcu Kapasitesi 2+7 Menzil nm (4.260 km) Maksimum Hız 0.82 Mach (871 km/h) Maksimum Uçuş İr8fası feet ( m) Motor Honeywell HTF7500E Aviyonik Sistemi Rockwell Collins Pro Line Fusion Legacy

10 Legacy

BUSINESS AVIATION. Airex Havacılık Fuarı 2012, İstanbul 6-9 Eylül 2012 Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

BUSINESS AVIATION. Airex Havacılık Fuarı 2012, İstanbul 6-9 Eylül 2012 Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. BUSINESS AVIATION Airex Havacılık Fuarı 2012, İstanbul 6-9 Eylül 2012 Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Legacy 450 ve Legacy 500 Programları İlerliyor İlk uçuşuna günler kalan Legacy 500

Detaylı

BUSINESS AVIATION. EMBRAER NBAA Fuarı na Damga Vurdu. LEGACY 450 & LEGACY 500 Fly- By- Wire Mucizesi. ÇİN: Uçak Projesi ve Havacılık

BUSINESS AVIATION. EMBRAER NBAA Fuarı na Damga Vurdu. LEGACY 450 & LEGACY 500 Fly- By- Wire Mucizesi. ÇİN: Uçak Projesi ve Havacılık BUSINESS AVIATION Sayı 15, Kasım 2013 İŞ JETLERİ: LÜKS DEĞİL İHTİYAÇ EMBRAER NBAA Fuarı na Damga Vurdu LEGACY 450 & LEGACY 500 Fly- By- Wire Mucizesi ÇİN: Uçak Projesi ve Havacılık! Embraer 2013/3.Çeyrek

Detaylı

BUSINESS AVIATION. Embraer İş Uçakları Özel Sayısı. Dünyanın En Büyükleri Listesine Giriş

BUSINESS AVIATION. Embraer İş Uçakları Özel Sayısı. Dünyanın En Büyükleri Listesine Giriş BUSINESS AVIATION Embraer İş Uçakları Özel Sayısı Dünyanın En Büyükleri Listesine Giriş Dünyanın en büyük üçüncü uçak üre8cisi Embraer in başarı hikayesi, Brezilya nın 1940 larda başlayan yerli üre8m uçak

Detaylı

BUSINESS AVIATION. King Air 350 Özel Görevlerde Ar3k Daha Etkili

BUSINESS AVIATION. King Air 350 Özel Görevlerde Ar3k Daha Etkili BUSINESS AVIATION King Air 350 Özel Görevlerde Ar3k Daha Etkili Hawker Beechcra+, son model King Air 350 turboprop uçaklarına eklediği bir ürün gelişcrmesini duyurdu. Bu eklenc sayesinde King Air 350 özel

Detaylı

angar ü z e r e m o t o r t e r c i h i n i International Aero Engines (IAE) firmasının ürettiği V2500 serisi motorlardan yana kullandı.

angar ü z e r e m o t o r t e r c i h i n i International Aero Engines (IAE) firmasının ürettiği V2500 serisi motorlardan yana kullandı. HTÜRK HAVACILIK SEKTÖRÜNÜN HABER KAYNAĞI SAYI : 78 22-01-2010 angar Investor Newsletter THY Yine Motorlarını Tercih Etti Türk Hava Yolları alımına yeni karar verdiği 14 adet A321 ve 6 adet A319 tipi A

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Ticari Araçlarda Bahar

Detaylı

Yeni A6 satışa sunuldu s.8. YIL: 11 SAYI: 192 15-31 OCAK 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

Yeni A6 satışa sunuldu s.8. YIL: 11 SAYI: 192 15-31 OCAK 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Yeni A6 satışa sunuldu s.8 YIL: 11 SAYI: 192 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr OTOKOÇ 2. ELDE LİDER Yeni Opel Corsa Yeni Yıla İddialı Giriş s.9 PETLAS TAN GÜVENLİ SÜRÜŞ ÖNERİLERİ Türkiye pazarına 2015

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Ticari araçlara da odaklanılmalı

Detaylı

Türk Hava Yolları ile keşfetmenin keyfi

Türk Hava Yolları ile keşfetmenin keyfi İçindekiler Türk Hava Yolları ile keşfetmenin keyfi Hissedarlarımıza 4 Finansal Göstergeler 6 Uçuş Ağımız 8 Başkan Mesajı 13 İcra Komitesi 14 Yönetim Kurulu 15 Denetleme Kurulu 16 Misyon 17 Vizyon 19 Strateji

Detaylı

DACIA, LODGY STEPWAY İLE DAHA DA GÜÇLENİYOR

DACIA, LODGY STEPWAY İLE DAHA DA GÜÇLENİYOR HYUNDAI ACCENT BLUE, ŞİMDİ DAHA İDDİALI s.4 YIL: 11 SAYI: 198 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr ZIPCAR, OTOKOÇ OTOMOTİV İLE TÜRKİYE DE DACIA, LODGY STEPWAY İLE DAHA DA GÜÇLENİYOR s.10 Yeni Ford Focus

Detaylı

YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR

YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR 24,2 TOPLAM SATIŞLAR %29 ARTARAK 24,2 MİLYAR TL YE YÜKSELİRKEN, ESAS FAALİYET KÂRI 1 MİLYAR 359 MİLYON TL, NET KÂR İSE 1 MİLYAR 819 MİLYON TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ. 18,3

Detaylı

YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR

YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR YÜKSELİŞ SÜRÜYOR... 2014 YILLIK RAPOR 24,2 TOPLAM SATIŞLAR %29 ARTARAK 24,2 MİLYAR TL YE YÜKSELİRKEN, ESAS FAALİYET KÂRI 1 MİLYAR 359 MİLYON TL, NET KÂR İSE 1 MİLYAR 819 MİLYON TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ. 18,3

Detaylı

Yeni Ford Focus Türkiye de

Yeni Ford Focus Türkiye de Yepyeni Mazda CX-3 kompakt crossover SUV s.14 YIL: 10 SAYI: 189 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Mitsubishi 2015 te vites büyütecek! Yeni Ford Focus Türkiye de s.12 Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Pazarlama

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

KOMATEK 2015 te buluştu

KOMATEK 2015 te buluştu Mayıs 2015 Sektör KOMATEK 2015 te buluştu Yeni Volvo H Serisi yükleyiciler Türkiye de ÖZEL RÖPORTAJLAR Hidromek Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bozkurt Sanko Holding A.Ş. İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı

Detaylı

Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız...

Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız... Otomotiv değer zincirinin her halkasındayız... 21 Lansmanlarla ve ödüllerle dolu bir yıl Volkswagen Binek Araç, dünyanın en yenilikçi otomotiv markası vizyonu doğrultusunda belirlediği ürün ve iletişim

Detaylı

AVEK MAGAZINE SPORTİF SÜRÜŞ KEYFİNE AÇIK BİR MODEL: YENİ A3 CABRIOLET. > Yeni Volkswagen Crafter Premium. > SEAT ın Gelecek Vizyonu: 20V20

AVEK MAGAZINE SPORTİF SÜRÜŞ KEYFİNE AÇIK BİR MODEL: YENİ A3 CABRIOLET. > Yeni Volkswagen Crafter Premium. > SEAT ın Gelecek Vizyonu: 20V20 AVEK Mayıs - Haziran 2015 MAGAZINE Avek Otomotiv in Ücretsiz Yayınıdır 04 > Yeni Volkswagen Crafter Premium > SEAT ın Gelecek Vizyonu: 20V20 > Yeni SEAT Leon ACT > Skoda Octavia RS SPORTİF SÜRÜŞ KEYFİNE

Detaylı

GÜNDEM. Merhaba Arkadaşlar,

GÜNDEM. Merhaba Arkadaşlar, GÜNDEM Merhaba Arkadaşlar, Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve dünya genelinde görev yapan 600 yöneticimizin bir araya geldiği Yönetim Zirvemizi 11-12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdik. "Birlikte Farklıyız"

Detaylı

YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com. Yeni VW Polo

YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com. Yeni VW Polo YIL: 11 SAYI: 149 MAYIS / HAZİRAN 2014 www.autowritetr.com Yeni VW Polo Editörden Sıcak yaz mevsiminin başından merhaba, Otomobil sektörünün geçen seneden fazla araç satmak düşüncesi iyice kendini belli

Detaylı

Mercedes-Benz Türk 2014 yılını rekorla kapattı

Mercedes-Benz Türk 2014 yılını rekorla kapattı Mercedes-Benz Türk 2014 yılını rekorla kapattı s.6 YIL: 1 SAYI: 4 www.ticariden.com Hafif ticari araç pazarında 2014 yılının lideri Fiat! s.4 OTOKOÇ TAN SAĞLIK BAKANLIĞINA 550 AMBULANS Yeni Fiat Doblò

Detaylı

Jeep Renegade ini Oluştur ve Rezerve Et

Jeep Renegade ini Oluştur ve Rezerve Et YIL: 10 SAYI: 187 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr NISSAN DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA İBRAHİM ANAÇ GETİRİLDİ Jeep Renegade ini Oluştur ve Rezerve Et s.10 Ferrari nin özel modeli 458 Speciale A s.18

Detaylı

BULL VİCTORY KAZANANLARI. YIL: 11 SAYI: 204 15-31 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

BULL VİCTORY KAZANANLARI. YIL: 11 SAYI: 204 15-31 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr İLK RED BULL VİCTORY KAZANANLARI s.20 YIL: 11 SAYI: 204 15-31 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr LASTİĞİN RAF ÖMRÜ 30 YIL EKİM DE TÜRKİYE DE s.4 SADECE 7 ADET ÜRETİLECEK GLC 250 d 4MATIC olmak

Detaylı

Kiralama filoları büyüyor

Kiralama filoları büyüyor editör Kiralama filoları büyüyor Şantiye ziyaretlerimizde özellikle genel inşaat ve hafriyat çalışması yapan firmaların makine ve ekipman sayılarının her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. Birçok belediye,

Detaylı

Mercedes-Benz Türk, Yeni Sprinter 10+1 s.16 YIL: 1 SAYI: 5 www.ticariden.com 360 derece çözüm sunmaya devam edeceğiz 2014 ÜN LİDERİ DOBLò, YENİ NESLİ İLE 2015 E DAHA DA İDDİALI GİRİYOR! s.14 Mitsubishi,

Detaylı

Yapılarımız güvenli ve uzun ömürlü olsun

Yapılarımız güvenli ve uzun ömürlü olsun EDİTÖR Yapılarımız güvenli ve uzun ömürlü olsun Kentsel dönüşümün yaygınlaşmasıyla birlikte artık hemen her sokakta yeniden inşa edilmek üzere yıkılan eski bir binaya rastlanıyor. İstanbul da ziyaret ettiğimiz

Detaylı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı kurum profili 2009 içindekiler 2 TAV Havalimanları Grubu na Genel Bakış 6 Kilometre Taşları 8 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Havalimanı İşletmeciliği 40 Bağlı

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

2011 Yılı John Deere için Olağanüstü Başarıların Yılıdır

2011 Yılı John Deere için Olağanüstü Başarıların Yılıdır YÖNETİM KURULU BAŞKANINDAN MESAJ 2011 Yılı John Deere için Olağanüstü Başarıların Yılıdır John Deere olağanüstü başarılarla geçen bir yılın ardından 175. yıldönümüne hazırlanıyor. Şirketimiz kuruluşundan

Detaylı

Kiosk & Digital Signage Ürünler Çözümler Hizmetler Başarı Öyküleri

Kiosk & Digital Signage Ürünler Çözümler Hizmetler Başarı Öyküleri Kiosk & Digital Signage Ürünler Çözümler Hizmetler Başarı Öyküleri Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı

Detaylı