Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi"

Transkript

1 TTC MP400 FM Radyo ve 1.8 LCD Ekranlı MP4 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

2 KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından uzak tutunuz. Cihazınızın üzerine herhangi bir sıvı dökülmemesi ve sıvı teması olmaması konusunda dikkatli olunuz. Cihazınızı asla yağmur ve neme maruz bırakmayınız. Aksi takdirde elektrik çarpması tehlikesi ortaya çıkabilir. Cihazınızı kullanım kılavuzunda tarif edildiği şekilde kullanınız. Cihazınızı toza maruz bırakmayınız. Cihazınızı ve aksesuarlarını kullanmadığınız zaman lütfen elektrik fişini prizden çıkartınız. TAŞIMA SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Cihazınızı taşıma sırasında herhangi bir darbeye maruz bırakmayınız. İNSAN ve ÇEVRE SAĞLIĞINA İLİŞKİN UYARILAR Cihazınızı radyatör, fırın gibi ısı kaynaklarından uzak tutunuz. Cihazınızı evde kullandığınız çöp kutusuna atmayınız. İnsan ve çevre sağlığına ilişkin içerdiği zararlı bileşenlerin olumsuz yan etkilerinden dolayı, elektronik cihazların çöp tenekesine atılmaması gereklidir. Belirtilen elektronik cihazlar için geri dönüşüm kutularına atılmalıdır. (elektronik cihazlar için kullanılan geri dönüşüm kutularına atılmalıdır.) TÜKETİCİNİN KENDİ YAPABİLECEĞİ BAKIM ONARIM ve ÜRÜN TEMİZLİĞİNE İLİŞKİN BİLGİLER Cihazınızın içerisinde bakım yapılabilecek bir kısım yoktur, arıza durumunda yetkili servis istasyonları (Bakınız yetkili servis istasyonlarını gösterir liste) veya cihazınızı temin etmiş olduğunuz yetkili satıcıya müracaat ediniz. PERİYODİK BAKIM Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir. BAĞLANTI ve MONTAJ Bağlantı ve montaj tüketici tarafından kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde yapılır. Bağlantı ve montajda yaşanabilecek sorunlara karşı yetkili servis istasyonu ile irtibata geçiniz.(bakınız yetkili servis istasyonlarını gösterir liste) KULLANIM ÖMRÜ ve TSE NO Cihazınızın işlevlerini yerine getirebilmesi için gereken, yedek parça temini açısından KULLANIM ÖMRÜ 7 yıldır. TS ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİS İTHALATÇI FİRMA ÜRETİCİ FİRMA TESAN İletişim A.Ş. HY Technology (H. K.) Co., Ltd. Çobançeşme Mahallesi 20C, Block B, Bank Of China Bldg., Bilge Sok. No:17 Caitian Rd., Futian District, Shenzhen, China Yenibosna / İSTANBUL Tel.: Tel: Fax: Fax:

3 1. TTEC Plus TTC MP400 MP4 Player Hakkında TTEC Plus MP4 Player ürünümüzü satın aldığınız için siz değerli müşterimize teşekkür ederiz. Ürünümüzün ergonomik tasarımı ve kolay kurulumu ile kişisel kullanımınıza yepyeni soluk katacağını umuyoruz. Lütfen ürünü çalıştırmadan önce bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz, ilerideki başvurular için saklayınız. MP4 çalar MP1, MP2, MP3, WMA, ASF vs. dahil çok sayıda müzik formatını destekleyen yeni nesil portatif medya cihazıdır. Mükemmel ses kalitesi, sağlamlığı ve zarif görünümü ile bir başyapıttır. 2. Paket İçeriği 1. MP4 Player 2. USB Ara Kablosu 3. USB Adaptör 4. Kullanma Kılavuzu 5. Sürücü CDROM 7. Kulaklık 3. Kullanım Kılavuzu Bu kitapçığı okumak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Kurulumu başarılı bir şekilde tamamlayabilmeniz için gerekli yolu açıklamaktadır. 4. Paketten Çıkarma Dikkatli bir şekilde paketi açınız. Parçaların paketlerini ve kartonunu saklamanızı tavsiye ederiz. Taşımanız sırasında ya da size servise götürme sırasında size yardımcı olacaktır. Hasarı önlemek için radyatör yakınında bırakmayınız, güneş ışığından, fazla nem ve su olan yerlerden uzak tutunuz. 5. MP4 Player Genel Özellikleri 1.8 CSTN LCD ekran, şık ve ince dizayn JPEG/BMP fotoğraf görüntüleme 2GB veya 4GB dahili hafıza (Kutuda yazılan ve satın alınan değer) Dahili şarj edilebilir Li-Ion batarya Çoklu dil desteği USB 2.0 arayüzü ile yüksek hızda veri iletimi, USB porttan şarj edilme Çok-Kodlu Oynatıcı MP1, MP2, MP3, WMA, ASF ve WAV müzik formatları desteği MTV film fonksiyonu, AMV video formatı desteği (CD format dönüşümü yapılarak MP Player ın oynatabileceği formatlara dönüştürülebilir) Yazılım güncellemesi FM radyo fonksiyonu : Farklı frekanslarda yerel istasyon kaydedebilme Sürücüsüz U disk Windows 2000 işletim sistemi veya üzeri için, Bilgisayarım altında Taşınabilir Disk aracılığı ile dosyalarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Özel alan disk modu Aksesuar araçları ile flash hafıza iki kısma ayrılabilir ve bu bir kısım başkaları tarafından kullanılmamak üzere içeriği şifrelenmiştir. Kayıt/Tekrar oynatma Oynatıcınız dahili mikrofon ile kaydını, WAV formatında ses kaydını, ayrıca gerçek dijital A-B tekrar oynatmayı destekler. 7 gerçek EQ Normal, Rock, Pop, Klasik, Soft, Jazz and DBB Çoklu tekrar modu Normal, Tekrar Bir, Tekrar Dosya, Tüm Tekrar, Rastgele, Intro Otomatik kapanma modu Uyku zamanı veya kapanma zamanı modunu kendinize uygun olarak ayarlayabilirsiniz.

4 5.1 TTEC Plus TTC MP400 MP4 Player Genel Tanımı 5.2 Ekran Tanımı 5.3 Temel Kullanım Menü Sistemine Giriş Mode tuşuna basarsanız ana menüye, menü içerisinde basıldığında alt menülere geçer. Göz Atma Müzik dinlerken ileri veya geri hızlı gitmek. Çeşitli Konumlara Giriş Ana menü: (Mode tuşuna uzun süre basınız) Müzik konumu: Kayıt konumu:

5 Ses konumu: FM konumu: Resimlere Göz Atma: Sistem Ayarları: PC ye bağlantısı: Ses Ayarı Önce Vol tuşuna basınız Sesi kısmak için Vol- tuşuna basınız. Sesi açmak için Vol+ tuşuna basınız. Çıkmak için Vol tuşuna basınız. Play ve Stop (Kayıt sırasında Pause) Play tuşuna basınız. Herhangi bir menüden veya seçim arayüzünden hızlı şekilde çıkış için Play tuşuna basabilirsiniz. 5.5 Tuş Tanımı 1. Start/Play/Pause/Stop, Play tuşuna basınız. 2. Power: MP4 çaları açar veya kapatır. 3. Mode ana menüye veya alt menüye girer. 4. Vol: Sesi açar veya kısar. 5. Next: bir sonraki şarkı veya hızlı çalma 6. Pre: Bir önceki şarkı veya hızlı geri. 7. Power Reset: Cihazınız kullanım sırasında herhangi bir nedenle kilitlenirse, sıfırlamak için Reset tuşuna basabilirsiniz. 5.6 Müzik Dinleme Temel Kullanım 1. Kulaklıkları bağlayınız. 2. Cihazı açmak ve Müzik konumuna girmek için Play tuşuna uzun süre basınız. Müzik dinlemek için, tuşa tekrar basınız. 3. Şarkı seçimi: Pre: Bir önceki şarkıyı seçmek için Next: Bir sonraki şarkıyı seçmek için

6 4. Sesi ayarlamak için: Önce Vol tuşuna basınız. Sesi kısmak için Vol- tuşuna basınız. Sesi açmak için Vol + tuşuna basınız. Çıkmak için Vol tuşuna basınız. EQUALIZER Konumu 1. Müzik dinleme konumuna giriniz 2. Mode tuşuna basarak Play alt menüsünü görüntüleyiniz. 3. Next tuşuna basarak Equalize r menüsünü seçiniz. 4. Mode tuşuna basarak Equalize r seçim menüsüne giriniz. 5. Seçmek için Next tuşuna, onaylamak için Mode tuşuna basınız. 5.6 Ses Kaydetme Pilin low battery durumunda olmamasına dikkat ediniz. Cihaz, her klasör altında 99 kayıt dosyası saklayabilir. Kayıt Konumunda kayıt işlemi 1. Ana menüye giriniz. 2. Kayıt konumunu seçmek için Next tuşuna basınız. 3. Kayıt konumuna girmek için Mode tuşuna basınız. 4. Kayıt işlemini başlatmak için Play tuşuna basınız. 5. Kayıt işlemine ara vermek (Pause) için Play tuşuna basınız. (Saat ikonu yanıp sönmeye başlar) Kayda devam etmek için Play tuşuna basınız. Kaydı durdurmak için Play tuşuna uzun süre basınız. NOT: Kaydedilen dosya, Recording Stop alt menüsü / Local Folder altında belirtilen klasörde saklanır. Ekranda Overflow yazısı çıkarsa, cihazın belleği dolmuş demektir. Lütfen bazı dosyaları silerek yer açınız. Ekranda over record yazısı çıkarsa, seçili dizinde 99 kayıt dosyası var demektir. Lütfen başka bir dizine geçiniz. Kayıt Tipi Seçimi 1. Stop Record durumunda iken 2. Kayıt alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. REC Type seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Bu seçeneğe girmek için Mode tuşuna basınız. 5. İstediğiniz kayıt tipini seçmek için Next tuşuna basınız. 6. Tip seçiminizi onaylamak için Mode tuşuna basınız. 7. Kayda başlamak için Play tuşuna basınız.

7 Kayıt Tipi: 5.7 Kaydedilmiş Dosyaların Çalınması 1. Ana menüye giriniz. 2. Next tuşuna basarak Voice Mode seçeneğini seçiniz. 3. Voice konumu arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız. 4. Çalmaya başlamak için Play tuşuna basınız. 5. Kayıtlı dosyayı seçiniz: Pre: Bir önceki dosyayı seçmek için Next: Bir sonraki dosyayı seçmek için ACT Dosyalarının WAV Dosyalarına Dönüştürülmesi ACT formatındaki dosyalar, CDROM yardımı ile WAV formatına dönüştürülebilir. 1. Sound Converter programını çalıştırınız ve Open tuşuna basınız. 2. Formatı dönüştürülecek ACT dosyasını seçiniz. 3. Convert tuşuna basınız, dönüştürme işlemi başlar. ACT formatını WAV formatına dönüştürmenin yanı sıra, yazılım CDROM u WAV ve MP3 dosyalarının çalınmasını da sağlar. 5.8 FM Radyonun Kullanılması 1. Ana menüye giriniz. 2. Next tuşuna basarak FM konumunu seçiniz. 3. FM konumuna girmek için Mode tuşuna basınız 4. FM konumu alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız 5. FM alt menüsü seçenekleri Arama konumu FM konumu menüsünde Arama konumunu seçiniz ve sonra Mode tuşuna basarak Arama konumu arayüzüne giriniz. Freq Mode (Frekans konumu) İşlevi: Last/Next tuşlarına basarsanız, cihaz ileri veya geri 100KHz lik bir adım gider. Last / Next tuşuna yaklaşık 2 saniye basarsanız, Cihaz ileriye veya geriye 100KHz adımlarla taramaya başlar ve bir istasyonla karşılaşınca durur. Eğer taramayı siz durdurmak isterseniz, Last / Next tuşuna basınız. Search station (İstasyon arama) işlevi: Cihazda birden fazla istasyon kayıtlı ise, diğer istasyonları dinlemek için Last/Next tuşuna basabilirsiniz.. Auto Search (Otomatik arama) işlevi: Auto search işlevi seçildiği zaman, cihaz 87.5MHZ ile 108MHZ arasındaki istasyonları otomatik olarak arayarak hafızaya kaydeder. Search Level (Arama düzeyi) Sekiz adet kademesi vardır. Otomatik arama sırasında hangi sinyal düzeyindeki istasyonların aranacağını belirler. Save (kaydet) Save seçeneği, el ile bulunan istasyonun belleğe kaydedilmesini sağlar. Hafızaya azami 20 istasyon kaydedilebilir.

8 Delete (Sil) Seçili istasyonu siler Select Band (Band seçimi) FM alt menüsünde iken, minyatürü seçerek Mode tuşuna basarsanız Select band arayüzüne girersiniz. Burada Next tuşuna basarak US Bandını (FM87-108MHz) veya Japan Bandını (FM76-90MHz) seçebilirsiniz. Seçiminizi onaylamak için Mode tuşuna tekrar basınız. 5.9 JPEG Görüntüleme Dosya Seçimi: Dosyayı seçiniz. Resmi görüntülemek için Play tuşuna basınız. Bir önceki/sonraki dosyayı seçmek için Next/Last tuşlarına basınız. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız: 1.Local folder (Yerel klasör) 2.Play set (Gösterme şekli) 3.Delete (Sil) 4.Exit (Çıkış) Play set: Manual play (El ile çalma) ve Auto play (Otomatik çalma) Auto play: Sayfa değişme süresini 1 ila 8 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Resim İzleme İzlenecek resmi giriniz: Bir önceki/sonraki resmi seçmek için Next/Last tuşlarına basınız. Bir önceki menüye dönmek için Mode tuşuna uzun süre basınız Sistem Ayarları Sistem parametreleri burada ayarlanır ve seçenekler, firmware sürümüne bağlı olarak değişebilir. Ana menüye giriniz, Next tuşuna basarak System Setting minyatürünü seçiniz ve sonra Mode tuşuna basarak System Setting alt menü arayüzüne giriniz: Parametreler Record time Screen set Language Power off Charge set Replay mode Online Mode Memory info. F/W version F/W upgrade Exit Kayıt dosyası saklanırken tarih ve saati de kaydet Ekran ayarları Ekran lisanı ayarı Cihazın otomatik olarak kapanacağı süreyi belirle Şarj et veya etmeme Tekrarlama konumundaki çalışma şeklini belirle Private Space işlevi için özel olarak tanımlamış bir seçenek Bellek kapasitesini ve kullanılmakta olan oranı göster Yazılım versiyonunu Yazılım güncellenmesi Çıkış

9 Talimatlar Lisan 1. System Setting arayüzü, language arayüzü seçmek için Next/Pre tuşuna basınız: 2. Language ayar arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız: 3. Arzu ettiğiniz lisana karşılık gelen arayüzü seçmek için Next/Pre tuşlarına basınız Basit Çince, İngilizce, Geleneksel Çince, Korece, Japonca, Fransızca, Almanca,İtalyanca,Hollandaca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Arapça, Taylandça, İsveççe, Danimarkaca, Çekçe, Polonyaca, Slovakça, Hırvatça, Macarca, Romence, Türkçe, Slovence, İbranice onaylamak ve çıkmak için Mode tuşuna basınız. LCD Ayarı Brightness: Aydınlık ayarı. Siyah konumu (0-30): Ekran kararmadan önce bir tuşa basılması için beklenecek süre. Çıkış Power Off Kullanım şekli lisan ayarında olduğu gibidir. Off süresi konumundaki cihaz stop konumunda iken belli bir süre herhangi bir tuşa basılmazsa, enerji tasarrufu sağlamak amacı ile otomatik olarak kapanır. Eğer 0 seçilirse, enerji tasarrufu işlevi devre dışı olur. Uyku zamanlayıcısı, oynatıcınızın belirlediğiniz belli bir zaman (dakika) içerisinde hangi konumda olursa olsun belli bir süre hiç bir tuşa basılmadığı takdirde cihazın otomatik olarak kapanmasını sağlar. Bu işlev, özellikle uyumadan önce müzik dinlemek amacı ile tasarlanmıştır. Not: Uyku zamanlayıcısının ayarı bir seferliktir ve seçilen süre, makine kapandıktan sonra sıfırlanır. Bir sonraki sefere tekrar ayarlanması gerekir. Replay Mode Kullanım şekli Equalizer ayarında olduğu gibidir. Manual Replay, A-B Replay Mode kullanılırken B bitiş noktasının sadece el ile ayarlanabileceği anlamına gelir. Auto Replay, A-B Replay Mode kullanılırken B bitiş noktasının otomatik olarak ayarlanabileceği anlamına gelir. (Özellikle müziksiz İngilizce okuma dosyalarında) Contrast Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Online Mode Kullanım şekli Equalizer ayarında olduğu gibidir. Bazı işletim sistemleri (W2K SP4 öncesi), bir USB disk içinde iki sürücü harfini tanımaz. Eğer Private Space işlevi açıksa, Bilgisayara bağlandığınız zaman doğru diskin gösterilmesi için hangi diski single ordinary disk veya single encrypted disk kullanacağını belirtmeniz gerekir. Memory Info Gösterilen sayı, toplam bellek kapasitesini ve kullanılan kapasite oranını gösterir. F/W Version Kullanım şekli Language ayarında olduğu gibidir. F/W Upgrade Yazılım güncellemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Dikkat: Seçenekler arasında seçim yapmak için Mode tuşuna bastıktan sonra, menüden çıkmak için Play tuşuna basabilirsiniz. Play tuşu, bütün menülerden çıkılmasını sağlar.

10 5.11 USB Disk Cihaz, W98 (sürücü gerekir) ve W2K ve üstü (sürücü gerekmez), Mac OS 10.3 ve üstü, Linux Redhat 8.0 ve üstü işletim sistemleri tarafından standart bir USB disk olarak algılanır. Cihaz, USB üzerinden beslemeyi destekler. Bekleme konumunda iken Mode tuşuna basarak ana menüye geliniz, sonra arzu ettiğiniz konumu seçiniz. Cihaz, Suspend konumunu da destekler. PC ye nasıl bağlanır? Cihazı çalıştırınız ve USB kablosunu takınız. Cihaz, PC ye bağlandığı zaman üç konum gösterebilir: 1. Bekleme durumu 2. Aşağı yükleme durumu 3. Yukarı yükleme konumu 5.12 Klasör Seçimi Select Folders (Stop alt menüsünde) Kullanıcılar, değişik tipte dosyaları yönetmek ve çalmak üzere değişik klasörlere yerleştirebilirler (Klasörlerin önceden PC de belirlenmiş olması gerekir). Cihaz, 99 taneye kadar altdizini destekleyebilir. 1. Stop arayüzünde. (Bu örnek Music konumundadır. Klasörler, Record ve Voice konumunda da seçilebilir.) 2. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Select Folder arayüzüne girmek için tekrar Mode tuşuna basınız. 4. Klasörleri seçmek için Next veya Pre tuşlarına basınız. 5. Seçilen klasörleri onaylamak için Mode tuşuna basınız Not: Music konumu, Record konumu ve Voice konumu için ayrı ayrı klasörler seçilebilir, yani bu üç konumun aynı klasöre yönlendirilmesi şart değildir. Delete File (Stop alt menüsünde) Music konumu, Voice konumu ve FM konumunda iken, dosyalar ve FM istasyonlar silinebilir. 1. Stop arayüzünde iken, FM konumunda Stop arayüzü yoktur. 2. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Delete (Sil) veya Delete All (Hepsini Sil) seçimi yapmak için, Next/Last tuşuna basınız. 4. Delete arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız. 5. No veya Yes seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 6. Onaylamak için Mode tuşuna basınız, silme işlemi başlar. Delete All (Hepsini sil), seçili konumda seçili klasörde bulunan bütün ilgili dosyaları silmeyi sağlar. (Örneğin, Music konumunda Delete All seçilirse, seçili klasörlerdeki bütün müzik dosyaları silinir, fakat ses kayıtları değişmez.) FM konumunda daha sade olan silme arayüzü, sadece 3. adıma kadardır. Hafızaya alınmış FM istasyonları silinir. PC üzerindeki dosyalar silinirken, lütfen USB kablosunu çıkartmadan önce cihaz güvenli çıkart komutunu veriniz, aksi takdirde dosyalar silinmeyebilir. Play Mode (Play Alt Menüsünde) Müzik ve kaydedilmiş dosyaları çalarken, değişik çalma konumları (tekrar, karışık, vb.) seçilebilir. Play alt menüsünün ilk seçeneği, Play dir. Cihaz, dosyaları seçili konuma göre çalar.

11 Tempo Rate (Play alt menüsünde) Müzik (sadece MP3 formatında) veya kayıtlı dosyaları çalarken, sesin tonunda veya tınısında herhangi bir değişiklik olmadan tempo hızını değiştirmek (daha hızlı veya daha yavaş) mümkündür. 1. Müzik dosyaları çalınırken. 2. Play alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Tempo Rate seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Tempo Rate seçeneğine girmek için Mode tuşuna basınız. 5. Tempo hızını yükseltmek için Next tuşuna, azaltmak için Pre tuşuna basınız. 6. Seçtiğiniz tempo hızını onaylamak ve arayüzden çıkmak için Mode tuşuna basınız. Not: Ayarlanan tempo hızı, değiştirilinceye kadar bütün müzik parçaları için geçerli olacaktır. Replay konumu a. A-B Replay 1. Müzik konumunda veya Voice konumunda iken 2. Play alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Replay seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Replay seçeneğine girmek için Mode tuşuna basınız. 5. Replay konumu ikonunda A harfi yanıp sönmeye başlar ve A başlangıç noktasının işaretlenmesi gerekir. 6. A yı işaretlemek için Next tuşuna basınız. A işaretlendikten sonra, ikonunda B yanıp sönmeye başlar ve B bitiş noktasının işaretlenmesi gerekir. 7. B yi işaretlemek için Next tuşuna basınız. Replay ikonu sabitleşir ve A-B parçası tekrar çalınmaya başlar. Önceden ayarlanmış tekrar çalma sayısına erişildiği zaman cihaz, Replay konumundan çıkar. Replay konumunda iken Pre tuşuna basılarak Anın başka bir segment için işaretlenmesi mümkündür. (Tekrar çalma sayısı ayarı için aşağıya bakınız). b. Follow Read (Voice konumunda bu işlev mevcut değildir) 1. A-B segmenti çalınırken, Follow Read konumuna girmek için Next tuşuna basınız. 2. Replay ikonu yerine Follow Read ikonu çıkar ve kullanıcının sesi kaydedilir. Kayıt süresi, A-B segmentinin uzunluğu kadardır. 3. Kayıt süresi dolduğu zaman ikon değişerek olur ve orijinal ses çalınmaya başlar. Comparison (karşılaştırma) için Next tuşuna basınız. Not: Bu konumda iken Last tuşuna basılırsa A-B Replay konumuna geri dönülür.

12 c. Comparison (Voice konumunda bu işlev mevcut değildir) 1. Bu konuma girildiği zaman, Replay ikonu olarak değişir ve kullanıcının kaydedilmiş olan sesi çalınır. 2. Kaydedilmiş sesin çalınması bitince ikon olarak değişir ve orijinal ses çalınır 3. Orijinal ses çalındıktan sonra, kaydedilmiş ses tekrar çalınır. Bu işlemler, Mode tuşuna basılarak çıkılıncaya kadar tekrarlar. (Tekrarlama süresinin etkisi yoktur). 4. Bu konumda iken Pre tuşuna basılırsa Follow Read konumuna geri dönülür. 5. Yukarıda anlatılan üç konumda da Mode tuşuna basılarak Replay konumundan doğruca çıkılabilir. d. Replay Times (Play Alt Menüsünde) Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Tekrarlama sayısı, A-B segmenti kaç kere çalındıktan sonra Replay konumundan çıkılacağını gösterir. e. Replay Gap (Play Alt Menüsünde) Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Replay Gap (Tekrarlama aralığı) iki çalma arasındaki boşluğun süresini gösterir Private Space işlevi Çoğu MP4 kullanıcısı, kişisel bilgilerine başkaları tarafından ulaşılmasından endişe ederler. MP4 çalarınızı başkalarına ödünç verirken, sorun yaratabilecek kişisel bilgilerinizi silmek zorunda kalabilirsiniz. Bu cihazın sunduğu Private Space işlevi, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kullanıcılar, bu cihazın USB diskini verilen araçlar vasıtası ile herhangi bir oranda iki parçaya bölerler. (kullanıcılar, PC üzerinde iki sürücü harfi görebilirler. Ancak, W2K işletim sistemine SP4 uygulanmış olması gerekir, aksi takdirde sadece bir sürücü harfi görülebilir. Bu yapılmadığı takdirde kullanıcıların Sys Setting menüsünün Online Mode seçeneğinde single ordinary disk veya single encrypted disk seçimini yapmaları gerekecektir.), bir bölüme erişmek için bir şifre girilmesi gereken kişisel bir alan olarak kodlayabilirler. (Kullanıcılar her iki tarafı da şifrelemez ise, USB Bellek iki disk olarak davranır.) Private Space işlevi, çok yararlı bir işlevdir. 1. Cihazı PC ye bağlayınız. 2. Yazılım CDROM un da MP4 Player Disk Tool çalıştırınız. 3. Birincisi, format aracıdır. Partition and Encrypt seçeneğini seçiniz ve kodlanmış disk için arzu ettiğiniz kapasiteyi belirleyiniz, sonra kullanıcı adı ve şifreyi belirleyiniz. Kullanıcı adını New Username yazan yere, şifreyi de New Password yazan yere giriniz, sonra şifreyi tekrar New Password Confirm yazan yere giriniz. Yukarıdaki, işlemleri tamamladıktan sonra Start tuşunu tıklayarak bölümlendirmeyi başlatınız. 4. Bölümlendirme işlemi tamamlandığı zaman: OK tuşuna basınız, PC yeniden başlatılır. Başlatıldıktan sonra sonra iki disk görülür (W2K SP4 ün altında ise tek disk görülür). Kodlanmış diski (ikinci disk) tıklayarak içine giriniz, içinde üç adet dosya bulunur, iki özel dosya ve bir program dosyası. R disk Decrypt.exe adlı program dosyasını çalıştırınız ve kullanıcı adı ile şifreyi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre doğru ise, diske erişilebilir ve dosyalar kopyalanabilir. PC ye her bağlanışta kodlanmış diske erişim için kullanıcı adı ve şifre gerekir. Not: Bir diski iki parçaya bölmek, içerisindeki verinin silinmesine neden olabilir. Bölme işleminden önce diskinizi yedekleyiniz. İki diski tek diskte birleştirmek de verinin silinmesine neden olabilir. Uyarı: Girdiğiniz kullanıcı adını ve şifreyi kaybetmeyiniz, aksi takdirde kodlanmış diske erişemezsiniz ve kodlanmış diski iptal etmek için iki diski birleştirmek ve içindeki verileri kaybetmek durumunda zorunda kalabilirsiniz CDROM İşlevleri Şifreleme Yazılım Güncellenmesi Format dönüşürtürme

13 Dikkat: Cihazı şarj etmeye başlamadan önce açma/kapama anahtarının ON konumunda olmasına dikkat ediniz. Cihazı şarj ederken herhangi bir tuşa basmayınız, şarj işlemi otomatik olarak kesilir. Pili bittikten sonra hemen şarj ediniz, aksi takdirde ömrü kısalır. Pili şarj etmek için USB şarj cihazını kullanınız MP4 Player Teknik Özellikleri Boyutları 73*40*10mm Ağırlığı 30g Ekran LCD ekran, şık ve ince dizayn PC bağlantısı Yüksek hızda USB 2.0 Dahili hafıza 2GB veya 4GB Dahili Batarya Maksimum oynatma Süresi : 8 saat Hızı 8KHz Kayıt Kayıt formatı WAV( 32Kbps) Kayıt zamanı 35 saat (128M Flash bellek) Maksimum kulaklık çıkışı (Sağ)10mW+(Sol) 10m W(32Ohm) MP3 bit hızı 8Kbps 320Kbps MP3, WMA, ASF WMA, ASF bit hızı 5Kbps 384Kbps Frekans aralığı 20Hz ile 20KHz SNR 85dB Bozulma <0.05% Frekans alma aralığı 76MHz 96MHz / 87MHz 108MHz FM Radyo Kayıt edilebilen istasyon Maksimum kulaklık çıkışı (Sağ)10mW+(Sol) 10m W(32Ohm) SNR 45dB Müzik Formatı MP1, MP2, MP3, WMA, ASF, WAV Çalışma Sıcaklığı -5 C - 40 C Basit Çince, İngilizce, Trad Çince, Korece, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Desteklediği Diller Hollandaca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Arapça, Taice, İsveçce, Danimarkalı, Çekce, Polca, Slovakça, Romanca, Türkçe, Slovakca, İbranice Çalışma Sistemi Windows 98/SE/ME/2K/XP, Mac OS 10, Linux Sorunların Giderilmesi Çalışmıyor Kulaklıktan ses gelmiyor. LCD deki harfler bozuk görünüyor FM alışı kötü. Müzik dosyaları yüklenemiyor. Pilin doğru şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol ediniz. Cihazın ON konumunda olup olmadığını kontrol ediniz. Sesin kapalı olup olmadığını kontrol ediniz ve kulaklık fişini doğru bir şekilde takınız. Kulaklık fişinin oksitlenmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Bozuk MP3 dosyaları çıtırtı sesleri çıkartabilir ve kesilebilir. Müzik dosyalarının bozuk olmadığına emin olunuz. Doğru lisanın seçilmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Kulaklığın ve cihazın konumunu değiştiriniz. Cihazın yakınındaki diğer elektrikli cihazları kapatınız. Kulaklık, anten görevi de yapar. USB kablosunun hasarlı ve doğru şekilde takılmış olup olmadığını kontrol ediniz. Sürücünün doğru şekilde yüklenmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Cihazın belleğinin dolu olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünlerimiz sürekli olarak gelişmektedir. Bu nedenle tanımlamalar ve özellikler bilgi verilmeden değiştirilebilir.

14 6. Enerji Tüketimi Açısından Verimli Kullanma İlişkin Bilgiler Sistem çalışmadığı zaman açma kapama düğmesinden MP4 player ınızı kapatınız. Müzik dinlemediğiniz zaman gerekli müzik oynatıcıyı kapatınız ve gereksiz enerji harcamasına engel olunuz. 7. Hasar Teknik Desteği Garanti kapsamındaki cihazın yetkili servisi dışındaki herhangi bir teknik serviste ya da kendiniz tarafından açılması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır.aşağıdaki şartlardan biri veya hepsi olması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır. Aşağıdaki şartlardan biri veya bir kaçı olması durumunda ise cihazı güç kablosundan ve bağlantı kablolarından çıkartın ve yetkili teknik servisinizden destek alınız. Güç kaynağı ya da bağlantı kablosu zarar gördüğünde. Sıvı döküldüğünde ya da içine obje kaçtığında. Suya maruz kaldığında. Çalıştırma talimatları uygulanmasına rağmen çalışmaması ya da performansında beklenmedik bir değişiklik görülmesi durumunda. Cihazın düşürülmüş ya da zarar görmüş olduğu durumlarda. 7.1 Kulanım Hataları Cihaz kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar. Sıcak ve aşırı nemli ortamlarda çalıştırıldığı zaman cihazın kısa devre yapması. Cihaz kutusu içinde üretici firma tarafından verilen bağlantı kabloları dışında ek bağlantı kabloları kullanmak. Kullanıcı ya da yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler veya parça eklenip çıkartılması. Cihazlara dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar. Cihazın seri numarasının tahrip edilmesi ya da sökülmesi. Orijinal sarf malzemesi kullanılmamasından meydana gelen arızalar. Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlarda 7.2 Periyodik Bakım Gerektiren Durumlar Cihaz kullanım kılavuzunda belirtilen durumlara dikkat edildiği müddetçe bakım gerektirmemektedir. Ürün ancak normal dışı bir çalışma gösterdiğinde veya hiç çalışmadığında yetkili servisler tarafından yapılacaktır. 7.3 Taşıma sırasında dikkat edilecek hususlar Cihazı dikkatlice kutusundan çıkarınız ve tüm aksesuarları kaybolmamaları için kutunun içinde muhafaza ediniz. Cihazı nakliye hasarı ihtimaline karşı kontrol ediniz. Eğer cihazınız hasarlıysa ve çalışmıyorsa derhal satın aldığınız yeri bilgilendiriniz. Eğer cihazınız doğrudan size gönderildiyse, gecikmeden gönderen firmaya bilgi veriniz. Yalnızca alıcı ( Cihazı alan müşteri veya firma ) nakliyat zararı için hak talep edebilir. 7.4 Garanti Koşulları 2 yıl içinde herhangi bir problem olduğunda, ürünü fatura ve garanti belgesi ile ana servisimize gönderiniz. Hatalı kullanımla ilgili herhangi bir problem veya zararı garanti koşulları dışında kalır. Cihaz üzerinde darbe, kırık, yanık ve bilgimizin dahilindeki servisler dışında sisteme herhangi bir teknik müdahale ürünün garanti dışı sayılmasına yol açar. Taşınma esnasında doğabilecek herhangi bir aksaklıkta firmamız mesul değildir. Servise getirilen ürünlerin arıza durumu ve arıza oluş şekillerini açık ve detaylı biçimde belirtiniz. Servise gönderilen ürünlerin en geç bir ay içerisinde geri alınması gerekmektedir. 7.5 Güvenlik Talimatları Cihaz çalıştırılmadan önce tüm güvenlik uyarıları ve kullanım talimatları okunmalıdır. Ürünü suya yakın yerlerde kullanmayınız. Ürünü nemli ortamlardan uzak tutunuz. Sert kullanıma ve neme karşı koruyunuz. Cihaz içine obje sokmayınız, sıvı dökmeyiniz. Kablosunu aşırı güçle çekerek kablonun zarar görmesine neden olmayınız. Doğrudan güneş alan ortamlardan uzak tutunuz ve direk güneş ışığına bırakmayınız. Başka bir objenin üstüne ya da sabit olmayan bir masanın üstüne ürünleri koymayınız. Cihaz düşebilir, zarar görebilir.

15 Temizlemeden önce cihaz PC bağlantısından çıkarılmalıdır. Sıvı temizleme malzemeleri kullanmayınız. Temizlik için nemli bez kullanınız. Parçalara ayrılma veya kabin içine sıvı kaçması durumunda hemen açma kapama düğmesinden kapatınız elektrik fişini çekiniz ve profesyonel bakımdan sonra tekrar kullanınız. Cihaz kapağını açarak tamir etmeye çalışmayınız. Cihazınızı yetkili teknik servisinin açması gerekmektedir. Parçaların değiştirilmesi yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Tarafınızca yapacağınız değiştirilmiş parçalar cihaza zarar verebilir. Cihazı elektriklenmeden veya başka kazalardan (yüksek sıcaklık) korumak için arka yüzünü açmayınız. Tamir gerektirdiğinde uzman veya teknik servislere başvurunuz. 7.6 Güvenliğiniz için 1.Islak elle temas etmeyiniz. SERVİS İSTASYONLARI İTHALATÇI / İMALATÇI-ÜRETİCİ FİRMA UNVANI : TESAN İLETİŞİM A.Ş. MERKEZ ADRESİ : ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOKAK NO: YENİBOSNA/İSTANBUL TEL / FAKS : / VERGİ NUMARASI : BOĞAZİÇİ KURUMLAR / HİZMET KAPSAMI : TS ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİS YETKİLİ SERVİS İSTASYONU TESAN İLETİŞİM A.Ş. ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOK NO:19 YENİBOSNA-İSTANBUL Tel: Fax: MUSTAFA KORKMAZ BOĞAZİÇİ KURUMLAR Yetkili Servis İstasyonları Ünvan Adres Yetkili Kişi Tel/Faks GARANTİ ELEKTRONİK MAHMUT GAZİ OĞUZ BENCAN ELEKTRONİK ALAİTTİN BENCAN HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ GÜVEN ELEKTRONİK OSMAN GÜVEN HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV. METE DENİZ ÖMER SEÇKİN SEÇKİN ELEKTRONİK İSTİKLAL CADDESİ NO:21 ZİNCİRLİDERE KAYSERİ YEŞİLOVA MAH. KORUTÜRK CAD. NO:124/A/GAZİANTEP PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/5 KAYSERİ PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/8 KAYSERİ M.KEMAL PAŞA BULVARI KOCASİNAN ÇARŞISI NO:3/C KAYSERİ PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/9 KAYSERİ KARATARLA MAH.KARAGÖZ CAD. SÖYLEMEZ PASAJI NO:201/GAZİANTEP KARATARLA MAH.KARAGÖZ CAD. SÖYLEMEZ PASAJI KAT:4 NO:227/GAZİANTEP MAHMUT OĞUZ ALAİTTİN BENCAN METE DENİZ METE DENİZ OSMAN GÜVEN METE DENİZ ÖMER SEÇKİN SERBÜLENT SÜRER SERBÜLENT SÜRER JAPON HASAN 8 9 SERBÜLENT SÜRER SARIGÜLLÜK MAH. KILIÇ ALİ SERBÜLENT SÜRER

16 JAPON HASAN GÜVEN ELEKTRONİK OSMAN GÜVEN TAMER YAŞAR ÜNAL ELEKTRONİK ÜNAL ŞENSÖYLER ÇAĞRI ELEKTRONİK HULUSİ TOK MURAT OĞUZ ÖZVATAN ELEKTRONİK YILDIRAY FEDAKAR ÖZFEDAKAR ELEKTRONİK-2- EMRAH ÖZDEMİR ÖZ FEDAKAR ELEKTRONİK HÜSEYİN FEDAKAR HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ ÖMER SARIÇAM KARDEŞLER ELEKTRONİK AK ELEKTRONİK KEMAL BAŞKAYA DÜZGÜN TİCARET MEHMET DÜZGÜN HALİM ELEKTRONİK HALİM PARÇİKANLI YILMAZ ELEKTRONİK NECDET YILMAZ HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV. METE DENİZ ŞAHİN ELEKTRONİK RAZİ KÖMEÇ MERAL ELEKTRONİK ALİ RIZA MERAL SES ELEKTRONİK SERVİS HİZMETLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ SAVAŞTEPELİLER ELEKTRONİK NADİR SAVAŞ METİN GÜRKAŞ BULUT ELEKTRONİK CAHİT BULUT FODUL BİLGİSAYAR EĞİTİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ-MEHMET CAN KIRILMIŞ CAD. NO:11 GAZİANTEP KALPAKLIOĞLU MAH. YENİSU SOKAK DÜNYA İŞ MERKEZİ NO:42/D KAYSERİ SERÇEÖNÜ MAH. ÇANKAYA CAD:12/E KAYSERİ MUAMMER AKSOY BULVARI DEĞİRMİÇEM MAH. 8 NOLU SOK.NO:17/A GAZİANTEP FATİH MAH. METE CAD. NO:58 /KAYSERİ YANIKOĞLU MAH. ŞADIRVAN SOK. ENDER APT. NO:4/KAYSERİ YAVUZLAR MAH. TAYFUN CAD. YÜREKLİ SOKAK NO:3/B/ KAYSERİ SAHABİYE MAH. KANAL CAD.MANOLYA APT.33/A / KAYSERİ SERÇEÖNÜ MAH. ÇANKAYA CAD:12/E KAYSERİ PARK CAD. ŞENYURT APT. NO:18/5 KAYSERİ LALA HÜSEYİN PAŞA MH. KIBRIS CAD NO:61/B/ KÜTAHYA 1762 SOK. NO:18/B KARŞIYAKA İZMİR BARAJ YOLU 4. DURAK MEVSİM APT.ALTI NO:4/1 SEYHAN ADANA SARAY MAH. DEVECAL SOK. NO:3 MALATYA ZİYAPAŞA CAD. AŞAĞI MAHALLE İSPİR ERZURUM PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT.NO:16/6 KAYSERİ KONGRE CADDESİ HAZIRHAN PASAJI ZAMİN KAT NO:6/ERZURUM CUMHURİYET CAD. RİZE İŞ MERKEZİ KAT:1 RİZE İSMETPAŞA MAH.ASAFPAŞA CAD. NO:59/A ÇANAKKALE KARAOĞLAN MAH.BALIKAVDAN CAD.NO:30 BALIKESİR ÜNAL OZAN CAD.NO:48/A SAKARYA TOROS MAHALLESİ 105 SOKAK ÖZTOROS APT.15/E SEYHAN ADANA İŞGEM KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ NO:30 SEYHAN ADANA TAMER YAŞAR TAMER YAŞAR ÜNAL ŞENSÖYLER HULUSİ TOK MURAT OĞUZ YILDIRAY FEDAKAR EMRAH ÖZDEMİR HÜSEYİN FEDAKAR METE DENİZ ÖMER SARIÇAM KEMAL BAŞKAYA TEL: FAX: MEHMET DÜZGÜN HALİM PARÇİKANLI TEL: FAX: NECDET YILMAZ METE DENİZ RAZİ KÖMEÇ ALİ RIZA MERAL TAHSİN SESSİZ SAVAŞ NADİR METİN GÜRKAŞ CAHİT BULUT MEHMET CAN KIRILMIŞ

17 DCO BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÖMER DEMİR ŞİLAN KAYIŞ TOPTAN BİLGİSAYAR YAZILIM DESTEK ARAŞTIRMA P.S ELEKTRONİK TAMİR BAKIM VE SERVİS TİCARET LTD.ŞTİ RİZE ELEKTRONİK İSMAİL ZAİMOĞLU ALİ POLAT BAŞAK ELEKTRONİK MİRZA BAŞAK ATASOYLAR ELEKTRONİK TÜLİN FALCIOĞLU ÇAĞDAŞ ELEKRONİK MUHAMMET KOÇ ABDULLAH ÖZTÜRK ÖZTÜRK ELEKTRONİK KOCAVEZİR MAH. KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:7SEYHAN ADANA KOCAVEZİR MAH. KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:17SEYHAN ADANA AHMETPAŞA MAH.ERMUTLU SOKAK NO:27/C MERKEZ BURSA ATATÜRK CAD.KOPUZHAN NO /RİZE KÜLTÜR MAH. 278 SOK NO:25 ALİAĞA İZMİR ALİDEDE MAH. 13 SOK.GÜL PASAJI KAT:1 NO:5 SEYHAN ADANA İSTASYON MAH.ABDÜLHAK HAMİT CAD.NO:6/B SAMSUN YALI CADDESİ KARAMEHMETOĞLU İŞHANI KAT 1 RİZE ÇEVREYOLU BOZTEPE CAD. KAPUSUZ KARDEŞLER İŞ HANI KAT:1 NO:24/MALATYA ÖMER DEMİR MEHMET CAN KIRILMIŞ COŞKUN GÖNÜLKIRMAZ İSMAİL ZAİMOĞLU TEL: ALİ POLAT MİRZA BAŞAK İSMAİL FALCIOĞLU MUHAMMET KOÇ ABDULLAH ÖZTÜRK

18

19 HY Technology (H. K.) Co., Ltd. 20C, Block B, Bank Of China Bldg.,Caitian Rd., Futian District, Shenzhen, China Tel.: Fax: UYGUNLUK BEYANI Test rapor numarası: SUTE Biz,üretici, HY Technology (H. K.) Co., Ltd. aşağıda belirtilen ürünün tamamen kendi sorumluluğumuzda olduğunu ve belirtilen direktif, standartlara uygun olduğunu beyan ederiz. Ürün Tanımı: MP4 Player Marka: TTEC PLUS Model: TTC MP400 Bu beyan aşağıdaki standartlara uygundur: ve aşağıdaki şartnameleri karşılamaktadır: 07/07/2008, HY Technology (H. K.) Co., Ltd. adına : Linda Ho İmza İthalatçı Firma: Tesan İletişim A.Ş. Çobançeşme Mh.Bilge Sok.No: Yenibosna/İstanbul Tel:

20

TTC K002 PS2 BİLGİSAYAR MULTİMEDYA KLAVYE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC K002 PS2 BİLGİSAYAR MULTİMEDYA KLAVYE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC K002 PS2 BİLGİSAYAR MULTİMEDYA KLAVYE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC MP401 FM Radyo ve 1.8 LCD Ekranlı MP4 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi TTC306 KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

2.0 MULTIMEDIA PC SPEAKER

2.0 MULTIMEDIA PC SPEAKER TTC S201 2.0 MULTIMEDIA PC SPEAKER KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

TTC S202 2.0 MULTIMEDIA SPEAKER KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

TTC S202 2.0 MULTIMEDIA SPEAKER KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TTC S202 2.0 MULTIMEDIA SPEAKER KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı

Detaylı

TTC F001 FM Transmitter. USB Disk + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC F001 FM Transmitter. USB Disk + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC F001 FM Transmitter USB Disk + SD/MMC Kart Girişli Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC MP300 FM Radyo ve LCD Ekranlı MP3 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU)

Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU) Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU) TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ MODEL: Ttec Plus TTC 106 KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

TTC F003 FM Transmitter. 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC F003 FM Transmitter. 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC F003 FM Transmitter 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

TTC F002 FM Transmitter. 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC F002 FM Transmitter. 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC F002 FM Transmitter 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TTC S204 2.0 MULTIMEDYA HOPARLÖR KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı kaynaklarından

Detaylı

PlayVision HDA-51A TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU

PlayVision HDA-51A TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU PlayVision HDA-51A TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Değerli müşterilerimiz, ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. HD51-A isimli ürünümüz, optik ve koaksiyel girişi olmayan amplifikatörler

Detaylı

PlayVision HST-51 5.1 Kulaklık TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

PlayVision HST-51 5.1 Kulaklık TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU PlayVision HST-51 5.1 Kulaklık TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Değerli müşterimiz, ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu gelişmiş kulaklık PC'nizde veya 5.1 ses çıkışana sahip elektronik

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon m type Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU 1 2 Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.355.48.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

PERİYODİK BAKIM: Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir.

PERİYODİK BAKIM: Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir. USB WEB KAMERA TTC128 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TTC S204U 2.0 USB MULTIMEDYA HOPARLÖR KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü

Detaylı

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380 Model No: SFR-380 1/3 Sony Süper HAD II CCD, 700TVL Sony Effio-E Chipset, OSD li CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parçaların Aktarılması ve Parlaklığının kontrolü için Otomatik Işık Testi Alüminyum Plakalı

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC MP402 FM Radyo ve 2.4 LCD Ekranlı MP4 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

IR SPOT LAMBA CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU

IR SPOT LAMBA CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU CAS323-100 IR SPOT LAMBA KULLANIM KILAVUZU 1 2 IR IP Kamera CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322 : SFR-322 1/3 Renkli Sharp CCD, 420TVL CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parça Değiştirme ve Parlaklığın Kontrolü için Otomatik Işık Test. 30 adet Φ5,IR Mesafesi:30M. Video İşlevsel Görüntü Sensörü Tarama

Detaylı

USB WEB KAMERA TTC227. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

USB WEB KAMERA TTC227. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi USB WEB KAMERA TTC227 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

USB WEB KAMERA TTC130 KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ

USB WEB KAMERA TTC130 KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ USB WEB KAMERA TTC130 KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ TTC K005 Q, 2 USB PORT GĐRĐŞLĐ MULTĐMEDYA KLAVYE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. falcon h type Bu kullanma kılavuzunu Falcon H Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Instruction Manual

Kullanım Kılavuzu Instruction Manual Kullanım Kılavuzu Instruction Manual KART YUVASI Değerli Müºterimiz, Bluelight ı tercih ettiğiniz için teºekkür ederiz. Ürünlerimiz tamamen siz değerli müºterilerimizin hayatını kolaylaºtırmak için özel

Detaylı

TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ TTC M003 MĐNĐ USB OPTĐK MOUSE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı kaynaklarından

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Veyron Plus (2 GB) Veyron Ultra (4GB)

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Veyron Plus (2 GB) Veyron Ultra (4GB) veyron serisi Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Veyron Plus (2 GB) Veyron Ultra (4GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir.

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir. falcon b type Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün içerisindeki kılavuz ile Önsöz Değerli

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir. falcon serisi Bu kullanma kılavuzu Falcon Serisi E Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. Önsöz

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ M008 PS2 OPTĐK MOUSE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı kaynaklarından

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ M007 USB OPTĐK MOUSE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı kaynaklarından

Detaylı

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu 87231 Araç kamerasının tüm fonksiyonlarının daha iyi kullanımı için cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatli şekilde okuyun. Dikkat 1. Lütfen hafıza kartını

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ TTC S205 2.0 TAŞINABİLİR HOPARLÖR KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı

Detaylı

WAE Music uygulamasını indirin

WAE Music uygulamasını indirin TÜRKÇE 3 1. Açma/Kapama düğmesi 2. FM/Bluetooth modu 3. 4. 3+4. 5. Pil göstergesi 6. FM/Bluetooth göstergesi 7. USB Girişi 8. Giriş Hattı 9. Koruyucu kapak 10. ¼" montaj için vida deliği 11. Bilek askısı

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC MP500 FM Radyo ve 2.4 QVGA Ekranlı MP5 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU)

Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU) Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU) TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ MODEL: Ttec Plus TTC 206 KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033 BoomP!ll Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33033 Ednet 33033 Boom P!ll Bluetooth hoparlörü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı ilk kez kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatı okuyun. ÖZELLİKLER

Detaylı

TTC217 USB WEB KAMERA

TTC217 USB WEB KAMERA TTC217 USB WEB KAMERA Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi 1 Ürün Özellikleri ve uyarılar Kameranız en son teknolojilerle üretilmiş olup, A kalite IC ve sensor kullanılmıştır. Son derece stabil olan bu

Detaylı

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi USB WEB KAMERA TTC W108 Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış Özelliklere Genel Bakış Giriş 7-inç TFT LCD Görüntü çözünürlüğü: 480(En) x 234(Boy) Görüntü modu: 4:3 ve 16:9 Desteklenen dosya biçimleri: JPEG & Hareketli-JPEG (320x240 QVGA 15 fps; 640x480 VGA 6 fps.)

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Vantage Plus (2 GB) Vantage Ultra (4 GB)

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Vantage Plus (2 GB) Vantage Ultra (4 GB) vantage serisi Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Vantage Plus (2 GB) Vantage Ultra (4 GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ TTC K004 Q, USB MULTĐMEDYA KLAVYE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Ürününüzü kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Ürününüzü ısı

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon y type Bu kullanma kılavuzunu Falcon Y Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC MP403 FM Radyo ve 2.0 TFT ekranlı MP4 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W318 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

SA012102S SA012104S SA012108S. MP3 player

SA012102S SA012104S SA012108S. MP3 player SA012102S SA012104S SA012108S MP3 player Eski ürününüzün ve pilin Tüm ürünlerimiz, geri tabi tutulabilen ve yeniden, yüksek kalitede malzeme ve parçalardan ve ür r. Bir ürünün üzerindeki retli tekerlekli

Detaylı

Sürücüsüz USB Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

Sürücüsüz USB Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi Sürücüsüz USB Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 13/02/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik notları... 3 3 Özellikler... 4 3.1 Teslimat İçeriği... 4 3.2 Opsiyonel aksesuarlar...

Detaylı

X-107 KULLANMA KILAVUZU

X-107 KULLANMA KILAVUZU X-107 KULLANMA KILAVUZU Ekran ölçüsü 7inç Çözünürlülük 480 X ( RGB) X 234 Parlaklık 350cd/m2 Kontrast 300 : 1 Görüntü açısı ( L/R / T / B) : 60/ 60/40/60 Güç kaynağı 8~17V ( tipik DV 12V) Güç sarfiyatı

Detaylı

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 2 CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

UNIVERSAL ŞARJ CİHAZI

UNIVERSAL ŞARJ CİHAZI UNIVERSAL ŞARJ CİHAZI TELEŞARJ TÜRKÇE TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU İÇERİK GENEL Üretici ve İthalatçı firmanın net ünvanı, adres ve telefon numarası, Bakım, Onarım ve kullanımda uyulması gereken kurallar,

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU D 100

KULLANIM KILAVUZU D 100 KULLANIM KILAVUZU D 100 DEXUN Tüm hakları saklıdır. DEXUN logosu EFOR DAY TUK LTD ye aittir.diğer tüm logo ve markalar sahiplerine aittir. Yazım ve baskı hatalarından DEXUN sorumlu değildir. DEXUN All

Detaylı

Önemli Tedbirler Değer Müşterimiz, UMA, Casa Bugatti'den elektronik tartıyı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Her ev tipi cihaz gibi, bu tartıda dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve tartının zarar görmesi

Detaylı

AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR

AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR Altyapı kablolamasında CAT5 kablo alt yapısı kullanılır. Dış cephe ölçüsü 390 x 140 mm dir. Arka kasa ölçüsü 350 x 120 x 48 mm dir Daire numaraları, 2 haneli,

Detaylı

PERİYODİK BAKIM: Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir.

PERİYODİK BAKIM: Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir. VIDEO EYEWEAR GVD420/GVD520 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi Ürünümüzü tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. Ürünümüz yüksek görüntüleme teknolojisi ile üretilmiştir. Kişisel olarak görüntü ve ses efektlerini

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Avangard Plus (2 GB)

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Avangard Plus (2 GB) avangard serisi Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller, Avangard Plus (2 GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün içerisindeki

Detaylı

Marka : PlayVision. Model : MK802 II. Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı

Marka : PlayVision. Model : MK802 II. Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı Marka : PlayVision Model : MK802 II Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı Değerli müşterimiz, ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu yeni nesil, akıllı görüntü ve ses aktarım cihazı ile yüksek çözünürlüklü

Detaylı

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Hoparlörün işletme paneli fonksiyon Tablosu Güç Açma/Kapama butonu, Çalıştırmak/Kapatmak için butona basın; Ses + Ses - Sesi kapat Güç gösterge ışığı--- Mavi LED;

Detaylı

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün Açıklaması Alarm, LED Ekran Aç/kapa tuşu, Ölçüm değerleri Alarm değerlerini gösterir, fonksiyonlar ayarlanır Pil bölümü Daldırma probu 1 2. Genel Bilgi

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. NORDMENDE LE82N8HM İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü satın

Detaylı

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu LogiLight EM0003 Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu a. Güvenlik Uyarısı Premium Enerji Ölçeri sabit ve düzgün bir prize bağlayıp kullanın. Yanlış bir yerde kullandığınızda kırılmasına

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller:

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller: ghost serisi Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller: Ghost Plus (2 GB) Ghost Ultra (4 GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Boroskop PCE-VE 200

Kullanım Kılavuzu Boroskop PCE-VE 200 Boroskop PCE-VE 200 Versiyon 1.0 Oluşturulma Tarihi:14.06.2016 Manual İçindekiler 1 Giriş...2 2 Güvenlik Bilgisi...2 3 Özellikler...3 4 Sistem Açıklaması...4 5 Talimatlar...5 6 Sorun Giderme...6 7 Geri

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22 PCE-PH 22 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Özellikler... 3 2 Genel açıklama / Teknik Özellikler... 3 3 Fonksiyonlar... 4 4 Kalibrasyon... 4 5 Ölçüm Yöntemi... 5 5.1 ph Ölçümü... 5 5.2 Data-Hold...

Detaylı

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU testo 610 testo AG Endüsiyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 2 testo kısa kullanım kılavuzu 610 testo kısa kullanım kılavuzu 610 1. Koruma

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Charger X Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Charger X Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir. charger x type Bu kullanma kılavuzu Charger X Type model Oto Radyo Medya oynatıcı için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller;

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; crow series Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Crow Plus (2GB) Crow Ultra (4GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün içerisindeki

Detaylı

Marka : Measy. Model : RC 11. Klavye

Marka : Measy. Model : RC 11. Klavye Marka : Measy Model : RC 11 Klavye RC11 havada hareket ettirdiğinizde geleneksel klavye ve mouse un fonksiyonlarını gerçekleştiren bir klavyedir. Ürünü ellerinizde kullanırken Kontrolün rahat ve kullanışlı

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-VE 200

Kullanım Kılavuzu PCE-VE 200 Kullanım Kılavuzu PCE-VE 200 Versiyon 1.0 Oluşturulma Tarihi:14.06.2016 Manual İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik Bilgisi... 3 3 Özellikler... 3 4 Sistem Açıklaması... 5 5 Talimatlar... 6 6 Sorun Giderme...

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu www.philips.com/welcome adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz CD250 CD255 SE250 SE255 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Keyfini cıkarın Kutuda neler var Baz istasyonu

Detaylı

TEKSAN M-BUS CONVERTER

TEKSAN M-BUS CONVERTER TEKSAN M-BUS CONVERTER KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ Dijital Nem/Sıcaklık Ölçer TES-1360A KULLANIM KILAVUZU 1. GÜVENLİK BİLGİLERİ 1. Cihazı, güvenlik bilgilerini dikkatlice okuduktan sonra kullanmaya başlayınız. 2. Cihazı sadece kullanım kılavuzunda belirtilen

Detaylı

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ]

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ] 1. Kurulum Tam ekranda iken MENU tuşuna basın ve menüye girin. [ / ] tuşlarına basarak Kurulum, Kanal Düzenleme, Sistem Ayarları ve Medya Merkezi menülerine geçiş yapabilirsiniz. Kurulum menüsü altından

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Voicemaster M Type için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Voicemaster M Type için geçerlidir. voicemaster m type Bu kullanma kılavuzu Piranha Voicemaster M Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE MONITOR LE116N8FM NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü

Detaylı

TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt)

TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt) www.vdo.com TR7311U-OR RDS / MP3-USB TUNER (12 Volt) KULLANIM KILAVUZU Güvenlik Bilgileri Güvenlik Bilgileri Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatlice

Detaylı

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun.

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Kullanım Talimatı ECON EC-SERİSİ 1. Uyarı ve Güvenlik Önlemleri Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Bu cihazı tehlikeli bölgelerde

Detaylı

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2K701 / 7 MİTÖR KULLANIM KILAVUZU Monitör Kapı Aç Dahili Arama Hakkında Ayarlar 2K701 / 7 Daire İçi Monitör (Dokunmatik Buton) Lütfen Ürünü Kullanmadan Önce Bu Kılavuzu

Detaylı

A. İşlem Kontrol Paneli

A. İşlem Kontrol Paneli A. İşlem Kontrol Paneli EN TR Timer Zamanlayıcı Memory/Screen lock (unlock) Hafıza/Ekran kilidi (kilit açma) Downward movement Aşağı hareket Upward movement Yukarı hareket Memory 1/2/3 Hafıza 1/2/3 Display

Detaylı

PID KONTROLLÜ STERİLİZATÖR KULLANMA KILAVUZU

PID KONTROLLÜ STERİLİZATÖR KULLANMA KILAVUZU PID KONTROLLÜ STERİLİZATÖR MODELLER: G11320SD / G11420SD G11520SD / G11540SD KULLANMA KILAVUZU Fabrika Adres : İkitelli Organize San. Bölgesi İPKAS San Sitesi 10/A Blok No: 7 / 9 İkitelli / İstanbul Tel

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları Ürn.No. 90-55000 B c ed I H G F Genel Uyarı RU Bu aygıt bir güç kaynağı yardımıyla çalışan elektronik bileşenleri içerir (güç kaynağı ve/veya piller). Çocukların

Detaylı

TTC W227 ÇİFT LENSLİ USB PC KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

TTC W227 ÇİFT LENSLİ USB PC KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W227 ÇİFT LENSLİ USB PC KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-30501 İçindekiler Kullanmadan önce... 2 1. DA-30501 Hakkında... 2 2. Sistem gereksinimleri... 2 3. Genel Bakış... 2 Başlarken... 3 1. DA-30501 pilini

Detaylı

Gufo Serisi Medya Oynatıcı Türkçe Tanıtma Ve Kullanma Kılavuzu

Gufo Serisi Medya Oynatıcı Türkçe Tanıtma Ve Kullanma Kılavuzu Gufo Serisi Medya Oynatıcı Türkçe Tanıtma Ve Kullanma Kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Gufo Plus Black (2GB) Gufo Ultra Black (4GB) DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10 Kullanım kılavuzu Stereo Mikrofon STM10 İçindekiler Temel Bilgiler...3 Fonksiyona genel bakış...3 Donanıma genel bakış...3 Montaj...4 Mikrofonunuzun kullanımı...5 Ses kaydetme...5 Videolar için ses kaydetme...8

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. razor u type Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

LMS PC aracı ACS420. LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı. Kurlum ve çalıştırma talimatları

LMS PC aracı ACS420. LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı. Kurlum ve çalıştırma talimatları LMS PC aracı ACS420 LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı Kurlum ve çalıştırma talimatları 1 İçindekiler 1. ACS420 programının kurulumu.. 3 2. OCI430 ara yüzün sürücü kurulumu.. 7 OCI430

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Kullanım

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Kullanım Hoşgeldiniz Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Kullanım Kutuda neler var CD140 Baz istasyonu VEYA CD140/CD145 El cihazı CD145 Baz istasyonu Baz istasyonu için güç kaynağı ünitesi Telefon kablosu

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. MODEL NO: LE82N8HA İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED TV ürünümüzü

Detaylı

USB TELEFON (KABLOLU)

USB TELEFON (KABLOLU) Ttec Plus USB TELEFON (KABLOLU) TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ MODEL: Ttec Plus TTC205 KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı