Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi"

Transkript

1 TTC MP400 FM Radyo ve 1.8 LCD Ekranlı MP4 Player Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

2 KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından uzak tutunuz. Cihazınızın üzerine herhangi bir sıvı dökülmemesi ve sıvı teması olmaması konusunda dikkatli olunuz. Cihazınızı asla yağmur ve neme maruz bırakmayınız. Aksi takdirde elektrik çarpması tehlikesi ortaya çıkabilir. Cihazınızı kullanım kılavuzunda tarif edildiği şekilde kullanınız. Cihazınızı toza maruz bırakmayınız. Cihazınızı ve aksesuarlarını kullanmadığınız zaman lütfen elektrik fişini prizden çıkartınız. TAŞIMA SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Cihazınızı taşıma sırasında herhangi bir darbeye maruz bırakmayınız. İNSAN ve ÇEVRE SAĞLIĞINA İLİŞKİN UYARILAR Cihazınızı radyatör, fırın gibi ısı kaynaklarından uzak tutunuz. Cihazınızı evde kullandığınız çöp kutusuna atmayınız. İnsan ve çevre sağlığına ilişkin içerdiği zararlı bileşenlerin olumsuz yan etkilerinden dolayı, elektronik cihazların çöp tenekesine atılmaması gereklidir. Belirtilen elektronik cihazlar için geri dönüşüm kutularına atılmalıdır. (elektronik cihazlar için kullanılan geri dönüşüm kutularına atılmalıdır.) TÜKETİCİNİN KENDİ YAPABİLECEĞİ BAKIM ONARIM ve ÜRÜN TEMİZLİĞİNE İLİŞKİN BİLGİLER Cihazınızın içerisinde bakım yapılabilecek bir kısım yoktur, arıza durumunda yetkili servis istasyonları (Bakınız yetkili servis istasyonlarını gösterir liste) veya cihazınızı temin etmiş olduğunuz yetkili satıcıya müracaat ediniz. PERİYODİK BAKIM Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir. BAĞLANTI ve MONTAJ Bağlantı ve montaj tüketici tarafından kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde yapılır. Bağlantı ve montajda yaşanabilecek sorunlara karşı yetkili servis istasyonu ile irtibata geçiniz.(bakınız yetkili servis istasyonlarını gösterir liste) KULLANIM ÖMRÜ ve TSE NO Cihazınızın işlevlerini yerine getirebilmesi için gereken, yedek parça temini açısından KULLANIM ÖMRÜ 7 yıldır. TS ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİS İTHALATÇI FİRMA ÜRETİCİ FİRMA TESAN İletişim A.Ş. HY Technology (H. K.) Co., Ltd. Çobançeşme Mahallesi 20C, Block B, Bank Of China Bldg., Bilge Sok. No:17 Caitian Rd., Futian District, Shenzhen, China Yenibosna / İSTANBUL Tel.: Tel: Fax: Fax:

3 1. TTEC Plus TTC MP400 MP4 Player Hakkında TTEC Plus MP4 Player ürünümüzü satın aldığınız için siz değerli müşterimize teşekkür ederiz. Ürünümüzün ergonomik tasarımı ve kolay kurulumu ile kişisel kullanımınıza yepyeni soluk katacağını umuyoruz. Lütfen ürünü çalıştırmadan önce bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz, ilerideki başvurular için saklayınız. MP4 çalar MP1, MP2, MP3, WMA, ASF vs. dahil çok sayıda müzik formatını destekleyen yeni nesil portatif medya cihazıdır. Mükemmel ses kalitesi, sağlamlığı ve zarif görünümü ile bir başyapıttır. 2. Paket İçeriği 1. MP4 Player 2. USB Ara Kablosu 3. USB Adaptör 4. Kullanma Kılavuzu 5. Sürücü CDROM 7. Kulaklık 3. Kullanım Kılavuzu Bu kitapçığı okumak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Kurulumu başarılı bir şekilde tamamlayabilmeniz için gerekli yolu açıklamaktadır. 4. Paketten Çıkarma Dikkatli bir şekilde paketi açınız. Parçaların paketlerini ve kartonunu saklamanızı tavsiye ederiz. Taşımanız sırasında ya da size servise götürme sırasında size yardımcı olacaktır. Hasarı önlemek için radyatör yakınında bırakmayınız, güneş ışığından, fazla nem ve su olan yerlerden uzak tutunuz. 5. MP4 Player Genel Özellikleri 1.8 CSTN LCD ekran, şık ve ince dizayn JPEG/BMP fotoğraf görüntüleme 2GB veya 4GB dahili hafıza (Kutuda yazılan ve satın alınan değer) Dahili şarj edilebilir Li-Ion batarya Çoklu dil desteği USB 2.0 arayüzü ile yüksek hızda veri iletimi, USB porttan şarj edilme Çok-Kodlu Oynatıcı MP1, MP2, MP3, WMA, ASF ve WAV müzik formatları desteği MTV film fonksiyonu, AMV video formatı desteği (CD format dönüşümü yapılarak MP Player ın oynatabileceği formatlara dönüştürülebilir) Yazılım güncellemesi FM radyo fonksiyonu : Farklı frekanslarda yerel istasyon kaydedebilme Sürücüsüz U disk Windows 2000 işletim sistemi veya üzeri için, Bilgisayarım altında Taşınabilir Disk aracılığı ile dosyalarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Özel alan disk modu Aksesuar araçları ile flash hafıza iki kısma ayrılabilir ve bu bir kısım başkaları tarafından kullanılmamak üzere içeriği şifrelenmiştir. Kayıt/Tekrar oynatma Oynatıcınız dahili mikrofon ile kaydını, WAV formatında ses kaydını, ayrıca gerçek dijital A-B tekrar oynatmayı destekler. 7 gerçek EQ Normal, Rock, Pop, Klasik, Soft, Jazz and DBB Çoklu tekrar modu Normal, Tekrar Bir, Tekrar Dosya, Tüm Tekrar, Rastgele, Intro Otomatik kapanma modu Uyku zamanı veya kapanma zamanı modunu kendinize uygun olarak ayarlayabilirsiniz.

4 5.1 TTEC Plus TTC MP400 MP4 Player Genel Tanımı 5.2 Ekran Tanımı 5.3 Temel Kullanım Menü Sistemine Giriş Mode tuşuna basarsanız ana menüye, menü içerisinde basıldığında alt menülere geçer. Göz Atma Müzik dinlerken ileri veya geri hızlı gitmek. Çeşitli Konumlara Giriş Ana menü: (Mode tuşuna uzun süre basınız) Müzik konumu: Kayıt konumu:

5 Ses konumu: FM konumu: Resimlere Göz Atma: Sistem Ayarları: PC ye bağlantısı: Ses Ayarı Önce Vol tuşuna basınız Sesi kısmak için Vol- tuşuna basınız. Sesi açmak için Vol+ tuşuna basınız. Çıkmak için Vol tuşuna basınız. Play ve Stop (Kayıt sırasında Pause) Play tuşuna basınız. Herhangi bir menüden veya seçim arayüzünden hızlı şekilde çıkış için Play tuşuna basabilirsiniz. 5.5 Tuş Tanımı 1. Start/Play/Pause/Stop, Play tuşuna basınız. 2. Power: MP4 çaları açar veya kapatır. 3. Mode ana menüye veya alt menüye girer. 4. Vol: Sesi açar veya kısar. 5. Next: bir sonraki şarkı veya hızlı çalma 6. Pre: Bir önceki şarkı veya hızlı geri. 7. Power Reset: Cihazınız kullanım sırasında herhangi bir nedenle kilitlenirse, sıfırlamak için Reset tuşuna basabilirsiniz. 5.6 Müzik Dinleme Temel Kullanım 1. Kulaklıkları bağlayınız. 2. Cihazı açmak ve Müzik konumuna girmek için Play tuşuna uzun süre basınız. Müzik dinlemek için, tuşa tekrar basınız. 3. Şarkı seçimi: Pre: Bir önceki şarkıyı seçmek için Next: Bir sonraki şarkıyı seçmek için

6 4. Sesi ayarlamak için: Önce Vol tuşuna basınız. Sesi kısmak için Vol- tuşuna basınız. Sesi açmak için Vol + tuşuna basınız. Çıkmak için Vol tuşuna basınız. EQUALIZER Konumu 1. Müzik dinleme konumuna giriniz 2. Mode tuşuna basarak Play alt menüsünü görüntüleyiniz. 3. Next tuşuna basarak Equalize r menüsünü seçiniz. 4. Mode tuşuna basarak Equalize r seçim menüsüne giriniz. 5. Seçmek için Next tuşuna, onaylamak için Mode tuşuna basınız. 5.6 Ses Kaydetme Pilin low battery durumunda olmamasına dikkat ediniz. Cihaz, her klasör altında 99 kayıt dosyası saklayabilir. Kayıt Konumunda kayıt işlemi 1. Ana menüye giriniz. 2. Kayıt konumunu seçmek için Next tuşuna basınız. 3. Kayıt konumuna girmek için Mode tuşuna basınız. 4. Kayıt işlemini başlatmak için Play tuşuna basınız. 5. Kayıt işlemine ara vermek (Pause) için Play tuşuna basınız. (Saat ikonu yanıp sönmeye başlar) Kayda devam etmek için Play tuşuna basınız. Kaydı durdurmak için Play tuşuna uzun süre basınız. NOT: Kaydedilen dosya, Recording Stop alt menüsü / Local Folder altında belirtilen klasörde saklanır. Ekranda Overflow yazısı çıkarsa, cihazın belleği dolmuş demektir. Lütfen bazı dosyaları silerek yer açınız. Ekranda over record yazısı çıkarsa, seçili dizinde 99 kayıt dosyası var demektir. Lütfen başka bir dizine geçiniz. Kayıt Tipi Seçimi 1. Stop Record durumunda iken 2. Kayıt alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. REC Type seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Bu seçeneğe girmek için Mode tuşuna basınız. 5. İstediğiniz kayıt tipini seçmek için Next tuşuna basınız. 6. Tip seçiminizi onaylamak için Mode tuşuna basınız. 7. Kayda başlamak için Play tuşuna basınız.

7 Kayıt Tipi: 5.7 Kaydedilmiş Dosyaların Çalınması 1. Ana menüye giriniz. 2. Next tuşuna basarak Voice Mode seçeneğini seçiniz. 3. Voice konumu arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız. 4. Çalmaya başlamak için Play tuşuna basınız. 5. Kayıtlı dosyayı seçiniz: Pre: Bir önceki dosyayı seçmek için Next: Bir sonraki dosyayı seçmek için ACT Dosyalarının WAV Dosyalarına Dönüştürülmesi ACT formatındaki dosyalar, CDROM yardımı ile WAV formatına dönüştürülebilir. 1. Sound Converter programını çalıştırınız ve Open tuşuna basınız. 2. Formatı dönüştürülecek ACT dosyasını seçiniz. 3. Convert tuşuna basınız, dönüştürme işlemi başlar. ACT formatını WAV formatına dönüştürmenin yanı sıra, yazılım CDROM u WAV ve MP3 dosyalarının çalınmasını da sağlar. 5.8 FM Radyonun Kullanılması 1. Ana menüye giriniz. 2. Next tuşuna basarak FM konumunu seçiniz. 3. FM konumuna girmek için Mode tuşuna basınız 4. FM konumu alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız 5. FM alt menüsü seçenekleri Arama konumu FM konumu menüsünde Arama konumunu seçiniz ve sonra Mode tuşuna basarak Arama konumu arayüzüne giriniz. Freq Mode (Frekans konumu) İşlevi: Last/Next tuşlarına basarsanız, cihaz ileri veya geri 100KHz lik bir adım gider. Last / Next tuşuna yaklaşık 2 saniye basarsanız, Cihaz ileriye veya geriye 100KHz adımlarla taramaya başlar ve bir istasyonla karşılaşınca durur. Eğer taramayı siz durdurmak isterseniz, Last / Next tuşuna basınız. Search station (İstasyon arama) işlevi: Cihazda birden fazla istasyon kayıtlı ise, diğer istasyonları dinlemek için Last/Next tuşuna basabilirsiniz.. Auto Search (Otomatik arama) işlevi: Auto search işlevi seçildiği zaman, cihaz 87.5MHZ ile 108MHZ arasındaki istasyonları otomatik olarak arayarak hafızaya kaydeder. Search Level (Arama düzeyi) Sekiz adet kademesi vardır. Otomatik arama sırasında hangi sinyal düzeyindeki istasyonların aranacağını belirler. Save (kaydet) Save seçeneği, el ile bulunan istasyonun belleğe kaydedilmesini sağlar. Hafızaya azami 20 istasyon kaydedilebilir.

8 Delete (Sil) Seçili istasyonu siler Select Band (Band seçimi) FM alt menüsünde iken, minyatürü seçerek Mode tuşuna basarsanız Select band arayüzüne girersiniz. Burada Next tuşuna basarak US Bandını (FM87-108MHz) veya Japan Bandını (FM76-90MHz) seçebilirsiniz. Seçiminizi onaylamak için Mode tuşuna tekrar basınız. 5.9 JPEG Görüntüleme Dosya Seçimi: Dosyayı seçiniz. Resmi görüntülemek için Play tuşuna basınız. Bir önceki/sonraki dosyayı seçmek için Next/Last tuşlarına basınız. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız: 1.Local folder (Yerel klasör) 2.Play set (Gösterme şekli) 3.Delete (Sil) 4.Exit (Çıkış) Play set: Manual play (El ile çalma) ve Auto play (Otomatik çalma) Auto play: Sayfa değişme süresini 1 ila 8 saniye arasında ayarlayabilirsiniz. Resim İzleme İzlenecek resmi giriniz: Bir önceki/sonraki resmi seçmek için Next/Last tuşlarına basınız. Bir önceki menüye dönmek için Mode tuşuna uzun süre basınız Sistem Ayarları Sistem parametreleri burada ayarlanır ve seçenekler, firmware sürümüne bağlı olarak değişebilir. Ana menüye giriniz, Next tuşuna basarak System Setting minyatürünü seçiniz ve sonra Mode tuşuna basarak System Setting alt menü arayüzüne giriniz: Parametreler Record time Screen set Language Power off Charge set Replay mode Online Mode Memory info. F/W version F/W upgrade Exit Kayıt dosyası saklanırken tarih ve saati de kaydet Ekran ayarları Ekran lisanı ayarı Cihazın otomatik olarak kapanacağı süreyi belirle Şarj et veya etmeme Tekrarlama konumundaki çalışma şeklini belirle Private Space işlevi için özel olarak tanımlamış bir seçenek Bellek kapasitesini ve kullanılmakta olan oranı göster Yazılım versiyonunu Yazılım güncellenmesi Çıkış

9 Talimatlar Lisan 1. System Setting arayüzü, language arayüzü seçmek için Next/Pre tuşuna basınız: 2. Language ayar arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız: 3. Arzu ettiğiniz lisana karşılık gelen arayüzü seçmek için Next/Pre tuşlarına basınız Basit Çince, İngilizce, Geleneksel Çince, Korece, Japonca, Fransızca, Almanca,İtalyanca,Hollandaca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Arapça, Taylandça, İsveççe, Danimarkaca, Çekçe, Polonyaca, Slovakça, Hırvatça, Macarca, Romence, Türkçe, Slovence, İbranice onaylamak ve çıkmak için Mode tuşuna basınız. LCD Ayarı Brightness: Aydınlık ayarı. Siyah konumu (0-30): Ekran kararmadan önce bir tuşa basılması için beklenecek süre. Çıkış Power Off Kullanım şekli lisan ayarında olduğu gibidir. Off süresi konumundaki cihaz stop konumunda iken belli bir süre herhangi bir tuşa basılmazsa, enerji tasarrufu sağlamak amacı ile otomatik olarak kapanır. Eğer 0 seçilirse, enerji tasarrufu işlevi devre dışı olur. Uyku zamanlayıcısı, oynatıcınızın belirlediğiniz belli bir zaman (dakika) içerisinde hangi konumda olursa olsun belli bir süre hiç bir tuşa basılmadığı takdirde cihazın otomatik olarak kapanmasını sağlar. Bu işlev, özellikle uyumadan önce müzik dinlemek amacı ile tasarlanmıştır. Not: Uyku zamanlayıcısının ayarı bir seferliktir ve seçilen süre, makine kapandıktan sonra sıfırlanır. Bir sonraki sefere tekrar ayarlanması gerekir. Replay Mode Kullanım şekli Equalizer ayarında olduğu gibidir. Manual Replay, A-B Replay Mode kullanılırken B bitiş noktasının sadece el ile ayarlanabileceği anlamına gelir. Auto Replay, A-B Replay Mode kullanılırken B bitiş noktasının otomatik olarak ayarlanabileceği anlamına gelir. (Özellikle müziksiz İngilizce okuma dosyalarında) Contrast Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Online Mode Kullanım şekli Equalizer ayarında olduğu gibidir. Bazı işletim sistemleri (W2K SP4 öncesi), bir USB disk içinde iki sürücü harfini tanımaz. Eğer Private Space işlevi açıksa, Bilgisayara bağlandığınız zaman doğru diskin gösterilmesi için hangi diski single ordinary disk veya single encrypted disk kullanacağını belirtmeniz gerekir. Memory Info Gösterilen sayı, toplam bellek kapasitesini ve kullanılan kapasite oranını gösterir. F/W Version Kullanım şekli Language ayarında olduğu gibidir. F/W Upgrade Yazılım güncellemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Dikkat: Seçenekler arasında seçim yapmak için Mode tuşuna bastıktan sonra, menüden çıkmak için Play tuşuna basabilirsiniz. Play tuşu, bütün menülerden çıkılmasını sağlar.

10 5.11 USB Disk Cihaz, W98 (sürücü gerekir) ve W2K ve üstü (sürücü gerekmez), Mac OS 10.3 ve üstü, Linux Redhat 8.0 ve üstü işletim sistemleri tarafından standart bir USB disk olarak algılanır. Cihaz, USB üzerinden beslemeyi destekler. Bekleme konumunda iken Mode tuşuna basarak ana menüye geliniz, sonra arzu ettiğiniz konumu seçiniz. Cihaz, Suspend konumunu da destekler. PC ye nasıl bağlanır? Cihazı çalıştırınız ve USB kablosunu takınız. Cihaz, PC ye bağlandığı zaman üç konum gösterebilir: 1. Bekleme durumu 2. Aşağı yükleme durumu 3. Yukarı yükleme konumu 5.12 Klasör Seçimi Select Folders (Stop alt menüsünde) Kullanıcılar, değişik tipte dosyaları yönetmek ve çalmak üzere değişik klasörlere yerleştirebilirler (Klasörlerin önceden PC de belirlenmiş olması gerekir). Cihaz, 99 taneye kadar altdizini destekleyebilir. 1. Stop arayüzünde. (Bu örnek Music konumundadır. Klasörler, Record ve Voice konumunda da seçilebilir.) 2. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Select Folder arayüzüne girmek için tekrar Mode tuşuna basınız. 4. Klasörleri seçmek için Next veya Pre tuşlarına basınız. 5. Seçilen klasörleri onaylamak için Mode tuşuna basınız Not: Music konumu, Record konumu ve Voice konumu için ayrı ayrı klasörler seçilebilir, yani bu üç konumun aynı klasöre yönlendirilmesi şart değildir. Delete File (Stop alt menüsünde) Music konumu, Voice konumu ve FM konumunda iken, dosyalar ve FM istasyonlar silinebilir. 1. Stop arayüzünde iken, FM konumunda Stop arayüzü yoktur. 2. Stop alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Delete (Sil) veya Delete All (Hepsini Sil) seçimi yapmak için, Next/Last tuşuna basınız. 4. Delete arayüzüne girmek için Mode tuşuna basınız. 5. No veya Yes seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 6. Onaylamak için Mode tuşuna basınız, silme işlemi başlar. Delete All (Hepsini sil), seçili konumda seçili klasörde bulunan bütün ilgili dosyaları silmeyi sağlar. (Örneğin, Music konumunda Delete All seçilirse, seçili klasörlerdeki bütün müzik dosyaları silinir, fakat ses kayıtları değişmez.) FM konumunda daha sade olan silme arayüzü, sadece 3. adıma kadardır. Hafızaya alınmış FM istasyonları silinir. PC üzerindeki dosyalar silinirken, lütfen USB kablosunu çıkartmadan önce cihaz güvenli çıkart komutunu veriniz, aksi takdirde dosyalar silinmeyebilir. Play Mode (Play Alt Menüsünde) Müzik ve kaydedilmiş dosyaları çalarken, değişik çalma konumları (tekrar, karışık, vb.) seçilebilir. Play alt menüsünün ilk seçeneği, Play dir. Cihaz, dosyaları seçili konuma göre çalar.

11 Tempo Rate (Play alt menüsünde) Müzik (sadece MP3 formatında) veya kayıtlı dosyaları çalarken, sesin tonunda veya tınısında herhangi bir değişiklik olmadan tempo hızını değiştirmek (daha hızlı veya daha yavaş) mümkündür. 1. Müzik dosyaları çalınırken. 2. Play alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Tempo Rate seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Tempo Rate seçeneğine girmek için Mode tuşuna basınız. 5. Tempo hızını yükseltmek için Next tuşuna, azaltmak için Pre tuşuna basınız. 6. Seçtiğiniz tempo hızını onaylamak ve arayüzden çıkmak için Mode tuşuna basınız. Not: Ayarlanan tempo hızı, değiştirilinceye kadar bütün müzik parçaları için geçerli olacaktır. Replay konumu a. A-B Replay 1. Müzik konumunda veya Voice konumunda iken 2. Play alt menüsüne girmek için Mode tuşuna basınız. 3. Replay seçeneğini seçmek için Next tuşuna basınız. 4. Replay seçeneğine girmek için Mode tuşuna basınız. 5. Replay konumu ikonunda A harfi yanıp sönmeye başlar ve A başlangıç noktasının işaretlenmesi gerekir. 6. A yı işaretlemek için Next tuşuna basınız. A işaretlendikten sonra, ikonunda B yanıp sönmeye başlar ve B bitiş noktasının işaretlenmesi gerekir. 7. B yi işaretlemek için Next tuşuna basınız. Replay ikonu sabitleşir ve A-B parçası tekrar çalınmaya başlar. Önceden ayarlanmış tekrar çalma sayısına erişildiği zaman cihaz, Replay konumundan çıkar. Replay konumunda iken Pre tuşuna basılarak Anın başka bir segment için işaretlenmesi mümkündür. (Tekrar çalma sayısı ayarı için aşağıya bakınız). b. Follow Read (Voice konumunda bu işlev mevcut değildir) 1. A-B segmenti çalınırken, Follow Read konumuna girmek için Next tuşuna basınız. 2. Replay ikonu yerine Follow Read ikonu çıkar ve kullanıcının sesi kaydedilir. Kayıt süresi, A-B segmentinin uzunluğu kadardır. 3. Kayıt süresi dolduğu zaman ikon değişerek olur ve orijinal ses çalınmaya başlar. Comparison (karşılaştırma) için Next tuşuna basınız. Not: Bu konumda iken Last tuşuna basılırsa A-B Replay konumuna geri dönülür.

12 c. Comparison (Voice konumunda bu işlev mevcut değildir) 1. Bu konuma girildiği zaman, Replay ikonu olarak değişir ve kullanıcının kaydedilmiş olan sesi çalınır. 2. Kaydedilmiş sesin çalınması bitince ikon olarak değişir ve orijinal ses çalınır 3. Orijinal ses çalındıktan sonra, kaydedilmiş ses tekrar çalınır. Bu işlemler, Mode tuşuna basılarak çıkılıncaya kadar tekrarlar. (Tekrarlama süresinin etkisi yoktur). 4. Bu konumda iken Pre tuşuna basılırsa Follow Read konumuna geri dönülür. 5. Yukarıda anlatılan üç konumda da Mode tuşuna basılarak Replay konumundan doğruca çıkılabilir. d. Replay Times (Play Alt Menüsünde) Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Tekrarlama sayısı, A-B segmenti kaç kere çalındıktan sonra Replay konumundan çıkılacağını gösterir. e. Replay Gap (Play Alt Menüsünde) Kullanım şekli Backlight ayarında olduğu gibidir. Replay Gap (Tekrarlama aralığı) iki çalma arasındaki boşluğun süresini gösterir Private Space işlevi Çoğu MP4 kullanıcısı, kişisel bilgilerine başkaları tarafından ulaşılmasından endişe ederler. MP4 çalarınızı başkalarına ödünç verirken, sorun yaratabilecek kişisel bilgilerinizi silmek zorunda kalabilirsiniz. Bu cihazın sunduğu Private Space işlevi, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kullanıcılar, bu cihazın USB diskini verilen araçlar vasıtası ile herhangi bir oranda iki parçaya bölerler. (kullanıcılar, PC üzerinde iki sürücü harfi görebilirler. Ancak, W2K işletim sistemine SP4 uygulanmış olması gerekir, aksi takdirde sadece bir sürücü harfi görülebilir. Bu yapılmadığı takdirde kullanıcıların Sys Setting menüsünün Online Mode seçeneğinde single ordinary disk veya single encrypted disk seçimini yapmaları gerekecektir.), bir bölüme erişmek için bir şifre girilmesi gereken kişisel bir alan olarak kodlayabilirler. (Kullanıcılar her iki tarafı da şifrelemez ise, USB Bellek iki disk olarak davranır.) Private Space işlevi, çok yararlı bir işlevdir. 1. Cihazı PC ye bağlayınız. 2. Yazılım CDROM un da MP4 Player Disk Tool çalıştırınız. 3. Birincisi, format aracıdır. Partition and Encrypt seçeneğini seçiniz ve kodlanmış disk için arzu ettiğiniz kapasiteyi belirleyiniz, sonra kullanıcı adı ve şifreyi belirleyiniz. Kullanıcı adını New Username yazan yere, şifreyi de New Password yazan yere giriniz, sonra şifreyi tekrar New Password Confirm yazan yere giriniz. Yukarıdaki, işlemleri tamamladıktan sonra Start tuşunu tıklayarak bölümlendirmeyi başlatınız. 4. Bölümlendirme işlemi tamamlandığı zaman: OK tuşuna basınız, PC yeniden başlatılır. Başlatıldıktan sonra sonra iki disk görülür (W2K SP4 ün altında ise tek disk görülür). Kodlanmış diski (ikinci disk) tıklayarak içine giriniz, içinde üç adet dosya bulunur, iki özel dosya ve bir program dosyası. R disk Decrypt.exe adlı program dosyasını çalıştırınız ve kullanıcı adı ile şifreyi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre doğru ise, diske erişilebilir ve dosyalar kopyalanabilir. PC ye her bağlanışta kodlanmış diske erişim için kullanıcı adı ve şifre gerekir. Not: Bir diski iki parçaya bölmek, içerisindeki verinin silinmesine neden olabilir. Bölme işleminden önce diskinizi yedekleyiniz. İki diski tek diskte birleştirmek de verinin silinmesine neden olabilir. Uyarı: Girdiğiniz kullanıcı adını ve şifreyi kaybetmeyiniz, aksi takdirde kodlanmış diske erişemezsiniz ve kodlanmış diski iptal etmek için iki diski birleştirmek ve içindeki verileri kaybetmek durumunda zorunda kalabilirsiniz CDROM İşlevleri Şifreleme Yazılım Güncellenmesi Format dönüşürtürme

13 Dikkat: Cihazı şarj etmeye başlamadan önce açma/kapama anahtarının ON konumunda olmasına dikkat ediniz. Cihazı şarj ederken herhangi bir tuşa basmayınız, şarj işlemi otomatik olarak kesilir. Pili bittikten sonra hemen şarj ediniz, aksi takdirde ömrü kısalır. Pili şarj etmek için USB şarj cihazını kullanınız MP4 Player Teknik Özellikleri Boyutları 73*40*10mm Ağırlığı 30g Ekran LCD ekran, şık ve ince dizayn PC bağlantısı Yüksek hızda USB 2.0 Dahili hafıza 2GB veya 4GB Dahili Batarya Maksimum oynatma Süresi : 8 saat Hızı 8KHz Kayıt Kayıt formatı WAV( 32Kbps) Kayıt zamanı 35 saat (128M Flash bellek) Maksimum kulaklık çıkışı (Sağ)10mW+(Sol) 10m W(32Ohm) MP3 bit hızı 8Kbps 320Kbps MP3, WMA, ASF WMA, ASF bit hızı 5Kbps 384Kbps Frekans aralığı 20Hz ile 20KHz SNR 85dB Bozulma <0.05% Frekans alma aralığı 76MHz 96MHz / 87MHz 108MHz FM Radyo Kayıt edilebilen istasyon Maksimum kulaklık çıkışı (Sağ)10mW+(Sol) 10m W(32Ohm) SNR 45dB Müzik Formatı MP1, MP2, MP3, WMA, ASF, WAV Çalışma Sıcaklığı -5 C - 40 C Basit Çince, İngilizce, Trad Çince, Korece, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Desteklediği Diller Hollandaca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Arapça, Taice, İsveçce, Danimarkalı, Çekce, Polca, Slovakça, Romanca, Türkçe, Slovakca, İbranice Çalışma Sistemi Windows 98/SE/ME/2K/XP, Mac OS 10, Linux Sorunların Giderilmesi Çalışmıyor Kulaklıktan ses gelmiyor. LCD deki harfler bozuk görünüyor FM alışı kötü. Müzik dosyaları yüklenemiyor. Pilin doğru şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol ediniz. Cihazın ON konumunda olup olmadığını kontrol ediniz. Sesin kapalı olup olmadığını kontrol ediniz ve kulaklık fişini doğru bir şekilde takınız. Kulaklık fişinin oksitlenmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Bozuk MP3 dosyaları çıtırtı sesleri çıkartabilir ve kesilebilir. Müzik dosyalarının bozuk olmadığına emin olunuz. Doğru lisanın seçilmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Kulaklığın ve cihazın konumunu değiştiriniz. Cihazın yakınındaki diğer elektrikli cihazları kapatınız. Kulaklık, anten görevi de yapar. USB kablosunun hasarlı ve doğru şekilde takılmış olup olmadığını kontrol ediniz. Sürücünün doğru şekilde yüklenmiş olup olmadığını kontrol ediniz. Cihazın belleğinin dolu olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünlerimiz sürekli olarak gelişmektedir. Bu nedenle tanımlamalar ve özellikler bilgi verilmeden değiştirilebilir.

14 6. Enerji Tüketimi Açısından Verimli Kullanma İlişkin Bilgiler Sistem çalışmadığı zaman açma kapama düğmesinden MP4 player ınızı kapatınız. Müzik dinlemediğiniz zaman gerekli müzik oynatıcıyı kapatınız ve gereksiz enerji harcamasına engel olunuz. 7. Hasar Teknik Desteği Garanti kapsamındaki cihazın yetkili servisi dışındaki herhangi bir teknik serviste ya da kendiniz tarafından açılması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır.aşağıdaki şartlardan biri veya hepsi olması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır. Aşağıdaki şartlardan biri veya bir kaçı olması durumunda ise cihazı güç kablosundan ve bağlantı kablolarından çıkartın ve yetkili teknik servisinizden destek alınız. Güç kaynağı ya da bağlantı kablosu zarar gördüğünde. Sıvı döküldüğünde ya da içine obje kaçtığında. Suya maruz kaldığında. Çalıştırma talimatları uygulanmasına rağmen çalışmaması ya da performansında beklenmedik bir değişiklik görülmesi durumunda. Cihazın düşürülmüş ya da zarar görmüş olduğu durumlarda. 7.1 Kulanım Hataları Cihaz kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar. Sıcak ve aşırı nemli ortamlarda çalıştırıldığı zaman cihazın kısa devre yapması. Cihaz kutusu içinde üretici firma tarafından verilen bağlantı kabloları dışında ek bağlantı kabloları kullanmak. Kullanıcı ya da yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler veya parça eklenip çıkartılması. Cihazlara dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar. Cihazın seri numarasının tahrip edilmesi ya da sökülmesi. Orijinal sarf malzemesi kullanılmamasından meydana gelen arızalar. Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlarda 7.2 Periyodik Bakım Gerektiren Durumlar Cihaz kullanım kılavuzunda belirtilen durumlara dikkat edildiği müddetçe bakım gerektirmemektedir. Ürün ancak normal dışı bir çalışma gösterdiğinde veya hiç çalışmadığında yetkili servisler tarafından yapılacaktır. 7.3 Taşıma sırasında dikkat edilecek hususlar Cihazı dikkatlice kutusundan çıkarınız ve tüm aksesuarları kaybolmamaları için kutunun içinde muhafaza ediniz. Cihazı nakliye hasarı ihtimaline karşı kontrol ediniz. Eğer cihazınız hasarlıysa ve çalışmıyorsa derhal satın aldığınız yeri bilgilendiriniz. Eğer cihazınız doğrudan size gönderildiyse, gecikmeden gönderen firmaya bilgi veriniz. Yalnızca alıcı ( Cihazı alan müşteri veya firma ) nakliyat zararı için hak talep edebilir. 7.4 Garanti Koşulları 2 yıl içinde herhangi bir problem olduğunda, ürünü fatura ve garanti belgesi ile ana servisimize gönderiniz. Hatalı kullanımla ilgili herhangi bir problem veya zararı garanti koşulları dışında kalır. Cihaz üzerinde darbe, kırık, yanık ve bilgimizin dahilindeki servisler dışında sisteme herhangi bir teknik müdahale ürünün garanti dışı sayılmasına yol açar. Taşınma esnasında doğabilecek herhangi bir aksaklıkta firmamız mesul değildir. Servise getirilen ürünlerin arıza durumu ve arıza oluş şekillerini açık ve detaylı biçimde belirtiniz. Servise gönderilen ürünlerin en geç bir ay içerisinde geri alınması gerekmektedir. 7.5 Güvenlik Talimatları Cihaz çalıştırılmadan önce tüm güvenlik uyarıları ve kullanım talimatları okunmalıdır. Ürünü suya yakın yerlerde kullanmayınız. Ürünü nemli ortamlardan uzak tutunuz. Sert kullanıma ve neme karşı koruyunuz. Cihaz içine obje sokmayınız, sıvı dökmeyiniz. Kablosunu aşırı güçle çekerek kablonun zarar görmesine neden olmayınız. Doğrudan güneş alan ortamlardan uzak tutunuz ve direk güneş ışığına bırakmayınız. Başka bir objenin üstüne ya da sabit olmayan bir masanın üstüne ürünleri koymayınız. Cihaz düşebilir, zarar görebilir.

15 Temizlemeden önce cihaz PC bağlantısından çıkarılmalıdır. Sıvı temizleme malzemeleri kullanmayınız. Temizlik için nemli bez kullanınız. Parçalara ayrılma veya kabin içine sıvı kaçması durumunda hemen açma kapama düğmesinden kapatınız elektrik fişini çekiniz ve profesyonel bakımdan sonra tekrar kullanınız. Cihaz kapağını açarak tamir etmeye çalışmayınız. Cihazınızı yetkili teknik servisinin açması gerekmektedir. Parçaların değiştirilmesi yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Tarafınızca yapacağınız değiştirilmiş parçalar cihaza zarar verebilir. Cihazı elektriklenmeden veya başka kazalardan (yüksek sıcaklık) korumak için arka yüzünü açmayınız. Tamir gerektirdiğinde uzman veya teknik servislere başvurunuz. 7.6 Güvenliğiniz için 1.Islak elle temas etmeyiniz. SERVİS İSTASYONLARI İTHALATÇI / İMALATÇI-ÜRETİCİ FİRMA UNVANI : TESAN İLETİŞİM A.Ş. MERKEZ ADRESİ : ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOKAK NO: YENİBOSNA/İSTANBUL TEL / FAKS : / VERGİ NUMARASI : BOĞAZİÇİ KURUMLAR / HİZMET KAPSAMI : TS ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİS YETKİLİ SERVİS İSTASYONU TESAN İLETİŞİM A.Ş. ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOK NO:19 YENİBOSNA-İSTANBUL Tel: Fax: MUSTAFA KORKMAZ BOĞAZİÇİ KURUMLAR Yetkili Servis İstasyonları Ünvan Adres Yetkili Kişi Tel/Faks GARANTİ ELEKTRONİK MAHMUT GAZİ OĞUZ BENCAN ELEKTRONİK ALAİTTİN BENCAN HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ GÜVEN ELEKTRONİK OSMAN GÜVEN HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV. METE DENİZ ÖMER SEÇKİN SEÇKİN ELEKTRONİK İSTİKLAL CADDESİ NO:21 ZİNCİRLİDERE KAYSERİ YEŞİLOVA MAH. KORUTÜRK CAD. NO:124/A/GAZİANTEP PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/5 KAYSERİ PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/8 KAYSERİ M.KEMAL PAŞA BULVARI KOCASİNAN ÇARŞISI NO:3/C KAYSERİ PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT. NO:16/9 KAYSERİ KARATARLA MAH.KARAGÖZ CAD. SÖYLEMEZ PASAJI NO:201/GAZİANTEP KARATARLA MAH.KARAGÖZ CAD. SÖYLEMEZ PASAJI KAT:4 NO:227/GAZİANTEP MAHMUT OĞUZ ALAİTTİN BENCAN METE DENİZ METE DENİZ OSMAN GÜVEN METE DENİZ ÖMER SEÇKİN SERBÜLENT SÜRER SERBÜLENT SÜRER JAPON HASAN 8 9 SERBÜLENT SÜRER SARIGÜLLÜK MAH. KILIÇ ALİ SERBÜLENT SÜRER

16 JAPON HASAN GÜVEN ELEKTRONİK OSMAN GÜVEN TAMER YAŞAR ÜNAL ELEKTRONİK ÜNAL ŞENSÖYLER ÇAĞRI ELEKTRONİK HULUSİ TOK MURAT OĞUZ ÖZVATAN ELEKTRONİK YILDIRAY FEDAKAR ÖZFEDAKAR ELEKTRONİK-2- EMRAH ÖZDEMİR ÖZ FEDAKAR ELEKTRONİK HÜSEYİN FEDAKAR HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV.- METE DENİZ ÖMER SARIÇAM KARDEŞLER ELEKTRONİK AK ELEKTRONİK KEMAL BAŞKAYA DÜZGÜN TİCARET MEHMET DÜZGÜN HALİM ELEKTRONİK HALİM PARÇİKANLI YILMAZ ELEKTRONİK NECDET YILMAZ HUN İNŞ.NLİK ELEKTRİK ELEKTRONİK İLETİŞİM TEMZ. TEKS. VE GÜV. METE DENİZ ŞAHİN ELEKTRONİK RAZİ KÖMEÇ MERAL ELEKTRONİK ALİ RIZA MERAL SES ELEKTRONİK SERVİS HİZMETLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ SAVAŞTEPELİLER ELEKTRONİK NADİR SAVAŞ METİN GÜRKAŞ BULUT ELEKTRONİK CAHİT BULUT FODUL BİLGİSAYAR EĞİTİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ-MEHMET CAN KIRILMIŞ CAD. NO:11 GAZİANTEP KALPAKLIOĞLU MAH. YENİSU SOKAK DÜNYA İŞ MERKEZİ NO:42/D KAYSERİ SERÇEÖNÜ MAH. ÇANKAYA CAD:12/E KAYSERİ MUAMMER AKSOY BULVARI DEĞİRMİÇEM MAH. 8 NOLU SOK.NO:17/A GAZİANTEP FATİH MAH. METE CAD. NO:58 /KAYSERİ YANIKOĞLU MAH. ŞADIRVAN SOK. ENDER APT. NO:4/KAYSERİ YAVUZLAR MAH. TAYFUN CAD. YÜREKLİ SOKAK NO:3/B/ KAYSERİ SAHABİYE MAH. KANAL CAD.MANOLYA APT.33/A / KAYSERİ SERÇEÖNÜ MAH. ÇANKAYA CAD:12/E KAYSERİ PARK CAD. ŞENYURT APT. NO:18/5 KAYSERİ LALA HÜSEYİN PAŞA MH. KIBRIS CAD NO:61/B/ KÜTAHYA 1762 SOK. NO:18/B KARŞIYAKA İZMİR BARAJ YOLU 4. DURAK MEVSİM APT.ALTI NO:4/1 SEYHAN ADANA SARAY MAH. DEVECAL SOK. NO:3 MALATYA ZİYAPAŞA CAD. AŞAĞI MAHALLE İSPİR ERZURUM PARK CADDESİ TAHTASAKAL APT.NO:16/6 KAYSERİ KONGRE CADDESİ HAZIRHAN PASAJI ZAMİN KAT NO:6/ERZURUM CUMHURİYET CAD. RİZE İŞ MERKEZİ KAT:1 RİZE İSMETPAŞA MAH.ASAFPAŞA CAD. NO:59/A ÇANAKKALE KARAOĞLAN MAH.BALIKAVDAN CAD.NO:30 BALIKESİR ÜNAL OZAN CAD.NO:48/A SAKARYA TOROS MAHALLESİ 105 SOKAK ÖZTOROS APT.15/E SEYHAN ADANA İŞGEM KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ NO:30 SEYHAN ADANA TAMER YAŞAR TAMER YAŞAR ÜNAL ŞENSÖYLER HULUSİ TOK MURAT OĞUZ YILDIRAY FEDAKAR EMRAH ÖZDEMİR HÜSEYİN FEDAKAR METE DENİZ ÖMER SARIÇAM KEMAL BAŞKAYA TEL: FAX: MEHMET DÜZGÜN HALİM PARÇİKANLI TEL: FAX: NECDET YILMAZ METE DENİZ RAZİ KÖMEÇ ALİ RIZA MERAL TAHSİN SESSİZ SAVAŞ NADİR METİN GÜRKAŞ CAHİT BULUT MEHMET CAN KIRILMIŞ

17 DCO BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÖMER DEMİR ŞİLAN KAYIŞ TOPTAN BİLGİSAYAR YAZILIM DESTEK ARAŞTIRMA P.S ELEKTRONİK TAMİR BAKIM VE SERVİS TİCARET LTD.ŞTİ RİZE ELEKTRONİK İSMAİL ZAİMOĞLU ALİ POLAT BAŞAK ELEKTRONİK MİRZA BAŞAK ATASOYLAR ELEKTRONİK TÜLİN FALCIOĞLU ÇAĞDAŞ ELEKRONİK MUHAMMET KOÇ ABDULLAH ÖZTÜRK ÖZTÜRK ELEKTRONİK KOCAVEZİR MAH. KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:7SEYHAN ADANA KOCAVEZİR MAH. KOCAVEZİR İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:17SEYHAN ADANA AHMETPAŞA MAH.ERMUTLU SOKAK NO:27/C MERKEZ BURSA ATATÜRK CAD.KOPUZHAN NO /RİZE KÜLTÜR MAH. 278 SOK NO:25 ALİAĞA İZMİR ALİDEDE MAH. 13 SOK.GÜL PASAJI KAT:1 NO:5 SEYHAN ADANA İSTASYON MAH.ABDÜLHAK HAMİT CAD.NO:6/B SAMSUN YALI CADDESİ KARAMEHMETOĞLU İŞHANI KAT 1 RİZE ÇEVREYOLU BOZTEPE CAD. KAPUSUZ KARDEŞLER İŞ HANI KAT:1 NO:24/MALATYA ÖMER DEMİR MEHMET CAN KIRILMIŞ COŞKUN GÖNÜLKIRMAZ İSMAİL ZAİMOĞLU TEL: ALİ POLAT MİRZA BAŞAK İSMAİL FALCIOĞLU MUHAMMET KOÇ ABDULLAH ÖZTÜRK

18

19 HY Technology (H. K.) Co., Ltd. 20C, Block B, Bank Of China Bldg.,Caitian Rd., Futian District, Shenzhen, China Tel.: Fax: UYGUNLUK BEYANI Test rapor numarası: SUTE Biz,üretici, HY Technology (H. K.) Co., Ltd. aşağıda belirtilen ürünün tamamen kendi sorumluluğumuzda olduğunu ve belirtilen direktif, standartlara uygun olduğunu beyan ederiz. Ürün Tanımı: MP4 Player Marka: TTEC PLUS Model: TTC MP400 Bu beyan aşağıdaki standartlara uygundur: ve aşağıdaki şartnameleri karşılamaktadır: 07/07/2008, HY Technology (H. K.) Co., Ltd. adına : Linda Ho İmza İthalatçı Firma: Tesan İletişim A.Ş. Çobançeşme Mh.Bilge Sok.No: Yenibosna/İstanbul Tel:

20

TTC F003 FM Transmitter. 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC F003 FM Transmitter. 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC F003 FM Transmitter 2GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

TTC F002 FM Transmitter. 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC F002 FM Transmitter. 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli. Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC F002 FM Transmitter 1GB Dahili Hafıza + SD/MMC Kart Girişli Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice

Detaylı

TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M001 USB OPTİK MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W318 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

TTC DF001 7 Ekran Dijital Çerçeve Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTC DF001 7 Ekran Dijital Çerçeve Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTC DF001 7 Ekran Dijital Çerçeve Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi İÇİNDEKİLER İçindekiler.. Önemli Güvenlik Talimatları. 1. TTEC Plus TTC DF001 7 Ekran Dijital Çerçeve Hakkında 2. Paket İçeriği...

Detaylı

TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W300 USB WEB KAMERA Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M101 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W109N TTC W131N Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi 1. Ttec Plus Sürücüsüz USB PC Web Kamera Hakkında Ttec Plus sürücüsüz USB PC Web Kamera ürünümüzü satın aldığınız için

Detaylı

TK-4050 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TK-4050 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TK-4050 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi ĐÇĐNDEKĐLER 1. Ttec Plus TK-4050 Hakkında.3 2. Paket Đçeriği.3 3. Kullanım Kılavuzu 3 4. Paketten Çıkarma 3 5. Telefonun Kurulması.3 6. Telefonun

Detaylı

TK-4010 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TK-4010 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TK-4010 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi ĐÇĐNDEKĐLER 1. TTEC Plus TK-4010 Hakkında....... 3 2. Paket Đçeriği.... 3 3. Kullanım Kılavuzu.... 3 4. Paketten Çıkarma.... 3 5. Telefonun

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi TK-3800 Kablolu Telefon Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi 1 GİRİŞ Ttec kablolu telefon ürünümüzü satın aldığınız için siz değerli müşterimize teşekkür ederiz. Ürünümüzün ergonomik tasarımı ve kolay

Detaylı

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi USB WEB KAMERA TTC W108 Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı

Marka : PlayVision. Model : MK802 II. Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı

Marka : PlayVision. Model : MK802 II. Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı Marka : PlayVision Model : MK802 II Görüntü ve Ses Aktarım Cihazı Değerli müşterimiz, ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu yeni nesil, akıllı görüntü ve ses aktarım cihazı ile yüksek çözünürlüklü

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62. Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu

SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62. Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu SFR-IP316,SFR-IP318,SFR-IP319,SFR-IP61,SFR-IP62 Yönetim Platformu Yazılımı Kullanım Kılavuzu Menü 1. Yazılım Kurulumu ve Kaldırılması...- 2-1.1. Çalışma koşulları...- 2-2. Arabirim tanıtımı...- 3-2.1.

Detaylı

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC tr İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK 4 GENEL

Detaylı

TTEC PLUS TTC-TD100 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

TTEC PLUS TTC-TD100 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TTEC PLUS TTC-TD100 Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi 1 Güvenlik Önlemleri KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ

DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ DIGITAL KEYBOARD CTK 2200/CTK 3200 KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ CASIO CTK 2200/CTK 3200 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU DİKKAT Bu alet test edilmiş ve FCC kurallarının 15. kısmına uygun olarak

Detaylı

MERKEZİ YÖNETİM SİSTEMİ (CDDx26-xx serisi)

MERKEZİ YÖNETİM SİSTEMİ (CDDx26-xx serisi) MERKEZİ YÖNETİM SİSTEMİ (CDDx26-xx serisi) KULLANIM KILAVUZU 1 2 Merkezi Yönetim Sistemi KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: GÜVENLİK AMAÇLI EL MONITORU MARKA: AXİS Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı,

Detaylı

DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI

DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI Türkçe Tanıtım TÜRKÇE TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Bir Olympus Dijital Ses Kayıt Cihazı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Ürünün doğru ve güvenli bir şekilde kullanılmasıyla

Detaylı

DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu

DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu Bir Olympus Dijital Ses Kayıt Cihazı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Ürünün doğru ve güvenli bir şekilde kullanılmasıyla ilgili olan bu

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU 1 2 CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

MINI HIFI SYSTEM M 2100

MINI HIFI SYSTEM M 2100 MINI HIFI SYSTEM M 2100 TR EN -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

İÇİNDEKİLER TÜRKÇE. 147 Çalmayı duraklatma ve tekrar başlatma 147 Geçerli parçayı tekrar çalma. 146 Başka parça seçme

İÇİNDEKİLER TÜRKÇE. 147 Çalmayı duraklatma ve tekrar başlatma 147 Geçerli parçayı tekrar çalma. 146 Başka parça seçme İÇİNDEKİLER 128 YERLEŞTİRME VE EMNİYET 128 Magic Fidelity Ovation da Ses Kavramı 129 GENEL BAKIŞ 129 Hi-Fi Setinin Kullanma Elemanları 129 Ön paneldeki kullanma elemanları 132 Hi-Fi Setinin Göstergeleri

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

DOĞRUSAL PCM KAYIT CİHAZI LS-10 TR TALİMATLAR

DOĞRUSAL PCM KAYIT CİHAZI LS-10 TR TALİMATLAR Giriş Bu dokümanın içeriği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Ürün isimleri ve model numaraları hakkındaki en son bilgiler için Müşteri Destek Merkezimizle temasa geçin. Bu dokümanın doğruluğunu

Detaylı