COMENIUS Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti. Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Proje Koordinasyon Ekibi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "COMENIUS Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti. Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Proje Koordinasyon Ekibi"

Transkript

1 COMENIUS Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Proje Koordinasyon Ekibi

2 COMENIUS Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti Nedir? Okul eğitimi alanında görev yapan personele bireysel eğitim desteği sağlar.

3 Amaç Personelin çalıştığı ülke dışındaki bir program ülkesinde altı haftaya kadar eğitim almasını sağlayarak, okul eğitiminin kalitesinin artırılmasına yardımcı olmak, Katılımcıların pratik öğretme beceri ve bilgilerini geliştirmeleri ve Avrupa okul eğitimi hakkında daha kapsamlı bir anlayış kazanmalarını teşvik etmek.

4 Faaliyetin Gerçekleşebileceği Ülkeler Kişinin kendi ülkesi hariç olmak üzere, programa dahil ülkelerden birinde bu faaliyet gerçekleştirilebilir. AB üyesi ülkeler, EFTA ülkeleri (Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn), Türkiye, Hırvatistan

5 Kimler Yararlanabilir? Öğretmenler (okul öncesi ve mesleki eğitim dahil) ve bu öğretmenlerin eğiticileri üniversitelerin eğitim fakültelerinde ders veren öğretmenler), Okul müdürleri ve yardımcıları, Kültürler arası eğitimde yer alan veya göçmen işçiler ve gezginlerin çocukları ile çalışan personel, Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerle çalışan personel, Risk altındaki öğrencilerle çalışan personel (uzlaştırıcılar, rehberler ve sokak çocuklarının eğitimcileri), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanları/öğretmenler, Müfettişler, Ulusal otoritelerin takdirindeki diğer eğitim personeli.

6 Kimler Yararlanabilir? Başvuru sahiplerinin KPDS den son 5 yıl içerisinde 70 puan veya üzeri puan almaları ve puanlarını gösteren belgeleri başvuruları ile birlikte sunmaları gerekmektedir. KPDS 70 puanına denk gelen diğer yabancı dil puan ve belgelerinin denklik puan değerlerine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı nın (YÖK) internet adresi olan Yabancı Dil Eşdeğerlilik sayfasından veya doğrudan linkinden ulaşılabilmektedir.

7 Mali destek tutarı Seyahat, vize, dil hazırlık masrafları (dil hazırlık hibesi yabancı dil öğretmenlerine ödenmez ve azami 150 dur), Kurs/seminer/konferans ücreti (günlük azami 150 aşmamak kaydıyla en fazla 1500 ), faaliyet süresine göre hesaplanacak harcırahın (Bkz. Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) 2011 Ulusal Teklif Çağrısı Tablo COM-4) toplamına göre belirlenmektedir. Başvuru sahibinin hibe talebi dikkate alınmakla beraber, hibe tutarı gidilecek ülkenin uzaklığı, yurtdışında kalınacak süre, faaliyetin niteliği ve sağlanacak katma değer dikkate alınmak suretiyle Merkez tarafından takdir edilir. Takdir edilen hibe tutarı, faaliyet öncesinde %80 ve faaliyet sonrasında %20 olmak üzere iki aşamada ödenir. Örneğin; İngiltere de gerçekleştirilecek iki haftalık bir Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti için önceki dönemlerde kabul edilen başvurular için ödenmesi onaylanan tutar, yol, konaklama ve kurs bedelleri dahil olmak üzere civarındadır.

8 2012 Başvuru Dönemleri Dönem Son Başvuru Tarihi Faaliyet Dönemi Ocak Mayıs Ağustos Nisan Eylül Aralık Eylül Ocak Nisan 2013

9 Başvuru Dönemleri Uyarı! İlgili başvuru döneminin Son başvuru tarihine uygun olup olmadığını belirlemek için esas alınan tarih başvurunun postaya/kargoya verildiği tarih ya da mesai saatlerinde Merkez evrak kayıt birimine elden teslim edilen gündür. Son başvuru tarihinden sonra gönderilecek başvurular ve belgeler geçersiz olacaktır.

10 Nasıl Başvurulur? Öncelikle aşağıdaki linkten katılmak istediğiniz kursu seçiniz.

11 Nasıl Başvurulur? linkini açtıktan sonra yapılacak işlemler: Açılan menüden alan ve dil seçiniz.

12 Nasıl Başvurulur? course Kursa katılmak istediğiniz ülkeyi seçiniz. KPDS-70 puan aldığınız dili seçiniz. Görev yaptığınız okul türünü ve kursun katılımcı türünü seçin. 1/9/ /12/2011 search Katılmak istediğiniz kurs dönemi aralığını seçin. Aramayı başlatmak için tıklayın.

13 Nasıl Başvurulur? Açılan listede kursların başlıkları, bilgileri ve tarihleri bulunmaktadır. İlgilendiğini kursun başlığına tıklayarak detaylı bilgileri inceleyiniz. Kurs tarihinin faaliyete katılmak istediğiniz tarihe uygun olup olmadığına dikkat ediniz.

14 Nasıl Başvurulur?

15 Nasıl Başvurulur? Belirlediğiniz kursun Referans numarasını da not alarak ilgili irtibat kişisine kursa katılmak istediğinizi belirterek size resmi davet göndermeleri için eposta gönderin.

16 Nasıl Başvurulur?.. İlköğretim Okulu / Lisesi Aksaray / TURKEY Mob. Phone: nd April, 2011 International Projects Centre 7 Colleton Crescent EX2 4DG - Exeter United Kingdom Dear Mr Floyd, I am an English Language teacher in a secondary school in Aksaray, Turkey. I want to participate in your in-service training course programme between 04/07/2010 and 15/07/2010, titled "Developing Oral Fluency in the English Language Classroom (Secondary)", with the reference number UK and the Session ID I want to improve my English teaching skills especially teaching speaking English for my pupils in the classroom, so I need this course. I am going to make an application to our National Agency in my country to receive the Comenius Grant for your course. So I need an invitation letter via . Please reply my mail as soon as possible to let me make my application in time. I am looking forward to your reply. Sincerely, Faruk OKUR (Mr) Mesajınıza karşılık olarak en geç 2 iş günü içerisinde bir davet mektubu gelecektir. Bu mektupta renkli mühür ve imza bulunabileceğinden renkli çıktısını alın ve Başvuru belgeleri arasına eklemek amacıyla saklayın.

17 Başvuru formunu indirme - TURNA TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemi nden başvuru formu indirebilmek için bireysel kullanıcı olarak giriş yapmak gerekmektedir. https://online.ua.gov.tr/trnasp/ adresinden TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemi ne girilir. Daha önce kullandığınız bireysel kullanıcı hesabınız Varsa onu kullanınız. Kullanıcı hesabınız yoksa Yeni Kullanıcı yı tıklayıp hesap açabilirsiniz.

18 Başvuru formunu indirme - TURNA Bireysel Başvuru için tıklayınız.

19 Başvuru formunu indirme - TURNA Formu doldurup Tamam ı tıklayınız.

20 Başvuru formunu indirme - TURNA Üyenin kayıt formunda belirttiği mail adresine aktivasyon için TURNA sistemi için aktivasyon başlığında bir mail gelir. Gelen mail içinde yer alan Aktivasyon linki tıklanarak aktivasyon yapılmalıdır. Gelen mailin içinde başvurana sistem tarafından verilen şifre mevcuttur (Sekiz karakter). Kullanıcı adı kayıt formunda verilen Kurumsal üyelikler için Vergi Kimlik Numarası (VKNO),bireysel üyelikler için kimlik (TCKNO) numarasıdır. Aktivasyon linki tıklanarak gelen ekrandaki ''TURNA'' tıklandığında gelen TURNA Giriş ekranına şifre yazılır ve sisteme giriş yapılır.

21 Başvuru formunu indirme - TURNA parolanız

22 Başvuru formunu indirme - TURNA Başvuru formlarını görmek ve indirmek için tıklayınız.

23 Başvuru formunu indirme - TURNA İndirmek istediğiniz başvuru formunu seçip indirebilirsiniz.

24 Başvuru formunu indirme - TURNA Başvuru formunu indirdikten sonra bilgisayarınıza kaydedin. Başvuru formu Adobe Reader Programı nın 9.0 versiyonu ile çalışır. Eğer bilgisayarınızda bu programın daha alt veya üst versiyonu yüklü ise lütfen alltaki linkten Adobe Reader 9.0 versiyonunu yükleyiniz. Windows 7 için Windows XP veya diğer işletim sistemleri için tıklayıp işletim sisteminizi seçerek indiriniz.

25 Başvuru formu nasıl doldurulur? Formdaki boşlukları aşağıdaki gibi doldurunuz. Formun 3. sayfasındaki C.1 Applicant bölümünde adınızı soyadınızı yazdığınız zaman bu bölüm otomatik olarak dolacaktır.

26 Başvuru formu nasıl doldurulur? Açık adresinizi yazınız.

27 Başvuru formu nasıl doldurulur? Bu bölümdeki boşlukları aşağıdaki gibi doldurunuz.

28 Kurum bilgileriniz. Başvuru formu nasıl doldurulur?

29 Başvuru formu nasıl doldurulur? Ülkemizin adını seçiyoruz. Daha önce herhangi bir AB projesinden faydalanıp faydalanmadığınızı belirtiyorsunuz. Önceden bir faaliyetiniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

30 Başvuru formu nasıl doldurulur? Katılacağınız kursu veren kurumun bilgileri.

31 Katılacağınız kursu özet bilgileri. Başvuru formu nasıl doldurulur?

32 Başvuru formu nasıl doldurulur? E.2., E.3, E.4, E.5, E.6, E7 BÖLÜMLERİ Bu bölümlerdeki sorulara vereceğiniz cevaplar başvurunuzun içerik açısından değerlendirilmesine esas teşkil etmekte olup önemlidir. Her soruyu verilen açıklamaların tamamını okuduktan sonra bu açıklamalar doğrultusunda yanıtlayınız. E2 PREPARATION Bölümü Bu bölümde bu kursa katılmadan önce ne gibi hazırlık çalışmaları yapacağınızı yazmalısınız. Yapacağınız hazırlıklar sizin kursa olan ihtiyacınız ve eksiklerinizi tamamlama yönünde olmalı. Açıklamaları okumayı unutmayınız. E.3. AIMS OF THE APPLICANT Bölümü Bu bölümde kursa katılma amacınızı belirtiniz. İhtiyaçlarınızın kurs amaçlarıyla ne kadar örtüştüğünü vurgulamalısınız. Açıklamaları okumayı unutmayınız.

33 Başvuru formu nasıl doldurulur? E4. IMPACT Bölümü Bu bölümde bu kursa katıldıktan sonra sizde, kurumunuzda ve öğrencilerde ne gibi etkileri olacağını belirtiniz. Açıklamaları okumayı unutmayınız. E.5. EUROPEAN ADDED VALUE Bölümü Yurtdışındaki bir kursun ülkemizde katılacağımız bir kursa oranla ne kadar geniş bir etkiye sahip olabileceğinden bahsedin. Bu tür bir faaliyete katılmanızın kurumunuzun Avrupa Katma Değerleri (Avrupalılaşma) açısından nasıl bir katkısı olacak. Açıklamaları okumayı unutmayınız. E.7 DISSEMINATION Bölümü Kursta öğrendiğiniz bilgileri nasıl yaygınlaştırıp faydalı hale getireceğinizi belirtiniz. Açıklamaları okumayı unutmayınız.

34 Başvuru formu nasıl doldurulur? F1. BUDGET Bölümü Kurs için gidilecek ülke ve şehir Kullanılacak vasıtalar Seyahat için azami 550 ve vize için azami 100 Gidiş-geliş tarihleri Konaklama vs için gerekli harcırah miktarı Kurs ücreti (kurs bilgilerinde mevcuttur.) Yaklaşık Avro civarında bir bütçe yapılabilir.

35 Başvuru formu nasıl doldurulur? I. BUDGET Bölümü TC kimlik numaranız Çıktı aldıktan sonra kendi imzanız İmza tarihi Okul Müdürünün adı soyadı Okul Müdürünün TC kimlik numarası Çıktı aldıktan sonra Okul müdürü imza ve mührü VALIDATE BUTONA TIKLADIĞINIZDA FORMDA EKSİK YERLERİ GÖSTERECEKTİR.

36 Başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurduğunuz formu bilgisayarınıza kaydedin.

37 Başvuru formunu yükleme- TURNA TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemi ne giriş yaparak formu göndermeniz ve çıktı almanız gerekmektedir. Öncelikle https://online.ua.gov.tr/trnasp/ adresinden TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemi ne girilir. Daha önce açtığınız bireysel kullanıcı hesabınızı açınız. Parolanızı unuttuysanız tıklayınız.

38 Başvuru formunu yükleme - TURNA Başvuru formunu göndermek için tıklayınız.

39 Başvuru formunu yükleme - TURNA Butona tıklayarak bilgisayarınıza kaydettiğiniz formu seçin, yandaki resimdeki kodu doğru olarak yazın ve Tamam a tıklayın.

40 Başvuru formunu yükleme - TURNA Başvurunuz sisteme alındıktan sonra epostanıza bununla ilgili iki mesaj gönderilir. İlk mesaj başvurunun kaydedildiğini bildirir. İkinci mesajda ise başvuru numarası bildirilir.

41 Başvuru formunun çıktısını alma - TURNA Başvuru formunu görmek ve takip edebilmek için tıklayınız.

42 Başvuru formunun çıktısını alma- TURNA Bu sayfadan yüklemiş olduğunuz başvuru formlarını görebilir, bilgisayarınıza indirerek çıktı alabilir, sonuçlanmış başvuruların durumunu kontrol edebilir, reddedilen başvuruların uzman değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Şimdi Başvuru Formunu Göster butonuna tıklayarak bilgisayarınıza kaydedin ve çıktı alın.

43 Başvuru formunu postayla gönderme Başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra son sayfasında bulunan ilgili bölüm başvuru sahibi ve okul müdürü tarafından imzalanacak ve mühürlenecek. Postayla göndermek için; Başvuru belgeleri kesinlikle şeffaf naylon dosya içine konmayacak. Belgeleri aşağıdaki sıraya göre şeffaf kapaklı telli dosyaya koyunuz. Kurumunuzdan alacağınız bir Resmi Üst Yazı. Başvuru formu (imzalı, mühürlü, her sayfası paraflanmış) Kurstan gelen ön kayıt (davet) belgesi. Dil yeterlik belgesi. (Aslı Gibidir onaylı sureti-belgeyi internetten indirip onaylatabilirsiniz.) Kurs bilgileri(kurs merkezinden alınan davetiye ile gelen epostada bulunabilir.)

44 Resmi üst yazı örneği: Başvuru formunu postayla gönderme

45 Başvuru formunu postayla gönderme Başvuru belgelerini koyduğunuz dosyayı kargo veya posta ile gönderiniz. Dosya, kargo ile gönderilse bile kargo poşeti yırtılıp atılacağı için dosya bir tarafı yapıştırılarak kapanabilen büyük boy zarfa koyulacaktır. Zarfın hazırlanması: ADINIZ SOYADINIZ COMENIUS HİZMETİÇİ EĞİTİM FAALİYETİ BAŞVURUSU Postaya Veriliş Tarihi: / /.. Zarfın Ön Yüzü Zarfın arka yüzü T.C. AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (ULUSAL AJANS) Mevlana Bulvarı No:181 TR Balgat ANKARA

46 BAŞVURUNUZU GÖNDERİRKEN Online doldurulan başvuru formundaki kod ile kağıt çıktı olarak gönderilecek başvuru formundaki kodun aynı olması gerekmektedir. İmzalı çıktıda daksil kullanmayınız, karalama yapmayınız. Formu arkalı önlü sayfalara bastırmayınız (her sayfayı tek tek bastırınız) Tüm başvuru belgelerinizi hazırlayınız ve en son SON BAŞVURU TARİHİNDE posta/kargoya veriniz. Not: Zarfın üzerinde yer alan postaya veriliş tarihi (veya damgası) başvurunun son başvuru tarihine uygun olup olmadığı açısından çok önem taşımaktadır. Postaya/kargoya verilen başvurularda zarfın üzerinde bu tarihin yer alıp almadığından emin olunuz. Başvurusunu kargo ile gönderen başvuru sahiplerinin son gün teslim edilen başvurular için tarih konusunda özellikle dikkatli olması gerekmektedir. Tüm bu hususları bilgilerinize sunar, başvurularınızda tüm başvuru sahiplerine başarılar dileriz. AKSARAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BİRİMİ PROJE EKİBİ Hazırlayan: FARUK OKUR - İl Proje Koordinasyon Ekibi Üyesi Her türlü sorularınız için veya

GENEL BİLGİLER. Başvurular TURNA E-Başvuru sistemi üzerinden on-line olarak alınmaktadır.

GENEL BİLGİLER. Başvurular TURNA E-Başvuru sistemi üzerinden on-line olarak alınmaktadır. GENEL BİLGİLER Başvurular TURNA E-Başvuru sistemi üzerinden on-line olarak alınmaktadır. https://online.ua.gov.tr/trnasp linkinden kullanıcı kılavuzuna erişebilir ve yeni kullanıcı girişi yapabilirsiniz.

Detaylı

Tanımı. Faaliyet, okul eğitimi alanında görev yapan personele bireysel eğitim desteği sağlar. Amacı

Tanımı. Faaliyet, okul eğitimi alanında görev yapan personele bireysel eğitim desteği sağlar. Amacı Tanımı Faaliyet, okul eğitimi alanında görev yapan personele bireysel eğitim desteği sağlar. Amacı Personelin çalıştığı ülke dışındaki bir program ülkesinde altı haftaya kadar eğitim almasını sağlayarak,

Detaylı

Bu kılavuzda belirtilen hususlara uygun doldurulmayan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. GENEL HUSUSLAR

Bu kılavuzda belirtilen hususlara uygun doldurulmayan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. GENEL HUSUSLAR Bu kılavuzda belirtilen hususlara uygun doldurulmayan başvuru formları geçersiz sayılacaktır. GENEL HUSUSLAR Doğru formu doldurduğunuzdan emin olunuz (2009 formu). Formu doldurmaya başlamadan önce formu

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME/COMENIUS PROGRAMI COMENIUS ASİSTANLIĞI 2013 YILI BİREYSEL BAŞVURU KILAVUZU. Comenius Asistanlığı Nedir? Neyi Amaçlar?

HAYATBOYU ÖĞRENME/COMENIUS PROGRAMI COMENIUS ASİSTANLIĞI 2013 YILI BİREYSEL BAŞVURU KILAVUZU. Comenius Asistanlığı Nedir? Neyi Amaçlar? HAYATBOYU ÖĞRENME/COMENIUS PROGRAMI COMENIUS ASİSTANLIĞI 2013 YILI BİREYSEL BAŞVURU KILAVUZU Comenius Asistanlığı Nedir? Neyi Amaçlar? Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) altında yer alan Comenius Programı

Detaylı

ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği)

ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği) T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1)/ BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU REHBERİ (Okul Eğitimi

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI ERASMUS+ ANA EYLEM 1 (KA1) Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği 2015 YILI BAŞVURU

Detaylı

Hayatboyu Öğrenme Programı. Grundtvig Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti 2009 Kılavuzu

Hayatboyu Öğrenme Programı. Grundtvig Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti 2009 Kılavuzu Hayatboyu Öğrenme Programı Grundtvig Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti 2009 Kılavuzu Programın Tanımı ve Amacı En geniş anlamıyla program, hayatboyu eğitim kalitesinin artırılmasını desteklemek amacıyla yetişkin

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA1 BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA1 BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI () ERASMUS+ KA1 BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber, 2014 Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Bireylerin

Detaylı

Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği

Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği BAŞVURU REHBERİ

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA1 - BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA1 - BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI () ERASMUS+ KA1 - BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ GENÇLİK DEĞİŞİMLERİ BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber, 2014 Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Bireylerin

Detaylı

MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI

MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI MALİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURU HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI PROGRAM YÖNETİM BİRİMİ 2014 PROJE HAZIRLAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE: 1. Proje Teklif Çağrısı kapsamındaki Mali Destek Programının güncel Başvuru Rehberini Ajans

Detaylı

Hayatboyu Öğrenme Programı 2007-2013 Leonardo da Vinci Programı. Yenilik Transferi Projeleri (Transfer of Innovation)

Hayatboyu Öğrenme Programı 2007-2013 Leonardo da Vinci Programı. Yenilik Transferi Projeleri (Transfer of Innovation) Hayatboyu Öğrenme Programı 2007-2013 Leonardo da Vinci Programı Yenilik Transferi Projeleri (Transfer of Innovation) BAŞVURU REHBERİ Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı LdV

Detaylı

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI KAFKAS ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER BİRİMİ LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI Akademik Yıl 2012 2013 İÇİNDEKİLER GİDEN ÖĞRENCİLER...3 24 A KONTROL LİSTESİ...4 1. Öğrenci Dosyasında Olması

Detaylı

Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu

Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu AVRUPA KOMİSYONU Eğitim ve v Kültür Genell Müdürlüğü Eğitim ve v Mesleki Eğitim; Erasmus+ Koordinasyonu Erasmus+ Ulusal Ajanslar Koordinasyonu Yararlanıcılaraa Yönelik Mobility Tool+ Rehberi Versiyon:

Detaylı

ERASMUS+ KA2 STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ SIK SORULAN SORULAR

ERASMUS+ KA2 STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ SIK SORULAN SORULAR ERASMUS+ KA2 STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ SIK SORULAN SORULAR Stratejik Ortaklık Projelerinde Türkiye deki tüm yükseköğretim kurumları koordinatör ya da ortak olarak yer alabilir mi? Yükseköğretim

Detaylı

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+ T. C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+ Ana Eylem

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI HAYAT BOYU ÖĞRENME (LİFELONG LEARNİNG) - ERASMUS PROGRAMI ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU 2014-2015 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURS PROGRAMI AÇIKLAMALAR İÇİNDEKİLER 1. KİMLER BAŞVURABİLİR?... 4 2. LİSANS

Detaylı

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ ERASMUS+ PROGRAMI KOORDİNATÖR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 19.01.2015

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ ERASMUS+ PROGRAMI KOORDİNATÖR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 19.01.2015 CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ ERASMUS+ PROGRAMI KOORDİNATÖR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 19.01.2015 https://www.youtube.com/watch?v=wil3arj5ela Eğitim, öğretim ve gençlik

Detaylı

NİHAİ RAPOR HAZIRLAMA REHBERİ

NİHAİ RAPOR HAZIRLAMA REHBERİ NİHAİ RAPOR HAZIRLAMA REHBERİ Hizmet içi eğitim faaliyetinizin tamamlanmasını müteakiben Başkanlığımıza sunacağınız nihai rapor formuna, ilgili uzman tarafından e posta adresinize gönderilecek linkten

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI Avrupa Bir liği Eğitim ve Gençlik Progr amları Merkezi Başkanlığı

T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI Avrupa Bir liği Eğitim ve Gençlik Progr amları Merkezi Başkanlığı T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI Avrupa Bir liği Eğitim ve Gençlik Progr amları Merkezi Başkanlığı HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJ E ve BİREYSEL FAALİYETLER 2009 YILI ULUSAL

Detaylı

EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN BAŞVURU İŞLEMLERİ VE ELEKTRONİK BAŞVURU

EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN BAŞVURU İŞLEMLERİ VE ELEKTRONİK BAŞVURU EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK İSTENİLEN YABANCILARA İLİŞKİN BAŞVURU İŞLEMLERİ VE ELEKTRONİK BAŞVURU Konutlarda ev hizmetlerinde çalıştırılmak istenilen yabancılara ilişkin başvuru usul ve esasları aşağıda

Detaylı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+

Detaylı

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ

TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ 2015 TEKNİK DESTEK PROGRAMI BAŞVURU REHBERİ Referans No: TR72/15/TD Başvuru yapılacak dönemlere ilişkin program referans numaraları ve son başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir: Dönem Referans No Son Başvuru

Detaylı

LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI

LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI LLP/ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ KOORDİNATÖR EL KİTAPÇIĞI Akademik Yl 2011-2012 İÇİNDEKİLER GİDEN ÖĞRENCİLER...3 24 A KONTROL LİSTESİ...4 1. Öğrenci Dosyasında Olması Gereken Evraklar 2. Çalışma Takvimi 3.

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA2 - STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ

AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) ERASMUS+ KA2 - STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI () ERASMUS+ KA2 - STRATEJİK ORTAKLIKLAR YÜKSEKÖĞRETİM PROJELERİ BAŞVURU REHBERİ 2014 GİRİŞ Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+ Ana

Detaylı

ERASMUS+ PROGRAMI 2014/2015 AKADEMİK YILI EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ İLANI

ERASMUS+ PROGRAMI 2014/2015 AKADEMİK YILI EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ İLANI ERASMUS+ PROGRAMI 2014/2015 AKADEMİK YILI EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ İLANI 2007-2014 yılları arasında yürütülen Eğitim Alma Hareketliliği, Hayatboyu Öğrenme/Erasmus Programı kapsamında yer almaktaydı. 2014-2021

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Programı Öğrenci Hareketliliği Yönergesi

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Programı Öğrenci Hareketliliği Yönergesi DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Programı Öğrenci Hareketliliği Yönergesi Üniversitemiz Senatosunun 20.08.2013 tarih ve 415/9-10 sayılı kararıyla kabul edilmiş,

Detaylı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklık Mesleki Eğitim Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2015 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+

Detaylı