MARMARA YELKEN KULÜBÜ SPONSORLUK DOSYASI 54 YILDIR DENİZLERDE YELKENİN ÖNCÜSÜ OLDUK!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MARMARA YELKEN KULÜBÜ SPONSORLUK DOSYASI 54 YILDIR DENİZLERDE YELKENİN ÖNCÜSÜ OLDUK!"

Transkript

1 SPONSORLUK DOSYASI 54 YILDIR DENİZLERDE YELKENİN ÖNCÜSÜ OLDUK!

2 Tarihçemiz: Marmara Yelken Kulübü (MYK) 1958 yılında kurulmuş olup kendi imkan ve gayretleri ile bugün İstanbul daki üçüncü büyük ve de Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde federe bir yelken ihtisas kulübüdür. Marmara nın kıyısında Caddebostan koyunda denizin ve yelkenciliğin aşığı bir kaç genç insan bir araya gelirler. O zaman İstanbul un önemli bir sayfiyesi olan bu cennet koyda kendi imkanları ile yaptıkları yelkencilik onlara yetmez. İsterler ki deniz ve yelken sevgisinin oluşturduğu bu birliktelik bir rekabete ve yarışmaya dönüşsün. İstanbul da o dönemde faaliyette bulunan önemli iki yelken kulübü, Kalamış Yelken Kulübü ve İstanbul Yelken Kulübü nde yarışlara katılmaktadırlar. Ancak buralarda yarışmak onları tatmin etmez. Oluşturdukları dostluk ve birliktelik bir takım ruhuna dönüşsün isterler. Bu inançla bir kulüp kurarlar. Ve ismini Marmara Yelken Kulübü olarak belirlerler.

3 O zamanın siyasi şartları, derneklerin sahibi olduğu mülkleri muhafaza etmesine pek uygun değildi. Derneklere bakan gayrimenkuller, varlıklar derneğin kapatılması halinde Kızılay a veya herhangi bir kuruma mal ediliyordu. Birçok dernek kapatılmış ve mülklerine el konulmuştu. Burası çok değerli bir yer olduğu için bir şirket kurulmasına o günkü dernek yöneticileri ve üyeleri karar verdiler. Amaç dernek sosyal tesisinin mülkiyetinin, dernekten bağımsız bir tüzel kişilik uhdesinde olması ve dernek üyelerinin aynı zamanda şirket hissedarı olmasının sağlanmasıydı. İşte bu sebeple Sporturist Su Sporları ve Turizm Ticaret A.Ş. ni kurdular. Marmara Yelken Kulübü artık sağlam temeller üzerine oturmuştu. Süratle inşaatın yapımına başlanmıştı. Yelken ve deniz sevenlerin dikkatini çekmeye başlamıştı. Ve artık yelken camiasında çağdaş bir yapı ile yerini almıştı. Bu emekler semeresini vermeye başlar. 60 lı yıllarda kulüp birçok sportif başarıya imzasını atmaya başlar. O yıllardan itibaren MYK yelken sporunda başarılarına başarı katarak bu günlerine gelir.

4 Sosyal Faaliyetler; FAALİYETLERİMİZ Yaklaşık 1000 üyemiz bulunmaktadır. Amacımız üyelerimize en iyi şekilde hizmet vererek kendilerini sıcak aile ortamında hissetmelerini sağlamaktır. MYK nün Sosyal Komitesi bulunmaktadır. Komite sosyal aktiviteler için çalışır. Bütün özel günlerde (Anneler günü, Babalar günü, Sevgililer günü, Dünya kadınlar günü); bayramlarda (Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, 23 Nisan Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı) lokalimizde coşkulu kutlamalar düzenlenir. Çocuklarımızın bayramlarında, yalnızca üyelerimizin çocukları değil, özellikle hali vakti yerinde olmayan okullardan çocukları ağırlayarak onları hediyeler, oyunlar, ikramlar, müzikler, danslarla, hak ettikleri şekilde mutlu etmeye çalışırız.

5 Sosyal Komite ayrıca Cunda Gecesi, Çiçek Pasajı Gecesi gibi üyelerimizi memnun edecek geceler düzenler. Özel günlere ait kulübümüz yelken yarışları düzenler. Bu yarışların ödül törenleri, kokteylleri lokalimizde yapılır. Her hafta pazar günü Brunch, yazın her hafta bir akşam bahçemizde canlı müzik eşliğinde açık büfe yemek düzenlenmektedir. Her sene kulüp camiamıza yeni üyelerimiz katılır. Sene başlarında bir önceki sene aramıza katılan yeni üyelerimize Hoş Geldiniz Kokteyli düzenlenir.

6 Üyelerimize ve yakınlarına diledikleri her türlü imkanı sunarak, istenilen her türlü menü ile, süsleme, fotoğrafçı hizmetiyle düğün organizasyonları düzenlenmektedir. Her sene yıl dönümümüzde, değerli sanatçıların canlı müzik şöleniyle, zengin açık büfe yemek ikramımızla kulübümüze ve üyelerimize yakışır geleneksel Yıldönümü Balomuz düzenlenmektedir. Yılbaşı günü yoğun hazırlıklar yapılır. Kulübümüz sabah saatlerinden itibaren süslenmeye başlanır. Bütün salonlarımız üyelerimiz için hazırlanır. Akşam için menümüz çok zengindir. Özel canlı müzik programı organize edilir. Yılbaşı yemeğinde üyelerimiz için hediyeler vardır, çekilişler yapılır. Yeni yılın ilk saatlerine kadar çok özel ve güzel kutlanır.

7 Spor Faaliyetleri; MYK 1962 den beri Türkiye Kupası, Donanma Kupası, Denizcilik Bayramı Kupası, Piri Reis Kupası ve diğer ulusal ve uluslararası yarışlarda çeşitli klasmanlardaki derecelere giren birçok değerli milli sporcuyu yetiştirmiş ve barındırmıştır. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Donanma, Piri Reis, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Yelken Kupaları ve Bosphorous Cup Yat yarışlarına ve de birçok diğer ulusal ve uluslararası yelken yarışları organizasyonu ve ev sahipliğini başarı ile yapmıştır.

8 Ayrıca Ekim 2011 tarihleri arasında tüm dünyada özel bir tekne olarak kabul edilen, yat kategorisinde uluslararası birliği olan Farr 40 sınıfı teknelerle düzenlenen yat yarışlarının Avrupa serisinin 3. ve 4. ayak yarışları ve Avrupa Şampiyonası kulübümüzün ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

9 MYK nün önündeki deniz alanı, 2020 İstanbul Olimpiyat projesi ile birlikte İstanbul olimpiyatları için yelken merkezi olarak seçilmiştir. Eğer İstanbul da Olimpiyatlar düzenlenirse konum ve deneyimimiz ile gene benzer başarılara ulaşmamız hedefimizdir. Yaz sezonunda 7-16 yaş arasında ki çocuklara 3 er haftalık 4 dönemden oluşan optimist ve laser yelken eğitimi kursları düzenlemekteyiz. Bu kurslarda başarılı olan çocuklar sırasıyla C takımına, bu sınıfta başarılı olursa da B ve A yarış takımlarına çıkabilmeye hak kazanmaktadır.

10 Aynı sınıfta bulunan tekneler ile yıl boyunca devam eden Yetişkinler Yelken Eğitimi Programımız bulunmaktadır. Şirketlerde liderlik vasfını geliştirmeye yönelik, aynı tip teknelerden oluşan takımlar kurarak yarışlar yaptık, şirketler arası yelken yarışları ligi düzenledik.

11 BAŞARILARIMIZ Yurtdışında Katıldığımız Yarışlar: 1996 Yılı: Europe Avrupa Şampiyonası/İstanbul 1997 Yılı: Laser Radial Gençler Dünya Şampiyonası/Fas; Mistral Balkan Şampiyonası/İzmir 1999 Yılı: Portburgaz Trofesi/Bulgaristan; Tomis Trofesi/Romanya (2000), Karadeniz Kupası, Balkan Şampiyonası, Portburg Trofesi, Dünya Şampiyonası ( ); Avrupa Şampiyonası, R/C 1 Metre Dünya Şampiyonası/Malta Laser Radial Dünya Şampiyonası/Çeşme; Uluslararası Yelken Haftası 2001 Yılı: Optimist Balkan Şampiyonası/Yunanistan; Laser Radial Gençler Avrupa Şampiyonası/Fransa; 4.7 Gençler Dünya Şampiyonası / İstanbul 2002 Yılı: Optimist Balkan Şampiyonası/Hollanda 2003 Yılı: Laser 4.7 Dünya Şampiyonası / İzmir

12 2004 Yılı: Dragon Dünya Şampiyonası; Douarnenez s Bretagne Cup; Torquay Edinborough Cup; Falmouth Gold Cup; St. Tropez 75 Yıl Kupası; Dünya Şampiyonası/İtalya; Avrupa Şampiyonası/İtalya; Avrupa Kupası/Hollanda 2005 Yılı: Laser Avrupa Kupası Yarışları; Avrupa Laser Şampiyonası; Pirat Avrupa Şampiyonası 2006 Yılı: Balkan Şampiyonası/Kocaeli 2007 Yılı: Optimist Dünya Şampiyonası/Uruguay

13 2008 Yılı: 26. Lake Garda Meeting; Optimist European Championship Fraglia Vela Riva Del Garda (Mili Takım kadrosunda gidilmiştir); IODA European Team Racing Championship (milli takım olarak); XLI. Balkan Şampiyonası; Laser 4.7 Dünya Şampiyonası / Hırvatistan

14 2009 Yılı: 3. International Kabb Optimist Tropy Vila de Palamos/Spain; Open European Championship Opti Female 2009 Piran/Slovenya; European Optimist Team Race Championship 2009 Ledro/İtalya; Pirat European Championship Arbon/İsviçre 2010 Yılı: Balkan Şampiyonası St. Nikola Yarışı; Cumhurbaşkanlığı Kupası; Optimist Türkiye Takım Şampiyonası MYK takımı 3. oldu.

15 2011 Yılı: Laser Europa Cup, İsviçre Laser 4.7 sınıfında bayanlar klasmanında 1. lik; Garda International Lake Garda Meeting Optimist, İtalya 1. lik; Avrupa Şampiyonası Hollanda / Workum şehrinde Avrupa 6. lığı; Eurosaf Avrupa Gençlik Oyunları, Garda / İtalya da erkekler kategorisinde 7. lik.; Balkan Şampiyonası Seçme Yarışları, Genel klasmanda 1. lik, genel klasmanda 4. lük; IODA Avrupa Takım Yarışı Şampiyonası Ledro / İtalya Türkiye Milli Takımı 15 ülkenin katıldığı şampiyonada 3. lüğü elde ettik.

16

17 2012 Yılı: International Garda Meeting Yarışları toplam 1073 optimist sporcunın katılımı ile Guiness Rekorlar Kitabına "Dünyanın En Büyük Yelken Yarışı" olarak girdi. Sporcumuz ilk % 3 e girerek 7. oldu. Europa Cup Yarışı Warnemünde / Almanya da düzenlendi her dalda yaklaşık 2000 sporcu katıldı. Sporcumuz 4.7 Laser sınıfında genel klasmanda 3. oldu. Laser 4.7 Avrupa Şampiyonası Sporcumuz 10. oldu. Balkan Şampiyonası Sporcumuz genel klasmanda 3. oldu. Hungary Laser Europa Cup Balatonfüred / Macaristan da düzenlendi. Sporcumuz genel klasmanda 4. ve 18 yaş altı erkekler kategorisinde 2. oldu.

18

19 SPONSORLUK Yelken sporu için yapılmış, yapılmakta olan ve de planlanan tüm çalışmalar, gelişen bir toplumda gerçekleşen medeni gereksinimlerdir. Kulübümüz dışından da bu görüşü paylaşabilen kişilerin bize değerli destekleriyle katılmalarını ve kendileriyle birlikte çalışmayı arzu ettiğimizi ifade etmek istiyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız ilk girişimimiz 2008 yılında MYK-UNO beraberliği ile başladı. Uno ile birlikte yılları arasında Yelken Sporu adına birçok ilke imza attık. Temel Hedefimiz ve Misyonumuz MYK nün Tüzüğünde yazılı olduğu gibi Yelken Sporuna hizmettir.

20 Yelken Sporunun; insanlara mücadele gücü, planlama, isabetli ve süratli karar alma, özgüven ve de yücelme gibi birçok özellik kazandırdığını belirtmek isteriz. Yaşamın her aşamasında bu nitelikler başarının temelini oluşturur. İşte yelken sporu tüm bu artıları ile hayata bire bir adapte edilebilecek bir spordur. Hedefimiz bu düşünceye sahip insanları yetiştirmek ve topluma kazandırmaktır. Kurumsallaşmayı yaparken esas amacımız ve misyonumuz yelken sporunu yaygınlaştırmak, sosyal olanakları ve çevre şartları dolayısı ile yelken ve denizle tanışmamış minikleri ve gençleri yelken dünyasına kazandırmak ve sporcu yetiştirmektir.

21 2008 yılında MYK-UNO birlikteliği ile okullarda Bana Denizi Anlat resim ve kompozisyon yarışması düzenlenmiş bu yarışmalarda 1. ve 2. olan çocuklara ödül olarak yaz dönemi düzenlediğimiz yelken kursumuzda ücretsiz yelken eğitimi verilmiştir. Ayrıca Kadıköy Belediyesi ile ortak çalışma yapılarak belediyenin seçtiği, hali vakti yerinde olmayan, denize girme imkanı bile bulunamayan çocuklara yaz döneminde burslu olarak yelken eğitimi verildi. Bu proje her sene yaz döneminde devam etmiştir.

22 Sponsorlara sunabileceğimiz imkanlar MYK konumu itibari ile İstanbul un en güzel caddesi olan Bağdat Caddesi nin, paraleli olan sahil yolunun en gözde yerindedir. Bu caddeden her gün binlerce araç ve yaya geçmektedir. Sahildeki yaya yolu ise sabahtan akşama kadar hem spor/sağlık amaçlı hem de eğlence amaçlı kullanılmaktadır. Dolayısıyla yapılacak görsel sunumlar tüketiciler ve kurumsal kimlik açısından çok önemlidir.

23 Sponsorlara sunabileceğimiz diğer imkanlar; Günlük, sosyal faaliyetlere yönelik sponsorluklar, Bir firma ve/veya marka için yelken yarışı organizasyonu, Şirket çalışanlarına yönelik takım ruhunu geliştirici, aynı tip yelken tekneleri ile verilen takım yarışı çalışmaları, Kulüp binamız önündeki alan içerisinde yükseltilmiş platform ile araç/ürün teşhiri, Kulüp binamız içerisinde üye ve misafirlere yönelik stand kurumu, Kulüp binamızın ön cephesinde 3x2 metrelik reklam panosu kullanımı, Sahil tesislerimizin çevresindeki 100 metrelik duvar üzeri uygulama, Sahil tesislerimiz üzerinde yükseltilmiş platform ile araç/ürün teşhiri, Sporcu formalarımızın, yelken teknelerimizin marka ile donatılması, Yetişkinler eğitim yatlarımızın marka ve görsel ile donatılması, Her sektörden meslek sahibi, elit üye camiamıza adresleme yolu ile kulüp tarafından direk ulaşım imkanı sağlanabilir.

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI KÜLTÜREL SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI 30.12.1991 tarihinde kurulan Daire Başkanlığımızın görevi; hedefine yönelik olarak, kent bütününde gerek kültürel, gerekse sosyal anlamda kendilik bilincini

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü Belediyemizin çok yönlü sosyal birimi olarak 2008 yılında çeşitli aktiviteler ve hizmetlerle çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen

Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen 2 444 0 160 Haziran 2011 6 ilden 20 den fazla köy derneği geleneksel tatlarını sergiledi 7. Yerel Tatlar Festivali coşkusu Belediyesi nin düzenlediği 7.Yerel Tatlar Festivali, bu yıl da Anadolu nun kültürel

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU

TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU Yüksek Lisans Tezi ÇİLEM YAŞAR İSTANBUL, 2014 T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ SPOR YÖNETİMİ TÜRKİYE

Detaylı

Şahap Kocatopçu yu kaybettik. Yenişehir Cam Kompleksi nin yeni yatırımları açıldı. Misyon, vizyon ve değerler

Şahap Kocatopçu yu kaybettik. Yenişehir Cam Kompleksi nin yeni yatırımları açıldı. Misyon, vizyon ve değerler Şişecam Topluluğu Dergisi Mart-Nisan 2012 Sayı: 285 Şahap Kocatopçu yu kaybettik Yenişehir Cam Kompleksi nin yeni yatırımları açıldı Misyon, vizyon ve değerler Şişecam Çayırova Spor Kulübü önemli başarılara

Detaylı

ALANYA BELEDİYESİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU

ALANYA BELEDİYESİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU ALANYA BELEDİYESİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU SPOR MÜDÜRLÜĞÜ - FAALİYET RAPORU 2007 SPOR MÜDÜRLÜĞÜ Belediyemiz Spor Müdürlüğü olarak yaptığımız plan gereği geleneksel hale getirdiğimiz uluslararası spor

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

ADALAR. Yıl: 3 Sayı: 9. İstanbul un ilk kent müzesi

ADALAR. Yıl: 3 Sayı: 9. İstanbul un ilk kent müzesi ADALAR Yıl: 3 Sayı: 9 AĞUSTOS-EYLÜL 2011 Adalar Belediyesi Bülteni İstanbul un ilk kent müzesi İSTANBUL DA İLK TÜRKİYE YE ÖRNEK ADALAR MÜZESİ ADALAR MÜZESİ; İstanbul un ilk kent müzesi. UNESCO tarafından

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

3. Yılda 3. Yıldız. HERKESiçinFUTBOL. Ocak 2011. Köklerden geleceğe HiF in hikayesi. Futbolun sınırları genişliyor. Çok güzel hareketler bunlar

3. Yılda 3. Yıldız. HERKESiçinFUTBOL. Ocak 2011. Köklerden geleceğe HiF in hikayesi. Futbolun sınırları genişliyor. Çok güzel hareketler bunlar HERKESiçinFUTBOL Ocak 2011 Köklerden geleceğe HiF in hikayesi 3. Yılda 3. Yıldız Futbolun sınırları genişliyor Çok güzel hareketler bunlar Ülker: Bizim için Önce Çocuklar NIKE ELITE SERİSİ SON SEZON, SON

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com vitr 22 Yıl:

Detaylı

CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL

CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 1 Fotoğraf: Yüksel Yalçın Bozkurt 2 İLAN Biz inanıyoruz, 15 yıldır her gün Merhaba, TEGV olarak 15. yılımızı kutlamanın sevincini

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır. Değerli Velimiz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir vizyon ile öğrencilerimizi; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel

Detaylı

KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREV TANIMI Daire Başkanlığımızın hedefine yönelik kent bütününde gerek kültürel gerekse sosyal anlamda kentlilik bilincini ve kültürünü geliştirmeye, sosyal

Detaylı

sağlığınız burada kontrol altında...

sağlığınız burada kontrol altında... sağlığınız burada kontrol altında... Birlik Mah. Şehit Kurbani Akboğa Sokak (Eski 4. Cadde) No: 26 (06610) Çankaya ANKARA Tel: 0312. 496 51 51 info@dorukhastanesi.com www.dorukhastanesi.com 2013 TE 213

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2014 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2014 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi Çoğunluklu : 31 Mayıs 2014 Cumartesi, 12:00

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir.

İÇİNDEKİLER. sayıca daha fazla olacak olan üniversiteler arasında kalıcı olarak ilk 10 da yer almak da hedeflerimizdendir. Çankaya Üniversitesi 20062007 akademik yılı mezunlarını Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinden biri olan Çankaya Üniversitesi, evrensel ve bilimsel eğitimöğretimle, insan ve vermenin gururunu yaşıyor.

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 1- İlçemizin tarihi dokusunu, kültürel mirasını, Ali Dağı ve havacılık sporlarını çeşitli iletişim araçları kullanarak, gezi ve turlar düzenleyerek, Yerel Ulusal ve Uluslar

Detaylı

KOÇ HOLDİNG 2013 FAALİYET RAPORU

KOÇ HOLDİNG 2013 FAALİYET RAPORU Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koç Topluluğu olarak sosyal sorumluluk ve kurumsal sorumluluk olmak üzere iki bileşen etrafında değerlendirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımını, sürdürülebilirliğin

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA da Offroad!

44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA da Offroad! TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU YAYINIDIR Sayı # 25 (Ağustos 2015) Ayda bir yayımlanır. 44. Boğaziçi Rallisi Kartepe'de Tırmanma Mücadelesi Avrupa dan Mutlu Haberler Kadınlar Kıyasıya Çekişti ULUVAHTA

Detaylı