Galatasaraylılar Derneği Faaliyet Raporu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Galatasaraylılar Derneği. 2014 Faaliyet Raporu"

Transkript

1 Galatasaraylılar Derneği 2014 Faaliyet Raporu

2 Sevgili Galatasaraylılar, Yönetim Kurulumuz 2014 senesi içinde 45 toplantı yapmış, alınan kararları uygulamış ve ekte bilgilerinize sunduğumuz etkinlikleri gerçekleştirmiştir. Göreve geldiğimiz günden beri yönetim kurulumuzun hedefi olan Galatasaraylılar Derneği nin camiamızın sakin gücü olması için çaba sarf edilmiş ve her bir Galatasaraylı kuruluş ile iyi ve samimi ilişkiler kurulmuştur. Dernek merkezimizde 2013 senesinde yapılan büyük ölçekli tadilat ve lokal genişletme çalışmalarının devamı olarak, bu sene de alt yapımız iyileştirilmiş, eksikler giderilmiştir. Lokalimizin genişlemesi ve güzelleşmesi sonucunda üyelerimizin İstanbul un zor yaşam koşullarına rağmen derneğimize gösterdikleri ilgi önceki senelere oranla ikiye katlanmış, her yaştan daha çok Galatasaraylı bir araya gelme fırsatını yakalamıştır. Bizim için 2014 senesinin en önemli çalışması sayısı i bulan 13. sınıf üyesinin, üye ve iletişim bilgilerini son teknoloji ile saklayabildiğimiz ve kullanabileceğimiz, sizlere daha sık ve modern yoldan ulaşmamıza olanak tanıyacak olan yeni bir üyelik programının derneğimize kazandırılmasıdır. Muhakkak ki, daha başarılı olmayı arzu ettiğimiz konular da oldu. Özellikle çok ümitli olduğumuz yeni Sultani Bonus kredi kartımız çeşitli nedenlerle istenilen kullanıma ve başarıya ulaşamadı. Maddi imkanlarımızın daha güçlü olmasını ve bizden destek bekleyen genç kardeşlerimize daha fazla yardımcı olabilmeyi biz de isterdik. Umarım bu eksikliklerimizi de önümüzdeki senelerde gerçekleştirme imkanı yakalarız senesi boyunca her başvurduğumuzda bize desteklerini esirgemeyen bütün Galatasaraylılara, bizlere öneri getiren, yol gösteren ağabey, abla ve kardeşlerimize ve son olarak büyük bir özveri ile çalışan yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve alt kurullarımıza sizlerin adına teşekkür ederim. Saygılarımla Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu Polat BENGİSERP Başkan

3 Sosyal faaliyetler PİLAV 2014 Galatasaray Pilavı Galatasaraylılar Derneği nin her sene geleneksel olarak organize ettiği Galatasaray Lisesi'nin Geleneksel Pilav Günü 1 Haziran 2014 tarihinde Galatasaray Lisesi nde yapıldı. Bu sene 80'incisi gerçekleşen Geleneksel Pilav Günü, mezuniyetlerinin 50. yılını kutlayan eski mezunların ön bahçedeki Atatürk heykeline çelenk koyması ve saygı duruşu ile başladı. Tören Tevfik Fikret Salonu nda Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaray Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Köksal Bayraktar, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ve 50. mezuniyet yılını kutlayan 1964 mezunları adına konuşan İbrahim Hızalan ın konuşmaları ile devam etti Pilav ında çok önemli bir ilk daha yaşandı ve sevgili Atıf SERDENGEÇTİ ile Fuat DİRİKER ağabeylerimiz 75. mezuniyet yıllarını kutlayarak,yaş kütüğüne çivi çaktılar. Yaş kütüğüne çivi çakılmasının ardından ise yönetim kurulumuzun tarihinde almış olduğu karar ile Avrupa Şampiyonu olan Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı idarecileri, teknik heyetleri ve oyuncularına Galatasaraylılar Derneği fahri üyelik beratları verildi.

4 Sosyal faaliyetler PİLAV 2014 Galatasaray Büyük Ödülü Ali SİRMEN, Doğan HASOL, Cengiz NAYIR, Hülya TANRIÖVER ve Polat BENGİSERP ten oluşan 2014 Galatasaray Büyük Ödülü seçici kurulu yapmış olduğu 2 toplantı sonrasında, 2014 Galatasaray Ödülü nün oybirliği ile Sn. Hıfzı TOPUZ a verilmesine ve ödül töreninin daha geniş bir katılımla gerçekleşebilmesi için Galatasaray Pilavı gününde yapılmasına karar verdi. Maalesef havanın yağışlı olması nedeniyle, okul bahçemizde yapılması planlanan ödül takdim töreni, Tevfik Fikret Salonu nda yapıldı. Yönetim Kurulumuzun, tarihinde oybirliği ile almış olduğu karar doğrultusunda Galatasaray Büyük Ödülü yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile daha önce ödülü kazanan kişiye verilen maddi ödülün, 2014 yılından itibaren Galatasaray Lisesi ne yeni girmiş bir kardeşimize 4 sene boyunca ödül sahibi adına konacak olan burs olarak verilmesine karar verildi.

5 Sosyal faaliyetler PİLAV 2014 FAHRİ ÜYELİKLERİN VERİLMESİ Galatasaraylılar Derneği tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Tüzüğümüzün 8. maddesi gereği Galatasaray Ailesine yararı dokunan kişiler maddesinden yola çıkarak Türkiye ve Galatasaray tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonu olan Kadın Basketbol takımımızın teknik heyet ve oyuncuları ile son yıllarda 5 Avrupa ve 3 Dünya şampiyonluğu kazanmış olan ve bu başarılarını 2014 senesinde tekrarlayan Tekerlekli Basketbol takımımızın teknik heyet ve oyuncularını Galatasaraylılar Derneği fahri üyeliğine layık gördü ve her iki takımımızın üyelik beratları Pilav da kendilerine verildi.

6 Sosyal faaliyetler Mezuniyet 146 DEVRESİ MEZUN OLDU 146 devresindeki kardeşlerimiz 2 Temmuz 2014 Salı günü Lisemizde, Tevfik Fikret Salonu nda yapılan törenle mezun olarak 13.sınıfa geçtiler. Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp in de bir konuşma yaptığı törende mezuniyet ortalamalarına göre liseyi ilk üç derece ile bitiren kardeşlerimize çeşitli ödüller verildi. Törende ayrıca derneğimiz tarafından verilen "Abdurrahman Şeref Efendi Başarı Ödülleri"ni kazanan kardeşlerimiz de ödüllerini dernek başkanımız Polat Bengiserp in elinden aldılar.

7 Sosyal faaliyetler Sultani BALO SULTANİ BALOSU Bizim için yatılılık, Galatasaraylılık kültürünün en önemli parçasıdır. Bu olguyu ve kültürü devam ettirmek ve kardeşlerimize yatılılık bursu vermek için düzenlenen 12. Sultani Balosu, camiamızdan yaklaşık 550 kişinin katılımıyla, 2 Eylül 2014 Salı akşamı Harbiye Hilton Oteli havuz başında gerçekleştirilmiştir. Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaray İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Eğitim Vakfı üyeleri, Galatasaray Ödülü jüri üyeleri, 2014 Galatasaray Ödülü sahibi Hıfzı Topuz, Galatasaray Spor Kulübü sporcuları, Galatarasaylılar Derneği üyeleri ve camiamızın geniş katılımıyla gerçekleşmiş olan 12. Sultani Balosu nda, yatılılığa destek fonuna aktarılmak üzere bu yıl TL bağış toplandı. Ayrıca, yönetim kurulumuzun Mayıs ayında almış olduğu kararla, bu yıl para ödülü yerine, aynı miktarda bağış ile 2014 Galatasaray Ödülü sahibi Hıfzı Topuz adına verilecek olan bursun temsili çeki de Lise Müdürümüz Sayın Meral Mercan a teslim edildi. 12. Sultani Balosu, Enbe Orkestrası nın müzikleri ile devam etti.

8 Sosyal faaliyetler İlkokul GALATASARAY İLKÖĞRETİM OKULU BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ DERNEĞİMİZDE AĞIRLANDI Galatasaray İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri ve aileleri 7 Eylül 2014 Pazar günü dernek lokalimizde düzenlenen kahvaltıda ağırlandı. Galatasaray İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Derneği Başkanı Polat Bengiserp ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ın katılımıyla gerçekleşen kahvaltıda, yapılan konuşmaların ardından, öğrencilere camiamıza katılım hediyeleri verildi.

9 Sosyal faaliyetler Öğretmenler Günü 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ 24 Kasım 2014 Öğretmenler Günü nü, Cemiyet te lisemizde çalışmış, emekli ve çalışan öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek kutladık. GENÇ DEVRELER CEMİYETTEYDİ Yeni mezun devrelere yönelik yapılan gecelerde genç devreler Cemiyet te biraraya gelme şansı buldu.

10 Sosyal faaliyetler Cumhuriyet Bayramı 151. DÖNEM ÖĞRENCİLERİ DERNEĞİMİZDE AĞIRLANDI Galatasaray Lisesi ne bu yıl başlayan 151. Dönem öğrencileri, dernek lokalimizde verilen öğle yemeğinde, 126. Dönem mezunları tarafından ağırlandı. CUMHURİYET KOKTEYLİ Cumhuriyet in 91. Kuruluş yıldönümü, üyelerimizin ve eski başkanlarımızın katılımıyla Cemiyet te düzenlenmiş olan Cumhuriyet Kokteyli ile kutlandı.

11 Sosyal faaliyetler Pasaj 2014 PASAJ GECELERİ Çiçek Pasajı yönetiminin tutumu sebebiyle bir süredir Pasaj da gerçekleştiremediğimiz Pasaj Geceleri, geçen yıl söz vermiş olduğumuz şekilde sene başında anlaşmaya varılan bir ana sponsor desteği ile 2014 yılı içinde Cemiyet e taşındı. Pasaj Gecesi ; Pasaj Gecesi Bahçeye Çıkıyoruz ; Pasaj Gecesi Yaza Veda ve Pasaj Gecesi 2014 e Veda başlıklarıyla yapılan dört Pasaj Gecesi nde Ahırkapı Roman Orkestrası, Ajda Ahu Giray ve Atilla Demircioğlu sahne aldı. Pasaj gecelerinin özlenen ortamının Cemiyet e taşındığı bu gecelerde üyelerimiz geç saatlere kadar eğlenme fırsatı yakaladı.

12 Galatasaray Topluluğu GTİK Çalışmaları Galatasaraylılar Derneği yönetim kurulu olarak göreve talip olurken verdiğimiz sözü tutarak her bir Galatasaraylı kuruluşla en yakın ilişkiyi kurmak için çaba sarf ettik. GTİK ( İşbirliği Kurulu ) Dernek yönetimimiz 2014 senesinde yapılan 6 GTİK toplantısında Başkan ve Genel Sekreteri tarafından temsil edilmiş, derneğimiz faaliyetleri hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmıştır. Son olarak bu kıymetli topluluğun daha verimli ve Galatasaray'ın çıkarları doğrultusunda daha yapıcı çalışmalar yapması için, derneğimizin yaşayan 9 Başkanı ile 2 ayrı toplantı düzenlenmiş ve ortak önerilerimiz GTİK genel sekreterliğine tarihli toplantıda sunulmuştur.

13 Galatasaray Topluluğu Ortaköy GALATASARAY ORTAKÖY BİNASI Ortaköy binamızın geçirmiş olduğu yangın sonrası geçen 2 seneye ve bütün iyi niyetli çabalara rağmen inşaatına başlanmamış olması tüm camiamızda ciddi endişe uyandırmaktadır. Bu konuda bilgilenmek için Derneğimiz, yetkili Galatasaraylıları davet ederek bir bilgilenme toplantısı düzenlemiştir. GALATASARAY LİSESİ YENİ YÖNETMELİĞİ tarihli ve sayılı Resmi Gazete de yayımlanmış olan GALATASARAY Lisesi yeni yönetmeliği ile ilgili olarak bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir.

14 Derneğimiz Aidat ve Üyelik 2014 yılında yapılan en önemli çalışmalardan biri Aidat Kampanyası ydı. Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız çalışmalar sonucunda tarihinde başlatmış olduğumuz Aidat Kampanyası ile 10 ile 25 sene arasında ödenmemiş olan borçların kapatılması hedeflendi. Dernek tarihinde bir ilk olan bu kampanya tarihinde son bulmuştur. Yuvarlak rakamlarla, Derneğimizin kaydı açık ve 89 döneme yayılmış üyesi bulunmaktadır. Toplam aidat borcu ise kampanya öncesinde 2 Milyon TL sınırında idi. Başlatılan aidat ödeme kampanyasında özellikle orta yaşları oluşturan 53 dönemi hedefledik ve kendileri ile dönem mümessilleri, sınıf temsilcileri ve direk mailing yolları ile iletişim kurmaya çalıştık. Bu kampanyayı yaparken üyelerimizden aldığımız yapıcı eleştiri ve yorumlar bizleri son derece mutlu etti. Yola çıkarken borcun tamamını toplamayacağımızı biliyorduk ve en azından bu sürecin bütün 13.sınıf üyeleri arasında bir farkındalık yaratacağına inandık tarihi itibari ile 320 üyemiz TL birikmiş aidat borcunu ödeyerek derneğe olan borçlarını kapattılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ama en içten teşekkür sene başında, kampanya olmadan dernek aidatlarını düzenli ödeyen üyemize. GALATASARAYLILAR DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ Derneğimizin Şubat 2014 Mali Genel Kurulu nda alınmış olan tavsiye kararı doğrultusunda, Galatasaraylılar Derneği nin ticari faaliyetlerde bulunmasına imkan sağlayacak olan Galatasaraylılar Derneği İktisadi İşletmesi, tarihinde kurulmuş ve tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. GSD İktisadi İşletmesi, derneğimizin yıllardır sıkıntısını çektiği ticari faaliyetlerde muhatap olamama ( fatura kesememek ) gibi çok önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Bu faydanın yanı sıra Derneğimiz için yapılan harcamalar, yatırımlar normal bir ticari işletme şartlarında işlem görecek ve bugüne kadar yaşanan ciddi KDV kayıpları, ve diğer sıkıntılar aşılmış olacaktır. Bu gelişme ile, derneğimiz 2015 senesinden itibaren, faaliyetlerini daha geniş ve kapsamlı bir şekilde sürdürebilecektir.

15 Derneğimiz Yeni üye programı Galatasaraylılar Derneği nin en önemli sorunu olduğunu göreve geldiğimiz günden beri dile getirdiğimiz üye bilgileri güncelliği ve aidat borçlarına kökten bir çözüm bulabilmek için çok önemli bir adım 2014 senesinin sonunda atıldı. 6 aydır yürüttüğümüz çalışmaların sonucu olarak, Raklet firmasının özel yazılımı olan bir dernek üye takip programı Aralık 2014 tarihinde derneğimize bedelsiz olarak kazandırılmıştır. Bu program sayesinde hedefimiz, GSD üyelerini daha kolay ve son iletişim teknolojilerini kullanarak bilgilendirmek ( bizde kayıtlı olan üye bilgilerinin doğru olması şartı ile ), ve yeni ödeme imkanları ile çok ciddi boyuttaki aidat borcunu eritmek olacaktır. Üyelerimiz, çok yakın bir gelecekte var olan çeşitli sosyal medya hesaplarından Cemiyet programına bağlantı kurarak, cep numaralarına gelen şifre ile hesaplarını kullanma imkanına kavuşacaklar. Ayrıca, cep telefon faturanız veya PAYPALL ile ödeme yoluyla da kampanyalara katılım yapabileceklerdir.

16 Derneğimiz ÖN SALON YENİLENDİ Derneğimizin ön salonu 2014 yılının sonbahar aylarında Hakan Üstünberk in değerli mali desteği ve Ali Tursan ın çalışması ile altyapısı yenilenerek dekore edilmiştir. Kendilerine bir kere daha teşekkür ediyoruz. Çanakkale Gezisi 2014 senesinde tekrar düzenlenmeye çalıştığımız Çanakkale gezimiz üyelerimizden yeterli katılımcı sayısı oluşmadığı için iptal edilmiştir. Selanik Gezisi 2013 senesinde 40 kişi ile gerçekleştirilen Selanik gezimiz bu sene maalesef son 3 güne kadar üyelerimizden herhangi bir katılım olmaması nedeniyle iptal edilmek durumunda kalınmıştır. Yayınlar Haziran ve Ocak 2015 Sultani dergilerimiz çıkartılarak üyelerimizin beğenisine sunulmuştur

17 Derneğimiz Cemiyet Söyleşileri 2014 yılında başlamış olduğumuz Cemiyet Sohbetleri nde GEV Başkanı İnan Kıraç, Nedim Gürsel, Asaf Savaş Akat, Murat Sağman, Burak Özcan gibi pek çok ismi ağırladık. Cemiyet Sohbetleri 2014 Nedim GÜRSEL - Yüzbaşı nın Oğlu ( ) Prof. Dr. Asaf SAVAŞ AKAT ve Murat SAĞMAN 2014 te Ekonomide ve Piyasalarda Beklentiler ( ) Reha KESKİN ve Mehmet YILDIRIM - Sultani Ruhu Kamboçya ve Vietnam da ( ) Atilla DORSAY - Emek Yoksa Ben de Yokum ( ) Murat YANKI - Kapadokya Şarapları ( ) Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan KIRAÇ ( ) Burak ÖZCAN - Soğuk Lodos ( ) Mehmet AYAN, Atilla GÖKÇE ve Ilgaz ÇINAR - Türk Sporu Nereye Gidiyor ( )

18 Derneğimiz Misafir Ettiklerimiz Çok uzun zamandır ilk defa GEV Başkanı, GSK Başkanı ve GTİK Genel Sekreteri derneğimizde bir araya gelerek yönetim kurulumuz tarafından ağırlandı.

GALATASARAYLILAR DERNEĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI BÜTÇESİ

GALATASARAYLILAR DERNEĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI BÜTÇESİ GALATASARAYLILAR DERNEĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI BÜTÇESİ 1 OCAK 2012-31 ARALIK 2012 TEVFİK FİKRET SALONU 2 ŞUBAT 2013 / 9 ŞUBAT 2013 *Kongremiz, 2 Şubat 2013 tarihinde çoğunluk sağlanamadığı

Detaylı

Gerek üyelerinin, gerekse

Gerek üyelerinin, gerekse MART 2013 GİRİŞ Denizli Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer Genel Yayın Yönetmeni Yazı İşleri Müdürü Ali Rıza Tekin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çağrı Sebzeci Yayın Kurulu Hikmet Alpaslan

Detaylı

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ

2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2012 HAZİRAN 2014 MAYIS DÖNEMİ ÇALIŞMA RAPORU 2014 Genel Kurulu - Ankara ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2014 OLAĞAN GENEL KURULU Toplantı Tarihi Çoğunluklu : 31 Mayıs 2014 Cumartesi, 12:00

Detaylı

2013 faaliyet raporu

2013 faaliyet raporu 2013 faaliyet raporu 2013 Faaliyet Raporu 4 14. Dönem Yönetim Faaliyetlerimiz Kurulu Murat Öngör 93 Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Zihnioğlu 91 Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Yaşar 92 Yönetim Kurulu

Detaylı

BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2

BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2 BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2 D. BİLMED İLE İLETİŞİM... 2 E. KURUMSAL FAALİYETLER... 4 F. PROJELER... 5 G.

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2013 2014 DÖNEMİ

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2013 2014 DÖNEMİ BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2013 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU (Ocak 2013 Aralık 2014) BİLMED Olağan Genel Kurulu İstanbul - 18 Ocak 2015 BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2015 YILI OLAĞAN

Detaylı

14 14 raporu raporu eport eport 14

14 14 raporu raporu eport eport 14 faaliyet raporu 14 IÇINDEKILER TSPB Birlik Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu Disiplin Komitesi Birlik Üst Yönetimi Birim Müdürleri Çalışanlarımız 2014 e Bakış Sermaye Piyasasını Geliştirme

Detaylı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı

Yayın Sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yayın Koordinatörü Yayın Danışmanları Koordinatör Yardımcıları Yayın İdare Yeri Baskıya Hazırlık Baskı İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI DERGİSİ B A K I Ş Yayın Sahibi İbrahim Çeçen Vakfı adına Ayşe Günseli Çeçen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aslı Türkan Çeçen Yayın Koordinatörü Dr. Meral Dinçer Yayın Danışmanları Aysel

Detaylı

BULUŞTURUYOR FESPA Eurasia, 3-5 Ekim 2013 - İstanbul Türkiye

BULUŞTURUYOR FESPA Eurasia, 3-5 Ekim 2013 - İstanbul Türkiye YIL: 5 SAYI: 25 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. OCAK 2013 AVRASYA BASKI SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURUYOR FESPA Eurasia, 3-5 Ekim 2013 - İstanbul Türkiye GENIŞ FORMAT DIJITAL

Detaylı

Gezi ve incelemelerine

Gezi ve incelemelerine 7 4 7 EYLÜL 2014 Tokat Valisi Cevdet Can İlçemizi Ziyaret Etti... Vali Can; Her İlçe Bir Ürünü İle Ön Plana Çıkmalı... Gezi ve incelemelerine Turhal Organize Sanayi Bölgesinden başlayan Vali Cevdet CAN

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

350 girişimci yetiştirdi.

350 girişimci yetiştirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ye giden Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Girişimcilik

Detaylı

faaliyet raporu ve ötesi...

faaliyet raporu ve ötesi... 2012 faaliyet raporu ve ötesi... 2012 faaliyet raporu TEŞEKKÜRLER Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak siz değerli üyelerimiz sayesinde üniversitemize 2012 yılında toplam 1.033.574 TL, son 5 yılda

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

i n d e k s 14-25 indeks ARALIK2010 kolejliler Kariyer Sina Uçkan 77 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86

i n d e k s 14-25 indeks ARALIK2010 kolejliler Kariyer Sina Uçkan 77 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86 indeks 5 5 I N D E K S 6 8 Konuk Yazar Portre Metin Atamer 61 Prof. Dr. Metin Feyzioğlu 86 14-25 BizimDünyamız 42 Moda Tasarım Gülşen BİG 64 34 Panoramik Bakış Prof. Dr. Ş. Teoman DURALI 67 46 Çocuk www.reha.com

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

10. Dönem Faaliyet Raporu. Birlikte başardık...

10. Dönem Faaliyet Raporu. Birlikte başardık... 10. Dönem Faaliyet Raporu Birlikte başardık... 10. Dönem Faaliyet Raporu Sanayileşmek, en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır. Çalışması ve yaşaması için ekonomik elemanları memleketimizde

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

MÜTEVELLĐ HEYETĐ OLAĞAN TOPLANTISI Kasım 2013. Đstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı

MÜTEVELLĐ HEYETĐ OLAĞAN TOPLANTISI Kasım 2013. Đstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı MÜTEVELLĐ HEYETĐ OLAĞAN TOPLANTISI Kasım 2013 Đstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı ĐÇĐNDEKĐLER GÜNDEM 1 EYLÜL 2012 31 AĞUSTOS 2013 DÖNEMĐ ÇALIŞMA RAPORU VAKIF SENEDĐ DEĞĐŞĐKLĐK ÖNERĐSĐ MALĐ TABLOLAR 1

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu 2015 te BÜMED in 30. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 14. Dönem Yönetim Kurulu 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın mesajı 4 BÜMED Üyeleri 5 Üniversitemize

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu

ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu ERGO SİGORTA A.Ş. ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. BÖLÜM 1.1. Tarihsel Gelişim 1.1.1. 19812010 Yılları

Detaylı

Merhaba, Tam 29 sayıdır aralıksız olarak sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşayan dergimiz, Mart ayıyla birlikte 4. Yılını da tamamlamış bulunuyor.

Merhaba, Tam 29 sayıdır aralıksız olarak sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşayan dergimiz, Mart ayıyla birlikte 4. Yılını da tamamlamış bulunuyor. STSO AÇILIM Şubat - Mart 2013 Yıl 5 Sayı 29 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Mustafa Kemal

Detaylı

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ

KIBRIS YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİÜniversitenin genel çalışma alanları, EĞİTİM VE SEMİNERLERİMİZ ROPÖRTAJ ZİYARET TOPLANTI YARDIM EĞİTİM SERTİFİKA ANKET YÖNETMELİK ZİYARET EXPO BÜYÜKELÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM AKREDİTASYON FUAR YARDIM SEMİNER ÜNİVERSİTE KOSGEB sertifika GİRİŞİMCİLİK TOPLANTI RÖPÖRTAJ İŞ

Detaylı

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU Eylül 2012-Mart 2014 GENEL KURUL İLANI TMMOB BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI 2. OLAĞAN GENEL KURULU Bilgisayar Mühendisleri Odası 2. Olağan Genel Kurulu 1 Mart 2014 Cumartesi

Detaylı

Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık

Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık Nisan/Mayıs/Haziran 2013 - Sayı 24 Mesleki eğitim Sanayide ara eleman sıkıntısının çözümü olan mesleki eğitimi mercek altına aldık Pakpen, İstanbul Pencere 2013 Fuarı nda standıyla fark yarattı Ekonomi

Detaylı

Accountants: yabancı dil kursu açmaya karar verdik.

Accountants: yabancı dil kursu açmaya karar verdik. Accountants: sustaining value creation b a ş k a n d a n B b a ş k a n d a n Değerli meslektaşlarım Sakın bu başlığa bakarak sizlere engin İngilizcem ile hava attığımı düşünmeyin Evelalah, büyük çoğunluk

Detaylı