Düzenleyen Prof. SEVİM ÇİZER D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü, Narlıdere, İZMİR / TÜRKİYE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Düzenleyen Prof. SEVİM ÇİZER D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü, 35320 Narlıdere, İZMİR / TÜRKİYE"
  • Oz Usak
  • 1 yıl önce
  • İzleme sayısı:

Transkript

1 BA SER

2

3 DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BATI ANADOLU SERAMİK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ Düzenleyen Prof. SEVİM ÇİZER D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü, Narlıdere, İZMİR / TÜRKİYE Fakülte Fax Mobile Gerçekleştiren. Prof. SEVİM ÇİZER Prof. HALİL YOLERİ Yrd. Doç. ALP ÇAM Yrd. Doç. CANDAN GÜNGÖR Öğr. Gör. FÜSUN ÇÖVENOĞLU Arş. Gör. TEMEL KÖSELER Arş. Gör. EFE TÜRKEL Arş. Gör.PINAR ÇALIŞKAN GÜNEŞ Arş. Gör. İSMET YÜKSEL Arş. Gör. OYA AŞAN Öğrenciler. DİCLE ÖNEY, MURAT ASLAN, MEH- MET İMİR, ALİ YAYLA, HAKAN EROL, ÖZENÇ ULAŞ, SELÇUK BAY, EZGİ ÖZŞİMŞİR, DENİZ ATAMAN, ONUR SOYULMAZ, AYNUR DURUŞKAN Sergi Düzenleme. Yrd. Doç. VEDAT KACAR, BANU KACAR Fotoğraflar ve video çekimi. Yrd. Doç. ALP ÇAM Grafik. KAMURAN ÇİZER TEŞEKKÜR Öncelikle, çalşmaya beraber başladığımız ve bütün sempozyumlarımızı destekleyerek bize güç veren bu son sempozyumun yapılmasında da emeği geçen, Prof.Dr. Fethi İdiman hocamıza teşekkür ederiz. Bu yılki sempozyumumuz, zor şartlara rağmen, tüm yükümüzü omuzlayan rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Füzün ve üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi nin çalışmaları sayesinde gerçekleşmiştir. Rektör yardımcımız Prof.Dr. Alp Timur, S.K.S. Daire Başkanı Dursun Atalay, Kamp Müdürü Ayşegül Yıldırım ı saygıyla anıyoruz. Ana sponsorumuz Heraeus-Tokmak A.Ş. ve onun sanat destekçisi genel müdürü, Mustafa N. Delen, yıllardır bölümümüze yaptıkları malzeme yardımını sempozyumumuzdan da esirgememiştir. Asistanları Yasemin Türkyılmaz ile çalışmak bize güven vermiştir. Prof. Dr. Zeynep Mercangöz ün Kadıkalesi buluntuları ile ilgili sunusu sempozyumumuzun bilimsel yönüne güç katmıştır. Sanatın ve sanatçının dostu Konak Belediyesi Başkanı Sayın Hakan Tartan, olağanüstü kokteyl ekibi ile yine desteğini esirgemedi. İzmir in duayen ailesi Yıldız ve Halim Şıma hep bizimle oldu. Şıma Art Atölyesi ve Adnan Franko Sanat Galerisi Müdürü Hümeyra Bezciler en yoğun günümüzde sanatçılarımıza bir ziyafet sunmuşlardır. Şirince gezimizde Türk misafirperverliğini örnekleyen Nevcihan Özalp ve önceden hazırladığı kaplar ile sanatçıların daha verimli çalışmasını sağlayan Yrd. Doç. Yasemin Yarol u anıyoruz. Bunun yanısıra ülkemiz seramik endüstrisinin önemli kuruluşlarından Güral Porselen e ve Sema Güral a,kütahya, Aşanlar Seramik e yıllardır sürdürdükleri yardımlar için teşekkür borçluyuz. Bu etkinliğimiz, başından beri pek çok kurum ve kuruluşun katkıları ile gerçekleştirilmektedir. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız. Tüm sempozyum ailesine verdikleri veda yemeği ile etkinliğimizi taçlandıran Heraeus-Tokmak A.Ş. Genel Müdürü Mustafa N. Delen e tekrar teşekkür ederiz. Prof. Sevim Çizer Sempozyumu Düzenleyen

4 DAVETLİ SANATÇILAR ABBAS AKBARİ SEVİM ÇİZER GREG DALY TUĞRUL EMRE FEYZOLU OMİD GHAJARİAN FERENC HALMOS SANDEEP MANCHEKAR İREM ÇALIŞICI PALA EMEL ŞÖLENAY * * * * * * * * * İran Türkiye Avustralya Türkiye İran Macaristan Hindistan Türkiye Türkiye ONUR SANATÇISI BİNGÜL BAŞARIR PERFORMANS Abbas Akbari, Greg Daly, Omid Ghajarian ATÖLYE ÇALIŞMASI Nurdan Arslan Lale Avşar Şennur Bağcı Ayşe Balyemez Safiye Başar Bingül Başarır Çiğdem Önder Er Ahmet Cüneyt Er Pınar Genç. Beril Gökakın Serkan Gönenç Figen Işıktan Sultan Karaoğlu Sevil Karimpour Ayşegül Özen Özlem Özer Semral Öztan Kadir Sevim Yıldız Şima Perizat Tümen Efe Türkel İsmail Yardımcı

5 ABBAS AKBARİ İran Web : 1971, Tehran -Phd.D. Student in Art research at Tehran University -Faculty member of Art&Architecture, University of Kashan -Participation in 3 Biannual ceramics in Iran -Participation in 5 sculpture Biannual in Iran -Participation in Urban sculpture -Solo exhibition of pottery in Paris -Member of Jury of Iranian Biannual Pottery -Member of editorial board in 3 Art Magazines

6 SEVİM ÇİZER Türkiye Muğla da doğdu İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Seramik dalından mezun oldu Seramik endüstrisinde, çeşitli kuruluşlarda;tasarımcılık,yönetici lik ve danışmanlık yaptı Seramik Bölümü nün kuruluşunu gerçekleştirdi. Halen aynı bölümde Öğretim Üyesi ve bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir Yılından bu yana İzmir Uluslararası Seramik Sempozyumunun düzenlemesini gerçekleştirmektedir. Yurt içi ve dışında çok sayıda karma sergi,sempozyum bienal,workshop vb.etkinliğe katılmış, kişisel sergiler açmış,konferanslar ve dersler vermiştir. İki kez Devlet Seramik Yarışması Başarı Ödülü almıştır.yapıtları çeşitli ülkelerde resmi ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Seramik sanatı ve tekniğine dair çok sayıda makalesi ve "Seramik Yapıyoruz" adlı çeviri kitabı ile "Lüster" adlı bir kitabı yayınlanmıştır.

7 GREG DALY Avustralya Melbourne, Australia, 1954 Greg studied at the Royal Melbourne Institute of Technology, Since 1992 he has lectured part-time in the Ceramics Workshop, National Institute of the Arts, the Australian National University, Canberra. He has presented over 130 workshops and lectures throughout Australia and overseas to colleges and ceramic groups. Greg was President of the Craft Council of Australia for 3 years ( ) and has been involved with many different arts organisations throughout his career. He is currently the Chair of Cowra Art Gallery Management Committee. MEMBER: International Academy of Ceramics, Geneva. SOLO EXHIBITIONS: Over 75 solo exhibitions throughout Australia and overseas, including regular exhibitions from 1976 at the following Galleries; Potter s Cottage, Cooks Hill Gallery, Distelfink Gallery, Victor MaceGallery, Greenhill Gallery, Ceramic Art Gallery, Gallery East, Macquarie Gallery, Craft Centre, Akasaka Yu Gallery and Quadrivium. GROUP EXHIBITIONS: Over 150 Group Exhibitions in Germany, Japan, Lithuania, UK, Canada, France, Croatia, Spain, Portugal, Turkey, Ceczh Republic, Taiwan, Finland, France, USA, Korea, New Zealand, Egypt, Germany, Italy, Poland and throughout Australia.

8 TUĞRUL EMRE FEYZOĞLU Türkiye de Ankara da doğdu yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü nde Lisans, 1998 yılında Yüksek Lisans, 2004 yılında Sanatta Yeterlik (Doktora) eğitimini tamamladı yılında kendi sanat atölyesini kuran Feyzoğlu yılları arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Seramik Kursu eğitmenliğini üstlendi. Çok sayıda karma sergiye katılmanın yanı sıra dört yurtiçi, bir de yurtdışı kişisel sergi açan Feyzoğlu 2010 yılında Doçent ünvanı aldı. 1999, 2001 ve 2008 yıllarında Devlet Seramik Yarışması Başarı Ödülü alan Feyzoğlu, 2000 ve 2002 yıllarında Macaristan Hükümeti nin verdiği burslarla da Kecskemet Uluslar arası Seramik Stüdyosu nda çalışma fırsatı buldu. Çok sayıda uluslar arası sanat etkinliğinde katılımcı ya da organizasyon sorumlusu olarak görev alan Feyzoğlu, 2007 yılında Sanat Kurumu tarafından Seramik Dalında Yılın Sanatçısı ödülüne layık görüldü.

9 OMİD GHAJARİAN İran Omıd Ghajarıan (Born in Sarı North of Iran,1976) 2001-Graduated from Art Unıversıty of Tehran, department of Handy craft, Master program. He have had some exhibitions and prises in Tehran Member of Art Faculty of Esfahan.

10 FERENC HALMOS Macaristan I was born in Pécs in I graduated as a chemical engineer from the University of Veszprém and later I went on to do my PhD and obtain Researcher-Developer-Designer specialist engineer qualifications. I have worked with ceramics since Until 1989 I worked as a production engineer in the Majolica Factory of the Herend Porcelain Manufactory. I worked for three years on a contract as a teacher of ceramic technology at the College of Applied Arts in Budapest. I participated in the Siklós Ceramics Symposium on three occasions. Since 1989 I work as an independent ceramic artist in my own workshop in Bánd. I am a member of the Veszprém Artists Guild since 1993 and of the Hungarian Artists National Association since My works have been exhibited in many individual and collective exhibitions.my pieces are characterised by the special glazes In the past years I have played an active part in the renovation of several big public buildings by manufacturing their ceramic ornamentation.

11 SANDEEP MANCHEKAR Hindistan Ceramics designer : Born EDUCATİON : Worked under Laxmanrao Ajgaonkar (Ceramic Designer) Kala Nagar, Bandra, Mumbai, 1988 : G.D Art (Ceramics & Pottery) from Sir J.J. School of Art : Master Potter s Course (C.V.P.I., Khanapur, Karnataka, India) : Master Crafts-man s Course (R.D.T.D.C., Bangalore) : Empanelled as a Designer by R.D.T.D.C., India.

12 İREM ÇALIŞICI PALA Türkiye yılında İzmir de doğdu. İlköğrenimini Ayvalık Sakarya İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini İzmir Türk Koleji Anadolu Bölümünde tamamladı de Dokuz Eylül Üniversitesi, G. S. F., G. T. E. S. Bölümü Çinicilik ve Çini Onarımı Anasanat Dalı, Türk Çini Sanatında Süsleme Etkilendiği Unsurlar ve Günümüzden Uygulamalar tezi ile lisans, 2003 te Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü, Ege Bölgesinde Geleneksel Çömlekçiliğin Bugünkü Durumu tezi ile yüksek lisans programlarından mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü, Osmanlı Dönemi Saray Mutfağında Kullanılan Pişmiş Toprak Sunum Kaplarının Form Özellikleri tez başlığı ile Sanatta Yeterliği tamamlamıştır yılından itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Çinicilik ve Çini Onarımı Anasanat Dalı nda Araştırma Görevlisidir. Çini olarak isimlendirilen geçmişte kullanmak için üretilen ürünlerin, günümüzde sadece dekoratif ürünler olarak kullanılması sebebi ile, günümüze yönelik yeni işlevsel pişmiş toprak ürün tasarımları yanı sıra, sanatsal çalışmalarında günümüzdeki üretimlere tepki olarak, geleneksel Türk seramiği nde var olan işlevli formları işlevsiz olarak geleneksel tekniklerde üretmektedir. Çeşitli grup ve karma sergiler yanısıra iki kişisel sergisi bulunmaktadır.

13

14

15 NURDAN ARSLAN Marmara Üniversitesi LALE AVŞAR Selçuk Üniversitesi

16 ŞENNUR BAĞCI AYŞE BALYEMEZ Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

17 SAFİYE BAŞAR Kocaeli Üniversitesi BİNGÜL BAŞARIR

18 ÇİĞDEM ÖNDER ER Anadolu Üniversitesi AHMET CÜNEYT ER Anadolu Üniversitesi

19 PINAR GENÇ Anadolu Üniversitesi BERİL GÖKAKIN Uşak Üniversitesi

20 SERKAN GÖNENÇ Mersin Üniversitesi FİGEN IŞIKTAN Akdeniz Üniversitesi

21 SULTAN KARAOĞLU Kocaeli Üniversitesi SEVİL KARİMPOUR Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

22 AYŞEGÜL TÜREDİ ÖZEN anadolu.edu.tr ÖZLEM ÖZER İstanbul Üniversitesi hotmail.com

23 SEMRAL ÖZTAN yahoo.com KADİR SEVİM Bilecik Üniversitesi bilecik.edu.tr

24 YILDIZ ŞİMA hotmail.com PERİZAT TÜMEN Ege Üniversitesi

25 EFE TÜRKEL Dokuz Eylül Üniversitesi İSMAİL YARDIMCI Uşak Üniversitesi gmail.com

seramik sergisi ceramic exhibition day by day

seramik sergisi ceramic exhibition day by day seramik sergisi ceramic exhibition day by day Yıldızevler Mah. Tagore Cad. (4. Cad.) Şehit Mustafa Doğan Sk. 82/A -B Yıldız 06550 Çankaya - ANKARA Tel +90 (312) 438 86 70 Fax +90 (312) 438 86 72 GSM +90

Detaylı

İstanbul Tasarım Merkezi

İstanbul Tasarım Merkezi İstanbul Tasarım Merkezi İstanbul Tasarım Merkezi Küratörden.. İslami Geometrik Desenler İslam coğrafyalarında oldukça geniş çaplı ele alınarak birçok farklı sanat eserinde çeşitli tekniklerle uygulanmıştır.

Detaylı

Yunus Emre. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eskişehir Valiliği işbirliğiyle

Yunus Emre. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eskişehir Valiliği işbirliğiyle ULUSLARARASI YUNUS EMRE KÜLTÜR VE SANAT HAFTASI ETKİNLİKLERİ INTERNATIONAL YUNUS EMRE CULTURE AND ART WEEK EVENTS Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eskişehir Valiliği işbirliğiyle Yunus

Detaylı

ULUSLARARASI SERAMÝK SEMPOZYUMU INTERNATIONAL CERAMICS SYMPOSIUM

ULUSLARARASI SERAMÝK SEMPOZYUMU INTERNATIONAL CERAMICS SYMPOSIUM DOKUZ EYLÜL ÜNÝVERSÝTESÝ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESÝ SERAMÝK BÖLÜMÜ ULUSLARARASI SERAMÝK SEMPOZYUMU INTERNATIONAL CERAMICS SYMPOSIUM Çalýþma/Workshop : 12-23 Eylül (Sept.) Kolokyum/Colloquium : 22-23 Eylül

Detaylı

Türk Seramik Sanatı, hayat buldu

Türk Seramik Sanatı, hayat buldu İzlediklerimiz / Our Impressions Kasım-Aralık / November-December 2007/No.23 Türk Seramik Sanatı, hayat buldu Turkish Ceramic Art comes to life Türk seramik sanatına katkıda bulunmuş sanatçılar ve genç

Detaylı

Yayınlayan / Publisher Ege Üniversitesi Rektörlüğü. Editör / Editor Füsun ÖZPAMİR Aysel ILDIZLI Gözde GÜNÜŞENTÜRK

Yayınlayan / Publisher Ege Üniversitesi Rektörlüğü. Editör / Editor Füsun ÖZPAMİR Aysel ILDIZLI Gözde GÜNÜŞENTÜRK Yayınlayan / Publisher Ege Üniversitesi Rektörlüğü Editör / Editor Füsun ÖZPAMİR Aysel ILDIZLI Gözde GÜNÜŞENTÜRK Redaksiyon / Redaction Prof. Dr. Metin EKİCİ Yrd. Doç. Dr. Pınar DÖNMEZ FEDAKAR Arş. Gör.

Detaylı

Seramikte bahar mevsimi

Seramikte bahar mevsimi Türkiye Seramik Federasyonu Dergisi Journal of Turkish Ceramics Federation Ocak-Mart /January-March 2011 No:35 Ücretsizdir/Free of Charge ISSN 1304-6578 Seramikte bahar mevsimi Spring season in Ceramics

Detaylı

Bilim, Teknik ve Endüstri Dergisi. Scientific, Technical and Industrial Journal

Bilim, Teknik ve Endüstri Dergisi. Scientific, Technical and Industrial Journal Bilim, Teknik ve Endüstri Dergisi. Scientific, Technical and Industrial Journal Aralık 2011-Şubat 2012 / December 2011-February 2012 Sektörel : 38 ISSN 1304-6578 Ücretsizdir / Free of Charge Türkiye Seramik

Detaylı

ULUSLARARASI. sempozyumu. 29-31 Mayıs 2015. AÇILIŞ: 29 MAYIS 2015 Cuma. Yenikapı Mevlevîhânesi 14:00 OTURUMLAR: 30-31 MAYIS 2015

ULUSLARARASI. sempozyumu. 29-31 Mayıs 2015. AÇILIŞ: 29 MAYIS 2015 Cuma. Yenikapı Mevlevîhânesi 14:00 OTURUMLAR: 30-31 MAYIS 2015 RAHMETKAPISI DOOROFMERCY ULUSLARARASI sempozyumu 29-31 Mayıs 2015 AÇILIŞ: 29 MAYIS 2015 Cuma Yenikapı Mevlevîhânesi 14:00 OTURUMLAR: 30-31 MAYIS 2015 Cemal Reşit Rey Konser Salonu 9:00-18:00 Halka açık

Detaylı

Turkmall & Kunst am Bau

Turkmall & Kunst am Bau Turkmall & Kunst am Bau Turkmall & Kunst am Bau İçinden Sanat Geçen Yapılar Yıllardır birer kapalı kutu olarak görülen alışveriş merkezleri günümüzde yeni bir yaşam alanına dönüşürken, kentle ve kentlilerle

Detaylı

lkel tekniklerden, ça dafl teknolojiye seramik e itimi Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü

lkel tekniklerden, ça dafl teknolojiye seramik e itimi Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü 09 Universite.qxd 9/13/06 12:12 PM Page 76 Eylül-Ekim / September-October 2006/ No.17 Üniversiteler-Seramik Bölümleri / Universitys-Ceramics Departments lkel tekniklerden, ça dafl teknolojiye seramik e

Detaylı

Doç.Dr. İsa ELİRİ Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü KONYA Email: isaeliri@hotmail.com Tel: 05424128812

Doç.Dr. İsa ELİRİ Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü KONYA Email: isaeliri@hotmail.com Tel: 05424128812 Doç.Dr. İsa ELİRİ Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü KONYA Email: isaeliri@hotmail.com Tel: 05424128812 ÖZGEÇMİŞ Kırıkkale de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini KIRIKKALE

Detaylı

Erdem Akan / Endüstriyel Tasarım

Erdem Akan / Endüstriyel Tasarım Erdem Akan / Endüstriyel Tasarım 1973 yılında İstanbul da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olana kadar eğitimine İstanbul da devam etti. British Councill bursu ve içindeki yaratma

Detaylı

25 EKiM-13 KASIM 2011

25 EKiM-13 KASIM 2011 25 EKiM-13 KASIM 2011 Katkılarından dolayı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ya teşekkür ederiz. SANAT DANIŞMANI VE ORGANİZATÖR SEMA ÖZEViN & NALAN KUMLALI BASIN DANIŞMANI HATiCE BULUT GRAFİK TASARIM ARZ TANITIM

Detaylı

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM

Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Özgeçmiş Emel MÜLAYİM Antalya da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Antalya da tamamladı. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü nde öğrenim gördü. 1992-1996 yılları arasında

Detaylı

Dino was born on March 23, 1913 in Istanbul to a family who loved art. He started drawing and

Dino was born on March 23, 1913 in Istanbul to a family who loved art. He started drawing and ABİDİN DİNO RC 33 Dino sanat seven bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da 23 Mart 1913 tarihinde doğdu. Ailesisinin etkisi ile genç yaşta resim yapmaya başladı. Çocukluğunda ailesiyle birlikte birkaç yıl

Detaylı

2010/2011. d i p l o m a p r o j e l e r i. diploma projeleri

2010/2011. d i p l o m a p r o j e l e r i. diploma projeleri 2010/2011 d i p l o m a p r o j e l e r i 2010 11 diploma projeleri 2010 11 DİPLOMA PROJELERİ KATALOĞU 2010 11 Uygulama / Application Arş.Gör. - Resch.Assist. Deniz Dalman Bu katalog Marmara Üniversitesi

Detaylı

MAYIS MAY 2013 ISTANBUL. GRAFİK TASARIM GRAPHIC DESIGN Arş.Gör. Research Asst. Zafer Lehimler ISBN 978-975-400-355-0

MAYIS MAY 2013 ISTANBUL. GRAFİK TASARIM GRAPHIC DESIGN Arş.Gör. Research Asst. Zafer Lehimler ISBN 978-975-400-355-0 3-7 HAZİRAN 2013 JUNE, 3-7, 2013 EGE REKLAM BASIM SANATLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ. PRINTING & PRESS Esat Paşa Mah. Ziya Paşa Cad. No:4 Ege Plaza Ataşehir - İSTANBUL Tel: (0216) 470 44 70 www.egebasim.com.tr

Detaylı

Sanat Sevgiyle, Kültürler Dostlukla Buluşuyor. Sevgili Sanatseverler,

Sanat Sevgiyle, Kültürler Dostlukla Buluşuyor. Sevgili Sanatseverler, Sanat Sevgiyle, Kültürler Dostlukla Buluşuyor Sevgili Sanatseverler, 15. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalimizde tekrar sizlerle birlikte olmaktan, dünyanın dört köşesinden 64 ülkeden 1000 in üzerinde

Detaylı

Hindistan da seramik workshop

Hindistan da seramik workshop ZLED KLER M Z / OUR IMPRESSIONS Hindistan da seramik workshop Tüm dünyada ünlenmifl çömlek ustas Sardar Gurcharan Singh ad na o lu ve di er sanatseverler taraf ndan kurulan Delhi Blue Pottery Trust Vakf

Detaylı

Yayınlayan Publisher Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı. Proje Koordinatörü Project Coordinator Canan Demir

Yayınlayan Publisher Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı. Proje Koordinatörü Project Coordinator Canan Demir Yayınlayan Publisher Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Proje Koordinatörü Project Coordinator Canan Demir Kapak Tasarımı Cover Design Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen

Detaylı

Canan Demir Genel Sekr. Yardımcısı& Proje Koordinatörü Assistant to the Secretary General& Project Coordinator

Canan Demir Genel Sekr. Yardımcısı& Proje Koordinatörü Assistant to the Secretary General& Project Coordinator Canan Demir Genel Sekr. Yardımcısı& Proje Koordinatörü Assistant to the Secretary General& Project Coordinator Eskişehir Büyükşehir Belediyesi nin, TC Hazine Müsteşarlığı / Merkezi Finans ve İhale Birimi

Detaylı

Üç sanatç, tek sergi. Three artists, one exhibition ZLED KLER M Z / OUR IMPRESSIONS

Üç sanatç, tek sergi. Three artists, one exhibition ZLED KLER M Z / OUR IMPRESSIONS ZLED KLER M Z / OUR IMPRESSIONS Üç sanatç, tek sergi Candan Güngör Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü kökenli üç sanatç, yap tlar n sanatseverlerle buluflturdu. 17 31 Aral

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Şebnem Somel Doğum Tarihi: 1969 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Resim Bölümü Mimar Sinan Üniversitesi 1987-1992 Y. Lisans Resim

Detaylı

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 2 Katalogta yer alan sanatçılar ve eserleri alfabetik olarak yerleştirilmiştir. Türkan Saylan a Saygı Türkan Saylan,

Detaylı

3 5 7 26 Ekim / October 2010-22 Aralık / December 2010 T.C. Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi organizasyon ve sergileme komitesi organising & exhibition commitee Savaş Çekiç

Detaylı

Prof. Beril Anılanmert Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı berila@isikun.edu.

Prof. Beril Anılanmert Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı berila@isikun.edu. Prof. Beril Anılanmert Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı berila@isikun.edu.tr 1. Adı Soyadı: Beril Anılanmert 2. Doğum Tarihi: 1942 3. Unvanı:

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı

VI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali. 1-7 Ekim 2012. VI. Istanbul International Architecture and Urban Films Festival

VI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali. 1-7 Ekim 2012. VI. Istanbul International Architecture and Urban Films Festival VI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali 1-7 Ekim 2012 VI. Istanbul International Architecture and Urban Films Festival 1-7 October 2012 Katkıda Bulunanlar / With Contribution of www.archfilmfest.org

Detaylı

SERAMİK TANITIM GRUBU, KARARLI ADIMLARLA HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR CERAMIC PROMOTION GROUP ADVANCES TOWARDS ITS TARGETS WITH SURE STEPS

SERAMİK TANITIM GRUBU, KARARLI ADIMLARLA HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR CERAMIC PROMOTION GROUP ADVANCES TOWARDS ITS TARGETS WITH SURE STEPS içindekiler contents 28 38 56 84 95 103 98 06 08 12 14 38 42 SERAMİK TANITIM GRUBU, KARARLI ADIMLARLA HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR CERAMIC PROMOTION GROUP ADVANCES TOWARDS ITS TARGETS WITH SURE STEPS TÜRKİYE

Detaylı