F200. GSM/GPRS Dijital Cep Telefonu KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "F200. GSM/GPRS Dijital Cep Telefonu KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 F200 GSM/GPRS Dijital Cep Telefonu KULLANMA KILAVUZU

2 LÜTFEN CEP TELEFONUNUZU KULLANMADAN ÖNCE BU KULLANMA KILAVUZUNU DİKKATLİ OKUYUNUZ. YANLIŞ ANLAMA VEYA YANLIŞ KULLANMADAN KAYNAKLANACAK ARIZALARDAN FİRMAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR. Bu cihazın Sanayi Bakanlığınca tespit edilen kullanım ömrü 7 (yedi) yıldır. Bu cihazın garanti süresi; satın alma tarihten itibaren 2 (iki) yıldır. Bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını içeren; ETSI TS V8.0.0 ve ETSI TS V8.1.0 standartlarına uygundur.

3 Not: Bu kılavuzun içeriği doğrudur. Yazılım farklılığı, SIM kart yada operatör sebebiyle bu kılavuzun bazı bölümleri telefon ile farklılık gösterebilir. Şirketimiz teknik özellikleri değiştirme hakkını hiçbir bildirim yapmadan değiştirme hakkını saklı tutar. Evşin Elektronik Dış Ticaret Ltd. Şti. Merkez Mah. Çukurbosna Yolu Ankara Cad. No: 30 Yakuplu/Beylikdüzü/İstanbul Tel: Faks: E-posta:

4 1.1 Giriş Güvenliğiniz İçin Pil Şarj Etme Ağa Bağlanmak Arama Rehber Mesajlar Arama Merkezi Ayarlar Multimedya Dosya Yöneticisi Eğlence ve Oyunlar Kullanıcı Profilleri Ajanda Ekstralar Servisler Klavye Tanımlama Giriş Yöntemleri Açıklaması T-flash Kart Takma ve Çıkarma T-flash Kart Kullanımı Basit Sorun Giderme 40

5 1.1. Giriş GSM/GPRS dijital telefonumuzu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuzu okuduktan sonra, telefon ve kullanımı hakkında yeterince bilgi sahibi olacaksınız. Bu telefon, GSM/GPRS ağlarını kullanım için tasarlanmıştır. Sadece basit aramalar için değil, bunu yanında SIM kart modu, akıllı gitiç yöntemi, SMS, MMS, kamera, video oynatıcı, MP3 çalar, alarm, hesap makinesi, takvim vs. birçok uygulamayı içermektedir. Kişiselleşmiş adam-makine arayüzü ve iyi dizaynı ile tüm ihtiyaçlarınızı tatmin edecek. Güvenlik Rehberi Eğer telefonunuz çalınır veya kaybolursa, telefonunuzu ve SIM kartınızı iptal etmek için telekominikasyon yetkilileri veya bir satış acentası ile acilen temasa geçin. Bu, yetki dışı kullanımdan kaynaklanabilecek masrafları ortadan kaldıracaktır. Telekominikasyon yetkilileri veya bir satış acentası ile görüştüğünüzde sizden telefonunuzun IMEI numarasını isteyecektirler. (Pili çıkarın. Pil yuvasında IMEI numarası yazılı etiketi göreceksiniz). Lütfen bu numarayı, sonra kullanmak için güvenli bir yere kaydedin. Telefonunuzun kötüye kullanımını önlemek amacıyla aşağıdaki tedbirleri alabilirsiniz: - Üçüncü partı uygulamalar tarafından tespit edilmeden, SIM kartınızın PIN numarasını değiştirin. - Telefonunuzu aracınızda bıraktığınızda dışarıdan görebileceğiniz bir noktada olsun. En iyi yöntem ise, telefonu nereye giderseniz yanınızda götürmektir. - Kısıtlamaları ayarlayın.

6 Güvenliğiniz İçin Telefonunuzun verimli ve güvenli çalışması için bu kurallara uyun Genel Uyarı Telefonunuzun zarar görmesini önlemek amacıyla, piller ve şarj cihazları özel olarak tasarlanmıştır. Diğer pil ve şarj cihazı kullanımları sızıntıya, aşırı ısınmaya, çatlamaya, alevlenmeye ve diğer arızalara neden olabilir. Telefonunuzunda oluşabilecek arızaları veya yangını önlemek için, lütfen telefonunuzu atmayınız, şiddetli darbe ve sarsıntıya maruz bırakmayınız. Lütfen telefonunuzu ve şarj cihazınızı mikrodalga fırına veya yüksek basınç altına koymayınız. Aksi halde devre sisteminde hasar oluşması veya yanma gibi beklenmedik kazalara neden olabilir. Lütfen telefonunuzu uçucu ve yanıcı gazların yanında kullanmayın, aksi halde arızalanabilir ya da yanabilir. Lütfen telefonunuzu yüksek sıcaklık, yüksek nem veya tozlu ortamlarda bulundurmayın; aksi halde telefonunuz arızalanabilir. Lütfen telefonunuzu, pilinizi ve şarj cihazınızı çocuklardan uzak tutarak, yaralanmalarını engelleyin. Telefonunuzu düşmeden ve hasardan korumak için, dengesiz yüzeylere koymayın Telefon Güvenliği Lütfen uçakta, hastanelerde ve diğer yasak alanlarda telefonunuzu kapatınız, aksi halde elektrikli aletlerin ve sağlık ekipmanlarının normal çalışması etkilenebilir. Lütfen telefonunu kullanırken yerel

7 7 yönetmeliklere uyunuz. Bu telefon, açık bir otomatik güç ile donatılmıştır. Lütfen telefonunuzu, uçuş sırasında otomatik açılmayacak bir saate ayarlayınız. Telefonunuzu düşük sinyal ya da elektronik cihazların yanında kullanmayın. Radyo dalgalarının etkileşimi, elektronik cihazlarda sorunlara yol açabilir. İşitme cihazı, kalp pili ve diğer elektronik sağlık ekipmanları, duman dedektörleri, otomatik kapılar ve diğer otomatik control sistemlerinin yanında telefonunuzu kullanmamaya özen gösterin. Telefonunuzun bu chazları nasıl etkilediğini öğrenmek için üreticinizle temasa geçin. LCD ekranı, yabancı cisim veya darbeye maruz bırakmayın, aksi halde çatlayarak çerisindeki sıvının akmasına neden olabilirsiniz. LCD ekranın içerisindeki sıvı göz ile temas ettiğinde körlük riski vardır. Böyle bir durumda, gözünüzü temiz su ile yıkadıktan sonra derhal hastaneye gidin. Telefonunuzu açmaya veya tamir etmeye çalışmayın. Pil sızıntısına veya kısa devreye sebep olabilirsiniz. Çok nadir durumlarda, bazı model otomobillerde telefonu kullanmak, aracın elektronik aksamına zarar verebilir. Güvenliğiniz için araçta telefon kullanmayınız. İğne, kalem ucu ve diğer sivri aletleri kullanmanız, telefonunuzu ve klavyenizi bozabilir. Eğer anten hasar aldıysa, güvenliğiniz için telefonunuzu kullanmayınız. Telefonunuzu, kredi kartı, disket, CD gibi manjetik cisimlere yakın tutmayın. Bu cisimlere kayıtlı bilgileriniz silinebilir (örn. kredi kartınız okumayabilir).

8 8 Raptiye gibi küçük metal aletleri alıcınızdan uzak tutun. Bu tür metal nesneler, manyetik alanları ile telefonunuzun hasar görmesine neden olabilir. Su ve diğer sıvı nesneleri telefonunuzdan uzak tutun. Telefonunuzun ıslanması kısa devre, pil sızıntısı ve diğer arızalara yol açar Pil Güvenliği Lütfen telefonun pilini ateşe atmayınız. Aksi halde alev alabilir ve patlayabilir. Pili takarken güç veya baskı uygulamayın, aksi halde pili kırabilir veya sızıntıya neden olabilirsiniz. Lütfen; tel, iğne gibi metal cisimleri telefonunuza kısa devre yaptırmak için kullanmayınız. Bunun yanında telefonunuzu kolye gibi metal eşyaların yanına koymanız; cihazın aşırı ısınmasına, çatlaklar oluşmasına vs. yol açabilir. Lütfen pil temas noktalarını lehimlemeyin, aksi halde pili kırabilir veya sızıntıya neden olabilirsiniz. Eğer, pilin içindeki asit gözle temas ederse körlük riski vardır. Böyle bir durumda gözlerinizi ovalamayın, temiz su ile gözünüzü yıkadıktan sonra zaman kaybetmeden hastaneye gidin. Pili açmaya veya tamir etmeye çalışmayın, aksi halde pili kırabilir veya sızıntıya neden olabilirsiniz. Telefonunuzu ateşin veya başka bir ısı kaynağının yanında kullanmayın/bırakmayın. Pil sızıntısına, çatlamaya, aşırı ısınmaya veya yangına neden olabilir. Eğer pil aşırı ısınıyorsa, rengi değişmişse, veya kullanım sırasında bozuluyor, şarj olma sorunları yaşıyorsa yenisi ile değiştirin.

9 9 Eğer, pilin içerisindeki asit cilde veya elbiseye temas ederse yanmaya sebep olur. Temiz su ile cildinizi yıkadıktan sonra zaman kaybetmeden hastaneye gidin. Eğer pil sızıntı yapmış ve kötü bir koku yayıyorsa, bir yangın veya patlamaya sebep olmamak için pili çıkarın. Pili ıslak halde kullanmak aşırı ısınmaya, dumana ve paslanmaya neden olur. Telefonunuzu direkt güneş ışığına bırakmayın. Pil sızıntısına, çatlamaya, performans kaybına veya pil ömrünün azalmasına neden olabilir. Lütfen, telefonunuzu 24 saatten fazla şarjda bırakmayınız Şarj Cihazı Güvenliği Lütfen AC220 volt kullanın. Diğer gerilim kullanımları sızıntıya, yanmaya ve başka pil sorunlarına neden olur. Şarj cihazına kısa devre yapmayın. Elektrik şokuna ve cihazın hasara uğramasına neden olabilir. Lütfen, kablo hasarı varsa şarj cihazını kullanmayınız. Elektrik şoka neden olarak cihazınıza hasar bırakabilir. Elektrik ekipmanların üzerinde toplanan tozları sık sık temizleyin. Telefonunuzu su hatlarının yanına bırakmayın. Telefonun su ile temas etmesi durumunda kısa devre veya diğer arızalar oluşmaktadır. Şarj cihazınız su veya diğer sıvı nesneler ile temas ettiğinde derhal prizden sökün. Aksi halde elektrik şoku, alevlenme ve diğer arızalara yol açar. Şarj cihazını açmaya veya tamir etmeye çalışmayın.

10 10 Yaralanmalara, elektrik şokuna veya yangına neden olabilir. Elektrik şoku veya yangına neden olmamak için telefonunuzu banyo gibi nemli yerlerde şarj etmeyin. Şarj cihazına ıslak elle dokunmayınız. Şarj kablosu üzerine ağır cisimler koymayınız. Temizlik ve bakım yapmadan once cihazı şarjdan çıkarın. Şarj cihazını çıkardığınızında kablosunu gererek toplamayın. Kablo hasarları şarj cihazının bozulmasına ve yangına neden olabilir Temizlik ve Bakım Telefonun, şarj cihazının ve pilin su direnci yoktur. Banyoda, yağmur altında ve diğer ıslak alanlarda kullanmayınız. Telefonu, pili ve şarj cihazını temizlemek için temiz kuru bir bez kullanın. Telefonu temizlemek için alkol, tiner, benzen vs. diğer solventleri kullanmayın. Telefonunuzu kirli kullanmak güç kaybına ve şarj sorunlarına neden olur. Düzenli olarak temizleyin Genel Hususlar Telefon: Lütfen telefonunuzu 5-40 derece sıcaklık ve %35-85 nem değerleri dışında kullanmayınız. Cep telefonunuzu, sabit telefonlardan, televizyonlardan, radyolardan ve otomatik ofis ekipmanlarından uzakta kullanın. Pil: Lütfen pili, serin, güneş görmeyen ve iyi havalandırılan yerlerde

11 11 saklayın. Tüm telefon pillerinin bir ömrü vardır. Pillerin kullanım ömürleri, şarj sıklığı ile orantılıdır. Eğer piliniz şarj olmuyorsa büyük ihtimalle ömrünü tamamlamıştır; yenisi ile değiştirin. Eski pilleri günlük çöplerin içine atmayın. Eski pilleri, yönetmeliklere uygun toplama noktalarına bırakın. Şarj Cihazı: Telefonunuzu: 1) Güneş altında, 2) +5 C C dereceler dışındaki hava sıcaklıklarında, 3) Tozlu, ıslak veya titreşimli alanlarda, 4) TV, radyo gibi elektronik aletlerin yanında şarj etmeyiniz.

12 Pil Pil başlangışta yaklaşık %50 oranında şarj olur. İlk üç şarjdan sonra şarj performansı %100 e çıkar. Pili, gücü tamamen bittikten sonra şarja takın. Pili takma ve çıkarma Pili çıkarırken aşağıdaki adımları izleyin: 1) Pil kapağını aşağı doğru çekin ve kaldırın; 2) Pili yukarı çekerek cihazdan çıkarın. Pili takarken aşağıdaki adımları izleyin: (1) Pili, yuvadaki metal uçlarla temas ettirin ve oturtun. (2) Pil kapağını, tam olarak yerine geçinceye kadar yukarı ittirin Şarj Etme Şarj cihazını prize takın. Şarj cihazının diğer ucunu telefonunuza takın. Tam bu anda şarj seviye ikonu, ekranın sağ üst köşesinde belirecektir. Eğer telefon şarj olurken enerji kesilirse, şarj göstergesi ekranda belirir. Telefon, yetersiz güç durumunda şarja takılırsa, şarj göstergesinin ekranda belirmesi biraz zaman alabilir. Eğer pil göstergesi dolu gösteriyor ve şarj ışığı yanmıyorsa, şarj işleminin tamamlanmış demektir. Şarj esnasında elektrik kesilirse, ekranda şarjın tam dolduğuna ilişkin ibare görünür. Şarj işlemi 3-4 saat sürebilir. Telefon ve şarj cihazı şarj sırasında ısınacaktır, normal bir durumdur. Şarj tamamlandığında, şarj cihazını prizden ve telefonunuzdan sökün.

13 13 Dikkat: Şarj işlemi, +5 C and +40 C arasında ve iyi havalandırılan bir ortamda olmalıdır. Telefonun orjinal şarj cihazını kullanın. Başka bir şarj cihazı kullanmak cihazınıza zarar verir ve garanti kapsamından çıkmasına neden olur. Eğer telefon otomatik kapanırsa veya Pil zayıf ibaresi görünürse şarja takın. Eğer pil tam olarak bitmeden şarja bağlanırsa, şarj süresi kısalır. Bekleme ve görüşme süreleri, telefonunuzun performansı hakkında bilgi verir. Fakat kısmi kullanımda, pil kullanımı da değişeceği için sizi yanıltabilir. Burada diğer etkenler devreye girer (örn. Kullanım şekli). Şarj etmeden önce pilin takılı olduğundan emin olun ve şarj esnasında pili çıkarmayın. Pil tamamen şarj edildiğinde, şarj çubuğu durur. Şarj cihazını sökün. Eğer sökmezseniz, telefonun fonksiyonlarını ve pil ömrünü etkileyebilir Ağa Bağlanmak SIM Kart Cep telefonunuzu kullanmadan önce, bir veya iki uygun SIM kart takın. SIM kart, GSM/GPRS ağlarına bağlanmak için gereklidir. SIM kartın metal alanı, mesajlar, rehberdeki isimler ve numaralar, ağa bağlantı ile ilgili tüm bilgileri saklar. İçerisindeki bilgileri okumak için SIM kartınızı çıkarılabilir ve başka cep telefonlarına takılabilirsiniz (Takılan yeni telefon Sim kartınızı otomatik olarak tanıyacaktır). Kartınızdaki bilgileri kaybolmaya ve hasara karşı korumak için,

14 14 SIM kartınızın metal yüzeyini elektrik etkisi ve manyetik alanlardan uzak tutun. SIM kart bir kez hasar aldığında, artık GSM/GPRS ağına erişemezsiniz. Dikkat: SIM kartı çıkarmadan once telefonunuzu kapatın. Telefon, harici bir kaynağa bağlı iken SIM kart takmayın. Aksi halde SIM kart hasar görebilir SIM Kart Çıkarma ve Takma SIM kartın metal kısımları kolay hasar alır. Kartı takıp çıkarırken dikkatli olun. Telefonunuzu kapatın, pil ve diğer dış bağlantıları sökün. Bu cihaz, aynı anda iki SIM kartın çalışmasını desteklemektedir. Hangi karta öncelik verdiğinizi belirleyin ve cihaza ona göre takın. SIM kartı çıkarmanız gerektiğinde, ilk olarak telefonunuzu kapatın ve pili çıkartın. Ardından SIM kartı çıkarablirsiniz Telefonu açma/kapama Telefonunuzu açarken/kapatırken, Açma/kapama tuşu na basılı tutun. Eğer SIM kart takılı değilken telefonunuzu açarsanız, ekranda SIM kart takın ibaresi görüntülenecektir. SIM kartı taktıktan sonra telefon otomatik olarak SIM kartı devreye alır. Daha sonra aşağıdaki iletiler görüntülenecektir: PIN i girin SIM kart şifresini ayarlamak için. Telefon Kilit Kodunu gir Telefon şifresini ayarlamak için.

15 SIM kart Kilidini Açmak SIM kartı kanunsuz kullanımdan korumak için, PIN1 i kullanabilirsiniz. Bu seçeneği kullanırsanız, telefonunuz her açıldığında PIN1 numarasını yazmanızı isteyecektir. Kullanıcı SIM kart korumasını kapatabilir. Bu koşullar altında SIM kartınızı kanunsuz kullanımdan koruyabilirsiniz. Açma tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın. PIN1 numarasını girin. Sağ tuşu kullanarak hatalı yazıları silin. Tamam a basarak girişi sonlandırın. Örneğin, 1234 olarak ayarlanmışsa: 1234 Tamam olarak girin. Eğer, ardı ardına PIN numarasını üç kez yanlış girerseniz, SIM kart kilitlenir. SIM kardı açmak için PUK numarasına ihtiyaç vardır. Not: Servis sağlayıcınızdan SIM kartınızı PIN numarası (4-8 karakter) ile birlikte alabilirsiniz. Lütfen PIN numaranızı size uygun biçimde değiştirin Telefon Kilidini Açmak Telefonunuzu kanunsuz kullanımdan korumak için, telefon kilidini kullanabilirsiniz. Eğer bu seçeneği uygularsanız, telefonunuz her açıldığında, PIN1 den sonra sizden, telefon kilit numaranızı girmenizi isteyecektir. Kullanıcı isterse bu özelliği devre dışı bırakabilir ( Güvenlik ayarları na bakın). Ancak böyle bir durumda telefonunuzun yasa dışı kullanımını önleyemezsiniz. Telefon kilit modu: Hataları silmek için sağ tuşu veya temizle tuşununu kullanabilirsiniz. Tamam a basarak işlemi bitirin. Örneğin, telefon kilit kodunuz 1234 ise, 1234 Tamam şeklinde girin.

16 16 Eğer telefon kilit kodunu unutmuşsanız, üreticinizle temasa geçin Ağa Bağlanmak Telefonunuz açıldığında SIM kartınız, otomatik olarak, kullanabileceği bir ağ arar. (Ekranda Arıyor ibaresi görüntülenir). Bağlantı sağlandığında, ağ sağlayıcının adı ekranın ortasında okunur. Ardından telefon bekleme modunda çalışmaya başlar. Hatırlatma: Eğer ekranda Sadece acil arama ibaresi görünürse, bu, kapsama alanı dışında olduğunuz anlamına gelir, ancak acil aramalar ile ilgili bir sorun yaşanmaz Arama Yapmak Servis sağlayıcınızın sembolü ekranda göründüğünde arama yapabilir veya gelen aramayı kabul edebilirsiniz. Ekranın sol üst köşesindeki bilgilendirme çubuğu sinyzl gücünü göstermektedir (Eğer 4 kademe gösteriyorsa tam güçtedir). İstediğiniz numarayı girin ve arama tuşuna basın. Engeller görüşme kalitesini etkiler, açık alana çıkarak telefonun performansını artırabilirsiniz Yurtiçi Arama Yapmak Numara tuşlarını kullanarak telefon numarasını yazın, ve ardından arama tuşuna basın. Telefon numarasını değiştirmek istiyorsanız, sağ tuşu kullanarak yazmış olduğunuz karakterleri silebilirsiniz. Görüşme sırasında ekranda animasyon belirecektir. Diğer taraf telefonu açtığında, ekranda görüşmeye ait bilgiler görüntülenecektir. Yurtiçi arama yapmak için aşağıdaki yolu izleyin: Alan kodu, telefon numarası ve arama tuşu.

17 Sabit Uzantılı Hatları Arama Bazı sabit hatlar direct olarak aranmaz. Arama yapmadan önce santrale bağlanmanız gerekmektedir. Telefon numarasını girdiğinizde, bekletme kodu olan P yi ve uzantı numarasını eklemeniz gerekir. Bu şekilde direkt olaraka bağlanabilirsiniz. * tuşuna basılı tutarak P yi girebilirsiniz (Bu esnada ekranda P ibaresi görünür). Aşağıdaki sırayla tuşlama yaparak uzantılı sabit hatlara arama yapabilirsiniz: Alan kodu, santral numarası, P, uzantı numarası ve arama tuşu. Örneğin; Eğer olarak isimlendirilmiş bir sesli mesaj sistemi varsa, kutu numarası 6666 ve şifre de 8888 dir. Aşağıdaki gibi çevirebilirsiniz: P 6666 P Uluslararası Arama Yapmak Uluslar arası görüşme yapmak için, ekranda + ibaresi çıkana kadar * tuşuna basılı tutun. Bu, herhangi bir ülkeden uluslararası görüşme yapmak için gerekli olan ön numaradır (Örn. Çin +86). + ibaresinden sonra ülke kodunu ve aramak istediğimiz numarayı tam olarak girmeliyiz. Bazı ülkelerin kodları: Almanya 49, İngiltere 44, İsveç 46 şeklindedir. Uluslararası arama yaparken, alan kodunda kullandığımız 0 değerini kullanmayız. Örneğin, Şangay ı arayacaksak: Ülke kodu alan kodu telefon numarası Arama Geçmişinden Arama Yapmak Yaptığınız tüm görüşmeler telefondaki arama geçmişine kaydedilir. Arananlar, gelen aramalar ve cevapsız çağrılar şeklinde sınıflandırılır.

18 18 Eğer arama geçmişi dolmuşsa, eski kayıtlar sondan başlayarak otomatik silinir. Arama geçmişini ile ilgili aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz: Bekleme modunda, arama tuşu na basın ve kayıtlı tüm numaraları görün. Görünen tüm numaraları, arama tuşu ile direkt olarak arayabilirsiniz. Aranan kişiler listesinde Tamam tuşuna basarak, o kayıtla ilgili detayları görüntüleyebiliriz Acil Aramalar Eğer ağ alanı içerisinde bulunuyorsanız (ekranın sol üst köşesinde çekim gücünü gösteren işareti görebilirsiniz), acil arama yapabilirsiniz. Eğer servis sağlayıcınız dolaşımda görüşmeyi desteklemiyorsa, ekranda Sadece acil arama ibaresi okunur. Eğer kapsama alanı içerisindeyseniz, SIM kartınız yoksa, acil arama yapmak mümkün olacaktır Arama cevaplamak Herhangi bir tuşla cevapla fonksiyonunuz Açık ise, herhangi bir tuşa basarak gelen aramayı Kabul edebilirsiniz, aksi takdirde cevapla, sol tuş, I veya II tuşuna basmanız gereklidir. Eğer SIM-2 ye bir çağrı geldiyse, ekranda uyarı ibaresi çıkar. Eğer kulaklık takılıysa, kulaklığın üzerindeki düğmeye basmanız yeterlidir. Eğer o düğmeye basmakta bir sıkıntıo varsa, Otomatik cevapla seçeneği Açık olmalı. Bu tercihte, telefon 5 saniye çaldıktan/titreştikten sonra otomatik açılır.

19 Arama Geçmişi Telefonunuz; cevapsız çağrılar, aranan numaralar, gelen aramalar, arama zamanı, görüşme süresi gibi bilgileri kayıt altına almaktadır Arama Menüsü Görüşme esnasında, H-free ye basarak hoparlörü açabilirsiniz. Arama menüsüne girmek için Seçenekler e basın. Arama menüsü, fonksiyon menüsü ile benzer görevdedir. Arama menüsü sadece görüşme esnasında görünebilir. Arama bekletme, konferans görüme gibi özellikleri vardır. Lütfen ağ sağlayıcınızla iletişime geçin. Arama menüsünde aşağıdaki işlemlerden birini yapabilirsiniz: Aramayı Beklet: Mevcut görüşmeye ara verir ve beklemedeki diğer görüşmeyi açar. Aramayı Sonlandır: Mevcut aramayı sonlandırır. Yeni Arama: Yeni bir arama yapar. Rehber: Rehber kayıtlarına ulaşmayı sağlar. Mesajlar: Mesaj oluşturur ve gönderir. Ses Kaydedici: Mevcut görüşmeyi kaydeder. Arkaplan Sesi: Görüşme esnasında arka planda müzik çalar. Sessiz: Kullanıcının sesini vermez. DTMF: Sol tuşa basarak DTMF yi aktive edebilir / devre dışı bırakabiliriz.

20 Arama Numarayı girin, aramak için gönder tuşu na basın Rehber Telefonunuzun isimler, gruplar, telefon numaraları, ve kişisel zil sesleri, gelen aramalara ait resimler, chat, e-posta, ve önemli kişilere ait kartlar gibi özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Tüm bunları yapmak için sağ tuşa basın, İsim, direct olarak rehber fonksiyonuna girebilirsiniz. Not: Bu telefona 250 numarayı kaydedebilirsiniz. Farklı SIM kartlar, farklı depolama alanına sahiptir. Rehber ana menüsünde, bir rehber kaydını seçebilir ve aşağıdaki işlemlerden birini uygulayablirsiniz: Görüntüle Mesaj Gönder Ara IP arama Düzenle Sil Kopyala Taşı Kayıt gönder Kara listeye ekle Arama grupları Rehber Ayarları

21 Mesajlar Ana menü arayüzünde, yön tuşlarını kullanarak Mesajlar a gelin. Bu beş seçenek içermektedir: Mesaj yaz, Gelen Kutusu, Giden Kutusu, Şablonlar, SMS ayarları, MMS, ve Yayın mesajları Mesaj Yazma 1. Bekleme modunda, aşağıdaki yolu izleyin: Menü Mesaj Mesaj Yaz 2. Seçtiğiniz kişilere mesajınızı adresleyin ve/veya alıcı adedini giriniz: İstediğiniz gönderim adedi İsim listesinden bir kişi seçin, rehberde aramak için sol tuşa basın. 3. Mesajınızı adreslemeyi bitirdiğinizde, aşağı yön tuşuna basın ve herhangi bir sayı tuşuna basın. Metin alanı gösterimdedir. 4. Mesajınıza metin girmek için klavye veya dokunmatik ekranı kullanablirsiniz. 5. Mesaj oluşturduğunuz herhangi bir anda, mesaj gönderme seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. 6. Mesajınızı oluşturmayı bitirdiğinizde, göndermek için Tamam a basın Gelen ve Giden Kutusu Gelen mesajlar, SIM kart hafızasındaki Gelen Kutusu na kaydedilir. Gelen kutusunda, mesaj ile birlikte gönderenin adı ve alınma tarihi de görüntülenir. Okumak istediğiniz mesaja ulaşmak için aşağı/yukarı tuşları kullanılır. Sol tuşa basarak, Seçenekler den aşağıdaki işlemlerden birini gerçekleştirebilirsiniz:

22 22 - Cevapla Mesaja cevap yazar. - Görüntüle Mesajı görüntüler. - Göndereni ara Mesaj gönderen numarayı arar. - Sil Görüntülenen mesajı siler. - İlet Mesajı diğer kişilere iletir. - Telefona Kopyala Mesajı telefona kopyalar. - Rehbere Kaydet Mesaj gönderen numarayı rehbere kaydeder. - Tümünü Sil Gelen kutusundaki tüm mesajları siler. - Arşive Taşı Seçili mesajları arşive taşır. - Ara Göndereni arama geçmiinde bul. Giden kutusu na girin. Telefonunuz Giden kutusu ndaki mesajları listeleyecektir. Sol tuşa basarak, Seçenekler den aşağıdaki işlemlerden birini gerçekleştirebilirsiniz: - Düzenle Mesajı düzenler. - Görüntüle Mesajı görüntüler. - Yeniden Gönder Mesajı yeniden gönderir. - Sil Görüntülenen mesajı siler. - Tümünü Sil Giden kutusundaki tüm mesajları siler Gönderilen Mesajlar Teslim edilmiş mesajları içermektedir Şablon Mesaj listesine girin, varsayılan şablonları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

23 Mesaj Ayarları SIM kartı ayarlayabilirsiniz: SIM mesaj ayarları Kara liste mesajları Stili göster MMS Ayarları: MMS özelliklerini kullanmadan önce gerekli ayarları yapınız. - Oluştur: Yaratım modu, resim boyutlandırma, otomatik imzayı ayarlar. - Gönder: Geçerlilik süresi, iletim raporu, okuma raporu, öncelik, kayma zamanı, teslim süresi gibi özellikleri ayarlar. - Alma ayarları: Ev ağı, dolaşımda, okundu raporu, iletim raporu, vs. mesajlarınıza alma özellikleri kazandırabilirsiniz. - Filtre: Mesajlara filtre uygulayabilirsiniz, haber ve reklam gibi. - Sunucu profili: Servis sağlayıcıyı seç - Hafıza Durumu: Hafıza durumunu göster Sesli Mesaj Servisi Bu, gelen aramayı kabul etmediğinizde arayanı sesli mesaj bırakması için otomatik olarak yönlendirir. Mesaj bırakılmısa, sesli mesaj servisini ziyaret ederek o mesaja ulaşabilirsiniz. Sesli mesaj kutusu na girerek mevcut sesli mesajlarınızı görebilirsiniz. Sol tuş Seçenekler i kullanarak sesli mesaj kutunuza girebilir ve düzenleyebilirsiniz, düzenleyi seçerek sesli mesaj

24 24 numaranızı girebilir veya Sesli mesaja bağlan ile mesaja erişebilirsiniz. Ağ operatörleri sesli mesaj özelliğini desteklemektedir. Etkinleştirmek için onaylamalısınız. Sesli mesaj numaranız hakkındaki detaylar için, servis sağlayıcınızla temasa geçin Arşiv Mesajı Sil Gelen kutusu, taslaklar, giden kutusu, gönderilen mesajlar, arşiv, tüm mesajları silmek için kullanılır Yayın mesajları 3.4. Arama Merkezi Arama Geçmişi Cevapsız çağrılar, cevapsız çağrıları görmek için Tamam a basın Aranan numaralar, aranan numaraları görmek için Tamam a basın Gelen aramalar, gelen aramaları görmek için Tamam a basın Arama sütununu sil, arama sütununu silmek için Tamam a basın Arama zamanı Arama ücreti SMS sayacı GPRS sayacı Cevapsız çağrılar, yapılan aramalar, gelen aramalar, alt menülerinde Tamam a basarak; o arama ile ilgili tarih, saat, numara gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Detay arayüzünde, Seçenekler e basarak aşağıdaki işlemleri

25 25 yapabilirsiniz: - Sil: Kaydı siler. - Rehbere kaydet: Kaydı, rehbere veya SIM kart hafızasına kaydeder. - Ara: Numarayı arar - IP ekle: Arayan numaraya IP adresi ekler - Düzenle: Numarayı düzenle ve rehbere kaydet - SMS gönder: Arayan numaraya SMS gönder - MMS gönder: Arayan numaraya MMS gönder - Arayanı Engelle: Arayan numarayı kara listeye kaydeder Arama Ayarları SIM arama ayarları - Arayan ID - Arama bekletme - Arama aktarma - Arama engelleme - Hat değiştirme - Kara Liste - Kapalı kullanıcı grubu Otomatik yeniden arama - Otomatik yeniden aramayı etkinleştir Hızlı arama - Hızlı aramayı etkinleştir - Numarayı ayarla IP arama - SIM1 Aktif - SIM2 Aktif

26 26 - Düzenle Backlist - Arama yapıldığında seç - Playback ayarları - Etki listesi Arama zamanını görüntüle Arama zamanı hatırlatıcı Otomatik hızlı sonlandır SMS ile reddet 3.5. Ayarlar Çift SIM Ayarları Çift SIM açık Sadece SIM-1 açık Sadece SIM-2 açık Uçak Modu Kısayollar Kalem Kalibrasyonu Telefon Ayarı Tarih ve Saat Telefonu açma/kapamayı ayarla Dil Tercih edilen giriş yöntemi Özellikleri görüntüle Karşılama Metni Tarih ve saati otomatik güncelle Font

27 27 Çeşitli ayarlar Ağ Ayarı Hatırlatma: SIM kartı ayarlayabilirsiniz. Ağ seçimi: - Yeni arama: Yeni ağ sağlayıcıyı arar; - Ağ seç: Ağ sağlayıcı listesinden seçim yapar. - Mod seçimi: Otomatik veya manuel olarak mod seçimi yapar. Tercih edilen ağlar: Güvenlik Ayarı SIM Kilidi: Hatırlatma: SIM kartlarınızı sırasıyla ayarlayınız. SIM kilidi PIN numarası ile sağlanmaktadır; PIN numarası, SIM kartın illegal kullanımını önler. Eğer SIM kilit özelliği kapalıysa Aç ı seçin ve PIN numarası girin, telefon açıldığında PIN numarasını girmenizi isteyecek. PIN korumasını kaldırmak için Kapa yı seçin. Not: Eğer, ardı ardına PIN numarasını üç kez yanlış girerseniz, SIM kart kilitlenir. O zaman SIM kardı açmak için PUK numarasına ihtiyaç vardır. PIN ve PUK numaraları genellikle SIM kart ile birlikte verilmektedir. Eğer sahip değilseniz, servis sağlayıcınızla görüşün. Varsayılan PIN numarası genellikle 1234 tür. Lütfen PIN numaranızı size uygun biçimde değiştirin. Telefon kilidi: Telefon kilidi, sizi yasa dışı kullanımdan korur. Telefon kilidi

28 28 menüsüne girerek aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz: - Aç ı seçerek geçerli telefon şifresini girin. Kullanıcı telefonu her açtığında bu şifreyi girmek zorundadır. - Kapa yı seçerek fonksiyonu kapayabilirsiniz. Hatırlatma: Varsayılan telefon kilit değeri 1122 dir; Lütfen telefon kilidinizi size uygun biçimde değiştirin. Şifreyi Değiştir: Telefon şifresini değiştirir Bağlanabilirlik Bluetooth Profil alt menüsünden Bluetooth u seçin. Bluetooth, kendini destekleyen telefona ihtiyaç duyar. Dosya Yöneticisi menüsünün alt menüsü olan Gönder de, Bluetooth aracılığıyla menüsünü ekleyebilirsiniz. Çeşitli seçenek tipleri için çeşitli dosya tipleri mevcuttur. Çeşitli durum ve ortamlarda, ekrandaki içeriğe göre göreceli operasyonlar yapılabilir. Ağ ayar menüsünde, Bluetooth alt menüsünü ekleyebilirsiniz. Bluetooth, başka bir cihazla kısa-erim kablosuz bağlantı sağlayan bir teknolojidir. Bu telefon, standart Bluetooth versiyon 1.2 yi desteklemektedir ve 10 metre içerisinde diğer bir cihazla bağlantı sağlar. Bu telefon, telefon cebinizdeyken Bluetooth kulaklık ile görüşme yapmanıza olanak sağlar. Bağlantıda olduğunuz başka bir cihaza rehber ve telefon numarası transfer edebilirsiniz. Cihazların doğru çalışması için telefonlar arası uyumun uygun olduğundan emin olun. Bazı bölgelerde Bluetooth ile ilgili kısıtlamalar vardır. Daha fazla bilgi için, yerel servis sağlayıcınız ve yerel yönetiminiz ile temasa geçin. Bluetooth fonksiyonu çok fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Eğer

29 29 kullanmıyorsanız kapatınız. Aksi halde pil ömrünüz kısalacaktır. Bluetooth alt menüsünde, aşağıdaki işlemleri kullanabilirsiniz. Güç Bluetooth fonksiyonunu açmak/kapamak için sol tuşa basın. Sorgulama ses aygıtı Bluetooth kulaklığı aramak için Sol tuşa basın. Eğer yakında aktif bir bluetooth kulaklığı varsa, telefon cihazı bulacaktır. Bağlan mak için sol tuşa basın, kodu girdikten sonra telefon başarılı bir şekilde cihaza bağlanacaktır. Cihazım Sol tuş Tamam a basarak Cihazım alt menüsüne girerek, telefonunuza bağlı harici cihazları görebilirsiniz. Bir cihazın üstüne gelerek sol tuş Seçenekler e bastığınızda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz: - Bağlan: Cihaz ile birlikte servis sağlayıcınıza bağlanmanızı da sağlar. - Bağlantıyı Kes: Cihazın bağlantısını keser. - Cihaz Adı: Cihazı yeniden adlandırır. - Sil: Mevcut kaydı siler - Tümünü Sil: Tüm kayıtları siler - Service record: Mevcut cihaz için servis kayıtlarını verir. - Yeni cihaz arama: Yeni Bluetooth cihazı arar. Mevcut Cihaz Bağlanan cihazın servisini ve çeşidini gösterir. Mevcut cihazı kaldırmak için sol tuş ve Devre dışı bırak ı seçin. Hakkında Bluetooth cihazının adını gösterir, Bluetooth cihazı ekleme ve servis desteği. Veri hesabı

30 Fabrika Ayarlarına Dön Bu fonksiyon, telefona sonradan uyarlanmış tüm ayarları fabrika konfigürasyonuna döndürür. Fabrika ayarlarına dönmek için şifre girmeye ihtiyacınız vardır. Fabrika ayarlarına dönmek için telefon şifresinin varsayılan değeri 1122 dir Multimedya Kamera Sol/sağ tuşa basarak patlama değerini ayarlayın; yukarı/aşağı tuşuna basarak odaklanın; 1 nolu tuşa basarak [Etkin ayarlar] ı girin, 2 nolu tuşa basarak [Beyazlık ayarı] ını girin, 4 nolu tuşa basarak [Erteleme zamanı] nı girin; 5 nolu tuşa basarak [Devamlı çekim] yapın, 6 nolu tuşa basarak [Ekran modu] nu ayarlayın, 7 nolu tuşa basarak [Resim kalitesi] ni ayarlayın, 8 nolu tuşa basarak [Resim boyutu] nu ayarlayın; # tuşuna basarak hızlandırma fonksiyonu ikonunu görüntüleyin/gizleyin. Görünüm bulma modunda, Sol tuş Seçenekler e basın, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz: - Resimler: Dosya listesini görüntüler - Kamera Ayarları: Kameranın bazı özellikleri ayarlanır. - Resim Ayarları: Resim boyutu ve Resim kalitesini içerir. - Beyazlık Ayarı: Işık şiddetini ayarlar. - Ekran Modu: Ekran modunu otomatiğe veya gece moduna ayarlar. - Efekt Ayarı: Özel çekim etkisini belirler. - Çerçeve Ekle: Resim çekilirken bir çerçece seçer. - Hafıza: Varsayılan depolama yolunu ayarlar.

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

N89 KULLANMA KILAVUZU

N89 KULLANMA KILAVUZU N89 KULLANMA KILAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara göre cihazınızı çalıştırınız.

Detaylı

KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. W-T6 KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

M009 KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU

M009 KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU M009 KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

BU CIHAZ TÜRKÇE KARAKTERLERİN TAMAMINI İHTİVA EDEN ETSI TS 123.038 V8.0.0 VE ETSI TS 123.040.V8.1.0 TEKNİK ÖZELLİKLERİNE UYGUNDUR

BU CIHAZ TÜRKÇE KARAKTERLERİN TAMAMINI İHTİVA EDEN ETSI TS 123.038 V8.0.0 VE ETSI TS 123.040.V8.1.0 TEKNİK ÖZELLİKLERİNE UYGUNDUR W980 KULLANIM ve TANITIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr 1 İÇİNDEKİLER 1. Güvenlik Bilgisi...5 2. Görünüm. 8 3.Kullanmadan Önce.10 SIM Kartın Takılması... 10 Hafıza Kartının TakılmasıHata!

Detaylı

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Yasal Bildirim 2015 Caterpillar. Tüm Hakları Saklıdır. CAT, CATERPILLAR, BUILT FOR IT, bunların ilgili logoları, Caterpillar Yellow, Power Edge ticari sunum şekli ve burada kullanılan

Detaylı

GD330 Kullanıcı Kılavuzu

GD330 Kullanıcı Kılavuzu Bu kılavuzda yer alan öğelerin bazıları, telefonunuzun yazılımına ya da hizmet sağlayıcınıza bağlı olarak farklılık gösterebilir. GD330 Kullanıcı Kılavuzu İçerik Güvenli ve verimli kullanım talimatları

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. GSM Cep Telefonu. Lütfen bu talimatları okuyunuz ve saklayınız.

Kullanma Kılavuzu. GSM Cep Telefonu. Lütfen bu talimatları okuyunuz ve saklayınız. SHARK Kullanma Kılavuzu GSM Cep Telefonu Kullanma Kılavuzu Lütfen bu talimatları okuyunuz ve saklayınız. 17 Değerli Müşterimiz, Bu Crosscall marka GSM cep telefonunu sayın aldığınız için teşekkür ederiz.

Detaylı

Kies (PC Sync) yüklemek için

Kies (PC Sync) yüklemek için * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Kies (PC Sync) yüklemek için 1.

Detaylı

T Ü R K Ç E E N G L I S H

T Ü R K Ç E E N G L I S H BL40 Kullanıcı Kılavuzu P/N : MMBB0352260 (1.0) G BL40 Kullanıcı Kılavuzu T Ü R K Ç E E N G L I S H WiFi (WLAN) Bu cihaz, harmonik olmayan frekans kullanır ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanılması amaçlanmıştır.

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s KULLANIM KILAVUZU VSP355s Değerli Müşterimiz, Vestel telefon cihazımızı tercih etmekle kaliteli bir VESTEL ürünü satın almış bulunmaktasınız. Cihazınız, gerekli olan özeni ve bakımı sağladığınız takdirde

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v P/NO : MMBB0369520 (1.0) G www.lgmobile.com Bluetooth QD ID B016193 En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-31918A Turkish. 10/2010. Rev. 1.0. www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-31918A Turkish. 10/2010. Rev. 1.0. www.samsungmobile.com * Bu kılavuzda yer alan bilgilerden bazıları telefonunun yazılımına veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak farklılık gösterebilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı

Detaylı

GPRS TELEFON SGH-E310

GPRS TELEFON SGH-E310 GPRS TELEFON SGH-E310 World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 09/2004. Rev. 1.0 İçerik Önemli güvenlik uyarıları... 7 Paketi açma... 9 Telefonunuz...

Detaylı

GT-I8150. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I8150. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I8150 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-S3353. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S3353. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S3353 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu telefon size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Kies uygulamasını yükleme (PC Sync)

Kies uygulamasını yükleme (PC Sync) * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, cihazınızdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Kies uygulamasını yükleme (PC Sync)

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 7 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Bataryayı USB'den şarj etme 12

Detaylı

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Baskı 5.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Giriş kodları 5 Yapılandırma ayar servisi 6 My Nokia 6 İçerik

Detaylı

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5300. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5300 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu www.sar-tick.com Bu ürün 2,0 W/kg'lık milli SAR sınırlarını karşılamaktadır. Belirli maksimum SAR değerleri bu kılavuzun Özgül Soğurma Oranı (SAR) sertifikası bilgileri

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

KS360 Kullanıcı Kılavuzu ELECTRONICS INC. TÜRKÇE E N G L I S H KS360 P/N : MMBB0323201 (1.4) H. www.lgmobile.com

KS360 Kullanıcı Kılavuzu ELECTRONICS INC. TÜRKÇE E N G L I S H KS360 P/N : MMBB0323201 (1.4) H. www.lgmobile.com KS360 Kullanıcı Kılavuzu www.lgmobile.com P/N : MMBB0323201 (1.4) H ELECTRONICS INC. KS360 TÜRKÇE E N G L I S H Bluetooth QD ID B014200 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya

Detaylı

Kies (PC Sync) yüklemek için

Kies (PC Sync) yüklemek için * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Kies (PC Sync) yüklemek için 1.

Detaylı

GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5360 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I9003 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR MFL68587617 (1.0) www.lg.com TR IT GB NL PT ES DE BE FR NOT: Bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını ihtiva eden ETSI TS 123.038 V8.0.0 ve ETSI TS

Detaylı

Kies (PC Sync) yüklemek için

Kies (PC Sync) yüklemek için * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Kies (PC Sync) yüklemek için 1.

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı