NILFISK EXTREME. Kullanma talimatı Editon

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NILFISK EXTREME. Kullanma talimatı. 823 0064 000 Editon 2 2005-05"

Transkript

1 NILFISK EXTREME Kullanma talimatı Editon

2

3 Almanca 9 Hoş geldiniz! Nilfisk Extreme Elektrikli süpürge modeline karar verdiğinize çok sevindik Genel Bakış İçerik 1 AÇMA / KAPAMA Düğmesi Genel Bakış 9 2 Toz torbası dolu seviye göstergesi mekanik Display sembolleri 9 3 AÇMA / KAPAMA Düşmesi, Dokunma kontrolü Güvenlik talimatları 10 4 Toz torbası dolu seviye Kullanma talimat 11 göstergesi elektronik Temizleme önerileri 14 5 Güç göstergesi Hata arama 15 6 HEPA Filtre göstergesi Servis ve bakım vs Güç adımları 1-2-3, Dokunma kontrolü Garanti ve Servis 16 8 AÇMA / KAPAMA Düğmesi 9 Toz torbası dolu seviye göstergesi elektronik Display-Sembolleri 10 Güç göstergesi 11 HEPA Filtre göstergesi 12 AÇMA / KAPAMA Düğmesi ve güç aşamaları, uzaktan kumanda 13 Hava emme ayarı 14 Durdurma askısı 15 Kablo dolama Toz torbası dolmuştur. ve değiştirilmesi gerekir. Sinyal göstergesi- Ön uyarı: Toz torbası yakında değişmesi gerekir. 16 Açma / kapama düğmesi, aksam kapak 17 Aktif karbon filtre 18 Ön filtre HEBA-filtresi değişmesi 19 Toz filtresi gerekir. 20 Açma / kapama düğmesi, Toz torba çekmecesi 21 Elektrik ağız için bağlantı Sinyal göstergesi Makine bir 22 Durdurma askısı duvar fişine bağlanmıştır ve 23 Tip plakası standby konumundadır. 24 HEPA filtre C150,X200, C210 ve X Lamba ağzı 26 Döşeme ağzı 27 Mobilya fırçası 28 Sert zemin ağzı Resim Güncel gücü gösterir. 29 Kombi ağzı 30 Turbo ağzı 31 Elektrik ağzı, seçmeli Makine AÇMA X100 ve X 110 Teknik değişikler saklıdır. Güncel gücü gösterir. Teknik değişikler saklıdır.

4 Güvenlik önlemleri * Sadece ihtisas satıcının orijinal toz torbasını, orijinal filtresini ve orijinal Makineyi toz torbası ve filtresi uygun aksamını kullanınız. Orijinal olmayan bir şekilde takılmadan kullanmayın. toz torbaların ve filtrelerin kullanımı Bu makine tehlikeli madde veya gazların garanti kapsamı dışındadır. Emmesine uygun değildir. Çünkü bu * Her toz torbası ve filtre değişimden tür bir müdahale ciddi anlamda önce makineyi kapatınız ve prizden sağlık risklerine neden olur. çekiniz. Bunun için fişten asılınız Makine suyun ve benzeri sıvıların kablodan değil. emilmesinde kullanılmamalıdır. * Makine bir oyuncak değildir! İğne veya cam parçalar gibi keskin Çocukları gözetimsiz makinenin yakınında parçaları emdirmeyiniz. bulundurmayınız. Sigara, kibrit veya sıcak kül gibi * Hasarlı bir priz kablosu servis temsilcisi yanan veya tüten parçaları veya uygun ehli bir kişi tarafından tehlike emdirmeyiniz. durumları hariç bırakmak için üretici Makine iç mekanlarda ve kuru tarafından değiştirilmesi gerekir ortamlarda 0 º C den 60 º C ye kadar kullanılmalı ve muhafaza edilmelidir. Makine açık alanda kullanıma uygun değildir. Makine ıslak ellerle dokunmayınız. Makine EN uyarınca Makine prizden çekmeden önce talimatları yerine getirir. Genel elektrik kapatınız. şebekesi ile yapılan bir bağlantı elektrik Şebekeden bağlantıyı keserken daima teklifçisi ile yapılacak mutabakat sonucu prize dokununuz, kabloya değil. Makineyi mümkündür. Makine sadece 0,43 Ohm kablodan ardı sıra veya yukarıya doğru altındaki elektrik şebekesine bağlanabilir. çekmeyiniz. Şebeke impedansı hakkındaki bilgiyi Kablo hasarlı ise makineyi kullanmayınız. teslimat sırasında alırsınız. Şayet elektrik Kabloyu düzenli olarak hasarlı olup şebekesi daha yüksek bir şebeke olmadığı konusunda kontrol ediniz, özellikle kapı impedansı gösteriyorsa, start sırasında aralığında sıkıştıktan veya üzerinden veyahut makineyi devreye alma sırasında geçildikten sonra. geçici şebeke kesintileri meydana gelebilir. Eğer makine zararlı bir görünüm sergiliyorsa Bu yüzden diğer makinelerin işletilmesi kullanmayınız. Makine yere düşmüşse veya (örneğin ışık ) etkilenebilir veya kesilebilir. Hasarlıysa veya açık alanda tutulmuşsa Bu özellikle aynı tedarik elektrik devreleri veya ıslaksa uzman tarafından kontrol ile bağlantılı olan makineler için geçerlidir. Edilmesi gerekir. Mekanik veya elektrik güvenlik detayları ile ilgili herhangi bir değişikliğin yapılmasına izin verilmemiştir. Tamiratlar sadece yetkili olan atölyelerde gerçekleşebilir. 10

5 Kullanma talimatı 1 Hortum, boru ve ağız bağlantısı Makineyi devreye almadan önce tip plakası 1. Hortum bağlantısını emme ağzına üzerinin alt tarafında yer alan gerilimin takınız ve yerine oturana kadar sağa şebeke gerilimine uygun olduğundan emin çeviriniz. olunuz. 2. Eğilmiş olan ek boruyu hortumla Makine toz torbası ve ön filtre ile beraber teslim bağlayınız ve duyulabilen bir klik sesiyle edilmektedir. yerine oturana kadar çeviriniz. 3. Emme borusunu ve ağzını birbiriyle bağlayınız ve klik sesi duyulana kadar Start ve Başlatma ve Durdurma çeviriniz. 4. Emme borusunda söz konusu olan Start uzunluğuna göre ayarlanabilir bir Kabloyu dışarıya çekiniz ve fişi duvardaki prize teleskop borusudur. Borunun uzatılması takınız. için ayarlama kolunu çekiniz ve kısaltma X100,X110 AÇMA/KAPAMA Düğmesi. için sadece içeriye itiniz. X150,X200 Dokunma kontrolü, bir yarısı AYIRMA X210 AÇMA/KAPAMA, diğer yarısı güç aşamaları * Tuşa dokunmayla ağzı borudan ayırın. * Eğilmiş ek boruyu tuşa dokunarak hortumdan ayırın. X300 Makinede AÇMA / KAPAMA * Hortum bağlantısını sola doğru emme Düğmesi ve uzaktan kumanda girişinden dışarıya doğru çeviriniz. da eğilmiş ek boruda AÇMA / KAPAMA düğmeli ve güç aşamaları. Stop Makineyi kapatınız ve prizden çekiniz. Prizden çekerken daima fişi çekiniz kabloya dokunmayınız. Touch Control X150, X200 ve X210 Modelleri Üç adet güç aşamaları bulunur. İlgili güncel aşama display üzerinden görülebilir. Uzaktan kumandalı modeller X300 Beş adet güç aşaması bulunur. İlgili güncel aşama display üzerinden görülebilir.

6 Toz torbası ve filtre değişimi 3 Ön filtrenin değişimi Toz torbasının ve filtrenin büyüklüğü ve Toz torbası tarafından tutulamayan küçük kalitesi makinenin gücünü etkilemektedir. partiküllerin emilmesiyle ön filtre motoru Orijinal olmayan toz torbaların veyahut korur. Aynı şekilde ön filtre de her dördüncü orijinal olmayan filtrelerin kullanımı kısıtlanmış toz torba değişiminde değiştirilmelidir. Temel hava geçişine ve bu sayede makine olarak orijinal filtre kullanınız. yüklenmeye sebep olur. 1. Emme ağzındaki hortum bağlantısını sola doğru çeviriniz ve çıkartınız. 2 Toz torbasının değişimi 2. Açma / kapama tuşuna basınız ve kapağı açınız. Toz torba göstergesi torbanın ne zaman 3. Karton kenarları asılmak suretiyle toz değişmesi gerektiğini gösterir. torbayı kilitleyiniz. Sadece orijinal toz torbası kullanınız. 4. Toz torbasını çıkartınız. 1. Emme ağzındaki hortum bağlantısını 5. Ön filtreli olan tutucuyu dışarı çıkartınız. sola doğru çeviriniz ve çıkartınız. 6. Filtre tutucusunu açınız. 2. Açma / kapama tuşuna basınız ve 7. Ön filtreyi çıkartınız. kapağı açınız. 8. Yeni ön filtreyi takınız ve filtre tutucusunu 3. Karton kenarları asılmak suretiyle toz tekrar kapatınız. Ön filtrenin talimata torbayı kilitleyiniz. uygun olarak tutucuya geçtiğinden emin 4. Toz torbasını çıkartınız. olunuz. 5. Yeni toz filtresini takınız, bunun için 9. Filtre tutucusunu kaleme takınız ve karton kenarları girintilere geçiriniz ve bastırınız. torbayı aşağıya doğru bastırınız 10. Yeni toz torbasını takınız, bunun için 6. Toz torbasını dikkatlice açınız. Torbanın karton kenarları girintilere geçiriniz ve talimata uygun olarak takıldığından emin torbayı aşağıya doğru bastırınız. olunuz. 11. Toz torbasını dikkatlice açınız. Torbanın 7. Kapağı kapatınız. talimata uygun olarak takıldığından emin 8. Hortum bağlantısını tekrar emme ağzına 12. Kapağı kapatınız. takınız ve geçene kadar sağa doğru 13. Hortum bağlantısını tekrar emme ağzına çeviriniz. takınız ve geçene kadar sağa doğru çeviriniz. Ürün veya ambalaj üzerinde bulunan sembollü ürünler normal ev çöpleri ile işleme alınmaması gerekir, onun yerine elektrik ve elektronik makineler için ayrılan geri dönüşüm noktasına teslim edilmesi gerekir. Bu ürünü doğru bir biçimde bertaraf ederek çevrenizi ve hem cinslerinizin sağlığını koruma konusunda katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Çevre ve sağlık hatalı bertaraf yüzünden tehlikeye maruz kalıyorlar. Bu ürünün geri dönüşümü hakkında daha fazla bilgiyi belediyenizden, çöpçülerinizden veya ürünü satın aldığınız mağazadan elde edebilirsiniz.

7 4 Aktif karbon filtrenin değişimi Aktif karbon filtresi havalandırmadan kötü kokularını filtre eder. Aktif karbon filtresi 1-2 kez değiştirilmelidir. Aktif karbon filtresi toz torbasının ve ön filtrenin arkasında bulunur. Sadece orijinal filtreler kullanınız. 1. Emme ağzındaki hortum bağlantısını sola doğru çeviriniz ve çıkartınız. 2. Açma / kapama tuşuna basınız ve kapağı açınız. 3. Karton kenarları asılmak suretiyle toz tekrar kapatınız. Ön filtrenin talimata torbayı kilitleyiniz. 4. Toz torbasını dışarı çıkartınız. 5. Filtreyi dışarı çıkartınız. 6. Kullanılmış aktif karbon filtreyi dışarı çıkartınız. 7. Yeni aktif karbon filtresini takınız. 8. Filtre tutucusunu kalemin üzerine takınız ve içeriye doğru bastırınız. 9. Toz torbasını takınız. Eğer toz torbası halen kapalı ise karton kenarları aşağı bastırınız, o zaman açılacaktır. Torbanın talimata uygun olarak takıldığından emin olunuz. 10. Kapağı kapatınız. 11. Hortum bağlantısını tekrar emme ağzına takınız ve geçene kadar çeviriniz. 5 HEPA Filtrenin değişimi HEPA filtresi toz torbasının tutamadığı en küçük partikülleri filtreler. Bir HEPA filtresi ne temizlenmesi için fırçalanabilir ne de yıkanabilir. X150, X200, X210 ve X300 modellerinin filtreyi ne zaman değiştirilmesini belirten bir HEPA filtre göstergeleri mevcuttur. Sadece orijinal toz torbalarını ve filtreleri kullanınız. 1. Makinenin altında bulunan kapağı madeni para veya tornavidayla açınız. 2. HEPA filtreyi çıkartınız. 3. Yeni HEPA filtreyi takınız. HEPA filtresinin talimata uygun olarak takılıp takılmadığından emin olunuz. 4. Kapağı tekrar bir madeni parayla veya tornavidayla kapatınız. 5a Emme gücünün ayarlanması Eğilmiş ek boruda bulunan hava emme ayarlı modeller X100, X110, X150, X200 ve X210 yılda Emiş kuvveti hava emme ayarı kapalı olduğunda en güçlüdür ve tamamen açık olduğunda en zayıftır. Hava emme ayarını istediğiniz pozisyona getiriniz ve böylece emiş gücünü ayarlayınız. 3-aşama- ayarlı modeller X150, X200 ve X210 Emiş gücü hava emme ayarı ve Touch-Control kumandası ile makine üzerinde ayarlanır. 5-aşama ayarlı modeller X300 Emiş gücü uzaktan kumandayla eğilmiş bağlantı borusunda ayarlanır Hortum kolundaki uzaktan kumanda pil değişimi, pil türü CR Uzaktan kumandayı küçük düz bir aletle çıkartınız. 2. Eski pili çıkartınız ve CR2032 tipinde yeni bir pil takınız. 3. Dikkatlice bastırarak uzaktan kumandayı tekrar kolun içine takınız.

8 6 Ek borunun ve başlığın Temizleme önerileri kaldırılması Emme gücünü modele bağımlı olarak Makinenin kaldırılması için iki adet Touch-Control kumandası veya uzaktan çekmece bulunur. Bir çekmece makinenin kumandayla veya eğimli ek borudaki hava alt tarafındadır; arka taraftan kaldırıldığında emme gücüyle ayarlayınız. kullanılır. Diğeri arka tarafta bulunur ve makine tekerlekleri üzerinde kaldırıldığında 7 Lamba başlığı kullanılır. Lamba başlığı dar ara mekanlar için ön Standy fonksiyonu görülmüştür. X150, X200, X210 ve X300 modellerinde 8 Döşeme başlığı başlık arka tarafta bulunan çekmeceye park edildiğinde makine otomatik olarak Döşeme başlığı döşemeler için ön standby- konumuna geçer. görülmüştür. 9 Mobilya fırçası Emniyeti Makine aşırı ısınmalara karşı termo emniyeti ile donatılmıştır. Eğer termo emniyeti yanarsa elektrikli süpürge otomatik olarak kapanır ve tekrar çalıştırılmadan önce soğuması gerekir. Mobilya fırçası aynı zamanda perdeler ve Termo cam kenarları için ön görülmüştür. 10 Sert zemin başlığı Sert zemin sert zeminler için ön görülmüştür. 11 Kombi - zemin başlığı Yeni start Kombi zemin başlığı zemin tipine göre 1. Makineyi kapatınız ve fişi çekiniz. bireysel olarak ayarlanır. 2. Hava akımının eğimli ek boruda, hortumda, boruda, başlıkta, toz 12 Turbo başlığı torbada ve filtrede bloke edilmediğinden emin olunuz. Turbo başlığı etkili halı temizliği için ön 3. Makinenin soğumasını bekleyiniz. görülmüştür. 4. Fişi yine takınız ve makineyi çalıştırınız. makine ancak yeterince soğumuşsa 13 Elektro başlığı çalışmaya başlar. Eğer çalışmıyorsa tekrar kapatınız ve fişi çekiniz. Bir Elektro başlığı halılarda yapılacak süre sonra tekrar deneyiniz. derinlemesine temizlik için ön görülmüştür Beraberinde teslim edilen başlık tipi modelden modele değişebilir.

9 Hata arama Servis ve bakım Motor ve kablo gibi elektrik bileşenlerin * Daima makineyi içeride ve kuru olarak tamiri veya servisi sadece yetkili bir kaldırınız. servis atölyesi tarafından gerçekleşebilir. * Ön filtreyi her dördüncü toz torba değişiminde aynı şekilde değiştiriniz. Makine çalışmıyorsa Fişin prizde doğru Toz torba paketinde 4 toz torbası ve bir olarak takılıp adet ön filtre bulunmaktadır. takılmadığını kontrol * Makinenin üst yüzeyini kuru bir bezle veya ediniz. az temizleme maddesi içeren nemli bir Binada değiştirilmesi bezle temizleyiniz. gereken bir sigorta * Orijinal yedek parçasını en yakın yetkili atmış olabilir. mağazadan sipariş ediniz. Kablo veya priz * Servisi - ve yetkili bir servis atölyesini olasılıkla arızalanıyor haberdar ediniz. tarafından tamir Geri dönüşüm ve bertaraf edilmesi gerekir. Ambalaj maddesinin geri dönüşümünü Düşük emiş gücü Toz torbası dolmuştur miadı dolan makineleri ilgili geçerli talimatlar ve değiştirilmesi doğrultusunda bertaraf ediniz. gerekmektedir, bakınız Kabloyu mümkün olduğunca kısa kesiniz ki talimatlar kimse bertaraf edilen bir makine nedeniyle Ön filtre, HEPA-filtre yaralanmasın. veya aktif karbon filtresi tıkanmış olabilir ve Çevreye uyum değiştirilmesi gerekir, bakınız talimatlar. Bu makine çevre uyumu bakımından yüksek Eğimli ek boru, hortum, bir dereceye büründürülmüştür. Tüm plastik boru veya başlık parçalar geri dönüşüm uyumu ile tıkanmış olabilirler ve işaretlenmiştir. temizlenmesi gerekir. Sorumluluk Eğer makine durursa Termo emniyeti yanmış olabilir, bakınız talimatlar. Nilfisk uygun olmayan kullanım sonucu veya Yedek olan elektro makinede yapılan değişiklikler yüzünden başlığı tıkanmış olabilir. oluşan hasarlarda herhangi bir sorumluluk Makineyi kapatınız ve üstlenmez. Prizden çekiniz. Başlığı temizleyiniz. Bilgi Daha fazla ayrıntı için bakınız Garanti Garanti koşulları ülkeden ülkeye değişebilir. Yetkili satıcınız bu konuda sizi memnuniyetle aydınlatır.

10 Garanti ve Servis Garantinin geçerli olmadığı şartlar: Nilfisk-elektrikli süpürge serisi extreme nin * Yedek parçanın ve filtrenin normal olarak 5 ( beş) yıllık garantisi motoru, kablo aşınması. sarımını, düğmesini ve muhafaza kabını * Örneğin moloz, sıcak kül veya halı şampuanın kapsayanlar için geçerlidir. Başlıklar, emilmesi gibi uygun olmayan kullanımlar filtreler, hortumlar, borular ve diğer yedek sonucu oluşan doğrudan veya dolaylı arızalar veya parçalarda üretim hataları için on iki hasarlar. aylık bir garanti süresi geçerlidir, fakat bu * Kullanım talimatındaki belirtilen bakımın aşınma sonucu ortaya çıkan arızalar için yapılmaması veya kötüye kullanılması. geçerli değildir. Normal kullanım sonucu Ayrıca sahte veya yetersiz konfigürasyonları da ortaya çıkan yedek parçalarını ve işçiliği yani ayarları ve bağlantıları da kapsamaz, ayrıca aynı şekilde üretim ve malzeme hatalarını yangın, ateş, şimşek veya arızalı sigortaları veya da kapsamaz. şebekedeki arızalı elektrik montajları ve genel Garanti çerçevesine dahil olan servis ancak arızaları gibi diğer elektrik arızalarından ortaya hasarın garanti süresi içersinde meydana çıkana hasarları da veyahut Nilfisk-Advance ın geldiği ispatlanabilirse ( talimata uygun olarak görüşüne göre üretim ve malzeme hatasının doldurulmuş bir garanti belgesi veya basılı / dışında kalan diğer nedenlerden dolayı ortaya kaşeli tarihin ve ürün tipinin belirtildiği kasa çıkan sonuçları da kapsamaz. fişi) ve elektrik süpürgesi Nilfisk-Advance tarafından yeni ürün olarak pazarlanması Garanti geçerliliğini şu şartlarda yitirir: koşulu altında uygulanır. Hasarın tamir edilmesi durumunda müşteri * Eğer arıza orijinal olmayan Nilfisk toz masrafları kendisine ait olmak üzere elektrik torbasının ve filtrenin kullanılmamasından süpürgesini satın aldığı yetkili satıcıya dolayı ortaya çıkarsa. veya doğrudan Nilfisk Advance götürmek * Eğer tanımlama işareti elektrikli süpürge zorundadır. üzerinden çıkartılmışsa. Gerekli olan tamirat işlerin tamamlanmasından * Eğer elektrikli süpürge Nilfisk tarafından sonra elektrikli süpürgenin yetkili satıcıya veya yetkilendirilmeyen bir satıcı veyahut yetkili riski ve masrafları Nilfisk-Advance ait olmak olmayan bir servis atölyesinde üzere müşterinin adrese geri gönderme gerçekleşmişse. işlemleri başlar. * Eğer makine ticari bir bağlantıda kullanılmışsa, yani inşaat şirketleri, temizlik şirketleri veya diğer ticari kurumlar tarafından yani evlerde kullanılmamışsa. Garantinin geçerli olduğu ülkeler Danimarka, İsveç, Norveç, Büyük Britanya,İrlanda, Belçika, Hollanda, Fransa, Almanya, Polonya, Rusya, Avusturya, İsviçre, İspanya, Portekiz, Avustralya, Yeni Zelanda, Estonya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Yunanistan, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Finlandiya

11 Nilfisk 1906 den beri performans ve dayanıklılık

GENIUS-S1 AQUAFILTER KULLANMA KLAVUZU

GENIUS-S1 AQUAFILTER KULLANMA KLAVUZU GENIUS-S1 AQUAFILTER KULLANMA KLAVUZU Makine parçaları TR 1. Üst kapak 2. Hortum bağlantı yuvası 3. Taşıma kulpu 4. Kapak kilitleme ve açma mandalı 5. Kablo geri sarma düğmesi 6. Dokunmatik Ayarlı Açma/Kapama

Detaylı

Kullanım Kılavuzu ve Montaj Talimatı Davlumbaz

Kullanım Kılavuzu ve Montaj Talimatı Davlumbaz Kullanım Kılavuzu ve Montaj Talimatı Davlumbaz Cihazı kurmadan ve çalıştırmadan önce Kullanım Kılavuzunu mutlaka okuyunuz. Böylece kendinizi ve cihazınızı gelecek zararlardan korumuş olursunuz. tr-tr M.-Nr.

Detaylı

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU ÇIKARIL A BİLİR H E P A F İ L T R E 2500 W max TURBO FIRÇA CLEANART AR 456 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE Arzum marka elektrikli süpürgeyi tercih ettiğinizden dolayı

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Kondenserli Kurutma Makinesi

Kullanım Kılavuzu Kondenserli Kurutma Makinesi Kullanım Kılavuzu Kondenserli Kurutma Makinesi Makineyi kurmadan ve çalıştırmadan önce Kullanma Kılavuzunu mutlaka okuyunuz. Böylece kendinizi ve cihazınızı gelecek zararlardan korumuş olursunuz. tr-tr

Detaylı

Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Bu kullanma kılavuzu Semboller ve açıklamaları

Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Bu kullanma kılavuzu Semboller ve açıklamaları 1050 Lütfen önce bu kullanma kılavuzunu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için,

Detaylı

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE KULLANMA KILAVUZU engineering Quality Design P r o d uc tion İçindekiler Sayfa Elektrikli Süpürgenin arçaları 3 Aksesuarlar 4 Çevrenin Korunması ve Atıklar 5 İlk Kullanım Öncesi 5 Güvenlik

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu 14630 NELX

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu 14630 NELX Buzdolabı Kullanma Kılavuzu 14630 NELX Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316

Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316 Elektrikli Süpürge Kullanma Kılavuzu BKS 5316 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU PASTÖRİZATÖR DONDURMA MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. L 55 L 110 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu ALM 701

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu ALM 701 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu ALM 701 2820522102/110711.1111 1 Önemli güvenlik talimatları Bu bölümde, yaralanma ya da maddi hasar tehlikelerini önlemeye yardımcı olacak güvenlik talimatları yer almaktadır.

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9477 NE B 9478 NEX

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9477 NE B 9478 NEX Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9477 NE B 9478 NEX Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

PAC 2000 E KULLANIM KILAVUZU MOBİL KLİMA CİHAZI TRT-BA-PAC2000E-TC-001-TR

PAC 2000 E KULLANIM KILAVUZU MOBİL KLİMA CİHAZI TRT-BA-PAC2000E-TC-001-TR PAC 2000 E TR KULLANIM KILAVUZU MOBİL KLİMA CİHAZI TRT-BA-PAC2000E-TC-001-TR İçindekiler Kullanım kılavuzu hakkında bilgiler... 1 Cihazın kullanım ömrü ve garanti süresi... 1 Kullanım hatalarına ilişkin

Detaylı

Yüksek verimli ısıtma pompası. Calio. İşletim ve montaj talimatı

Yüksek verimli ısıtma pompası. Calio. İşletim ve montaj talimatı Yüksek verimli ısıtma pompası Calio İşletim ve montaj talimatı Baskı İşletim ve montaj talimatı Calio Orijinal kullanım kılavuzu Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın içeriği üreticinin izni olmadan dağıtılamaz,

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

ACCUVAC Rescue. Vakum Aspiratörü. Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu

ACCUVAC Rescue. Vakum Aspiratörü. Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu ACCUVAC Rescue Vakum Aspiratörü Ürün Açıklamaları ve Kullanma Kılavuzu Içindekiler 1. Genel Bakış.................... 3 1.1 Cihaz plaketinde yer alan tanım işaretleri............. 5 1.2 Ambalaj üzerindeki

Detaylı

Kullanım Kılavuzu WDYN9646PG-17

Kullanım Kılavuzu WDYN9646PG-17 Kullanım Kılavuzu WDYN9646PG-17 KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÖVGÜLERİMİZ Bu Hoover ev aletini alarak, hiç taviz vermeyeceğinizi gösterdiniz: Siz sadece en iyisini istiyorsunuz. Hoover, yıllar süren araştırmalarının

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF Buzdolabı Kullanma Kılavuzu BK 7122 DF Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Kullanım Talimatları. Đçindekiler. Güvenlik talimatları STOP STOP STOP STOP STOP STOP STOP

Kullanım Talimatları. Đçindekiler. Güvenlik talimatları STOP STOP STOP STOP STOP STOP STOP Kullanım Talimatları Semboller DĐKKAT! Đlk çalıştırmadan önce, kullanım talimatları ve güvenlik uyarıları dikkatlice okunmalıdır. Kullanım talimatlarına her zaman başvurabilmeniz için kolayca ulaşabileceğiniz

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 6082 E D3 6101 E D3 6102 E D3 6101 ES D3 6081 E Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden

Detaylı

A120455 A120456 V4/0914

A120455 A120456 V4/0914 A120455 A120456 V4/0914 TR TÜRKÇE Çalışma talimatnamesinin aslının çevirisidir Kullanmadan önce ilgili talimatnameyi okuyun, kolay ulaşılan bir yerde bulundurun! 1. Genel bilgiler... 110 1.1 Kullanma klavuzuna

Detaylı

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ Teknik değişiklik yapma hakkı saklıdır. Mayıs 2010 itibariyle geçerlidir www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri 2 VACUCLEAN İÇİNDEKİLER 1...... Bilgiler ve güvenlik

Detaylı

TC-DW 225. Orijinal Kullanma Talimatı Alçıpan Duvar Zımpara Makinası

TC-DW 225. Orijinal Kullanma Talimatı Alçıpan Duvar Zımpara Makinası TC-DW 225 Orijinal Kullanma Talimatı Alçıpan Duvar Zımpara Makinası 7 Art.-Nr.: 42.599.30 I.-Nr.:11014 İkaz - Yaralanma riskini azaltmak için Kullanma Talimatını okuyunuz. Kulaklık takın. Çalışma esnasında

Detaylı

Salon Tipi Split Klima

Salon Tipi Split Klima TÜRKÇE TANITIM VE KULLANMA KILAVUZU Salon Tipi Split Klima İÇ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MFJ-48ARN1-RB6W DIŞ ÜNİTE MODEL BİLGİLERİ MOU-48HN1-RB6W Bu El Kitabını Lütfen Okuyunuz Bu el kitabını kullanıcıların

Detaylı

ICC142-2TR2.pdf 2010-06-07

ICC142-2TR2.pdf 2010-06-07 Talimatlar kılavuzu ICC142-2TR2.pdf Çalıştırma ve Bakım Vibrasyonlu silindir CC142 Motor Deutz D2011 L03 I Seri numarası *60214252*, *60214255* - 10000309x0A000001 - Orijinal talimatların çevirisi Değişiklik

Detaylı