YÖNETİM / CONSEIL DE DIRECTION: PRATİK BİLGİLER / INFOS PRATIQUES: KOORDİNATÖRLER / COORDINATEURS: KURUMSAL İLETİŞİM / CHARGEE DE COMMUNICATION:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YÖNETİM / CONSEIL DE DIRECTION: PRATİK BİLGİLER / INFOS PRATIQUES: KOORDİNATÖRLER / COORDINATEURS: KURUMSAL İLETİŞİM / CHARGEE DE COMMUNICATION:"

Transkript

1 BİZ Akademik ve sosyal başarıya aynı anda önem veren sorgulayan, analiz-sentez yapabilme yeteneğine sahip, farklılıklara saygı duyan, hoşgörülü, sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmek, İstanbul Saint-Joseph, Saint-Michel ve İzmir Saint-Joseph Liselerinin değişmez ilkeleridir. Geleneklerinden aldıkları güç, insana özgü evrensel değerleri gençlere aşılama konusunda gösterdikleri duyarlılık, gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri için harcadıkları çaba ve bu amaca ulaşmak için kullandıkları yöntemler İstanbul Saint-Joseph, Saint-Michel ve İzmir Saint-Joseph Liselerini özel okullar arasında ayrıcalıklı kılmaktadır. Avrupa ve dünyanın bir parçası olma kararlılığını taşıyan ülkemizin gereksinim duyduğu entelektüel, sosyal, kültürel ve iletişimsel donanıma sahip gençler yetiştirmek liselerimizin farklılığıdır. Liselerimiz Sağladıkları üstün akademik avantajların yanı sıra, dil eğitimine verilen önem, sosyal sorumluluk projeleri, spor ve güzel sanatlar çalışmaları ile geleceğin dünyasının bireylerine çok yönlü bir hayatın kapılarını ardına kadar açmaktadırlar.

2

3

4 PRATİK BİLGİLER / INFOS PRATIQUES: Kuruluş tarihi / Date de Fondation : 1870 Eğitim Kadrosu / Equipe Pédagogique : 80 Öğrenci sayısı / Nombre d Élèves : 800 öğrenci (5 seviye, 35 sınıf) Eğitim saatleri / Heures des Cours : Pazartesi den Cuma ya 08:00-15:15 / Du Lundi au Vendredi de 08:00 à 15:15 Adres / Adresse : Dr.Esat Işık cad. No:66 Kadıköy-İstanbul / Türkiye T: F: W: YÖNETİM / CONSEIL DE DIRECTION: Henri EL HILOU (Kurucu Temsilcisi) Jean-Michel TRICART (Okul Müdürü) Ender ÜSTÜNGEL (Türk Müdür Başyardımcısı) Berna SÖĞÜTLÜ (Müdür Yardımcısı) Gülnaz PEKİN HIŞIRCI (Müdür Yardımcısı) Paul GEORGES (Müdür Yardımcısı) Rengin TAMKAN DOĞAN (Müdür Yardımcısı) Cenya OSEPYAN (İdari Sekreter) KOORDİNATÖRLER / COORDINATEURS: Onur ERMAN (Okul İçi yaşam Koordinatörü) Ayşegül KAZMAZ (Okul İçi yaşam Koordinatörü) Ani HADDELER PEKMAN (Kültürel Etkinlikler Koordinatörü) Géraldine LARGUIER (Fransızca Koordinatörü) Peggy MOREL ÖZDEMİR (Fransızca Koordinatörü) KURUMSAL İLETİŞİM / CHARGEE DE COMMUNICATION: Göknur GÜNDOĞAN

5 Saint-Joseph Lisesi 1857 yılında Avrupa Yakası nda, Beyoğlu nda kurulmuştur de Anadolu yakasına Kadıköy e taşınmıştır. 1903'te kurulan Ticaret Enstitüsü, derslerin ciddiyeti ve mezunlarına iyi işlere yerleşme olanağı vermesiyle, Saint-Joseph e büyük bir kitlenin başvurmasına yol açmıştır. Ticaret Enstitüsü'nün ünü Sofya'dan Bağdat'a kadar öylesine yayılır ki, 1910'da Osmanlı Devleti'nin Ticaret Veziri İstanbul'da açtığı Yüksek Ticaret Okulu'nun programı ve teşkilatı bu Enstitü örnek alınarak geliştirilir. Kuruluşundan bugüne dek Türkiye nin en köklü ve prestijli liselerinden biri olan Saint-Joseph, Türk Milli Eğitim Bakanlığı nın denetimi altında işleyen bir kurumdur. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ne bağlıdır. Okul, 1680 yılında Fransa'da Jean-Baptiste de La Salle tarafından kurulan ve günümüzde dünyada geniş bir eğitim ağına sahip lasalyen okullar ailesindendir. Türkiye'deki İstanbul Saint-Michel Lisesi ve İzmir Saint- Joseph Lisesi de aynı ailedendir. Okulun amacı, üniversiteye alt yapısı kuvvetli ve özgüveni yüksek öğrenciler, dünya ve Türkiye için sorumluluk bilincine sahip yurttaşlar yetiştirmektir. Saint-Joseph Mezunları arasında geçmişin ve günümüzün pek çok değerli ve ünlü akademisyen, diplomat, iş adamı, gazeteci, sporcu, sanatçı ve yazarı bulunmaktadır.

6 KAMPÜSÜ ARATMAYAN BİR ALTYAPI Saint-Joseph Lisesi metrekarelik yerleşim alanında; tarihi binalarını, güzellikleriyle ünlü bahçelerini, geniş öğrenci yemekhanesini, kantinini, laboratuvarlarını, medyatek ve kütüphanesini, bilim merkezini, tiyatro salonunu, sergi salonunu, güzel sanatlar ve müzik atölyelerini, geniş spor ve rekreasyon alanlarını barındırmaktadır. Lisenin altyapısı ve yerleşim alanı bir üniversite kampüsünü aratmayacak güzelliktedir. Öğrenciler bu yemyeşil ve ferah alanda şehrin merkezinde eğitim alırlarken adeta şehir dışındaymış gibi huzurlu ve güvende olurlar. İKİ YABANCI DİLDE YETKİNLİK (Fransızca ve İngilizce) Lise eğitiminin önemi üniversite ve iş hayatını etkilemesiyle de doğru orantılıdır. Üniversiteye ve ardından profesyonel yaşamına iki yabancı dil bilerek adım atan bir genç dil bilmeyen yaşıtlarının sahip olmadığı avantajlara sahip olacaktır. Lisemizde eğitim gören öğrencilerimizin hepsi diplomalarını aldıklarında hem fransızca, hem de ingilizce dillerine hâkim durumdadırlar. FRANSIZ BAKALORYASI DENKLİĞİ İLE YURTDIŞINDA YÜKSEKÖĞRENİM FIRSATI Saint-Joseph Lisesi nden mezun olan öğrenciler Fransız bakaloryasına denk lise diploması sayesinde Fransa daki ve Avrupa daki devlet üniversitelerine doğrudan başvuru hakkı kazanırlar. Bu yurt dışı eğitim seçeneği öğrencilere sunulan ek bir avantajdır. Türk üniversitelerine giriş sınavlarında yıllardır süregelen yüksek başarının yanında çok sayıda öğrenci yurt dışındaki prestijli üniversitelere kabûl edilmektedir. Saint-Joseph mezunlarına sunulan üçüncü bir yüksek öğrenim seçeneği Galatasaray Üniversitesi iç sınavıdır: iç sınav aracılığıyla GSÜ ne kaydolan mezun sayısı rekor seviyededir.

7 BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDE ÖNCÜ KONUM Saint-Joseph Lisesi yeni teknolojilerden etkin bir biçimde yararlanmaktadır. TICE (Bilgisayar ve eğitim hizmetlerinde iletişim teknolojileri), MOODLE (eğitsel ağ), FOAD (Uzaktan eğitim) öğrenciler ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur. Her sınıf, okulun ortak ağına ve internete bağlı bir bilgisayar ve video projektör ile donatılmıştır. Lisemizin web sitesi, 2005 yılında 1884 Vakfı Türkiye Liselerarası Web Yarışması nda İçerik Zenginliği Açısından En İyi Web Sitesi Birincisi seçilmiş ve yine 2004 yılında aynı kurum tarafından verilen İstanbul Liselerarası Web Yarışması En İyi Özel Lise Web Sitesi Birincilik ödülünü almıştır. EŞSİZ BİR PROJE: DOĞA BİLİMLERİ MERKEZİ 140 yıllık bir bilimsel merakın ve çalışmanın eseri olan Doğa Bilimleri Merkezimiz Türkiye nin alanındaki tek örneğidir. Merkez içinde özel tekniklerle doldurulup korunmuş hayvan türünü ve bitki çeşidini öğrenciler ve doğa severlerle buluşturmaktadır. DBM nin düzenlediği gençlere ve yetişkinlere hitap eden Açık Akşam geceleri sayesinde İstanbullular deprem, ekoloji, iklim bilimi, biyoçeşitlilik ve çevre duyarlılığı gibi konularda uzman araştırmacılar ve akademisyenlerle buluşabilme fırsatı bulurlar.

8 GÜÇLÜ BİR MEZUNLAR DERNEĞİ İLE HAYAT BOYU DESTEK Hayat boyu Saint-Josephli olabilmek ayrıcalıktır. Saint-Joseph Lisesi nden mezun olduktan sonra, öğrencilerimiz birer yetişkin olduklarında da Saint-Joseph li olmanın ayrıcalığını güçlü bir derneğe sahip olarak yaşarlar den fazla üyesi olan Mezunlar Derneği, restoran, tenis kortları, yüzme havuzu ve toplantı salonları gibi güçlü altyapısının yanı sıra etkin bir yardımlaşma ağına sahiptir. Mezunlarını düzenli olarak e-grup, e-bülten ve SJ Bültenler aracılığıyla staj ve iş fırsatlarından haberdar eder ve Saint-Joseph liler arasındaki kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendiren aktiviteler organize eder. SOSYAL, KÜLTÜREL ve SPORTİF ETKİNLİKLERİN PRESTİJLİ ADRESİ Saint-Joseph te sanat ve sporun ayrıcalıklı bir yeri vardır. Lisemiz gençlere ulusal ve uluslar arası etkinlikler aracılığıyla, girişken ve sorumlu birer vatandaş olma yolunda önderlik eder. (Spor Bayramı, Genç Sanatçılar ve Yetenek Haftası, Birleşmiş Milletler Kulübü, Kültür Gezileri, Uluslararası Değişim Programları) bu etkinliklerden bazılarıdır. Saint-Joseph Lisesi ayrıca zengin kültür ve sanat ajandasıyla öğrencileriyle hem klasik sanat hem de güncel sanat ürünlerini paylaşır. OKUL TANITIM GÜNLERİMİZ İstanbul Saint-Joseph Lisesi nde okul tanıtım günleri düzenlenmektedir. Eski mezun öğretmenlerimiz eşliğinde okulumuzu gezmek için Okul Tanıtım Günlerimize katılabilirsiniz öğretim yılı için düzenleme şu şekildedir: 5 Ağustos 2011 Cuma saat ve saat Ağustos 2011 Cuma saat ve saat Ağustos 2011 Çarşamba saat ve saat 11.00

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır.

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 18 yıllık köklü eğitim TARİHÇE Doğuş Eğitim Vakfı tarafından İstanbul da kurulan Doğuş Üniversitesi, TBMM de 09 Temmuz 1997 tarihinde kabul edilen 4281 sayılı Kanun ile yükseköğretime

Detaylı

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Öğrenci Seçme Sınavı nda göstermiş olduğunuz üstün başarıdan dolayı Namık Kemal Üniversitesi adına sizi ve ailenizi yürekten kutluyorum. Mensubu olmaktan gurur

Detaylı

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan

engeli Bilgili Cesur Duyarlı İletişim kuran Açık fikirli İlkeli Dünya insanı Düşünen yetiştiriyoruz! Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan Dönüşümlü Düşünen Sorgulayan engeli İletişim kuran Duyarlı Bilgili Açık fikirli İlkeli Cesur Düşünen Dünya insanı yetiştiriyoruz! AREL Anaokulu AREL İlkokulu AREL Ortaokulu AREL Anadolu Lisesi AREL Fen

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ M.Ü. GÖZTEPE YERLEŞKESİ Rektörlük Binası Göztepe Yerleşkesi Planı FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. MERAL ÜNAL FAKÜLTE ADRES

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

TANITIM K ATALOĞU Tanıtım Kataloğu

TANITIM K ATALOĞU Tanıtım Kataloğu Tanıtım Kataloğu "Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 1 CANAKKALE ONSEKIZ MART UNIVERSITESI 2 1 9 9 2 DÜNYANIN EN GÜZEL ÜNİVERSİTESİNE HOŞ GELDİNİZ T.C. Onsekiz Mart Üniversitesi 3 Tarihin İzinde, Bilginin Işığında Parlayan Yıldız, Onsekiz Mart Üniversitesi

Detaylı

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013

Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Eğitim ve sağlıkta daha da ileriye... 2012-2013 Başlarken İnsana değer vermek Bezmiâlem kültürünün temelini oluşturur. Fakir fukara, garip guraba, ihtiyacı olan her kim varsa yanında olmak, dertlere derman

Detaylı

Prof. Dr. Recep BİRCAN Rektör

Prof. Dr. Recep BİRCAN Rektör Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir.

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Düzenleme Tarihi: Ekim 1/100 HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2/100 Manas ın Yedi Vasiyeti: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olmak, Milletler arası Uyum, Dostluk

Detaylı

AKADEMİK FAALİYET RAPORU

AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde... KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2013 2/117

Detaylı

T.C MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

T.C MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ T.C MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ 1 KAMPUSÜN TARİHÇESİ: Fakültemizin de içinde bulunduğu Haydarpaşa yerleşkesinin temeli 11 Şubat 1895 de atılmıştır. Açılışı tarihi ise 6 Kasım 1903 tür. Bu tarihin,

Detaylı

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 1 BİLGİ YLE HAYAT BAŞLASIN! 2 İçindekiler 5 Ü n i v e r s i t e y e K a y ı t İ ş l e m l e r i 7 Öğrenim Ücretleri 9 İ n g i l i z c e H a z ı r l ı k P r

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 6.1.8. Genel Sekreterlik ve Daire Başkanlıkları

İÇİNDEKİLER. 6.1.8. Genel Sekreterlik ve Daire Başkanlıkları İÇİNDEKİLER Sunuş Kırgız Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 1. Kuruluşu 2. Statüsü 3. Misyonu 4. Vizyonu 5. Ana İlkeleri ve Değerleri 6. İdari Yapı 6.1 Üniversite Yönetim

Detaylı

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz:

Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: Okulumuzun yerleşkesi, eğitim - öğretim sistemi ve kayıt koşulları hakkında bilgi almak için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz: NESİBE AYDIN OKULLARI YERLEŞKESİ (GÖLBAŞI): Adres: Haymana Yolu

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

Neden Sainte Pulchérie Lisesi ni seçiyorum?

Neden Sainte Pulchérie Lisesi ni seçiyorum? Neden Sainte Pulchérie Lisesi ni seçiyorum? 1 - Veli-okul iletişimi Hazırlık sınıfları 4 şube olup toplam öğrenci kontenjanı 92 olarak belirlenmiştir. Sınıflarımız 20-22 kişiliktir. Okul genel mevcudumuz

Detaylı

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 14 Mart 2010 www.kalev.org.tr Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Đstanbul 0216.338 95 78 bilgi@kalev.org.tr 2009 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

GEÇMİŞTEN GELECEĞE İTÜ KAMPÜSLER YEŞİL KAMPÜS YETKİN MÜHENDİSLİK GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ ERASMUS DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA ULUSLARARASI ORTAK

GEÇMİŞTEN GELECEĞE İTÜ KAMPÜSLER YEŞİL KAMPÜS YETKİN MÜHENDİSLİK GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ ERASMUS DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA ULUSLARARASI ORTAK GEÇMİŞTEN GELECEĞE İTÜ KAMPÜSLER YEŞİL KAMPÜS YETKİN MÜHENDİSLİK GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ ERASMUS DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA ULUSLARARASI ORTAK LİSANS PROGRAMLARI ULUSLARARASI AKREDİTASYONLAR LABORATUVARLAR

Detaylı

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2014-2015 TANITIM KATALOĞU orhun kayaalp İÇİNDEKİLER Dekanın Mesajı Ders Programı Akademik Kadro Akademik Takvim Kayıt ve Kayıt Yenileme Derslikler Stüdyolar

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı