ACUN TOHUMCULUK TAR. ÜR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ACUN TOHUMCULUK TAR. ÜR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ."

Transkript

1 ACUN TOHUMCULUK TAR. ÜR. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Lahana Karnabahar Brokoli Domates Ispanak Turp Patl can biber Bu day Çeltik Cabbage Culiflower Broccoli Tomato Spinach Radish Aubergine Pepper Wheat Brown rice Türkiye tohumculuğuna 1989 yılında bir şahıs firması olarak ilk adımını atarak faaliyetlerini yürüten şirketimiz 1997 yılında ekip olarak kurulmuştur. Şirketimiz, dünyanın en kaliteli sebze tohum çeşitlerine sahip Japonya da mukim Tokita Seed firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Ülkemiz tarımına ve ekonomisine yüksek katma değerli çeşitler geliştirip verimliliği artırmak üzere çeşit deneme ve adaptasyon çalışmalarını kendi bünyesindeki ziraat mühendisleri ile yapan şirketimiz çalışmalarını 6 ana merkezli deneme istasyonu takibinde ülkemizin tüm lokasyonlarında sürdürmekte ve ortaya çıkardığı çeşitleri bölge distribütörleri vasıtası ile üreticilerimizin hizmetine sunmaktadır. Şirketimiz,ülkemiz çiftçisine üstün niteliklere sahip kaliteli,yüksek verimli ve hastalıklara dayanıklı çeşitler temin etmenin yanı sıra üreticilerimize ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti de vermektedir. Zira, yüzü gülen çiftçilerimizle yorgunluğumuzu unuturuz bunu sağlayan çeşitlerimizle de onur duyarız. ACUN SEED, Agricultural Products and Commerce Co. Ltd. initially started out to carry out the activity of seed growing in Turkey in 1989 as an unlimited company, but was officially established and formed its team in Our company is the Turkish agent of Tokita Seed (situated in Japan) which has various vegetable and seed products of the highest quality in the world. Engineers our company embodies have been doing researches and tests on adaptation in order to enhance performance and develop value-added samples for the use of our country s economy and agriculture. We have been conducting our studies in test centers with 6 headquarters in all locations of the country and delivering the products to the service of our producers through regional distributers. Our company provides free technical assistance to producers as well as providing our farmers with superior products of high quality, high fertility and sustanibility. We put exhaustion behind us and a proud smile on the faces of our farmers. Kartaltepe Mah.Bahçesaray Sok. No:6/4 Bakırköy - İstanbul - Türkiye Tel: Fax:

2 S. S. ADAPAZARI PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ Arpa Buğday Barley Wheat Sınırlı Sorumlu Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi 1951 yılında ortağın ,-TL. taahhüt ettiği sermayeye karşılık ,- TL. ödeyerek kurulmuştur. Bu tarihten itibaren Sınırlı Sorumlu Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi pancar eken çiftçinin tarımsal alet, makine, tohum, zirai mücadele ilaçları, gübre gibi ihtiyaçlarının temin edilmesi yanında teknik danışmanlık yaparak da ortaklarına hizmet götürmüştür. Sınırlı Sorumlu Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi çiftçiye sağladığı hizmetleri her yıl artırarak yerine getirmektedir. Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi dün olduğu gibi bugünde hizmetlerine en iyi şekilde devam edecek ve ortaklarının ihtiyaçlarını ivedilikle karşılayacaktır. Ortaklarına faydalı olan her türlü yatırımı yaparak bugün ve gelecekte onları korumaya devam edecektir. Adapazarı Sugarbeet Growers Cooperative Ltd. was started in 1951 paying 739,493 TL in return for the 2,226,150 TL of capital put in by shareholders. Since then, Adapazarı Sugarbeet Growers Cooperative Ltd. has served its shareholders with supply of agricultural equipment and machinery, seeds, agricultural pestisides, and technical consultancy. Adapazarı Sugarbeet Growers Cooperative Ltd. provides services to farmers every year at an increasing rate. Today, Adapazarı Sugar beet Growers Cooperative will ideally continue to offer services to and meet the needs of its shareholders with urgence as it has up to this day. It will also invest in all that is beneficial to its shareholders and protect their interest today and in the future. Tekeler Mah. Karasu Cad. No: Adapazarı - Sakarya - Türkiye Tel: Fax:

3 AD-ROSSEN TARIM SANAYİ ve TİC. A.Ş. Sebze Biber Domates Hıyar Patlıcan Kavun Süs Bitkileri? Pepper Tomato Cucumber Eggplant Melon? AD-Rossen Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş yılı Ağustos ayında Hollanda merkezli Rossen Seeds BV nin bir iştiraki olarak kurulmuştur. Genel olarak sebze ve süs bitkileri tohumluk araştırma, üretim ve satışı konularında faaliyet göstermektedir. Antalya, Kayaburnu köyünde yer alan araştırma istasyonumuzda özellikle Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine yönelik sebze tohumluk araştırmaları 5 türde gerçekleştirilmektedir. AD-Rossen Tarım 2009 yılında Özel Sektör Araştırma Kuruluşu olarak tescil edilmiştir. Şirketimiz TSÜAB ve BİSAB üyesidir. AD-Rossen Agriculture Industry and Trade Inc. Co. has been set up in August 2008, as a subsidary of Rossen Seeds BV. In general, the company has been operating in the areas of vegetable seeds and ornamental plants research, production and sales. In our research station, which is established in Kayaburnu / Antalya, we carry out research programs for 5 major vegetable seeds, aiming the countries such as; Turkey, Middle East and North African countries AD-Rossen Seeds as a Private Sector Research Facility has been registered in Our company is a member of TSÜAB and BİSAB. Tahıl Pazarı Mah. Kazım Özalp Cad. Şeref İş Hanı No: Antalya - Türkiye Kayaburnu Köyü Serik Antalya - Türkiye Tel: Fax:

4 AG TOHUM SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ. Domates Biber Hıyar Patlıcan Kavun Kabak Marul Ispanak Soğan Tomato Pepper Cucumber Eggplant Melon Zucchini Lettuce Spinach Onion Firmamız, konusunda dünya çapında deneyimli Hollanda da yerleşik ENZA ZADEN B.V. firmasının Türkiye Distribütörüdür. Sebzenin hemen hemen her türünde ürün yelpazesi geniş çeşitleriyle satışlarını yurtiçinde baş bayileri ve bölge ürün geliştirme sorumluları vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Ayrıca AG TOHUM, ENZA ZADEN ile birlikte Türkiye ve Ortadoğu sebze yetiştiriciliğine uygun yüksek kaliteli, virüs ve hastalıklara dayanıklı çeşitlerin ıslah çalışmalarını yürütmektedir. Hibrid sebze tohumluğu alanında yeni çeşitler geliştirmek ve ıslah etmek, hibrid ve kendine döllenebilen tohumları üretmek ve pazarın bu doğrultudaki ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu amacımızı gerçekleştirirken yurtiçi ve yurtdışı Kamu ve Özel Sektör Araştırma Kuruluşları ve Enstitüleri ile birlikte hareket etmeyi hedeflemekteyiz Our company is the Turkey distributor of ENZA ZADEN B. V. which is a worldwide company settled in Holland. It markets almost every kind of vegetable as we see from its wide variety range via its main offices and product improvement officers in Turkey. AGTOHUM runs breeding works on virus and disease resistant high quality plants suitable for vegetable growing in Turkey and the Middle East. AGTOHUM develops new species of hybrid vegetable seeds and hybrid self-pollinated seeds and in thşs respect meets the requirements of the market. On the way to reaching our goals, we aim to cooperate with domestic and overseas Public and Private Sector Research Organizations and Institutions. Mehmetçik Mah. Aspendos Bulvarı Nar Plaza No.113 A Blok No.2 K.4 ANTALYA Tel: Fax:

5 AGREVA TARIM NAK. NŞ. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. Domates Salatal k biber Patl can Marul Brokoli Karnabahar Kabak Karpuz Kavun Tomato Cucumber Pepper Eggplant Lettuce Broccoli Cauliflower Zucchini Watermelon Melon Agreva Tarım; merkezi Fransa da bulunan sebze ve çiçek tohumu üretiminde faaliyet gösteren Graines Voltz firmasının Türkiye temsilcisidir. Ülke genelinde sera ve açık tarla hibrit sebze tohumlarının ve anaçlarının geliştirilmesi, pazarlaması ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir. Agreva Agriculture is the Turkish representative of Graines Volts company, headquarters of which is in France, operating in Vegetable and Flower seed production. The company operates throughout the country in the breeding marketing and sale of greenhouse and openfield hybrid vegetable seeds and rootstocks. Yeşil Bahçe Mah Sokak Hacı Ali Kemanoğlu Apt. 7/A Muratpaşa Antalya - Türkiye Tel: Fax:

6 AGROSTAR TARIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Kavun Karpuz Hıyar Biber Domates Patlıcan Fasülye Melon Watermelon Cucumber Pepper Tomato Eggplant Bean Örtü altı ve açık tarla sebze tohumluklarının araştırma, geliştirme, üretim ve ticareti konularında çalışmalarını sürdüren AGROSTAR TOHUMCULUK, Türkiye nin Dünyaya hitap eden Özel Sektör Tohum Islahçı Kuruluşu ünvanına sahip önder ve yenilikçi kuruluşlarındandır. Geleneksel bitki yetiştirme teknikleri, modern tarım ve gen bilimlerini özverili bir şekilde birleştirmekte ve üreticilerimizin beğenisine sunmaktadır. Dünyada var olan biyolojik çeşitliliği ve yabani formları melezleme teknikleri ile bir araya getiren konusunda uzman ıslahçılarımız, günümüz tüketici ve üretici istekleri doğrultusunda ıslah programlarını belirlemekte ve hastalıklara dayanıklı üstün nitelikli çeşitler elde etmektedir. Firmamız; elde ettiği çeşitleri ulusal ve uluslar arası pazarlara arz etmektedir. AGROSTAR SEED operates in R&D, production and trade of underglass and open field crops and it is one of the leading and innovative Private Sector Seed Breeding Establishment Certificate owning Turkish establishments. It combines conventional plant breeding techniques, modern farming and genetics with great care and offers to our producers. Our expert breeders that bring together biodiversity found in the world and wild forms with cross breeding techniques. determine breeding programs and produce disease resistent high quality varieties in accordance with the demands of consumer and producers today. Our company presents developed varieties to domestic and international markets. Altıayak Ma. Recep Gürbüz Cad Sok. No: 1 Varsak - Antalya - Türkiye Tel: Fax:

7 AGRO-TEK TARIM GIDA SAĞLIK MAK. İNŞ. PAZ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Yem bezelyesi Domates Bibe Hıyar Patlıcan Turp Lahana Fasulye Marul Karpuz Field pea Tomato Pepper Cucumber Eggplant Radish Cabbage Bean Lettuce Watermelon Çiftçimizin, kamu kurum ve kuruluşlarının tarımsal girdilerini tek bir elden ulaştırılabilmesi için 2004 yılında faaliyetlerine başlamıştır yılında Berk & Han marka ile standart tohum üretimini kendi bünyesinde, konusunda uzman deneyimli personeli gözetiminde başlamıştır. Standart tohum üretiminin yanında Yem Bitkileri Tohumları ve Hububat Üretimi ile ilgili altyapı çalışmalarını da tamamlayarak 2011 yılından itibaren Yem Bitkileri Tohumlarını üretmeye başlamış, hububat üretimi için çeşit tespit ve tescil çalışmaları devam etmektedir. MİSYONUMUZ: Tohumculuk alanında Türkiye nin bölgesinde lider bir ülke olması için, teknoloji ve sistem geliştiren, rekabetçi ve model oluşturarak ülke tohumculuğunun gelişmesine katkı sağlamak. VİZYONUMUZ: wwulusal ve uluslar arası alanda sürdürülebilir tarım temelinde dünya tohumculuk endüstrisi ile bütünleşebilmek ve uluslar arası alanda rekabetçi tohumculuk endüstrisi içerisinde haklı bir yer edinebilmek. İlke olarak benimsediğimiz kaliteden ödün vermeden bol ve bereketli yarınlara... It started bussiness in 2004 for state institutions and organizations to deliver seeds of publicly bred varieties single-handedly to farmers. In 2006, standard seed production was carried out under the brand name of Berk&Han within its own scope under the supervision of skilled and experienced personnel. Alongside standard seed production, it completed basic organizations for Forage Crop Seeds and Cereal Seed Production.It began the production of Forage Crop Seeds and has been carrying out variety selection and registration works Since OUR MISSION Contribute to the growth of national seed industry by advancing technology and systems and adopting a competitive and model setting approach aiming for Turkey to be a leading nation in the region concerning seed industry. OUR VISION to be a part of the world seed industry at a national and international level on the base of sustainable agriculture and to attain a competitive place in the international market. Our motto is : Top quality seeds for higher yields. Sancaktar Mah. Çevreyolu Cad. H.Mehmet KARAGÖZLÜ Kız Öğrenci Yurdu Altı - Malatya - Türkiye Tel: Fax:

8 AKSOY TOHUM AKSOY TURİZM ve GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Bu day Arpa Mercimet Wheat Barley Lentil 1997 yılından beri faaliyette olan firmamız tohumculuk alanında 2010 yılında tesisleşmeyi bitirerek T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Yetkilendirilmiş Tohumculuk Kuruluş Belgesi alarak tohumculuk faaliyetine başlamıştır. Firmamız tarla,endüstri bitkileri tohumlarının araştırılması,üretimi,yurt içi ve yurt dışı pazarlaması konularında faaliyet göstermektedir. Ayrıca tohumlukların geliştirilmesi ve çoğaltılmasına paralel olarak yapılan Royalitiy antlaşması adı altında tohumlukların üretilmesi ve çiftçilerimize ulaşmasını da sağlamaktadır. Kuruluşumuzun amacı; Türkiye ve uluslar arası pazarlarda Tohumda kalite ve ileri teknoloji kullanarak rekabet eden Türk Tohum Markası olmak ve ülkemiz tarımına çeşitleri sunarak verimliliği arttırmaktır. Our company, active since 1997, having completed establishment in seed production in the year 2010, started to work on seed production with an Authorized Seed Production Establishment Certificate from the Ministry of Food, Agriculture and Livestock. Our company is active in the research, production, and domestic and international marketing of field and industrial crops. It also provides seed production and delivery to farmers, under the name of the Royalty agreement made in terms with seed development and enhancement. The aim of our foundation is to be a competing Turkish Seed Brand in domestic and international markets, using quality seed and advanced technology and thus increase productivity by means of offering varieties to the agriculture of our country. Yeniflehir 8 Cad. Esgar Apt. A Blok Girifl Yan fianl urfa - Türkiye Tel: Fax:

9 ALFA-A ZİRAİ İLAÇ KİMYASAL MAD. GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Buğday Arpa Ayçiçeği Mısır Nohut Patates Soğan Fasulye Wheat Barley Sugar beet Rice Corn Sunflower Trefoil Vetch Peas Beans Firmamız Alfa-A Zirai İlaç Kimyasal Mad. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. olarak; 25 Aralık 1999 yılında Ali ÇANAKCI tarafından kurulmuştur.tarım ilaçları ( insektisit, herbisit, fungusit, akarisit, nematisit ), Bitki Gelişim Düzenleyiciler (BGD), Kimyasal gübreler, tarla bitkileri tohumları üretimi ve satışı üzerinde çalışan bir kuruluştur. With its headquarters in the Gönen district of Balıkesir, Alfa Seed Agriculture, Food,Construction Livestock Marketing Ind.Trande.Co.Ltd., is active in the production, import, domestic and international marketing of field and industrial crops, grass pasture and forage crops, vegetable and grass seeds; and R&D of new varieties. Our company with two separate managements and tons of seed production and processing capacity, aims at fulfilling customer satisfaction by offering high standard products and services. With the help of skilled agricultural engineers produces and sells the best quality and highly productive seeds using its own technology. Besides domestic sales, our company is in an endeavour to raise its market share by exporting overseas. Musalla Bağları Mah. Ekber Sokak No:21/C-D Selçuklu - Konya - Türkiye Tel: Fax:

10 ALP TARIM TARIM İLAÇLARI PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. Buğday Arpa Tohumu Mısır Tohumu Adi- Macar Fiğ Ayçiçek tohumu Wheat Barley Lentil ALP TARIM, sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Alptekin İlgün ün tecrübesiyle 1996 da Konya da kurulmustur. Ürün gruplarında bölgesel bir yapılanmaya sahip olan ALP TARIM,üretici eğitimleri yaparak, yurtiçi ve yurtdışı inceleme gezileri yaparak,fuarlara katılarak,yazılı-görsel basın yoluyla tanıtım ve yayım calısmalarını sürdürmektedir.tarım ilaçlarında AGROBEST GRUP ; bitki besin elementleri gurubunda EKİN TARIM ve SWISSGROW; organik gübre olarak EKOFARM ve KESKİNOĞLU ; tohumda POLTAR ve AKDENİZ TOHUM firmalarının İç Anadolu bölge distribütörlüğü ALP TARIM a aittir.ayrıca Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından tescilli 24 adet katı ve sıvı bitki besin gübresi vardır.bahri Dağdaş Uluslararası Araştırma Enstitüsü nün ıslah ettiği sertifikalı tohumluklarının üretimini yapmaktadır.türk çiftçisine yeni çeşitler sunmak,bilgi ve birikimini arttırmak,ekonomik gelirler sağlamak ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak için ALP TARIM olarak yenilikleri takip ederek ısrarla çalışmaktadır ALP AGRICULTURE, was established in 1996, Konya, with the experience of Alptekin İlgün who has been operating in the sector for many years. ALP AGRICULTURE, which has a regional organization regarding the product group; trains manufacturers, performs domestic and international study trips, participates in exhibitions and carries out its advertisement and publishing efforts through written and visual press. ALP AGRICULTURE has been granted the Central Anatolian distribution right of AGROBEST GROUP in pesticides EKİN AG-RICULTURAL and SWISS-GROW in vegetable food elements group, EKOFARM and KESKİNOĞLU in organic fertilizers and POLTAR and AKDENIZ SEED in seed. Furthermore, it has 24 solid and liquid vegetable food fertilizers approved by the Ministry of Agriculture and Rural Affairs. It also produces the certified seeds reclaimed by Bahri Dağdaş International Research Institute of Bahri Dağdaş. It is ALP AG.RICULTURE s goal to present new varieties, enhance the company s knowledge, ensure economic profit and contribute to the development of the country Fevzi Çakmak Mah. Konsan Organize Sanayi Sok. No:27 Karatay - Konya - Türkiye Tel: Fax:

11 ALTIN TOHUMCULUK TİCARET VE SANAYİ AŞ. Hıyar Biber Patlıcan Kavun Karpuz Domates Kabak Maydanoz Fasulye Marul 1982 yılında kurulan firmamız sebze tohumculuğu ıslahı, üretimi, pazarlaması, ithalatı ve ihracatı alanında uzmanlaşmıştır. Temel hedefimiz üreticilerimize daima en kaliteli ve en üstün vasıflı hibrit ve standart sebze tohumlarını sunmaktır. Merkezimiz İzmir de olup, örtü altı F1 hibrit tohum üretimlerimiz iklim kontrollü modern cam seralarımızda Edremit (Balıkesir), Sandı (İzmir), Menderes (İzmir) tesislerimizde yapılmaktadır. Örtü altı araştırma geliştirme tesislerimiz Güzeloba (Antalya) ve Kadriye (Antalya) dadır. Standart açık tarla tohum üretimlerimiz Balıkesir yöresinde yaklaşık 1000 ha lık alanda uzmanlarımızın titiz denetimi altında yapılmaktadır. Tohumlarımız Altın Tohum markasının yanında, özellikle F1 hibritler yurt içi ve yurt dışında Golden Seed markasıyla pazarlanmaktadır. Firmamızın esas odak noktası olan Türkiye pazarının yanında Hollanda ve ABD başta olmak üzere muhtelif ülkelere tohum ihracatı yapılmaktadır. Our company, established in 1982, has specialised in vegetable seed improvement, production, marketing,import and export.our main goal is to supply our customers with always the best quality and the top-caliber hybrid and standard vegetable seeds.our headquarters is in İzmir and our F1 hybrid seeds for- protected cultivation. are produced in climate control modern glass green houses located in Edremit(Balıkesir), Menderes(İzmir) institutions Our protected cultivation research and development institutions are in Güzeloba(Antalya) and Kadriye(Antalya). Standard open field seed productions are made around the Balıkesir region in an area of nearly 1000 hectare- under the careful inspections of our experts. Our seeds,especially the F1 hybrids,are domestically and internationally marketed under the brand of Golden Seed, alongside the Altın tohum brand. Besides the markets in Turkey,which are our company s main focus, seeds are exported to several-other countries Holland and the USA in particular. Vasifnar Bulvar 5/4 Alsancak İzmir - Türkiye Tel: Fax:

12 ALTINBAŞAK TOHUMCULUK TARIM GİRDİLERİ PAZARLAMA SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Buğday Arpa Çeltik Fiğ Wheat Barley Paddy Vetch Firmamız 1996 yılında Altınbaşak Tarım Ticaret ismiyle faaliyete başlamş olup, 2010 yılında unvan değişikliği yaparak faaliyetine devam etmektedir. Altınbaşak Tohumculuk; yurtiçinde tarla bitkileri ve yem bitkileri tohumlarının üretilmesi ve pazarlaması konusunda faaliyet göstermektedir. Our company was established in 1996 under the name of Altınbaşak Agriculture and Trade, and continues its works following the change of title it underwent in Altınbaşak Seed operates in the domestic production and marketing of field and forage crop seeds. Dilaverbey Mah. Tüfekçiler Sok. NO:32/A Edirne - Türkiye Tel: Fax:

13 ALTINEKİN ZAHİRE YEM NAK. TARIM ÜRÜN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Arpa Çeşitleri Ekmeklik Buğday Çeşitleri Makarnalık Buğday Çeşitleri Şirketimiz 1997 yılında kurulmuş olup, 2010 yılında tohum eleme ve paketleme tesisi kurarak sertifikalı tohum üretmek için ALTINEKİN TOHUMCULUK markası ile yurtiçi tohum üretim ve satışı yapmaktadır. Our company was established in 1997, and in 2010 built a seed screening and packaging facility. It operates in domestic seed production and sale under the brand name of ALTINTEKİN SEED BUSSINESS to produce certified seeds. Fevzi Çakmak Mah. Büyük Buğday Pazarı Sok. No: 67 Karatay - Konya - Türkiye Tel: Fax:

14 ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SAN. A.Ş. Arpa Şerbetçiotu Anadolu Efes ana tarımsal hammaddelerinin tedarikinin devamlılığının sağlanması hedefi doğrultusunda 1982 yılında Ar-Ge faaliyetlerine başlamıştır. Ar-Ge çalışmaları sonucunda bugüne kadar iki türde 22 adet çeşit geliştirilmiş olup Türk tarımı ve çiftçisinin hizmetine sunmuştur. Amacımız ihtiyacımız olan tüm hammaddemizi dışa bağımlı olmadan kendi geliştirdiğimiz çeşitlerden sözleşmeli üretim yoluyla temin etmek ve bu ürünlerin üretimlerini arttırarak ihraç edilen ürünler haline getirmektir. Bu çalışmaların temelinde ana hammadde tedarikimizi güvence altına alma amacının da ötesinde yerel tedarik sayesinde Türk tarımı ve ekonomisinin büyümesine katkı sağlama bilinci de yatmaktadır. Minarealtı Mah. Çumra Malt Tesisleri Küme Evleri No:1 İçeriçumra Kasabası Çumra - Konya - Türkiye Tel: Fax:

15 ANADOLU TOHUM ÜRETİM VE PAZARLAMA A.Ş. Havuç Domates Hıyar Patlıcan Lahanagiller Kabak Marul Mısır Çiçek Tohumları Çim Tohumları Anadolu Tohum Üretim ve Pazarlama A.Ş., ülkemizde tohumculuk sektörünün 1985 yılında libere edilmesinin hemen ardından 1986 yılı Haziran ayında, dünyanın en eski tohum firması olan Fransız VILMORIN S.A. ortaklığıyla kuruldu. Kuruluş hedefi ve amaç, ülkemiz için yeni olan bu sektörde, yabancı ortağın kendi ülkesinde yaptığı gibi, sebze tohumculuğu konusunda araştırma, üretim, dış alım ve dış satım yapan, marka yaratan ve tohumluk dağıtan bir kuruluş haline gelmekti yılına kadar profesyonel yetiştiricilere yönelik çalışan Anadolu Tohum, bu tarihte ülkemizde açılan ilk yapı market ile beraber amatör zevk bahçecilerine yönelik her türlü zirai girdilerin dağıtımına da başladı yılında çim tohumu alanında da profesyonel pazara ürün vermeye başladı yılında, sebze araştırmalarında çok önemli bir adım olan Antalya Sebze AR-GE istasyonu hizmete girdi. Bugün Anadolu Tohum, hedeflediklerini birer birer gerçekleştiren, sürekli araştırmaya yatırım yapan ve pazarı genişletme çabası içerisinde sektörün öncü kuruluşlarından biri olarak çalışmalarına devam etmektedir. Anadolu Seed Production and Marketing Inc. was established in June 1986 immediately after the liberalization of the seed industry in our country 1985, in cooperation with the worlds oldest seed company, French VILMORIN INC. Establishment purpose and aim was to become a research making, producing, importing and exporting, brand creating and seed distributing company working with vegetable seeds like the foreign copartner, in this sector previously unfamiliar to our country. Anadolu Seed working professional cultivator oriented until 1988, with the first construction market opened in our country, began the distribution of all types of agricultural inputs intended for hobbyist gardeners. In 2000 it began giving out grass seeds to the professional market In 2003, Antalya Vegetable R&D station was put into service, which was a big step in the vegetable research. Today, Anadolu Seed continues its works as an industry leading establishment, reaching its goals one after another, investing in constant research and in an endeavour to expand its market. Güzelyalı, Batı Sahili, Çiftlik Sok. No Pendik İstanbul - Türkiye Tel: Fax:

16 ANAMAS TOHUM Domates Kavun Hıyar Karpuz Biber Patlıcan Tomato Cucumber Pepper Melon Watermelon Eggplant Şirketimiz 1997 yılında Antalya da kurulmuş olup hibrit sebze tohum ıslahı ve üretimi, sebze tohum ihracatı ve yurtiçi sebze tohumlarının tanıtımı ve satışı konusunda uzman personeli ile birlikte faaliyet göstermektedir yılında T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Özel Sektör Araştırma Kuruluşu unvanı almıştır. Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Türki Cumhuriyetlerine ANAMAS TOHUM markası ile üretimini gerçekleştirdiğimiz çeşitlerimizin satışını yapılmaktadır. Our company was established in 1997 in Antalya and has been operating in breeding and production of hybrid vegetable seeds export of vegetable seeds and promotion and sale of domestically produced vegetable seeds with a skilled staff. In 2001 it assumed the title of Private Sector Research Organisation from Republic of Turkey Ministry of Food Agriculture and Livestock. It markets the produced varieties to Turkic Republics besides Middle East countries under the brand name ANAMAS SEED. Burhanettin Onat Cd. No: 99 Yılmaz Sitesi B Blok Kat: 4 Daire: 22 Antalya - Türkiye Tel: Fax:

17 ANKA TOHUMCULUK ve TARIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Patates Potato Anka Tohumculuk 1994 yılında Nevşehir de kurulmuştur. Yüksek kademede yerli tohumluk üretimi, sanayilik ve yemeklik sektör için çeşit geliştirilmesi, üretimi, kontrollü, depolanması ve ıslahı konularında faaliyet göstermektedir. Anka Tohumculuk kendi üretimi olan Süper Elit ve Elit kademedeki tohumlukların büyük bölümünü kendi şirket tarlalarında, kendi kontrolünde çoğaltarak ikinci sene temel ve sertifikalı kademede Türk çiftçisi ve firmalarına sunmaktadır. Anka Tohumculuk, yurt içindeki güçlü tohum pazarlama ağının yanında Azerbaycan, Rusya, çeşitli Arap ülkeleri ile bazı Balkan ülkelerine ihracat da yapmaktadır. Anka Tohumculuk, Nevşehir de, atmosfer koşullu yüksek teknolojiye haiz 70 dekar alan içerisinde metrik ton kapasiteli ürün ve tohum depolama kompleksine sahiptir. Depolama kompleksinin özelliği, Kapadokya nın karakteristiğine göre ve yerüstü depolarının aslına uygun olarak yekpare volkanik tabakanın kazılarak koridorlara açılan odalar şeklinde dizayn edilmiş olmasıdır. Anka Seed was established in 1994 in Nevşehir. It operates in domestic seed production at higher classes, variety development production control, storage and breeding for fresh and processing market. Anka Seed produces Elite and Superelite class seeds on its own farms by controlled multiplying supplies the Turkish farmer and companies of second year basic and certified class. In addition to its strong domestic market, Anka Seed, exports to Azerbaijan, Russia and various Arabic countries and Balkan states. Anka Seed owns a metric tons capacity produce and seed storage complex in a 70 decare land containing atmospheric condition high technology in Nevşehir. The characteristic of the storage complex is having been designed, according to the jeomorphologic characteristic of Kapadokia and aboveground storage, and rooms opening to aisles at the end of carved solid volcanic layer. GÜLŞEHİR YOLU 7. KM Nevşehir - Türkiye Tel: Fax:

18 ARAL TOHUM ZİRAİ ÜRÜNLER HAYV. GIDA TURİZM İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Buğday Arpa Yulaf Fiğ Yonca Wheat Barley Oath Vetch Clover Merkezi Balıkesir Susurluk ta bulunan ARAL TOHUM; tarla bitkileri ve yem bitkileri tohumlarını modern yöntemler ve ileri teknoloji kullanarak yüksek vasıflı tohum halinde üretip, bunların yurt içi ve yurt dışında pazarlanması konusunda faaliyet göstermektedir. Aral Tohum 2012 yılında sebze türlerinde de tohumluk üretim izinlerini tamamlamış olup önümüzdeki dönemlerde çeşitli sebze türlerinin de tohumluk üretim ve satış faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Aral Tohum üretmiş olduğu tohumlarını ülkemizin en önemli kuruluşları ile anlaşmalar sağlayarak dağıtmış olduğu gibi kendi bayileri aracılığı ile de piyasaya arzını sağlamaktadır. Çeşitli coğrafi bölgelerin ihtiyaçlarına uygun en kaliteli tohumların üretilmesini hedefleyen şirketimiz, üretimin artması yönünde de en uygun stratejileri uygulayarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Aral Seed, with its headquarters in Sususluk, Balıkesir, operates in the production of arable crops and forage crops using advanced technology and modern techniques and conducts domestic and international marketing. In 2012, Aral Seed has completed seed production licences for vegetable species, and in the upcoming period will carry out production and sale activities for various vegetable species. Aral Seed distributes meets market supply through its own distributors as well as contracts signed with leading organizations in the country. Aiming for production of the highest quality in line with the requirements of diverse geograghical regions, our pursues the goal to reinforce the economy by using the most suitable strategies to increase production. Sultaniye Mah. Balıkesir Cad. Kışla Altı No:123 Susurluk - Balıkesir - Türkiye Tel: Fax:

19 ARZUMAN TOHUMCULUK Domates Hıyar Marul Turp, Kavun Karpuz Roka Tere Maydanoz Çiçek Tomato Paprika Lettuce Radish Melon Watermelon Arugula Gardencress Parsley Flower Arzuman Tohumculuk sebze, tarla ve süs bitki gruplarında Özel Sektör Tarımsal Araştırmacı Kuruluş belgesine sahip olup bu tohumlarının üretimi, araştırılması, yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması konularında faaliyet göstermektedir. Firmamız yüksek kalitede tohum üretimi ve tedarikini sağlayarak milli ekonomiye katkı sağlamaktadır. Geniş Adaptasyonu, Kaliteli ve Yüksek Verimli Tohumlar Üretme sloganıyla Türk çiftçisine kaliteli hizmet sunan güvenilir bir kuruluştur. Firmamız gelişen tohum pazarında kısa ve orta vadede sürekli iyileştirme, tesisleşme ve çeşit portföyünü tamamlamayı, uzun vadede ise uluslararası pazarda rekabet edebilecek konumda yer almayı kendine hedef seçmiştir. Firmamız geleceğin tohumları bizden sloganıyla işe başlayıp, bu konuda bütün yenilikleri takip ederek kalite konusunda gereken titizliği göstermektedir. Arzuman Tohumculuk yurtiçi pazarda fiyat istikrarı, kalitesi ve geniş çeşit portföyü ile standart tohumluk tedarik noktasında tanınan ve aranan bir sebze -çiçek tohum markası olmuştur. Arzuman Seed, owns Private Sector Researcher Certificate of Information in field and ornamental crop group, and is active in the production, research and domestic and internat ional marketing of these groups. Our company contributes to national economy by means of producing and supplying high quality seeds. It s a creditable corporation offering quality service to The Turkish farmer with Wide Adaptation, Quality and High Productive Seed Production as its slogan. Our company has set a short and medium term goal of constant improvement, instutitionalization and completing the variety portfolio in the developing seed market and long term goal of offering a position where it can compete with the international market. Our company has started out with the slogan We have the seeds for the future and keeping up with related improvements, shows great care to the issue of quality. Arzuman Seed, has become a known and demanded vegetable and flower seed brand at the standard supply point with its stable set of prices, quality and wide portfolio of variety in domestic market. Fetih mah. Lahza sok. No:5 Karatay - Konya - Türkiye Tel: Fax:

20 ASGEN TARIM TİCARET A.Ş Domates Biber Lahana Brokoli Karpuz Hiyar Kabak Fasulye Marul Mis Tomato Pepper Cabbage Brokkoli Watermelon Cucumber Zucchini ean Lettuce Corn Asgen, KAR Şirketler Topluluğu bünyesinde bir şirkettir yılında ilk kurulduğunda tek bir türde tohumculuk faaliyeti yapan şirket, 2003 yılında faaliyet konularına sebze ve tarla bitkileri tohumculuğunda üretim, ıslah ve pazarlamayı dâhil etmiş, 2009 yılında ise buna gübre üretimini eklemiştir. Sebze tohumculuğu konusunda ıslah çalışmalarına Antalya daki TÜBİTAK destekli iki projeyle başlayan Asgen, bu faaliyetlerine başka türlerde de devam etmektedir. Ayrıca, dünyanın sayılı tohumculuk firmaları adına tohum üretimi (tarla bitkileri) gerçekleştirmekte ve bunları Balıkesir de ki modern tesislerinde işlemektedir yılının başlarında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde 3000 metrekare kapalı alanda başladığı gübre üretimini 2009 yılının sonlarına doğru arttırarak ülkemizde de kaliteli gübre üretilebileceğini ispatlamıştır. Yönetim merkezi İstanbul olan firmanın, 100 hektar büyüklüğünde ki üretim çiftliği Balıkesir de, ıslah faaliyetleri için kullandığı Biyoteknoloji laboratuvarı ve ıslah seraları ise Antalya da bulunmaktadır. Asgen is a company within the KAR group of companies. When it was established in 1993, It started out as a single species seed company, in 2003 it included production breeding and marketing of vegetable and field crops and in 2009 added the production of fertilizers to the list. Asgen, which began its breeding works on vegetable seed industry with two projects supported by TÜBİTAK in Antalya, has been carrying on its activities in other species as well. It also carries out seed production (field crops) on behalf of imortant seed companies in the world. By increasing fertilizer production towards the end of the year in relative to 2009 when it first began in a 3000 square meter closed area in Balıkesir Organized Industrial Zone, It has proved that quality fertilizers can be produced in our country as well. The company s headquarters is in Istanbul, its 100 hectare seed production farms in Balıkesir, and the biotechnology lab used for plant breeding and breeding greenhouses are in Antalya. DEFTERDAR MAH. OTAKÇILAR CAD. NO Eyüp İstanbul - Türkiye Tel: Fax:

www.meka.com.tr www.mekaconcreteplants.com sales@meka.com.tr

www.meka.com.tr www.mekaconcreteplants.com sales@meka.com.tr 2011 04 MEKA BETON SANTRALLERİ HABER BÜLTENİ MEKA CONCRETE PLANTS BULLETIN Basım Tarihi / Issue Date Mart 2011 / March 2011 Ücretsizdir / Complimentary Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor Mustafa

Detaylı

1 2 4 5 6 7 Editör Editor derya@bbmdergisi.com BBM Dergisi nde ikinci raunt! Değerli okurlar, Yeni bir işe ya da yeni bir projeye başlıyorsanız, size duyulan güven ve bu güven duygusuyla verilen destek,

Detaylı

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail:

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: info@turkuazpolyester.com.tr 2015 Türkiye Kompozit Sanayi

Detaylı

6-7 8-9 10-13 14-18 19-22 23 24 25 26

6-7 8-9 10-13 14-18 19-22 23 24 25 26 1 Biz Kimiz? Who we are? Tarihçe Our History Misyonumuz Our Mission & Vizyonumuz Our Vision Yönetim Felsefemiz ve Değerlerimiz Our Management Philosophy and Values Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı A Message

Detaylı

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. November Kasım 2014 1

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. November Kasım 2014 1 NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ November Kasım 2014 1 NEWS HABER 2 November Kasım 2014 MILLER MAGAZINE EDITOR EDİTÖR "Standards provide equal opportunities to everyone" Standartlar, herkese eşit

Detaylı

1 2 3 4 5 6 7 Editör Editor Fark yaratan ürünler Değerli okurları, derya@bbmdergisi.com Products that make a difference... Dear Readers, BBM Dergisi nin yeni sayısıyla bir kez daha karşınızdayız. Bu sayıyı

Detaylı

Türkiye Kompozit Sanayi. Sektör Kataloğu. Turkish Composites Industry Buyer s Guide

Türkiye Kompozit Sanayi. Sektör Kataloğu. Turkish Composites Industry Buyer s Guide Türkiye Kompozit Sanayi 2013 Sektör Kataloğu Turkish Composites Industry Buyer s Guide 2013 Türkiye Kompozit Sanayi Sektör Kataloğu Turkish Composites Industry Buyer s Guide 2012-2013 KOMPOZİT SANAYİCİLERİ

Detaylı

İçindekiler Contents

İçindekiler Contents İçindekiler Contents OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Derneği Adına Küme Yönetim Kurulu Başkanı Murat ATAMAN on behalf of OSTİM Medical Industry Cluster Association Chairman of the Board Gülnaz KARAOSMANOĞLU

Detaylı

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 2. Tarihçe 4. Yönetim Kurulu, Denetçiler ve Yöneticilerimiz 5. Misyon, Vizyon, Kalite Politikası, Değerlerimiz 6

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 2. Tarihçe 4. Yönetim Kurulu, Denetçiler ve Yöneticilerimiz 5. Misyon, Vizyon, Kalite Politikası, Değerlerimiz 6 İÇİNDEKİLER contents Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 2 Letter from the Chairman of the Board Tarihçe 4 Historical Background Yönetim Kurulu, Denetçiler ve Yöneticilerimiz 5 Board of Directors, Auditors and

Detaylı

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. August Ağustos 2014 1

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. August Ağustos 2014 1 NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ August Ağustos 2014 1 NEWS HABER 2 August Ağustos 2014 MILLER MAGAZINE NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ August Ağustos 2014 3 NEWS HABER 4 August Ağustos 2014 MILLER MAGAZINE

Detaylı

Türkiye nin En Hızlı Büyüyen Şirketi * Turkey s Fastest Growing Company* FAALİYET RAPORU ANNUAL REPORT

Türkiye nin En Hızlı Büyüyen Şirketi * Turkey s Fastest Growing Company* FAALİYET RAPORU ANNUAL REPORT Türkiye nin En Hızlı Büyüyen Şirketi * Turkey s Fastest Growing Company* FAALİYET RAPORU 10 ANNUAL REPORT * FORTUNE dergisinin yayınladığı araștırmada, son 3 yıllık ekonomik verilere göre Türkiye nin En

Detaylı

İçindekiler / index. Eyal Tarablus 3 Groupauto Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Groupauto Turkey Vice President

İçindekiler / index. Eyal Tarablus 3 Groupauto Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Groupauto Turkey Vice President Automechanika Istanbul 2015 2 grupototr.com İçindekiler / index Önsöz / Foreword Eyal Tarablus 3 Groupauto Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Groupauto Turkey Vice President Hans Eisner 5 Groupauto

Detaylı

İbrahim ÖZ. Sayın Ulaştırma Sektörü Temsilcileri, Dear Representatives of the Transportation Sector,

İbrahim ÖZ. Sayın Ulaştırma Sektörü Temsilcileri, Dear Representatives of the Transportation Sector, 1 2 Sayın Ulaştırma Sektörü Temsilcileri, Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) yeşil ve temiz taşımacılık türü olan demiryolu taşımacılığını çağın ve ülkenin gerekleri doğrultusunda geliştirmek ve demiryolunun

Detaylı

1 2 3 4 14 15 Editör Editor Değirmencilik sektöründe İDMA mevsimi İDMA season in milling sector Dünya hububat ve bakliyat işleme sektörleri, 04-07 Nisan tarihleri arasında İstanbul daki İDMA 2013

Detaylı

NEWS HABER. 2 May Mayıs 2014 MILLER MAGAZINE

NEWS HABER. 2 May Mayıs 2014 MILLER MAGAZINE NEWS HABER 2 May Mayıs 2014 MILLER MAGAZINE EdItOr EDİTÖR Importance of mill design Değirmen tasarımının önemi Dear readers, Since the beginning of mankind, bread has always held in high esteem

Detaylı

5-7 / 06 / 2014 www.future-fish.com

5-7 / 06 / 2014 www.future-fish.com AGROMEY GIDA VE YEM SAN. TİC. A.Ş. Agromey, balık yetiştiriciliği, balık işleme, paketleme ve balık yemi üretiminde tam donanımlı tesisleri ile akuakültür sektöründe Türkiye nin en güçlü temsilcilerindendir.

Detaylı

SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018

SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018 SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018 2014-2018 STRATEJİK PLAN EKİBİ Ahmet ALİYAZICI G. Şengül YILMAZ Faruk ÜNYELİ Elif MERCAN ÜNYELİ II Ticaret Borsaları rekabete dayalı güvenli bilgi dolaşımı

Detaylı

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN KINA MAREKS INTERNATIONAL Achievement of Partnership Güç Birliğinin Somut Başarısı MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ AD Ekol is a company that 7 entrepreneur businessmen established with the philosophy of Union makes

Detaylı

Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-089X ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Responsible in Chief Nurten Berberoğlu

Detaylı

1 2 9 10 11 12 13 Editör Editor Zirveye çıkmak mı, zirvede kalıcı olmak mı? Değerli okurlar, Miller/Değirmenci Dergisi nin bu sayısında Un Sanayinde Uluslararası Pazarlama konusuna değinmeye çalıştık.

Detaylı

2009 Irak Yılı 2009 Year of Iraq. Küresel Ekonomik Kriz ve Alternatif Pazarların Önemi Global Economic Crisis and Importance of Alternative Markets

2009 Irak Yılı 2009 Year of Iraq. Küresel Ekonomik Kriz ve Alternatif Pazarların Önemi Global Economic Crisis and Importance of Alternative Markets HİDROMAS IN YAYIN ORGANIDIR. KASIM / NOVEMBER 2009 Sayı / Issue: 3 2009 Irak Yılı 2009 Year of Iraq Küresel Ekonomik Kriz ve Alternatif Pazarların Önemi Global Economic Crisis and Importance of Alternative

Detaylı

FAALiYET RAPORU. annual report

FAALiYET RAPORU. annual report FAALiYET RAPORU 2014 annual report İçindekiler Table of Content 12 Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı Message From The Chairman Of The Board Of Directors 14 Genel Müdür Mesajı Message From The General Manager

Detaylı

OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim

OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim Eğer, Kaliteli ve ucuz üretim yaptırmak, Üretim mühendisliği bilgisi ve tecrübesi gelişmiş çözüm ortaklarıyla çalışmak, Ürün almak, Ürünlerinizi satmak, Yerinde üretim

Detaylı

faaliyet raporu RENKLERİNDE B İ Z VA R I Z! annual report Niğde de elmanın kırmızısında

faaliyet raporu RENKLERİNDE B İ Z VA R I Z! annual report Niğde de elmanın kırmızısında B U TO P R A Ğ I N RENKLERİNDE B İ Z VA R I Z! Adana da pamuğun beyazında Konya da başağın sarısında İzmir de asmanın yeşilinde Antalya da portakalın turuncusunda BİZ VARIZ! faaliyet raporu Niğde de elmanın

Detaylı

1 2 4 5 6 7 Editör Editor derya@bbmdergisi.com Türkiye bisküvi ve makarna pazarı ve geleceği Değerli okurlar, BBM Dergisi nin üçüncü sayısıyla yeniden karşınızdayız. Parantez Group olarak Türkiye deki

Detaylı

Mercedes-Benz Türk A.Ş. 2011 Çevre Raporu 2011 Environmental Report

Mercedes-Benz Türk A.Ş. 2011 Çevre Raporu 2011 Environmental Report Mercedes-Benz Türk A.Ş. 2011 Çevre Raporu 2011 Environmental Report 2011 üretim ve satışta rekor bir yıl olmakla kalmayıp çevre koruma için yaptığımız çalışmalar açısından da başarılı bir yıl oldu. Aksaray

Detaylı

LYALARI SANA. www.omsiad.org.tr

LYALARI SANA. www.omsiad.org.tr LYALARI SANA www.omsiad.org.tr www.hafelegateway.com www.hafele.com.tr www.hafeleevim.com Bu katalog, mobilya ve kapı donanımlarında ilk lerin yaratıcısı Häfele nin katkılarıyla hazırlanmıştır. HÄFELE

Detaylı

2008 Faaliyet Raporu ANNUAL REPORT

2008 Faaliyet Raporu ANNUAL REPORT 2008 Faaliyet Raporu ANNUAL REPORT içindekiler contents Tarihçe Historical Background 2 Misyon, Vizyon, Kalite Politikası, Değerlerimiz Mission, Vision, Quality Policy, Food Safety Policy and Aims, Values

Detaylı

1 2 3 4 bbca kepler weber 14 15 Editör Editor Dünya hububat üretiminde 74 milyon ton düşüş Değerli okurlar, Uluslararası Hububat Konseyi (IGC), son raporunu 17 Ocak ta açıkladı. Rapor, 2012/13

Detaylı

1 2 4 5 Editör Editor editor@millermagazine.com Ekmek, bisküvi ve makarna sektörünün bilgi kaynağı BBM Değerli okurlar, Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat,

Detaylı