Etkileşimli Tahta Muayene Kabul İşlemleri. Nisan 2015

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Etkileşimli Tahta Muayene Kabul İşlemleri. Nisan 2015"

Transkript

1 Etkileşimli Tahta Muayene Kabul İşlemleri Bilgilendirme Toplantısı Nisan 2015 Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü FATİH Projesi Koordinatörlüğü

2

3 ET Keşif-Kurulum Yönergesi *3.8. Atölyelerde; ET ye toz veya başka fiziksel nedenlerle zarar verebilecek durumlar varsa (meslek liselerindeki kaynak, seramik, mobilya, metal kesim ve marangoz atölyeleri vb ) kurulumların yapılmaması, **3.9. Konferans salonlarında, son izleyici ile ET arası mesafenin 10( on) metreyi geçtiği durumda ET kurulumunun yapılmaması ***3.10.Öğretmenler odası için, öğretmen sayısı en az 10(on) olan okullara keşif ve kurulumun yapılması, bunun dışında birden fazla öğretmenler odası bulunan okullarda ise sadece bir tane öğretmenler odasına ET keşfi ve kurulumu yapılması,

4 Etkileşimli Tahta FRAME Çerçeve YEŞİL TAHTA dost teknoloji VEST E L ETKİLEŞİMLİ TAH T A BEYAZ TAHTA SİLGİLİK KARKAS

5 Muayene Kabul İşlemleri; Etkileşimli Tahta Takip Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

6 Muayene Kabul Süreci Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü nün 18/02/2015 Tarih ve /934.01/ Sayılı Yazısı ile Eğitimde Fatih Projesi kapsamında okullarımıza kurulumu yapılan Etkileşimli Tahtaların Muayene Kabul iş ve işlemlerine ilişkin hususları içeren yazı gönderilmiştir. Bu yazı doğrultusunda ET muayene kabul işlemleri gerçekleştirilecektir

7 MUAYENE VE KABUL KOMİSYONLARI Oluşturulan komisyonlarda; komisyon üyelerinin, TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı, Telefon Numarası (ETTS modülüne girişte sms gönderilebilmesi için cep telefonu) bilgileri Yenilik Ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce sisteme kaydedilecektir.

8 ETTS KABUL MODÜLÜ- ETTS Kabul modülü dört bölümden oluşmaktadır 1. Giriş Ekranı 2. Açıklama ve İlgili Dökümanlar Ekranı 3. Kontrol Ekranı 4. Raporlama Ekranı

9 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Giriş Ekranı Muayene kabul işlemleri Etkileşimli Tahta Takip Sistemi ETTS sistemi üzerinden yapılacaktır. ETTS ye ( ) girildiğinde kullanıcı adı sorulacaktır. Kullanıcı Adı olarak muayene kabulü yapılacak okulun MEBBİS Kurum Kodu girilecektir.

10 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Giriş Ekranı Kurum Kodu girildikten sonra Muayene Kabul Komisyonu üye ve yedek üyelerinin isimleri açılır kutuda otomatik olarak gelecektir. Sisteme giriş şifresinin gönderilmesi için komisyon üyelerinden herhangi birinin ismi seçilecektir. Seçildikten sonra SMS Gönder butonuna tıklanacaktır. Seçili olan kişinin daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğünce resmi yazı ile YEĞİTEK e gönderilen cep telefonuna SMS(kısa mesaj) kanalıyla gelen şifreyle ETTS-Kabul Modülüne giriş yapılabilecektir.

11 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Giriş Ekranı Sisteme giriş yaptıktan sonra, Muayene Kabul Modülüne Kabul Yazan bölüme tıklayarak giriş yapılır.

12 ETTS-KABUL MODÜLÜ Açıklama ve Doküman Ekranı Komisyon ETTS Modülüne girdikten sonra Muayene kabul işlemlerinin açıklamasının ve ilgili dökümanların yer aldığı Açıklama ekranı yer almaktadır. Bu kısımda gerekli bilgi ve belgeler komisyonun ulaşabileceği şekilde hazırlanmıştır.

13 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Söz konusu okuldaki ET lerin tamamı için kontrollerin yapıldığı ekrandır. Yani burada yapılan kontroller okuldaki her bir tahta için geçerlidir. İlk gelen ekranda okul bilgileri ve keşif sonucunda kurulum yapılacak yer ve kurulacak tahta bilgileri yer almaktadır. Bu ekrandaki bilgiler excell olarak indirilebilir.

14 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Mucbir Sebep Mucbir sebep; ET lerin kurulumunun yapılacağı okulda veya okulun bir bölümünde ET nin kurulumuna engel olan her türlü durumdur. Okul duvarlarındaki tadilat ihtiyacı okul idaresince giderilecektir. Yüklenici sadece cihazın kurulumundan sorumludur. Kurulumun yapılacağı duvar/duvarlar ile ilgili Yüklenicinin keşif sırasında yaptığı bildirim gereği gerekli yapısal düzeltmeler muayene tarihine kadar Okul İdaresince giderilmediyse mücbir sebep sayılacaktır.

15 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Mücbir Sebep Mücbir sebepler Muayene Kabul Komisyonu tarafından olumlu değerlendirilecektir. Firma tarafından kurulumu yapılacak Alüminyum çerçeve (Frame) yapısını, LCD ekranı ve diğer aparatları orijinal kutusunda okul idaresine teslim edilerek emanete alınacaktır. Yüklenici yetkilisi duvar için gerekli düzeltmeler yapıldığında bilgi vermek kaydı ile kurulumun 7(yedi) gün içinde servis tarafından yapılacağını Okul İdaresine yazılı olarak taahhüt edecektir.

16 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Mucbir Sebep Mücbir sebeple montajı firma tarafından taahhüt ile daha sonra gerçekleştirilecek tahta sayısı ile ilgili bilgiler Modüle işlenecektir. Mücbir sebeplerden dolayı montajı daha sonra yapılacak Etkileşimli Tahtalarla ilgili Muayene Kabul Komisyonunun ilave bir yükümlülüğü yoktur.

17 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Bunun dışında kontrol ekranında her bir tahta, modülde belirtilen şartları taşıyorsa EVET seçilmeli, taşımıyorsa HAYIR seçilmeli, HAYIR seçildiği taktirde açılan kutucuğa ilgili tahtanın sınıf bilgileri ve sayısı girilmelidir. İşlem KAYDET butonuna basılarak kaydedilebilmeli ve sonraki adıma geçilmelidir.

18 Logolar ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı 1- Etkileşimli Tahtanın üzerinde Fatih Projesi, Çerçevenin üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı Logoları vardır.

19 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Kumanda 2- LED ekranın uzaktan kumandası var ve çalışır durumdadır.

20 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Kalem 3- Led ekranın dokunmatik özelliği çalışmaktadır. Her Etkileşimli Tahta için bir Dokunmatik kalem vardır.

21 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Sabitdisk 4- Etkileşimli Tahtanın sabit diskinin bir bölümü, işletim sistemi ve sürücüleri sistem geri yükleme amacıyla kullanılmıştır. Geri yükleme işlemlerini anlatan yardım dosyası yüklenmiştir. 240GB HDD vardır.

22 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Yazılımlar 5- Etkileşimli Tahtada Windows / Pardus / Libre Office / Antropi kuruludur.

23 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı RAM 6- Etkileşimli Tahta Bilgisayarında 8GB RAM bellek vardır.

24 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Bilgisayar 7- Etkileşimli Tahta Bilgisayarı (OPS) mevcut mudur?

25 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Ekran Kartı 8- Etkileşimli Tahta Bilgisayarında 512MB belleğe sahip ekran kartı vardır.

26 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Sabit Tahtanın Yönü 9- Sabit tahtanın yönü montaj sırasında idarenin belirlediği şekilde (Sağ/Sol) yapılmıştır.

27 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Kilitleme 10- Beyaz tahta, ekranın (panel) üzerine kapatıldığında anahtar ile kilitlenip açılabilmektedir.

28 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Dış Yüzeyler 11- Etkileşimli tahta çerçevesine ait tüm malzemelerin dış yüzeyleri pürüzsüzdür, dış yüzeylerde herhangi bir çizik, çatlak, yarık, kabarcık, kırık, delik vb. görünüm hataları, gönyesizlik, deliklerde ve kenarlarda çapak ve kesici yapılar yoktur.

29 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Silgi Aparatı 12- Etkileşimli tahtanın ön orta alt kısmında silgi kalem ve benzeri araçları koymak için aparat vardır.

30 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı LED Ekranın Konumu 13. LED ekranın (panel ) konumu sınıf yerleşim düzenine uygun, öğretmen masasının yanında olacak şekilde kurulmuştur.

31 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Metal Levha 14- Etkileşimli Tahta çerçevesi, çerçeve iskelet yapısının sağ yan üst kısmında proje adı, Yüklenici firmanın adı, telefon ve faks numarasını (alan kodu ile birlikte), garanti başlangıç ve bitiş tarihlerini gösteren, temel bakım ve temizleme talimatlarını içeren metal levha monte edilmiştir.

32 ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı Tahliye Delikleri 15- Yeşil Tahta tebeşir tozu tahliyesi için alt kısımdaki profil boyunca tahliye delikleri vardır. Beyaz Tahtaya kıl fırça monte edilmiştir.

33 MADDE NO SORUNLU TAHTA SAYISI KÜÇÜK RESİM ETTS-KABUL MODÜLÜ - Kontrol Ekranı KURUM ADI KURUM KODU : : SINIFLAR AÇIKLAMA TAHTANIN BOYUTU (340/260) TAHTANIN YÖNÜ (SOL/SAĞ) Etkileşimli Tahtanın üzerinde Fatih Projesi, Çerçevenin üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı Logoları vardır. LED ekranın uzaktan kumandası var ve çalışır durumdadır. Led ekranın dokunmatik özelliği çalışmaktadır. Her Etkileşimli Tahta için bir Dokunmatik kalem vardır. Etkileşimli Tahtanın sabit diskinin bir bölümü, işletim sistemi ve sürücüleri sistem geri yükleme amacıyla kullanılmıştır. Geri yükleme işlemlerini anlatan yardım dosyası yüklenmiştir. 240GB HDD vardır. Etkileşimli Tahtada Windows / Pardus / Libre Office / Antropi kuruludur. Etkileşimli Tahta Bilgisayarında 8GB RAM bellek vardır Etkileşimli Tahta Bilgisayarı (OPS) mevcut mudur? Etkileşimli Tahta Bilgisayarında 512MB belleğe sahip ekran kartı vardır Sabit tahtanın yönü montaj sırasında idarenin belirlediği şekilde (yeşil/beyaz) yapılmıştır. Beyaz tahta, ekranın (panel) üzerine kapatıldığında anahtar ile kilitlenip açılabilmektedir. Etkileşimli tahta çerçevesine ait tüm malzemelerin dış yüzeyleri pürüzsüzdür, dış yüzeylerde herhangi bir çizik, çatlak, yarık, kabarcık, kırık, delik vb. görünüm hataları, gönyesizlik, deliklerde ve kenarlarda çapak ve kesici yapılar yoktur. Etkileşimli tahtanın ön orta alt kısmında silgi kalem ve benzeri araçları koymak için aparat vardır. LED ekranın (panel ) konumu sınıf yerleşim düzenine uygun, öğretmen masasının yanında olacak şekilde kurulmuştur. Etkileşimli Tahta çerçevesi, çerçeve iskelet yapısının sağ yan üst kısmında proje adı, Yüklenici firmanın adı, telefon ve faks numarasını (alan kodu ile birlikte), garanti başlangıç ve bitiş tarihlerini gösteren, temel bakım ve temizleme talimatlarını içeren metal levha monte edilmiştir. Yeşil Tahta tebeşir tozu tahliyesi için alt kısımdaki profil boyunca tahliye delikleri vardır. Beyaz Tahtaya kıl fırça monte edilmiştir. TAHTANIN BOYUTU/YÖNÜ BÜYÜK (340) KÜÇÜK (260) TOPLAM SOL SAĞ TOPLAM

34 ETTS-KABUL MODÜLÜ Raporlama Ekranı Tüm işlemler bittiğinde ve kabul işlemi yapılabilecek durumda(modüldeki Tüm Sorular EVET) ise MUAYENE KABUL TUTANAĞI butonuna basılarak tutanağın 7(yedi) nüsha olarak çıktısı alınacaktır. Çıktısı alınan tutanaklar mavi renkli kalemle tüm komisyon üyelerince imza altına alınacaktır.

35 ETTS-KABUL MODÜLÜ Raporlama Ekranı Muayene kabul tutanağının çıktısı sehven alındığında yeniden ETTS-Kabul modülüne giriş şifresi alabilmek için; MEB YEĞİTEK personeli Resul TURNA ya e- posta adresine gerekçeleri ve iletişim bilgileri ile e-posta atılması gerekmektedir. Resul TURNA : Tel: / 9713

36 MUAYENE KABUL TUTANAĞI Komisyon üyeleri tarafından imza altına alınan 7(yedi) nüsha muayene kabul tutanaklarının; Bir nüshası okul idaresinde kalacak, Bir nüshası Komisyon Başkanı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne imza karşılığında teslim edilecek, 5(beş) nüshası Yüklenici firma yetkilisine verilecektir. (3(üç) nüshası Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına iletilmek, 2(iki) nüshası Yüklenicide kalmak üzere) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kendisine teslim edilen muayene kabul tutanaklarını imza karşılığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitimde Fatih Projesinden sorumlu Şube Müdürlüğüne teslim edecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitimde Fatih Projesinden sorumlu Şube Müdürlüğü kendisine teslim edilen tutanakları 1.Kısım kapsamında kurulum yapılacak tüm okulların muayene kabul tutanakları tamamlandığında resmi yazı ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanlığına gönderecektir.

37 Teknik Şartnameden Maddeler

38 Teknik Şartnameden

39 Teknik Şartnameden

40 Teknik Şartnameden

41 Teknik Şartnameden

42 Teknik Şartnameden

43 Teknik Şartnameden

44 Teknik Şartnameden

45 Teknik Şartnameden

46 Teknik Şartnameden

47 Teknik Şartnameden

48 Teknik Şartnameden

49 Teknik Şartnameden

50 Teknik Şartnameden

51 Teknik Şartnameden

52 Teknik Şartnameden

53 Muayene Kabullerde Dikkat Edilecek Hususlar

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76 Vestel Çağrı Merkezi Faz II kapsamında kurulan ET ler kabul tarihinden itibaren 5 yıl garantilidir. Arıza Durumunda; (Ücretsiz Sadece Sabit hat) (Operatörünüzün Sabit Hat Tarifesi) Hafta İçi: 08:00-20:00 Hafta Sonu Cumartesi: 08:00 16:00

77 TEŞEKKÜR EDERİZ Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü FATİH Projesi Koordinatörlüğü

ETKĠLEġĠMLĠ TAHTA. TEKNĠK ġartnamesġ

ETKĠLEġĠMLĠ TAHTA. TEKNĠK ġartnamesġ ETKĠLEġĠMLĠ TAHTA TEKNĠK ġartnamesġ ĠÇĠNDEKĠLER KAPSAM... 2 TANIM ve KISALTMALAR... 2 1. GENEL ġartlar... 3 2. ETKĠLEġĠMLĠ TAHTA... 5 3. TESTLER... 14 4. ETKĠLEġĠMLĠ TAHTA ÇERÇEVESĠ... 16 5. GARANTĠ, STANDART

Detaylı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ 2013 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ VE KAPSAM 2 2. TANIMLAR 2 3. GENEL HÜKÜMLER 2 4. TEKNİK ÖZELLİKLER 3 5. GARANTİ, ÇAĞRI HÜKÜMLERİ,

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında yer alan

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANKARA Bu kılavuz; Merkezi Sistem Sınav Yönergesi hükümleri, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmeliği ile MTSAS Modülü ve Özel Motorlu

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0 TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 2.0 Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

ADALET BAKANLIĞI BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER

ADALET BAKANLIĞI BİLGİSAYAR TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ VE KAPSAM 2. TANIMLAR VE KISALTMALAR 3. GENEL HÜKÜMLER 4. GARANTİ, DESTEK, BAKIM VE ONARIM 5. AMBALAJ VE İŞARETLEME 6. BİLGİSAYAR TEKNİK ÖZELLİKLERİ 2 2 3 3 5 5 1/ 1. AMAÇ VE KAPSAM

Detaylı

2013 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI E-KILAVUZUNDA YAPILAN DÜZELTMELER

2013 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI E-KILAVUZUNDA YAPILAN DÜZELTMELER 2013 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI E-KILAVUZUNDA YAPILAN DÜZELTMELER 26 Aralık 2012 Tarihinde yayımlanan, 2013 Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı e-kılavuzunda yer alan hususlardan; 1-10. Maddenin

Detaylı

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0 TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 3.0 Amaç MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini

: Bilgisayarlarda dosya boyutları için kullanılan ölçü birimini Amaç TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK FAALİYETLERİ ELEKTRONİK UYGULAMALAR KILAVUZU SÜRÜM 4.0 MADDE 1- Bu Kılavuz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Elektronik Uygulamalar Projesi kapsamında

Detaylı

2015 2016 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu

2015 2016 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu T.C. BAŞBAKANLIK 2015 2016 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu Hayır Hizmetleri Daire Başkanlığı Milli Müdafaa Caddesi No:20 Kızılay/ANKARA GENEL BİLGİLER: Vakıflar Genel Müdürlüğünce,

Detaylı

Atık Taşıma Firma ve Araç Lisans İşlemleri. Mobil Atık Takip Sistemi (MoTAT)

Atık Taşıma Firma ve Araç Lisans İşlemleri. Mobil Atık Takip Sistemi (MoTAT) Atık Taşıma Firma ve Araç Lisans İşlemleri Mobil Atık Takip Sistemi (MoTAT) İçerik 1. 2. 3. 4. 5. Atık Taşımaya İlişkin Mevzuat Atıkların Karayolunda Taşınmasına ilişkin Tebliğ Tebliğ kapsamında görev,

Detaylı

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI-

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İŞİ -SÖZLEŞME TASLAĞI- İş bu sözleşme metni taslak niteliğinde olup İDARE NİN metin üzerinde ki her tür tasarruf (madde ekleme, madde çıkarma, madde değiştirme) hakkı saklıdır.

Detaylı

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI NOKTADAN NOKTAYA SDH TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI NOKTADAN NOKTAYA SDH TEKNİK ŞARTNAMESİ EK-4 TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI NOKTADAN NOKTAYA SDH TEKNİK ŞARTNAMESİ 2010 1 1 KAPSAM Bu Teknik Şartname, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu

Detaylı

ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU

ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU YENİLENEBİLİR ENERJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU Sayfa 1 / 15 Bu kılavuz, 27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Enerji

Detaylı

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU (14.05.2013) Bilimsel ve Eğitsel Faaliyet Toplantı Başvuru Kılavuzu BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU Amaç MADDE 1 - (1) Bu Kılavuzun amacı, 26/08/2011 tarihli ve 28037 sayılı Resmî

Detaylı

YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU

YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME BAŞVURU VE TAKİP YARDIM KILAVUZU 1. Sisteme Giriş Aşağıdaki link ten YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREV BAŞVURU ve TAKİP ekranına Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Çevre ve Orman

Detaylı

KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ (KAYS) Kullanıcı Kılavuzu Dokümanı

KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ (KAYS) Kullanıcı Kılavuzu Dokümanı KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ (KAYS) Kullanıcı Kılavuzu Dokümanı Doğrudan Faaliyet Desteği Proje Başvurusu İşlemleri Yazılım Versiyonu: v3.0.1 Proje Kodu: Y401-G506000 SBİL Numarası: Revizyon Numarası:

Detaylı

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı e-kılavuzu 2014 İLETİŞİM BİLGİLERİ Sınav uygulamasıyla

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-kılavuzu 2015 1 İÇİNDEKİLER Sayfa

Detaylı

E-Beyanname Kılavuzu Aralık 2005

E-Beyanname Kılavuzu Aralık 2005 E-Beyanname Kılavuzu Aralık 2005 Bu kitapçık, açıklayıcı bir rehber olması amacıyla Aralık 2005 itibarıyla mevcut bulunan mevzuat ve uygulama göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu tarihten sonraki değişiklikler

Detaylı

BİREYSEL EMEKLİLİK ARACILARI SINAVI (e-beas) KILAVUZU

BİREYSEL EMEKLİLİK ARACILARI SINAVI (e-beas) KILAVUZU BİREYSEL EMEKLİLİK ARACILARI SINAVI (e-beas) KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1. Genel Bilgiler... 1 2. e-beas a Katılacak Adaylar... 1 3. Sınava İlişkin Başvurular... 2 3.1. Emeklilik Şirketi Aracılığı ile Başvuru...

Detaylı

Probeton Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu TR_5192 1 / 15

Probeton Kullanım Kılavuzu. Kullanım Kılavuzu TR_5192 1 / 15 Probeton Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu TR_5192 1 / 15 Probeton Kullanım Kılavuzu İçindekiler Lisans Sözleşmesi 3 Programa giriş 00-00 İlk işlemler PLC Ayarları 00-01 Program Özellikleri 7 Malzeme

Detaylı

TEBLİĞ ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ

TEBLİĞ ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ 18 Ocak 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28532 Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: TEBLİĞ ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ile Genel

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ İDARİ ve TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No Madde 1- İş Sahibi İdareye İlişkin Bilgiler BİLGİSAYAR ALIM İŞİ 1.1.

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler;

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler; KULLANIM KILAVUZU Giriş 5018 sayılı Taşınır Mal Yönetmeliği uyarınca kaynağına ve edinme yöntemine bakılmaksızın kamu idarelerine ait taşınır malların kaydı, muhafazası ve kullanımı ile yönetim hesabının

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ DESTEK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE AYDA BİR ÇIKARILIR İlk Çıkış Tarihi: 09/01/1939 CİLT: 78 AĞUSTOS 2015 SAYI: 2695 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Yenilik ve

Detaylı

g) Atık taşıma firma lisansı: Bu Tebliğile belirlenen esaslara uygun olarak ilgili il müdürlüğünce

g) Atık taşıma firma lisansı: Bu Tebliğile belirlenen esaslara uygun olarak ilgili il müdürlüğünce Resmi Gazete Tarihi: 18.01.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28532 ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINMASINAİLİŞKİN TEBLİĞ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ile Genel İlkeler Amaç MADDE 1 (1)

Detaylı

TEBLİĞ. a) Maden atıkları, ambalaj atıkları, tehlikesiz atıklar ve radyoaktif atıkların taşınmasını,

TEBLİĞ. a) Maden atıkları, ambalaj atıkları, tehlikesiz atıklar ve radyoaktif atıkların taşınmasını, 18 Ocak 2013 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28532 Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: TEBLİĞ ATIKLARIN KARAYOLUNDA TAŞINM ASINA İLİŞKİN TEBLİĞ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ile

Detaylı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DUYURU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DUYURU T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DUYURU E-ÖDENEK HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR SORU 1- E-ödenek programı nedir? CEVAP- E-ödenek programı; 5510 sayılı Kanunun 4

Detaylı

AÇIK İHALE İŞ AKIŞ SÜRECİ

AÇIK İHALE İŞ AKIŞ SÜRECİ AÇIK İHALE İŞ AKIŞ SÜRECİ 1- Teknik Şartnamenin İncelenmesi: - Teknik Şartnameler; 4734 Sayılı Kanun ve ikincil mevzuatına aykırı hususların olup olmadığı (belirli bir marka model ve menşei belirtilmemesi,

Detaylı