A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :"

Transkript

1 ESERLER A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : A1. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Model of Heat Exchanger of which Rotating Inner Tube with Helical Deformed Finnig and Swirl Generator at Inlet, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, A2. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Heat Transfer Characteristics in Rotating Tubes with Swirl Generator, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, A3. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Geometric Design of Solar-Aided Latent Heat Store Depending on Various Parameters and Phase Change Materials, Solar Energy, 62, 19-28, (1998). A4. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Int. Comm. Heat Mass Transfer, 29, , (2002). A5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Investigation of Heat Transfer and Pressure Drop in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Applied Thermal Engineering, 22, , (2002). A6. Durmuş, A., İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Investigation of Effect of Co-Axis Free Rotating Propeller-Type Turbulators on the Performance of Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, 31, , (2004). A7. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, 45, , (2004). A8. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Efficiency and Exergy Analysis of A New Solar Air Heater, Renewable Energy, 29, , (2004). A9. Kurtbaş, İ., A. Durmuş, H. Eren ve E. Turgut, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal of Thermal Sciences 46 (2007) A10. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Unsteady heat transfer by natural convection in the cavity of a passive heating room, International Journal of Thermal Sciences 47 (2008) A11. Benli, H. ve A. Durmuş, Evaluation of ground-source heat pump combined latent heat storage system performance in greenhouse heating, Energy and Buildings 41 (2009) A12. Durmuş A., H. Benli, İ. Kurtbaş, H. Gül, Investigation of heat transfer and pressure drop in plate heat exchangers having different surface profiles, International Journal of Heat and Mass Transfer 52 (2009)

2 A13. Akbulut, A. A. Durmuş, Thin layer solar drying and mathematical modeling of mulberry, International Journal of Energy Research, 2009; 33: : published online 31March 2009 in Wiley InterScience A14. Benli, H. ve A. Durmuş, Performance analysis of latent heat storage system with phase change material for new designed solar collectors in greenhouse heating, Solar Energy, Volume 83, Number 12, December 2009, , Available online at: A15. EREN H., N. ÇELİK, Ş. YILDIZ, A. DURMUŞ, Heat Transfer and Friction Factor of Coil Springs Inserted in the Horizontal Concentric Tubes, Journal of Heat Transfer, ASME's Transaction Journals, Vol. 132, , January 2010, Downloaded 02 Nov 2009, : Available online at A16. Akbulut, A. A. Durmuş, Energy and exergy analyses of thin layer drying of mulberry in a forced solar dryer, Energy, Volume 35, Issue 4 (2010), ,EGY-D R1, Available online at B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler : B1. Durmuş, A., M. Esen, A. Durmuş ve T. Ayhan, Effect of Cut-Out Conical Turbulators Placed in the Flow Area on Heat Transfer and Pressure Losses, 11 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B2. Durmuş, A. ve I. Kurtbas, Investigation of Usable Interphase Materials in A Closed-Loop Energy Systems, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B3. Durmuş, A. ve H. Benli, Investigation of Heat Transfer and Pressure Losses of Single Pass Plate Type Exchangers Having Different Surface Profiles, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , 2001 B4. Durmuş, A. ve A. Çelik, Drying of Rectangular Prism Cutted Apple by A Tray Type Drier, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B5. Durmuş, A. ve F. Gülçimen, Investigation of Solar Energy Storage to Rock Bed with Air Collectors, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B6. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve A. Çelik, Tepsi Tipli Kurutucuda Dilimlenmiş İnce Elmaların Kurutulmasına Çeşitli Faktörlerin Etkileri, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , B7. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve A. Sulak, Salyangoz Girişli Dönmeli Akış Üreticisinin Isı Değiştirgeci Performansına Etkisi, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , B8. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Salyangoz Girişli Eş Eksenli Bir Isı Değiştirgeci İçin Etkinlik-NTU Değişiminin Deneysel Olarak Belirlenmesi, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , 1999.

3 B9. Durmuş A., İ. Kurtbaş ve F. Gülçimen Üç Farklı Yüzey Geometrisine ve Farklı Akış Yoluna Sahip Havalı Kolektörlerde Kolektör Verimi ve Ekserji Analizi, 7. Uluslararası Yanma Sempozyumu, Ankara, , B10 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Sabit ısı akısına sahip bir boru içerisine yerleştirilen vorteks üreticisinin ısı transferi ve ekserji kaybına etkisi, 9th Internatıonal Combustıon Symposıum, Kırıkkale Mühendislik Fakültesi. Kırıkkale , B11 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Pasif ısıtmalı bir sistemde akış kanalı genişliğinin ısı transferine etkisi, 9th Internatıonal Combustıon Symposıum, Kırıkkale Mühendislik Fakültesi, Kırıkkale , D. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : D1. Varol, A. ve A. Durmuş, Siklonların Teorik ve Deneysel Hesaplanması, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 13, Sayı 1, (1990). D2. Sarıoğlu, M., A. Durmuş ve T. Ayhan, Silindirik Boru İçerisine Yerleştirilen Konik Türbülatörlerin Akım Ortamına Etkilerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 15, Sayı 3-4, (1992). D3. Demirtaş, C., T. Ayhan, H. Karabay ve A. Durmuş, Konik Halka Yüzeyli Türbülatörlerin Kazan Verimine Etkileri, Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dergisi, 7, (1993). D4. Durmuş, A., A. Durmuş, T. Ayhan ve M. Esen, İç Borusu Dönen ve Dönmeli Akış İçeren Konsantrik İç İçe Borularda Isı Transferi ve Akışın İncelenmesi, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 17, Sayı 3, 9-17 (1994). D5. Durmuş, A. ve A. Durmuş, Girişinde Salyangoz Şeklinde Dönmeli Akış Üreticisi Bulunan Silindirik Boruda Akışın Gözlenmesi, F.Ü. Fen ve Müh. Bilimleri Dergisi, 13, 2, (2001). D6. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Yeni Tasarlanan Havalı Kollektör Yardımı İle Elazığ Yöresi Kayısılarının Kurutulmasında Kayısı Yüzey Sıcaklığının Tespiti, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 21, Sayı 1, 9-17 (2001). D7. Durmuş, A. ve A. Durmuş, İç Borusu Girişine Yerleştirilen Salyangoz ile Dönmeli Akış Üretilen Isı Değiştiricisinin Analizi, Politeknik Dergisi, Cilt 4, Sayı 3, (2001). D8. Durmuş, A. İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve A. Durmuş, Akım Ortamına Yerleştirilen Kesik Konik Türbülatörlerin Sabit Yüzey Sıcaklığına Sahip Bir Tüpde Isı Transferi ve Ekserji Kaybına Etkisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fen ve Mühendislik Dergisi, 4, 3, (2002). D9. Durmuş, A. İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Kanatlı Türbülatörlerde Dönmenin Isı Geçişi ve Basınç Kaybı Üzerindeki Etkisinin Araştırılması, Termodinamik, 127, (2003). D10. Durmuş, A., A. Dikici ve İ. Kurtbaş, Elazığ Yöresindeki Rüzgar Karakteristikleri ve Rüzgar Enerjisinin Kullanılabilirliği, Doğu Anadolu Bölgesi Araştırmaları, 1, 1, (2002).

4 D11. Kurtbaş İ., F. Gülçimen ve A. Durmuş, Değişik Tip Kanatcıklar Kullanarak Sabit Isı Akısına Sahip Bir ısı Değiştiricisinin Etkenliğini Artırma, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 24, Sayı 2, (2004). D12. Benli, H., Durmuş, A., Toprak Kaynaklı Isı Pompası Yardımı ile Isıtılan Seraların Deneysel Olarak Araştırılması, e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 3, sayfa , D13. Benli, H., Durmuş, A., Cam Seraların Havalı Güneş Kollektörleri Yardımıyla Isıtılması e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 4, sayfa , D14. Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ, Bilgisayar Kontrollü Yatay Toprak Kaynaklı ve Isı Depolamalı Cam Seralarda Sıcaklık Değişiminin İncelenmesi Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 565, 18-32, D15. Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ Havalı Güneş Kolektörleri ve Gizli Isı Depolama Yöntemi Kullanarak Sera Isıtılması Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 569, 16-25, D16 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Sabit Isı Akısına Sahip Bir Boruda Isı Transferi Artımının Entropi Üretimi Üzerindeki Etkisi, Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, , 18 (3), D17 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Akım Ortamına Yerleştirilen Kanatçıkların Isı Transferi ve Ekserji Kaybına Etkisinin Araştırılması, Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, , 18(3), D18 İrfan Kurtbaş and Aydın Durmuş, Comparison Of A New Type Conical Solar Collector With A Flat-Plate Solar Collector, E-Journal Of New World Scıences Academy (EBSCO), , 2 (2), (2007) D19 Durmuş A., Akbulut A., Sabit Yüzey Sıcaklığına Sahip Bir Boru İçerisine Yerleştirilen Çubuk Kanatlı Türbülatörlerde Optimum Paramatrelerin Belirlenmesi Doğu Anadolu Bölgesi Araştırmaları Dergisi,, Cilt No:2, Sayı No:1, Sayfa:21-24, Ekim D20 Benli, H., Gül, H., Durmuş, A., Değişik Yüzey Profillerine Sahip Tek Geçişli Plaka Tipli Isı Değiştircilerinde Isı Transferinin İncelenmesi, Fırat Üniversitesi Fen ve Müh. Bil. Dergisi, 18 (4) ,2006. D21 Benli, H., Durmuş, A., Toprak Kaynaklı Isı Pompası Yardımı ile Isıtılan Seraların Deneysel Olarak Araştırılması, e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 3, sayfa , D22 Benli, H., Durmuş, A., Cam Seraların Havalı Güneş Kollektörleri Yardımıyla Isıtılması e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 4, sayfa , D23 Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ, Bilgisayar Kontrollü Yatay Toprak Kaynaklı ve Isı Depolamalı Cam Seralarda Sıcaklık Değişiminin İncelenmesi Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 565, 18-32, D24 Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ Havalı Güneş Kolektörleri ve Gizli Isı Depolama Yöntemi Kullanarak Sera Isıtılması Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 569, 16-25, 2007.

5 D25 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyinden Isıtılan Kübik Boşlukta Doğal Taşınımın İncelenmesi e-journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 2, 2010, ISSN: D26 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyi Açık Kübik Boşlukta Engellerin Doğal Taşınımın Üzerine Etkisi e-journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 1, 2010, ISSN: D27 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyinden Soğutulan Kübik Boşlukta Doğal e- Journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 2, 2010, ISSN: E. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler: E1. Durmuş, A., K. Bilen ve A. Varol, Deneysel Bulgularla Siklon Boyutlandırılması, Enerji Yönetimi ve Teknik Sorunlar, , Erzurum, E2. Ayhan, T., A. Durmuş ve H. Karabay, Dönel Yüzeyli Isı Değiştiricilerinin Performanslarının Araştırılması, Isı Bilimi ve Tekniği 8. Ulusal Kongresi, 23-28, Eskişehir, E3. Esen, M., T. Ayhan ve A. Durmuş, Karadeniz Bölgesinde Hava Kaynaklı Isı Pompasının Ekonomik Yönden Klasik Isıtma Sistemleri İle Karşılaştırılması, Isı Bilimi ve Tekniği 9. Ulusal Kongresi, , Elazığ, E4. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve T. Ayhan, Faz Değiştiren Madde İçeren Silindirik Enerji Depolama Tankında Farklı Tank Hacimlerinde Depolama Sürelerinin Nümerik Olarak Belirlenmesi, 4. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Salyangoz İle Dönmeli Akış Üretilen Konsantrik Isı Değiştiricilerinde Isı Transferi Ve Basınç Kaybının Deneysel İncelenmesi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bilim Günleri Sempozyumu, , Denizli, E6. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Güneş Enerjisini Isıl Enerji Olarak Depolama Teknikleri, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bilim Günleri Sempozyumu, , Denizli, E7. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Konut Isıtma Amaçlı Güneş Enerjili, Hava Kaynaklı ve Gizli Isı Depolu Bir Isı Pompası Düzeneğinde Ekserjik Veriminin Deneysel Olarak İncelenmesi, Güneş Günü Sempozyumu 99, , Kayseri, E8. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Ayarlanabilir Düzlem Yansıtıcı Destekli Isı Kutulu Güneş Enerjili Bir Yemek Pişiricinin Deneysel Performansının Araştırılması, Güneş Günü Sempozyumu 99, , Kayseri, E9. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve T. Yüksel, Freon-12 Kullanılan Isı Borulu Güneş Kollektörünün Performansının Deneysel Olarak Araştırılması, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, 2000.

6 E10. Durmuş, A., M. Esen, A. Durmuş ve H. Benli, Yıldız ve Ondülin (Oluk) Yüzeyli Plakalı Isı Değiştiricilerinde Deneysel Olarak NTU-Etkinlik Analizi, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, E11. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Gizli Isı Depolamada Silindir Şekilli Faz Değiştiren Maddenin Katılaşma Probleminin Analitik Ve Nümerik Çözümü, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, E12. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Girişte Dönmeli Akış Üreticisi Olarak Salyangoz Kullanılan Isı Değiştiricisinde Entropi Üretim Sayısının Belirlenmesi, 6. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E13. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Helisel Şekilde Bükülmüş Borularda Isı Transferi Artışının ve Basınç Kaybının Deneysel Olarak Belirlenmesi, 6. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E14. Esen, M., A. Durmuş ve A. Koca, Tuz Hidratların Isı Enerjisi Depolama Performansının Deneysel Olarak İncelenmesi, 1. Çevre ve Teknoloji Sempozyumu, , İstanbul, E15. Esen, M., A. Durmuş ve A. Koca, Aynı Eksenli İç İçe İki Borudan Oluşan Isı Değiştiricisinde Kullanılan Yeni Bir Tip Türbülatörün Deneysel Etkinlik Analizi, 1. Çevre ve Teknoloji Sempozyumu, , İstanbul, E16. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Değişik Konstrüksiyonlarda Yerleştirilen Çubuk Kanatlı Türbülatörlerde NTU Analizi ve Ekserji Kaybı, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi IV. Mühendislik Mimarlık Sempozyumu, , Balıkesir, E17. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Yeni Tasarlanan Havalı Kollektör Yardımı İle Elazığ Yöresi Kayısılarının Kurutulması ve Kollektör Verimi, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi IV. Mühendislik Mimarlık Sempozyumu, , Balıkesir, E18. Akbulut, A. ve A. Durmuş, Üç Farklı Organik Malzemenin Kullanıldığı Güneş Enerjili Isı Kontrollü ve Faz Değiştiren Elemanlı Biyogaz Tesisinin Tasarımı, TMMOB Makine Mühendisleri Odası III. Gap ve Sanayi Kongresi, , Diyarbakır, 2003 E19. Durmuş, A., A. Akbulut ve C. Sarsılmaz, Güneş Enerjili Isı Kontrollü ve Faz Değiştiren Elemanlı Biyogaz Tesisinin Tasarımı, I. Ege Enerji Sempozyumu ve Sergisi, , Denizli, 2003 E20. Benli, H., Durmuş, A., Toprak kaynaklı Isı Pompası ve Isı Depolamalı cam Serada ısıtma Sistemlerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E21. Benli, H., Durmuş, A., Yeni Tasarlanan Havalı Güneş Kolektörleri Yardımı ile Sera Isıtılması, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E22 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Bir tarafında zamana bağlı değişken ısı akısı uygulanan kanalda doğal taşınım, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, 45-49,12-14 Mayıs E23 Akbulut A., Durmuş A., Isı pompalarının Çiftlik Tipi Bir Biyogaz Reaktöründe Kullanımının Deneysel Olarak Araştırılması VI Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu,Süleyman Demirel Üniversitesi, Sayfa: , Mayıs 2006, Isparta.

7 E24 Akbulut A., Durmuş A., Kademeli Tip HavalıI Güneş Kollektörlerinin Eenerji, Ekserji ve Etkinlik Analizi 16. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs 2 Haziran 2007, Erciyes Üniversitesi, E25 Akbulut A., Durmuş A., Akbulut A., Havalı Kollektörler YardımıI İle Elazığ Yöresi Dutlarının Kurutulması vee Kuruma Parametrelerinin Belirlenmesi 16. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs 2 Haziran 2007, Erciyes Üniversitesi E26 Benli, H., Durmuş, A., Toprak kaynaklı Isı Pompası ve Isı Depolamalı cam Serada ısıtma Sistemlerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E27 Benli, H., Durmuş, A., Yeni Tasarlanan Havalı Güneş Kolektörleri Yardımı ile Sera Isıtılması, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E28 E. Turgut, A. Durmuş Türbülatörlerde sönümlenen ve sönümlenmeyen dönme etkisinin gözlenmesi ve ekserji analizi, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, Mayıs E29 E. Turgut, A. Durmuş Pervane tipli türbülatörlerinin ısı transferi ve basınç kaybına olan etkilerinin araştırılması, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, Mayıs E30 Turgut E Durmuş A., Dönen Borulardaki Türbülanslı İç Akışın İncelenmesi 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E31 Gulçimen F., Durmuş A., Durmuş A., Havalı Kollektörler Yardımı ile Reyhan ve Nane Kurutulması 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E32 Turgut E Durmuş A., Pervane tipli türbülatörlerin deneysel incelenmesi 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E33 Dikici, A., Durmuş A., Ekinci C.E., Durmuş A., Beton ve Asfalt Kollektörlerin Klasik Düzlemsel Kollektörlerle Deneysel Karşılaştırılması 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E34 Gülçimen F., Durmuş A., Durmuş A., Kurutmada Kullanmak İçin Havalı Kolektörler Tasarlanması V. Yeni ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi,Sayfa , Ekim 2009, Kayseri E35 Karakaya H., Durmuş A., Farklı Yüzey Geometrilerine Sahip Havalı Kolektörlerde Verim ve Ekserji Analizi V. Yeni ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi,Sayfa , Ekim 2009, Kayseri F. Diğer yayınlar : Basılmış Kitapta Bölüm: Durmuş, A., Esen, M., S. Altundoğan ve M. Çubuk, Bölüm 5: Microsoft-Excel 2000, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, ed. H. Kürüm, , Fırat Üniversitesi Basımevi (Akademik Baskı), Elazığ, Bilim Kurulu ve Düzenleme Kurulunda yer Aldığı Sempozyum: Yalıtım 97, Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Elazığ, 1997.

8 Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makalelerine aldığı yabancı dergi atıfları: A1. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Model of Heat Exchanger of which Rotating Inner Tube with Helical Deformed Finnig and Swirl Generator at Inlet, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, ve A2. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Heat Transfer Characteristics in Rotating Tubes with Swirl Generator, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, Nolu Yayınlara Alınan Atıflar: 1 ATF1. - Daloğlu, A., Study on Overall Heat Transfer Coefficient for A Rotating Cavity Type Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, V 26, N 6, , A3. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Geometric Design of Solar-Aided Latent Heat Store Depending on Various Parameters and Phase Change Materials, Solar Energy, 62, 19-28, (1998). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 25 ATF2. - Tang ZW, Liu AJE, Chen ZF, Study on performance of colloidal mixtures consisted of stearic acid and Na2HPO4 center dot 12H(2)O for use as phase change materials of thermal energy storage, Energy Conversion And Management, Vol51, , JUL 2010 ATF3. - Agyenim F, Hewitt N, Eames P, A review of materials, heat transfer and phase change problem formulation for latent heat thermal energy storage systems (LHTESS), Renewable & Sustainable Energy Revıews, Vol14, , FEB 2010 ATF4. - Nallusamy N, Velraj R, Numerical and Experimental Investigation on a Combined Sensible and Latent Heat Storage Unit Integrated With Solar Water Heating System, Journal Of Solar Energy Engıneering-Transactions Of The Asme, V131, ArticleNum041002, NOV 2009

9 ATF5. - Li Y, Qiao HT, Dong H, Heat Transfer Performance of Phase Change Heat Storage with Helical Coil Structure, 2009 Asia-Pacific Power And Energy Engıneerıng Conference (Appeec), Vol1-7 Pages: , 2009 ATF6. El Qarnia H, Numerical analysis of a coupled solar collector latent heat storage unit using various phase change materials for heating the water, Energy Conversion And Management, V50, , FEB 2009 ATF7. Zhou SJ, Zhang XS, Comparison of two kinds of solar collector/energy storage, First International Conference On Buildıng Energy And Environment, Proceedings, V1-3, , 2008 ATF8. Talmatsky E, Kribus A, PCM storage for solar DHW: An unfulfilled promise?, Solar Energy, V82, , 2008 ATF9. - Qi Q, Deng SM, Jiang YQ, A simulation study on a solar heat pump heating system with seasonal latent heat storage, Solar Energy, V82, , 2008 ATF10. - Kenisarin M, Mahkamov K, Solar energy storage using phase change materials, Renewable & Sustainable Energy Reviews, V11, , DEC 2007 ATF11. - Vyshak NR, Jilani G, Numerical analysis of latent heat thermal energy storage system, Energy Conversıon And Management, V48, , JUL 2007 ATF12. - Trp A, Lenic K, Frankovic B, Analysis of the influence of operating conditions and geometric parameters on heat transfer in water-paraffin shell-and-tube latent thermal energy storage unit, Applied Thermal Engineering, V26, , NOV 2006 ATF13. - Devahastin S, Pitaksuriyarat S, Use of latent heat storage to conserve energy during drying and its effect on drying kinetics of a food product, Applied Thermal Engineering, V26, , OCT 2006 ATF14. - Mozhevelov S, Ziskind G, Letan R, Temperature moderation in a real-size room by PCM-based units, Journal Of Solar Energy Engineering-Transactions Of The Asme, V128, , MAY 2006 ATF15. - Lee WS, Chen BR, Chen SL, Latent heat storage in a two-phase thermosyphon solar water heater, Journal Of Solar Energy Engineering-Transactions Of The Asme, V128, 69-76, FEB 2006

10 ATF16. - Canbazoglu S, Sahinaslan A, Ekmekyapar A, Enhancement of solar thermal energy storage performance using sodium thiosulfate pentahydrate of a conventional solar water-heating system, Energy And Buildings, V37, , MAR 2005 ATF17. - Ettouney H, El-Dessouky H, Al-Kandari E, Heat transfer characteristics during melting and solidification of phase change energy storage process, Industrial & Engineering Chemistry Research, V43, , AUG ATF18. - Zalba B, Marin JM, Cabeza LF, Review on thermal energy storage with phase change: materials, heat transfer analysis and applications, Applied Thermal Engineering, V23, , FEB 2003 ATF19. - Goldstein RJ, Eckert ERG, Ibele WE, Heat transfer: a review of 1998 literature, International Journal Of Heat And Mass Transfer, V44, , JAN 2001 ATF20. - Esen M, Thermal performance of a solar-aided latent heat store used for space heating by heat pump, Solar Energy, V69, 15-25, 2000 ATF21. - Turnpenny JR, Etheridge DW, Reay DA, Novel ventilation cooling system for reducing air conditioning in buildings. Part I: testing and theoretical modelling, Applied Thermal Engineering, V20, , AUG 2000 ATF22. - Kang YB, Zhang YP, Jiang Y, A general model for analyzing the thermal characteristics of a class of latent heat thermal energy storage system, Journal Of Solar Energy Engıneering-Transactions Of The Asme, V121, , NOV 1999 ATF23. - Agyenim F.,Eames P.,Smyth M., Heat transfer enhancement in medium temperature thermal energy storage system using a multitube heat transfer array, Renewable Energy, V35, , JAN 2010 ATF24. - Zivkovic B., Fujii I., An analysis of isothermal phase change of phase change material within rectangular and cylindrical containers, Solar Energy, V70, 51-61, ATF25. - Aghbalou F.,Badia F.,Illa J., Exergetic optimization of solar collector and thermal energy storage system, International Journal of Heat and Mass Transfer, V49, , APRIL 2006

11 ATF26. - Jiang Y., Y. Zhang, J. Xu, Y. Kang, Experimental Study of Thermal Character of Latent Thermal Storage Systems With Rectangular Containers Containing, Acta Energiae Solaris Sinica (China New Energy), V21, N 3, A4. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Int. Comm. Heat Mass Transfer, 29, , (2002). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 13) ATF27.- Kurtbas I.,Celik N., Dincer I., Exergy Transfer in Porous Rectangular Channel, Energy, V35, , JAN 2010 ATF28.- Eiamsa-Ard, Rattanawong S.,Promvonge P., Turbulent Convection in Round Tube Equipped With Propeller Swirl Generators,Communication Heat and Mass Transfer, V36, , APRIL 2009 ATF29.- Durmus A.,Benli H.,Kurtbas I.,Gul H., Investigation of Heat Transfer And Pressure Drop in Plate Heat Exchangers Having Different Surface Profiles, Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , FEB 2009 ATF30.- Kurtbas I, The Effect of Different İnlet Conditions of Air in a Rectangular Channel on Convection Heat Transfer: Turbulence Flow, Experimental Thermal and Fluid Science, V33, , OCT 2008 ATF31.- Gül H., Evin D., Heat Transfer Enhancement in Circular Tubes Using Helical Swirl Generator Insert at the Entrance, International Journal of Thermal Sciences, V46, , DEC 2007 ATF32.- Kurtbaş I.., Durmus A., Eren H., Turgut E., Effect Of Propeller Type Swirl Generators On The Entropy Generation And Efficiency of Heat Exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MARCH 2007 ATF33.- Akpinar E.K.., Evaluation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Helical Wires, Energy Conversion and Management, V47, , NOV 2006 ATF34.- Gul H., Enhancement of Heat Transfer in a Circular Tube with Tangential Swirl Generators, Experimental Heat Transfer, V19, 81-93, APRIL 2009 ATF35.- Akpinar, E. K., Y. Bicer, Investigation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Swirl Generators, International Journal of Thermal Sciences, V44, , 2005

12 ATF36.- Akpinar, E. K., Energy and Exergy Analyses of Drying of Red Pepper Slices in a Convective Type Dryer, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, V31, , 2004 ATF37.- Kurtbas I., Durmus A., Efficiency and Exergy Analysis of a New Solar Air Heater, Renewable Energy, V29, , JULY 2004 ATF38.- Martemianov, S., V. L. Okulov, On Heat Transfer Enhancement in Swirl Pipe Flows, International Journal of Heat and Mass Transfer, V47, , 2004 ATF39.- Durmus A, Heat Transfer and Exergy Loss in Cut out Conical Turbulators, Energy Conversion And Management, V45, , MAR 2004 A5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Investigation of Heat Transfer and Pressure Drop in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Applied Thermal Engineering, 22, , (2002). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:23) ATF40.- Hobbi A, Siddiqui K, Experimental Study on the Effect of Heat Transfer Enhancement Devices in Flat-Plate Solar Collectors, International Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , SEP 2009 ATF41.- Hobbi A, Siddiqui K, Experimental Study on The Effect of Heat Transfer Enhancement Devices in Flat-Plate Solar Collectors, International Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , 2009 ATF42.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent Convection in Round Tube Equipped with Propeller Type Swirl Generators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF43.- Chen WL, Dung WC, Numerical Study on Heat Transfer Characteristics of Double Tube Heat Exchangers with Alternating Horizontal or Vertical Oval Cross Section Pipes as Inner Tubes, Energy Conversion and Management, V49, , JUN 2008 ATF44.- Eiamsa-Ard S, Pethkool S, Thianpong C, Turbulent Flow Heat Transfer and Pressure Loss in a Double Pipe Heat Exchanger with Louvered Strip Inserts, International Communications in Heat And Mass Transfer, V35, , FEB 2008 ATF45.- Promvonge P, Heat Transfer Behaviors in Round Tube with Conical Ring Inserts, Energy Conversion and Management, V49, 8-15, JAN 2008

13 ATF46.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer Augmentation in a Circular Tube Using V-Nozzle Turbulator İnserts and Snail Entry, Experimental Thermal and Fluid Science, V32, , OCT 2007 ATF47.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer in a Circular Tube Fitted with Free- Spacing Snail Entry and Conical-Nozzle Turbulators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V34, , AUG 2007 ATF48.- Alvarado JL, Marsh C, Sohn C, Thermal Performance of Microencapsulated Phase Change Material Slurry in Turbulent Flow Under Constant Heat Flux, International Journal Of Heat and Mass Transfer, V50, , MAY 2007 ATF Eiamsa-Ard S, Promvonge P, Heat Transfer Characteristics in a Tube Fitted with Helical Screw-Tape with/without Core-Rod Inserts International Communicatıons in Heat and Mass Transfer, V34, , FEB 2007 ATF50.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer Enhancement in a Tube with Combined Conical-Nozzle Inserts and Swirl Generator, Energy Conversion and Management, V47, , NOV 2006 ATF51.- Soylemez M. S., Comparison of Economics Of Bare Pipe and Prestfin Pipe Coils in Double Pipe Heat Exchangers for Waste Heat Recove, International Journal of Heat Exchangers, V6, , 2005 ATF52.- Akpinar EK, Bicer Y, Investigation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Swirl Generators, International Journal of Thermal Sciences, V44, , JUN 2005 ATF53.- Eiamsa-Ard, S., Promvonge, P., Enhancement of Heat Transfer in a Tube with Regularly-Spaced Helical Tape Swirl Generators, Solar Energy V78 (4 SPEC. ISS.), , 2005 ATF54.- Goldstein RJ, Eckert ERG, Ibele WE, Heat Transfer - A Review Of 2002 Literature, International Journal of Heat and Mass Transfer, V48, , FEB 2005 ATF55.- Durmus A, Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, V45, , MAR 2004

14 ATF56.- Gao, X., Luo, Z.-Y., Zhou, J.-S., Ni, M.-J., Cen, K.-F., Effect of Dynamic Stability of Swirl Flow on Heat Transfer, Gao Xiao Hua Xue Gong Cheng Xue Bao/Journal of Chemical Engineering of Chinese Universities V17 (6), , 2003 ATF57.- Eiamsa-Ard S., Promvonge P., Thermal Characteristics in Round Tube Fitted with Serrated Twisted Tape, Applied Thermal Engineering, In Pres, Corrected Prof, Available Online 27 March 2010 ATF58.- Eiamsa-Ard S., Study on Thermal and Fluid Flow Characteristics in Turbulent Channel Flow with Multiple Twisted Tape Vortex Generators, International Communications in Heat And Mass Transfer, In Pres, Uncorrected Prof, Available Online 11 March 2010 ATF59.- Perez A. C., Shuang Bi, Simon Barrass, Mark Wood, Asterios Gavriilidis, Residence Time Distribution Studies in Microstructured Plate Reactors, Applied Thermal Engineering, Online 29 April 2010 ATF60.- Gao Xiang, LUO Zhongyang, ZHOU Jin-song, Turbulent flow and heat transfer properties of, Emission During Coal- Chinese Society for Electrical Engineering, 2003 ATF61.- Latince alfabeyle göster Gao Xiang, Luo Zhongyang, ZHOU Jin-song, NI Mingjiang, CEN Ke-fa, Dynamic stability of swirl on heat transfer effects of, Journal of Chemical Engineering, 2003 ATF62.- Guo Yonghui, Liu Zhao, Spiral Flow Numerical Simulation of Flow and Heat Transfer, Industrial Heating, 2007 A6. Durmuş, A., İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Investigation of Effect of Co- Axis Free Rotating Propeller-Type Turbulators on the Performance of Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, 31, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 5) ATF63.- Kurtbas I, Gulcimen F, Akbulut A, Heat Transfer Augmentation by Swirl Generators Inserted into a Tube With Constant Heat Flux, International Communications in Heat and Mass Transfer, V36, , OCT 2009

15 ATF64.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent Convection in Round Tube Equipped with Propeller Type Swirl Generators, International Communications in Heat And Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF65.- Kurtbas I, The Effect of Different Inlet Conditions of Air in a Rectangular Channel on Convection Heat Transfer: Turbulence Flow, Experimental Thermal and Fluid Science, V33, , OCT 2008 ATF66.- Cakmak G, Yidiz C, The Influence of the Injectors with Swirling Flow Generating on The Heat Transfer in The Concentric Heat Exchanger, International Communications in Heat and Mass Transfer, V34, , JUL 2007 ATF67.- Kurtbas I, Durmus A, Eren H, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MAR 2007 A7. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, 45, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 13 ATF68.- Eiamsa-ard S.,Promvonge P., Thermal characterization of turbulent tube flows over diamond-shaped elements in tandem, International Journal of Thermal Sciences, V49, , JUNE 2010 ATF69.- Kongkaitpaiboon V., Nanan K.,Eiamsa-ard S., Experimental investigation of heat transfer and turbulent flow friction in a tube fitted with perforated conical-rings, International Communications in Heat and Mass Transfer, V37, , MAY 2010 ATF70.- Kongkaitpaiboon V., Nanan K.,Eiamsa-ard S., Experimental investigation of convective heat transfer and pressure loss in a round tube fitted with circular-ring turbulators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V37, , MAY 2010 ATF71.- Promvonge P, Heat transfer behaviors in round tube with conical ring inserts, Energy Conversion And Management, V49, 8-15, JAN 2008 ATF72.- Kahraman N, Akansu SO, Sekmen U, Numerical investigation of heat transfer in a circular pipe with angled turbulators, Journal Of Enhanced Heat Transfer, V14, , APR-JUN 2007

16 ATF73.- Abdel-Moneim SA, Ali RK, Performance evaluation of heat transfer enhancement for internal flow based on exergy analysis, International Journal Of Exergy, V4, , 2007 ATF74.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat transfer augmentation in a circular tube using V-nozzle turbulator inserts and snail entry, Experimental Thermal And Fluid Scıence, V32, , OCT 2007 ATF75.- Promvonge P, Eiamsa-ard S, Heat transfer behaviors in a tube with combined conical-ring and twisted-tape insert, International Communications In Heat And Mass Transfer, V34, , AUG 2007 ATF76.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat transfer and turbulent flow friction in a circular tube fitted with conical-nozzle turbulators, International Communications In Heat And Mass, Transfer, V34, 72-82, JAN 2007 ATF77.- Akpinar EK, Evaluation of heat transfer and exergy loss in a concentric double pipe exchanger equipped with helical wires, Energy Conversion And Management, V47, , NOV 2006 ATF78.- Akpinar EK, Bicer Y, Investigation of heat transfer and exergy loss in a concentric double pipe exchanger equipped with swirl generators, International Journal Of Thermal Sciences, V44, , JUN 2005 ATF79.- Abdel-Moneim SA, Ali RK, Second law analysis of viscous flow through rough tubes subjected to constant heat flux, International Journal Of Exergy, V3, , 2006 ATF80.- S. Eiamsa-ard and P. Promvonge, Enhancement of Heat Transfer in a Circular Wavy-surfaced Tube with a Helical-tape Insert, International Energy Journal V8, 29-36, 2007 A8. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Efficiency and Exergy Analysis of A New Solar Air Heater, Renewable Energy, 29, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 14 ATF81.- Tyagi, S.K., Anand, S., Park, S.R., Tyagi, V.V., Second law based performance analysis of seawater source cascade heat pump system: A case study, International Journal of Exergy V7(3), , 2009

17 ATF82.- Tyagi, S.K., Tyagi, V.V., Anand, S., Chandra, V., Diwedi, R.C., First and second law analyses of a typical solar air dryer system: A case study, International Journal of Sustainable Energy 29(1), 8-18 ATF83.- Mohseni-Languri E, Taherian H, Masoodi R, An Energy And Exergy Study Of A Solar Thermal Air Collector, Thermal Science, V13, , 2009 ATF84.- Russon JK, Dunn ML, Steele FM, Optimization of a Convective Air Flow Solar Food Dryer, International Journal Of Food Engineering, V5, ArtNo8, 2009 ATF85.- Gupta MK, Kaushik SC, Performance evaluation of solar air heater for various artificial roughness geometries based on energy, effective and exergy efficiencies, Energy, V34, , MAR 2009 ATF86.- Gedik E, Kecebas A, Oz ES, Effect To The Performance Of Different Type Absorber Plates On The Solar Air Collectors, Journal Of The Faculty Of Engıneering And Architecture Of Gazi University, V23, , DEC 2008 ATF87.- Tyagi SK, Wang SW, Singhal MK, Exergy analysis and parametric study of concentrating type solar collectors, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , DEC 2007 ATF88.- Karsli S, Performance analysis of new-design solar air collectors for drying applications, Renewable Energy, V32, , AUG 2007 ATF89.- Kurtbas I, Durmus A, Eren H, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MAR 2007 ATF90.- Soylemez MS, Optimum sizing of air heating collectors, Journal Of Renewable And Sustainable Energy, V1, ArtNo043101, JUL ATF91.- Yildiz A, Gungor A, Mathematical modeling of a flat-plate solar air collector, Journal Of Thermal Science And Technology, V27, 13-22, 2007 ATF92.- Kurtbas I, Turgut E, Experimental Investigation of Solar Air Heater with Free and Fixed Fins: Efficiency and Exergy Loss International Journal of Science & Technology, V1, 75-82, 2006

18 ATF93.- Chen Bin, Xue Jing, Wen-Xiu Yang, Zhuang Zhi, Zhang Jinglong, Sun Yanfu, New color solar air collector wall thermal performance in Winter Study, HVAC, 2007 ATF94.- M.K. Gupta, S.C. Kaushik, Exergetic performance evaluation of a single solar air heater with N sub collectors arranged in series or parallel configuration, International Journal of Renewable Energy Technology, Vol1, 42-63, 2009 A9. Kurtbaş, İ., Durmuş A., H. Eren ve E. Turgut, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal of Thermal Sciences 46 (2007) Nolu Yayına Alınan Atıflar: 9 ATF Eiamsa-ard S., Study on thermal and fluid flow characteristics in turbulent channel flow with multiple twisted tape vortex generators, International Communications in Heat and Mass Transfer, In Pres, Uncorrected Prof, Available online 11 March 2010 ATF96.- Ahmadvand M, Najafi AF, Shahidinejad S, An experimental study and CFD analysis towards heat transfer and fluid flow characteristics of decaying swirl pipe flow generated by axial vanes, Meccanıca, V45, , FEB 2010 ATF97.- Kurtbas I, Celik N, Dincer I, Exergy transfer in a porous rectangular channel, Energy, V35, , JAN 2010 ATF98.- Kurtbas I, Gulcimen F, Akbulut A, Heat transfer augmentation by swirl generators inserted into a tube with constant heat flux, International Communications In Heat And Mass Transfer, V36, , OCT 2009 ATF99.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent convection in round tube equipped with propeller type swirl generators, International Communications In Heat And Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF100.- Y.-L. He *, Y.-G. Lei, W.-Q. Tao, J.-F. Zhang, P. Chu, R. Li, Second-Law Based Thermodynamic Analysis of a Novel Heat Exchanger, Chemical Engineering and Technology V32, 86-92, 2009 ATF101.- Kurtbas I, The effect of different inlet conditions of air in a rectangular channel on convection heat transfer: Turbulence flow, Experimental Thermal And Fluid Science, V33, , OCT 2008

19 ATF102.- Cakmak G, Yidiz C, The influence of the injectors with swirling flow generating on the heat transfer in the concentric heat exchanger, International Communications In Heat And Mass Transfer, V34, , JUL 2007 ATF103.- M Ahmadvand, A F Najafi, S Shahidinejad, Investigation on the effects of various swirl generators on heat transfer and fluid flow in decaying swirling flows, Mechanical Engineering Science, Online 4 Jan 2010 A10. Kurtbaş, İ. ve Durmus A., Unsteady heat transfer by natural convection in the cavity of a passive heating room, International Journal of Thermal Sciences 47 (2008) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:3) ATF104.- Rodriguez I, Castro J, Perez-Segarra CD, Unsteady numerical simulation of the cooling process of vertical storage tanks under laminar natural convection, International Journal Of Thermal Sciences, V48, , APR 2009 ATF105.- Bobban Subhadra, Mark Edwards, An integrated renewable energy park approach for algal biofuel production in United States, Energy Policy, In Press, Corrected Proof, Available online 10 May 2010 ATF106.- Lin Aihui, Summer transformer indoor flow field theory and numerical simulation, Building Energy Conservation, 2009 A11. Benli, H. ve A. Durmuş, Evaluation of ground-source heat pump combined latent heat storage system performance in greenhouse heating, Energy and Buildings 41 (2009) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:3) ATF107.- Daghigh R.,Hafizd R.,Sopian K., Review of solar assisted heat pump drying systems for agricultural and marine products, Renewable and Sustainable Energy Reviews, In Pres, Uncorrected Prof, Available online 30 April 2010 ATF108.- Zhou, Y.-S., Per, F., Study of Performance on Recharging the Borehole by Means of Exhaust-air Energy, Journal of Donghua University (English Edition) V26, , 2009 ATF109.- Chiabrando R, E Fabrizio, Sustainable Energy Construction: Design Criteria And Means Of Verification, 2009

20 A12. Durmuş A., H. Benli, İ. Kurtbaş, H. Gül, Investigation of heat transfer and pressure drop in plate heat exchangers having different surface profiles, International Journal of Heat and Mass Transfer 52 (2009) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok) A13. Akbulut, A. A. Durmuş, Thin layer solar drying and mathematical modeling of mulberry, International Journal of Energy Research, 2009; 33: : published online 31March 2009 in Wiley InterScience Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 1) ATF110.- Doymaz I, Effect of citric acid and blanching pre-treatments on drying and rehydration of Amasya red apples, Food and Bioproducts Processing, In Press, Corrected Proof, Available online 29 October 2009 A14. Benli, H. ve A. Durmuş, Performance analysis of latent heat storage system with phase change material for new designed solar collectors in greenhouse heating, Solar Energy, Volume 83, Number 12, December 2009, , Available online at: Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 1) ATF111.- Zhang, Y., Zou, Z., Li, J., Hu, X., Preparation of the small concrete hollow block with PCM and its efficacy in greenhouses, Nongye Gongcheng Xuebao/Transactions of the Chinese Society of Agricultural Engineering 26 (2), , 2010 A15. EREN H., N. ÇELİK, Ş. YILDIZ, A. DURMUŞ, Heat Transfer and Friction Factor of Coil Springs Inserted in the Horizontal Concentric Tubes, Journal of Heat Transfer, ASME's Transaction Journals, Vol. 132, , January 2010, Downloaded 02 Nov 2009, : Available online at Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok) A16. Akbulut, A. A. Durmuş, Energy and exergy analyses of thin layer drying of mulberry in a forced solar dryer, Energy (2010) In Press, Corrected Prof, EGY-D R1, Available online at Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok)

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : İbrahim Uzun Doğum Tarihi : 01 Şubat 1960 Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Fırat Üniversitesi 07.11.1980 Y. Lisans Makine Fırat

Detaylı

Isı Transferi, Kütle Transferi, Termodinamik, Kurutma Tekniği, İklimlendirme ve Soğutma Tekniği

Isı Transferi, Kütle Transferi, Termodinamik, Kurutma Tekniği, İklimlendirme ve Soğutma Tekniği ÖZGEÇMİŞ Adı ve Soyadı : Prof.Dr. Ahmet CİHAN Adres : - Doğum Tarihi : 31 Mart 1951 Doğum Yeri : Artvin Yabancı Dil : Fransızca, İngilizce Telefon : - Fax : - e-mail : acihan@trakya.edu.tr EĞİTİM: Derece

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Bilim Dalı : Termodinamik, Nükleeer Mühendislik, Enerji Dönüşüm Sistemleri, Isıl-Akış, Mühendislik Matematiği

ÖZGEÇMİŞ. Bilim Dalı : Termodinamik, Nükleeer Mühendislik, Enerji Dönüşüm Sistemleri, Isıl-Akış, Mühendislik Matematiği ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Prof. Dr. Ali Erişen Doğum Tarihi ve Yeri: İletişim: 25/09/1951, İzmir Kırıkkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Makina Bölümü 71451, Yahşihan, Kırıkkale, Türkiye GSM: +90 (535)

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Sezayi YILMAZ Doğum Tarihi: 15 Haziran 1962 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Eğitimi/Tesisat Gazi Üniversitesi 1985 Y.

Detaylı

Derece Üniversite Bölüm/Program Yıl

Derece Üniversite Bölüm/Program Yıl Adı, Soyadı : Prof. Dr. Yahya DOĞU Doğum Tarihi : Adres İlgi Alanı: 17 Eylül 1968, Boztepe, Kırşehir Evli, 3 çocuk : Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Enerji Anabilim Dalı 71450, Yahşihan,

Detaylı

ARIF HEPBASLI WITH SOME ESSENTIAL SCIENTIFIC INDICATORS (As of January 21, 2013) http://scholar.google.com.tr/citations?user=abimzamaaaaj&hl=en&oi=ao

ARIF HEPBASLI WITH SOME ESSENTIAL SCIENTIFIC INDICATORS (As of January 21, 2013) http://scholar.google.com.tr/citations?user=abimzamaaaaj&hl=en&oi=ao ARIF HEPBASLI ARIF HEPBASLI WITH SOME ESSENTIAL SCIENTIFIC INDICATORS (As of January 21, 2013) http://scholar.google.com.tr/citations?user=abimzamaaaaj&hl=en&oi=ao URL: http://www.researcherid.com/rid/i-5733-2012

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Veli ÇELİK Doğum Yeri :Amasya Doğum Tarihi: 1960 İletişim Bilgileri : Adres (ev) : Güçlükaya Mh. Tefenni Sok. No: 7/23 Keçiören-ANKARA Dijital Fotograf

Detaylı

KISA ÖZGEÇMĠġ Arif HepbaĢlı

KISA ÖZGEÇMĠġ Arif HepbaĢlı ARĠF HEPBAġLI Arif Hepbasli, Prof. Dr. (Sertifikalı Enerji Yöneticisi) Bölüm BaĢkanı Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi, YaĢar Üniversitesi 35100 Bornova, Ġzmir E-postalar: arif.hepbasli@yasar.edu.tr

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Öğrenim Durumu : Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Öğrenim Durumu : Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Abdulkadir YAŞAR Doğum Tarihi : 16.08.1968 Öğrenim Durumu : Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Çukurova Üniversitesi Y.Lisans

Detaylı

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR ÖNSÖZ ÜNİVERSİTELER ÇAĞDAŞ BİLİM VE TEKNOLOJİLERDEKİ GELİŞMELERE KATKIDA BULUNAN, BU GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEREK ÜLKE VE DÜNYA GELECEĞİNE IŞIK TUTAN, BİREYLERİN YAŞAMLARINDA VE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNDE

Detaylı

Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli

Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Yıllar Lisans Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği 1985 Y. Lisans Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği 1987 Doktora

Detaylı

Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinin Özgeçmişleri

Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinin Özgeçmişleri Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinin Özgeçmişleri 1 ENERJİ ANABİLİM DALI Sahife No: Prof.Dr. Kenan YAKUT 3 Prof.Dr. M.Akif CEVİZ 4 Prof.Dr. Bayram ŞAHİN 5 Doç.Dr. Kemal ÇOMAKLI

Detaylı

CURRICULUM VITAE. Degree Department Üniversty Year. B.Sc Mechanical Engineering Fırat Üniversitesi 07.11.1980

CURRICULUM VITAE. Degree Department Üniversty Year. B.Sc Mechanical Engineering Fırat Üniversitesi 07.11.1980 CURRICULUM VITAE Name and Surname : İbrahim Uzun Birth Date : 01 February 1960 Adress and Communication : Kirikkale University Engineerin Faculty Department of Mechanical Engineering 71450, Yahsihan, Kirikkale,

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı: Yrd. Doç. Dr. Furkan DİNÇER Doğum Tarihi: 12 Ekim 1988 Görevi: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Müh. Mim. Fakültesi, Elektrik Elektronik Müh. Bölümü, Öğretim Üyesi Öğrenim

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Hüseyin CANBOLAT Doğum Tarihi: 12 Aralık 1966 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik-Elektronik Müh. Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Detaylı

2. Transformatör Merkezlerinin Standardizasyonu ve Eğitim Amaçlı Kullanımı, Caner AKÜNER, M.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, 1990

2. Transformatör Merkezlerinin Standardizasyonu ve Eğitim Amaçlı Kullanımı, Caner AKÜNER, M.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, 1990 EK-4 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: K.R.İrfan Güney 2. Doğum Tarihi:12.04.1957 3. Unvanı: Prof.Dr 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Elektrik Mühendisliği Yıldız Teknik 1979 Y.Lisans Elektrik

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 5. Akademik Ünvanlar Yrd. Doçent İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1995 Doçent

ÖZGEÇMİŞ. 5. Akademik Ünvanlar Yrd. Doçent İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1995 Doçent 1/20 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Alemdar BAYRAKTAR 2. Doğum Tarihi : 20 Ağustos 1966 3. Unvanı : Profesör 4.Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: OKAN ÖZGÖNENEL Doğum Tarihi: 28 KASIM 1967 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik Eğitimi Marmara Üniversitesi 1989 Y. Lisans

Detaylı

E. Özkaya, Değişik sınır şartlarına sahip kütle kiriş sistemlerinin nonlineer titreşimleri, Celal

E. Özkaya, Değişik sınır şartlarına sahip kütle kiriş sistemlerinin nonlineer titreşimleri, Celal Prof.Erdoğan ÖZKAYA ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Yıllar Lisans Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği 99 Y. Lisans Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği 99 Doktora Dokuz

Detaylı

İKSES 14 2. ULUSAL İKLİMLENDİRME SOĞUTMA EĞİTİMİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

İKSES 14 2. ULUSAL İKLİMLENDİRME SOĞUTMA EĞİTİMİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ T.C. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ İKSES 14 2. ULUSAL İKLİMLENDİRME SOĞUTMA EĞİTİMİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ 23-25 EKİM 2014 BİLDİRİLER KİTABI T.C. BALIKESİR

Detaylı

Toprak Kaynaklı Isı Boruları ve Uygulama Alanları. Ground Source Heat Pipes and Applications

Toprak Kaynaklı Isı Boruları ve Uygulama Alanları. Ground Source Heat Pipes and Applications Makine Teknolojileri Elektronik Dergisi Cilt: 9, No: 2, 2012 (61-73) Electronic Journal of Machine Technologies Vol: 9, No: 2, 2012 (61-73) TEKNOLOJİK ARAŞTIRMALAR www.teknolojikarastirmalar.com e-issn:1304-4141

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ. Yıllık Çalışma Raporu 2008

Boğaziçi Üniversitesi MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ. Yıllık Çalışma Raporu 2008 Boğaziçi Üniversitesi MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Yıllık Çalışma Raporu 2008 MİSYON, VİZYON VE STRATEJİK HEDEFLER... 1 1. EĞİTİM... 3 2. ARAŞTIRMA... 13 3. HİZMET... 34 4. KAYNAKLAR... 37 5. GELİŞMELER/DEĞERLENDİRMELER...

Detaylı

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YAYIN LİSTESİ

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YAYIN LİSTESİ 1 2011 EI Kilkis, B., Role of Radiant Panel Heating and Cooling in Net-Zero Energy Buildings, Paper Number: ASHRAE 2011-86144, Proceedings, ASHRAE Winter Meeting, Las Vegas, 2011. 2 2011 EI Kilkis, B.,

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Feridun DEMİR Doğum Tarihi: 25 Şubat 1968 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Kimya Mühendisliği Hacettepe Üniversitesi, Ankara 1993

Detaylı

BILECIK SEYH EDEBALI UNIVERSITY

BILECIK SEYH EDEBALI UNIVERSITY BILECIK SEYH EDEBALI UNIVERSITY ACADEMIC CURRICULUM VITAE FORM PERSONAL DETAILS Name and Surname Mehmet KURBAN Title Assoc. Prof. Dr. Department Engineering Faculty E-Mail mehmet.kurban@bilecik.edu.tr

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi. Yıllık Çalışma Raporu 2007

Boğaziçi Üniversitesi. Yıllık Çalışma Raporu 2007 Boğaziçi Üniversitesi MAKĐNA MÜHENDĐSLĐĞĐ BÖLÜMÜ Yıllık Çalışma Raporu 2007 MĐSYON, VĐZYON VE STRATEJĐK HEDEFLER... 1 1. EĞĐTĐM... 3 2. ARAŞTIRMA... 13 3. HĐZMET... 31 4. KAYNAKLAR... 35 5. GELĐŞMELER/DEĞERLENDĐRMELER...

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Ġlhan ASĠLTÜRK Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Erciyes Üniversitesi 1997 Y. Lisans Makine Mühendisliği

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü. Doğum Tarihi : 8 Haziran 1962. Öğrenim Durumu :

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü. Doğum Tarihi : 8 Haziran 1962. Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü Doğum Tarihi : 8 Haziran 1962 Öğrenim Durumu : Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Yıldız Teknik Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tarımsal Mekanizasyon Atatürk Üniversitesi 1988 Y. Lisans Tarım Makinaları Bölümü Anabilim Dalı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tarımsal Mekanizasyon Atatürk Üniversitesi 1988 Y. Lisans Tarım Makinaları Bölümü Anabilim Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Yahya ULUSOY 2. Doğum Tarihi : 10 Kasım 1964 3. Unvanı : Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tarımsal Mekanizasyon Atatürk Üniversitesi 1988 Y. Lisans

Detaylı

TEKNOLOJİ. Uluslararası Uygulamalı Mühendislik Dergisi Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi. Cilt 11, Sayı 1, Ocak - Mart 2008 TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ. Uluslararası Uygulamalı Mühendislik Dergisi Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi. Cilt 11, Sayı 1, Ocak - Mart 2008 TEKNOLOJİ ISSN (Baskı / Printed): 302-0056 ISSN (Elektronik / Online): 308-205 ISSN (E Mektup / E-Mail): 308-2043 TEKNOLOJİ Uluslararası Uygulamalı Mühendislik Dergisi Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi

Detaylı