A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :"

Transkript

1 ESERLER A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : A1. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Model of Heat Exchanger of which Rotating Inner Tube with Helical Deformed Finnig and Swirl Generator at Inlet, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, A2. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Heat Transfer Characteristics in Rotating Tubes with Swirl Generator, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, A3. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Geometric Design of Solar-Aided Latent Heat Store Depending on Various Parameters and Phase Change Materials, Solar Energy, 62, 19-28, (1998). A4. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Int. Comm. Heat Mass Transfer, 29, , (2002). A5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Investigation of Heat Transfer and Pressure Drop in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Applied Thermal Engineering, 22, , (2002). A6. Durmuş, A., İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Investigation of Effect of Co-Axis Free Rotating Propeller-Type Turbulators on the Performance of Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, 31, , (2004). A7. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, 45, , (2004). A8. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Efficiency and Exergy Analysis of A New Solar Air Heater, Renewable Energy, 29, , (2004). A9. Kurtbaş, İ., A. Durmuş, H. Eren ve E. Turgut, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal of Thermal Sciences 46 (2007) A10. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Unsteady heat transfer by natural convection in the cavity of a passive heating room, International Journal of Thermal Sciences 47 (2008) A11. Benli, H. ve A. Durmuş, Evaluation of ground-source heat pump combined latent heat storage system performance in greenhouse heating, Energy and Buildings 41 (2009) A12. Durmuş A., H. Benli, İ. Kurtbaş, H. Gül, Investigation of heat transfer and pressure drop in plate heat exchangers having different surface profiles, International Journal of Heat and Mass Transfer 52 (2009)

2 A13. Akbulut, A. A. Durmuş, Thin layer solar drying and mathematical modeling of mulberry, International Journal of Energy Research, 2009; 33: : published online 31March 2009 in Wiley InterScience A14. Benli, H. ve A. Durmuş, Performance analysis of latent heat storage system with phase change material for new designed solar collectors in greenhouse heating, Solar Energy, Volume 83, Number 12, December 2009, , Available online at: A15. EREN H., N. ÇELİK, Ş. YILDIZ, A. DURMUŞ, Heat Transfer and Friction Factor of Coil Springs Inserted in the Horizontal Concentric Tubes, Journal of Heat Transfer, ASME's Transaction Journals, Vol. 132, , January 2010, Downloaded 02 Nov 2009, : Available online at A16. Akbulut, A. A. Durmuş, Energy and exergy analyses of thin layer drying of mulberry in a forced solar dryer, Energy, Volume 35, Issue 4 (2010), ,EGY-D R1, Available online at B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler : B1. Durmuş, A., M. Esen, A. Durmuş ve T. Ayhan, Effect of Cut-Out Conical Turbulators Placed in the Flow Area on Heat Transfer and Pressure Losses, 11 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B2. Durmuş, A. ve I. Kurtbas, Investigation of Usable Interphase Materials in A Closed-Loop Energy Systems, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B3. Durmuş, A. ve H. Benli, Investigation of Heat Transfer and Pressure Losses of Single Pass Plate Type Exchangers Having Different Surface Profiles, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , 2001 B4. Durmuş, A. ve A. Çelik, Drying of Rectangular Prism Cutted Apple by A Tray Type Drier, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B5. Durmuş, A. ve F. Gülçimen, Investigation of Solar Energy Storage to Rock Bed with Air Collectors, 12 th International Conference on Thermal Engineering and Thermogrammetry(THERMO), Budapest, , B6. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve A. Çelik, Tepsi Tipli Kurutucuda Dilimlenmiş İnce Elmaların Kurutulmasına Çeşitli Faktörlerin Etkileri, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , B7. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve A. Sulak, Salyangoz Girişli Dönmeli Akış Üreticisinin Isı Değiştirgeci Performansına Etkisi, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , B8. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Salyangoz Girişli Eş Eksenli Bir Isı Değiştirgeci İçin Etkinlik-NTU Değişiminin Deneysel Olarak Belirlenmesi, 6. Uluslararası Yanma Sempozyumu, İstanbul, , 1999.

3 B9. Durmuş A., İ. Kurtbaş ve F. Gülçimen Üç Farklı Yüzey Geometrisine ve Farklı Akış Yoluna Sahip Havalı Kolektörlerde Kolektör Verimi ve Ekserji Analizi, 7. Uluslararası Yanma Sempozyumu, Ankara, , B10 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Sabit ısı akısına sahip bir boru içerisine yerleştirilen vorteks üreticisinin ısı transferi ve ekserji kaybına etkisi, 9th Internatıonal Combustıon Symposıum, Kırıkkale Mühendislik Fakültesi. Kırıkkale , B11 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Pasif ısıtmalı bir sistemde akış kanalı genişliğinin ısı transferine etkisi, 9th Internatıonal Combustıon Symposıum, Kırıkkale Mühendislik Fakültesi, Kırıkkale , D. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : D1. Varol, A. ve A. Durmuş, Siklonların Teorik ve Deneysel Hesaplanması, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 13, Sayı 1, (1990). D2. Sarıoğlu, M., A. Durmuş ve T. Ayhan, Silindirik Boru İçerisine Yerleştirilen Konik Türbülatörlerin Akım Ortamına Etkilerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 15, Sayı 3-4, (1992). D3. Demirtaş, C., T. Ayhan, H. Karabay ve A. Durmuş, Konik Halka Yüzeyli Türbülatörlerin Kazan Verimine Etkileri, Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dergisi, 7, (1993). D4. Durmuş, A., A. Durmuş, T. Ayhan ve M. Esen, İç Borusu Dönen ve Dönmeli Akış İçeren Konsantrik İç İçe Borularda Isı Transferi ve Akışın İncelenmesi, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 17, Sayı 3, 9-17 (1994). D5. Durmuş, A. ve A. Durmuş, Girişinde Salyangoz Şeklinde Dönmeli Akış Üreticisi Bulunan Silindirik Boruda Akışın Gözlenmesi, F.Ü. Fen ve Müh. Bilimleri Dergisi, 13, 2, (2001). D6. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Yeni Tasarlanan Havalı Kollektör Yardımı İle Elazığ Yöresi Kayısılarının Kurutulmasında Kayısı Yüzey Sıcaklığının Tespiti, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 21, Sayı 1, 9-17 (2001). D7. Durmuş, A. ve A. Durmuş, İç Borusu Girişine Yerleştirilen Salyangoz ile Dönmeli Akış Üretilen Isı Değiştiricisinin Analizi, Politeknik Dergisi, Cilt 4, Sayı 3, (2001). D8. Durmuş, A. İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve A. Durmuş, Akım Ortamına Yerleştirilen Kesik Konik Türbülatörlerin Sabit Yüzey Sıcaklığına Sahip Bir Tüpde Isı Transferi ve Ekserji Kaybına Etkisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fen ve Mühendislik Dergisi, 4, 3, (2002). D9. Durmuş, A. İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Kanatlı Türbülatörlerde Dönmenin Isı Geçişi ve Basınç Kaybı Üzerindeki Etkisinin Araştırılması, Termodinamik, 127, (2003). D10. Durmuş, A., A. Dikici ve İ. Kurtbaş, Elazığ Yöresindeki Rüzgar Karakteristikleri ve Rüzgar Enerjisinin Kullanılabilirliği, Doğu Anadolu Bölgesi Araştırmaları, 1, 1, (2002).

4 D11. Kurtbaş İ., F. Gülçimen ve A. Durmuş, Değişik Tip Kanatcıklar Kullanarak Sabit Isı Akısına Sahip Bir ısı Değiştiricisinin Etkenliğini Artırma, Isı Bilimi ve Tekniği, Cilt 24, Sayı 2, (2004). D12. Benli, H., Durmuş, A., Toprak Kaynaklı Isı Pompası Yardımı ile Isıtılan Seraların Deneysel Olarak Araştırılması, e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 3, sayfa , D13. Benli, H., Durmuş, A., Cam Seraların Havalı Güneş Kollektörleri Yardımıyla Isıtılması e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 4, sayfa , D14. Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ, Bilgisayar Kontrollü Yatay Toprak Kaynaklı ve Isı Depolamalı Cam Seralarda Sıcaklık Değişiminin İncelenmesi Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 565, 18-32, D15. Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ Havalı Güneş Kolektörleri ve Gizli Isı Depolama Yöntemi Kullanarak Sera Isıtılması Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 569, 16-25, D16 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Sabit Isı Akısına Sahip Bir Boruda Isı Transferi Artımının Entropi Üretimi Üzerindeki Etkisi, Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, , 18 (3), D17 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Akım Ortamına Yerleştirilen Kanatçıkların Isı Transferi ve Ekserji Kaybına Etkisinin Araştırılması, Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi, , 18(3), D18 İrfan Kurtbaş and Aydın Durmuş, Comparison Of A New Type Conical Solar Collector With A Flat-Plate Solar Collector, E-Journal Of New World Scıences Academy (EBSCO), , 2 (2), (2007) D19 Durmuş A., Akbulut A., Sabit Yüzey Sıcaklığına Sahip Bir Boru İçerisine Yerleştirilen Çubuk Kanatlı Türbülatörlerde Optimum Paramatrelerin Belirlenmesi Doğu Anadolu Bölgesi Araştırmaları Dergisi,, Cilt No:2, Sayı No:1, Sayfa:21-24, Ekim D20 Benli, H., Gül, H., Durmuş, A., Değişik Yüzey Profillerine Sahip Tek Geçişli Plaka Tipli Isı Değiştircilerinde Isı Transferinin İncelenmesi, Fırat Üniversitesi Fen ve Müh. Bil. Dergisi, 18 (4) ,2006. D21 Benli, H., Durmuş, A., Toprak Kaynaklı Isı Pompası Yardımı ile Isıtılan Seraların Deneysel Olarak Araştırılması, e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 3, sayfa , D22 Benli, H., Durmuş, A., Cam Seraların Havalı Güneş Kollektörleri Yardımıyla Isıtılması e-journal of New World Science Academy Volume 1, Number 4, sayfa , D23 Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ, Bilgisayar Kontrollü Yatay Toprak Kaynaklı ve Isı Depolamalı Cam Seralarda Sıcaklık Değişiminin İncelenmesi Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 565, 18-32, D24 Hüseyin BENLİ, Aydın DURMUŞ Havalı Güneş Kolektörleri ve Gizli Isı Depolama Yöntemi Kullanarak Sera Isıtılması Mühendis ve Makine Cilt 48, Sayı 569, 16-25, 2007.

5 D25 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyinden Isıtılan Kübik Boşlukta Doğal Taşınımın İncelenmesi e-journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 2, 2010, ISSN: D26 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyi Açık Kübik Boşlukta Engellerin Doğal Taşınımın Üzerine Etkisi e-journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 1, 2010, ISSN: D27 Karakaya, H., Durmuş, A., Bir Yüzeyinden Soğutulan Kübik Boşlukta Doğal e- Journal of New World Science Academy, Volume 5, Number 2, 2010, ISSN: E. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler: E1. Durmuş, A., K. Bilen ve A. Varol, Deneysel Bulgularla Siklon Boyutlandırılması, Enerji Yönetimi ve Teknik Sorunlar, , Erzurum, E2. Ayhan, T., A. Durmuş ve H. Karabay, Dönel Yüzeyli Isı Değiştiricilerinin Performanslarının Araştırılması, Isı Bilimi ve Tekniği 8. Ulusal Kongresi, 23-28, Eskişehir, E3. Esen, M., T. Ayhan ve A. Durmuş, Karadeniz Bölgesinde Hava Kaynaklı Isı Pompasının Ekonomik Yönden Klasik Isıtma Sistemleri İle Karşılaştırılması, Isı Bilimi ve Tekniği 9. Ulusal Kongresi, , Elazığ, E4. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve T. Ayhan, Faz Değiştiren Madde İçeren Silindirik Enerji Depolama Tankında Farklı Tank Hacimlerinde Depolama Sürelerinin Nümerik Olarak Belirlenmesi, 4. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Salyangoz İle Dönmeli Akış Üretilen Konsantrik Isı Değiştiricilerinde Isı Transferi Ve Basınç Kaybının Deneysel İncelenmesi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bilim Günleri Sempozyumu, , Denizli, E6. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Güneş Enerjisini Isıl Enerji Olarak Depolama Teknikleri, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bilim Günleri Sempozyumu, , Denizli, E7. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Konut Isıtma Amaçlı Güneş Enerjili, Hava Kaynaklı ve Gizli Isı Depolu Bir Isı Pompası Düzeneğinde Ekserjik Veriminin Deneysel Olarak İncelenmesi, Güneş Günü Sempozyumu 99, , Kayseri, E8. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Ayarlanabilir Düzlem Yansıtıcı Destekli Isı Kutulu Güneş Enerjili Bir Yemek Pişiricinin Deneysel Performansının Araştırılması, Güneş Günü Sempozyumu 99, , Kayseri, E9. Esen, M., A. Durmuş, A. Durmuş ve T. Yüksel, Freon-12 Kullanılan Isı Borulu Güneş Kollektörünün Performansının Deneysel Olarak Araştırılması, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, 2000.

6 E10. Durmuş, A., M. Esen, A. Durmuş ve H. Benli, Yıldız ve Ondülin (Oluk) Yüzeyli Plakalı Isı Değiştiricilerinde Deneysel Olarak NTU-Etkinlik Analizi, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, E11. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Gizli Isı Depolamada Silindir Şekilli Faz Değiştiren Maddenin Katılaşma Probleminin Analitik Ve Nümerik Çözümü, 12. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, , Sakarya, E12. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Girişte Dönmeli Akış Üreticisi Olarak Salyangoz Kullanılan Isı Değiştiricisinde Entropi Üretim Sayısının Belirlenmesi, 6. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E13. Esen M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Helisel Şekilde Bükülmüş Borularda Isı Transferi Artışının ve Basınç Kaybının Deneysel Olarak Belirlenmesi, 6. Ulusal Soğutma ve İklimlendirme Tekniği Kongresi, , Adana, E14. Esen, M., A. Durmuş ve A. Koca, Tuz Hidratların Isı Enerjisi Depolama Performansının Deneysel Olarak İncelenmesi, 1. Çevre ve Teknoloji Sempozyumu, , İstanbul, E15. Esen, M., A. Durmuş ve A. Koca, Aynı Eksenli İç İçe İki Borudan Oluşan Isı Değiştiricisinde Kullanılan Yeni Bir Tip Türbülatörün Deneysel Etkinlik Analizi, 1. Çevre ve Teknoloji Sempozyumu, , İstanbul, E16. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Değişik Konstrüksiyonlarda Yerleştirilen Çubuk Kanatlı Türbülatörlerde NTU Analizi ve Ekserji Kaybı, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi IV. Mühendislik Mimarlık Sempozyumu, , Balıkesir, E17. Durmuş, A. ve İ. Kurtbaş, Yeni Tasarlanan Havalı Kollektör Yardımı İle Elazığ Yöresi Kayısılarının Kurutulması ve Kollektör Verimi, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi IV. Mühendislik Mimarlık Sempozyumu, , Balıkesir, E18. Akbulut, A. ve A. Durmuş, Üç Farklı Organik Malzemenin Kullanıldığı Güneş Enerjili Isı Kontrollü ve Faz Değiştiren Elemanlı Biyogaz Tesisinin Tasarımı, TMMOB Makine Mühendisleri Odası III. Gap ve Sanayi Kongresi, , Diyarbakır, 2003 E19. Durmuş, A., A. Akbulut ve C. Sarsılmaz, Güneş Enerjili Isı Kontrollü ve Faz Değiştiren Elemanlı Biyogaz Tesisinin Tasarımı, I. Ege Enerji Sempozyumu ve Sergisi, , Denizli, 2003 E20. Benli, H., Durmuş, A., Toprak kaynaklı Isı Pompası ve Isı Depolamalı cam Serada ısıtma Sistemlerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E21. Benli, H., Durmuş, A., Yeni Tasarlanan Havalı Güneş Kolektörleri Yardımı ile Sera Isıtılması, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E22 İrfan Kurtbaş ve Aydın Durmuş, Bir tarafında zamana bağlı değişken ısı akısı uygulanan kanalda doğal taşınım, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, 45-49,12-14 Mayıs E23 Akbulut A., Durmuş A., Isı pompalarının Çiftlik Tipi Bir Biyogaz Reaktöründe Kullanımının Deneysel Olarak Araştırılması VI Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu,Süleyman Demirel Üniversitesi, Sayfa: , Mayıs 2006, Isparta.

7 E24 Akbulut A., Durmuş A., Kademeli Tip HavalıI Güneş Kollektörlerinin Eenerji, Ekserji ve Etkinlik Analizi 16. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs 2 Haziran 2007, Erciyes Üniversitesi, E25 Akbulut A., Durmuş A., Akbulut A., Havalı Kollektörler YardımıI İle Elazığ Yöresi Dutlarının Kurutulması vee Kuruma Parametrelerinin Belirlenmesi 16. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs 2 Haziran 2007, Erciyes Üniversitesi E26 Benli, H., Durmuş, A., Toprak kaynaklı Isı Pompası ve Isı Depolamalı cam Serada ısıtma Sistemlerinin Deneysel Olarak İncelenmesi, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E27 Benli, H., Durmuş, A., Yeni Tasarlanan Havalı Güneş Kolektörleri Yardımı ile Sera Isıtılması, 16. Ulusal ısı Bilimi ve Tekniği Kongresi, 30 Mayıs-2 Haziran E28 E. Turgut, A. Durmuş Türbülatörlerde sönümlenen ve sönümlenmeyen dönme etkisinin gözlenmesi ve ekserji analizi, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, Mayıs E29 E. Turgut, A. Durmuş Pervane tipli türbülatörlerinin ısı transferi ve basınç kaybına olan etkilerinin araştırılması, HaSem'06 Kayseri VI. Havacılık Sempozyumu. Nevşehir, Mayıs E30 Turgut E Durmuş A., Dönen Borulardaki Türbülanslı İç Akışın İncelenmesi 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E31 Gulçimen F., Durmuş A., Durmuş A., Havalı Kollektörler Yardımı ile Reyhan ve Nane Kurutulması 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E32 Turgut E Durmuş A., Pervane tipli türbülatörlerin deneysel incelenmesi 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E33 Dikici, A., Durmuş A., Ekinci C.E., Durmuş A., Beton ve Asfalt Kollektörlerin Klasik Düzlemsel Kollektörlerle Deneysel Karşılaştırılması 17. Ulusal Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas E34 Gülçimen F., Durmuş A., Durmuş A., Kurutmada Kullanmak İçin Havalı Kolektörler Tasarlanması V. Yeni ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi,Sayfa , Ekim 2009, Kayseri E35 Karakaya H., Durmuş A., Farklı Yüzey Geometrilerine Sahip Havalı Kolektörlerde Verim ve Ekserji Analizi V. Yeni ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi,Sayfa , Ekim 2009, Kayseri F. Diğer yayınlar : Basılmış Kitapta Bölüm: Durmuş, A., Esen, M., S. Altundoğan ve M. Çubuk, Bölüm 5: Microsoft-Excel 2000, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, ed. H. Kürüm, , Fırat Üniversitesi Basımevi (Akademik Baskı), Elazığ, Bilim Kurulu ve Düzenleme Kurulunda yer Aldığı Sempozyum: Yalıtım 97, Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Elazığ, 1997.

8 Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makalelerine aldığı yabancı dergi atıfları: A1. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Model of Heat Exchanger of which Rotating Inner Tube with Helical Deformed Finnig and Swirl Generator at Inlet, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, ve A2. Durmuş, A. ve T. Ayhan, Heat Transfer Characteristics in Rotating Tubes with Swirl Generator, Proceedings of the 2 nd Biennial European Joint Conference on Engineering Systems Design and Analysis(ESDA), London, Vol. 64 n 8-3, , Publ. by American Society of Mechanical Engineers(ASME)-Petroleum Division(Publication), New York, Nolu Yayınlara Alınan Atıflar: 1 ATF1. - Daloğlu, A., Study on Overall Heat Transfer Coefficient for A Rotating Cavity Type Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, V 26, N 6, , A3. Esen, M., A. Durmuş ve A. Durmuş, Geometric Design of Solar-Aided Latent Heat Store Depending on Various Parameters and Phase Change Materials, Solar Energy, 62, 19-28, (1998). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 25 ATF2. - Tang ZW, Liu AJE, Chen ZF, Study on performance of colloidal mixtures consisted of stearic acid and Na2HPO4 center dot 12H(2)O for use as phase change materials of thermal energy storage, Energy Conversion And Management, Vol51, , JUL 2010 ATF3. - Agyenim F, Hewitt N, Eames P, A review of materials, heat transfer and phase change problem formulation for latent heat thermal energy storage systems (LHTESS), Renewable & Sustainable Energy Revıews, Vol14, , FEB 2010 ATF4. - Nallusamy N, Velraj R, Numerical and Experimental Investigation on a Combined Sensible and Latent Heat Storage Unit Integrated With Solar Water Heating System, Journal Of Solar Energy Engıneering-Transactions Of The Asme, V131, ArticleNum041002, NOV 2009

9 ATF5. - Li Y, Qiao HT, Dong H, Heat Transfer Performance of Phase Change Heat Storage with Helical Coil Structure, 2009 Asia-Pacific Power And Energy Engıneerıng Conference (Appeec), Vol1-7 Pages: , 2009 ATF6. El Qarnia H, Numerical analysis of a coupled solar collector latent heat storage unit using various phase change materials for heating the water, Energy Conversion And Management, V50, , FEB 2009 ATF7. Zhou SJ, Zhang XS, Comparison of two kinds of solar collector/energy storage, First International Conference On Buildıng Energy And Environment, Proceedings, V1-3, , 2008 ATF8. Talmatsky E, Kribus A, PCM storage for solar DHW: An unfulfilled promise?, Solar Energy, V82, , 2008 ATF9. - Qi Q, Deng SM, Jiang YQ, A simulation study on a solar heat pump heating system with seasonal latent heat storage, Solar Energy, V82, , 2008 ATF10. - Kenisarin M, Mahkamov K, Solar energy storage using phase change materials, Renewable & Sustainable Energy Reviews, V11, , DEC 2007 ATF11. - Vyshak NR, Jilani G, Numerical analysis of latent heat thermal energy storage system, Energy Conversıon And Management, V48, , JUL 2007 ATF12. - Trp A, Lenic K, Frankovic B, Analysis of the influence of operating conditions and geometric parameters on heat transfer in water-paraffin shell-and-tube latent thermal energy storage unit, Applied Thermal Engineering, V26, , NOV 2006 ATF13. - Devahastin S, Pitaksuriyarat S, Use of latent heat storage to conserve energy during drying and its effect on drying kinetics of a food product, Applied Thermal Engineering, V26, , OCT 2006 ATF14. - Mozhevelov S, Ziskind G, Letan R, Temperature moderation in a real-size room by PCM-based units, Journal Of Solar Energy Engineering-Transactions Of The Asme, V128, , MAY 2006 ATF15. - Lee WS, Chen BR, Chen SL, Latent heat storage in a two-phase thermosyphon solar water heater, Journal Of Solar Energy Engineering-Transactions Of The Asme, V128, 69-76, FEB 2006

10 ATF16. - Canbazoglu S, Sahinaslan A, Ekmekyapar A, Enhancement of solar thermal energy storage performance using sodium thiosulfate pentahydrate of a conventional solar water-heating system, Energy And Buildings, V37, , MAR 2005 ATF17. - Ettouney H, El-Dessouky H, Al-Kandari E, Heat transfer characteristics during melting and solidification of phase change energy storage process, Industrial & Engineering Chemistry Research, V43, , AUG ATF18. - Zalba B, Marin JM, Cabeza LF, Review on thermal energy storage with phase change: materials, heat transfer analysis and applications, Applied Thermal Engineering, V23, , FEB 2003 ATF19. - Goldstein RJ, Eckert ERG, Ibele WE, Heat transfer: a review of 1998 literature, International Journal Of Heat And Mass Transfer, V44, , JAN 2001 ATF20. - Esen M, Thermal performance of a solar-aided latent heat store used for space heating by heat pump, Solar Energy, V69, 15-25, 2000 ATF21. - Turnpenny JR, Etheridge DW, Reay DA, Novel ventilation cooling system for reducing air conditioning in buildings. Part I: testing and theoretical modelling, Applied Thermal Engineering, V20, , AUG 2000 ATF22. - Kang YB, Zhang YP, Jiang Y, A general model for analyzing the thermal characteristics of a class of latent heat thermal energy storage system, Journal Of Solar Energy Engıneering-Transactions Of The Asme, V121, , NOV 1999 ATF23. - Agyenim F.,Eames P.,Smyth M., Heat transfer enhancement in medium temperature thermal energy storage system using a multitube heat transfer array, Renewable Energy, V35, , JAN 2010 ATF24. - Zivkovic B., Fujii I., An analysis of isothermal phase change of phase change material within rectangular and cylindrical containers, Solar Energy, V70, 51-61, ATF25. - Aghbalou F.,Badia F.,Illa J., Exergetic optimization of solar collector and thermal energy storage system, International Journal of Heat and Mass Transfer, V49, , APRIL 2006

11 ATF26. - Jiang Y., Y. Zhang, J. Xu, Y. Kang, Experimental Study of Thermal Character of Latent Thermal Storage Systems With Rectangular Containers Containing, Acta Energiae Solaris Sinica (China New Energy), V21, N 3, A4. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Int. Comm. Heat Mass Transfer, 29, , (2002). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 13) ATF27.- Kurtbas I.,Celik N., Dincer I., Exergy Transfer in Porous Rectangular Channel, Energy, V35, , JAN 2010 ATF28.- Eiamsa-Ard, Rattanawong S.,Promvonge P., Turbulent Convection in Round Tube Equipped With Propeller Swirl Generators,Communication Heat and Mass Transfer, V36, , APRIL 2009 ATF29.- Durmus A.,Benli H.,Kurtbas I.,Gul H., Investigation of Heat Transfer And Pressure Drop in Plate Heat Exchangers Having Different Surface Profiles, Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , FEB 2009 ATF30.- Kurtbas I, The Effect of Different İnlet Conditions of Air in a Rectangular Channel on Convection Heat Transfer: Turbulence Flow, Experimental Thermal and Fluid Science, V33, , OCT 2008 ATF31.- Gül H., Evin D., Heat Transfer Enhancement in Circular Tubes Using Helical Swirl Generator Insert at the Entrance, International Journal of Thermal Sciences, V46, , DEC 2007 ATF32.- Kurtbaş I.., Durmus A., Eren H., Turgut E., Effect Of Propeller Type Swirl Generators On The Entropy Generation And Efficiency of Heat Exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MARCH 2007 ATF33.- Akpinar E.K.., Evaluation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Helical Wires, Energy Conversion and Management, V47, , NOV 2006 ATF34.- Gul H., Enhancement of Heat Transfer in a Circular Tube with Tangential Swirl Generators, Experimental Heat Transfer, V19, 81-93, APRIL 2009 ATF35.- Akpinar, E. K., Y. Bicer, Investigation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Swirl Generators, International Journal of Thermal Sciences, V44, , 2005

12 ATF36.- Akpinar, E. K., Energy and Exergy Analyses of Drying of Red Pepper Slices in a Convective Type Dryer, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, V31, , 2004 ATF37.- Kurtbas I., Durmus A., Efficiency and Exergy Analysis of a New Solar Air Heater, Renewable Energy, V29, , JULY 2004 ATF38.- Martemianov, S., V. L. Okulov, On Heat Transfer Enhancement in Swirl Pipe Flows, International Journal of Heat and Mass Transfer, V47, , 2004 ATF39.- Durmus A, Heat Transfer and Exergy Loss in Cut out Conical Turbulators, Energy Conversion And Management, V45, , MAR 2004 A5. Durmuş, A., A. Durmuş ve M. Esen, Investigation of Heat Transfer and Pressure Drop in A Concentric Heat Exchanger with Snail Entrance, Applied Thermal Engineering, 22, , (2002). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:23) ATF40.- Hobbi A, Siddiqui K, Experimental Study on the Effect of Heat Transfer Enhancement Devices in Flat-Plate Solar Collectors, International Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , SEP 2009 ATF41.- Hobbi A, Siddiqui K, Experimental Study on The Effect of Heat Transfer Enhancement Devices in Flat-Plate Solar Collectors, International Journal of Heat and Mass Transfer, V52, , 2009 ATF42.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent Convection in Round Tube Equipped with Propeller Type Swirl Generators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF43.- Chen WL, Dung WC, Numerical Study on Heat Transfer Characteristics of Double Tube Heat Exchangers with Alternating Horizontal or Vertical Oval Cross Section Pipes as Inner Tubes, Energy Conversion and Management, V49, , JUN 2008 ATF44.- Eiamsa-Ard S, Pethkool S, Thianpong C, Turbulent Flow Heat Transfer and Pressure Loss in a Double Pipe Heat Exchanger with Louvered Strip Inserts, International Communications in Heat And Mass Transfer, V35, , FEB 2008 ATF45.- Promvonge P, Heat Transfer Behaviors in Round Tube with Conical Ring Inserts, Energy Conversion and Management, V49, 8-15, JAN 2008

13 ATF46.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer Augmentation in a Circular Tube Using V-Nozzle Turbulator İnserts and Snail Entry, Experimental Thermal and Fluid Science, V32, , OCT 2007 ATF47.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer in a Circular Tube Fitted with Free- Spacing Snail Entry and Conical-Nozzle Turbulators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V34, , AUG 2007 ATF48.- Alvarado JL, Marsh C, Sohn C, Thermal Performance of Microencapsulated Phase Change Material Slurry in Turbulent Flow Under Constant Heat Flux, International Journal Of Heat and Mass Transfer, V50, , MAY 2007 ATF Eiamsa-Ard S, Promvonge P, Heat Transfer Characteristics in a Tube Fitted with Helical Screw-Tape with/without Core-Rod Inserts International Communicatıons in Heat and Mass Transfer, V34, , FEB 2007 ATF50.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat Transfer Enhancement in a Tube with Combined Conical-Nozzle Inserts and Swirl Generator, Energy Conversion and Management, V47, , NOV 2006 ATF51.- Soylemez M. S., Comparison of Economics Of Bare Pipe and Prestfin Pipe Coils in Double Pipe Heat Exchangers for Waste Heat Recove, International Journal of Heat Exchangers, V6, , 2005 ATF52.- Akpinar EK, Bicer Y, Investigation of Heat Transfer and Exergy Loss in a Concentric Double Pipe Exchanger Equipped with Swirl Generators, International Journal of Thermal Sciences, V44, , JUN 2005 ATF53.- Eiamsa-Ard, S., Promvonge, P., Enhancement of Heat Transfer in a Tube with Regularly-Spaced Helical Tape Swirl Generators, Solar Energy V78 (4 SPEC. ISS.), , 2005 ATF54.- Goldstein RJ, Eckert ERG, Ibele WE, Heat Transfer - A Review Of 2002 Literature, International Journal of Heat and Mass Transfer, V48, , FEB 2005 ATF55.- Durmus A, Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, V45, , MAR 2004

14 ATF56.- Gao, X., Luo, Z.-Y., Zhou, J.-S., Ni, M.-J., Cen, K.-F., Effect of Dynamic Stability of Swirl Flow on Heat Transfer, Gao Xiao Hua Xue Gong Cheng Xue Bao/Journal of Chemical Engineering of Chinese Universities V17 (6), , 2003 ATF57.- Eiamsa-Ard S., Promvonge P., Thermal Characteristics in Round Tube Fitted with Serrated Twisted Tape, Applied Thermal Engineering, In Pres, Corrected Prof, Available Online 27 March 2010 ATF58.- Eiamsa-Ard S., Study on Thermal and Fluid Flow Characteristics in Turbulent Channel Flow with Multiple Twisted Tape Vortex Generators, International Communications in Heat And Mass Transfer, In Pres, Uncorrected Prof, Available Online 11 March 2010 ATF59.- Perez A. C., Shuang Bi, Simon Barrass, Mark Wood, Asterios Gavriilidis, Residence Time Distribution Studies in Microstructured Plate Reactors, Applied Thermal Engineering, Online 29 April 2010 ATF60.- Gao Xiang, LUO Zhongyang, ZHOU Jin-song, Turbulent flow and heat transfer properties of, Emission During Coal- Chinese Society for Electrical Engineering, 2003 ATF61.- Latince alfabeyle göster Gao Xiang, Luo Zhongyang, ZHOU Jin-song, NI Mingjiang, CEN Ke-fa, Dynamic stability of swirl on heat transfer effects of, Journal of Chemical Engineering, 2003 ATF62.- Guo Yonghui, Liu Zhao, Spiral Flow Numerical Simulation of Flow and Heat Transfer, Industrial Heating, 2007 A6. Durmuş, A., İ. Kurtbaş, F. Gülçimen ve E. Turgut, Investigation of Effect of Co- Axis Free Rotating Propeller-Type Turbulators on the Performance of Heat Exchanger, Int. Comm. Heat and Mass Transfer, 31, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 5) ATF63.- Kurtbas I, Gulcimen F, Akbulut A, Heat Transfer Augmentation by Swirl Generators Inserted into a Tube With Constant Heat Flux, International Communications in Heat and Mass Transfer, V36, , OCT 2009

15 ATF64.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent Convection in Round Tube Equipped with Propeller Type Swirl Generators, International Communications in Heat And Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF65.- Kurtbas I, The Effect of Different Inlet Conditions of Air in a Rectangular Channel on Convection Heat Transfer: Turbulence Flow, Experimental Thermal and Fluid Science, V33, , OCT 2008 ATF66.- Cakmak G, Yidiz C, The Influence of the Injectors with Swirling Flow Generating on The Heat Transfer in The Concentric Heat Exchanger, International Communications in Heat and Mass Transfer, V34, , JUL 2007 ATF67.- Kurtbas I, Durmus A, Eren H, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MAR 2007 A7. Durmuş, A., Heat Transfer and Exergy Loss in Cut Out Conical Turbulators, Energy Conversion and Management, 45, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 13 ATF68.- Eiamsa-ard S.,Promvonge P., Thermal characterization of turbulent tube flows over diamond-shaped elements in tandem, International Journal of Thermal Sciences, V49, , JUNE 2010 ATF69.- Kongkaitpaiboon V., Nanan K.,Eiamsa-ard S., Experimental investigation of heat transfer and turbulent flow friction in a tube fitted with perforated conical-rings, International Communications in Heat and Mass Transfer, V37, , MAY 2010 ATF70.- Kongkaitpaiboon V., Nanan K.,Eiamsa-ard S., Experimental investigation of convective heat transfer and pressure loss in a round tube fitted with circular-ring turbulators, International Communications in Heat and Mass Transfer, V37, , MAY 2010 ATF71.- Promvonge P, Heat transfer behaviors in round tube with conical ring inserts, Energy Conversion And Management, V49, 8-15, JAN 2008 ATF72.- Kahraman N, Akansu SO, Sekmen U, Numerical investigation of heat transfer in a circular pipe with angled turbulators, Journal Of Enhanced Heat Transfer, V14, , APR-JUN 2007

16 ATF73.- Abdel-Moneim SA, Ali RK, Performance evaluation of heat transfer enhancement for internal flow based on exergy analysis, International Journal Of Exergy, V4, , 2007 ATF74.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat transfer augmentation in a circular tube using V-nozzle turbulator inserts and snail entry, Experimental Thermal And Fluid Scıence, V32, , OCT 2007 ATF75.- Promvonge P, Eiamsa-ard S, Heat transfer behaviors in a tube with combined conical-ring and twisted-tape insert, International Communications In Heat And Mass Transfer, V34, , AUG 2007 ATF76.- Promvonge P, Eiamsa-Ard S, Heat transfer and turbulent flow friction in a circular tube fitted with conical-nozzle turbulators, International Communications In Heat And Mass, Transfer, V34, 72-82, JAN 2007 ATF77.- Akpinar EK, Evaluation of heat transfer and exergy loss in a concentric double pipe exchanger equipped with helical wires, Energy Conversion And Management, V47, , NOV 2006 ATF78.- Akpinar EK, Bicer Y, Investigation of heat transfer and exergy loss in a concentric double pipe exchanger equipped with swirl generators, International Journal Of Thermal Sciences, V44, , JUN 2005 ATF79.- Abdel-Moneim SA, Ali RK, Second law analysis of viscous flow through rough tubes subjected to constant heat flux, International Journal Of Exergy, V3, , 2006 ATF80.- S. Eiamsa-ard and P. Promvonge, Enhancement of Heat Transfer in a Circular Wavy-surfaced Tube with a Helical-tape Insert, International Energy Journal V8, 29-36, 2007 A8. Kurtbaş, İ. ve A. Durmuş, Efficiency and Exergy Analysis of A New Solar Air Heater, Renewable Energy, 29, , (2004). Nolu Yayına Alınan Atıflar: 14 ATF81.- Tyagi, S.K., Anand, S., Park, S.R., Tyagi, V.V., Second law based performance analysis of seawater source cascade heat pump system: A case study, International Journal of Exergy V7(3), , 2009

17 ATF82.- Tyagi, S.K., Tyagi, V.V., Anand, S., Chandra, V., Diwedi, R.C., First and second law analyses of a typical solar air dryer system: A case study, International Journal of Sustainable Energy 29(1), 8-18 ATF83.- Mohseni-Languri E, Taherian H, Masoodi R, An Energy And Exergy Study Of A Solar Thermal Air Collector, Thermal Science, V13, , 2009 ATF84.- Russon JK, Dunn ML, Steele FM, Optimization of a Convective Air Flow Solar Food Dryer, International Journal Of Food Engineering, V5, ArtNo8, 2009 ATF85.- Gupta MK, Kaushik SC, Performance evaluation of solar air heater for various artificial roughness geometries based on energy, effective and exergy efficiencies, Energy, V34, , MAR 2009 ATF86.- Gedik E, Kecebas A, Oz ES, Effect To The Performance Of Different Type Absorber Plates On The Solar Air Collectors, Journal Of The Faculty Of Engıneering And Architecture Of Gazi University, V23, , DEC 2008 ATF87.- Tyagi SK, Wang SW, Singhal MK, Exergy analysis and parametric study of concentrating type solar collectors, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , DEC 2007 ATF88.- Karsli S, Performance analysis of new-design solar air collectors for drying applications, Renewable Energy, V32, , AUG 2007 ATF89.- Kurtbas I, Durmus A, Eren H, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal Of Thermal Sciences, V46, , MAR 2007 ATF90.- Soylemez MS, Optimum sizing of air heating collectors, Journal Of Renewable And Sustainable Energy, V1, ArtNo043101, JUL ATF91.- Yildiz A, Gungor A, Mathematical modeling of a flat-plate solar air collector, Journal Of Thermal Science And Technology, V27, 13-22, 2007 ATF92.- Kurtbas I, Turgut E, Experimental Investigation of Solar Air Heater with Free and Fixed Fins: Efficiency and Exergy Loss International Journal of Science & Technology, V1, 75-82, 2006

18 ATF93.- Chen Bin, Xue Jing, Wen-Xiu Yang, Zhuang Zhi, Zhang Jinglong, Sun Yanfu, New color solar air collector wall thermal performance in Winter Study, HVAC, 2007 ATF94.- M.K. Gupta, S.C. Kaushik, Exergetic performance evaluation of a single solar air heater with N sub collectors arranged in series or parallel configuration, International Journal of Renewable Energy Technology, Vol1, 42-63, 2009 A9. Kurtbaş, İ., Durmuş A., H. Eren ve E. Turgut, Effect of propeller type swirl generators on the entropy generation and efficiency of heat exchangers, International Journal of Thermal Sciences 46 (2007) Nolu Yayına Alınan Atıflar: 9 ATF Eiamsa-ard S., Study on thermal and fluid flow characteristics in turbulent channel flow with multiple twisted tape vortex generators, International Communications in Heat and Mass Transfer, In Pres, Uncorrected Prof, Available online 11 March 2010 ATF96.- Ahmadvand M, Najafi AF, Shahidinejad S, An experimental study and CFD analysis towards heat transfer and fluid flow characteristics of decaying swirl pipe flow generated by axial vanes, Meccanıca, V45, , FEB 2010 ATF97.- Kurtbas I, Celik N, Dincer I, Exergy transfer in a porous rectangular channel, Energy, V35, , JAN 2010 ATF98.- Kurtbas I, Gulcimen F, Akbulut A, Heat transfer augmentation by swirl generators inserted into a tube with constant heat flux, International Communications In Heat And Mass Transfer, V36, , OCT 2009 ATF99.- Eiamsa-Ard S, Rattanawong S, Promvonge P, Turbulent convection in round tube equipped with propeller type swirl generators, International Communications In Heat And Mass Transfer, V36, , APR 2009 ATF100.- Y.-L. He *, Y.-G. Lei, W.-Q. Tao, J.-F. Zhang, P. Chu, R. Li, Second-Law Based Thermodynamic Analysis of a Novel Heat Exchanger, Chemical Engineering and Technology V32, 86-92, 2009 ATF101.- Kurtbas I, The effect of different inlet conditions of air in a rectangular channel on convection heat transfer: Turbulence flow, Experimental Thermal And Fluid Science, V33, , OCT 2008

19 ATF102.- Cakmak G, Yidiz C, The influence of the injectors with swirling flow generating on the heat transfer in the concentric heat exchanger, International Communications In Heat And Mass Transfer, V34, , JUL 2007 ATF103.- M Ahmadvand, A F Najafi, S Shahidinejad, Investigation on the effects of various swirl generators on heat transfer and fluid flow in decaying swirling flows, Mechanical Engineering Science, Online 4 Jan 2010 A10. Kurtbaş, İ. ve Durmus A., Unsteady heat transfer by natural convection in the cavity of a passive heating room, International Journal of Thermal Sciences 47 (2008) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:3) ATF104.- Rodriguez I, Castro J, Perez-Segarra CD, Unsteady numerical simulation of the cooling process of vertical storage tanks under laminar natural convection, International Journal Of Thermal Sciences, V48, , APR 2009 ATF105.- Bobban Subhadra, Mark Edwards, An integrated renewable energy park approach for algal biofuel production in United States, Energy Policy, In Press, Corrected Proof, Available online 10 May 2010 ATF106.- Lin Aihui, Summer transformer indoor flow field theory and numerical simulation, Building Energy Conservation, 2009 A11. Benli, H. ve A. Durmuş, Evaluation of ground-source heat pump combined latent heat storage system performance in greenhouse heating, Energy and Buildings 41 (2009) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı:3) ATF107.- Daghigh R.,Hafizd R.,Sopian K., Review of solar assisted heat pump drying systems for agricultural and marine products, Renewable and Sustainable Energy Reviews, In Pres, Uncorrected Prof, Available online 30 April 2010 ATF108.- Zhou, Y.-S., Per, F., Study of Performance on Recharging the Borehole by Means of Exhaust-air Energy, Journal of Donghua University (English Edition) V26, , 2009 ATF109.- Chiabrando R, E Fabrizio, Sustainable Energy Construction: Design Criteria And Means Of Verification, 2009

20 A12. Durmuş A., H. Benli, İ. Kurtbaş, H. Gül, Investigation of heat transfer and pressure drop in plate heat exchangers having different surface profiles, International Journal of Heat and Mass Transfer 52 (2009) Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok) A13. Akbulut, A. A. Durmuş, Thin layer solar drying and mathematical modeling of mulberry, International Journal of Energy Research, 2009; 33: : published online 31March 2009 in Wiley InterScience Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 1) ATF110.- Doymaz I, Effect of citric acid and blanching pre-treatments on drying and rehydration of Amasya red apples, Food and Bioproducts Processing, In Press, Corrected Proof, Available online 29 October 2009 A14. Benli, H. ve A. Durmuş, Performance analysis of latent heat storage system with phase change material for new designed solar collectors in greenhouse heating, Solar Energy, Volume 83, Number 12, December 2009, , Available online at: Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: 1) ATF111.- Zhang, Y., Zou, Z., Li, J., Hu, X., Preparation of the small concrete hollow block with PCM and its efficacy in greenhouses, Nongye Gongcheng Xuebao/Transactions of the Chinese Society of Agricultural Engineering 26 (2), , 2010 A15. EREN H., N. ÇELİK, Ş. YILDIZ, A. DURMUŞ, Heat Transfer and Friction Factor of Coil Springs Inserted in the Horizontal Concentric Tubes, Journal of Heat Transfer, ASME's Transaction Journals, Vol. 132, , January 2010, Downloaded 02 Nov 2009, : Available online at Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok) A16. Akbulut, A. A. Durmuş, Energy and exergy analyses of thin layer drying of mulberry in a forced solar dryer, Energy (2010) In Press, Corrected Prof, EGY-D R1, Available online at Nolu Yayına Alınan Atıflar: (Atıf Sayısı: Henüz atıf yok)

Yrd. Doç. Dr. Tolga DEMİRCAN. Akışkanlar dinamiğinde deneysel yöntemler

Yrd. Doç. Dr. Tolga DEMİRCAN. Akışkanlar dinamiğinde deneysel yöntemler Yrd. Doç. Dr. Tolga DEMİRCAN e-posta 2: tolgademircan@gmail.com Uzmanlık Alanları: Akışkanlar Mekaniği Sayısal Akışkanlar Dinamiği Akışkanlar dinamiğinde deneysel yöntemler Isı ve Kütle Transferi Termodinamik

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Teknik Eğitim Fakültesi, Makina Eğitimi. Fen Bilimleri Enstitüsü, Makina Eğitimi A.B.

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Teknik Eğitim Fakültesi, Makina Eğitimi. Fen Bilimleri Enstitüsü, Makina Eğitimi A.B. ÖZGEÇMİŞ ADI SOYADI ÜNAVI : VOLKAN : KIRMACI : YRD. DOÇ. DR. UZMANLIK ALANI : Isı transferi, Isıtma, Soğutma, Doğalgaz, Havalandırma ve İklimlendirme sistemleri. ÖĞRENİM DURUMU Derece Alan Üniversite Yıl

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Yardımcı Doçent Makine Mühendisliği Çukurova Üniversitesi 2006- Doçent Makine Mühendisliği Çukurova Üniversitesi

ÖZGEÇMİŞ. Yardımcı Doçent Makine Mühendisliği Çukurova Üniversitesi 2006- Doçent Makine Mühendisliği Çukurova Üniversitesi 1. Adı Soyadı: Alper YILMAZ 2. Doğum Tarihi: 12 Eylül 1975 3. Unvanı: Doçent 4. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Boğaziçi Üniversitesi 1997 Y. Lisans Makine

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 80000 Osmaniye/Türkiye Telefon : 03288251818/3688 Faks : 03288251866

ÖZGEÇMİŞ. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 80000 Osmaniye/Türkiye Telefon : 03288251818/3688 Faks : 03288251866 Doç. Dr. ÖNDER KAŞKA Doğum Yılı: 1975 Yazışma Adresi : ÖZGEÇMİŞ Makine Mühendisliği Bölümü 80000 Osmaniye/ Telefon : 03288251818/3688 Faks : 03288251866 e-posta : EĞİTİM BİLGİLERİ onderkaska@osmaniye.edu.tr

Detaylı

Araş. Gör. Makina Mühendisliği Gaziantep Üniversitesi

Araş. Gör. Makina Mühendisliği Gaziantep Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Yılmaz Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü Tel: 0506 3162201, 0272 228 14 46 Faks: 0272 228 14 49 Email: ceyhunyilmaz16@gmail.com Öğrenim Durumu

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ : ASÜ MÜH. FAK. MAK. MÜH. BÖL. 68100 AKSARAY

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ : ASÜ MÜH. FAK. MAK. MÜH. BÖL. 68100 AKSARAY ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Hacımurat DEMİR Doğum Tarihi (gg/aa/yy) : 29/07/1987 Adres : ASÜ MÜH. FAK. MAK. MÜH. BÖL. 68100 AKSARAY Telefon : 0382-288-2355 E-posta : hmdemir@aksaray.edu.tr

Detaylı

Yrd. Doç. Dr.Yiğit Aksoy

Yrd. Doç. Dr.Yiğit Aksoy Yrd. Doç. Dr.Yiğit Aksoy ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Lisans Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği 00 Y. Lisans Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği 00 Doktora Celal

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Görev Yeri. Ar. Gör. Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 1998 2010. Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi

ÖZGEÇMİŞ. Görev Yeri. Ar. Gör. Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 1998 2010. Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Cengiz KARACA 2. Doğum Tarihi ve Yeri :1974/Dinar, AFYON 3. Ünvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tarım Makinaları Çukurova Üniversitesi 1997

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ ve YAYINLAR

ÖZGEÇMİŞ ve YAYINLAR 1. Şahsi Bilgiler ÖZGEÇMİŞ ve YAYINLAR (Yrd.Doç.Dr. Kemal BİLEN) Adı Soyadı : Kemal BİLEN T.C. Kimlik No : 60997211094 Doğum Tarihi ve Yeri : 30 Kasım 1974 / MUŞ İş Adresi : Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Sezayi YILMAZ Doğum Tarihi: 15 Haziran 1962 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Eğitimi/Tesisat Gazi Üniversitesi 1985 Y.

Detaylı

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ 1. Adı Soyadı : Ali UYUMAZ İletişim Bilgileri Adres : Telefon : (0212) 285 34 15 / 3718 Mail : uyumaz@itu.edu.tr 2. Doğum - Tarihi : 04.02.1952 3. Unvanı : Yrd. Doç.

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (DR) EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (YL)/ENERJİ BİLİM DALI

EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (DR) EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (YL)/ENERJİ BİLİM DALI CÜNEYT EZGİ DOÇENT E-Posta Adresi : cuneytezgi@beykent.edu.tr Telefon (İş) : 4441997-5195 Telefon (Cep) : Faks : 4441997 Adres : Beykent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Ayazağa- Sarıyer-İstanbul

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1. Adı Soyadı : Metin ZEYVELİ 2. DoğumTarihi : 30 Haziran 1971 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Eğitimi Gazi Üniversitesi

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Hidrodinamik, Gemi Model İstanbul Teknik Üniversitesi 1997-2001

Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Hidrodinamik, Gemi Model İstanbul Teknik Üniversitesi 1997-2001 ÖZGEÇMİŞ ve YAYIN LİSTESİ 1. Adı Soyadı : Serhan GÖKÇAY 2. Doğum Tarihi : 23.05.1979 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Hidrodinamik, Gemi Model İstanbul Teknik Üniversitesi

Detaylı

EK-3 ÖZGEÇMİŞ. 7. Yayınlar 7.1. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities)

EK-3 ÖZGEÇMİŞ. 7. Yayınlar 7.1. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities) 1. Adı Soyadı : Mustafa Ali ERSÖZ 2. Doğum Tarihi : 30.06.1970 3. Unvanı : Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: EK-3 ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Lisans Makine Eğitimi (Tesisat) Gazi Üniversitesi 1991 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Mehmet DEMĠRALP. 2. Doğum Tarihi : 02/01/1966. 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu :

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Mehmet DEMĠRALP. 2. Doğum Tarihi : 02/01/1966. 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Mehmet DEMĠRALP 2. Doğum Tarihi : 02/01/1966 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Üniversite Alanı Yılı Lisans Gazi Üniversitesi Makine Eğ. Otomotiv AD 1989 Yüksek

Detaylı

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MÜFREDATI

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MÜFREDATI SINIF-DÖNEM : 1. Sınıf - Güz DERS KODU MATH 101 PHYS 101 CHEM 101 MCE 101 MCE 103 ENG 101 TDL 101 Matematik I Calculus I Z 4 0 6 Fizik I Physics I Z 3 2 6 Genel Kimya General Chemistry Z 3 0 5 Makina Mühendisliğine

Detaylı

Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1.OSB Meslek Yüksekokulu

Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1.OSB Meslek Yüksekokulu Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1.OSB Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. İlker AY 2013 Direkt Kazanç Sistemleri Pencereler Seralar Çatı Açıklıkları Endirekt/Dolaylı Kazanç Sistemleri Doğal dolaģımlı toplayıcı

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ (DR) MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PR.

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ (DR) MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ/MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PR. AHMET CİHAN PROFESÖR EPosta Adresi Telefon (İş) Telefon (Cep) Faks Adres ahmetcihan@beykent.edu.tr Beykent Üniversitesi Mak.Müh.Bölümü Ayazağaİstanbul Öğrenim Durumu Doktora 98699 Lisans 969975 YILDIZ

Detaylı

ÖZGEÇMĠġ VE ESERLER LĠSTESĠ

ÖZGEÇMĠġ VE ESERLER LĠSTESĠ ÖZGEÇMĠġ VE ESERLER LĠSTESĠ ÖZGEÇMĠġ Adı Soyadı: Hilal CAN Doğum Tarihi: 05.02.1976 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Doktora FBE Makine Eğitimi Gazi Üniversitesi 1999-2004 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans. Görev Ünvanı Alan Görev Yeri Yıl Arş. Gör.

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans. Görev Ünvanı Alan Görev Yeri Yıl Arş. Gör. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Asım Gökhan YETGİN 2. Doğum Tarihi : 1979-Kütahya 3. Ünvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. E-mail : gokhan.yetgin@dpu.edu.tr 5. Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 7. Yayınlar 7.1. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities)

ÖZGEÇMİŞ. 7. Yayınlar 7.1. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities) ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : MUSTAFA ÖNDER 2. Doğum Tarihi : 7 Ağustos 1972 3. Unvanı : Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Maden Mühendisliği Anadolu Üniversitesi 1994 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 2. Doğum Yeri/Tarihi : KİLİS Merkez / Unvanı : Doktor Araştırma Görevlisi

ÖZGEÇMİŞ. 2. Doğum Yeri/Tarihi : KİLİS Merkez / Unvanı : Doktor Araştırma Görevlisi ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı :İPEK ATİK İletişim Bilgileri Adres : Kilis 7 Aralık Ünv. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Böl. Ofis No: B 114 Telefon İş: :0348 814 26 66 /1839 Mail

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Ayten Koç Öğrenim Durumu: Doktora/S.Yeterlik/ Tıpta Uzmanlık Matematik Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Tez Başlığı (özeti ekte) ve Tez Danışman(lar)ı

Detaylı

Derece Alan Üniversite Ana Bilim Dalı. Doktora Makina Mühendisliği Marmara Üniversitesi Enerji/Isı Tekniği. Gedik Üniversitesi.

Derece Alan Üniversite Ana Bilim Dalı. Doktora Makina Mühendisliği Marmara Üniversitesi Enerji/Isı Tekniği. Gedik Üniversitesi. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Serpil YILMAZ 2. Unvanı : Yardımcı Doçent 3. Öğrenim Durumu : Doktora Derece Alan Üniversite Ana Bilim Dalı Doktora Makina Mühendisliği Marmara Üniversitesi Enerji/Isı Tekniği

Detaylı

A NUMERICAL INVESTIGATION OF AIR FLOW IN AN EMPTY CHAMBER WITH PERFORATED DIFFUSER DESIGNED FOR AIR HANDLING UNITS

A NUMERICAL INVESTIGATION OF AIR FLOW IN AN EMPTY CHAMBER WITH PERFORATED DIFFUSER DESIGNED FOR AIR HANDLING UNITS KL MA SANTRALLER N TASARLANAN B R DEL KL D F Z RL BO H CREDEK HAVA AKI ININ SAYISAL OLARAK NCELENMES ahmet.erdogan@inonu.edu.tr, ekrem.tacgun@inonu.edu.tr, suat.canbazoglu@inonu.edu.tr, gokhan.aksoy@inonu.edu.tr,

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Tarım Makinaları Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2001

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Tarım Makinaları Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2001 ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Ömer EREN Kimlik No: 21632450148 Doğum Yeri ve Tarihi: Çatalağzı/ZONGULDAK - 31.05.1977 Öğrenim Durumu: Doktora Çalışma Konuları: Tarımda Enerji Kullanımı, Enerji ve Çevre, Yaşam Döngüsü

Detaylı

YÖNETİĞİ YÜKSEK LİSANS TEZLERİ

YÖNETİĞİ YÜKSEK LİSANS TEZLERİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Ayhan ONAT Doğum Tarihi: 1.11.1965 Unvanı: Yrd. Doç. Dr. İletişim:.5.6446598, onattayhan@gmail.com Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Eğitimi/Enerji Eğitimi Marmara

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Hasan Karakul Doğum Tarihi : 04.05.1980 Unvanı : Yrd.Doç.Dr Öğrenim Durumu : Doktora (Üniversite) Çalıştığı Kurum :İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

Detaylı

Prof.Dr. Veysel ÖZCEYHAN

Prof.Dr. Veysel ÖZCEYHAN Prof.Dr. Veysel ÖZCEYHAN ÖZGEÇMİŞ DOSYASI KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yılı : Doğum Yeri : Sabit Telefon : Faks : E-Posta Adresi : Web Adresi : Posta Adresi : 1971 KAYSERİ T: 352207666632108 F: 3524375784 ozceyhan@erciyes.edu.tr

Detaylı

Ö Z G E Ç M İ Ş. 1. Adı Soyadı: Mustafa GÖÇKEN. 2. Doğum Tarihi: 12 Haziran 1976. 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Ph.D.

Ö Z G E Ç M İ Ş. 1. Adı Soyadı: Mustafa GÖÇKEN. 2. Doğum Tarihi: 12 Haziran 1976. 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Ph.D. Ö Z G E Ç M İ Ş 1. Adı Soyadı: Mustafa GÖÇKEN 2. Doğum Tarihi: 12 Haziran 1976 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Ph.D. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Endüstri Mühendisliği Çukurova Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Doç.Dr. Mehmet Sorgun Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans İnşaat Mühendisliği Dokuz Eylül Üniversitesi 2001 Y. Lisans İnşaat Mühendisliği Celal Bayar

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Gazetecilik ve Halkla Marmara Üniversitesi 1996

ÖZGEÇMİŞ. Gazetecilik ve Halkla Marmara Üniversitesi 1996 ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: MİNE DEMİRTAŞ İletişim Bilgileri: Tel: 0216 626 10 50 / 2746 Mail :minedemirtas@maltepe.edu.tr Adres:Marmara Eğitim Köyü İletişim Fakültesi Doğum Tarihi:10.02.1959 Öğrenim Durumu:

Detaylı

Hakkında Prof. Dr. Ertan Buyruk

Hakkında Prof. Dr. Ertan Buyruk Hakkında Prof. Dr. Ertan Buyruk Adı Soyadı : Ertan BUYRUK Doğum Yeri-Tarihi : SİVAS, 07 Haziran 1970 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Cumhuriyet Üniversitesi

Detaylı

MUSTAFA ATAKAN AKAR YARDIMCI DOÇENT

MUSTAFA ATAKAN AKAR YARDIMCI DOÇENT MUSTAFA ATAKAN AKAR ÖZGEÇMİŞ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU 24.03.2015 Adres Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendsiliği Bölümü Telefon E-posta 3223386060-2727 aakar@cu.edu.tr Doğum

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: FEYYAT GÖKÇE Doğum Tarihi: 25 Haziran 1957 Öğrenim Durumu: Doktora Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Eğitim Yönetimi Teftişi Hacettepe Üniversitesi

Detaylı

Yrd.Doç. Dr. Tülin ÇETİN

Yrd.Doç. Dr. Tülin ÇETİN Yrd.Doç. Dr. Tülin ÇETİN ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Lisans Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1987-1992 Lisans Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2001-2004 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ Ad Soyad :Yrd.Doç:Dr.Hüseyin MUTLU Eğitim Durumu

ÖZGEÇMİŞ Ad Soyad :Yrd.Doç:Dr.Hüseyin MUTLU Eğitim Durumu ÖZGEÇMİŞ Ad Soyad :Yrd.Doç:Dr.Hüseyin MUTLU Eğitim Durumu 1. Lisans : Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Makina Mühendisliği, 1986 2.Yüksek Lisans: Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. : Mustafa Tolga BALTA

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. : Mustafa Tolga BALTA ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Mustafa Tolga BALTA Doğum Tarihi (gg/aa/yy) :12/08/1979 Adres : Aksaray University Faculty of Engineering, Department of Mechanical Engineering, 68100

Detaylı

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZ GEÇMİŞ FORMUÖDoç. Dr. Mustafa KAHYAOĞLU 1. Adı Soyadı: Aynur AKER 2. Doğum Tarihi: 06.0.1980 3. Unvan: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Lisans Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Fen Edebiyat

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Mustafa Cem KIRANKABEŞ Doğum Tarihi: 19 Aralık 1971 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Marmara

Detaylı

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi Pamukkale University Journal of Engineering Sciences

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi Pamukkale University Journal of Engineering Sciences Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi Pamukkale University Journal of Engineering Sciences Konik saptırıcılı ısıtıcı borunun etkinliğinin deneysel araştırılması Experimental investigation

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ, ESERLER VE FAALİYETLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ, ESERLER VE FAALİYETLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ, ESERLER VE FAALİYETLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: HALİL ÖZDEMİR Doğum Tarihi:17.03.1977 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Tekstil Mühendisliği Çukurova Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Lisans İSTATİSTİK ANADOLU Yüksek Lisans İŞLETME / SAYISAL YÖNTEMLER ANADOLU 1999

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Lisans İSTATİSTİK ANADOLU Yüksek Lisans İŞLETME / SAYISAL YÖNTEMLER ANADOLU 1999 ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı E-posta : Metin BAŞ : metin.bas@dpu.edu.tr Telefon : 2207 Doğum Tarihi : 30 Eylül 1971 Ünvanı : Yardımcı Doçent Doktor Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans İSTATİSTİK

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: Ünvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu:

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: Ünvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: 02.0.1969. Ünvanı: Doç. Dr.. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Matematik Karadeniz Teknik Üniversitesi 1991 Y. Lisans Matematik

Detaylı

CURRICULUM VITAE. : ckaraca@mku.edu.tr : Mustafa Kemal University, Faculty of Agriculture, Dept. of Biosystems Engineering.

CURRICULUM VITAE. : ckaraca@mku.edu.tr : Mustafa Kemal University, Faculty of Agriculture, Dept. of Biosystems Engineering. CURRICULUM VITAE 1. GENERAL Name and Surname Title Birth Date and Place E-Mail Address : Cengiz KARACA : Assistant. Prof. Dr. : 1974- Dinar/AFYON : ckaraca@mku.edu.tr : Mustafa Kemal University, Faculty

Detaylı

İç İçe Borulu Isı Değiştiricisine Yerleştirilen Helisel Yayların Isı Transferi ve Basınç Düşümü Üzerindeki Etkisinin Deneysel Olarak İncelenmesi

İç İçe Borulu Isı Değiştiricisine Yerleştirilen Helisel Yayların Isı Transferi ve Basınç Düşümü Üzerindeki Etkisinin Deneysel Olarak İncelenmesi Fırat Üniv. Fen ve Müh. Bil. Dergisi Science and Eng. J of Fırat Univ. 18 (4), 559-564, 2006 18 (4), 559-564, 2006 İç İçe Borulu Isı Değiştiricisine Yerleştirilen Helisel Yayların Isı Transferi ve Basınç

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Mustafa Kemâl ERVAN 2. Doğum Tarihi: 18.Ağustos Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu:

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Mustafa Kemâl ERVAN 2. Doğum Tarihi: 18.Ağustos Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı: Mustafa Kemâl ERVAN. Doğum Tarihi: 8.Ağustos.98. Unvanı: Yrd. Doç. Dr.. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Mimarlık Selçuk Üniversitesi 98 Y. Lisans Mimarlık Gazi Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Bahar GÜDEK Doğum Tarihi: 30 Ekim 1977 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Güzel Sanatlar Fakültesi Erciyes Üniversitesi 1996-2000 Müzik

Detaylı

2004 Üniversitesi Y. Lisans İnşaat Mühendisliği İzmir Yüksek 2008 Teknoloji Enstitüsü Doktora İnşaat Mühendisliği Ege Üniversitesi 2015

2004 Üniversitesi Y. Lisans İnşaat Mühendisliği İzmir Yüksek 2008 Teknoloji Enstitüsü Doktora İnşaat Mühendisliği Ege Üniversitesi 2015 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Eyyüb KARAKAN 2. Doğum Tarihi: 23.06.1980 3. Ünvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Çukurova 2004 Üniversitesi Y. Lisans İzmir Yüksek

Detaylı

TÜBiTAK-BİDEB Kimya Lisans Öğrencileri ( Kimyagerlik, Kimya Öğretmenliği ve Kimya Mühendisliği ) Araştırma Projesi Çalıştayı Kimya-2, Çalıştay-2011

TÜBiTAK-BİDEB Kimya Lisans Öğrencileri ( Kimyagerlik, Kimya Öğretmenliği ve Kimya Mühendisliği ) Araştırma Projesi Çalıştayı Kimya-2, Çalıştay-2011 TÜBiTAK-BİDEB Kimya Lisans Öğrencileri ( Kimyagerlik, Kimya Öğretmenliği ve Kimya Mühendisliği ) Araştırma Projesi Çalıştayı Kimya-2, Çalıştay-2011 ISIL ENERJİ DEPOLAMA MALZEMELERİNİN BARDAKLARDA KULLANILABİLİRLİĞİNİN

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Birim BALCI 2. Doğum Tarihi : 28.07.1975 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Birim BALCI 2. Doğum Tarihi : 28.07.1975 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Birim BALCI 2. Doğum Tarihi : 28.07.1975 3. Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Teknik Eğitim, Elektronik- Bilgisayar Eğitimi Marmara Üniversitesi.

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Ayten Koç Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Matematik Yıldız Teknik Üniversitesi 1988-1992 Y. Lisans Matematik Yıldız Teknik Üniversitesi

Detaylı

HELİSEL BORULARDA AKIŞ VE ISI TRANSFERİNİN İNCELENMESİ. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitimi Bölümü, 23119, Elazığ

HELİSEL BORULARDA AKIŞ VE ISI TRANSFERİNİN İNCELENMESİ. Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitimi Bölümü, 23119, Elazığ TEKNOLOJİ, (2001), Sayı 3-4, 57-61 TEKNOLOJİ HELİSEL BORULARDA AKIŞ VE ISI TRANSFERİNİN İNCELENMESİ İsmail TÜRKBAY Yasin VAROL Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitimi Bölümü, 23119, Elazığ

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Halil Seyidoğlu Doğum Tarihi: 28 Ağustos 1943 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Uluslararası İlişkiler Ankara Siyasal Bilgiler

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Turizm İşletmeciliği ve Uludağ Üniversitesi 1993

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Turizm İşletmeciliği ve Uludağ Üniversitesi 1993 ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Aydın ÇEVİRGEN Doğum Yeri: Eskişehir Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Lisans Turizm İşletmeciliği ve Uludağ Üniversitesi 1993 Otelcilik Y. Lisans Turizm İşletmeciliği

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Hasan Demir Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1975 Adres: Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Kimya Mühendisligi Bölümü, Fakülteler Binası, Karacaoğlan Kampüsü Osmaniye-Türkiye

Detaylı

Isı Transferi, Kütle Transferi, Termodinamik, Kurutma Tekniği, İklimlendirme ve Soğutma Tekniği

Isı Transferi, Kütle Transferi, Termodinamik, Kurutma Tekniği, İklimlendirme ve Soğutma Tekniği ÖZGEÇMİŞ Adı ve Soyadı : Prof.Dr. Ahmet CİHAN Adres : - Doğum Tarihi : 31 Mart 1951 Doğum Yeri : Artvin Yabancı Dil : Fransızca, İngilizce Telefon : - Fax : - e-mail : acihan@trakya.edu.tr EĞİTİM: Derece

Detaylı

Doç.Dr. M. Mengüç Öner Işık Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü oner@isikun.edu.tr

Doç.Dr. M. Mengüç Öner Işık Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü oner@isikun.edu.tr Doç.Dr. M. Mengüç Öner Işık Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü oner@isikun.edu.tr 1. Adı Soyadı : Mustafa Mengüç ÖNER 2. Doğum Tarihi : 01.02.1977 3. Unvanı : Doçent Dr. 4. Öğrenim Durumu : ÖĞRENİM

Detaylı

Doç.Dr. Suha Orçun Mert

Doç.Dr. Suha Orçun Mert Doç.Dr. Suha Orçun Mert ÖZGEÇMİŞ DOSYASI KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yılı : Doğum Yeri : Sabit Telefon : Faks : E-Posta Adresi : Web Adresi : Posta Adresi : 1982 T: 432444506528104 444506521211 F: orcunmert@yyu.edu.tr

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE YAYINLAR

ÖZGEÇMİŞ VE YAYINLAR ÖZGEÇMİŞ VE YAYINLAR Yrd. Doç. Dr. Afşın Alper CERİT AKADEMİK GEÇMİŞİ Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü İmalat ve Konstrüksiyon Anabilim Dalı Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu

Detaylı

Abs tract: Key Words: Hakan KARAKAYA Doç. Dr. Aydın DURMUŞ ÖZET

Abs tract: Key Words: Hakan KARAKAYA Doç. Dr. Aydın DURMUŞ ÖZET hakan karakaya:sablon 03.03.2011 14:33 Page 16 Hakan KARAKAYA Doç. Dr. Aydın DURMUŞ Farklı Tip Yüzey Geometrilerine Sahip Havalı Kollektörlerde Verim ve Ekserji Analizi Abs tract: Passive methods such

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Üniversite Alanı Yılı Bütünleşik Doktora Ege Üniversitesi Matematik (Cebirsel 2009-2014. Lisans Ege Üniversitesi Matematik 2009

ÖZGEÇMİŞ. Derece Üniversite Alanı Yılı Bütünleşik Doktora Ege Üniversitesi Matematik (Cebirsel 2009-2014. Lisans Ege Üniversitesi Matematik 2009 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : ÖZGÜR EGE 2. Doğum Tarihi : 15.06.1987 3. Doğum Yeri : İZMİR 4. Ünvanı : Araştırma Görevlisi Doktor 5. Adres : Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL

Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Y. Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: 02.03.1969 3. Ünvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu:

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: 02.03.1969 3. Ünvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: 1. Adı Soyadı: Bahaddin SİNSOYSAL 2. Doğum Tarihi: 02.0.1969. Ünvanı: Doç. Dr.. Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Matematik Karadeniz Teknik Üniversitesi 1991 Y. Lisans Matematik

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans 1. Adı Soyadı: Ayşe Begüm Ötken ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi: 08.08.1977 3. Ünvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Y. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Y. Human Resource

Detaylı

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Fen Bilimleri Enstitüsü İstatistik

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Fen Bilimleri Enstitüsü İstatistik ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Adil Korkmaz Doğum Tarihi: 01 Temmuz 1956 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü

Detaylı

ÖZGEÇMĐŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans

ÖZGEÇMĐŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans ÖZGEÇMĐŞ Adı Soyadı: Yeşim Özek Kaloti Doğum Tarihi: 1969 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Đngilizce DĐCLE ÜNĐVERSĐTESĐ 1988-1992 Öğretmenliği Y. Lisans TESOL University of Stirling

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Cihan ERDÖNMEZ Doğum Tarihi: 20 Mart 1970 Öğrenim Durumu: Doktora Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Orman Mühendisliği İstanbul Üniversitesi 1990

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Orhan DURGUN İletişim Bilgileri Adres

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Orhan DURGUN İletişim Bilgileri Adres ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Orhan DURGUN İletişim Bilgileri Adres Telefon Mail 2. Doğum Tarihi : 01.07.1951 3. Unvanı : Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu : : Avrasya Üniversitesi Yomra Yerleşkesi Hükümet Caddesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Fatih Koyuncu Doğum Tarihi: 10 Haziran 1971 Akademik Ünvanı : Y. Doç. Dr. Çalışma Alanları: Cebir, Cebirsel Sayı Teorisi, Cebirsel Geometri, Kodlama Teorisi, Kriptoloji, Cebirsel Topoloji.

Detaylı

International Journal of Progressive Education, 6(2), 27-47.

International Journal of Progressive Education, 6(2), 27-47. ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: AYŞE AYPAY Doğum Tarihi: 24 02 1969 Öğrenim Durumu: Doktora Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Psikoloji Bölümü Ankara Üniversitesi 1989 Y. Lisans

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İsmail KENAR

Yrd. Doç. Dr. İsmail KENAR Yrd. Doç. Dr. İsmail KENAR Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Evliya Çelebi Yerleşkesi (43100) KÜTAHYA Cep Telefonu: Telefon: 02742652031/4591

Detaylı

KİTAP ADI KONU YAYINEVİ SAYFA SAYI DİLİ BASIM TARİH KİTAP TÜR ISBN KONFERANS ADI KONFERANS KONUSU ÜLKE KONFERANS TÜRÜ TARİH

KİTAP ADI KONU YAYINEVİ SAYFA SAYI DİLİ BASIM TARİH KİTAP TÜR ISBN KONFERANS ADI KONFERANS KONUSU ÜLKE KONFERANS TÜRÜ TARİH ÖZGEÇMİŞ TC KİMLİK NO: PERSONEL AD: SOYAD: DOĞUM TARİHİ: SİCİL NO: UYRUK: EHLİYET: 17599029596 MEHMET ZİLE 10/1/70 12:00 AM A55893 TÜRKİYE B DİL ADI SINAV ADI PUAN SEVİYE YIL DÖNEM İngilizce TOEFL IBT

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Çalışma Alanları: Cebir ve sayılar teorisi, cebirsel sayı teorisi, cebirsel geometri, cebirsel kodlama teorisi.

ÖZGEÇMİŞ. Çalışma Alanları: Cebir ve sayılar teorisi, cebirsel sayı teorisi, cebirsel geometri, cebirsel kodlama teorisi. ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Fatih Koyuncu Doğum Tarihi: 10 Haziran 1971 Ünvanı : Doç. Dr. Çalışma Alanları: Cebir ve sayılar teorisi, cebirsel sayı teorisi, cebirsel geometri, cebirsel kodlama teorisi. 1. Öğrenim

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı: Ziyaddin Recebli (T.C.vatandaşlığına geçişte Racabov olan soyadı bir hatadan dolayı Racabovadiloğlu olarak yazılmış, sonra ise mahkeme kararı ile Recebli olarak

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ DOÇ.DR. AYŞE FUNDA YALINIZ Adres : Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Evliya Çelebi Yerleşkesi Tavşanlı Yolu 10.km. KÜTAHYA Telefon : 2742652031-3058

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Doktora Okul Öncesi Eğitimi Hacettepe Üniversitesi Devam ediyor.

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Doktora Okul Öncesi Eğitimi Hacettepe Üniversitesi Devam ediyor. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Dilara YAYA 2. Doğum Tarihi : 26 Temmuz 1986 3. Unvanı : Araştırma Görevlisi 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Doktora Okul Öncesi Eğitimi Hacettepe Üniversitesi 2012

Detaylı

Arş. Gör Mehmet AYVAZ

Arş. Gör Mehmet AYVAZ Arş. Gör Mehmet AYVAZ ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Lisans Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği 00-00 Y. Lisans Celal Bayar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 00-00 Doktora

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Beden Eğitimi Öğretmenliği. Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Beden Eğitimi Öğretmenliği. Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Deniz Erdağ Doğum Tarihi: 07.06.1979 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Beden Eğitimi ve Spor Yakın Doğu Üniversitesi 2002 Yüksekokulu

Detaylı

Doç. Dr. Zekeriya GÖKTAŞ

Doç. Dr. Zekeriya GÖKTAŞ Doç. Dr. Zekeriya GÖKTAŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı: Zekeriya GÖKTAŞ Doğum Tarihi: 1967 Öğrenim Durumu: Doçent ( 2013 ) Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Beden Eğitimi ve Spor Gazi

Detaylı

Abs tract: Key Words: Elif ŞAHİN Erkan DİKMEN Arzu ŞENCAN ŞAHİN

Abs tract: Key Words: Elif ŞAHİN Erkan DİKMEN Arzu ŞENCAN ŞAHİN 1Elif sahin:sablon 12.08.2014 10:48 Page 5 Düşük Sıcaklıklarda Çalışan Farklı Tip Güneş Kolektörlerinin Deneysel İncelenmesi Elif ŞAHİN Erkan DİKMEN Arzu ŞENCAN ŞAHİN Abs tract: ÖZET Düşük sıcaklık uygulamalarında

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: MEHMET SAİT ŞAHİNALP Doğum Tarihi: 21. 04. 1973 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Coğrafya Öğretmenliği Marmara Üniversitesi 1992-1996

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl

Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Şahika Sena BAYAZİT 2. Doğum Tarihi: 07-02-1983 3. Unvan: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Kimya Mühendisliği İstanbul Üniversitesi 2001-2006

Detaylı

Kişilik, enerjiyi yönetebilme ve verimli kullanabilme kabiliyetinin bir göstergesidir. (A. Midilli)

Kişilik, enerjiyi yönetebilme ve verimli kullanabilme kabiliyetinin bir göstergesidir. (A. Midilli) Kişilik, enerjiyi yönetebilme ve verimli kullanabilme kabiliyetinin bir göstergesidir (A. Midilli) SUMMER COURSE ON EXERGY AND ITS APPLICATIONS June 20-22, 2013, Karabük-Turkey Exergy Analysis of Hydrogen

Detaylı

ÇİFT FAZLI GÜNEŞ ENERJİSİ KAYNAKLI ISI POMPASI SİSTEMİNİN TEORİK ve DENEYSEL İNCELENMESİ

ÇİFT FAZLI GÜNEŞ ENERJİSİ KAYNAKLI ISI POMPASI SİSTEMİNİN TEORİK ve DENEYSEL İNCELENMESİ ÇİFT FAZLI GÜNEŞ ENERJİSİ KAYNAKLI ISI POMPASI SİSTEMİNİN TEORİK ve DENEYSEL İNCELENMESİ Ahmet Samancı *a, Kemal Altınışık b, Ahmet Ali Sertkaya c a Selçuk Üniversitesi, Cihanbeyli MYO, Cihanbeyli, Konya

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı: Halil DEMİR Doğum Tarihi: 01 Ocak 1969 Adres : Karabük, Teknoloji Fakültesi, İmalat Müh. Böl., 78050 Telefon : 0 505 673 30 38 E mail : hdemir@karabuk.edu.tr Öğrenim

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Yardımcı Doçentlik Tarihi: 1999 Doçentlik Tarihi: 2012

ÖZGEÇMİŞ. Yardımcı Doçentlik Tarihi: 1999 Doçentlik Tarihi: 2012 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Arzu Araz 2. Doğum Tarihi: 17/ 04/ 1967 3. Ünvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Psikoloji Ege Üniversitesi 1988 Y. Lisans Sosyal Psikoloji

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI ÖĞRETİM ELEMANI MATH511 İleri Mühendislik Matematiği Advanced Engineering Mathematics -1 Doç. Dr. Fatih KOYUNCU

Detaylı

Abs tract: Key Words: Yrd.Doç.Dr.Fevzi GÜLÇİMEN Yrd.Doç.Dr. Ayla DURMUŞ Doç.Dr. Aydın DURMUŞ

Abs tract: Key Words: Yrd.Doç.Dr.Fevzi GÜLÇİMEN Yrd.Doç.Dr. Ayla DURMUŞ Doç.Dr. Aydın DURMUŞ Fevzi gulcimen:sablon 07092010 09:24 Page 38 YrdDoçDrFevzi GÜLÇİMEN YrdDoçDr Ayla DURMUŞ DoçDr Aydın DURMUŞ Kurutmada Kullanmak İçin Havalı Kollektörler Tasarlanması Abs tract: Temporary or permanent methods

Detaylı

ÖZGEÇM 1. Adı Soyadı: 2. Do um Tarihi: 3. Ünvanı: 4. Ö renim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Y. Lisans Doktora 5. Akademik Ünvanlar:

ÖZGEÇM 1. Adı Soyadı: 2. Do um Tarihi: 3. Ünvanı: 4. Ö renim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Y. Lisans Doktora 5. Akademik Ünvanlar: ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Firdevs Banu ÖZDEMİR 2. Doğum Tarihi: 3. Ünvanı: Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim Durumu: Yüksek Lisans Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Fizik Süleyman Demirel 2003 Üniversitesi Y.

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Eğitim Yıl Bölüm Üniversite Lisans 1992 Makina Mühendisliği Bölümü Anadolu Üniversitesi Y.Lisans 1996. Fen Bilimleri Enstitüsü, Makina

ÖZGEÇMİŞ. Eğitim Yıl Bölüm Üniversite Lisans 1992 Makina Mühendisliği Bölümü Anadolu Üniversitesi Y.Lisans 1996. Fen Bilimleri Enstitüsü, Makina ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Nimeti DÖNER Doğum Tarihi ve Yeri: 1970/ Ġnegöl-Bursa Yabancı Dil: Ġngilizce Eğitim Yıl Bölüm Üniversite Lisans 1992 Makina Mühendisliği Bölümü Anadolu Üniversitesi Y.Lisans 1996 Fen

Detaylı

Abs tract: Key Words: Meral ÖZEL Nesrin İLGİN

Abs tract: Key Words: Meral ÖZEL Nesrin İLGİN Nesrin ilgin:sablon 02.01.2013 14:49 Page 27 Periyodik Sınır Şartlarına Maruz Kalan Çok Katmanlı Duvarlarda Sıcaklık Dağılımının ANSYS'de Analizi Meral ÖZEL Nesrin İLGİN Abs tract: ÖZET Bu çalışmada, çok

Detaylı

Konsantrik Tip Bir Isı Değiştiricisinde Türbülatörlerin Etkisinin Sayısal İncelenmesi

Konsantrik Tip Bir Isı Değiştiricisinde Türbülatörlerin Etkisinin Sayısal İncelenmesi Makine Teknolojileri Elektronik Dergisi Cilt: 12, No: 3, 2015 (87-97) Electronic Journal of Machine Technologies Vol: 12, No: 3, 2015 (87-97) TEKNOLOJİK ARAŞTIRMALAR www.teknolojikarastirmalar.com e-issn:1304-4141

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS-DOKTORA PROGRAMI ÖĞRETİM ELEMANI MATH511 İleri Mühendislik Advanced Engineering Mathematics -1 Doç. Dr. Fatih KOYUNCU Matematiği

Detaylı

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM PLANI (NORMAL VE İKİNCİ ÖĞRETİM)

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM PLANI (NORMAL VE İKİNCİ ÖĞRETİM) MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM PLANI (NORMAL VE İKİNCİ ÖĞRETİM) I. YARIYIL MAK1001 Matematik I 4 2 6 MAK1003 Fizik I 3 1 5 MAK1005 Genel Kimya 2 1 4 MAK1007 Lineer Cebir 3 0 3 MAK1009

Detaylı

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM PLANI Saat/Hafta

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM PLANI Saat/Hafta MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ 2017-2018 EĞİTİM PLANI Ders Kodu Dersin Adı Kuramsal Uygulama Saat/Hafta Pratik/ Laboratuvar Yıl 1 / Yarıyıl 1 507001012006 Türk Dili I 2 0 0 2 2 2 Zorunlu 507001022006

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1 Unvanı - Adı Soyadı: Prof. Dr. Ali İhsan EROL Doğum Tarihi: 26.01951 Telefon: 0 372 265 67 66 (128) Öğrenim Durumu: ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Mimarlık Fakültesi

Detaylı

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM PLANI Saat/Hafta

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM PLANI Saat/Hafta Ders Kodu MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ/MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ 2016-2017 EĞİTİM PLANI Dersin Adı Kuramsal Uygulama Saat/Hafta Pratik/ Laboratuvar Yıl 1 / Yarıyıl 1 507001012006 Türk Dili I 2 0 0 2 2 2 Zorunlu 507001022006

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Geothermal Utilization. Environmental and Applied Department Fluid Dynamics Department

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Geothermal Utilization. Environmental and Applied Department Fluid Dynamics Department ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Nurdan YILDIRIM ÖZCAN 2. Doğum Tarihi : 04.05.1977 3. Unvanı : Yard. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Dokuz Eylül Üniversitesi

Detaylı