MÜSİAD. MÜSİAD dan Kuzey Afrika Çıkarması. UKTI İle İşbirliği Anlaşması Türkiye Ekonomisi Raporu Kamuoyuna Sunuldu.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜSİAD. MÜSİAD dan Kuzey Afrika Çıkarması. UKTI İle İşbirliği Anlaşması. 2013 Türkiye Ekonomisi Raporu Kamuoyuna Sunuldu."

Transkript

1 E-Bülten MÜSİAD dan Kuzey Afrika Çıkarması E-Bülten Haziran 2013 Sayfa2 MÜSİAD 2013 Türkiye Ekonomisi Raporu Kamuoyuna Sunuldu UKTI İle İşbirliği Anlaşması İmzalandı Sayfa 4 Sayfa 3 MÜSİAD, Trakya'da MÜSİAD - İTİCÜ İşbirliği Protokolü 4 3 İmzalandı MÜSİAD Mannheim Şubesi Açıldı Sayfa 5

2 MÜSİAD DAN KUZEY AFRİKA ÇIKARMASI Girişimci işadamlarına potansiyel iş fırsatları sunmak üzere MÜSİAD tarafından organize edilen Fas, Cezayir ve Tunus u kapsayan Ticaret Heyeti Programı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın ve yüzlerce işadamının katılımıyla gerçekleşti. Cezayir Türkiye İş Forumu nda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Başbakanımızın Mayıs 2006 tarihinde Cezayir e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında imzalanan Dostluk ve İşbirliği Anlaşması, ülkelerimiz arasındaki ikili ilişkilerde yaşanan tablonun somut bir kanıtıdır. Ancak, biz işadamları, bu güzel gelişmeler için teşekkür ederken, ülkelerimiz arasındaki karşılıklı işbirliğini ve üçüncü ülkelerle yapılabilecek işbirliklerinin bugünkü seviyesini yeterli görmüyor, Cezayirli işadamı dostlarımızın da katkısıyla, birlikte daha fazla iş yapmak istiyoruz, dedi. 2 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Başbakanı Abdülmelik Sellal, Cezayir Sanayi Bakanı Şerif Rahmeni, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bakanlar, milletvekilleri ve birçok işadamının katılımcı olarak yer aldığı iş gezisinin ikinci durağı Cezayir de konuşan Başbakan Erdoğan ise iki ülke işadamlarına müjde üstüne müjde verdi. Öncelikle Serbest Ticaret Anlaşması nın yapılacağını söyleyen Başbakan Erdoğan ardından iki ülke arasındaki vize uygulamasına değinerek, Yetmişi aşkın ülkede vizeleri kaldırdık. İstiyoruz ki, Cezayir ile de vizeler kalksın. İnşallah çok daha fazla Cezayirliyi kendi evleri olan Türkiye de, aynı şekilde vatandaşlarımı yine kendi evleri olan Cezayir de görmek istiyoruz, dedi. Konuşmasına devam eden Başbakan Erdoğan doğalgaz anlaşmasının uzatılması, sağlık sertifikası, sosyal güvenlik anlaşması, THY nin sefer sayısının 3 şehre çıkartılması ve teminat mektubu gibi iş dünyasını için hayati önem taşıyan konular hakkında da müjdeli açıklamalarda bulundu. Tunus - Türkiye İş Forumu Tunus ta Gerçekleştirildi Tunus-Türkiye İş Forumu nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin çok iyi olmasına rağmen ekonomik ilişkilerin arzu edilen seviyede olmadığını belirterek, 1 milyar dolar olan ticaret hacmini 3 milyar dolara çıkarılması teklifinde bulundu. Tunus Başbakanı Ali Larid in bunu 4 milyar dolara çıkarması üzerine Erdoğan, Biz 3 dedik, kardeşim 4 dedi, kardeşlik kolay mı? Gökten ne yağar ki yer kabul etmez, şeklinde konuştu.

3 2013 TÜRKİYE EKONOMİSİ RAPORU KAMUOYUNA SUNULDU MÜSİAD, 2013 Türkiye Ekonomisi Raporu nu Genel Başkan Nail Olpak ın sunumuyla kamuoyu ile paylaştı. MÜSİAD Genel Başkanı Olpak rapor için, Ekonominin mevcut göstergelerini analiz etmekle kalmayıp, ileriye dönük vizyon çizme özelliği de taşımaktadır, tanımlaması yaptı. Konuşmasına devam eden Olpak, Geçmiş yılların ekonomi raporları ile MÜSİAD, Türkiye ekonomisini bekleyen tehlikelere dikkat çekmiş ve çözüm yolları konusunda tavsiyelerde bulunmuştu. Bu yıl da, bu problemlerin en önemlilerinden olan finansman sorununu gündeme taşıyoruz. Bu kapsamda, çözüm önerilerinde bulunduğumuz Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı başlıklı raporumuzla tekrar karşınızdayız, dedi. 3 MÜSİAD - İTİCÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında İşbirliği Protokolü MÜSİAD Genel Merkezi'nde imzalandı. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve İTİCÜ Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren in imzaladığı protokol kapsamında MÜSİAD ve İTİCÜ forum, sempozyum, panel, konferans, araştırma, eğitim ve proje bazlı çalışmaların yanı sıra üniversite ve sanayi işbirliği kapsamında sektörel raporlar, iş dünyası temsilcilerinin üniversitelerde öğrenciler ile buluşması, mesleki eğitimler ve sertifika programları, yüksek lisans ve doktora programları gibi konularda işbirliği içerisinde olacaklar.

4 MÜSİAD VE UKTI ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu tarafından Müşavirlik ve Müteahhitlik Hizmetlerinin Geliştirilmesinde Türk - İngiliz İşbirliği konulu seminer, MÜSİAD Genel Merkezi nde gerçekleştirildi. 4 Seminerin açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, ülkemizin yurtdışı müteahhitlik hizmetleri alanında son 10 yılda gösterdiği üstün başarılarla adeta çağ atladığını söyledi. Özdemir ayrıca müteahhitlik hizmetlerinde sergilenen başarının müşavirlik alanında henüz ortaya konulamadığını söyleyerek, Müteahhitlik alanında elde ettiğimiz ticaret hacminin gerçek anlamda ülke ekonomisine katkı sağlamasının en temel yolu yurtdışı müşavirlik hizmetlerinin geliştirilmesidir. MÜSİAD ve UKTI olarak Türk ve İngiliz Müşavirlik ve Müteahhitlik firmalarının hedef ülkelerde iş ortaklığı geliştirmelerini desteklemek ve bu alanda çalışmalar yapmak adına bir işbirliği başlatmış bulunmaktayız. Bu işbirliğinin hedefi her iki ülkenin inşaat sektöründe birbiriyle örtüşen nitelikli iş kaynaklarını birleştirmek ve firmalar arası ilişkileri güçlendirerek üçüncü ülkelerde iş imkânları oluşturmaktır, dedi. MÜSİAD MANNHEIM ŞUBESİ AÇILDI 57 ülkede 140 irtibat noktasına sahip olan MÜSİAD, Dortmund Şubesi ile birlikte Almanya da şube sayısını 10 a çıkardı. Şubenin açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Almanya ve Türkiye nin önemli bir geçmiş ve ortak yaşanmış bir tarihe sahip olduklarını vurgulayarak iki ülke arasında birlikte üretme ve iş yapma konusundaki uyumuna dikkat çekti.

5 MÜSİAD'IN YURTİÇİ ŞUBE AĞI GENİŞLEMEYE DEVAM EDİYOR MÜSİAD, Trakya'da Trakya da açılan ilk şube ile şube sayısını 37 ye çıkartan MÜSİAD ın Tekirdağ Şubesi hizmete girdi. Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Nail Olpak, Bugün temsilciliklerimiz, şubelerimiz ve temsilcilerimizle, Türkiye nin 66 noktasında faaliyet gösteren bir STK yız. Kuruluşumuzdan itibaren sahip olduğumuz değerlerimiz var. MÜSİAD ı bugünlere getiren, milletinin değerlerine sahip entelektüel birikimi ve itibarlı üyeleridir. Bugün de onlarla, sizlerle birlikteyiz, dedi. 5 MÜSİAD, 36. Şubesini Aydın'da Açtı MÜSİAD yurt genelinde 36. şubesini Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ın katılımı ile Aydın da açtı. Gala programında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak son dönemlerde yaşanan toplumsal olaylar ve ekonomik gelişmelere değindi. Başkan Olpak bu konularla ilgili olarak, Biliyorsunuz, son günlerde, hepimizi kaygılandıran olaylar yaşıyoruz. Ancak, Türkiye nin güven ortamının korunacağına ve sağduyunun hâkim olacağına da, sonuna kadar inanıyoruz. Özellikle, ülkemizin belki de gelecek yüzyılını şekillendirecek, aydınlık yarınlarının önünü açacak, çözüm süreci gibi büyük bir fırsatı yakalamışken, Reyhanlı saldırısı gibi, Taksim Gezi Parkı nı bahane ederek sahneye konulan ve asla kabul edilemez tavırlar, bizi derinden üzüyor. Günlerdir, başlangıçta son derece masum görünen, ama bugün geldiği noktada Türkiye ye, hatta ağaçların sökülmesini protesto edenlere bile, acı veren bir boyuta gelen olaylar yaşıyoruz. Türkiye nin enerjisini bu kadar kolay mı boşa harcamalıyız? Bir baba olarak, bırakın işadamını, vatandaş olarak, hem çocuklarımın, hem de ülkemin geleceği adına kaygı duyuyorum. Bu noktada, son derece dikkatli ve hassas olmalıyız. Çünkü çocuklarımızın ayaklarına batacak dikenler, ya ektiklerimizdir, ya da sökmediklerimiz! dedi.

6 HAZİRAN AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ ŞAHİN İPLİKÇİ - ADANA / ÖZEL ÇUKUROVA DİYALİZ MERKEZİ HALUK İNCECİK - ADANA / ÖMER BAYRAM İNŞAAT VEYSEL KARACA - ADANA / ALTINELLER ÖZEL EĞİTİM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. CENGİZ ER - ADANA / BİRLİK METAL YAPI SERDAR KUTLU - ADANA / ARCAN ÖZEL SAĞLIK HİZ. LTD. ŞTİ. (ÖZEL DERMANCAN TIP MERKEZİ) ERDOĞAN YILDIRIM - ANKARA / YILDIRIM İNŞ. TEKSTİL FİDANCILIK VE PEYZAJ GALİP YEŞİLBAŞ - ANKARA / PROMAKS GRAİN END. TARIM ÜRÜN. VE GIDA SAN. A.Ş CAN KARATAŞ - ANKARA / ICC GRUP İNŞAAT TİC. LTD. ŞTİ. SERTAÇ KÖLELİ - ANKARA / İZOGÜN İZOLASYON VE İNŞAAT MALZEMELERİ TİC. A.Ş FETULLAH AKÇEKOCA - ANTALYA / AKÇAKOCA TARIM ÜRÜNLERİ MEHMET YILMAZ - ANTALYA / DEDEOĞLU ZÜCCACİYE LTD. ŞTİ. ALİ UYANIK - BURSA / KÜÇÜK ÇİFTLİK SÜT MAM. İNŞ. DERİ TEKS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İLHAMİ BÜKİN - BURSA / MAHMUT USTA TATLILARI HÜSEYİN İŞCAN - BURSA / İŞTUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI 6 MUSTAFA TUKAT - BURSA / MİSSAN KALIP OTO. YEDEK PARÇA MAK. GIDA TEKS. KONF. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. ERDEM YILMAZ ERSANLIOĞLU - BURSA / ERTOY GIDA İNŞAAT TEKSTİL TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. HAKAN HACIZADE - BURSA / ASSET GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. EVRİM GÜLEN - ESKİŞEHİR / ATA ECZANESİ ERGÜN KAPLAN - GAZİANTEP / ERKAP POLİÜRETAN PVC AYAKKABI VE TERLİK İMALATI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. SEMİH SAYILIR - GAZİANTEP / AVSAN AV MALZEMELERİ TİC. SAN. LTD. ŞTİ. MUSTAFA ABACI - GAZİANTEP / ZARİF YAPI MİMARLIK LTD. ŞTİ. İHSAN ÖZKEÇECİ - GAZİANTEP / ÖZKEÇECİ AYAKK. SAN. VE TİC. A.Ş HÜSEYİN ÇOLAK - GAZİANTEP / HÜSEYİN ÇOLAK AVUKATLIK BÜROSU ENDER KARATUTAN - GAZİANTEP / SEDA KARİN TEKSTİL GİY. İNŞ. TİC. LTD. ŞTİ. HEYBET DEĞER - GAZİANTEP / DEĞER HUKUK BÜROSU ABDURRAHMAN KILIÇ - İSTANBUL / KENZGRUP YAPI İZOLASYON PEYZAJ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. KADİR KARAKUŞ - UŞAK / ÇINAR İPLİK TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. HACI BAYRAM İLHAN - ÇORUM / İLHAN SARRAFİYE KUYUMCULUK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. MURAT TABAK - AFYON / AVŞAR EMAYE SAN. TİC. A.Ş YUSUF KORKMAZ - İSTANBUL / SMMM YUSUF KORKMAZ HÜSEYİN TOSUNOĞLU - İSTANBUL / TOSUNOĞULLARI MOBİLYA SAN. VE TİC. A.Ş (BÜROTİME) NUR AHMET KILIÇASLAN - İSTANBUL / ASYA HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU MUSTAFA GÖKDOĞAN - ISPARTA / İSA GÖKDOĞAN VE ORTK. SMM BÜROSU

7 HAZİRAN AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ MEHMET ŞERBETÇİ - İSTANBUL / BÜROSEREN MOBİLYA DEKORASYON İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. EMRAH TÜYSÜZ - ÇORUM / GANİTA TUR. HAYV. AK. GIDA İMALAT LTD. ŞTİ. MEHMET EMİN TÜRKER- ÇORUM / ÇAKIR TARIM ALETLERİ ZİRAİ MAK. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. ZEKERİYA ÖZAYDIN - ÇORUM / ÖZAYDIN CAM İNŞ. PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. HACI ÖMER ANIZ - ÇORUM / ANIZLAR DOĞRAMA KERESTE İNŞ. TAAH. NAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. FATİH ÖZDEMİR - İSTANBUL / ÖZDEMİR OTO TRANSFER VE KURTARICI HİZ. TİC. LTD. ŞTİ. SADİ DİNLEYİCİ - İSTANBUL / DİNLEYİCİ TURİZM MUHAMMED ULU - İSTANBUL / NAS İNŞAAT SAN. TİC. A.Ş (KURUMSAL ÜYE) RÜSTEM ELAN - UŞAK / ELAN YAPI MARKET MURAT YILDIRIM - ÇORUM / GENÇLİK EĞİTİM VE SAĞLIK SAN. VE TİC. A.Ş YAKUP SUNA - AFYONKARAHİSAR / SUNA GIDA İNŞ.TAR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ELVAN CAN ÇABUK - ÇORUM / CANBİL BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ YAZILIM DON. DAN. HİZ. ALİ GÜNAY - GİRESUN / TİREBOLU KAR-PET PETROL ÜR. NAK. İNŞ. GIDA TEM. TAR. ÜR. TİC. LTD. ŞTİ. HACI MEHMET GÖKKAYA - BURSA / VİVALDİ MOBİLYA SERDAR NALINCILAR- BURSA / SERDAR NALINCILAR TEKSTİL SUNİ DERİ DÖŞEME MLZ. RECEP TUZ - BURSA / SERR KOLTUK ADNAN MAJED - BURSA / BURSA SAFRAN KOLTUK LTD.ŞTİ. 7 VAHDİ ORHAN - KAYSERİ / VİN YAPI İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. SALİH YILMAZ - ZONGULDAK / HÜŞYAR TEKSTİL PAZ. İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. İLHAN AKKURT - KOCAELİ / RAMADA PLAZA İZMİT OTEL İSMAİL SOYLU - KONYA / H.B SOYLU İPLİK FERDİ KABAKCI - KONYA / İDS İZOLASYON DEKORASYON SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ. VEDAT AYDIN - KONYA / ŞÖLEN PASTACILIK TİC. LTD. ŞTİ. MEMİŞ DEMİR - KONYA / SEDEFSAN MAT.GIDA.MAD.AMB.SAN.TİC.LTD.ŞTİ ALDULKADİR ÜZMEZ - MALATYA / TİTİZ ÖZEL KORUMA VE GÜVENLİK ŞİRKETİ FATİH ALDEMİN - MUĞLA / ALDEMİRLER SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İSMAİL ÇETİN BÜYÜKSOLAK - MUĞLA / SOLAKOĞLU PANJUR MUSTAFA KARAKUŞ - MUĞLA / KARAKUŞ PİDE SALONU MEHMET ATLI - MUĞLA / KERVAN BİLGİ SİS. PRG. TEK. HİZ. ÖZEL ÖĞR.K UR. İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ALİ TOPALOĞLU - MUĞLA / ARİF TOPALOĞLU KUYUM GİYİM ALİ TALİP GÜLDÜR - MUĞLA / GÜLDÜRLER KOMİSYON SEBZE MEYVE TİC.LTD.ŞTİ. MUSTAFA DİŞDİŞ - MUĞLA / DİŞDİŞLER ORMAN ÜRÜNLERİ ŞEFİK ÖZÇAKICI - MUĞLA / ANADOLU SULAMA SİSTEMLERİ

8 HAZİRAN AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ HASAN NAZLI - MUĞLA / NAZLI AHŞAP İDRİS KOÇ - MUĞLA / AKDENİZ PASTANESİ İHSAN KÜRECİ - MUĞLA / KÜRECİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ TAŞ. İNŞ. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. NEVZAT AYKAÇ - MUĞLA / AFACAN - SEVENHİLL CAVİT HANCIOĞLU - SAKARYA / HANCIOĞLU GROSSHAN KIRTASİYE MAHMUT SAATÇI - ŞANLIURFA / MAHMUT SAATÇI HUKUK BÜROSU FERİT ÇAKMAKLI - ŞANLIURFA / FIRAT YAPI İNŞAAT TAAH.SAN VE TİC. LTD. ŞTİ. MEHMET HALİT UZAK - ŞANLIURFA / MEHMET HALİT UZAK SMMM ORHAN ŞAHİN - ŞANLIURFA / GAP ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. MEHMET YILMAZ - ŞANLIURFA / ŞANLI İPLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. HALİL İBRAHİM MÜRTEZAOĞLU - TRABZON / MÜRTEZAOĞLU MAĞ. SAN.TİC. LTD. ŞTİ. İBRAHİM SAY - VAN / SAY-TEK MOBİLYA İSHAK SAY - VAN / TEK-İŞ DAY.TÜK.MAL.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. MEHMET ALİ ETE - VAN / LİNEER MAD. NAK. NŞ. ELK. İTH. İHR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 8 ORHAN HEMEDOĞLU - VAN / ORSAY YAPI TUR. EMLAK İNŞ. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa E-Bülten Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında Sayfa2 E-Bülten Temmuz 2013 MÜSİAD "İŞKUR ve Kadın İstihdamı" MÜSİAD da Ele Alındı MÜSİAD, Ekonomi Raporunu Başbakana Sundu Sayfa 5 Sayfa 3 Sayfa 4 Ankara İftarı

Detaylı

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi E-Bülten MÜSİAD, Sayfa2 Başbakanla Afrika Gezisi'nde E-Bülten Ocak 2013 MÜSİAD İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da "2012 Değerlendirmesi & 2013 Beklentileri" MÜSİAD Ekonomi Anketi'ni

Detaylı

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2 Gül, MÜSİAD Heyeti İle Görüştü Sayfa2 E-Bülten Ağustos 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi Sayfa 3 5 6 Sektör Kurulları İstişare Toplantısı Yalova'da Gerçekleşti MÜSİAD dan

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: MÜSİAD Dortmund MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Nisan 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" Sayfa 4 Sayfa 3 MÜSİAD:

Detaylı

MÜSİAD. Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu. Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun!

MÜSİAD. Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu. Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun! Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Eylül 2012 MÜSİAD Zafer Çağlayan, Avusturya MÜSİAD da Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun! Sayfa 3

Detaylı

MÜSİAD 2013-2015 MÜSİAD. Yönetim Kurulu Basına Tanıtıldı. 81. Genel İdare Kurulu Rize'de Gerçekleştirildi

MÜSİAD 2013-2015 MÜSİAD. Yönetim Kurulu Basına Tanıtıldı. 81. Genel İdare Kurulu Rize'de Gerçekleştirildi E-Bülten E-Bülten Mayıs 2013 2013-2015 MÜSİAD Yönetim Kurulu Basına Tanıtıldı Sayfa2 MÜSİAD 13. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu 81. Genel İdare Kurulu Rize'de Gerçekleştirildi Sayfa 6

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten.

MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten. E-Bülten MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti Sayfa2 E-Bülten Kasım 2012 MÜSİAD TÜSİAD dan İade-i Ziyaret İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı Sayfa 5 Sayfa 3 MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında 5 6 İşadamları Yatırım

Detaylı

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik.

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz 2010 ve 2011 görülen yüksek büyüme rakamlarının ardından 2012 yılına ekonomide yavaşlama beklentisi ile girmiştik. Beklentimiz olduğu gibi 2012 gerçekten de ekonominin yavaşladığı

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir.

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Küresel krizin etkilerinin sürdüğü, gaz-fren tartışmaları ile geçen 2012 yılının sonuna yaklaştığımız dönemde, Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yol haritasını ortaya koyan Orta

Detaylı

İSTANBUL VALİSİ MUTLU, MÜSİAD'IN 21. YIL KUTLAMASINA KATILDI

İSTANBUL VALİSİ MUTLU, MÜSİAD'IN 21. YIL KUTLAMASINA KATILDI İSTANBUL VALİSİ MUTLU, MÜSİAD'IN 21. YIL KUTLAMASINA KATILDI E - Bülten / Mayıs 2011 MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD, ÜRDÜN'DE 'DALYA' DEDİ Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği

Detaylı

Alternatif Finans Modelleri

Alternatif Finans Modelleri SUNUŞ Oğuz Özcan Genel Sekreter Sunuş Alternatif Finans Modelleri Son yıllarda, dünyanın iktisadi güç merkezlerinin Batı dan Doğu ya doğru kaydığının tartışıldığı bir süreçten geçiyoruz. İnsanoğlu, güç

Detaylı

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul İçindekiler Yıl: 21 Sayı: 63 Ocak 2014 2 6 12 16 22 28 32 116 128 Parlayan Yıldız Afrika Nail Olpak / Genel Başkan MÜSİAD'DAN Haberler Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır

Detaylı

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Odamız faaliyetleri ile birlikte, şehir ve ülke ekonomisini ilgilendiren konular hakkında görüşlerini de bildirmektedir. Uzun bir dönemdir iş dünyası olarak ekonomik gelişmemizin

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz;

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz; BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Bu ay Arakanlı Müslümanlara yardım çağrısıyla sözlerime başlamak istiyorum. Myanmar ya da Burma olarak adlandırılan ülkenin Arakan bölgesinde 2 milyona yakın Müslüman, Budistler

Detaylı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA MÜSİAD Ekonomi Değerlendirme Toplantısı nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gelişmiş ülkelerin emek piyasalarındaki olumsuz görünümün ve artan emtia fiyatları

Detaylı

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Üniversiteler şehri olma yolunda hızla ilerleyen Konya mızda KTO-Karatay üniversitemiz ilk mezunlarını verdi. Büyük bir coşku ile diplomalarını teslim ettiğimiz öğrencilerimiz

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI KONYA TARIM VE HAYVANCILIKTA HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ SIRADA? ÖNEMLİ BİTKİSEL ÜRÜNLER AÇISINDAN KONYA NIN GEÇMİŞİ VE BUGÜNÜ KIDEM TAZMİNATI SORUNU VE KIDEM TAZMİNATI FONU İMTİYAZ

Detaylı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 106 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

kobigündem ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü Gündem Oluşturur KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı Özkanlar Baskül den 150 tonluk kantar

kobigündem ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü Gündem Oluşturur KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı Özkanlar Baskül den 150 tonluk kantar kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 3 SAYI: 15 EYLÜL-EKİM 2012 ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü 22 DE KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı 16 DA Özkanlar

Detaylı

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti

02 Başyazı. 03 Meclis Üyeleri. 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı. 07 TSO Yönetim Kurulu. 09 Hisarcıklıoğlu na Tanışma Ziyareti İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 03 Meclis Üyeleri 06 Başaranhıncal Yeniden TSO Başkanı ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 5 Sayı: 22 07 TSO Yönetim Kurulu 09 Hisarcıklıoğlu

Detaylı

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Yüzde dört büyüme beklentisiyle girdiğimiz 2012 yılının tamamında % 3 ün altında bir büyüme bekliyoruz. 2012 de bir yandan ihracatta ülke ve ürün çeşitlendirmesine

Detaylı

Rekabet eşit koşullarda olmalı

Rekabet eşit koşullarda olmalı İhracat hedefi 1 milyar dolar ın kalkınma ve gelişmesi hususunda bölge illerinden çok daha fazla avantajı olduğunu ifade eden, TSO Başkanı Ali Şekerdağ, havalimanın hizmete açılması ile birlikte hedeflerinin

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Avusturya Ekonomi Odası ndan Hisarcıklıoğlu na Altın Ödül Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Viyana da

Detaylı

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU Dosya 1 2 Dosya Dosya 3 BAŞLARKEN 2013 yılının 3. çeyrek büyümesi açıklandı. Ülke ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 4,4, yılın ilk 9 ayında ise yüzde 3,9 büyüdü. Beklentilerin üstünde gerçekleşen bu

Detaylı

Kaleli ye Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Yılın Özel Ödülü verildi

Kaleli ye Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Yılın Özel Ödülü verildi GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 104 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Kaleli ye Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Yılın Özel Ödülü verildi Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu

Detaylı