GÖRÜLMEMESİ GEREKEN KORKUNÇ BİR ŞEY ONA ATILAN BİR BAKIŞ KİŞİYİ ÖLÜMCÜL BİR DELİLİĞE SÜRÜKLÜYOR. NE OLDUĞUNU VE NEREDEN GELDİĞİNİ İSE KİMSE BİLMİYOR.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GÖRÜLMEMESİ GEREKEN KORKUNÇ BİR ŞEY ONA ATILAN BİR BAKIŞ KİŞİYİ ÖLÜMCÜL BİR DELİLİĞE SÜRÜKLÜYOR. NE OLDUĞUNU VE NEREDEN GELDİĞİNİ İSE KİMSE BİLMİYOR."

Transkript

1

2

3 This Is Horror Ödülü EN İYİ ROMAN Michigan Notable Book ÖDÜLÜ Bram Stoker Ödülü EN İYİ İLK ROMAN FİNALİSTİ Goodreads En İyi Korku Romanı FİNALİSTİ James Herbert Korku Ödülü FİNALİSTİ Shirley Jackson Korku Ödülleri FİNALİSTİ Stephen King hayranları bayılacak. Publishers Weekly Ön okuma GÖRÜLMEMESİ GEREKEN KORKUNÇ BİR ŞEY ONA ATILAN BİR BAKIŞ KİŞİYİ ÖLÜMCÜL BİR DELİLİĞE SÜRÜKLÜYOR. NE OLDUĞUNU VE NEREDEN GELDİĞİNİ İSE KİMSE BİLMİYOR. İnternet satış: twitter.com/ithakiyayinlari facebook.com/ithakiyayin

4 S/04/ Eylül 2015 İÇİNDEKİLER ÜFLESEN YÜREĞİME İLE MANEBRA! 40 ETKİNLİK Yok Artık, 25 Eylül de vizyonda! SİNEMA 22 Erdem yeni romanını anlatıyor 36 KİTAP MİNYONLAR ZAMANI 8 DE / EĞLENCE DEVAM EDİYOR 26 DA / DÜNYANIN EN GÜZEL GÜLÜŞÜ 32 DE / RAFTAKİLER 43 TE / NE VAR NE YOK 44 TE / 5 LİRAYA 500 KM YAPABİLİRSİNİZ 46 DA / ASIRLIK KEBAP HİKAYESİ 54 TE / İSMAİL HACIOĞLU NUN SON FİLMİ KAFES GELİYOR! 56 DA Sizin için alışverişe çıktık! 48 ALIŞVERİŞ Mekan mekan sanat aradık! 50 GEZİ

5 İÇİNDEKİLER Eylül 2015 /S/05 YÖNETMEN KIVANÇ BARUÖNÜ İLE KEYİFLİ BİR RÖPORTAJ KOCAN KADAR KONUŞ: DİRİLİŞ SETİNDEN! 34 / kultursanatim / kultursanatim - ÜCRETSİZ - SAYI: 06 TARİH: EYLÜL 2015 AYLIK SÜRELİ YAYIN AYLIK SİNEMA / TV / KİTAP / ETKİNLİK / EĞİTİM / ALIŞVERİŞ / GEZİ / MEKAN DERGİSİ Sorumlu Yazı İşleri Müdürü NESİBE DAMAR IRMAK Reklam ve Projeler UMUT DURAN İmtiyaz Sahibi BEKA SANAT ADINA SEZGİN IRMAK Köşe Yazarları ve Konuk Yazarların görüşlerinin sorumlulukları kendilerine aittir. Kültür Sanat Dergisi nde yayınlanan ilanların sorumluluğu ilan sahiplerine aittir. Kültür Sanat Dergisi basın ve yayın ilkelerine uymayı taahhüt eder. Yayın Yönetmeni SEZGİN IRMAK Yazı İşleri HARUN DORUK BURCU ÖZKAYA YASİR DAMAR NESLİHAN YILDIZ Grafik / Tasarım BEKA SANAT REKLAM AJANSI SİZ DE YERİNİZİ ALIN! Dergimizde siz de haber yayınlamak istiyorsanız bize yazın: NERELERDEYİZ? Türkiye geneli tüm Cinemaximum salonları, IOS ve Google Play Uygulamaları. BEKA SANAT Yayınıdır REKLAMCILIK / YAYINCILIK / YAPIMCILIK YÖNETİM: Kavacık Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. Akbey Sok. No: 8 Daire: 1 KAVACIK / BEYKOZ / İSTANBUL T: F: / / / Baskı: Umur Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Adres: Esenkent Mahallesi Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: 5 P.K Ümraniye İstanbul - TÜRKİYE Tel:

6

7

8 S/8/ Eylül 2015 DA BU AY - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 4 Eylül 2015 Minyonlar zamanı Çılgın Hırsızlar animasyonuyla herkesin gönlünü kazanan Minyonlar, şimdi de yeni bir kötü patron bulmak için 1960 ların New York una heyecan dolu bir yolculuğa çıkar Universal Pictures ve Illumination Entertainment in Minyonlar (The Minions) filminin hikayesi zamanın başlangıcıyla aralanıyor. Tek hücreli sarı organizmalar olarak doğan Minyonlar, zaman içinde gelişir ve her zaman efendilerin en çılgınına hizmet ederler. T-reks ten Napolyon a kadar bu efendileri elde tutma konusunda sürekli başarısız olan Minyonlar, hizmet edecekleri kimseleri kalmayınca büyük bir depresyona girerler. Ama Kevin adlı minyonun bir planı vardır. Genç asi Stuart ve sevimli minik Bob ile birlikte kardeşlerinin izinden gideceği kötü bir patron bulmak üzere işe koyulacaklardır. Üçlü, sonunda kendilerini yeni potansiyel efendileri, dünyanın ilk dişi süper kötüsü olan Scarlet Overkill e götürecek olan heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar. Soğuk Antarktika dan 1960 ların New York una seyahat eden Minyonlar, tüm Minyonları yok olmaktan kurtarmak olan o güne kadarki en büyük sınavlarnı vermek için modern Londra ya varırlar. Bugün bile hâlâ kültürümüze nüfuz etmiş olan 60 ların hit müziğini taşıyan Minyonlar (Minions) filminin yapımcıları Illumination dan Chris Meledandri ve Janet Healy. Yönetmenler Pierre Coffin ve Kyle Balda. Senaryo Brian Lynch e ait. Chris Renaud ise filmin sorumlu yapımcısı olarak görev almakta. MİNYONLAR OYUNCULAR: Pierre Coffin, Chris Renaud, Sandra Bullock TÜR: Animasyon YÖNETMEN: Pierre Coffin, Kyle Balda SÜRE: 91 dk.

9 GEÇEN AY KAZANANLAR: @omestav

10 S/10/ Eylül 2015 DA BU AY ROBINSON CROUSE & CUMA dan kahkaha tufanı -GÖSTERİM TARİHİ- 4 Eylül 2015 Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor un kızlarına hayranlık derecesinde aşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakar tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam eder. ROBINSON CRUSOE & CUMA OYUNCULAR: Serhat Kılıç, John Nyambi, Beyti Engin TÜR: Komedi YÖNETMEN: Gürcan Yurt SÜRE: 97 dk.

11

12 S/12/ Eylül 2015 DA BU AY Artık eski hızlı hayatını terketmiş olan Frank Martin (Ed Skrein), Taşıyıcı: Son Hız ıyla devam ediyor Fransa nın güneyinde yaşamakta ve sadece bazı çok gizli teslimatlarla ilgilenmektedir. Ancak yaptığı son teslimat başına büyük iş açacaktır. 3 güzel kadına şoförlük yaptıktan sonra, onu ziyarete gelmiş babasının Rus mafyası tarafından kaçırıldığını öğrenir. Babasını kurtarabilmek için Anna (Loan Chabanol) önderliğindeki kadınlarla tehlikeli bir işbirliğine girişmek zorunda kalacaktır. TAŞIYICI: SON HIZ OYUNCULAR: Ed Skrein, Loan Chabanol TÜR: Aksiyon YÖNETMEN: Camille Delamarre SÜRE: 96 dk. Yeni kurgusuyla Mucize vizyonda Ocak ayında izleyiciyle buluşan ve izlenme rekorları kıran Mucize filmi, bu kez yönetmen Mahsun Kırmızıgül ün kurgusuyla yeniden düzenlenerek vizyona giriyor. Film, 1960 lı yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye nin panoramasına ışık tutuyor. Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazılan Mucize, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesini anlatıyor. Her şey Egeli bir köy öğretmeninin Anadolu nun ücra bir köşesine sürgün gelmesiyle başlıyor. MUCİZE OYUNCULAR: Talat Bulut, Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül TÜR: Dram, Komedi YÖNETMEN: Mahsun Kırmızıgül SÜRE: 136 dk. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 4 Eylül 2015 Piyasadan Büyük Alacağımız Var Oyuncu üç arkadaş, oyunlarına seyirci gelmemesi nedeniyle bir çıkış yolu aramaya başlar. Ediz, Tarık ve Kadir; bahtsız yönetmen Ertem ve yardımcısı Ayşen ile bir araya gelerek, Genç Kafa ekibini kurarlar ve bir dizi projesi hazırlayarak kanallarla görüşmeye başlarlar. Görüştükleri kanallardan birine projelerini beğendiren ekip, umutla dizi için haber beklerken, kanalın diziyi araklayıp, başka bir ekiple çektiğini görür. Bu çılgın ekip bakalım haklarını nasıl arayacaklar? Yapımcılığını Sami Dündar ın, yönetmenliğini Genç Kafa ekibinden Ekin Akçay ın, yaptığı komedi filminin senaryosu da Genç Kafa dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay a ait. PİYASADAN Büyük Alacağımız Var OYUNCULAR: İzzet Başlak, Baran Erdoğan, Ali Yiğit San TÜR: Komedi YÖNETMEN: Ekin Akçay SÜRE: 85 dk.

13 DA BU AY Eylül 2015 /S/13 Aşk, terapi ile yeniden şekil buluyor Lambert Levallois oldukça çapkındır, ancak bu çapkınlık ona çok şey kaybettirmiştir. Bu nedenle evlilik terapisti olarak temiz bir sayfa açmaya çalışmaktadır. Judith Chabrier da tıpkı Lambert gibi seks düşkünüdür, bu onun işini kaybetmesine neden olsa da bunu sorun etmemektedir. Bir gün Judith in iş başvurusu sırasında karşılaşan ikili birbirinden çok hoşlanır, ancak güzel kadının Eğlenceli parti kabusa dönüşür Bir grup genç, zihinsel problemli çocuklara uyguladığı korkunç tedavi yöntemleri ile bilinen terkedilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup, başına büyük bir bela alır. Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir. Amatörce şeytan çıkarmaya karar veren gençler, sorunu çözmek yerine farkında olmadan daha güçlü, öfkeli ve hepsini öldürmek isteyen bir ruhun ortaya çıkmasına sebep olurlar. tüm çabalarına rağmen Lambert duygu ve güdülerine hakim olarak, onunla temeli cinsel ilişkiye dayanmayan sağlıklı bir arkadaşlık kurmaya kararlıdır. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 4 Eylül 2015 Her Şey Güzel Olacak mı? Sevgilisiyle tartışmanın ardından öfkeyle sürdüğü arabasıyla bir çocuğa çarparak ölümüne sebep olan yazar Tomas, (James Franco) aradan geçen 12 yıl boyunca vicdan azabından kurtulamamış, hayatına eskisi gibi devam etmeyi bir türlü başaramamıştır. Yazar acaba iç huzuruna kavuşabilecek mi? AŞK VE TERAPİ OYUNCULAR: Sophie Marceau, André Wilms, Patrick Bruel TÜR: Komedi, Romantik YÖNETMEN: Tonie Marshall SÜRE: 88 dk. Eski dostlar yeniden bir arada Metropol şehir İstanbul dan Karadeniz Bölgesi ne yaşamaya gelen gençler farklı hayat görüşlerine sahiptir. Üniversite yıllarındaki kurdukları müzik grubu en büyük tutkularıdır ve müzik onları gitgide yakınlaştırmaktadır. Fakat farklı mekanlarda çalmaya başladıktan bir süre sonra pek çok müzisyenin düştüğü ikileme onlar da düşer ve piyasa müziği/ ideal müzik yapma arasında kalırlar. İşin içine maddiyat da girince fikir ayrılığı ile dağılırlar. Bu arkadaşlar, ölüm kalım savaşı veren yakın bir dostlarını kurtarmak için yeniden bir araya geleceklerdir. ŞEYTANIN GECESİ HER ŞEY GÜZEL OLACAK KARAYEL POYRAZ OYUNCULAR: Jenny Shakeshaft, Brittany Curran, Stephen Lang TÜR: Gerilim, Korku YÖNETMEN: Marcus Nispel SÜRE: 91 dk. OYUNCULAR: Rachel McAdams, James Franco, Peter Stormare TÜR: Dram YÖNETMEN: Wim Wenders SÜRE: 100 dk. OYUNCULAR: Yüksel Arıcı, Numan Çakır, Hikmet Karagöz, TÜR: Dram, Komedi YÖNETMEN: Levent İnanır SÜRE: 90 dk.

14 S/14/ Eylül 2015 DA BU AY - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 11 Eylül 2015 New York sokaklarında bir tesadüf: Gece Bitmeden Soğuk bir New York gecesinde Nick (Chris Evans) elinde trompeti, Grand Central tren istasyonunda ertesi gün katılacağı seçmeye hazırlanmaktadır. Otele verecek beş kuruşu yoktur. Bu sırada yanından hızla koşup geçerken telefonunu düşürüp kıran Brooke (Alice Eve) ise Boston a giden son treni kaçırmamak için elinden geleni yapsa da başarısız olur. Son tren kalkıp da istasyon kapatılınca kendilerini soğuk New York gecesinin ortasında bulan ikilinin gidecek yeri yoktur. Nick, telefonu kırılan, üstüne de çantasını çaldıran Brooke un kocasından önce eve varmasını sağlayıp kahraman olmak ister; bu sayede yüzleşmekten kaçtığı kendi sorunlarından da uzaklaşacağını umuyordur. Geri dönülmez bir yola girdiğini bilen Brooke ise, Nick in hayatında ufak değişiklikler yapmasına yardımcı olarak, bu yeni tanıştığı adamı mutlu etmek ister. Ancak çok uzun sürecek bu gecede kahramanlarımız başka yerlerde aradıkları her şeyin aslında yanı başlarındaki kişide olduğunu fark edeceklerdir GECE BİTMEDEN OYUNCULAR: Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, Daniel Spink TÜR: Dram, Komedi, Romantik YÖNETMEN: Chris Evans SÜRE: 89 dk.

15 DA BU AY Eylül 2015 /S/15 Yönetmen ve başrol oyuncusu Chris Evans: Aşk için doğru yer! - Gece Bitmeden deki New York gecesinin 90 ların, 80 ve 70 lerin filmlerinde New York gecelerinden farkı nedir? New York un şimdiki gece hayatı filmin hikayesine nasıl etki etti? O filmlerin çoğu New York u gece boyunca uyumayan bir hayvan gibi resmediyor. Bu da her zaman New York ta beklenmedik olayların ve tahmin edilemez karakterlerin karşınıza çıkması demek. Gürültülü bir şehir yerine sessiz bir şehir portresi çizmek istedim. İki insanın birbirini tanıdığı sıcak bir şehir olarak göstermeye çalıştım New York u. Şehrin kendiliğinden romantik bir havası var. Bir aşk hikayesini anlatmak için harika bir yerdi. - Senaryo elinize nasıl geçti? Bu filmi çekmeye nasıl karar verdiniz? Senaryoyu 2007 de menajerim göndermişti. O zaman sadece oyuncu olarak yer almayı düşünüyordum. Filmin bir potansiyeli olduğuna hep inandım. Makul süresi olan az oyunculu filmleri seviyorum. Etkileyici bir havası oluyor öyle filmlerin. - Görsel olarak New York u gece resmetmenin sizin için önemli yanı neydi? Bunun için hangi ışık tekniklerine başvurdunuz? Hangi ekipmanları kullandınız? Doğal ışıktan yararlandım ve uzun lensleri kullanmayı tercih ettim. New York sokakları ve dükkanları öyle ışıl ışıl ki hiçbir şeye fazla ışık uygulamak istemedim. Elimden geldiğince gerçek görüntüler olsun istedim. Tüm sahneler el kamerasıyla çekildi. Uzun lensler arka plandaki görüntüleri flulaştırdığı için her şey hafiften dans ediyormuş gibi göründü. - Filminiz daha hiçbir gösterimi olmadan Rick Linklater ın Önce serisiyle karşılaştırıldı. Bu filmlerden etkilendiniz mi? İki insan ve bir gece fikrine yaklaşımınız nasıl bir farklılık gösteriyor? Hikaye çatılarımız benzer. İki insan tanışır ve geceyi birbirlerini tanıyarak geçirir. Gün Doğmadan (Before Sunrise, 1995) daha yaralı iki karakterle başlıyor. O anlamda farklıyız. İki filmde de karakterler bir şeylerden kaçıyor. Linklater ın filminde ilk bakışta karakterler arasında bir kimya ve çekim olduğu göze çarpıyor. Gün Doğmadan da karakterler birbirlerine daha geç güven duymaya başlıyor. Bunların dışında görüntü yönetiminde de bariz farklılıklar var. Çekimler sırasında New York ta akan gündelik yaşam sizi sıkıntıya soktu mu? O anlamda çok şanslıydık. Ara sıra sahnelere sızan huysuz bir New Yorklu dışında şehir bize çok iyi davrandı. Her yer buz gibiydi. Aralık ta hava korkunç şekilde soğuk olabiliyor.

16 S/16/ Eylül 2015 DA BU AY Film, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler. Eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır. Gerilim türüne unutulmaz yapıtlar armağan eden M. Night Bu Ziyaret çocuklara korku salacak! Shyamalan ın yazıp yönettiği filmde başrolleri Kathryn Hahn, Ed Oxenbould ve Olivia DeJonge paylaşıyor. ZİYARET OYUNCULAR: Kathryn Hahn, Ed Oxenbould, Peter McRobbie, TÜR: Komedi, Korku YÖNETMEN: M. Night Shyamalan SÜRE: 96 dk. Sıradışı Anne iş başında Film, artık yaşlanmış ve çocuklarıyla ilişkisi kötüye gitmiş olan bir rock yıldızının, biraz garip olan çocuklarıyla yeniden bir bağ kurmak için kollarını sıvamasını konu alıyor. Yönetmenliğini Jonathan Demme nin üstlendiği filmin senaryosu daha önce Juno, Kana Susadım ve Genç Yetişkin gibi filmlerin de senaryosuna imza atmış olan Oscarlı senarist Diablo Cody ye ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Meryl Streep başı çekerken kendisine Sebastian Stan, Meryl Streep in kızı Mamie Gummer, Kevin Kline, Ben Platt ve Rick Springfield eşlik ediyor. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 11 Eylül 2015 Dabbe serisine bir yenisi daha Dabbe serisi ile yerli korku sinema türüne damgasını vuran Hasan Karacadağ, hepsi cin temalı olan Dabbe filmlerine bir yenisini daha ekliyor. Serinin devam filminde en tehlikeli cin kabilesi olarak kabul edilen Cuhenna kabilesi beyazperdeye aktarılıyor. Bir cinayetin perde arkası Üniversite kampüsünde bir dizi intihar ve cinayet olayları gerçekleşmektedir. İntihar eden en son kişi de, Duygu nun alt kat komşusu, üniversiteden arkadaşı Aslı dır. Duygu bir tesadüf eseri Aslı nın laptopunu karıştırırken, daha önce bilmediği bazı bilgilere ulaşır. Bunun üzerine Aslı nın ölümünün intihar olduğunu düşünmemeye ve olayı araştırmaya başlar. Araştırması ilerlerken, bir tesadüf eseri 4 yıldır hiç karşılaşmadığı eski erkek arkadaşının da olaya dahil olması ile işler iyice esrarengiz bir hal alacaktır. SıraDışı Anne DABBE 6 ASİMETRİK OYUNCULAR: Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer, Ben Platt, TÜR: Dram, Komedi, Müzikal YÖNETMEN: Jonathan Demme SÜRE: 102 dk. OYUNCULAR: Murat Seviş, Sema Şimşek, Nilay Gök TÜR: Korku YÖNETMEN: Hasan Karacadağ SÜRE: 90 dk. OYUNCULAR: Duygu Urgan, İnci Aslan, Caner Gezirgen TÜR: Gerilim YÖNETMEN: A. Giray Urhanoğlu SÜRE: 96 dk.

17 DA BU AY Eylül 2015 /S/17 Yeni gelin geleneklere karşı gelirse Halil Özer in yönettiği ve Canan Atalay, Oktay Gürsoy, Barış Gönenen ile İsmail Korkmaz ın oynadığı Firak, önümüzdeki aylarda Rok Yapım tarafından vizyona sunuluyor. Orhan ve Ali insanlardan uzak, bir dağın tepesinde yaşamaktadır. Abi kardeş torlukçuluk (odun köpürü) yaparak geçimlerini sağlamaktadır. Ali nin evlenmesiyle gelin olarak eve gelen Bahar bütün düzenlerini Soykırım mağduru bir aile Endonezya da yaşanan soykırımdan sağ kurtulmayı başaran bir aile, aralarından birinin ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşir Yönetmen Joshua Oppenheimer ın 2012 tarihli belgeseli The Act of Killing, dünya çapındaki festivallerde çok ses getirmiş ve Oscar adayları arasına da girmişti. Aynı tarihi olay üzerinden ilerleyen ikinci film, bu sefer soykırım mağduru bir aileyi odak noktasına alarak, yaşanan acıları tüm çıplaklığı ile yeniden beyazperdeye taşıma amacı güdüyor. Filmin yapımcılığını ise Signe Byrge Sørensen üstleniyor. bozar. Taşranın yıllardır akan rutinine, geleneklerine karşı çıkan Bahar, geçmişten beri akan hikayeyi sonlandırır. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 11 Eylül 2015 Bir oyunculuk serüveni Filmde, evli bir Broadway yönetmeni, bir hayat kadınını filminde oynatmaya karar verir ve akabinde kadına oyunculuk kariyerinde adım adım en büyük yardımcısı olur. ABD yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Peter Bogdanovich in oturuyor. FİRAK OYUNCULAR: Canan Atalay, Oktay Gürsoy, Barış Gönenen TÜR: Dram, Romantik YÖNETMEN: Halil Özer SÜRE: 102 dk. Küçük Kurtarıcılar Dietrich Grönemeyer in 15 dile çevrilmiş popüler fantastik kitabından uyarlanan film, 12 yaşındaki Nano nun öyküsünü anlatıyor. Şeytani profesör Schlotter ın planının tanığı olan Nano, büyük babasına enjekte edilen bir virüs sebebiyle zorlu bir sınavın eşiğine gelir. Nano ilk olarak Dr. X ten yardım ister. Fakat Micro Minitec adlı bilim adamının aklına daha yaratıcı bir fikir gelir. Nano yu küçülterek, büyük babasının vücuduna yollama kararı alırlar. Böylelikle genç Nano nun fedakarlığının sınandığı fantastik bir macera başlar. Sessİzlİğİn Bakışı İLİŞKİ Durumu: KAÇAMAK Küçük Kurtarıcılar YAPIM: Danimarka, Finlandiya, Endonezya, Norveç, İngiltere TÜR: Belgesel YÖNETMEN: Joshua Oppenheimer SÜRE: 90 dk. OYUNCULAR: Jennifer Aniston, Owen Wilson, Imogen Poots TÜR: Komedi YÖNETMEN: Peter Bogdanovich SÜRE: 93 dk. OYUNCULAR: Annette Potempa, Milena Karas, Christiane Paul TÜR: Animasyon, Aile YÖNETMEN: Peter Claridge SÜRE: 75 dk.

18 S/18/ Eylül 2015 DA BU AY Everest, insanlığın karşılaştığı en sert kar fırtınalarından biriyle sınırlarının ötesinde zorlanan iki farklı seferin şaşırtıcı yolculuğunu anlatıyor. Hayat boyu süren tutkuları nefes kesen bir yaşam mücadelesine dönüşürken gezegenin en acımasız doğa gücüyle azimleri sınanan dağcılar, imkansıza yakın engellerle karşılaşacaklar. Bu epik macerada Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Michael Zirveye adım adım giderken: Everest Kelly, Sam Worthington, Keira Knightley, Emily Watson ve Jake Gyllenhaal rol alıyor. Everest in yönetmenliğini Baltasar Kormákur üstlenirken, yapımcılığını ise Tim Bevan, Eric Fellner, Brian Oliver, Tyler Thompson, Nicky Kentish Barnes ve Kormákur yapıyor. Film, stüdyo dışında Nepal de Everest in eteklerinde, İtalyan Alpleri nde ve Roma da Cinecittà Stüdyoları ile İngiltere de Pinewood Stüdyoları nda çekildi. EVEREST OYUNCULAR: Josh Brolin, Keira Knightley, Jason Clarke TÜR: Macera YÖNETMEN: Baltasar Kormákur SÜRE: 122 dk. Her şey detaylarda gizli Taner ve Burak mimarlık şirketleri olan iki ortaktır. Düzenlenen bir parti sonrası Taner in gecesi kabusa döner. Ofise gelen, birlikte gizli işler çevirdiği bir güvenlik firmasının müdürünün kazara ölümü ile başlar her şey. Aldığı bir telefonla ofiste bir bomba olduğunu öğrenen Taner in telefonu, tableti, bilgisayarı, ofisin alarm ve kamera sistemi ele geçirilmiştir. Taner in ailesini ve gizli sevgilisini de oyuna dahil eden Uzman, bütün kirli oyunları, çevirdiği dolapları bir bir ortaya çıkarmaya başlar. Zaman Taner in aleyhine işlemektedir. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 18 Eylül 2015 Can Tertipler güldürecek! Bütün hayatını aylaklıkla geçiren Şakir ve tek hayali askerlik yapmak olan İlyas ın yolları aynı asker ocağında kesişir. İlyas ın saflığını fark eden Şakir, başındaki beladan kurtulmak için İlyas ı kandırırak askerden kaçmaya ikna eder. İkili, Yüzbaşı Yılmaz ın arabasını alarak askerden kaçar. Durumu kendisine yediremeyen Yüzbaşı Yılmaz da onların peşine düşer. Meksika da kiralık katiller Denis Villeneuve nin yönettiği ve Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin ile Jon Bernthal in oynadığı Sicario, Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor. ABD ve Meksika arasındaki kanunsuz sınırda idealist bir FBI ajanı (Emily Blunt) elit bir devlet görevlisinin (Josh Brolin) yanında uyuşturucu savaşında görevlendirilir. Karanlık bir geçmişe sahip olan danışman (Benicio Del Toro) tarafından yöneltilen gizli operasyon Kate i, hayatta kalmak için inandığı her şeyi sorgulamaya zorlar. Not: Meksika da kiralık katillere Sicario denir. Detay CAN TERTİP Sicario OYUNCULAR: Yosi Mizrahi, Burak Hakkı, Deniz Uğur TÜR: Gerilim, Psikolojik YÖNETMEN: Korhan Bozkurt SÜRE: 95 dk. OYUNCULAR: Ümit Erdim, Volkan Demirok, Tuğba Özerk TÜR: Komedi YÖNETMEN: Burak Kuka SÜRE: 110 dk. OYUNCULAR: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin TÜR: Dram, Gizem, Suç YÖNETMEN: Denis Villeneuve SÜRE: 121 dk.

19 DA BU AY Eylül 2015 /S/19 - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 18 Eylül 2015 Şimdi sıra dış dünyada: Labirent: Alev Deneyleri Zorlu deneylerden kurtulan gençlerin sınavı, serinin devam filmi Labirent: Alev Deneyleri ile devam ediyor 2014 tarihli roman uyarlaması bilimkurgu aksiyonu Labirent: Ölümcül Kaçış ın devamı olan filmde, kapana kısıldıkları Labirent deneyinden kurtulmayı başaran gençleri bu sefer dış dünyada hiç de ummadıkları tehlikeler bekliyordur. Kıyamet sonrası bir manzarayla karşılaşan ve bir şekilde değerli olduklarına inanan gençler, kendileri için hazırlanan planların ikinci aşamasına geçtiklerinden haberdar değildir. Wes Ball ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Dylan O Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster bulunuyor. LABİRENT: ALEV DENEYLERİ OYUNCULAR: Dylan O Brien, Kaya Scodelario TÜR: Bilim Kurgu, Gerilim, Aksiyon YÖNETMEN: Wes Ball SÜRE: 110 dk.

20 S/20/ Eylül 2015 DA BU AY Yarım Elma, Geniş Aile gibi sevilen televizyon projelerine imza atan yönetmen ve senarist Ömer Uğur un 10 yıl aradan sonra yeniden kamera arkasına geçtiği uzun metrajlı filmi, toplum içerisindeki sınıfsal farklılıkları sanatın birleştirici gücü açısından ele alıyor. Komedi türündeki filmde heykeltraş bir kadın ile onun atölyesinde yeni işe başlayan vasıfsız bir işçinin hikayesi anlatılıyor. Sanatın değiştirici ve Algı Eke den müthiş performans dönüştürücü etkisi bu iki insanın ilişkisi çerçevesinde sorgulanıyor. Filmin başrollerini paylaşan genç oyuncu Algı Eke, gösterdiği başarıyla filmi zirveye taşıyor. GURULDAYAN KALPLER OYUNCULAR: Necip Memili, Algı Eke, Devin Özgür Çınar TÜR: Komedi YÖNETMEN: Ömer Uğur SÜRE: 97 dk. Bozkurt şimdi Kara Bela! Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret in düzeni, yaşadığı sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep e doğru yola çıkar. Yolculuk boyunca hem arabasının hem de Kudret in başına gelmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometrenin sonunda hem dostluğun önemini keşfedecek hem de kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Burak Aksak ın üstlendiği Kara Bela nın başrollerinde Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil paylaşıyor. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 18 Eylül 2015 Bir terk ediliş animasyonu Japon yapımı animasyon Stand by Me Doraemon un yönetmenliğini Tony Oliver ve Ryuichi Yagi, senaryosunu ise Takashi Yamazaki üstleniyor. Nobita nın hayatının Doraemon onu terk ettiğinde nasıl değişeceğinin hikayesini izleyeceğimiz Stand by Me Doraemon, Fujio F. Fujiko nun sevilen mangasından beyazperdeye uyarlandı. Hitler e Suikast planının itirafı Nazi karşıtı marangoz Georg Elser Hitler in Münih te konuşma yapacağı ünlü Bürgerbräukeller salonuna bomba yerleştirir. Amaç Hitler i ve partinin önde gelen isimlerini yok etmektir. Ancak Hitler o toplantıda konuşmasını kısa tutmuş ve parti liderleriyle birlikte erken ayrılmıştır. Elser, İsviçre sınırından geçmeye çalışırken dedektifler ve Gestapo yöneticisi Heinrich Müller tarafından yakalanıp sorguya çekilir ve suikast girişiminin başarısız olduğunu bu şekilde öğrenmiş olur. Günler süren işkencelerde itirafta bulunup ayrıntıları anlatmaya başlar... KARA BELA STAND by Me Doraemon Hİtler e Suİkast OYUNCULAR: Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Sadi Celil Cengiz TÜR: Komedi YÖNETMEN: Burak Aksak SÜRE: 120 dk. SESLENDİRENLER: Satoshi Tsumabuki, Minae Noji TÜR: Animasyon, Komedi YÖNETMEN: Takashi Yamazaki SÜRE: 95 dk. OYUNCULAR: Katharina Schüttler, Burghart Klaußner TÜR: Dram YÖNETMEN: Oliver Hirschbiegel SÜRE: 114 dk.

21

22 S/22/ Eylül 2015 DA BU AY - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 25 Eylül 2015 Filmi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Facebook - Twitter - Instagram / yokartikfilm Ünlü isimlerin bir araya geldiği Yok Artık sinema filmi seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor Tam Gaz Komedi Yönetmenliğini oyuncu Caner Özyurtlu nun üstlendiği, senaryosunu ise karikatürist Serkan Altuniğne nin kaleme aldığı Yok Artık ın zengin oyuncu kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Ceren Moray, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Algı Eke, Murat Akkoyunlu, Demet Evgar, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Necip Memili, Gökhan Kıraç ve Güven Murat Akpınar yer alıyor. Taksici Fikret karakterinin gözünden birbirinden komik olayların perdeye aktarıldığı Yok Artık ın yapımcılığını Şebnem Bozoklu, Caner Özyurtlu ve Kaan Yıldırım üstleniyor. Yeni sezona Tam Gaz Komedi sloganıyla hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan film, 25 Eylül de Cinemaximum Salonları nda. YOK ARTIK OYUNCULAR: Erkan K. Köstendil, Ceren Moray, Şebnem Bozoklu TÜR: Dram, Romantik YÖNETMEN: Caner Özyurtlu SÜRE: 120 dk.

23

24 S/24/ Eylül 2015 DA BU AY Yanlışlıkla zengin olursanız! Maksut ve Şimşek, Adana da tesisatçılıkla hayatlarını kazanan iki çalışandır. Bir yılbaşı gecesi bankada sıkıntı yaratan bir su tesisatını tamir etmekle görevlendirilirler. Fakat öyle bir iş yaparlar ki yanlışlıkla bankanın kasa dairesinin duvarı yıkılır! İkili şimdi banka kasasındaki paralarla baş başadır! Fakirlikten kurtuluş yolunu bulduklarına inansalar da bela peşlerini bırakmaz. ADANA İŞİ OYUNCULAR: Melih Selçuk, Ceyda Ateş, Murat Akkoyunlu TÜR: Komedi YÖNETMEN: Ali Adnan Özgür SÜRE: 105 dk. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 25 Eylül 2015 Madımak: Carina nın Günlüğü MADIMAK: CARINA NIN GÜNLÜĞÜ OYUNCULAR: Denise Ankel, Füsun Demirel, Altan Erkekli TÜR: Belgesel, Dram YÖNETMEN: Ulaş Bahadır SÜRE: 100 dk. Yıllardan 1993 tür ve kadının toplumdaki yerini araştırmak için genç bir araştırmacı olan Carina Cuanna Türkiye ye gelir. Temmuz ayında Sivas ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri ne katılmak için aralarında Aziz Nesin in de olduğu geniş bir yazar-müzisyengazeteci ve şairler topluluğu ile yola çıkar. Fakat gerici güçlerin provokasyonu sonucu konakladıkları Madımak oteli önünde tansiyon artar. Çıkartılan yangın sonrası yaşanan katliamda Carina da yaşamını kaybeder. Fakat son nefesine kadar her anını günlüğüne kaydetmeyi başarır. Senaristliğini ve yönetmenliğini Ulaş Bahadır ın üstlendiği projede başrol Denise Ankel in. Oyuncuya eşlik eden deneyimli isimlerse Füsun Demirel, Rıza Akın, Altan Erkekli, Mustafa Alabora ve Erdal Tosun...

25 DA BU AY Eylül 2015 /S/25 Antoine de Saint-Exupéry in klasikleşmiş eseri Küçük Prens ten sinemaya uyarlanan animasyon türündeki yapıtta, bir pilot kendisini ıssız bir çölün ortasında bulur ve çok uzak bir gezegenden gelmiş olan küçük bir çocukla karşılaşır. Kung Fu Panda nın yönetmeni Mark Osborne un yönetmenliğini yaptığı filmin orijinal seslendirme kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Marion Cotillard, Bestseller Küçük Prens beyazperdede Jeff Bridges ve Paul Giamatti gibi ünlü isimler bulunuyor. KÜÇÜK PRENS SESLENDİRENLER: R. McAdams, Marion Cotillard, James Franco TÜR: Animasyon, Fantastik YÖNETMEN: Mark Osborne SÜRE: 108 dk. Neye göre ideal erkek? Film, artık evlenmek ve bir aile kurmak isteyen ama kendisine uygun dahası kafasında çizdiği ideal erkek profiline uygun bir koca adayı bulamamış bir kadın ile yakışıklı bir taksi şoförü arasında ansızın ortaya çıkan aşkı anlatıyor. Romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Ayça Erturan ve Faik Ergin yer alırken, yapımın senarist ve yönetmenliği Semra Dündar a ait. Filmde ayrıca Eylül Öztürk, Oya Aydoğan, Kadir Çöpdemir, Doğancan Özadlı, Mustafa şen, Leyla Üner Ermaya ve Selahattin Taşdöğen gibi usta isimler yer alıyor. - V İ Z Y O N T A R İ H İ - 25 Eylül boyutlu yazıcı ve Frankenstein Xavier Samuel ve Carrie Anne-Moss un başrollerinde yer aldığı Frankenstein, önceden yapılmış olan hikayelerinden bambaşka. Bu hikayede karşımızda 3 boyutlu yazıcı ile oluşturulan ve sonra öldü diye çöpe atılan bir Frankenstein var. Yönetmenliğini Bernard Rose un üstlendiği bu gerilim filmi, ilk ülkemizde vizyona girecek. Robert De Niro 70 lik bir dul! Academi Ödüllü Robert De Niro ve Anne Hathaway Warner Bros. Pictures ın, Stajyer / The Intern filminin başrollerinde yer alıyor. Oscar Adayı ve ödüllü film yapımcısı Nancy Meyers da, bu dramatik komediyi kendi yazdığı senaryodan yönetiyor. Stajyer filminde De Niro nun canlandırdığı 70 yaşındaki dul, Ben Whittaker, emekliliğin hiç de beklediği gibi olmadığını düşünmektedir. Tekrar iş yaşamına dönmek için fırsat kollarken, Jules Ostin tarafından kurulan ve yönetilen bir moda web sitesinde stajyer olarak işe başlar. AŞK NEREDE? FRANKESTEIN STAJYER OYUNCULAR: Ayça Erturan, Kadir Çöpdemir, Selahattin Taşdöğen TÜR: Komedi, Romantik YÖNETMEN: Semra Dündar SÜRE: 95 dk. OYUNCULAR: Xavier Samuel, Carrie-Anne Moss, Danny Huston TÜR: Korku, Fantastik YÖNETMEN: Bernard Rose SÜRE: 114 dk. OYUNCULAR: Robert De Niro, Rene Russo, Anne Hathaway TÜR: Komedi YÖNETMEN: Nancy Meyers SÜRE: 121 dk.

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr. Bu dergi

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr. Bu dergi - EDİTÖR DEN - 10-16 Temmuz 2015 /S/03 Bu dergi kahvesiz okunmaz! Daha iyi ve başarılı işlere imza atmak için sizlerin samimi eleştirilerine ihtiyacımız var. sezgin@kultursanat.com.tr Kültür Sanat Dergisi

Detaylı

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr - EDİTÖR DEN - 26 Haziran-02 Temmuz 2015 /S/03 Camda asılı duran beyaz kağıt parçası Daha iyi ve başarılı işlere imza atmak için sizlerin samimi eleştirilerine ihtiyacımız var. sezgin@kultursanat.com.tr

Detaylı

BURAYA KADAR. Sert, edepsiz ve absürd komedi RÖPORTAJ OKAN ARPAÇ YAZDI TUNA KİREMİTÇİ UÇAKLAR A OĞLUMLA ÜÇÜNCÜ DEFA GİTTİK

BURAYA KADAR. Sert, edepsiz ve absürd komedi RÖPORTAJ OKAN ARPAÇ YAZDI TUNA KİREMİTÇİ UÇAKLAR A OĞLUMLA ÜÇÜNCÜ DEFA GİTTİK Sayı: 14 / 18-24 Ekim 2013 TUNA KİREMİTÇİ UÇAKLAR A OĞLUMLA ÜÇÜNCÜ DEFA GİTTİK CANAN SANAN AHMET ÜMİT İN AŞK HİKAYESİ TİYATRO AK LA KARA DA BARIŞ AKPOLAT ZEKASIZ SEKSAPEL E ANNIE LENNOX TAN TEPKİ RÖPORTAJ

Detaylı

Karanlık Cinayetler. Nicolas Cage, nihayet iyi bir yapımla karşımızda. Es Es TV OnlIne yayına giriyor. Tuna Kiremitçi Kadın, erkek ve 20 yıl

Karanlık Cinayetler. Nicolas Cage, nihayet iyi bir yapımla karşımızda. Es Es TV OnlIne yayına giriyor. Tuna Kiremitçi Kadın, erkek ve 20 yıl Sayı: 2 / 26 Temmuz - 1 Ağustos 2013 Karanlık Cinayetler Nicolas Cage, nihayet iyi bir yapımla karşımızda Es Es TV OnlIne yayına giriyor Tuna Kiremitçi Kadın, erkek ve 20 yıl Barış Akpolat Iron MaIden

Detaylı

damarlarınıza işleyecek

damarlarınıza işleyecek Taze Taze kan damarlarınıza işleyecek Genel Yayın Yönetmeni begum@edu-artdergisi.com Begüm ÇELİKKOL Sanatın her alanından haberdar olmanız için Edu&Art bundan sonra sizlerle birlikte olacak! Yayıncılık

Detaylı

DIANA. Aşk prenseslere yakışmıyor RÖPORTAJ TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER

DIANA. Aşk prenseslere yakışmıyor RÖPORTAJ TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER Sayı: 10 / 20-26 Eylül 2013 Belgin Elçioğlu yazdı DIANA Aşk prenseslere yakışmıyor TUNA KİREMİTÇİ MAGAZİN SEYREDE SEYREDE HAFİFTEN TIRLATMIŞ GENÇLER OKAN ARPAÇ YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN... ALEX CROSS RÖPORTAJ

Detaylı

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR OKAN ARPAÇ YAZDI. İlk filme göre çok daha ayakları yere basan bir yapıda ilerliyor TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR OKAN ARPAÇ YAZDI. İlk filme göre çok daha ayakları yere basan bir yapıda ilerliyor TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK Sayı: 16 / 1-14 Kasım 2013 TUNA KİREMİTÇİ YALNIZ BİR AVDIR YÜREK BARIŞ AKPOLAT LOU REED HEP VAHŞİ TARAFTA YÜRÜDÜ BELGİN ELÇİOĞLU İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNE DE ÖZEL RÖPORTAJ SEVİM

Detaylı

TURBO RÖPORTAJ OKAN ARPAÇ YAZDI. Bu orta karar filmi özellikle çocukların ayıla-bayıla seyredecekleri kesin...

TURBO RÖPORTAJ OKAN ARPAÇ YAZDI. Bu orta karar filmi özellikle çocukların ayıla-bayıla seyredecekleri kesin... Sayı: 9 / 13-19 Eylül 2013 OKAN ARPAÇ YAZDI TURBO Bu orta karar filmi özellikle çocukların ayıla-bayıla seyredecekleri kesin... RÖPORTAJ ALİ ILGIN OLUT: AŞK MASUMİYET KAZANDIRIR ARKIN ARTAÇ: YERLİ KORKU

Detaylı

MAG. Hareketli Hayatı Teşvik Projesi ve aile hekimlerinin rolü. New York ve Şanlıurfa nın yeniden keşfi. Futbolun öteki yüzü

MAG. Hareketli Hayatı Teşvik Projesi ve aile hekimlerinin rolü. New York ve Şanlıurfa nın yeniden keşfi. Futbolun öteki yüzü MAG Sayı 1 Ocak-Mart 2015 Hareketli Hayatı Teşvik Projesi ve aile hekimlerinin rolü Egzersiz İlaçtır New York ve Şanlıurfa nın yeniden keşfi Sporun ruh sağlığına ve iş hayatına olumlu etkileri Futbolun

Detaylı

DIZI. En bilinen. çok özel. sebepleri. Babalar Günü hediye MOSKOVA. Emlak piyasası canlanıyor mu? Mutlaka görülmesi. gereken yer...

DIZI. En bilinen. çok özel. sebepleri. Babalar Günü hediye MOSKOVA. Emlak piyasası canlanıyor mu? Mutlaka görülmesi. gereken yer... 3 4 0 7 7 t n Şubat - Mart 2015 Sayı 13 www.intowndergisi.com Haziran - Temmuz 2014 Sayı 9 www.intowndergisi.com Babalar Günü hediye En bilinen terk etme sebepleri seçenekleri Seçim sonrası Göktürk CAN

Detaylı

Aşk, kurabiyeler ve uyanış...

Aşk, kurabiyeler ve uyanış... Aşk, kurabiyeler ve uyanış... Genel Yayın Yönetmeni begum@edu-artdergisi.com Begüm ÇELİKKOL Bundan 14 yıl önceydi Ankara da bir yarışmaya katılmak üzere yola çıkmıştım. Yine aylardan Nisan dı. Yol boyunca

Detaylı

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR Anabilim Eğitim Kurumları ücretsiz yayınıdır. NİSAN 2015 SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR TÜMAY ÖZOKUR: SEVGİSİZ HER ŞEYE HAYIR N. ÖYKÜ İYİGÜN: ÖĞRENMENİN VE ÖĞRETMENİN

Detaylı

DAMLA SÖNMEZ GİZEM FERHAT ŞAHİN BİR ŞANS DAHA VER! MUHTAR KENT BEKAR KARADAYI MİRGÜN CABAS SOSYAL ŞOFÖRLER KIYAMET SONRASI FİLENİN SULTANI

DAMLA SÖNMEZ GİZEM FERHAT ŞAHİN BİR ŞANS DAHA VER! MUHTAR KENT BEKAR KARADAYI MİRGÜN CABAS SOSYAL ŞOFÖRLER KIYAMET SONRASI FİLENİN SULTANI Normal mi, Sezaryen mi? OP. DR. FURKAN KAYABAŞOĞLU SAYI 1 İLKBAHAR-YAZ 2015 FİLENİN SULTANI GİZEM KARADAYI MİRGÜN CABAS MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ BEKAR MUTFAĞI MUHTAR KENT COCA-COLA NIN ZİRVESİNDEKİ ADAM FERHAT

Detaylı

Aralık 2010. Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. illüstrasyon: Nalan Ece

Aralık 2010. Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. illüstrasyon: Nalan Ece Aralık 2010 Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. illüstrasyon: Nalan Ece 4 2011 Planınız 7 Hazır Mı? 9 Aydınlanmanın 11 Diyalektiği 16 Jonathan

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm 2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm Bu sürüm, bilgisayardan okuyacağı her şeyi, öncesinde yazıcı çıktısını alarak okuyanlar için hazırlandı. Resim yok, renk yok, yazılar 1 punto daha büyük, 4 sütun yerine

Detaylı

Türkiye nin Yeni Yazarları Projesi, örnek bir projedir.

Türkiye nin Yeni Yazarları Projesi, örnek bir projedir. Türkiye nin Yeni Yazarları Projesi, örnek bir projedir. Birlikte Daha Güzel Dergisi Hayatı Birlikte Paylaşıyoruz Adı: Birlikte Daha Güzel Dergisi Türü: 4 Aylık Süreli Dergi Bağcılar Belediye Başkanlığı

Detaylı

Genco Erkal. Ali Paşa Han. Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar. Mezarsız Ölüler Gri Sahne. Arsız Davet Akla Kara Tiyatro. Kuklacı Fatih Kolçak

Genco Erkal. Ali Paşa Han. Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar. Mezarsız Ölüler Gri Sahne. Arsız Davet Akla Kara Tiyatro. Kuklacı Fatih Kolçak Sayı 08 / Ekim 2013 Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar Mezarsız Ölüler Gri Sahne Arsız Davet Akla Kara Tiyatro Kuklacı Fatih Kolçak Siyasi Gestus Kadir Öğüt Seyirlik Tiyatro Hüseyin Avni Danyal Elveda

Detaylı

KAPTAN OKAN ARPAÇ YAZDI. PHILLIPSSinir bozacak kadar gerçek bir korsan öyküsü TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI

KAPTAN OKAN ARPAÇ YAZDI. PHILLIPSSinir bozacak kadar gerçek bir korsan öyküsü TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI Sayı: 15 / 25-31 Ekim 2013 TUNA KİREMİTÇİ TAM BİR İŞLER-GÜÇLER KAFASI BELGİN ELÇİOĞLU KONTRABAS, 20 YILDIR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR BARIŞ AKPOLAT MACKLEMORE, AMERİKAN MÜZİK ÖDÜLLERİNİ ALIR RÖPORTAJlar SEVİM

Detaylı

Sinema Söyleşileri. Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Söyleşi ve Panel Yıllığı 2012

Sinema Söyleşileri. Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Söyleşi ve Panel Yıllığı 2012 Sinema Söyleşileri Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Söyleşi ve Panel Yıllığı 2012 Sinema Söyleşileri Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Söyleşi ve Panel Yıllığı 2012 Yayına Hazırlayanlar

Detaylı

Yaz 2015 KLASİK OTOMOBİLE DEĞEN KADIN ELİ: CAKE İN TADI DAMAĞIMIZDA KALDI YELİZ BALIBEY JENNIFER ANISTON

Yaz 2015 KLASİK OTOMOBİLE DEĞEN KADIN ELİ: CAKE İN TADI DAMAĞIMIZDA KALDI YELİZ BALIBEY JENNIFER ANISTON Yaz 2015 CAKE İN TADI DAMAĞIMIZDA KALDI KLASİK OTOMOBİLE DEĞEN KADIN ELİ: YELİZ BALIBEY JENNIFER ANISTON KÜLAHÇIOGLU KONAK PIER : ATATÜRK CAD. NO: 19 Z-22 KONAK PIER AVM KONAK - IZMIR TEL : 232 483 64

Detaylı

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR BULU AĞUSTOS 2012 SAYI 13 www.sev.org.tr MA PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR AMERİKAN KOLEJLERİ'NDE RENGâRENK BAHAR TÜRK POP MÜZİĞİNİN 50 YILI TATLININ DAYANILMAZ CAZİBESİ Merhaba Değerli

Detaylı

TİVİBU DA. UEFA ŞAMPiYONLAR LiGi VE UEFA AVRUPA LiGi NİN TÜM MAÇLARI. 444 5 375 tivibu.com.tr

TİVİBU DA. UEFA ŞAMPiYONLAR LiGi VE UEFA AVRUPA LiGi NİN TÜM MAÇLARI. 444 5 375 tivibu.com.tr Eylül 2015 Sayı 51 EDİTOR UEFA ŞAMPiYONLAR LiGi VE UEFA AVRUPA LiGi NİN TÜM MAÇLARI TİVİBU DA. Bayram Coşkusu TİVİBU da Yaşanır! Sıcak ve bol güneşli bir Ağustos ayının ardından içimizi serinletecek bir

Detaylı

İTO, Van da hayatını kaybeden Japon Doktor Miyazaki adına ilköğretim okulu yaptıracak

İTO, Van da hayatını kaybeden Japon Doktor Miyazaki adına ilköğretim okulu yaptıracak Kelepçeleme Sözleşmeler başlıklı konferansa akademik çevreden ve sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı. T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı nın İllerimiz AB ye Hazırlanıyor programı kapsamında, İstanbul

Detaylı

Zeynep Dadak: İlk filminiz Okul

Zeynep Dadak: İlk filminiz Okul Durul Taylan, Yağmur Taylan: Çok iyi filmler insanların severek, birlikte, kitlesel olarak izlediği filmler. Sonuçta sinema ne olursa olsun kitlesel bir sanat. Son dönem Türkiye sinemasının en özgün yönetmenlerinden

Detaylı

facebook.com/misternoonline twitter.com/misternoonline www.misterno.com.tr

facebook.com/misternoonline twitter.com/misternoonline www.misterno.com.tr 18 18 facebook.com/misternoonline twitter.com/misternoonline www.misterno.com.tr Spor 44-49 Oscar 62-64 Moda 6-9 Fotoğraf 32-36 2 18 Müzik 10-16 Tarih 50-53 Sosyal Medya 40-42 Künye i Dizi 22-23 Oyun 58-60

Detaylı

YAKIT. Normal buysa ben yokum! YILDIZ. ... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi

YAKIT. Normal buysa ben yokum! YILDIZ. ... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi ... IYI KITAP.... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi. EKIM 2014 SayI 67.. Ücretsizdir www.iyikitap.net Normal buysa ben yokum! Saci Lloyd Karbon Günlükleri 2015 te, çevre krizinin çivisini

Detaylı

yıl 1 sayı 5 eylül/ekim 2006

yıl 1 sayı 5 eylül/ekim 2006 yıl 1 sayı 5 eylül/ekim 2006 FotoStory 22.09.2006 Hanau İÇERİK İzah edeyim! On yıldır evlilermiş... Ama gerdek gecelerinden başlayarak, adam hep karanlıkta sevişmek konusunda ısrar etmiş.. Kadıncağız yıllar

Detaylı

Mehmet Bilâl. Türk Hafif Yazıları

Mehmet Bilâl. Türk Hafif Yazıları Türk Hafif Yazıları Mehmet Bilâl Türk Hafif Yazıları Editör: Feryal Tilmaç Sürüm: Mart 2007 Kapak Tasarım: Nazlı Ongan 2007 altkitap Yapıtın tüm yayın hakları saklıdır. Tanıtım için yapılacak kısa alıntılar

Detaylı

Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum.

Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum. Engin Günaydın: Oynadığım her rolün hayatla bir bağı olmasını istiyorum. 25 Kasım 2010 tarihinde Mithat Alam Film Merkezi nin konuğu, sinemamızın özgün ve başarılı oyuncularından Engin Günaydın dı. Moderatörlüğünü

Detaylı