Tasarım Dünyasına Hoşgeldiniz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tasarım Dünyasına Hoşgeldiniz"

Transkript

1

2 TKARE MÜHENDİSLİK Tasarım Dünyasına Hoşgeldiniz TANITIM SUNUMU

3 TKARE MÜHENDİSLİK Tasarım Dünyasına Hoşgeldiniz

4 HAKKIMIZDA Otomotiv Yan Sanayi ve Ana Sanayisi nde uzun yıllar ; Sac metal Kalıp Tasarımı, Kalıp İmalatı ve Proje Yönetimi konularında hizmet vermiş kadrosuyla; Otomotiv, Beyaz Eşya, Havacılık ve Savunma Sanayisi nin ihtiyaç duyduğu sac metal kalıpları konusunda hizmet vermek amacıyla 2011 yılında kurulmuştur. Amacımız; olarak müşterilerimize hızlı, kaliteli, yenilikçi ve sonuç odaklı çözümler üretmektir. MİSYONUMUZ Sac Metal Kalıp sektöründeki müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tüm bilgi ve birikimlerimizi kullanarak, gelişen teknolojileri takip etmek, bunları uygulamaya dökmek ve gerekli organizasyonları kurarak müşterilerimizin hizmetine sunmaktır. Ürettiğimiz ürünü kaliteli, uygun maliyetle, zamanında teslim etmektir. VİZYONUMUZ Sac Metal Kalıp sektöründe, ürün tasarımından kalıp imalatına kadar olan her aşamada müşterilerine hızlı, kaliteli ve sonuç odaklı çözümler üreten, teknolojiyi yakından takip ederek müşterileri için en doğru çözümleri üreten öncü kuruluş olmak.

5

6

7

8 ;müşterilerine sunduğu hizmetlerde, sac metal kalıp sektöründe yaygın olarak kullanılan mühendislik yazılımlarını kullanmaktadır. Sac metal kalıpçılığının her aşamasına ayrı ayrı hizmetler sunan bu mühendislik yazılımları, TKARE MÜHENDİSLİĞİN eğitimli, yetkin kadrosu tarafından verimli bir şekilde kullanılarak müşteri odaklı çözümler üretmektedir. Sunduğumuz hizmetler; Ürün Tasarımı Yapılabilirlik çalışmaları Proses Metot Tasarımı Kalıp Tasarımı Prototip Kalıplar Açınım Kesme Kalıpları Çekme Kalıpları Bükme / Form Verme Kalıpları Kesme / Delme Kalıpları Kamlı Kalıplar ( Kontra kam Uygulamaları ) Adımlı ( Prograssive ) kalıplar Hassas Kesme Kalıpları Transfer Pres Kalıpları Aparat / Fikstür Tasarımları Kinematik Simülasyon ile Kalıp Tasarım Kontrolü Statik Analiz ile Kalıp elemanları mukavemet hesaplamaları Kalıp İmalatı

9 ÜRÜN TASARIMI Sac Metal sektöründeki tecrübelerimizle üretilebilir, işlevsel ürünlerin tasarımları.

10 YAPILABİLİRLİK ÇALIŞMALARI Kalıp tasarımlarına başlamadan ürünün üretilebilirliğinin analiz edildiği, kalıp tasarım ve imalat faaliyetlerindeki zaman ve işçiliklerin optimum seviyeye indirildiği çok önemli aşamalardan birisidir. Bu süreçte sanal ortamda simülasyonlar yaparak doğru, minimum maliyette ve hızlı kalıp imalatına yön veren mühendislik yazılımları kullanılmaktadır. Yapılan tüm çalışmalar raporlanarak müşterilerimize sunulmaktadır.

11 YAPILABİLİRLİK ÇALIŞMALARI Kalıp tasarımlarına başlamadan ürünün üretilebilirliğinin analiz edildiği, kalıp tasarım ve imalat faaliyetlerindeki zaman ve işçiliklerin optimum seviyeye indirildiği çok önemli aşamalardan birisidir. Bu süreçte sanal ortamda simülasyonlar yaparak doğru, minimum maliyette ve hızlı kalıp imalatına yön veren mühendislik yazılımları kullanılmaktadır. Yapılan tüm çalışmalar raporlanarak müşterilerimize sunulmaktadır.

12 PROSES / METOT TASARIMI Yapılabilirlik çalışmalarından sonra, kalıp tasarımının yapılabilmesi için hazırlanan; ürünün imalat yöntemlerinin belirlendiği aşamadır. Doğru proses, doğru Kalıp Tasarımı.

13 PROSES / METOT TASARIMI Doğru proses, doğru Kalıp Tasarımı.

14 PROSES / METOT TASARIMI Doğru proses, doğru Kalıp Tasarımı.

15 PROSES / METOT TASARIMI Doğru proses, doğru Kalıp Tasarımı.

16 GERİ YAYLANMA ( SPRINGBACK ) ÇALIŞMALARI Proseslerini geliştirdiğimiz tüm parçaların geri yaylanma simülasyonlarını yaparak; gerekirse Telafi Yüzey geliştirmeleri yapılır, tekrar simüle edilir ve parçanın kalıptan min. Geri yaylanmış şekilde çıkmasını sağlamış oluruz. Orjinal Telafi Yüzeyi

17 GERİ YAYLANMA ( SPRINGBACK ) ÇALIŞMALARI Proseslerini geliştirdiğimiz tüm parçaların geri yaylanma simülasyonlarını yaparak; gerekirse Telafi Yüzey geliştirmeleri yapılır, tekrar simüle edilir ve parçanın kalıptan min. Geri yaylanmış şekilde çıkmasını sağlamış oluruz.

18 KALIP TASARIMI Hazırlanan Proses çalışmaları ile Kalıpların 3 boyutlu ortama aktarıldığı bölümdür. Uzun yıllar bu sektöre hizmet etmiş teknik ekibimizle optimum boyutlarda, minimum maliyetlerde, kaliteli ve hızlı kalıp tasarımları ile hizmetinizdeyiz. Prototip Kalıplar Açınım Kesme Kalıpları Çekme Kalıpları Kesme / Delme Kalıpları Bükme / Form Verme Kalıpları Kamlı Kalıplar ( Kontra Kam Uygulamaları ) Adımlı ( Prograssive ) Kalıplar Hassas Kesme Kalıpları Transfer kalıpları

19 KALIP TASARIMI Açınım Kesme Kalıpları

20 KALIP TASARIMI Çekme Kalıpları Tek Etkili Çekme Kalıpları Çift Etkili Çekme Kalıpları

21 KALIP TASARIMI Kesme / Delme Kalıpları

22 KALIP TASARIMI Bükme / Form Verme Kalıpları

23 KALIP TASARIMI Kamlı Kalıplar

24 KALIP TASARIMI Kamlı Kalıplar ( Rotary kam )

25 KALIP TASARIMI Kamlı Kalıplar ( Kontra kam )

26 KALIP TASARIMI BMW Kalıpları ( BMW Carisma Programı kullanılarak tasarımlar gerçekleştirilmiştir )

27 KALIP TASARIMI FORD Kalıpları ( FORD Powertools Programı kullanılarak tasarımlar gerçekleştirilmiştir )

28 KALIP TASARIMI Adımlı ( Prograssive ) Kalıplar

29 KALIP TASARIMI Adımlı ( Prograssive ) Kalıplar

30 KALIP TASARIMI Adımlı ( Prograssive ) Kalıplar

31 KALIP TASARIMI Hassas Kesme Kalıpları

32 KALIP TASARIMI Transfer Pres Kalıpları Transfer Pres Eğrileri Transfer Pres Kalıpları

33

34 KİNEMATİK SİMÜLASYON İLE KALIP TASARIM KONTROLÜ Tamamlanan kalıp tasarımlarının kinematik olarak simüle edildiği ve sanal ortamda pres altında çalışmasını gösterdiğimiz aşamadır. Bu aşamada tasarlanan kalıp içersinde, kalıbın çalışmasına engel bir durum olup olmadığı tespit edilir ve kalıp imalatına geçmeden tüm engeller ortadan kaldırılarak, kalıpların sorunsuz bir şekilde imalatına geçme olanağını sağlamış oluyoruz. Müşterilerimiz aynı zamanda parça üreten şirketler ise; kalıpların bağlanacağı preslerin çalışma eğrilerini talep ederek, yapacağımız simülasyonun üretimdeki ile uyumluluğunu sağlamış oluyoruz. Özellikle, transfer presi olan müşterilerimizden bu çalışma eğrilerini talep ederek, kalıp tasarımlarının transfer hattına uyumluluğunu simüle ediyoruz.

35 STATİK ANALİZ İLE KALIP ELEMANLARI MUKAVEMET HESAPLAMALARI Tasarlanan kalıp elemanlarının çalışma koşullarına uygunluğunu, gerekli mukavemet değerlerini karşılayıp karşılamadığını simüle ettiğimiz aşamadır. Bu analizler sonucunda kalıp elemanlarının optimum seviyede imalata geçmesini sağlamış oluyoruz.

36 APARAT / FİKSTÜR TASARIMI Kaynak Aparatları Montaj Aparatları Test Aparatları Kontrol Fikstürleri

37 APARAT / FİKSTÜR TASARIMI KONTROL APARATI MONTAJ APARATI Montaj Aparatı: Hafif Ticari araç, Bağımsız Süspansiyon Montaj Aparatı

38 APARAT / FİKSTÜR TASARIMI KONTROL APARATI

39 APARAT / FİKSTÜR TASARIMI KONTROL APARATI

40 APARAT / FİKSTÜR TASARIMI KAYNAK APARATI

41 MAKİNA TASARIMI / İMALATI Tkare Mühendislik; Firmanıza özel Makine Tasarımı ve Makine İmalatı konusunda da hizmet vermektedir. Özel Makinalar konusunda, Tasarımdan İmalata kadar anahtar teslim Makinalar tasarlamakta ve üretmektedir.

42 YAZILIM Kalıp Kinematiği Tkare Mühendislik 2014 Nisan Ay ı itibari ile, bir Japon yazılımı olan Kalıp Kinematik programı EXPRESSUS yazılımının Türkiye deki tek yetkili satıcısı olmuştur. Expressus programı sayesinde; Daha Tasarım aşamasında; kalıpların pres altı kinematik simülasyonu yapılarak, kalıpta herhangi bir girişim ya da hatalı bir çalışma durumu olup olmadığı analiz edilebilir. İstenirse kalıp ile beraber pres senkronizasyonu da kurularak, özellikle Transfer ve Cross Bar uygulamalarını simüle edebilirsiniz. Bu sayede daha tasarım aşamasında; kalıbınızın tam olarak doğru çalıştığından emin olup, imalat çalışmalarını başlatabilirsiniz. Kinematik simülasyonun istenilen aşamasında simülasyonu durdurarak; istenilen bölgeden kesit alınabilir, kalıp elemanları arasında ölçüm, girişim ya da kalıp elemanları arasındaki ilişkileri analiz edebilirsiniz. Transfer kalıplarının simülasyonlarında, pres hızınızın kalıbınıza olan yansımalarını tespit ederek, optimum hızlarda parça üretimini daha tasarım aşamasında tespit edebilirsiniz.

43

44 Murathan TOKTAŞ Makina Mühendisi ( Genel Müdür ) Anıl Sertaç ATALAN Makina Mühendisi ( Teknik Müdür ) Hülya YALÇIN Endüstri Mühendisi ( Kalite Yönetim Temsilcisi ) Dilek VARANTEZ TOPSAKAL ( Ticari Danışman ) Merve IRMAK Makina Teknikeri (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Elif Nur AYDIN End. Kalıpçılık (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Fırat SAĞBAŞ Makina Teknisyeni ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Sercan UZUN Makina Teknikeri (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Ayşegül Buse İYİGÜN Makina Teknikeri (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Ümit ORUÇ Makina Teknisyeni ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Esra OLGUN Makina Teknikeri (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Bilge AY Makina Teknikeri (MYO) ( Kalıp Tasarım Uzmanı ) Elif DEMİRAL İşletme ( Finans Sorumlusu )

45 ÇALIŞAN PROFİLİ ( EĞİTİM ) LISANS ON LISANS MESLEK LISESI ILK OGRETIM TOPLAM ÇALIŞAN SAYISI: 17

46 ÇALIŞAN PROFİLİ ( POZİSYON ) PROSES UZMANI KALIP TASARIM UZMANI FINANS OFIS GOREVLISI TOPLAM ÇALIŞAN SAYISI: 17

47 GENEL MÜDÜR MURATHAN TOKTAŞ TEKNİK MÜDÜR ANIL SERTAÇ ATALAN KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİSİ HÜLYA YALÇIN TİCARET MÜDÜRÜ MURATHAN TOKTAŞ TİCARİ DANIŞMAN DİLEK VARANTEZ TOPSAKAL PROSES SORUMLUSU ANIL SERTAÇ ATALAN FİNANS SORUMLUSU ELİF DEMİRAL PROSES UZMANI SERCAN UZUN PROSES UZMANI BİLGE AY PROJE SORUMLUSU BİLGİ İŞLEM SORUMLUSU FIRAT SAĞBAŞ KALIP TASARIM UZMANI ÜMİT ORUÇ KALIP TASARIM UZMANI SERCAN UZUN KALIP TASARIM UZMANI MERVE IRMAK KALIP TASARIM UZMANI FIRAT SAĞBAŞ KALIP TASARIM UZMANI AYSEGUL BUSE IYIGUN KALIP TASARIM UZMANI ELİF NUR AYDIN KALIP TASARIM UZMANI ESRA OLGUN KALIP TASARIM UZMANI BİLGE AY

48 SUNUCUMUZ HP Pro Liant ML110 G7 İŞLEMCİ: XEON RAM : 16gb 1 ADET SİMÜLASYON DONANIMI HP Z 800 İŞLEMCİ: XEON RAM : 16gb 1 ADET DONANIM HP Z 420 İŞLEMCİ: XEON RAM : 16gb 11 ADET YEDEKLEME DONANIM DELL PRECISION T3500 İŞLEMCİ: XEON RAM : 24gb 4 ADET LenovoEMC px4-300d Network Storage CA ARCserve Backup r16.5 for Windows File Server Module DONANIM ASUS G74-G75 İŞLEMCİ: İ7 RAM : 32gb 4 ADET DONANIM MARKA MODEL RAM ADET SUNUCU HP PRO LIANT 16gb 1 SİMÜLASYON HP Z800 16gb 1 TASARIM HP Z420 16gb 11 CA ARCserve Backup r16.5 for Windows Database Module WD RED NAS 4TB SATA3 64MB 3.5" HDD ( 16 TB ) TÜM BİLGİSAYARLARIMIZDA ÇİFT MONİTÖR KULLANILMAKTADIR. TASARIM DELL T gb 4 TASARIM ASUS NOTEBOOK G74 G75 32gb 2 2

49 FORD MOTOR COMPANY POWERTOOLS BMW CARISMA EXPRESSUS

50 REFERANS OEM PROJE TOFAŞ FIAT ( D200 ) TOFAŞ FIAT ( D310 ) TOFAŞ FIAT ( MCV ) TOFAŞ FIAT ( MCV / CNG ) TOFAŞ FIAT ( P263 ) TOFAŞ FIAT ( P139 ) TOFAŞ FIAT ( P330 ) TOFAŞ GESTAMP (VW ) COŞKUNÖZ ALLGAIER ( PORSCHE C4 ) COŞKUNÖZ RENAULT ( J87 ) COŞKUNÖZ PSA ( A94 ) COŞKUNÖZ RENAULT ( X82 ) OPSAN FORD ( V362 ) TKG HONDA ( 11M-CIVIC ) TKG TOYOTA ( 476-AL ) BEYÇELİK GESTAMP FORD ( 408 ) BEYÇELİK GESTAMP MASERATI ( M156 ) FORD OTOSAN FORD ( V362 ) FORD OTOSAN FORD ( V363 ) SARIGÖZOĞLU FORD ( V363 ) FORD OTOSAN FORD ( V363 )FNA FORD OTOSAN FORD ( B460 ) COŞKUNÖZ BMW ( F45 ) COŞKUNÖZ AUDI ( AU334 ) FORD OTOSAN FORD ( E240 ) COŞKUNÖZ A.Ş. BMW ( F54 ) DÜNYA KALIP TOFAŞ ( 356 B ) CPS MERCEDES ( A213 ) YEPSAN GM AAT ( RUSIA ) (New Niva ) DÜNYA KALIP MERCEDES ( SFTP ) SARIGÖZOĞLU MERCEDES ( SFTP )

51

52

53

54

55

56 2013 Kosgeb Kobi Girişimci Ödülleri; GENÇ GİRİŞİMCİ Katagorisi Türkiye Finalisti

57

58

59

60

61

62

63 İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ Genel Müdür : Murathan TOKTAŞ ( ) Teknik Müdür : Anıl Sertaç ATALAN ( ) Ticari Danışman : Dilek VARANTEZ TOPSAKAL ( ) Adres :ULUTEK Teknoloji Geliştirme Merkezi Uludağ Ünv. Görükle Mah. Üniversite-1 Cad. No:933/ Nilüfer BURSA Telefon : Belge Geçer : Genel Ağ : E-posta

Welcome to the World of Design

Welcome to the World of Design TKARE ENGINEERING Welcome to the World of Design PRESENTATION OF COMPANY INTRODUCTION ABOUT US Automotive Industry for many years; sheet metal die design, die production and has served on the project

Detaylı

2010 yılı temmuz ayında OTAM da yeni bir yapılanma sürecinin

2010 yılı temmuz ayında OTAM da yeni bir yapılanma sürecinin SAYI 29 ARALIK 2011 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILAR

Detaylı

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler...

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler... ARKE Otomasyon Bil. Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Atilla KARAÇAY Ramazan EKİN Proje & Yazılım 0.533 430 19 45 Üretim & Satış 0.533 223 13 46 atilla.karacay@arkeotomasyon.com ramazan.ekin@arkeotomasyon.com

Detaylı

End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti.

End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti. End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. Tic. Ltd. Şti. İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER Hakkımızda 2 Talaşlı İmalat 18 Vizyon 4 Yüzey İşlemleri 20 Misyon 4 Renklendirme 22 Bakış Açısı 5 Kalite Kontrol 25

Detaylı

Bakış açınızı genişletin...

Bakış açınızı genişletin... Bakış açınızı genişletin... İş yönetimi Günümüz iş dünyasında hızla gelişen Mobil İş Otomasyonu ve Tedarik Zinciri Yönetimi Uygulamaları diğer modern iş yönetim kavramları arasında parlamakta, Univera

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

TeZMAKSAN MAKİNA DAN ÇALIŞANLARINA 10. YIL PLAKETİ YıL SONU KAMPANYASI SÜRÜYOR! STOKTAN DERHAL TESLİM TEZMAKSAN DAN YENİ İŞLEME MERKEZİ MARKASI

TeZMAKSAN MAKİNA DAN ÇALIŞANLARINA 10. YIL PLAKETİ YıL SONU KAMPANYASI SÜRÜYOR! STOKTAN DERHAL TESLİM TEZMAKSAN DAN YENİ İŞLEME MERKEZİ MARKASI TeZMAKSAN MAKİNA DAN ÇALIŞANLARINA 10. YIL PLAKETİ YıL SONU KAMPANYASI SÜRÜYOR! STOKTAN DERHAL TESLİM TEZMAKSAN DAN YENİ İŞLEME MERKEZİ MARKASI FINETECH FPT: En HaSSAS, EN DİNAMİK! Mustafa Aydoğdu Tezmaksan

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN İÇİNDEKİLER. IAS 2012-Uluslararası Otomotiv Sempozyumu 1 MAN Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2

OTAM AYLIK BÜLTEN İÇİNDEKİLER. IAS 2012-Uluslararası Otomotiv Sempozyumu 1 MAN Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2 SAYI 38 EKİM 2012 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME A.Ş. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ

Detaylı

Firma Profili. içindekiler. sf. 5 sf. 11 sf. 14 sf. 16 sf. 18 sf. 19 sf. 20 sf. 21 sf. 22 sf. 23 sf. 24 sf. 25 sf. 26 sf. 27

Firma Profili. içindekiler. sf. 5 sf. 11 sf. 14 sf. 16 sf. 18 sf. 19 sf. 20 sf. 21 sf. 22 sf. 23 sf. 24 sf. 25 sf. 26 sf. 27 Adres: Serhat OSB mah. 1213. sok. No:2, Ostim / Yenimahalle/ ANKARA / TÜRKİYE Tel: +90 312 484 21 71 Firma Profili www.intecro.com.tr içindekiler Firma Profili Robotlu Ark (MIG/MAG) Kaynağı Robot, Pozisyoner,

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 BMC Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 BMC Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber: SAYI 11 HAZİRAN 2010 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SAN. ve TİC. A.Ş. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİİ DERNEĞİ ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Önsöz

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 Ford Otosan Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 Ford Otosan Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber: SAYI 9 NİSAN 2010 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SAN. ve TİC. A.Ş. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİİ DERNEĞİ ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Önsöz

Detaylı

TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ

TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ TEZMAKSAN MAKİNA VE TEZMAK A.Ş. KONMAK 2011 FUARINDAYDI TEZMAKSAN, MACHINE SAZİ TABRİZ İLE ANLAŞMASINI YENİLEDİ DAHLIH TEN YENİ 5 EKSENLİ İŞLEME MERKEZİ DMX-320 Mustafa Aydoğdu

Detaylı

Güneş Enerjisi nde Lider

Güneş Enerjisi nde Lider Güneş Enerjisi nde Lider GO Enerji, 2003 yılından itibaren, Güneş enerjisinden elektrik üretimi teknolojilerinde uzmanlaşmış ekibiyle faaliyet göstermektedir. Kendi markaları ile ABD den Avustralya ya

Detaylı

Bu haftanın konu başlıkları;

Bu haftanın konu başlıkları; Bu haftanın konu başlıkları; Arçelik A.Ş. ye Red Dot tan 9 tasarım ödülü birden Vestel Beyaz Eşya, bu yılın ilk beş ayında 63 ödül aldı Demirdöküm'e Green Good Design ödülü Arçelik'ten indüksiyonlu ve

Detaylı

Daha Kolay, Daha Akıllı, Daha Hızlı.

Daha Kolay, Daha Akıllı, Daha Hızlı. BSDT Bilişim Dış Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Merkez Ofis Konya Şube Adres: 19 Mayıs mh. İnönü cd. Sümer sk. Sümko 2 Sitesi M2 B-Blok D.25 Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul Tel: 0216 372 16 15 Faks:

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

VOTTO müşterilerine OEM tedarikçilerinden seçmiş oldugu,ts 16949, QS9000, ISO 9001:2000 kalite standartlarını içinde bulunduran ürünler sunmaktadır.

VOTTO müşterilerine OEM tedarikçilerinden seçmiş oldugu,ts 16949, QS9000, ISO 9001:2000 kalite standartlarını içinde bulunduran ürünler sunmaktadır. VOTTO tüm araç modelleri için şasi ve süspansiyon parçalarını MARTAŞ Şirketi bünyesi içinde sunmaktadır. Ürünlerimizin kalitesi ve satış sonrası servis hizmetimiz müşteri memnuniyetimizin anahtarıdır.

Detaylı

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr hakkımızda avantajlar hizmetler çözümler yenilikler ürünler www.ssh.com.tr İşletmelerin iyi ve güvenilir bir ürün sağlayabilmeleri ancak başarılı bir satış sonrası hizmetle mümkün olabilir. Bulunduğumuz

Detaylı

2007-5. TICARET. ODASı

2007-5. TICARET. ODASı YAYıNNO : 2007-5. İSTANBUL TICARET ODASı İSTANBUL TİcARET ODASı... TURKIYE'DE KALIPÇILIK......... SEKTORUNUN BUGUNU VE YARıNı SEMİNER 05.10.2007 YAYıN NO: 2007-5 İstanbul, 2007 Copyright İTO Tüm haklar

Detaylı

BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA

BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA BULUT BİLİŞİM VE SANALLAŞTIRMA www.kocsistem.com.tr 444 0 262 Neden KoçSistem? Sanallaştırma teknolojileri büyük bir hızla firmaların hayatına girmeye devam ediyor. Veri merkezinden başlayarak ağ ve masaüstü

Detaylı

FİRMA TANITIM KATALOĞU

FİRMA TANITIM KATALOĞU FİRMA TANITIM KATALOĞU 2011 ROBORIDE END. ROBOT OTOMASYON SİSTEMLERİ FİRMA TANITIMI KURUMSAL Az maliyet ile daha verimli ve hatasız robot uygulamaları Günümüz endüstriyel alanlarında farklılık gösteren

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 CMS Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2 İTÜ Güneş Arabası Ekibi 5. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 CMS Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2 İTÜ Güneş Arabası Ekibi 5. Önsöz. Haber: SAYI 19 ŞUBAT 2011 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ

Detaylı

Engelleri Güvenle Aşın!

Engelleri Güvenle Aşın! Sayı : 2 Şubat / 13 Engelleri Güvenle Aşın! Niğde de 20.000 m² si kapalı alan olmak üzere toplam 252.000 m² lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 400 e yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri

Detaylı

Yönetim Kurulu n. Sevgili Dostlar;

Yönetim Kurulu n. Sevgili Dostlar; Yönetim Kurulu n Sevgili Dostlar; Gelişen teknolojilerle birlikte ürünler arasındaki farklılıkların neredeyse kalmadığı bir dönemi yaşamaktayız. Bugünün başarılı kurumlarına baktığımız zaman, sahip olunan

Detaylı

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Temmuz 2/2007 advance s Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Hareket Kontrol Sistemleri Türkiye deki ilk 18 servo

Detaylı

Dergimizin 6 ncı sayısının yayın tarihinin, 29 Ekim-

Dergimizin 6 ncı sayısının yayın tarihinin, 29 Ekim- DERGİDEN FİGES İLERİ MÜHENDİSLİK VE ARGE TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ 2014-3 / Sayı: 6 (Ekim-Kasım-Aralık 2014) SSN: 2147-9550 FİGES A.Ş. Adına Sahibi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık Öğüt Sorumlu Yazı İşleri

Detaylı

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar 01 2014 local Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 drive İyi olan hep kazanır! Akıllı hareket alanında lider Bosch Rexroth

Detaylı

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi

HAREKET. KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi HAREKET KONTROL TEKNOLOJiLERi MERKEZi İçindekiler 01 HKTM 02 Hizmet Kalitemiz 03 Tasarım, Ar-Ge, Üretim 04 Özel Makinalar 05 Otomasyon / Referanslar 06 Hidrolik / Referanslar 07 Temsilciliklerimiz 02 Hizmet

Detaylı

Konya uluslararası fuar merkezi

Konya uluslararası fuar merkezi Tezmaksan makina MÜŞTERİLERİNE ÖZEL, TAYVAN VE TAYLAND GEZİSİ DÜZENLEDİ 28 Nİsan - 1 Mayıs KOnMAK FUARI NDAYIZ Konya uluslararası fuar merkezi Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer

Detaylı

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010 Sayfa 1/25 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. Firma Tanıtımı... 3 2. Entegre Yönetim Sistemi Kapsamı... 3 3. Organizasyon Şeması... 4 4. ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ... 5 4.1. Genel Şartlar... 5 4.2. Dökümantasyon

Detaylı