AIG YARDIM ŞARTLARI (HUSUSİ OTO) A. GENEL ŞARTLAR

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AIG YARDIM ŞARTLARI (HUSUSİ OTO) A. GENEL ŞARTLAR"

Transkript

1 AIG YARDIM ŞARTLARI (HUSUSİ OTO) A. GENEL ŞARTLAR 1.SİGORTALI Binek araçlarda sigorta poliçesinde plaka numarası belirtilmiş aracın sürücüsü kendisi ile birlikte sürekli ikamet eden eşi, çocukları (17 veya daha küçük yaşta) veya anne/babası ve kaza durumunda araçta bulunan tüm yolcular asistansı meydana getiren bir durum karşısında poliçenin şartları uyarınca teminat altındadır. Ancak, teminat kapsamındaki kişilerin kanuni ikametgâhlarının Türkiye sınırları içinde olması şarttır. 2.SİGORTALI ARAÇ Binek Araç: Mevcut sigorta sözleşmesinde belirtilen araç, 3,5 ton ağırlığından az ve ülke sınırları içinde hareket eden ticari amaçla kullanılmayan motorlu kara taşıtıdır. 3.TEMİNATIN SÜRESİ Teminat, sigorta poliçesinde belirtilen süre içinde geçerlidir. 4. HİZMET KURALLARI Bu poliçe ile öngörülen tüm hizmetler AIG SIGORTA AŞ a da işbirliği yaptığı 3. şahıslar tarafından aşağıda belirtilen şartların yerine getirilmesiyle gerçekleştirilir ve yürürlüğe girer. AIG SIGORTA AŞ öncelikle bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi ve yürürlüğe girmesi için onayını vermelidir. 5.SORUMLULUĞUN VE YÜKÜMLÜLÜĞÜN SINIRLARI 5.1. AIG SIGORTA AŞ, masrafları Asistans hizmetlerinden önce onaylanmış olması yahut onaylanmış olması gerekliliği durumunda üstlenecektir AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının normal şartlarda evine dönerken yaptığı alet, benzin, tamirat ve yiyecek masraflarını ödemekle yükümlü değildir AIG SIGORTA AŞ ancak yerel kullanılabilirlik sınırları içinde ve sürücünün kiraya verenlerin şartlarını (ehliyet, kredi kartının acenteye ibrazı ve 21 yaş üstü olma zorunluluğu) yerine getirdiği durumlarda, araç kiralamasını organize edecektir. 5.4.Vasıtaların ulaşabildiği durumlar haricinde deprem ve olağanüstü hava koşulları gibi istisnai durumlarda AIG SIGORTA AŞ hizmetlerini vermekle yükümlü değildir. AIG SIGORTA AŞ ın, sigortalı aracın hareket edememesi ya da nakli sırasında meydana gelecek şahsi eşyaların ya da ayrılabilir parçaların çalınması durumunda, hiçbir yükümlülüğü yoktur AIG SIGORTA AŞ yol yardım hizmetlerini poliçede öngörülen şartlara en uygun yollarla organize eder.

2 5.6.Teminat altındaki aracın bir kaza sonucu hareket edememesi halinde, AIG SIGORTA AŞ aracın çektirilmesi için gerekli organizasyonu yapacaktır. Aracın çekilmesi ve anlaşmalı servis / yetkili servise ulaştırılması sırasında kaçınılmaz bir takım hasarlar meydana gelirse, bu hasarlardan AIG SIGORTA AŞ yükümlü olacaktır. Ancak aracın şarampolden yuvarlanma, nehire, denize düşme vb sebeplerden ötürü ancak özel yöntemlerle çekici hizmeti verebilecek şekilde kurtarılması sırasında kaçınılmaz bir takım hasarlar meydana gelirse, AIG SIGORTA AŞ hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır Sigortalı kendisinin bir asistans hizmetini elde etmeye hak kazanmış olup olmadığını ve kendisine ne tür bir asistansın sağlanması gerektiğinin saptanması için, AIG SIGORTA AŞ tarafından kendisine sorulabilecek her türlü soruyu yanıtlayacaktır. B.ÖZEL ŞARTLAR 1.ASİSTANS'IN COĞRAFİ SINIRLARI Asistans, yolcuların ferdi ve tıbbi teminatlardan yararlanabilmeleri için Türkiye sınırları içinde seyahat etmeleri, teknik teminatlardan yararlanabilmeleri için kanuni ikametgâhlarından arabanın çalınması, kaza, arıza durumlarında 0 km uzakta olmaları halinde geçerlidir. 2. TEKNİK TEMİNATLAR Mevcut poliçede öngörülen şartlarla, sigortalı aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma (tam çalınma durumunda polise bildirilmiş olması ve tutanağın ibrazı gereklidir), ve benzin bitmesi sonucu hareket edememesi halinde AIG SIGORTA AŞ ın sorumluluğu başlar. 2.1.GEZİCİ veya ÇEKİCİ GÖNDERME Aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma durumunda aynı il içerisindeki istediği anlaşmalı servise / yetkili servise, aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis /yetkili servisin bulunmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi durumundaki limiti ödemekle yükümlüdür. Yukarıda sayılan durumlar sonucu araç hareket edemez durumda ise AIG SIGORTA AŞ aracın bozulduğu yere tamir edilmesi için tamirci gönderilmesini temin eder. Ancak yedek parça ve işçilik ücretleri her iki durumda da Sigortalı ya aittir. Sigortalının şehirlerarası çekici hizmeti istediği durumlarda AIG SIGORTA AŞ, varsa Sigortalının bulunduğu il içerisindeki istediği anlaşmalı servise/yetkili servise, istenilen anlaşmalı servis/yetkili servisin aynı il içerisinde olmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi durumundaki limiti karşılamakla yükümlüdür. Bu limiti aşan tutar Sigortalı tarafından karşılanacaktır. Yanlış/hatalı yakıt dolumu nedeni ile oluşabilecek arızalar bu teminata dâhildir.

3 2.2.ŞARAMPOLDEN KURTARMA Sigortalı aracın şarampole yuvarlanması halinde AIG SIGORTA AŞ aracın kurtarma masraflarını USD ye kadar karşılar. Bu limiti aşan tutarlar Sigortalı tarafından karşılanır. 2.3.SİGORTALI ARACIN GERİ ALINMASI Sigortalı aracın anlaşmalı servis / yetkili serviste tamir edilmesi 72 saati aşıyorsa veya çalınmışsa ve sigortalıların AIG SIGORTA AŞ tarafından evlerine dönmelerine ya da seyahatlerinin devamına olanak tanınmış olması durumunda AIG SIGORTA AŞ aşağıdaki masrafları karşılar: Aracın sahibi ya da kendisinin belirlediği bir kişinin aracın bulunduğu yere kadar uçak, otobüs, tren bileti masrafları, Sigortalı aracın, Sigortalının Türkiye sınırları içinde bulunan sürekli ikametgâhına nakli için sürücü temin masrafları, Aracın tamamen pert olması halinde, AIG SIGORTA AŞ madde 2.1 ve 2.2 deki masrafları öder, madde 2.3 deki masrafların hiçbirini ödemez. 2.4.SÜRÜCÜ SAĞLANMASI Sürücünün aracı kullanmasını imkânsız kılan kaza geçirmesi veya vefatı durumunda, araçtaki diğer kişilerin aracı kullanamaması şartı ile AIG SIGORTA AŞ araçtaki kişilerin kanuni ikametgâh adreslerine ulaşmasını sağlamak veya seyahat için planlanan yere götürmek üzere sürücü temin edecektir. 2.5.BENZİN BİTMESİ DURUMUNDA ARACIN ÇEKİLMESİ Aracın benzini bitmesi durumunda en yakın benzin istasyonuna çekilmesi hizmeti karşılanacaktır. 2.6.ÇİLİNGİR HİZMETİ Aracın herhangi bir nedenle kilitlerinde olabilecek problemlerden veya anahtar kaybından dolayı araca girilmesi mümkün olmadığında, en uygun hizmet birimi olay yerine gönderilip, işçilik masrafları karşılanacaktır. Malzeme maliyeti Sigortalı tarafından ilgili iş koluna yapılacaktır. Olay yerinde problemin giderilememesi durumunda, Sigortalının bulunduğu il içerisindeki en yakın anlaşmalı servise/yetkili servise, anlaşmalı servis/yetkili servisin aynı il içerisinde olmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi durumundaki limiti karşılamakla yükümlüdür. Bu limiti aşan tutar Sigortalı tarafından karşılanacaktır. Anahtarın araç içinde unutulması teminata dâhildir.

4 2.7.LASTİK DEĞİŞİMİ HİZMETİ Herhangi bir nedenle kazaya bağlı olmaksızın aracın lastiği patladığında veya zarar gördüğünde en uygun hizmet birimi olay yerine gönderilip, işçilik masrafları karşılanacaktır. Yıllık azami 50 adet lastik değiştirilmesi hizmetiyle sınırlı olup, malzeme maliyeti Sigortalı tarafından ilgili iş koluna yapılacaktır. 3.OLAY YERİ TAHKİKAT HİZMETİ AIG SIGORTA AŞ, ekspertiz raporunun hazırlanmasında kullanılacak, araçtaki hasarların üzerinde gösterilebileceği bir form hazırlayacaktır ve AIG SIGORTA AŞ ı arayan ve aracı kazalı, asistans hizmetinden faydalanmak isteyen tüm Sigortalıların araçları, çekiciye yüklenmeden önce AIG SIGORTA AŞ tarafından olay yerine gönderilecek hizmet sağlayıcılar tarafından incelenerek standardize edilmiş form üzerinde dikkat çekici noktalar işaret edilecektir. Ayrıca hasarlı aracın fotoğrafları çekilecektir. Sigorta nın kaza sonrasında bekletilmemesi amacı ile bu işlem çekicilerimiz eşliğinde yapılacak olup; olay yeri tahkikat servisinden sonra Sigortalı, çekicilerimiz ile olay yerinden hemen ayrılabileceklerdir. Bilirkişi belge ve fotoğrafları AIG SIGORTA AŞ ta toplanacak, gerekli kontroller sonrası AIG hasar servisine kurye aracılığı ile iletilecektir. Ayrıca aylık olarak olay yeri tahkikat hizmeti adetleri ve sunulduğu bölgelere dair ayrıntılı bir raporlama tarafınıza gönderilecektir. 4.FERDİ TEMİNATLAR AIG SIGORTA AŞ, ulaşım ve konaklama masraflarını Sigortalının ikamet ili dışında aracının bozulması, kaza geçirmesi, kısmi ya da tam çalınması sonucu karşılamakla yükümlüdür. 4.1.ULAŞIM MASRAFLARI Eğer sigortalı aracın hareket edememesi 48 saati geçiyor ya da sigortalı araç çalınmış ise AIG SIGORTA AŞ Sigortalının sürekli yaşadığı ikametgâhına ya da gitmek istediği başka bir yere (bu yere gidiş ücretinin sürekli ikametgâhına eşit ya da daha az olması kaydıyla) ulaşması için bölge şartlarına göre uçak (6 saati aşması durumunda), tren, otobüs bileti ya da taksi temin eder. Ulaşım Hizmetinden yararlanan sigortalı konaklama hizmetinden yararlanamaz. 4.2.KONAKLAMA MASRAFLARI Araç aynı gün içinde onarılamazsa AIG SIGORTA AŞ maksimum 3 gece, 3 veya 4 yıldızlı otel masraflarını karşılar (otel masrafları oda- kahvaltı ile sınırlıdır). Konaklama Hizmetinden yararlanan sigortalı ulaşım hizmetinden yararlanamaz.

5 4.3. KİRALIK ARAÇ Kaza sonrası poliçesinde ikame araç hizmet hakkı bulunduğu AIG SIGORTA AŞ a bildirilmiş olan sigortalı aracın hareketsiz kalmış olması halinde; olay yerinden AIG SIGORTA AŞ ın aranması sonucunda, aracın AIG SIGORTA AŞ tarafından veya AIG SIGORTA AŞ ın onayı alınarak başka bir firmanın çekicisi ile servise çekilmesi durumunda ve hasar onarımının halinde eksper ya da AIG Hasar Yetkili kişisinin onayı ile 24 saati aşması, sigortalının kullandığı araca eşdeğer (bölge şartlarında ikame araç firmasında müsait bulunan sigortalı aracın özelliklerine en yakın araç) bir araç en fazla 7 gün süre ile (yılda 2 kez) ücretsiz olarak karşılanır. Hasarlı aracın onarım süresi belirtilen 7 günü aştığı takdirde (her bir hasar için azami 7 gün), limit üstü bedel hizmeti alan sigortalıdan direkt tahsil edilecektir. İstisna: Cam, ayna, sinyal, stop lambası ve far kırılmaları, tampon hasarı, tam ziya ( pertotal ) tam çalınma ve kısmi çalınma hasarlarında Kiralık Araç Hizmeti verilmemektedir. AIG SIGORTA AŞ, Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt hariç olmak üzere kiralık araç hizmetinin masraflarını karşılar. İkame araç süresi eksper veya AIG Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen araç onarım süresi ile sınırlıdır. İkame aracın bu şartlara göre oluşan teslim gününde, teminatın başladığı gün aracın teslim alındığı saatte iade edilmesi gerekmektedir. İkame araç, hasarlı aracın tamir gördüğü servisin veya sigortalının ikamet adresinin bulunduğu il merkezinde olmak kaydıyla sigortalının istediği adrese teslim edilir / alınır. Eksper veya AIG Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen ve AIG SIGORTA AŞ a iletilen araç hasar onarım süresinde, servis işlem ve parça sürecinden kaynaklı olarak yaşanacak gecikmeler nedeniyle ikame araç gün sayısında daha sonra oluşabilecek süre uzatma talepleri kabul edilmeyecektir. İkame kiralık araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları uluslararası kurallar gereğince araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slipi veya mail order formu imzalatılacaktır veya ön provizyon alınacaktır. Araç kiralayan sigortalı kiralama şirketlerinin uluslar arası belirlenmiş olan kiralama koşullarına uymakla yükümlüdür. Boş kredi kartı slipi veya mail order formu veya ön provizyon alınarak kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir). -Trafik cezaları, -Yakıtın eksik teslim edilmesi, -Kasko poliçesi kapsamı dışında araca verilebilecek zararlar,

6 -kiralayanın kusurlu hareketlerinden dolayı kiralık aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar Not: Kiralık Araç hizmeti yılda 2 kez olay başı 7 gün süre ile sınırlıdır İkame Kiralık Araç Hizmeti Kaza sonrası poliçesinde ikame araç hizmet hakkı bulunan ve hasar onarımının eksper veya AIG Hasar yetkili kişisinin onayı ile 24 saati aşması halinde, sigortalının kullandığı araca eşdeğer (bölge şartlarında ikame araç firmasında müsait bulunan sigortalı aracın özelliklerine en yakın araç) bir araç en fazla 7 gün süre ile (yılda 2 kez) ücretsiz olarak karşılanır. Hasarlı aracın onarım süresi belirtilen 7 günü aştığı takdirde (her bir hasar için azami 7 gün), limit üstü bedel hizmeti alan sigortalıdan direkt tahsil edilecektir. İstisna: Cam, ayna, sinyal, stop lambası ve far kırılmaları, tampon hasarı, tam ziya ( pertotal ) tam çalınma ve kısmi çalınma hasarlarında Kiralık Araç Hizmeti verilmemektedir. AIG SIGORTA AŞ, Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt hariç olmak üzere kiralık araç hizmetinin masraflarını karşılar. İkame araç süresi eksper veya AIG Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen araç onarım süresi ile sınırlıdır. İkame aracın bu şartlara göre oluşan teslim gününde, teminatın başladığı gün aracın teslim alındığı saatte iade edilmesi gerekmektedir. İkame araç, hasarlı aracın tamir gördüğü servisin veya sigortalının ikamet adresinin bulunduğu il merkezinde olmak kaydıyla sigortalının istediği adrese teslim edilir / alınır. Eksper veya AIG Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen ve AIG SIGORTA AŞ a iletilen araç hasar onarım süresinde, servis işlem ve parça sürecinden kaynaklı olarak yaşanacak gecikmeler nedeniyle ikame araç gün sayısında daha sonra oluşabilecek süre uzatma talepleri kabul edilmeyecektir. İkame kiralık araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları uluslararası kurallar gereğince (Sigortalı kiralık araç firmasının kiralama koşullarına uymak zorundadır.)araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slipi veya mail order formu imzalatılacaktır veya ön provizyon alınacaktır. Araç kiralayan sigortalı kiralama şirketlerinin uluslar arası belirlenmiş olan kiralama koşullarına uymakla yükümlüdür. Boş kredi kartı slipi veya mail order formu veya ön provizyon alınarak kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir). -Trafik cezaları,

7 -Yakıtın eksik teslim edilmesi, -Kasko poliçesi kapsamı dışında araca verilebilecek zararlar, -kiralayanın kusurlu hareketlerinden dolayı kiralık aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar 5.TIBBİ TEMİNATLAR Sigortalı, tıbbi teminatlardan kanuni ikametgâh adresinden 25 km uzakta ve aracı ile seyahat ediyor olması halinde yararlanabilecektir SAĞLIK TAŞIMACILIĞI AIG SIGORTA AŞ Sigortalının aracı ile kaza sonucu yaralanması durumunda ambulans veya refakatçi doktor ile uygun bir tıbbi merkeze veya bir hastaneden diğerine veya kanuni ikametgâhına ulaştırılmasını düzenler ve masraflarını karşılar. Bu taşımada hangi nakil aracının en uygun olacağına AIG SIGORTA AŞ ın doktorları karar verecektir. Hiçbir durumda, AIG SIGORTA AŞ yerel acil yardım teşekküllerinin yerine geçmeyecektir. 5.2.EŞLİK EDEN SİGORTALILARIN NAKLİ Sigortalılardan birinin yaralanma nedeni ile seyahatini sürdürememesi söz konusu ise, AIG SIGORTA AŞeşlik edenlerin kanuni ikametgâhlarına veya ilgili hastaneye nakil masraflarını üstlenecektir. Sigortalılardan biri 15 yaşından küçük bir çocuk ise ve ona eşlik edecek bir başka kişi bulunmuyorsa, AIG SIGORTA AŞ hastaneye veya kanuni ikametgâha kadar eşlik etmesi için bir kişi tahsis edecektir. 5.3.REFAKATÇİ AIG SIGORTA AŞ Sigortalının 5 günden fazla hastanede kalması gerektiğinde, bir aile üyesi için hastanenin bulunduğu yere kadar seyahat masraflarını ve en fazla 4 gün olmak üzere 3 veya 4 yıldızlı otel masraflarını karşılar.(otel masrafları oda kahvaltı ile sınırlıdır) 5.4.VEFAT DURUMUNDA YARDIM Sigortalının kaza sonucu vefatı durumunda AIG SIGORTA AŞ naaşın kanuni ikametgâhına naklini azami USD ye kadar organize eder ve karşılar AIG SIGORTA AŞ refakat eden Sigortalıların defin yerine veya kanuni ikametgâhlarına dönüşünü başlangıçta öngörülmüş olanaklar geçerli olmadığı takdirde organize edecektir Eğer Sigortalılardan birisi kendine refakat edecek kimse bulunmayan bir çocuk (15 veya daha küçük yaşta) ise, AIG SIGORTA AŞ kanuni ikametgâhına kadar kendisine eşlik edecek bir refakatçi tahsis edecektir.

8 5.5. ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİ Sigortalının talebi üzerine AIG SIGORTA AŞ tıbbi teminatlar kapsamındaki konularla ilgili acil ve gerekli mesajların iletilmesini sağlayacaktır. 6. PC ASİSTANS HİZMETİ Sigortalıların kullanıcısı oldukları bilgisayarlarının arıza, vb sebeplerden dolayı kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda olay yerine hizmet sunmak üzere PC asistans gezici servisini yönlendirilmesi sağlanır. Olay yerinde hizmet sunumu, 7 gün 24 saat arıza tespiti ve onarımı olmak üzere her iki aşamada sigortalı ödemeli olarak gerçekleştirilir. PC Asistans kapsamında hizmet sunumu: Arıza tespiti, onarım (donanım yazılım), kapasite arttırımı, network kurulum ve ayarları, network altyapı çalışmaları, internet bağlantı ve paylaşımı, virüs temizleme ve koruma, yeni sistem kurulumu ve bilgi aktarımı, bilgi kurtarma, telefon desteği, cihaz kiralama ve elektronik tamirat (olay yerinde) olarak sınıflandırılabilir. Hizmetin olay yerinde, müşterisinin gözü önünde sunulmasından dolayı güvenliği ve kalitesinin ölçülebildiği bir hizmetten faydalanması sağlanmaktadır. İlgili tutar sigortalının talebi sonrasında mail order aracılığı ile de AIG SIGORTA AŞ tarafından kredi kartından tahsil edilebilecektir. İlgili hizmet sadece İstanbul sınırları içerisinde geçerlidir. 7.FERDİ KAZA TEMİNATLARI 7.1.DOKTOR/UZMAN HEMŞİRE GÖNDERİLMESİ HİZMETİ Sigortalının daimi ikamet ili içinde veya yurtiçinde aracıyla seyahati esnasında rahatsızlanması, yaralanması veya kaza geçirmesi durumunda AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının bulunduğu bölgeye en yakın yerden doktor veya hemşire teminini Sigortalı ile anlaşmaları ve Sigortalının onayı durumunda gönderecektir. Ödeme Sigortalı tarafından direk olarak ilgili iş koluna yapılacaktır SİGORTALI NIN REŞİT OLMAYAN ÇOCUKLARINA ANİ HASTALIK VEYA KAZA DURUMUNDA YARDIM Sigortalının aracıyla seyahati esnasında ikametgâh adresindeki reşit olamayan çocuklarından birinin aniden hastalanması veya kaza geçirmesi durumunda yanında 1. dereceden bir aile ferdinin olmaması durumunda; Sigortalının yazılı olarak ön izin vermiş olması koşuluyla çocuğun durumunun gerektirdiği tedavileri sağlama amaçlı hastane/sağlık birimine transferleri sağlanır EVE ÖĞRETMEN GÖNDERİLMESİ Sigortalının aracıyla seyahati esnasında rahatsızlanması, yaralanması veya kaza geçirmesi durumunda, İlköğretim okulu öğrencisinin ferdi kaza teminatları kapsamında yaralanması nedeniyle okula

9 gidememesi durumunda, müfredattan geri kalmaması açısından azami 3 okul günü günde 3 saat için eve öğretmen gönderilmesi sağlanır AVANS PARA Sigortalının aracıyla seyahati esnasında rahatsızlanması, yaralanması veya kaza geçirmesi durumunda içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için, avans para talep etmesi durumunda en geç iki hafta içerisinde geri ödenmesi koşulu ile azami USD ye kadar avans para verilir BİLGİ HATTI Aşağıdaki işkolları hakkında haftada 7 gün 24 saat Sigortalıya bilgi verilecektir. Nöbetçi Eczaneler (İstanbul içinde) Hastane Telefon ve Adresleri Kiralık Araç firmaları Oteller, konaklama tesisleri Turizm Danışma, Turizm Meslek Örgütleri, Turist Rehberleri, Turizm Polisi, pasaport, Seyahat acenteleri, hava yolu şirketleri, hava alanları, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları, Her türlü resmi kimlik kaybı (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı v.s.) durumunda yapılacak işlemler hakkında limitsiz bilgi TIBBİ DANIŞMA Sigortalının aracıyla seyahatte olması koşuluyla tıbbi bir konu için telefonla danışıyorsa, AIG SIGORTA AŞ doktorları, aktarılmış olan tıbbi bilgilerin tümünü analiz ettikten sonra azami 24 saatlik süre içerisinde bir yanıt verirler. Ancak yanıtta verilmiş olan bilgiler bir tıbbi konsültasyon yerine geçmez veya reçete nedeni olmaz. Tıbbi öğüt, tedavi eden doktorun yerini hiç bir zaman almaz. Sadece doktorun hareket alanını tamamlayabilir ve doktorla daha iyi bir diyalogun kurulmasına yardımcı olur. Tıbbi aciliyet durumunda (Arayan sigortalının daha önceki bilgileriyle tıbbi danışma kapsamının normal olarak dışında kalan) tıbbi öğüt, acil durumla ilgili öğütlerin verilmesinden ve acil tıbbi servislere doğru yönlendirmeden ibaret olacaktır İLAÇ GÖNDERİLMESİ Sigortalının aracıyla seyahati esnasında rahatsızlanması, yaralanması veya kaza geçirmesi durumunda AIG SIGORTA AŞ doktor tarafından acil olarak yazılmış ilaçların Sigortalıya gönderilmesi işlemini organize edecektir. İlaç masrafları Sigortalıya aittir.

10 8.CONCIERGE HİZMETLERİ 8.1.CONCIERGE HİZMETİ SUNUM SINIRLARI AIG SIGORTA AŞ tarafından lehtarlara sunulan Concierge Hizmetleri; Kişiler için tüm Türkiye de geçerlidir, 8.2.CONCIERGE HİZMETLERİNİN TANIMI SEYAHAT SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigorta nın seyahatini her yönüyle planlayıp, düzenlemekle yükümlüdür. AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının tercihine göre eksiksiz bir yolculuk programı hazırlar ve uçak, tren, otobüs, otel ve araba kiralama rezervasyonlarını yapar. Ayrıca seyahat için yapılan araştırma sırasında Sigortalı ya diğer alternatifler hakkında tavsiyelerde bulunur. AIG SIGORTA AŞ tarafından Sigortalı adına yapılan rezervasyonların teyit, iptal veya değiştirilmesi her zaman için mümkündür UÇUŞ BİLGİ VE REZERVASYON SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalı ya istekleri doğrultusunda uçuş bilgilerini verecek, uçak rezervasyonlarını ve istenen değişiklikleri yapacaktır. AIG SIGORTA AŞ; Sigortalının talebi doğrultusunda rezervasyonu yapacaktır. AIG SIGORTA AŞ Sigortalıdan rezervasyon talebini mesai saatleri içerisinde, doğrudan rezervasyon sistemini kullanarak ve müşteri hattayken, mesai saatleri dışında bilgileri aldıktan sonra, en geç ertesi iş günü içinde yaparak Sigortalıya rezervasyonu ile ilgili bilgi verecektir. Sigortalının uçak biletini AIG Sigorta Concierge Servisleri aracılığıyla AIG SIGORTA AŞ ın almasından dolayı Sigortalıya yurtiçi uçuşlarda %4, yurtdışı uçuşlarda %6 oranında bir indirim hakkı tanınmaktadır. Bu oranın gerekli durumlarda değiştirilme hakkı AIG SIGORTA AŞ a aittir. AIG SIGORTA AŞ; Sigortalının talep ettiği tarih ve şartlarda rezervasyon yapılamaması durumunda alternatifleri Sigortalıya önerecektir OTOBÜS VE DEMİRYOLU BİLGİ VE REZERVASYON SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ; Sigortalıya istekleri doğrultusunda otobüs/tren bilgilerini verecek ve rezervasyonlarını veya istenen değişiklikleri yapacaktır. AIG SIGORTA AŞ; Sigortalının talebi doğrultusunda rezervasyonu yaparak, Sigortalıya otobüs/tren biletini ulaştıracaktır.

11 AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının talep ettiği tarih ve şartlarda rezervasyon yapılamaması durumunda alternatifleri Sigortalıya önerecektir FERİBOT SEFERLERİ BİLGİ VE REZERVASYON SERVİSİ İstanbul Deniz Otobüsleri ve Türkiye denizcilik işletmelerinin şehirlerarası seferlerine Sigortalının istekleri doğrultusunda bilet rezervasyonunun yapılması ve yine Sigortalının talebi ile biletin kendisine ulaştırılması hizmetidir OTEL BİLGİ VE REZERVASYON SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, yerli ve yabancı kaynaklarını kullanarak Sigortalıya otel bilgilerini aktararak ve gerekirse rezervasyonu yaparak Sigortalıya yapılan rezervasyonla ilgili bilgi verecektir ARAÇ VE LÜKS ARAÇ KİRALAMA SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalı isteğine bağlı olarak kiralanmak istenen araç veya limuzin hakkında her tür bilgiyi sunacak ve Sigortalının talep etmesi durumunda gerekli organizasyonu yapacaktır. AIG SIGORTA AŞ; Türkiye de limuzin kiralama hizmetini sadece İstanbul da sağlayacaktır SEYAHAT ÖNCESİ BİLGİ SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının seyahate gitmeyi planladığı bölgeler hakkında her tür bilgiyi Sigortalının talebi doğrultusunda sağlayacaktır. İlgili bilgiler hava durumu, kültürel faaliyetleri vs. kapsamaktadır RESTORAN REZERVASYON VE BİLGİ SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalı talebine bağlı olarak her türlü restoran hakkında tavsiye ve bilgi vererek, Sigortalı nen talep etmesi durumunda rezervasyon yaptıracaktır ETKİNLİK BİLGİ VE REZERVASYON SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalıya bulunduğu ya da seyahat edeceği yerdeki her türlü sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri ile ilgili bilgiyi sunmak ve biletlerini temin etmekle yükümlüdür MESAJ SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının ulaştırmak istediği acil mesajları yakınlarına ulaştırmakla yükümlüdür KURYE SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalıya kurye hizmetleri ile ilgili organizasyonu yapmakla yükümlüdür.

12 HEDİYE VE SPESİYALİTE SERVİSİ MONDİAL ASSİSTANCE, Sigortalıların özel araştırma ve özel alışveriş taleplerini karşılamak için mümkün olan tüm kaynaklarını kullanmakla yükümlüdür HEDİYE/ÇİÇEK DAĞITIMI AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının ihtiyacı doğrultusunda gelen hediye ve çiçeklerin dağıtımı talebi için tüm öneri ve ayarlamaları yapacaktır İŞ SEYAHATİ SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının iş seyahati esnasında ihtiyaç duyacağı her türlü ekipmanın (PC, laptop, cep telefonu vs.) kiralama organizasyonunu düzenlemekle yükümlüdür TOPLANTI/KONFERANS ORGANİZASYON SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının seyahati esnasında katılacağı toplantı veya konferanslarla ilgili her türlü organizasyonu yapmakla yükümlüdür ÇEVİRİ SERVİSİ AIG SIGORTA AŞ, Sigortalıya ait dokümanların tercümesi için düzenleme yapacaktır. İlgili çeviri dilleri İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca dır. İstek üzerine diğer dillerde çevirmenlik de temin edilebilir CONCIERGE HİZMETLERİ İLE İLGİLİ GENEL HUSUSLAR AIG SIGORTA AŞ, ilgili hizmetleri yerli ve yabancı kaynaklarını kullanarak sunacak ve Sigortalıların istekleri doğrultusunda özel alternatifler yaratacaktır. AIG SIGORTA AŞ tarafından sunulan bilgi kapsamlı hizmetler için, Sigortalıdan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ancak AIG SIGORTA AŞ, Sigortalının talep ettiği hizmeti (uçak bileti, hediye, çiçek ) sağlarken üçüncü bir kuruluştan almak durumunda kaldığında, üçüncü kuruluşlardan alınan hizmete dair bedel Sigortalı tarafından kredi kartı aracılığı ile karşılanacaktır. AIG SIGORTA AŞ bunun dışında bu hizmetlerin sağlanması ya da Sigortalıya ulaştırılması gibi ara hizmetler için Sigortalıdan her hangi bir ücret talep etmeyecektir. Sağlanacak hizmetin Sigortalıya ulaştırılması için gerekli kargo bedeli (örn: sinema bileti, şehirlerarası çiçek siparişi vs ) AIG SIGORTA AŞ tarafından karşılanacaktır. AIG SIGORTA AŞ yukarıda belirtilen bu hizmet tutarlarını Sigortalının kredi kartı hesabına borç kaydedecektir. Hizmetlerin sunumunda hizmet sağlayıcıların çalışma saatleri dışında gelen taleplerin sağlanamamasından dolayı AIG SIGORTA AŞ sorumlu olmayacaktır. Aynı şekilde üçüncü şahısların stok tükenmesi, ellerinde bulunmaması veya hizmeti sağlayamamalarından dolayı AIG SIGORTA AŞ sorumlu olmayacaktır.

13 Bilgi hatları ve Çiçek Siparişi ve Gönderimi hizmetleri dışında gelen taleplerin İstanbul içerisinde en az 24 saat, İstanbul dışındaki şehirlerde 2 gün önce yapılması şartı aranacaktır. Aksi takdirde hizmet sunumunun gerçekleştirilememesinden sorumlu olunmayacaktır. 9.TEMİNAT DIŞI KALAN HALLER Aşağıda belirtilen hususlar teminat kapsamı dışındadır: 9.1.Dört tekerlekli 3500 kg'dan ağır olan araçlar, traktörler, kiralık araçlar, inşaat makineleri, 125 cm3'den küçük motosikletler, üç tekerlekli arabalar, 9.2.Sigortalı tarafından çeşitli risk ve tehlikelere girerek kasıtlı olarak gerçekleştirilen her türlü hasarlar, Ceza Kanununa göre meşru müdafaa kabul edilen durumlar hariç, 9.3.Spor müsabakaları ya da ralli gibi etkinliklere katılma sonucu meydana gelen hasarlar, 9.4.Savaş, iç savaş, kargaşalık, grev, korsanlık, terör olayları, halk hareketleri ve bunları önlemek üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler ya da nükleer veya radyoaktif yayılmalar sonucu meydana gelen hasarlar, 9.5.Sigortalı aracın daha önceden bilinen bir mekanik arıza ya da düzenli bakımı yapılmaması sonucu meydana gelen bozulmalar, 9.6.Sigortalı ya da sürücünün taşınan yolcu hayvan veya malın yolcu kapasitesine ya da yükleme biçimine uymayan şekilde taşınmasının hasara ya da kazaya sebebiyet vermesi durumu.

KARMA KASKO SİGORTASI ASISTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI

KARMA KASKO SİGORTASI ASISTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI KARMA KASKO SİGORTASI ASISTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI Hususi ve Kamyonet Kullanım Tarzları İçin Geçerli Yardım Hizmeti Özel Şartları A)Yardım Hizmeti Özel Şartları A. 1. Lehtar /lar Sigorta poliçesinde

Detaylı

SÜPER OTO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI

SÜPER OTO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI SÜPER OTO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI A)Yardım Hizmeti Özel Şartları A. 1. Lehtar /lar Sigorta poliçesinde plaka numarası belirtilmiş aracın sürücüsü ve kaza durumunda araçta bulunan tüm yolcular.

Detaylı

Araç Teminatları. Aracın çekilmesi ve kurtarılması

Araç Teminatları. Aracın çekilmesi ve kurtarılması Araç Teminatları Aracın çekilmesi, kurtarılması, oto kapı kilit, lastik değiştirilmesi ve benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi hizmetleri Daimi İkametgah'tan 0 km den itibaren, geri kalan diğer hizmetler

Detaylı

HYUNDAI KASKO HUSUSİ VE KAMYONETLER İÇİN YARDIM HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI

HYUNDAI KASKO HUSUSİ VE KAMYONETLER İÇİN YARDIM HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI Marka kasko bölümümüze bakınız her bir markanın acil yadım hizmetleri Çok küçük farklılıklar içerebilir.ancak genelyardım hizmetleri ana yapısı aynıdır. ALLİANZ YARDIM HİZMETİ ÖZEL ŞARTLARI HYUNDAI KASKO

Detaylı

www.hyundai.com.tr 0216 571 63 01 MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI YOL YARDIM 0212 233 32 62

www.hyundai.com.tr 0216 571 63 01 MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI YOL YARDIM 0212 233 32 62 www.hyundai.com.tr facebook.com/hyundaiturkiye twitter.com/hyundaiturkiye instagram.com/hyundaitr 0216 571 63 01 MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI YOL YARDIM 0212 233 32 62 Hyundai nizi ve sizi yolda bırakmayan tek

Detaylı

Motorsiklet kasko yardım Araç Teminatları

Motorsiklet kasko yardım Araç Teminatları Motorsiklet kasko yardım Araç Teminatları Şirket aracın çekilmesi, kurtarılması, lastik değiştirilmesi ve benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi hizmetlerini Daimi İkametgah tan 0 km'den itibaren, geri

Detaylı

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ 1) Asistans'ın Coğrafi Sınırları Asistans, Sigortalıların ferdi ve tıbbi teminatlardan, Sigortalı nın aracıyla seyahati esnasında hastalanması, yaralanması veya kaza geçirmesi

Detaylı

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ

A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ 1) Asistans'ın Coğrafi Sınırları Asistans, Sigortalıların ferdi ve tıbbi teminatlardan, Sigortalı nın aracıyla seyahati esnasında hastalanması, yaralanması veya kaza geçirmesi

Detaylı

-Aynı il sınırları dahilinde Anlaşmalı servis yoksa araç sigortalının talebi doğrultusunda il dışındaki en yakın Anlaşmalı Servise ücretsiz çekilir.

-Aynı il sınırları dahilinde Anlaşmalı servis yoksa araç sigortalının talebi doğrultusunda il dışındaki en yakın Anlaşmalı Servise ücretsiz çekilir. TRAFİK ÜRÜNÜ ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. 1.2 Asistans

Detaylı

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM Aracın Çekilmesi Eğer aracınız arızalandı veya bir kazaya uğradıysa, VakıfKart 7/24 Asistans ile aracınız hareketsiz duruma

Detaylı

ZURICH SİGORTA MOTORSİKLET YOL YARDIM

ZURICH SİGORTA MOTORSİKLET YOL YARDIM ZURICH SİGORTA MOTORSİKLET YOL YARDIM Araç Teminatları Limitler Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması 300 TL 600 TL Lastik değiştirilmesi için aracın çekilmesi 300 TL Aracın kullanılamayışı nedeniyle

Detaylı

Mevcut indirim oranı % 50 olan poliçenin 2 hasarı var ise yenilemedeki indirim oranı % 0 olacaktır.

Mevcut indirim oranı % 50 olan poliçenin 2 hasarı var ise yenilemedeki indirim oranı % 0 olacaktır. TÜM OTO KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI A- Kasko Teminatı Sigortalı araç veya onun aksesuarı zayi olmuş veya hasara uğramış ise sigortacı tespit olunan ziyan ve hasar bedelini sigortalıya tazmin eder. Sigortacının

Detaylı

AIG SİGORTA ECZANE PAKET ASİSTANS HİZMETLERİ

AIG SİGORTA ECZANE PAKET ASİSTANS HİZMETLERİ AIG SİGORTA ECZANE PAKET ASİSTANS HİZMETLERİ Teminatların Özeti ve Limitler Tesisat işleri 150 YTL / yılda 3 defa Detay için tıklayın ( tıklandığında ilgili konu başlığına gitmelidir..) Elektrik işleri

Detaylı

İŞYERİ ASİSTANS HİZMETİ

İŞYERİ ASİSTANS HİZMETİ Kobi Paket Sigorta Poliçesi Kobi Paket Sigorta Poliçesi, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bulunan binanız ve bu bina içerisindeki kıymetlerinizin uğrayabileceği zararları Başak Groupama Sigorta

Detaylı

460 ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI. Ürün Yönetim Müdürlüğü

460 ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI. Ürün Yönetim Müdürlüğü 460 ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI Ürün Tanımı Artı Ferdi Kaza Sigortası; NEDİR? Gerçekleşebilecek bir kaza halinde, sigortalının seçmiş olduğu limitler dahilinde Vefat ve Sürekli Sakatlık risklerini bir yıl

Detaylı

MOTOSİKLET YOL YARDIM

MOTOSİKLET YOL YARDIM MOTOSİKLET YOL YARDIM Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın kurtarılması Lastik patlaması halinde aracın çekilmesi Benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

Detaylı

Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması. Araç kazası sonucu yaralanma durumunda nakil 300 TL (yılda 2 defa) Acil mesajların iletilmesi

Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması. Araç kazası sonucu yaralanma durumunda nakil 300 TL (yılda 2 defa) Acil mesajların iletilmesi Sigortalı Aracın Teminatları TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması 500 TL 500 TL Araç kazası sonucu yaralanma durumunda nakil 300 TL (yılda 2 defa) Acil mesajların

Detaylı

OTO SİGORTALARI MEHMETÇİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO

OTO SİGORTALARI MEHMETÇİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO OTO SİGORTALARI MEHMETÇİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları (subay, astsubay, istisnai memur, sivil memur, jandarma uzman, uzman erbaş, işçi ve bunların emeklileri)

Detaylı

Inter Partner Assistance - GULF Sigorta / Hususi Kasko 1/18

Inter Partner Assistance - GULF Sigorta / Hususi Kasko 1/18 Inter Partner Assistance - GULF Sigorta / Hususi Kasko 1/18 HİZMETLER A. ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ 1) Asistans'ın Coğrafi Sınırları Asistans, Sigortalıların ferdi ve tıbbi teminatlardan, Sigortalı nın aracıyla

Detaylı

Turistik İşletme Sigortası

Turistik İşletme Sigortası Turistik İşletme Sigortası Türkiye artık bir tatil cenneti olarak adlandırılıyor. Turistleri en iyi koşullarda ağırlamak gerçek bir profesyonellik gerektiriyor. Tabii, değeri milyarlarla ölçülen turistik

Detaylı

ARTI YOL YARDIM. (En yakın Yetkili Renault Servisi ne) Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi. En yakın yakıt istasyonuna kadar

ARTI YOL YARDIM. (En yakın Yetkili Renault Servisi ne) Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi. En yakın yakıt istasyonuna kadar ARTI YOL YARDIM Araç Teminatları Yol kenarı yardım organizasyonu Aracın çekilmesi Oto kapı kilit hizmeti Lastik değiştirilmesi hizmeti Yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle

Detaylı

Asistansım 365 BİNEK ARAÇLAR YOL YARDIM

Asistansım 365 BİNEK ARAÇLAR YOL YARDIM Asistansım 365 BİNEK ARAÇLAR YOL YARDIM Araç Teminatları Aracın çekilmesi Açıklamalar Kaza durumunda Max. Yılda 2 defa Arıza durumunda Max. Yılda 1 defa Aracın vinç ile kurtarılması Yılda 2 defa Max.500

Detaylı

OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ HÜKÜM VE ŞARTLARI AĞIR TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet

OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ HÜKÜM VE ŞARTLARI AĞIR TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ HÜKÜM VE ŞARTLARI AĞIR TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. 1.2

Detaylı

TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM

TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM Araç Teminatları TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM Aracın Çekilmesi Aracın Vinç ile Kurtarılması Aracın kaza geçirmesi veya arıza yapması nedeniyle ikamet ve seyahat Onarılan veya bulunan aracın alınması için

Detaylı

HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR

HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR HSA / EK 4 : OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

Detaylı

HÜR YARDIM TEMİNATLARI

HÜR YARDIM TEMİNATLARI HÜR YARDIM TEMİNATLARI O KM. LİK ÜRÜN Teminatların Özeti ve Limitleri Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Lastik değiştirilmesi hizmeti Benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi

Detaylı

Doktor Onayıyla, Yılda 2 Defa, Olay başı 100 TL

Doktor Onayıyla, Yılda 2 Defa, Olay başı 100 TL VAKIFBANK ASİSTANS HİZMETLERİ TEKNİK YARDIM Aracın Çekilmesi Gezici Konaklama Ulaşım Araç Bilgi Hattı MEDİKAL YARDIM Ambulans Tıbbi Danışma İndirimli Bilgisi Eve Doktor Eve Hemşire Hastahane Acil İlaç

Detaylı

OTO SİGORTALARI BİRLEŞİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO

OTO SİGORTALARI BİRLEŞİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO OTO SİGORTALARI KAZA SONUCU KAN PARASI OLARAK ADLANDIRILAN MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT TALEPLERİ SINIRSIZ teminat verilebilir. BİRLEŞİK KASKO SİGORTASI GENİŞLETİLMİŞ KASKO Birleşik Kasko Sigortası Genişletilmiş

Detaylı

SOMPO JAPAN SİGORTA ACİL YARDIM HİZMETLERİ

SOMPO JAPAN SİGORTA ACİL YARDIM HİZMETLERİ SOMPO JAPAN SİGORTA ACİL YARDIM HİZMETLERİ Önemli Notlar Aşağıda tanımlanan hizmetlerden yararlanma hakkı, aracın çekilmesi, kurtarılması, yol kenarı yardım, oto kapı kilit, lastik değiştirilmesi ve benzin

Detaylı

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. HSA / EK 5 :OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından

Detaylı

FIAT YOL YARDIM EKSTRA HİZMET KAPSAMI

FIAT YOL YARDIM EKSTRA HİZMET KAPSAMI FIAT YOL YARDIM EKSTRA HİZMET KAPSAMI Araç Teminatları Yol kenarı yardım organizasyonu Koşullar Aracın kurtarılması/çekilmesi (Maks. 400 TL limit dahilinde) Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi

Detaylı

ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar. Teknik Teminatlar. Aracın Çekilmesi

ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar. Teknik Teminatlar. Aracın Çekilmesi ASĠSTANS PROGRAMLARI ÖZEL ġartlar Teknik Teminatlar Aracın Çekilmesi Araç, kaza geçirmesi veya arızalanması sonucu hareket edemez durumda ise Asistans Firması aracın olay başına USD 100.- sınırına kadar

Detaylı

ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI

ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI ARTI FERDİ KAZA SİGORTASI Ürün Tanımı Artı Ferdi Kaza Sigortası; NEDİR? Gerçekleşebilecek bir kaza halinde, sigortalının seçmiş olduğu limitler dahilinde Vefat ve Sürekli Sakatlık risklerini bir yıl süreyle

Detaylı

MAPFRE GENEL SİGORTA BİNEK VE TİCARİ ARAÇ TRAFİK YARDIM

MAPFRE GENEL SİGORTA BİNEK VE TİCARİ ARAÇ TRAFİK YARDIM MAPFRE GENEL SİGORTA BİNEK VE TİCARİ ARAÇ TRAFİK YARDIM TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Araç Teminatları Kapsam Aracın çekilmesi 250 TL Aracın kurtarılması 500 TL Araç kazası sonucu yaralanma durumunda

Detaylı

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ HÜKÜM VE ŞARTLARI HAFİF TİCARİ 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. 1.2

Detaylı

HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE!

HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE! HER ŞEY YOLUNDA OLSUN DİYE KASKO YOL YARDIM HİZMETİ HDI DE! HDI Sigorta dan Çok Özel Bir Yol Yardım Hizmeti HDI, kaza, arıza ve çalınma gibi durumlarda aracınız için verilen KASKO desteği paralelinde,

Detaylı

AIG Konut Asistans Hizmetleri :

AIG Konut Asistans Hizmetleri : AIG Konut Asistans Hizmetleri : Konutunuzda Acil Müdahale Gerektiren (Cam Kırılması,Elektrik Tesisatı arızası,çilingir hizmeti,su tesisatının patlaması v.b.) durumlarda 7 gün 24 saat 0212 3374256 /444

Detaylı

Araç Teminatları. Aracın çekilmesi ve kurtarılması

Araç Teminatları. Aracın çekilmesi ve kurtarılması Araç Teminatları Aracın çekilmesi ve kurtarılması hizmetleri Daimi İkametgah'tan 0 km den itibaren, geri kalan diğer hizmetler Daimi İkametgah ilinin dışında olmak kaydıyla tüm Türkiye de verilmektedir.

Detaylı

Teminat Özetleri ve Limitler

Teminat Özetleri ve Limitler LIBERTY SİGORTA/TRAFİK YARDIM HİZMETLERİ/ 2013 1 / 11 Araç Teminatları Teminat Özetleri ve Limitler Aracın çekilmesi Binek ve Hafif Ticari Araç Grubu Aracın çekilmesi Ağır ve Özel Maksatlı Araç Grubu (Liberty

Detaylı

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

Detaylı

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak HSA / EK 5 :OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından

Detaylı

TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM

TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER TİCARİ ARAÇLAR KASKO YARDIM Araç Teminatları Aracın çekilmesi Hafif Ticari araç En fazla 675 TL Ağır Ticari ve Özel Maksatlı araç En fazla 1.350 TL (Sadece arıza sonucu çekimler

Detaylı

LIBERTY SİGORTA OTO TRAFİK SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR

LIBERTY SİGORTA OTO TRAFİK SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR LIBERTY SİGORTA/TRAFİK YARDIM HİZMETLERİ/ 2015 1 / 14 LIBERTY SİGORTA OTO TRAFİK SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR 2015 LIBERTY SİGORTA/TRAFİK YARDIM HİZMETLERİ/

Detaylı

ANADOLU HİZMET FERDİ KAZA-KASKO YARDIM (BİNEK ARAÇLAR)

ANADOLU HİZMET FERDİ KAZA-KASKO YARDIM (BİNEK ARAÇLAR) ANADOLU HİZMET FERDİ KAZA-KASKO YARDIM (BİNEK ARAÇLAR) Daimi İkametgah dışında bir seyahat sırasında, öngörülemeyen bir olay meydana gelmesi halinde, Lehdara aşağıda belirtilen yardım hizmetleri sağlanır.

Detaylı

İhtiyacınız olduğunda Anadolu Hizmet ten daha iyi faydalanabilmeniz için bazı konuları size tekrar hatırlatmayı arzu ediyoruz:

İhtiyacınız olduğunda Anadolu Hizmet ten daha iyi faydalanabilmeniz için bazı konuları size tekrar hatırlatmayı arzu ediyoruz: ANADOLU HİZMET TRAFİK İhtiyacınız olduğunda Anadolu Hizmet ten daha iyi faydalanabilmeniz için bazı konuları size tekrar hatırlatmayı arzu ediyoruz: Öncelikle Anadolu Hizmet telefon numaranızın her an

Detaylı

b. Sigortalı araçta standardının dışında yer alan ilave aksesuar bakımından poliçede belirtilen sigorta bedeli veya hasar tarihindeki

b. Sigortalı araçta standardının dışında yer alan ilave aksesuar bakımından poliçede belirtilen sigorta bedeli veya hasar tarihindeki RENAULT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR BÖLÜM 1 Sigortalı Aracın Ziyan Ve Hasar Teminatları A- Kasko Teminatı Sigortalı araç veya onun aksesuarı zayi olmuş veya hasara uğramış ise sigortacı tespit olunan

Detaylı

AIG İŞYERİ YARDIM 650 TL. Maks.250 TL - yılda 3 defa. Maks. 2 gün-yılda 1 kez Organizasyonu. Bağlantı Hizmetleri. Organizasyon. Organizasyon.

AIG İŞYERİ YARDIM 650 TL. Maks.250 TL - yılda 3 defa. Maks. 2 gün-yılda 1 kez Organizasyonu. Bağlantı Hizmetleri. Organizasyon. Organizasyon. AIG İŞYERİ YARDIM TEMİNATLAR LİMİTLER Dahili su tesisatında oluşan sorunlarda Tesisatçı Gönderilmesi Dahili elektrik tesisatında oluşan sorunlarda Elektrikçi Gönderilmesi Dış camın kırılması durumunda

Detaylı

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM

VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM VAKIFKART 7/24 ASİSTANS İLE HANGİ HİZMETLERDEN YARARLANABİLİRSİNİZ? TEKNİK YARDIM Aracın Çekilmesi Eğer aracınız arızalandı veya bir kazaya uğradıysa, VakıfKart 7/24 Asistans ile aracınız hareketsiz duruma

Detaylı

ANADOLU HİZMET PERT KASKO YARDIM

ANADOLU HİZMET PERT KASKO YARDIM ANADOLU HİZMET PERT KASKO YARDIM Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi İkametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati Seyahate

Detaylı

EK-1 EGE SĐGORTA. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması. Đşçilik Sınırsız (Diğer masraflar Lehdar'a ait)

EK-1 EGE SĐGORTA. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması. Đşçilik Sınırsız (Diğer masraflar Lehdar'a ait) ASSIST LINE/EGE SĐGORTA/Hususi Kasko Yardım Teminatları/ 2015 Sayfa 1 / 9 EK-1 EGE SĐGORTA HUSUSĐ KASKO YARDIM TEMĐNATLARI TEMĐNATLARIN ÖZETĐ VE LĐMĐTLER Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın vinç ile

Detaylı

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM

BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM BİNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Araç Teminatları Aracın çekilmesi (Sadece arıza sonucu poliçe süresince bir defa) Aracın vinç ile kurtarılması Yol kenarı yardım Lastik değiştirilmesi

Detaylı

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir.

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir. HSA / EK 4 :HAFİF TİCARİ OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar:

Detaylı

Aşağıdaki maddeler teminat dışıdır: - İşyeri içinde sıhhi tesisat, sabit su tesisatı, kalorifer tesisatı, kanalizasyon ve

Aşağıdaki maddeler teminat dışıdır: - İşyeri içinde sıhhi tesisat, sabit su tesisatı, kalorifer tesisatı, kanalizasyon ve MAPFRE GENEL SİGORTA, Süper Kobim Sigorta Poliçesi alan tüm sigortalılara İŞYERİ YARDIM hizmeti sunuyor. Süper Kobim İşyeri Yardım hizmetinden 0 (212) 368 65 26'yı arayarak 365 Gün 24 Saat faydalanabilirsiniz

Detaylı

Acil mesajların iletilmesi

Acil mesajların iletilmesi ASSIST LINE/EGE SĐGORTA/Hususi ve Hafif Ticari Trafik Yardım Teminatları/ 2015 Sayfa 1 / 3 EK-5 EGE SĐGORTA HUSUSĐ VE HAFĐF TĐCARĐ ARAÇ TRAFĐK YARDIM TEMĐNATLARI VE AÇIKLAMALARI TEMĐNATLARIN ÖZETĐ VE LĐMĐTLER

Detaylı

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi.

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. HSA / EK 5 :OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar: Hizmetlerden

Detaylı

TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER

TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Araç Teminatları TEMİNATLARIN ÖZETİ VE LİMİTLER Aracın Çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Oto Kapı Kilit Hizmeti Lastik Değiştirilmesi Hizmeti Benzin bitmesi durumunda aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı

Detaylı

GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ

GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ GROUPAMA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMET SÖZLEŞMESİ Groupama Medikal Yardım TANIMLAR Poliçe: Groupama tarafından tanzim edilmiş ve EAT ye bildirimi yapılmış Sağlık poliçesidir. Sigortalı: Sigortacı tarafından

Detaylı

HUSUSİ EK 1 SBN SİGORTA KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın kurtarılması

HUSUSİ EK 1 SBN SİGORTA KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın kurtarılması HUSUSİ EK 1 SBN SİGORTA KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR BÖLÜM 1. YOL YARDIM ARAÇ TEMİNATLARI Aracın çekilmesi Aracın kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama veya daimi ikametgaha

Detaylı

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI. *vize için seyahat. *geniş kapsamlı keyf seyahat. Başa Dön

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI. *vize için seyahat. *geniş kapsamlı keyf seyahat. Başa Dön SEYAHAT SAĞLIK SİGORTALARI *vize için seyahat *geniş kapsamlı keyf seyahat Başa Dön Vize Sağlık Seyahat Sigortası Teminatları Acil Tıbbi Tedavi Acil Diş Teminatı Tıbbi Nakil Daimi İkametgaha Nakil Vefat

Detaylı

Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır.

Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır. Kiralama Koşulları Dizel Araçlara %10 Fiyat Farkı Uygulanır. Fiyatlara %18 KDV Dahil değildir. Fiyatlar Yeni Türk Lirasıdır. Kiralama Süresi En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her

Detaylı

HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması

HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR. Aracın çekilmesi. Aracın vinç ile kurtarılması HAFİF TİCARİ EK 1 SBN SİGORTA TİCARİ KASKO YARDIM TEMİNATLARI VE AÇIKLAMALAR BÖLÜM 1. YOL YARDIM ARAÇ TEMİNATLARI Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

Detaylı

malların taşınması amacıyla kullanılan ve yüksüz ağırlığı yüksüz ağırlığı kg dan fazla olup

malların taşınması amacıyla kullanılan ve yüksüz ağırlığı yüksüz ağırlığı kg dan fazla olup HSA / EK 6 :TRAFİK POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta poliçesinin adına kesildiği aracın sahibi ve/veya plaka numarası belirtilmiş aracın sürücüsü. Lehdar

Detaylı

SİZİ, ARACINIZI, KARŞI ARACI TÜRKİYE ÇAPINDA GÜVENCE ALTINA ALAN SİGORTA!

SİZİ, ARACINIZI, KARŞI ARACI TÜRKİYE ÇAPINDA GÜVENCE ALTINA ALAN SİGORTA! SİZİ, ARACINIZI, KARŞI ARACI TÜRKİYE ÇAPINDA GÜVENCE ALTINA ALAN SİGORTA! HDI TRAFİK SİGORTASI ARAÇ YARDIM HİZMETİ HDI Sigorta dan Trafik Sigortanıza Yeni Boyutlar Kazandıran Hizmet Diyelim ki aracınız

Detaylı

FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR

FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR A- Kasko Teminatı Sigortalı araç veya onun aksesuarı zayi olmuş veya hasara uğramış ise sigortacı tespit olunan ziyan ve hasar bedelini sigortalıya tazmin eder.

Detaylı

TÜM OTO KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

TÜM OTO KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI TÜM OTO KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI A- Kasko Teminatı Sigortalı araç veya onun aksesuarı zayi olmuş veya hasara uğramış ise sigortacı tespit olunan ziyan ve hasar bedelini sigortalıya tazmin eder. Sigortacının

Detaylı

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ ARAÇLAR)

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ ARAÇLAR) LIBERTY SİGORTA/HUSUSİ VE HAFIF TICARI KASKO YARDIM HİZMETLERİ/ 2015 1 / 17 LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (HUSUSİ VE HAFİF TİCARİ

Detaylı

İzin yolu çile yolu olmaktan çıkıyor!

İzin yolu çile yolu olmaktan çıkıyor! İzin yolu çile yolu olmaktan çıkıyor! Araçları ile Türkiye ye gidecek olan vatandaşlarımız yola çıkmadan sigorta ve asistans ihtiyaçlarını karşılayacak, yola huzurla çıkacak. Büyük heyecanla beklediğimiz

Detaylı

ARAÇ TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi : 750.-TL. Aracın vinç ile kurtarılması : 1.000.-TL

ARAÇ TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi : 750.-TL. Aracın vinç ile kurtarılması : 1.000.-TL KASKO BİNEK VE HAFİF TİCARİ ARAÇ Aracın çekilmesi 750.-TL Aracın vinç ile kurtarılması 1.000.-TL Oto kapı kilit hizmeti ( Çilingir yo l- işçilik ücreti veya en yakın tamirciye nakli 500.-TL Lastik değiştirilmesi

Detaylı

HDI YOL YARDIM HİZMETLERİ

HDI YOL YARDIM HİZMETLERİ HDI YOL YARDIM HİZMETLERİ Kasko veya trafik poliçelerinde bu teminatın verilmiş olması şartı ile yardım hizmetlerinden faydalanılacaktır. YARDIM HİZMETİ Yardım hizmeti; kişiler için kaza ve ani hastalık

Detaylı

OTO KASKO ''ASİSTANS HİZMETLER" HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş.

OTO KASKO ''ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. OTO KASKO ''ASİSTANS HİZMETLER" HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş.'nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

Detaylı

NİS-KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

NİS-KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI NİS-KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI Nis-Kasko, 0 (sıfır) 10 yaş arası Nissan marka otomobil ve kamyonet kullanım tarzı araçlar için kapsamı ve teminatları özel olarak belirlenmiş bir poliçedir. ÖZEL ŞARTLAR

Detaylı

FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR

FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR FİAT KASKO SİGORTASINA AİT ÖZEL ŞARTLAR A- Kasko Teminatı Sigortalı araç veya onun aksesuarı zayi olmuş veya hasara uğramış ise sigortacı tespit olunan ziyan ve hasar bedelini sigortalıya tazmin eder.

Detaylı

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (AĞIR VE ÖZEL MAKSATLI TİCARİ ARAÇLAR)

LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (AĞIR VE ÖZEL MAKSATLI TİCARİ ARAÇLAR) LIBERTY SİGORTA/AĞIR TİCARİ KASKO YARDIM HİZMETLERİ/ 2015 1 / 12 LIBERTY SİGORTA OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR (AĞIR VE ÖZEL MAKSATLI TİCARİ ARAÇLAR)

Detaylı

Aşağıda tanımlanan hizmetlerden yararlanma hakkı, Daimi İkametgah ili dışında yürürlüğe girecektir.

Aşağıda tanımlanan hizmetlerden yararlanma hakkı, Daimi İkametgah ili dışında yürürlüğe girecektir. Aşağıda tanımlanan hizmetlerden yararlanma hakkı, Daimi İkametgah ili dışında yürürlüğe girecektir. Aşağıda coğrafi sınırlara tabi olarak, poliçe teminatları iki bölümde verilir. Teminatlar Coğrafi Sınırlar

Detaylı

Türkiyenin neresinde olursanız olun yolculuğunuz sırasında aracınızın arızalanmasından

Türkiyenin neresinde olursanız olun yolculuğunuz sırasında aracınızın arızalanmasından ASİSTANLIK HİZMETLERİ Ful pake t yılda bi se fe r 800 TL Ambulans Hizmeti Bilişim Tek Kart Sahibi nin Dünya Sağlık örgütünün tanımladığı kriterlere göre(32 parametre) ani hastalığı veya yaralanması ve

Detaylı

NİSKASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

NİSKASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI NİSKASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI NİSKASKO, 0 (sıfır) 10 yaş arası Nissan marka otomobil ve kamyonet kullanım tarzı araçlar için kapsamı ve teminatları özel olarak belirlenmiş bir poliçedir. ÖZEL ŞARTLAR

Detaylı

- Doğuştan Varolan Hastalık: Kalıtsal faktörlerin veya gebelik sırasında edinilmiş şikayetlerin sonucu olarak doğum esnasında mevcut olan hastalık.

- Doğuştan Varolan Hastalık: Kalıtsal faktörlerin veya gebelik sırasında edinilmiş şikayetlerin sonucu olarak doğum esnasında mevcut olan hastalık. ZURICH SİGORTA YARDIM HİZMETLERİ Sigortalı Kişi Poliçenin adına kesildiği kişi anlamındadır. Lehdar 1.Sigortalı kişi, 2.Sigortalı kişinin kendisiyle birlikte sürekli ikamet eden eşi ve çocukları, 3.Sigortalı

Detaylı

EK - 2. Araç Teminatları. Oto kapı kilit hizmeti. Aracın çalınması nedeniyle ikamet ve seyahat. Onarılan veya bulunan aracın alınması için seyahat

EK - 2. Araç Teminatları. Oto kapı kilit hizmeti. Aracın çalınması nedeniyle ikamet ve seyahat. Onarılan veya bulunan aracın alınması için seyahat ASSIST LINE/EGE SĐGORTA/Hafif-Ağır Ticari Kasko Yardım Teminatları/ 2015 Sayfa 1 / 10 EK - 2 HAFĐF AĞIR ve ÖZEL MAKSATLI TĐCARĐ ARAÇ ASĐSTANS HĐZMETLERĐ TEMĐNATLARIN ÖZETĐ VE LĐMĐTLER Araç Teminatları

Detaylı

Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri

Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri Araç Yardım Hizmetleri Trafik Sigortası Yol Yardım Hizmetleri a. Aracın çekilmesi Kaza durumlarında, sigortalı aracın kazanın gerçekleştiği il dâhilinde en yakın Liberty Sigorta Seri Onarım Servisine (S.O.S),S.O.S

Detaylı

TURKLAND SİGORTA KASKO BİNEK VE HAFİF TİCARİ TEMİNAT ÖZETİ VE LİMİTLERİ

TURKLAND SİGORTA KASKO BİNEK VE HAFİF TİCARİ TEMİNAT ÖZETİ VE LİMİTLERİ TURKLAND SİGORTA KASKO BİNEK VE HAFİF TİCARİ TEMİNAT ÖZETİ VE LİMİTLERİ Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Oto kapı kilit hizmeti Lastik değiştirilmesi hizmeti (Sadece Binek

Detaylı

GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS HİZMET VE ŞARTLARI

GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS HİZMET VE ŞARTLARI GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS HİZMET VE ŞARTLARI BÖLÜM I - ŞARTLAR A) TANIMLAR Sigortalı Araç: Ticari veya profesyonel anlamda yolcu ve

Detaylı

FİBA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMETLERİ

FİBA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMETLERİ FİBA SİGORTA A.Ş. ASİSTANS HİZMETLERİ KASKO YARDIM HİZMETLERİ : Yardım Hizmetleri Koşulu : Aşağıda yer alan hizmetler yangın, hırsızlık, mekanik arıza (10 yaşından büyük araçlar için geçerli değildir),

Detaylı

AXA SİGORTA A.Ş. BÜYÜK HASAR KASKO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETLERİ VE ŞARTLARI

AXA SİGORTA A.Ş. BÜYÜK HASAR KASKO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETLERİ VE ŞARTLARI AXA Assistance - AXA Sigorta / Büyük Hasar Kasko Asistans Hizmetleri 1/10 AXA SİGORTA A.Ş. BÜYÜK HASAR KASKO SİGORTASI ASİSTANS HİZMETLERİ VE ŞARTLARI AXA Assistance - AXA Sigorta / Büyük Hasar Kasko Asistans

Detaylı

HSA / EK-3 :AĞIR TĠCARĠ OTO KASKO POLĠÇESĠ ASĠSTANS PROGRAMI

HSA / EK-3 :AĞIR TĠCARĠ OTO KASKO POLĠÇESĠ ASĠSTANS PROGRAMI HSA / EK-3 :AĞIR TĠCARĠ OTO KASKO POLĠÇESĠ ASĠSTANS PROGRAMI ASĠSTANS ÜRÜNÜ A.GENEL ġartlar A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar:

Detaylı

Kasko K SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

Kasko K SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI Kasko K SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI Kasko K, 0 (sıfır) 10 yaş arası Kia marka otomobil ve kamyonet kullanım tarzı araçlar için kapsamı ve teminatları özel olarak belirlenmiş bir poliçedir. ÖZEL ŞARTLAR BÖLÜM

Detaylı

ON ROAD TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

ON ROAD TEMİNATLARI. Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama ON ROAD TEMİNATLARI Araç Yardım Aracın çekilmesi Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi ikametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati Seyahate devam etmek için Rent-a-car Oto kapı kilit hizmeti

Detaylı

HALK SĠGORTA BĠNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM HĠZMETLERĠ TEMĠNATLARIN ÖZETĠ VE LĠMĠTLER. Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama

HALK SĠGORTA BĠNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM HĠZMETLERĠ TEMĠNATLARIN ÖZETĠ VE LĠMĠTLER. Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama HALK SĠGORTA BĠNEK ARAÇLAR KASKO YARDIM HĠZMETLERĠ TEMĠNATLARIN ÖZETĠ VE LĠMĠTLER Araç Teminatları Aracın çekilmesi Aracın vinç ile kurtarılması Oto kapı kilit hizmeti 700 TL 1.350 TL İşçilik (Diğer masraflar

Detaylı

ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI

ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI ON ROAD GENİŞ ÜRÜN TEMİNATLARI 1/Araç Yardım Aracın çekilmesi veya Yerinde onarım Aracın kurtarılması Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama Daimi ikametgaha dönüş veya yolculuğa devam seyahati Yakıt

Detaylı

GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE. HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI

GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE. HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE HUSUSi ARAÇ KASKO SiGORTA POLiÇESi SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI BÖLÜM I - ŞARTLAR A) TANIMLAR Sigortalı Araç : Ticari veya profesyonel

Detaylı

-Doğuştan Varolan Hastalık: Kalıtsal faktörlerin veya gebelik sırasında edinilmiş şikayetlerin sonucu olarak doğum esnasında mevcut olan hastalık.

-Doğuştan Varolan Hastalık: Kalıtsal faktörlerin veya gebelik sırasında edinilmiş şikayetlerin sonucu olarak doğum esnasında mevcut olan hastalık. ZURICH SİGORTA YARDIM HİZMETLERİ TANIMLAR Sigortalı Kişi 1. Poliçenin adına kesildiği aracın sahibi, 2. Eğer yukarıdakinden farklı ise Aracın Daimi Sürücüsü anlamındadır. Lehdar Binek Araçlar için; 1.

Detaylı

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları

Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Araç Sigortası Özel ve Genel Şartları Değerli Sigortalımız, Şirketimiz tarafından düzenlenmiş sigorta poliçeniz ekte yer almaktadır. Yapı Kredi Sigorta nın size özel hizmet ve avantajlarından kesintisiz

Detaylı

Ferdi Kaza Sigortası kapsamına giren teminatlar aşağıda belirtilmiştir: Ölüm Sürekli sakatlık Gündelik tazminat Tedavi masrafları Deprem

Ferdi Kaza Sigortası kapsamına giren teminatlar aşağıda belirtilmiştir: Ölüm Sürekli sakatlık Gündelik tazminat Tedavi masrafları Deprem Ferdi Kaza Sigortası Ferdi Kaza Sigortası kapsamına giren teminatlar aşağıda belirtilmiştir: Ölüm Sürekli sakatlık Gündelik tazminat Tedavi masrafları Deprem Ölüm Teminatı Poliçe ile temin edilen bir kaza

Detaylı

SİGORTA BEDELİ VE TEMİNAT LİMİTLERİ (USD)

SİGORTA BEDELİ VE TEMİNAT LİMİTLERİ (USD) YAT SİGORTALARI SİGORTA BEDELİ VE TEMİNAT LİMİTLERİ (USD) Teminat Sigorta Bedeli/ Teminat Limiti Yıllık Max. Tem. Limiti Tenzili Muafiyet Yat 5.000.000 % 0,5 özel % 1 ticari 3.Ş.M.M. 1.250.000/5.000.000

Detaylı

TİCARİ OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI

TİCARİ OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI TİCARİ OTO KASKO SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLARI BÖLÜM I - ŞARTLAR A) TANIMLAR Sigortalı Araç: 1) Hafif Ticari Araç: Ambulans, minibüs, kamyonet, panelvan,

Detaylı

HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI Allianz ve Hyundai Assan işbirliğiyle oluşturulan Hyundai Kasko, 0 (sıfır) -10 yaş arası Hyundai marka otomobil, kamyonet, minibüs tipi araçlar için kapsamı ve teminatları

Detaylı

TRAFİK GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ

TRAFİK GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ TRAFİK GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ BÖLÜM 1 : ARAÇ LİMİTLER (YTL) TEMİNATLARI Özel Oto, Minibüs ve Diğer Kamyonet 1. Aracın çekilmesi En fazla 800 YTL En fazla 1.500 YTL 2. Aracın vinç ile kurtarılması 3.

Detaylı

C) ZAMAN AġIMI Sigorta kapsamındaki her türlü olay, olayın başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içerisinde geçerli olacaktır.

C) ZAMAN AġIMI Sigorta kapsamındaki her türlü olay, olayın başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içerisinde geçerli olacaktır. GROUPAMA SİGORTA - EUROP ASSISTANCE FERDİ KAZA SİGORTA POLİÇESİ SAHİPLERİ İÇİN ASİSTANS PROGRAMINA UYGUN HİZMETLER VE ŞARTLAR BÖLÜM I GENEL ġartlar A) TANIMLAR 1- Sigortalı : Groupama Sigorta dan Ferdi

Detaylı

TRAFİK POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ

TRAFİK POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ TRAFİK POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta poliçesinin adına kesildiği aracın sahibi ve/veya plaka numarası belirtilmiş aracın sürücüsü. Lehdar 1. Sigortalı

Detaylı

KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ

KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ KASKO GÜNEŞ ASİSTANS HİZMETLERİ BÖLÜM 1 : ARAÇ LİMİTLER (YTL) TEMİNATLARI Özel Oto, Minibüs ve Diğer Kamyonet 1. Aracın çekilmesi En fazla 800 YTL En fazla 1.650 YTL 2. Aracın vinç ile kurtarılması 3.

Detaylı

Hobi Kulüpleri. Psikolojik Destek. Kişisel Çözüm Danışmanı VIP Hizmetler Alışveriş İndirimi. Medikal Asistans

Hobi Kulüpleri. Psikolojik Destek. Kişisel Çözüm Danışmanı VIP Hizmetler Alışveriş İndirimi. Medikal Asistans Hobi Kulüpleri Vakıf Emeklilik te bireysel emeklilik sözleşmesi bulunanlar ayrıcalıklı Yaşam Kulüpleri dünyasında kapsamlı sağlık hizmetlerinden danışmanlığa, eğitimden spora birçok alanda hayatlarına

Detaylı