4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken. 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken. 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname"

Transkript

1 DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Yazışmalar ve Yazı Talebe göre Doğrudan Alımlar 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 22/d maddesi 10 gün 3 İlan Giderleri İlanlarla ilgili gazete, fatura 3 iş günü 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken belgeler 5 İş Deneyim Belgesi 1 Gün 6 Teminatın İadesi 1 Gün 7 Maaş ve Ek Ödemeler 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname 1 Gün 8 Yolluk Ödeme İşlemleri 1-Görevlendirme yazısı 2-Yolluk bildirimi 1-Taşınır istek fişi 9 Taşınır Kayıt Kontrol 2-Taşınır işlem fişi Değişken 3-Taşınır çıkış fişi 1-Elektrik faturası 10 Diğer Resmi Ödemeler 2-Su faturası 3-Telefon faturası İlk Müracaat Yeri: Destek Hizmetleri Müdürlüğü İsim: Süleyman SEVİM Unvan: Destek Hizmetleri Müdür V. e-posta: İsim: Selim ARKAN e-posta: 3 Gün

2 EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Gerçek Kişiler İçin 1-Nüfus Cüzdan Fotokopisi(Aslı ile beraber) 2-Adres Beyanı 3-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi Tüzel Kişiler İçin 1 Arsa Satışı 45 gün 1-Kimlik Fotokopisi(Şirket Yetkilisinin) 2-Adres Beyanı 3-Ticaret Sicil Gazetesi 4-İmza Sirküleri 5-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) 6-Geçici Teminat Belgesi 2 Belediye Hisse Satışı (Şuyulu Arsa Satışı) 1-Kimlik Fotokopisi 2- Gerçek Kişiler İçin 1-Müşteri si 2-Kimlik Fotokopisi 3-Adres Beyanı 4-İmza Beyannamesi 5-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) 6-Geçici Teminat Raporu 3 Kiralama 45 gün (Büfe-Park-Dükkan-ATM Yeri) Tüzel Kişiler İçin 1-Ticaret Sicil Gazetesi 2-Kimlik Fotokopisi 3-Adres Beyanı 4-İmza Sirküleri 5-Geçici Teminat Makbuzu 6-Vekaleten Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) İlk Müracaat Yeri: Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İsim: Ayhan HEKİM Unvan: Emlak ve İstimlak Müdür V. e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU e-posta:

3 1 2 Park ve Yeşil Alanlar, Çocuk Oyun aletleri ve donatılarla ilgili şikayetlerin yerinde incelenmesi Yeşil alanlarda ilaçlama yapılması 3 Park yapım talebi PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 7 gün Yıllık program dahilinde ise mülkiyet çalışması Başkanlık onayı, projelendirme ve ihale işlemleri Yaklaşık gün 4 Ağaç kesim nakil vs. Talepler 5 Spor aletleri, bank ve kamelya talepleri Malzeme mevcut ise 15 gün - Alım yapılacak ise 60 gün İlk Müracaat Yeri: Park ve Bahçeler Müdürlüğü İsim: Ahmet GENÇ Unvan: Park ve Bahçeler Müdür V. e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

4 SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Kemirgen Mücadelesi Bildiririm -Telefon (Adres, T.C Kimlik No.) -Faks (Adres, T.C Kimlik No.) - (Adres, T.C Kimlik No.) - (Adres, T.C Kimlik No.) -BİMER 1 gün 2 İşyeri ve Konut Haşere İlaçlaması - (Adres, T.C Kimlik No.) Tahsilat Makbuzu 1 gün İlk Müracaat Yeri: Sağlık İşleri Müdürlüğü İsim: Zehni ERTUĞRUL Unvan: Sağlık İşleri Müdür v. e-posta: İsim: Veli DEMİR e-posta:

5 YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Belediye Meclis gündemi ve Karar Özetleri (www.pamukkale.bel.tr internet sitesinde yayınlanır) Meclis Gündemi toplantı tarihinde en az 3 gün önce Belediyemiz internet sitesinde yayınlanır. Karar özetleri Meclis kararlarının kesinleşmesinden sonra Belediyemiz internet sitesinden yayınlanır. 2 Encümen Karar Örneği Kayıt ve Suret harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 3 Meclis Karar Örneği Kayıt ve Suret harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 4 Meclis İhtisas Komisyon Raporları Ücret Harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 5 Kurum Genel Evrak Kaydı 10 dakika İlk Müracaat Yeri: Yazı İşleri Müdürlüğü İsim: Nevruz GÜNDÜZ Unvan:Yazı İşleri Müdürü e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

6 ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Şikayet 1- Şikayet si (Açık Adres ve Telefon) 7 gün İlk Müracaat Yeri: Zabıta Müdürlüğü İsim: Hüseyin YAVUZ Unvan: Zabıta Müdürü e-posta: İsim: Abdullah SEVİNÇLİ e-posta: RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Kapasite Belgesi (Sınıf Tespiti İçin) 3-Adres Bilgileri (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir. 4-Yerleşim Planı, İş Akım Şeması ve Açıklama Raporu 5-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 6-İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 7-İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 8-Sorumlu Müdür Sözleşmesi ve Diploması (5996 Sayılı kanun gereğince Gıda üretimi yapan iş yerlerinden alınacak. 9-Yangın ve Patlamalar için önlemlerin alındığına dair belge (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlıpından alınacak) 1 GSM 2.sınıf İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 10-Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kurum Görüş Yazısı 5 gün 11-Kanal Bağlantı Raporu (DESKİ) 12-Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 13-Oda Faaliyet Belgesi Aslı 14-Şirket İse İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi 15-İSG Uzmanı ve Hekimi Sözleşmeleri, Risk Analizlerive Eğitim Notları Fotokopileri (6331 Sayılı Kanun)

7 16-İnceleme Kurulunun Önerisi İle İstenecek Diğer Bilgi ve Belgeler 17-Atık Yap Sözleşmesi (Yemek Üretim Yerleri, Oto Yıkama Oto Servisleri vb.) 18-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi 19-SGK Beyan Formu Doldurulacaktır (EK-2) (İşyeri sahibi şahıs ise kimlik fotokopisi eklenecek) 20-Tahhütname (10.sıradaki kurum görüşü ile başvurulur.) 21-İş Sağlığı ve İş Güvenliği Taahhütnamesi (EK-3) 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Kapasite Belgesi (Sınıf Tespiti İçin) 3-Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir. 4-Yerleşim Planı, İş Akım Şeması ve Açıklama Raporu 5-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 6-İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 7-İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 8-Sorumlu Müdür Sözleşmesi ve Diploması (5996 Sayılı kanun gereğince Gıda üretimi yapan iş yerlerinden alınacak.) 2 GSM 3.sınıf İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 9-Yangın Raporu (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlıpından alınacak) 10-Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 5 gün 11-Oda Faaliyet Belgesi Aslı 12-Kanal Bağlantı İzni (DESKİ) 13- Şirket İse İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi 14-Gıda İle İlgili İşyerleirnden Portör İçin Alınacak Taahhütname 15-Ustalık Belgesi (Ticaret odası kaydı olanlardan Ustalık Belgesi istenmez. Lokantalardan usta aşçılık belgesi istenir.) 16- Atık Yap Sözleşmesi (Yemek Üretim Yerleri, Oto Yıkama Oto Servisleri vb.) 17- Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi

8 18- SGK Beyan Formu Doldurulacaktır (EK-2) (İşyeri sahibi şahıs ise kimlik fotokopisi eklenecek) 19- İş Sağlığı ve İş Güvenliği Taahhütnamesi (EK-3) 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir.) 3-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 4- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 5- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 6-Yangın Tüpü Alım Faturası (CE) Son 6 Aylık veya İşin Türüne Göre Yangın Raporu (Denizli Büyükşehir Belediyesine Başvurulacak ve Rapor İtfaiye Daire Başkanlığından Alınacak.) 7- Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 3 Sıhhi İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 8-Güncel Tarihli Oda Faaliyet Belgesi (Islak İmzalı) 1 gün 9-Başvuru Sahibi Şirket İse İligili Şubeye Ait İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözlşemesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi. 10-Ustalık Blegesi (Ticaret odası kaydı olanlardan Ustalık Belgesi istenmez. Lokantalardan usta aşçılık belgesi istenir.) 11-Atık Yağ Sözleşmesi (Lokantalardan İstenir.) 12-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi (Doğru Adres için) 13-SGK Beyan Formu Doldurulacak (İşyeri sahibi ve Çalışanların kimlik fotokopisi eklenecek) 14-Gıda İle İlgili İşyerlerinden, Güzellik Salonu, Masaj Salonu, Berber, Kuoaför, Otel, Khavehane, Vs. Gibi Bazı İşyerlerinden Çalışanların Hijyen Sertifikalarının Fotokopileri (Halk Eğitim Merkezi veya Çıraklık Eğitim Merkezinden Alınacak.) Sertifikalar Olmadığı Takdirde Başvurduğuna Dair Belgelerle Taahütname Alınır. 15-İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Kanun Gerektirdiği Çalışmaları Ypacağına Dair Taahhütname. 1-Başvuru Beyan Formu (EK-1) 2- Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir.) 3- İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 4- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak.

9 5- İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 6-Yangın Önlem Raporu (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığından alınacak) 7- Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 4 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri İçin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 8- Oda Faaliyet Belgesi Aslı 9-Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi 1 gün 10-Portör İçin Beyan 11-Sabıka Kaydı 12-Başvuru Sahibi Şirket İse İmza Silküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi. 13- Nüfus Cüzdan Fotokopisi 14-Muvafakatname (Kat Maliklerinden Alınacak.) 15-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi 16-SGK Beyan Formu Dodurulacak (İşyeri sahibi kimlik fotokopisi eklenecek) 17-Asayiş Uygunluk Yazısı (Bağlı bulunduğu karakoldan alınacak) 5 Hafta Tatil Ruhastının Alınması 1-Talebini Konu Alan 1 gün 2-İşyeri Açma ve Çalıma Ruhsatının Fotokopisi NOT: - EVRAKLARDA KAŞE İMZA OLACAK. - FOTOKOPİSİ GELEN EVRAKLARIN ASLI GETİRİLİR İDARE TARAFINDAN ASLI İDAREMİZCE GÖRÜLMÜŞTÜR PARAFI ATILIR. - İDARE; İŞİN NEVİNE GÖRE KANUN VE YÖNETMELİKLERİN ÖN GÖRÜLDÜĞÜ BAZI EVRAKLARI AYRICA İSTER. - TAPU VE YAPI KULLANMA İZİN BELGELEİRNDE ADA-PARSEL TUTMAYINCA TAPU GELDİSİ YAPTIRILIR. İlk Müracaat Yeri: Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü İsim: Hüseyin YAVUZ Unvan: Ruhsat ve Denetim Müdür v. e-posta: İsim: Abdullah SEVİNÇLİ

10 İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 KPSS İle Yerleştirirlmesi Yapılan Adayların İlk Müracaat İşlemleri 1 KPSS Sonuç Belgesi 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Mal Bildirimi 11 Etik Sözleşmesi 1 KPSS Ve/Veya İşkur dan İşçi Olarak Çalışma Yazısı Ve Belgesi 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 2 Daimi ve Geçici Süreli İşçi Alımı 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Etik Sözleşmesi 3 Sözleşmeli Personel Alımı 1 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 2 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 3 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 4 Askerlik Durum Belgesi 5 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 6 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 7 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 8 Aile Durum Bildirimi 9 Mal Bildirimi 10 Etik Sözleşmesi 1 İşkur dan İşçi Olarak Çalışma Yazısı Ve/Veya KPSS Belgesi 4 İŞKUR Tarafından KPSS Kapsamında Normal, Özürlü, Eski Hükümlü Personel İle İçişleri Bakanlığından Gönderilen Terör Mağdurlarının Müracaat İşlemleri 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SSK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Mal Bildirimi 11 Etik Sözleşmesi 5 Memur Emeklilik Talebi 1 2 Emeklilik Sevk Onayı 3 Hizmet Belgesi 4 Fotoğraf (2 Adet) 3 gün 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 6 İşçi Emeklilik Talebi 3 gün 2 SGK Emekli Olabilir Yazısı

11 6 İşçi Emeklilik Talebi 3 gün 3 Hizmet Belgesi 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 7 Nakil Talebi 3 gün 2 Hizmet Belgesi 8 Hizmet ve Hususi Damgalı Pasaport Talebi 3 Kurum Muvafakat Yazısı 1 (Müdürlüğümüze Hitaplı) 2 Pasaport Formu (2 Adet) 3 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 4 Biyometrik Fotoğraf (2 Adet) 9 Hizmet Belgesi Talebi 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 1 gün 10 Hizmet Birleştirilmesi Talebi 1 11 Yaz Dönemi Zorunlu Üniversite ve Lise Öğrencilerinin Ücretsiz Staj İşlemleri 1 2 Öğrencinin okulundan öğrenci adına düzenlenmiş bölüm, öğrencinin numaras, eğitim-öğretim yılı ve staj yapması zorunludur ibaresini gösterir belge 3 İlgili birimden kontenjan dahilinde öğrencinin kabul edildiğine dair onay belgesi 5 gün Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa Göre Staj İşlemleri (Beceri Eğitim) 1 2 Öğrencinin okulundan öğrenci adına düzenlenmiş bölüm, öğrencinin numaras, eğitim-öğretim yılı öğrencinin kimlik bilgileri, velisinin adı soyadı iletişim bilgilerinin bulunduğu; arka yüzünde okul müdürü, veli ve işveren imzalarının bulunduğu MEB işletmelerde meslek eğitimi sözleşmesi 5 gün 13 1 Kurumiçi 4982 Sayılı Kanun Yasal Süresi (Madde11) 14 1 Kurumiçi 4982 Sayılı Kanun Yasal Süresi (Madde11) İlk Müracaat Yeri: İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İsim: Yunus Emre YILMAZ Unvan: İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür V. e-posta: İsim: Veli DEMİR e-posta:

12 TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Çöp Toplama Süpürtme ve Nakil Şikayet İlçe genelinde bulunan vatandaşlarımızın dilekçe, veya telefon ile Açık adres, TC.Kimlik No ve İletişim telefonu belirten dilekçe. 12 Saat 2 Cadde, sokak, meydan ve Pazar yerlerinin temizlenmesi şikayeti. Açık adres, TC.Kimlik No ve iletişim telefonu belirten dilekçe. 1 gün Müştekinin Adı ve Soyadı-İkametgah adresi-iletişim bilgileri. 3 Çöp Ev Temizlikleri 20 gün Şikayet-Talep ile Kaymakamlık Makamının talimat yazısı. 4 Moloz Şikayetleri Açık adres, TC.Kimlik No ve İletişim telefonu belirten dilekçe. 3 gün Ücret makbuzu Konteynır Talepleri Atık Pil / Atık Yağ / Geri Dönüşümlü Malzeme Toplanması Hanelerden Bitkisel Atık Yağların Toplanması 1-, E-Posta, Telefon (Çağrı Merkezi) Telefon / Atık Ev Eşyası (mobilya, yatak 8 ya da vb.) Atık yağ 5 lt olunca telefon, veya Şahsen müracaat. 7 gün 5 gün 5 gün 3 gün 9 Ömrünü Tamamlanmış Lastiklerin Toplanması Telefon veya şahsen müracaat 5 gün 10 Elektronik Atıkların Toplanması Telefon veya şahsen müracaat 5 gün 11 Evsel Atık ve Geri Dönüşüm Poşetleri Dağıtım Şikayetleri Telefon veya şahsen müracaat 2 gün İlk Müracaat Yeri: Temizlik İşleri Müdürlüğü İsim: Yakup DEMİR Unvan: Temizlik İşleri Müdür V. e-posta: İsim: Veli DEMİR

13 FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Vatandaşlar Veya Kanuni Temsilcileri, Tüzel Kişilerin Pamukkale Belediye Başkanlığı na Hitaplı Yazılı leri Ad-Soyad-İmza-İş Ya Da İkametgah Adresi Kayıt ve havale işlemleri için her evrak başına toplam 10 dk Sayılı Hakkı Kanunu Gereği Kayıt İşlemi 2-Tüzel Kişiler ve Sivil Toplum Örgütleri İçin Şirket Başlıklı veya Kaşeli Yazı (Üzerinde Şirket Adresi, Şirket Yetkili İmzası ve Şirket Unvanı Bulunmak Zorundadır.) (Vatandaşlar veya Kanuni Temsilcilerinin, Tüzel Kişilerin Müdürlüğümüzden Tüm Talepleri Kayıt Altına Alınıp, Konusuna Göre İlgili Birime Havale Edilerek İşlem Yapılması Sağlanmaktadır.) Yasal süresi 3071 Sayılı Kanunu gereği 30 gündür.) 2 Bilgi Edinme 3 Genel Talep/Şikayet 4 Asfalt Yol Yapım ve Onarımı Yapılacak/onarılacak yol, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir. En geç 5 Parke Yol, Kaldırım ve Onarımı 6 Yol Açılması Yapılacak/onarılacak yol, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir. En geç Açılacak yolun imar durumuna, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir.en geç 30 gün 7 Yol Kırmızı Kotu Verilmesi 8 Park Yapım Talebi Ada, pafta, parsel no bilgileri Ölçüm ve hali hazır çalışmaların tamamlanması sürecine göre 1- Yıllık Program Dâhilinde ise Mülkiyet Çalışması, Başkanlık Onayı, Projelendirme ve İhale İşlemleri yaklaşık gün 9 Yıkım İşlemleri 1-Maliklerin başvuru dilekçesi 2-Nüfus cüzdanı fotokopisi 3- Tapu 4-Yıkılacak binanın resimleri 5-Riskli yapı bina formu ( Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden onaylı) Kamulaştırma yapılması gerekiyorsa prosedürün tamamlanmasını takip eden içinde tamamlanır. 10 Hafriyat ve Moloz Kaldırma Çalışmaları Sayılı dilekçe kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla yazı işleri müdürlüğü genel evrak kaydından, genel evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe aslı veya fen işleri müdürlüğüne doğrudan müracaat 1-Taşınmaz Sahibinin veya Yetkili Temsilcilerinin si 2-Belediyeden Alınmış İnşaat Ruhsatı Örneği 3-Zabıta Müdürlüğü Uygun Görüşü 4-Temizlik İşleri Müdürlüğü Uygun Görüşü içinde tamamlanır. 1-Malzeme Talep Fişi 2-Onay Belgesi 11 Ödeme Emirleri 3-İşe Ait Son Hakediş Rapor

14 11 Ödeme Emirleri 4-Muayene Kabul Tutanağı 1-İş Bitirme Belgesi Talep si 12 İş Bitirme Belgeleri 13 İhaleli Olarak Yapılan İşlerle İlgili Vatandaş Şikayet ve İstek si 1-İhalelere yapılacak itirazın şikayet başvuruları yönetmeliğe uygun dilekçe 2-İmza sirküleri 3-Yetkili olduğunu gösterir belge Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe Fen İşleri Müdürlüğünce değerlendirme yapılıp sonuçlandırılır. 14 Yapım İşleri Hakediş Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2-Kanuni temsilcinin yetkili olduğuna dair vekaletnamesi 3-Kontrol elemanının teklif müzekkeresi Sayılı Kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi 15 Yapım İşleri Geçici Kabul tamamlanmış dilekçe 2. Kontrol elemanının teklif müzekkeresi 3. Kabul Komisyonu oluru 16 Yapım İşleri KesinKabul Sayılı Kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2. Geçici kabul tutanağı 3. Kontrol elemanının teklif müzekkeresi 4. Kabul Komisyonu oluru 17 Kesin Teminat İadesi Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2-Geçici kabul tutanağı (Teminatın yarısı için) 3-Kesin kabul tutanağı (Teminatın tamamı için) 4-SGK borcu yoktur belgesi 5-Vergi borcu yok belgesi 3071 Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Yapım İşleri Deneyim Belgesi Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 1-İş Bitirme (Yüklenici) 2-Konuyla İlgili 18 2-İş Durum (Yüklenici) 3-Mezuniyet Belgesi 3-İş Bitirme (Yüklenici) 4-Geçici Kabul Tutanağı 4-İş Denetleme 5-Kesin Hakediş 5-İş Yöneltme 6-Sigortalı Belgesi 7-2 Adet Fotoğraf

15 İlk Müracaat Yeri: Fen İşleri Müdürlüğü İsim: Cengiz AKÇAM Unvan: Fen İşleri Müdürü e-posta:

16 MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Eş ve Çocuklar İçin İstenilen Belgeler - Erin nüfus sureti, ikametgah belgesi ve askerlik belgesi, - Eş ve çocuklara ait nüfus sureti, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, - Ev kira ise kira kontratı (yeni tarihli), kendilerine ait ise tapu kayıt örneği, - Çocuklara ait öğrencilik belgesi, - Eş veya çocuklar çalışmıyor veya maaş almıyorsa kendisinden yazılı beyan alınacak. 1 Asker Aile Yardımı 1 hafta Anne, Baba ve Kardeşler İçin İstenilen Belgeler, 2 Emlak Vergisi Hakkında - Erin nüfus sureti, ikametgah belgesi ve askerlik belgesi, - Anne, Baba ve Kardeşlere C533ait nüfus sureti, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, - Ev kira ise kira kontratı (yeni tarihli), kendilerine ait ise tapu kayıt örneği, 18 yaşını geçmemiş isve okumakta olan kardeşlerinin öğrencilik belgesi, Erin annesi ve babası boşanmış ise boşanma kararlarının fotokopisi, Anne, baba ve kardeşler çalışmıyor veya maaş almıyorsa kendinden yazılı beyan alınacak. 1 Hafta (gerekli ise yoklamaya memur gönderilir.) 3 Boş Dükkan ÇTV Beyanı 5 dakika 4 Emeklilere Ait Vergi İndirimi (Gelir) Form, Emekli olduğuna dair belge 3 dakika 5 Emlak Vergisi Hakkında Bildirim Tapu Fotokopisi, kimlik numarası 5 dakika 6 Hiçbir Geliri Olmayanların Mesken İndirimi Form 3 dakika 7 Mükellefiyet Kaydı Araştırılması Hk. Mükellef evrakla geliyor, evrakı olmayanlardan dilekçe alınıp evrak mühürlenip mükellefe veriliyor. 5 dakika 8 Özürlülere Ait İndirimli Bina Vergisi Hk. Form, sağlık kurulu raporu alımıyor. 3 dakika 9 Beyan Değeri Kimlik fotokopisi, Tapu fotokopisi 5 dakika 10 Beyan Verme Form, tapu, kimlik, iskan ruhsatı fotokopisi 15 dakika 11 Boş Dükkan Çtv. Beyanı, Maliyeden Kapanış Yazısı 15 dakika 12 Ceza İndirim Talebi 10 dakika Bildirim, kontrat fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, kimlik 13 Ç.T.V Hk. 25 dakika numarası 14 Düzeltme-İtiraz ve Geri İade Hk. 1 ay

17 14 Düzeltme-İtiraz ve Geri İade Hk. 1 ay 15 Eğlence Vergisi Hk. 15 dakika 16 İlan Reklam Vergisi Beyan, fatura (yeni beyanlarda) 15 dakika 17 Mahsuplaşma Hk. Mahsuplaşma işlemi yapılıyor- 1 ay İlk Müracaat Yeri:Mali Hizmetler Müdürlüğü İsim: Özgür ALTUN Unvan: Mali Hizmetler Müdürü e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Bilgisayar Talepleri 3 gün 2 Muhtarlık Anons Sistemi 3 Kamera Talepleri 3 Ay İlk Müracaat Yeri: Bilgi İşlem Müdürlüğü İsim: Pınar ALPAGUT Unvan: Bilgi İşlem Müdürü e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

18 İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Hakediş Raporu (2 Adet) 2- Yapı Denetim Faturası 3- Ödeme Tablosu 4- Damga Vergisi Dekontu 5- Personel Çizelgesi 6- Güncel YIBF Belgesi 7- Sözleşme Fotokopisi 8- Defterdarlık/Mal Müdürlüğü Dekontu 1 Hakediş Raporu Düzenlenmesi 9- Ruhsat Fotokopisi 10- Malzeme Formu ve TSE Belgeleri 11- Kontrol Tutanakları 12- İşyeri Teslim Tutanağı 13- Seviye Tespit Tutanağı 14- Malzeme Formu 15- Seviyesine Göre Bina Fotoğrafı 16- İş Bitirme Belgesi 1- YİBF Belgesi 2- Yapı Denetim Sözleşmesi 3- Yapı Denetim Taahütnamesi 4- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 5- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 2 Ruhsat Yenilemesi 6- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 7- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 8- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 9- Tapu Fotokopisi (başvuru tarihinde değişiklik onaylı) 10- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 11- Mimari Proje 1- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Tapu Fotokopisi 4- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 5- Mimari Proje 3 Ruhsat Yenilemesi 6- Mimari Proje Müellifi Taahhütnamesi 7-4 Fenni Mesul Tus Belgesi (ruhsatı tek fenni mesul olsa bile) 8- Evvelce Alınmış İskan Ruhsatı Fotokopileri 9- Müteahhit Belgeleri 10- Binanın Dört Tarafından Fotoğraf 11- Binanın Seviye Tespit Tutanağı 1- YİBF Belgesi 2- Yapı Denetim Sözleşmesi 3- Yapı Denetim Taahütnamesi 4- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 5- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 4 İsim Değişikliği 6- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 7- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 8- Şantiye Şefi Belgeleri 9- Şantiye Şefi İle Müteahhit Arasında Sözleşme 10- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 11- Mimari Proje 12- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 13- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 14- Tapu Fotokopisi

19 15- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi 16- Mimari Proje 1- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Tapu Fotokopisi (Takdiyat ve değişiklik yoktur.) 4- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 5- Mimari Proje 5 İsim Değişikliği 6-4 Fenni Mesul Tus Belgesi (ruhsatı tek fenni mesul olsa bile) 7- Evvelce Alınmış İskan Ruhsatı Fotokopileri 8- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 9- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 10- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 11- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 12- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 13- Şantiye Şefi Belgeleri 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış olmalı ve 3 ayı geçmemiş olmalı) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- İnşaat Ruhsatı ve / veya İskan Ruhsatı (Fotokopisi) 4- a) Mimari Proje (2 Adet) b) Isı Yalıtım Projesi (1 Adet) 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi 7- Proje Müellif Taahhütnameleri 6 Kat İlavesi 8- a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi e) İmza Sirküsü f) Oda Sicil Kaydı g) Mal Sahibi Müteahhit İse; Geçici Müteahhitlik Belgesi (YAMBİS) 9- Yapıya İlişkin Bilgi Formu 10- Yapı Denetimi Hizmet Sözleşmesi 11- Yapı Denetimi Kuruluşu Taahhütnamesi 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış olmalı ve 3 ayı geçmemiş olmalı) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- İnşaat Ruhsatı ve / veya İskan Ruhsatı (Fotokopisi) 4- a) Mimari Proje (2 Adet) b) Isı Yalıtım Projesi (1 Adet) 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi 7- Proje Müellif Taahhütnameleri 7 Kat İlavesi Ruhsatı 8- a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi e) İmza Sirküsü f) Oda Sicil Kaydı g) Mal Sahibi Müteahhitlik Belgesi (YAMBİS) 9- Fenni Mesullerin Tahhütnameleri 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış, 3 ayı geçmemiş, tapu sahibi şirket ise yetki belgesi gelmelidir.) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Projeye Esas Belgeler; a) Çap

20 b) Röperli Kroki (Bld. Onaylı) c) Plankote (Bld. Onaylı) d) Yol Kotu (Bld. Onaylı) e) Kanal Kotu (DESKİ Onaylı) 4- Proje Müellifi Taahhütnamaleri 5- Yapı Denetim Kuruluşu Tarafından Onaylanan Ruhsat Eki Projeler a) Mimari Proje (6) *aplikasyon projesi (1, 1 CD) b) Statik Proje (5) *zemin etüdü (3), statik hesap raporu (2) c) Tesisat Projesi (5) *ısı yalıtım projesi (5); yangın, asansör, havuz, kalorifer tesisatı vb. (5); tesisat hesap raporları (5) d) Elektrik Projesi (5) *ilgili kurum tarafından onaylı şekilde gelecektir. 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Aslı) 8 Tadilat Yapı Ruhsatı 7- CD Ortamında; a) DWG Formatında Proje. (alan hesabı için) 8- Müteahhit Belgeleri; a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi (Aslı) b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi e) İmza Sirküsü f) Ticaret Odası Sicil Kayıt Belgesi (Aslı) >> Müteahhit aynı zamanda mal sahibi ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan geçici müteahhitlik belgesi ve taahhütnamesi gelmelidir.<< 9- Yapı Denetim Proje Kontrol Formları 10- Yapı Denetim Belgeleri; a) Yapıya İlişkin Bilgi Formu b) Yapı Denetimi Kuruluşu Taahhütnamesi c) Yapı Denetimi Hizmet Sözleşmesi d) Denetçi İkametgahı 11- Müteahhit Belgelerinin Fotokopisi a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi 12- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Fotokopi) 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış, 3 ayı geçmemiş, tapu sahibi şirket ise yetki belgesi gelmelidir.) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Projeye Esas Belgeler; a) Çap b) Röperli Kroki (Bld. Onaylı) c) Plankote (Bld. Onaylı) d) Yol Kotu (Bld. Onaylı) e) Kanal Kotu (DESKİ Onaylı) 4- Proje Müellifi Taahhütnamaleri 5- Yapı Denetim Kuruluşu Tarafından Onaylanan Ruhsat Eki Projeler a) Mimari Proje (6) *aplikasyon projesi (1, 1 CD) b) Statik Proje (5) *zemin etüdü (3), statik hesap raporu (2) 9 Tadilat Yapı Ruhsatı c) Tesisat Projesi (5) *ısı yalıtım projesi (5); yangın, asansör, havuz, kalorifer tesisatı vb. (5); tesisat hesap raporları (5) d) Elektrik Projesi (5) *ilgili kurum tarafından onaylı şekilde gelecektir.

21 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Aslı) 7- CD Ortamında; a) DWG Formatında Proje. (alan hesabı için) 8- Müteahhit Belgeleri; a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi (Aslı) b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi e) İmza Sirküsü f) Ticaret Odası Sicil Kayıt Belgesi (Aslı) >> Müteahhit aynı zamanda mal sahibi ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan geçici müteahhitlik belgesi ve taahhütnamesi gelmelidir.<< 1- Proje Müellifi Taahhütnameleri 2- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Fotokopi) 3- Fenni Mesul Tahhütnameleri İlk Müracaat Yeri:İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İsim: Ayhan HEKİM Unvan: İmar ve Şehircilik Müdür V. e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU e-posta:

YAKUTİYE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

YAKUTİYE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Yapı Kullanım İzin Belgesi 2 Yapı Ruhsatı 3 Kat İrtifak İşlemi 4 Tadilat Ruhsatı YAKUTİYE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN

Detaylı

YAKUTİYE İLÇE BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ EVLENDİRME SERVİSİ HİZMET STANDARTLARI 2 GÜN 2 SAAT 2 SAAT HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ) SIRA NO

YAKUTİYE İLÇE BELEDİYESİ ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ EVLENDİRME SERVİSİ HİZMET STANDARTLARI 2 GÜN 2 SAAT 2 SAAT HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ) SIRA NO 1 Nikâh işlemleri ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ EVLENDİRME SERVİSİ 1- Nüfus Cüzdanı 2- Nüfus Kayıt Örneği 3-4`er Adet Fotoğraf (Erkek ve Kadın İçin) 4- Sağlık Raporu 2 GÜN SIRA 1 Emlak Vergisi 2 ÇTV MALİ HİZMETLER

Detaylı

MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ Hizmet Standartları Tablosu

MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ Hizmet Standartları Tablosu SIRA NO 1 SUNULAN HİZMET Sicil Açma ve Güncelleme BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1.Kişi için Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi 2.Kurum için Vergi Levhası 3.Adres ve Telefon Bilgileri 4.Firma Kaşesi (Kurum

Detaylı

FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ SÜRE) 1 Çizimli

Detaylı

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 İmar Durumu 2 İnşaat Ruhsatı NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER Tapu, Çap Ve Ebatlı

Detaylı

ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ(ENGEÇ SÜRE) 1 İmar Durumu 1- Tapu Fotokopisi 2-

Detaylı

İMAR VE ŞEHİRÇİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

İMAR VE ŞEHİRÇİLİK MÜDÜRLÜĞÜ İMAR VE ŞEHİRÇİLİK MÜDÜRLÜĞÜ SIRA NO 1 2 3 4 HİZMETİN ADI İmar Durumu (İmar Durumu Birimi) Kitle Onayı (İmar Durumu Birimi) (Teknik Komisyon) Ön Olur Onayı Yeni İnşaat Ruhsatı İSTENEN BELGELER, Gerekiyorsa

Detaylı

KARACASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KARACASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VATANDAŞA SUNULAN İN 1. Gerçek ve Tüzel kişilerin İhbar ve Şikayet Dilekçeleri 1-Dilekçe (Başvuru için www.soma.bel.tr linkine tıklayınız SÜRESİ(EN GEÇ) 15 gün 2. 4982 sayılı Bilgi

Detaylı

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ADI ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 Yapı kullanım izin belgesi 1. Tapu fotokopisi 2. Mal sahibi, mimar, yapı denetim firması imzalı başvuru dilekçesi 3. SSK dan ilişiksiz belgesi

Detaylı

İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 ADI Yapı Kullanım izin Belgesi 1- Emlak Alım Vergisi ilişik Kesme Belgesi 2- Cins Değişikliği Yazısı 3- SSK'dan ilişiksiz Belgesi, 4 -Sığınak Raporu 5- İş bitirme Tutanağı 6- Harç ve Ücretler 7- Mal

Detaylı

GÜNEYSINIR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

GÜNEYSINIR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI 1 Evlilik işlemleri BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1-Nüfus Cüzdanı 2-Nüfus Kayıt Örneği 3-6 Adet Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş) 4-Sağlık Raporu 5-İzin belgesi 6-Evlenme Beyannamesi

Detaylı

ÇALTI BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇALTI BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Asker Ailelerine Yapılan Yardımlar (409 Sayılı Kanun) 2 Nikah İşlemleri 3 Yaz Spor Okulları 4 Sosyal Yardımlar - Askerlik Şubesinden Alınan Resmi Yazı 2- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 3- Malmüdürlüğünden

Detaylı

SİMAV BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

SİMAV BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SİMAV BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Yapı Kullanım İzin Belgesi 2 Kart İrtifakı 3 Kat Mülkiyeti 4 İnşaat Ruhsatı İşleri BAŞVURUDA

Detaylı

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. 4-Değişiklik Dosyası(4 Takım)

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. 4-Değişiklik Dosyası(4 Takım) SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE ) 1 İmar

Detaylı

5-Talep Dilekçesi (Adres ve T.C. kimlik no belirtilmiş. 6-Zemin Etüd Ödendi Belgesi

5-Talep Dilekçesi (Adres ve T.C. kimlik no belirtilmiş. 6-Zemin Etüd Ödendi Belgesi HİZMET REHBERİ Sıra No İşlem Gerekli Evrak Listesi Süre 1-İmar durumu 2-Tapu 3-Kot-Kesit 1 Zemin Etüt Onayı 2 Tesisat Proje Onayı 4-İnşaat-istikamet rölevesi 5-Talep Dilekçesi (Adres ve T.C. kimlik no

Detaylı

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 İmar Durumu

Detaylı

1- Dilekçe 2- Tapu 3- Tevhitli imar durumu taleplerinde hissedar muvafakati 4- ÇAP

1- Dilekçe 2- Tapu 3- Tevhitli imar durumu taleplerinde hissedar muvafakati 4- ÇAP FATĐH BELEDĐYE BAŞKANLIĞI ĐMAR VE ŞEHĐRCĐLĐK MÜDÜRLÜĞÜ HĐZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HĐZMETĐN ADI BAŞVURUDA ĐSTENĐLEN BELGELER HĐZMETĐN TAMAMLANMA SÜRESĐ(ENGEÇ SÜRE) 1 Çizimli Yazılı

Detaylı

KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLÂK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLÂK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLÂK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLÂK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI

Detaylı

EK 2 KÜRE BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

EK 2 KÜRE BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Asker Ailelerine Yapılan Yardımlar (409 Sayılı Kanun) 2 Nikah İşlemleri 3 Sosyal Yardımlar - Askerlik Şubesinden Alınan Resmi Yazı 2- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 3- Malmüdürlüğünden Alınan Vergi Kaydı

Detaylı

KAŞ BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KAŞ BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU KAŞ BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU S. No Hizmetin Adı 1 İmar Durumu Belgesi 2 İmar Plan Kopyası 3 Yer Seçim Belgesi 4 Muvakkat İnşaat Taleplerinin Belgesi 2-Güncel

Detaylı

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER NİLÜFER BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 İmar Durumu

Detaylı

EK 2 SÖĞÜT BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

EK 2 SÖĞÜT BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Asker Ailelerine Yapılan Yardımlar (409 Sayılı Kanun) 2 Nikah İşlemleri 3 Yaz Spor Okulları 4 Sosyal Yardımlar - Askerlik Şubesinden Alınan Resmi Yazı 2- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 3- Malmüdürlüğünden

Detaylı

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT ŞUBESİ HİZMET STANDARTLARI

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT ŞUBESİ HİZMET STANDARTLARI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT ŞUBESİ HİZMET STANDARTLARI SIRA HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER NO 1 YENİ İNŞAAT RUHSATI -DİLEKÇE (GEREKİRSE VEKALETNAME) -TAPU BELGESİ(1

Detaylı

İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT SERVİSİ HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT SERVİSİ HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ YAPI RUHSAT SERVİSİ HİZMET STANDARTLARI SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE) 1 Yeni İnşaat Ruhsatı (

Detaylı

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 2- Tapu 3- Çap, aplikasyon krokisi veya

Detaylı

TC. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI Hizmet Standartları Tablosu. 1. Dilekçe 2. Halihazır Harita İşlem Dosyası

TC. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI Hizmet Standartları Tablosu. 1. Dilekçe 2. Halihazır Harita İşlem Dosyası TC. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI Hizmet Standartları Tablosu HARİTA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Sıra No. Hizmetin Adı Başvuruda İstenen Belgeler Hizmetin Tamamlanma Süresi (En Geç)

Detaylı

ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ(ENGEÇ SÜRE) 1 İmar Durumu 2 Kot Kesit Krokisi 3

Detaylı

GÜNEY MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI

GÜNEY MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI GÜNEY MALMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 01 Her Türlü Gelirin Tahsil Edilmesi 02 Adli Teminat İşlemleri 03 Teminat Alınması 04 Kesin Teminat İadesi 05 Geçici

Detaylı

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenilmesi veya başvuru eksiksiz belge ile yapıldığı halde, hizmetin belirtilen sürede tamamlanmaması durumunda

Detaylı

FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ SÜRE) 1 Çizimli

Detaylı

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. 1- Dilekçe 2- Tapu Belgesi 3- Vekil ise Vekâletname

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. 1- Dilekçe 2- Tapu Belgesi 3- Vekil ise Vekâletname MERZİFON BELEDİYE BAŞKANLIĞI EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE) 1

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYESİ RUHSAT DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET SITANDARTLARI TESPİT FORMU

KADIKÖY BELEDİYESİ RUHSAT DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET SITANDARTLARI TESPİT FORMU KADIKÖY BELEDİYESİ RUHSAT DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET SITANDARTLARI TESPİT FORMU SIRA 1 SIHHİ İŞYERLERİ RUHSATI 1. Tapu 2. İskan 3. Kira kontratı 4. Vergi lehvası 5. İkametgah senedi 6. Nufus cüzdanı sureti

Detaylı

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) Uygunsa 5-6 ay SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU. HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) Uygunsa 5-6 ay SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 İmar Planı Değişikliği Talebi BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 2- Tapu fotokopisi 3- Dilekçe ve Tapu Maliki farklı kişi ise vekaletname. 4- Meclisçe belirlenen Ücret

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER. 1- Dilekçe 2- Harç makbuzu fotokopisi

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER. 1- Dilekçe 2- Harç makbuzu fotokopisi 1 KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BETON VE ZEMİN LABORATUARI BÜROSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA

Detaylı

MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ SIRA NO HİZMETİN ADI 1 HAK EDİŞ İSTENİLEN BELGELER 1. İLGİLİ BİRİMDEN ÖDEME TALİMATI YAZISI 2. FATURA 3. HAK EDİŞ RAPORU 4. HAKEDİŞ İCMALİ 5. SÖZLEŞME 6. ONAY BELGESİ 7. HARCAMA TALİMATI 8. GERÇEK KİŞİLERDEN;

Detaylı

RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 2. VE 3. SINIF GSM RUHSAT TALEBİ 1- Başvuru Formu www.gebze.bel.tr Hizmetlerimiz - Ruhsat Hizmetleri

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU YAPI DENETİM BÜROSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ)

Detaylı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 HİZMETİN ADI 1.Sınıf Gayrisıhhi Müesseseler Ruhsat

Detaylı

SAMSUN - YAKAKENT BELEDİYESİ / İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

SAMSUN - YAKAKENT BELEDİYESİ / İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SAMSUN - YAKAKENT BELEDİYESİ / İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU S. No Hizmetin Adı 1 İmar Durumu Belgesi 2 Yazılı İmar Durumu Belgesi 3 İmar Plan Kopyası 4 5 6 Yer Seçim Belgesi

Detaylı

ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKANLIĞI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ SÜRE) 1 İmar

Detaylı

T.C. ARTVİN VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

T.C. ARTVİN VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU T.C. ARTVİN VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN

Detaylı

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İSTENEN BELGELER

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İSTENEN BELGELER SIRA NO ADI 1 İmar Çapı 1-Tapu Fotokopisi, 2-Emlak alım vergisi, 3-Harç Makbuzu İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ TAMAMLANMA (EN GEÇ) 1 Gün 2 İmar Durumu 1-İmar Çapı, 2-Harç Makbuzu, 2 Gün 3 4 Adres Tespiti

Detaylı

T.C. ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

T.C. ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ 1- Dilekçe 1 Çap 2- Tapu veya tapu kayıt sureti 2 gün 3- Ölçü krokisi 1- Başvuru yazısı veya dilekçesi 2- Çap 3- Tapu kayıt sureti ( son 3 aya ait ) 4- Tapu ölçü krokisi 30 gün

Detaylı

YAPI İŞLERİ ŞUBESİNİN İSTEMİŞ OLDUĞU EVRAKLAR İŞ BİTİRME EVRAKLARI

YAPI İŞLERİ ŞUBESİNİN İSTEMİŞ OLDUĞU EVRAKLAR İŞ BİTİRME EVRAKLARI YAPI İŞLERİ ŞUBESİNİN İSTEMİŞ OLDUĞU EVRAKLAR İŞ BİTİRME EVRAKLARI )SON HAKEDİŞ KAPAK SAYFASI SURETİ (ASLININ AYNIDIR YAPILMIŞ) )ASKİ KANAL VİZESİ 3)ADRES NUMARATAJ YAZISI 4)SSK İLİŞİKSİZLİK YAZISI 5)VERGİ

Detaylı

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ İSTENEN BELGELER

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ İSTENEN BELGELER ADI İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ (EN GEÇ) 1 İmar Çapı 1-Tapu Fotokopisi, 2-Emlak alım vergisi, 3-Harç Makbuzu 1 Gün 2 İmar Durumu 1-İmar Çapı, 2-Harç Makbuzu, 2 Gün 3 4 Adres Tespiti (Numarataj) Yapı Kullanım

Detaylı

KALKANDERE KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

KALKANDERE KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER KALKANDERE KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) SIRA NO 1-2- 3- VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüzlerin

Detaylı

İZMİT KAYMAKAMLIĞI (Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ)

İZMİT KAYMAKAMLIĞI (Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) İZMİT KAYMAKAMLIĞI (Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) SIRA 1- NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan

Detaylı

ADALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI

ADALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI ADALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1 Pazar Tezgâhı Kurma Belgesi 1 - Adalar Belediyesine hitaben

Detaylı

T.C. TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İŞLETME VE İŞTİRAKLER DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

T.C. TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İŞLETME VE İŞTİRAKLER DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU T.C. TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İŞLETME VE İŞTİRAKLER DAİRE BAŞKANLIĞI KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU TAŞINMAZ YÖNETİMİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SIRA İŞ / HİZMET ADI MÜRACAATTA İSTENEN BELGELER HİZMETİN

Detaylı

MEZİTLİ BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU MÜDÜRLÜKLER

MEZİTLİ BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU MÜDÜRLÜKLER MEZİTLİ BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU MÜDÜRLÜKLER 1 Yazı İşleri Müdürlüğü 2 Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 3 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 4 Bilgi İşlem Müdürlüğü 5 Basın Yayın ve

Detaylı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARITABLOSU

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARITABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Katı Atık Düzenli Depolama Alanı İşletilmesi 2 Tıbbi Atıkların Toplanması, Taşınması ve Bertaraftı 3 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, 2872 Sayılı Çevre

Detaylı

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI SIRA NO HİZMETİN ADI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 Gürültü ile İlgili Şikayet ve Talep 2 AY 2 Hava Kirliliği

Detaylı

KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI

KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI SIRA NO 1 2 VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI İl Özel İdaresine ait araçların kiralanması Köy Gelişim Alanı İmar Planı 3 Mevzi İmar Planı 4 Parselasyon Planları

Detaylı

ÇELTİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

ÇELTİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER ÇELTİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI Yapı Kullanım izin Belgesi BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1- Toprak Vizesi, 2- Temel Vizesi, 3- Isı Yalıtım

Detaylı

HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 SUNULAN HİZMET PLAN DEĞİŞİKLİĞİ/ TADİLATI MİMARİ 2 PROJE İNCELEME MİMARİ 3 TADİLAT İNCELEME 4 KAT İRTİFAKI VE KAT MÜLKİYETİ BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1- Üst yazı/dilekçe 2- Plan değişikliği

Detaylı

BOLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

BOLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BOLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRECİ 1-Gelen şikayet konusunun değerlendirilmesi 2-Değerlendirme

Detaylı

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER SIRA NO 52 53 VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI Zabıta Hizmetleri (Stant, İşgaliye Talepleri) Zabıta Hizmetleri Vatandaş Şikâyetleri 1- Dilekçe(varsa dilekçe ekleri), Talep onaylanırsa; 2-Ödeme makbuzu. BAŞVURUDA

Detaylı

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA

Detaylı

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 Mali Ödemeler - Maliye borcu yoktur yazısı - Nüfus cüzdanı fotokopisi - Vekaletname TAMAMLANMA SÜRESİ ( EN GEÇ ) 30 gün Başvuru esnasında yukarıda belirtilen belgelerin dışında belge istenilmesi veya

Detaylı

TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI

TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI SIRA NO 1 HİZMETİN ADI Personel Servis Aracı Güzergah Kullanım İzin Belgesi TOPLU ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 1) Personel Servis Aracı Başvuru Formu 2) Araç

Detaylı

ÇANKIRI İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇANKIRI İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ÇANKIRI İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 3 İl Özel İdaresine

Detaylı

SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GSM SERVİSİ HİZMET STANDARTLARITABLOSU

SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GSM SERVİSİ HİZMET STANDARTLARITABLOSU SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GSM SERVİSİ HİZMET STANDARTLARITABLOSU SIRA BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 2 İşyeri Açma Çalışma Ruhsatı ( 1.Sınıf GSM-Yer Seçim ve Tesis İzni)

Detaylı

ALTINORDU BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ALTINORDU BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İmar Arşiv Bilgi Talebi 1 1-Nüfus Cüzdanı 2-Telefon Numarası 2 İmar Arşivi Birimi Mimari Proje İnceleme 2-Tapu Kaydı (Son 1 Aylık) Hisseli İse Hissedarlardan Muvafakat 3-Mimarlar Odası Tarafından Onaylanmış

Detaylı

DEFNE BELEDĠYE BAġKANLIĞI ĠMAR VE ġehġrcġlġk MÜDÜRLÜĞÜ HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU

DEFNE BELEDĠYE BAġKANLIĞI ĠMAR VE ġehġrcġlġk MÜDÜRLÜĞÜ HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU DEFNE BELEDĠYE BAġKANLIĞI ĠMAR VE ġehġrcġlġk MÜDÜRLÜĞÜ HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HĠZMETĠN ADI BAġVURUDA ĠSTENEN BELGELER 1 Ġmar Durumu(Ġmar Çapı) 2 Su Basman vizesi 3 4 Ġmar Planı DeğiĢikliği

Detaylı

ADIYAMAN-GÖLBAġI KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU ( TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ)

ADIYAMAN-GÖLBAġI KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU ( TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ) ADIYAMAN-GÖLBAġI KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU ( TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ) SIRA NO 1-2- VATANDAġA SUNULAN HĠZMETĠN ADI Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüzlerin Vali ve Kaymakamlıklarca

Detaylı

ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ÇORLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA 1 2 ADI Sıhhi İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Başvuruları Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri Açma ve Çalışma Ruhsatı Başvuruları

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 YAPI DENETİM BÜROSU SIRA NO 1 Yıkım ruhsatı 2 İskele ruhsatı VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

Detaylı

BATMAN VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER. 4. İfraz ve tevhid tescil dosyası

BATMAN VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER. 4. İfraz ve tevhid tescil dosyası BATMAN VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU VATANDAŞA SIRA SUNULAN HİZMETİN NO ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 İMAR İŞLEMLERİ 2. Tapu Kaydı (İFRAZ,

Detaylı

KARS İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KARS İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU KARS İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 3 İl Özel İdaresine Ait Araçların Kiralanması 4 İçmesuyu

Detaylı

ODUNPAZARI BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ODUNPAZARI BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ No Vatandaşa Sunulan Hizmetin Adı 1 Kadrolu Personel Alımı 2 Sözleşmeli Personel Alımı 3 Geçici İşçi Alımı 4 Eski Hükümlü ve Özürlü İşçi Alımı 5 Stajyer Öğrenci Alımı İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI VE EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU NO HIZMETIN ADI BAŞVURUDA ISTENEN BELGELER HIZMETIN TAMAMLANMA SÜRESİ

İNSAN KAYNAKLARI VE EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU NO HIZMETIN ADI BAŞVURUDA ISTENEN BELGELER HIZMETIN TAMAMLANMA SÜRESİ İNSAN KAYNAKLARI VE EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU NO HIZMETIN ADI BAŞVURUDA ISTENEN BELGELER HIZMETIN TAMAMLANMA SÜRESİ 1 2 3 Memur ve Sözlemeli Personel Alımı TC Kimlik No (Istenilen

Detaylı

ULUS KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ)

ULUS KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) ULUS KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ) SIRA NO 1-2- 3- VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüzlerin Vali ve

Detaylı

T.C ÇAMAŞ KAYMAKAMLIĞI (İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

T.C ÇAMAŞ KAYMAKAMLIĞI (İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER T.C ÇAMAŞ KAYMAKAMLIĞI (İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü) HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE) 1- Taşınmaz

Detaylı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 HİZMETİN ADI 1.Sınıf Gayrisıhhi Müesseseler Ruhsat talebi

Detaylı

GİRESUN İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

GİRESUN İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU GİRESUN İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA 1 Sulama Suyu Talebi 2- Taahhütname 2 Yıl 2 İl Özel İdaresine Ait Araçların Kiralanması 2- Ücret makbuzu 3 İçme suyu İzni 2- Taahhütname 1 Yıl 4

Detaylı

TUŞBA BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

TUŞBA BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER TUŞBA BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 2 HİZMETİN ADI Plankote İmar Durum (çap) Belgesi 2 İmar Durum Belgesi 3 Harç Makbuzu 1 Matbu Dilekçe 2 Tapu Fotokopisi

Detaylı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞYERİ RUHSAT VE DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET ENVANTERİ TABLOSU SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI KODU HİZMETİN ADI HİZMETİN TANIMI HİZMETİN DAYANAĞI MEVZUATIN ADI VE

Detaylı

DİLEKÇE KİMLİK FOTOKOPİSİ TAPU FOTOKOPİSİ DİLEKÇE DİLEKÇE KİMLİK FOTOKOPİSİ MAİLİ İNDİHAM RAPORU DİLEKÇE

DİLEKÇE KİMLİK FOTOKOPİSİ TAPU FOTOKOPİSİ DİLEKÇE DİLEKÇE KİMLİK FOTOKOPİSİ MAİLİ İNDİHAM RAPORU DİLEKÇE SIRA NO 1 2 3 HİZMETİN ADI 18. MADDE (ŞUYULANDIRMA)YA İTİRAZ 1975 ÖNCESİNE AİT OLDUĞUNA DAİR YAZI B.K.T.V.K.K. HAVALE İÇİN PROJE 4 B.K.T.V.K.K. KARARI 5 BASİT TAMİR TADİL YAZISI 6 ÇATI İZNİ 7 HİSSE SATIŞ

Detaylı

PAMUKKALE BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Sıra No Hizmetin Adı Talep Edilen Belgeler Süre

PAMUKKALE BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Sıra No Hizmetin Adı Talep Edilen Belgeler Süre PAMUKKALE BELEDİYESİ HİZMET STANDARTLARI DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Sıra No Hizmetin Adı Talep Edilen Belgeler Süre 1 Yazışmalar Dilekçe ve Yazı Talebe göre 15-30 gün 2 Doğrudan Alımlar

Detaylı

KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI

KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI KIRKLARELİ İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI SIRA NO 1 2 VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI İl Özel İdaresine ait araçların kiralanması Köy Gelişim Alanı İmar Planı 3 Mevzi İmar Planı 4 Parselasyon Planları

Detaylı

MALİYE BAKANLIĞI HASKÖY MALMÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE SERVİSİ KAMU HİZMET STANDIRTLARI TESPİT TABLOSU EK-2

MALİYE BAKANLIĞI HASKÖY MALMÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE SERVİSİ KAMU HİZMET STANDIRTLARI TESPİT TABLOSU EK-2 MALİYE BAKANLIĞI HASKÖY MALMÜDÜRLÜĞÜ MUHASEBE SERVİSİ KAMU HİZMET STANDIRTLARI TESPİT TABLOSU EK-2 SIRA VATANTAŞA SUNULAN NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1 Personel Giderleri 1.Ödeme Emri

Detaylı

EK-2 ANTALYA İL ÖZEL İDARESİ İMAR VE İNŞAAT DAİRESİ BAŞKANLIĞI. HĠZMETĠN ADI BAġVURUDA ĠSTENEN BELGELER HĠZMETĠN TAMAMLANMA SÜRESĠ (EN GEÇ)

EK-2 ANTALYA İL ÖZEL İDARESİ İMAR VE İNŞAAT DAİRESİ BAŞKANLIĞI. HĠZMETĠN ADI BAġVURUDA ĠSTENEN BELGELER HĠZMETĠN TAMAMLANMA SÜRESĠ (EN GEÇ) EK-2 ANTALYA İL ÖZEL İDARESİ İMAR VE İNŞAAT DAİRESİ BAŞKANLIĞI SIRA 21 Bina Aplikasyonu - Plankote ĠĢlemleri 1) Dilekçe 2) Aplikasyon krokisi 3) Plankote 22 Ġrtifak (Geçit) Hakkı Tesis Edilmesi ĠĢlemleri

Detaylı

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER. Resmi Yazı veya Dilekçe ile bildirim yapıldığında (3194 sayılı İmar Kanununun 39. ve 40.maddelerine göre; kesme yazıları

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER. Resmi Yazı veya Dilekçe ile bildirim yapıldığında (3194 sayılı İmar Kanununun 39. ve 40.maddelerine göre; kesme yazıları YUNUSEMRE BELEDİYESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU (İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ) SIRA NO 1 2 HİZMETİN ADI Metruk Yapıların Yıkılması İşi Yanan Yıkılan Bina Formu Düzenlemesi BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Detaylı

SÜLOĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

SÜLOĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER: SÜLOĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO: HİZMET ADI: 1 Denklik ile Kayıt 1. TC Kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı 2. Denklik Belgesi BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER: HİZMETİN TAMAMLANMA

Detaylı

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 3 İl Özel İdaresine Ait Araçların Kiralanması 4

Detaylı

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 İş Başvurusu 1-Dilekçe, 2-Özgeçmiş, 3-CV 7 GÜN 2 İlk defa devlet memurluğuna alınma 1-ÖSYM Başkanlığından gelen atanacakların listesi, 3- Nüfus cüzdan sureti 5-Sağlık raporu 7-İkametgah belgesi, 8-Mal

Detaylı

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU

AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU S I R A N O VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN

Detaylı

İl Özel İdaresince işlem yapılmaktadır. 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri. 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri

İl Özel İdaresince işlem yapılmaktadır. 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri. 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 3 4 İl Özel İdaresine Ait Araçların Kiralanması Sulama Suyu, Toprak Analizi ve İçme suyu Analizleri 5 Toprak Etüt Hizmetleri 6 Yol Geçiş İzinleri

Detaylı

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜHİZMET STANDARTLARI TABLOSU

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜHİZMET STANDARTLARI TABLOSU YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜHİZMET STANDARTLARI TABLOSU VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ (0422)-238-39-29) Telefonundan Veya Belediyemiz Çağrı Merkezi ( 444 8 9 10 )

Detaylı

Yeni İşyeri Açmak. Yeni iş yeri açmak iiçin yapılması gerekenler ve iş yerleri ile ilgili hususlar burada anlatılmıştır.

Yeni İşyeri Açmak. Yeni iş yeri açmak iiçin yapılması gerekenler ve iş yerleri ile ilgili hususlar burada anlatılmıştır. Yeni İşyeri Açmak Yeni iş yeri açmak iiçin yapılması gerekenler ve iş yerleri ile ilgili hususlar burada anlatılmıştır. İşyeri Açmak İçin Yapılması Gerekenler Gerçek Kişiler (şahıs) için gereken belgeler

Detaylı

EK-2 BARTIN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

EK-2 BARTIN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU EK-2 BARTIN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO 1 HİZMETİN ADI Öğrenci Kontenjan ve Koşulların Belirlenmesi BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANM ASÜRESİ (EN

Detaylı

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (ENGEÇ) 1 Hafriyat 2 Bağlama Kütüğüne Kayıt 1- Daire Başkanlığı elemanlarınca

Detaylı

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU 1 KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU EVRAK KAYIT BÜROSU 1 - İmar arşiv dosyasının arşivden çekilmesi - Onaylı mimari projenin ozalitinin temini (ozalit çektirme

Detaylı

BERGAMA BELEDİYESİ KURUMSAL HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

BERGAMA BELEDİYESİ KURUMSAL HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER BERGAMA BELEDİYESİ KURUMSAL HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 Soğuk Hava Mal Girişi Peynir için tahsil makbuzu Sebze-meyve

Detaylı

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Küşat Ruhsat İşleri 2 3 2.ve3.Sınıf Gayri Sıhhi Müesseselerin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Taziyelerde kullanılmak üzere plastik masa ve sandalye hizmeti 4

Detaylı

İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU

İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HİZMET STANDARTLARI TESPİT TABLOSU S I R A NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE) 1 İmarla ilgili gelen

Detaylı

KOÇARLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI

KOÇARLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI KOÇARLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI S.N. HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 1 Şikayet Matbuu şikayet dilekçesi ve varsa ekleri HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) Kayıda giriş

Detaylı

T.C. BAYBURT VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İmar, İskan ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

T.C. BAYBURT VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İmar, İskan ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU T.C. BAYBURT VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İmar, İskan ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞLARA SUNULAN HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER HİZMETİN

Detaylı

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI 1 Tarımsal Sulama Suyu İzinleri 2 Zirai Kredi Proje Tasdikleri 3 İl Özel İdaresine Ait Araçların Kiralanması 4

Detaylı

AKġEHĠR KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU (ĠÇĠġLERĠ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ)

AKġEHĠR KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU (ĠÇĠġLERĠ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ) AKġEHĠR KAYMAKAMLIĞI HĠZMET STANDARTLARI TABLOSU (ĠÇĠġLERĠ BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM KAYMAKAMLIK BĠRĠMLERĠ) SIRA NO 1-2- VATANDAġA SUNULAN HĠZMETĠN ADI Taşınmaz Mal Zilyetliğine Yapılan Tecavüzlerin Vali ve

Detaylı