4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken. 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken. 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname"

Transkript

1 DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Yazışmalar ve Yazı Talebe göre Doğrudan Alımlar 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 22/d maddesi 10 gün 3 İlan Giderleri İlanlarla ilgili gazete, fatura 3 iş günü 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 10. Maddesi kapsamındaki 4 İhale Değişken belgeler 5 İş Deneyim Belgesi 1 Gün 6 Teminatın İadesi 1 Gün 7 Maaş ve Ek Ödemeler 1-Kararname 2-Maaş nakil bildirimi 3-Göreve başlama yazısı 4- Beyanname 1 Gün 8 Yolluk Ödeme İşlemleri 1-Görevlendirme yazısı 2-Yolluk bildirimi 1-Taşınır istek fişi 9 Taşınır Kayıt Kontrol 2-Taşınır işlem fişi Değişken 3-Taşınır çıkış fişi 1-Elektrik faturası 10 Diğer Resmi Ödemeler 2-Su faturası 3-Telefon faturası İlk Müracaat Yeri: Destek Hizmetleri Müdürlüğü İsim: Süleyman SEVİM Unvan: Destek Hizmetleri Müdür V. e-posta: İsim: Selim ARKAN e-posta: 3 Gün

2 EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Gerçek Kişiler İçin 1-Nüfus Cüzdan Fotokopisi(Aslı ile beraber) 2-Adres Beyanı 3-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi Tüzel Kişiler İçin 1 Arsa Satışı 45 gün 1-Kimlik Fotokopisi(Şirket Yetkilisinin) 2-Adres Beyanı 3-Ticaret Sicil Gazetesi 4-İmza Sirküleri 5-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) 6-Geçici Teminat Belgesi 2 Belediye Hisse Satışı (Şuyulu Arsa Satışı) 1-Kimlik Fotokopisi 2- Gerçek Kişiler İçin 1-Müşteri si 2-Kimlik Fotokopisi 3-Adres Beyanı 4-İmza Beyannamesi 5-Vekalet Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) 6-Geçici Teminat Raporu 3 Kiralama 45 gün (Büfe-Park-Dükkan-ATM Yeri) Tüzel Kişiler İçin 1-Ticaret Sicil Gazetesi 2-Kimlik Fotokopisi 3-Adres Beyanı 4-İmza Sirküleri 5-Geçici Teminat Makbuzu 6-Vekaleten Katılanlar İçin Vekaletname (Vekilin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi) İlk Müracaat Yeri: Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İsim: Ayhan HEKİM Unvan: Emlak ve İstimlak Müdür V. e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU e-posta:

3 1 2 Park ve Yeşil Alanlar, Çocuk Oyun aletleri ve donatılarla ilgili şikayetlerin yerinde incelenmesi Yeşil alanlarda ilaçlama yapılması 3 Park yapım talebi PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 7 gün Yıllık program dahilinde ise mülkiyet çalışması Başkanlık onayı, projelendirme ve ihale işlemleri Yaklaşık gün 4 Ağaç kesim nakil vs. Talepler 5 Spor aletleri, bank ve kamelya talepleri Malzeme mevcut ise 15 gün - Alım yapılacak ise 60 gün İlk Müracaat Yeri: Park ve Bahçeler Müdürlüğü İsim: Ahmet GENÇ Unvan: Park ve Bahçeler Müdür V. e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

4 SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Kemirgen Mücadelesi Bildiririm -Telefon (Adres, T.C Kimlik No.) -Faks (Adres, T.C Kimlik No.) - (Adres, T.C Kimlik No.) - (Adres, T.C Kimlik No.) -BİMER 1 gün 2 İşyeri ve Konut Haşere İlaçlaması - (Adres, T.C Kimlik No.) Tahsilat Makbuzu 1 gün İlk Müracaat Yeri: Sağlık İşleri Müdürlüğü İsim: Zehni ERTUĞRUL Unvan: Sağlık İşleri Müdür v. e-posta: İsim: Veli DEMİR e-posta:

5 YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Belediye Meclis gündemi ve Karar Özetleri (www.pamukkale.bel.tr internet sitesinde yayınlanır) Meclis Gündemi toplantı tarihinde en az 3 gün önce Belediyemiz internet sitesinde yayınlanır. Karar özetleri Meclis kararlarının kesinleşmesinden sonra Belediyemiz internet sitesinden yayınlanır. 2 Encümen Karar Örneği Kayıt ve Suret harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 3 Meclis Karar Örneği Kayıt ve Suret harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 4 Meclis İhtisas Komisyon Raporları Ücret Harcının yatırıldığına dair makbuz 10 dakika 5 Kurum Genel Evrak Kaydı 10 dakika İlk Müracaat Yeri: Yazı İşleri Müdürlüğü İsim: Nevruz GÜNDÜZ Unvan:Yazı İşleri Müdürü e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

6 ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Şikayet 1- Şikayet si (Açık Adres ve Telefon) 7 gün İlk Müracaat Yeri: Zabıta Müdürlüğü İsim: Hüseyin YAVUZ Unvan: Zabıta Müdürü e-posta: İsim: Abdullah SEVİNÇLİ e-posta: RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Kapasite Belgesi (Sınıf Tespiti İçin) 3-Adres Bilgileri (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir. 4-Yerleşim Planı, İş Akım Şeması ve Açıklama Raporu 5-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 6-İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 7-İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 8-Sorumlu Müdür Sözleşmesi ve Diploması (5996 Sayılı kanun gereğince Gıda üretimi yapan iş yerlerinden alınacak. 9-Yangın ve Patlamalar için önlemlerin alındığına dair belge (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlıpından alınacak) 1 GSM 2.sınıf İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 10-Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kurum Görüş Yazısı 5 gün 11-Kanal Bağlantı Raporu (DESKİ) 12-Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 13-Oda Faaliyet Belgesi Aslı 14-Şirket İse İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi 15-İSG Uzmanı ve Hekimi Sözleşmeleri, Risk Analizlerive Eğitim Notları Fotokopileri (6331 Sayılı Kanun)

7 16-İnceleme Kurulunun Önerisi İle İstenecek Diğer Bilgi ve Belgeler 17-Atık Yap Sözleşmesi (Yemek Üretim Yerleri, Oto Yıkama Oto Servisleri vb.) 18-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi 19-SGK Beyan Formu Doldurulacaktır (EK-2) (İşyeri sahibi şahıs ise kimlik fotokopisi eklenecek) 20-Tahhütname (10.sıradaki kurum görüşü ile başvurulur.) 21-İş Sağlığı ve İş Güvenliği Taahhütnamesi (EK-3) 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Kapasite Belgesi (Sınıf Tespiti İçin) 3-Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir. 4-Yerleşim Planı, İş Akım Şeması ve Açıklama Raporu 5-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 6-İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 7-İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 8-Sorumlu Müdür Sözleşmesi ve Diploması (5996 Sayılı kanun gereğince Gıda üretimi yapan iş yerlerinden alınacak.) 2 GSM 3.sınıf İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 9-Yangın Raporu (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlıpından alınacak) 10-Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 5 gün 11-Oda Faaliyet Belgesi Aslı 12-Kanal Bağlantı İzni (DESKİ) 13- Şirket İse İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi 14-Gıda İle İlgili İşyerleirnden Portör İçin Alınacak Taahhütname 15-Ustalık Belgesi (Ticaret odası kaydı olanlardan Ustalık Belgesi istenmez. Lokantalardan usta aşçılık belgesi istenir.) 16- Atık Yap Sözleşmesi (Yemek Üretim Yerleri, Oto Yıkama Oto Servisleri vb.) 17- Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi

8 18- SGK Beyan Formu Doldurulacaktır (EK-2) (İşyeri sahibi şahıs ise kimlik fotokopisi eklenecek) 19- İş Sağlığı ve İş Güvenliği Taahhütnamesi (EK-3) 1-Başvuru Formu (EK-1) 2-Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir.) 3-İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 4- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 5- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak. 6-Yangın Tüpü Alım Faturası (CE) Son 6 Aylık veya İşin Türüne Göre Yangın Raporu (Denizli Büyükşehir Belediyesine Başvurulacak ve Rapor İtfaiye Daire Başkanlığından Alınacak.) 7- Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 3 Sıhhi İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 8-Güncel Tarihli Oda Faaliyet Belgesi (Islak İmzalı) 1 gün 9-Başvuru Sahibi Şirket İse İligili Şubeye Ait İmza Sirküleri, Şirket Ana Sözlşemesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi. 10-Ustalık Blegesi (Ticaret odası kaydı olanlardan Ustalık Belgesi istenmez. Lokantalardan usta aşçılık belgesi istenir.) 11-Atık Yağ Sözleşmesi (Lokantalardan İstenir.) 12-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi (Doğru Adres için) 13-SGK Beyan Formu Doldurulacak (İşyeri sahibi ve Çalışanların kimlik fotokopisi eklenecek) 14-Gıda İle İlgili İşyerlerinden, Güzellik Salonu, Masaj Salonu, Berber, Kuoaför, Otel, Khavehane, Vs. Gibi Bazı İşyerlerinden Çalışanların Hijyen Sertifikalarının Fotokopileri (Halk Eğitim Merkezi veya Çıraklık Eğitim Merkezinden Alınacak.) Sertifikalar Olmadığı Takdirde Başvurduğuna Dair Belgelerle Taahütname Alınır. 15-İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Kanun Gerektirdiği Çalışmaları Ypacağına Dair Taahhütname. 1-Başvuru Beyan Formu (EK-1) 2- Adres Belgesi (Tapu Fotokopisiyle İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Numarataj Servisinden alınacak. Kira Sözleşmesi, Yangın Tüpü Faturası ve Maliye Yoklama Fişi bu adrese göre düzenlenecektir.) 3- İşyerine Ait Tapu Fotokopisi (Taşınmaza ait Tapu kaydı ile birlikte Tapu Dairesinden alınacak son 3 aylık) 4- İşyerine Ait Yapı Kullanım İzin Belgesi/İskan Ruhsatı (Vezneye harç yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Aslı Gibidir Onayı Yapılacak.

9 5- İşyeri Kira İse Kira Sözleşmesinin Aslı veya Noter Tasdikli Sureti 6-Yangın Önlem Raporu (Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığından alınacak) 7- Sicil Tasdiknamesi Fotokopisi 4 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri İçin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının Alınması 8- Oda Faaliyet Belgesi Aslı 9-Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi 1 gün 10-Portör İçin Beyan 11-Sabıka Kaydı 12-Başvuru Sahibi Şirket İse İmza Silküleri, Şirket Ana Sözleşmesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi. 13- Nüfus Cüzdan Fotokopisi 14-Muvafakatname (Kat Maliklerinden Alınacak.) 15-Maliye Yoklama Fişinin Fotokopisi 16-SGK Beyan Formu Dodurulacak (İşyeri sahibi kimlik fotokopisi eklenecek) 17-Asayiş Uygunluk Yazısı (Bağlı bulunduğu karakoldan alınacak) 5 Hafta Tatil Ruhastının Alınması 1-Talebini Konu Alan 1 gün 2-İşyeri Açma ve Çalıma Ruhsatının Fotokopisi NOT: - EVRAKLARDA KAŞE İMZA OLACAK. - FOTOKOPİSİ GELEN EVRAKLARIN ASLI GETİRİLİR İDARE TARAFINDAN ASLI İDAREMİZCE GÖRÜLMÜŞTÜR PARAFI ATILIR. - İDARE; İŞİN NEVİNE GÖRE KANUN VE YÖNETMELİKLERİN ÖN GÖRÜLDÜĞÜ BAZI EVRAKLARI AYRICA İSTER. - TAPU VE YAPI KULLANMA İZİN BELGELEİRNDE ADA-PARSEL TUTMAYINCA TAPU GELDİSİ YAPTIRILIR. İlk Müracaat Yeri: Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü İsim: Hüseyin YAVUZ Unvan: Ruhsat ve Denetim Müdür v. e-posta: İsim: Abdullah SEVİNÇLİ

10 İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 KPSS İle Yerleştirirlmesi Yapılan Adayların İlk Müracaat İşlemleri 1 KPSS Sonuç Belgesi 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Mal Bildirimi 11 Etik Sözleşmesi 1 KPSS Ve/Veya İşkur dan İşçi Olarak Çalışma Yazısı Ve Belgesi 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 2 Daimi ve Geçici Süreli İşçi Alımı 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Etik Sözleşmesi 3 Sözleşmeli Personel Alımı 1 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 2 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 3 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 4 Askerlik Durum Belgesi 5 SGK Hizmet Dökümü (Varsa) 6 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 7 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 8 Aile Durum Bildirimi 9 Mal Bildirimi 10 Etik Sözleşmesi 1 İşkur dan İşçi Olarak Çalışma Yazısı Ve/Veya KPSS Belgesi 4 İŞKUR Tarafından KPSS Kapsamında Normal, Özürlü, Eski Hükümlü Personel İle İçişleri Bakanlığından Gönderilen Terör Mağdurlarının Müracaat İşlemleri 2 TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdan Fotokopisi 3 Adli Sicil Belgesi (Adliyeden) 4 Sağlık Raporu (Heyet Raporu) 5 Askerlik Durum Belgesi 6 SSK Hizmet Dökümü (Varsa) 7 Fotoğraf (6 Adet Renkli) 8 Diploma Aslı veya Noter Tasdikli Fotokopisi 9 Aile Durum Bildirimi 10 Mal Bildirimi 11 Etik Sözleşmesi 5 Memur Emeklilik Talebi 1 2 Emeklilik Sevk Onayı 3 Hizmet Belgesi 4 Fotoğraf (2 Adet) 3 gün 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 6 İşçi Emeklilik Talebi 3 gün 2 SGK Emekli Olabilir Yazısı

11 6 İşçi Emeklilik Talebi 3 gün 3 Hizmet Belgesi 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 7 Nakil Talebi 3 gün 2 Hizmet Belgesi 8 Hizmet ve Hususi Damgalı Pasaport Talebi 3 Kurum Muvafakat Yazısı 1 (Müdürlüğümüze Hitaplı) 2 Pasaport Formu (2 Adet) 3 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 4 Biyometrik Fotoğraf (2 Adet) 9 Hizmet Belgesi Talebi 1 (TC Kimlik No Olması Zorunlu 4982 Sayılı Kanun) 1 gün 10 Hizmet Birleştirilmesi Talebi 1 11 Yaz Dönemi Zorunlu Üniversite ve Lise Öğrencilerinin Ücretsiz Staj İşlemleri 1 2 Öğrencinin okulundan öğrenci adına düzenlenmiş bölüm, öğrencinin numaras, eğitim-öğretim yılı ve staj yapması zorunludur ibaresini gösterir belge 3 İlgili birimden kontenjan dahilinde öğrencinin kabul edildiğine dair onay belgesi 5 gün Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa Göre Staj İşlemleri (Beceri Eğitim) 1 2 Öğrencinin okulundan öğrenci adına düzenlenmiş bölüm, öğrencinin numaras, eğitim-öğretim yılı öğrencinin kimlik bilgileri, velisinin adı soyadı iletişim bilgilerinin bulunduğu; arka yüzünde okul müdürü, veli ve işveren imzalarının bulunduğu MEB işletmelerde meslek eğitimi sözleşmesi 5 gün 13 1 Kurumiçi 4982 Sayılı Kanun Yasal Süresi (Madde11) 14 1 Kurumiçi 4982 Sayılı Kanun Yasal Süresi (Madde11) İlk Müracaat Yeri: İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İsim: Yunus Emre YILMAZ Unvan: İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür V. e-posta: İsim: Veli DEMİR e-posta:

12 TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Çöp Toplama Süpürtme ve Nakil Şikayet İlçe genelinde bulunan vatandaşlarımızın dilekçe, veya telefon ile Açık adres, TC.Kimlik No ve İletişim telefonu belirten dilekçe. 12 Saat 2 Cadde, sokak, meydan ve Pazar yerlerinin temizlenmesi şikayeti. Açık adres, TC.Kimlik No ve iletişim telefonu belirten dilekçe. 1 gün Müştekinin Adı ve Soyadı-İkametgah adresi-iletişim bilgileri. 3 Çöp Ev Temizlikleri 20 gün Şikayet-Talep ile Kaymakamlık Makamının talimat yazısı. 4 Moloz Şikayetleri Açık adres, TC.Kimlik No ve İletişim telefonu belirten dilekçe. 3 gün Ücret makbuzu Konteynır Talepleri Atık Pil / Atık Yağ / Geri Dönüşümlü Malzeme Toplanması Hanelerden Bitkisel Atık Yağların Toplanması 1-, E-Posta, Telefon (Çağrı Merkezi) Telefon / Atık Ev Eşyası (mobilya, yatak 8 ya da vb.) Atık yağ 5 lt olunca telefon, veya Şahsen müracaat. 7 gün 5 gün 5 gün 3 gün 9 Ömrünü Tamamlanmış Lastiklerin Toplanması Telefon veya şahsen müracaat 5 gün 10 Elektronik Atıkların Toplanması Telefon veya şahsen müracaat 5 gün 11 Evsel Atık ve Geri Dönüşüm Poşetleri Dağıtım Şikayetleri Telefon veya şahsen müracaat 2 gün İlk Müracaat Yeri: Temizlik İşleri Müdürlüğü İsim: Yakup DEMİR Unvan: Temizlik İşleri Müdür V. e-posta: İsim: Veli DEMİR

13 FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Vatandaşlar Veya Kanuni Temsilcileri, Tüzel Kişilerin Pamukkale Belediye Başkanlığı na Hitaplı Yazılı leri Ad-Soyad-İmza-İş Ya Da İkametgah Adresi Kayıt ve havale işlemleri için her evrak başına toplam 10 dk Sayılı Hakkı Kanunu Gereği Kayıt İşlemi 2-Tüzel Kişiler ve Sivil Toplum Örgütleri İçin Şirket Başlıklı veya Kaşeli Yazı (Üzerinde Şirket Adresi, Şirket Yetkili İmzası ve Şirket Unvanı Bulunmak Zorundadır.) (Vatandaşlar veya Kanuni Temsilcilerinin, Tüzel Kişilerin Müdürlüğümüzden Tüm Talepleri Kayıt Altına Alınıp, Konusuna Göre İlgili Birime Havale Edilerek İşlem Yapılması Sağlanmaktadır.) Yasal süresi 3071 Sayılı Kanunu gereği 30 gündür.) 2 Bilgi Edinme 3 Genel Talep/Şikayet 4 Asfalt Yol Yapım ve Onarımı Yapılacak/onarılacak yol, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir. En geç 5 Parke Yol, Kaldırım ve Onarımı 6 Yol Açılması Yapılacak/onarılacak yol, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir. En geç Açılacak yolun imar durumuna, ebatlarına ve iş programına göre değişmektedir.en geç 30 gün 7 Yol Kırmızı Kotu Verilmesi 8 Park Yapım Talebi Ada, pafta, parsel no bilgileri Ölçüm ve hali hazır çalışmaların tamamlanması sürecine göre 1- Yıllık Program Dâhilinde ise Mülkiyet Çalışması, Başkanlık Onayı, Projelendirme ve İhale İşlemleri yaklaşık gün 9 Yıkım İşlemleri 1-Maliklerin başvuru dilekçesi 2-Nüfus cüzdanı fotokopisi 3- Tapu 4-Yıkılacak binanın resimleri 5-Riskli yapı bina formu ( Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden onaylı) Kamulaştırma yapılması gerekiyorsa prosedürün tamamlanmasını takip eden içinde tamamlanır. 10 Hafriyat ve Moloz Kaldırma Çalışmaları Sayılı dilekçe kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla yazı işleri müdürlüğü genel evrak kaydından, genel evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe aslı veya fen işleri müdürlüğüne doğrudan müracaat 1-Taşınmaz Sahibinin veya Yetkili Temsilcilerinin si 2-Belediyeden Alınmış İnşaat Ruhsatı Örneği 3-Zabıta Müdürlüğü Uygun Görüşü 4-Temizlik İşleri Müdürlüğü Uygun Görüşü içinde tamamlanır. 1-Malzeme Talep Fişi 2-Onay Belgesi 11 Ödeme Emirleri 3-İşe Ait Son Hakediş Rapor

14 11 Ödeme Emirleri 4-Muayene Kabul Tutanağı 1-İş Bitirme Belgesi Talep si 12 İş Bitirme Belgeleri 13 İhaleli Olarak Yapılan İşlerle İlgili Vatandaş Şikayet ve İstek si 1-İhalelere yapılacak itirazın şikayet başvuruları yönetmeliğe uygun dilekçe 2-İmza sirküleri 3-Yetkili olduğunu gösterir belge Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe Fen İşleri Müdürlüğünce değerlendirme yapılıp sonuçlandırılır. 14 Yapım İşleri Hakediş Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2-Kanuni temsilcinin yetkili olduğuna dair vekaletnamesi 3-Kontrol elemanının teklif müzekkeresi Sayılı Kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi 15 Yapım İşleri Geçici Kabul tamamlanmış dilekçe 2. Kontrol elemanının teklif müzekkeresi 3. Kabul Komisyonu oluru 16 Yapım İşleri KesinKabul Sayılı Kanununun şekil şartlarını taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2. Geçici kabul tutanağı 3. Kontrol elemanının teklif müzekkeresi 4. Kabul Komisyonu oluru 17 Kesin Teminat İadesi Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 2-Geçici kabul tutanağı (Teminatın yarısı için) 3-Kesin kabul tutanağı (Teminatın tamamı için) 4-SGK borcu yoktur belgesi 5-Vergi borcu yok belgesi 3071 Sayılı Kanununun şekil şartların taşımak kaydıyla Genel Yapım İşleri Deneyim Belgesi Evrak Kaydından evrak kayıt numarası alınmış, havalesi tamamlanmış dilekçe 1-İş Bitirme (Yüklenici) 2-Konuyla İlgili 18 2-İş Durum (Yüklenici) 3-Mezuniyet Belgesi 3-İş Bitirme (Yüklenici) 4-Geçici Kabul Tutanağı 4-İş Denetleme 5-Kesin Hakediş 5-İş Yöneltme 6-Sigortalı Belgesi 7-2 Adet Fotoğraf

15 İlk Müracaat Yeri: Fen İşleri Müdürlüğü İsim: Cengiz AKÇAM Unvan: Fen İşleri Müdürü e-posta:

16 MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI Eş ve Çocuklar İçin İstenilen Belgeler - Erin nüfus sureti, ikametgah belgesi ve askerlik belgesi, - Eş ve çocuklara ait nüfus sureti, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, - Ev kira ise kira kontratı (yeni tarihli), kendilerine ait ise tapu kayıt örneği, - Çocuklara ait öğrencilik belgesi, - Eş veya çocuklar çalışmıyor veya maaş almıyorsa kendisinden yazılı beyan alınacak. 1 Asker Aile Yardımı 1 hafta Anne, Baba ve Kardeşler İçin İstenilen Belgeler, 2 Emlak Vergisi Hakkında - Erin nüfus sureti, ikametgah belgesi ve askerlik belgesi, - Anne, Baba ve Kardeşlere C533ait nüfus sureti, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği, - Ev kira ise kira kontratı (yeni tarihli), kendilerine ait ise tapu kayıt örneği, 18 yaşını geçmemiş isve okumakta olan kardeşlerinin öğrencilik belgesi, Erin annesi ve babası boşanmış ise boşanma kararlarının fotokopisi, Anne, baba ve kardeşler çalışmıyor veya maaş almıyorsa kendinden yazılı beyan alınacak. 1 Hafta (gerekli ise yoklamaya memur gönderilir.) 3 Boş Dükkan ÇTV Beyanı 5 dakika 4 Emeklilere Ait Vergi İndirimi (Gelir) Form, Emekli olduğuna dair belge 3 dakika 5 Emlak Vergisi Hakkında Bildirim Tapu Fotokopisi, kimlik numarası 5 dakika 6 Hiçbir Geliri Olmayanların Mesken İndirimi Form 3 dakika 7 Mükellefiyet Kaydı Araştırılması Hk. Mükellef evrakla geliyor, evrakı olmayanlardan dilekçe alınıp evrak mühürlenip mükellefe veriliyor. 5 dakika 8 Özürlülere Ait İndirimli Bina Vergisi Hk. Form, sağlık kurulu raporu alımıyor. 3 dakika 9 Beyan Değeri Kimlik fotokopisi, Tapu fotokopisi 5 dakika 10 Beyan Verme Form, tapu, kimlik, iskan ruhsatı fotokopisi 15 dakika 11 Boş Dükkan Çtv. Beyanı, Maliyeden Kapanış Yazısı 15 dakika 12 Ceza İndirim Talebi 10 dakika Bildirim, kontrat fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, kimlik 13 Ç.T.V Hk. 25 dakika numarası 14 Düzeltme-İtiraz ve Geri İade Hk. 1 ay

17 14 Düzeltme-İtiraz ve Geri İade Hk. 1 ay 15 Eğlence Vergisi Hk. 15 dakika 16 İlan Reklam Vergisi Beyan, fatura (yeni beyanlarda) 15 dakika 17 Mahsuplaşma Hk. Mahsuplaşma işlemi yapılıyor- 1 ay İlk Müracaat Yeri:Mali Hizmetler Müdürlüğü İsim: Özgür ALTUN Unvan: Mali Hizmetler Müdürü e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1 Bilgisayar Talepleri 3 gün 2 Muhtarlık Anons Sistemi 3 Kamera Talepleri 3 Ay İlk Müracaat Yeri: Bilgi İşlem Müdürlüğü İsim: Pınar ALPAGUT Unvan: Bilgi İşlem Müdürü e-posta: İsim: Türkay GÖZLÜKAYA e-posta:

18 İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI 1-Hakediş Raporu (2 Adet) 2- Yapı Denetim Faturası 3- Ödeme Tablosu 4- Damga Vergisi Dekontu 5- Personel Çizelgesi 6- Güncel YIBF Belgesi 7- Sözleşme Fotokopisi 8- Defterdarlık/Mal Müdürlüğü Dekontu 1 Hakediş Raporu Düzenlenmesi 9- Ruhsat Fotokopisi 10- Malzeme Formu ve TSE Belgeleri 11- Kontrol Tutanakları 12- İşyeri Teslim Tutanağı 13- Seviye Tespit Tutanağı 14- Malzeme Formu 15- Seviyesine Göre Bina Fotoğrafı 16- İş Bitirme Belgesi 1- YİBF Belgesi 2- Yapı Denetim Sözleşmesi 3- Yapı Denetim Taahütnamesi 4- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 5- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 2 Ruhsat Yenilemesi 6- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 7- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 8- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 9- Tapu Fotokopisi (başvuru tarihinde değişiklik onaylı) 10- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 11- Mimari Proje 1- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Tapu Fotokopisi 4- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 5- Mimari Proje 3 Ruhsat Yenilemesi 6- Mimari Proje Müellifi Taahhütnamesi 7-4 Fenni Mesul Tus Belgesi (ruhsatı tek fenni mesul olsa bile) 8- Evvelce Alınmış İskan Ruhsatı Fotokopileri 9- Müteahhit Belgeleri 10- Binanın Dört Tarafından Fotoğraf 11- Binanın Seviye Tespit Tutanağı 1- YİBF Belgesi 2- Yapı Denetim Sözleşmesi 3- Yapı Denetim Taahütnamesi 4- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 5- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 4 İsim Değişikliği 6- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 7- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 8- Şantiye Şefi Belgeleri 9- Şantiye Şefi İle Müteahhit Arasında Sözleşme 10- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 11- Mimari Proje 12- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 13- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 14- Tapu Fotokopisi

19 15- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi 16- Mimari Proje 1- (açık adresli, vergi no, kimlik fotokopisi) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Tapu Fotokopisi (Takdiyat ve değişiklik yoktur.) 4- İnşaat Ruhsatı Fotokopisi (subasman onaylı) 5- Mimari Proje 5 İsim Değişikliği 6-4 Fenni Mesul Tus Belgesi (ruhsatı tek fenni mesul olsa bile) 7- Evvelce Alınmış İskan Ruhsatı Fotokopileri 8- Yapı Müteahhidi İle Yapı Sahibi Arasında Yapılan Sözleşme 9- Yapı Müteahhidine Ait Ticaret Odası Kayıt Belgesi 10- Yapı Müteahhidine Ait Vergi Levhası Fotokopisi 11- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 12- Yapı Müteahhidine Ait Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi 13- Şantiye Şefi Belgeleri 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış olmalı ve 3 ayı geçmemiş olmalı) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- İnşaat Ruhsatı ve / veya İskan Ruhsatı (Fotokopisi) 4- a) Mimari Proje (2 Adet) b) Isı Yalıtım Projesi (1 Adet) 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi 7- Proje Müellif Taahhütnameleri 6 Kat İlavesi 8- a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi e) İmza Sirküsü f) Oda Sicil Kaydı g) Mal Sahibi Müteahhit İse; Geçici Müteahhitlik Belgesi (YAMBİS) 9- Yapıya İlişkin Bilgi Formu 10- Yapı Denetimi Hizmet Sözleşmesi 11- Yapı Denetimi Kuruluşu Taahhütnamesi 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış olmalı ve 3 ayı geçmemiş olmalı) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- İnşaat Ruhsatı ve / veya İskan Ruhsatı (Fotokopisi) 4- a) Mimari Proje (2 Adet) b) Isı Yalıtım Projesi (1 Adet) 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi 7- Proje Müellif Taahhütnameleri 7 Kat İlavesi Ruhsatı 8- a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi e) İmza Sirküsü f) Oda Sicil Kaydı g) Mal Sahibi Müteahhitlik Belgesi (YAMBİS) 9- Fenni Mesullerin Tahhütnameleri 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış, 3 ayı geçmemiş, tapu sahibi şirket ise yetki belgesi gelmelidir.) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Projeye Esas Belgeler; a) Çap

20 b) Röperli Kroki (Bld. Onaylı) c) Plankote (Bld. Onaylı) d) Yol Kotu (Bld. Onaylı) e) Kanal Kotu (DESKİ Onaylı) 4- Proje Müellifi Taahhütnamaleri 5- Yapı Denetim Kuruluşu Tarafından Onaylanan Ruhsat Eki Projeler a) Mimari Proje (6) *aplikasyon projesi (1, 1 CD) b) Statik Proje (5) *zemin etüdü (3), statik hesap raporu (2) c) Tesisat Projesi (5) *ısı yalıtım projesi (5); yangın, asansör, havuz, kalorifer tesisatı vb. (5); tesisat hesap raporları (5) d) Elektrik Projesi (5) *ilgili kurum tarafından onaylı şekilde gelecektir. 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Aslı) 8 Tadilat Yapı Ruhsatı 7- CD Ortamında; a) DWG Formatında Proje. (alan hesabı için) 8- Müteahhit Belgeleri; a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi (Aslı) b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi e) İmza Sirküsü f) Ticaret Odası Sicil Kayıt Belgesi (Aslı) >> Müteahhit aynı zamanda mal sahibi ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan geçici müteahhitlik belgesi ve taahhütnamesi gelmelidir.<< 9- Yapı Denetim Proje Kontrol Formları 10- Yapı Denetim Belgeleri; a) Yapıya İlişkin Bilgi Formu b) Yapı Denetimi Kuruluşu Taahhütnamesi c) Yapı Denetimi Hizmet Sözleşmesi d) Denetçi İkametgahı 11- Müteahhit Belgelerinin Fotokopisi a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi b) Yapım Sözleşmesi 12- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Fotokopi) 1- Tapu (Takdiyat ve değişiklik yoktur yapılmış, 3 ayı geçmemiş, tapu sahibi şirket ise yetki belgesi gelmelidir.) 2- İmar Durumu (son bir yıl içi onaylı) 3- Projeye Esas Belgeler; a) Çap b) Röperli Kroki (Bld. Onaylı) c) Plankote (Bld. Onaylı) d) Yol Kotu (Bld. Onaylı) e) Kanal Kotu (DESKİ Onaylı) 4- Proje Müellifi Taahhütnamaleri 5- Yapı Denetim Kuruluşu Tarafından Onaylanan Ruhsat Eki Projeler a) Mimari Proje (6) *aplikasyon projesi (1, 1 CD) b) Statik Proje (5) *zemin etüdü (3), statik hesap raporu (2) 9 Tadilat Yapı Ruhsatı c) Tesisat Projesi (5) *ısı yalıtım projesi (5); yangın, asansör, havuz, kalorifer tesisatı vb. (5); tesisat hesap raporları (5) d) Elektrik Projesi (5) *ilgili kurum tarafından onaylı şekilde gelecektir.

21 6- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Aslı) 7- CD Ortamında; a) DWG Formatında Proje. (alan hesabı için) 8- Müteahhit Belgeleri; a) Yapı Müteahhidi Taahhütnamesi (Aslı) b) Yapım Sözleşmesi c) Vergi Levhası Fotokopisi d) Ticaret Sicil Gazetesi e) İmza Sirküsü f) Ticaret Odası Sicil Kayıt Belgesi (Aslı) >> Müteahhit aynı zamanda mal sahibi ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan geçici müteahhitlik belgesi ve taahhütnamesi gelmelidir.<< 1- Proje Müellifi Taahhütnameleri 2- Şantiye Şefi Taahhütnamesi ve Sözleşmesi (Fotokopi) 3- Fenni Mesul Tahhütnameleri İlk Müracaat Yeri:İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İsim: Ayhan HEKİM Unvan: İmar ve Şehircilik Müdür V. e-posta: İsim: Fahrettin GÖKSU e-posta:

KIRKLARELİ VALİLİĞİ İL PLANLAMA VE KOORDİNASYON MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

KIRKLARELİ VALİLİĞİ İL PLANLAMA VE KOORDİNASYON MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İL PLANLAMA VE KOORDİNASYON MÜDÜRLÜĞÜ 1 2 ADI Yabancı Sermayeli Şirketlerin Taşınmaz Mülkiyeti Edinimi Yabancı Sermayeli Şirketlerin Sınırlı Ayni Hak Edinimi 1. Başvuru dilekçesi 2. Taşınmaza ilişkin tapu

Detaylı

IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU IĞDIR İL ÖZEL İDARESİ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SIRA 1 2 İdaremiz Sosyal Tesislerinde konaklama ve tesislerde bulunan salonların kiralanması 4483 sayılı Memurlar

Detaylı

T.C. MUĞLA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü

T.C. MUĞLA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü T.C. MUĞLA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ SÜRE) 1 5253 sayılı Dernekler Kanununa göre Dernek

Detaylı

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ

YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ YAPI DENETİMİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1 (Değişik:RG-5/2/2013-28550) (1) Bu Yönetmeliğin amacı, 29/6/2001 tarihli ve 4708 sayılı Yapı Denetimi

Detaylı

AMASYA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

AMASYA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU AMASYA VALİLİĞİ İl Dernekler Müdürlüğü HİZMET STANDARTLARI TABLOSU Sıra No HİZMETİN ADI BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER HİZMETİN TAMAMLANMA SÜRESİ (EN GEÇ) 1 Dernek Kuruluşu 1-Kurucular tarafından her sayfası

Detaylı

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç Kapsam ve Dayanak

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç Kapsam ve Dayanak MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMZA YETKİLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Kapsam ve Dayanak Amaç ve kapsam MADDE 1- (1) Bu Yönerge; İdare yazışmalarının daha etkin ve verimli bir şekilde

Detaylı

Özel kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik

Özel kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik 30 Nisan 2015 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29342 YÖNETMELİK Özel kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

YAPI DENETİMİ ve TÜM İLLERE YAYGINLAŞTIRILMASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SUNUMU

YAPI DENETİMİ ve TÜM İLLERE YAYGINLAŞTIRILMASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SUNUMU TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI YAPI DENETİMİ ve TÜM İLLERE YAYGINLAŞTIRILMASI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SUNUMU Sunanın Adı Sunu Tarihi Sunum Planı Sorumlu olunan Kanun ve Yönetmelikler Deprem sonrası

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Resmi Gazete Tarihi: 20.03.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28239 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, her derece ve türdeki özel öğretim kurumlarının açılış

Detaylı

ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI EL KİTABI

ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI EL KİTABI ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI EL KİTABI Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Anadolu da kurulan en eski meslek kuruluşlarındandır. Resmi kuruluş tarihi 1919 olarak belirlenmesine rağmen, ilk kuruluş çalışmaları

Detaylı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM GENEL HÜKÜMLER

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM GENEL HÜKÜMLER MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM GENEL HÜKÜMLER BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç: MADDE 1- Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

İŞ YERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI

İŞ YERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI İşyerİ Açma \1 BELEDİYE VE İL ÖZEL İDARELERİNDE İŞ YERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI Yetkili İdareler Başvuru ve Belgeler İşyerlerinin Denetimi Alınan Vergi ve Harçlar Uygulanabilecek Cezalar Kapatma ve

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) UYGULAMA YÖNETMELİĞİ İÇİNDEKİLER BİRİNCİ KISIM GENEL HÜKÜMLER 1 Birinci Bölüm Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar 1 Amaç Kapsam Dayanak

Detaylı

MUHASEBE VE FİNANSMAN

MUHASEBE VE FİNANSMAN T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MUHASEBE VE FİNANSMAN DİĞER KURUM İŞLEMLERİ 344MV0063 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programları nda yer alan yeterlikleri

Detaylı

TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU

TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI YATIRIM VE İŞLETMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TURİZM İŞLETMESİ VE TURİZM YATIRIMI BELGESİ BAŞVURU KILAVUZU Hazırlayan M.Turan TAŞLIÇAY Kültür ve Turizm Uzmanı 2012 ANKARA Bu yayının

Detaylı

ÇANAKKALE ĠL ÖZEL ĠDARESĠ TEġKĠLATI. GÖREVLERĠ, ÇALIġMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELĠK

ÇANAKKALE ĠL ÖZEL ĠDARESĠ TEġKĠLATI. GÖREVLERĠ, ÇALIġMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELĠK ÇANAKKALE ĠL ÖZEL ĠDARESĠ TEġKĠLATI GÖREVLERĠ, ÇALIġMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELĠK Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç BĠRĠNCĠ BÖLÜM Genel Esaslar Madde 1- Bu yönetmeliğin amacı; Görev ve yetkileri

Detaylı

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ AHİLER KALKINMA AJANSI AHİLER KALKINMA AJANSI 1

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ AHİLER KALKINMA AJANSI AHİLER KALKINMA AJANSI 1 ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ AHİLER KALKINMA AJANSI AHİLER KALKINMA AJANSI 1 ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU AÇILIŞ REHBERİ 1 GEREKLİ FORM, BELGE, RAPOR ve İZİN İŞLEMLERİ 2 3 BAŞVURU İŞLEMİ EVRAK VE BİNA İNCELEME

Detaylı

Karar Tarihi: 02.05.2007 Karar Numarası: 06 T.C. IĞDIR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Karar Tarihi: 02.05.2007 Karar Numarası: 06 T.C. IĞDIR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Karar Tarihi: 02.05.2007 Karar Numarası: 06 T.C. IĞDIR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1: AMAÇ BİRİNCİ BÖLÜM Bu Yönetmelik

Detaylı

www.alomaliye.com Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen; Bakanlık : İçişleri Bakanlığını, Bakan : İçişleri Bakanını,

www.alomaliye.com Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen; Bakanlık : İçişleri Bakanlığını, Bakan : İçişleri Bakanını, DERNEKLER YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde l - Bu Yönetmeliğin amacı; dernekler ile kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve bu Yönetmelik kapsamına giren vakıfların tabi

Detaylı

Merkezî Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Merkezî Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği BİRİNCİ KISIM. Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Merkezî Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği Yayın : 31/12/2005 tarihli ve 26040 sayılı 3.Mükerrer Resmi Gazete Amaç BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde

Detaylı

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ 213 SAYILI VERGİ USUL KANUNU İLE İLGİLİ OLARAK UYGULAMA BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA DAHA ÖNCE YAPILAN TAMİMLERİN GÜNCELLENMESİ

Detaylı

GİRİŞİMCİLİĞİ GELİŞTİRME MERKEZİ

GİRİŞİMCİLİĞİ GELİŞTİRME MERKEZİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİĞİ GELİŞTİRME MERKEZİ Serdar ALÂ Uzman ANKARA ÖNSÖZ Türkiye de işletmelerin tabi olduğu mevzuat ve yükümlülükler oldukça karmaşık ve işletmelere büyük zaman maliyetine neden olan bir

Detaylı

KEÇİÖREN BELEDİYESİ MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK

KEÇİÖREN BELEDİYESİ MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK KEÇİÖREN BELEDİYESİ MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK 1 2 Keçiören Belediyesi Müdürlük Yönetmelikleri Ö N S Ö Z Belediyelerimizin kuruluşunu,

Detaylı

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ASAT) KURULUŞ, GÖREV, YETKİ VE TEŞKİLAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç MADDE 1-(1) Bu Yönetmeliğin amacı, Antalya Su ve Atıksu

Detaylı

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞANLIURFA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ 2014 Ş U S K İ G E N E L M Ü D Ü R L Ü Ğ Ü YÖNETMELİĞİN TARİFİ 1 Yönetmeliğin

Detaylı

İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI

İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; iş

Detaylı

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI Sorulu-Cevaplı İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI Dr. İlker GÜNDÜZÖZ Ankara - 2010 2 Baskı Yeri Lazer Ofset Matbaa Tes.San. ve Tic.Ltd.Şti. Lazer Yayıncılık Kazım Karabekir Cad. Koyunculuk Han 85/1-A 06060

Detaylı

İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı

İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; iş

Detaylı

SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ : 03.03.2015 Salı - Saat: 16.00 TEKLİFLERİN SON TESLİM TARİHİ : 09.03.2015 Pazartesi - Saat: 16.

SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ : 03.03.2015 Salı - Saat: 16.00 TEKLİFLERİN SON TESLİM TARİHİ : 09.03.2015 Pazartesi - Saat: 16. 23.02.2015 ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2015/4485 KONU : TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU EK ÖĞRENCİ PANSİYONU ve EMEKLİ FUTBOLCULAR HUZUREVİ KOMPLEKSİ YAPIM İŞİ SON İHALE DOSYA SATIN ALMA TARİHİ :

Detaylı