FRANCHISE TANITIM KİTAPÇIĞI. Uluslararası Okulöncesi Öğretim Programı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FRANCHISE TANITIM KİTAPÇIĞI. Uluslararası Okulöncesi Öğretim Programı"

Transkript

1 FRANCHISE TANITIM KİTAPÇIĞI Uluslararası Okulöncesi Öğretim Programı

2 2. F

3 Giriş 3 Yönetim Kurulu Üyesinden Mektup 4 Hedefler 5 Faydaları 6 Öğretim Programı 7 Franchise Olarak Yetkilendirme 9 Tasarım Hizmetleri 10 3 Boyutlu Mimari Tasarım 11 Pazarlama ve Halkla İlişkiler 12 Sanal Kayıt İşleri Sorumlusu 13 IPC Okul Yöneticisi Yazılımı 14 Aile Portalı 15 Öğretmen Eğitimi 16 işletme Desteği 17 Gelecek Araştırma ve Geliştirme 18 Tescilli Kitaplar 19 Bir Sonraki Adım Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

4 2. Franchise Anlaşması IPC Ailesinin gelecekteki üyesi olarak size hoş geldiniz demek benim için büyük bir zevk. IPC gittikçe artan bir büyümeye tanık oldu ve hızla uluslararası okul öncesi çocuk eğitimi alanında bir dünya otoritesi olarak ünlenmeye başladı. Çeşitli üniversite fakültelerinin ve devlet bakanlıklarının son zamanlardaki katılımı IPC nin gelecekte bir dünya lideri olma stratejisinin güvence altına alınmasının şekillenmesine yardımcı oldu. İş geçerliliğini kanıtlamış, araştırmalar ile desteklenen ve emsal teşkil eden eğitim metotlarının ortaya çıkarılmasına ve uygulamaya konmasına gelince, IPC nin Dünyayı Eğitelim sloganı ilerici görüşümüzü sağlamlaştırır. IPC bu hedefi aklında tutarak öğretim materyallerini sürekli olarak güncellemiş ve bütün franchise kurumları için yeni ve heyecan verici öğrenme kaynakları geliştirmeye devam etmektedir. IPC dünyadaki en yetenekli ve tecrübeli program geliştiricilerinden oluşan kendi ekip düzenine sahiptir. IPC her ne kadar kendisini devamlı bir akademik gelişme ve eğitimdeki farkındalığı desteklemeye adasa da franchise programımız aracılığıyla sunulan pek çok kazanım da söz konusudur. Patenti kendine ait olan yönetim yazılımı, pazarlama ve reklam desteği, rehberlik danışmanlığı ve yasal yardım gibi konular IPC nin geniş iş yönetimi ile ilgili kazanç paketine yeni eklediği kazanımlarıdır. Başlangıç yatırım hizmetinin bir parçası olarak birbiri ile ilişikli pek çok kazanım sunan dünyadaki birkaç franchise sisteminden biri olan IPC, ulaşılabilinir ve uygun fiyatlı olarak tasarlanmış benzersiz bir modeldir. IPC, görünür ve hızlı bir şekilde düzenlenmiş teknolojik bir ortam aracılığıyla okulunuza güncellemeler sunar ve yeni ürünlerden sizi haberdar eder. IPC de bulunan herkesin adına, sizinle çalışıyor olmayı ve sizinle iş yaşantınıza ve bulunduğunuz çevreye katkı sağlayacak devamlı bir ilişki kurmayı heyecanla bekliyorum. Beraberce, Dünyayı Eğitebiliriz. Saygılarımla, Peter de Beer Yönetim Kurulu Üyesi High10 Kids Uluslararası Gelişim Akıllı Alanı Malezya

5 Hedefler IPC Franchise ı almak için teklif sunmak Temel ilgi alanlarını ve büyüme alanlarını tespit etmek Franchise sözleşmesi yapmak ve franchise kurum olmanın temel koşullarını teklif etmek r IPC Öğretmen Eğitimi Programı, IPC Online Yönetim Yazılımı ve IPC Evden Öğretim Ders Programı gibi pazarlanabilir özel üretilmiş ürünleri ve hizmetleri sunmak - Victory Uluslararası Anaokulu, Birmanya

6 Hakkında Faydalar Franchise Olmanın Faydaları Tathva Uluslararası Okulu IPC nin ünite konularını kapsamlı bir biçimde kullanıyor ve sizin bir parçanız olmaktan dolayı mutluyuz. Aileler de her bir ünitenin ele alınışındaki sistematik yaklaşımdan ve öğrenme hedeflerinden memnunlar. IPC ye teşekkür etmek istiyorum. 1. Tüm dünya tarafından tanınan, araştırmaları yapılmış ve konunun uzmanlarının denetiminden geçmiş okul öncesi öğretim programı 2. İçeriğinde özel 3 boyutlu projeler, kurumsal kimliği yansıtan işaret ve tabelaların bütünü ile sabit tasarımların yer aldığı IPC marka ve lisans hakları 3. Özel halkla ilişkiler ve pazarlama yardımı 4. İş planı geliştirme ve yürütme danışmanlık desteği, işleyiş kuralları oluşturma 5. Harvard Üniversitesi Eski Öğretim Görevlisi olan IPC nin önceki eğitim direktörü tarafından hazırlanmış yoğun içerikli öğretmen eğitimi kursu -Ramaa Balaji, Tathva Uluslararası Okulu Sahibi, Tokyo 6. Yönetici eğitimi ve kılavuzları 7. Uygulama kılavuzları 8. İşletme sahibi el kitabı ve profesyonel gelişim rehberi 9. Kurum politikası el kitabı 10. IPC online yönetim ve muhasebe yazılımı 11. Haftaiçi 5 gün telefon veya yoluyla devamlı öğretmen ve kurum sahibi desteği 6.Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır

7 Program Uygulayıcılarının Yorumları Üçüncü sömestrimize başladığımızdan bu yana işimiz süratle gelişme kaydediyor. Juliana ve ben IPC yi çok sevdik ve onu seçtiğimiz için çok mutluyuz. Öğretmenler ile ders planı hazırladığımız zamanlarda ünite konularının ne kadar çeşitli olduğunu ve nasıl güzel yapılandırıldığını görerek daima etkileniyoruz ve küçük yaş grupları için de ne kadar etkili bir programa sahip olduklarını tahmin ettiğimizden ötürü gerçekten sabırsızlanıyoruz. Ailelerin küçük çocukları için büyük okullara başvuru yapmaya başladığı zamanlar olan Mart ve Nisan aylarından itibaren ailelerden çok güzel geri bildirimler duyuyoruz. Okul öncesi eğitim gören çocuklarımızdan pek çoğu Dubai deki prestijli ve yüksek kalitedeki okullar tarafından kabul ediliyorlar. -Tasneem Ajaj, Orange Tree Çocuk Yuvası nın Sahibi, Bir IPC Franchise, Dubai ır

8 6 Faydalar Öğretim Programı Fa Ö Okulöncesi (3-6 yaş), Bebeklik Dönemi (6-36 ay) ve Özel Eğitim (Disleksi ve Otizm) için ders programları 5 t IP z m Ü K le Ç İçerik Öğrenme Alanı Temaya Göre Düzenlenmiş ve Düzenlenmeye Devam Eden Ünite Konuları Çocuk Kitabı 7. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır. 8. F

9 Faydalar Öğretim Programı IPC nin 6 İçerik Öğrenme Alanı: 5 gelişim alanını ve 6 içerik öğrenme alanını kapsayan 56 tane temaya göre düzenlenmiş ünite konusu Dil Sanatları IPC, devletin beklentilerini ve ulusal beklentileri en yüksek düzeyde karşılamak adına derinlemesine araştırılmış ve konunun uzmanlarının denetiminden geçmiş Sosyal & Duygusal Beceriler Fiziksel Gelişim & Motor Beceriler 6 aylıktan 6 yaşa kadar çocuklar için gelişimsel olarak uygun Üç ayda bir yeni yayınlar ile güncellenen Kalitesi ve dikkatle hazırlanmış olmasından dolayı akademisyenler ve hükümetler tarafından övgü almış Teknoloji & Bilim Görsel & Yaratıcı Sanatlar Sosyal Bilim 75 Çok Satan Çocuk Kitabı ır. 8. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

10 Faydalar Franchise Yetkilendirmesi F T Bütün franchise alan lokasyonlar uluslararası kabul gören standartlar ve kurumların kendi kriterleri çerçevesinde yetkilendirilir. Bir IPC okulu olmak, içinde bulunduğunuz topluma okulunuzun en yüksek uluslararası eğitimsel, kurumsal ve liderlik standartlarını karşılamış olduğunun göstergesidir. Ta ni di le m Şekil 1: Yetkili Franchise Levhası M t m s Şekil 2: Franchise Mührü 9. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır. 10.

11 Faydalar Tasarım Hizmetleri Tasarım hizmetlerimiz (IPC Stüdyoları) size özel tahsis edilmiş sizin tasarım ekibinizdir. Logolardan bilbordlara kadar ve bunların arasındaki ihtiyacınız olan her şeyi dizayn etmenize yardımcı olacaklardır. Okulunuz için öngördüğünüz şeyi gerçekleştirebilmenizden emin olmak adına size yardımcı olurlar. IPC de bizler mükemmel tasarımların önemini biliyor ve firmanıza değer katacağını iddia ediyoruz. Mükemmel tasarım tek bir kelime bile etmeden kitaplar dolusu şey anlatır. ır. 10. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

12 Si h ed rı b aş sö Faydalar 3 Boyutlu Mimari Tasarımlar F P Franchise olma işleminin bir parçası olarak IPC Stüdyoları, size tavsiye edilen kat yerleşim projesini üç boyutlu olarak dizayn eder. 3 Boyutlu mimari tasarım size, IPC uzman tasarım ekibinin önerilerini kabul ederseniz okulunuzun nasıl görüneceğinin gerçekçi bir görüntüsünü sağlar. G C 11. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır. 12.

13 Faydalar Pazarlama ve Halkla İlişkiler 5262&(2!27)5262&(2!2)28$'*'$%9'0'&:)8-&-!(2& ;&-<-0-&:)=2&2$>?>)+(!2:)'(%$'#'!)8-&!2)*%)"&"/) Size özel tahsis edilmiş bir pazarlama müdürü, pazarlama stratejinizi hazırlamaya ve pazarlama planınızı uygulamaya koymanıza yardım edecek. IPC okulunuzu yerel ve uluslararası yazılı basın platformlarında temsil edecek ve sosyal medya ilişkilerinizi denetleyecek. IPC basında yer alan halkla ilişkiler kampanyalarında başarılı olmuş ve aşağıda adı geçen haber kaynaklarının bazı haberlerinde adından söz ettirmiştir:!"#$%&'(%&)*%)$+,(-!)'.'/)0%1%&(')+(2/)3/%&'(%&'/)0%1'#'!0'&4 $%9('!)%$!%)'#(%!'0'&:))*%);%/'#)3(.%8$%)$"8%$'?'(%&:) CNNMoney.com Forbes The Miami Herald The Boston Globe Ve daha pek çok 25 17, m Günlük Aile Katılımlı Canlı Sohbet Anketleri Faceboook Takipçisi IPC Reklam ve Tanıtımlarını Aylık Okuyan İnsan Sayısı ır. 12. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

14 Faydalar Sanal Kayıt İşleri Sorumlusu F Y IPC tüm franchise kurumlarının internet sitelerinde ücretsiz bir canlı sohbet hizmeti sunar. Hizmet, gelecekteki muhtemel veli adaylarının okulunuzla ilgili fiyat ve kayıt koşulları gibi konularda onlara bilgi verebilecek bir temsilci ile iletişim kurabilmelerine olanak tanır. Bu hizmetin kayıtları %20 den daha çok artırdığı kanıtlanmıştır. IP na gü m ri la ok ve gi 13. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır. 14.

15 Faydalar Yönetim Yazılımı IPC Okul Yöneticisi, özel olarak IPC okullarının kullanımına uygun, güçlü ve patentli bir yönetim sistemidir. Yazılım; günlük yoklama listesini, öğrenci bilgi dosyalarını, aşı zamanlarını hatırlatma sistemini ve muhasebe kayıtlarını içerir. Otomatik bir alarm fonksiyonu ile kapatılmamış hesapları güncel olarak takip etmenizi sağlar. IPC Okul Yöneticisi, okul sahiplerinin internet sitelerindeki günlük trafik akışını ve Facebook takipçileri ve Twitter da nelerden bahsedildiği gibi sosyal medya iletişimini takip etmelerine olanak tanır. Şekil 1: IPC Okul Yöneticisi Yazılımı Şekil 2: İnternet tabanlı yazılım cep telefonunuzdan bile programı kolayca kontrol etmenizi sağlar. (Telefonun internet ile uyumlu olması koşulu ile) 14. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

16 Faydalar Aile Katılımı Bütün IPC aileleri; okul bültenlerinin, anlık hesap bakiyelerinin ve çeşitli sayıda aile aktivitesi, çalışma kağıtları ve interaktif kitapların sergilendiği online bir alan olan IPC Aile Portalı na ücretsiz giriş yapmaktan zevk alırlar. IPC, IPC okullarındaki bütün ailelerin, çocuklarının gelişiminden haberdar olmalarını sağlamak adına her bir ünite konusu için önerilen aile katılımı mektupları da sunar. Aile katılımı, öğrenmenin gerçekleşmesi üzerinde bir okul kadar önemlidir ve bunun için IPC sınıf dışında da öğrenmeyi kolaylaştırmak için yeni girişimler yapmaya devam eder. 15. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

17 Faydalar Öğretmen Eğitimi Kolej Eğitimi Bütün IPC Franchise kurumları öğretmen eğitimi alırlar (maksimum kayıt kapasitesi geçerlidir). Eğitim kursu Harvard Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eski Öğretim Üyesi çalışanımız tarafından planlanır ve 6 ayı geçen bir zaman diliminde internet ortamında verilir. Kurs temel öğretmenlik becerilerini geliştirir ve ders amaçlarına uygun bir şekilde öğretilmesini sağlar. Öğretmen eğitiminin diğer faydaları şunları içerir: Güncel öğretmenlik uygulamaları ile ilgili daha fazla farkındalık Profesyonellik ve etik olma anlayışı İyileştirilmiş öğretim kalitesi Aileler ve toplum için kalite güvencesi Şekil 1: Eğitim Koleji İnternet Sitesi ve Portalı Şekil 2: Öğretmen Eğitimi Sertifikası 16. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

18 Faydalar İşletme Desteği IPC geniş bir yelpazede sosyal ve kurumunuzun yapısına uygun aşağıda sıralanan dökümanları içeren işletme desteği sunar: İş planı gelişimi Kayıt-işleyiş politikaları İşe Alım politikaları Yönetime ait çalışma esasları Şikayetlerle başa çıkma Sürekli marka ve pazarlama desteği 17. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır. 18.

19 Gelecek Araştırma ve Geliştirme IPC araştırma ekibi; öğretim programının, öğretmen eğitiminin ve kurumun diğer bütün akademik taraflarının sektörün şu anki en iyi yanlarını yansıtmasını sağlamaktan sorumludur. Araştırma ekibi her ay düzenli olarak araştırmalarını yayınlar. IPC, tüm dünyadaki üniversite fakültelerinden gelen katılımcılar tarafından oluşturulan bir akademik bülten olan Uluslararası Erken Öğrenme Bültenini de piyasaya sürmüştür. IPC nin akademi dünyası ile içindeki güçlü bağlantıları, onun okul öncesi eğitim alanında en yüksek standarda sahip kurumlar arasında olabilmesini sağlamaktadır. IPC nin Brown Üniversitesi ve Miami Üniversiteleri nin gözlem ve inceleme anaokullarında uygulamaya konmuş araştırma projeleri halen devam etmektedir. ır. 18. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

20 Gelecek IPC nin Akademik Ekibi şu anda çocuk kitaplarının resimlendirmelerini yapanlar ile çalışmalarını sürdüyor ve yakında patenti kendilerine ait olan kitap serilerini de yayınlıyor olacaklar. IPC ye Özel Kitaplar!"#$$#%&'#$(')&*+,+*-'!.(*/(/'0&$(.#*$(.' #1#*2('(*'#3#'4$5&6' #1#*'1&7&$&3&*'5#- *#8#6'7&$(.#*#5#9: Çocuklar, resimlendirmeler yoluyla eğlenceli bir öğrenme yaklaşımını benimseyebiliyorlar. Bunlar öğretim programının bir uzantısıdır. Bu uzantılar bilimsel düşünmeyi artırırken okuma becerilerini geliştirmek için de mükemmel bir çevre sağlar. 19. Franchise Anlaşması Her Hakkı Saklıdır.

21 !"#"$$%&'"& Okul Danışmanlığı Hizmetleri Turgut Reis Caddesi 4/7 Tandoğan ANKARA Tüm hakları saklıdır. Uluslararası Okulöncesi Öğretim Programı 110 East Broward Blvd Ste 1720, Fort Lauderdale, FL,

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU

ÖZEL PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU PEV OKULLARI VELİ-ÖĞRENCİ KILAVUZU Ö Z E L P E V O K U L L A R I Sayfa 1 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. Tarihçe 3. Vizyonumuz-Misyonumuz 4. Felsefe ve Temel İlkeler 5. Hak ve Sorumluluklar a. Okulun Hakları b.

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

www.pearson.com.tr Pearson Türkiye

www.pearson.com.tr Pearson Türkiye Pearson Türkiye Pearson Türkiye, dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, ihtiyaca yönelik eğitim çözümleri sağlar. İnanıyoruz ki eğitim,

Detaylı

Eğitim Kataloğu 2014

Eğitim Kataloğu 2014 Eğitim Kataloğu 2014 İçindekiler Merhaba 2 Eğitim Kataloğu Hakkında 3 Google Partners Nedir? 4 Google Partners tan Yararlanın 5 Google Partners 2014 Eğitim Kataloğu 6 Yeni Ajans Programı 8 Sertifikasyon

Detaylı

Wir machen mit. Ulusal Uyum Planı

Wir machen mit. Ulusal Uyum Planı Wir machen mit. Ulusal Uyum Planı Yeni Yollar Yeni Fırsatlar İçindekiler Başbakan Angela Merkel in Önsözü 7 Devlet Bakanı Maria Böhmer in Giriş Yazısı 9 1. Federal Hükümetin Ulusal Uyum Planı ile İlgili

Detaylı

McDonalD s TÜRKİYE sürdürülebilirlik RapoRu 2011 2012

McDonalD s TÜRKİYE sürdürülebilirlik RapoRu 2011 2012 McDonald s TÜRKİYE sürdürülebilirlik Raporu 2011 2012 İçindekiler Raporumuz Hakkında İletİşİm Bİlgİlerİmİz 2 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Anadolu PROFİLİMiZ Restoran 3 İşletmeleri Ltd. Şti. Paydaşlarımıza Mesajımız

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

SUNUŞ. Saygılarımla. Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı

SUNUŞ. Saygılarımla. Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı SUNUŞ Türk Millî Eğitim Sistemi açısından Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren düzenlenen millî eğitim şûralarının önemi herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. İlk kez, 1921 yılında Maarif Kongresi

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 -

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 2 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 3 - İSTİKLAL MARŞI YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 4 - ATATÜ

Detaylı

ULUSLARARASI İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI YURTDIŞINDAN HABERLER AYLIK BÜLTEN EYLÜL 2014 SAYI 6

ULUSLARARASI İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI YURTDIŞINDAN HABERLER AYLIK BÜLTEN EYLÜL 2014 SAYI 6 ULUSLARARASI İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI YURTDIŞINDAN HABERLER AYLIK BÜLTEN EYLÜL 2014 SAYI 6 AYLIK BÜLTEN EYLÜL 2014 SAYI 6 İÇİNDEKİLER 1. Ebeveynler Çocuklarını Çevrimiçi Nasıl Koruyacaklarının Bilincinde

Detaylı

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ 1 İçindekiler İçindekiler... 2 GİRİŞ... 4 BÖLÜM 1. MİSYON VE POLİTİKA... 5 1.1. Misyon... 5 1.2. Politika... 5 1.3. Gözlem ve Değerlendirme... 6 BÖLÜM 2. KAYNAKLAR...

Detaylı

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER İŞLETME 2023 AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PAZARYERİ 10 ARALIK 2O14 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2014 Metodolojisi Kurumsal

Detaylı

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM RAPOR HAKKINDA 2. BÖLÜM GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI 3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE

Detaylı

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü 1 2 İstanbul Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü Açılış Konuşması 21 Ekim 2014 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ. Gazi Gelecektir

GAZİ ÜNİVERSİTESİ. Gazi Gelecektir GAZİ ÜNİVERSİTESİ E Jİ 2014 2018 Gazi Gelecektir Eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder. SUNUŞ Gazi Üniversitesinin

Detaylı

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek...

Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu 2010. Sürdürülebilirliği içselleştirmek... Sürdürülebilirliği içselleştirmek... 1 İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 Genel Müdür Mesajı 6 Bir Bakışta 10 Rapor Hakkında 12 Kurumsal Profil 13 Hakkında 15 Yönetim Anlayışımız 20 Mükemmellik

Detaylı

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ

STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BAKAN SUNUŞU 2023 yılında dünyanın en büyük on ekonomisi arasında yer almayı hedefleyen Türkiye nin, bu hedefe ulaşma sürecinde kullanacağı en önemli araçların başında sınai

Detaylı

İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI

İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI İLKÖĞRETİM KURUMLARI STANDARTLARI İlköğretim Kurumları Standartları (İKS); Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okulları ile ilçe, il ve merkezi düzeyde, okulda çocuğa yönelik sunulan her türlü hizmete

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı