KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK"

Transkript

1 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2010 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikleri içermektedir. Faaliyet Raporu

2 Gençlik Dairesi 2010 yılı Etkinlikler 1- Gençsin Festivali Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Dairesi Müdürlüğünün 2010 da ilkini düzenlediği GENÇSİN Festivali, Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Gençleri birlikte dans etmeye ve kendilerini geliştirmeye teşvik etmek için düzenlenen organizasyonda, gençler, Modern Dans, Latin Dans, Funk Dans, Oryantal, Yaratıcı Drama, Hip Hop, Kolbastı ve Ritim branşlarında bir hafta boyunca aldığı eğitimi sahneledi. Türkiye den gelen uzman eğitmenler tarafından yetiştirilen gençler öğrendiklerini sahnede gösterdi. Festivalin çalışmaları Girne, Lefkoşa, Gazimağusa ve İskele ilçelerinde gerçekleşti. Festival, 3-8 Mayıs arasında gerçekleşti.

3 2- Ülkemi Tanıyorum Projesi Gençlik Dairesi Müdürlüğü nün, ülke çocukları ve gençliğinin ülkemizi tanımalarına yardımcı olmak, çevreye ve topluma karşı duyarlılığını artırmak ve farkındalık geliştirmeyi amaçladığı Ülkemi tanıyorum projesi gerçekleşti. İlk olarak hedef alınan Demokrasi Ortaokulu son sınıf öğrencileri ile birlikte 15 Mart 2010, Pazartesi Mağusa Namık Kemal de iki gün boyunca süren etkinliklerin ilk etabı, 19 Mart 2010 saat da Lefkoşa Sarayönü ve saat de Lefkoşa Californian Restaurant yanında açılan fotoğraf sergisi ile tamamlandı. 8 personelin görev aldığı etkinlikte, 150 öğrenci yeteneklerini sergilerken, etkinlik halka açık yapıldı.

4 3- Türkiye Üniversiteler arası Halk Müziği finali Türkiye Üniversiteler arası halk müziği yarışmasının finali Gençlik Dairesinin düzenlediği organizasyonla Girne Amerikan Üniversitesinde gerçekleşti. Türkiye üniversiteler arası Türk Halk Müziği Final Yarışması KKTC de gerçekleştirildi. KKTC Gençlik Dairesi nin girişimleri sonucunda ülkemizde gerçekleştirilen Final Yarışmasına Türkiye den 14 üniversite katıldı. Toplamda 500 gencin ülkemizde ağırlandığı Halk Müziği Final Yarışması 1 Mayıs saat de ve 2 Mayıs saat de Girne Amerikan Üniversitesi Spektrum Salonu nda gerçekleştirildi. Organizasyon sayesinde ülkemizdeki restoranlar, taksiler ve birçok sektörde iş yaptı. Ülke ekonomisi kazanç sağladı Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin 12 incisi gerçekleştirildi. 23 Nisan Çocuk Şenliği tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk kez KKTC Gençlik Dairesi Müdürlüğü ile İlköğretim Dairesi Müdürlüğü tarafından organize edilen 23 Nisan Çocuk şenliklerine KKTC ve Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan, Polonya (Wyszkow), Türkiye (Kızılcahamam), Türkiye (Büyükçekmece), Hindistan, Polonya Tla, Pakistan, Ukrayna, Sırbistan, Türkiye (Ted Ankara), Makedonya,Türkiye (Ted Karadeniz) ile Bulgaristan dan ekipler katıldı. KKTC yi Mağusa Halk Dansları Derneği, Çocuk Halk Dansları Grubu ve Kültür Dairesi Çocuk Halk Dansları Topluluğu temsil etti. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu nda düzenlenen Gala programında ekipler gösterilerini sundu.

5 5- Vizyon ve Misyon belirleme toplantıları yapıldı Gençlik kamplarındaki uygulamalarla ilgili kampların eğitim şefleri ile uzmanlar arasında vizyon ve misyon belirleme toplantısı yapılarak eğitim şefleri bilinçlendirildi.

6 6- İzciler ağaç dikti Lefkoşa Gençlik Ormanında izciler birimi ağaç dikimi gerçekleştirdi. Gençlik Dairesi İzcilik Birimi gençlerin hem doğa hem de ağaç sevgisini dile getirmek için Her gencin bir dikili ağacı olsun sloganıyla doğaya katkı amacıyla 200 fidan dikti. 7- DAÜ de Liseler arası orkestralar şöleni yapıldı Liseler arası orkestralar şöleni DAÜ ile işbirliği yapılarak gerçekleştirildi. Doğu Akdeniz Üniversitesinde 30 Nisan 2010 da 1. Liseler arası müzik festivali yapıldı. Festivale 12 liseden gruplar katıldı.

7 8- Gençlere yönelik toplantılar Gençlerin zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucudan uzak tutulabilmesi için geniş toplantı yapıldı 9 - Bisiklet gezisi organizasyonları yapıldı Kanal T işbirliği ile bisiklet gezileri yapıldı. Bisikletin çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamak ve insan sağlığına olumlu etkisine dikkat çekmek için bisiklet organizasyonları düzenlendi. 10- Çağlayan çocuk yuvası ziyaret edildi Çağlayan çocuk yuvası ziyaret edildi. Gençlik Dairesi Personeli yeni yılda yuvayı ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. Yuvadaki çocukların moralleri yükseltilerek çocuklarla vakit geçirildi. 11- Özel Eğitim Vakfına ziyaret Özel eğitim vakfında gençler eğlence programı düzenleyerek hediyeler verdi.

8 12- Dereboyunda Gençlik Konseri Lefkoşa Dereboyunda 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde 18 Mayıs akşamı Gençlik Konseri düzenlendi. Gecede Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ve ülkenin sevilen grubu SOS sahne aldı. 13- Dr Fazıl Küçük e saygı yürüyüşü Dr Fazıl Küçük etkinlikleri çerçevesinde Merhum lider anısına 15 Ocak Cuma akşamı saat Lefkoşa Otobüs Terminali nden başlayarak, Anıttepe ye yürüyüş gerçekleşti. Anıttepe de tören düzenlendi.

9 14- İzciler herse gecesi düzenledi Akdoğan İzcileri Herse Gecesi düzenleyerek çeşitli etkinlikler ve tiyatro sergiledi. Gecede merkezlerde birbirleriyle kaynaştı. 15- Gençler ve aileleriyle toplantılar yapıldı Gençlik Merkezlerindeki gençlerle ve aileleriyle belirli zamanlarda toplantılar düzenlenmekte. 16- Selzedeler zararına bisiklet gezileri yapıldı Güzelyurt ve Lefkoşa selzedeleri yararına bisiklet gezileri yapıldı. 17- Gençfest in programları yapıldı Gençfest Bisiklet ve Yolculuk Programı BRT de Cuma akşamları saat:22:00 de. Toplam 12 Program tamamlanmıştır.

10 18- Yaz sevinci çocuk festivali gerçekleşti I.Uluslar arası Yaz Sevinci Çocuk Festivali 6-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Festival kapsamında dünya çocuklarıyla çocuklarımız buluşarak kültür alışverişinde bulundu. Bu festivale katılan ülkeler Türkiye, Estonya, Polonya, Sırbistan, Hindistan, iken toplam 180 dansçı misafir edildi. Gösteriler Akdoğan, Lefkoşa, Lapta ve İskele de gerçekleşti. 19- Türkiye Üniversiteler arası korolar festivali yapıldı Türkiye Üniversiteler arası koro festivali Haziran tarihleri arasında ülkemizde gerçekleşti. Gençlik Dairesi Müdürlüğü, Kültür Dairesi Müdürlüğü, BRT Kurumu ve Genç Yetenekler Production tarafından 2. Korolar Festivali organize edildi. 25 Haziran akşamı Bellapais Manastırı Konser Salonu nda saat 20.oo de gerçekleştirilen ilk konserin ardından ikinci konser Lefkoşa da Büyük Han da gerçekleştirildi. 2.Korolar Festivali; Türkiye den katılan misafir koro ekipleri tarafından gerçekleşti. Bu organizasyona 150 katılımcı katıldı. 20- Gençlere yönelik Kantara yaz kampları düzenlendi Kantara Gençlik Kampında Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz yaz dinlenme ve aktivite kampları düzenlendi. Kamplarımız (Temmuz-Ağustos- Eylül) ayları içerisinde dokuz dönem sürdü. 90 eğitici lider ve lider yardımcısı organizasyonunda kampa 650 öğrenci katıldı.

11 21- Dipkarpaz Gençlik Merkezi İstanbul a gitti Dipkarpaz Gençlik Merkezinin kültürel İstanbul gezisi Temmuz ayında gerçekleşti. Geziye 30 kişiden oluşan gençlik merkezi öğrencileri katıldı. 22- İskele Gençleri Çanakkale deydi İskele Bölgesi gençlerinin Çanakkale gezisi Eylül ayında gerçekleşti. Geziye 40 kişiden oluşan İskele bölgesi gençleri katıldı. 23- Gençlik Merkezleri Lapta Kampında buluştu Gençlik Dairesine bağlı Gençlik Merkezlerimizin Lapta Gençlik Kampında gençlik merkezleri gençlerinin buluşması gerçekleşti. (Temmuz-Ağustos) Vadili, Turunçlu, Akdoğan, Girne, Geçitkale merkezlerinde faaliyet gösteren toplamda 200 öğrenci Lapta Gençlik Kampında birbirleriyle kaynaştı.

12 24-2. Cumhuriyet Şöleni gerçekleşti K.K.T.C nin 27. Kuruluş Yıldönümünde muhteşem halk dansları gösterileri Gençlik Dairesi nin organizasyonuyla Girne, İskele, Gazimağusa ve Lefkoşa da tüm halkımıza sunuldu. 2. Cumhuriyet Şöleni adı altında gerçekleştirilen şölende, 40 yerli halk dansı ekibimiz yanı sıra dünyaca ünlü dansçı ve koreograf Ziya Azazi de inanılmaz semah gösterilerini sundu. Şölen kapsamında Güney Kore, Gana ve Büyükçekmece den gelen misafir halk dansları ekipleri de birbirinden renkli ve güzel danslarını sundular. Gösteriler, 23 Kasım 2010 Salı Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonunda, 24 Kasım 2010 Çarşamba İskele Kapalı Spor Salonunda, 25 Kasım 2010 Perşembe Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonunda ve finali ise 26 Kasım 2010 Cuma Lefkoşa Atatürk Spor Salonunda saat da gerçekleşti.

13 25- Özel Eğitim Merkezi ziyaret edildi Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Koordinatörü Süleyman Göktaş, Gençlik Dairesi Personeli ve Gençlik Dairesi Gençlik Merkezlerinde bulunan gençler, özürlüler haftası sebebiyle Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi ni ziyaret etti. Heyetin eğitim merkezini gezerek bilgi almasının ardından özürlü çocuklar bahçeye toplanarak eğlence aktivitesi başlatıldı. 26- Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım seminerleri verildi Gençlik Dairesi Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım projesi adı altında sosyal sorunlarla mücadele ve önleme çalışmalarını Akdoğan Gençlik Merkezinde başlattı. Bu kapsamda Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel tarafından, gençlere yönelik bağımlılık konusu ilk eğitim çalışması olarak ele alındı.

14 Seminere gençler ve aileleri büyük bir ilgi ve katlım gösterirken, Uzman Başel, madde ve sigara kullanımının zararlarını ve bağımlılık sürecini anlattı. Seminerler, gençlik sorunları, aile içi çatışma ve benzeri birçok konuyla ada genelindeki merkezlere dağıtılarak devamlı hale getirildi.

15 27- İzciler Ankara ya gitti Gençlik Dairesi İzcileri 1-5 Aralık tarihlerinde Ankara Keçiören Belediyesinin davetlisi olarak Ankara ya ziyaret gerçekleştirildi. Toplamda 21 izci ve 5 liderin gerçekleştirdiği ziyarette, Ankara KKTC Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı, Askeri Ateşesi Albay Mehmet Dağman, Anıtkabir, Meclis, Atatürk Orman Çiftliği, Estergon Kalesi ve Keçiören Belediye Başkanını ziyaret etti. Gençlik Dairesi İbrahim Sönmeztürk İzci Ünitesi ve Sevgi Ocağı İzci Ünitesi izcilerinin katıldığı gezide gençler Anavatanımızın başkentini ve Atatürk ün kabrini görme şansını buldu.

16 28- İnci Midye Anneleri projesi Yabancı ülkelerden gelen üniversite gençliğinin ülkemize daha kolay uyum sağlayabilmesi kültürümüzü daha yakından tanıyabilmesi ve ülkemizin dışta tanıtımına katkıda bulunabilmesi amacıyla İnci Midye Anneleri projemizi uygulamasına koyma çalışmaları başlatıldı. İlk olarak Yakındoğu ve Uluslararası Kıbrıs Üniversiteleri ile temas içerisinde yabancı öğrencileri Kıbrıslı ailelerin yanında konuk edilerek proje yürürlüğe konmuş oldu. 29. Gençlik Dairesi nden kültürel organizasyon Almanya Tabiat, Kültür, Sanat, Gençlik Kurumu Derneğinin Kurucusu ve Başkanı Dr Behzat Ünel ile Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu arasında gerçekleşen ziyaretler ardından Almanya nın Waldjhirken bölgesinden Parlamenter, Eğitmen ve Öğrenciler kültür gezisi için ülkemize geldi.

17 Ülkemizi Yurt dışında temsil eden ekiplerimiz Gençlik Dairesine bağlı Gençlik Merkezlerinin yurt dışındaki festivallere katılımı sağlandı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini, farklı festivallerde ve kültürel gezilerde toplamda 400 gencimiz temsil etti. 1. Gençlik Dairesi ne bağlı Vadili Gençlik Merkezi Halk Dansları topluluğu Temmuz 2009 tarihleri arasında düzenlenen Trabzon-Akçabat Festivaline ve 2 8 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenen Aydın-Nazilli Festivallerine katılarak ülkemizi temsil etmiştir. 2. Gençlik Dairesi ne bağlı Turunçlu Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu Eylül 2009 tarihleri arasındaki dönemde Edirne- İpsala da düzenlenen festivale katılarak ülkemizi temsil etti Nisanda Akdoğan Gençlik Merkezi çocuk grubu Nisan 2010 da İzmir 13. Uluslararası Gazi Emir 23 Nisan Çocuk şenliğine, Vadili Gençlik Merkezi çocuk grubu ise aynı tarihte İstanbul Pendik te yapılan Uluslararası 23 Nisan çocuk şenliğine katılarak, her iki ekibimizde 14 farklı ülke ve Türkiye den katılan 3 ekiple aynı sahnede boy gösterdi. 4. Turunçlu Gençlik Merkezi halk dansları topluluğu ülkemizi Ankara da temsil etti Mayıs arasındaki festivale katılan dansçılarımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. 5. Gençlik Dairesine bağlı Vadili Gençlik Merkezi Haziran 2010 arasında Makedonya Üsküp te düzenlenen 31. Uluslararası Öğrenci Halk Dansları Festivaline katıldı. Bu festivale 35 kişilik bir grup katılarak ülkemizi temsil etti. 6. Dairemize bağlı Geçitkale Gençlik Merkezi ise 27 Temmuz-1 Ağustos arasında gerçekleşen 8. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivaline katıldı. Bu festivale 30 kişilik bir grup katılarak Kıbrıs

18 Türk Halk Danslarını sergiledi. Ekiplerimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini yurt dışında en iyi şekilde tanıtarak temsil etti Eylül 2010 tarihleri arasında Ankara Çubuk ta düzenlenen 6. Çubuk Kültür ve Turşu Festivaline Akdoğan Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu 30 kişiyle katıldı Eylül 2010 tarihleri arasında İstanbul da düzenlenen 22. Uluslar arası Üsküdar Katibim Kültür Sanat Festivaline Vadili Gençlik Merkezi 30 kişiyle katıldı. 9. Gençlik Dairesine bağlı Girne Gençlik Merkezi, 4-14 Eylül arasında Güney Kore de gerçekleştirilen uluslar arası Anseong Baudeogi Inter Folklore festivaline katıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden ilk kez bir grup Asya festivaline katılma fırsatını yakalarken, ülkemizi 30 kişilik bir grup temsil etti. Gençlik Merkezleri şölenleri yapıldı 1- Akdoğan Gençlik Merkezleri Şöleni Gençlik Dairesi Mesarya Bölgesi Gençlik Merkezlerinin canlandırılması amacıyla 30 Ağustos 2009 tarihinde Akdoğan da I.Gençlik Merkezleri Şöleni düzenlenmiştir. Akdoğan Belediye Parkı nda halkın büyük katılımı ile gerçekleşen etkinliğe Vadili, Turunçlu ve Geçitkale Gençlik Merkezleri çatısı altında faaliyet gösteren Halk Dansları toplulukları gösteri sunmuştur. 2- Dipkarpaz Gençlik Merkezleri Şöleni Gençlik Dairesi 4 Nisan 2010 da DipKarpaz 2. Gençlik Şöleni ni gerçekleşti. Nisan ayında gerçekleşen şölende Akdoğan, Vadili ve Dipkarpaz Gençlik Merkezleri halk dansları ve modern dans ekipleri gösterilerini sahneledi.

19 3- Vadili Gençlik Merkezleri Şöleni Gençlik Dairesine bağlı gençlik merkezleri şöleninin 3.sü Vadili de gerçekleşti. Şölende yaklaşık 300 gencimiz sahne alarak Kıbrıs Türk Halk Danslarının birbirinden güzel örneklerini sergiledi. Akdoğan, Vadili, Turunçlu, Geçitkale Gençlik Merkezleri Halk Dansları gruplarının minik, çocuk, yıldız, genç ve büyük grupları Kıbrıs Türk Halk Danslarından örnekler sergilendi. GENÇLİK KAMPLARI 1. Lapta Gençlik Kampı Yatak Kapasitesi 110 kişi 2. Kantara Gençlik Kampı Yatak Kapasitesi 84 kişi Gençlik Merkezleri Güzelyurt Gençlik Merkezi Bostancı Gençlik Merkezi Paşaköy Gençlik Merkezi Vadili Gençlik Merkezi Akdoğan Gençlik Merkezi Alsancak Gençlik Merkezi Turunçlu Gençlik Merkezi

20 Girne Gençlik Merkezi Geçitkale Gençlik Merkezi Dipkarpaz Gençlik Merkezi (Bina alındı tamiratı yapılacak) Sipahi Gençlik Merkezi binası alındı tamiratı yapılacak. Ziyamet gençlik merkezi (Bina yok ilkokulda çalışılmakta) 1. Lapta Gençlik Kampı Restore edildi Lapta Gençlik Kampı Restore edilerek modern ve çağdaş hale getirildi. Kamp en üst düzeyde kullanılır duruma getirildi. Yemekhane, salon, yatak odaları ve binaların iç ve dışında yapılan yenileme çalışmalarıyla kamp yeni bir görünüm kazandı. Kampa kazandırılan toplantı salonu ve modern bahçe düzeniyle de kampın çehresi değişti.

21

22

23 2. Gençlik Merkezleri çağdaş hale getirildi Atıl durumda bulunan Gençlik Dairesine bağlı Gençlik Merkezleri tamir edilerek ve boyanarak kullanılabilecek duruma getirildi. Gençler söz konusu merkezlerde halk dansları çalışmalarını yaparak, sosyal aktiviteler gerçekleştiriyor. 3. Kantara kampı yenilendi Kantara kampında mutfak yenilenmekte ve tadilat yapılmaktadır.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2012 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikleri içermektedir. Faaliyet Raporu 2012 Faaliyetleri

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR

Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR Yıl: 10 Sayı: 46 2014 www.canakkale.bel.tr Ana Tema; Mavi-Yeşil Bir Odak SOSYAL KONUTLAR MEVKİİ KATILIMCI ANLAYIŞLA YENİLENİYOR Yeşil Alanlara Pet Atık Üniteleri Yerleştiriliyor Kent Yeni Bir Rekreasyon

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4.

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4. 2 1 İçindekiler Başlarken Resmi Temaslar, Basında Biz 2 Semerkand Gençlik 4 Mostar Gençlik 8 Hizmetiçi Eğitimler 12 Fayda Koleji 14 Biltek Okulları 15 Ar-Ge ve Proje Birimi 16 Avrupa dan Haberler 18 Bayan

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 1- İlçemizin tarihi dokusunu, kültürel mirasını, Ali Dağı ve havacılık sporlarını çeşitli iletişim araçları kullanarak, gezi ve turlar düzenleyerek, Yerel Ulusal ve Uluslar

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr

www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr www.turcev.org.tr www.mavibayrak.org.tr İÇİNDEKİLER 2011 Yılı Mavi Bayrak Ödülleri Basın Toplantısıyla Açıklandı Ankara Valiliği Ziyaretimiz... 2011 Yılı Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni 25.06.2011 Günü

Detaylı

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından

52. IGFR Rotary Dünya Golf Turnuvası Aspendos Rotary Kulübü tarafından Ataköy Rotary den Darülaceze ye hediye Ataköy Rotary Kulubü Geçmiş Dönem Başkanı Serdar Yalçınkaya nınn sponsorluğunda İstanbul Darülaceze Yaşlılar Yurduna yılbaşı hediyesi olarak paketlenmiş 85 adet kulplu

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ A-TASARIMI YAPILAN PROJELER Güllerpınarı Mahallesi, İzzet Azakoğlu Caddesi, 225 adada

Detaylı

MERCEDES-BENZ TÜRK - HER KIZIMIZ BİR YILDIZ PROJESI

MERCEDES-BENZ TÜRK - HER KIZIMIZ BİR YILDIZ PROJESI MERCEDES-BENZ TÜRK - HER KIZIMIZ BİR YILDIZ PROJESI Kategori: Kurumsal Sosyal Sorumluluk Hazırlayan ve Sunan (şirket unvanınız): Mercedes-Benz Türk A.Ş. İrtibat Yetkilisi: Tülin Steinhauser Pozisyonu:

Detaylı

ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ

ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ -18 Ocak 2006 tarihinde Türkçe yayın yapan TD1 televizyon kanalında canlı olarak yayınlanan "Almanya Gündemi" programında, Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı

Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı ÜCRETSİZDİR Prof. Dr. Esin Konanç Unutulmadı Doç. Dr. Ayvaz katılımcılara plaket takdim etti. 20 Aralık 2009 tarihinde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Eski Dekanı

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI

AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BRİFİNG DOSYASI I. BÖLÜM A. Okulun Adı : AYŞE BEZCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ B. Okulun adresi : Gazi Mustafa Kemal Mah. Şehit Hüseyin Köksal cad. No6/1

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kültürel zenginliklerin

Detaylı

YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011

YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011 YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011 Kent Festivalle Renklendi / Zülfü Livaneli'den Unutulmaz Konser / Troialı Kadınlar Kentli Özgürlük Parkı'nın Keyfini Yaşıyor / Kaz Dağları'nın Altın için Tahrip Edilmesi Milli

Detaylı

OCAK 13 2012-2013 Dönemi Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Edremit Rotary Kulübü ev sahipliğinde Güre Adrina Termal otel'de başarıyla gerçekleşti. Toplantıya katılan tüm Bölge Görevlilerimize, Başkanlarımıza,

Detaylı

Vali Başköy KÖYDES Programı nı Açıkladı

Vali Başköy KÖYDES Programı nı Açıkladı İÇİNDEKİLER 2 Vali Başköy KÖYDES Programı nı Açıkladı 4 Dünyanın İlk Barış Yurdunda Dostluk Rallisi 10 Yürüyüş Yolları İlkbaharda Doğaseverleri Ağırladı 16 Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU Temmuz/2015 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 2 I. OCAK-HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI...

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Doğu ile Batıyı birleşiyor Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile İstanbul da yeni kurulan Büyükçekmece Rotary Kulübü kardeş kulüp anlaşması yaptılar. Uluslararası Rotary 2430. Bölge Federasyonuna bağlı

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

Sağlık Bi liṁleri Fakültesi nden Dev Kongre

Sağlık Bi liṁleri Fakültesi nden Dev Kongre D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:53 ARALIK 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Öğretim Üyesinin Büyük Başarısı DAÜ Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Glenn Jenkins RePEc Sıralamasında Dünyanın

Detaylı

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE

Parkta selfie keyfi. Görme engelliler için kitap okuyacaklar BAŞKAN DAN 22-23 TE 5 TE 13 TE KARŞIYAKA BELEDİYESİ İ Z M İR - T Ü R K İ Y E SAYI 9 / HAZİRAN 2015 Parkta selfie keyfi 5 TE Görme engelliler için kitap okuyacaklar 13 TE BAŞKAN DAN Bir ay içerisinde hem sanata, hem spora, hem kültüre

Detaylı