GCS900 TESVİYE SİSTEMLERİ REGLAJ TESVİYE KAZI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GCS900 TESVİYE SİSTEMLERİ REGLAJ TESVİYE KAZI"

Transkript

1 GCS900 TESVİYE SİSTEMLERİ KAZI TESVİYE REGLAJ

2 hafriyatta tahmine yer kalmasın Trimble geliştirdiği yüksek verimlilikte, entegre ve yenilikçi çözümler ile tüm şantiyelerde inşaat teknolojileri standartlarını belirlemektedir. Trimble GCS900 Tesviye Sistemleri, yüklenicilere daha az mükerrer iş, daha az işaret kazığı çakma, daha az denetleme, daha düşük maliyet ve malzemeden tasarruf ile daha hızlı iş bitirme olanağı sunar. İlaveten kendi maliyetini çoğunlukla daha kullanıldığı ilk proje bitmeden geri öder! Hafriyatı daha planlı, daha hızlı ve daha karlı gerçekleştirmek günümüz inşaat endüstrisinde başarıyı getiren en kritik etkendir. Geçmişten çok daha hızlı ve daha yüksek hassasiyetle çalışma ihtiyacı içerisinde olduğunuzu bilerek, Trimble GCS900 Tesviye Sistemleri teklif hazırlama aşamasından işi tamamlamaya kadar tüm inşaat süreçlerinizde devrim yaratmaktadır. Trimble Tesviye Sistemlerini size kullanımı kolay, tümüyle güncellenebilir, geniş çaplı saha uygulamaları ve gereksinimlerini karşılayan, en geniş ürün yelpazesiyle sunmaktadır. Günümüzde bütçe ve iş planlamasında karşılaşılan sorunları çözümleyen daha basit bir sistem yoktur. Tesviye sistemlerinin mucidi Trimble ın sunduğu çözümleri kullanarak elde edeceğiniz kesintisiz iş akışı ve rekabet gücü sayesinde günün sonunda kazanç hanenizi büyütürsünüz. İŞİNİZ TEK DEFADA DOĞRU YAPILSIN The Trimble GCS900 Tesviye Sistemi hafriyat,sıkıştırma ve reglaj için idealdir. Az deneyimli operatörlerle dahi daha hızlı, daha verimli ve daha az tekrarlı çalışma olanağı sunar. Tek seferde işiniz doğru yapmanız, hatalar sonucu aynı işi yeniden yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Operatörlerin levyelerdeki parmaklarının ucuna kadar taşınan proje tasarım bilgileri kazı/dolgu işaretlemek için kazık çakma veya ofset teli germe ihtiyacına son verir. Artan üretkenlik sayesinde personel ve makina ihtiyacınız ve bağlı giderleriniz optimize edilir, malzeme sarfiyatı kontrol altına alınır. Zamanınızın çoğunu ölçme ve kontrol yerine üretime ayırabilirsiniz. En zor şartlarda dahi operatörleriniz kabin içerisinde görüntülenen bilgilerin ışığında işlerini en az yönlendirme ile çok daha kısa sürede bitirebilirler. Trimble Ready Trimble tesviye sistemleri ile birlikte üretkenliği arttırmak için sektörün önde gelen makine üreticileri ile çalışmaktadır. Günümüzde, Trimble Ready makinalar sipariş üzerine, ana kablo tesisatı ve şase braketleri fabrikada monte edilmiş olarak üretilmektedir. Donanımda bulunacak bu özellik GCS900 Sisteminin kurulumunu kolaylaştırır ve kontrol bileşenleri bir makineden diğerine kolayca aktarılabilir.

3 BAĞLANTILI MAKİNA Tüm GCS900 Tesviye Sistemleri Trimble Connected Site (şantiye bağlantılı) özellikli olup, Bağlantılı Makina özelliği GCS900 sistemi beraberinde standart olarak sunulmaktadır. Proje dizayn güncellemeleri ve üretim raporları, makina ve operatör üretkenliğini arttırarak, saha ve ofis arasında kablosuz bağlantı ile anlık olarak karşılıklı iletilebilmektedir. Bu özellik sayesinde şantiye yönetiminin sahadaki sorunlara hızlıca müdahale etmesiyle makinaların boşta geçirdikleri süreyi azaltma imkanı doğar. Ayrıca, proje yönetimine bilgi doğru ve anlık olarak ulaştığından hazırlanan ihale dosyalarında, azalan maliyet ve risklere paralel, daha rekabetçi rakamları sunarak daha çok iş almak mümkün olur. Trimble GCS900 Tesviye Sistemleri makinanıza bağlanarak ihtiyacınız olan hertürlü bilgiyi size aktarırken birlikte çalışmakta olduğunuz SITECH temsilciliği makinanızla bağlantınızın sürdürülebilirliğinin garantisidir GÜVENİLİR TEKNOLOJİ, GÜVENİLİR DESTEK. SITECH ağır inşaat firmalarına en güvenilir, en sağlam ve en geniş inşaat teknolojileri ürün gamını sunan lider global distrübütörlük ağıdır. SITECH temsilcinizin deneyimli profesyonelleri işiniz için sizi doğru teknoloji ile biraraya getirecek ve size yerinde servis, kişisel eğitim ve teknik hizmet sunacaklardır. Eğer inşaat teknolojilerine yeni iseniz, SITECH temsilciniz size hız katacak ve uygulamalarınızın her adımında size yardımcı olmak üzere yanınızda olacaktır. Şantiyelerinizde Trimble Teknolojisi ve SITECH desteği ile daha güçlü ve rekabetçi olacaksınız. Projeden projeye verimlilik ve karlılık artışında yeni deneyimlere hazır olun. Bu sembol hangi sistemlerin Bağlantılı Makina özelliği ile geldiğini yada hangilerinin Bağlantılı Makina bileşenleri olduğunu gösterir.

4 proje ve bütçe uyumlu tesviye Küçük sahalar İÇİN Trimble 2D TESVİYE SİSTEMLERİ Trimble ın üretkenlik arttıran tesviye sistemleri işinizin gereksinimlerine uygun ve herhangi bir iş ya da makina için uyarlanabilir. Tüm Trimble tesviye çözümleri kolay kullanılır, hızlı ayarlanabilir ve uzun ömürlülüğü sağlayan yüksek dayanıklılıkta tasarlanmışlardır. Bağlantılı Makina özelliği tüm Trimble 2D Tesviye Sistemlerinde yer almaktadır. Bağlantılı Makina çözümleri boşta beklemeleri azaltır ve ofis ile saha arasında kablosuz veri iletişim kapasitesi ile tekrarlanan işleri ve yanlış anlaşılma sorunlarını ortadan kaldırır. Trimble ın veri, filo ve saha üretim yönetimi yazılımı VisionLink ile birleştiğinde de, filonuzu ve şantiye çalışmalarını daha kolay kontrol edebilirsiniz. TESVİYE İnşaat teknolojileri ile tanışıklığı yeni olan müteahhitler için mükemmel bir yatırım olan Trimble 2D Tesviye Sistemi kolaylıkla 3D Tesviye Sistemine yükseltilebilir. Tek bir lazer ışın yayıcısı ve lazer alıcısı bıçağın yükseklik kontrolu için kullanılır. Bıçağın eğimini ölçmek için ikinci bir lazer alıcı ya da eğim sensörü sisteme eklenir. Kabin içerisindeki Trimble CB450 ya da CB460 ekranları ile yükseklik ve eğim bilgileri görüntülenir, bu sayede tesviye kotuna daha hızlı ve hassas bir şekilde ulaşabilirsiniz. Trimble 2D Tesviye Sistemi kolayca 3D Tesviye Sistemine yükseltilebilir. MAKİNA CİNSLERİ: Dozerler ve greyderler YAYGIN UYGULAMALAR: Mesken ve toplu konut inşaat temel kazı ve ara bağlantı yolları, yol bakımları, hendekler, ticari bina inşaatları ve spor sahaları.

5 HASSAS TESVİYE - REGLAJ 2 Boyutlu tesviye sisteminin düşeyde sağladığı kontrol sayesinde hassas ve pürüzsüz bir reglaj yaparsınız. İki tane açı, bir tane de rotasyon sensörü sayesinde bıçağın yanal eğimi hesaplanır. Gerektiğinde sisteme ilave edilebilecek lazer alıcı ya da sonik duyarga ile kot ölçümü de yapılabilir. İlaveten, sonik duyarga ile ofset teli, bordür veya bir önceki tesviye düzlemi referans alınarak sistemin kot bilgilerini izlemesi mümkündür. MAKİNA CİNSLERİ: Dozerler ve greyderler YAYGIN UYGULAMALAR: Yol inşaatları, spor sahaları, kıyı ve liman dolguları, mesken ve toplu konut konut inşaat temel kazı ve ara/ bağlantı yolları, havaalanı inşaatları. HAFRİYAT Hafriyat ile uğraşan ve kazı verimlilik ve karlılıklarını artırmak isteyen müteahhitler için idealdir. Sistemin önemli bir artısı da kolayca 3D ye yükseltilebilir olmasıdır. Trimble 2D tesviye sistemi kullandığı açı sensörü, çift eksenli sensör ve de lazer yakalayıcı ile üst şasi, bom, stik ve kova arasındaki konum ilişkisini hesaplar. Böylece kovanın tırnaklarının nerede olduğunu ve olması gerektiğini göstererek operatörü hedeflenen derinlik ve eğime yönlendirir. Ayrıca sistem 3D Tesviye Sistemine yükseltilebilme esnekliğine sahiptir. MAKİNA CİNSLERİ: Ekskavatörler YAYGIN UYGULAMALAR: Ticari ve mesken inşaatları, yol inşaatları, hassas hendekler ve kanal kazıları, hassas şev kesme, su altı zemin tarama.

6 azami verimlilik Trimble 3D TESVİYE kontrol SİSTEMLERİ Kaba hafriyattan,reglaja ve nihai sıkıştırma aşamalarına kadar,trimble makinalarınızın cinsleri ve proje gereksinimlerinizle uyumlu 3D makina kontrol çözümleri sunar. SITECH e danışarak uygulamalarınıza gereken 3D ürün gamındaki sensör, GNSS ya da total station seçeneklerinizi öğrenebilir ve bu ürünleri projenizin sonuna kadar filonuzdaki tüm makinalarda kullanabilirsiniz. Tüm Trimble 3D Tesviye Kontrol Sistemleri için ofis ile iş makinanız arasında kablosuz veri transferi yapabilme seçeneği mevcuttur. Bu sayede Trimble tarafından işletilen VisionLink yazılımı ile şantiye filo ve üretim idaresi yapabilirsiniz. HAFRİYAT Proje dizayn kotları ve anlık kazı/dolgu ikazları kabin içerisindeki ekranda görüldüğünden, güvenle işaret kazıkları olmadan hafriyat yapılabilir. Sistem gerçek zamanlı olarak kaçınılması gereken riskli alanları işaret ettiği gibi eş zamanlı olarak kazı/dolguda as-built verisini de kaydeder. Bu özellikler sayesinde operatörler güvenli bölgelerde kalarak ve hafriyatı nereden nereye doğru yapacaklarını hassasiyetle görerek ve bilerek çalışırlar. MAKİNA CİNSLERİ: Dozerler,ekskavatörler veya skreyperler YAYGIN UYGULAMALAR: Arazi ıslahı, baraj inşaatları, altyapı projeleri, dolgu işleri, katı atık yönetimi TESVİYE En karmaşık projelerde dahi hedeflenen tesviye seviyesine her zamankinden çok daha hızlı ve daha yüksek hassasiyetle ulaşın. Operatör kabininde yer alan Trimble kontrol ünitesi hedef proje kotu ile bıçağın bulunduğu kota göre kazı/dolgu miktarını hesaplar. As-is ve kazı/dolgu proje verilerinin kıyaslamasına dayanarak hidrolik valflere hükmedip, bıçağın otomatik olarak kontrolunu veya ekranında hedef kota olan mesafeleri sayısal olarak görüntüleyerek ya da ekran çerçevesindeki led ışıkları ile yönlendirerek operatörün bıçağı manuel kontrolunu sağlar. MAKİNA CİNSLERİ: Dozerler,greyderler,ekskavatörler ve skreyperler YAYGIN UYGULAMALAR: Otoyol ve demiryolu inşaatları, ticari ve mesken inşaatları.

7 Sıkıştırma Trimble CCS900 Sıkışma Kontrol Sistemi sayesinde gereksiz atılan paslardan kurtulur, tüm sıkışma sürecini kontrol edebilirsiniz. Sistem hedeflenen sıkışma seviyesine daha hızlı, daha doğru ve daha az tekrarlama ile ulaşabilir. Uygun olmayan malzeme ya da yüzeyden görülemeyen alt katmanlardaki sorunlu kesimler bu sistem sayesinde farkedilerek, sıyırılıp tekrar dolgu/tesviye yapılarak ve sıkıştırılarak inşaat sürecinin daha maliyetli fazlarına geçmeden sorunlar giderilir. Proje sonunda, kayıt altına alınan ve saklanan sıkışma sonuç değerleri analiz amaçlı ve yapılan işin belgelenemesi için kullanılırlar. Reglaj Az sayıda pas ile milimetre hassasiyetinde reglaj yapmak mümkündür. Her defasında sıkı toleransları karşılayarak, GCS900 sistemi işvereninize teslim ettiğiniz işin kalitesinde artış sağlar. Hassas reglaj sayesinde çok kısa sürede gerektiği kadar malzeme ile işi tamamlayabileceğiniz için malzeme maliyeti düşerken kârınız artar. Maliyetlere hakimiyet ve operasyon hızındaki artışın getirdiği güvenceye dayanarak, rekabetçi teklifler vererek projelerde daha fazla iş alırsınız. MAKİNA MODELLERİ: Dozer ve greyder YAYGıN UYGULAMALAR: Otoyol ve demiryolu inşaatları, havaalanı inşaatları, beton serimi ve beton blok yerleştirme, ticari ve mesken inşaatları. MAKİNA CİNSLERİ: Toprak silindiri YAYGIN UYGULAMALAR: Otoyol ve demiryolu inşaatları, ticari ve esken inşaatları, park alanları, spor sahaları

8 her işe uygun çözüm Bağlantılı MAKİNA BİLEŞENLERİ Trimble CB450 Kontrol ÜNİTESİ Zorlu inşaat şartları için tasarlanmış Trimble CB450 Kontrol Ünitesi operatöre tam renkli grafik ekranı ile tesviyede rehberlik eder Özellikleri : 10.9 cm ayarlanabilir parlaklıkta renkli LCD ekran Alarm veya gerçek zamanlı tesviye yönlendirmesi için sesli uyarı tonları Manuel tesviye yönlendirme için dört adet LED ışıklı çubuk gösterge TRIMBLE SNM940 TRIMBLE CB460 KONTROL ÜNİTESİ Trimble CB460 Kontrol Ünitesi, Tesviye Sistemleri ürün hattı içerisinde yer alan tüm makina tipleri için üretilmiş en üst model monitördür. CB450 modelinde yer alan özelliklere ilaveten: cm lik tam renkli kolay okunur LCD ekran Haricen takılabilir ışıklı çubuk gösterge alt yapısı Eternet bağlantısı sayesinde daha hızlı veri transferi Trimble ın dayanıklılığı arttırılmış SNM940 modemi ile ofislerinizden makinalarınıza WI-FI ile ya da GSM üzerinden kablosuz olarak dizayn dosyaları, ripajlar gönderebilir makinalarınızdan ofislerinize yine kablosuz olarak lokasyon ve üretim bilgilerini aktarabilirsiniz. 2D BİLEŞENLERİ Trimble LR410 Lazer Yakalayıcı LR410, makinanın kaldırma vaflerini 3-6 millimetre hassasiyetle yönetebilmek için makinanın bıçağına monte edilen, elektrik motoru ile yükselip alçalma sağlayan direkler üzerinde yer alır. Trimble SR300 Laser ALICILI DİREK Bıçak üzerine GNSS anteni ile birlikte monte edilerek 3D tesviye hassasiyetini düşeyde 3-6 milimetre toleransı içinde gerçekleştirir. Trimble ST400 SONİK Tarayıcı ST400 bıçağa bağlanarak bordür, ofset teli veya daha öncede tesviye edilmiş zemin gibi fiziksel referanslara bağlı olarak tesviye sağlar. 3D BİLEŞENLERİ Trimble GNSS MS992 AKILLI ANTEN MS992 GPS+GNSS alıcıları, anten ve izolasyon sistemini tek bir çatı altında toplamıştır. Trimble ın gelişmiş RTK motoru uydu ile iletişimi kaybolduğunda veya engellere yakın çalışmalarda daha hızlı bağlanma sağlar. Trimble GNSS MS972 AKILLI ANTEN MS972 uygun fiyata yüksek hassasiyetli GNSS alıcısı isteyen müteahhitlere hitap ediyor. Makina gövdesi ya da kabin üzerine monte edilecek şekilde optimize edilmiştir. Trimble SNRX20 MAKİNAYA monte radyolar Trimble Total Station lar Çok daha yüksek hassasiyetli (2-5 millimetre aralığında) tesviye işlemleri için Trimble SPS serileri Universal Total Station ları kullanabilirsiniz. Trimble SR300 Laser Alıcılı DİREK Düşeyde daha yüksek hassasiyete gereksinim duyulduğunda Trimble SR300 Lazer Alıcılı Direk le geliştirilmiş GNSS sistemlerine 3-6 milimetre aralığında düşey hassasiyet sağlarlar. Dayanıklı Trimble makinaya monte radyolar Trimble Universal Total Station lar ya da sabit GNSS baz istasyonlarıyla haberleşmek için modernleştirilmiş bir platorm sunarlar. Tek-band 450 MHz, 900 MHz, ve 2.4 GHz Çift-band 900 MHz GHz ve 450 MHz GHz seçenekleri mevcuttur

9 Trimble GCS900 2D MAKİNA KONTROL SİSTEMLERİ Tavsiye Edilen Donanım Uygun Makinalar Tanım Ana Bileşenler Sadece Bıçak Yanal EĞİM Kontrolu Dozerler, Greyderler Greyderlerde yol bakımı, reglaj, kanal ve şev tesviyelerinde kullanılır İki eğim sensörü, Dönüş sensörü, Kontrol ünitesi Tek Taraflı YÜKSEKLİK + Yanal EĞİM Kontrolü Dozerler, Greyderler Makina bıçağının tek taraflı yüksekliği lazer veya sonik duyarga ile, düzde veya şevlerde bıçağın yanal eğimi sensörler ile kontrol edilir Lazer, Lazer algılayıcı -veya- Sonik duyarga, Dönüş sensörü, iki Eğim sensörü, Kontrol ünitesi ÇİFT Taraflı YÜKSEKLİK Kontrolu Dozerler, Greyderler İki lazer veya iki sonik duyarga yüksek hassasiyetli yükseklik kontrolu için kullanılır.bıçak uçları bağımsız veya birlikte kontrol edilebilir Lazer, iki Lazer algılayıcı -veya- iki Sonik duyarga, Kontrol ünitesi DERİNLİK, EĞİM VE YÜKSEKLİK KONTROLU Ekskavatörler Hafriyat, kanal kazısı, tesviye ve kesit kazıları için çok esnektir Açı sensörleri, Lazer algılayıcı, Kontrol ünitesi Trimble GCS900 3D TESVİYE SİSTEMLERİ Tavsiye Edilen Donanım Uygun Makinalar Tanım Ana Bileşenler Tek GNSS ÇİFT GNSS Dozerler, Greyderler, Skreyperler, Ekskavatörler Dozerler, Greyderler, Skreyperler, Ekskavatörler Karmaşık proje tasarım yüzeylerini kaba tesviye için bıçağın pozisyonu ve eğimini proje verileri ile karşılaştırarak bıçağı kontrol eder Karmaşık ve dik tasarım yüzeylerinde kaba kazı ve tesviye amaçlı olarak bıçağın veya kovanın kesin pozisyonunu, yanal eğimini ve yönünü tayin ederek kontrol sağlar Açı ve Dönüş sensörleri, Akıllı GNSS anteni, Kontrol unitesi, Güçlendirilmiş radyo alıcısı ve SNM940 Çift akıllı GNSS anteni, Kontrol unitesi, Güçlendirilmiş radyo alıcısı ve SNM940 Tek veya ÇİFT GNSS Vibrasyonlu Toprak Silindirleri Gerçek zamanlı malzeme sıkışması haritalama ve zayıflık alanlarının tesbiti için sürekli sıkıştırma kontrolü ve raporlaması yapılır Tek veya Çift akıllı GNSS Anteni, Sıkışma sensörü, Kontrol unitesi, Güçlendirilmiş radyo alıcısı ve SNM940 TEK VEYA ÇİFT GNSS, LAZER DESTEKLİ Dozerler, Greyderler Kaba tesviyeden reglaja kadar uzanan karmaşık tasarım yüzeylerinde ( örn: yokuşlu keskin virajlar) lazer desteği ile düşey hassasiyeti arttırmak için tek ve çift GNSS sistemleri ile birlikte kullanılır Tek veya Çift akıllı GNSS Anteni, Lazer ve algılayıcı, Kontrol unitesi, Güçlendirilmiş radyo alıcısı ve SNM940 UNIVERSAL TOTAL STATION MAKİNA ÜZERİNDE TEKLİ AKTİF HEDEF PRİZMASI İLE Dozerler, Greyderler, Ekskavatörler, Vibrasyonlu Toprak Silindirleri GNSS in gökyüzünü göremediği veya malzeme tabaka kalınlık kontrolu ve yüzey tesviye işlerinde çok yüksek düşey hassasiyetin arandığı durumlarda idealdir Kontrol unitesi, Universal Total Station Güçlendirilmiş radyo alıcısı ve SNM940

10 daha iyi kontrol için bağlanın Bağlantılı ŞANTİYE çözümü BİLEŞENLERİ Bağlantılı Makina Şimdi tüm Trimble Tesviye Sistemlerinde standart olarak gelen Bağlantılı Makina çözümü sayesinde müteahhitler filolarını yönetip makinalarının ne yaptığını görebilmekteler. Makinalar ofise gönderilmek üzere as-built verileri toplayabilirken, internet üzerinden de GNSS düzeltme verilerini alabilmekteler. Ofiste oluşturulmuş 3 Boyutlu proje dosyasında oluşabilecek değişiklikler makina operatörüne çok hızlı bir şekilde kablosuz olarak yollanabilir. Ofisinizden bile çıkmadan uzaktan destek verebileceksiniz. Bunlara ilaveten iş makinası ile hacim hesapları yapılarak etüd ekibinin pahalı ölçüm çözümlerine daha az gereksinim duyulur. Ofis ile sürekli iletişim sayesinde güncellemeleri hızlı bir şekilde alan makina sahada daha az gezinerek ve işi tekrar etmeden çalışabilir. Bağlantılı Ofis Trimble Bağlantılı Ofis Sayesinde 3 Boyutlu projeler oluşturabilir, kablosuz veri senkronizasyonu yapabilir, sahadaki çalışmayı gözlemleyebilir ve filonuzu yönetebilirsiniz. Ofiste hazırlanıp iş makinasına kablosuz olarak gönderilen 3 Boyutlu proje sayesinde verminizi artırır tekerrürden kurtulur ve tasarruf sağlarsınız. Ek olarak malzeme miktarları ve hareketleri, kazı/ dolgu hacim ve sıkışma, filo ve ekipman yönetimini de içeren verilerle şantiyenizin tümüyle ve detaylı izlenmesi ve bu verilerin organizasyonunuzdaki tüm birimlerle paylaşılması mümkündür. Bağlantılı Kontrol Ünitesi Trimble Bağlantılı Kontrol Ünitesi çözümü sayesinde sahadaki Trimble Saha Konumlama Sistemleri ile ofis arasında kablosuz senkronizasyon sağlayabilir ve internet üzerinden GNSS düzeltmelerini alabilirsiniz. Sahadaki topoğraf proje dosyasını alır, ölçümlerini yapar ve bunları incelenmesi için ofise yollayabilir. Ofiste incelenen sonuçlar sonrası ortaya çıkabilecek değişiklik ihtiyacına bağlı yeni dizayn uygulanmak üzere yeniden sahaya gönderilir. Böylece saha ekibi anlık olarak güncellemelerden haberdar olur. Tüm bu işlemler sırasında sahadaki çalışanların yerlerini terketmemesi de çalışma hızınızı ve üretkenliğinizi artırırken harcamalarınızı düşürür.

11 Şantiyenizle bağlantınız hiç kopmasın Bağlantılı Ofis, Bağlantılı Kontrol Ünitesi ve Bağlantılı Makina çözümleri beraber çalıştığında inşaat sektöründe köklü bir değişikliğe yol açmakta olan Bağlantılı Şantiye ortaya çıkar. Trimble Bağlantılı Şantiye sayesinde veriminiz ve üretkenliğiniz artarken harcama ve sarfiyatınız azalır. Her aşamada kazanılan zaman ve maliyet azalışı, gerek duyulmayan iş süreçlerinin elenmesi sonucunda Trimble Bağlantılı Şantiye düzeni yardımı ile daha kaliteli çalışmayı daha kısa sürede ve daha az harcamayla tamamlayarak projelerinizi sayısını, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini arttırırsınız. Daha fazlasını öğrenmek için adresini ziyaret ediniz.

12 Trimble :İnşaat TEKNOLOJİSİ Standartı Trimble size daha verimli ve daha yüksek karlılıkla, planlama, dizayn, saha konumlandırma, makina control ve filo yönetimini entegre edeceğiniz çözümleri ve desteğini sunmaktadır. Bugün hemen bir SITECH teknoloji distribütörüne başvurarak projenizin süreçlerinde çarpıcı gelişme ve üretiminizde gözalıcı büyüme sağlayacak, iş hassasiyetinde artış giderlerde ise düşüş yaratacak teknolojiyi nasıl kolayca edinip kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. SITECH: TRIMBLE AĞIR İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ TEDARİKÇİNİZ NORTH AMERICA Trimble Heavy Civil Construction Division Westmoor Drive Westminster, Colorado USA (Ücretsiz) Telefon Faks AVRUPA Trimble Germany GmbH Am Prime Parc Raunheim ALMANYA Telefon Faks AFRİKA & ORTA DOĞU Trimble Export Middle-East P.O. Box LOB / 1607 JAFZ View Dubai BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ Telefon Faks ASIA-PACIFIC Trimble Navigation Singapore PTE Ltd. 80 Marine Parade Road, #22-06 Parkway Parade Singapore, SİNGAPUR Telefon Faks ÇİN Trimble Beijing 20F, Central Tower, China Overseas Plaza, No.8 Yard, Guang Hua Dong Li, Chaoyang District, Beijing, PRC CHINA Telefon Faks , Trimble Navigation Limited Şirketi. Tüm hakları mahfuzdur. Trimble ve Küre&Üçgen den oluşan logo, SITECH ve Connected Site Trimble Navigation Limited Şirketi nin Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır. Trimble Ready ve VisionLink Trimble Navigation Limited Şirketi nin tescilli ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar sırasıyla ait oldukları sahiplerinin tasarrufundadırlar A-12-TR (01/13)

Trimble saha konumlama sistemleri İlİr ola hassas ven kullanimi

Trimble saha konumlama sistemleri İlİr ola hassas ven kullanimi TrImble Saha Konumlama Sİstemlerİ HASSAS GÜVENİLİR KULLANIMI KOLAY daha fazla işe daha fazla çözüm Hakediş Sorumluları Teklif Hazırlama Ekibi Topoğraf Veri İdarecisi Saha Mühendisi/Ölçüm elemanı Saha Formeni/Supervizör

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun

Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun Product Portfolio Verimli İç Lojistik Yaratıcı çözümlerle geleceğe hazır olun Kardex Remstar Sistemleri: Daha fazla üretim, depolama alanı ve verimlilik için dinamik, pratik, ekonomik 6 Kardex Remstar

Detaylı

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri

MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri. Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS Criterion Üniversal Test Sistemleri Araştırma, geliştirme ve üretim için yüksek performanslı monotonik test çözümleri MTS CRITERION ÜNIVERSAL TEST SISTEMLERI AILESI YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTROMEKANIK

Detaylı

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Dünyayı harekete geçiren fikirler 2 13 1 15 9 8 12 11 16 7 10 5 14 6 3 4 Hänel Rotomat endüstriyel

Detaylı

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar 01 2014 local Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 drive İyi olan hep kazanır! Akıllı hareket alanında lider Bosch Rexroth

Detaylı

TIGER ENTERPRISE. 25 yılı aşan bilgi birikimi. Etkinliği artırma

TIGER ENTERPRISE. 25 yılı aşan bilgi birikimi. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan liderlere özel! Dünyanın 30 dan fazla ülkesine yazılım ihracatı gerçekleştiren, Türkiye de 170 bin

Detaylı

Sprey Köpük ve Poliürea Ekipmanları

Sprey Köpük ve Poliürea Ekipmanları Sprey Köpük ve Poliürea Ekipmanları İSPATLANMIŞ KALİTE. LİDER TEKNOLOJİ. 2 Reaktör : Devrim Niteliğinde Endüstriyi ileri götürüyor Sizin gibi biz de tüketicilerimizin sprey köpük izolasyonu ve poliürea

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

FİLO YÖNETİMİ CEZAYİR DE ŞANTİYE DE İŞ MAKİNASI KİRALAMADA BAŞARI TEKNOLOJİ İŞLETME MALİYETLERİNİ NASIL DÜŞÜRÜYOR

FİLO YÖNETİMİ CEZAYİR DE ŞANTİYE DE İŞ MAKİNASI KİRALAMADA BAŞARI TEKNOLOJİ İŞLETME MALİYETLERİNİ NASIL DÜŞÜRÜYOR CEZAYİR DE ŞANTİYE DE OTOYOLUN 53 KİLOMETRELİK KISMI ŞEKİL ALIYOR TEKNOLOJİ İŞLETME MALİYETLERİNİ NASIL DÜŞÜRÜYOR FİLO YÖNETİMİ SAYI 3 2014 WWW.CAT.COM İŞ MAKİNASI KİRALAMADA BAŞARI DAHA FAZLA SEÇENEK

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Dental System. Kolay ve Verimli CAD/CAM İş Akışları. Yüksek Doğruluğa Sahip Renkli Tarama En Geniş Endikasyon Kapsamı Kapsamlı Tasarım Araç Kutusu

Dental System. Kolay ve Verimli CAD/CAM İş Akışları. Yüksek Doğruluğa Sahip Renkli Tarama En Geniş Endikasyon Kapsamı Kapsamlı Tasarım Araç Kutusu Dental System Kolay ve Verimli CAD/CAM İş Akışları Yüksek Doğruluğa Sahip Renkli Tarama En Geniş Endikasyon Kapsamı Kapsamlı Tasarım Araç Kutusu İçindekiler 3Shape Dental System 2015...4 Vizyonumuz...5

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

0216 574 1260 / matrisbilisim.com

0216 574 1260 / matrisbilisim.com 0216 574 1260 / matrisbilisim.com BROCADE VDX CLOUD NETWORKING NOW HAS AN ETHERNET FABRIC Bulutlar elinizin altında olsun. Bulut sistemler için optimize bir ağ, düşündüğünüzden çok daha yakınınızda olabilir.

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Dental System. Sektör lideri tarama ve CAD çözümleri

Dental System. Sektör lideri tarama ve CAD çözümleri Dental System Sektör lideri tarama ve CAD çözümleri İçindekiler Neden dijitalleşmelisiniz?... 4 5 neden... 6 Dental Sistem kullanıcı arayüzü... 7 Dental System ın içine bakış... 8 En geniş endikasyon kapsamı...10

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

ENDÜSTRİYEL METROLOJİ DÜNYASINA YOLCULUKTA REHBERİNİZ

ENDÜSTRİYEL METROLOJİ DÜNYASINA YOLCULUKTA REHBERİNİZ 10.000 KÜÇÜK PARÇA 1 ÖLÇÜM ORTAĞI ENDÜSTRİYEL METROLOJİ DÜNYASINA YOLCULUKTA REHBERİNİZ GİRİŞ Hexagon Metrology; manuel küçük el ölçüm aletlerinden, koordinat ölçüm cihazları ve robotlara, gelişmiş metroloji

Detaylı

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Temmuz 2/2007 advance s Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Hareket Kontrol Sistemleri Türkiye deki ilk 18 servo

Detaylı

Regüle Edilmiş Besleme

Regüle Edilmiş Besleme 2 14 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Ekim 2014 04 Dağıtılmış Fotovoltaik Sistemlerde Şebeke Stabilitesini Arttırmak Regüle Edilmiş Besleme 06 Hoca Elektrik in tercihi Phoenix Contact 14 İspanya Zuera II

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

PNOZ emniyet röleleri, PNOZmulti konfigüre edilebilir kontrol sistemleri

PNOZ emniyet röleleri, PNOZmulti konfigüre edilebilir kontrol sistemleri PNOZ emniyet röleleri, PNOZmulti konfigüre edilebilir kontrol sistemleri Elektronik izleme röleleri PMDsigma ve PMDsrange PNOZsigma, PNOZ X, PNOZcompact, PNOZelog ve PNOZpower emniyet röleleri PNOZmulti

Detaylı

Çözümleri. Proses Kontrol. Parça kalitesini ve hassasiyeti geliştirin ve CNC işleme merkezinizin verimliliğini arttırın

Çözümleri. Proses Kontrol. Parça kalitesini ve hassasiyeti geliştirin ve CNC işleme merkezinizin verimliliğini arttırın CNC takım tezgahları için prob çözümleri cep rehberi Proses Kontrol Çözümleri Parça kalitesini ve hassasiyeti geliştirin ve CNC işleme merkezinizin verimliliğini arttırın CNC takım tezgahları için prob

Detaylı