TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI"

Transkript

1 Temel u Uygulaması Son güncelleme : TEMEL İZOLASYONU UYGULAMASI Hazırlayan Kaan SAKA İnşaat Mühendisi

2 Temel u Uygulaması Temel iç ve dış kalıpları söküldükten sonra kalan moloz ve beton artıkları iyice temizlenir. Temizlikten sonra yüzeylerde bulunan kılcal çatlakları kapatmak amacıyla tüm yüzeye kapiler dolgu sağlayıcı PSA 05 zemin durumuna göre izolasyon fırçasıyla sürme olarak yada kenar bölgelerde set oluşturan temel kirişleri (perdeleri) varsa gölleme yöntemiyle grobetona iyice emdirilir.

3 Temel u Uygulaması Kalıplarda kullanılan Tij demirleri iyi yalıtılmadığı taktirde dış ortamla iç ortam arasında su köprüsü oluştururlar. Eğer kalıpları tutturmak amacıyla tij demirleri kullanılmışsa bu demirler olabildiğince uç kısımlarından kesilmelidir.

4 Temel u Uygulaması Biçimsiz temel kalıplarının oluşturduğu beton yüzeyindeki çıkıntılar kırılarak düzgün bir beton yüzeyi elde edilmelidir.

5 Temel u Uygulaması Temel perdesinin, kirişlerinin, ampartmanların iç ve dış yüzeylerinde bulunan kılcal çatlakları kapatmak amacıyla tüm yüzeye kapiler dolgu sağlayıcı PSA 05 izolasyon fırçasıyla emdirilmek üzere uygulama yapılır. Bu uygulama neticesinde su bazlı olan PSA cm betonun içine nüfuz ederek kılcal çatlakları doldurmaktadır. Kılcal çatlakların tamamen doldurulabilmesi için bu uygulama en az 2 kez yapılmalıdır.

6 Temel u Uygulaması PSA 05 uygulamasının ardından betonarme perde üzerinde bulunan Tij delikleri çevresine 10cm x 10cm ebadında 1 kat PSA Mastik sürüldükten sonra PSA Mastik üzerine 10cm x 10cm ebadında 45 gr/m2 lik geotekstil keçe 1kat PSA Mastik ile beton zemin üzerine yapıştırılarak tij demirlerinin izolasyonu sağlanır.

7 Temel u Uygulaması Farklı fazlardaki beton Çelik kolon perde beton birleşimi Farklı fazlardaki beton Beton yüzeylerle bulunan derinlemesine çatlaklar, farklı zamanlarda dökülerek aralarında faz farkı oluşturmuş olan beton birleşim yerleri veya diletasyon yüzeylerinin iki yüzeyine de 10 cm genişliğinde 1 kat PSA Mastik sürülür. PSA Mastik üzerine 20 cm genişliğinde 45 gr/m2 lik geotekstil keçe her iki beton yüzeyine 10 cm bindirilecek şekilde 2.kat PSA Mastik ile beton zeminin üzerine yapıştırılması sağlanarak birleşim bölgesinin izolasyonu sağlanır.

8 Temel u Uygulaması Perdelerle taban döşemesinin birleşim noktalarının PSA Mastik ile geotekstil keçeli izolasyonu Temel kirişinin gro betonla birleşim yerlerinin (varsa ampartmanların temel kirişleriyle birleşim yerlerinin) her iki tarafına da 10 cm genişliğinde bir kat PSA Mastik uygulanır. Akabinde her iki yüzeye de 10 cm bindirme yapacak şekilde 45 gr/m2 lik geotekstil keçesi üzerine 2. kat PSA Mastik uygulanarak geotekstil keçesinin iyice yapışması sağlanır. Böylece birleşim/köşe noktalarında daha sonradan maruz kalabileceği dış etkilerle oluşabilecek çatlaklara karşı ilave önlem alınmış olunacaktır.

9 Temel u Uygulaması Perde betondan geçen pis su borusunun izolasyonu (PSA-Mastik ve 45gr/m2 lik keçe ile) Perde betondan geçen pis su borusunun izolasyonu (PSA-Mastik ve 75gr/m2 lik fiber inşaat filesi ile) Beton içerisinden geçirilen tesisat borularının duvarla temas noktalarına uygun izolasyon yapılmadığı taktirde bu bölgeler su kaçağı için en zayıf noktalar olacak ve dış ortamdaki su iç ortama çok rahat geçecektir. Bu noktaların izolasyonu için; Tesisat borusunun betonla temas noktasına, borunun etrafındaki betona (yaklaşık olarak borunun çapı kadar genişlikte) ve borunun kendi çevresine yaklaşık 10cm genişliğinde 1 kat PSA Mastik sürülür. PSA Mastik sürülen bölgelere 45 gr/m2 lik geotekstil keçe (yada 75 gr/m2 lik fiber inşaat filesi) üzerine 2. kat PSA Mastik sürülerek beton zemine ve boru üzerine yapıştırılması sağlanarak birleşim bölgesinin izolasyonu yapılmış olur.

10 Temel u Uygulaması 2.kat PSA 05 uygulaması ve birleşim bölgelerinin geotekstil keçeyle (veya 75 gr/m2 lik fiber inşaat filesiyle) PSA Mastik li izolasyonu yapıldıktan sonra toprakla temas eden temel kiriş yüzeylerine (perdelerine) 1 kat PSA 08 (Çimentolu) izolasyon fırçasıyla sürme olarak uygulanır. Akabinde bu yüzeye 75 gr/m2 lik fiber inşaat filesi gerilir ve üzerine 2.kat PSA 08 (Çimentosuz) izolasyon fırçası ile uygulanarak duvara yapışması sağlanır.

11 Temel u Uygulaması u tamamlanan temel kirişi (perdesi) 1.Kat PSA 08 üzerine gerilmiş fiber inşaat filesi Fiber inşaat filesi üzerine 2. kat PSA 08 uygulandıktan sonra temel kirişi (veya perdesi) izolasyonu tamamlanmış olacaktır.

12 Kullanılan Malzemeler : PSA - 05 TANIMI : PSA - 05 Su bazlı şeffaf, esnek ve yüksek aderansa sahip bir malzemedir. Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözülmeyen bir tabaka meydana getirir. KULLANIM ALANLARI : Kapiler su geçirgenliğinin söz konusu olduğu tüm beton yapılarda güvenle kullanılır. Örneğin; teras, su deposu, hangar, bodrum ve galeriler, yüzme havuzları, tünel, su kanalları, dış cephe duvarları, banyo/tuvalet taban betonları, bina temelleri, saha betonları, hava alanları, beton park sahaları ile beton yüzeylerin don etkisine karşı korunmasında ve su geçirimsiz hale getirilerek izole edilmesini sağlar. KULLANIM ŞEKİLLERİ : a) Çatı izolasyonları : İzole edilecek zemin iyice temizlenir. Tüm giderler kapatılır. 1/8 oranında sulandırılmış PSA - 05 zemine dökülür. Çekçek veya fırça yardımıyla yüzeydeki malzeme sürekli dağıtılarak tüm yüzeyin ilacı iyice emmesi sağlanır. Dört saat sonunda yüzeyde kalan fazla ilaçlar giderler açılarak boşaltılır ve en az 2 saat kurumaya bırakılır (bu süre yaz günlerinde 2 saat, kış günlerinde ise en az 24 saatlik bir süre kurumaya bırakılır). Birinci kat uygulamadan 2 saat sonra saf ilaca normal çimento bir matkap yardımıyla zeytinyağı kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Zeytinyağı kıvamındaki ilaç bir fırça yardımıyla tüm yüzeye ( Parapet duvarları ve baca baca sıvaları dahil ) bir kat sürülerek ikinci kat uygulaması yapılmış olur. İkinci kat uygulamasından 24 saat sonra saf PSA - 05 ilacı fırça ile tüm yüzeye bir kat sürülerek üçüncü kat uygulaması yapılır. Çatı yüzeyinde bulunan çatlakların uzunluğu 1 m. yi geçiyorsa bu çatlaklar hareketli çatlaklardır. Ayrıca iki bina birleşimi olan yerler ve de baca dipleri gibi yerlere fileli PSA MASTİK kaplanması gerekir. b) Duvar izolasyonları : Dış ve iç cephe duvarlarında meydana gelen rutubetli yüzeyler iyice temizlenir ve varsa boya kalıntıları mümkün olduğunca kazınır. Temizlenmiş yüzeye ilaç fırça ile bol miktarda emdirilir ( İlaç sıvanın içine iyice nüfuz etmelidir).birinci kat uygulamadan yaklaşık iki saat sonra aynı şekilde sıva üzerine bol miktarda ilaç sürülerek ikinci kat uygulaması yapılır ve 24 saat kurumaya bırakılır. İzole edilmiş yüzeye sürülecek boyanın içersine % 10 ilaç karıştırılıp boyama işlemi yapılır. AMBALAJ ŞEKLİ : 20 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Don etkisinden korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 5 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır. KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 lt. ile 1,5 m² ( çatı, beton saha vs.). Düşey zeminlerde 1 lt. ile 3 m² (duvar, vs.) Alan izole edilebilir.

13 Kullanılan Malzemeler : PSA - 08 TANIMI : PSA - 08 : Yapışma ve nüfuz kabiliyeti yüksek, elastomerik sıvı plastik yüzey kaplamasıdır. Su buharını yoğunlaştırıp difüzyon kontrolü sağlar, nefes alır, suda çözünmez. Sağlığa zararlı bir etkisi yoktur. Isı değişimlerinden etkilenip kabuklanmaz. Su ve nemi geçirmez. KULLANIM ALANLARI : Teras çatı, temel ve temel perde, Seramik altı (Islak hacim,balkon), toprak altı (temel perde) ve duvar, havuzlar, su deposu ve zeytin kuyularında kullanılır. Dış cephede çürük yüzeyleri sağlamlaştırma amacı ile boya altında kullanılır. KULLANIM ŞEKİLLERİ : 18 kg lık kovaya 5 litre çimento ilave ederek matkap mikserle karıştırılır. PSA - 08 karışımın sürüleceği yüzeyler önceden PSA - 05 ile izole edilmelidir. PSA - 08 karışımı bir fırça yardımı ile uygulama yapılır. Astar katta ilk karışımın içine 5~7 lt arası su girilebilinir. Ana katlarda 18 kg kovaya inceltilmiş çimento karışımı ( 7 litre ) girilir. Gerektiğinde astar katta en fazla 7 litre ilave su girilebilir. Gerektiğinde 18 kg PSA - 08 e 18 litre inceltilmiş çimento girilebilir. Çimento miktarı azaldıkça elastikleşir ve aderansı artar. Çimento miktarı arttıkça sertleşir ve üzerine seramik harcı tutunur. Katlar arası kuruması süresi 3 4 saattir. En az 2 kat olmak üzere maksimum 6 kata kadar yapılabilir. Geniş alanlarda (~40 m² nin üzerindeki yatay alanlarda) ve genleşme yerlerinde taşıyıcı file kullanılmalıdır. AMBALAJ ŞEKLİ : 18 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Don etkisinden korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 1 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 lt. ile 1 m² ( çatı, beton saha vs.). Düşey zeminlerde 1 lt. ile 1 m² (duvar, vs.) Alan izole edilebilir.

14 Kullanılan Malzemeler : PSA - MASTİK TANIMI : PSA - MASTİK : Su bazlı, esnek ve yüksek aderansa sahip bir malzemedir. Modifiye polimer esaslı olup kür bitiminde suda çözülmeyen elastik bir tabaka meydana getirir. İstenildiğinde değişik renklerde yapılabilmektedir. KULLANIM ALANLARI : Kapiler su geçirgenliğinin söz konusu olduğu tüm beton yapılarda güvenle kullanılır.örneğin; çatı, teras,su deposu, hangar, bodrum ve galeriler, yüzme havuzları, tünel, su kanalları, dış cephe duvarları, banyo/tuvalet taban betonları, bina temelleri, temel hareketlerinden oluşan hareketli sıva çatlaklarının tamirinde, beton çatlakları tamirinde, dilatasyon birleşimlerinde ve tüm hareketli çatlaklarda güvenle kullanılır. KULLANIM ŞEKİLLERİ : İzole edilecek zemin iyice temizlenir.temizlenmiş yüzeye ¼ oranında sulandırılmış PSA - 05 su yalıtım malzemesi iyice emdirilir ve iki saat kurumaya bırakılır. PSA - 05emdirilmiş yüzey kuruduktan sonra PSA - MASTİK iki kat olacak şekilde tüm yüzeye fırça ile sürülür (birinci kat uygulamadan iki saat sonra ikinci kat uygulama işlemi yapılabilir). PSA - MASTİK uygulamalarında file kullanımı güvenli olur. AMBALAJ ŞEKLİ : 15 Kg. lık ambalajlarda. DEPOLAMA ŞEKLİ : Normal şartlarda korunduğu takdirde ambalajı açılmadan asgari 1 yıl saklanabilir. SAĞLIK ŞARTLARI : Kapalı mekan uygulamalarında ortam havalandırılmalıdır. Uygulamalarda eldiven kullanılmalı, ciltle temas halinde bol suyla yıkanmalıdır. KULLANIM MİKTARI : Düz zeminlerde 1 kg. ile 2 m² Düşey zeminlerde 1 kg. ile 3 m² Alan izole edilebilir.

15 Kullanılan Malzemeler : İnşaat filesi ve Geotekstil Keçe 75 gr/m2 Fiber İnşaat Filesi 45 gr/m2 Geotekstil Keçe

16 BAŞLICA REFERANSLARIMIZ E. ÖZGÖRKEY GRUBU İZMİR Eylül İnşaat Ayrancılar / İZMİR AIALOFT Projesi ( 6 Villa ) Ayayorgi / İZMİR Zeyrek Petrol Eskizmir / İZMİR KEY OTEL Konak / İZMİR Dr. Erol ÇITIR AMASYA Feast Gıda Ürünleri Fabrikası Torbalı / İZMİR EKŞİOĞLU Çiftliği Urla / İZMİR ÖZGÖRKEY Otomativ Bornova / İZMİR Zeytin Evleri - EKŞİOĞLU Didim / AYDIN HİDROMEK Cemal ÖKMEN ANKARA Tayf İnşaat Zeytin Alanı / İZMİR HİDROMEK Ege Serbest Bölgesi Gaziemir / İZMİR by KEPİ Sarnıç / İZMİR HİDROMEK Bakım Atölyesi Arsin / TRABZON Dr.Hüsnü ÇANGA Marmaris / MUĞLA Sefaköy Villaları Urla / İZMİR Final Dershanesi Eyüp AYDIN Erbaa / TOKAT Kösten Otel Alaçatı / İZMİR Çözüm Dershaneleri Gaziemir / İZMİR Zemin AKDORU Villası Sefaköy / İZMİR Akpet Petrol Taşova / AMASYA Koç İnşaat Gaziemir / İZMİR Taner GÖVSA - KARBON İNŞ. Sefaköy Urla / İZMİR Doğtaş Mobilya Sarnıç / İZMİR Mimar Özkan ÖZTÜRK Villası Çeşmealtı / İZMİR

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM HYBRID...002 Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması ISONEM MS POLYMER...003 MS Polymer ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN...004

Detaylı

Su Yalıtım Ürünleri. Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri

Su Yalıtım Ürünleri. Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri www.stroline.com Su Yalıtım Ürünleri 4 6 8 10 12 14 18 20 22 24 28 30 32 34 34 36 36 40 42 46 48 50 Çimento Esaslı Su Yalıtım Ürünleri STROLINE Efor Kristalize STROLINE Nem Rutubet STROLINE Rijit STROLINE

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... www. baumerk.com 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK,

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK, yaklaşık 16 yıldır

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN

SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN ÜRÜN KATALOĞU SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN STANDART İZOLASYON YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ Yeni Nesil Penguen Su Yalıtım Örtüleri Standart İzolasyon A.Ş nin yeni kimliğini yansıtmakta ve bitümlü

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ

YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN SİM BİTÜMLÜ MEMBRAN STANDART İZOLASYON YENİ NESİL PENGUEN SERİSİ Yeni Nesil Penguen Su Yalıtım Örtüleri Standart İzolasyon A.Ş nin yeni kimliğini yansıtmakta ve bitümlü

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU. www.ab-schomburg.com.tr. Yapı Ürünleri

ÜRÜN KATALOĞU. www.ab-schomburg.com.tr. Yapı Ürünleri Yapı Ürünleri Beton ve Harç Katkıları Seramik Yapıştırıcılar ve Derz Dolguları Mantolama, Boya ve Yüzey Koruyucular Tamir, Grout, Ankraj ve Güçlendirme Su Yalıtımı Derz Dolgu Mastikleri Zemin Kaplama www.ab-schomburg.com.tr

Detaylı

ÜRÜN LİSTESİ. building systems for a better life

ÜRÜN LİSTESİ. building systems for a better life LİSTESİ A R A L I K 2 0 1 2 building systems for a better life İÇİNDEKİLER SÜRME ESASLI SU YALITIM MALZEMELERİ 2 KULLANIMA HAZIR HARÇLAR 4 SERAMİK YAPIŞTIRICILARI VE DERZ DOLGU MALZEMELERİ 5 THERMETICS

Detaylı

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com ÜRÜN KILAVUZU yapılarda altın koruma www.stratakim.com ZİRVE YAPI KİMYASALLARI ve KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Yulaflı Köyü Hacı Şeremet Mevkii, 4. Sok. No: 21/A Çorlu / TEKİRDAĞ - TÜRKİYE Tel: 0 282 771

Detaylı

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com Yapı Kimyasalları www.stroton.com İÇİNDEKİLER 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 016 017 018 022 024 026 028 030 031 032 034 036-039 040-043 046 047 048 050 052 054 056 057 058 059 060

Detaylı

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ 6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı,

Detaylı

YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ. Polimer modifiyeli Bitüm esaslı Su Yalıtım Malzemesi (Tek bileşenli)

YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ. Polimer modifiyeli Bitüm esaslı Su Yalıtım Malzemesi (Tek bileşenli) YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ ARDEX BU-T Yüksek uygulama güvenliği Dikey yüzeylerde akmayacak şekilde tiksotropik Esnek ve çatlak köprüleme özellikli Yüksek ısı direnci Soğuk havalarda da yüksek esneklik ve elastikiyet

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP)

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) ZEMİN KAT VE NORMAL KATLAR I. SALON İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) Döşeme : Tesviye tabakası (27.581) + Şap (27.583) + Laminant parke (Özel 16)+Koridor birleşimlerine metal kot profili Duvar

Detaylı

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu İÇİNDEKİLER Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolgular SELİX-FİX 100 SELİX-FİX 110 SELİX-FİX 150 SELİX-FİX 170 SELİX-DERZ 300 SELİX-DERZ 330 SELİX-DERZ 350... 6... 7... 8...

Detaylı

SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI

SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI 1. Sürme Tip Su Yalıtım Malzeme Türleri : Su ve nem yalıtımında kullanılan malzeme gruplarından biride Sürme Tip Malzemelerdir. Bir binayı ele aldığımızda temel-perde,

Detaylı

2. DUVAR YALITIM UYGULAMASI

2. DUVAR YALITIM UYGULAMASI İÇİNDEKİLER KONULAR Sayfa ÖZET 1 AÇIKLAMALAR 2 ÖĞRENME FAALİYETİ - 1 3 1. ÇATI YALITIMI 3 1.1. Kullanılan Çatı Arası Yalıtımı 3 1.2.Kullanılmayan Çatı Arası Yalıtımı 4 1.3. Ters Teras Çatı Yalıtımı 5 ÖĞRENME

Detaylı

Yalıtım Çözümleri. inovatif yapı çözümleri

Yalıtım Çözümleri. inovatif yapı çözümleri Yalıtım Çözümleri inovatif yapı çözümleri Çatı, Balkon ve Teras Yalıtımı 1 DAKORIT Ruflex 20D Çatı yüzeylerinin yalıtımı için solvent içermeyen, yüksek elastikiyete sahip, renkli sıvı membran Özellikler

Detaylı

2012 Uygulama Rehberi

2012 Uygulama Rehberi 2012 Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi 1 İçindekiler Seramik Uygulamaları 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 Mevcut Seramik Üzeri Seramik Uygulaması Alçıpanel ve Alçı Yüzeyler

Detaylı

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ Wallmerk 2007 yılında kurulan Wallmerk Yapı Kimyasalları; Türkiye de stratejik önemi olan ve en önemli endüstriyel

Detaylı

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ T.C. ÇORLU BELEDİYESİ KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ İNŞAAT ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİ Sıra No 1 2 Poz No İmalatın Cinsi Birim Satın alınan ve beton pompasıyla basılan, basınç dayanım sınıfı

Detaylı

ÜRÜN REHBERİ. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com

ÜRÜN REHBERİ. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com ÜRÜN REHBERİ yapılarda altın koruma www.stratakim.com ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ TH 100 Y ELYAFLI BEYAZ YAPILASAL TAMİR HARCI TH 100 Y, Çimento esaslı, tek bileşenli,polimer

Detaylı

1. 2 yıl uygulama sigortası ve 10 yıl ürün garantisi ürün uygulanmasının bittiği tarihten itibaren başlar.

1. 2 yıl uygulama sigortası ve 10 yıl ürün garantisi ürün uygulanmasının bittiği tarihten itibaren başlar. GARANTİ BELGESİ GARANTİ TANIMI Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş. ( Kalekim A.Ş. ) aşağıda belirtilmiş olan koşullara tabi olmak üzere bu belgede listelenen Kalekim ürünleriyle Garantili Usta tarafından

Detaylı

ULUSAL YETERLİLİK 12UY0057-3 ISI YALITIMCISI SEVİYE 3

ULUSAL YETERLİLİK 12UY0057-3 ISI YALITIMCISI SEVİYE 3 ULUSAL YETERLİLİK 12UY0057-3 ISI YALITIMCISI SEVİYE 3 REVİZYON NO:00 MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU Ankara, 2012 12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı ÖNSÖZ Isı Yalıtımcısı (Seviye 3) Ulusal Yeterliliği 5544 sayılı Mesleki

Detaylı

MasterSeal M 861 (Eski Adı Conipur M 860 Thix)

MasterSeal M 861 (Eski Adı Conipur M 860 Thix) Poliüretan Esaslı, İki Bileşenli, Solventsiz, Tiksotropik Su İzolasyon Membranı Tanımı MasterSeal M 861, poliüretan esaslı, iki bileşenli, solventsiz, çatlak örtme (crack bridging) özelliğine sahip, tiksotropik,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ FARKLI YÜZEYLERE SERAMİK KARO KAPLAMA 1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

K A L İ T E P O L İ T İ K A M I Z

K A L İ T E P O L İ T İ K A M I Z 2015 ÜRÜN KATALOĞU 2 H A K K I M I Z D A 1998 yılından itibaren ısı yalıtımı ve yapı kimyasalları konusunda edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeler doğrultusunda 2008 yılında Deniz Yalıtım ve Konut Sistemleri

Detaylı

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe uygulamaları Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar Zemin sistemleri İç cephe uygulamaları Weber de yenilikler devam

Detaylı