Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar"

Transkript

1 Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

2 KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler üreterek, işletmenizdeki süreçlerde can alıcı optimizasyonların gerçekleşmesini sağlmakta. Robotiğin öncülerindendik ve bugün dünya çapında inovasyon lideriyiz. En büyük tutkumuz, geleceği belirleyen çözümlerle, en karmaşık otomasyon görevlerini dahi kolaylaştırmaktır. Her ne yapmak istiyorsanız ve somut görev her ne olursa olsun: KUKA ile neredeyse her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, deneyimli KUKA sistem ortaklarımız sayesinde, bu her sektör için geçerlidir. Fikirlerinizi uygulamaya koymak için biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bu deneyimlerimizi kendi başarınız için kullanın.

3 3 Hızın yeni ustaları. 6 kg ve 10 kg arası taşıma kapasiteli KUKA küçük robotlar. KR AGILUS serisi ile KUKA, kapsamlı bir küçük robot ailesi sunmaktadır. KR AGILUS serisinin performansı, kendi taşıma kapasitesi aralığında benzersizdir. Altı adet aksıyla en yüksek hızlarda çalışarak, kısa döngü süreleri içinde, entegre edilmiş enerji beslemesiyle her konumda örnek teşkil eder: Taban, tavan ve duvara montaj konusunda alışılmadık işlerin üstesinden gelebilirsiniz. KR AGILUS modellerinin tümü daima, bütün KUKA robot modellerine ait kalitesi kanıtlanmış olan kumanda teknolojisi KR C4 ile çalıştırılmaktadır. Bu sınıfta benzersiz olan özellik ise, insan ve makinenin verimli bir biçimde birlikte çalışmasını önemli ölçüde kolaylaştıran Safe Robot işlevidir. Bu, tamamen yeni olan otomasyon konseptlerine imkan tanımaktadır. KR AGILUS: KUKA tarafından üretilmiş, benzersiz işlevsellik ve güvenilirlik. Düşük taşıma kapasiteli KUKA robotları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin ve akıllı telefonunuzla bu QR kodunu okutun.

4 4 \ KUKA küçük robotlar\ Avantajlar ve fonksiyonlar KR AGILUS serisi. Küçük robotların geleceği. Ürünlere genel bakış Robot KR AGILUS KR 6 R900 sixx Kumanda sistemi KR C4 compact Elle kumanda cihazı KUKA smartpad ENTEGRE ENERJİ BESLEMESİ YÜKSEK HASSASİYET OPTİMUM ÇALIŞMA ALANI BAKIMI KOLAY YÜKSEK HIZ ÇEŞİTLİ KONUMLARDA MONTAJ OLANAĞI KENDİNİ KANITLAMIŞ KUKA KUMANDA SİSTEMİ

5 5 Erişim mesafesi mm C mm 900 mm A D 800 mm 700 mm B 600 mm 500 mm 0 kg 2 kg 4 kg 6 kg 8 kg 10 kg 12 kg Taşıma kapasitesi 1 KR 6 R900 sixx (A). Gelecek aylarda yeni taşıma kapasiteli varyantlar (B, C, D) Standard, Food, Cleanroom ve Waterproof modellerinde sunulacaktır. 2 Robot koluna komple entegre edilmiş enerji beslemesi. KUKA küçük robot ailesi yeni bir neslin üstün yönleri YÜKSEK HIZ. Elleçleme görevlerinde, özellikle "Pick and Place" (al ve diz) uygulamalarında, KUKA küçük robotların kuvvetli yönleri ortaya çıkar: yüksek hız. Bu sayede, minimum çevrim sürelerinde, ikna edici sonuçlar elde edilir. HASSASİYET. Yüksek tekrarlama doğruluğunun gerektiği yerler, tam da KUKA küçük robotların işidir. Üretim kalitesinin en üst düzeye ulaşmasını mümkün kılarlar. Sağlam yapıları sayesinde tüm çalışma alanında sabit bir hassasiyetle çalışırlar. ENTEGRE ENERJİ BESLEMESİ. Ekstrem ince konturlar için küçük robotlarda enerji beslemesi, EtherCAT/ EtherNet (veri yolu hattı), üç adet 5/2 yollu valf (basınçlı hava), direkt hava hattı ve altı giriş ve iki çıkış dahil olmak üzere, entegre edilmiştir. Özellikle dar çalışma alanları için minimum tepki sürelerine sahip, kolay kavrayıcı entegrasyonu. GENİŞ MONTAJ KONUM ARALIĞI. Zemine, tavana veya duvara montaj! KUKA küçük robotlar, tüm akslardaki frenleri sayesinde, her pozisyonda mükemmel sonuçlar sunar. BAKIMI KOLAY. KUKA küçük robotların motor ve şanzımalnları hiçbir şekilde yağlama/yağ değişimi gerektirmez (ömür boyu yağlama). Bu özellikleriyle adeta sürekli, kesintisiz üretim için yaratılmışlardır. OPTİMUM ÇALIŞMA ALANI. Robot tabanına yakın konumlara ve baş aşağı bölgesinde bulunan noktalara ulaşabilme özelliğiyle ve mm'ye varan erişim mesafeleriyle, KR AGILUS optimum bir çalışma alanı sunar. İlave ekipman, kol, el, bağlantı kolu ve döner tabladaki çeşitli montaj noktalarına takılabilir (örn. valflar ve G/Ç modülleri). Bu şekilde yer tasarrufu sağlayan, ekonomik hücre konseptleri gerçekleştirilebilir. KUKA KR C4 KUMANDA SİSTEMİ. KUKA küçük robot ailesi, tıpkı büyük ağabeyleri gibi, aynı KUKA kumanda teknolojisiyle işletilir.

6 6 \ KUKA küçük robotlar \ Teknik ayrıntılar KR AGILUS Çalışma alanı 1) Ölçüler A Ölçüler B Ölçüler C Ölçüler D Ölçüler E Ölçüler F Ölçüler G Ölçüler H KR 6 R900 sixx mm mm 901,5 mm 656 mm 245,5 mm 851,5 mm 420 mm 455 mm G H -190 B A ,5 25 F E C D 81,4 C Çevrim süresi KR 6 R900 sixx (25/305/25; 1 kg taşıma kapasitesi) 150'nin üzerinde çevrim/dakika R 25 mm R 25 mm 305 mm Ürünlerin yapısına ve kullanım olanaklarına ilişkin bilgiler, belirli özellikler için garanti niteliğinde değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teslimatlarımızın ve hizmetlerimizin kapsamı için ilgili sözleşme konusu belirleyicidir. Teknik veriler ve çizimler teslimatlar için bağlayıcılık teşkil etmez. Değişiklik yapma hakkı saklıdır. 1) Aks 4 ve 5'in kesiştiği noktalar baz alınmıştır.

7 7 Özellikleri ve avantajları MİNİMAL ÇEVRİM SÜRELERİ. KR AGILUS robotları tüm yönleriyle çok yüksek çalışma hızlarına göre tasarlanmıştır. Aynı zamanda yüksek hassasiyet de özelliklerinin ayrılmaz bir parçasıdır. YER TASARRUFU SAĞLAYAN ENTEGRASYON. Minimum yer ihtiyacı ve zemine, tavana veya duvara montaj seçenekleri, küçük robotları son derece esneklik kazandırmaktadır. ENTEGRE ENERJİ BESLEMESİ. Yerden tasarruf etmek amacıyla enerji besleme hattı KUKA küçük robotunun içine yerleştirilmiştir. Buna EtherCAT/EtherNet (veri yolu hattı), üç adet 5/2 yollu valf (basınçlı hava), direkt hava hattı ve giriş ve çıkışlar da dahildir. KR C4 MİMARİSİ VE İŞLEVLERİ. KUKA küçük robotlar en az büyükleri kadar çok yönlüdür. Robotlar, kendini kanıtlamış KR C4 kumanda sistemiyle aynı işlevleri kapsayan KR C4 compact kumanda sistemiyle işletilir. KUKA.SAFEOPERATİON. Güvenlik konusunda KUKA küçük robotlar bir ilke imza atıyor. Sadece bu robotlar, insan ve makinenin etkin biçimde birlikte çalışmasını önemli ölçüde kolaylaştıran KUKA.SafeOperation işlevine sahiptir. KR 6 R900 sixx Maks. erişim mesafesi 901 mm Maks. taşıma kapasitesi 6 kg Konum tekrarlanabilirlik hassasiyeti ±0,03 mm Aks sayısı 6 Montaj konumu Zemin, tavan, duvar Model Robot kurulum alanı 209 mm 207 mm Ağırlık (kumanda sistemi olmadan) yakl 52 kg Aks verileri/ Hareket aralığı KR AGILUS'un arabirim plakası 1 Aks 7 için enkoder girişi 2 Aks 8 için enkoder girişi 3 Pnömatik (hava 1, hava 2, temizleme havası) 4 Mikro EMD 5 Veri yolu bağlantısı (100MBit) 6 Motor bağlantısı 7 Veri bağlantısı Aks 1 (A1) +/-170 Aks 2 (A2) +45 /-190 Aks 3 (A3) +156 /-120 Aks 4 (A4) +/-185 Aks 5 (A5) +/-120 Aks 6 (A6) +/-350 İşletim koşulları Robot çevre sıcaklığı +5 C ila +45 C Koruma sınıfı 1 2 XP7.1 XP8.1 PURGE 4 5 X32 XPN1 X AIR 1 AIR 2 X30 Robot koruma sınıfı IP 54 Kumanda sistemi KR C4 compact Elle kumanda cihazı KUKA smartpad

8 8 \ KUKA küçük robotlar \ KUKA sistem bileşenleri Rakipsiz bir ekip. Ürünlere genel bakış BİRLİKTE DAHA HIZLI BİRLİKTE DAHA GÜVENLİ Küçük robot Sistem kumandası KR C4 compact ÇOK HIZLI, İNCE VE SAĞLAM: KR AGILUS KÜÇÜK ROBOT AİLESİ. Otomasyon görevlerini daha esnek çözün. Çevrim sürelerini minimalize edin. Yepyeni kullanım alanları keşfedin. Kapsamlı KUKA küçük robot serisi %100 KUKA'dır: güvenilir kalite ve uzun ömürlülükle birlikte maksimum fonksiyon çeşitliliği ve esneklik. KUKA.SafeOperation fonksiyonuyla kombine edilmiş en hızlı 6 akslı robotlar, bu küçük robot ailesine büyük bir rekabet avantajı kazandırmakta. GELECEĞİN KÜÇÜK ROBOT KUMANDA SİSTEMİ. Kalitesini kanıtlamış KR C4'ten daha kompakt ölçüleri ve onun verimli teknolojisine sahip KR C4 compact, küçük bir alanda yüksek performans sunmaktadır. Devrim niteliğindeki konsepti, yarının otomasyon çözümleri için güvenli bir temel oluşturmakta. Çünkü yalnızca KUKA, standart olarak entegre edilmiş güvenlik fonksiyonları sunarak açık arayüzlerle tüm sisteme olabildiğince kolay bir entegrasyon sağlamaktadır. Bu, otomasyonda, entegrasyon, servis ve bakım maliyetlerini önemli ölçüde düşürmektedir. Aynı zamanda sistemlerin, verim ve esnekliğini kalıcı olarak artırmaktadır. Yarının taleplerini karşılamak için gerekli esnekliği garantileyin. 99,99% KULLANILABİLİRLİK. SAĞLAMLIĞI VE MİNİMUM BAKIM GEREKSİNİMİYLE BU RAKİPSİZ EKİP BAŞARI İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIR.

9 9 BİRLİKTE DAHA KOLAY BİRLİKTE DAHA İŞLEVSEL KUKA smartpad elle kumanda cihazı İşlev ve teknoloji paketleri ROBOTLARI KUMANDA ETMENİN EN KOLAY YOLU. Dokunmatik ekran. Grafik desteği. Esnek etkileşim. KUKA smartpad, büyük bir dokunmatik ekran üzerinden robotların ve hatta ekranda görüntülenebilen komple sistemlerin kumanda edilmesini sağlar. Kullanıcıya, sadece o anda ihtiyaç duyduğu kumanda öğeleri sunulur. Kullanıcıların daha kolay, daha hızlı ve daha verimli çalışabilmelerini sağlamak için, dikkatleri daima asıl önemli olan noktaya çekilir. HER GÖREV İÇİN OPTİMUM DÜZEYDE HAZIRLANMIŞ, ETKİN BİR YAZILIM ÇÖZÜMÜ. KUKA işlev ve teknoloji paketleri KUKA robotlarına adeta hayat verir. Bunlar robotlara, bir otomasyon çözümü dahilindeki belirli sektörlere özgü, çok spesifik işlevleri üstlenme özelliği kazandırır: Elleçleme, işleme, ölçme veya örn. konveyör senkronizasyonu ya da görüntü kumandalı parça tanıma sistemi için işlev paketleri. KUKA işlev ve teknoloji paketleriyle otomasyon çok kolay.

10 10 \ KUKA küçük robotlar \ KUKA sistem bileşenleri KR C4 compact Geleceğin küçük robot kumanda sistemi DAHA YÜKSEK PERFORMANS, DAHA GÜVENLİ, DAHA ESNEK VE DAHA AKILLI. KR C4 compact, küçük bir yapıda yüksek performanslı, güvenilir KR C4 teknolojisini sunar. Esnek yapısı ve bunun kazandırdığı geliştirilebilme özelliği yeteneklerini artırmaktadır. Donanım bileşenlerinin, kabloların ve fişlerin sayısı önemli ölçüde azaltılıp yazılım tabanlı çözümlerle değiştirilmiştir. Yüksek kaliteli, sağlam kumanda sistemi, az bakım gerektirecek yapıdadır, sıcaklıkla düzenlenen fan teknolojisi ihtiyaç dahilinde sadece kısa süreli açılır ve son derece sessizdir. MİNİMUM YER İHTİYACI HER SİSTEMLE KULLANILABİLİR SAĞLAMLIK VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI İLETİŞİMDE YETENEKLİ MULTİ YETENEK Ürünlerin yapısına ve kullanım olanaklarına ilişkin bilgiler, belirli özellikler için garanti niteliğinde değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teslimatlarımızın ve hizmetlerimizin kapsamı için ilgili sözleşme konusu belirleyicidir. Teknik veriler ve çizimler teslimatlar için bağlayıcılık teşkil etmez. Değişiklik yapma hakkı saklıdır.

11 mm 483 mm 271 mm 271 mm Özellikleri ve avantajları MİNİMUM YER İHTİYACI. Gövdesinin kompakt ölçüleri, 19 inçlik kumanda dolaplarına ve de aynı şekilde küçük koruyucu muhafazalara yerden tasarruf edecek şekilde monte edilmesine imkan sağlar. Kompakt ölçülerine rağmen KR C4 compact, KR C4 kumandasının sağladığı tüm hizmetleri sunar. MULTİ YETENEK. Safety, Robot, Logic, Motion ve Process- Control, KR C4 hepsini bir kumandada birleştirir. Böylece tüm sistemi zahmetsiz bir biçimde kumanda edebilirsiniz. HER SİSTEMLE KULLANILABİLİR. Açık mimarisi sayesinde KR C4 compact, KUKA robotlarının yanı sıra ilave aksları da kumanda edebilir; minimum alanda maksimum esneklik, ölçeklendirme, verim ve açıklık için. İLETİŞİMDE YETENEKLİ. KR C4, kendi KRL robot dilinin yanı sıra CNC işleme sektöründe kullanılan dil (G kodu) ile PLC kumandalarının dilini anlar ve böylece örneğin SIEMENS veya Rockwell kumandanızla doğrudan iletişime geçebilir. Şebeke bağlantısı İşletim koşulları Kumanda sistemi KR C4 compact Tip KR C4 compact İşlemci MultiCore teknolojisi Sabit disk HDD, SSD opsiyonel Arabirim USB, EtherNet, DVI-I Alan busları PROFINET, EtherNet/IP, PROFIBUS, DeviceNet, EtherCAT Maksimum aks sayısı 6+6 (ilave aks kutusuyla) Koruma sınıfı IP 20 Ölçüler (D x G x Y) 460 mm x 483 mm x 271 mm Ağırlık 33 kg Nominal bağlantı gerilimi AC 1 x 208 ila 230 V İzin verilen nominal gerilim toleransı % -10 ila +10 Şebeke frekansı 49 ila 61 Hz Şebeke tarafındaki sigorta 1 x 16 A gecikmeli Çevre sıcaklığı +5 C ila +45 C SAĞLAMLIK. Tüm bileşenleri için uzun ömürlü yapı parçalarının seçilmiş olması ve de planlanmış dolap konsepti, en yüksek talepler söz konusu olduğunda dahi uzun ve güvenli bir çalışma imkanı sağlar. VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI. Yeni enerji yönetimiyle, kumandanın enerji tüketimi, stand-by modunda %95'e varan ölçülere dek düşürülebilir. Sıcaklık regülasyonlu fanla kombine edilen iyileştirilmiş soğutma konsepti, sessiz çalışmasıyla birlikte, kumandadaki güç kaybını da en aza indirger.

12 12 \ KUKA küçük robotlar \ KUKA sistem bileşenleri KUKA smartpad KUKA smartpad Robot kumanda etmek artık çok kolay DOKUNMATİK EKRAN. GRAFİK DESTEĞİ. ESNEK ETKİLEŞİM. Robotların becerileri birbirinden farklılaştıkça, sezgisel olarak kullanılabilen kullanıcı arayüzleri daha da önem kazanır. Yeni KUKA smartpad kontrol ünitesi, büyük ve yansıma yapmayan dokunmatik ekranında, robotların sezgisel olarak nasıl kullanılabileceğini etkileyici bir şekilde gösteriyor. Akıllı, etkileşimli diyaloglar, kullanıcıya daima o an gerekli olan kumanda öğelerini kullanıma sunar. Bu şekilde işler daha kolay, daha hızlı, daha verimli ve -adının da belirttiği gibi- daha "akıllıca" yürütülebilir. ENTEGRE USB BAĞLANTISI YANSIMASIZ DOKUNMATİK EKRAN HER SİSTEMLE KULLANILABİLİR ERGONOMİK AÇIDAN OPTİMİZE EDİLMİŞ HOT-PLUG ÖZELLİĞİ HAPTİK HAREKET TUŞLARI Ürünlerin yapısına ve kullanım olanaklarına ilişkin bilgiler, belirli özellikler için garanti niteliğinde değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teslimatlarımızın ve hizmetlerimizin kapsamı için ilgili sözleşme konusu belirleyicidir. Teknik veriler ve çizimler teslimatlar için bağlayıcılık teşkil etmez. Değişiklik yapma hakkı saklıdır.

13 Dokunmatik ekran üzerinden kolay, sezgisel kumanda 2 Ergonomik 6B fare 1 Özellikleri ve avantajları HER SİSTEMLE KULLANILABİLİR. KUKA smartpad ile tüm KUKA robotlarını ve KR C4 kumanda sistemlerini kumanda edebilirsiniz. YANSIMASIZ DOKUNMATİK EKRAN. 8,4 inç büyüklüğündeki, güçlü aydınlatmalı, sezgisel kullanıcı arayüzüne sahip ekran. KUKA smartpad elle kumanda cihazı Tip KUKA smartpad Ekran çizilmez, endüstri tipi dokunmatik ekran Ekran boyutu 8,4" Ölçüler (D x G x Y) 80 mm x 330 mm x 260 mm Ağırlık g ERGONOMİK AÇIDAN OPTİMİZE EDİLMİŞ. Kullanım kolaylığı kriterlerine göre tasarlanmıştır. Sadece gram ağırlıkla, rahat taşınabilir ve yorulmadan çalışma olanağı sunar. HOT-PLUG ÖZELLİĞİ. KUKA smartpad'in kullanılmadığı durumlarda, devam eden işletim sırasında bağlantısı kolayca sökülebilir ve tüm diğer KR C4 kumandaları için kullanılabilir. ENTEGRE USB BAĞLANTISI. Doğrudan KUKA smartpad üzerindeki USB bağlantı noktası aracılığıyla konfigürasyonlar doğrudan kaydedilebilir ve okunabilir. HAPTİK HAREKET TUŞLARI. Haptik hareket tuşları ve haptik kumanda edilebilir fare kombinasyonu sayesinde, robotla sürekli göz teması halinde, sezgisel manevra yapmak mümkündür.

14 14 \ KUKA küçük robotlar \ KUKA sistem bileşenleri KUKA fonksiyon ve teknoloji paketleri KR C4 compact için işlev ve teknoloji paketleri KUKA fonksiyon ve teknoloji paketleri, fazla programlama zahmeti gerektirmeksizin, spesifik otomasyon görevlerini etkin bir şekilde çözmenizi sağlar. Mevcut KUKA yazılım çözümleri neredeyse tüm uygulama alanlarını kapsar. Bu paketler temelinde KUKA sistem ortaklarımız, müşteri taleplerine göre özel olarak geliştirilmiş çözümleri gerçekleştirir. KUKA işlev ve teknoloji paketleri KUKA.WorkVisual KUKA.Load KUKA.UserTech KUKA.ExpertTech KUKA.HMI Zenon KUKA.RemoteView KUKA.VirtualRemotePendant KUKA.RobotSensorInterface KUKA.VisionTech KUKA.ConveyorTech KUKA.ForceTorqueControl KUKA.SafeOperation KUKA.SafeRangeMonitoring Sistem konfigürasyonu, programlama, veri yedekleme, tanılama vs. için tüm KUKA robotlarına uygun mühendislik ortamı. Bir KUKA robotunda yük boyutlarının belirlenmesini veya mevcut bir yüke uygun robotun seçilmesini destekler. Serbest tanımlanabilir kumanda tuşları, giriş ekranları ve parametre listeleri sayesinde hareket ve program süreçlerini hızlı programlama olanağı. Menü destekli komut seçimleriyle, uzman olmayan kişiler için de KRL kodunda hızlandırılmış, basitleştirilmiş programlama olanağı. Programlama bilgisi olmadan müşteriye ve uygulamaya özgü görselleştirme ve kumanda arayüzleri oluşturma olanağı. KUKA smartpad'in dokunmatik ekranıyla ve tuşlarıyla görüntülenir ve kumanda edilir. Güvenli bir İnternet bağlantısı üzerinden robota uzaktan erişim ve bununla birlikte uzaktan tanılama veya devreye alma desteği sağlar. EtherNet iletişimyle, KUKA smartpad'in kullanıcı arayüzünü harici bir bilgisayarda yürütmeyi ve robotu kumanda etmeyi sağlar. Sensör sisteminin KR C4'e esnek bir şekilde bağlanmasını rahat biçimde destekler. Ayrıca gerçek zaman taleplerinin aktarılması için birden çok kanal da entegre edilebilir. Görüntü işleme, kamera veya sensör sistemi dahil olmak üzere, entegre görüntleme sistemi. Kapsamlı konfigürasyon olanakları, robotun yapılandırılmamış bir ortamda, esnek bir biçimde kullanılmasını mümkün kılar. Robot ile sevk bandının birlikte çalışmasını organize eder. Karmaşık uygulamalar için dahil, etkin, dinamik parça elleçlemeyi mümkün kılar. İşleme sırasında, iş parçasında ortaya çıkan proses kuvvetlerini ve momentleri dikkate alır ve bunları program akışındaki belirlemelere göre düzenler. Zımparlama, cilalama, bükme veya montaj uygulamalarında bu teknoloji paketi vazgeçilmez bir yardımcı. İnsan ve makine arasındaki iş güvenliğini esnek şekilde oluşturur. Güvenli çalışma alanları, hızlar, robot aletleri için kılıflar ve kullanıcıyla birlikte çalışma tanımlanır. Güvenlik ve çalışma bölgesinin sınırlanması ve denetlenmesi için başlangıç aracıdır. Statik olarak tanımlanmış aks bölgelerinin denetlenmesi ve sınırlanması, birçok uygulama için yeterli düzeyde bir iş güvenliği sağlar. Ürünlerin yapısına ve kullanım olanaklarına ilişkin bilgiler, belirli özellikler için garanti niteliğinde değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teslimatlarımızın ve hizmetlerimizin kapsamı için ilgili sözleşme konusu belirleyicidir. Teknik veriler ve çizimler teslimatlar için bağlayıcılık teşkil etmez. Değişiklik yapma hakkı saklıdır.

15 15 KUKA işlev ve teknoloji paketleri KUKA.Gripper & SpotTech KUKA.RoboTeam KUKA.EtherNet KRL KUKA.OPC-Server KUKA.PLC Multiprog KUKA.PLC ProConOS KUKA.PLC mxa KUKA.CNC KUKA.Sim Kullanımı kolay inline formlarıyla, çeşitli endüstriyel uygulama alanları için kavrayıcı aletler ve kaynak kıskaçları programlanabilir. Ortak bir yükü kaldırma veya hareketli bir iş parçası üzerinde birlikte çalışma gibi, birden fazla robotun büyük bir hassasiyetle birlikte çalışmasını mümkün kılar ve koordine eder. EtherNet arabirimi üzerinden harici bilgisayarlarla veri alışverişinde bulunma olanağı sunar. Robot burada hem istemci, hem sunucu olarak hizmet verebilir. Gerçek zamana bağlı olmayan veri akışları için robot ile harici kumanda sistemleri arasında standartlaştırılmış veri alışverişi sağlayan temel teknoloji. Harici görselleştirme ve MES sistemlerinin entegre edilmesi için ideal. Çok hızlı bir Soft-PLC'nin, IEC61131 standardına uygun programlama ortamı. KR C4'ün işlevlerini genişletir ve otomasyon hücrelerinin ve uygulamalarının programlanmasında neredeyse sınırsız açıklık tanır. Soft-PLC KUKA.PLC Multiprog'un çalışma zamanı sistemi. KUKA.Multiprog ile oluşturulan PLC programları, robotun tüm G/Ç sistemine tam erişimle KR C4'te doğrudan yürütülür. Aks pozisyonları ve hız gibi değişkenleri okuma ve işleme, fonksiyon modülleri üzerinden gerçekleşir. Harici kumanda sistemleriyle (Siemens, Rockwell vb.) robotun doğrudan kumanda edilmesini ve konumlandırılmasını sağlar. Böylelike kullanıcının, KUKA'ya özgü robot dili KRL ile robot programlama hakkında bilgi sahibi olması gerekmez. Takım tezgahı kodunun (G-Code) doğrudan robot kumanda sisteminde yürütülmesi için yazılım tabanlı CNC emplementasyonu. Robot böylelikle kendi hassasiyet ve rijitliği çerçevesinde, rota destekli süreçler için bir işleme merkezine dönüşür. KUKA.Sim'in simülasyon programlarıyla robot hücreleri, tıpkı orijinali gibi planlanabilir.

16 KUKA'daki muhatabınız: KUKA Roboter CEE GmbH Merkezi Avusturya Türkiye Istanbul Şubesi Şerifali Mah. Kıble Sk. Optimum Plaza No.28 Kat 1 Yukarı Dudullu / Ümraniye Istanbul Türkiye Phone: Fax: Ürünlerin yapısına ve kullanım olanaklarına ilişkin bilgiler, belirli özellikler için garanti niteliğinde değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teslimatlarımızın ve hizmetlerimizin kapsamı için ilgili sözleşme konusu belirleyicidir. Teknik veriler ve çizimler teslimat için bağlayıcılık teşkil etmez. Değişiklik yapma hakkı saklıdır. PB0001/TR/1/0912

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva AC Power for Business-Critical Continuity Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva Orta ve Büyük Ölçekli Veri Merkezleri İçin Kurumsal Ölçekte KGK Koruması Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power

Detaylı

Su analizi için proses cihazları

Su analizi için proses cihazları Su analizi için proses cihazları İçme suyu ve atık suya yönelik ürünler ve hizmetler Doğrudan üreticiden: Ürünler, sistemler ve servis Kaliteli ürünler, sistem çözümleri ve kapsamlı hizmet arıyorsunuz.

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü Performans. Esnek Kontrol.

PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu. Güçlü Performans. Esnek Kontrol. PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu Güçlü Performans. Esnek Kontrol. PowerFlex Orta Gerilim AC Motor Sürücüler Seçim Kılavuzu Orta Gerilim PowerFlex AC Motor Sürücüleri Ailesi ile

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, 3

Detaylı

Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi. ENGEL victory. be the first.

Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi. ENGEL victory. be the first. Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi ENGEL victory be the first. Çok Renkli Uygulamalar I Sayfa 24 Müşteriye Özel Çözümler I Sayfa 26 Robot/Otomasyon I Sayfa 22 Kolonsuz Tasarım I Sayfa 4 Kontrol Ünitesi I

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

Sanatlar & El becerileri

Sanatlar & El becerileri Sanatlar & El becerileri Fırınlar ve Aksesuar Çömlekçilik Porselen desenciliği Vitray Cam eritme Süsleme Emaye Raku www.nabertherm.com Made in Germany Made in Germany Nabertherm, dünya çapındaki 400 çalışanıyla

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör GETINGE wd46 turbo çok daha hızlı bir yıkayıcı dezenfektör 2 Getinge WD46 Turbo Getinge WD46 Turbo 3 daha aziyla daha fazlasini yapmaniz için Kaynaklar sınırlı ve sağlık tesislerindeki verimlilik talepleri

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik.

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. 10 MW sınıfında yeni şaşırtıcı Jenbacher gaz motoru ile uzun ömürlü enerji. Daha Az Yakıt Tüketimi ve CO 2 Emisyonu ile

Detaylı

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract Düzakın ve Sevinç, Kurum Kaynak Planlaması (ERP) 189 Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi Cilt XXI, Sayı 1, 2002, s. 189-218 KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Erkut DÜZAKIN * Selma

Detaylı

AC Power for Business-Critical Continuity. Liebert. NX 30-60 kw

AC Power for Business-Critical Continuity. Liebert. NX 30-60 kw AC Power for Business-Critical Continuity Liebert NX 30-60 kw Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

Liebert APS 5-20 kva. Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma

Liebert APS 5-20 kva. Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma Liebert APS 5-20 kva Mevcut ve Gelecekteki Yük Talepleri için Modüler Güç Koruma Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

Yağmur için efektif çözüm.

Yağmur için efektif çözüm. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Cad. No:33 34718 Kadıköy İstanbul sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Yağmur için efektif çözüm. Geberit Çatı Drenaj Sistemi int.tr 21036-12/118 Geberit

Detaylı

Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri

Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri Depolama Sistemi Seçimi İçin Performans ve Grafik Verileri Palet kayar raf sistemleri, inovasyon çalışmaları ile yeni sistem ve entegrasyon konseptlerinin ortaya çıkmasını sağlayan, kısmi ve tam otomatik

Detaylı

Hız kontrol cihazları Altivar 12. Katalog

Hız kontrol cihazları Altivar 12. Katalog Altivar Katalog İçindekiler Altivar b b Broşür.................................................... sayfa b b Seçim kılavuzu... sayfa b b Tanıtım.................................................... b b

Detaylı

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü)

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) ABB - Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) A.G.-O.G. ŞALT TANITICI REKLAM AKILLI YÜK YÖNETİMİ YÜKLERİ OPTİMİZE EDEREK ENERJİ KESİNTİLERİNİ AZALTAN YENİ DEVRE

Detaylı

ENDÜSTRİ 4.0 A ÖNCÜLÜK ETMEK

ENDÜSTRİ 4.0 A ÖNCÜLÜK ETMEK ENDÜSTRİ 4.0 A ÖNCÜLÜK ETMEK Günümüzde otomasyon teknolojisi Nesnelerin İnterneti sloganını benimsemeye başlıyor. İnternet teknolojileri ile yakınlaşma dördüncü sanayi devrimi veya Endüstri 4.0 olarak

Detaylı