GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR. Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2015-2016 GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR. Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca 2015-2016 güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir"

Transkript

1 GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR Buradaki soru ve yanıtlar yalnızca güz dönemi ders kayıtları için geçerlidir Birinci sınıf öğrencilerinin ders kayıtları nasıl yapılacaktır? Birinci sınıf öğrencileri ders kayıtlarını danışmanları ile birlikte yapacaklardır. Düzenli birinci sınıf öğrencisi hangi derslere kaydolur? Birinci sınıf öğrencisi yalnızca birinci sınıf programındaki dersleri alabilir. Diğer deyişle, birinci sınıf öğrencisinin kaydolacağı dersler sabittir ve yalnızca birinci sınıf dersleridir. Düzensiz birinci sınıf öğrencisi hangi derslere kaydolur? Öncelikle birinci sınıf dersleri olmak üzere hangi derslere kayıt olabileceklerini danışmanları ile birlikte belirlemelidirler. PeopleSoft ile ders kaydı nasıl yapılır? Ders kaydı ders bazında veya program bazında yapılabilir. Ders bazında kayıt açık olan derslerden seçilerek yapılır. Program bazında kayıt öğrencinin programındaki derslerden seçilip tıklanarak yapılır. Çift anadal öğrencisi ikinci dalındaki derslere nasıl kaydolur? Ders kaydı ders bazında veya program bazında yapılabilir. Ders bazında kayıtta öğrenci açık olan derslerden seçerek derse kaydolur ve bu dersler PeopleSoft tarafından her iki dal için de dikkate alınır. Ya da her iki dal için ayrı ayrı program bazlı kayıt yapabilir. PeopleSoft ta güz döneminde bütün bölümler tarafından açılmış olan derslerinin tümü nasıl görülebilir? Güz döneminde bütün bölümler tarafında açılmış olan derslerinin tümü arama (class search) işlevi ile görülebilir. Arama ders bazında veya alan (subject) bazında yapılabilir. PeopleSoft ta bir programla ilgili olarak açılmış olan derslerin haftalık ders programı nasıl görülebilir? Bir programla ilgili olarak açılmış olan derslerin haftalık ders programı öğrenci kullanıcı servisi altında görülebilir. PeopleSoft ta bir öğrencinin kaydolmuş olduğu derslerin haftalık ders programı nasıl görülebilir?

2 Bir öğrencinin kaydolmuş olduğu derslerin haftalık ders programı öğrenci kullanıcı servisi altında görülebilir. PeopleSoft ta bir öğrencinin akademik durumu görülebilir? Bir öğrencinin akademik durumu ders geçmişi (course history) ve dönem bilgisi (term information) altında görülebilir. PeopleSoft ta şu an üniversite için uyarlanmış transkript formu bulunmayıp öğrenciler transkript almak için Öğrenci İşlerine başvurmalıdırlar. Birinci sınıf öğrencileri derslere kaydolmak için kiminle görüşmelidir? Birinci sınıf öğrencileri de derslerine danışman gözetiminde kaydolur. Öğrencinin program dışı (out of curriculum) ders almasına izin verilir mi? Evet. Program dışı olarak alınan dersler programın mezuniyet koşullarının sayılmasında hesaba katılmaz ancak maksimum ders yüküne sayılır. Program dışı derslere nasıl kayıt yapılır? Program dışı derslere kayıt diğer derslerle aynı şekilde yapılır, diğer deyişle, açık olan derslerden seçilerek yapılır. Program dışı alınan dersler nerede görülebilir? Program dışı alınan dersler ders geçmişinde (course history) görülebilir. Bu dersler öğrencinin programında yer almadığından program altında (academic requirements) görülmez. Bir dersin kotası dolu ise ve fakat dersi alması gereken bir öğrenci var ise ne yapılır? Dersin başka bir şubesinde kota var ise o şubeye kaydedilir. Dersin başka bir şubesinde de kota yok ise öğrenci dersin kaydolacağı şubesinin bekleme listesine (waiting list) alınır ve bekleme listesinde yer açıldığında öğrenci derse kaydolur. Maksimum ders yükü limiti nedir? Maksimum ders yükü limiti öğrencinin bir dönemde kaydolabileceği maksimum toplam AKTS kredisidir. Lisans ve ön lisans programları için maksimum ders yükü limiti öğrencinin genel not ortalamasına bağlıdır. Lisans ve ön lisans programları için maksimum ders yükü limiti değerleri aşağıdadır. Genel Not Ortalaması Maksimum ders yükü limiti (toplam AKTS kredisi) 1.99 ve altı ve üzeri 45

3 Lisansüstü programları için maksimum ders yükü limiti var mıdır? Hayır. PeopleSoft ta genel not ortalaması değeri nedir? PeopleSoft ta öğrencinin hem program bazında not ortalaması hem de genel not ortalaması tutulur. Genel Not Ortalaması değeri öğrencinin almış olduğu derslerin tümünün genel not ortalamasıdır. Program bazında not ortalaması ise anadal, çift anadal veya yandal olarak kaydolduğu her program için ayrı ayrı hesaplanır. Bunun bir sonucu olarak örneğin çift anadal öğrencisi hem Genel Not Ortalamasını hem her iki dal için ayrı ayrı not ortalamasını görür. PeopleSoft maksimum ders yükü limitini kontrol etmekte midir? Evet. Öğrenci maksimum ders yükü limitini aşamaz. PeopleSoft önkoşulları kontrol etmekte midir? Evet. Öğrenci önkoşulunu sağlamadığı dersi alamaz, diğer deyişle, dersin önkoşulu olan dersi almış ve geçmiş olması gerekir. PeopleSoft ders şubesi kotalarını kontrol etmekte midir? Evet. Öğrenci kotası dolu olan ders şubesine kaydolamaz. PeopleSoft ders saati çakışmalarını kontrol etmekte midir? Evet, kontrol etmektedir, ancak ders kaydında ders saati çakışmalarına izin verilmektedir. Öte yandan ders saati çakışmasına yalnızca çakışmasız çözüm olmayan durumlarda kalkışılmalıdır. Lisansüstü öğrencilerin ders kayıtları PeopleSoft ile mi yapılacaktır? Evet. Bir ders şubesinde belli bir öğrenci için kota ayrılabilir mi? Evet, bunun için PeopleSoft ta bir mekanizma bulunmaktadır. Bir öğrenci için belli bir ders şubesinde kota ayırmak gerekli ise danışmanınız aracılığı ile PeopeleSoft yönetimine başvurunuz. Servis indikatörü (service indicator) nedir? Servis indikatörü bir kullanıcının yapmasına izin verilen işlemlerin kontrolü için kullanılan bir mekanizmadır. Örneğin öğrenim ücretini ödememiş bir öğrencinin ders kaydını engellemek için bir servis indikatörü kullanılır. Servis talebi (service request) nedir?

4 Servis talebi bir kullanıcının diğer bir kullanıcıya belirli bir işlem yapması için bir mesaj göndermesidir. Tipik olarak servis isteği öğrencinin danışmanı tarafından veya Öğrenci İşleri Direktörlüğü tarafından yapılmasını isteği işlemler için kullanılır. Kayıtta karşılan sorunlar için kime başvurulabilir? Kullanıcı bir sorunla karşılaştığında önce kendisi sorunu anlamak ve çözmek için çabalamalı, çözememesi durumunda akademik danışmanına başvurmalıdır. Açılan dersleri nerede görebilirim? PeopleSoft dışında güz döneminde açılan derslerin listesi webte duyurulacaktır. Web adresi aşağıdadır. Öğrenci kalmış olduğu dersi tekrarlamayı sonraki dönemlere erteleyebilir mi? Normalde hayır. Öğrenci normalde kaldığı dersi ilk açıldığı dönemde tekrarlamalıdır. Öte yandan öğrencinin programını dönem bazında düzenli izleyebilmesi gibi durumlarda dersi izleyen dönemde tekrarlamasına izin verilebilir. Öğrencinin kalmış olduğu program dışı dersi tekrarlaması gerekir mi? Hayır. Öğrenci kalmış olmadığı bir dersi tekrarlayabilir mi? Evet. Ancak AA notu alınan ders tekrarlanamaz. Öğrenci tekrarladığı dersten daha önce almış olduğu nottan daha düşük bir not alırsa ne olur? Son alınan not geçerlidir. Öğrenci geçtiği dersi tekrarlar ve kalırsa ne olur? Öğrenci dersten kalmış olur. Öğrenci W almış olduğu dersi tekrarlamayı sonraki dönemlere erteleyebilir mi? Normalde hayır. Öğrenci normalde kaldığı dersi ilk açıldığı dönemde tekrarlamalıdır. Öte yandan öğrencinin programını dönem bazında düzenli izleyebilmesi gibi durumlarda dersi izleyen dönemde tekrarlamasına izin verilebilir. Ders kayıtları (class enrollment) dönemi nedir? Güz dönemi için ders kayıtları dönemi Şubat 2015 dir. Ders ekleme bırakma (add drop) dönemi nedir?

5 Güz dönemi için ders ekleme bırakma dönemi son tarihi 22 Eylül 2015 tir. Dersten çekilme (withdrawal) dönemi nedir? Güz dönemi dersten çekilme dönemi son tarihi 27 Kasım 2015 dir. Öğrenci F tekrarı olarak kaydolduğu dersten çekilebilir mi? Hayır. Öğrenci F tekrarı olarak kaydolduğu dersten çekilemez. Öğrenci W tekrarı olarak kaydolduğu dersten çekilebilir mi? Hayır. Öğrenci W tekrarı olarak kaydolduğu dersten çekilemez. NA notu nedir? NA notunun etkisi F notu ile aynıdır. NA notu öğrencinin dersin final sınavına katılma koşulunu sağlamadığı durumda verilir. Bu durumda öğrenci doğrudan kalmış olur. I notu nedir? I notu dersin belirli bir bileşenini tamamlaması için öğrenciye final sınavları döneminden sonrası için süre verilmesi içindir. Bu not yalnızca söz konusu dersin böyle bir bileşeninin olması durumunda verilir. Öğrenci dersin bileşenini tamamladığında I notu yerine not verilir ya da öğrenci dersin bileşenini tamamlamamış ise F notu verilir. I notlarının yerine verilecek notların verilme son tarihi akademik takvimde belirtilir. Öğrenci geçmiş olduğu dersin bütünleme sınavına girebilir mi? Evet. Ancak öğrenci AA notu almış olduğu dersin bütünleme sınavına giremez. mi? Öğrenci önceki bir dönemde almış olduğu bir dersin bütünleme sınavına girebilir Hayır. Öğrencinin bütünleme sınavına girmesi için dilekçe vermesi mi gereklidir? Evet. Aksi halde öğrenci bütünleme sınavına giremez. Öğrenci dilekleri nereye verilir? Dilekçenin konusuna göre ilgili birime, diğer deyişle, Bölüm Başkanlığına, Dekanlığa, Öğrenci İşlerine, SKS birimine ve hatta Rektörlüğe verilir. Bu konularda öğrencilerin danışmanlarına danışmaları önerilir. PeopleSoft sisteminde şu an hangi kullanıcı türleri (user group) tanımlanmış bulunmaktadır?

6 PeopleSoft sisteminde kullanıcı türleri (user group) olarak öğrenci ve danışman tanımlanmış bulunmaktadır. Bunun dışında öğrenci işleri ve mali işler kullanıcı türleri tanımlanmış bulunmaktadır. PeopleSoft web giriş adresi nedir? PeopleSoft a aşağıdaki iki web adresinden girilebilir. Az ders yükü ile kayıt olur mu? Az ders yükü ile kayıt olunabilir, ancak öğrenci bu durumda da normal yük için olan öğrenim ücretini öder. Normal eğitim-öğretim süresini aşan öğrencilerin kaydoldukları ders yükü belirli bir değerin altında ise düşük öğrenim ücreti öderler. Danışmanımın kim olduğunu nereden öğrenebilirim? Danışmanınızın kim olduğunu PeopleSoft ssiteminden öğrenebileceğiniz gibi fakülte /enstitü /yüksekokul sekreterliklerinden de öğrenebilirsiniz. PeopleSoft kullanıcı adımı ve şifremi nereden öğrenebilirim? PeopleSoft sistemini kullanmak için kullanıcı adı ve şifresi otomatik olarak atanmış bulunmaktadır. Kullanıcı adı formatı adı.soyadı şeklindedir, şifre ise TC kimlik numarasıdır. Öğrenci istediğinde şifresini değiştirebilir. Yabancı öğrencilerin şifreleri oryantasyon günü bildirilecektir. Hangi derslerin açılmış olduğunu nerede görebilirim? Öğrenci servisi altında veya danışman servisi altında arama (search) işlevi ile o dönem açılmış olan derslerin tümünün listesi veya alan bazında ders listesi görülebilir. Transkriptimi nasıl görebilirim? PeopleSoft sisteminde mevcut transkript formatı üniversitemize uyarlanacak olup bu aşamada PeopleSoft üzerinden transkript görülememektedir. Bunun yerin ders geçmiş (course history) veya dönem bilgisi (term information) üzerinden dönem bazında alınan dersler ve notlar görülebilmektedir. Bu bilgi transkript bilgisi ile format olarak biraz farklı olsa da içerik olarak aynıdır. Ders geçmişi (course history) transkript ile aynı bilgiyi içermekte midir? Evet. Tekrarlanan dersler ders geçmişinde (course history) nasıl görünmektedir? Tekrarlanan dersin notu notu belirten harfin sağında * işareti taşımaktadır.

7 Transfer edilen dersler nerede görünmektedir? Transfer edilen dersler ders geçmişi (course history) altında görülebilir. Seçmeli ders tekrarı nasıl yapılır? (REPEAT SWAP REUEST) Seçmeli ders tekrarı aynı dersi tekrarlayarak veya aynı seçmeli ders havuzundan başka bir ders alarak yapılır. Başka bir ders alınması durumunda bu dersin tekrar amacıyla mı yeni ders olarak mı alındığının belirtilmesi gerekir. Bunun için danışman tarafından Öğrenci İşlerine bununla ilgili servis isteği (service request) (REPEAT SWAP REQUEST) gönderilmesi gerekir. Hangi dersler transfer edilir? Hangi derslerin transfer edileceğine ilgili fakülte/enstitü/yüksekokul kurulu dersin içeriğini ve alınan notu dikkate alarak karar verir. Transfer edilen derslerin not ortalaması en az 2.00 olmalıdır. İngilizce programlarda Türkçe seçmeli ders alınabilir mi? Program dışı ders (out of curriculum) alınabilir. Programa dahil olarak alınabilecek dersler ilgili fakülte/enstitü/yüksekokul yönetim kurulu kararı ile belirlenir. Transfer derslerinin notları genel not ortalamasına sayılır mı? Evet. Yaz stajı derslerine kayıt ve notların verilmesi nasıl yapılır? Yaz stajı dersleri gerek güz gerek bahar döneminde açıktır. Öğrencinin staj notu belirlendiğinde öğrenci staj dersine kaydedilir ve notu verilir. Yaz stajı nedeniyle dönem ders yükünün artması durumunda gerekirse maksimum ders yükü limiti öğrenci bazında yükseltilir. Erasmus notları nasıl görülür? Erasmus notları transfer notlarında olduğu gibi üniversite not sistemine dönüştürülür ve öğrencinin almış olduğu dersler arasında yer alır. Ders kaydını ne zaman program (curriculum) bazlı, ne zaman arama (search) bazlı yapmalıyım? Ders kaydınında normal olarak program bazlı ders kaydını kullanınız, arama (search) bazlı ders kaydını yalnızca program dışı (out of curriculum) derslerin kaydı için kullanınız. Standart sorgulama nedir?

8 PeopleSoft sisteminden bazı bilgilerin alınması amacıyla bazı sorgulamalar tanımlanmış bulunmaktadır. Örneğin, bir danışmanın danışmanı olduğu öğrencilerden kaydını yapmış olanların dökümünü alması, bir derse kayıtlı öğrenci listesinin (sınıf listesi) alınması gibi sorgulamalar tanımlanmış bulunmaktadır. Standart sorgulamalara öğrenci servisi (student self service) ve danışman servisi (advisor self service) altında erişilebilir.

T.C. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü

T.C. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü LİSANS - ÖNLİSANS DERS KAYITLARI Ders kayıtlarından önce kayıtlı olduğunuz diploma programının ders planını, açılan dersleri ve bu dokümanda yer alan bilgileri incelemenizi, gerekli durumlarda danışmanlarınızın

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI SIKÇA SORULAN SORULAR KONU BAŞLIKLARI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI SIKÇA SORULAN SORULAR KONU BAŞLIKLARI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI SIKÇA SORULAN SORULAR KONU BAŞLIKLARI A-) YENİ KAYIT İŞLEMLERİ (LİSANS VE ÖNLİSANS) 1- ÖSYM Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri Nasıl yapılır? Üniversitemiz

Detaylı

YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI)

YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI) YTÜ LİSANS PROGRAMLARINDA KAYITLI ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ (2014-2015 BAHAR YARIYILI) DİKKAT ÖNEMLİDİR! Kayıt Yenileme İşlemi Kayıt yenileme işlemi iki aşamalıdır. 6569 sayılı kanun kapsamında,

Detaylı

YÖNETMELİK. İstanbul Aydın Üniversitesinden: İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK. İstanbul Aydın Üniversitesinden: İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ 15 Mayıs 2012 SALI Resmî Gazete Sayı : 28293 YÖNETMELİK İstanbul Aydın Üniversitesinden: İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmelik; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde yürütülen

Detaylı

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar TED Üniversitesinden : TED ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, TED Üniversitesi Fakültelerinde lisans

Detaylı

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ Acıbadem Üniversitesinden: ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Tıp Fakültesi

Detaylı

d) Birim: Avrasya Üniversitesine bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını,

d) Birim: Avrasya Üniversitesine bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını, 4 Aralık 2013 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28841 YÖNETMELİK Avrasya Üniversitesinden: AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mustafa Kemal Üniversitesi fakülte,

Detaylı

Resmî Gazete Sayı: 29198 7 Aralık 2014 PAZAR ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ

Resmî Gazete Sayı: 29198 7 Aralık 2014 PAZAR ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ Resmî Gazete Sayı: 29198 7 Aralık 2014 PAZAR ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ İKİNCİ BÖLÜM Kayıt, Katkı Payı ve Kimlik Kartı Kayıt MADDE 5 (1) Üniversiteye kesin

Detaylı

izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları

izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları izmirekonomiüniversitesilisansüstüprogramları İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ KAYIT VE ÖĞRETİM BİLGİLERİ İÇİNDEKİLER DERS KAYIT İŞLEMLERİ... 3 1. TAKVİM... 3 2. DERS KAYDI NASIL YAPILIR?... 4 2.1.

Detaylı

Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği. Resmî Gazete Sayı : 28058 YÖNETMELİK. Işık Üniversitesinden:

Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği. Resmî Gazete Sayı : 28058 YÖNETMELİK. Işık Üniversitesinden: Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Resmî Gazete Sayı : 28058 Işık Üniversitesinden: YÖNETMELİK IŞIK ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Ön Lisans-Lisans Eğitim-Öğretim, Sınav ve Sınav Değerlendirme Yönetmeliği

LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Ön Lisans-Lisans Eğitim-Öğretim, Sınav ve Sınav Değerlendirme Yönetmeliği LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Ön Lisans-Lisans Eğitim-Öğretim, Sınav ve Sınav Değerlendirme Yönetmeliği Bu Yönetmelik; (K.B.V.) Lefke Avrupa Üniversitesi Kuruluş Tüzüğü nün 18 (8), 25 (3), 26 (5), 29 (1),

Detaylı

LİSANS - ÖNLİSANS YAZ ÖĞRETİMİ DERS KAYITLARI

LİSANS - ÖNLİSANS YAZ ÖĞRETİMİ DERS KAYITLARI LİSANS - ÖNLİSANS YAZ ÖĞRETİMİ DERS KAYITLARI Yaz Öğretimi ders kayıtlarından önce kayıtlı olduğunuz diploma programının ders planını, Fakülte ve Bölümler tarafından açılması planlanan derslerin listesini

Detaylı

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KAYIT, KABUL ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KAYIT, KABUL ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar (20.06.2012 gün ve 28329 sayılı resmi gazete) ATILIM ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KAYIT, KABUL ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE

Detaylı

T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, İstanbul Medipol Üniversitesi

Detaylı

ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ Açıklamalar Bu sistem, ders kesin kayıt ve ekle/sil işlemleri için kullanılmaktadır. Kesin kayıt dönemi sonuna kadar öğrenciler geçerli bir ders programı oluşturup kayıt onayı vermekle

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 19 Kasım 2013 SALI Resmî Gazete Sayı : 28826 YÖNETMELİK İstanbul Esenyurt Üniversitesinden: İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

11 Eylül 2012 SALI Resmî Gazete Sayı : 28408 YÖNETMELİK

11 Eylül 2012 SALI Resmî Gazete Sayı : 28408 YÖNETMELİK 11 Eylül 2012 SALI Resmî Gazete Sayı : 28408 YÖNETMELİK Hasan Kalyoncu Üniversitesinden: HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam ***** MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Bülent Ecevit

Detaylı

YÖNETMELİK. Bursa Teknik Üniversitesinden: BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Bursa Teknik Üniversitesinden: BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 0 Eylül 2013 SALI Resmî Gazete Sayı : 28761 YÖNETMELİK Bursa Teknik Üniversitesinden: BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır YÖNETMELİKLER

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır YÖNETMELİKLER T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 23 Eylül 2013 PAZARTESİ Sayı : 28774 YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulundan:

Detaylı

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK 13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden: BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır YÖNETMELİKLER

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır YÖNETMELİKLER T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 19 Ağustos 2013 PAZARTESİ YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Gedik Üniversitesinden: YÖNETMELİKLER Sayı : 28740 GEDİK ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUN OLMA SÜRECİNDE DİKKAT ETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUN OLMA SÜRECİNDE DİKKAT ETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR ÖĞRENCİLERİMİZİN MEZUN OLMA SÜRECİNDE DİKKAT ETMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR Lütfen, akademik danışmanınıza ve öğrenci işlerine başvurmadan önce aşağıdaki kontrol listesini gözden geçiriniz ve açıklamaları

Detaylı

Resmî Gazete Sayı : 29078 YÖNETMELİK BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Resmî Gazete Sayı : 29078 YÖNETMELİK BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 4 Ağustos 2014 PAZARTESİ Bitlis Eren Üniversitesinden: Resmî Gazete Sayı : 29078 YÖNETMELİK BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Resmi Gazete Tarihi: 07.09.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28404 BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

T.C. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Lisans Eğitim - Öğretim Yönergesi

T.C. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Lisans Eğitim - Öğretim Yönergesi T.C. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Lisans Eğitim - Öğretim Yönergesi Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, T.C. Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin lisans eğitimöğretimi ile

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 29 Haziran 2015 PAZARTESİ YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. BAŞBAKANLIK 23 Haziran 2015

Detaylı

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Dayanak ve Tanımlar

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Dayanak ve Tanımlar ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİM, ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu Yönergenin amacı; Acıbadem Üniversitesi ne bağlı Sağlık Hizmetleri

Detaylı