Avrasya da işler rayında

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Avrasya da işler rayında"

Transkript

1 BÜLTENİ ULAŞTIRMA Avrasya da işler rayında Türkiye Uzay Ajansı nı kuruyor sayfa 2-3 te İstanbul un iki yakasını Boğaz ın altından tüp geçitle aşacak olan Avrasya Tüneli Projesi nin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Deniz seviyesinin 95 metre altındaki çalışmaları kurmaylarıyla birlikte inceleyen Ulaştırma Denizcilik ve İzmit Körfez Geçişi köprüsü yükseliyor sayfa14-15 te Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Göztepe-Kazlıçeşme arasındaki ulaşım mesafesini 15 dakikaya düşürecek tünelde çalışmaların 24 saat boyunca kesintisiz sürdüğünü açıkladı. Bakan Elvan, 2015 yılı sonunuda ise tünel çalışmalarının tamamlanacağını ifade etti. Devamı sayfa 8-9 da BTK kardeşliğimizi pekiştirecek sayfa 6-7 de Nene Hatun denize indi sayfa 16 da

2 2 Türkiye Uzay Ajansı nı kuruyor Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ni (TUSAŞTAI) ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye nin uydu ve uzay çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, ATAK Helikopteri ve uydu çalışmalarının yapıldığı birimleri gezerek yetkililerden bilgi aldı. TUSAŞ ın helikopter ve uçak tasarımında önemli görevler üstlendiğini belirten Bakan Elvan, 5 ATAK Helikopterinin Hava Kuvvetleri ne teslim edildiğini, gelecek dönemde ise bölgesel uçak yapmayı hedeflediklerini vurguladı. Bakan Elvan, en kısa sürede Türkiye Uzay Ajansı nı kuracaklarını sözlerine ekledi.

3 Bakan Elvan dan ASELSAN a ziyaret Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bakanlık Müsteşarı Feridun Bilgin, müsteşar yardımcıları ve bürokratlarla birlikte ASELSAN ı ziyaret etti. ASELSAN bünyesinde yürütülen ve bakanlığın çalışmalarında kullanılacak Ar-Ge faaliyetleri hakkında bilgi alan Elvan a ziyareti esnasında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat eşlik etti. Bakan Elvan, yaptığı açıklamada, ASELSAN ın haberleşme ve bilgi teknolojilerinden radar ve elektronik harp sistemlerine, savunma sistem teknolojilerinden ulaşım güvenlik enerji otomasyon sistemlerine kadar bir çok alanda faaliyet gösteren önemli bir kurum olduğunu anlattı. ASELSAN ın Türkiye nin en önemli teknoloji merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Elvan, bu tür merkezlerin sayısının artırılması gerektiğini kaydetti. Savunma sistemleri ulaşım ve güvenlik alanında ASELSAN ın Türkiye ye önemli katkılar verdiğini anlatan Elvan, katkının devam edeceğini vurguladı. 3

4 4 Bakan Elvan üniversiteli gençlere seslendi: Proje sizden destek bizden Türkiye de yazılım pazarını büyütmek, sektördeki istihdamı artırmak ve yazılım firmalarının beklentilerine uygun nitelikli insan yetiştirmek amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) arasında düzenlenen iş birliği imza töreni, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ın katılımıyla gerçekleştirildi. Elvan, törende yaptığı konuşmada, üniversitelerden mezun olan öğrencilerin yoğun bir şekilde iş aradıklarını ve istedikleri işi bulamadıklarını belirterek, bu iş birliğinin Türki- İmza töreninin ardından Bahçeşehir Üniversitesi ni gezen Bakan Elvan, gençlerle bir süre sohbet etti. ye için çok önemli bir başlangıç olduğunu kaydetti. Yeni Türkiye de hayattan kopuk üniversite istemediklerini belirten Elvan, Çok açık ve net olarak söylüyoruz, özellikle yazılım alanında Türkiye nin önünü açabilecek projeleri getirin. Projesi sizden, desteklemesi bizden. dedi.

5 5 Deniz Ticaret Odası nın Olağan Meclis Toplantısı na katılan Bakan Lütfi Elvan, denizcilik sektörüne yapılacak projelerle ilgili belgi verdi. Bakan Elvan, denizcilik sektörünün bürokrasiden kurtarılması gerektiğine dikkati çekti. Denizciliği güçlendirmeye kararlıyız Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Deniz Ticaret Odası Olağan Meclis Toplantısı na katıldı. Denizcilik sektörünü güçlendirmeye kararlı olduklarını belirten Elvan, Öyle bir yol haritamız olacak ki bu sektörün orta ve uzun vadede hem rekabet gücü artacak hem de dünyada yaşanan bir takım sarsıntılar karşısında dimdik ayakta duracak. Biz bunu sağlamak zorundayız dedi. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye nin denizde yolcu taşımacılığının geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Elvan, sektör paydaşlarıyla birlikte adım atacaklarını söyledi.

6 6 BTK kardeşliğimizi pekiştiriyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, BaküTiflis-Kars Demiryolu projesinin herhangi bir proje değil, kardeşlik, birlikte kalkınma ve güçlenme projesi olduğunu söyledi. Elvan, Bakü de düzenlenen Uluslararası Bakü-Tiflsi-Kars (BTK) Demiryolu Projesi konferansında yaptığı konuşmada, BTK ve Türkiye de gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgi verdi. Konuşmasına, BTK projesinin tarihsel önemine işaret ederek başlayan Elvan, bu hat ile sadece topraklardan topraklara değil, gönüllerden gönüllere sevgi ve kardeşlik hattı kurduklarını vurguladı. Siyasi, iktisadi ve toplumsal alanlarda işbirliği yapmak, kardeşlik hattını koru- mak zorunda olduklarını ifade eden Bakan Elvan, BTK demiryolu projesi herhangi bir proje değil, bir kardeşlik projesidir, birlikte kalkınma ve güçlenme projesidir dedi.

7 7 Bakan Elvan dan şehitlere vefa Uluslararası Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi Konferansı için Azarbeycan ın başkenti Bakü ye giden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, şehitlerimizi unutmadı. Bürokratlarıyla birlikte Türk Şehitliği ne giden Elvan, şehitlerin kabrine gül bırakıp dua etti.

8 8 Avrasya güneşi görecek İstanbul Valisi Vasip Şahin ve bürokratlarıyla Avrasya Tüneli nde incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, projenin tamamının 2017 yılı ağustos ayı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini hatırlattı. Elvan, 2016 sonu itibarıyla ise inşallah buradan araçlarımızla geçmiş olacağız. Tünelin kapasitesi günde 130 bin. Yüklenici firmaya vermiş olduğumuz garanti 68 bin 500 araçtır. Ancak bizim beklentilerimiz tünel açılır açılmaz 100 bin aracın geçiş sağlayacağı yönünde dedi.

9 9 Dünyaya örnek olacak proje Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Avrasya Tüneli ne gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, projede görev alan yerli ve yabancı mühendis ve işçilerle bir süre sohbet edip çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemelerinin ardından işçilerle birlikte sabah kahvaltısı yapan Bakan Elvan, Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu unun verdiği bareti imzaladı. Çalışmada görev alan tüm personele teşekkür edene Bakan Elvan, Avrasya Tüneli ni sadece Türkiye nin değil dünya kamuoyunun yakından takip ettiğini belirterek, Burda sadece İstanbul un iki yakasını denizin altından birleştirecek tünel yapmıyorsunuz. Aynı zamanda dünyaya örnek olacak bir projeye imza atıyorsunuz. ifadelerini kullandı.

10 10 Mersin-Antalya yolu tünellerle aşılıyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Mersin-Antalya karayolundaki çalışmaları inceledi. Elvan, Mersin-Antalya karayolu güzergahında 22 tünelin bulunduğunu, bunlardan 3 ünün tamamlandığını, gelecek yıl da 4 tüneli tamamlayacaklarını söyledi. Elvan, yolda çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

11 11 Bakan Elvan işçilere seslendi: Sizler görünmeyen kahramanlarsınız Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan ve diğer protokol üyeleriyle Mersin-Antalya karayolundaki çalışmaları inceledi. İşçilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Elvan, işçilerin görünmeyen kahramanlar oldğunu vurguladı.

12 12 ASİAD heyeti ziyaret sonunda Bakan Lütfi Elvan a portre fotoğrafının yer aldığı tablo hediye etti. Bakan Elvan, işadamlarını ağırladı Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) heyeti, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ı makamında ziyaret etti. Bakan Elvan, sanayici ve işadamlarının dünya pazarından daha çok pay almalarını sağlamak için çalıştıklarını belirtirken, işadamları ise son yıllarda Türkiye nin gelişimine büyük katkı sağlayan ulaştırma projelerinden övgüyle bahsetti. İşadamları, kendilerine verdiği destekten dolayı Bakan Elvan a teşekkür etti ve Ankara dan doğrudan uçuşların sayısının artırılmasını istedi. Bakan Elvan, Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Ulaştırma Memur-Sen, Birlik Haber-Sen, Uluslararası Taşımacılık Lojistik Hizmetleri Üretenler Derneği ve Gemi Mühendisleri Odası üyelerini de kabul etti.

13 13 Bakan Elvan, İSO nun Türkiye nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Vizyonu nun Ekonomimiz ile Sanayimizin Rekabet Gücü ve Geleceği Açısından Önemi konulu ekim ayı Meclis Toplantısı nda önemli açıklamalarda bulundu. İSO da Türkiye nin ulaştırma vizyonu konuşuldu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Sanayi Odası nın (İSO) Türkiye nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Vizyonu nun Ekonomimiz ile Sanayimizin Rekabet Gücü ve Geleceği Açısından Önemi konulu ekim ayı Meclis Toplantısı nda konuştu. Ulaşım ve erişim altyapısının olmadığı veya zayıf olduğu bir ülkede ekonomik kalkınmadan, gelişmeden ve sanayinin rekabet gücünden bahsedilemeyeceğini söyleyen Elvan, güçlü bir sanayiye ve ekonomiye sahip olmak için güçlü bir ulaşım ve erişim altyapısına sahip olmak gerektiğini vurguladı. Elvan, öncelikli olarak karayolu ulaştırmasına ağırlık verdiklerini hatırlatarak, öncelikle sanayi için ağırlıklı kullanılan ulaşımın kara yolu olduğunu, bugün hala taşımacılığın yaklaşık yüzde 85 ten fazlasının kara yoluyla yapıldığını aktardı. Diğer ülkelere bakıldığında demir yolu taşımacılığının çok daha ön planda bulunduğunu ifade eden Elvan, sanayicinin rekabet gücünün, yüksek taşımacılık maliyeti nedeniyle ortadan kaldırıldığını söyledi. Elvan, en başından bu yana Türkiye yi mutlaka dört bir yandan bölünmüş yollarla donatmak hedefiyle yola çıktıklarını böylece hem sanayi hem de yolcu taşımacılığı için ciddi bir rahatlama sağladıklarını vurguladı.

14 14 İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü yükseliyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü nde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Elvan, köprü ayaklarının 252 metre yüksekliğinde olacağını, bugün itibarıyla 161. metreye ulaşıldığını açıkladı. Elvan, Haziran 2015 te köprünün siluetinin görüleceğini ve yürüyerek köprüden geçilebileceğini kaydetti.

15 Teknoloji harikası köprü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, köprü inşaatında yüksek tekniklerin kullanıldığına dikkati çekti. Elvan, devletin kasasından bir kuruş para çıkmadan bu yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydetti. 15

16 16 Türkiye nin ilk acil durum müdahale gemisi suya indirildi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Yalova da inşa edilen Nene Hatun adlı acil durum müdahale gemisi nin suya indirilmesi dolayısıyla Altınova ilçesindeki Sefine Tersanesi nde düzenlenen törene katıldı. Bakan Elvan, Nene Hatun adı verilen geminin, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü için inşa edildiğini ifade etti.

DENİZ TİCARETİ. Ekim 2014 Yıl 22 Sayı 269

DENİZ TİCARETİ. Ekim 2014 Yıl 22 Sayı 269 DENİZ TİCARETİ Ekim 2014 Yıl 22 Sayı 269 Cumhuriyet in 91. Yılı Törenlerle Kutlandı Doğu Akdeniz de Hidrokarbon Kaynakları ve Deniz Alanlarının Sınırlandırılması Uluslararası Engelli Dalgıçlar Birliği

Detaylı

Kamu alımlarında yerli katkı tartışmaları

Kamu alımlarında yerli katkı tartışmaları HAZİRAN 2013 OSTİM ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ 1 Devlet Geleceği Gördü korhan@ostim.com.tr Kamu alımlarında yerli katkı tartışmaları gündemdeki sıcaklığını koruyor. KOBİ ler başta olmak üzere tüm sanayiciler,

Detaylı

TOFED in Genel Kurul heyecanı. Sorunlar Başbakan a anlatıldı. Metro nun başarı sırrı liderlik. Sektör, yine gözardı edildi

TOFED in Genel Kurul heyecanı. Sorunlar Başbakan a anlatıldı. Metro nun başarı sırrı liderlik. Sektör, yine gözardı edildi kapak-on:layout 1 1.05.2015 12:10 Page 1 TOFED in Genel Kurul heyecanı Sorunlar Başbakan a anlatıldı Sektör, yine gözardı edildi Dünyanın otobüs üretim üssü Türkiye Havayolu da demiryolu da bize muhtaç

Detaylı

Değişim ve gelişim olgusu, uzun vadeli

Değişim ve gelişim olgusu, uzun vadeli KASIM 2013 OSTİM ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ 1 Sanayinin Ufku korhan@ostim.com.tr Değişim ve gelişim olgusu, uzun vadeli stratejileri düşünmeyi zorunlu kılıyor. Bu refleks sanayide daha da belirgin bir şekilde

Detaylı

Bayrampasa ya Yakısıyor

Bayrampasa ya Yakısıyor kapak-on-1:layout 1 14.01.2015 12:42 Page 1 Bayrampasa ya Yakısıyor TOFED 10. yaşını kutluyor IPRU nun 17. üyesi Slovenya Otobüsçüler Bla Bla Car a Fransız kalmasın Turizme Rent A Bus kalitesi Avrasya

Detaylı

02 Başyazı. 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak. 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız. 10 Çorum un Geleceğine İlişkin Umudum Artt

02 Başyazı. 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak. 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız. 10 Çorum un Geleceğine İlişkin Umudum Artt İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 04 Çorum Savunma Sanayinde Yerini Alacak 06 Savunma Sanayi İçin Çorum a Yol Açmaya Hazırız ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır Yıl: 4 Sayı: 20

Detaylı

Otobüsçünün adı bile yok

Otobüsçünün adı bile yok UD-1:Layout 1 07/09/2013 17:02 Page 1 Sektörün Güçlü, Mesleki Sivil Toplum Kuruluşu yeni Y l: 12 Say : 638 P.P-BAYRAMPAfiA-222 dünyas www.tofed.org.tr Sektörün Sesi 9 Eylül 2013 Pazartesi 10 KR GAZETEM

Detaylı

02 Başyazı. 04 TOBB un OSB ye Yapacağı EML de İmzalar Tamam. 12 İş Dünyasından Eski Başkanlara Vefa. 16 Prof. Dr. Alkan dan Teşekkür Ziyareti

02 Başyazı. 04 TOBB un OSB ye Yapacağı EML de İmzalar Tamam. 12 İş Dünyasından Eski Başkanlara Vefa. 16 Prof. Dr. Alkan dan Teşekkür Ziyareti İÇİNDEKİLER 02 Başyazı 04 TOBB un OSB ye Yapacağı EML de İmzalar Tamam 07 Başaranhıncal dan Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ne Teşekkür ÇORUM TSO İŞ DÜNYASI Çorum Ticaret ve Sanayi Odası nın Yayın Organıdır

Detaylı

SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti

SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti OCAK 2013 ADANA HACI SABANCI ORGAN ZE SANAY BÖLGES TANITIM VE FAAL YET DERG S SGK Başkanı Fatih Acar AOSB yi ziyaret etti Adana OSB ye Enerji Yönetim Sistemi Belgesi Sütcü den, bankalara pozitif ayrımcılık

Detaylı

DENİZ TİCARETİ. Şubat 2013 Yıl 21 Sayı 249

DENİZ TİCARETİ. Şubat 2013 Yıl 21 Sayı 249 Şubat 2013 Yıl 21 Sayı 249 DENİZ TİCARETİ Mersin Limanı nda İstikrarlı Büyüme 17. Akdeniz Oyunları Koordinatörü Bekir Korkmaz: Ölümse Ölüm Kalımsa Kalım! Bu İşi Yapılacak Gemi Operasyonları ve Liman Emniyeti

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

DENİZ TİCARETİ. Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270. Onu anmak ve anlamak!..

DENİZ TİCARETİ. Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270. Onu anmak ve anlamak!.. DENİZ TİCARETİ Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270 Onu anmak ve anlamak!.. MDTO nın Aylık Yayın Organı Kasım 2014 Yıl: 22 Sayı: 270 MDTD Basın Meslek İlkelerine Uyar. İÇİNDEKİLER 5-6 Ulu Önder Atatürk Mersin de

Detaylı

Başkent OSB de eğitim seferberliği

Başkent OSB de eğitim seferberliği l Yıl:9 l Sayı: 33 l Temmuz 2013 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB de eğitim seferberliği l Şadi Türk: 2013 eğitim yılı olacak. l MEB Başkent OSB Eğitim Merkezi kuruldu. l Başkent OSB Meslek Yüksek Okulu açılıyor.

Detaylı

onom masa etrafında iki uzman isim ile oturarak, hukuktan yatırıma birçok konu hakkında bilgi edinme ve soru sorma fırsatı yakalayacak.

onom masa etrafında iki uzman isim ile oturarak, hukuktan yatırıma birçok konu hakkında bilgi edinme ve soru sorma fırsatı yakalayacak. VERiMLi TARIM ARAZiLERiNE DOKUNULMAZLIK Tarım arazilerinin tarım dışı kullanımını önlemek için gelecek yıl hayata geçecek "Büyükova" projesiyle tarım arazileri sit alanları gibi dokunulmazlığa kavuşacak

Detaylı

TÜBİTAK. 10. Teknoloji Ödülleri. l 2012 l. l TÜBİTAK ın ücretsiz yayınıdır l. Milli işletim sistemi Pardus'u herkes kullanabilecek

TÜBİTAK. 10. Teknoloji Ödülleri. l 2012 l. l TÜBİTAK ın ücretsiz yayınıdır l. Milli işletim sistemi Pardus'u herkes kullanabilecek T Ü R K İ Y E B İ L İ M S E L V E T E K N O L O J İ K A R A Ş T I R M A K U R U M U Bülten TÜBİTAK l TÜBİTAK ın ücretsiz yayınıdır l TEMMUZ l 2012 l SAYI: 127 www.tubitak.gov.tr 10. Teknoloji Ödülleri

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 16 Temmuz 2008 ANKARA SANAYİ ODASI NIN YENİ HİZMET BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 Temmuz 2008 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla

Detaylı

Müthiş bir OSB. Başkan dan. Alo 112 hizmete girdi. Sanayici dostu Ankara Valisi Yüksel den Başkent OSB ye övgü:

Müthiş bir OSB. Başkan dan. Alo 112 hizmete girdi. Sanayici dostu Ankara Valisi Yüksel den Başkent OSB ye övgü: l Yıl:7 l Sayı: 28 l Şubat 2012 l ÜCRETSİZDİR Sanayici dostu Ankara Valisi Yüksel den Başkent OSB ye övgü: Müthiş bir OSB Başkan dan Marifet çağı yakalamak değil, önüne geçmektir ürkiye nin hedeflerini

Detaylı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 106 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim

Detaylı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı Basyazı, Yıl: 52 Sayı: 611 NİSAN 2013 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bilal DURDALI Yayına Hazırlayanlar Semra AYTEMİZ Aslıhan KÖKER Canan DOĞAN Türkay

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Avusturya Ekonomi Odası ndan Hisarcıklıoğlu na Altın Ödül Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avusturya Ekonomi Odası (WKÖ) Altın Ödülü ne layık görüldü. Viyana da

Detaylı

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI KONYA TARIM VE HAYVANCILIKTA HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ SIRADA? ÖNEMLİ BİTKİSEL ÜRÜNLER AÇISINDAN KONYA NIN GEÇMİŞİ VE BUGÜNÜ KIDEM TAZMİNATI SORUNU VE KIDEM TAZMİNATI FONU İMTİYAZ

Detaylı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 1 İÇİNDEKİLER 30 64 BUGİAD 19. YILINI KUTLUYOR 48 KANADA TEKSTİLİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI 52 CACABEY PLANETARYUM 8 415 Bin Ziyaretçi Tarım

Detaylı

Şifanın toprakları konuklarını bekliyor

Şifanın toprakları konuklarını bekliyor www.bebka.org.tr Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Üç Ayda Bir Yayınlanır Yıl 3 Sayı 10 Nisan- Mayıs - Haziran 2014 Şifanın toprakları konuklarını bekliyor GÜÇLENEREK YOLA DEVAM BEBKA yı ziyaret

Detaylı

DENİZ TİCARETİ. Mart 2015 Yıl 22 Sayı 274. Hisarcıklıoğlu Mersin de Türkiye Yat Limanları

DENİZ TİCARETİ. Mart 2015 Yıl 22 Sayı 274. Hisarcıklıoğlu Mersin de Türkiye Yat Limanları DENİZ TİCARETİ Mart 2015 Yıl 22 Sayı 274 Hisarcıklıoğlu Mersin de Türkiye Yat Limanları Söz ve Eylem Birlikteliği... MDTO nın Aylık Yayın Organı Mart 2015 Yıl: 22 Sayı: 274 MDTD Basın Meslek İlkelerine

Detaylı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA MÜSİAD Ekonomi Değerlendirme Toplantısı nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gelişmiş ülkelerin emek piyasalarındaki olumsuz görünümün ve artan emtia fiyatları

Detaylı

Başkent OSB yönetimi Köşk te

Başkent OSB yönetimi Köşk te l Yıl:9 l Sayı: 32 l Şubat 2013 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB yönetimi Köşk te Başkan dan Önemli olan yapılmaz denileni yapmak... Yapılanlar kadar onları anlatmak da önemlidir. Kendimizi anlatamazsak yıllarca

Detaylı

Sektör yine görmezden gelindi

Sektör yine görmezden gelindi UD-1:Layout 1 7.03.2015 22:05 Page 1 Muhtarlar, Galip Öztürk için yollara düştü Paralel örgüt tarafından müebbet hapis cezasına çarptırılan Samsunlu işadamı ve Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı Galip

Detaylı

Yenilikçilik Merkezi kuruluyor

Yenilikçilik Merkezi kuruluyor l Yıl:8 l Sayı: 29 l Haziran 2012 l ÜCRETSİZDİR Ankara da bir ilk Yenilikçilik Merkezi kuruluyor Başkan dan Aklın yolu bir Bilindiği üzere yeni teşvik paketi Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından

Detaylı

Seçim takviminin yaklaşmasıyla

Seçim takviminin yaklaşmasıyla NİSAN 2015 OSTİM ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ 1 Seçim takviminin yaklaşmasıyla birlikte siyasi aktörler programlarını açıklamaya başladı. Seçim bildirgelerinde; küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik vurgular,

Detaylı