ZEYTİNYAĞI STOK, FİLTRASYON VE PAKETLENME SİSTEMLERİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ZEYTİNYAĞI STOK, FİLTRASYON VE PAKETLENME SİSTEMLERİ"

Transkript

1 , ZEYTİNYAĞI STOK, FİLTRASYON VE PAKETLENME SİSTEMLERİ

2 GİRİŞ TEKNOLOJİ HER ALANDA HIZLA GELİŞİYOR. GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ İÇİN KULLANILAN EN YAYGIN SİSTEMLER, KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI EKSTRASİYON SİSTEMLERİDİR. BU SİSTEMLER İLE ÜRETİM SÜRELERİ KISALMAKTA, MAALİYETLER DÜŞMEKTEDİR. YAĞ KALİTESİ, TEKNOLOJİ GELİŞTİKÇE ARTMAKTADIR. ANCAK ZEYTİNYAĞI İÇİN EN UZUN SÜRE STOK TANKLARINDA VE AMBALAJDA GEÇER. TEKNOLOJİ HARİKASI SİSTEMLERLE ÜRETİLEN ZEYTİNYAĞININ AYNI KALİTEDE KALABİLMESİ, DOĞRU STOKLAMA, DOĞRU FİLTRASYON, DOĞRU AMBALAJLAMA VE DOĞRU SAKLAMA İLE MÜMKÜNDÜR. AYNI AĞACIN ZEYTİNİNDEN, AYNI ANDA ÜRETİLMİŞ ZEYTİNYAĞINI 2 AYRI ÜRETİCİYE VERDİĞİMİZİ DÜŞÜNELİM. 6 AY SONRA HER İKİSİNDENDE YAĞLARI GERİ İSTEDİĞİMİZİ DÜŞÜNELİM. SİZCE BU YAĞLAR AYNI OLACAK MIDIR? ELBETTE HAYIR...

3 SICAKLIK, NEM, RUTUBET, IŞIK,SAKLAMA KABININ MALZEMESİ, POMPA TİPİ, FİLTRE MALZEMESİ VE HATTA TİTREŞİM BİLE ZEYTİNYAĞI KALİTESİNİ ETKİLER. HERŞEYDEN ÖNCE ZEYTİNYAĞININ AKTARILMASI İÇİN DOĞRU POMPA VE DOĞRU STOK KABI SEÇİLMELİDİR. DOĞRU STOKLAMA ARAÇLARI PASLANMAZ ÇELİK STOK TANKLARI VEYA CAM ŞİŞELERDİR. BÜYÜK CAM TANKLAR DAYANIKLI DEĞİLDİR. BU NEDENLE YÜKSEK MİKTARLAR, ANCAK PASLANMAZ ÇELİK TANKLARDA SAKLANABİLİR. PASLANMAZ ÇELİK STOK TANKLARI; IŞIK, HAVA (OKSİJEN), NEM VE DIŞ ORTAMDAKİ TOZ, KOKU GİBİ DIŞ ETKENLERİ ZEYTİNYAĞINDAN UZAK TUTMAYA OLANAK SAĞLAR. UNUTMAYIN BİR ÇOK İNSANIN EMEĞİ VE ÇABASI İLE ÜRETİLEN ZEYTİNYAĞI İYİ KOŞULLARI HAKKEDEN BİR ÜRÜNDÜR. POMPALAR: POMPALARIN İYİ VE KÖTÜ YÖNLERİ OLABİLİR. ideal POMPALAR DÜŞÜK DEVİRLİ OLANLARDIR. A) SANTRİFÜJ POMPALAR : ÇOK ÇIRPAR, SIK KULLANIMINDA OKSİDASYON ARTABİLİR ANCAK ÇOK EKONOMİKTİR. YÜKSEK KAPASİTELİ İŞLETMELERDE YÜKSEK DEBİLİ OLANLAR SIKÇA KULLANILIR.

4 B) İMPELLER POMPALAR: DÜŞÜK DEVİRLİ ÇALIŞIRLAR, NEOPREN STATÖRLÜDÜRLER. NEOPREN GIDAYA VE ZEYTİNYAĞINA UYGUN BİR PLASTİK TİPİDİR. YAĞ BU TİP POMPALAR DOĞRU KULLANILIRSA ÇOK ISINABİLİR. POMPA KALİTELİ DEĞİLSE PLASTİK KOKUSU MAMULE SİNEBİLİR. C)MONOPOMPLAR: MALAKSÖRDEN DEKANTÖRE HAMUR BASMAK İÇİN VE PRİNANIN UZAKLAŞTIRILMASINDA KULLANILIR. ZEYTİNYAĞI BASMAYA UYGUN DİZAYN EDİLMİŞ OLANLARIDA VARDIR.

5 D) DİŞLİ POMPALAR: DÜŞÜK DEVİRLİ ÇALIŞIRLAR, DİŞLİ KUTUSU AYRI OLAN MODELLERDE ISINMA OLMADAN ÇALIŞILABİLİR. PAHALI POMPALARDIR ANCAK EN DOĞRU POMPA TİPLERİNDEN BİRİDİR. EMİŞ ÖZELLİĞİDE VARDIR. E)ÇAKÇAK POMPALAR: EMİŞ ÖZELLİĞİDE OLAN EKONOMİK DÜŞÜKDEVİRDE AÇLIŞAN KÖPÜRTME YAPMAYAN GÜZEL POMPALARDIR. ÇOĞUNLUKLA DEMİR GÖVDELİ OLANLARI PİYASADA BULUNUR. PASLANMAZ ÇELİK OLAN MODELLERİ TAVSİYE EDİLİR.

6 A) DÜZ ALTLI LANCALAR: KISA SÜRELİ SAKLAMA İÇİN EN BASİT TANKLARDIR STOKLAMA SİSTEMLERİ C) YÜZER KAPAKLI LANCALAR: UZUN SÜRELİ SAKLAMA İÇİN KULLANILABİLEN TANKLARDIR, AZOT SİSTEMİ GEREKMEZ. B) AYAKLI LANCALAR: KISA SÜRELİ SAKLAMA İÇİN İDEAL TANKLARDIR. DOĞRU TASARIMA VE AKSESUARLARA SAHİP, DOĞRU ŞEKİLDE ÜRETİLMİŞ TANKLAR KALİTEYİ ARTTIRIR.

7 D) AYAKLI TANKLAR: UZUN SÜRELİ STOKLAMA VE DİNLENDİRME İÇİN EN İDEAL TANKLARDIR. AZOT ALTINDA SAKLAMA YAPILABİLİR E) YATIK TANKLAR: SARNIÇ VEYA ALÇAK TAVANLI ALANLARDA KULLANIMA UYGUNDUR. ARAÇ ÜSTÜ TANKLAR OLARAKTA KULLANILIRLAR. F) FORKLİFT TİPİ TANKLAR: MAMUL NAKLİ İÇİN GEREKEBİLENSTOK TANKLARIDIR.

8 G) PAÇAL TANKLARI: KARIŞTIRICILI TANKLARDIR. İSTENEN KALİTEDE YAĞ HAZIRLALAMAK İÇİN KULLANILIR. H) SERPANTİNLİ TANKLAR: SOĞUK HAVALARDA ZEYTİNYAĞININ AKIŞKAN HALE GELMESİ İÇİN KULLANILIR. I) RÖMORK TİPİ TANKLAR: NAKİL AMAÇLI TANKLARDIR.

9

10 J) DÜZ ALTLI BÜYÜK HACİMLİ TANKLAR: HER EBATTA YAPILABİLİRLER ANCAK TERCİHEN BÜYÜK MİKTARLARIN STOKLAMASI İÇİN ÜRETİLİRLER. GENELLİKLE BÜYÜK İŞLETMELER VE RAFİNE TESİSLERİ TERCİH EDER. NOT: TANK HACMİ BÜYÜDÜKÇE, TANK MALİYETİ DÜŞER.

11

12 K) CEKETLİ TANKLAR : ISITMA İHTİYACI OLAN DURUMLARDA SERPANTİNE ALTERNATİF BİR YÖNTEMDİR. ZEYTİNYAĞINDA DAHA VERİMLİ OLMASI, BAKIMININ VE TAMİRİNİN DAHA KOLAY OLMASI VEDE MAALİYETİNİN DAHA DÜŞÜK OLMASI NEDENİYLE TERCİH EDİLİRLER. BUNLARIN DIŞINDA ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER İHTİYACA GÖRE TEK TEK KULLANILABİLECEĞİ GİBİ, TANKLARDA BİRARADA DA KULLANILABİLİRLER: - KARIŞTIRICILAR: YANDAN VEYA DİKEY - SERPANTİNLER: ISTMA VEYA SOĞUTMA - CEKETLER: ISITMA VEYA SOĞUTMA - İZOLASYON - LOADCELL VE İNDİKATÖR İLE TARTIM SİSTEMLİ MAMUL TAKİP SİSTEMLERİ - REZİSTANSLI TERMOSTATLI ISITMA SİSTEMLERİ - DERİN KONİKLİ DİNLENDİRME TANKLARI - PRİZMATİK TANKLAR - 2 VEYA 3 KATLI YERDEN TASARRUF SAĞLAYAN TANKLAR - ÜST ÜSTE KOYULABİLEN FORKLİFT TİPİ TANKLAR GİBİ SEÇENEKLER VARDIR.

13 L) LOADCELL VE İNDİKATÖRLÜ TANKLAR : STOKĞUN 1KG HASSASİYETLE TAKİP EDİLEBİLMESİNE OLANAK SAĞLAYAN TARTIM SİSTEMLERİDİR. AYRICA PAÇAL YAPILACAĞI ZAMAN FORMÜLASYON BU TİP TANKLAR İLE ÇOK HASSAS ŞEKİLDE YAPILABİLİR. KALİTE ARTAR. BİLGİSAYAR BAĞLANTILARI SAYESİNDE UZAKTAN ERİŞİM İLE TAKİP HASSASİYETİ ARTAR. DAHA HASSAS HESAPLAR TUTULABİLİR. DAHA VERİMLİ İMALAT PROGRAMLARI OLUŞTURULABİLİR.

14 BORU TESİSATLARI: KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN BORU TESİSATI PEK TERCİH EDİLMEZ ANCAK BÜYÜK İŞLETMELERDE BORU TESİSATI OLMAK ZORUNDADIR. DOĞRU BİR TESİSAT, MAALİYETLERİ DÜŞÜRECEĞİ GİBİ ÇALIŞMA KOLAYLIĞIDA SAĞLAR. ÖRNEK OLARAK: ARA KAT VANALARI İLE İLK DİNLENEN KISMI FİLTREYE GÖNDEREBİLİR, BÜYÜK FİNANSAL VE İŞGÜCÜ TASARRUFLARI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

15

16 HAVA KİLİTLERİ VE AZOT SİSTEMLERİ: UZUN SÜRELİ STOK İÇİN AZOT KULLANIMI ÇOK ÖNEMLİDİR. AZOT SİSTEMLERİNİN DOĞRU VE VERİMLİ ÇALIŞABİLMESİ İÇİNDE HAVA KİLİDİ SEÇİMİ DOĞRU YAPILMALIDIR. NEOPREN HAVA KİLİTLERİ: AZOTSUZ TANKLARDA VE TÜPLÜ AZOT SİSTEMLERİ İLE KULLANIRLAR. FERMENTASYON HAVA KİLİTLERİ: ŞARAP FERMENTASYONUNDA KULLANLAN HAVA KİLİDİDİR. BAĞZI ÜRETİCİ FİRMALAR EKONOMİK OLMASI SEBEBİYLE, BU UYGUN OLMAYAN HAVA KİLİDİNİ ÖNEREBİLİRLER, ANCAK ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE KULLANIMI YOKTUR. AZOT SİSTEMLERİ İLE KULLANILMAZLAR. AZOT PURJÖRÜ: AZOT SİSTEMLERİ İÇİN EN DOĞRU HAVA KİLİDİDİR. TANKLARIN BU SİSTEME UYGUN OLARAK ÜRETİLMİŞ OLMASI GEREKİR, ÇÜNKÜ TANK SÜREKLİ OLARAK 15 MİLİBAR BASINÇ ALTINDA DURACAKTIR. TANKTAN MAMUL ÇEKİLDİĞİNDE, YANİ TANK BOŞALTILDIKÇA, ÖNCE AZOT GAZININ TANKA GİRMESİNİ SAĞLAR. BÖYLECE TANKA TEKRAR MAMUL DOLDURULANA KADAR TANK İÇİNDE SADECE AZOT GAZI OLACAKTIR. YANİ BELLİ BİR SÜREDEN SONRA (VE BU SÜREDE TANKIN KAPAĞI HİÇ AÇILMAMIŞ İSE) TANKTA HİÇ OKSİJEN KALMAZ, SADECE AZOT KALIR VE YAĞINIZIN ASİDİTESİ ÇOK DAHA AZ ARTAR.

17 TÜP ARABASI ŞEKLİNDE AZOT SİSTEMİ : EN BASİT SİSTEMDİR. MİKRO İŞLETMELERE UYGUNDUR. istasyon TİPİ AZOT SİSTEMİ : TÜM TANKLARA AZOT GAZI BORU HATTI ÇEKİLMESİ GEREKİR. ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERE UYGUNDUR. YÜKSEK VERİMLE ÇALIŞIR.

18 AZOT JENERATÖRLERİ : BÜYÜK İŞLETMELERDE ÇOK MİKTARDA AZOT İHTİYACI OLMAKTADIR. SERBEST HAVADA %70 ORANINDA OLAN ATIL GAZLARDAN AZOT GAZI ZENGİNLEŞTİRİLEREK %99,9 SAFLIĞA GETİRİLİR VE İÇERİĞİNDE OKSİJEN OLMADIĞI İÇİN MAMULLER BOZULMADAN/ OKSİDE OLMADAN ÇOK UZUN SÜRE SAKLANABİLİR.

19 DİNLENDİRME İLE KABA TORTUNUN UZAKLAŞTIRILMASI ZEYTİNYAĞI FABRİKADA ÜRETİLDİKTEN SONRA DUYUSAL, KİMYASAL VE BÖLGESEL (ZEYTİN CİNSİ) ÖZELLİKLERİNE GÖRE AYRI TANKLARDA STOKLANIR. İYİ BİR DİNLENME SAĞLAMAK İÇİN, STOK SAHASI DERECE ARASI OLMALIDIR. BUNU SAĞLAMAK İÇİN KLİMATİZE YÖNTEMLER VEYA TANKLARIN CEKET (CİDAR) YADA SERPANTİN İLE ISITILMALARI TERCİH EDİLEBİLİR. ZEYTİNYAĞI, STOK TANKININ EBADINA GÖRE 7 İLA 20 GÜN ARASINDA DİNLENDİRİLEREK KABA TORTUNUN ÇÖKMESİ SAĞLANIR. BU ESNADA AZOT GAZI ALTINDA ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİDİR. ZİRA TORTULARI OLUŞTURAN PARTİKÜLLER ORGANİK MADDEDİR VE ÇÜRÜME/ BOZULMA OLASILIKLARI VARDIR. ORTAMDAN OKSİJENİN UZAKLAŞTIRILMASI (AZOT İLE) VE TANKIN TAM DOLDURULMASI DAHA İYİ SONUÇ ALINMASINI GARANTİLER. TANK DİBİNDE BİRİKEN TORTULAR,ALT VANADAN ALINARAK TORTU TANKLARINA ALINIR VE BİR DEFA DAHA DİNLENDİRİLİR. BURADA AMAÇ DÜŞÜK KALİTE BİLE OLSA YAĞI KAZANABİLMEKTİR.

20 FİLTRASYON AŞAMALARI ZEYTİNYAĞI DİNLENDİRİLDİKTEN VE DİBE ÇÖKEN EN KABA TORTUSU ALINDIKTAN SONRA FİLTRE EDİLMELİDİR. FİLTRASYON ZEYTİNYAĞININ RAF ÖMRÜNÜ UZATIR VE CAM GİBİ BERRAK OLMASINI SAĞLAR, MÜŞTERİYİ KENDİNE ÇEKER. FİLTRASYONDA BİR KAÇ AŞAMA VARDIR. 1) EĞER YAĞ BAŞKA BİR FİRMADAN TEMİN EDİLİYORSA, İŞLETMEYE GELEN YAĞ STOK TANKLARINA ALINMADAN ÖNCE GAF TİPİ TORBALI ÖN FİLTRE İLE FİLTRE EDİLMELİ, EN KABA TORTU VE NAKİL ARACI KAYNAKLI OLABİLECEK EMPÜRİTELER TUTULMALI, MÜMKÜN OLAN EN TEMİZ YAĞ İŞLETMEYE ALINMALIDIR. 2) DİNLENDİRME SONRASINDA 10 İLA 20 MİKRON ARALIĞINDA FİLTRELEME İMKANI SAĞLAYAN KİESELGUHR (DİATOMİT ) FİLTRE İLE FİLTRELEMESİ YAPILMALIDIR. BU FİLTRASYON KAĞIT MALİYETİNİN AZALTILMASINDA BÜYÜK ROL OYNAR. 3) PLAKALI PARLATMA (KAĞIT/KARTON) FİLTRESİ İLE ZEYTİNYAĞI 2 MİKRON DÜZEYİNDE FİLTRELENEBİLİR. BU SAYEDE CAM GİBİ BERRAK OLUR. RAF ÖMRÜ 3 MİSLİNE KADAR UZAR.

21 GAF TİPİ TORBALI FİLTRELER: ÖN FİLTREDİR. KABA TORTU VE PİSLİK TUTMAKTA KULLANILIR. 20 MİKRONA KADAR FİLTRELEME YAPABİLİR. TEKLİ, İKİLİ, ÜÇLÜ, DÖRTLÜ, ALTILI, SIRALI VE MODÜLER MODELLERİ VARDIR. RAFİNE TESİSLERİ VE ALIM SATIM YAPAN FİRMALARCA KULLANILIR. FİLTRE TORBALARININ KUMAŞI GIDAYA UYGUN MOPLEN İPLİKTEN ÖRMEDİR. POMPA YARDIMIYLA BASINÇ ALTINDA, KAPALI FİLTRELEME YAPAR.

22 KİESELGUHR FİLTRELER: YATIK VE DİK KASETLİ TİPLERİ VARDIR. ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE 6m² YE KADAR YATIK, 8m² DEN 30m² YE KADAR DA DİKEY KASETLİ OLAN MODELLER KULLANILIR. 10 MİKRONA KADAR FİLTRELEME YAPABİLİR. BİR ÇOK FİRMA KİESELGUHR FİLTREDEN SONRA TENEKELERE DOLUM YAPMAKTADIR. ANCAK ŞİŞE DOLUMU İÇİN PLAKALI PARLATMA (KAĞIT/KARTON) FİLTRESİ KESİNLİKLE KULLANILMALIDIR. KİESELGUHR VE SELULOZ YAĞIN TADINI, KOKUSUNU, RENGİNİ DEĞİŞTİRMEZ. AMA YAĞDAN AYRILAN TORTUNUN RENGİ, TADI VE KÖTÜ KOKUSU ELBETTEKİ GİDECEKTİR. FİLTRE TELLERİ KUMAŞ GİBİ DOKUNMUŞ ÖZEL ÖLÇÜDE MALZEMELERDİR. FİLTRASYON BU TELLERİN ÜZERİNE KAPLANAN SELULOZ VE KİESELGUHR SAYESİNDE YAPILIR. SAATLİK KAPASİTELERİ ORTALAMA 500 LT İLE LT ARASINDA OLAN MODELLER VARDIR.

23

24 KİESELGUHR FİLTRELER 4 BAR BASINÇLA ÇALIŞABİLİRLER. BU NEDENLE ÇALIŞIRKEN CİDDİYET VE DİKKAT ÇOK ÖNEMLİDİR. DİKEY KASETLİ FİLTRELER, TİTREŞİM MOTORLARI SAYESİNDE ALT KAPAKTAN KOLAYCA TOPRAĞI DÖKERLER. SEKTÖRDEKİ EN HIZLI TEMİZLENEN VE TEKRAR FİLTRASYONA HAZIR HALE GELEBİLEN FİLTRELERDİR. BU FİLTRELERDE ÖNCE SELULOZ SONRA KİESELGUHR KAPLAMASI YAPILIR. FİLTRASYON HIZLI BAŞLAR MAKİNE TIKANDIKÇA KAPASİTE DÜŞER. FİLTRE TOPRAĞI BASINÇLI HAVA İLE KURUTULUR BU SAYEDE TOPRAKTA ÇOK AZ YAĞ KALIR. KULLANILAN FİLTRASYON MALZEMESİ KALİTESİ, ÜRÜN KALİTESİNİ ETKİLER.

25 KİESELGUHR FİLTRELERİN DÜNYA GENELİNDE ZEYTİNYAĞI İÇİN OLAN MODELLERİNDEN, 5 m² DEN DAHA BÜYÜK YÜZEY ALANLI OLANLARI YATIK KASETLİ OLARAK ÜRETİLMEZ. BUNUN SEBEBİ 6 m² VE ÜSTÜ YATIK KASETLİ FİLTRELER, SANTRİFÜJ ETKİSİYLE KASETLERİ İÇERİSİNDE DÖNDÜREREK TOPRAĞI BOŞALTIRLAR. BU FİLTRELER MEYVESUYU, ŞARAP GİBİ SEKTÖRLERDE OLDUKÇA VERİMLİ ÇALIŞSALARDA ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE BU GEÇERLİ DEĞİLDİR. ZİRA ZEYTİNYAĞINI EMEN TOPRAK KASETLERE YAPIŞIR VE KOLAY SÖKÜLMEZ. BU NEDENLE BU FİLTRELER SÜREKLİ AÇILMAK ZORUNDA KALIR. ÜST KISMINDA MOTOR OLAN BU FİLTRELERİN AÇILMASI VE KAPATILMASI BÜYÜK İŞÇİLİK VE VAKİT VE İŞ KAYBI GEREKTİRİR. MEYVESUYU /ŞARAP İÇİN YATIK KASETLİ OTOMATİK FİLTRE ZEYTİNYAĞINDA 6 m² ÜSTÜ MODELLER İÇİN, DİKEY KASETLİ VE TİTREŞİM MOTORLU KİESELGUHR FİLTRELER TERCİH EDİLMELİDİR.

26 PLAKALI PARLATMA FİLTRELERİ : (KAĞIT / KARTON FİLTRELER) 40X40 VE 20X20 CM ÖLÇÜLERİNDE OLURLAR. ZEYTİNYAĞININ MÜKEMMEL FİLTRASYONU BU AŞAMADA BİTER. 1,5 MİKRONA KADAR FİLTRASYON YAPILABİLİR. EMPÜRİTELERİN UZAKLAŞTIRILMASI ZEYTİNYAĞININ RAF ÖMRÜNÜ UZATIR, CAM AMBALAJLARDA ÜRÜNÜN DAHA ŞIK DURMASINI SAĞLAR. ÖZELLİKLE BİR ÇOK EV HANIMI YAĞ İÇİNDEKİ TORTUDAN RAHATSIZ OLUR. BERRAK MAMUL MÜŞTERİNİN İÇİNİ RAHATLATIR, GÜVEN GETİRİR. FİLTRE KAĞITLARI SELULOZ VE KİESELGUHRDAN ÜRETİLİR VE ZEYTİNYAĞININ KİMYASAL ÖZELLİKLERİNİ DEĞİŞTİRMEZ. KİESELGUHR VE PLAKALI FİLTRELER YAĞ İÇERİSİNDEN SADECE TORTUYU VE BİR MİKTAR RUTUBETİ ALIR. TORTU VE RUTUBET KAYNAKLI BULANIKLIK, MATLIK, KOKU VE TAT BİLEŞENLERİ UZAKLAŞTIRILIR. YAĞ KALİTESİ ARTAR. BU TİP FİLTRELERDE BİR MİKTAR ALT TABLAYA YAĞ BİRİKMESİ NORMALDİR. BU FİLTRELERDE DİKKAT EDİLECEK EN ÖNEMLİ NOKTALARDAN BİRİDE FİLTRE KARTONLARININ DOĞRU DİZİLMESİDİR. VANALARIN OLDUĞU TARAFTAN KAĞIT DİZİLMEYE BAŞLANIR VE METAL PLAKA İLE İLK PLASTİK PLAKA ARASINA KAĞIT KOYULMAZ. BİRİNCİ VE İKİNCİ PLASTİK PLAKA ARASINA KOYULACAK KAĞIDIN BULUTLU YÜZEYİ VANALARA DÖNÜK OLMALIDIR. SONRAKİ KAĞITLAR BİR TERS BİR DÜZ DİZİLEREK EN SONA KADAR GİDİLİR.SON PLAKA İLE METAL PLAKA ARASINA KAĞIT KONMAZ. SAATTE 250 KG KAPASİTEDEN SAATTE 2 TON KAPASİTEYE KADAR MODELLERİ VARDIR. DAHA ÇOK PLAKA DAHA ÇOK KAPASİTE SAĞLAR. 40X40 CM EBATLI PARLATMA FİLTRESİ

27 20X20 EBATLI FİLTRELER: BUTİK VE KÜÇÜK İŞLETMELERE UYGUN MODELLERDİR. MAKSİMUM KAPASİTE 500 LT/SAATTİR. ÇALIŞMA PRENSİBİ BÜYÜK FİLTRELER İLE AYNIDIR. 36 VE 40 PLAKALI MODELLER ZEYTİNYAĞINDA KULLANILABİLİR. DAHA AZ SAYIDA PLAKASI OLAN FİLTRELERDEN YAĞ ZOR GEÇTİĞİ İÇİN POMPA ZORLANIR VE ISINIR, BU NEDENLE TERCİH EDİLMEMELİDİR. FİLTRE PLAKALARI GIDAYA UYGUN MOPLEN MALZEMEDEN ÜRETİLMEKTEDİR. MOPLEN YOĞURT KAPLARININDA ÜRETİLDİĞİ MALZEMEDİR. HER FİLTRE PLAKASI AYNI DEĞİLDİR. SİYAH RENKLİ PLAKALAR DÜŞÜK KALİTE PLASTİKTİR VE HEM MAMUL SAĞLIĞI AÇISINDAN HEMDE SİZİN SAĞLIĞINIZ AÇISINDAN SAKINCALIDIR.

28 KİESELGUHR FİLTRELER POMPA VE ELEKTRİK TESİSATLARI ÜZERİNDE GELİRKEN, PLAKALI FİLTRELER POMPASIZ SATILABİLİR. BU DURUMDA DOĞRU KAPASİTEDE VE ÖZELLİKTE POMPA SEÇİLMELİ VE KULLANILMALIDIR. AKSİ TAKTİRDE YA POMPA YANACAKTIR, YADA FİLTRELEME VERİMİ İLE KALİTESİ DÜŞECEKTİR. BU KONUDA ÜRETİCİ FİRMANIN ÖNERİLERİNİ DİKKATE ALMAK EN DOĞRUSU OLACAKTIR. ZEYTİNYAĞI UZUN SÜRELER SAKLANAN BİR ÜRÜNDÜR. ZEYTİNYAĞI DİNLENDİRİLDİKTEN SONRA HEMEN FİLTRE EDİLMELİ VE DOLDURULACAĞI ZAMANA KADAR TANKTA AZOT ALTINDA SAKLANMALIDIR. EN DOĞRU İŞLEM SIRASI 1) DİNLENDİRME 2) KİESELGUHR FİLTRE İLE FİLTRELEME 3) STOKLAMA 4) DOLUMDAN ÖNCE PLAKALI FİLTRE İLE FİLTRELEMEDİR.

29 PAMUKLU STATİK FİLTRELER: SAĞLIK AÇISINDAN VE YAĞ KALİTESİ AÇISINDAN ZEYTİNYAĞI TESİSLERİNDE KULLANILAN EN YANLIŞ EKİPMANDIR. ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE DEDEDEN KALMA DEVRİ KAPANMIŞ ÇOK ESKİ BİR TEKNOLOJİDİR. KUSURLARI: 1) KULLANILAN PAMUK GIDA ÜRETİMİ İÇİN ÜRETİLMEMEKTEDİR. ZİRAAT İLAÇLARI İÇERİR. 2) AÇIK FİLTRE OLDUKLARI İÇİN YAĞ HAVA İLE UZUN SÜRE ETKİLEŞİMDE KALIR. 3) YAĞ DAMLAYARAK DÖKÜLDÜĞÜ İÇİN YÜZEY ALANI ARTAR VE HAVA İLE KARIŞIR, YAĞ İÇERİĞİNDEKİ POLİFENOLLERİ KAYBEDER, KOKU VE AROMASINI KAYBEDER, ASİDİK DEĞERİ YÜKSELİR. 4) TEMİZLENMESİ ZOR FİLTRELERDİR. ÜSTÜ TAM AÇIK OLDUĞU İÇİN TOZ TOPLAR. 5) FİLTRELEMENİN HIZLI OLABİLMESİ İÇİN YAĞ SICAKLIĞI 25 DERECELERE KADAR YÜKSELTİLİR. UNUTMAYINKİ YAĞ SICAKLIĞI 22 DERECEYİ GEÇMEMELİDİR. 6) YAĞ DAMLALARI IŞIĞA MARUZ KALIR VE YAĞIN RENGİ DEĞİŞİR. 7) ÇOK DÜŞÜK KAPASİTELİDİR. 8) ÇOK YER KAPLAR

30 DOLUM HATLARI DOLUM EN ZOR VE MEŞAKKATLİ AŞAMADIR. DOLUMHANELERDE HERŞEYDEN ÖNCE HİJYENE ÖNEM VERİLMELİDİR. MAKİNE SEÇİMİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER: 1. DOLUMU PLANLANAN AMBALAJ TİPLERİ 2. DOLDURULACAK MAMULÜN KALİTESİ 3. PLANLANAN SAATLİK, AYLIK VE YILLIK KAPASİTELER 4. TESİSİN KURULACAĞI FİZİKSEL ALAN 5. TESİSİN KURULACAĞI BÖLGE 6. SATIŞIN YAPILACAĞI HEDEF ÜLKE DOLUM HATLARI ÜÇE AYRILIR 1. MANUEL KULLANIMLI BASİT HATLAR 2. YARI OTOMATİK HATLAR 3. TAM OTOMATİK HATLAR

31 BUTİK (KÜÇÜK) DOLUM HATLARI ŞİŞE TENEKE PET GİBİ AMBALAJLARIN TAMAMINI DOLDURABİLEN TARTIM ESASLI DOLUM MAKİNESİ. KAPASİTELERİ SAATLİK 500 KG DAN 3 TONA KADAR OLABİLMEKTEDİR. HASSAS ÇALIŞIR. OLDUKÇA HIZLIDIR. ŞİŞE DOLDURMAK İÇİN EN BASİT MODELDİR. SAATTE 150 ŞİŞE DOLDURABİLİR. MANUEL VE YARI OTOMATİK MAKİNELERDE AMBALAJ MAKİNEYE ELLE KOYULUR. İŞÇİLİK ÖN PLANDADIR. ANCAK KÜÇÜK İŞLETMELER ÇOĞUNLUKLA AİLE İŞLETMELERİ OLDUĞU İÇİN İŞÇİLİK MAALİYETLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMAZ. AYRICA OTOMATİK HAT MAALİYETLERİ DÜŞÜNÜLÜNCE BU TİP MAKİNELERİN ÖNEMİ ARTAR. TESİS BÜYÜSE KAPASİTE ARTSA BİLE BU MAKİNELER ÖZEL DURUMLARDA KULLANILMAYA DEVAM EDİLİR.

32 MASA ÜSTÜ TİP ŞİŞE DOLUM MAKİNELERİ 2 VEYA 4 NOZÜLLÜ OLARAK ÜRETİLİRLER. SAATTE 500 ADET CAM ŞİŞEYE KADAR KAPASİTE İLE ÇALIŞABİLİRLER. VOLUMETRİK (HACİMSEL) DOLUM MAKİNELERİ: BASINÇLI HAVA GEREKTİRİR. HATA PAYLARI YÜKSEKTİR VE SADECE 5 LT YE KADAR AMBALAJLARA UYGUNDUR. KISITLI KULLANIM ALANI NEDENİYLE ÇOK TERCİH EDİLMEZLER. 5LT AMBALAJLARDA SAATTE 200 ADEDE KADAR DOLUM YAPILABİLİR. CAM PET TENEKEYE UYGUNDUR.

33 ALUMİNYUM KAPAK KAPATMA: MASA VE TEZGAHLAR: KÜÇÜK MAKİNELERİN ÇOĞU MASA ÜSTÜ TASARIMLIDIR. AYRICA AMBALAJLARIN PAKETLENMESİ ESNASINDADA ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇTIR. KENDİNDEN VİDALI KAPAKLAR ŞİŞEYE VİDALANIR, SONRA SOLDAKİ ALET İLE ETEĞİ MÜHÜRLENİR. ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE HEDİYELİK ÜRÜNLER HARİCİNDE MANTAR KULLANILMAZ. ÇÜNKÜ MANTARLAR YAĞLANIR SERTLEŞEREK KÜÇÜLÜR VE BİR SÜRE SONRA YAĞIN İÇİNE DÜŞEBİLİR. CAM PET VE TENEKE AMBALAJLARIN ÇAKMA TİP TABİR EDİLEN "PRES ON" KAPAKLARI SAĞDAKİ MAKİNE İLE KAPATILIR. MEKANİK OLARAK ÇALIŞIR. PET ŞİŞELER İÇİN BOĞAZDAN YAKALAMA APARATI VARDIR.

34 KAPŞONLAMA: AMBALAJLARA ŞIK BİR GÖRÜNÜM SAĞLADIĞI GİBİ ÜRÜNÜ İLK DEFA MÜŞTERİNİN AÇTIĞININ GARANTİSİDİR. KAPŞONLAR ISI ETKİSİYLE ISITILARAK BÜZÜLÜR. KÜÇÜK İŞLETMELERDE ÜRETİM VE SON KULLANMA TARİHİ EL KAŞELERİ İLE BASILABİLİR. ETİKETLEME: YUVARLAK AMBALAJLARA SADECE TEK ETİKET YAPIŞTIRILABİLEN BU MODEL İLE SAATLİK OLARAK ŞİŞE ETİKETLENEBİLİR. KÜÇÜK ŞİŞELER İÇİN EN BASİT AMBALAJ YUVARLAK AMBALAJLARDIR.

35 YARI OTOMATİK DOLUM HATLARI YARI OTOMATİK DOLUM HATLARINDA MAKİNELEREAMBALAJLAR ELLE BESLENİR ANCAK DOLUM İŞLEMLERİ DAHA HIZLI VE DAHA PRATİKTİR. BU SAYFADA GÖRÜLEN MAKİNE DÜŞÜK KAPASİTELİ OLARAK TEMİN EDİLDİKTEN SONRA KAPASİTE ARTTIKÇA İLAVELERLE DAHA YÜKSEK KAPASİTELİ HALE GETİRİLEBİLİR. ÖRNEĞİN TEK TARTIM ESASLI DOLUM NOZÜLÜ İLE TEMİN EDİLEN MAKİNEYE DAHA SONRA BİR TARTIM ESASLI DOLUM VE 6 ADET ŞİŞE DOLUM NOZÜLÜ EKLENEBİLİR. HATTA TARTIM ESASLI KISIMA KONVEYÖR BANT EKLENEREK TAM OTOMATİK HALE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR. EN BASİT HALİ İLE YILDA 100 TON, EN GELİŞMİŞ MODELİ İLE YILDA 400 TONA KADAR MAMUL DOLDURULABİLİR. MAMULÜ STOK TANKINDAN OTOMATİK OLARAK GEREKTİKÇE ÇEKER. ŞİŞE DOLUM İÇİN VAKUMLU DOLUM DESTEK SİSTEMİ VARDIR. CAM PET SERAMİK TENEKE NUMUNE ŞİŞESİ GİBİ TÜM AMBALAJLAR BU MAKİNE İLE DOLDURULABİLİR.

36 KONVEYÖR BANT EKLENEREK TARTIM ESASLI KISIM TAM OTOMATİK TENEKE DOLUM HATTINA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLMEKTEDİR. OPTİK SENSÖRLER İLE ÇALIŞAN SİSTEMDE TIRNAKLI ZİNCİR KONVEYÖR VE LOADCELL YÜK HÜCRELERİ VARDIR.

37 YARI OTOMATİK SEVİYE ESASLI ŞİŞE DOLUM MAKİNESİ: NOZÜLLÜ OLARAK ÜRETİLİRLER. SAATTE 500 İLE 2000 ŞİŞE ARASINDA KAPASİTE İLE ÇALIŞABİLİRLER. VAKUMLU DOLUM DESTEK SİSTEMİ SAYESİNDE DOLUM HIZI 3 MİSLİ ARTAR. OTOMATİK BESLEME POMPALIDIR. AYARLANAN SEVİYEDE DOLUMU KESER. ÜZERİNDE PLAKALI FİLTRE OLAN MODELLERİDE VARDIR. ÇOK TERCİH EDİLEN ÇOK EKONOMİK VE PRATİK BİR MODELDİR.

38 CAM PET VE TENEKE AMBALAJLARIN ÇAKMA TİP TABİR EDİLEN "PRES ON" KAPAKLARI SAĞDAKİ MAKİNE İLE KAPATILIR. PNÖMATİK OLARAK ÇALIŞIR. PET ŞİŞELER İÇİN BOĞAZDAN YAKALAMA APARATI VARDIR. OTOMATİK HATLAR ÜZERİNEDE MONTE EDİLEBİLİRLER.

39 ALUMİNYUM KAPAK KAPAMA MAKİNESİ: ALUMİNYUM KAPAKLARI KAPAMAK İÇİN KULLANILIR SAATLİK KAPASİTESİ ADETTİR. MAKİNENİN SAĞ TARAFINDAKİ KOL ÇEKİLDİĞİNDE ŞİŞE YÜKSELİR VE SIVAMA BIÇAKLARI KAPAĞA VİDA İZİNİ AÇAR. ETEĞİDE BU ESNADA BÜZÜLEN KAPAK TAM OLARAK KAPANMIŞ OLUR. BU MAKİNELERDE EN SAĞLIKLI ÇALIŞAN TİP 3 VEYA 4 SIVAMA DİSKİ OLAN MODELLERDİR. 2 DİSKLİ MODELLER KAPAKLARI DAHA ÇOK ÇİZER. ELEKTRİKLİDİR. KOL YERİNE PNÖMATİK KALDIRMA SEÇENEĞİDE VARDIR.

40 KAPÜŞONLAMA MAKİNESİ: KAPATILMIŞ ŞİŞELERİN NAYLON KAPŞONLARININ KAPATILMASI İÇİN KULLANILIR. AYRICA İNKJET YAZICI EKLENEREK ÜRETİM VE SON KULLANMA TARİHİ, PARTİ NUMARASI, BARKOD YAZMA İŞLEMLARİDE BU BANT ÜZERİNDE YAPILABİLİR.

41 TENEKELER İÇİN KONVEYÖR BANT: TENEKELER KAPATILDIKTAN SONRA TENEKELERİN ÜZERİNE İNKJET YAZICI İLE ÜRETİM VE SON KULLANMA TARİHİ, PARTİ NUMARASI, BARKOD YAZILMASI GEREKLİDİR. VE KANUNEN ZORUNLUDUR. BANT VE İNKJET AYRI SATILIRLAR. KONVEYÖR BANT NAKİL VE KALİTE KONTROL AMAÇLI OLARAKTA KULLANILABİLİR.

42 TENEKELER VE ŞİŞELER İÇİN KONVEYÖR BANT: TENEKELER VE ŞİŞELER, İNKJET YAZICI İLE ÜRETİM VE SON KULLANMA TARİHİ, PARTİ NUMARASI, BARKOD YAZILMASI İÇİN BU BANTTAN GEÇİRİLİR. BANT VE İNKJET AYRI SATILIRLAR. AYNI ZAMANDA BU BANT İLE ÇAKMA TİP PRES ON KAPAKLAR KAPATILABİLİR. AYRICA ŞİŞELERE KAPŞONLAMA YAPMAKTA BU BANT İLE MÜMKÜNDÜR. ÇOK FONKSİYONLU BİR MODELDİR. VE BİR ÇOK KÜÇÜK FİRMA BU MODELİ TERCİH EDER. TEK KUSURU AYNI ANDA TENEKE VE ŞİŞE PAKETLEMESİNİN YAPILMASINA OLANAK VERMEMESİDİR.

43 YARI OTOMATİK ETİKETLEME MAKİNESİ: ŞİŞE VE TENEKELERE KENDİNDEN YAPIŞKANLI ETİKETLERİN YAPIŞTIRILMASI İÇİN KULLANILIR. YUVARLAK AMBALAJLARA ÖN VE ARKA ETİKET YAPIŞTIRIR. PRİZMATİK AMBALAJLARA ÖN VE ARKA ETİKET YAPIŞTIRABİLİR. AYAK PEDALLIDIR. DOKUNMATİK EKRANDAN HAFIZA OLUŞTURULARAK ÇALIŞILABİLİR. 1 SAATTE YUVARLAK AMBALAJLAR İLE 800 ADET ETİKETLEME YAPILABİLİR. KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN ÇOK KULLANIŞLIDIR.

44 SHRİNK PAKETLEME: TENEKE VE ŞİŞELER İÇİN EN EKONOMİK PAKETLEME YÖNTEMİDİR. KOLİ STOĞU VE KOLİ AMBALAJSAHASINDAN KURTARIR. SAATTE ADET PAKET YAPILABİLİR. ISI ETKİSİYLE NAYLON BÜZÜŞTÜRÜLÜR VE AMBALAJLAR BİR ARADA TUTULMUŞ OLUR. OTOMATİK BESLEMELİ MODELLERİDE VARDIR.

45 OTOMATİK DOLUM HATLARI OTOMATİK VOLUMETRİK DOLUM MAKİNESİ: TENEKE VE ŞİŞELER İÇİN EN EKONOMİK OTOMATİK DOLUM MAKİNESİDİR. 5 LT YE KADAR TENEKE DOLUMU YAPABİLİR. KOMPRESÖR GEREKTİRİR. 5 LT TENEKELERDE SAATTE 450 ADEDE KADAR DOLUM YAPILABİLİR. BU MAKİNENİN ARKASINA PNÖMATİK KAPAK KAPAMA EKLENEREK PET ŞİŞE, CAM ŞİŞE VE TENEKELERE ÇAKMA KAPAKLAR KAPATILABİLİR. CAM ŞİŞELER İÇİN ALUMİNYUM KAPAK SIVAMA MAKİNESİ EKLENMELİDİR.

46 OTOMATİK ALUMİNYUM KAPAK SIVAMA MAKİNESİ: CAM ŞİŞELERİN ALUMİNYUM KAPAKLARINI KAPATMAK İÇİN KULLANILIR. SAATLİK KAPASİTESİ 1800 ADETTİR. KAPAKLAR ŞİŞELERE OTOMATİK BESLENİR. OTOMATİK HATLARDA HER ŞİŞE TİPİ İÇİN YILDIZ, VİDA GİBİ İLAVE ATAŞMANLAR GEREKİR. BU NEDENLE AMBALAJ TİPİ SIKSIK DEĞİŞTİRİLEMEZ. AYRICA OTOMATİK HATLARDA AYARLARI ZOR YAPILDIĞINDAN AZ MİKTARLI PARTİLER HALİNDE ÇALIŞMAK MÜMKÜN OLMAZ.

47 OTOMATİK ETİKETLEME MAKİNELERİ: AMBALAJ TİPİ VE ETİKET TİPİNE GÖRE DEĞİŞİK MODELLERİ VARDIR. ŞİŞELERİN ETİKETLENMESİ OTOMATİK OLARAK BU MAKİNEDE YAPILIR. BU MAKİNELERE EK OLARAK OTOMATİK KAPŞONLAMA SİSTEMİ VE İNKJET YAZICI EKLENEBİLİR. 1 SAATTE 5000 ŞİŞE KAPASİTE İLE ÇALIŞABİLİRLER.

48

49 OTOMATİK ŞİŞE DOLUM HATTI: CAM VE PET ŞİŞELER İÇİN MODELLERİ VARDIR. OTOMATİK OLARAK SEVİYE ESASLI DOLUM YAPAR METAL KAPAKLARI KAPATIR. ARKASINA ETİKETLEME MAKİNESİ VEİNKJET EKLENİR. 1 TON SAAT KAPASİTEDEN 10 TON SAAT KAPASİTEYE KADAR MODELLERİ VARDIR. HAZIRLAYAN: RIFAT AVŞAR KAHYAOĞLU

50 OTOMATİK TEKENE DOLUM HATTI: TENEKELER İÇİN DEĞİŞİK MODELLERİ VARDIR. OTOMATİK TARTIM ESASLI DOLUM YAPAR ÇAKMA KAPAKLARI OTOMATİK KAPATIR. ARKASINA İNKJET YAZICI EKLENİR. 1 TON SAAT KAPASİTEDEN 10 TON SAAT KAPASİTEYE KADAR MODELLERİ VARDIR NOZÜLLÜ OLARAK ÜRETİLEBİLİRLER. OTOMATİK DOLUM HATLARININ ARKASINA GENELLİKLE OTOMATİK SHRİNK PAKETLEME VE OTOMATİK KOLİLEME HATLARIDA KURULUR.

51 HAZIRLAYAN: RIFAT AVŞAR KAHYAOĞLU KAHYAOĞLU PASLANMAZ ÇELİK SANAYİ GIDA VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. ŞUBAT 2015 TÜM HAKLARI KAHYAOĞLU PASLANMAZ ÇELİK SANAYİ GIDA VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNE AİTTİR. İZİNSİZ ÇOĞALTILMASI YASAKTIR.

JELLY (JÖLE ) ŞEKERLEME ÜRETİM HATTI

JELLY (JÖLE ) ŞEKERLEME ÜRETİM HATTI JELLY (JÖLE ) ŞEKERLEME ÜRETİM HATTI JCPL-150 Meyveli Jöle üretimine uygun makine ve ekipmanlar Satte 100 ile 350 kg arasi uretim kapasitesi vardir IP 65 koruma sınıfına sahip elektrik sistemleri Tüm ürünler

Detaylı

Stoklama ve Ambalaj 1

Stoklama ve Ambalaj 1 Stoklama ve Ambalaj 1 1988 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü nü bitirdi. 1997 yılına kadar Adıyaman ve Kahramanmaraş Tarım İl Müdürlüklerinde Meyve ve Bağ Konu Sorumlusu

Detaylı

YARI OTOMATİK VE MANUEL ETİKETLEME MAKİNELERİMİZ

YARI OTOMATİK VE MANUEL ETİKETLEME MAKİNELERİMİZ - YARI OTOMATİK VE MANUEL ETİKETLEME MAKİNELERİMİZ OE 2 Plus Yeni model Yarı otomatik yuvarlak şişe/pet /teneke etiketleme makinesi ve prizmatik ambalaj (köşeli cam/pet/teneke) kiti Şarap, Zeytinyağı,

Detaylı

Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim

Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim TEKNOPAC 300 Elektronik Paketleme makinesi tam otomatik besleme ünitesiyle birlikte, yüksek üretim Kapasitesi için, düzgün ürünleri sarmak üzere tasarlanmıştır. Konsol tasarımı, modüler yapısı, yüksek

Detaylı

TÜRKİYE NİN İLK ÜRETİCİSİYİZ.

TÜRKİYE NİN İLK ÜRETİCİSİYİZ. ŞARAP STOK VE FERMANTASYON TANKLARIMIZ TÜRKİYE NİN İLK ÜRETİCİSİYİZ. ADFE 10000 lt Fermantasyon Tankları ADFE 5000 lt Fermantasyon Tankları AD 5000 lt Stok Tankları AD 1100 lt Stok Tankları 100 lt vida

Detaylı

PMS / MİNİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ

PMS / MİNİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ PMS / MİNİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ POLAT MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Astim Organize Sanayi Bölgesi (P.K. 105) AYDIN / TÜRKİYE TEL : +90 (256) 231 04 73 (pbx) FAX : +90 (256) 231 04 78 www.polatas.com.tr

Detaylı

Toz Boya Kabinleri ve Ekipman Aksesuarları

Toz Boya Kabinleri ve Ekipman Aksesuarları Toz Boya Kabinleri ve Ekipman Aksesuarları Toz Kabinleri Hava Akışları Toz Boya kabinleri havayı fabrika içinden kabine çeker ve fazla spreylenmiş tozu ve etraftaki kirleri toplarlar. En az hava akış gereksinimi

Detaylı

BASINÇLI KAPLARDA ÇALIŞMALARDA İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

BASINÇLI KAPLARDA ÇALIŞMALARDA İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ 1 Basınçlı kaplarda temel prensip olarak hidrostatik test yapılması esastır. Bu testler, standartlarda aksi belirtilmediği sürece işletme basıncının 1,5 katı ile ve bir yılı aşmayan sürelerle yapılır.

Detaylı

T 17/1. Geniş tank kapasitesiyle uzun süreli kullanım olanağı sağlayan güçlü kuru elektrikli süpürge. Ana filtre. Makine üzerinde kablo muhafaza

T 17/1. Geniş tank kapasitesiyle uzun süreli kullanım olanağı sağlayan güçlü kuru elektrikli süpürge. Ana filtre. Makine üzerinde kablo muhafaza Geniş tank kapasitesiyle uzun süreli kullanım olanağı sağlayan güçlü kuru elektrikli süpürge. 1 2 3 4 1 Ana filtre 3 Makine üzerinde kablo muhafaza 2 Geniş, değiştirilmeyen ana filtre sayesinde makinenin

Detaylı

OTOMATİK İLAÇ DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK FLAKON DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK PİPET DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK YAPIŞTIRICI DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK

OTOMATİK İLAÇ DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK FLAKON DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK PİPET DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK YAPIŞTIRICI DOLUM MAKİNELERİ OTOMATİK Farmakolojik Makine Sistemleri uzun yıllar hizmet ettiği ilaç, kimya, gıda ve kozmetik sektöründe edindiği saha bilgi birikimlerini bir çatı altında toplayıp; sağlık, gıda, kozmetik ve kimya sektörlerinin

Detaylı

DÖKÜM FIRINI (22 Lt.) ERC-01

DÖKÜM FIRINI (22 Lt.) ERC-01 Döküm Fırını Tamir ve İmalatı Sağlık Bakanlığı Onaylı Toz Maskeleri Toz ve Çapak Gözlükleri İş Güvenliği Malzemeleri Santrifüj Bakın ve Onarımı Her Türlü Kumlama Bakım ve Onarımı www.sertekniklab.com DÖKÜM

Detaylı

PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU

PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU PA 6300 PA 6400 PA 6500 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU MODEL PA 6300-6400 - 6500 Sayfa 1 ELEKTRİKLİ MEKANİK SALMASTRALI PLASTİK ASİT TRANSFER POMPALARI İÇİNDEKİLER POMPALARIN PERFORMANS EGRİLERİ

Detaylı

PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU

PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU PA 6800 PA 6900 PLASTİK ASİT POMPASI KULLANIM KILAVUZU MODEL PA 6800-6900 Sayfa 1 ELEKTRİKLİ MEKANİK SALMASTRALI PLASTİK ASİT TRANSFER POMPALARI İÇİNDEKİLER POMPALARIN PERFORMANS EGRİLERİ 3 ÖLÇÜLENDİRME

Detaylı

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ Teknikeller Makina tam otomatik ve yarı otomatik küp şeker makineleri, küp şeker sarım makineleri ve tüp dolum makineleri üretmektedir. Üretim ihtiyaçlarınız doğrultusunda

Detaylı

AERO 21 Küçük ve etkili

AERO 21 Küçük ve etkili AERO 21 Küçük ve etkili Yenilenen AERO serisi Yenilenen AERO serisi, kompakt ve çok amaçlı bir ıslak&kuru vakum makinesi olarak tasarlanmıştır. AERO modeli, aşağıdaki özellikleri ile öne çıkmaktadır; Kompakt

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM140

Konveyörlü Tip WTM140 serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü,

Detaylı

SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ

SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ Konveyörlü Fritöz Sebze Yıkama Makinesi SYM-300 Vibrasyon Konveyörlü SEBZE YIKAMA MAKİNESİ Soğuksan SYM-300 Sebze yıkama makinesi büyük ölçekli mutfakların taze sebze ve meyve yıkama ihtiyaçlarını karşılamak

Detaylı

Kimya Tartım Sistemi

Kimya Tartım Sistemi Kimya Tartım Sistemi Kimyasal Hammadde Tartım ve Paketleme Sistemi İÇİNDEKİLER İşin Tanımı Prosesin Tanımı (Tesiste İş Akışı) Prosesin Paketleme Kapasitesi Proses Ekipmanlarının Tanıtımı Otomasyon ve Raporlama

Detaylı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını

Detaylı

AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. AYTU YÜKSEK ISI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. HAKKIMIZDA Firmamız Yüksek Isı İzolasyon Ürünleri Ve Teknik Tekstil Ürünleri Üzerine Uzmanlaşmış Kadrosuyla Uzun Yıllardır Sektörde Hizmet Vermektedir.

Detaylı

MALTECH. İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir.

MALTECH. İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir. M5 EVOLUTION - GÜÇLÜ SUPERMIX - İDEAL İç ve dış cephe sıva uygulamalarında kullanılan, yenilikçi ve güçlü bir modeldir. Turbomix özellikli sıva makinesi Kolay müdahale edilebilen su armatürü D ve R tipi

Detaylı

Automatic Self-Cleaning Filters.

Automatic Self-Cleaning Filters. FİLTERLAND OTOMATİK GERİ YIKAMALI FİLTRE Suda bulunan tortu ve partiküller; bulanıklığa, makina ve tesisatlarda tıkanmalara, enerji sarfiyatına ve bakteri üremesi için uygun ortam oluşumuna neden olmaktadır.

Detaylı

KONVEYÖRE ENTEGRE FOLYO MAKİNESİ MODEL : HSTEND.50.120

KONVEYÖRE ENTEGRE FOLYO MAKİNESİ MODEL : HSTEND.50.120 KONVEYÖRE ENTEGRE FOLYO MAKİNESİ MODEL : HSTEND.50.120 ÜRETİCİ FİRMA BİLGİLERİ : HİSTORY LTD STİ. AYAZ ELEKTRONİK BİLGİSAYAR SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. Www.ayazshop.com bilgi@ayazshop.com Tel: +90 212 6909894

Detaylı

Hidroliğin Tanımı. Hidrolik, akışkanlar aracılığıyla kuvvet ve hareketlerin iletimi ve kumandası anlamında kullanılmaktadır.

Hidroliğin Tanımı. Hidrolik, akışkanlar aracılığıyla kuvvet ve hareketlerin iletimi ve kumandası anlamında kullanılmaktadır. HİDROLİK SİSTEMLER Hidroliğin Tanımı Hidrolik, akışkanlar aracılığıyla kuvvet ve hareketlerin iletimi ve kumandası anlamında kullanılmaktadır. Enerji Türleri ve Karşılaştırılmaları Temel Fizik Kanunları

Detaylı

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır.

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Standart ürünlerde çevre dostu R407c soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Su sıcaklık rejimine veya isteğe göre farklı soğutucu akışkan ile sistem oluşturulabilmektedir.

Detaylı

Fırtına 2019 B Profesyonel Zeytin hasat ve budama makinası

Fırtına 2019 B Profesyonel Zeytin hasat ve budama makinası Fırtına 2019 B Profesyonel Zeytin hasat ve budama makinası 2-3 adet zeytin çırpıcı çalıştırabilen 2019 B özel hava kompresörü sayesinde zeytin hasadında yüksek hasat kapasitesi ve performans sağlar. Uzun

Detaylı

VAKUM PAKETLEME VE DiLiMLEME MAKiNALARI

VAKUM PAKETLEME VE DiLiMLEME MAKiNALARI VAKUM PAKETLEME VE DiLiMLEME MAKiNALARI 2 2006 yılında Lipovak Makine İmalat ve Ticareti olarak Melih GÜREŞ tarafından Adapazarı nda kurulmuştur sektörümüzde, güvenirliği ile tanınan seçkin bir yere sahiptir.

Detaylı

ATLAS ISI İSTASYONU ( IST )

ATLAS ISI İSTASYONU ( IST ) ATLAS ISI İSTASYONU ( IST ) MODELLER : - IST-30 ( 30 Kw ) - IST-45 ( 45 Kw ) - IST-60 ( 60 Kw ) - IST-80 ( 85 Kw ) Atlas Sayaç ve Ölçü Aletleri AŞ. 2012 yılında IST model numaralı kat istasyonları üretimine

Detaylı

BOYLER MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER:

BOYLER MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER: BOYLER MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER: 1)GİRİŞ... 2)GENEL UYARILAR.. 3)BOYLER TANITIMI VE TEKNİK ÖZELLİKLER 4)ÇALIŞTIRILMA VE MONTAJ ESASLARI. 5)BAKIM VE TEMİZLİK. 6)ARIZA TESPİT. GİRİŞ: Bu kılavuzda

Detaylı

ÜRÜN PROSPEKTÜSÜ. ALKALİ ÇİNKO AK 16 HI-Z : Çok kalın kaplamalarda bile esnek kaplamlara imkan verir.

ÜRÜN PROSPEKTÜSÜ. ALKALİ ÇİNKO AK 16 HI-Z : Çok kalın kaplamalarda bile esnek kaplamlara imkan verir. SAYFA NO: 1/5 AtılımKimyasalları ALKALİ ÇİNKO KAPLAMA PROSESİ AK 16 HI-Z ÜRÜN TANIMI ALKALİ ÇİNKO AK 16 HI-Z : Düzgün çinko kaplamalar elde etmek için kullanılan, çoklu poliamid özel katkı maddeleri içeren

Detaylı

NT 27/1. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde. Yüzer kartuş filtre.

NT 27/1. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde. Yüzer kartuş filtre. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde bulundurur. 1 Yüzer kartuş filtre 3 Dayanıklı tampon Geniş kartuş filtre sürekli vakum gücü sağlar. Taşma

Detaylı

ANKATEK YAPI MALZEMELERİ LTD. ŞTİ.

ANKATEK YAPI MALZEMELERİ LTD. ŞTİ. ANKATEK YAPI MALZEMELERİ LTD. ŞTİ. TEL:(0312)309 30 59 FAX.(0312) 309 30 69 http://www.ankatekyapi.com/altkategori.aspx?id=46 SANTRİFÜJ POMPALAR Periferikal Pompalar - SQB : Pirinç Sürtme pirinç fanlı

Detaylı

PMS / MAXİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ

PMS / MAXİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ PMS / MAXİ 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ POLAT MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Astim Organize Sanayi Bölgesi (P.K. 105) AYDIN / TÜRKİYE TEL : +90 (256) 231 04 73 (pbx) FAX : +90 (256) 231 04 78 www.polatas.com.tr

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Sayı : / 011 Konu : Teklif Mektubu Hakkında Merkezimizin ihtiyacı olan aşağıda cins ve miktarları belirtilen malzemelere

Detaylı

VAKUMLU DOLUM. Enolmatic, 150 şişe/saatlik kapasitesi ile

VAKUMLU DOLUM. Enolmatic, 150 şişe/saatlik kapasitesi ile VAKUMLU DOLUM MAKİNESİİ İ TEN901 Enolmatic, 150 şişe/saatlik kapasitesi ile küçük ve kolay operasyonları profesyonel özellikler ve performans ile birleştiren tek dolum MAKİNESİdır. Şarap, yemeklik yağ,

Detaylı

T 10/1. Kolay kullanım için ayak pedalı. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner

T 10/1. Kolay kullanım için ayak pedalı. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner Fonksiyonelliği, güçlü emiş gücü ve dayanıklılığı ile öne çıkan T 10/1 kuru elektrikli süpürge, ergonomik tasarımı ile oteller ve temizlik firmaları için ideal bir seçenektir. 1 2 1 Kolay kullanım için

Detaylı

AP-FC-GTT-O. Orta Statik Basınçlı Gizli Tavan Tipi Fan Coil Üniteleri

AP-FC-GTT-O. Orta Statik Basınçlı Gizli Tavan Tipi Fan Coil Üniteleri AP-FC-GTT-O Orta Statik Basınçlı Gizli Tavan Tipi Fan Coil Üniteleri AP-FC-GTT-O Orta Statik Basınçlı Gizli Tavan Tipi Fan Coil Üniteleri AIRPLUS AP-FC-GTT-O Merkezi sistemlerin kurulu olduğu yapılarda

Detaylı

Tozların Şekillendirilmesi ve Sinterleme. Yrd. Doç. Dr. Rıdvan YAMANOĞLU

Tozların Şekillendirilmesi ve Sinterleme. Yrd. Doç. Dr. Rıdvan YAMANOĞLU Tozların Şekillendirilmesi ve Sinterleme Fırın Tasarımı Toz metalurjisinin çoğu uygulamalarında nihai ürün açısından yüksek yoğunluk öncelikli bir kavramdır. Toz yoğunlaştırması (densifikasyon) aşağıda

Detaylı

POMPALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ

POMPALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ POMPALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ -1- Pompa Sistemleri Akışkanları transfer etmek, tesisat direncini karşılayabilmek ve Farklı seviyelerde yükseklik farkını karşılayabilmek için kullanılırlar. Genel olarak

Detaylı

Başlık: Bulaşık Makinelerinde Pas Lekesi, Bozulma, Delinme Vb. Şikayetler. Ve Çözüm Uygulaması

Başlık: Bulaşık Makinelerinde Pas Lekesi, Bozulma, Delinme Vb. Şikayetler. Ve Çözüm Uygulaması Başlık: Bulaşık Makinelerinde Pas Lekesi, Bozulma, Delinme Vb. Şikayetler. Ve Çözüm Uygulaması Ürün grubu: Tüm Bulaşık Makineleri KONU: Metal kaplarda ve makine içerisinde pas lekesi, yüzeyde renk değiştirme(kararma),

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

T 10/1. Ekstra rahatlık için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı

T 10/1. Ekstra rahatlık için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı Fonksiyonelliği, güçlü emiş gücü ve dayanıklılığı ile öne çıkan T 10/1 kuru elektrikli süpürge, ergonomik tasarımı ile oteller ve temizlik firmaları için ideal bir seçenektir. 1 Ekstra rahatlık için ayak

Detaylı

haberleri sektör MEMBRANLI TANKLAR ÇALIŞMA PRENSİPLERİ MONTAJ VE KULLANIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER isimlendirme

haberleri sektör MEMBRANLI TANKLAR ÇALIŞMA PRENSİPLERİ MONTAJ VE KULLANIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER isimlendirme sektör haberleri MEMBRANLI TANKLAR ÇALIŞMA PRENSİPLERİ MONTAJ VE KULLANIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Membranlı tanklar (MT), Türkiye'ye 1990'lı yılların başında girmiş, doğal gazın yaygınlaşması ile

Detaylı

Temiz Hava Solunum Sistemleri

Temiz Hava Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum Sistemi Çeşitleri: Kompresörlü Temiz Hava Solunum Sistemleri Tekerlekli Hava Tüplü Solunum Sistemleri Sıralı Sistem Solunum Sistemleri Temiz Hava Solunum

Detaylı

MINI KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI MAKİNELERİ-

MINI KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI MAKİNELERİ- Özellikler Malaksör kapasitesi kg 2x20 Güç kw 2,5 MF Saatlik kapasite kg 25-30 Ağırlık kg 238 Spremioliva C.30 zeytinlerini toplar toplamaz işleyerek en kaliteli zeytinyağını üretmek isteyen üreticiler

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

T 12/1 eco!efficiency

T 12/1 eco!efficiency Yüksek verimli ve sessiz yeni Kärcher T12/1; oteller, restoranlar, ofisler, dükkanlar, hastanelerde kullanılabilir. Manevra kabiliyeti önde ve arkada bulunan 2'şer tekerlek ile sağlanmıştır. 1 Enerji tasarrufu

Detaylı

SETAPAK ELEKTRONİK VE AMBALAJ MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

SETAPAK ELEKTRONİK VE AMBALAJ MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. SETAPAK ELEKTRONİK VE AMBALAJ MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel : 0 (216) 595 26 01-02 Faks : 0 (216) 595 28 58 E-mail : setapak@setapack.com İnternet Sitesi : www.setapack.com Facebook İsim : Setapack Ambalaj

Detaylı

Medikal Oksijen Üretim Sistemleri

Medikal Oksijen Üretim Sistemleri Medikal Oksijen Üretim Sistemleri sağlık sistemleri sanayi ve ticaret ltd. şti. HAKKIMIZDA Merkezi Ankara da bulunan Ata Sağlık Hizmetleri, sağlık sektöründe öncü firmaları arasında yer alabilmek için

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS90 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS90 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR SECURITY. Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Döner Kapılar.

Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR SECURITY. Security Geçiş Sistemleri. Kayar Kapılar. Döner Kapılar. Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR SECURITY Ekstra Güvenlik ve Anti-Terör Sistemleri METAXDOOR RBK Road Blocker Metaxdoor RBK Road Blocker

Detaylı

T 15/1. Elektronik fırça aşırı yüklenme koruması. Entegre aksesuar muhafaza

T 15/1. Elektronik fırça aşırı yüklenme koruması. Entegre aksesuar muhafaza 59 db (A) ses seviyesi ile çok sessiz çalışır. Bu özellik kullanıcıların, otel koridorları, fuayeler, hastaneler, butikler gibi çalışırken sessizlik sağlanması gereken her mekan için uygundur. 1 Elektronik

Detaylı

TOPTAN FİYAT LİSTESİ / 2015-1. İç Ticaret ve Pazarlama A.Ş.

TOPTAN FİYAT LİSTESİ / 2015-1. İç Ticaret ve Pazarlama A.Ş. TOPTAN FİYAT LİSTESİ / 2015-1 İç Ticaret ve Pazarlama A.Ş. İç Ticaret ve Pazarlama A.Ş. 2015-1 TOPTAN FiYAT LiSTESi TAMBOY FIRIN SERİSİ (60*60) 6010 Tamboy Elk. Fırın (Beyaz) * Düğmeden Ateşlemeli * Gizli

Detaylı

VR4+ DC Inverter Heat Recovery Dış Üniteler

VR4+ DC Inverter Heat Recovery Dış Üniteler VR4+ DC Inverter Heat Recovery Dış Üniteler 27 VR4+ DC Inverter Heat Recovery TEMEL ÖZELLİKLER Eş Zamanlı Isıtma ve Geçerli V4+ Heat Pump sistemi göz önüne alınarak, VR4+ Heat Recovery sisteminde bir oda

Detaylı

MIT PAKET SİSTEMLER AKILLI ÇÖZÜMLER SORUNSUZ SİSTEMLER

MIT PAKET SİSTEMLER AKILLI ÇÖZÜMLER SORUNSUZ SİSTEMLER MIT PAKET SİSTEMLER AKILLI ÇÖZÜMLER SORUNSUZ SİSTEMLER Ekin Endüstriyelin Isıtma-Soğutma sanayisine sunduğu paket sistem çözümleri ile uygulamacı firmalar ve son kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Detaylı

MOBIL BETON SANTRALLERI

MOBIL BETON SANTRALLERI Tel :00903782272230 Fax :00903782278143 web :www.ustaoglugrup.net e-mail :ustaoglugrup@hotmail.com msn :ustaoglugrup@hotmail.com MOBIL BETON SANTRALLERI 1985 yilinda BARTIN' da faaliyetlerine baslamis

Detaylı

Kazan yıkama makinesi WT830E

Kazan yıkama makinesi WT830E Electrolux bulaşık makineleri yelpazesi etkin bir temizlik, ekonomi ve ergonomi konularında çok yüksek talepleri olan profesyoneller için üretilir. Ürün yelpazesi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip,

Detaylı

AMBALAJ MAKİNELERİ AMBALAJ FİLM ÇÖZÜMLERİ KATMA DEĞERLİ ÇÖZÜMLER

AMBALAJ MAKİNELERİ AMBALAJ FİLM ÇÖZÜMLERİ KATMA DEĞERLİ ÇÖZÜMLER BİZ NE YAPIYORUZ? VAKUM AMBALAJ MAKİNELERİ MAP SKIN AMBALAJ FİLM ÇÖZÜMLERİ HER TÜRLÜ PLASTİK VE KAĞIT AMBALAJ FİLMLERİ EAT-WITH-THE-PACK KATMA DEĞERLİ ÇÖZÜMLER ON-THE-GO LIFE STYLE FOODS 2 FİRMAMIZ Biz

Detaylı

IVR-B 30/15 Me. Kompakt boyutlar. Opsiyonel sürüş tekerleri hareketliliği arttırır. Ses emici. Geniş yüzeyli kartuş filtre

IVR-B 30/15 Me. Kompakt boyutlar. Opsiyonel sürüş tekerleri hareketliliği arttırır. Ses emici. Geniş yüzeyli kartuş filtre Küçük ve kuvvetli IVR-B 30/15, paslanmaz çelik gövdesi ile tezgah altı, kırıntı, talaş ve iri taneli tozların temizlenmesi için idealdir. 1 Kompakt boyutlar 3 Opsiyonel sürüş tekerleri hareketliliği arttırır

Detaylı

DÜZ SADE YAĞLARI SADEYAĞ ÜRÜN TANIMI DÖK. NO ÜT-01 TARİH 01.01.2015 REVİZYON 00 SAYFA 1/2 ÜRÜN İŞLETME ONAY BELGESİ NUMARASI TANIM REFERANS FİZİKSEL ÖZELLİKLER KİMYASAL ÖZELLİKLER BİYOLOJİK ÖZELLİKLER

Detaylı

Özlenen serinlik, keyif veren konfor...

Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Genel Katalog Kaset Tipi Klimalar Kapasite Aralığı Soğutma Kapasitesi : 18.000 48.000 Btu/h Isıtma Kapasitesi : 20.000 52.000 Btu/h İç ünite Dış ünite Özellikleri

Detaylı

HAVA ve KOKU YÖNETİMİ. YAĞ BUHARI ve DUMAN KONTROLÜ. www.aomturkiye.com

HAVA ve KOKU YÖNETİMİ. YAĞ BUHARI ve DUMAN KONTROLÜ. www.aomturkiye.com HAVA ve KOKU YÖNETİMİ YAĞ BUHARI ve DUMAN KONTROLÜ www.aomturkiye.com Mutfak davlumbazı içinde paslanmaz çelikten yapılan filtreler emiş kanallarına doğru hareket eden alevlere karşı bir bariyer görevi

Detaylı

Bükme ve Düzeltme. Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tesisat 7 5. Enstrüman 8 3 Üçlü Bükme 1 1

Bükme ve Düzeltme. Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tesisat 7 5. Enstrüman 8 3 Üçlü Bükme 1 1 Bükme ve Düzeltme Özel bükme ve şekillendirme ihtiyaçları için geniş geçim. Güvenebileceğiniz kalitede. Tip No inç. Sayfa Boru Bükmeler Tesisat 7 5 8-4 10-18 8.2 Enstrüman 8 16-1 2 6-12 8.2 Üçlü Bükme

Detaylı

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI NEDİR?

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI NEDİR? PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI NEDİR? Kombi Bakımı Kombiler her yıl kış aylarına girmeden bakımlarının yapılması gereken sistemlerdir. Kombiler de yapılan bakım sayesinde gaz tüketiminiz düşer ve petekleriniz

Detaylı

T 12/1. Temiz egzoz gazı için HEPA filtresi. Ana filtre. Elektrikli emiş fırçaları için adaptör. Ekstra rahatlık için ayak pedalı

T 12/1. Temiz egzoz gazı için HEPA filtresi. Ana filtre. Elektrikli emiş fırçaları için adaptör. Ekstra rahatlık için ayak pedalı Yeni Kärcher T 12/1, son derece verimli ve sessiz bir elektrikli süpürgedir. Ünite, kolay kullanım için kullanışlı basmalı bir anahtara ve maksimum manevra kabiliyeti için iki arka tekerlek ve iki ön tekerleğe

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM300

Konveyörlü Tip WTM300 serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü,

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM180

Konveyörlü Tip WTM180 Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

2. BÖLÜM AKSESUARLAR. HİDROLİK-PNÖMATİK Prof.Dr.İrfan AY

2. BÖLÜM AKSESUARLAR. HİDROLİK-PNÖMATİK Prof.Dr.İrfan AY 2. BÖLÜM AKSESUARLAR Aksesuar kelimesi, hidrolik devreyi tamamlayıcı elemanları içerir. 2.1 BORULAR VE HORTUMLAR Borular, hidrolik akışkanı taşıyan araçlardır. Dikişsiz çekme borular, pastan korunmak için

Detaylı

VDS Onaylı Yangın Pompaları

VDS Onaylı Yangın Pompaları VDS Onaylı Yangın Pompaları Cobra V VDS Onaylı Pompa Özellikleri Önden emişli, üstten basmalı, arkadan çekip çıkartılabilen, yatay salyangoz gövdeli santrifüj tip pompalardır. Özel dizaynı sayesinde pompa

Detaylı

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03 LCD li Kablosuz Ev Otomasyon Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Ana Ünite 0 V (AC) A (SPDT) Oda Ünitesi V (DC) (x,v AA Alkaline pil) HT 00 HT 00 0 HT 00 0 HT 00 0 Kullanım

Detaylı

VR4+ DC Inverter Heat Recovery Dış Üniteler

VR4+ DC Inverter Heat Recovery Dış Üniteler Dış Üniteler 27 TEMEL ÖZELLİKLER Eş Zamanlı ve Geçerli V4+ Heat Pump sistemi göz önüne alınarak, VR4+ Heat Recovery sisteminde bir oda soğutulurken diğeri kutusu sayesinde ısıtılır ve bu sayede kullanıcı

Detaylı

NT 27/1. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde. Yüzer kartuş filtre.

NT 27/1. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde. Yüzer kartuş filtre. Güçlü ıslak-kuru elektrik süpürgesi pek çok kullanışlı aksesuarları standart olarak ürün paketinde bulundurur. 1 Yüzer kartuş filtre 3 Dayanıklı tampon Geniş kartuş filtre sürekli vakum gücü sağlar. Taşma

Detaylı

KAHYAOĞLU PASLANMAZ ÇELİK ÜRÜN KATALOĞU 2013

KAHYAOĞLU PASLANMAZ ÇELİK ÜRÜN KATALOĞU 2013 KAHYAOĞLU PASLANMAZ ÇELİK ÜRÜN KATALOĞU 2013 GÜĞÜMLER: 25 lt 50 lt 100 lt 200 lt 300 lt YTD YÜZER KAPAKLI LANCA CONTALI VİDA KAPAKLI GÜĞÜMLER: 25 50 100 LT PARLAK SAÇTAN İMAL LANCA (TÜRKİYE NİN İLK ÜRETİCİSİ)

Detaylı

SICAK AKIŞKAN (Kızgın Yağ, Kaynar Su) POMPALARI SAP

SICAK AKIŞKAN (Kızgın Yağ, Kaynar Su) POMPALARI SAP SICAK AKIŞKAN (Kızgın Yağ, Kaynar Su) POMPALARI SAP 32 250 Yüksek verim, Uzun ömür, Üstün kalite, DIN 24255 normunda (TS EN 733 standardında) salyangoz gövde, DIN 2533 normuna (TS EN 1092-2 ve TS EN 1092-1)

Detaylı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı IGK cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmış alüminyum

Detaylı

IV 100/40 M B1. Manüel filtre temizleme. Bakım gerektirmeyen doğrudan tahrik. Güvenli elektrikli süpürge sistemleri. Güvenlik

IV 100/40 M B1. Manüel filtre temizleme. Bakım gerektirmeyen doğrudan tahrik. Güvenli elektrikli süpürge sistemleri. Güvenlik IV 100/40 M B1, farklı hedef grupların ihtiyaçlarını karşılayan çok dayanıklı bir endüstriyel elektrikli süpürgedir. Bu elektrikli süpürge, özellikle Bölge 2 ST 1, ST 2 ve ST 3 toz patlama sınıflarında

Detaylı

ARILI DAMLA SULAMA SĐSTEMLERĐ

ARILI DAMLA SULAMA SĐSTEMLERĐ ARILI DAMLA SULAMA SĐSTEMLERĐ Bitki gelişimi için gerekli olan su ile suda eriyebilen besin maddelerinin, istenilen zamanda ve istenilen miktarda,kontrollü olarak bitki kök bölgesine damlalar halinde verilmesine

Detaylı

IV 100/75. Bakım gerektirmeyen doğrudan tahrik. Düşük işletme maliyeti için manüel filtre çırpma. Çökertme mekanizmasına sahip atık konteyneri

IV 100/75. Bakım gerektirmeyen doğrudan tahrik. Düşük işletme maliyeti için manüel filtre çırpma. Çökertme mekanizmasına sahip atık konteyneri IV 100/75, çok sağlam bir endüstriyel elektrikli süpürgedir. Çeşitli hedef gruplarda çok yönlü kullanılabilir. Son derece uzun ömürlü bir yan kanal üfleyici ile sürülmektedir. Güçlü motoru nedeniyle sürekli

Detaylı

NITRON MG SERİSİ MEMBRAN AZOT JENERATÖRLERİ

NITRON MG SERİSİ MEMBRAN AZOT JENERATÖRLERİ Verimli membran teknolojisi Dünyanın en iyi geçirgenlik (permeability) özelliğine sahip membranları % 95 - % 99.5 arasında azot safiyeti Az sayıda hareketli parça NITRON MG SERİSİ MEMBRAN AZOT JENERATÖRLERİ

Detaylı

VARAK YALDIZ. Güzel bir görüntü elde etmek amacıyla, sıcaklık ve basınç etkisiyle başka. folyonun üzerinde bulunan son derece

VARAK YALDIZ. Güzel bir görüntü elde etmek amacıyla, sıcaklık ve basınç etkisiyle başka. folyonun üzerinde bulunan son derece YALDIZ BASKI VARAK YALDIZ Güzel bir görüntü elde etmek amacıyla, sıcaklık ve basınç etkisiyle başka yüzeylere transfer edilebilen, taşıyıcı bir folyonun üzerinde bulunan son derece parlak metalik tabakalardır.

Detaylı

AKÜMÜLASYON TANKI SICAK SU DEPOLAMA TANKI

AKÜMÜLASYON TANKI SICAK SU DEPOLAMA TANKI AKÜMÜLASYON TANKI SICAK SU DEPOLAMA TANKI 71AT Serisi Ürün No: 71 İSTANBUL KAZAN İmalat Makina İnşaat San. ve Tic. Ltd Şti. www.istanbulkazan.com.tr info@istanbulkazan.com.tr www.eastanbulwaterheater.com.tr

Detaylı

1997 DEN BERİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ.

1997 DEN BERİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ. 1997 DEN BERİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ. GÜĞÜMLER: 25 lt 50 lt 100 lt 200 lt 300 lt YTD YÜZER KAPAKLI LANCA CONTALI VİDA KAPAKLI GÜĞÜMLER: 25 50 100 LT PARLAK SAÇTAN İMAL LANCA (TÜRKİYE NİN İLK ÜRETİCİSİ) DÜZ DİPLİ

Detaylı

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA (HVAC) 4 ODE RFLEX PRM/STD LEVHA ELASTOMERİK KAUÇUK KÖPÜĞÜ YALITIM LEVHALARI Isı İletkenlik Katsayısı (λ λ) (W/mK) (0 C) Yangın Sınıfı (TS EN 11) Yangın Sınıfı (BS 47) Sıcaklık Dayanımı ( C) Kimyasallara

Detaylı

OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ. www.ogendidactic.com

OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ. www.ogendidactic.com 2012 OTG-130 BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ISI DEĞİTİRİCİ EĞİTİM SETİ www.ogendidactic.com GİRİŞ 2 Eşanjör ya da ısı değiştirici, değişik sıcaklıklardaki iki ya da daha çok akışkanın, ısılarını, birbirine karışmadan

Detaylı

GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM

GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM Cam, metal, plastik, kağıt / karton gibi değerlendirilebilir. Gıda ambalaj atıkları çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilerek yeni bir hammaddeye veya ürüne dönüştürülebilirler.

Detaylı

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ

KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ KOLLEKTÖRLER ÇATI ÜSTÜ & ÇATI İÇİ Kollektorfolder_tuerkisch_2013.indd 1 13.09.2013 10:03:21 SOLAR ÇÖZÜMLER GASOKOL & SMS-ENERJİ KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLERDE UZMAN PRATİKDEN ÖRNEKLER: Solar Sıcak Su Hazırlama

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS180 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS180 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

VL414110. 400 Serisi Vario Gömme aspiratör. Paslanmaz çelik Tezgah havalandırma elemanı

VL414110. 400 Serisi Vario Gömme aspiratör. Paslanmaz çelik Tezgah havalandırma elemanı Mevcut renk seçenekleri Setüstü ocaklarda yüksek verimli havalandırma sistemi Bir emme motoruna 4 adet cihaz bağlanabilir ve bir adet AA 490 kumanda düğmesi ile kontrol edilebilir. Esnek emiş yönlendirmesi,

Detaylı

em250 PAKETLEME MAKİNESİ serisi Paketlemede Çözümün Adresi ÖZELLİKLER OPSİYONEL ÖZELLİKLER MAKİNE DİZAYNI AVANTAJLARI PAKET TİPLERİ

em250 PAKETLEME MAKİNESİ serisi Paketlemede Çözümün Adresi ÖZELLİKLER OPSİYONEL ÖZELLİKLER MAKİNE DİZAYNI AVANTAJLARI PAKET TİPLERİ em250 PAKETLEME ÖZELLİKLER Programmable Logic Controller Sistemi Sürücü kontrollü motorlar Boşluksuz planet rediktörlü tahrik sistemleri Paslanmaz çıkış konveyör sistemi Havalı şaft bobin sistemi Bobin

Detaylı

PMS / STANDART 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ

PMS / STANDART 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ PMS / STANDART 250 ZEYTİN İŞLEME SİSTEMİ POLAT MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Astim Organize Sanayi Bölgesi (P.K. 105) AYDIN / TÜRKİYE TEL : +90 (256) 231 04 73 (pbx) FAX : +90 (256) 231 04 78 www.polatas.com.tr

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU B U R S A

KULLANMA KILAVUZU B U R S A KULLANMA KILAVUZU B U R S A KULLANMA TALİMATLARI NOT 1. Kuru çalıştırmayınız. 2. Elektrik kablosunun ucunu suya sokmayınız. 3. Voltaj konusunda dikkatli olunuz. Voltaj konusunda hata yapmayınız ve beyaz

Detaylı

3. Biogas-Training. Bileşenler. Michael Köttner, International Biogas and Bioenergy Centre of Competence (IBBK) 13.09.2011

3. Biogas-Training. Bileşenler. Michael Köttner, International Biogas and Bioenergy Centre of Competence (IBBK) 13.09.2011 3. Biogas-Training Bileşenler Michael Köttner, International Biogas and Bioenergy Centre of Competence (IBBK) Nesta Boutique Hotel Ankara, 12.-13.09.2011 13.09.2011 1 Biyogaz Eğitim Semineri Bileşenler

Detaylı

Duraflow Kullanım Kılavuzu

Duraflow Kullanım Kılavuzu Duraflow Kullanım Kılavuzu BLOVER KULLANIM KILAVUZU EL KİTABI Kerep Çubuk DURA MAKİNA OSB. 14 CAD. NO:7 / ÇORUM TEL : +90 364 254 92 22 1 İÇİNDEKİLER A. ÖNSÖZ..2 B. UYGULANAN DİREKTİF VE STANDARTLAR..3

Detaylı

GENEL ÖZELLİKLER ÜRÜN TANITIMI KULLANIM ALANLARI BOYUTLAR BOYUTLAR_ÇİZİM

GENEL ÖZELLİKLER ÜRÜN TANITIMI KULLANIM ALANLARI BOYUTLAR BOYUTLAR_ÇİZİM DTB-MP SERİSİ MARINE BOYLER GENEL ÖZELLİKLER ÜRÜN TANITIMI KULLANIM ALANLARI BOYUTLAR BOYUTLAR_ÇİZİM GENEL ÖZELLİKLER Farklı Montaj seçenekleri: 30 50 80 100 litre kapasite (30 80) C skalalı ayarlanabilir

Detaylı

KAMARA FIRINLAR. PLF Serisi MoS Serisi PAS Serisi Asfalt Fırını Serisi

KAMARA FIRINLAR. PLF Serisi MoS Serisi PAS Serisi Asfalt Fırını Serisi KAMARA FIRINLAR PLF Serisi MoS Serisi PAS Serisi Asfalt Fırını Serisi Kamara Fırınlar PLF Serisi PLF 160/30 PLF serisi uzun yıllardır güvenilir bir şekilde profesyonel kamara fırını olarak labaratuvarlarda

Detaylı

Bakım ve Onarım BAKIM VE ONARIM. Geniş ürün seçeneği. Eşsiz dayanıklı tasarımlar. Hızlı ve güvenilir performans. Model No. Sayfa.

Bakım ve Onarım BAKIM VE ONARIM. Geniş ürün seçeneği. Eşsiz dayanıklı tasarımlar. Hızlı ve güvenilir performans. Model No. Sayfa. Bakım ve Onarım Geniş ürün seçeneği. Eşsiz dayanıklı tasarımlar. Hızlı ve güvenilir performans. Tip No Sayfa Test Pompaları 2 9.2 Boru Dondurucular 2 9.3 Kireç Çözücü Pompalar 2 9.5 9.1 Test Pompaları

Detaylı

EKSTRA KORUMA! İndeks

EKSTRA KORUMA! İndeks İndeks BALONDÜLA ile EKSTRA KORUMA! Balondüla Nedir 4 Kullanım Alanları 6 Balondüla nın Avantajları 8 Balondüla Ürünleri 10 Uygulama Örnekleri 12 Yapı Malzemeleri Yedek Parça Mobilya 2 3 Balondüla Nedir?

Detaylı

NT 48/1. Konteyner boşaltma. Aksesuar bölümü. Sıvı tahliyesi için kolaylıkla erişilebilir tahliye hortumu

NT 48/1. Konteyner boşaltma. Aksesuar bölümü. Sıvı tahliyesi için kolaylıkla erişilebilir tahliye hortumu Çok güçlü, fonksiyonel ve sağlam olan makine, ergonomik tasarımı ve motor teknolojisi ile özel işler için tasarlanmıştır. Özel ticarethaneler, temizlikçiler, otomotiv sektörü için idealdir. 1 Konteyner

Detaylı

İŞLETMENİZ VEYA TESİSİNİZ BİR SAAT ENERJİSİZ KALIRSA NE OLUR?

İŞLETMENİZ VEYA TESİSİNİZ BİR SAAT ENERJİSİZ KALIRSA NE OLUR? İŞLETMENİZ VEYA TESİSİNİZ BİR SAAT ENERJİSİZ KALIRSA NE OLUR? VERİ MERKEZLERİ YATLAR VE GEMİLER MARİNA VE LİMANLAR FABRİKALAR ENERJİ SANTRALLERİ HASTANELER Bu soruya, ticari ve yaşamsal riskleri sayısal

Detaylı

010 SİSTEMİ. TEKNOSİSTEM MÜHENDİSLİK - Gazcılar Cad. Anafarta Sok. No:1/A BURSA, Tel:(224)272 37 34 Faks:272 40 19

010 SİSTEMİ. TEKNOSİSTEM MÜHENDİSLİK - Gazcılar Cad. Anafarta Sok. No:1/A BURSA, Tel:(224)272 37 34 Faks:272 40 19 010 SİSTEMİ 1 VOLUMETRİK DAĞITICILAR US ve USM Serisi volumetrik yağlama blokları endirek yağlama için tasarlanmıştır. Pompa basıncının düşmesinden sonra yağlama bloklarına gönderilen yağ yaylar vasıtasıyla

Detaylı