Eğitimin Amacı. Kimler Katılabilir? Eğitim Fiyatı. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yeniköy Cad. No. 88 Tarabya Istanbul

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Eğitimin Amacı. Kimler Katılabilir? Eğitim Fiyatı. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yeniköy Cad. No. 88 Tarabya Istanbul"

Transkript

1 2 Gün

2 Eğitimin Amacı Günümüzde suistimaller önlem alınması gereken ciddi risklerdir. Eğitimin amacı; kurumlarda suistimal konularda tedbir almak mahiyetinde, uygulama tecrübesi olan uzman eğitmenler ile eğitime katılacak olanlara mesleki farkındalık sağlamaktır. İnceleme ve soruşturma aşamasında ihtiyaç duyulabilecek hukuk konularının yanısıra, suistimal önleme ve tespit etme yöntemleri ayrıca adli bilişim ve analitik inceleme örnekleri ile desteklenecektir. Kimler Katılabilir? Denetim Komitesi, Teftiş Kurulu, Üst Yönetim, İç Denetim, İç Kontrol, Soruşturma ve Güvenlik, Kayıp Önleme, Fraud Yönetimi, SOX, Risk ve Uyum Yönetimi, IT Denetim, IT Güvenlik, Mali Denetim, Hukuk ve Mali İşler. Eğitim Tarihi ve Saati Saat : 09:30 16:30 Eğitmenler Bilal AKTÜRK, SMMM, CFE Prof. Dr. Hamide ZAFER Şükrü DURMAZ (MSc. CS, MPA) Özlem SOPER (CTP) Eğitim Yeri Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yeniköy Cad. No. 88 Tarabya Istanbul Eğitim Süresi ve Dili 2 Gün ( Bilgisayar Destekli Denetim Bölümü Skype üzerinden verilecektir. ) - Eğitim Türkçe yapılacaktır. Sertifika Eğitimi tamamlayanların sertifikaları, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilecektir. Bilgi ve Kayıt İçin AHK Türkiye Hamiyet Aydın Tel : Faks: Son Kayıt Tarihi : Eğitim Fiyatı TL (üyeler için), TL (üye olmayanlar için) Eğitim ücretlerine öğlen yemekleri ve kahve molası ikramları dahildir.

3 Eğitim Programı SUİSTİMAL ÖNLEME VE TESPİT ETME YÖNTEMLERİ Bilal AKTÜRK, Certified Fraud Examiner, SMMM Suistimal Gerçeği Suistimal Türleri Suistimal Belirtileri Suistimalci Profili Suistimal Önleme Yöntemleri Etik Bildirim Hatları İnceleme ve Soruşturma Yöntemleri Mülakat ve Sorgu Yöntemleri Örnek Senaryolar HUKUK Prof. Dr. Hamide ZAFER, Ceza Hukuku Uzmanı 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu hakkında Genel Bilgiler Kurum ve İşletmelerde Yapılan Denetimlerin Hukuki Bakımdan Değerlendirilmesi Ceza Muhakemesinin İşleyişi Kurum ve İşletme Bünyesinde İşlenen Suçlar ve Suçların Denetçilerce Araştırılması İhbar ve Şikayet Delil Çeşitleri ve Delillerin Toplanma Usulü Koruma Tedbirleri: Özellikle Arama ve Elkoyma İfade ve Sorgu Yöntemleri Denetim Sürecinde Özel Hayata Saygı İşletme ve Denetçilerin Denetim Nedeniyle Uğrayabileceği Zararlar

4 Eğitim Programı ADLİ BİLİŞİM İNCELEMELERİ Şükrü DURMAZ, MSc. CS, MPA Adli Bilişim Teknolojilerinin İç Suiistimallerde Kullanılması Bilişim Sistemleri Üzerinde Denetim, Gözetim ve Soruşturma Elektronik Delil ve Delil Toplama Yöntemleri Suistimallere Müdahale Etme Metot ve Teknikleri En Çok Kullanılan Adli Bilişim Metot ve Teknikleri Örnek Senaryolar BİLGİSAYAR DESTEKLİ DENETİM TEKNİKLERİ ( CAATs) Özlem SOPER, Certified Treasury Professional Commercial Data Mining Software ve Computer Audit Software (CAS) nedir? Data mining veya Data Strafication ne için kullanılır? Cloud Computing (İnternete dayalı bilgi işlem ) nedir, ne için kullanılır? Dünyada en çok kullanılan CAS ler nelerdir? Bu software'lerin genel özellik ve fonksiyonları nelerdir? KıyaslamaIarı nasıl yapılır? Teftişin amacı ve kapsamına uygun CAAT ler nasıl seçilmelidir? (Senaryo 1- Certified Managerial Accounting Exam ) ACL, BPS Audit, Excel-add-ons veya Idea yazılımlarında ekrandan yeni proje girişi yapılırken kullanılması gereken control frameworkleri ve internal control cycle ları nelerdir? (Senaryo 2 CIA exam adapted) Data Query lerine genel giriş: SQL (Structured Query Language) i kullanarak sistemlerden denetimlerin her aşamasında gerekli bilgi ve data çekmek SQL Navigator, TOAD, genel database terimleri, primary key ve çok basit SQL query leri nelerdir? (Senaryo 3) Data cleaning ve data reiteration nedir, ne için yapılır? Database'den çekilmiş ve Excel e düzenlenmeden import edilmiş datanın düzenlenerek analize hazır hale getirilmesi ( Kullanılan çok genel Excel fonksiyonları) (Senaryo 4)

5 Bilal AKTÜRK Certified Fraud Examiner, SMMM Kayıp önleme sistemleri ve risk & suistimal önleme tedbirleri konusunda uzmanlaşmış olan Etik Danışmanlık firmasının Genel Müdürü olarak profesyonel iş hayatında, kariyerine devam etmektedir. Etik Danışmanlık (www.denetimkomitesi.com); iç kontrol, iç denetim, risk yönetimi, adli bilirkişilik uzmanlık alanları ve ilgili mesleki & kişisel gelişim eğitimlerinin yanısıra, kayıp ve suistimal önleme sistemi olan Etik Hat faaliyetinde bulunmaktadır. Ayrıca Forensic Accounting Academy faaliyeti ile firmalara özel inceleme ve soruşturma desteği vermektedir. Adli bilişim alanında da çalışmalarda bulunan Bilal Aktürk, mali müşavir kökenli denetçi olup, hile ve suistimal denetimi, iç denetim, mali denetim ve bağımsız denetim alanlarında farklı sektörlerde 20 yıllık tecrübeye sahiptir. 9,5 yıl Vodafone & Telsim ve Grup Firmalarında, Fraud Denetleme Birim Yöneticisi ve İç Denetim Müdürü olarak; inceleme ve soruşturmalar, sahtecilik ve kayıp önleme incelemeleri, satış kanalları denetimi, merkez ve bağlı (bölge müdürlükleri, teknik servisler ve mağazalar) yapılanmaların denetim görevlerinde bulundu. 1,5 yıl süre ile Taha Holding e (LC Waikiki) bağlı firmaların mali denetimlerini gerçekleştirdi. Öncesinde ise yeminli mali müşavirlik hizmetlerinde ve mali işlerde görev almıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Bilal Aktürk, İSMMMO ve TİDE nin üyesi olup, USİUD un kuruluşunda yeralmıştır. Ayrıca ACFE ve IIA uluslar arası kuruluşlarına mesleği üyeliği bulunmaktadır. SMMM ve CFE (Certified Fraud Examiner Belgeli Suistimal İnceleme Uzmanı) ünvanına sahiptir. Suistimal inceleme konularında İstanbul Adli Yargı Bilirkişisi dir.

6 Prof. Dr. Hamide ZAFER İstanbul da dünyaya geldi. İlköğrenimine Erzurum da başladı. İlk ve orta öğrenimini Vize- Kırklareli nde tamamladı yılında İstanbul-Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun oldu yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde araştırma görevlisi oldu yılında Basın Özgürlüğü ve Basılmış Eserlerin Toplatılması konulu yüksek lisans tezini savundu tarihleri arasında, Deutscher Akademischer Austausch Dienst (DAAD) bursuyla Almanya da Eberhard Karls Tübingen Üniversitesi nde Doktora çalışmasını yürüttü yılında Ceza Hukukunda Terörizm konulu doktora tezini savunarak Dr. Unvanını; Mayıs 2005 yılında Faile Yardım Suçu ve Müdafiin Bu Suçtan Sorumluluğu konulu Doçentlik takdim tezi ile Doçent unvanını aldı. Doçentlik çalışması, Almanya nın Freiburg kentindeki Max-Planck Uluslararası Ceza Hukuku ve Kriminoloji Enstitüsü ile Konrad Adenauer Vakfı tarafından desteklendi tarihinde, Özel Hayatın ve Hayatın Gizli Alanının Ceza Hukukuyla Korunması (TCK m ) başlıklı çalışmasıyla Profesör kadrosuna atandı. Aynı çalışma Türk Ceza Hukuku Derneği tarafından, 17 Şubat 2011 tarihinde 2011 Yılı Dönmezer Ödülü ne layık bulundu. Prof.Dr. Hamide Zafer, halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta ve Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde ders vermektedir. Daha önce Eskişehir-Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde, İstanbul Barosu CMK Meslek İçi Eğitim Seminerlerinde, Florya- Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu ile Etiler-Polis Okulunda ve Adile Sadullah Mermerci Polis Eğitim Merkezi nde ders vererek öğrenime katkıda bulunmuştur. Prof.Dr. Hamide Zafer in kendi alanında yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitapları bulunmaktadır.

7 Şükrü DURMAZ MSc. CS, MPA Kara Harp Okulu ndan Sistem Mühendisliği lisans diploması ile mezuniyetinin ardından 15 yıl boyunca Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde; Bilişim Suçları ve Adli Bilişim alanlarında görev yapmış ve Şubat 2013 te kendi isteği ile emekli olmuştur. Görevi esnasında, üç binin üzerindeki bilişim suçu vakasında kolluk görevlisi ya da bilirkişi olarak görevlendirilmiş; olaya ilk müdahale, suçun tespiti, delillendirilmesi, incelenmesi, analizi, raporlanması ve adli mercilere sunulması işlemlerini fiilen yerine getirmiştir. Mesleki bilgi ve becerisini geliştirmek amacıyla; Selçuk Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bilgisayar Mühendisliği anabilim dalında Veri Depolama Aygıtlarının Adli Bilişim Açısından İncelenmesi konulu bitirme projesi ve Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü nde Bilişim Suçlarının Sosyolojik Analizi konulu tezi ile iki farklı alanda yüksek lisans yapmıştır. İngiltere Ulusal Bilişim Suçları Birimi (National Hi-Tech Crime Unit-NHTCU) tarafından verilen Hi-Tech Crime Investigator, Avrupa Birliği tarafından verilen Cybercrime Investigator, NTFS Forensics Specialist, Mobile Phone Forensics Examiner, Accessdata firması tarafından verilen Windows Forensics ve Internet Forensics sertifikalarına sahiptir. Meslek hayatı boyunca, Jandarma Okullar Komutanlığı nda Bilişim Suçları, NATO-Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi-BIOEM de (NATO-PfP Training Centre) Organize Suçlarla Mücadelede Teknolojinin Kullanımı konulu dersleri vermiştir. INTERPOL tarafından İngiltere-Wilton Park Konferans Merkezi nde 2003 yılında icra edilen Combating Child Abuse on Internet: an International Response-Internette Çocuk İstismarıyla Mücadele: Uluslararası Tepki toplantısında Türkiye yi temsilen sunum yapmıştır. Avrupa ve Akdeniz Askeri Statülü Zabıta Kuvvetleri ve Jandarmalar Birliği (FİEP) tarafından Nantes-Fransa da 2004 yılında icra edilen Yeni Teknolojiler ve Lojistik toplantısında Cybercrimes and Cumputer Security (Bilişim Suçları ve Bilgisayar Güvenliği) konulu konferansı vermiştir. Ankara Adli Yargı Adalet Komisyonu tarafından hazırlanan bilirkişi listesine 2006 yılından bu yana Bilişim-İnternet Suçları, Adli Bilişim ve Bilgisayarda suçun delillendirilmesi konularında bilirkişi olarak kabul edilmiştir. Halen yurtiçinde ve yurtdışında adli bilişim ve bilişim suçları alanlarında laboratuvar hizmeti veren Şükrü Durmaz, Etik Hat ve Forensic Accounting Academy faaliyetlerinin danışmanlığını da yapmaktadır.

8

9

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE VERGİ, KDV, HUKUK VE ASGARİ İŞÇİLİK UYGULAMALARI SEMPOZYUMU

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE VERGİ, KDV, HUKUK VE ASGARİ İŞÇİLİK UYGULAMALARI SEMPOZYUMU İNŞAAT SEKTÖRÜNDE VERGİ, KDV, HUKUK VE ASGARİ İŞÇİLİK UYGULAMALARI SEMPOZYUMU RADISSON BLU Hotel Şişli- İstanbul 9 Mayıs 2014 (09:00-16:30) SEMPOZYUM SONUNDA TÜM KATILIMCILARIMIZA AŞAĞIDA BELİRTİLEN KİTAPLAR

Detaylı

İ ngiltere de ve Amerika Birleşik Devletleri nde Bilişim Suçları, Adli Bilişim, Veri

İ ngiltere de ve Amerika Birleşik Devletleri nde Bilişim Suçları, Adli Bilişim, Veri ŞÜKRÜ DURMAZ İLE RÖPORTAJ Stj. Av. Süleyman YÜKSEL İ ngiltere de ve Amerika Birleşik Devletleri nde Bilişim Suçları, Adli Bilişim, Veri Kurtarma, İnceleme ve Analiz, Bilgisayar Olaylarına Müdahale, Suçla

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:30-10:30 İK Yönetiminde Etkin Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing) StratejilerNasıl Oluşturulmalı? Kemal PEHLİVANOĞLU - İK Direktörü, Yönetim Kurulu Üyesi // ÖZEL DOĞA KOLEJLERİ 10:30-11:15 Dış Kaynak

Detaylı

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Her biri 7 haftalık, iki bölümden oluşan ve tamamı 14 hafta sürecek Fütürizm

Detaylı

1. Risk Değerlendirme

1. Risk Değerlendirme İş Sağlığı ve Güvenliği 1. Risk Değerlendirme Eğitimi 02 Mayıs 2015 Cumartesi Bilimsel Danışma Kurulu : Prof. Dr. Harun MUTLUAY - Yrd. Doç. Dr. Fuat KAR Yrd. Doç. Dr. Mustafa YALÇIN - Öğr. Gör. H. Engin

Detaylı

İDE EĞİTİM. İDE Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti.

İDE EĞİTİM. İDE Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti. İDE EĞİTİM İDE Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti. Katalog İDE Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti. İde Eğitim kurumlara ve bireylere değişik eğitim ve gelişim programları sunmaktadır. Programlar kurum ve bireylerin ihtiyaçları

Detaylı

www.anh.gov.tr Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojilerinin Değerlendirilmesi (STD) Konferansı ve Kursu 12-13 Ocak 2012

www.anh.gov.tr Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojilerinin Değerlendirilmesi (STD) Konferansı ve Kursu 12-13 Ocak 2012 Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojilerinin Değerlendirilmesi (STD) Konferansı ve Kursu 12-13 Ocak 2012 Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr Münif İslamoğlu Konferans Salonu Konferans ve Kurs programlarımız

Detaylı

WEB ADRES: www.dedektif.org.tr E-MAİL: info@dedektif.org.tr İLETİŞİM: TEL: +90 216 449 53 53 +90 216 449 39 39 FAX: +90 349 01 38

WEB ADRES: www.dedektif.org.tr E-MAİL: info@dedektif.org.tr İLETİŞİM: TEL: +90 216 449 53 53 +90 216 449 39 39 FAX: +90 349 01 38 ÖZEL DEDEKTİFLER DANIŞMANLAR VE ARAŞTIRMACILAR DERNEĞİ KURULUŞ: İSTANBUL, 03 MAYIS 2007 DERNEK KÜTÜK NO: 34-293496 ADRES: EĞİTİM MAH. MURAT PAŞA CAD. NO: ¼ ZİVERBEY, KADIKÖY, İSTANBUL WEB ADRES: www.dedektif.org.tr

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. NİN 25 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimiz Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısı 2014 faaliyet yılı çalışmalarını

Detaylı

XVIII. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ

XVIII. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ #tidekongre2014 #tidekongre2014 STRATEJİK ORTAKLAR KONGRE SPONSORLARI KREDİ KAYIT BÜROSU BASIN SPONSORLARI #tidekongre2014 PROGRAM 20 EKİM 2014 PAZARTESİ 08:00-09:00 KAYIT VE KAHVALTI 09:00-09:30 AÇILIŞ

Detaylı

YÖNETİMDE MARKALAŞMA SERTİFİKA PROGRAMI

YÖNETİMDE MARKALAŞMA SERTİFİKA PROGRAMI SERTİFİKA PROGRAMI EĞİTİM TARİHİ 13 Nisan-4 Temmuz 2015 EĞİTİM GÜN VE SAATLERİ Pazartesi 19:00-22:00; Çarşamba 19:00-22:00; Cumartesi 09:30-16:30 Toplam 144 Saat YER İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli

Detaylı

Ana Sponsor Kongre Sponsorları Faaliyet Sponsorları Basın Sponsoru

Ana Sponsor Kongre Sponsorları Faaliyet Sponsorları Basın Sponsoru Ana Sponsor Kongre Sponsorları Faaliyet Sponsorları Basın Sponsoru PROGRAM 11 Kasım 2013, Pazartesi 08:00-08:30 Kayıt 08:30-09:00 Açılış Konuşmaları - Fuji 1 Salonu Özlem İĞDELİPINAR - CIA, CCSA, TİDE

Detaylı

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI GÜBRE FABRİKALARI TÜRK ANONİM ŞİRKETİ 16 NİSAN 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI Şirketimiz 2014 yılı hesap dönemine ait çalışmalarını incelemek ve aşağıda

Detaylı

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması 31 EKIM 1 KASIM 2013, KEMPINSKI DOME, BELEK - ANTALYA Zirve İş Ortakları Destekleyen Kuruluşlar ETKİNLİK PROGRAMI

Detaylı

ŞEKERBANK T.A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ 2013 UYUM RAPORU

ŞEKERBANK T.A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ 2013 UYUM RAPORU ŞEKERBANK T.A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ 2013 UYUM RAPORU İÇERİK 1. Kurumsal İlkelerine Uyum Beyanı 3 BÖLÜM-1 PAY SAHİPLERİ 3 2. Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi 3 3. Pay Sahiplerinin Bilgi Edinme

Detaylı

2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu

2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu 1.Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Şirketimiz, kurumsal yönetimin bütün unsurlarıyla

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

CSG Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri A.Ş. City Security Group. Daha Güvenli Okullar, Daha Güvenli Yarınlar

CSG Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri A.Ş. City Security Group. Daha Güvenli Okullar, Daha Güvenli Yarınlar City Security Group Daha Güvenli Okullar, Daha Güvenli Yarınlar GÜVENLİ OKUL PROJESİ Eğitim Denetim - Akreditasyon Çırağan Cad. No:47 Beşiktaş/İSTANBUL 0212 381 01 18 Sayfa 1 CSG-City Security Group Mükemmeliyetçilik

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:00-10:00 İş Güvencesi Hukuku Kapsamında İşe İade Davaları ve Başlıca Sorunlar Av. Cüneyt Danar - İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı, Bilirkişi 10:00-10:45 İş Akdinin Feshi - Geçerli ve Geçersiz Fesih

Detaylı

Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır.

Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır. BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır. Aksigorta, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri

Detaylı

İlişkili menfaat sahipleri her türlü bilgi talepleri için telefon, e-mail ve faks iletişim kanalları oluşturulmuştur.

İlişkili menfaat sahipleri her türlü bilgi talepleri için telefon, e-mail ve faks iletişim kanalları oluşturulmuştur. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirketimiz Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer alan prensiplerin mevcut piyasa yapısı ve ortaklık yapısı çerçevesinde

Detaylı

İletişim Bilgileri: Kamu Gözetimi. Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı. Söğütözü Mah. 2177.

İletişim Bilgileri: Kamu Gözetimi. Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı. Söğütözü Mah. 2177. Faaliyet Raporu Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Yıllık Faaliyet Raporu, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda ilgili mercileri ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla

Detaylı

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE Rezzan Metan / KalDer Eğitmeni Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Rezzan Metan çalışma hayatına 1981-1985 yılları arasında

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı

ARALIK 2013 EĞİTİM TAKVİMİ

ARALIK 2013 EĞİTİM TAKVİMİ ARALIK 2013 EĞİTİM TAKVİMİ Sertifika Programları Takvimi Tarih Program Adı Eğitim Yeri 30 Kasım 2013'den itibaren Haftasonu Programı İleri Muhasebe, Bütçe ve Uluslar arası Finansal Raporlama Sistemleri

Detaylı

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. SERMAYE PİYASASI KURULU SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ 01.01.2013 30.06.2013 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 2 İçindekiler 1. GENEL

Detaylı

NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ

NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ Sertifika Programları Takvimi Tarih Program Adı Eğitim Yeri 6 Nisan 2013'den itibaren Haftasonu Programı İleri Muhasebe, Bütçe ve Uluslar arası Finansal Raporlama Sistemleri Uzmanlık

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ. 2015 Yılı Performans Programı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ. 2015 Yılı Performans Programı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2015 Yılı Performans Programı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Üst Yönetici Sunuşu Kırıkkale Üniversitesi, Ankara nın hemen yanı başındaki merkezi konumu ile gerek öğrencilerin

Detaylı

STRATEJİK PLAN 2015 2019

STRATEJİK PLAN 2015 2019 STRATEJİK PLAN 2015 2019 T.C. Kasım 2014 www.kastamonu.edu.tr T.C. STRATEJİK PLAN 2015-2019 Kasım 2014 www.kastamonu.edu.tr Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak

Detaylı

Haziran 2013 - Ankara

Haziran 2013 - Ankara Haziran 2013 - Ankara KAMU İHALE KURUMU Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 186 06520 Balgat-ANKARA Tel: 0 312 218 45 00 www.kik.gov.tr www.ihale.gov.tr https://ekap.kik.gov.tr İçindekiler BAŞKANIN SUNUŞU...

Detaylı