MONTAJ & KULLANIM KLAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MONTAJ & KULLANIM KLAVUZU"

Transkript

1 MONTAJ & KULLANIM KLAVUZU

2 İŞ MAKİNALARI İÇİN YÜKSEK GERİLİM HATTI YAKLAŞIM UYARI SİSTEMLERİ Tanıtım: Sigalarm Yüksek Gerilim Algılama Sistemleri tüm makine gövdesini korumak için dizayn edilmiştir, ayrıca kontrol kutusunun içinde yer alan bir test ünitesi sayesinde anten ve elektronik kontrol sistemi dahil tüm ekipmanları test eder. Bu işlem kontrol kutusu üzerindeki düğmeye yaklaşık üç saniye basılı tutmakla gerçekleştirilir, bu sayede antene 12 VDC gerilim uygulanır. Bu gerilim tüm anten ünitesini kablo kopuklarına karşı kontrol eder. Bahsi geçen sisteminin kurulması, yukarıda anlatılanları daha kolay anlamanızı sağlar. Not: anten bağlantı kablosu olarak minimum 22 AWG lik (0,644mm çap), yani düşük akım kablosu kullanır. (Test düğmesine ne kadar uzun süre basılırsa basılsın 2 ma den daha az akım elde edilir) Aşağıda verilenler anten uçlarının bağlantısında kolaylık sağlayacaktır: A. Sigalarm bütün anten sistemi modellerini destekleyecektir: 110, 210, 310, ve 510. B. Elinizde var olan bütün fazlalık kabloları araştırın. Örneğin koaksiyel (eş eksenli) kablolar, tekli veya çiftli blendajlı kablolar yada blendajlı tekli kablolar gibi. 1. Eğer tek hatlı koaksiyel kablo kullanılırsa, kablonun blendajı anten sistemini test etmek için kullanılan iki uçtan birisi olarak kullanılabilir. Blendaj mutlaka antenin girişindeki siyah kabloya bağlanmalıdır. 2. Eğer tek hatlı ve blendajlı veya ikili koaksiyel kablo kullanılıyorsa kablo blendajı, anten sistemini test etmeye yarayan iki kablodan birisi olarak kullanılabilir. Kablo blendajı mükemmel bir elektrostatik alan algılayıcısı görevi yapar. Blendaj mutlaka antenin girişindeki siyah kabloya bağlanmalıdır. 3. Eğer çift hatlı blendajlı kablo kullanılırsa blendaj mutlaka anten sistemini test etmeye yarayan iki kablodan birisi olarak kullanılır. Çiftli kablonun iki ucu da kullanılmışsa, kablolardan biri mutlaka antenin tepesindeki fırça bağlantı telinde (pigtail) blendaja bağlanmalıdır. Blendaj mutlaka antenin girişindeki siyah kabloya bağlanmalıdır. Eğer makinenin her hangi bir yerinde alternatif akım kullanılıyorsa, Sigalarm Ünitesi ayarlanan hassaslığa göre buradaki elektrostatik alanı algılayabilir ve alarm verebilir. Bu durum söz konusu olduğu takdirde, alternatif akım güç ünitesinin yakınında yalıtımlı anten kablosu kullanılması önerilir. Bu durumda antenin aktif kısmının sadece yalıtımsız kablo boyu olduğuna yani tüm anten/kablo boyu olmadığına dikkat etmek gerekir. 4. Eğer çift hatlı blendajsız kablo mevcut ise standart bir bağlantı yapılıp kullanılabilirler.

3

4

5 Anten kabloları olarak minimum 22 AWG lik (0,644 mm çap) kablo kullanılır. Bu iki kablo, fırça bağlantı telinin sonundaki çok uçlu konektörlere bağlanmalıdır. Soket dişi pinler içermeli ve bu pinler 1. ve 3. deliklere monte edilmelidir. 2 ve 4 ise monte edilmeden önce birbirine köprü yapılmalıdır. Sigalarm ünitesinin gücü gövdeden veya kamyondan gelen bir switch ile beslenmelidir. Sabit 12VDC olması gereken bu besleme miktarı, makinenin boom u yükseldiğinde aktif hale geçmelidir. Not: Sigalarm Ünitesini besleyen akünün negatif kutbu şasiye bağlanarak topraklama yapılmalıdır (Bu değer 2 ohm dan daha az olmalı). Sigalarm Ünitesinin iyi bir şekilde topraklanması çok önemlidir. Bunun için ünitenin montaj deliklerinden birinin zımparalanarak temizlenmesi ve topraklamanın buradan yapılması önerilir. Güç, İkaz düdüğü ve otomatik kapama kabloları: Bir ucuna 6 lı erkek konektör takılmış üçlü kablo. - Beyaz kablo harici ikaz düdüğü için, - Gri kablo 12VDC güç için. Kırmızı +, Siyah - - Siyah kablo ise sistemi otomatik kapama özelliği için. Not: Yüksek gerilim hattı algılansa da algılanmasa da, otomatik kapama özelliği kullanıldığında, dahili röleyi kendi normal kapalı konumuna getirmek için reset düğmesine basılmalıdır. Anten giriş kablosu: 2 uçlu erkek konektörü bulunan tek telli, blendajlı, siyah kablo anten bağlantı noktasındaki kablolara bağlanmalı, bu bağlantı lehimlendikten sonra ısıyla daralan makaronla kaplanmalıdır. Not: Topraklama kablosunun yeterli uzunlukta kesildiğinden emin olunuz.

6 TEST ETME: DEVRENİN VE ANTEN SENSÖRÜNÜN TEST EDİLMESİ TEST düğmesine yaklaşık 3 saniye basıldığında, yeşil ışığın yanmaya devam ettiğini, kırmızı ışığın yandığını görecek, dahili ve harici ikaz sesini duyacaksınız.. Eğer bu süre içinde yeşil ışığın sönmesi, anten kablosunda bir kopukluk, soket bağlantı uçlarında bir köprü problemi veya cihaz dahilinde bir hata olduğunu gösterir. BASİT ARIZALAR İÇİN İPUÇLARI: SİSTEMİN BESLENMESİ: Eğer güç lambası (yeşil) yanmıyorsa, akü bağlantılarının doğru şekilde yapıldığından emin olun. Eğer güç lambası hala yanmıyor ise, akü bağlantılarını temizleyip daha sıkı bağlamak ve üniteye gücün geldiğinden emin olmak gerekir. Siyah kablonun negatif, kırmızı kablonun ise pozitif olduğu kontrol edilmelidir. NOT: Sigalarm Yüksek Gerilim Algılama Sistemleri nin kullanıldığı makinelerin topraklandığından emin olunuz. GÜÇ LAMBASI (YEŞİL): Sisteme güç aktarıldığında, reset düğmesine basın ve basılı tutun. Eğer güç lambası yanmıyor fakat ikaz düdüğü çalışıyor ve kırmızı lamba yanıyorsa muhtemelen yeşil güç lambası veya duyarga arızalıdır. Lütfen en yakın temsilcimizle irtibata geçin. DAHİLİ İKAZ DÜDÜĞÜ: Eğer reset düğmesine basıldığında dahili ikaz düdüğü çalmıyorsa yukarıdaki adımları izleyin. Kablo bağlantılarını ve konektörleri kontrol edin. Eğer hala çalıştırılamıyorsa, harici korna ünitesine kadar tüm kabloları kısa devre ihtimaline karşı kontrol edin. Eğer problem devam ederse en yakın temsilcimizi arayın. AKÜ KABLOSU: Akü bağlantı kablolarını herhangi bir hasara karşı kontrol edin ve kontrol paneline 12VDC gerilimin ulaştığından emin olun.

7 ÖZEL NOTLAR: Her çalışma alanında emniyetiniz için Sigalarm Yüksek Gerilim Hattı Yaklaşım Uyarı Sistemini ayarlamanız gerekmektedir. Sigalarm Ünitesinin ayarlanması esnasında, enerji nakil hatlarına yaklaşmadığınızdan emin olmanızı sağlayacak birinin size yardım etmesini öneririz. Makine boom u çalışmak için uzatılıp yukarı kaldırıldığında, sistemin hassasiyetini kontrol edin ve gerekli gördüğünüz yerde tekrar ayarlayın. Makine boom u ne kadar yüksekte ise algılama sensörü de o kadar hassastır. Sigalarm ın hassas ayarlı iken, 110/220VAC sokak aydınlatmalarının lambalar açıkken oluşturduğu elektrik alanı algılayabilir. Atmosferdeki elektriksel fırtınalar gerilim hatlarında buna benzer elektrik alanlar oluştururlar, Sigalarm bu fırtınalar esnasında mesafeye ve şiddete göre aktif duruma geçebilir. Yüksek gerilim hatlarına yakın çalışılırken, araçların makine/boom ve enerji hattı arasından geçmeleri kesinlikle engellenmelidir. Yüksekte çalışan iş makinelerini (vinç, beton pompası, platform vs..) enerji nakli yapan gerilim hatları altında kullanmak hem makineye temas edenler, hem de makine için TEHLİKELİDİR. Bu makinelerin emniyet kontrolünü SIGALARM ile yapınız. İş makineleriyle enerji nakil hatlarının üstünde çalışmak ta TEHLİKELİDİR. Enerji nakil hatlarının üstünde çalışılacaksa Sigalarm ünitesinin tekrar ayarlanması şiddetle tavsiye edilir. Büyük makineleri elektriksel fırtınalarda kullanmak TEHLİKELİDİR.

8 SIGALARM )))) Teknik Özellikler: 1) Besleme değerleri : a) Giriş voltaj : +11VDC <> +15VDC b) Giriş Amper değerleri : Bekleme anında : 200 ma DC max. Çalışma anında : 4 amps DC peak 2) Çalışma ısısı : -2 C +70 C 3) Alarm Çıkışları : SIGALARM eşzamanlı olarak 3 farklı alarm verir: a) Kontrol ünitesi üzerinde kırmızı, yanıp sönen lamba vasıtası ile görsel alarm. Alarm tekrarı: Duyar kablo üzerindeki elektrik alanının yoğunluğuna oran ile saniyede en fazla 5 alarm. b) Kontrol kutusu içerisinden sesli Alarm (Sesi ayarlanabilir). c) Dış korna ünitesi (Sesi ayarlanabilir) Alarm tekrarı: Duyar kablo üzerindeki elektrik alanının yoğunluğuna oran ile saniyede en fazla 5 alarm 4) Hassasiyet: Elektrik alanı, 60Hz veya deniz aşırı 50Hz 5) Hassasiyet ayarı : Ön panel üzerindeki kontrol düğmesi ile kaba ve hassas olarak algılama derecesi ayarlanabilir. Kaba ayar 0, 10, 100, 1.000, ve V sabit sınır değerlere ayarlar. İnce ayar ise bu sabit sınır değerler arasında ayar yapmayı mümkün kılar. 6) Ölçüler : 203 x 178 x 101 mm 7) Algılama mesafesi : Havai yüksek gerilim hattına olan mesafe ve SIGALARM ın hassasiyet ayarlarına bağlı olarak gerilim noktasından her arzu edilen mesafeden (OSHA minimum değerleri) yaklaşık 75 m mesafeye kadar yüksek gerilimi algılar. SIGALARM yüksek gerilim hatlarına temas sonucu oluşan kazaları engellemeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Bütün kurallara, düzenlemelere şirket şartlarına uyunuz ve en önemlisi sağduyuyla hareket ediniz. Sigalarm diğer güvenlik araçlarının yerini almak için değil, onlara ek olarak güvenlik sağlamak için geliştirilmiştir. Bu yüzden Sigalarm Yüksek Gerilim Algılama Sistemini doğru şekilde kullanmanız gerekir. Çözülemeyen bir problem olduğunda, lütfen bize sözlü veya yazılı olarak sorunu bildiriniz. Bizimle görüşmeden veya iznimiz alınmadan lütfen üniteleri geri yollamayınız.

9 BETON POMPALARI İÇİN SİGALARM YÜKSEK GERİLİM HATTI UYARI SİSTEMİ KULLANMA KLAVUZU Yüksek gerilim hattı, yer seviyesinden yukarda iletkenler arasında 750 volttan daha fazla gerilim taşıyan kablo sistemleridir. ÇALIŞMA: 1. Kontrol panosuna elektrik (12 VDC) verildiğinde ünite en duyarlı düzeyde çalışacaktır. Eğer gerilim hatları makineye belirli bir mesafe uzaklıkta ise ( V gerilim için 75 metre) bir alarm sesi duyulacaktır. Not / Opsiyon: Otomatik kapama özelliği kullanıldığında, alarm çalsada çalmasada acil stop düğmesine basılırsa normalde kapalı röle, açık konuma gelir. 2. Operatör makinenin üzerinde yüksek gerilim hattı olmadığından emin olmalıdır. Makinenin üstü tamamen kontrol edildikten sonra, boom, reset düğmesine basılarak (röle kapalı) havaya kaldırılır ve kabaca hassasiyet ayarı yapılır. (Not 2 yi okuyunuz.) Her çalışma alanında operatör olarak tüm kontrol sizdedir. Makinenizin üzerinde yüksek gerilim hattı olmadığından emin olunuz. Gerilim hattı altında çalışırken alarmın etkinleşeceği mesafe ayarlanmalı, sistem OSHA nın (Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi) belirlediği minimum mesafeye gelmeden önce ikaz vermelidir. Hiçbir enerji nakil kablosuna OSHA nın izin verdiğinden daha fazla yaklaşılmamalıdır.

10 Not2: Birinci ikaz alarmından sonra reset düğmesine basınca, Sigalarm en son çalıştığı pozisyona göre ayarlanacaktır (Dikkat: Bu ayar çalıştığınız konuma uygun olmayabilir). Reset düğmesine basıldıktan sonra alarm hala çalıyorsa, makine üzerinde gerilim hattı olmadığından emin olun, sonra hassasiyeti düşürerek boom u kaldırın. Ayar düğmelerini yukarı- aşağı döndürerek uygun noktada alarm başlama seviyesini ayarlayın. Alarmdan sonra kaba ayar mümkün olduğu kadar yüksek seviyede bırakılmalıdır. Daha sonra ince ayar aşağıdaki gibi yapılır. İnce ayar düğmesini saatin tersi istikametinde çevirerek alarmı susturun. Eğer ayar düğmesini sonuna kadar çevirdiğiniz halde alarm hala çalışıyorsa kaba ayar düğmesini bir derece sola çevirin. Daha sonra ince ayar düğmesini saat yönünde çevirerek alarmı susturun (maks. 10 tur). Alarm susar susmaz reset düğmesine basın ve yaklaşık 2-3 saniye basılı tutun. Bu işlem, eğer otomatik kapama özelliği kullanılıyorsa, boom a yükselmesi için olanak sağlar. Fakat boom un yükselme anında alarm tekrar çalarsa, hassasiyet düşürülüp tekrar reset düğmesine basılması gerekir. Böylece operatör boom u kaldırmaya devam edebilir. Boom istenen pozisyona geldiğinde, kaba ve ince ayar düğmeleri alarm çalmadan hemen önceki maksimum hassasiyete ayarlanmalıdırlar. Sistem şu andan itibaren aktif durumda olup, sizi ve makinenizi korumaya hazırdır. UYARI: Ayar düğmelerini hiçbir zaman tamamen sola çevirmeyin (en az duyarlı pozisyon). Bu hareket sizi ve iş arkadaşlarınızı tehlikeye sokabilir. UYARI: Sigalarm kesinlikle her çalışma alanında ayarlanmalıdır. SIGALARM Yüksek Gerilim Hattı İkaz Sistemleri kullanılırken her iş günü başında ve sonunda bir kere sistem testi yapmak sizin için faydalı olacaktır. Test düğmesine basın ve basılı tutun, bu düğmeye bastığınız sürece yeşil lambanın yandığını, kırmızı ışığın parladığını, dahili ve harici ikaz kornalarının çaldığını gözleyin. Bu anten sisteminin ve elektronik sistemin düzgün çalıştığı anlamına gelir. Sigalarm, güvenli çalışma alışkanlıklarının, kuralların ve sağduyunun yerini almak üzere geliştirilmemiştir. Nakil hatlarına yerel ve milli kanunların izin verdiğinden daha yakın çalışmayınız. Yerel düzenlemelerin daha katı olabileceğini unutmayın. Sigalarm size yardımcı olan bir araçtır. Lütfen yukarıdaki açıklamalara uyunuz, beklide bu açıklamalar ilerde sizin ve iş arkadaşlarınızın hayatını kurtaracaktır. ***Eğer ayar düğmelerinin üzeri koruma amaçlı kapatılmışsa, operatör hassasiyet ayarını değiştiremeyecektir. Otomatik kapama özelliği kullanılıyorsa, başlangıç ikaz sesinden ve reset düğmesine bastıktan sonra operatör, boom u havaya kaldırmak için makineyi gerilim hattından daha uzağa götürmelidir.

AYBEY ELEKTRONİK AC Serisi Asansör Kumanda Panosu KURULUM KILAVUZU

AYBEY ELEKTRONİK AC Serisi Asansör Kumanda Panosu KURULUM KILAVUZU AYBEY ELEKTRONİK AC Serisi Asansör Kumanda Panosu KURULUM KILAVUZU AC SERİSİ ASANSÖR KUMANDA PANOSU KURULUM KILAVUZU SÜRÜM : 1.00 AYBEY ELEKTRONİK LTD. ŞTİ. Orhanlı Mah. Katip Çelebi Cad. No:17B/1 34956

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

MaviGard Konvansiyonel Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MaviGard Konvansiyonel Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu MaviGard Konvansiyonel Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-354 Rev.0 MP-8 Kullanma Kılavuzu Sayfa 1/9 İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar 3 3 Montaj 3 4 Santralın Girişleri

Detaylı

DİKKAT! UYARILAR BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN ASLA MONTAJA VE KULLANIMA BAŞLAMAYINIZ!

DİKKAT! UYARILAR BÖLÜMÜNÜ OKUMADAN ASLA MONTAJA VE KULLANIMA BAŞLAMAYINIZ! İÇİNDEKİLER Aksesuar ve Parçaları...4 Sistem Kutusu ve Joystick...6 Montaj ve Bataryanın Şarj Edilmesi...9 Işıklı Sistem ile Kullanım...11 Zemin Ayarı Nedir Nasıl Yapılır...14 Zemin Ayarı Aşamaları...23

Detaylı

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU WS-244 Network Intelligent Alarm System *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** Ç NDEK LER 1-2- 3-4- 5- Sistem Tanıtımı Ana Özellikler

Detaylı

Spesifik taleplere göre geliştirilmiş ürünler

Spesifik taleplere göre geliştirilmiş ürünler SIDOOR El Kitabı 02/2012 Spesifik taleplere göre geliştirilmiş ürünler Answers for industry. Spesifik taleplere göre geliştirilmiş ürünler SIDOOR Cihaz kitabı Genel güvenlik uyarıları 1 Giriş 2 Terimler

Detaylı

www.esis.com.tr ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı

www.esis.com.tr ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı 1 İçindekiler Tablosu 1. Önemli Güvenlik Bilgileri... 3 1.1. Genel Güvenlik Önlemleri... 3 1.2. Akü ile Çalışırken Alınacak

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Z-60 34. Bakım Bilgileriyle birlikte. Seventh Edition Second Printing Part No. 133083TR

Kullanım Kılavuzu Z-60 34. Bakım Bilgileriyle birlikte. Seventh Edition Second Printing Part No. 133083TR Z-60 34 CE Bakım Bilgileriyle birlikte Seventh Edition Second Printing Part No. 133083TR Yedinci Baskı İkinci Basım Önemli Bu makineyi kullanmaya başlamadan önce güvenlik kurallarını ve kullanım talimatlarını

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ ELS MAKİNE

TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ ELS MAKİNE KULLANIM VE BAKIM TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ ELS MAKİNE BURSA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ LACİVERT CAD. NO:11 16140 BURSA TEL:+90 224 241 30 90 91-92 -93 FAX:+90 224 242 90 20 www.elsmakine.com 2 GENEL Bir

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA

KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA KULLANMA KILAVUZU CHALLENGER SERİSİ 10 20 KVA AG SD 71 Doküman Y. No:1 Rev:0 AG SD 71 Rev. No:0 Rev. Tarihi:20.05.2014 Yayın No:1 3 KILAVUZ HAKKINDA Kılavuz

Detaylı

İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ

İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ 01.2012 V:1.02 TR Giriş 1 İMALATÇI FİRMA VE SERVİS İSTASYONUMUZ OTOMATİK KONTROLLÜ BAĞIMSIZ ARAÇ KABİN ISITMA SİSTEMLERİ Horozluhan Mahallesi Ahievran Caddesi Karakaş Sokak No:25 PK. 42300 Selçuklu /

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU

BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU KULLANIM KILAVUZU BULAŞIK MAKİNESİ Lütfen bulaşık makinenizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir biçimde okuyunuz. İlerde gerekli olması ihtimaline karşı saklayınız. D47W(L,M,T,B,C,D)F(B,U) WM064H*

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Goodrive100 Sürücü SHENZHEN INVT ELECTRIC CO. LTD.

Kullanım Kılavuzu. Goodrive100 Sürücü SHENZHEN INVT ELECTRIC CO. LTD. Kullanım Kılavuzu Goodrive100 Sürücü SHENZHEN INVT ELECTRIC CO. LTD. İçindekiler İçindekiler İçindekiler... 1 1 Güvenlik Önlemleri... 2 1.1 Güvenlik Tanımları... 2 1.2 Uyarı Sembolleri... 2 1.3 Güvenlik

Detaylı

SENFLEX 50. www.metronik.com.tr KOLAY KURULUM KILAVUZU

SENFLEX 50. www.metronik.com.tr KOLAY KURULUM KILAVUZU SENFLEX 50 www.metronik.com.tr KOLAY KURULUM KILAVUZU SENFLEX 50 KOLAY KURULUM KILAVUZU SENFLEX 50 Senflex 50,TDR (Time Domain Respect) prensibi ile ölçüm yapan, kılavuzlu radar (Guided Wave Radar) seviye

Detaylı

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08 Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ESİS ENERJİ ve ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. DUDULLU ORG. SAN. BÖLGESİ ESENKENT MAH. BATURALP

Detaylı

Smart-UPS RT. Kesintisiz Güç Kaynağı SURT 8000/10000 VA 200-240 VAC Tower/Rack Mount 6U Türkçe

Smart-UPS RT. Kesintisiz Güç Kaynağı SURT 8000/10000 VA 200-240 VAC Tower/Rack Mount 6U Türkçe Smart-UPS RT Kesintisiz Güç Kaynağı SURT 8000/10000 VA 200-240 VAC Tower/Rack Mount 6U Türkçe 2012 APC by Schneider Electric. APC, APC logosu, Smart-UPS ve PowerChute; Schneider Electric Industries S.A.S

Detaylı

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE

PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE PROTHERM LYNX 23 BTVE / BOVE (KOMBİ) Seri numarası kumanda panelinin arka tarafındadır. Kombinin ön kapağını çıkararak bunu bulabilirsiniz.kullanım kılavuzunun bölümlerinde kombinin ana fonksiyonları ve

Detaylı

ADKY - Yr (YER TİPİ) VE DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

ADKY - Yr (YER TİPİ) VE DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DOĞAL GAZ BRÜLÖRLERİ ALG 7, 9, 6, 27, 27/2, 30, 36, 36/2 ADKY - Yr (YER TİPİ) VE ADKY - Dv (DUVAR KULLANIM, TİPİ) MONTAJ ALÜMİNYUM ve DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM

Detaylı

ISI POMPASI SPLIT (HAVA/SU)

ISI POMPASI SPLIT (HAVA/SU) ISI POMPASI SPLIT (HAVA/SU) HP-RS 60 HP-RS 80 HP-RS 100 HP-RS 120 HP-RS 140 Montaj & Kullanma Kılavuzu DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ; Yuksek kalitedeki cihazımızı seçtiğiniz icin teşekkür ederiz. Cihazınızın uzun

Detaylı

E250 KULLANIM KILAVUZU E250 KULLANIM KILAVUZU

E250 KULLANIM KILAVUZU E250 KULLANIM KILAVUZU E25 KULLANIM KILAVUZU A Güvenlik Mesajları Tanımlar ve Semboller E25 Serisi hız kontrol cihazından sürekli verim almak için, cihazı monte etmeden ve çalıştırmadan önce kullanma kılavuzunu ve tüm uyarı

Detaylı

Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar

Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar tarafından yapılmalıdır. Brülör üzerinde çalışmadan önce,

Detaylı

T-9000 OPERATÖR EL KİTABI

T-9000 OPERATÖR EL KİTABI MALİVOR ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. TANK SEVİYE İZLEME VE ALARM SİSTEMİ T-9000 OPERATÖR EL KİTABI SİSTEM TANITIMI Ultrasonik Seviye Transmitteri,( Ultrasonic Level Transmitter ) endüstride

Detaylı

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun

Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun Değerli Müşterimiz. Adrenalin VLF ürünü satın aldığınız için sizi tebrik ederiz. Sahip olduğunuz yüksek performanslı profesyonel metal dedektörü uzun süre sorunsuz kullanabilmek için, kullanım talimatlarını

Detaylı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı

LEOPAR BA 24 / 28 1. Bölüm : Genel 2.Bölüm : Tesisat Montaj için Bilgiler ve Uyarılar 2.1 Kombi Montaj Yeri Seçimi 2.2 Atıkgaz Boru Bağlantısı LEOPAR BA 24 / 28 Cihaz seri numarası sağ yan panel üzerindeki kapasite etiketinde belirtilmiştir. Kumanda panosuna ön panel çıkarıldıktan sonra ulaşılabilir. Cihazınızın temel fonksiyonlarını tanımak

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

PAVIRO Router PVA-4R24

PAVIRO Router PVA-4R24 PAVIRO Router PVA-4R24 tr PAVIRO Router İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Kısa bilgiler 8 3 Sisteme genel bakış 9 3.1 Ön panel 9 3.2 Arka panel 11 4 Birlikte gelen parçalar 12 5 Kurulum 13 6

Detaylı

MOBILE SMS GUARD 300 ALARM SİSTEMİ

MOBILE SMS GUARD 300 ALARM SİSTEMİ MOBILE SMS GUARD 300 ALARM SİSTEMİ TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU GsmGuard (RJ11) Alarm Sistemi MobileSmsGuard300 (E) Alarm Modülü WDS300 Kapı Pencere Sensörü B300 Siren (Telli) GÜVENLİK UYARILARI Elektriksel

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı