Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Düşük İlkel Tahıllı Kuru Mama Formülasyonları G R A I N F R E E. kedi formülasyonları.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Düşük İlkel Tahıllı Kuru Mama Formülasyonları G R A I N F R E E. kedi formülasyonları."

Transkript

1 GMO FREE ITALIAN FORMULA Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Düşük İlkel Tahıllı Kuru Mama Formülasyonları kedi formülasyonları Happy pet. Happy You.

2 Sizin kediniz etoburdur Bunu anlamanız için 5 sebep. 1. SALYALARINDA AMİLAZ YOKTUR Bu eksiklik pankreasın fazla çalışmasına sebep olur. Çünkü karbonhidratların tamamının sindirilebilmesi için tüm sorumluluğu almaya zorlanır. 2.KISA VE BASİT SİNDİRİM SİSTEMLERİ Mide asidindeki ph seviyesinin yüksek olması sebebi ile; kısa bağırsak kanalında sadece proteinler ve hayvansal yağlar çabuk ve kolay sindirilir. 3. DİŞLER VE AĞIZ YAPISI Büyük parçaları çiğneyebilecek genişlikte büyük ağız açılımı ve koparmaya uygun keskin ve kısa dişler. 4. GLUKONEOGENEZ Ana enerji kaynağı olarak proteinleri ve yağları kullanırlar insanlardaki gibi karbonhidratları değil.. 5.İNSULİN TEPKİSİ "Karbonhidratlarca zengin mamalar"depolanan glikozların, vücut yağı oluşturması ve yüksek insulin tepkisi ile sonuçlanır. Bu da diyabet ve obeziteye sebep olur.

3 Etoburlar İçin Beslenme Sistemi Kedi ve köpeklerin evrimi yırtıcı hayvanlara çok benzer, bu yüzden onların anatomileri aslında etçil beslenme için yapılandırılmıştır. Yaratılış farlılıklarına rağmen köpekler ve kediler aynı genetik kodu paylaştıkları; onların vahşi ataları, kanidler ve felidlerden türemiştir. Bunun için,doğal seleksiyona uğramış olsalar da kedi ve köpeklerimiz ataları gibi et yemeyi tercih ederler ve bu nedenle de bazı anatomik özelliklere sahiptirler Eti kopartabilmeleri için keskin ve sivri dişler; Büyük parça etlerin alınabilmesi için çene eklemleri geniş bir ağız açıklığı sağlar; Proteinlerin sindirilmesi ve metabolize edilmesini sağlayan güçlü gastrik ph asiti ile basit yapılanmış kısa sindirim sistemleri; etin tercih edilmesinin sebebini gösterir. Kediler ve köpekler karmaşık ve büyük karbonhidratların yanı sıra tahıl ürünlerini de sindirmekte zorlanırlar; çünkü onlar bu maddeleri sindirebilmesi için gerekli biyolojik özelliklere sahip bazı enzimlerden yoksundurlar. İyi bir beslenme sistemi doğasına en yakın olan doğal beslenme diyetidir. Evcil hayvanların genetiğine ve biyolojisine uygun olandır. Natural & Delicious Natural & Delicious, üstün kaliteye sahip kedi ve köpek mama serisi ile etobur beslenmesinde altı kilit noktaya dayanmaktadır: 1. Minimum ölçülerdeki karbonhidratlar ve düşük glisemik indeks. 2. Yüksek kalitedeki taze etten sağlanan yüksek protein kaynakları Yüksek Glisemik İndeks (yüksek oranlarda glikoz) Düşük glisemik indeks (düşük oranlarda glikoz) Diyabet ve Obezite Riski Kedilerin ve Köpeklerin Sağlıklı Yaşamı 3. Yüksek kaliteli taze meyve ve sebzelerden kaynaklanan dengeli vitamin ve mineraller. 4. Hedeflenen etkiler için belirli özelliklere sahip şifalı bitkiler. 5. Kolayca emilebilen hayvansal yağlar. 6. 'Düşük Tahıllı' serimiz hiçbir şekilde kompleks tahılları içermez, az miktarda bulunan ilkel tahıllar, GDO suzdur. DÜŞÜK GLİSEMİK İNDEKSLİ mamalar. Natural & Delicious kedi ve köpeklerde diyabet ve obezite rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olarak, onların metabolizmalarına, damak tatlarına uygun olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş İtalyan ürünüdür.

4 Yüksek kalitedeki taze sebze ve meyvelerden gelen vitamin ve mineraller. Natural &Delicious' ın her iki serisinde de özenle seçilmiş meyve-sebzelerden: nar, elma, porta kal, yaban mersini, ıspanak ve havuçtan doğru ve dengeli oranlarda vitaminler ve mineraller bulunur. Elma ve nar sağlıklı bir lif kaynağıdır,sindirime yardımcı olur. Bitkisel besinler ve doğal antioksidanlar bakımından zengindir, vücudu serbest radikallere karşı korur. Yüksek kalitede taze etten sağlanan protein kaynakları Natural & Delicious protein temeli olarak tavuk, kuzu, yaban domuzu, balık ve yumurtaları kullanır. Tüm etlerimiz; antibiyotikleri, hormonları, koruyucuları, hayvan refahına uygun olmadan kesilmiş hayvanları ve hay van atıklarını içermez. Yaban domuzu eti, kırmızı et protein kaynağıdır ve Toskana ve Umbria yarı vahşi sürülerinde türetilmiştir. Tavuk eti; bütün tavuklar İtalya topraklarında yetiştirilmiş ve bilinen tedarikçilerden sağlanmaktadır. Balık eti, gerekli ve önemli Omega-3 yağ asitleri olan DHA ve EPA kaynağı balıklar; Kuzey denizinde yakalanan, protein ve amino asitler bakımından zengin ve düşük klorür içeriklidir. Kuzu eti, yüksek kaliteli kırmızı et protein kaynağı, geniş Yeni Zelanda çiftliklerinden gelmektedir. Yumurtalar; asla dondurulmuş koruyucu içerikli değildir taze yumurtalardır. Etoburlar için Beslenme Sistemi Kuş üzümü ve yaban mersini, vitamin ve doğal antioksidanları içerir, yaşlanma etkileri ve kalp rahatsızlıkları ile mücadele eder. Ispanak, vitaminler yönünden zengin olmasının yanı sıra arındırıcı ve anti-anemik özellikleri ile demir ve diğer mineralleri içerir. Portakal; C vitamini,mineral ve tuz kayna klarıdır, idrar söktürücü ve arındırıcı özelliklere sahiptir. Havuç, A vitamini ve antioksidanları içerir. Hedeflenen etkileriyle özelleşmiş şifalı bitkiler Natural & Delicious ürün serisi içerisinde bulunan etkili şifalı bitkiler; içgüdüsel olarak yemek seçme eğilimlerine göre belirlenmiş sebzeler ve şifalı bitkiler ile sağlıklı olmalarını sağlar, yaşam kalitesini arttırır. Natural & Delicious ürünleri toksinlerin atılm asını uyararak organ ve dokuların güçlendiri lmesi için yonca, fisilyum, biberiye, zerdeçal, aloe vera ve yeşil çay ile zenginleştirilmiştir.

5 Bitkisel olmayan hayvansal yağlar. Etoburların doğal diyetlerindeki gıdalarda; kolayca asimile edilebilen bitki kaynaklı olmayan, hayvansal kaynaklı yağlar temel unsurdur. Bilimsel çalışmalarda etoburlarda sadece hayvansal yağların, metabolizmaları tarafından özümsendiğini ve abzorbe edildiğini göstermektedir. Özellikle balık yağı kullanımı ürünün lezzetli olmasını garanti etmenin yanı sıra yağ asitlerinin temin edilmesine de olanak sağlar. Natural & Delicious serimizde bu ihtiyaç hayvansal yağ asitleri ile sağlanır. EPA ve DHA gibi omega 3 yağ asitleri kaynağı tavuk yağı ve balık yağı kaynaklıdır. Çok Düşük Karbonhidrat Oranları Kedi ve köpeklerin doğal öğünleri çok az karbonhidrat içerir. Çünkü metabolizmaları enerjiyi protein ve hayvansal yağlardan karşılayacak şekilde gelişmiştir. Kalori alımlarında; diyabet, insülin direnci gibi kilo ile ilgili rahatsızlıkların görülme olasılığını arttıran karbonhidratlar ilk sırayı almazlar. Bu nedenle Natural & Delicious serimizde yok denecek kadar az seviyede karbonhidrat bulunur. Piyasada yer alan 40% ile 60% endüstriyel tahıl ile karbonhidrat içeren ürünlerin aksi bir mama birleşimine sahiptir. Düşük Glisemik İndekse Sahip Bir Mamanın Önemi Tahıl grubundaki karbonhidratlar; yüksek miktarda enerjiyi sağlamak için kan dolaşımına karışan glikozlar olarak kullanılır. Bu nedenlerle N&D Tahılsız serimiz tahıl içermeksizin, N&D Düşük Tahıllı serimiz ise geleneksel tahılların dışında, düşük glisemik indeksli olarak karakterize edilen nişasta oranı ile sindirilebilirliği yüksek kılçıksız buğday ve yulaf ile geliştirilmiştir. Düşük kan şekeri endeksli gıdalar; emilim süresini düşürerek vücuttaki fiziksel stresi azaltır ve mamanın etkinliğini arttırır. Tahılların sebep olduğu yüksek sindirilebilirlikli bir nişastada yüksek glisemik indeks bulunur ve bunlar obezite ve diabet gibi rahatsızlıkların olusmasının sebebidir. Düşük glisemik indeks sayesinde, yemek sonrası ideal bir glisemik yanıt gelişir böylece daha iyi bir sindirim sonucu alınır. Geleneksel tahılların aksine, yüksek oranda diyet lifi içeren mamalar sindirimi destekler, besinlerin daha iyi emilmesini sağlar ve vücut savunmasını uyarır. Etoburlar için Beslenme Sistemi

6 Etoburlar için Beslenme Sistemi 70% Premium Hayvansal İçerikler N&D Tahılsız ürün serisi, taze ve kurutulmuş et, balık, yumurta ve tahılsız içeriği ile yüksek biyolojik değere sahip yüksek protein diyetidir. Tüm bu içerikler kedi ve köpeklerin anatomilerine ve sindirim fonksiyonlarına tamamen uyumlu kolayca sindirilebilen bir mama olmasını sağlar. N&D Tahılsız mama, glukoneogenezis ile proteinlerden elde ettiği enerji ile lezzetli olması ve tokluk hissi sağlamasının yanında yemek sonrası glisemik yanıtın 30% meyveler, mineraller 0%tahıl ve sebzeler düzenlenmesi,yağsız kas kütlesinin desteklenmesine katkıda bulunur. Kaliteli sebze ve meyvelerden elde edilen vitaminler ile de etoburların bütün besinsel ihtiyaçlarını karşılayan mamamız, doğal bağırsak florasını ve peristaltiğini destekleyen diyet lifleri hücresel yaşlanmayı yavaşlatan ve antiinflamatuar olan antioksidanlar; antitrombojenik ve ateroskletorik olan mono ve çoklu yağ asitleri gibi bileşenlere sahiptir. Natural & Delicious tüm kedi ve köpeklerin besinsel ihtiyaçlarını karşılamak ve damak tatlarına uygun olarak geliştirilerek formüle edilen bir İtalyan ürünüdür.

7 GMO FREE TAHILSIZ FORMÜLLER

8 TAHILSIZ FORMÜLASYONLAR GMO FREE 70% premium hayvansal İçerikler 30% meyveler, mineraller ve sebzeler 0%tahıl ITALIAN FORMULA YAVRU KEDİLER TAVUK ETİ & NAR Kitten Chicken & Pomegranate GMO FREE YETİŞKİN KEDİLER TAVUK ETİ & NAR Adult Chicken & Pomegranate GMO FREE KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİLER TAVUK ETİ & NAR Neutered Chicken & Pomegranate GMO FREE 300g 1.5kg 10kg Kittens, gestating or lactating cats Yavru, hamile ve emziren kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz tavuk eti (30%), kurutulmuş tavuk Eti (28%), patates, tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı eti, kurutulmuş ringa, balığı,balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, nar toz halinde (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%),toz halinde frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira Universal kibble Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz tavuk eti (30%), kurutulmuş tavuk Eti (28%), patates, tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, Taze ringa balığı, kurutulmuş ringa, balığı,balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin fraktooligosakaritler, mananoligosakkaritler, nar tozu (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, fisilyum (0.3%), frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, Universal kibble Kısırlaştırılmış yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz tavuk eti (30%), kurutulmuş tavuk Eti (28%), patates, tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, Taze ringa balığı, kurutulmuş ringa, balığı, balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, nar toz halinde (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%), frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, Tahılsız Formüllenmiş Kuru Mama mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (Lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 44.00%; Ham katı ve sıvı yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8.50%; Kalsiyum 1.50%; fosfor 1.30%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; ndroitin 900mg / kg. kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (luteın kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 44.00%; ham yağlar ve yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8.50%; Kalsiyum 1.50%; Fosfor 1.30%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; kondroitin 900 mg / kg. kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glikozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 44.00%; ham yağlar ve yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8,50%; Kalsiyum 1.50%; Fosfor 1,30%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; kondroitin 900 mg / kg.

9 kedi formülasyonları YETİŞKİN KEDİLER BALIK & PORTAKAL Adult Fish & Orange GMO FREE Universal Kibble 3930 Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze ringa balığı (30%), kurutulmuş ringa balığı (28%), patates, balık yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, kurutulmuş tatlı portakal (0.5%), kurutulmuş elma, toz halinde nar, toz halinde ıspanak, fisilyum (0.3%), toz halinde frenk üzümü, yaban mersini toz halinde, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 44.00%; Ham katı ve sıvı yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8,50%; Kalsiyum 1.50%; Fosfor 1.30%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.80%; EPA 0.50%; Glukozamin 1200mg / kg; Kondroitin 900mg / kg. Adult Boar & Apple YETİŞKİN KEDİLER YABAN DOMUZU & ELMA GMO FREE Universal Kibble 3923 Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz yaban domuzu eti (25%), kurutulmuş yaban domuzu Eti (23%), patates, taze kemiksiz tavuk eti, kurutulmuş tavuk eti, taze tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurta, ringa, susuz ringa, hidrolize hayvansal proteinler, balık yağı, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, kurutulmuş elma (0.5%), nar toz halinde, kurutulmuş tatlı portakal, ıspanak tozu, fisilyum (0.3%), toz halinde siyah üzüm (0.3%), toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 44.00%; Ham katı ve sıvı yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8.70%; Kalsiyum 1.50%; Fosfor 1,30%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; Kondroitin 900mg / kg. YETİŞKİN KEDİLER KUZU ETİ & YABAN MERSİNİ Adult Lamb & Blueberry GMO FREE Universal Kibble Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz kuzu eti (28%), kurutulmuş kuzu Eti (26%), patates, hayvansal yağlar, kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, sebze lifi bezelye, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inülin, fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, yaban mersini toz halinde (0.5%), kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş elma, nar toz halinde, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%),toz halinde frenk 3915 üzümü, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 42.00%; Ham katı ve sıvı yağlar 20.00%; Ham lif 1.80%; Ham kül 8.90%; Kalsiyum 1.60%; Fosfor 1.30%; 0.11% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; Kondroitin 900mg / kg. Tahılsız Formüllenmiş Kuru Mama

10 Etoburlar için Beslenme Sistemi N&D Düşük Tahıllı yüksek kaliteli içerikler kullanılarak, yüksek kaliteli İtalyan etlerinden,kurutulmuş taze balık eti ve yumurta ile formüle edilmiştir. Kullanılan karbonhidratların seçiminde özellikle büyük bir dikkat sarf edilmiş yulaf ve arpa gibi konvansiyonel olmayan tahıllar seçilmiştir. Genetiği ile oynanmış ürünleri hiç içerememesinin yanı sıra ;artı olarak çözünür nişastanın karakteri sayesinde glikoz/insülini zaman içerisinde modüle ederek tokluk cevabı verme özelliği ve diyet liflerin varlığı ile de bağırsak geçişini yavaşlatarak bağırsağın çeşitli bölümlerinde farklı besinlerin emilimini kolaylaştırır. Bu özellikler N&D Düşük Tahıllı nın özellikle her yaş ve ırktan kedi ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayarak obezite ve diyabet rahatsızlıklarının önlenmesini sağlar. N&D Düşük Tahıllı ürünleri yukarıdaki içeriklere artı olarak hayvanlar üzerinde faydalı etkilere sahip sebze ve meyveleri içerir. 60% premium hayvansal İçerikler 20% meyveler, mineraller ve sebzeler 20% konvansiyonel olmayan tahıllar N&D Düşük tahıllı serisi akdeniz diyetinin tüm yararlı etkilerini bir yerde toplayan yenilikçi bir diyet serisidir. Birbirlerini tamamlayan besinleri içerir.

11 Düşük İlkel Tahıllı FORMÜLASYONLAR

12 DÜŞÜK İLKEL TAHILLI FORMÜLASYONLAR 60% premium hayvansal içerik 20% meyveler, mineraller ve sebzeler 20% konvansiyonel olmayan tahıllar ITALIAN FORMULA YETİŞKİN KEDİLER TAVUK ETİ & NAR Adult Chicken & Pomegranate Universal Kibble 3940 Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz tavuk eti (24%), kurutulmuş tavuk Eti (24%), kılçıksız buğday (10%), yulaf (10%), tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı, hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, bezelye lifi sebze, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fruktooligosakaridler, mannanooligosakaridler,nar toz halinde (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%), toz haline getirilmiş frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 36.00%; Ham yağlar 20.00%; Ham lif 1.90%; Ham kül 8.10%; Kalsiyum 1.20%; fosfor 1.10%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; kondroitin 900 mg / kg. KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİLER TAVUK ETİ & NAR NEUTERED Chicken & Pomegranate Universal Kibble 3310 Kısırlaştırılmış yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz tavuk eti (24%), kurutulmuş tavuk Eti (24%), kılçıksız buğday (10%), yulaf (10%), kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, tavuk yağı, balık yağı, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş yonca, kurutulmuş havuç, inulin, fruktooligosakaridler, mannan-oligosakkaritler, nar toz halinde (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%), toz halinde frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukosamin, kondroitin sülfat kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 38.00%; Ham katı ve sıvı yağlar 10.00%; Ham elyaf 5.50%; Ham kül 8.30%; Kalsiyum 1.20%; Fosfor 1.00%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 0.25%; EPA 0.15%; Glukozamin 1200mg / kg; Kondroitin 900mg / kg. Düşük İlkel Tahıllı Formüllenmiş Kuru Mama

13 kedi feline formülasyonları formulas YETİŞKİN KEDİLER BALIK & PORTAKAL Adult Codfish & Orange Universal Kibble 3944 Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze morina balığı (25%), kurutulmuş morina balığı (24%), balık yağı, kılçıksız buğday (10%), yulaf (10%), hidrolize balık proteinleri, kurutulmuş pancar posası, bezelye lifi sebze, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fraktooligosakaritler, mananoligosakkaritler, kurutulmuş tatlı portakal (0.5%), kurutulmuş elma, nar toz halinde, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%), toz halinde frenk üzümü, toz halinde yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü(lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 36.00%; Ham yağlar 20.00%; Ham lif 1.90%; Ham kül 8.00%; Kalsiyum 1.20%; Fosfor 1,15%; 0.09% oranında magnezyum; Omega %; Omega %; DHA 1.10%; EPA 0.80%; glukozamin 1200 mg / kg; Kondroitin 900mg / kg. YETİŞKİN KEDİLER KUZU ETİ & YABAN MERSİNİ Adult Lamb & Blueberry Universal Kibble 3940 Yetişkin kediler için tam mamadır. Bileşimi: Taze kemiksiz kuzu eti (22%), kurutulmuş kuzu eti (20%), (10%) kılçıksız buğday, yulaf (10%), hayvansal yağ, kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, bezelye lifi sebze, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca, inulin, fruktooligosakaridler, mannanooligosakaridler, toz halinde yaban mersini (0.5%), kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş elma, nar toz halinde, ıspanak toz halinde, fisilyum (0.3%), toz haline getirilmiş frenk üzümü, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). Analitik bileşikler: Ham protein 36.00%; Ham yağlar 20.00%; Ham lif 1.90%; Ham kül 8.10%; Kalsiyum 1,30%; Fosfor 1.20%; magnezyum 0.11%; Omega %; Omega %; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg / kg; Kondroitin 900mg / kg.. Düşük İlkel Tahıllı Formüllenmiş Kuru Mama

14 Natural & Delicıous ürünleri normal şartlarda ev ortamındaki kedi ve köpekler üzerinde test edilerek geliştirilmiştir. Ham protein Ham yağlar Ham lif Ham kül Kalsiyum Fosfor Omega-6 Kitten Chicken & Pomegranate TAHILSIZ FORMÜLLER Adult Chicken & Pomegranate Neutered Chicken & Pomegranate Adult Boar & Apple Adult Fish and Orange Adult Lamb & Blueberry DÜŞÜK İLKEL TAHIL Adult Chicken & Pomegranate Neutered Chicken & Pomegranate Adult Codfish & Orange Adult Lamb & Blueberry

15 Omega-3 DHA EPA Glukozamin Kondroitin Vitamin A (IU/kg) Vitamin D3 (IU/kg) Vitamin E Vitamin C Vitamin B2 Vitamin B6 Vitamin B1 Vitamin H Vitamin B12 Enerji Değeri ME ()

16 Etoburlar için Düşük Glisemik İndeksli Beslenme Sistemi. Doğada, kediler ve köpekler neredeyse sadece et yerler, onların yüksek miktarda şekere ihtiyaçları yoktur. Kısa ve basit sindirim sistemleri, diş ve çene yapıları bunu kanıtlamaktadır. Yüksek protein oranı, taze et ve vahşi balık etinden sağlanan iki ürün grubu geliştirdik. 'Tahılsız' ürün serimiz tahıl içermez.'düşük Tahıllı' serimiz ise; GDO içermeyen, düşük glisemik indekse sahip düşük miktarda ilkel tahıllar içerir,bu ilkel tahıllar da kılçıksız buğday ve yulaftır. Her iki ürün serimizde de kedi ve köpeklere daha sağlıklı ve kaliteli yaşam sağlayacak besin ve vitaminler açısından zengin, meyve ve sebzeler bulunur. Üretim teknolojisinde kullanılan Çift Vidalı Sıkma Sistemi' ve 'Vakumlayıcı Kaplama Sistemi ile daha dayanıklı vitaminler elde edilir, kusursuz beslenme garanti edilir ve kullanılan ham maddelerin üretim sırasında oksidatif strese girmesi önlenir. Son olarak ta "zamanında sevkiyat" sistemi ile de ürünlerin tazeliği, yenilebilirliği ve besinsel karakterlerinin korunması sağlanır. Natural & Delicious Tahılsız ve Natural & Delicious Düşük İlkel Tahıllı mamalarımız kedi ve köpeklerin doğasına ve damak tadına uygun olarak üretilmiş İtalyan ürünleridir. art_g. de sarno UPcomADV GMO FREE 70% Premium Hayvansal İçerikler 30% Meyveler, mineraller ve sebzeler 0%tahıl 60% Premium Hayvansal İçerikler 20% Meyveler, mineraller ve sebzeler 20% ilkel ve GDO içermeyen tahıl Farmina Pet Foods Happy pet. Happy You.

Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Düşük İlkel Tahıllı Kuru Mama Formülasyonları. köpek formülasyonları.

Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Düşük İlkel Tahıllı Kuru Mama Formülasyonları. köpek formülasyonları. ITALIAN FORMULA Etoburlar için Beslenme Sistemi Tahılsız ve Dşk İlkel Tahıllı Kuru Mama Formlasyonları. köpek formlasyonları www.farmina.com Happy pet. Happy You. Sizin köpeğiniz etoburdur Bunu anlamanız

Detaylı

www.farminachannel.com Happy pet. Happy you.

www.farminachannel.com Happy pet. Happy you. www.farminachannel.com Happy pet. Happy you. Happy pet. Happy you. Cimiao ürün grubu kedinizin tüm ihtiyaçlarının karşılık bulması için özellikle belirlenmiştir. Formülleri ve yeni lezzetleri ile kusursuz

Detaylı

Premium quality Dry Dog

Premium quality Dry Dog ECOPET Premium quality Dry Dog Food Happy pet. Happy you. Puppy Formula ECOPET Alimento completo ed equilibrato per cuccioli e per cagne in gestazione o in allattamento Happy pet. Happy you. Farmina Pet

Detaylı

www.farminachannel.com Happy pet. Happy you.

www.farminachannel.com Happy pet. Happy you. www.farminachannel.com Happy pet. Happy you. Happy pet. Happy you. CIBAU tüm cins boy ve kilodaki köpekler için yüksek kaliteli tam mamadır. Ana karakteristik özellikleri: ana protein kaynağı tavuk,balık,

Detaylı

Can boğazdan gelir.. Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Can boğazdan gelir.. Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur.. Can boğazdan gelir.. Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur.. 1 BESLENME BİLİMİ 2 Yaşamımız süresince yaklaşık 60 ton besin tüketiyoruz. Besinler sağlığımız ve canlılığımızın devamını sağlar. Sağlıklı bir

Detaylı

Kedi - Köpekler için Kuru ve Yaş Mama Kataloğu

Kedi - Köpekler için Kuru ve Yaş Mama Kataloğu Kedi - Köpekler için Kuru ve Yaş Mama Kataloğu Biz Kimiz? 1999 yılında kurulan Tropikal Pet A.Ş. Türkiye nin ilk, en büyük ve lider kuru kedi-köpek maması üreticisidir. Portföyünde evcil hayvan beslenme

Detaylı

ACANA KÖPEK MAMALARI

ACANA KÖPEK MAMALARI ACANA KÖPEK MAMALARI Veteriner Hek. Tahir Sünmez http://www.petlebi.com/kopek-mamasi http://www.petlebi.com/kopek-mamasi/acana http://www.petco.com ACANA ADULT SMALL BREED KÜÇÜK IRK YETIŞKIN KÖPEK MAMASI

Detaylı

Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek,

Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek, YEMLERİ EVREK & ÇİPURA L 1 Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek, Çipura ve Alabalık yemlerinin

Detaylı

Sağlıklı besleniyoruz Sağlıkla büyüyoruz. Diyetisyen Serap Orak Tufan

Sağlıklı besleniyoruz Sağlıkla büyüyoruz. Diyetisyen Serap Orak Tufan Sağlıklı besleniyoruz Sağlıkla büyüyoruz Diyetisyen Serap Orak Tufan İstanbul 2015 NEDEN OKULA GİDERİZ? PEKİ NEDEN YEMEK YERİZ? Hastalanmamak için Daha Güçlü olmak için Daha çabuk büyümek için Karnımızı

Detaylı

gereksinimi kadar sağlamasıdır.

gereksinimi kadar sağlamasıdır. Yeterli beslenme, vücudun yaşamı ve çalışmasını sürdürebilesi için gerekli olan enerjinin sağlanması anlamına gelir. Dengeli beslenme ise, alınan enerjinin yanında bütün besin öğelerini gereksinimi kadar

Detaylı

PREMIUM KÖPEK MAMASI. Et birinci içerik Yüksek kaliteli tavuklu rasyon Köpeklerin sağlığı için somon yağı Tüm hayat aşamalarını ırklara göre kapsar

PREMIUM KÖPEK MAMASI. Et birinci içerik Yüksek kaliteli tavuklu rasyon Köpeklerin sağlığı için somon yağı Tüm hayat aşamalarını ırklara göre kapsar Ürün Kataloğu ÜRÜN KATALOĞU PREMIUM KÖPEK MAMASI Et birinci içerik Yüksek kaliteli tavuklu rasyon Köpeklerin sağlığı için somon yağı Tüm hayat aşamalarını ırklara göre kapsar EKO-PREMİUM KÖPEK MAMASI Yüksek

Detaylı

GİRİŞ. Sağlıklı Beslenme ve Vücudumuzun Sağlıklı Beslenme Piramidi. Ana Gıda Grupları

GİRİŞ. Sağlıklı Beslenme ve Vücudumuzun Sağlıklı Beslenme Piramidi. Ana Gıda Grupları SAĞLIKLI BESLENME GİRİŞ Sağlıklı Beslenme ve Vücudumuzun Sağlıklı Beslenme Piramidi Ana Gıda Grupları Meyve ve Sebzeler Hububat ve Bakliyat Süt ürünleri Nişasta, Şeker ve Yağlar Vitaminler ve Mineraller

Detaylı

YENİ TASARIM VE İÇERİK

YENİ TASARIM VE İÇERİK KEDİ VE KÖPEK YAŞAM FELSEFESİ PUPPY REPRODUCTION MINI JUNIOR JUNIOR MAXI JUNIOR LAMB & RICE MINI ADULT LAMB & RICE ADULT LAMB & RICE ADULT FISH & POTATO ADULT POULTRY & SPELT ADULT MAXI ACTIVE SENSITIVE

Detaylı

1 gr yağ: 9 kilokalori, 1 gr protein ve karbonhidrat: 4 kilokalori, 1 gr alkol 7 kilokalori verir.

1 gr yağ: 9 kilokalori, 1 gr protein ve karbonhidrat: 4 kilokalori, 1 gr alkol 7 kilokalori verir. Doğru beslenme için karbonhidrat, yağ ve proteinler belirli oranlarda belirli miktarlarda düzenli olarak alınmalıdır. Alınan kalori verilen kaloriden fazla olduğu zaman kilo alımı başlar. Her gün yenilen

Detaylı

Canlıların enerji kazanabilmeleri için beslenmeye gereksinimleri vardır.

Canlıların enerji kazanabilmeleri için beslenmeye gereksinimleri vardır. 1- Canlılar neden beslenmeye ihtiyaç duyarlar? Canlıların enerji kazanabilmeleri için beslenmeye gereksinimleri vardır. 2- İnsanlar ve hayvanlar hangi şekilde hareket ederler? İnsanlar ve hayvanlar yer

Detaylı

Sporcu Beslenmesi Ve Makarna. Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanı

Sporcu Beslenmesi Ve Makarna. Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanı Sporcu Beslenmesi Ve Makarna Prof. Dr. Funda ELMACIOĞLU Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanı BESLENME Genetik yapı PERFORMANS Fiziksel kondisyon Yaş Cinsiyet Yaş Enerji gereksinimi Vücut bileşimi

Detaylı

Avrupa nın en modern üretim tesislerinden birinde yenilik, kalite ve lezzet konusunda belirleyici olan köpek gıdası üretilmektedir.

Avrupa nın en modern üretim tesislerinden birinde yenilik, kalite ve lezzet konusunda belirleyici olan köpek gıdası üretilmektedir. Yaşasın köpek! Bu kılavuz cümle Meradog markasının felsefesini çok isabetli şekilde yansıtmaktadır. Meradog 60 yılı aşkın bir süredir köpeğin her yaşta profesyonel ve yüksek kalitede beslenmesini ifade

Detaylı

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım-Ebelik 2. Ders YB 205 Beslenme İkeleri 2015 Uzm. Dyt. Emine Ömerağa emine.omeraga@neu.edu.tr BESLENME Dünya Sağlık Örgütü (WHO-DSÖ)

Detaylı

.. YILI SAĞLIKLI BESLENME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ. sahibi olmak * Beslenme Bilimi * Beslenme Biliminin Kapsamı 16 SAAT.

.. YILI SAĞLIKLI BESLENME KURS PLANI MODÜL SÜRESİ. sahibi olmak * Beslenme Bilimi * Beslenme Biliminin Kapsamı 16 SAAT. .... YILI KURS PLANI KURS MERKEZİNİN ADI ALAN ADI KURSUN ADI KURSUN SÜRESİ AY HAFTA GÜNLER DERS SAATİ KONULAR. AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ 18 SAAT MODÜL VE YETERLİLİK MODÜL SÜRESİ TOPLAM SÜRE BAŞLAMA TARİHİ

Detaylı

BESLENME İLKELERİ BESLEME, BESİN ÖĞESİ VE SAĞLIK

BESLENME İLKELERİ BESLEME, BESİN ÖĞESİ VE SAĞLIK BESLENME İLKELERİ BESLEME, BESİN ÖĞESİ VE SAĞLIK Beslenme İle İlgili Temel Kavramlar Beslenme: İnsanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması, Yaşam kalitesini artırması için

Detaylı

DİYABETTE BESLENME PRENSİPLERİ

DİYABETTE BESLENME PRENSİPLERİ İstanbul Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı DİYABETTE BESLENME PRENSİPLERİ Dr. Dyt. Cemile İdiz Ne yemeliyim? DİYABET Tatlı meyve yeme!! Limon şekeri düşürür

Detaylı

7. ÜNİTE - Beslenme İlkelerini Fiziksel Aktivite Programına Uygulamak. Bölüm -2- Beslenme ve sindirim ile ilgili kavramlar

7. ÜNİTE - Beslenme İlkelerini Fiziksel Aktivite Programına Uygulamak. Bölüm -2- Beslenme ve sindirim ile ilgili kavramlar Mikro Besinler Vitaminler ve Mineraller Makro besin maddelerine oranla çok daha az miktarlarda ihtiyaç duyulmaları nedeniyle vitamin ve mineraller mikro besin maddeleri olarak adlandırılır. Bununla birlikte,

Detaylı

EKMEKSİZ DİYET OLUR MU? ŞİŞMANLIĞIN TEK SUÇLUSU EKMEK Mİ? Dilara Koçak Beslenme ve Diyet Uzmanı 8 Mart 2013 www.dilarakocak.com.tr

EKMEKSİZ DİYET OLUR MU? ŞİŞMANLIĞIN TEK SUÇLUSU EKMEK Mİ? Dilara Koçak Beslenme ve Diyet Uzmanı 8 Mart 2013 www.dilarakocak.com.tr EKMEKSİZ DİYET OLUR MU? ŞİŞMANLIĞIN TEK SUÇLUSU EKMEK Mİ? Dilara Koçak Beslenme ve Diyet Uzmanı 8 Mart 2013 www.dilarakocak.com.tr Ağacın kökü toprak İnsanın kökü EKMEK tir. 2 BİR AYDA 7-12 KG. VERMEK

Detaylı

BESİNLER. Süt, yumurta, peynir, et, tavuk, balık gibi hayvansal kaynaklı besinler

BESİNLER. Süt, yumurta, peynir, et, tavuk, balık gibi hayvansal kaynaklı besinler BESİNLER Yaşam için gerekli besin öğelerini sağlayan bitkisel ve hayvansal gıdalar BESİN olarak tanımlanır. Besinler, elde edildikleri kaynaklara göre iki gruba ayrılır: Süt, yumurta, peynir, et, tavuk,

Detaylı

Gri kurt tüm evcil köpeklerin atası ve en yakın akrabasıdır. Üremenin devam ettiği yıllar boyunca farklı görünümlü yüzlerce kurt üremiş olsa da

Gri kurt tüm evcil köpeklerin atası ve en yakın akrabasıdır. Üremenin devam ettiği yıllar boyunca farklı görünümlü yüzlerce kurt üremiş olsa da Gri kurt tüm evcil köpeklerin atası ve en yakın akrabasıdır. Üremenin devam ettiği yıllar boyunca farklı görünümlü yüzlerce kurt üremiş olsa da köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının aynı kalmış olması bir

Detaylı

TÜRKİYE DE EN FAZLA GÖRÜLEN BESLENME HATALARI

TÜRKİYE DE EN FAZLA GÖRÜLEN BESLENME HATALARI TÜRKİYE DE EN FAZLA GÖRÜLEN BESLENME HATALARI Türkiye beslenme durumu yönünden hem gelişmekte olan, hem de gelişmiş ülkelerin sorunlarını birlikte içeren bir görünüme sahiptir. Ülkemizde halkın beslenme

Detaylı

KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR

KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR www.tropicat.pl IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemini güçlendirir KUZU, SOMON & YUMURTA tartar azaltma GROWTH SUPPORT FORMULA Tüm vücudun sürekli gelişmesini sağlar, kemikler için

Detaylı

Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek,

Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek, ALABALIK YEMLERİ 1 Çamlı, BioAqua markası altında ürettiği balık yemleri ile müşterilerine çok geniş bir ürün segmenti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak üretilen Levrek, Çipura ve Alabalık yemlerinin yanında

Detaylı

Hangi vitamin hangi besinlerde var?

Hangi vitamin hangi besinlerde var? On5yirmi5.com Hangi vitamin hangi besinlerde var? Pazara ya da markete giderek filenizi doldururken aldığınız sebze ve meyvelerin hangi vitaminleri içerdiğini biliyor musunuz? Yayın Tarihi : 28 Nisan 2014

Detaylı

PREMIUM KEDİ MAMALARI

PREMIUM KEDİ MAMALARI PREMIUM KEDİ MAMALARI Büyük dostluklar İyİ beslenmeli championpet.com.tr facebook.com/championpet Türkiye nin ilk, en büyük ve lider kedi ve köpek maması üreticisi Tropikal Pet olarak size Champion Premium

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM: DÜNYA KANATLI HAYVAN ÜRETİMİ 2. BÖLÜM: YEM HAMMADDE DEĞERİNİN SAPTANMASI VE YEM FORMULASYONU

İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM: DÜNYA KANATLI HAYVAN ÜRETİMİ 2. BÖLÜM: YEM HAMMADDE DEĞERİNİN SAPTANMASI VE YEM FORMULASYONU İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM: DÜNYA KANATLI HAYVAN ÜRETİMİ 1. Dünya hayvan üretimi 2. Kanatlı eti üretimi 3. Yumurta üretimi 4. Kanatlı üretiminin geleceği 5. Dünya yem üretimi 2. BÖLÜM: YEM HAMMADDE DEĞERİNİN

Detaylı

ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER VE ALKALİ GIDA LİSTESİ ph değerinin sağlığımız için önemi nedir? Asidik bir vücut hastalıkları kendine çeken güçlü bir mıknatıstır. Bu nedenle de vücudun ph

Detaylı

Yeterli ve Dengeli Beslen!

Yeterli ve Dengeli Beslen! Yeterli ve Dengeli Beslen! Hareketli Ol, Egzersiz Yap! Kişisel Bakımına ve Günlük Hijyenine Özen Göster! Uyku Düzenine Dikkat Et! Stresten Uzak Dur! Yeterli ve dengeli beslenme «4 Yapraklı Yonca» içerisindeki

Detaylı

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI YETERLİ VE DENGELİ BESLENME Beslenme; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin vücuda alınıp kullanılabilmesidir.

Detaylı

NATURAZYME Naturazyme enzim grubu karbohidrazlar, proteaz ve fitaz enzimlerini içerir.

NATURAZYME Naturazyme enzim grubu karbohidrazlar, proteaz ve fitaz enzimlerini içerir. NATURAZYME Naturazyme enzim grubu karbohidrazlar, proteaz ve fitaz enzimlerini içerir. Tüm hayvanlar besinleri sindirmek için enzimleri kullanırlar. Bunlar hem hayvanın kendi sentezlediği hem de bünyelerinde

Detaylı

Özel Formülasyon DAHA İYİ DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA YUMURTA IÇIN AGRALYX!

Özel Formülasyon DAHA İYİ DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA YUMURTA IÇIN AGRALYX! Özel Formülasyon DAHA İYİ Yumurta Verimi Kabuk Kalitesi Yemden Yararlanma Karaciğer Sağlığı Bağırsak Sağlığı Bağışıklık Karlılık DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA YUMURTA IÇIN AGRALYX!

Detaylı

Dengeli Beslenme. Efe Kaan Fidancı

Dengeli Beslenme. Efe Kaan Fidancı Dengeli Beslenme Yaşamımız boyunca sürekli büyürüz. Bebeklikten itibaren sağlıklı bir şekilde büyümek ve gelişmek için düzenli, dengeli ve yeterli beslenmemiz gerekir. Beslenmek yani yemek yemek günlük

Detaylı

1- Süt ve Sütten Yapılan Besinler

1- Süt ve Sütten Yapılan Besinler Besin Grupları Doğada çok çeşitli besinler bulunmakta ve her besinin besin öğesi bileşimi farklılık göstermektedir. Besin öğelerini tek bir besinle vücudumuza almamız imkansızdır. Besin öğelerinin dengeli

Detaylı

Bebeğinizin Beslenme Sağlığı ve Zeytin Yağı

Bebeğinizin Beslenme Sağlığı ve Zeytin Yağı Bebeğinizin Beslenme Sağlığı ve Zeytin Yağı Bebek beslenmesinde 0-3 yaş arası kritik bir dönemdir. Bu dönemde annelerin her konuda olduğu gibi beslenme konusunda bebekleri için mümkün olan en 1 / 7 iyi

Detaylı

PURINA VETERINARY DIETS FELINE & CANINE

PURINA VETERINARY DIETS FELINE & CANINE PURINA VETERINARY DIETS FELINE & CANINE Kapsamlı ve efektif Tavsiye edilen klinik diyetler Gıda Alerjileri (deri ve/veya sindirim sistemi belirtileri gösteren) Kolitis Konstipasyon Yoğun Bakım Dermatitis

Detaylı

ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONT.MD YETERLİ VE DOĞRU BESLENME KURALLARI

ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONT.MD YETERLİ VE DOĞRU BESLENME KURALLARI ALANYA BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONT.MD YETERLİ VE DOĞRU BESLENME KURALLARI 16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ Dünya da bir yanda obeziteyle mücadele yapılırken diğer tarafta açlıktan ölme noktasına gelen insanlara

Detaylı

BESLENME. Doç. Dr. Ferda Gürsel

BESLENME. Doç. Dr. Ferda Gürsel BESLENME Doç. Dr. Ferda Gürsel Genel Beslenme Kavramları Beslenmenin etkisi Sağlık Görünüş Davranış Ruh hali Diyette Besinlerin önemi Büyüme ve gelişme Enerji sağlar Metabolizmayı düzenler Sağlık ve Temel

Detaylı

Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi

Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi ALERJEN UYARISI Ürünlerimiz gluten, süt, yumurta, fındık gibi sert kabuklu meyveler, soya ve susam içerebilir. Detaylı bilgi için, ürün içerik bilgilerini incelemenizi

Detaylı

Günde bir elma doktoru evden uzak tutar.

Günde bir elma doktoru evden uzak tutar. ELMANIN FAYDALARI Günde bir elma doktoru evden uzak tutar. Elmanın Sağlığa Faydaları Elma A, E, B6, C, K vitamin kaynağıdır, bunun yanında yüksek miktarda potasyum ve çeşitli mineralleri içeren su içerir.

Detaylı

SÜTÜN BİLEŞİMİ ve BESİN DEĞERİ

SÜTÜN BİLEŞİMİ ve BESİN DEĞERİ SÜTÜN BİLEŞİMİ ve BESİN DEĞERİ Prof. Dr. Metin ATAMER Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Aralık 2006 ANKARA Sütün Tanımı ve Genel Nitelikleri Süt; dişi memeli hayvanların, doğumundan

Detaylı

İLKÖĞRETİM ÇOCUKLARI İÇİN SAĞLIKLI BESLENME BESİN ÖGELERİ

İLKÖĞRETİM ÇOCUKLARI İÇİN SAĞLIKLI BESLENME BESİN ÖGELERİ İLKÖĞRETİM ÇOCUKLARI İÇİN SAĞLIKLI BESLENME Doğumdan itibaren büyüme ve gelişme, sağlıklı ve uzun bir yaşam için vücudumuza gerekli olan bütün maddeleri besinlerle alırız. Besin; yenilebilen ve yenildiğinde

Detaylı

Astım hastalığının görülme sıklığında, özellikle Batı toplumlarında daha fazla olmak üzere, tüm

Astım hastalığının görülme sıklığında, özellikle Batı toplumlarında daha fazla olmak üzere, tüm Bölüm 24 Astım ve Beslenme Dr. Alpaslan TANOĞLU ve Dr. Mustafa DİNÇ Astım hastalığının görülme sıklığında, özellikle Batı toplumlarında daha fazla olmak üzere, tüm dünya yüzeyinde, son 50 yılda büyük bir

Detaylı

DOĞA OKULLARI OKUL MENÜSÜ KILAVUZU

DOĞA OKULLARI OKUL MENÜSÜ KILAVUZU DOĞA OKULLARI OKUL MENÜSÜ KILAVUZU EKİM 2015 İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ 2. BENİM TABAĞIM KONSEPTİ 3. BESİN GRUPLARI 4. MENÜ KILAVUZU a. ARA ÖĞÜNLER b. ANA ÖĞÜNLER c. SALATA BAR 5. MENÜNÜN YAĞ VE ŞEKER İÇERİĞİ

Detaylı

EMZİREN ANNELERİN BESLENMESİ. Kendiniz ve bebeğiniz için sağlıklı olan gıdaları seçin

EMZİREN ANNELERİN BESLENMESİ. Kendiniz ve bebeğiniz için sağlıklı olan gıdaları seçin EMZİREN ANNELERİN BESLENMESİ Kendiniz ve bebeğiniz için sağlıklı olan gıdaları seçin Bu yayın, FSA nın (Food Standards Agency) izniyle tercüme edilmiştir. Bu kitapçık, bir GAV yayınıdır. GAV Yayın No:

Detaylı

Organik Bileşikler. Karbonhidratlar. Organik Bileşikler YGS Biyoloji 1

Organik Bileşikler. Karbonhidratlar. Organik Bileşikler YGS Biyoloji 1 Organik Bileşikler YGS Biyoloji 1 Hazırladığımız bu yazıda; organik bileşikler ve organik bileşiklerin yapısını, canlılarda bulunan organik bileşikleri ve bunların görevlerini, kullanım alanlarını, canlılar

Detaylı

ÖZEL EGE LİSESİ PROBİYOTİK MEYVE SUYU

ÖZEL EGE LİSESİ PROBİYOTİK MEYVE SUYU ÖZEL EGE LİSESİ PROBİYOTİK MEYVE SUYU HAZIRLAYAN ÖĞRENCİ: Cem YILDIRIM DANIŞMAN ÖĞRETMEN: Melike GÜZEL İZMİR 2017 İÇİNDEKİLER 1.Proje özeti...2 2.Projenin amacı...3 3. Giriş...3-4 3.1 Beslenmenin önemi...3

Detaylı

Kanser Hastalarında Beslenme

Kanser Hastalarında Beslenme Kanser Hastalarında Beslenme Tedavi Öncesi, Tedavi Süresince ve Tedavi Sonrası Beslenme İpuçları Uzm.Dyt.Elvan YILMAZ AKYÜZ Hedefler Sağlıklı kiloyu korumak Vücudun onarımını ve tedavisini sağlayan sağlıklı

Detaylı

PROBİYOTİK Lactabasillus Acidophilus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Rhamnosus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Casei 1.25 milyar CFU Bifidobacterium

PROBİYOTİK Lactabasillus Acidophilus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Rhamnosus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Casei 1.25 milyar CFU Bifidobacterium ENTEROGİS 1 PROBİYOTİK Lactabasillus Acidophilus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Rhamnosus 1.25 milyar CFU Lactabasillus Casei 1.25 milyar CFU Bifidobacterium Bifidum 1.25 milyar CFU Çinko 15 mg 2 Probiyotik

Detaylı

Farmina company. superpremium quality pet foods. www.farminachannel.com

Farmina company. superpremium quality pet foods. www.farminachannel.com Farmina company superpremium quality pet foods www.farminachannel.com Firma Kırk yıl önce başlar bir İtalya nın başarı öyküsü Farmina hikâyesi 1965 de Dr. Francesco Russo nun Russo Yemi bulması ile başlar.

Detaylı

OKUL DÖNEMINDE BESLENMENIN ABC SI. Dyt. Ece Köprülü Cumurcu

OKUL DÖNEMINDE BESLENMENIN ABC SI. Dyt. Ece Köprülü Cumurcu OKUL DÖNEMINDE BESLENMENIN ABC SI Dyt. Ece Köprülü Cumurcu PLAN Beslenmenin tanımı Besin öğeleri Karbonhidrat, Protein, Yağ, Vitamin ve Mineraller Lif ve su Besin grupları Öneriler BESLENMENIN TANIMI Büyümek

Detaylı

DİYABETTE TIBBİ BESLENME TEDAVİSİ. Diyetisyen Osman Yıldırım

DİYABETTE TIBBİ BESLENME TEDAVİSİ. Diyetisyen Osman Yıldırım DİYABETTE TIBBİ BESLENME TEDAVİSİ Diyetisyen Osman Yıldırım Tıbbi Beslenme Tedavisi (TBT) Diyabetin önlenmesi Diyabetin tedavisi Diyabet ile ilişkili komplikasyonların tedavisi Temel Enerji Kaynağımız

Detaylı

İÇİNDEKİLER Birinci Bölüm HİJYEN ve SANİTASYON İkinci Bölüm GIDA HİJYENİ, TANIMI ve ÖNEMİ Üçüncü Bölüm PERSONEL HİJYENİ

İÇİNDEKİLER Birinci Bölüm HİJYEN ve SANİTASYON İkinci Bölüm GIDA HİJYENİ, TANIMI ve ÖNEMİ Üçüncü Bölüm PERSONEL HİJYENİ İÇİNDEKİLER Birinci Bölüm HİJYEN ve SANİTASYON Hijyenin Tanımı ve Önemi... 1 Sanitasyon Tanımı ve Önemi... 1 Kişisel Hijyen... 2 Toplu Beslenme Sistemlerinde (TBS) Hijyenin Önemi... 3 Toplu Beslenme Sistemlerinde

Detaylı

Özel Formülasyon DAHA İYİ DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA CIVCIV IÇIN OVOLYX!

Özel Formülasyon DAHA İYİ DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA CIVCIV IÇIN OVOLYX! Özel Formülasyon DAHA İYİ Yumurta verimi Kabuk kalitesi Civciv kalitesi Döllülük Çıkım oranı Karaciğer sağlığı Bağırsak sağlığı Bağışıklık Karlılık DAHA DÜŞÜK MALIYETLE DAHA SAĞLIKLI SÜRÜLER VE DAHA FAZLA

Detaylı

Kış Aylarında Nasıl Beslenmeliyiz? - Genç Gelişim Kişisel Gelişim

Kış Aylarında Nasıl Beslenmeliyiz? - Genç Gelişim Kişisel Gelişim Kış meyve ve sebzeleri, gripten kansere kadar pek çok hastalığa karşı insanı koruyan, yaşlılık sürecini yavaşlatan, vitamin, karotenoid, flavonoid gibi maddelerce zengindir. Günde 2 porsiyonu meyve olmak

Detaylı

(Değişik: RG-22/1/ )

(Değişik: RG-22/1/ ) (Değişik: RG-22/1/2006-26057) (MÜLGA: RG-29/1/2004-25361) 1 Ek-7 1 29/1/2004 tarihli Tebliğ ile Ek-7 yürürlükten kaldırılmış ve diğer ekler buna göre teselsül ettirilmiştir. (Ek: RG-22/1/2006-26057) Yağ

Detaylı

5. SINIF FEN VE TEKLONOJİ DERSİ

5. SINIF FEN VE TEKLONOJİ DERSİ 02.12. 5. SINIF FEN VE TEKLONOJİ DERSİ VÜCUDUMUZUN BİLMECESİNİ ÇÖZELİM AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN 2.12. TARİHİNDE ENFORMATİK BÖLÜM BAŞKANLIĞINDA HAZIRLANMIŞTIR.

Detaylı

Omega 3 nedir? Balık ve balık yağları, özellikle Omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengin besin kaynaklarıdır.

Omega 3 nedir? Balık ve balık yağları, özellikle Omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengin besin kaynaklarıdır. Alfalino Omega 3 nedir? Omega 3 yağ asitleri vücut için gerekli olan ama vücudun üretemediği yağ asitleridir. Besinlerle alınamadığı durumlarda gıda takviyeleri ile alınmaları gerekmektedir. Temel Omega-3

Detaylı

ANNE ve ÇOCUK BESLENMESİ

ANNE ve ÇOCUK BESLENMESİ ANNE ve ÇOCUK BESLENMESİ Prof. Dr. Nilgün KARAAĞAOĞLU Doç. Dr. Gülhan EROĞLU SAMUR 2. Baskı Prof. Dr. Nilgün Karaağaoğlu Doç. Dr. Gülhan Eroğlu Samur ANNE ve ÇOCUK BESLENMESİ ISBN 978-605-364-200-8 Kitapta

Detaylı

HAZIRLAYANLAR. Kübra BOZKURT. Şerife KORKMAZ

HAZIRLAYANLAR. Kübra BOZKURT. Şerife KORKMAZ Z_ fx` ^ awx^f äx Z_ fx` ^ lô^ HAZIRLAYANLAR Kübra BOZKURT Gözde BiLGEN Şerife KORKMAZ KAN ŞEKERİ NEDİR? Glikozdur Fruktoz ve galaktoz lk KARACİĞERDE GLİKOZİ PARÇALANIR (Bu sayede hücreler tarafından kullanılabilir

Detaylı

Aylara Göre Meyve, Sebze ve Balık Tüketimi

Aylara Göre Meyve, Sebze ve Balık Tüketimi Aylara Göre Meyve, Sebze ve Balık Tüketimi OCAK Balık: Kefal, tekir,kırlangıç, istrongilos, levrek, Sebze: Kereviz, lahana, brüksel lahanası, brokoli, havuç, pırasa, ıspanak, pazı, kara turp, kırmızı turp

Detaylı

SPIRULINA NEDİR? Spirulina yosunu ağır metallere karşı çok hassastır, bu itibarla kirlenmenin olmadığı yerlerde büyür.

SPIRULINA NEDİR? Spirulina yosunu ağır metallere karşı çok hassastır, bu itibarla kirlenmenin olmadığı yerlerde büyür. TIENS SPIRULINA SPIRULINA NEDİR?. Spirulina mavi yeşil renkte bir su yosunudur İlk olarak yeryüzünde 3.5 milyon yıl önce görülmüş olup, gezegendeki en yaşlı yaşam biçimlerinden biridir. Doğal haliyle Çin

Detaylı

DİYABET DİYETİ * Diabet diyeti, yeterli ve dengeli beslenme temeline dayanmaktadır. Size önerilen miktarlardaki yiyecekler günlük protein,

DİYABET DİYETİ * Diabet diyeti, yeterli ve dengeli beslenme temeline dayanmaktadır. Size önerilen miktarlardaki yiyecekler günlük protein, DİYABET DİYETİ * Diabet diyeti, yeterli ve dengeli beslenme temeline dayanmaktadır. Size önerilen miktarlardaki yiyecekler günlük protein, karbonhidrat, yağ ve enerji ihtiyacınızı karşılayacaktır. * Bu

Detaylı

ŞİKAYETİNİZ Mİ VAR??? Yemek sonrası şişkinlik hissediyorum... Yemeklerden sonra hazımsızlık hissediyorum...

ŞİKAYETİNİZ Mİ VAR??? Yemek sonrası şişkinlik hissediyorum... Yemeklerden sonra hazımsızlık hissediyorum... ŞİKAYETİNİZ Mİ VAR??? Yemek sonrası şişkinlik hissediyorum... Yemeklerden sonra hazımsızlık hissediyorum... ŞİKAYETİNİZ Mİ VAR??? Ha4ada 2-3 defa kabızlığım oluyor... Kabız olduğumda fissür/hemoroid şikayetlerim

Detaylı

KARBONHİDRATLAR. Glukoz İNSAN BİYOLOJİSİ VE BESLENMESİ AÇISINDAN ÖNEMLİ OLAN

KARBONHİDRATLAR. Glukoz İNSAN BİYOLOJİSİ VE BESLENMESİ AÇISINDAN ÖNEMLİ OLAN KARBONHİDRATLAR Normal diyet alan kişilerde enerjinin % 55-60 ı karbonhidratlardan sağlanır. Bitkiler karbonhidratları fotosentez yoluyla güneş ışığının yardımıyla karbondioksit ve sudan yararlanarak klorofilden

Detaylı

Düzenleyen :Burcu GÜLBAHAR Okul Rehber Öğretmeni

Düzenleyen :Burcu GÜLBAHAR Okul Rehber Öğretmeni Düzenleyen :Burcu GÜLBAHAR Okul Rehber Öğretmeni Kilo alımının fizyolojisi Enerji alımı Enerji tüketimi Kontrol faktörleri Genetik etki Diyet Egzersiz Bazal metabolizma Termogenez Yağ içeriği yüksek beslenme

Detaylı

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI Ekmek, diğer tahıllar ve patates Meyve ve sebzeler Et, balık ve alternatifleri Yağ ve şeker oranı yüksek yiyecek ve içecekler Süt ve süt ürünleri Sağlıklı beslenme tabağı insanların

Detaylı

7. ÜNİTE - Beslenme İlkelerini Fiziksel Aktivite Programına Uygulamak. Bölüm -5- Beslenme ve sindirim ile ilgili kavramlar

7. ÜNİTE - Beslenme İlkelerini Fiziksel Aktivite Programına Uygulamak. Bölüm -5- Beslenme ve sindirim ile ilgili kavramlar 1 Sindirim sistemi Sindirim Sindirim kısaca, besinlerin kendilerini oluşturan yapı taşlarına kadar parçalanarak hücre zarından geçebilecek hale getirilmesi işlemidir. Sindirimin iki temel görevi vardır

Detaylı

BESLENME İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM ŞUBESİ

BESLENME İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM ŞUBESİ BESLENME İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM ŞUBESİ 2008 SUNU PLANI Sağlıklı ve dengeli beslenme Temel besin öğeleri ve grupları Öğün içerikleri: Kahvaltı Fast-food ve zararları Çocuğunuzun beslenme çantası

Detaylı

Yukarıda verilen canlılardan hangisi ya da hangileri yaşamsal faaliyetini sürdürebilmek için beslenmek zorundadır?

Yukarıda verilen canlılardan hangisi ya da hangileri yaşamsal faaliyetini sürdürebilmek için beslenmek zorundadır? 1- l- ll- lll- ıv- Yukarıda verilen canlılardan hangisi ya da hangileri yaşamsal faaliyetini sürdürebilmek için beslenmek zorundadır? A) Yalnız ı B) ıı ve ııı C) ı, II, ıv D) Hepsi 2- A Kandaki zararlı

Detaylı

Kazanım Merkezli Çalışma Kağıdı 1. Ünite Vücudumuzda Sistemler Sindirim Sistemi

Kazanım Merkezli Çalışma Kağıdı 1. Ünite Vücudumuzda Sistemler Sindirim Sistemi Fen Bilimleri 7. Sınıf Aşağıda, sindirim sistemi ile ilgili verilen ifadelerden doğru olanlarının yanına (, yanlış olanlarının yanına (Y) koyunuz. Aşağıda verilen resimde sindirim sistemi organlarının

Detaylı

SAĞLIKLI BESLENME. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Sağlıklı Yaşam Merkezi Dyt. Melda KANGALGİL

SAĞLIKLI BESLENME. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Sağlıklı Yaşam Merkezi Dyt. Melda KANGALGİL SAĞLIKLI BESLENME AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Sağlıklı Yaşam Merkezi Dyt. Melda KANGALGİL 1 İNSANLAR NEDEN YEMEK YER 2 3 Sağlığın temeli yeterli ve dengeli (sağlıklı) beslenmedir. İnsan vücudunu bir arabaya benzetebiliriz;

Detaylı

OKUL ÇAĞINDA BESLENME

OKUL ÇAĞINDA BESLENME OKUL ÇAĞINDA BESLENME Doç. Dr. Yeşim ÖZTÜRK Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Gastroenteroloji, Beslenme ve Metabolizma Ünitesi Nisan 2008-İZMİR ADÖLESAN DÖNEM 1. Biyolojik değişim BÜYÜME

Detaylı

Beslenme ve Sağlık Beyanları

Beslenme ve Sağlık Beyanları Beslenme ve Sağlık Beyanları PROF. DR. SİBEL KARAKAYA E.Ü. MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BESLENME BİLİM DALI 12-14 KASIM 2014 Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2011 Resmi Gazete Sayısı: 28157

Detaylı

Karbonhidrat Nedir? Bitkiler klorofil, güneş enerjisi, su ve karbondioksiti kullanarak karbonhidratları sentezlerler.

Karbonhidrat Nedir? Bitkiler klorofil, güneş enerjisi, su ve karbondioksiti kullanarak karbonhidratları sentezlerler. Karbonhidratlar Karbonhidrat Nedir? Karbonhidratlar vücudumuza enerji sağlayan besin maddelerinde en fazla bulunan besin öğesidir. Daha çok bitkisel kaynaklı besin maddelerinde yaygın olarak bulunur. Bitkiler

Detaylı

Merhaba, Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Saygılarımızla, Deyvi Florentin Rousselot 2. Freeze-Dry Foods 3

Merhaba, Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Saygılarımızla, Deyvi Florentin  Rousselot 2. Freeze-Dry Foods 3 NutriFlash Food Ingredients Sayı 38 Yıl: 8 04.2013 Fi Istanbul, 7-9 May 2013, ICEC, Istanbul, Turkey Merhaba, Dünyanın en kapsamlı gıda bileşenleri fuarı FOOD INGREDIENTS 2013, 07 09 Mayıs 2013 tarihlerinde

Detaylı

BESLENME VE SAĞLIK AÇISINDAN KEÇİ SÜTÜNÜN NİTELİKLERİ

BESLENME VE SAĞLIK AÇISINDAN KEÇİ SÜTÜNÜN NİTELİKLERİ BESLENME VE SAĞLIK AÇISINDAN KEÇİ SÜTÜNÜN NİTELİKLERİ Keçi, kuru ve sıcak yerlerde ve özellikle tarımsal açıdan geri kalmış bölgelerde yaşayan insanlar için çok önemli bir besin ve gelir kaynağıdır. Gerek

Detaylı

Spor alanında beslenme ile ilgili bilgileri bu ünite kapsamında sizlere vereceğiz. Ünite içeriğinde yer alan teorik bilgi ve sizlerin

Spor alanında beslenme ile ilgili bilgileri bu ünite kapsamında sizlere vereceğiz. Ünite içeriğinde yer alan teorik bilgi ve sizlerin 1 Giriş Spor alanında beslenme ile ilgili bilgileri bu ünite kapsamında sizlere vereceğiz. Ünite içeriğinde yer alan teorik bilgi ve sizlerin tamamlayacağı yazılı, sözlü ve uygulamalı görevler beslenme,

Detaylı

SAĞLIKLI BESLENME BİRECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZEYNEP ŞAHAN KARADERE

SAĞLIKLI BESLENME BİRECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZEYNEP ŞAHAN KARADERE SAĞLIKLI BESLENME BİRECİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZEYNEP ŞAHAN KARADERE Sağlıklı büyümek ve gelişmek için yeterli ve dengeli beslenmeliyiz. BESLENME İnsanın yaşına, cinsiyetine, çalışma ve özel

Detaylı

Yağ ihtiyacı nereden karşılanır?

Yağ ihtiyacı nereden karşılanır? Besinde Lipitler Besinsel Yağlar 1. Trigliseritler (%90) 2. Kolesterol (serbest ya da yağ asitlerine bağlı halde) 3. Serbest Yağ Asitleri 4. Fosfolipitler 5. Yağda Çözünen Vitaminler (A,D,E,K) Suda çözünmezler

Detaylı

Güçlü bir kas sistemi, beyin ve kalp için kuruyemiş tüketin!

Güçlü bir kas sistemi, beyin ve kalp için kuruyemiş tüketin! Güçlü bir kas sistemi, beyin ve kalp için kuruyemiş tüketin! Her anlamda güçlü olmak ne kadar önemli aslında. Güçlü bir kas sistemi, güçlü bir beyin, güçlü bir kalp, güçlü saçlar, kendini iyi hissetmek

Detaylı

DiYABET VE BESLENME N M.-

DiYABET VE BESLENME N M.- DiYABET VE BESLENME Diyabet tedavisinin amacı;kan şekeri kontrolünü sağlayarak diyabetin seyrinde gelişebilecek bozuklukları (komplikasyonları) önlemek veya geciktirmek; böylece yaşam kalitenizi yükseltmektir.

Detaylı

Kilo verme niyetiyle diyet tedavisinin uygulanamayacağı durumlar nelerdir? -Hamilelik. -Emziklik. -Zeka geriliği. -Ağır psikolojik bozukluklar

Kilo verme niyetiyle diyet tedavisinin uygulanamayacağı durumlar nelerdir? -Hamilelik. -Emziklik. -Zeka geriliği. -Ağır psikolojik bozukluklar Diyet denilince aklımıza aç kalmak gelir. Bu nedenle biz buna ''sağlıklı beslenme programı'' diyoruz. Aç kalmadan ve bütün besin öğelerinden dengeli biçimde alarak zayıflamayı ve bu kiloda kalmayı amaçlıyoruz.

Detaylı

Karaciğer koruyucu DAHA İYİ DAHA SAĞLIKLI, DAHA İYİ VERİMLİ SÜRÜLER İÇİN HEPALYX

Karaciğer koruyucu DAHA İYİ DAHA SAĞLIKLI, DAHA İYİ VERİMLİ SÜRÜLER İÇİN HEPALYX Karaciğer koruyucu DAHA İYİ Karaciğer fonksiyonu Antioksidan aktivite Protein sentezi Anti-fibrotik aktivite Süt Verimi Süt Proteini Metabolik Sağlık Performans Bağışıklık Karlılık DAHA SAĞLIKLI, DAHA

Detaylı

Sağlıklı, lezzetli, pratik

Sağlıklı, lezzetli, pratik Daldır ve karıştır Kalem çayınızı ambalajından çıkartıp, TEASTİR logosundan tutarak bir bardak kaynamış suya daldırıp, 1-2 dakika kaşığa gerek duymadan, dilerseniz şeker ekleyerek karıştırın. Özel dizayn

Detaylı

Böbrek Hastalıklarında BESLENME. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ

Böbrek Hastalıklarında BESLENME. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ Böbrek Hastalıklarında BESLENME TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ Böbrek Hastalıklarında BESLENME Diyetiniz günlük enerji gereksiniminize

Detaylı

Beslenme: Yeterli ve dengeli beslenme: Besin: hayvansal kaynaklı besinlerdir. bitkisel kaynaklı besinlerdir. Besin öğesi:

Beslenme: Yeterli ve dengeli beslenme: Besin: hayvansal kaynaklı besinlerdir. bitkisel kaynaklı besinlerdir. Besin öğesi: Beslenme: İnsanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması ve yaşam kalitesini artırması için gerekli olan besinleri vücuduna alıp kullanmasıdır. Beslenme, ne karın doyurmak veya

Detaylı

Prof. Dr. Sedat BOYACIOĞLU

Prof. Dr. Sedat BOYACIOĞLU Prof. Dr. Sedat BOYACIOĞLU 173 Prof. Dr. Sedat BOYACIOĞLU Hiçbir canlının beslenmeden yaşamını sürdürmesi mümkün değildir. Bu, her yaşta olmak üzere, insanlar için de geçerlidir. Özellikle bebekler ve

Detaylı

DENGELİ BESLENME NEDİR?

DENGELİ BESLENME NEDİR? DENGELİ BESLENME NEDİR? Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gereken dört temel besin grubu olan; süt ve ürünleri, et ve benzeri, sebze ve meyveler, ekmek ve tahıllar dan hergün sizin için gerekli

Detaylı

Yağlar ve Proteinler

Yağlar ve Proteinler Yağlar ve Proteinler Yağlar Yağlar, yağ asitleri ve gliserolden oluşmuş organik bileşiklerdir. Yağlar en ekonomik enerji kaynaklarıdır. Yağlar aynı miktardaki karbonhidrat ve proteinlerin iki katından

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ADSIZ SEDAT SEZGİN ORTAOKULU OBEZİTE VE BESLENME KONULU BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ADSIZ SEDAT SEZGİN ORTAOKULU OBEZİTE VE BESLENME KONULU BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ADSIZ SEDAT SEZGİN ORTAOKULU OBEZİTE VE BESLENME KONULU BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI İLKÖĞRETİM ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARDA OBEZİTE VE BESLENME Obezite vücut ağırlığının ve vücuttaki

Detaylı

ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT İLKÖĞRETİM OKULU Sağlık Bülteni-1. YETERLİ ve DENGELİ BESLENME. PSİKOLOJİK DANIŞMA ve REHBERLİK BÖLÜMÜ

ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT İLKÖĞRETİM OKULU Sağlık Bülteni-1. YETERLİ ve DENGELİ BESLENME. PSİKOLOJİK DANIŞMA ve REHBERLİK BÖLÜMÜ ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT İLKÖĞRETİM OKULU Sağlık Bülteni-1 YETERLİ ve DENGELİ BESLENME PSİKOLOJİK DANIŞMA ve REHBERLİK BÖLÜMÜ OKUL ÇAĞINDA BESLENME Okul çağı dönemi, büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, besin

Detaylı

Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi

Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi Besin Değerleri Tablosu ve İçerik Bilgisi ALERJEN UYARISI Ürünlerimiz gluten, süt, yumurta, fındık gibi sert kabuklu meyveler, soya ve susam içerebilir. Detaylı bilgi için, ürün içerik bilgilerini incelemenizi

Detaylı

Biberon Maması İçerik ve Çeşitleri

Biberon Maması İçerik ve Çeşitleri Biberon Maması İçerik ve Çeşitleri Biberon Mamaları Annesütünün ikamesidir. Annesütü alamayan bebekler için Annesütü yetersizliğinde Annesütü ve inek sütünde enerji ve ana besin maddeleri Anne Sütü (100ml)

Detaylı

KARACIGERINI KORU SIGORTAYI ATTIRMA!

KARACIGERINI KORU SIGORTAYI ATTIRMA! KARACIGERINI KORU SIGORTAYI ATTIRMA! Portal : www.takvim.com.tr İçeriği : Gündem Tarih : 09.03.2017 Adres : http://www.takvim.com.tr/yasam/2017/03/09/karacigerini-koru-sigortayi-attirma Karaciğerini koru

Detaylı